سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران

سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران

ایلناایلنا18 ساعت قبل
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اداره پایتخت را بر مبنای مطالعه و پژوهش یک ضرورت می‌داند. به گزارش ایلنا، سید آرش حسینی میلانی با بیان این مطالب افزود: دانایی و مدیریت مبتنی بر دانایی در دنیای امروز یکی از محورها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و بالندگی هر جامعه‌ای است. به اعتقاد این عضو شورای شهر تهران، می‌توان «پژوهش» را مهمترین رکن تحقق مدیریت دانایی‌محور و جامعه دانا نام نهاد. به گفته میلانی، این نگاه تحلیلی با بهره‌گیری از نظرات کارشناسانه می‌تواند مدیریت شهری را با نظارت شورا به سوی بالندگی و توسعه متوازن هدایت کند. به اعتقاد وی، گواه این مدعا آخرین نظرسنجی‌ای انجام شده از شهروندان تهران درباره اولویت‌هایشان در عرصه مدیریت شهری است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سید آرش حسینی میلانی با بیان اینکه اداره پایتخت بر مبنای مطالعه و پژوهش یک ضرورت است، گفت: دانایی و مدیریت مبتنی بر دانایی در دنیای امروز یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و بالندگی هر جامعه‌ای است. به اعتقاد این عضو شورای شهر تهران، می‌توان «پژوهش» را مهمترین رکن تحقق مدیریت دانایی‌محور و جامعه دانا نام نهاد. به گفته میلانی، این نگاه تحلیلی با بهره‌گیری از نظرات کارشناسانه می‌تواند مدیریت شهری را با نظارت شورا به سوی بالندگی و توسعه متوازن هدایت کند. به اعتقاد وی، گواه این مدعا آخرین نظرسنجی‌ای انجام شده از شهروندان تهران در خصوص اولویت‌هایشان در عرصه مدیریت شهری است. وی ادامه داد: در این راستا، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران به ایجاد ایستگاه تحقیقاتی فضای سبز برای انجام پژوهش‌های لازم برای تغییر الگوی کشت، سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با همکاری مرکز مطالعات شهر تهران به تهیه و تدوین طرح جامع مدیریت پسماند و شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به همکاری با نهاد‌های علمی و آژانس‌های بین‌المللی برای روزآمد کردن لیست سیاهه انتشار و طرح‌های مربوط برای پایش و کاهش آلودگی هوا اقدماتی را انجام داده‌اند.
ایلناایلنا4 هفته قبل
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران گفت: باغ وثوق الدوله بهمن ماه سال جاری به روی شهروندان تهرانی باز می‌شود. وی ادامه داد: باغ عبقری، باغ سبزی منطقه ۱۷ و باغ وثوق دوله تاکنون خریداری شده و ۱۱ باغ دیگر نیز در دست اقدام برای خرید است. مختار گفت: باغ وثوق الدوله واقع در منطقه ۱۴، بهمن ماه امسال به روی شهروندان باز می‌شود. وی ادامه داد: در این بوستان سی تا ۴۰ ثانیه لیتر آب پمپاژ می‌شود و منابع آب شرب بوستان یاس فاطمی نیز در حال تکمیل شدن است. در زمان قطعی آب بوستان چیتگر شهرداری اجازه صدمه دیدن درختان این مجموعه را نمی‌داد و از محل پساب دریاچه و تانکر مرتب کار آبیاری انجام می‌شد.
همشهریهمشهری7 ماه قبل
دیروز جمعی از خبرنگاران به همراه علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، افشین حبیب‌زاده و محمود میرلوحی از دیگر اعضای شورای شهر به همراه علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از پروژه ۱۲۵۰هکتار جنگلکاری در دامنه جنوبی البرز بازدید کردند. ضمن اینکه برای هر هزار هکتار ایجاد فضای سبز سالانه بین ۲۵ تا ۳۰میلیارد تومان توسط شهرداری تهران هزینه می‌شود. از سوی دیگر، اهمیت کاشت درخت در ارتفاعات بالای هزار و ۸۰۰ تا ۲هزار و ۴۰۰متر در دامنه‌های جنوبی شهر تهران به این دلیل برای شهر تهران حائز اهمیت است تا بتوانیم از گسترش بی‌رویه شهر جلوگیری کنیم. جلوگیری از توسعه غیرقانونی شهر با کمربند سبز تهرانعلی اعطا-سخنگوی شورای شهر تهران​​​​یکی از مهم‌ترین دلایلی که اجرای پروژه کمربند سبز تهران را حائز اهمیت می‌کند، این است که این کمربند جلوی توسعه غیرقانونی تهران را می‌گیرد و در واقع محدوده تهران را مشخص می‌کند. ضمن اینکه جنگلکاری‌ها و ایجاد این کمربند سبز فضای تفرجگاهی برای شهروندان تهرانی ایجاد می‌کند.
مهرمهر7 ماه قبل
به همین دلیل گونه‌هایی همچون داغداغان، بنه، زالزالک، زبان گنجشک و اقاقیا کاشته شده است. وی درباره شیوه آبیاری فضای سبز شهر تهران و جنگل کاری‌های انجام شده عنوان کرد: در حال حاضر فضای سبز شهر تهران با آب خام، آب قنوات، چاه‌ها، روان آب‌ها و پساب‌ها انجام می‌شود و با شرکت آب و فاضلاب شهر تهران طی جلسات برگزار شده، به این تفاهم رسیدیم که تا سال ۱۴۱۰ کل فضای شهر تهران با پساب تصفیه شده آبیاری شود. به همین منظور، این فضاها زیرپوشش می‌روند تا از گسترش بی رویه شهر جلوگیری شود. وی با بیان اینکه هزینه اجرای پروژه جنگل کاری تا به امروز توسط شهرداری تهران پرداخت شده است، تصریح کرد: برای هر هزار هکتار ایجاد فضای سبز سالیانه بین ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان توسط شهرداری تهران هزینه می‌شود اگرچه باید ۵۰ درصد این هزینه‌ها توسط دولت انجام شود، اما تا به امروز تمامی این هزینه‌ها از سوی شهرداری پرداخت شده است. مختاری درباره سرانه فضای سبز داخل شهری توضیح داد: در حال حاضر ۲ هزار و ۲۶۲ بوستان محله‌ای، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در شهر تهران ایجاد شده است، این در حالی است که پیش از انقلاب تنها ۷۵ بوستان در شهر تهران وجود داشته و سرانه فضای سبز در آن زمان یک متر مربع بوده است، اما امروز سرانه فضای سبز درون شهری برای هر نفر به ۱۶٫۲۵ متر مربع رسیده است.
فارسفارس7 ماه قبل
به همین دلیل گونه هایی همچون داغداغان، بنه، زالزالک، زبان گنجشک و اقاقیا کاشته شده است. وی درباره شیوه آبیاری فضای سبز شهر تهران و جنگل کاری‌های انجام شده عنوان کرد: در حال حاضر فضای سبز شهر تهران با آب خام، آب قنوات، چاه‌ها، روان آب‌ها و پساب‌ها انجام می‌شود و با شرکت آب و فاضلاب شهر تهران طی جلسات برگزار شده، به این تفاهم رسیدیم که تا سال ۱۴۱۰ کل فضای شهر تهران با پساب تصفیه شده آبیاری شود. به همین منظور، این فضاها زیرپوشش می‌روند تا از گسترش بی رویه شهر جلوگیری شود. وی با بیان اینکه هزینه اجرای پروژه جنگل کاری تا به امروز توسط شهرداری تهران پرداخت شده است، تصریح کرد: برای هر هزار هکتار ایجاد فضای سبز سالیانه بین ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان توسط شهرداری تهران هزینه می‌شود اگرچه باید ۵۰ درصد این هزینه‌ها توسط دولت انجام شود، اما تا به امروز تمامی این هزینه‌ها از سوی شهرداری پرداخت شده است. مختاری درباره سرانه فضای سبز داخل شهری توضیح داد: در حال حاضر ۲ هزار و ۲۶۲ بوستان محله‌ای، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در شهر تهران ایجاد شده است، این در حالی است که پیش از انقلاب تنها ۷۵ بوستان در شهر تهران وجود داشته و سرانه فضای سبز در آن زمان یک متر مربع بوده است، اما امروز سرانه فضای سبز درون شهری برای هر نفر به ۱۶٫۲۵ متر مربع رسیده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ماه قبل
به همین دلیل گونه‌هایی همچون داغداغان، بنه، زالزالک، زبان گنجشک و اقاقیا کاشته شده است. وی درباره شیوه آبیاری فضای سبز شهر تهران و جنگل کاری‌های انجام شده عنوان کرد: در حال حاضر فضای سبز شهر تهران با آب خام، آب قنوات، چاه‌ها، روان آب‌ها و پساب‌ها انجام می‌شود و با شرکت آب و فاضلاب شهر تهران طی جلسات برگزار شده، به این تفاهم رسیدیم که تا سال ۱۴۱۰ کل فضای شهر تهران با پساب تصفیه شده آبیاری شود. مختاری ادامه داد: در حال حاضر ۲۰۰ میلیون متر مکعب پساب استفاده می‌کنیم تا دامنه‌های جنوبی البرز را آبیاری کنیم و برای این منظور از پساب‌های شهید محلاتی و دانشگاه امام حسین (ع) استفاده می‌شود. به همین منظور، این فضا‌ها زیرپوشش می‌روند تا از گسترش بی رویه شهر جلوگیری شود. در این بازدید علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، افشین حبیب زاده و محمود میرلوحی از دیگر اعضای شورای شهر حضور داشتند.
ایرناایرنا8 ماه قبل
به گزارش روز جمعه از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، یکشنبه هفته آینده یکی از بزرگترین پروژه‌های فضای سبز پایتخت به بهره برداری می‌رسد که با اجرای آن یکهزار و ۲۵۰ هکتار به کمربند سبز تهران اضافه خواهد شد. طرح کمربند سبز پیرامون تهران از سال ۱۳۶۵ از جنوب تهران آغاز شد و تاکنون مساحت آن نزدیک به ۴۱ هزار و ۵۰۰ هکتار رسیده است. حالا مسئولان شهرداری تهران معتقدند که در صورت رفع بعضی از معارضات و مسائل حقوقی مرتبط با آن و براساس احکام برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران انتظار می‌رود که در کمتر از یک دهه ۵۰ هزار هکتار کمربند سبز تکمیل شود. ** آبیاری کمربند سبز با پساب تصفیه انجام می‌شودمدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران پیش از این گفته بود که بخشهایی از کمربند سبز با پساب تصفیه شده آبیاری می‌شود و تمام تلاش ما بر این است که در آینده‌ای نزدیک برای آبیاری کلیه جنگل‌های این پروژه از پساب تصفیه استفاده شود، چرا که معتقدیم برای جلوگیری از فرونشست زمین باید منابع آب‌های زیرزمینی را حفظ کنیم. بر اساس این گزارش، برخی ناظران شهری و محیط زیست بر این باورند که طرح کمربند سبز اگر کامل شود تاثیرات زیادی بر اقلیم و محیط زیست پایتخت خواهد داشت.
ایرناایرنا8 ماه قبل
به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، یکشنبه هفته آینده یکی از بزرگترین پروژه‌های فضای سبز پایتخت به بهره برداری می‌رسد که با اجرای آن یکهزار و ۲۵۰ هکتار به کمربند سبز تهران اضافه خواهد شد. طرح کمربند سبز پیرامون تهران از سال ۱۳۶۵ از جنوب تهران آغاز شد و تاکنون مساحت آن نزدیک به ۴۱ هزار و ۵۰۰ هکتار رسیده است. حالا مسئولان شهرداری تهران معتقدند که در صورت رفع بعضی از معارضات و مسائل حقوقی مرتبط با آن و براساس احکام برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران انتظار می‌رود که در کمتر از یک دهه ۵۰ هزار هکتار کمربند سبز تکمیل شود. ** آبیاری کمربند سبز با پساب تصفیه انجام می‌شودمدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران پیش از این گفته بود که بخشهایی از کمربند سبز با پساب تصفیه شده آبیاری می‌شود و تمام تلاش ما بر این است که در آینده‌ای نزدیک برای آبیاری کلیه جنگل‌های این پروژه از پساب تصفیه استفاده شود، چرا که معتقدیم برای جلوگیری از فرونشست زمین باید منابع آب‌های زیرزمینی را حفظ کنیم. بر اساس این گزارش، برخی ناظران شهری و محیط زیست بر این باورند که طرح کمربند سبز اگر کامل شود تاثیرات زیادی بر اقلیم و محیط زیست پایتخت خواهد داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، هفته آینده قرار است یکی از بزرگترین پروژه‌های فضای سبز پایتخت افتتاح شود. پروژه‌ای که با اجرای آن یک هزار و ۲۵۰ هکتار به کمربند سبز تهران اضافه خواهد شد. پیشتر قرار بود این بخش کمربند سبز تهران در اواسط اسفند پارسال و همزمان با روز درختکاری افتتاح شود، اما افتتاحیه این بخش به یکشنبه هفته آینده موکول شده است. اکسیژن به تهران می‌رسدگفته می‌شود کمربند سبز تهران حکم فیلتر هوای تهران را دارد و مهم‌ترین اثرش تولید اکسیژن. طرح کمربند سبز پیرامون تهران از سال ۱۳۶۵ از جنوب تهران آغاز شد و تاکنون مساحت آن نزدیک به به ۴۱ هزار و ۵۰۰ هکتار رسیده است.
ایلناایلنا8 ماه قبل
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران خطرناک بودن کاشت درختان میوه در معابر و بزرگراه‌ها را علت خودداری شهرداری از این کار عنوان کرد. بنابراین نمی‌توان در این معابر درختان میوه کاشت. مختاری گفت: ما از کاشت درختان میوه استقبال می‌کنیم؛ چراکه درخت میوه برای مردم صرفه اقتصادی دارد و چندمنظوره محسوب می‌شود. وی با بیان اینکه در گذشته هم در معابر درخت میوه نداشته‌ایم، گفت: ممکن است به صورت موردی درختان میوه در پیاده‌روها بوده باشد، اما بیشتر در باغات خصوصی تهران درختان میوه داشته‌ایم. وی با بیان اینکه در گذشته تهران مملو از چنار بوده است، اظهار داشت: چنار درخت تهران است.
برنابرنا8 ماه قبل
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران خطرناک بودن کاشت درختان میوه در معابر و بزرگراه‌ها را علت خودداری شهرداری از این کار عنوان کرد. بنابراین نمی‌توان در این معابر درختان میوه کاشت. مختاری گفت: ما از کاشت درختان میوه استقبال می‌کنیم؛ چراکه درخت میوه برای مردم صرفه اقتصادی دارد و چندمنظوره محسوب می‌شود. وی با بیان اینکه در گذشته هم در معابر درخت میوه نداشته‌ایم، گفت: ممکن است به صورت موردی درختان میوه در پیاده‌روها بوده باشد، اما بیشتر در باغات خصوصی تهران درختان میوه داشته‌ایم. وی با بیان اینکه در گذشته تهران مملو از چنار بوده است، اظهار داشت: چنار درخت تهران است.
ایسناایسنا9 ماه قبل
شهردار منطقه۲۲ در مراسم کاشت ۱۲۰ هزار اصله نهال گفت: در دوسالی که مدیریت شهری بر سر کار آمده است ۱۹متر مربع به ازای هر نفر به فضای سبز منطقه۲۲ اضافه شده است. نوذرپوربا بیان اینکه بوستان جنگلی چیتگر جزو سرمایه‌های ملی حساب می‌شود، اظهارکرد: حفظ و توسعه جنگل‌ها و فضای سبز منطقه از وظایف اصلی مدیریت شهری منطقه است و به‌صورت مستمر انجام می‌شود. نوذرپور افزود: فضاهای سبز شهری نیز به عنوان عرصه‌های فعال و پویای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است و باید توجه شهروندان و مدیران اجرایی را به اهمیت نگهداشت، حفظ و ارتقای فضای سبز جلب کرد. شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه در سال گذشته ۴۰ هزار اصله درخت در منطقه۲۲ کاشته شده است، اظهارکرد: امسال با همکاری سازمان پارک‌ها ۱۲۰هزار اصله درخت در سطح منطقه۲۲کاشته می‌شود. وی فضای سبز شهری را جزو فضاهای ضروری و لاینفک پیکره شهرها دانست و اظهارکرد: کمبود فضای سبز شهری می‌تواند اختلالات جدی در حیات شهرها به وجود آورد.
ایلناایلنا9 ماه قبل
رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران از افتتاح ۱۲۵۰ هکتار از دامنه جنوبی البرز در کمربند سبز تهران در تاریخ ۱۵ اسفند سال جاری خبر داد. وی با بیان اینکه فضای سبز درون شهری ۱۶٫۲۵ سانتی‌متر است، بیان عنوان کرد: براساس طرح جامع باید سرانه فضای سبز حداقل ۱۰ متر باشد و براساس استانداردهای بین‌المللی این سرانه باید در بخش درون‌شهری حداقل ۱۵ متر باشد. مختاری در خصوص کمربند سبز تهران نیز گفت: تاکنون ۴۰ هزار کیلومتر از این کمربند اکنون انجام شده است و امسال پانزدهم اسفند قرار است ۱۲۵۰ هکتار از دامنه جنوبی این کمربند سبز افتتاح شود. رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران ادامه داد: تا افق ۱۴۱۰ قرار است تمام فضای سبز تهران با استفاده از پساب تصفیه شده آبیاری شود. وی در خصوص نورپردازی درختان در تهران نیز گفت: این کار را تایید نمی‌کنیم و یکی دو مورد نورپردازی درختان در گذشته در تهران انجام شده بود که آن را متوقف کردیم و ادامه پیدا نکرد.

به انتهای لیست رسیدید