سازمان برنامه و بودجه

فراروفرارو3 ماه قبل
سازمان برنامه و بودجه در یک گزارش کارشناسی، چالش‌های اساسی نابرابری درآمدی در کشور را زیر ذره‌بین قرار داده است. با توجه به اهمیت موضوع، گزارش کارشناسی سازمان برنامه و بودجه در این باره را مرور کردیم: سازمان برنامه و بودجه در بخش اول گزارش مبانی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بودجه سال ۹۸، ضمن بررسی شاخص‌های توزیع درآمد و رفاه اجتماعی، برخی اشتباهات سیاستی و راهکارهای متناظر را توضیح داده است. مطابق ماده ۳ قانون برنامه ششم توسعه در سال پایانی برنامه، ضریب جینی کل کشور باید به عدد ۳۴/ ۰ برسد. شاخص‌های مورد سنجش: در گزارش سازمان برنامه وبودجه از شاخص‌های ضریب جینی، شاخص رفاه اجتماعی و مقیاس نابرابری بین دهک‌های درآمدی استفاده شده است. کاهش این نسبت به معنی بهبود توزیع درآمد است؛ اگرچه این نسبت توزیع درآمد بین دهک‌های میانی را در نظر نمی‌گیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
نمایندگان مجلس در خانه ملت سازمان برنامه و بودجه را مکلف کردند تا برای پیشگیری و آمادگی در مقابله با بحران در بودجه سنواتی فصلی تحت عنوان مدیریت بحران کشور را ایجاد کند. درجلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان با ماده (۱۶) لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور موافقت کردند. بر اساس این گزارش از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر در صحن نمایندگان ۱۹۳ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع به این ماده دادند. اعتبارات مورد نیاز دستگاه‌ها و نهادهای موضوع ماده (۲) این قانون ذیل برنامه‌های مشخصی در این فصل بنا بر پیشنهاد وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران) در لایحه بودجه سالانه منظور می‌شود. تبصره ۱- دستگاه‌ها و نهادهای یاد شده موظفند گزارش نحوه مصرف اعتبارات مذکور را به صورت ۶ ماهه و سالانه تهیه کنند و به وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران کشور) ارائه دهند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
دعای ماه رجب: «یا من ارجوه لکل خیر و آمن سخطه عند کل شر، یا من یعطى الکثیر بالقلیل، یا من یعطى‏ من سئله، یا من یعطى‏ من لم یسئله و من لم یعرفه‏ تحننا منه و رحمة، اعطنى‏ بمسئلتى‏ ایاک، جمیع خیر الدنیا و جمیع خیر الأخرة، و اصرف عنى‏ بمسئلتى‏ ایاک جمیع شر الدنیا و شر الأخرة، فانه‏ غیر منقوص مااعطیت، و زدنى‏ من فضلک یا کریم» «یاذا الجلال ‏و الاکرام، یا ذاالنعمآء و الجود، یا ذا المن و الطول، حرم شیبتى‏ على النار»
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش ایرنا، محمد باقر نوبخت روز جمعه در صفحه توئیتر خود نوشت: «ان شاالله در نخستین روزهای پس از تعطیلات نوروزی از دو برنامه «توسعه - تولید و اشتغال پایدار» و همچنین «اصلاح ساختار بودجه» که با تلاش علمی همکارانم در سازمان برنامه و بودجه تهیه شده است، در جمع اصحاب محترم رسانه رونمایی می‌شود. سیام**۳۰۵۰** ۱۰۵۵انتهای پیام /*
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، مرکز پژوهش‌های مجلس هفته گذشته با انتشار گزارشی از عملکرد بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ اعلام کرد: «با وجود گذشت ۱۰ ماه از سال جاری، در نحوه توزیع اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ کماکان ابهام برقرار است و تاکنون عملکرد برنامه‌های مصوب اعلام نشده است.» بر اساس پاسخ سازمان برنامه و بودجه، مطابق تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ برنامه‌های تولید و اشتغال در هفت حوزه کماکان ادامه دارد و حدود ۲۰ درصد از اعتبارات این بخش تخصیص یافته است. همچنین سازمان برنامه و بودجه در واکنش به این گزارش اعلام کرد: به منظور اجرای کردن بند «الف» تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور و آیین‌نامه اجرایی آن، در هفت حوزه زیر تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی مابین معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و بالاترین مقام دستگاه اجرایی ذیربط امضا شده است که برنامه‌های آن عبارتند از:۱- برنامه تولید و اشتغال حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری۲- برنامه تولید و اشتغال حوزه سیاست‌های فعال بازار کار۳- برنامه تولید و اشتغال حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان۴- برنامه تولید و اشتغال حوزه بافت فرسوده شهری۵- برنامه تولید و اشتغال حوزه کشاورزی۶- برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن۷- برنامه تولید و اشتغال حوزه فرهنگ و هنراین سازمان خلاصه اطلاعات برنامه‌های مذکور از نظر تعداد اشتغال و منابع و تسهیلات مالی مورد نیاز برای انجام برنامه از محل منابع بانکی و منابع صندوق توسعه ملی، کمک‌های بلاعوض، یارانه نرخ سود تسهیلات و وجوه اداره شده را به شرح جدول زیر منتشر کرد: سازمان برنامه و بودجه همچنین مدعی شد: تاکنون، برای شش برنامه از هفت برنامه مورد تفاهم، ابلاغ اعتبار صورت گرفته و حدود ۲۰ درصد از اعتبارات ابلاغ شده به دستگاه‌های مجری تخصیص یافته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در این جلسه که محمدباقر نوبخت به تشریح دستاوردها و برنامه‌های اجرا شده در سال ۹۷ در حوزه عملیاتی تحت مدیریت خود و برنامه‌های سال جاری پرداخت. رئیس جمهور نیز در این جلسه پس از استماع گزارش‌ها، با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات انجام شده، رهنمودها و نکاتی ضروری را برای بهبود روند اجرای برنامه‌های سال جاری سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
اقتصاد نیوز: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «سال رونق تولید» سازمان برنامه و بودجه در مراسمی از برنامه تولید و اشتغال و همچنین طرح اصلاح ساختار بودجه ۱۳۹۸ رونمایی کرد. به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، در این نشست نوبخت -معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور - با اشاره به اینکه برنامه رونق تولید متناسب با شرایط سال ۱۳۹۸ و مطالبات مقام معظم رهبری آماده شده است گفت که امیدواریم دستگاه‌های اجرایی به گونه‌ای عمل کنند تا اهداف پیش بینی شده محقق شود.
تابناکتابناک2 ماه قبل
بررسی عملکرد بودجه نشان میدهد، طی سال ۹۶ سازمان برنامه و بودجه، به ۲۱۰ فرد حقیقی و حقوقی کمک مالی ۵٫۶ میلیارد تومانی کرده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، نگاهی به برآورد سنجه‌های عملکرد، اعتبارات هزینه‌ای قیمت تمام شده برخی فعالیتها دستگاههای اجرایی نشان میدهد، از اعتبار ۵میلیارد و ۶۰۰ میلیونی در اختیار سازمان برنامه برای کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی، به ۲۱۰ شخص به ازای هر نفر ۲۶ میلیون تومان کمک صورت گرفته است. این اعتبار برای سال ۹۷ حدود ۶٫۷ میلیارد تومان بوده که در شش ماهه ابتدایی سال کمک ۱۵۵ میلیارد تومانی به ۱۰۴ نفر انجام شده است. این اعتبار برای سال ۹۸ حدود ۵ میلیارد تومان برای ۲۱۰ نفر لحاظ شده است که هزینه تمام شده به ازای هر نفر حدود ۲۳ میلیون تومان است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
احمدعلی کیخا رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: پس از ۴۰ سال متاسفانه هنوز ظرفیت‌های بخش کشاورزی در بخش برنامه‌ای سازمان برنامه و بودجه مغفول است. کیخا از آنچه عدم توزیع منابع بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف و آمایش سرزمینی نامید انتقاد و تاکید کرد: کشاورزی همواره نجات بخش کشور است و امنیت غذایی پایه و اساس دیگر مقولات امنیتی کشور محسوب می‌شود و باید در برنامه ریزی و اختصاص بودجه به آن توجه جدی‌تری شود. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ظرفیت کشاورزی مازندران را بی نظیر و مهم در امنیت غذایی کشور توصیف کرد و گفت: چرایی ایجاد سیل و پیامدهای ناشی از آن و این که چگونه باید برای جبران خسارت سیل اخیر وارد شویم از اهمیت خاصی برخوردار است و باید قبول کنیم بودجه کشور بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف و طبق برنامه‌های صحیح اختصاص نمی‌یابد. بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی مازندران از ۴۶۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی استان کمتر از هفت درصد زمین‌های مازندران تحت پوشش بیمه است. سالانه از این اراضی حدود هفت میلیون تن محصولات کشاورزی از جمله برنج، مرکبات، گل گیاه، انواع آبزیان و دام وطیور برداشت می‌شود.

امضا توافقنامه میان سازمان برنامه بودجه و کمیته امداد

16+
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
ایرناایرنا2 هفته قبل
کیخا از آنچه عدم توزیع منابع بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف و آمایش سرزمینی نامید انتقاد و تاکید کرد: کشاورزی همواره نجات بخش کشور است و امنیت غذایی پایه و اساس دیگر مقولات امنیتی کشور محسوب می‌شود و باید در برنامه ریزی و اختصاص بودجه به آن توجه جدی‌تری شود. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ظرفیت کشاورزی مازندران را بی نظیر و مهم در امنیت غذایی کشور توصیف کرد و گفت: چرایی ایجاد سیل و پیامدهای ناشی از آن و این که چگونه باید برای جبران خسارت سیل اخیر وارد شویم از اهمیت خاصی برخوردار است و باید قبول کنیم بودجه کشور بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف و طبق برنامه‌های صحیح اختصاص نمی‌یابد. کیخا تاکید کرد: اگر تصمیمی گرفته می‌شود باید در اسرع وقت عملیاتی شود و برای این کار لازم است مجلس و دولت بر اساس شرائط اقتصادی و توان منابع مالی کشور وعده بدهند. بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی مازندران از ۴۶۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی استان کمتر از هفت درصد زمین‌های مازندران تحت پوشش بیمه است. سالانه از این اراضی حدود هفت میلیون تن محصولات کشاورزی از جمله برنج، مرکبات، گل گیاه، انواع آبزیان و دام وطیور برداشت می‌شود.
مهرمهر3 ماه قبل
نوبخت در ابتدای ورود خود به استان کرمان راهی شهرستان عنبرآباد می‌شود؛ او از پروژه‌های پل «سرجار-جنگل آباد» و محور «جیرفت-کهنوج-روادن» بازدید می‌کند. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه سفر یک روزه خود به جنوب استان کرمان از پروژه احداث بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی عنبرآباد و شهرک صنعتی عنبرآباد بازدید می‌کند. معاون استاندار سپس راهی رودبار جنوب شده و از باند دوم محور «رودبار به قلعه گنج» بازدید می‌کند. افتتاح پروژه آبرسانی به قلعه گنج با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال و بازدید از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی قلعه گنج و چندین پروژه در شهرستان منوجان هم از دیگر برنامه‌های او در کرمان است. نوبخت در پایان سفرش در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان و جمع بندی سفر حضور پیدا کرده و سپس کرمان را ترک می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، متن پاسخ سازمان برنامه و بودجه به شرح زیر است: سامانه تخصیص اعتبارات سال ۱۳۹۷ در سازمان برنامه و بوجه به گونه‌ای است که تا عملکرد تخصیص مراحل قبل به تفکیک برنامه‌های دستگاه اجرایی ذیربط وارد سامانه نشود، اساسا امکان دادن تخصیص جدید وجود ندارد. این بدان معناست که تا عملکرد ۹ ماهه دستگاه‌های فرهنگی در سامانه اخذ و تایید نشود، امکان تخصیص اعتبار برای ماه دهم وجود ندارد. همچنین عملکرد همه دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۶ از جمله دستگاه‌های فرهنگی در قالب ۳ جلد کتاب همراه با لایحه بودجه ۹۸ به مجلس ارائه شده که اگر نمایندگان محترم جلد ۲ کتاب گزارش عملکرد تقدیمی را تورقی نمایند از عملکرد آنها مطلع می‌شوند. همچنین به گواه دکتر کردبچه، مسئول پیگیری و جمع بندی بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، بخش فرهنگ جزو پیشروترین بخش‌های سازمان در بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد است که گزارش آن به صورت مجزا قابل ارائه است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
دکتر «محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون رئیس‌جمهور دقایقی پیش وارد فرودگاه جیرفت شد. به گزارش ایسنا، دکتر «محمد باقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس‌جمهور و هیئت همراه دقایقی پیش در فرودگاه کرمان مورد استقبال استاندار و مسئولان استانی قرار گرفت. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای بازدید از چند طرح و پروژه در عنبرآباد و منوجان و افتتاح پروژه آبرسانی به قلعه‌گنج صبح امروز به جنوب استان کرمان سفر کرده است. شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی پایان بخش برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس‌جمهور به استان کرمان است. انتهای پیام
آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
سازمان برنامه و بودجه شمشیر را از رو بستفارس/ سازمان برنامه و بودجه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد علیه علیرضا بیگی، نماینده مجلس اقدام قضایی خواهد کرد. در پی اظهارات احمد علیرضا بیگی مبنی بر «شکایت نوبخت از امضاکنندگان نامه به رئیس‌جمهور درباره پول‌های نفتی»، سازمان سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به تکرار مطلب کذب و ادعای نادرست احمد علیرضابیگی نماینده مجلس نسبت به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مصاحبه با خبرگزاری فارس و نظر به اینکه ادعاهای نامبرده قبلا طی نامه شماره ۱۳۹۱/۲۰۰۰۰ مورخ ۱۶بهمن۱۳۹۷ توسط دیوان محاسبات کشور کذب بودن آن رسما اعلام شده است، امور حقوقی سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به پیگیری قضایی نامبرده به جرم نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی اقدام خواهد کرد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
سازمان برنامه و بودجه به درخواست نماینده تهران در مجلس مبنی بر اعلام گزارش عملکرد غیرتشریفاتی موسسات فرهنگی پاسخ داد. متن پاسخ سازمان برنامه و بودجه به شرح زیر است: سامانه تخصیص اعتبارات سال ۱۳۹۷ در سازمان برنامه و بوجه به گونه‌ای است که تا عملکرد تخصیص مراحل قبل به تفکیک برنامه‌های دستگاه اجرایی ذیربط وارد سامانه نشود، اساسا امکان دادن تخصیص جدید وجود ندارد. این بدان معناست که تا عملکرد ۹ ماهه دستگاه‌های فرهنگی در سامانه اخذ و تایید نشود، امکان تخصیص اعتبار برای ماه دهم وجود ندارد. همچنین عملکرد همه دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۶ از جمله دستگاه‌های فرهنگی در قالب ۳ جلد کتاب همراه با لایحه بودجه ۹۸ به مجلس ارائه شده که اگر نمایندگان محترم جلد ۲ کتاب گزارش عملکرد تقدیمی را تورقی نمایند از عملکرد آنها مطلع می‌شوند. همچنین به گواه دکتر کردبچه، مسئول پیگیری و جمع بندی بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، بخش فرهنگ جزو پیشروترین بخش‌های سازمان در بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد است که گزارش آن به صورت مجزا قابل ارائه است
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دیوان محاسبات کشور جزئیات تفریغ بودجه ۹۶ را منتشر کرد. در بخش ماده واحده در بند الف به موضوع درآمدها و مصارف بودجه پرداخته شد. در جدول شماره (۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور، ذیل ردیف متفرقه ۴۷- ۵۵۰۰۰۰ تحت عنوان «اعتبار موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته» مبلغ یک میلیون (۱٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال در قالب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پیش بینی شده است. این اقدام سازمان مزبور موجب کاهش سقف اعتبارات مصوب گردیده و مبین عدم رعایت مفاد حکم قانون صدرالذکر است. انتهای پیام/
انتخابانتخاب3 ماه قبل
سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه اعتبار ۷۰ میلیاردی در اختیار رییس جمهور با عنوان کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی و غیردولتی در ۴ سال اخیر ثابت بوده است، تاکید کرد: بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال آینده ۸ درصد رشد نسبت به سال جاری دارد. به گزارش فارس، سازمان برنامه و بودجه در پی انتشار مصاحبه حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با عنوان «روحانی درباره تنخواه چند میلیاردی در اختیارش توضیح دهد/ افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری» جوابیه‌ای صادر کرده است. افزایش اعتبارات نهاد در لایحه سال ۱۳۹۸ به شرح ذیل است:۱- اعتبار ردیف هزینه‌ای (۱-۱۰۱۰۰۰) با عنوان «نهاد ریاست جمهوری» ۱۰ درصد رشد داشته است که صرفا مربوط به افزایش حقوق و مزایای پرسنلی (۲۰درصد ضریب حقوق) می‌باشد و سایر هزینه‌های ردیف ۶۵درصد کاهش یافته است. ۳- اعتبار ردیف (۲۲-۱۰۱۰۰۰) با عنوان «نهاد ریاست جمهوری - خدمات ضروری، اداری و اجرایی» ۲۰درصد رشد داشته است که مربوط به هزینه‌های اداری نهاد ریاست جمهوری و پرداخت هزینه سفرهای خارجی ریاست محترم جمهور و هیأت همراه می‌باشد که با توجه به افزایش نرخ ارز افزایش یافته است. ۴- اعتبار ردیف (۳-۱۰۱۰۰۰) با عنوان «نهاد ریاست جمهوری - هزینه‌های ضروری - کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیر دولتی» در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال‌های ۱۳۹۵، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ هیچگونه افزایشی نداشته و مبلغ اعتبار آن چند ۱۰۰ میلیارد نبوده و صرفا ۷۰ میلیارد تومان می‌باشد که با توجه به سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری و ضرورت کمک ایشان به اشخاص حقیقی و حقوقی در نظر گرفته شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، در پی اظهارات احمد علیرضا بیگی مبنی بر «شکایت نوبخت از امضاءکنندگان نامه به رئیس‌جمهور درباره پول‌های نفتی»، سازمان سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به تکرار مطلب کذب و ادعای نادرست احمد علیرضابیگی نماینده مجلس نسبت به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مصاحبه با ما و نظر به اینکه ادعاهای نامبرده قبلا طی نامه شماره ۱۳۹۱/۲۰۰۰۰ مورخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ توسط دیوان محاسبات کشور کذب بودن آن رسما اعلام شده است، امور حقوقی سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به پیگیری قضائی نامبرده به جرم نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی اقدام خواهد کرد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله دهمرده در برنامه تلویزیونی پرسشگر که شامگاه گذشته با موضوع «شوراهای آموزش و پرورش» روی آنتن شبکه آموزش سیما رفت در پاسخ به اینکه چرا قوانین شوراهای آموزش و پرورش به طور کامل عملیاتی نمی‌شوند، گفت: هر مطلبی را که مورد ارزیابی قرار می‌دهیم باید توجه کنیم که هم فرصت دارد و هم تهدید. دهمرده ضمن تقدیر از استاندار گلستان که آن را به عنوان الگویی در این زمینه‌ مطرح کرد، گفت: با سازمان برنامه و بودجه همیشه جدل داریم که تا می‌تواند به آموزش و پرورش کمک کند. وی با بیان اینکه استانداران، رئیس شورای آموزش و پرورش و نماینده رئیس جمهور هستند و می‌توانند شهرداری‌ها را مکلف ‌کنند که به اجرای قانون شوراهای آموزش و پرورش کمک کنند، بیان کرد: برخی شهرداری‌ها بسیار ضعیف هستند و در اداره امور خود مانده‌اند. شهرداری‌های تهران و کلانشهرها باید کمک کنند. یک گلایه هم از آموزش و پرورش دارم اینکه باید جدی کار را دنبال کند و پیگیر شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: یک مدیر به هیچ وجه نباید چشم به اعتبارات سازمان برنامه و بودجه بدوزد بلکه باید همواره به دنبال جذب اعتبار از وزارتخانه متبوع خود باشد. به اعتقاد من، مدیر موفق کسی است که به هیچ وجه چشم به اعتبارات سازمان برنامه و بودجه ندوخته و همواره به دنبال جذب اعتبارات از وزارتخانه متبوع خود باشد. امام جمعه زنجان در ادامه بر ضرورت ارزیابی مدیران از خود نسبت به فعالیت‌ها تاکید و تصریح کرد: ضروری است مدیران در مسائل اخلاقی، رفتاری و مدیریتی الگو بوده و نسبت به مسائل ارزشی حساسیت نشان دهند. فراموش نکنیم که هر نقطه قوتی در اداره به نام مدیر تمام می‌شود، همان‌گونه که نقطه ضعف نیز به اسم مدیر نوشته خواهد شد. خاتمی همچنین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، بر ضرورت تشکیل اتاق فکر این بیانیه تاکید و اظهار کرد: تشکیل گروه کارشناسی و اتاق اندیشه برای بیانیه گام دوم انقلاب یک ضرورت به‌شمار می‌رود که در این راستا دستگاه‌های مختلف اجرایی می‌توانند در حد و اندازه خود اقدامات لازم را انجام دهند.
مهرمهر1 ماه قبل
وی با یادآوری اینکه افراد موفق همواره به دنبال استفاده بهینه از لحظات زندگی خود بوده و در صورت بروز اشتباه، به جد به دنبال جبران آن اشتباهات برمی‌آیند، ادامه داد: امروز مدیران نباید فرصتی را که در اختیار دارند، از دست بدهند، یکی از این فرصت‌ها، جذب اعتبارات است. به اعتقاد من، مدیر موفق کسی است که به هیچ وجه چشم به اعتبارات سازمان برنامه و بودجه ندوخته و همواره به دنبال جذب اعتبارات از وزارتخانه متبوع خود باشد. امام جمعه زنجان در ادامه بر ضرورت ارزیابی مدیران از خود نسبت به فعالیت‌ها تاکید و تصریح کرد: ضروری است مدیران در مسائل اخلاقی، رفتاری و مدیریتی الگو بوده و نسبت به مسائل ارزشی حساسیت نشان دهند. فراموش نکنیم که هر نقطه قوتی در اداره به نام مدیر تمام می‌شود، همان‌گونه که نقطه ضعف نیز به اسم مدیر نوشته خواهد شد. خاتمی همچنین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، بر ضرورت تشکیل اتاق فکر این بیانیه تاکید و اظهار کرد: تشکیل گروه کارشناسی و اتاق اندیشه برای بیانیه گام دوم انقلاب یک ضرورت به‌شمار می‌رود که در این راستا دستگاه‌های مختلف اجرایی می‌توانند در حد و اندازه خود اقدامات لازم را انجام دهند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدصادق معتمدیان در حاشیه بازدید از واحدهای تولید شهرک‌ صنعتی بیرجند اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در چند ماه اخیر دنبال کردیم بحث تامین اعتبارات مورد نیاز برای پروژه‌های اصلی و زیرساختی استان است. معتمدیان با بیان اینکه نوبخت در سفر خود به خراسان جنوبی جلساتی با فعالان اقتصادی و تجار استان نیز دارد تصریح کرد: در این راستا قرار است از نزدیک با مشکلات استان آشنا شده و در پایان سفر بتوانیم با تامین اعتبار مورد نظر برای پروژه‌های استان شاهد تحرک بخشی بیشتری در بخش‌های عمرانی استان باشیم. وزیر نیرو به خراسان جنوبی سفر می‌کنداستاندار خراسان جنوبی یادآور شد: یکی از موضوعاتی که از اولویت‌های کاری ما است بحث مباحث مربوط به انرژی در حوزه آب و برق استان است به ویژه در حوزه آب که عمدتا ناشی از خشکسالی‌هایی است که در ۲۰ سال گذشته انجام شده است. معتمدیان اظهار داشت: در این راستا جلساتی را با وزیر نیرو انجام داده‌ایم و با حضور مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط در حوزه وزارت نیرو و نمایندگان استان جلساتی برگزار کردیم و جمع‌بندی‌های خوبی انجام گرفته است. وی افزود: تا پایان هفته در خدمت اردکانیان و معاونان ایشان هستیم تا از نزدیک مشکلات استان را بررسی کنیم تا با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهیم وارد فاز اجرایی در بحث تامین نیازهای استان در بحث تامین آب شرب و تامین نیازمندی‌های بخش صنعت در تامین آب قرار بگیریم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
سازمان برنامه در عمر هفتاد ساله‌اش تغییر و تحولات فراوانی را به خود دیده است. این سازمان در ۱۷ تیر ۱۳۷۹ با سازمان اداری و استخدامی کشور ادغام و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را تشکیل دادند. در ۴ مرداد ۱۳۹۵ و در دولت حسن روحانی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مجددا به دو سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری واستخدامی کشور تجزیه گردید و محمدباقر نوبخت به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه منصوب گردید. عبدالمجید مجیدی، رییس سازمان برنامه در سال ۱۳۵۱ اما در کتاب خاطراتش موضوعی جالب را در خصوص نظر شاه درباره سازمان برنامه بازگو کرده است. این نظر منفی همیشه، همیشه نسبت به سازمان برنامه وجود داشت و در تمام مدتی که من در سازمان برنامه بودم این واهمه در ذهنش وجود داشت که کارمندان سازمان برنامه همه کمونیست هستند و هر چه وی می‌گویند قبول نمی‌کنند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
در مقابل این هزینه، برآورد حداکثر درآمدهای عمومی (اعم از مالیات و حقوق ورودی و سایر درآمد‌های دولت) معادل ۶/۲۰۸ هزار میلیارد است. درج عدد (۱) در بخش منابع و مصارف ردیف‌های جمعی - خرجی به دلیل اجتناب از پیش‌بینی مبالغ غیرواقعی در برخی از ردیف‌های قانون بودجه است. این نرخ رشد، ‌۴٫۳ درصد بیش از نرخ رشد درآمدهای عمومی استان‌ها در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ است. اعتبارات هزینه‌ای دستگاههای اجرایی تابع نظام بودجه اعتبارات هزینه‌ای در سال ۹۷ با رشدی معادل ۱۸٫۵ درصدی نسبت به مصوب قانون بودجه ۹۶ و ۸٫۹ درصدی نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۶ به مبلغ ۱۰۴۵۵۴ میلیارد ریال رسیده است. در لایحه بودجه ۹۸، ‌ مجموع اعتبارات هزینه‌ای دستگاههای اجرایی مشمول بودجه استانی با رشد ۲۱ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۱۲۷۵۲۳ میلیارد ریال افزایش یافت.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
در مقابل این هزینه، برآورد حداکثر درآمدهای عمومی (اعم از مالیات و حقوق ورودی و سایر درآمد‌های دولت) معادل ۶/۲۰۸ هزار میلیارد است. درج عدد (۱) در بخش منابع و مصارف ردیف‌های جمعی - خرجی به دلیل اجتناب از پیش‌بینی مبالغ غیرواقعی در برخی از ردیف‌های قانون بودجه است. این نرخ رشد، ‌۴٫۳ درصد بیش از نرخ رشد درآمدهای عمومی استان‌ها در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ است. اعتبارات هزینه‌ای دستگاههای اجرایی تابع نظام بودجه اعتبارات هزینه‌ای در سال ۹۷ با رشدی معادل ۱۸٫۵ درصدی نسبت به مصوب قانون بودجه ۹۶ و ۸٫۹ درصدی نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۶ به مبلغ ۱۰۴۵۵۴ میلیارد ریال رسیده است. در لایحه بودجه ۹۸، ‌ مجموع اعتبارات هزینه‌ای دستگاههای اجرایی مشمول بودجه استانی با رشد ۲۱ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۱۲۷۵۲۳ میلیارد ریال افزایش یافت.
فارسفارس1 هفته قبل
نماینده مردم اراک در مجلس خطاب به بطحایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص مطالبات فرهنگیان گفت: شان معلمان باید از سوی این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه رعایت شود و بهتر است مطالبات به حق آنان به موقع پرداخت شود. آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه، مطالبات فرهنگیان را بدهندبه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی خطاب به بطحایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص مطالبات فرهنگیان گفت: شان معلمان باید از سوی این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه رعایت شود و بهتر است مطالبات به حق فرهنگیان به موقع پرداخت شود. ضمن اینکه بازنشستگان فرهنگی هم مشکلات‌شان بیش از دیگران است. مقدسی اظهار داشت: شرکت ماشین‌سازی اراک و آذراب اراک این امکان را دارد تمام پل‌هایی که در سیل آسیب دیده‌آند با کمترین زمان ممکن و با مشارکت وزارت راه و کشور بسازد. ضمن اینکه قیمت تمام شده کمتری هم نسبت به دیگران دارد و بهتر است این وزارتخانه‌ها در این خصوص اقدام لازم را انجام دهند.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه قم در این آیین با بیان فلسفه وجودی سازمان برنامه و بودجه گفت: محدودیت منابع و پرداختن به اولویت‌ها دلیل شکل گیری سازمان است که باید با در نظر گرفتن مقتضیات و شریط کنونی برنامه ریزی کارشناسی بیش از هر زمین دیگری ضروری است. وی ۲۳ دی ماه امسال با حکم دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه قم منصوب شده بود امروز در این آیین معارفه شد. نوربخش پیش از این ریاست سازمان برنامه و بودجه استان مازندران و مدیرکلی سیاسی وزارت کشور و همچنین مسئولیت در سازمان برنامه و بودجه کشور را نیز به عهده داشته است. مسئولیت راه اندازی و مدیریت شرکت آب و فاضلاب قم، مسئولیت تشکیل اداره کل امور آب استان، مسئولیت تشکیل شرکت سهامی آب قم، بهره برداری از سد ۱۵ خرداد و مدیریت سازمان برنامه و بودجه از جمله مسئولیت‌های سید حسن رضوی در قم بود. رضوی هم اکنون به عنوان رئیس شرکت آب منطقه‌ای تهران منصوب شده ست.

به انتهای لیست رسیدید