آخرین و مهم‌ترین اخبار سازمان تأمین اجتماعی
سازمان تأمین اجتماعی

اخبار « سازمان تامین اجتماعی »

تابناکتابناکچند ثانیه قبل
وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اینترنتی در مناطق روستایی و عشایری ایران در دولت تدبیر و امید، از آغاز نهضت آتی. تی در این صندوق خبر داد و گفت: به‌ زودی بخش قابل توجهی از خدمات این صندوق و نیازهای ارتباطی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سراسر کشور، از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی به این گروه از هم‌میهنان ارائه خواهد شد. به گزارش تابناک، علی شیرکانی امروز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه الکامپ افزود: نسبت استفاده از ظرفیت‌های آی‌تی بسیار خوشبین هستم چرا که دسترسی جامعه هدف به خدمات اجتماعی صندوق را افزایش می‌دهد. وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. شیرکانی در ادامه، از غرفه سازمان تامین اجتماعی بازدید کرد و در در جریان ارائه خدمات الکترونیک توسط این سازمان قرار گرفت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی اظهار داشت: بنابراین از کارفرمایان خواهش می‌کنیم تا جایی که امکان دارد از اخراج کارگران خودداری کنند و با حداقل‌ها آن‌ها را حفظ کنند. فرامرز توفیقی، رئیس کمیته دستمزد کانون‌عالی شوراها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با ارائه یادداشتی نسبت به اظهارات وزیرکار واکنش نشان داد و با گلایه از رئیس جمهور درخواست توجه به مشکلات متعدد جامعه کارگری کرد. حرکت در دود و مه و غبار تهیدستان را آزار می‌دهد و باید راهی برای بیرون آمدن از این روزگار آشفته جستجو کرد. او باید فاش و آشکار بگوید چه شد که به اینجا رسیدیم و کسب وکارایرانیان به زلف آشفته دلار بسته شده است. آیا رییس جمهور راه را نشان می‌دهد و چراغ را روشن می‌کند؟ شهروندانی که به آقای روحانی رای دادند از او طلب دارند و باید او بدهی‌اش را با گفتن همه راستی‌ها و درستی‌ها بپردازد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، روز‌های اخیر اظهارات بیشتری درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌شنویم. محمدباقر بوبخت از اختصاص شش هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داد. علی دهقان‌کیا (رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) در جواب این سوال که آیا بازماندگان مستمری‌بگیران نیز مشمول همسان‌سازی حقوق می‌شوند می‌گوید: همه مستمری‌بگیران از جمله بازماندگان بیمه‌شدگان اصلی مشمول همسان‌سازی می‌شوند. هزینه درمان حقوق بازنشستگان را می‌بلعدغیرمنطقی است که فردی که در دوران جوانی و میان‌سالی حقوق بالایی دریافت می‌کرده، به یکباره وقتی بازنشسته می‌شود، دریافتی‌اش افت می‌کند. همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌تواند تا حدی آنها را از تله فقر نجات دهد، ضمن اینکه باید طرح‌های دیگری از جمله بهبود خدمات بیمه درمانی نیز اجرا شود.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان برای سال جدید، توضیحاتی داد. علی دهقان‌کیا رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان برای سال جدید، اظهار کرد: در سال ۸۹ دولت اعلام کرد که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع لازم است که از این مبلغ ۹۵۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد و بقیه آن پرداخت نشده است. رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی بیان کرد: امسال با همکاری کانون بازنشستگان کشور، استان تهران و شهرستان‌ها تلاش کردیم تا بتوانیم در کمیسیون تلفیق بودجه منابع همسان سازی را به تصویب برسانیم. رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی ادامه داد: ۳۰ درصد طلبی که سازمان تأمین اجتماعی از دولت دارد را برای همسان سازی تخصیص می‌دهیم، اما هنوز مشخص نیست این رقم چقدر است. وی با اشاره به اینکه امیدوار هستیم از ابتدای امسال همسان سازی اجرا شود، اضافه کرد: بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی، نمایندگان آغاز به تصحیح بودجه می‌کنند و زمانی که مجلس این موضوع را تصویب کرد، مسئولان سازمان تأمین اجتماعی برای همسان سازی دست به کار می‌شوند.
مهرمهر3 روز قبل
به‬ گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر، ‬ هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری، به منظور حمایت از صنایع داخلی و جلوگیری از تعطیل کارخانه‌های کشور، تعیین نحوه مدیریت و اداره کارخانجات تحت پوشش و رفع ایرادات شورای نگهبان درخصوص قانون «حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیل کارخانه‌های کشور» لایحه اصلاح قانون مورد اشاره را تصویب کرد. مطابق این لایحه، اعضا هیأت حمایت از صنایع داخلی و جلوگیری از تعطیل کارخانه‌های کشور، مندرج در این قانون با پیشنهاد دستگاه‌های ذی‌ربط و تصویب هیأت وزیران «از میان افراد موثق و امین» تعیین می‌شود. گفتنی است، با توجه مفاد مصوبه پیشین هیأت وزیران، تنها امکان تملک اراضی زراعی و باغی وجود داشت که با درج عبارت «باغات و مستحدثات» به جای کلمه «باغی» در مصوبه مذکور، این مصوبه اصلاح شد. هم‌چنین، مطالبات قطعی معوق دولت، به مطالبات دستگاه‌های طلبکار از اشخاص متقاضی بابت منابع عمومی اطلاق می‌شود که تا پایان سال ۱۳۹۷ ایجاد شده‌اند. همچنین، در خصوص تسهیلاتی که در چارچوب مقررات مربوط تقسیط مجدد یا تمدید قرارداد گردیده‌اند، تاریخ ایجاد بدهی اولیه، ملاک سال ایجاد بدهی اشخاص متقاضی است.
ایلناایلنا3 روز قبل
هیات وزیران در جلسه امروز خود لایحه اصلاح قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیل کارخانه‌های کشور را تصویب کرد. به گزارش ایلنا، هیات وزیران در جلسه امروز- چهارشنبه- به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، به منظور حمایت از صنایع داخلی و جلوگیری از تعطیل کارخانه‌های کشور، تعیین نحوه مدیریت و اداره کارخانجات تحت پوشش و رفع ایرادات شورای نگهبان درخصوص قانون «حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیل کارخانه ‌های کشور» لایحه اصلاح قانون مورد اشاره را تصویب کرد. مطابق این لایحه، اعضای هیات حمایت از صنایع داخلی و جلوگیری از تعطیل کارخانه‌های کشور، مندرج در این قانون با پیشنهاد دستگاه‌های ذیربط و تصویب هیات وزیران «از میان افراد موثق و امین» تعیین می‌شود. با توجه مفاد مصوبه پیشین هیات وزیران، تنها امکان تملک اراضی زراعی و باغی وجود داشت که با درج عبارت «باغات و مستحدثات» به جای کلمه «باغی» در مصوبه مذکور، این مصوبه اصلاح شد. همچنین، درخصوص تسهیلاتی که در چارچوب مقررات مربوط تقسیط مجدد یا تمدید قرارداد گردیده‌اند، تاریخ ایجاد بدهی اولیه، ملاک سال ایجاد بدهی اشخاص متقاضی است.
ایلناایلنا5 روز قبل
نشست فعالان اقتصادی با حضور وزیر کار و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد. بدهی به مراکز درمانی را تا آخر هفته صفر می‌کنیممدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان از بدهی به مراکز درمانی را در خرداد و تیر امسال پرداخت کردیم و مابقی را در هفته آینده پرداخت می‌کنیم و بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی را صفر می‌کنیم. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بدهی بانکی را حتما کاهش خواهیم داد تا نسبت به سال گذشته بدهی تامین اجتماعی کمتر شود. وی افزود: در سازمان تأمین اجتماعی هم به مسائل مربوط به نظام پرداخت‌گری بیمه، بیمه‌گذاری و بیمه مشاغل پرداخته می‌شود. شافعی اظهار داشت: امروز سازمان تأمین اجتماعی نیازمند تقویت اصل سه‌جانبه‌گرایی از طریق ارتقای نقش کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/قزوین مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن‌سینا از مرکز درمان جهاددانشگاهی قزوین بازدید کرد و جهت توسعه همکاری‌ها تفاهم‌نامه‌ای میان مرکز درمان جهاددانشگاهی قزوین و پژوهشگاه ابن سینا منعقد شد. دکتر علی صادقی‌تبار، مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن‌سینا به همراه دکتر زهرا عزآبادی مدیر پرستاری مامایی پژوهشگاه رویان از مرکز درمان جهاددانشگاهی قزوین بازدید کرد و جهت توسعه همکاری‌ها تفاهم‌نامه‌ای میان مرکز درمان جهاددانشگاهی قزوین و پژوهشگاه ابن سینا منعقد شد. صادقی‌تبار در جریان این بازدید ضمن ابراز خرسندی از خدمات ارائه شده به هموطنان؛ تجهیزات به روز، نیروهای با تجربه و رضایت مراجعین را از نقاط قوت مرکز قزوین برشمرد. وی افزود: پژوهشگاه رویان، پژوهشگاه ابن‌سینا و سایر مراکز درمانی جهاد دانشگاهی دارای واحد IPD به‌عنوان بخش مستقل بین‌الملل هستند که در زمینه ارائه خدمات درمانی به بیماران خارجی فعالیت کنند. وی هزینه‌های نسبتا بالای درمان ناباروری را یکی از مشکلات زوجین کشور برشمرد و تأکید کرد: متأسفانه بیمه‌ها به دلیل محدودیت بودجه و گران بودن هزینه‌های درمان ناباروری، کل بسته درمان را تحت پوشش قرار نمی‌دهند و در این بخش، تنها کمک یک میلیون و هفتصد هزار تومانی برای هر زوج که برای نخستین بار اقدام به درمان ناباروری می‌کنند، از سوی دولت پرداخت می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسمی با حضور امیر عباس منوچهری معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی، عباس حاتمی مدیر عامل هلدینگ درمان سازمان و اعضای هیأت مدیره این هلدینگ و بیمارستان میلاد از زحمات محمود رضا فیاض تقدیر و فرهاد حمزه زاده به عنوان مدیر عامل جدید بیمارستان میلاد تهران منصوب شد. حمزه زاده پزشک متخصص و جراح ارتوپدی بوده و پیش از این مدیر عامل بیمارستان میلاد البرز بوده است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
مطالبات بیمارستانهای خصوصی از بیمه‌ها باعث شده تا بیمارانی که بیمه هستند و به هر دلیل مجبور می‌شوند به بخش خصوصی …مطالبات بیمارستانهای خصوصی از بیمه‌ها باعث شده تا بیمارانی که بیمه هستند و به هر دلیل مجبور می‌شوند به بخش خصوصی بروند، قید استفاده از دفترچه بیمه تامین اجتماعی را بزنند چون خریداری ندارد. رئیس یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که چرا دفترچه بیمه را قبول نمی‌کنید، گفت: وقتی سازمان‌های بیمه‌گر پول ما را نمی‌دهند، مجبوریم از قبول دفترچه بیمه بیماران خودداری کنیم. این در حالی است که بد قولی بیمه‌ها در قبال بخش خصوصی و عدم پرداخت مطالبات آنها، باعث شده دفترچه بیمه در بیمارستان خصوصی «بی ارزش» شود. اما، متأسفانه این بیمارستان دفترچه بیمه مادرم را قبول نکرد و هزینه‌های ما به شدت بالا رفت. او می‌گوید: متأسفانه نه تنها دفترچه بیمه در بیمارستان خصوصی بی ارزش است، بلکه بیمه تکمیلی هم درد زیادی از ما درمان نکرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
«دکتر علی اصغر سعیدی»، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در سخنرانی خود در نشست «آینده اجتماعی ایران در دهه پنجم انقلاب اسلامی» به بحث درباره نقش نهادها و کمیته‌ها در اقتصاد ایران پرداخت و ضمن انتقاد از حضور گسترده‌ این نهادها، تاکید کرد که در دهه پنجم انقلاب، باید تجدیدنظرهایی اساسی در سیاست‌های اقتصادی کشور صورت پذیرد تا کشور بتواند از بحران «انباشت» و «بیکاری» فاصله بگیرد. وی افزود:. «ما بعد از یک انقلاب سیاسی در سال ۱۳۵۷، درگیر یک انقلاب اجتماعی نیز شدیم که این انقلاب اجتماعی هنوز هم ادامه دارد. البته می‌توان به جای اصطلاح انقلاب اجتماعی از اصطلاح می‌توان «اصلاح اجتماعی» نیز برای آن استفاده کرد. نقش بنیادها در اقتصاد رفاهی ایرانسعیدی در ادامه به بررسی نقش بنیادهای رفاهی در ایران پرداخت و گفت: «برای تامین هزینه‌های خدمات رفاهی بنیادهایی تشکیل شدند. در دهه پیش رو باید تجدید نظری در سیاست‌های اقتصادی و احترام به مالکیت خصوصی انجام داد و باید مشخص کرد حوزه انباشت و حد انباشت کجا است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، در بسته خبری پیش رو، بخشی از اخبار گوشه و کنار استان یزد گردآوری و در اختیار خوانندگان و مخاطبان خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است. آمادگی هلال احمر استان یزد برای پوشش امدادی راهپیمایی ۲۲بهمنمدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: پایگاه‌های ثابت و سیار این جمعیت آماده پوشش امدادی راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن ماه دراین استان است. محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد با صدور پیامی از مردم استان یزد و تمامی اعضا، نجاتگران و داوطلبان و پرسنل هلال احمر برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد بیان داشت: به همین منظور طرح پوشش امدادی هلال احمر استان یزد از صبح روز سه شنبه تا پایان مراسم راهپیمایی ادامه دارد. سید مصطفی سجادی گفت: نفرات برتر جشنواره شنای دختران نیز به تیم‌های شنای استان دعوت می‌گردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
در این زمینه استحقاق سنجی کمک بسیار زیادی به بیمه شدگان و صرفه جویی در هزینه‌ها می‌کند. این موضوع در شرایط اقتصادی فعلی فراتر از تصور ما بوده است. البته امیدوار هستیم بتوانیم سال آینده را بدون بدهی به مراکز درمانی کشور آغاز کنیم. سالاری ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی آمادگی دارد در حوزه بهداشت نیز ورود کرده و اقداماتی انجام دهد، در این زمینه تفاهم نامه‌ای با وزارت بهداشت منعقد کرده‌ایم تا خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه دهیم زیرا این موضوع نقش پیشگیرانه‌ای خواهد داشت. منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 هفته قبل
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۴۰۰۰ میلیارد تومان بدهی به وزارت بهداشت داریم که ۳۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ هفته آینده از دولت به صورت اسناد خزانه دریافت خواهد شد. در این زمینه استحقاق سنجی کمک بسیار زیادی به بیمه شدگان و صرفه جویی در هزینه‌ها می‌کند. این موضوع در شرایط اقتصادی فعلی فراتر از تصور ما بوده است. البته امیدوار هستیم بتوانیم سال آینده را بدون بدهی به مراکز درمانی کشور آغاز کنیم. سالاری ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی آمادگی دارد در حوزه بهداشت نیز ورود کرده و اقداماتی انجام دهد، در این زمینه تفاهم نامه‌ای با وزارت بهداشت منعقد کرده‌ایم تا خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه دهیم زیرا این موضوع نقش پیشگیرانه‌ای خواهد داشت.
ایرناایرنا1 هفته قبل
طاهر موهبتی افزود: با راه اندازی پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان کشور، دیگر با یک کد ملی امکان ندارد کسی دو دفترچه بیمه داشته باشد و در نتیجه همپوشانی به طور کامل حذف می‌شود. وی در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره ورود اطلاعات بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: اطلاعات بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به صورت آفلاین برای بارگذاری در این سامانه در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است که البته برای ارائه خدمات مناسب به مردم و رفع همپوشانی‌ها باید این اطلاعات آنلاین و به روز شود. موهبتی گفت: کسی که دو دفترچه دارد و به ارائه دهنده خدمت مراجعه می‌کند، اگر دفترچه بیمه تامین اجتماعی هم داشته باشد، بر اساس قانون به این فرد اجازه استفاده از دفترچه بیمه سلامت داده نمی‌شود. رئیس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت همچنین به افتتاح آزمایشگاه و مرکز پایش سازمان بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه و مرکز پایش سازمان الکترونیک هم امروز افتتاح شد. وی گفت: در افق ۱۴۰۰ قرار است استفاده از کاغذ در سازمان بیمه سلامت به حداقل برسد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: ایجاد سامانه‌های الکترونیک سلامت تاکنون چهار میلیون و ۸۰۰ هزار همپوشانی بیمه را حذف کرده و با صرفه‌جویی ناشی از حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه می‌توانیم ۲۰ ماهواره شبیه ماهواره ظفر یک و دو بسازیم. آذری جهرمی گفت: فعالیت سامانه برخط اطلاعات بیمه درمانی باعث می‌شود مطالبات پزشکان ماهانه و به روز پرداخت شود. وی ادامه داد: یکی از مشکلات موجود برای توسعه خدمات الکترونیک بیمه این است که ممکن است مردم مراجعه نکنند برای رفع این مشکل می‌تواند اقدامات تشویقی و تنبیه و اجبار استفاده کرد. وزیر ارتباطات گفت: صرفه جویی ۴۰۰ میلیارد تومانی با حذف دفترچه بیمه گام بزرگی است که با تکمیل سامانه الکترونیک بیمه شدگان درمان این صرفه جویی بیشتر هم می‌شود. وی گفت: توسعه خدمات الکترونیک سلامت از اولویتهای دولت است که رئیس جمهوری هر هفته این برنامه را پیگیری می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: ایجاد سامانه‌های الکترونیک سلامت تاکنون چهار میلیون و ۸۰۰ هزار همپوشانی بیمه را حذف کرده و با صرفه‌جویی ناشی از حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه می‌توانیم ۲۰ ماهواره شبیه ماهواره ظفر یک و دو بسازیم. آذری جهرمی گفت: فعالیت سامانه برخط اطلاعات بیمه درمانی باعث می‌شود مطالبات پزشکان ماهانه و به روز پرداخت شود. وی ادامه داد: یکی از مشکلات موجود برای توسعه خدمات الکترونیک بیمه این است که ممکن است مردم مراجعه نکنند برای رفع این مشکل می‌تواند اقدامات تشویقی و تنبیه و اجبار استفاده کرد. وزیر ارتباطات گفت: صرفه جویی ۴۰۰ میلیارد تومانی با حذف دفترچه بیمه گام بزرگی است که با تکمیل سامانه الکترونیک بیمه شدگان درمان این صرفه جویی بیشتر هم می‌شود. وی گفت: توسعه خدمات الکترونیک سلامت از اولویتهای دولت است که رئیس جمهوری هر هفته این برنامه را پیگیری می‌کند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی در مراسم بهره برداری از پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد گفت: وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی همکاری موثری در استقرار سامانه برخط بیمه شدگان داشته‌اند. وی از همراهی تامین اجتماعی در تسویه بدهی‌ها تشکر کرد و گفت: با وجود مطالبات معوق در سال ۹۸ خدمات رسانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی متوقف نشد و ما نیز با آنها همکاری کردیم. وی در مورد کرونا ویروس جدید، افزود: خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد تایید شده‌ای نداریم و تمامی موارد مشکوک را معاینه منظم داریم. وی تاکید کرد: ۳۶ مبادی مرزی را کنترل مجهز می‌کنیم و حتی زباله‌های هواپیمایی که دانشجویان را از چین آورد با روش مشخصی امحا کردیم. به گفته وی، پروازها نیز تا امروز قطع بوده است و تا دو هفته آینده امیدواریم بتوانیم فاز اول کرونا را مدیریت کنیم.
مهرمهر1 هفته قبل
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: با پیگیری‌های انجام شده، از اوایل هفته آینده پرداخت‌ها شروع می‌شود و وجوه نقدی آن نیز فراهم می‌شود. سالاری تصریح کرد: در حوزه بهداشت و خانه‌های بهداشت نیز آماده همکاری با وزارت بهداشت هستیم. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: توسعه مراکز درمانی بر اساس معیارهای علمی انجام می‌شود و در این زمینه بهره‌برداری از فناوری اطلاعات می‌تواند تأثیرگذار باشد. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین از اهتمام وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت در بحث پرونده الکترونیک خبر داد و گفت: آمادگی همکاری و مشارکت در پیشبرد این برنامه‌ها را داریم و از ظرفیت وزارت ارتباطات نیز کمک می‌گیریم. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در خصوص پرداخت مطالبات به مراکز درمانی بیان کرد: هفت ماه پیش به وزیر بهداشت قول دادیم که بدهی‌ها را به موقع پرداخت کنیم و حدود ۱۶ هزار میلیارد بدهی قبلی را نیز پرداخت کرده‌ایم؛ از آن روز به بعد تمام پرداخت‌ها به روز انجام شده است.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸ وقوع سیل بازهم نخیلات آبادان را گرفتار کرد. مدیرعامل سازمان آب و برق استان خوزستان بیان کرد: شادگان و مارون در کشاورزی تابستان سال آینده باید با محدودیت‌هایی انجام شود تا با مشکل روبه‌رو نشوند. تمام این گفته‌ها نشان می‌دهد در خوزستان شرایط مشخصی وجود ندارد و در کنار اخطار برای تنش آبی در شهرهای جنوبی استان به‌خصوص در آبادان و خرمشهر همچنان مردم باید نگران بارش‌های مدیترانه‌ای و احتمال وقوع سیل باشند. وی افزود: به‌طورکلی بسته به اینکه در ماه‌های آینده چه میزان ورودی‌های آب محقق شود، میزان تنش و یا عدم تنش آبی در تابستان قابل‌بیان است. وی افزود: آب‌گرفتگی‌های ناشی از سیل در استان خوزستان باعث شده تمامی محصولات کشاورزی اعم از زراعی و باغی در آب قرارگرفته و به دلیل کمبود اکسیژن فاسد شوند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
بر همین اساس پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان دو دستگاه حمایتی، هنوز عیدی مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی پرداخت نشده است. وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز در ارتباط با این مسئله به خبرنگار تسنیم گفت: هنوز اعتبار مورد نیاز برای پرداخت عیدی به بهزیستی اختصاص نیافته است. وی در پاسخ به این پرسش که عیدی مددجویان چه زمانی پرداخت خواهد شد، عنوان کرد: در این زمینه نمی‌توان زمان اعلام کرد و باید در انتظار تامین اعتبار ماند. همچنین پیگیری‌ها صورت گرفته از معاون حمایتکمیته امداد نیز حکایت از آن دارد که هنوز اعتبار مورد نیاز برای پرداخت عیدی مددجویان این نهاد از سوی دولت تأمین نشده است و هنوز زمان پرداخت عیدی به آنها مشخص نیست. به گزارش تسنیم، همچنین رقم در نظر گرفته شده برای عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در سال‌های گذشته به میزان یک ماه مستمری محاسبه شده است که در سال جاری هنوز رقم آن نیز مشخص نیست.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
رییس سازمان برنامه و بودجه پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت به دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد. از سوی محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شداعتمادآنلاین| محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه در اجرای مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی پرداخت این میزان بدهی را ابلاغ کرده است. به موجب این ابلاغ، ۵۰۰۰ میلیارد تومان به منظور تسویه بدهی به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی و بیمه‌ها هزینه خواهد شد. منبع: ایسنا
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
شوکت از آموزش به ۳۰ هزار کارگر ساختمانی در مازندران خبرداد و گفت: به توجه به تعداد بالای کارگران ساختمانی، اگر به همین روال طول بکشد، تا به همه کارگران آموزش بدهیم، حدود ۲۰ سال طول می‌کشد. وی از هماهنگی بین معاونت فرهنگی تامین اجتماعی، معاونت فنی حرفه‌ای و کانون کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: کارگران ساختمانی باید هر سه سال یکبار کارت مهارتشان را تمدید کنند، بنابر این قرار گذاشتیم کارگران هنگام تمدید کارت مهارت، چهار ساعت دوره فنی حرفه‌ای را بگذرانند و در کلاس‌های فنی حرفه‌ای ساختمانی شرکت کنند. وی با اعلام اینکه در قالب این توافق، هر سال بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار کارگر ساختمانی آموزش می‌بینند، گفت: اکنون حدود ۹۰۰ هزار کارگر ساختمانی کارت مهارت دارند و تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و حدود ۳۰۰ هزار کارگر دیگر هنوز کارت مهارت نگرفته‌اند. شوکت با اعلام اینکه هر دوره که کارت مهارت تمدید می‌شود، منابع آموزشی را تخصصی می‌کنیم گفت: آموزش آرماتوربند با گچکار، سنگ کار و … فرق می‌کند. وی با تاکید بر اینکه اگر کارفرما قوانین را رعایت نکند کارگران هم بی‌تفاوت باشند؛ کار درستی نیست، گفت: باید به نوعی رفتار کنید که سلامت جان کارگر ساختمانی به مطالبه عمومی تبدیل شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه با چهلمین روز شهادت سپهد سلیمانی مقارن شده است، از مردم خواست برای صیانت از انقلاب با اقتدار و به صورت گسترده در این مراسم حاضر شوند. اعتمادآنلاین| مرتضی لطفی، عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی، ضمن تبریک به مناسبت ایام فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ماه با چهلمین روز شهادت سپهد سلیمانی مقارن شده است. مردم با اقتدار برای صیانت از انقلاب در این مراسم حضور گسترده داشته باشند. عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مردم در انتخاب نمایندگان خود دقت و شاخص‌هایی را مدنظر داشته باشند گفت: هوشیاری، هوشمندی و مشارکت توصیه و درخواست جدی ماست. از همکاران پرتلاش تامین اجتماعی که برای پرداخت تعهدات شبانه روزی تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنیم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رییس سازمان برنامه و بودجه پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت به دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد. به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در اجرای مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی پرداخت این میزان بدهی را ابلاغ کرده است. به موجب این ابلاغ، ۵۰۰۰ میلیارد تومان به منظور تسویه بدهی به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی و بیمه‌ها هزینه خواهد شد. انتهای پیام
ایلناایلنا1 هفته قبل
علی حیدری (نایب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی) در یادداشت پیش رو به مظلومیت گفتمان رفاه و تامین اجتماعی در جامعه اشاره کرده و اهمیت این گفتمان را برشمرده است. مقبولیت حاکمیت‎ها نیز علاوه بر اینکه به میزان تحقق عدل و عدالت اجتماعی بستگی دارد به میزان التزام علمی و عملی حاکمان به گفتمان رفاه و تامین اجتماعی وابسته است و در نهایت اینکه این تقید و تعهد حاکمیت به عدل، عدالت اجتماعی و گفتمان رفاه و تامین اجتماعی بایستی از حیث وظیفه و تکلیف باشد و حاکمان خود را مکلف و مبعوث به رعایت این اصول و استیفای حقوق مردم و جامعه در این قلمروها بدانند. بهر تقدیر و متاسفانه هنوز که هنوز است این مفهوم که رفاه و تامین اجتماعی، که در اصول ۳، ۲۹ و ۴۳ قانون اساسی تبلور یافته است حق مردم و تکلیف دولت است در بین متولیان و مسئولان نظام نهادینه نشده است. اصلی‌ترین دلیل بروز ابرچالش صندوق‌های بازنشستگی فقدان گفتمان رفاه و تامین اجتماعی است و این خلاء گفتمانی و فقر نظری و یأس عملی باعث گردیده است که نماد و نمود حوزه رفاه و تامین اجتماعی در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و حتی رقابت‌های کاندیداها کمرنگ باشد. بالنتیجه بنظر می‌رسد وقت آن رسیده است که در انتخابات مجلس کاندیداهای حامی گفتمان رفاه و تامین اجتماعی تقویت شوند و در مجلس یازدهم فراکسیون رفاه و تامین اجتماعی شکل گیرد تا مطالبات مردم را پیگیری و بتواند وجه اجتماعی نظام تصمیم‌گیری و تقنینی کشور را نمایندگی کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در اهم اقدامات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی کرمان در سال جاری می‌توان به پیگیری حل مشکلات و احیای شرکت‌ها و کارخانجات و جلوگیری از بیکار شدن بیش از ۸ هزار کارگر در سطح استان اشاره کرد. این مقام قضایی در استان کرمان حرفه آموزی و توانمند سازی زندانیان و خانواده این افراد را موضوع مهمی دانست و افزود: در این رابطه ۵۶ فقره تسهیلات بانکی با موضوع وام خود اشتغالی برای خانواده زندانی فراهم شده است. موحد در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید همزمان تمامی قضات از زندان‌های استان کرمان در راستای حفظ و صیانت از حقوق شهروندی به عنوان اقدامی منحصر به فرد دانست و تصریح کرد: بر اساس آمار ارائه شده تا پایان آذر ماه سال جاری قضات استان کرمان یک هزار و ۸۸۱ مرتبه از زندان‌های استان کرمان بازدید کرده‌اند که نتیجه این بازدیدها، منجر به کاهش موجودی زندان‌های استان طی ۹ ماهه‌ سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است. رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: علاوه بر بازدیدهای مستمر قضات، از ابتدای سال تاکنون اعضای هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی استان کرمان نیز ۲۱۰ مورد بازرسی از مراجع قضایی، انتظامی، ادارات زندان و بازداشتگاه‌های استان داشته‌اند. موحد خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماه امسال با ۱۴۹ نفر از شکات نیز مذاکره شده که ۵۶۴ میلیارد ریال اخذ رضایت شاکی انجام شده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
برزو روحبخش با اشاره به اینکه دفترچه درمان تامین اجتماعی در بین تمامی دفترچه‌های درمانی بالاترین ارزش را در سالهای گذشته داشته، به خبرنگار ایلنا گفت: باور مردم بر این بود که هر کس تحت پوشش درمان تامین اجتماعی است، خیالش از نظر هزینه‌های درمانی آسوده است. اما امروز می‌بینیم که بی‌کفایتی مدیران گذشته و چشم طمع دولت‌ها به اموال تامین اجتماعی باعث تضعیف دفترچه درمان تامین اجتماعی شده است. عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران با یادآوری جلسه‌ اخیر مدیرعامل تامین اجتماعی با بازنشستگان، گفت: محمد سالاری قول داد که بدهی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت را بپردازد تا چالش بی‌توجهی به دفترچه بیمه تامین اجتماعی در نزد پزشکان از بین برود. وی خطاب به روسای جمهور از گذشته تا امروز گفت: امروز دولت بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و با گردن کلفتی از پرداخت آن خودداری می‌کند. سوال ما این است که دولت چگونه به خود اجازه می‌دهد ارزش دفترچه‌های بیمه را به خاطر تاخیر در پرداخت هزینه‌های درمانی کاهش بدهد، در حالی که در کمال بی‌تفاوتی از کنار بدهی خودش به تامین اجتماعی می‌گذرد؟
ایسناایسنا1 هفته قبل
عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه با چهلمین روز شهادت سپهد سلیمانی مقارن شده است، از مردم خواست برای صیانت از انقلاب با اقتدار و به صورت گسترده در این مراسم حاضر شوند. مرتضی لطفی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک به مناسبت ایام فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ماه با چهلمین روز شهادت سپهد سلیمانی مقارن شده است. مردم با اقتدار برای صیانت از انقلاب در این مراسم حضور گسترده داشته باشند. عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مردم در انتخاب نمایندگان خود دقت و شاخص‌هایی را مدنظر داشته باشند گفت: هوشیاری، هوشمندی و مشارکت توصیه و درخواست جدی ماست. از همکاران پرتلاش تامین اجتماعی که برای پرداخت تعهدات شبانه روزی تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنیم.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
سخنگوی سازمان برنامه و بودجه گفت: عیدی کارکنان دولت با حقوق بهمن‌ماه آنها واریز می‌شود. مهدی قمصریان اعلام کرد: هیات وزیران مبلغ ثابت …سخنگوی سازمان برنامه و بودجه گفت: عیدی کارکنان دولت با حقوق بهمن‌ماه آنها واریز می‌شود. در حال حاضر حدود ۷۸میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند و از بین آنها برای ۶۰میلیون نفر نیز کمک معیشتی پرداخت می‌شود. با این حال اکنون خانوارها بش از یارانه نقدی چشم به پرداخت عیدی پایان سال خود دارند. او ادامه داد: این عیدی قرار است به تمامی بازنشستگان مذکور به تعداد سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر پرداخت شود.

به انتهای لیست رسیدید

سازمان تأمین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی ایران یک سازمان بیمه گر اجتماعی است. این سازمان عمومی غیردولتی، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران مزد، حقوق‌بگیر و پوشش اختیاری صاحبان حرفه و شغل‌های آزاد را برعهده دارد. در این صفحه اخبار سازمان تأمین اجتماعی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا