آخرین و مهم‌ترین اخبار سازمان تأمین اجتماعی
سازمان تأمین اجتماعی

اخبار « سازمان تامین اجتماعی »

ایرناایرنا2 هفته قبل
محمدحسن زدا روز سه شنبه در حاشیه دیدار با نمایندگان تشکلات کارگری، بازنشستگی و شوراهای اسلامی کار استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک روز جهانی کارگر افزود: نام تمام طرح‌های اجرا شده در تامین اجتماعی، به نام مرحوم دکتر نوربخش نامگذاری می‌شود. وی با اشاره به اینکه مرحوم نوربخش اسوه پاک دستی و تلاش بود اظهار داشت: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به این مدل مدیران نیاز دارد و باید با کار شایسته روحش را شاد کنیم. زدا بیان داشت: تامین اجتماعی ابر سازمان اقتصادی در کشور است زیرا ۱۲۲ هزار میلیارد تومان بودجه تامین اجتماعی در سال جاری تنها از حوزه بیمه است در حالی که بودجه دولتی کشور ۴۰۷ هزار میلیارد تومان از همه منابع است. وی از صرف اعتباری بالغ بر ۹۰ هزار میلیارد تومان برای حقوق مستمری بگیران در سال جاری خبر داد و گفت: برای کاهش هزینه‌ها در بخش درمان نسخه الکترونیک را اجرایی کردیم. نمایندگان تشکلات کارگری، بازنشستگی و شوراهای اسلامی استان کرمان در دیدار با سرپرست سازمان تامین اجتماعی مشکلات خود را مطرح کردند.
مهرمهر1 هفته قبل
به همین دلیل با توجه به نزدیک شدن پایان دوره سرپرستی شریعتمداری باید تکلیف مدیرعامل سازمان را مشخص کند که یافته‌های خبرنگار مهر نشان می‌دهد گزینه‌های مختلفی مطرح است. یکی از گزینه‌های مطرح برای مدیرعاملی سازمان تأمین اجتماعی طاهر موهبتی است که در حال حاضر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت است. از سوی دیگر حسن یونس سینکی معاون سابق وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسعودی اصل قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس نیز به عنوان گزینه‌های دیگری برای مدیر عاملی سازمان تأمین اجتماعی عنوان شده است. در میان گزینه‌ها علاوه بر محمد حسن زدا سرپرست فعلی سازمان تأمین اجتماعی اسامی سه استاندار نیز برای این پست مطرح شده است؛ سالاری استاندار گیلان، شریعتی استاندار خوزستان و آقازاده استاندار مرکزی. همچنین گفته می‌شود اسامی سلیمانی و کرباسیان مدیران اسبق سازمان تأمین اجتماعی نیز مطرح بوده که گویا خود این افراد تمایلی نداشته و نپذیرفته‌اند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
به گزارش ایسنا، بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر، اقدامات صورت گرفته در حوزه بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در راستای اجرای این مأموریت‌ها را مرور می‌کنیم. شایان ذکر است که سطح منابع مالی در دسترس برای سازمان تأمین اجتماعی بستگی به جمعیت فعال، میزان اشتغال، سطح دستمزد نیروی کار و ضریب پوشش تأمین اجتماعی در جامعه دارد. ضریب پوشش بیمه‌ای بیانگر سهم تعداد افراد تحت پوشش سازمان از کل جمعیت کشور است. ارائه حمایت‌های قانونی کوتاه مدت و بلند مدتتعهدات و خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی برابر استانداردهای سازمان بین‌المللی کار (ILO) و سازمان بین‌المللی تأمین اجتماعی (ISSA) تنظیم شده است و بالاترین حد این استانداردها را در بر می‌گیرد. انفورماتیک و برونسپاریافزایش تعداد بیمه شدگان و شرکای اجتماعی سازمان و تحولات اجتماعی کشور ضرورت حرکت به سمت تأمین اجتماعی الکترونیک را اجتناب ناپذیر کرده است.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فرخ ملک وند فرد به سمت مشاور مدیرعامل در امور بیمه‌ای، غلامعلی عابدی مشاور مدیرعامل در امور حقوقی، ابراهیم رستمیان به عنوان مشاور مدیرعامل در امور فرهنگی، اجتماعی و رسانه و ابراهیم متین راد به سمت مشاور مدیرعامل در امور فناوری اطلاعات و فرابری داده‌ها منصوب شدند. لذا کلیه واحدهای صف وستاد موظفند در حیطه ماموریتی حضرتعالی نهایت همکاری را بنمایند. در بخشی از حکم ابراهیم متین راد آمده است: با عنایت به اینکه یک سازمان چابک و پویا و سرآمد در پاسخگویی، با فرایندهای هوشمند در ارئه خدمات کیفی و بهنگام مرهون ارتقای جایگاه فرابری داده‌ها و استقرار نظام جامعه فناوری اطلاعات است. امیدوارم با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های علمی و دانش فنی درپیشبرد نهضت IT سازمان در بخش‌های مختلف از جمله گسترش سرویس‌های ارائه خدمات غیرحضوری و نسخه الکترونیک تلاش نمایید. همچنین، محسن علیمردانی به سمت مشاور مدیرعامل در امور مجلس، سعید کاردار مشاور مدیرعامل در امور عمرانی، هدایت الله ادیب نیا مشاور مدیرعامل در امور درمان، علی کاشانی به سمت مشاور مدیرعامل و شیریندخت فرهادی به عنوان مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده از سوی سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب شدند.
مهرمهر23 ساعت قبل
چشم امید بیش از ۴۲ میلیون نفر از جمعیت کشور به این سازمان دوخته شده است. مدیریت در سازمان تأمین اجتماعی به هیچ وجه نباید تابع شرایط و بده و بستان‌های سیاسی باشد. این سازمان مدیر حرفه‌ای و آشنا به امور بیمه‌ای می‌خواهد. امید است تصمیم‌گیرندگان با نگاه مدبرانه به واقعیت‌های این سازمان نسبت به تعیین مدیرعامل آن اقدام کنند. او امروز صبح در پست اینستاگرامی‌اش با عنوان راه برگشت ناپذیر توسعه خدمات غیر حضوری سازمان را مورد تاکید قرار داده است.
فارسفارس1 ماه قبل
عضو هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی گفت: وزیر رفاه بر اساس قانون می‌تواند ۶ ماه فردی را به عنوان سرپرست در سازمان انتخاب کند ولی معنا ندارد که سازمانی با این گستردگی و شرایط با سرپرست اداره شود. اولیا علی‌بیگی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، ‌ درباره انتصاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر محمدحسن زدا به عنوان سرپرست از سوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی انتخاب شده است. عضو هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی گفت: ‌ معمولا انتخاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی که آن زمان چه شورای عالی بود و چه این زمان که هیأت امنا وجود دارد همواره با دولت بوده است و پس از انتخاب به هیأت امنا معرفی می‌شود و سپس تصمیم گیری لازم اتخاذ خواهد شد. علی‌بیگی گفت: گزینه‌ای که هم اکنون برای مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی مطرح است به جز محمدحسن زدا که سرپرست است، غلامرضا سلیمانی‌امیری است که قبلا رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بوده است. وی با اشاره به اینکه تاکنون جلسه جدیدی برای انتخاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزار نشده است، گفت: فردی باید برای مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی انتخاب شود که آشنایی کامل با شرایط آن داشته باشد و درخواست ما از وزیر این است که هر چه زودتر جلسه انتخاب مدیرعامل را برگزار کند و سازمان تامین اجتماعی از بلاتکلیفی خارج شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت به عنوان رئیس سازمان تامین اجتماعی منصوب می‌شود. طاهر موهبتی پیش از این به عنوان مدیرعامل بیمه سلامت فعالیت کرده و از چهره‌های شناخته شده در صنعت بیمه به شمار می‌رود. ضمن اینکه اداره سازمان تامین اجتماعی به مدت چهار ماه با سرپرست، چالش‌های زیادی ایجاد کرده بود. اطلاعات خبرنگار ما حاکی است که نامه معرفی طاهر موهبتی به عنوان رئیس سازمان تامین اجتماعی به رئیس جمهور ارسال شده و منتظر امضای روحانی است. پیش از این نام چهره‌هایی همچون غلامرضا سلیمانی امیری رئیس سازمان منطقه آزاد ماکو، محمدحسن زدا سرپرست کنونی سازمان، مصطفی سالاری استاندار گیلان و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به عنوان گزینه پیشنهادی برای ریاست سازمان تامین اجتماعی مطرح شده بود اما در نهایت طاهر موهبتی به عنوان رئیس منصوب خواهد شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جامعه آزمایشگاهی کشور نقش حساسی در ارتقاء سلامت مردم دارد و از همین رو، آسیب این بخش از خدمات نظام سلامت کشور، می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری برای مردم داشته باشد. این در حالی است که گروه آزمایشگاهی کشور، در شرایط کنونی به لحاظ تامین هزینه‌های آزمایشگاهی، با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه است. اما حدود ۹ ماه است که بیمه‌ها مطالبات آزمایشگاهیان را پرداخت نکرده‌اند و این امر سبب شده تا آزمایشگاه‌ها از لحاظ اقتصادی بسیار ناتوان شوند. فرید کرمی نایب رئیس انجمن اسیب شناسی ایران، معتقد است عدم پرداخت به‌موقع بدهی سازمان تامین اجتماعی سلامت مردم جامعه را به خطر می‌اندازد. جامعه آزمایشگاهی کشور، معتقد است که اختلاف تعرفه‌های بخش خصوصی و دولتی منجر به ضعیف شدن بخش خصوصی شده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از افتتاح رسمی درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان راور با حضور رییس سازمان تامین اجتماعی کشور در سه‌شنبه هفته جاری خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر «محمدرضا پورابراهیمی» اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده و دعوت از رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور، درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان راور روز سه‌شنبه هفته جاری به صورت رسمی افتتاح می‌شود. وی در تشریح برنامه سفر رییس تامین اجتماعی کشور به شهرستان راور گفت: کلنگ این درمانگاه با حضور مرحوم نوربخش رییس قبلی سازمان به زمین زده و عملیات احداث آن آغاز شد اما با کندی پیش می‌رفت که با پیگیری انجام شده با هزینه بیش از ۱۵ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس افزود: این درمانگاه دارای ۲۷۶۲ متر زیربنا دارد و ۳۱۶ متر خانه سازمانی است و در زمینی به مساحت ۳۵۵۰ متر احداث شده است. وی ظرفیت اولیه این درمانگاه را ۳۰ هزار ویزیت سالانه عنوان و تصریح کرد: این درمانگاه امکان ارائه خدمت به ۲۸۰۰ مورد مراجعه به آزمایشگاه و ۱۰ هزار مورد مراجعه دندانپزشکی را دارد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه گردش مالی سازمان تأمین اجتماعی در کشور در سال ١٣٩٧، ماهانه بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان بود، گفت: تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی اقتصادی، نقش مهمی در ایجاد امنیت و آرامش نیروی کار کشور دارد و همواره در راستای رونق تولید، پشتیبان نیروهای کار و تولید کشور است. به گزارش ایلنا، رحیم اردلان (معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی) به همراه جعفر سمساری (مدیرکل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی) و میراحد حسینی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی)، با محمدرضا پورمحمدی (استاندار آذربایجان شرقی) دیدار کردند. رحیم اردلان، معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در این دیدار با بیان اینکه گردش مالی سازمان تأمین اجتماعی در کشور در سال ١٣٩٧، ماهانه بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان بود، گفت: تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی اقتصادی، نقش مهمی در ایجاد امنیت و آرامش نیروی کار کشور دارد و همواره در راستای رونق تولید، پشتیبان نیروهای کار و تولید کشور است. معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی، تسهیل پرداخت مطالبات معوق کارگاه‌های مدیون، بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، اعطای مشوق‌های بیمه‌ای، تسهیل بازرسی از دفاتر قانونی و نیز تسهیل صدور مفاصا حساب جهت اخذ کارت بازرگانی را از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در جهت بهبود فضای کسب و کار دانست و افزود: سازمان تأمین اجتماعی همواره به عنوان یک شریک اجتماعی، در کنار کارفرمایان و کارگران در جهت پایداری تولید و اشتغال است. وی توسعه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در جهت تسهیل و روانسازی امور را از جمله اولویت‌های اداره کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در سال ١٣٩٨ اعلام و عنوان داشت: در کنار استقرار میز خدمت در شعب تأمین اجتماعی استان، خدمات سازمان تأمین اجتماعی در بستر اینترنت نیز در دسترس مخاطبان است که این امر ضمن ارتقای کمی و کیفی خدمات، موجبات صرفه‌جویی در وقت و هزینه مخاطبان و نیز کاهش ترددهای درون شهری و آسیب‌های ناشی از آن را فراهم آورده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
یکی از مهم‌ترین سازمان‌های اجرایی کشور سازمان تامین اجتماعی است. سازمان تامین اجتماعی، رتبه نخست شکایات مردمیآمار و ارقام اما نشان از جایگاه نامناسب سازمان تامین اجتماعی در نظر مردم دارد. این درحالی است که با توجه نظام پیچیده حاکم بر پاسخ‌گویی سازمان تامین اجتماعی، آمار حاضر حداقل آمار شکایت از سازمان تامین اجتماعی است. اگر یک کارگر یا تولیدکننده از سازمان تامین اجتماعی شکایت داشته باشد، در دو مرحله اول باید در هیات بدوی و هیات تجدید‌نظر از سازمان تامین اجتماعی به خود سازمان تامین اجتماعی شکایت کند. از این روست که آمار شکایت از سازمان تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری حداقل آمار شکایت ممکن از این سازمان است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: پرونده حادثه تصادف رانندگی منجر به فوت دکتر نوربخش و تاج الدین، مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی در دادگستری مفتوح و در حال رسیدگی قضایی است. به گزارش ایسنا، هادی هاشمیان در گفت‌وگو با خبرنگاران در این باره اظهار کرد: تیم کارشناسی ۵ نفره نیز مانند تیم کارشناسی سه نفره، راننده تویوتا لندکروز متعلق به استانداری را مقصر اصلی حادثه تصادف منجر به فوت مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد. وی با بیان اینکه گزارش گروه کارشناسی ۵ نفره نهایی شده و بزودی اعلام می‌شود، افزود: پیش از این گروه‌های کارشناسی یک نفره و ۳ نفره به طور جداگانه حادثه را بررسی و نظرشان را اعلام کردند که مقصران به آن اعتراض داشتند. هاشمیان خاطرنشان کرد: در اعلام نظر پلیس راه سه عامل راننده خودروی استانداری، راننده تریلی و نقص فنی جاده به یک اندازه مقصر شناخته شدند و تیم کارشناسی سه نفره راننده خودروی متعلق به استانداری را به علت رعایت نکردن حق تقدم عبور وسایل نقلیه مستقیم رو هنگام دور زدن مقصر شناخته بود. ۲۴ آبان امسال در جریان سفر وزیر کار به گلستان در تصادف رانندگی محور «گرگان - کردکوی»، خودرو حامل رئیس و معاونین سازمان تأمین اجتماعی کشور با یک دستگاه کامیون کشنده، برخورد کرد که متأسفانه در این حادثه دکتر «نوربخش» و دکتر «تاج‌الدینی» رئیس و معاون پارلمانی سازمان تأمین اجتماعی جان باختند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و طی تذکری شفاهی اظهار داشت: در وهله اول ضرورت دارد آقای شریعتمداری هر چه سریعتر رئیس سازمان تامین اجتماعی را از میان افراد توانمند داخل این سازمان انتخاب کند چرا که سرنوشت حدود ۴۰ میلیون نفر از مردم به این سازمان و صندوق تامین اجتماعی گره خورده است. وی متذکر شد: در قانون بودجه آمده دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را بدهد اما یک ریال هم پرداخت نشده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: همچنین کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی مشکلات عدیده‌ای دارند و به واقع مظلوم هستند و باید وضعیت شان تعیین تکلیف شود. علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: سازمان برنامه و بودجه باید توضیح دهد چرا این مصوبه مجلس اجرایی نشده است. وی بیان کرد: بنده به آقای تاجگردون گفته‌ام در بودجه سال آینده بندی در این باره آورده شود و این موضوع محکم‌تر در بودجه بسته شود.
مهرمهر3 ماه قبل
رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور افزود: گفتمان و تعامل به عنوان یک اصل و محور در امور بایستی مدنظر قرار گیرد و اگر این مهم محقق شود، بخش زیادی از مشکلات رفع خواهد شد و دستیابی به توسعه تسهیل می‌ گردد. رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور توضیح داد: این سیستم و فرهنگی است که در کشورهای توسعه یافته توانسته در امور بسیار موثر باشد، پس باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم به ساماندهی و مدیریت مطلوب در امور مختلف حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و … دست پیدا کنیم. رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور ابراز داشت: در سازمان تامین اجتماعی نیز این مهم با جدیت دنبال می‌شود و تشکیل معاونت فرهنگی این سازمان نیز در همین راستا است. وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فعالیت سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: در حال حاضر ۴۰ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و این سازمان ماهیانه پنج هزار میلیارد تومان مستمری به مستمری بگیران خود پرداخت می‌کند. رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور اضافه کرد: هم اکنون در کشور ۳۰ بیمارستان تامین اجتماعی و ۳۰۰ مرکز درمانگاهی تامین اجتماعی دایر هستند و این سازمان در مجموع ۶۰ هزار نفر پرسنل دارد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
وی اضافه کرد: به همین منظور ۶۰ سرویس از خدمات سازمان تامین اجتماعی را در اختیار مردم قرار می‌دهیم که مردم از منازل خود کار را انجام دهند و دیگر نیازی به مراجعه مردم به شعب این سازمان نباشد. وی ادامه داد: اگر بتوانیم امسال ۲۰۰ مورد از خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران را بتوانیم به صورت غیرحضوری کنیم و مردم از منزل خدمت بگیرند، اتفاقات خوبی در سازمان تامین اجتماعی رخ خواهد داد و سپس با تغییر ساختار شعب تامین اجتماعی نیز شکل جدیدی از شعب به مردم ارائه می‌شود. به گزارش ایرنا، برخی از خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی، دریافت لیست و حق بیمه کارگران، سامانه ایرانیان خارج از کشور، ارائه برگ پرداخت غیر حضوری (اینترنتی) بیمه شدگان اختیاری و حرف و مشاغل آزاد، ابلاغ احکام مطالباتی کارفرمایان و پیمانکاران تامین اجتماعی، ارائه بدهی کارفرمایان تامین اجتماعی، ارائه سوابق و رسیدگی به اعتراض بیمه‌شدگان تامین اجتماعی، صدور دفترچه درمانی تامین اجتماعی غیرحضوری، نرم افزار تعویض غیرحضوری دفترچه کارگزار، ارائه تاییدیه استحقاق درمان غیرحضوری و ثبت درخواست و اعتراض بیمه شدگان وکارفرمایان است. سازمان تامین اجتماعی با حدود ۴۲ میلیون نفر بیمه شده و مستمری بگیر، خدمت بیمه‌ای و درمانی به افراد زیرپوشش ارائه می‌دهد. همچنین برای تسهیل امور و دسترسی آسان‌تر مردم به خدمات تامین اجتماعی، شعب اقماری و کارگزاری‌های این سازمان نیز به عنوان واحدهای وابسته به شعب، مشغول فعالیت هستند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه به تفاوت‌های بین بودجه امسال این سازمان با سال‌های قبل باید توجه داشته باشیم، گفت: بودجه ۱۲۲ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ رشد قابل توجهی داشته است. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس محسن سرخو در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی افزود: ۷۰ درصد منابع بودجه سال ۹۸ مربوط به وصولی حق بیمه است و ۲۳ درصد منابع از محل تعهدات دولت تامین می‌شود و باید برای تحقق تعهدات دولت تلاش بیشتری صورت گیرد. ۲۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بودجه این سازمان در سالجاری مربوط به تعهدات دولت است. وی ادامه دارد: در مصارف بودجه ۶۷ درصد مربوط به تعهدات قانونی است که باید انجام شود. مصارف ۲۸ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش دارد، اما منابع ۲۰ درصد افزایش یافته و باید برای کاهش این فاصله برنامه‌ریزی صورت گیرد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خواستار انتخاب هر چه سریعتر رئیس سازمان تامین اجتماعی و ارائه بدهی‌های دولت به این سازمان شد. حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و طی تذکری شفاهی اظهار داشت: در وهله اول ضرورت دارد آقای شریعتمداری هر چه سریعتر رئیس سازمان تامین اجتماعی را از میان افراد توانمند داخل این سازمان انتخاب کند چرا که سرنوشت حدود ۴۰ میلیون نفر از مردم به این سازمان و صندوق تامین اجتماعی گره خورده است. وی متذکر شد: در قانون بودجه آمده دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را بدهد اما یک ریال هم پرداخت نشده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: همچنین کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی مشکلات عدیده‌ای دارند و به واقع مظلوم هستند و باید وضعیت شان تعیین تکلیف شود. علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: سازمان برنامه و بودجه باید توضیح دهد چرا این مصوبه مجلس اجرایی نشده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: تعداد زیادی از بازنشسته‌ها و دوشغله‌های سازمان تامین اجتماعی استعفاء داده‌اند و آن نفراتی هم که استعفاء ندادند، برکنار کردیم. محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با بیان اینکه در حال حاضر هیچ فرد بازنشسته و دو شغله‌ای در سازمان تامین اجتماعی خدمت نمی‌کند، گفت: ما از تمامی افرادی که طبق قانون امکان ادامه فعالیت در سازمان تامین اجتماعی را نداشتند درخواست کردیم تا استعفا دهند. سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه ریاست جدید سازمان چه زمانی معرفی خواهد شد، گفت: ریاست جدید سازمان با نظر وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی انتخاب خواهد شد و طبیعتا هئیت دولت نیز در این انتخاب نظر خواهند داشت. وی در رابطه با جامانده‌های بسته حمایتی نیز گفت: ما آمادگی پرداخت بسته حمایتی به جاماندگان این طرح را داریم. مسلما با تامین اعتبار، پرداخت‌ها به جاماندگان نیز انجام خواهد شد.
خانه ملتخانه ملت6 روز قبل
مسعود رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بی‌توجهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتخاب ریاست تامین اجتماعی که وقفه قابل مشهودی را در روند فعالیت این سازمان ایجاد کرده است، گفت: بعد از تغییر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک گسلی بین روش گذشته و جدید این وزارتخانه به وجود آمده است و تقریبا مدیرانی که انتخاب شده‌اند از تجربه کافی برخوردار نیستند، از سوی دیگر سازمان تامین اجتماعی هم همچنان با سرپرست اداره می‌شود. نبود رییس در تامین اجتماعی ضعف کنونی این سازمان استنماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه مسلم است سرپرستان به این دلیل که مدت کوتاهی در این سمت فعالیت می‌کنند، امیدی به آینده کاری خود ندارند و علاقه‌مند به پیگیری موضوعات مختلف نیستند و این ضعفی است که در شرایط کنونی در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد. وی تصریح کرد: اعمال تغییرات در سیستم مدیریتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر چند با هدف جوانگرایی صورت گرفته است، ولی به این دلیل که به طور ناگهانی صورت گرفته است باعث ایجاد فاصله از تجربیات مفید مدیران اسبق شده است. وزیر تعاون نباید به دلیل جوانگرایی تجربه مدیران اسبق را حذف کنداین نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: انتصاب مدیر جدید صندوق بازنشستگی کشوری که جمعیت زیادی حقوق و مستمری خود را از آن دریافت می‌کنند، مصداق بارز این مشکل بوده که باعث بروز وقفه‌ای در روند فعالیت‌های این صندوق شده است. نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون در عملکرد بخش‌های مختلف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ویژه سازمان تامین اجتماعی یک رخوت و سستی مشاهده می‌شود که امیدواریم آقای شریعتمداری به سرعت برای رفع این مشکل در رابطه با انتخاب ریاست آن تصمیم‌گیری کرده و در این روند ضمن بهره‌مندی از تجربه مدیران اسبق از ظرفیت مدیران جوان هم استفاده کرده تا این سازمان از وضعیت کنونی نجات پیدا کند. /پایان پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، مرتضی لطفی را به عنوان عضو هیات مدیره این سازمان منصوب کرد. به گزارش ایسنا، در بخشی از متن حکم انتصاب مرتضی لطفی آمده است: «نظر به تعهد، شایستگی، صلاحیت‌های علمی و اجرایی جنابعالی، با استناد به بند ب ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و پیرو مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه، به موجب این ابلاغ به عنوان عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی منصوب می‌شوید. در دهه چهارم انقلاب یعنی دهه پیشرفت و عدالت و با عنایت به اولویت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه رفاه و تامین اجتماعی انتظار می‌رود در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید با رعایت قانون‌مداری سعی و تلاش مضاعف در بعد نظارتی، استقرار انضباطی مالی، مدنظر قرار دادن منابع و مصالح بازنشستگان عزیز و ارتقای جایگاه آن سازمان از طراحی ساز و کارهای علمی و عملی با دانش‌محوری و تعامل همه‌جانبه با مدیرعامل سازمان، تمهیدات لازم را در جهت دوره‌ای ممتاز و درخشان در راه خدمت به جامعه فرهیخته و ممتاز به عمل آورید. امید است با اتکال به ذات اقدس پروردگار و تحت توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) در مسیر خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تلاش صادقانه و در جهت آرمان‌های رفیع امام راحل عظیم الشان (ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) موفق و موید باشید.» انتهای پیام
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا محمد حسن زدا روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان اداره کل تامین اجتماعی قزوین در جمع خبرنگاران افزود: با ایجاد چنین نظامی که نقش آن مانند نقش بانک مرکزی برای تمام بانک‌های کشور است، سازمانی در حوزه تامین اجتماعی شکل می‌گیرد که می‌تواند حدود ۱۸ صندوق اجتماعی را ساماندهی کند. وی اضافه کرد: همچنین نبود نظام چند لایه تامین اجتماعی در کشور نیز خود مشکل دیگری است که موجب شده تا مردم و دیفنعان، حقوق و تکالیف خود را ندانند. سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ادامه در خصوص بدهی دولت به تامین اجتماعی نیز گفت: تا پایان سال ۹۴، میزان اصل بدهی دولت به این سازمان ۸۰ هزار میلیارد تومان بوده که اگر سود آن سال‌ها و همچنین بدهی سال‌های بعدی را نیز اضافه کنیم به حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. وی افزود: سازمان تامین اجتماعی برای ادامه مسیر خود، پس از اتوماسیون ۱۰۰ درصدی و برون سپاری‌ها، برنامه‌های استراتژیک و عملیاتی مختلفی را در جهت اصلاح ساختار تشکیلاتی اجرایی خواهد کرد. سرپرست سازمان تامین اجتماعی امروز چهارشنبه با هدف افتتاح ساختمان جدید اداره کل تامین اجتماعی، اورژانس و ام آر آی بیمارستان رازی به قزوین سفر کرده است.
ایلناایلنا3 ماه قبل
افتخار می‌کنیم به چنین بودجه‌ایصحبت‌‌های روز چهارشنبه سرپرست سازمان تامین اجتماعی در همایش سالیانه «کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی استان مازنداران» در جزیره کیش شاهدی بر این مدعاست. هرچند سازمان تامین اجتماعی در همین گفتگو با مقایسه بودجه سنواتی ۹۸ که بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است با بودجه سازمان تامین اجتماعی، تاکید کرد: «افتخار می‌کنیم به چنین بودجه‌ای». گرم بودن ارتباط سازمان تامین اجتماعی با نمایندگان موجب شد تا ماده ۱۲ طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور با اصلاحات مدنظر سازمان تامین اجتماعی در مجلس تصویب شود. این دولت‌ها همچنین به اقتصاد نگاه توسعه‌گرایانه داشتند و نهاد تامین اجتماعی نه سازمان تامین اجتماعی را موتور توسعه ارزیابی می‌کردند. صادقی در پایان تاکید کرد که با این حال دولت به تعهدات خود در قبال سازمان تامین اجتماعی عمل نکرد و دست سازمان تامین اجتماعی را در فقدان نظارت مجلس شورای اسلامی خالی گذاشت.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بخشی از حکم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس هیات امنای سازمان تامین اجتماعی برای مرتضی لطفی آمده است: نظر به تعهد، شایستگی، صلاحیت‌های علمی و اجرایی جنابعالی، با استناد به بند «ب» ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و پیرو مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه، به موجب این ابلاغ به عنوان «عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی» منصوب می‌شوید. در دهه چهارم انقلاب یعنی دهه پیشرفت و عدالت و با عنایت به اولویت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه رفاه و تامین اجتماعی انتظار می‌رود در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید با رعایت قانون مداری سعی و تلاش مضاعف در بعد نظارتی، استقرار انضباطی مالی، مدنظر قرار دادن منابع و مصالح بازنشستگان عزیز و ارتقاء جایگاه آن سازمان از طراحی ساز و کارهای علمی و عملی با دانش محوری و تعامل همه جانبه با مدیرعامل سازمان، تمهیدات لازم را در جهت دوره‌ای ممتاز و درخشان در راه خدمت به جامعه فرهیخته و ممتاز به عمل آورید. امید است با اتکال به ذات اقدس پروردگار و تحت توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) در مسیر خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تلاش صادقانه و در جهت آرمان‌های رفیع امام راحل عظیم الشان (ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) موفق و موید باشید. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 ماه قبل
مشاور امور فرهنگی سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: این سازمان ماهیانه حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران تحت پوشش خود پرداخت می‌کند. به گزارش ایسنا مهربانو شریعتمداری در آئین تجلیل از کارآفرینان و کارفرمایان نمونه استان مرکزی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه‌ای وظیفه بسیار سنگین و خطیری دارد، گفت: شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه کنونی روی درآمدها و ورودی و خروجی‌های این سازمان تاثیر زیادی گذاشته است و ما در حقیقت با نوعی بحران روبرو هستیم. وی ادامه داد: تلاش سازمان تامین اجتماعی بر این است تا با گسترش تعاملات با گروه‌های مخاطب به‌خصوص تشکل‌های کارفرمایی و کارگری، مشکلات را از پیش روی صنعت و تامین اجتماعی بردارد تا بتواند نحوه خدمت‌رسانی خود را بهتر کند. وی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه‌گر کشور است، اظهارکرد: این سازمان در حال حاضر ۴۲ میلیون نفر را در سطح کشور تحت پوشش خود قرار داده است که از این تعداد ۵۸ درصد را جامعه شهری تشکیل می‌دهد. ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در حال حاضر در این سازمان وجود دارد و تامین اجتماعی ماهیانه باید مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد تومان را بابت پرداخت مستمری‌ها برای این گروه در نظر بگیرد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
وی افزود: به بیان دیگر مدیریت سازمان تامین اجتماعی از سال ۱۳۸۳ دولتی شد. رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه با این وجود دولت در سرمایه‌گذاری‌هایی که در سازمان تامین اجتماعی انجام می‌شود هیچ نقشی ندارد، گفت: ضرورت دارد با توجه به مشکلات جاری سازمان تامین اجتماعی، دولت به داد آن برسد و پای خود را از مشکلات بیرون نکشد. دهقان‌کیا با بیان اینکه احیای شورای عالی تامین اجتماعی به جهت حفظ استقلال آن از دولت ضروری است، گفت: حرف ما این است که سه‌جانبه‌گرایی باید در تمام سطوح انجام شود؛ چه در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، چه در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و چه در شورای عالی کار. تمامی این رقم از جیب بیش از ۳ میلیون بازنشسته سازمان تامین اجتماعی هزینه می‌شود. در همین حال مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام می‌کند که تا پایان سال ۹۵ بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی ۱۴۱ هزار میلیارد تومان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
سرپرست سازمان تامین اجتماعی به برخی حواشی رخ داده در فضای مجازی پیرامون انتصاب مدیرعامل این سازمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، فقط به دنبال عمل به تعهدات سازمانی خود هستم. محمدحسن زدا در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به برخی شایعات و حواشی رخ داده پیرامون انتصاب مدیرعامل بعدی سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: انتصاب مدیرعامل سازمان در اختیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و بنده در حال ایفای وظایف خود هستم. وی افزود: آرامش جامعه تحت پوشش سازمان که متشکل از ۴۲ میلیون کارگر و مستمری‌بگیر و ۷۲ هزار همکار ارزشمند است بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد و بنده نیز با توجه به ضرورت حفظ آرامش در جامعه تحت پوشش، صرفا به دنبال ارتقای کیفیت خدمات سازمان و تعالی آن هستم. انتهای پیام
خانه ملتخانه ملت2 هفته قبل
سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار نشست امروز (دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: در این نشست ساماندهی حقوق کارکنان و مدیران دیوان محاسبات اداری مجلس مورد بررسی قرار گرفت، چرا که بر اساس آئین‌نامه داخلی مجلس باید هر نوع اعمال تغییرات در حقوق دیوان محاسبات طبق مصوبه کمیسیون اجتماعی صورت بگیرد. نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اعضای این کمیسیون با اعمال تغییرات در حقوق کارکنان دیوان محاسبات در چارچوب اعتبارات آن موافقت کردند که در جهت ارتقاء مدیریت و ایجاد انگیزه در بین کارکنان در حد سقف اعتباراتی که دارد، انجام شود. این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان برای انجام تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت که ضمن ارائه دلایل انجام آن از سوی نمایندگان درخواست کننده، مسئولان این سازمان نیز توضیحاتی را در این رابطه ارائه دادند و در نهایت رای‌گیری در این خصوص نیز به نشست آینده کمیسیون موکول شد. رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: مسئولان دیوان محاسبات، معاونت اجرایی مجلس، رئیس سازمان تامین اجتماعی و معاونانش، مدیرعامل شستا و نمایندگان درخواست‌کننده طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در این نشست حضور داشتند. /پایان پیام
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران، با بیان این مطلب ابراز داشت: تلاش برای رفع مشکلات و موانع راه توسعه فعالیت‌های اقتصادی بخش تعاون یکی از وظایف اصلی اتاق تعاون ایران بوده و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در بیانات نوروزی در خصوص بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع راه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، این وظیفه و مسئولیت مضاعف شده است. وی گفت: بر همین مبنا اخیرا اتاق تعاون ایران با همکاری مسئولین سازمان تامین اجتماعی و موسسه حسابرسی آن سازمان توانست به توافقات خوبی برای حل مشکل شرکت‌های تعاونی در موضوع تامین اجتماعی برسد. عبداللهی اذعان داشت: این طرح در جلسات کارشناسی اتاق تعاون، سازمان تامین اجتماعی و موسسه حسابرسی سازمان مورد بررسی قرار گرفت و پس از توافقات صورت گرفته در حال تدوین پیش نویس تفاهم نامه مشترک و نهایی شدن در سراسر کشور است. گفتنی است، شرکت‌های تعاونی متقاضی از این پس می‌توانند با مراجعه به میز خدمت اتاق‌های تعاون در سراسر کشور و یا با مراجعه با سایت تخصصی اتاق تعاون ایران WWW. ICCCOOP. IR نسبت به تکمیل فرم‌های تقاضای بازرسی همزمان اقدام کنند. لازم به ذکر است میز خدمت اتاق تعاون ایران با ارائه خدماتی نظیر مشاوره مالیاتی، بیمه‌ای و صدور کارت بازرگانی، صدور گواهی فعالیت و سایر خدمات در جهت ارائه خدمات مطلوب به اعضای بخش تعاون از ابتدا سال جاری افتتاح شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، 'محمدحسن زدا' اظهار کرد: ارائه خدمات درمانی به مصدومان با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت مراکز درمانی انجام می‌شود. وی افزود: کارگاه‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که فعالیت آنها در اثر سیل متوقف شده است، از حمایت‌های این سازمان از جمله برقراری مقرری بیمه بیکاری برای کارگران، برخوردار می‌شوند. وی ضمن اظهار همدردی و تسلیت به بازماندگان افراد فوت شده براثر سیل، ادامه داد: در صورتی که افراد فوت شده در این سوانح از بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی باشند، مستمری بازماندگان واجد شرایط آنها در اسرع وقت برقرار می‌شود. سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پایان بر لزوم ارایه تمامی تعهدات قانونی این سازمان به آسیب دیدگان حوادث اخیر تاکید کرد و گفت: سرعت و کیفیت خدمت رسانی به این عزیزان را مهمترین وظیفه خود می‌دانیم و به عنوان یک سازمان خدمت رسان در شرایط سخت در کنار تولیدکنندگان و کارفرمایان و همچنین جامعه شریف و زحمت کش کارگری هستیم. شبس**اجتمام * ٧٢۶٨ **۱۹۱۷انتهای پیام /*

به انتهای لیست رسیدید

سازمان تأمین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی ایران یک سازمان بیمه گر اجتماعی است. این سازمان عمومی غیردولتی، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران مزد، حقوق‌بگیر و پوشش اختیاری صاحبان حرفه و شغل‌های آزاد را برعهده دارد. در این صفحه اخبار سازمان تأمین اجتماعی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا