سازمان بازرسی

سازمان بازرسی

روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی14 ساعت قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمدرضا رشیدی یکی از کاندیداهای انتخاب فدراسیون والیبال پس از پایان مجمع و انتخاب داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون گفت: برگزاری مجمعی که از قبل نتیجه آن مشخص است اصلا انتخابات نیست و اسمش چیز دیگری است. * رسالتم را انجام دادموی در ادامه درباره تاثیر صحبت هایش در مجمع و ۲۶ رای داورزنی از ۴۱ رای ماخوذه گفت: به هر حال مدیری که ۱۲ سال در این رشته حضور داشته است کارنامه کاری اش موجود است. * مسئولیت انتخاب داورزنی بر عهده ۲۶ نفر استرشیدی درباره انتخاب داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال گفت: اعضای مجمع به داورزنی رای دادند و مسئولیت مستقیم انتخاب داورزنی برعهده ۲۶ نفری است که به او رای دادند. اگر خدایی ناکرده اتفاقاتی که تا به امروز رخ داده در آینده نیز رخ دهد مسئولیت مستقیم آن برعهده همین ۲۶ نفر است. چرا که پرونده‌ها مربوط به دوره خود داورزنی است و این پرونده‌ها تشکیل شده‌اند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به دلیل حاشیه‌ها از والیبال رفتمرشیدی درباره سابقه خود در والیبال گفت: در سال ۵۹ در شانزده سالگی وارد والیبال شدم. در تیم‌های والیبال از جمله پاس حضور داشتم اما به دلیل همین حاشیه‌ها از والیبال فاصله گرفتم وگرنه قرار بود جای حضورم در سایر فدراسیون‌ها در والیبال حضور داشته وخدمت کنم که حاشیه‌ها اجازه نداد. مسئولیت انتخاب داورزنی بر عهده ۲۶ نفر استرشیدی درباره انتخاب داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال گفت: اعضای مجمع به داورزنی رای دادند و مسئولیت مستقیم انتخاب داورزنی برعهده ۲۶ نفری است که به او رای دادند. بازگشت داورزنی حساسیت نهادهای نظارتی را بیش‌تر می‌کندوی در پاسخ به این سئوال که پس از صحبت‌های شما در مجمع، داورزنی اعلام کرد اطلاعات غلط در این مجمع داده شد، دفاع شما از صحبت‌هایشان چیست، افزود: اطلاعات غلطی نداده ‌م، فقط گفتم سازمان بازرسی کل کشور حدود ۶ ماه در والیبال مستقر شده است. نهادهای نظارتی زمانی که ببیند داورزنی دوباره به والیبال برگشته حتما حساسیت بیشتری خواهند داشت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشست رئیس و اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی، با مدیران تابعه وزارت نیرو در خراسان رضوی، با حضور دادستان مشهد، رؤسای سازمان بازرسی، سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات استان، شب گذشته در دیوان محاسبات خراسان رضوی در مشهد برگزار شد. وی با اشاره به اینکه کلانشهر مشهد از نظر شرایط آبی، وضعیت شکننده‌ای دارد، افزود: طی بارش‌های بهاری سال جاری، حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب آب، وارد سد دوستی شد و هم‌اکنون نیز حدودا ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب در این سد جریان دارد که خوشبختانه طی این اتفاق وضعیت کم‌آبی در مشهد کمرنگ‌تر شد؛ اما نگرانی اصلی، همچنان پابرجاست. اگر برای کم آبی مشهد و احتمال خشک شدن سد دوستی، تدبیری اندیشیده نشود، این کلانشهر با تهدیدات جدی رو به رو است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی تصریح کرد: به همین منظور، طی جلساتی که داشتیم، وزیر نیرو نامه‌ای به رئیس جمهور فرستاد که طی آن، مبلغ ۶۹۱ میلیارد تومان اعتبار در اختیار دکتر نوبخت، ریاست برنامه و بودجه قرار گرفت و من خواستار برگزاری جلسه‌ای با حضور آقای نوبخت هستم تا تکلیف این مبلغ تعیین شود. در ضمن ما همه نگرانی‌های مجلس در حوزه فروش و به مصرف رساندن هزینه‌های حاصل از فروش این اراضی برای رودخانه‌ها را از طریق نهادهای نظارتی تضمین می‌کنیم.
مهرمهر1 روز قبل
محمدرضا رشیدی یکی از کاندیداهای انتخاب فدراسیون والیبال پس از پایان مجمع و انتخاب داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برگزاری مجمعی که از قبل نتیجه آن مشخص است اصلا انتخابات نیست و اسمش چیز دیگری است. * رسالتم را انجام دادموی در ادامه درباره تاثیر صحبت هایش در مجمع و ۲۶ رای داورزنی از ۴۱ رای ماخوذه گفت: به هر حال مدیری که ۱۲ سال در این رشته حضور داشته است کارنامه کاری اش موجود است. * مسئولیت انتخاب داورزنی بر عهده ۲۶ نفر استرشیدی درباره انتخاب داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال گفت: اعضای مجمع به داورزنی رای دادند و مسئولیت مستقیم انتخاب داورزنی برعهده ۲۶ نفری است که به او رای دادند. اگر خدایی ناکرده اتفاقاتی که تا به امروز رخ داده در آینده نیز رخ دهد مسئولیت مستقیم آن برعهده همین ۲۶ نفر است. چرا که پرونده‌ها مربوط به دوره خود داورزنی است و این پرونده‌ها تشکیل شده‌اند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، انتخابات هیئت فوتبال استان گیلان برای چندمین مرتبه ظرف کمتر از یک ماه گذشته تغییر کرد و به زمان نامشخصی انتقال یافت. پیش از این قرار بود انتخابات هیئت فوتبال در تاریخ ۱۱ آبان ماه برگزار شود و سپس به ساعت ۱۰ صبح ۱۳ آبان ماه و بعد به همان روز ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه تغییر کرده بود و در نهایت در چهارمین مرتبه به روز ۳۰ آبان ماه تغییر داده شد. در حالی‌‌‌‌که گفته می‌شود مهدی تاج، ریاست فدراسیون فوتبال آماده سفر به رشت بود این انتخابات لغو شد تا در آینده‌ای مبهم برای پنجمین مرتبه تاریخ آن مشخص شود. پیش از این فرزاد سیری، دبیر هیئت فوتبال در اطلاعیه‌‌ای کوتاه بهانه این تغییرات را در پیش بودن راهپیمایی ۱۳ آبان ماه و مسابقه فوتبال ایران و عراق عنوان کرده بود و باید دید این بار چه بهانه‌ای برای تغییر تاریخ انتخابات اعلام خواهد شد. گفته می‌شود که دلیل اصلی عدم برگزاری انتخابات، مخالفت ریاست اداره‌کل ورزش و جوانان گیلان با مجمع انتخابات هیئت فوتبال است و مریم بخشی پس از دریافت نامه سازمان بازرسی استان که با ذکر دلایلی حضور الماسخاله، رییس فعلی هیئت فوتبال گیلان را در این مجمع غیرقانونی عنوان کرده، انتخابات را تا حل شدن این موضوع به تعویق انداخته است.

(تصاویر) اجتماع مردم رشت در محکومیت اغتشاشات

13+
فراروفرارو1 روز قبل
الفالف2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ مقابله با فساد یا حمایت از تولید؛ مسئله کدام است؟ درحالیکه اقدام قاطع قوه قضائیه در ماه‌های اخیر در مقابله با فساد تشدید شده است، بااین حال نگرانی‌هایی نیز در خصوص ادامه فعالیت واحد‌های تولیدی که مدیران آن‌ها به جرم اختلاس و فساد دستگیر شده‌اند وجود دارد. این درحالیست رئیس قوه قضائیه بار‌ها تاکید کرده است: نباید به واسطه اتهامی کل کارخانه‌ای تعطیل شود و مقابله با فساد نباید به هیچ وجه وقفه‌ای در نظام تولید ایجادکند. درهمین رابطه رئیس جمهور نیز اول آبان ماه در جلسه هیئت دولت درباره مبارزه با فساد گفت: من نمی‌خواهم بگویم بخش خصوصی ما فساد ندارد. رضیان باتاکید براینکه حرف ما این نیست که با فساد مقابله نشود، اما باید این اقدام با تدبیر و درایت صورت گیرد و نباید به بدنه تولید لطمه وارد کنیم گفت: نباید در صورت بروز مسائل و حتی برخی تخلفات، تولید متوقف شود. ناگفته پیداست فساد موجب نابودی تولید و اقتصاد کشور و از بین برنده مشروعیت و مقبولیت سیستم است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
مردم نگران بودند که تغییرات نرخ بنزین بر افزایش قیمت سایر کالا‌ها و خدمات افزایش یابد و اوضاع اقتصادی آنها را تحت‌الشعاع قرار دهد. داداشی اظهار داشت: آنهایی که پمپ بنزین آتش می‌زند و خرابکاری می‌کند و به اموال عمومی آسیب می‌زنند مردم نیستند بلکه اشرارند و مردم باید صف خود را از اینها جدا کنند. عضو کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: نحوه سازماندهی اغتشاشات بیانگر این است که این آشوب‌ها هیچ نسبتی با اعتراض مردمی ندارد بلکه اساسا یکی از اهداف اصلی آنها ضربه زدن به امنیت جامعه و امکانات و منابع شهروندانی است که از افزایش نرخ بنزین نگران‌اند! نماینده مردم آستارا در مجلس با تأکید بر اینکه دستگاه‌های ذیربط باید مراقب اثر افزایش قیمت بنزین بر گرانی کالا‌ها و خدمات باشند، اظهار داشت: نهاد‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی و تعزیرات حکومتی و … باید مانع افزایش قیمت‌ها شوند تا نگرانی دیگری به به نگرانی‌های مردم افزوده نشود. انتهای‌ پیام/
طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال امروز برگزار شد و در نهایت پس از رای‌گیری، محمدرضا داورزنی با ۲۶ رای به عنوان رئیس جدید فدراسیون والیبال برای ۴ سال آینده انتخاب شد. بهنام محمودی نیز در این انتخابات ۱۵ رای کسب کرد. وی افزود: امیدوارم با کمک مجموعه ورزش کشور آینده بهتری برای والیبال بسازیم. داورزنی درباره نقشه راه والیبال در ۴ سال آتی گفت: در مجموعه خانواده والیبال نیروهای خوبی داریم و باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود. از مجموعه‌ای که کمک کرد تا والیبال روزهای خوبی داشته باشد تشکر می‌کنم.
ایسناایسنا2 روز قبل
رئیس جدید فدراسیون‌ والیبال گفت: در این دو سال خون‌دل زیادی‌ خورده‌ام، اما باز هم به حواشی دامن نمی‌زنم تا والیبال به حاشیه نرود. در دو تا سه سال گذشته ‌خون‌دل زیادی از چنین مسائلی خورده‌ام، اما الان نیز تصمیم دارم از این صحبت‌های دوستان بگذرم. او گفت: از آقای داوری و فتاحی هم تشکر می‌کنم که در این نزدیک به یک سال زحمات‌ والیبال بر دوش آن‌ها بود و بدون چشم‌داشت به این رشته خدمت کردند. همچنین بهنام‌ محمودی‌ که در انتخابات صاحب ۱۵ رای شد، گفت: از همه اعضای مطالبه‌گری که به بنده رای دادند تشکر می‌کنم. بنده در خدمت آقای داورزنی هستم و باید بگویم ‌ این افرادی که به بنده رای دادند مطالبه‌گر هستند و بهتر است به خواسته‌های آنها توجه شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی بر تسریع در ارائه خدمات بهینه و بکار گیری سیستم‌های مدرن در پیگیری پرونده‌های ثبتی بدون مراجعه مردم به این مرکز تأکید کرد. رییس کل دادگستری استان زنجان خاطر نشان کرد: اولین گام در اجرای برنامه تحول، امر تعامل است، آن هم تعامل سازنده در سطوح مختلف درون سازمانی و برون سازمانی برای رسیدن به سیاست‌ها و اهداف سازمانی. وی بر کمبود‌های سخت افزاری و نرم افزاری در مجموعه ثبت اسناد و املاک استان برای تسریع در ارائه خدمات بهینه و بکار گیری سیستم‌های مدرن در پیگیری پرونده‌های ثبتی بدون مراجعه مردم به این مرکز تأکید کرد و افزود: ایجاد نظام هوشمند برای تحقق اهداف سازمانی امری ضروری است. گفتنی است: در این مراسم از زحمات جعفرالوندی تقدیر و ناصری آذر به عنوان مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک استان زنجان معرفی شد. بیشتر بخوانید: افتتاح ۹ سامانه مهم الکترونیکیانتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- قاسمی گفت: سوءاستفاده از بیت‌المال، له یا علیه کاندیدا، جلوگیری از تضییع بیت‌المال، جلوگیری از تخریب نامزد‌ها و سو استفاده از خانواده مسؤلان، تخریب چهره نظام با سیاه نمایی، تبلیغات علنی و غیرعلنی هیئت اجرایی به نفع کاندیدای خاص، از خط قرمز‌های دستگاه قضایی است. تخلفات را در وهله اول تذکر می‌دهیم برای ما خوشایند نیست زود دست به قلم شویم، اما خوشایند است که شاهد هیچ تخلفی نباشیم. وی سوءاستفاده از بیت‌المال، له یا علیه کاندیدا، جلوگیری از تضییع بیت‌المال، جلوگیری از تخریب نامزد‌ها و سو استفاده از خانواده مسؤلان، تخریب چهره نظام با سیاه نمایی، تبلیغات علنی و غیرعلنی هیئت اجرایی به نفع کاندیدای خاص را از خط قرمز‌های دستگاه قضایی خواند. اگر فرمانداری له یا علیه کاندیدایی صراحتا جبهه گیری کند قطعا بدون هیچ جانبداری با استقلال کامل وارد عمل می‌شویم. وظایف قبل از انتخابات و پس از برگزاری انتخابات با جدیت انجام می‌شود.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستورکار نشست هفته آینده صحن علنی مجلس، گفت: روز یکشنبه سوم آذرماه نشستی غیرعلنی خواهیم داشت. عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص دستور جلسه غیرعلنی توضیح داد: در این نشست حوادث اخیری که در موضوع افزایش قیمت بنزین، کنترل و نظارت بازار، توزیع یارانه به مردم و چگونگی عملکرد دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس دهم بیان داشت: به این منظور ازمسئولان سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اقتصادی، بخش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حضور در جلسه دعوت شده است. وی درباره حضور روسای قوای مجریه و قضاییه در نشست روز یکشنبه گفت: از آنجایی که رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه دعوت نشده‌اند، حجت الاسلام روحانی و آیت الله رئیس در نشست غیرعلنی حضور نخواهند داشت. این نماینده مجلس با اشاره به اینکه نشست غیرعلنی تنها در نوبت صبح روز یکشنبه انجام می‌شود، اظهار داشت: اگر مباحث طولانی شود و نیاز باشد، جلسه نوبت عصر روز یکشنبه نیز به صورت غیر علنی برگزار می‌شود. /پایان پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بر این بود که کمیسیون اقتصادی با افزایش نرخ بنزین، بر دستگاه‌ها نظارت کند تا شاهد افزایش نرخ خدمات و کالا نباشیم. اعتمادآنلاین| الیاس حضرتی، نماینده تهران و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با اشاره به جلسه کمیسیون اقتصادی به منظور کنترل قیمت‌ها بعد از گرانی بنزین گفت: روز گذشته دستور کمیسیون را تغییر دادیم و موضوع کنترل قیمت‌ها بعد از گران شدن بنزین را به بررسی گذاشتیم. در جلسه روز گذشته کمیسیون اقتصادی، اتحادیه‌ها هم گزارش‌هایی از عملکرد و برنامه‌هایشان ارائه کردند. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در پاسخ اینکه آیا نرخ ارز به قیمت پیش از افزایش نرخ بنزین بازمی‌گردد، توضیح داد: نرخ ارز پیش از افزایش نرخ بنزین ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان بود و الان به نرخ ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است. کمیسیون اقتصادی نظارت می‌کند تا شاهد افزایش نرخ کالاها و خدمات نباشیمحضرتی در پایان، با اشاره به اینکه باید از افزایش قیمت‌ها به صورت نامتعارف جلوگیری کنیم، گفت: قرار بر این بود که کمیسیون اقتصادی با افزایش نرخ بنزین، بر دستگاه‌ها نظارت کند تا شاهد افزایش نرخ خدمات و کالا نباشیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
مثلا اگر افزایش قیمت بنزین ۵ درصد در قیمت نهایی کالا یا خدمات خاص تاثیر دارد، افزایش قیمت در محدوده ۵ درصد باشد نه بیشتر. هرکدام از این دو مولفه موجب کاهش حداقل روزانه ۱۰ میلیون لیتر مصرف بنزین یا درمجموع موجب کاهش روزانه ۲۰ میلیون لیتر مصرف بنزین خواهد شد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قیمت بنزین سهمیه‌بندی شده در هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان تعیین شد. به صورت طبیعی هنگامی که منابع دولت کاهش پیدا می‌کند دولت مجبور می‌شود منابع جدیدی برای تأمین هزینه‌های خود پیدا کند. مبلغ مابه‌ازای افزایش قیمت بنزین نباید صرف پرداخت یارانه شود و بلکه باید در راستای تقویت زیرساخت‌های اقتصادی مورد استفاده قرار بگیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور گفت: بی رغبتی کشاورزان به استفاده از بذور اصلاح شده مهم‌ترین شاخص کاهش سطح زیر کشت و تولید گندم است. اعتمادآنلاین| عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور، درباره آخرین وضعیت نرخ خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنیاد ملی گندمکاران موضوع تجدید نظر در نرخ خرید تضمینی گندم را همچنان از طریق مکاتبه با سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه در حال پیگیری است چرا که سطح زیر کشت گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل روز به روز در حال کاهش است. وی افزود: اخیرا انجمن تولیدکنندگان بذر کشور نامه‌ای به بنیاد ملی گندمکاران مبنی بر ورشکستگی شرکت‌های تولید بذر اصلاح شده ارسال کردند که این امر نشان می‌دهد کشاورزان تمایلی به استفاده از بذور اصلاح شده ندارند. هاشمی با اشاره به اینکه بی رغبتی کشاورزان به استفاده از بذور اصلاح شده مهم‌ترین شاخص کاهش سطح زیر کشت و تولید گندم برای سال آینده به شمار می‌رود، بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی سطح زیر کشت، پیش بینی می‌شود که در سال زراعی آینده میزان خرید نسبت به امسال حداقل ۲۰ درصد کاهش یابد. رئیس بنیاد ملی گندمکاران با اشاره به اینکه گندمکاران به افزایش نرخ خرید تضمینی گندم امیدوار هستند، بیان کرد: با توجه به ورود قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور امیدوار هستیم که نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید افزایش یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
بخشی از سؤالات مردم درباره افزایش قیمت بنزین را با علی سعدوندی، اقتصاددان و عضو سابق هیئت علمی دانشگاه استرالیایی ولونگونگ مطرح کرده است. قیمت پایین انرژی، جلوی اشتغال را می‌گیرداز طرف دیگر، باید توجه داشته باشیم که انرژی، یک نهاده ضد اشتغال است. اگر هدف از افزایش قیمت بنزین، مقابله با قاچاق باشد، بهتر بود قیمتی نزدیک به کشورهای همسایه، برای بنزین در نظر گرفته می‌شد. ما دو انتخاب داریم؛ قیمت انرژی پایین و درآمد سرانه پایین یا قیمت انرژی بالا و درآمد سرانه بالا. این نگرانی وجود دارد که به دلیل آثار اجتماعی منفی مانند اعتراضات، دولت قیمت بنزین را اصلاح نکند.
فارسفارس2 روز قبل
بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدامات خرابکارانه و آشوب‌گرانه و آسیب‌زدن به بیت‌المال از سوی عناصر وابسته به دشمنان این ملت صورت می‌گیرند و این اقدامات به شدت محکوم است. لکن الان که طرح سهیمه بندی بنزین به این نحو صورت گرفته، انتظار می‌رود دولت در وهله اول هر چه زودتر مرحله اول درآمد‌ها را پرداخت کند و با نظارت مستمر بر بازار از اثرات سوء احتمالی جلوگیری کند. از مجلس و بالاخص کمیسیون‌های مرتبط نیز انتظار می‌رود با بررسی دقیق ایده و اجرای این مصوبه در ارتقاء و بهبود آن نقش ایفا کنند. هماهنگی ساختار‌ها در این امر حیاتی بوده و تحقق تأکیدات رهبری که حل مشکلات معیشتی مردم است نیز از طریق مردم به خوبی رصد می‌شوند. همانگونه که حضرت علی در پیامشان به مالک اشتر فرمودند: «محبوب‌ترین کار‌ها در نزد تو شامل‌ترین آن‌ها در عدل، میانه‌ترین آن‌ها در حق و نزدیک‌ترین آن‌ها به رضایت مردم باشد.» انتهای پیام/
فارسفارس2 روز قبل
اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز هیات رئیسه مجلس، گفت: طبق تصمیم هیات رئیسه هفته آینده مجلس نشست غیرعلنی خواهد داشت. وی افزود: در این نشست که روز یکشنبه ۳ آذر برگزار خواهد شد مسائل امنیتی روزهای اخیر و مسائل اقتصادی مربوط به گرانی قیمت بنزین و کنترل و نظارت بر بازار مورد بررسی قرار خواهد گرفت و مقاماتی از سپاه و وزارت اطلاعات گزارشی را از مسائل امنیتی کشور در این روزها به مجلس ارائه خواهند داد. رنجبرزاده خاطرنشان کرد: علاوه بر این مقاماتی از سازمان بازرسی و سازمان تعزیرات حکومتی در این جلسه حضور خواهند یافت و گزارشات خود را از نظارت بر بازار و کنترل بر قیمت‌ها و روند مربوط به این بخش به نمایندگان ارائه خواهند کرد. عضو هیات رئیسه مجلس در پایان گفت: علاوه بر این چنانچه امضاهای استیضاح آقای محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از حد نصاب پایین‌تر نیاید جلسه استیضاح وی در هفته آینده برگزار خواهد شد. انتهای پیام/
الفالف2 روز قبل
یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقا معلوم نیست چه شده است. بعد از آن ابوالفتح صانعی، رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی نیز گفت: ارزی در حوزه واردات تجهیزات پزشکی گم نشده است. وزیر بهداشت افزود: این پرونده ۱۶ میلیون یورویی فقط مربوط به واردات تجهیزات پزشکی است. او البته بازداشت سه نفر از کارمندان سابق وزارت بهداشت را که در هیات امنای ارزی و معاونت منابع مالی وزارت بهداشت کار می‌کردند نیز تایید کرده اما آماری از میزان تخلفات مالی آنها که دستی در واردات کالاهای پزشکی، تعاونی مسکن وزارت بهداشت و شرکت آوا سلامت و نیز مراودات مالی پالایشگاه نفت اصفهان که در اختیار وزارت بهداشت است اعلام نکرد. حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خبرنگار الف گفت: گزارش جدیدی از پیگیری تخلفات در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به مجلس داده نشده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در حمایت از بیانات مقام معظم رهبری و انزجار از اقدامات آشوبگرانه بیانیه‌ای صادر کرد. لکن الان که طرح سهیمه بندی بنزین به این نحو صورت گرفته، انتظار می‌رود دولت در وهله‌ی اول هر چه زودتر مرحله‌ی اول درآمدها را پرداخت کند و با نظارت مستمر بر بازار از اثرات سوء احتمالی جلوگیری کند. از مجلس محترم و بالاخص کمیسیون‌های مرتبط نیز انتظار می‌رود با بررسی دقیق ایده و اجرای این مصوبه در ارتقاء و بهبود آن نقش ایفا کنند. و مردم خود را از این مسائل مبرا دانسته و به احقاق حقوق خود از طریق قانون و رساندن پیام خود به مسئولین امر تاکید دارند. و نیز امروز امید است به بهترین وجه در تحقق خواسته‌های رهبری تلاش شود که رضای خدا در این است و بس.

واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پرونده‌های مهم اقتصادی و امنیتی + فیلم

رکنارکنا3 روز قبل
سخنگوی قوه قضائیه بیان داشت: این تحسین‌ها خصوصا در موضوعات حقوق کودک و لایحه صیانت از حقوق بانوان که قوه قضائیه به مجلس و دولت داده بوده است. برای اجرای سهمیه بندی باید تمهیداتی اندیشیده می‌شدسخنگوی قوه قضائیه در مورد تصمیم رئیس قوه قضائیه در بحث سهمیه بندی بنزین گفت: نظر رئیس قوه قضائیه همان است که در بیانیه ۵بندی گفته شد. سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: الان نیازمند وحدت در جهت تأمین امنیت مردم هستیم و کوتاهی نمی‌کنیم. سخنگوی قوه قضائیه گفت: کسانی که متولی کنترل بازار هستند اگر در انجام وطیفه خود کوتاهی کنند به سراغشان می‌رویم. برخورد با فساد وظیفه قوه قضائیه استاسماعیلی در مورد رویکرد مقابله با فساد در قوه قضائیه گفت: برخورد با مفسدان وظیفه ما است و دچار حاشیه و فضاسازی نخواهیم شد و میدان را خالی نمی‌کنیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
رییس سازمان صمت کردستان: عصر کرد - سنندج- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از کنترل قیمت‌ها و نظارت‌های مشترک بر بازار خبرداد و گفت: طی سه روز گذشته ما هیچ گونه افزایش قیمت متاثر از گرانی بنزین نداشته‌ایم. وی ادامه داد: باید مردم بدانند که افزایش قیمت بنزین هیچ گونه تاثیر مستقیمی برقیمت کالاها ندارند و وظیفه کارگروه تنظیم بازار است که این وضعیت را کنترل کند. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: سازمان صنعت از روز جمعه با بسیج عمومی تمام امکانات تلاش خود را جهت نظارت و بازرسی و گشت مشترک در بازار قرار داده است. رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت یادآور شد: بحث افزایش قیمت تاکسی‌ها غیر منطقی نیست و باید مورد بررسی قرار گیرد ولی اکنون امکانپذیر نیست. سردارزاده رییس سازمان بازرسی و نظارت استان، گفت: از روز جمعه فعالیت‌های نظارتی تشدید شده است و به صورت گسترده با همکاری دستگاه‌های مختلف در سطح شهر مشغول هستیم.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی افزود: سبک اعتراضی که در چند روز گذشته در برخی از شهر‌ها صورت گرفت و آشوبگران به ساختمان‌های بانک‌ها و مخابرات خسارت زدند اعتراض مسالمت آمیز نبوده و نیروهای امنیتی باید با متخلفان و متجاوزان به حقوق و اموال شهروندان برخورد کنند. سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با تأکید بر اینکه کنترل قیمت کالا و خدمات پس از افزایش قیمت بنزین، امری ضروریست، گفت: وظیفه دولت بسیار سنگین و خطیر است و دستگاه‌های نظارتی باید روی کنترل قیمت‌ها نظارت جدی کند تا مردم و اقشار ضعیف تحت فشار قرار نگیرند. حجت الاسلام نوروزی ادامه داد: دولت موظف است از اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه حمایت کند و مابه التفاوت ناشی از افزایش قیمت بنزین را به اقشار کم درآمد پرداخت کند. حجت الاسلام حسن نوروزی، اضافه کرد: دستگاه‌های متولی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، سازمان تعزیرات حکومتی، ستاد تنظیم بازار و همچنین قوه قضائیه نیز در این بین وظیفه دارند تا به دولت کمک کنند تا با افزایش قیمت کالا مقابله کند. انتهای‌پیام/
انتخابانتخاب3 روز قبل
غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوال ایلنا در خصوص نگرانی برخی خانواده‌ها از بازداشت فرزندانشان و عدم اطلاع از مکان بازداشت آنها گفت: ما متعاقب دستور رئیس قوه قضائیه که در بند پنجم بیانیه ایشان مطرح شده بود کمیته‌ای با حضور معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل کشور، بنده و رئیس سازمان بازرسی تشکیل شد و جلساتی را تشکیل دادیم که هر روز تشکیل می‌شود. وی ادامه داد: تاکید شده در اسرع وقت در مورد بازداشتی‌ها غربالگری صورت بگیرد که اگر کسی کم تقصیر و بی‌تقصیر است اسباب آزادی آنها فراهم شود و این کار در دستور کار است. با این اقدام نگرانی خانواده‌ها برطرف می‌شود و می‌توانند از مراجع قضایی حوزه خود اطلاعات لازم را کسب کنند.
ایلناایلنا3 روز قبل
نمایندگان مجلس جهت تأمین نظر شورای نگهبان طرح یک فوریتی اعاده اموال نامشروع و اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی را اصلاح کردند. عواید اموال نامشروع نیز مشمول این ماده می‌باشد. این امر مانع ادامه رسیدگی مراجع موضوع این قانون نخواهد بود. همچنین حکم مراجع موضوع این قانون مانع از رسیدگی مراجع کیفری به اتهامات افراد نیست. صدور قرارهای موقوفی یا منع تعقیب یا رأی برائت از سایر مراجع نیز مانع از رسیدگی مراجع موضوع این قانون نخواهد بود.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
اخبار اجتماعی-وی افزود: نمایندگان مجلس در همین دوره «اصلاحیه قانون شورای حل اختلاف» را که ظرف ده روز آینده تقدیم مجلس خواهدشد، تصویب کنند. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: قانون در این رابطه (تقلیل مجازات حبس) حتما نیاز به بازنگری دارد. رئیس دستگاه قضا گفت: تأکید کرده‌ایم که در بسیاری از موارد با اصلاحات پیشنهادی قوه قضاییه، نظر نمایندگان تأمین شود، به نحوی که هم نظر نمایندگان در اینکه در برخی از جرائم، مجازات جایگزین حبس مورد استفاده قرار گیرد، تأمین شود و هم در برخی موارد دست قضات باز باشد. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: قوه قضاییه به دنبال این است که زندان‌ها خلوت شود. رئیس قوه قضاییه گفت: مدیران به خصوص مدیرانی که دارای شجاعت در دور زدن تحریم و رفع موانع و مشکلات تولید هستند، باید حمایت شوند و این موضوع در دستور کار قوه قضاییه است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- خسرو قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه‎سواری گفت: با چند امضا و خوردن یک ناهار و شام دورهم، مسائل و مشکلات دوچرخه‌سواری حل نمی‎شود. رئیس فدراسیون دوچرخه‎سواری گفت: در رقابت‎های جاده با ۸۳۰ امتیازی که به دست آوردیم، اگر شرایط مثل گذشته بود، دو یا سه سهمیه المپیک نصیب ایران می‎شد. قمری با اشاره به عدم کسب سهمیه در بخش پیست، گفت: در پیست شرایطی نداشتیم که بتوانیم کسب سهمیه کنیم. رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: حدود ۲ ماه پیش سازمان بازرسی کل کشور که در فدراسیون مستقر شده بود، اعلام کرد که حتی یک تخلف کوچک هم در فدراسیون دوچرخه‌سواری رخ نداده است. وی در خصوص اظهارات و انتقادات اخیر زنگی‎آبادی، رئیس پیشین این فدراسیون عنوان کرد: زنگی آبادی پیشکسوت دوچرخه‎سواری است و شخصا به نظرش احترام می‌گذارم.
مهرمهر3 روز قبل
وی ادامه داد: باید مردم بدانند که افزایش قیمت بنزین هیچ گونه تاثیر مستقیمی برقیمت کالاها ندارند و وظیفه کارگروه تنظیم بازار است که این وضعیت را کنترل کند. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: سازمان صنعت از روز جمعه با بسیج عمومی تمام امکانات تلاش خود را جهت نظارت و بازرسی و گشت مشترک در بازار قرار داده است. رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت یادآور شد: بحث افزایش قیمت تاکسی‌ها غیر منطقی نیست و باید مورد بررسی قرار گیرد ولی اکنون امکانپذیر نیست. دره وزمی از آمادگی سازمان بازرسی و نظارت استان خبر داد و گفت: نیروهای نظارت ما کافی نیستند و مردم می‌توانند در صورت مشاهده افزایش قیمت به سازمان نظارت اطلاع دهند که حتما با متخلفان برخورد شود. سردارزاده رییس سازمان بازرسی و نظارت استان، گفت: از روز جمعه فعالیت‌های نظارتی تشدید شده است و به صورت گسترده با همکاری دستگاه‌های مختلف در سطح شهر مشغول هستیم.

به انتهای لیست رسیدید