سازمان برنامه و بودجه

سازمان برنامه و بودجه

ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/ایلام آیت قیصربیگی مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام در یادداشتی گام‌های آمدی بخش دولت در استان را تبیین کرده است. استان ایلام بعنوان کوچک‌ترین استان کشور از بعد جمعیتی از محروم‌ترین نقاط ایران طی دهه‌های گذشته بوده است. دراین میان نبایست از رایزنی‌ها وتلاش‌های شبانه روزی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار سخت کوش استان ایلام به راحتی گذشت. و اما امروز حاصل پیگیری‌ها استاندار ایلام و مجموعه مسئولان مرتبط به سازمان برنامه و بودجه کشور با توجیه درست تنگناها، مسائل و مشکلات باعث شد که دراین شرایط سخت مالی کشور، استان در بودجه ۹۹ عملکرد موفقی داشته باشد. این در حالی است که منابع عمومی بودجه ۹۹ کل کشور نسبت به سال گذشته ۸٫۴ درصد رشد داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی افزود: در مورد مالیات بر ارزش افزوده که بیش از نیمی از درآمدهای مالیاتی را تشکیل می‌دهد، مبنای آن، تولید ناخالص داخلی است. تعرفه مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد تعیین شده است که ۵ درصد سهم دولت، ۳ درصد سهم شهرداری و یک درصد هم سهم بخش سلامت است. مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: در یکی از فصول قانون مالیات بر ارزش افزوده، موارد معافیت تعیین شده که بر اساس آن ۵۵٫۷ درصد از تولید ناخالص داخلی از مالیات بر ارزش افزوده معاف است. در واقع ۱۲۰ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده قرار است دریافت ‌کنیم. وی تصریح کرد: ما اگر معافیت‌های مالیات بر ارزش افزوده را حذف کنیم، رقم درآمد مالیات بر ارزش افزوده ۲٫۳ برابر می‌شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا از دماوند، رضا نگهبان روز پنجشنبه با حضور برخی مسئولان شهرستان و شهر دماوند طی جلسه و بازدید از پروژه کمربندی غربی شهر و روند پیشرفت این پروژه و همچنین بازدید از محل احداث کمربندی جنوبی شهر در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امروز به شهر دماوند آمدیم تا موضوع کمربندی غربی شهر دماوند را مورد بررسی قرار داده و تعیین تکلیف کنیم. مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران افزود: مسئولان استان و شهرستان نیز با توجه به اهمیت پروژه، سرعت بخشیدن در روند پروژه کمربندی غربی شهر و بازنگری پروژه کمربندی جنوبی را در دستورکار قرار داده که هم اکنون در حال مطالعه کارشناسی پروژه کمربندی غربی هستیم تا اجرای آن با سرعت بیشتری صورت گیرد. وی گفت: هم اکنون از ۱۲ کیلومتر پروژه کمربندی غربی شهر دماوند حدود ۶ کیلومتر آن انجام شده و به نظر می‌رسد پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نداشته که عمده مشکل آن کمبود اعتبارات بوده است. مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند نیز در این خصوص اظهار داشت: طی نشست صبح امروز با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران که در شهرداری دماوند برگزار شد، مقرر گردید این پروژه با نظارت کارشناسان، مدیرکل راه و شهرسازی استان و مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری تهران، در کوتاه‌ترین زمان تعیین تکلیف شود. وی با بیان اینکه هم اکنون این پروژه حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: به نظر می‌رسد ادامه پروژه کمربندی غربی شهر دماوند چه به لحاظ فنی و چه اعتباری با مشکلاتی مواجه است که امروز از تیم فنی و مشاوران متخصص دعوت شده تا ضمن بازدید میدانی، نسبت به تعیین تکلیف آن در حداقل زمان ممکن اقدام شود.
فارسفارس1 روز قبل
یک تاریخ‌پژوه درباره علت خروج شاه از ایران گفت: این که شاه در برخورد با مخالفان از چه سیاستی پیروی می‌کرد توسط چهره‌های مهم خارجی و پژوهشگران مختلف بررسی شده و تقریبا کمتر کسی قائل به مدارای شاه با مردم است. برخی می‌گویند سیاست حقوق بشر کارتر و آزادی‌های سیاسی، سیاست سرکوب موفق شاه را ناکام کرد. مشکل دوم این بود که آنقدر حکومت شاه متزلزل بود و دشمنان شاه در دشمنی جدی بودند که سیاست فضای باز سال پایانی حکومت شاه، بیشتر ضعف تلقی می‌شد تا رحم و شفقت. ملتی که یک صدا فریاد می‌زند شاه باید برود و مرگ بر شاه. فارس: چرا شاه در طبقات سیاسی حامی نداشت؟ اتکای بیش از حد شاه به آمریکا و نیروهای نظامی و امنیتی در شاه یک غرور ایجاد کرده بود که از اقناع افکار عمومی خصوصا اقناع نخبگان خودش رو بی‌نیاز می‌دید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اربابی بهره‌وری را یک اندیشه دانست که بر اساس آن فعالیت افراد موثرتر می‌شود و خاطرنشان کرد: در چارچوب سیاست‌های کلان کشور به موضوع بهره‌وری توجه شده و عوامل فردی، بین‌المللی، سازمانی و ملی در افزایش بهره‌وری موثر است. معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه داشتن مهارت و انگیزه برای افزایش بهره‌وری ضروری است بیان کرد: اگر زمینه و بسترهای لازم در یک سیستم آماده نباشد افزایش بهره‌وری ممکن نخواهد بود. اربابی بزرگترین چالش در استقرار بهره‌وری را نظام آموزشی دانست و عنوان کرد: در کتاب‌های درسی چه مستقیم و چه غیرمستقیم به موضوع بهره‌وری اشاره نشده است و والدین نیز در اکثر اوقات چیزی در این باره به فرزندان خود نمی‌گویند. وی با اشاره به چالش‌های بهره‌وری گفت: چالش‌های فرهنگی مانند پایبندی به قوانین، چالش‌های مدیریتی مانند مدیریت مشارکتی، چالش‌های فردی مانند تجربه کاری و چالش‌های شغلی مانند غنی‌سازی شغلی از جمله چالش‌های حوزه بهره‌وری هستند. وی افزود: افزایش ستانده‌ها با استفاده از همان میزان نهاده (شناسایی ظرفیت‌های خالی)، ثابت نگه‌داشتن ستانده‌ها همراه با کاهش نهاده‌ها (کاهش هزینه‌های اضافه)، روند افزایش سریع‌تر ستانده‌ها نسبت به افزایش نهاده‌ها و افزایش ستانده‌ها همراه با کاهش نهاده‌ها از عوامل افزایش بهره‌وری در دستگاه‌های اجرایی است.
مهرمهر1 روز قبل
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: توسعه یافتگی از طریق ایجاد ظرفیت‌های جدید و همچنین ارتقای بهره وری دو روشی است که می‌توانیم برای توسعه کشور از آن بهره مند شویم. وی با اشاره به عدم شکل گیری باورهای ذهنی در زمینه بهره وری و همچنین عدم طراحی فرآیندها کاری بر اساس این مفهوم در ساختار سازمانی، تصریح کرد: بهره وری در زمینه نیروی انسانی، سرمایه و ساختار مدیریتی سبب ارتقای بهره وری در تمامی عوامل تولید می‌شود. وی با تأکید بر اینکه توجه به بهره وری سبب می‌شود فعالیت‌های هر فرد، سازمان و کشور اثربخش و کارآمد باشد، اظهار کرد: بهره وری بدان معنا است که کار درست را درست انجام دهیم. وی با تأکید بر اینکه فرهنگ سازمان باید مبتنی بر بهره وری، اثربخشی و کارایی باشد، گفت: استفاده از فناوری در قالب سامانه‌های اداری و سازمانی به افزایش بهره وری کمک می‌کند متأسفانه یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در مسیر بهره وری نظام آموزشی است. وی بر لزوم توجه بیشتر به نهادینه کردن فرهنگ بهره وری در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: تعیین شاخص‌های بهره وری و اندازه گیری آنها، تجزیه و تحلیل شاخص‌ها، شناسایی عوامل ارتقای بهره وری، تعیین راهکارها و برنامه ریزی بهبود بهره وری و اجرای راهکارهای بهبود بهره وری الزامی است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه، گفت: شایسته سالاری یکی از شاخص‌های مهم بهره وری است. وی بهبود بهره وری سرمایه، بهبود بهره وری نیروی انسانی، بهبود بهره وری ساختارهای مدیریتی را موجب ارتقای بهره وری کل عوامل تولید دانست و خاطرنشان کرد: توسعه یافتگی نتیجه ارتقای کیفیت زندگی مبتنی بر افزایش تولید ناخالص داخلی است. وی نگرش، انگیزه، ارزش‌ها و دانش و مهارت را موجب افزایش بهره وری فردی دانست و عنوان کرد: فرهنگ سازمان باید مبتنی بر بهره وری، اثربخشی و کارایی باشد. همچنین استفاده از فناوری در قالب سامانه‌های اداری و سازمانی به افزایش بهره وری کمک می‌کند. معاون سازمان برنامه و بودجه همچنین خواستار فعالیت‌های آموزشی برای اشاعه فرهنگ بهره وری شد و تاکید کرد: تعیین شاخص‌های بهره وری و اندازه گیری آنها، تجزیه و تحلیل شاخص‌ها، شناسایی عوامل ارتقای بهره وری، تعیین راهکارها و برنامه ریزی بهبود بهره وری و اجرای راهکارهای بهبود بهره وری الزامی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی گفت: براساس وقوع سیل اخیر حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی ۳ استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان خسارت وارد شده است. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اقدامات انجام شده حین سیل توسط وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: در پی وقوع سیل اخیر، حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی ۳ استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان وارد شده است. وی افزود: توزیع ۵۱۰ تن علوفه، جابجایی ۲۱ هزار رأس دام، دفن بهداشتی ۷۰۰ راس دام، تخلیه آب ۶۰۰ هکتار اراضی کشاورزی، تامین ۱۰ کیلومتر لوله پلی اتیلن برای انتقال آب اضطراری اراضی کشاورزی، مرمت ۲۰ کیلومتر جاده‌های بین مزارع از جمله اقدامات وزارت جهاد کشاورزی از زمان وقوع سیل تا کنون بوده است. مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی گفت: همچنین، پیشنهاد طرح و تصویب تامین منابع جبران خسارات و بازسازی زیرساخت‌ها برای ارائه در هیئت دولت تهیه و به وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است. بیشتر بخوانید: بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال غرامت سیل به بخش کشاورزی پرداخت شدانتهای پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: در جریان سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به چهارمحال و بختیاری با توجه به اینکه تاکید بر پروژه‌های مهم و حیاتی برای استان بوده تاکنون ۹۴ میلیارد تومان اعتبار به اعتبارات استان کمک شده است. علیرضا شجاعی ۲۶ دی‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با اشاره به پروژه‌های سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: ۱۴ پروژه در قالب پروژه‌های سفر برای استان انتخاب شد. وی با اشاره به محور اردل- گورمیزه- دوپلان، تصریح کرد: ۶ میلیارد تومان اعتبار به مبلغ مصوب افزوده شد. وی بیان کرد: علاوه بر اعتباراتی که از جهاد کشاورزی در سطح ملی و استانی بوده در قالب اعتبارات سفر، ۳ میلیارد تومان به این پروژه کمک شد. وی افزود: در جریان این سفر با توجه به اینکه تاکید بر پروژه‌های مهم و حیاتی برای استان بوده تاکنون ۹۴ میلیارد تومان اعتبار به استان کمک شده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی اعلام کرد: در پی وقوع سیل اخیر، حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی ۳ استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان وارد شده است. به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اقدامات انجام شده حین سیل توسط وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: توزیع ۵۱۰ تن علوفه، جابجایی ۲۱ هزار رأس دام، دفن بهداشتی ۷۰۰ راس دام، تخلیه آب ۶۰۰ هکتار اراضی کشاورزی، تامین ۱۰ کیلومتر لوله پلی اتیلن برای انتقال آب اضطراری اراضی کشاورزی، مرمت ۲۰ کیلومتر جاده‌های بین مزارع از جمله اقدامات وزارت جهاد کشاورزی از زمان وقوع سیل تا کنون بوده است. وی افزود: همچنین، پیشنهاد طرح و تصویب تامین منابع جبران خسارات و بازسازی زیرساخت‌ها برای ارائه در هیئت دولت تهیه و به وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
*چند نکته درباره تلاش کمیسیون اقتصادی مجلس برای افزایش معافیت مالیاتی هنرمندانعلاوه بر نکات مورد اشاره در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، این نکات پیرامون معافیت‌های مالیاتی حوزه فرهنگی و هنرمندان به خصوص سلبریتی‌ها قابل طرح است:۱- این موضوع در حالی مطرح شده که دولت نیز در لایحه خود، معافیت مالیات ارزش افزوده فعالیت‌های فرهنگی در سینما، تلویزیون و تئاتر و نظایر آن را پیشنهاد نداده است. ۲- در قانون فعلی مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۳۸۷ مصادیق این جزء مشمول معافیت نیست. ۳- پیشتر نیز حذف معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها و هنرمندان درلایحه بودجه سال ۹۹ گنجانده شده بود که بنا به دلایلی از سوی سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران از دستور کار لایحه خارج شد. ۵- این اتفاق و تلاش برخی نمایندگان بخصوص اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برای معاف کردن بخشی از اقشار جامعه از مالیات نشان از لابی و نفوذ در سطح قانون گذاری مجلس است که البته رخداد تازه‌ای نیست. همچنین خلاف مقررات و قوانین و سیاست‌های مالیاتی قلمداد می‌شود چرا که وزارت اقتصاد در حال تهیه لایحه ساماندهی معافیت‌های مالیاتی است که از قضا حذف معافیت مالیاتی هنرمندان و برخی فعالیت‌های فرهنگی را نیز در بر می‌گیرد.
فراروفرارو1 روز قبل
مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه معتقد است: اگر معافیت‌های مالیات بر ارزش افزوده را حذف کنیم، رقم درآمد مالیات بر ارزش افزوده ۲٫۳ برابر می‌شود. تعرفه مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد تعیین شده است که ۵ درصد سهم دولت، ۳ درصد سهم شهرداری و یک درصد هم سهم بخش سلامت است. مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: در یکی از فصول قانون مالیات بر ارزش افزوده، موارد معافیت تعیین شده که بر اساس آن ۵۵٫۷ درصد از تولید ناخالص داخلی از مالیات بر ارزش افزوده معاف است. در واقع ۱۲۰ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده قرار است دریافت کنیم. وی تصریح کرد: ما اگر معافیت‌های مالیات بر ارزش افزوده را حذف کنیم، رقم درآمد مالیات بر ارزش افزوده ۲٫۳ برابر می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-رئیس کل بانک مرکزی از آغاز اجرای عملیات بازار باز بانکی از روز شنبه ۲۸ دی ماه خبر داد. عبدالناصر همتی در پنجاه و نهمین مجمع سالیانه بانک مرکزی که با حضور رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان بورس، اعضای هیات عامل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد، با بیان اینکه عملیات بازار باز بانکی به طور رسمی از شنبه آغاز به کار می‌کند، اظهار کرد: انتظار داریم که با این کار نظام سیاست‌گذاری پولی کشور دچار تغییر و تحول عمده شده و موضوعاتی چون اضافه برداشت بانک‌ها، تعیین نرخ سود، کنترل نرخ تورم و … به سمتی برود که بانک‌های مرکزی کشورهای مدرن عمل می‌کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمان مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولین درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان بیان کرد: این سهمیه جدا و به بهزیستی داده می‌شود و بعد از این در استخدامی‌های کشور سهمیه معلولان حتما لحاظ خواهد شد. «علی همت محمودنژاد» امروز پنجشنبه در حاشیه گردهمایی اعضای شوراهای شهر و روستای استان کرمان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی اظهار کرد: روز گذشته دیداری با اعضای تشکل‌های معلولان استان کرمان داشتیم و مسائل و مشکلات آنها مطرح شد. وی افزود: معلولان مشکلات زیادی دارند به ویژه در استان کرمان که از نظر مالی وضع بسیار پایینی دارند و دولت باید کمک کند. وی در ادامه افزود: باید همه کمک کنیم مردم آگاهی بیشتری نسبت به مشکلات معلولان داشته و مسوولان برای رفع مشکل گام‌های موثری بردارند. محمودنژاد درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان بیان کرد: این سهمیه جدا و به بهزیستی داده می‌شود و بعد از این در استخدامی‌های کشور سهمیه معلولان حتما لحاظ خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس کل بانک مرکزی از آغاز اجرای عملیات بازار باز بانکی از روز شنبه ۲۸ دی ماه خبر داد. به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در پنجاه و نهمین مجمع سالیانه بانک مرکزی که با حضور رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان بورس، اعضای هیات عامل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد، با بیان اینکه عملیات بازار باز بانکی به طور رسمی از شنبه آغاز به کار می‌کند، اظهار کرد: انتظار داریم که با این کار نظام سیاست‌گذاری پولی کشور دچار تغییر و تحول عمده شده و موضوعاتی چون اضافه برداشت بانک‌ها، تعیین نرخ سود، کنترل نرخ تورم و … به سمتی برود که بانک‌های مرکزی کشورهای مدرن عمل می‌کنند. ادامه دارد …
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
درحالی روحانی به منظور شرکت در مجمع بانک مرکزی امروز به میرداماد رفت که در صورت تصویب طرح جدید بانکداری، این احتمالا آخرین حضور رئیس جمهور در بانک مرکزی بعنوان رئیس مجمع و بطور کلی آخرین مجمع بانک مرکزی است. خبرگزاری تسنیم: از صبح امروز پنجاه و نهمین مجمع عمومی بانک مرکزی با حضور رئیس جمهور در ساختمان شیشه‌ای میرداماد درحال برگزاری است. اما در صورتی که طرح جدید بانکداری که در مجلس به تصویب رسیده مورد تایید شورای نگهبان هم قرار گیرد، این احتمالا آخرین حضور رئیس جمهور در بانک مرکزی بعنوان رئیس مجمع و به طور کلی آخرین مجمع عمومی بانک مرکزی خواهد بود. براساس طرح جدید بانکداری، مجمع عمومی، شورای پول و اعتبار، هیات عامل و هیات نظارت اندوخته اسکناس از ساختار بانک مرکزی حذف شده‌اند. از مهمترین ایرادات وارده به طرح بانکداری جمهوری اسلامی، تضعیف استقلال بانک مرکزی، ایجاد بانک توسعه و تأثیر آن بر افزایش پایه پولی و تورم، ضعف سیاست‌های پولی و ارزی، تبدیل بانک مرکزی به بانک دولت به‌جای بانک مردم، قوانین دست‌وپاگیر برای سیاست‌گذار پولی و موارد بسیار دیگری است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، اسماعیل نجار؛ رییس سازمان مدیریت بحران کشور هم دیروز ضمن اعلام فرونشست آب در مناطق سیل‌زده استان و تداوم امدادرسانی و کمک به مردم سیل‌زده توسط نیروهای هلال‌احمر، ارتش و سپاه افزود: «متاسفانه سیل خسارت‌های فراوانی در شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان برجای گذاشته و به زیرساخت‌های این استان آسیب‌های جدی وارد کرده. طبق آخرین ارزیابی‌ها، ۸۹۰ روستای استان گرفتار سیل شده‌اند و پیشنهاد تخصیص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از سیلاب اخیر به بخش‌های مختلف مسکونی، کشاورزی و دامی از سوی سازمان مدیریت بحران کشور تقدیم سازمان برنامه و بودجه شده که با طی مراحل قانونی به سرعت ابلاغ و تخصیص خواهد یافت.» در حالی که ۱۴ شهرستان این استان پهناور، درگیر سیل شده و ۲۰ هزار واحد مسکونی هم بر اثر جاری شدن سیلاب آسیب کلی و جزیی دیده است. حالا با گذشت یک هفته از وقوع سیلی که به دنبال شدت بارش‌ها در استان سیستان و بلوچستان رخ داد، مهم‌ترین مشکل همچون تمام مناطقی که گرفتار بلایای طبیعی می‌شوند، کنترل شرایط سلامت و بهداشت مردمی است که در سکونتگاه‌های موقت و اضطراری اسکان داده شده‌اند. قرار شده که با همکاری مشترک دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان دامپزشکی کل کشور، بیمه‌ها و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، سرعت جمع آوری و معدوم سازی لاشه‌های حیوانات افزایش یابد تا یکی از عوامل شیوع بیماری در این ایام در این مناطق، منفعل شود. بیماران تالاسمی که اغلب در جنوب استان هستند، نیازمند خون و فرآورده‌های خونی هستند و استان سیستان و بلوچستان، با داشتن ۳ هزار و ۲۴۰ بیمار تالاسمی و ۷۰۰ بیمار دیالیزی، بالاترین میزان مصرف خون در کشور را دارد و به همین دلیل، روزانه ۳۸۰ تا ۴۰۰ واحد خون و فرآورده‌های خونی در این استان مورد نیاز است اما در شرایطی که تمام کشور با سرمای شدید مواجه است، امکان ارسال خون از سایر نقاط کشور کاهش یافته است.»
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا تابش، در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه ۲ هزار واحد مسکونی شهری نیز به علت سیل تخریب شده است، افزود: ۱۲ هزار واحد نیز به تعمیر نیاز دارد. تابش افزود: برای ۱۹ هزار واحد نیز تسهیلات معیشتی و برای ۱۶ هزار واحد نیز تسهیلات گذر از اسکان موقت به اسکان دائم در نظر گرفته‌ایم. وی گفت: ۱۰ هزار واحد دامی نیز در نظر گرفته‌ایم که جمع بندی این خسارات یکشنبه تحویل دولت داده می‌شود. وی گفت: تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه دریافت کرده‌ایم و مشکلی در تأمین منابع نداریم. تابش افزود: یک روز پس از وقوع سیل، ۴۰ گروه کار ارزیابی واحدهای آسیب دیده و تشکیل پرونده برای این مسئله را آغاز کردند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این اجلاس که علاوه بر رئیس جمهور جمعی از اعضاء​ دولت، رئیس کل و دیگر اعضای هیات عامل بانک مرکزی، مدیران بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری هم حضور حضور دارند گزارشی از وضعیت اقتصادی، شاخص‌های کلان اقتصادی کشور و اقدام‌های انجام شده در حوزه سیاست گذاری‌های پولی، مالی و ارزی ارائه خواهد شد. بر اساس قانون پولی و بانکی کشور، مجمع عمومی بانک مرکزی از ارکان این بانک به حساب می‌آید که رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه ۲ نفر از وزیران به انتخاب هیات وزیران، اعضای آن را تشکیل می‌دهند و اعضای سایر ارکان بانک می‌توانند در جلسه‌ها و مذاکره‌های آن بدون حق رای شرکت کنند. در دولت دوازدهم، هیئت وزیران وزرای نفت و صنعت، معدن و تجارت را به عنوان وزیران عضو مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی انتخاب کرده‌اند که در جلسه امروز حضور دارند.
تابناکتابناک2 روز قبل
در جلسه امروز مجمع عمومی بانک مرکزی که با حضور رئیس جمهور تا دقایقی دیگر برگزار می‌شود، علاوه بر اینکه قرار است ترازنامه سال ۱۳۹۷ بانک مرکزی در آن به تصویب برسد، بنا است در حاشیه این مجمع عملیات بازار باز آغاز و از سامانه معاملاتی آن رونمایی شود. به گزارش تابناک اقتصادی، پنجاه و نهمین مجمع عمومی بانک مرکزی با حضور حسن روحانی رئیس جمهور در برج میرداماد تا در حال برگزاری است. طبق ماده ۱۹ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، اعضای این مجمع را رئیس جمهور (ریاست مجمع)، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و دو نفر از وزرا به انتخاب هیات وزیران تشکیل می‌دهند. زمان برگزاری مجمع در سال جاری نشان می‌دهد که طبق قانون، این جلسه با ۱۷۷ روز تاخیر از آخرین مهلت برگزاری آن یعنی پایان تیرماه ۱۳۹۸، در حال برگزاری است. شایان ذکر است که در جلسه امروز مجمع عمومی بانک مرکزی علاوه بر تصویب ترازنامه سال ۱۳۹۷ بانک مرکزی، قرار است در حاشیه این مجمع عملیات بازار باز و رونمایی از سامانه معاملاتی آن در حضور رئیس جمهور آغاز شود.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرگزاری ایسنا: رئیس کل بانک مرکزی از آغاز اجرای عملیات بازار باز بانکی از روز شنبه ۲۸ دی ماه خبر داد. عبدالناصر همتی در پنجاه و نهمین مجمع سالیانه بانک مرکزی که با حضور رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان بورس، اعضای هیات عامل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد، با بیان اینکه عملیات بازار باز بانکی به طور رسمی از شنبه آغاز به کار می‌کند، اظهار کرد: انتظار داریم که با این کار نظام سیاست‌گذاری پولی کشور دچار تغییر و تحول عمده شده و موضوعاتی چون اضافه برداشت بانک‌ها، تعیین نرخ سود، کنترل نرخ تورم و … به سمتی برود که بانک‌های مرکزی کشورهای مدرن عمل می‌کنند.
ایرناایرنا2 روز قبل
رسول راشکی افزود: همچنین در این مدت هزار و ۱۷ خانوار اسکان و در حدود هزار نفر نیز مداوا شده‌اند. رییس سازمان هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: هم‌اینک ۴۰۰ تیم عملیاتی امداد و نجات در ۳۰۸ روستا و مناطق سیلزده فعال و در حال خدمات رسانی هستند. خلیل عوض زاده اظهار داشت: توزیع برق استان با ۱۸۴ تیم اجرایی در لحظه بحران وارد عمل شد و تا امروز برق تمامی روستاها وصل شده است. وی گفت: ۷۱۶ روستا در این منطقه دچار آبگرفتگی شده‌اند و به ۲۷۰ روستا نیز آسیب جدی وارد شده است. در سیلاب اخیر آب ۲۴۵ روستا قطع شده بود که با تلاش تیم‌های شرکت آب و فاضلاب شبکه آب ۹۳روستا مجدد به شبکه بازگشته است.
ایرناایرنا2 روز قبل
رییس سازمان هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: هم‌اینک ۴۰۰ تیم عملیاتی امداد و نجات در ۳۰۸ روستا و مناطق سیلزده فعال و در حال خدمات رسانی هستند. خلیل عوض زاده اظهار داشت: توزیع برق استان با ۱۸۴ تیم اجرایی در لحظه بحران وارد عمل شد و تا امروز برق تمامی روستاها وصل شده است. وی عنوان کرد: برق سیستان و بلوچستان از ۳۰ مگاوات خاموشی به کمتر از یک مگاوات خاموشی رسیده و تنها برق ۶ روستای دورافتاده قطع است که با تلاش امدادگران تا فردا برق این روستاها نیز وصل می‌شود. احمد علی موهبتی افزود: همچنین براساس آخرین آمار از مجموع ۸۷۷ روستای سیستان و بلوچستان که دچار قطعی برق شده بودند تاکنون برق ۸۱۲ روستا وصل شده است. وی افزود: تمامی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان برای کمک رسانی به مردم سیلزده بسیج شده و مسوولان در کنار مردم به خدمات رسانی مشغول هستند.
ایسناایسنا2 روز قبل
سازمان نقشه‌برداری کشور برای تامین اعتبارات لازم برای پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان و ذخیره مرخصی کارکنان خود، متقاضی فروش اموال مازاد این سازمان شده است. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، سازمان نقشه برداری کشور به منظور تأمین اعتبارات لازم برای پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان و ذخیره مرخصی کارکنان خود، متقاضی فروش اموال مازاد این سازمان شده است. به همین جهت سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای اجرای بند (ب) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در خصوص فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد در اختیار دستگاه‌ها به منظور پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان، ‌ درخواست سازمان نقشه‌برداری را جهت سیر مراحل بررسی و تصمیم‌گیری به دولت ارسال کرده است. مطابق قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، دستگاه‌های اجرایی مجازند از طریق منابع حاصل از فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد، نسبت به بازخرید کارکنان مازاد رسمی و غیررسمی، پرداخت پاداش پایان‌خدمت به افرادی که براساس قانون، بازخرید یا بازنشسته می‌‌شوند و مانده مرخصی کارکنان اقدام کنند. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
وی گفت: تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه دریافت کرده‌ایم و مشکلی در تأمین منابع نداریم. آقای موهبتی گفت: میانگین بارندگی سالانه استان حدود ۱۲۰ میلی متر است، اما تاکنون در برخی مناطق استان ۳۸۰ میلی متر بارندگی شده است. وی افزود: تاکنون دولت ۱۰۰ میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کرده است. سردار تنگسیری گفت: خدمات مهندسی نیروی دریایی سپاه در این مناطق بسیج شده است و ۷ دستگاه لودر و ۱۴ دستگاه کامیون به این مناطق سیل زده ارسال کردیم. سردار مرزاعی گفت: با توجه به اینکه گستردگی مناطق سیل زده زیاد است، اما آب آشامیدنی، لوازم گرمایشی، بهداشتی و بسته‌های غذایی را به همه مناطق سیل زده ارسال می‌کنیم.
فارسفارس2 روز قبل
رئیس جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه در سال گذشته خیران یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کمک‌رسانی برای مدرسه‌سازی داشتند، گفت: باید این رقم امسال به بیش از ۳ هزار میلیارد برسد. ناصر قفلی پس از برگزاری گردهمایی اعضای مجمع خیران مدرسه‌ساز مازندران، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: نقش خیران در احداث مدارس همانند دیگر بخش‌ها بسیار پررنگ و قابل توجه بوده است به‌گونه‌ای که طی سال‌های گذشته حدود ۴۰ درصد مدارس کشور توسط خیران نیک‌اندیش ساخته شده است. این مسؤول با اعلام اینکه ۲۴ هزار کلاس درس دولتی در مدارس بزرگ نیمه‌کاره هستند، یادآور شد: برای تکمیل این کلاس‌ها امسال رقم مطلوبی دولت در نظر گرفته که این میزان ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است. رئیس جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور بیان کرد: این پیشنهاد با معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح شد تا پس از ملاقات با رئیس کل بانک مرکزی تمهیدات لازم انجام شود زیرا این مدارس با کمک خیران و به صورت عادی نمی‌توان ساخته شده و کار به جایی برسد. این مسؤول با اعلام اینکه در سال گذشته خیران یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کمک‌رسانی برای مدرسه‌سازی داشتند، گفت: ولی باید این رقم امسال به بیش از ۳ هزار میلیارد برسد البته نیازمند وام‌های بدون بهره بانک‌ها هستیم و با مشارکت بانک‌ها ساخت این مدارس را به پایان برسانیم.
همشهریهمشهری2 روز قبل
شبکه آب ۲۴۵ روستا نیز بر اثر سیل قطع شده که تنها شبکه آب ۵۳ روستا تاکنون وصل شده است. نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان: تامین زیرساختهای مناطق زلزله زده باید در دستور کار باشدنماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: زیرساختهای مناطق زلزله زده باید هرچه سریعتر تامین شود. در بحران سیل سیستان و بلوچستان آسیب دیدگان خاش و دلگان فراموش شدنددر بحران سیل سیستان و بلوچستان، آسیب دیدگان ناشی از بارش‌های سنگین و سیلابی خاش فراموش شدند و هم اینک به پلاستیک، چادر امدادی، مواد غذائی، لوازم بهداشتی و سوخت نیاز دارند. رئیس بنیاد مسکن وارد مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان شدعلیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و محمد مخبر رئیس ستاد اجرائی فرمان وارد مناطق سیل زده چابهار و کنارک شدند. استان سیستان و بلوچستان بویژه مناطق جنوبی آن از روز جمعه (۲۰ دی) درگیر سیل و آبگرفتگی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
با این وجود، دیروز به دلیل اختلاف نظر نمایندگان در صحن علنی مجلس قرار شد این موضوع برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی مجلس باز گردد. ۲- در قانون فعلی مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۳۸۷ مصادیق این جزء مشمول معافیت نیست. ۳- پیشتر نیز حذف معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها و هنرمندان در لایحه بودجه سال ۹۹ گنجانده شده بود که بنا به دلایلی از سوی سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران از دستور کار لایحه خارج شد. ۵- این اتفاق و تلاش برخی نمایندگان بخصوص اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برای معاف کردن بخشی از اقشار جامعه از مالیات نشان از لابی و نفوذ در سطح قانون گذاری مجلس است که البته رخداد تازه‌ای نیست. همچنین خلاف مقررات و قوانین و سیاست‌های مالیاتی قلمداد می‌شود چرا که وزارت اقتصاد در حال تهیه لایحه ساماندهی معافیت‌های مالیاتی است که از قضا حذف معافیت مالیاتی هنرمندان و برخی فعالیت‌های فرهنگی را نیز در بر می‌گیرد.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان از دستور ابلاغ ۱۰۰ میلیارد تومان توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان خبر داد. مهرداد عرب اول امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: با ابلاغ محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور این مبلغ در قالب تنخواه برای پرداخت‌ خسارت‌های مردمی و هزینه‌های ناشی از سیل به استان تخصیص پیدا می‌کند. وی با بیان این که این اعتبار از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تامین می‌شود ادامه داد: ۸۰ میلیارد تومان از این مبلغ در قالب اعتبارات هزینه‌ای و ۲۰ میلیارد تومان در قالب تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تخصیص می‌یابد. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان از بازدید میدانی روستاهای سیل زده خبر داد و گفت: با حضور مسئولان کشوری و استانی در مناطق روستایی گرفتار سیل، نیازمندی‌های مردم برآورد و جهت تامین آن پیگیری و اقدام شد. مهرداد عرب اول؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان نیز به نمایندگی از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در این مناطق حضور پیدا کرد.

به انتهای لیست رسیدید