آخرین و مهم‌ترین اخبار سازمان تأمین اجتماعی
سازمان تأمین اجتماعی

اخبار « سازمان تامین اجتماعی »

تابناکتابناکچند ثانیه قبل
وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اینترنتی در مناطق روستایی و عشایری ایران در دولت تدبیر و امید، از آغاز نهضت آتی. تی در این صندوق خبر داد و گفت: به‌ زودی بخش قابل توجهی از خدمات این صندوق و نیازهای ارتباطی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سراسر کشور، از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی به این گروه از هم‌میهنان ارائه خواهد شد. به گزارش تابناک، علی شیرکانی امروز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه الکامپ افزود: نسبت استفاده از ظرفیت‌های آی‌تی بسیار خوشبین هستم چرا که دسترسی جامعه هدف به خدمات اجتماعی صندوق را افزایش می‌دهد. وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. شیرکانی در ادامه، از غرفه سازمان تامین اجتماعی بازدید کرد و در در جریان ارائه خدمات الکترونیک توسط این سازمان قرار گرفت.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
تا قبل از اقدام ما برای بیمه، حدود ۳۵ درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. اشاره منصوری به یکی از اساسی‌ترین نقد‌هایی است که به طرح ایجاد اشتغال روستاییان و عشایر می‌شد. با اجباری شدن بیمه مشاغل روستاییان و عشایر می‌توان تا حدی این مشکل را برطرف کرد، اما چنین اجباری اما و اگر‌هایی هم دارد. اکنون که عنوان می‌شود برای اشتغال روستایی بیمه اجباری می‌شود نباید به گونه‌ای باشد که افراد بدون ایجاد اشتغال از این مزایا بهره بگیرند. اصل بیمه ضروری است، اما تحمیل کردن هزینه به کارآفرینان نیز ممکن است آنها را ورشکست و بدهکار کند.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
کارگران آذرآب طی روزهای گذشته دستمزد شهریور ماه خود را دریافت کرده‌اند و کارگران هپکو نیز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از دستمزد مهر ماه خود را گرفته‌اند و قرار است مابقی دستمزدشان طی روزهای آتی به حساب‌شان واریز شود. تا کنون هنوز به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمانی جایگزین برای این نشست تخصصی اعلام نشده است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: شرکت صنایع آذرآب در حال حاضر چهار دستگاه بویلر را در دستور کار قرار داده است و قرارداد آن منعقد شده است. آبایی خاطرنشان کرد: بنا بود ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار بانک کشاورزی قرار بگیرد که حدود ۸ میلیارد تومان آن برای پرداخت دستمزد کارگران و بقیه برای خرید مواد اولیه بود. این تسهیلات نیز در اختیار بانک کشاورزی که سهامدار عمده آذرآب است، قرار گرفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عیسی منصوری از اقدام وزارت کار برای بیمه شاغلان طرح اشتغال روستایی خبر داد و گفت: درصددیم تا بخشی از اشتغال که از طریق برنامه اشتغال روستایی به وجود می‌آید به اشتغال رسمی تبدیل کنیم. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره آمار بیمه‌شدگان طرح اشتغال روستایی اظهار کرد: تا قبل از اقدام ما برای بیمه، حدود ۳۵ درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. بیمه ۱۰۰ هزار نفر در طرح اشتغال روستایی تا پایان سالمعاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از بیمه ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان در طرح اشتغال روستایی تا پایان سال خبر داد و گفت: علاوه بر بیمه شدگان سال قبل امسال ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان را قطعا بیمه خواهیم کرد. به گزارش ایسنا، بر اساس آمار وزارت کار، ۱۴۳ هزار شغل در سال گذشته از طریق اجرای طرح اشتغال روستایی در کشور ایجاد شد. پیش از این طی توافقی که با سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه عشایر و روستاییان صورت گرفت، مقر شد تا ۱۰۰ هزار نفر در بخش اشتغال روستایی تحت پوشش بیمه روستایی یا تامین اجتماعی قرار گیرند.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از بیمه ۳۵ درصد شاغلان طرح اشتغال روستایی در سال گذشته خبر داد و گفت: بر اساس هدف‌گذاری صورت گرفته امسال ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان را در طرح اشتغال روستایی بیمه خواهیم کرد. عیسی منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، از اقدام وزارت کار برای بیمه شاغلان طرح اشتغال روستایی خبر داد و گفت: درصددیم تا بخشی از اشتغال که از طریق برنامه اشتغال روستایی به وجود می‌آید به اشتغال رسمی تبدیل کنیم. توافق با سه صندوق بیمه‌ای برای بیمه شاغلان روستاییوی ادامه داد: با توجه به آنکه بر اساس تمام‌شماری که در این زمینه کردیم، عدد قابل توجهی از افراد شاغل در این طرح بیمه نشده بودند، لذا با سازمان تامین اجتماعی به ویژه صندوق روستاییان و عشایر، صندوق بیمه محصولات معدنی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی به شکل شبکه‌ای توافق کردیم تا هر کسی که از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده کرد نیروهای کارش الزاما در این مکانیسم بیمه شوند. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره آمار بیمه‌شدگان طرح اشتغال روستایی اظهار کرد: تا قبل از اقدام ما برای بیمه، حدود ۳۵ درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. پیش از این طی توافقی که با سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه عشایر و روستاییان صورت گرفت، مقر شد تا ۱۰۰ هزار نفر در بخش اشتغال روستایی تحت پوشش بیمه روستایی یا تامین اجتماعی قرار گیرند.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
بدیهی‌ترین و اولین شرط برخورداری از اشتغال شایسته، کفایت دستمزد در تامین هزینه‌های حداقلی زندگی‌ست. لاجرم اگر قرار باشد «سند کار شایسته» از یک متن ویترینی فراتر رود و به سندی قابل اجرا بدل شود، اولین گام باید بالا بردن دستمزدها تا مرز عدم نیاز به یارانه‌بگیری باشد. کار شایسته چیست؟ مفهوم «کار شایسته» اولین بار در سال ۱۹۹۹ میلادی از سوی دبیرکل سازمان بین‌المللی کار (ILO) مطرح شد. او کار شایسته را با تمرکز بر چهار هدف استراتژیک ارتقای حقوق بنیادین کار، اشتغال، حمایت اجتماعی و گفتگوی اجتماعی مطرح ساخت. لاجرم اگر قرار باشد «سند کار شایسته» از یک متن ویترینی فراتر رود و به سندی قابل اجرا بدل شود، اولین گام باید بالا بردن دستمزدها تا مرز عدم نیاز به یارانه‌بگیری باشد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار کرد: ۳۰ آذر ماه امسال قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی تمام می‌شود و ما از یک ماه پیش با شرکت‌های بیمه مناقصه داشتیم. رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: مشمولانی که در فهرست ما بودند، در فهرست جدید نیز قرار می‌گیرند و نیاز مراجعه مجدد نیست؛ همچنین افرادی که بیمه تکمیلی نبودند ۳ ماه فرصت دارند به کانون بازنشستگان مراجعه کنند تا تحت پوشش درمان قرار گیرند. بیات ادامه داد: افرادی که بیمه بودند و دیگر تمایل ندارند تحت پوشش بیمه تکمیلی باشند نیز ۳ ماه فرصت دارند تا انصراف دهند و اگر حق بیمه‌ای از آن‌ها کسر شده باشد نیز عودت می‌شود. رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: تیم نظارتی ویژه در نظر گرفتیم تا به مراکز درمانی نظارت کامل داشته باشند و پرونده‌ بیماران را به صورت رندوم بررسی کنند. بیات خاطرنشان کرد: تأمین اجتماعی نیز در بیمه تکمیلی بازنشستگان مشارکت دارد و به ازای هر نفر ۳ هزار تومان تقبل می‌کند که در سال حدود ۱۲۰ میلیارد تومان می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی رزمجو بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: شعار امسال هفته بسیج، «بسیج، چهل سال خدمت، جهاد و شجاعت» که برنامه‌های این هفته از امروز تا ششم آذر برگزار می‌شود. فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به برگزاری ۱۱ برنامه محوری و شاخص در مرکز استان خاطرنشان کرد: در مجموع پنج هزار ویژه‌برنامه هفته بسیج در استان بوشهر برگزار می‌شود. فرمانده سپاه امام صادق استان بوشهر اظهار کرد: همایش مطالبه‌گری اجتماعی، بایدها و نبایدها به همت معاونت اجتماعی سپاه امام صادق علیه السلام روز دوشنبه ساعت ۹ صبح در سالن همایش سازمان تأمین اجتماعی استان برگزار می‌شود. رزمجو تصریح کرد: رزمایش ملی فضای مجازی، همایش تجلیل از فعالان عرصه خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی، همایش بزرگداشت و تکریم پیشکسوتان و الگوهای برتر بسیج، جشنواره سرودها و آواهای بسیج و جشنواره علمی و فن‌اوری بسیج از دیگر برنامه‌های شاخصی است که در هفته بسیج در مرکز استان برگزار می‌شود. برگزاری تجمع باشکوه بسیجیانوی خاطرنشان کرد: تجمع باشکوه بسیجیان به مناسبت هفته بسیج سه شنبه ۵ آذر در سراسر استان برگزار می‌شود که تجمع بسیجیان شهرستان بوشهر در جایگاه نماز جمعه بندر بوشهر برگزار می‌شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات کاشان گفت: در حال حاضر فشار ناشی از گرانی و تورم به طبقه کارگر تحمیل شده و وظیفه مسئولان در چنین شرایطی تأمین امنیت شغلی ورسیدگی به معیشت آنهاست. دبیر اجرایی خانه کارگر کاشان در ادامه گفت: سال‌هاست بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطرح است، اما امسال و همزمان با فصل تدوین و تقدیم لایحه بودجه، انتظار داریم به موضوع معشیت و امنیت شغلی کارگران توجه شود. وی بیان کرد: کارفرمایان نیز موظف هستند تا در ازای انجام کار در ساعت‌های تعیین شده قانونی، به هیچ کارگری کمتر از حداقل مزد تعیین شده جدید پرداخت نکنند ‌و در صورت تخلف، ضامن تادیه مابه‌التفاوت مزد پرداخت شده و حداقل مزد جدید هستند. وی یادآور شد: بر اساس قانون قرارداد بین کارگران و کارفرمایان باید در چهار نسخه برای کارفرما، کارگر، اداره کار و نماینده کارگری تنظیم، نوشته و امضا شود. دبیر اجرایی خانه کارگر کاشان ادامه داد: برای برطرف کردن این مشکل سامانه‌ای تعریف شده که بر اساس آن باید مشخصات کارگر، نوع قرارداد، مدت قرارداد و مشخصات دیگر در آن تکمیل شود تا از ضایع شدن حقوق کارگران جلوگیری کنیم.
ایلناایلنا1 روز قبل
آیین گرامیداشت بازنشستگان شرکت حمل و نقل ریلی رجا در سالن ۱۷ شهریور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، «محمد رجبی» مدیرعامل رجا با اشاره به برگزاری آیین گرامیداشت بازنشستگان شرکت حمل و نقل ریلی رجا، گفت: هدف از برگزاری این مراسم گردهم آوردن بازنشستگان عزیز است که سال‌ها برای ارائه خدمات مطلوب ریلی به هموطنان در سرما و گرما تلاش کردند. «فرهاد فرهمند» قائم مقام مدیرعامل رجا هم با اشاره به وقفه‌ای که در برگزاری این گردهمایی در سال‌های ۹۰ تا ۹۶ اتفاق افتاده بود، گفت: این وقفه هیچگاه مطلوبمان نبود. قائم مقام مدیرعامل شرکت رجا، ادامه داد: رجا همچنین در زمینه‌های نوین ریلی سرمایه‌گذاری می‌کند و تلاش می‌کند با تجاری سازی فعالیت‌های خود درآمدهای بیشتری به دست آورد. قائم مقام مدیرعامل شرکت رجا، در پایان گفت: امیدواریم بازنشستگان رجا زندگی باکیفیتی داشته باشند و در ادامه زندگی خود دچار مشکل نشوند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/بوشهر فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر گفت: امروز شاهد هستیم که حرکت‌های دشمن تحت تأثیر بسیج قرار گرفته و بسیج توانسته با به هم ریختن معادلات سیاسی دشمن، آن‌ها را به چالش بکشد. به گزارش ایسنا، فرمانده سپاه استان بوشهر رمز موفقیت بسیج را مواجه شدن با تهدیدهای گوناگون دانست و تصریح کرد: این رمز موفقیت نشأت گرفته از نصرت‌های الهی است به طوری که امروز شاهد هستیم حرکت‌های دشمن تحت تأثیر بسیج قرار گرفته و بسیج توانسته است با به هم ریختن معادلات سیاسی دشمن، آن‌ها را به چالش بکشد. سردار رزمجو افزود: قلمرو حرکت دشمن متناسب با حرکت بسیج است به این ترتیب هر چقدر بسیج را آماده نگه داریم طبیعتا موفقیت ما نیز بیشتر می‌شود. فرمانده سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر اظهار کرد: همایش مطالبه‌گری اجتماعی، بایدها و نبایدها به همت معاونت اجتماعی سپاه امام صادق علیه السلام روز دوشنبه ساعت ۹ صبح در سالن همایش سازمان تأمین اجتماعی استان برگزار می‌شود. وی خاطرنشان کرد: تجمع باشکوه بسیجیان به مناسبت هفته بسیج سه شنبه ۵ آذرماه در سراسر استان برگزار می‌شود که تجمع بسیجیان شهرستان بوشهر در جایگاه نمازجمعه بندر بوشهر برپا خواهد شد.
ایلناایلنا2 روز قبل
کمک حمایت معیشتی دولت تا پایان روز شنبه (۲ آذر سال جاری) به ۶۰ میلیون نفر (بیش از ۷۰ درصد از جمعیت کشور) پرداخت می‌شود. به گزارش ایلنا به نقل از سازمان تامین اجتماعی، برخی از داوطلبان که پس از تاریخ مذکور تحت پوشش طرح «حمایت معیشتی» قرار نگرفته‌اند؛ مراتب استحقاق خود را با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار از طریق شماره‌گیری #۶۳۶۹* اعلام کنند. همچنین شماره تلفن همراه باید به نام سرپرست خانوار باشد. پس از رسیدگی و بررسی استطاعت مالی متقاضیان اقدامات لازم به منظور واریز وجه نام برده صورت می‌گیرد. داوطلبان از مراجعه حضوری و تماس تلفنی به هر یک از وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها از جمله سازمان هدفمندی یارانه‌ها خودداری کنند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
در این راستا صبح امروز کارگران و بازنشستگان شهرستان اسلامشهر با حضور در خانه کارگر ضمن انتقاد از روند اجرای قانون خصوصی‌سازی، به بیان مشکلات و دغدغه‌های معیشتی خود پرداختند. وی ادامه داد: متاسفانه واحدهای خدماتی، تولیدی و شرکت‌های بزرگ دولتی که تاکنون واگذار شده‌اند نه تنها کمک حال مردم و دولت نبوده بلکه منجر به تبعات منفی برای کارگران و نظام شده است. دبیر خانه کارگر شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه خصوصی‌سازی برگرفته از رانت‌های مختلف بوده است، تاکید کرد: به دلیل سوء‌مدیریتی که در اجرای خصوصی‌سازی در کشور به وجود آمده شاهدیم کارگرانی که مشغول فعالیت در شرکت‌های خصوصی هستند در بدترین وضعیت روانی و روحی و اقتصادی به سر می‌برند. وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد ساکنان شهرستان اسلامشهر را کارگران تشکیل می‌دهند که مستقیما حقوق کارگری دریافت می‌کنند و با هزینه‌های اقتصادی بالا و درآمد بسیار ناچیز و هزینه‌های سرسام آور درمان و زندگی دچار مشکلات بسیاری شده‌اند. دبیر خانه کارگر شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه اعتراض برای هر قشر و طبقه‌ای از جامعه را برای احقاق حق افراد به رسمیت می‌شناسیم خاطرنشان کرد: ناامنی و ایجاد رعب و وحشت در جامعه و هرگونه حرکتی که منجر به بی‌نظمی، عدم امنیت و تخریب اموال عمومی به هر شکل باشد را محکوم می‌کنیم.
ایلناایلنا2 روز قبل
نشست کارگروه «فرھنگ و رسانه» شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، با حضور مسئولین و شخصیت‌ھای فرھنگی در محل سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی برگزارشد. وی ھمچنین، بیان کرد: شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور دارای ھفت کارگروه است که «فرھنگ و رسانه» یکی از این کارگروه‌ھا برشمرده می‌شود. سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی با داشتن نمایندگی‌ھای فرھنگی در خارج از کشور و توانمندی فرھیختگان و کارشناسان سازمانی در تلاش است در حوزه امور ایرانیان خارج از کشور مؤثر واقع شود. وی گفت: از این تعداد ۳۳۰ ھزار نفر بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی و حدود ۸۵ ھزار نفر آنان مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند و در حال حاضر اداره کل اتباع این سازمان با ایجاد ۲۸ کارگزار رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی در ۱۹ کشور جھان زمینه استفاده از خدمات و مزایای سازمان را برای ایرانیان خارج از کشور فراھم نموده است. وی در ادامه اظھار امیدواری کرد که دستگاه‌ھای متولی ھمچون شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، بخش برون مرزی صداوسیما و وزارت امور خارجه با اطلاع‌رسانی این خدمت جمھوری اسلامی به ایرانیان خارج از کشور باعث گسترش پوشش بیمه‌ای و تعمیق ارتباط ایرانیان خارج از کشور با وطن خود شوند.
ایلناایلنا2 روز قبل
علی حیدری گفت: همه صندوق‌های کشور نیاز به کار اقتصادی دارند تا در این شرایط سخت پایدار بمانند؛ این فعالیت اقتصادی جزو وظیفه ذاتی صندوق‌ها است. به گزارش ایلنا، علی حیدری (نایب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی) در سیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک در سالن اجلاس سران، گفت: انسان ماهر و سالم، محور توسعه است و تامین اجتماعی زیرساخت و ابزار و هدف توسعه است و توسعه بدون عدالت اجتماعی و عدالت اجتماعی بدون تامین اجتماعی میسر نیست. وی گفت: اکنون همه صندوق‌های کشور نیاز به کار اقتصادی دارند تا در این شرایط سخت پایدار بمانند؛ این فعالیت اقتصادی جزو وظیفه ذاتی صندوق‌ها است در حالی که اکنون این فعالیت‌ها مورد هجمه و هجوم قرار گرفته‌اند. وی افزود: نیازمند تدوین یک بسته سیاستی خدمات اجتماعی مبتنی بر تامین اجتماعی و بیمه‌های اجتماعی هستیم تا اقتصاد کشور بتواند در مقابل جراحی‌ها و بحران‌ها پایدار بماند. وی ادامه داد: اگر قرار است منابع گردآوری شده در صندوق‌هایی تامین اجتماعی به درستی احیا شود، باید شغل پایدار در کشور ایجاد شود.
ایلناایلنا2 روز قبل
در مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار در شرق تهران، کارگران و بازنشستگان این منطقه خواستار توجه و احیای قانون کار شدند. به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح‌ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان ماه) مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار، همزمان با سایر خانه‌های کارگر شهرستان‌ها و استان‌های مختلف کشور در خانه کارگر شرق تهران در خیابان جشنواره برگزار شد. وی، قراردادهای موقت را یکی از این ضعف‌ها دانست و گفت: اجازه نمی‌دهیم به قانون کار به خصوص در جایی که کارگر و بازنشسته در آن ذینفع است، کم‌توجهی شود. مجیدی (عضو کانون بازنشستگان تهران) نیز به موضوع افزایش دستمزد مستمری‌بگیران و بازنشستگان پرداخت و گفت: مهمترین خواسته کارگران حمایت از قانون کار و تلاش برای احیای ظرفیت‌های از دست رفته است. در پایان مراسم نیز برخی از کارگران و بازنشستگان شرق تهران به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند.
ایلناایلنا2 روز قبل
منابع کارگری در کارخانه روغن نباتی جهان از انتظار ۸۵ کارگر این کارخانه برای آغاز فعالیت تولیدی خبر داد و گفت: هنوز سرویس رفت و برگشت، یک وعده نهار و پرداخت حق بیمه کارگران عملی نشده است. به گفته این کارگر، یکسال پیش از آنکه مشکلات کارخانه روغن نباتی جهان آغاز شود، سرویس‌های ایاب و ذهاب کارگران شامل دو اتوبوس و ۴ مینی‌بوس فراهم بود. طبق صورتجلسه کمیسیون کارگری قرار است تا پایان آبان‌ماه ۹۸ همه معوقات مزدی کارگران پرداخت شود. فعالیت کارخانه از سر گرفته می‌شود/ کارگران به مطالبات خود می‌رسنددر این زمینه محمدرضا یوسفی (مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان) با تایید ادعای کارگران روغن نباتی جهان گفت: با آغاز فعالیت تولیدی کارخانه روغن نباتی جهان، کارگران به مرور به همه مطالبات خود خواهند رسید. لازم به یاد آوری است، ۸۵کارگر باقی‌مانده کارخانه روغن نباتی جهان طی یکسال گذشته به دلیل متوقف شدن فعالیت تولیدی کارخانه دچار مشکل شده‌اند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
سلامت نیوز: پیرو مشکلات ایجاد شده طی روز‌های اخیر در بهره‌گیری از سامانه‌های برخط سازمان تأمین اجتماعی و ایجاد اختلالاتی برای تأیید نسخ دارویی، مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی تا زمان رفع اختلال خطوط مخابراتی، آدرسی دیگر را به منظور بهره‌برداری مراکز درمانی طرف قرارداد و کاهش مشکلات بیماران برای دریافت تاییدیه نسخه‌های دارویی‌شان اعلام کرد. به گزارش سلامت نیوز، دکتر شهرام غفاری در گفتگو با ایسنا، در این باره توضیح داد: در پی مشکلات ایجاد شده در چند روز گذشته به منظور بهره‌گیری از سامانه‌های برخط سازمان تأمین اجتماعی از جمله پورتال معاونت درمان (ناشی از اختلال ایجاد شده در خطوط مخابراتی) ممکن است در ارائه خدمات درمانی به بیماران از جمله تأیید نسخ دارویی، تأیید نسخ پاراکلینیک، ثبت جلسات دیالیز، تولید نسخ الکترونیک و اخذ استحقاق درمان در مراکز بستری اشکالاتی بوجود آمده باشد. وی ادامه داد: در این خصوص طی هماهنگی‌های به عمل آمده با بسیاری از دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی نسبت به ضرورت انجام هماهنگی در واحد‌های طرف قرارداد در راستای جلوگیری از توقف ارائه خدمات به بیماران اقدام شد. به گفته مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی، برای رفع مشکلات ایجاد شده آدرس IT اینترنتی ۱۰٫۱۹٫۱۷۱٫۱۳۰ به طور موقت تا اطلاع ثانوی جایگزین آدرس Darman. tamin. ir شده و در اختیار واحد‌های درمانی بهره‌بردار قرار گرفت.
ایلناایلنا2 روز قبل
قطنامه پایانی سالگرد تصویب قانون کار در تجمع کارگران قرائت شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، قطنامه پایانی سالگرد تصویب قانون کار توسط حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری قرائت شد. امسال در حالی سالروز تصویب قانون کار را گرامی می‌داریم که چندی است اغتشاشات برخی سودجویانی که تحت حمایت کشورهای بیگانه هستند، به سرتیتر اصلی سایت‌های خبری و جراید تبدیل شده است. ما از دولت به عنوان رکن اصلی حاکمیت، مجدانه می‌خواهیم هرچه سریعتر آیین نامه موضوع تبصره یک ماده ۷ قانون کار را تصویب کند. این در حالی است که هیچ مبلغی تحت عنوان «بدهی دولت به سازمان» در قالب بودجه ۹۸ به سازمان پرداخت نشده است.
ایلناایلنا2 روز قبل
او ادامه داد: قانون کار هنوز به طور کامل اجرا نشده است؛ چراکه نظام اقتصادی ایران نظامی نیست که این قانون کار را برتابد. بسیاری از مفاد این قانون مغفول‌الاجرا مانده است. ‌ متاسفانه می‌گویند قانون کار ضدمنافع سرمایه‌گذاری و سرمایه‌داری است. اگر حقوق کارگر پرداخت نشد و کارگر دست به دامن مراجع قضایی شد مراجع باید حقوق کارگر را بپردازند. محجوب افزود: خصوصی‌سازی آفت قانون کار بوده و از بهداشت کار تا بازرسی کار را تحت تاثیر خود قرار داده است. ما از دولت به عنوان رکن اصلی حاکمیت، مجدانه می‌خواهیم هرچه سریعتر آیین نامه موضوع تبصره یک ماده ۷ قانون کار را تصویب کند.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در یک گزارش سیاستی، پیشنهادهایی جهت تدوین آئین‌نامه اجرایی قانون توسعه ظرفیت پالایشی و پتروپالایشی کشور ارائه کرد. پیش‌نویس آئین‌نامه اجرایی این قانون، توسط وزارت نفت تهیه شده و هم اکنون جهت بررسی و ویرایش نهایی در کمیسیون اقتصادی دولت در دست بررسی است. بنابراین به منظور اجرای بهینه قانون و استفاده از ظرفیت آن در کاهش خام‌فروشی، ضروری است مواردی در آئین‌نامه اجرایی آن مورد توجه قرار گیرد. بنابراین ضروری است در آئین نامه اجرایی قانون مصوب مجلس، امکان استفاده از انتشار سهام با سود تضمین‌شده برای مجریان ساخت واحدهای پالایشی و پتروپالایشی فراهم گردد. تاسیس چنین نهادی برای اثرگذاری قانون مجلس باید در دستور کار قرار گیرد و آئین نامه اجرایی قانون می‌تواند شرایط را برای این مهم فراهم نماید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، علیرضا قنادان مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران درباره تمهیدات تاکسیرانی به دلیل افزایش نرخ بنزین اظهار داشت: طی صحبتی که با محسنی‌بندپی استاندار تهران و جمالی‌نژاد معاون وزیر کشور داشته‌ایم قرار شده است تسهیلاتی برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شود. وی افزود: ‌ تاکسیرانان تهران همکاری خوبی علیرغم افزایش نرخ بنزین داشتند و شکایت جدی در مورد تخلفات آنها به دلیل افزایش نرخ غیرقانونی نداشته‌ایم حتی شکایات نسبت به وضعیت همیشگی کمتر شده است. وی افزود: ‌همچنین درخواست کرده‌ایم جایگاه اختصاصی CNG برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شود تا این افراد در نقاط مختلف شهر در ترافیک این جایگاه‌ها معطل نشوند. قنادان گفت: همچنین خدمات رفاهی جدید برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شده تا این افراد بتوانند از مراکز فرهنگی و سینماها با تخفیف‌ یا رایگان بهره‌مند شوند. همچنین فروشگاه‌هایی ویژه برای خرید این افراد پیش‌بینی کرده‌ایم که به زودی جزئیات برنامه‌ها در این راستا اعلام خواهد شد.
فارسفارس3 روز قبل
مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: طی مذاکرات و صحبت‌هایی که انجام گرفت قرار شده سهم پرداختی دولت برای حق بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی لحاظ شود چرا که تاکسی‌های جدید الورود بیمه آنها از نوع خویش فرما بوده و ماهانه باید حق بیمه حدود ۵۰۰ هزار تومان پرداختن می‌کنند. قنادان گفت: البته طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها پیش از این قرار بود ۵۰ درصد حق بیمه را دولت پرداخت کند ولی این موضوع برای تاکسیرانان جدید الورود محقق نشده است. وی افزود: ‌همچنین درخواست کرده‌ایم جایگاه اختصاصی CNG برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شود تا این افراد در نقاط مختلف شهر در ترافیک این جایگاه‌ها معطل نشوند. قنادان گفت: همچنین خدمات رفاهی جدید برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شده تا این افراد بتوانند از مراکز فرهنگی و سینماها با تخفیف‌‌ یا رایگان بهره‌مند شوند. همچنین فروشگاه‌هایی ویژه برای خرید این افراد پیش‌بینی کرده‌ایم که به زودی جزئیات برنامه‌ها در این راستا اعلام خواهد شد.
ایلناایلنا3 روز قبل
همایش هم اندیشی بررسی مشکلات و مسائل پیرامون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان برگزار شد. مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان ضمن تشریح خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی در استان خوزستان افزود: حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در استان خوزستان است که با در اختیار داشتن ۶ بیمارستان ملکی و یک بیمارستان هیات مدیره‌ای و ۲۴ مرکز درمانی سرپایی در حال خدمت به بیمه‌شدگان هستیم. مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: با این دو بیمارستان و احتساب بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی هیات مدیره‌ای میلاد اهواز مجموع تخت‌های بستری تامین اجتماعی در استان خوزستان به بیش از ۸۰۰ تخت خواهد رسید. وی افزود: بانک رفاه کارگران با ۶۳ شعبه در سطح استان خوزستان در خدمت به کارگران و مردم شریف استان است. سرپرست بانک رفاه کارگران خوزستان در خصوص وام به بیماران صعب‌العلاج گفت: بیماران متقاضی می‌توانند با مراجعه به شعب بانک رفاه در سطح استان نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رضا کریمی نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۷ آبان) در تذکر شفاهی خطاب به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شما و وزارتخانه‌تان باید مصوبات مسؤولان وقت سازمان تأمین اجتماعی را اجرا کنید. وی افزود: مرحوم نوربخش رئیس وقت سازمان تأمین اجتماعی مصوبات زیادی را در کشور داشت و بعد از درگذشت وی، وزارت تعاون باید این مصوبات تأمین اجتماعی را به مرحله اجرایی برساند. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
شکایت کنند بیکار می‌شوند! عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار تصریح کرد: کارگر بدون بیمه می‌داند که اگر از کارفرما شکایت کند اخراج می‌شود چون کارگر متقاضی کار در بازار زیاد است و با کوچکترین اعتراضی، کارفرما عذر او را می‌خواهد و کارگر دیگری جای او را می‌گیرد. بنابر این از طریق بازرسی نمی‌توانیم واحدهای زیرپله‌ای را شناسایی و کارگرانشان را بیمه کنیم. براساس آمارهای غیر رسمی بیش از سه و نیم میلیون کارگر فاقد بیمه در کشور درحال فعالیت در کارگاهای زیرزمینی هستند که از حداقل‌های قانون کار محرومند. کارشناسان راه‌اندازی یک سامانه ملی توسط وزارت کار و فراخوان سازمان تامین اجتماعی در مراجعه کارگران فاقد بیمه را موجب شناسایی و بیمه این دسته کارگران می‌دانند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعلیرضا قنادان مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران درباره تمهیدات تاکسیرانی به دلیل افزایش نرخ بنزین اظهار داشت: طی صحبتی که با محسنی‌بندپی استاندار تهران و جمالی‌نژاد معاون وزیر کشور داشته‌ایم قرار شده است تسهیلاتی برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شود. مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: طی مذاکرات و صحبت‌هایی که انجام گرفت قرار شده سهم پرداختی دولت برای حق بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی لحاظ شود چرا که تاکسی‌های جدید الورود بیمه آنها از نوع خویش فرما بوده و ماهانه باید حق بیمه حدود ۵۰۰ هزار تومان پرداختن می‌کنند. وی افزود: ‌همچنین درخواست کرده‌ایم جایگاه اختصاصی CNG برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شود تا این افراد در نقاط مختلف شهر در ترافیک این جایگاه‌ها معطل نشوند. قنادان گفت: همچنین خدمات رفاهی جدید برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شده تا این افراد بتوانند از مراکز فرهنگی و سینماها با تخفیف‌‌ یا رایگان بهره‌مند شوند. همچنین فروشگاه‌هایی ویژه برای خرید این افراد پیش‌بینی کرده‌ایم که به زودی جزئیات برنامه‌ها در این راستا اعلام خواهد شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 روز قبل
سلامت نیوز: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، تخلف است و با مدیر بیمارستان برخورد می‌شود. به گزارش سلامت نیوز، کیانوش جهانپور، در گفتگو با مهر، ضمن تایید موضوع ارجاع بیماران برای تهیه تجهیزات پزشکی در برخی از بیمارستان‌ها، اظهار داشت: مسلما این کار تخلف است و برخورد می‌شود. وی با اشاره به مشکلات مالی بیمارستان‌ها در تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز، گفت: به رغم تمامی این مشکلات، هیچ بیمارستانی حق ندارد که بیمار را برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، به خارج از بیمارستان ارجاع دهد. جهانپور، بر نشان دار شدن بودجه دارو و تجهیزات پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد و افزود: با این طرح، مشخص خواهد شد که پول دارو و تجهیزات پزشکی، کجا هزینه می‌شود. وی گفت: قطعا با ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، علاوه بر گرانی، می‌تواند فساد نیز به دنبال داشته باشد.
ایلناایلنا3 روز قبل
بین ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر از رانندگان کامیونی که در یک سال اخیر به این صنف پیوسته‌اند از حمایت‌های دولتی در بحث بیمه محروم مانده‌اند. او با بیان اینکه به این صورت بیمه رانندگان کامیون که بر اساس ۱٫۵ برابر حداقل حقوق پرداخت می‌شود، اجباری است، گفت: دولت در گذشته ۵۰ درصد از ۲۷٫۵ درصد حق بیمه رانندگان کامیون را پرداخت می‌کرد، اما در یک سال اخیر این کمک‌ها قطع شده و رانندگان مجبورند تمامی حق بیمه را خودشان بپردازند. او با بیان اینکه ما انتظار داریم کمک دولتی برای این رانندگان هم برقرار شود، توضیح داد: رانندگان کامیون از جمله افرادی هستند که دولت بر اساس قانون باید بخشی از حق بیمه آنها را پرداخت کند. سازمان تامین اجتماعی مدعی است که چنین پرداختی صورت نگرفته و حتی در مواردی زمزمه‌هایی مبنی بر قطع بیمه رانندگانی که قبلا بیمه شده‌اند شنیده می‌شود. ما انتظار داریم دولت با پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی، زمینه ایجاد بیمه حمایتی رانندگان کامیون را فراهم آورد.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
البته نوع دیگری از مرخصی‌ها مانند مرخصی استحقاقی، مرخصی ساعتی، استعلاجی، زایمان و غیره هم وجود دارد که بر اساس آن حقوق کار مشخص می‌شود. نوع دیگری از مرخصی که شاید با آن زیاد سر و کار نداشته باشیم، مرخصی‌ است که به آن‌ مرخصی بین تعطیلی گفته می‌شود؛ این نوع مرخصی‌ جزء مرخصی استحقاقی فرد حساب می‌شود و اگر در بین دو روز تعطیل روز کاری وجود داشته باشد و کارمند آن را مرخصی بگیرد، مرخصی بین تعطیلی به حساب می‌آید. مرخصی ساعتی که یکی از متداول‌ترین مرخصی‌هاست از مرخصی استحقاقی کسر می‌شود و در هر شرکت با شرکت دیگر تفاوت دارد. نوع دیگری از مرخصی که قانون آن را مشخص کرده، مرخصی ازدواج است؛ این مرخصی به عنوان هدیه برای افراد در نظر گرفته می‌شود که مدت آن سه روز است. تمام این مرخصی‌ها در قانون پیش بینی شده است و بر اساس قانون باید به کارگر تعلق گیرد و در صورت خودداری کارفرما از دادن این مرخصی‌ها او تخلف کرده و باید جواب کارگر خود را پس دهد.

به انتهای لیست رسیدید

سازمان تأمین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی ایران یک سازمان بیمه گر اجتماعی است. این سازمان عمومی غیردولتی، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران مزد، حقوق‌بگیر و پوشش اختیاری صاحبان حرفه و شغل‌های آزاد را برعهده دارد. در این صفحه اخبار سازمان تأمین اجتماعی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا