سازمان تأمین اجتماعی

اخبار « سازمان تامین اجتماعی »

ایسناایسنا1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر، اقدامات صورت گرفته در حوزه بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در راستای اجرای این مأموریت‌ها را مرور می‌کنیم. شایان ذکر است که سطح منابع مالی در دسترس برای سازمان تأمین اجتماعی بستگی به جمعیت فعال، میزان اشتغال، سطح دستمزد نیروی کار و ضریب پوشش تأمین اجتماعی در جامعه دارد. ضریب پوشش بیمه‌ای بیانگر سهم تعداد افراد تحت پوشش سازمان از کل جمعیت کشور است. ارائه حمایت‌های قانونی کوتاه مدت و بلند مدتتعهدات و خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی برابر استانداردهای سازمان بین‌المللی کار (ILO) و سازمان بین‌المللی تأمین اجتماعی (ISSA) تنظیم شده است و بالاترین حد این استانداردها را در بر می‌گیرد. انفورماتیک و برونسپاریافزایش تعداد بیمه شدگان و شرکای اجتماعی سازمان و تحولات اجتماعی کشور ضرورت حرکت به سمت تأمین اجتماعی الکترونیک را اجتناب ناپذیر کرده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فرخ ملک وند فرد به سمت مشاور مدیرعامل در امور بیمه‌ای، غلامعلی عابدی مشاور مدیرعامل در امور حقوقی، ابراهیم رستمیان به عنوان مشاور مدیرعامل در امور فرهنگی، اجتماعی و رسانه و ابراهیم متین راد به سمت مشاور مدیرعامل در امور فناوری اطلاعات و فرابری داده‌ها منصوب شدند. لذا کلیه واحدهای صف وستاد موظفند در حیطه ماموریتی حضرتعالی نهایت همکاری را بنمایند. در بخشی از حکم ابراهیم متین راد آمده است: با عنایت به اینکه یک سازمان چابک و پویا و سرآمد در پاسخگویی، با فرایندهای هوشمند در ارئه خدمات کیفی و بهنگام مرهون ارتقای جایگاه فرابری داده‌ها و استقرار نظام جامعه فناوری اطلاعات است. امیدوارم با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های علمی و دانش فنی درپیشبرد نهضت IT سازمان در بخش‌های مختلف از جمله گسترش سرویس‌های ارائه خدمات غیرحضوری و نسخه الکترونیک تلاش نمایید. همچنین، محسن علیمردانی به سمت مشاور مدیرعامل در امور مجلس، سعید کاردار مشاور مدیرعامل در امور عمرانی، هدایت الله ادیب نیا مشاور مدیرعامل در امور درمان، علی کاشانی به سمت مشاور مدیرعامل و شیریندخت فرهادی به عنوان مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده از سوی سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب شدند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جامعه آزمایشگاهی کشور نقش حساسی در ارتقاء سلامت مردم دارد و از همین رو، آسیب این بخش از خدمات نظام سلامت کشور، می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری برای مردم داشته باشد. این در حالی است که گروه آزمایشگاهی کشور، در شرایط کنونی به لحاظ تامین هزینه‌های آزمایشگاهی، با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه است. اما حدود ۹ ماه است که بیمه‌ها مطالبات آزمایشگاهیان را پرداخت نکرده‌اند و این امر سبب شده تا آزمایشگاه‌ها از لحاظ اقتصادی بسیار ناتوان شوند. فرید کرمی نایب رئیس انجمن اسیب شناسی ایران، معتقد است عدم پرداخت به‌موقع بدهی سازمان تامین اجتماعی سلامت مردم جامعه را به خطر می‌اندازد. جامعه آزمایشگاهی کشور، معتقد است که اختلاف تعرفه‌های بخش خصوصی و دولتی منجر به ضعیف شدن بخش خصوصی شده است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: پرونده حادثه تصادف رانندگی منجر به فوت دکتر نوربخش و تاج الدین، مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی در دادگستری مفتوح و در حال رسیدگی قضایی است. به گزارش ایسنا، هادی هاشمیان در گفت‌وگو با خبرنگاران در این باره اظهار کرد: تیم کارشناسی ۵ نفره نیز مانند تیم کارشناسی سه نفره، راننده تویوتا لندکروز متعلق به استانداری را مقصر اصلی حادثه تصادف منجر به فوت مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد. وی با بیان اینکه گزارش گروه کارشناسی ۵ نفره نهایی شده و بزودی اعلام می‌شود، افزود: پیش از این گروه‌های کارشناسی یک نفره و ۳ نفره به طور جداگانه حادثه را بررسی و نظرشان را اعلام کردند که مقصران به آن اعتراض داشتند. هاشمیان خاطرنشان کرد: در اعلام نظر پلیس راه سه عامل راننده خودروی استانداری، راننده تریلی و نقص فنی جاده به یک اندازه مقصر شناخته شدند و تیم کارشناسی سه نفره راننده خودروی متعلق به استانداری را به علت رعایت نکردن حق تقدم عبور وسایل نقلیه مستقیم رو هنگام دور زدن مقصر شناخته بود. ۲۴ آبان امسال در جریان سفر وزیر کار به گلستان در تصادف رانندگی محور «گرگان - کردکوی»، خودرو حامل رئیس و معاونین سازمان تأمین اجتماعی کشور با یک دستگاه کامیون کشنده، برخورد کرد که متأسفانه در این حادثه دکتر «نوربخش» و دکتر «تاج‌الدینی» رئیس و معاون پارلمانی سازمان تأمین اجتماعی جان باختند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و طی تذکری شفاهی اظهار داشت: در وهله اول ضرورت دارد آقای شریعتمداری هر چه سریعتر رئیس سازمان تامین اجتماعی را از میان افراد توانمند داخل این سازمان انتخاب کند چرا که سرنوشت حدود ۴۰ میلیون نفر از مردم به این سازمان و صندوق تامین اجتماعی گره خورده است. وی متذکر شد: در قانون بودجه آمده دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را بدهد اما یک ریال هم پرداخت نشده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: همچنین کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی مشکلات عدیده‌ای دارند و به واقع مظلوم هستند و باید وضعیت شان تعیین تکلیف شود. علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: سازمان برنامه و بودجه باید توضیح دهد چرا این مصوبه مجلس اجرایی نشده است. وی بیان کرد: بنده به آقای تاجگردون گفته‌ام در بودجه سال آینده بندی در این باره آورده شود و این موضوع محکم‌تر در بودجه بسته شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خواستار انتخاب هر چه سریعتر رئیس سازمان تامین اجتماعی و ارائه بدهی‌های دولت به این سازمان شد. حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و طی تذکری شفاهی اظهار داشت: در وهله اول ضرورت دارد آقای شریعتمداری هر چه سریعتر رئیس سازمان تامین اجتماعی را از میان افراد توانمند داخل این سازمان انتخاب کند چرا که سرنوشت حدود ۴۰ میلیون نفر از مردم به این سازمان و صندوق تامین اجتماعی گره خورده است. وی متذکر شد: در قانون بودجه آمده دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را بدهد اما یک ریال هم پرداخت نشده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: همچنین کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی مشکلات عدیده‌ای دارند و به واقع مظلوم هستند و باید وضعیت شان تعیین تکلیف شود. علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: سازمان برنامه و بودجه باید توضیح دهد چرا این مصوبه مجلس اجرایی نشده است.
مهرمهر1 ماه قبل
رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور افزود: گفتمان و تعامل به عنوان یک اصل و محور در امور بایستی مدنظر قرار گیرد و اگر این مهم محقق شود، بخش زیادی از مشکلات رفع خواهد شد و دستیابی به توسعه تسهیل می‌ گردد. رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور توضیح داد: این سیستم و فرهنگی است که در کشورهای توسعه یافته توانسته در امور بسیار موثر باشد، پس باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم به ساماندهی و مدیریت مطلوب در امور مختلف حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و … دست پیدا کنیم. رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور ابراز داشت: در سازمان تامین اجتماعی نیز این مهم با جدیت دنبال می‌شود و تشکیل معاونت فرهنگی این سازمان نیز در همین راستا است. وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فعالیت سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: در حال حاضر ۴۰ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و این سازمان ماهیانه پنج هزار میلیارد تومان مستمری به مستمری بگیران خود پرداخت می‌کند. رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور اضافه کرد: هم اکنون در کشور ۳۰ بیمارستان تامین اجتماعی و ۳۰۰ مرکز درمانگاهی تامین اجتماعی دایر هستند و این سازمان در مجموع ۶۰ هزار نفر پرسنل دارد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا محمد حسن زدا روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان اداره کل تامین اجتماعی قزوین در جمع خبرنگاران افزود: با ایجاد چنین نظامی که نقش آن مانند نقش بانک مرکزی برای تمام بانک‌های کشور است، سازمانی در حوزه تامین اجتماعی شکل می‌گیرد که می‌تواند حدود ۱۸ صندوق اجتماعی را ساماندهی کند. وی اضافه کرد: همچنین نبود نظام چند لایه تامین اجتماعی در کشور نیز خود مشکل دیگری است که موجب شده تا مردم و دیفنعان، حقوق و تکالیف خود را ندانند. سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ادامه در خصوص بدهی دولت به تامین اجتماعی نیز گفت: تا پایان سال ۹۴، میزان اصل بدهی دولت به این سازمان ۸۰ هزار میلیارد تومان بوده که اگر سود آن سال‌ها و همچنین بدهی سال‌های بعدی را نیز اضافه کنیم به حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. وی افزود: سازمان تامین اجتماعی برای ادامه مسیر خود، پس از اتوماسیون ۱۰۰ درصدی و برون سپاری‌ها، برنامه‌های استراتژیک و عملیاتی مختلفی را در جهت اصلاح ساختار تشکیلاتی اجرایی خواهد کرد. سرپرست سازمان تامین اجتماعی امروز چهارشنبه با هدف افتتاح ساختمان جدید اداره کل تامین اجتماعی، اورژانس و ام آر آی بیمارستان رازی به قزوین سفر کرده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در حکم صادر شده از سوی محمد حسن زدا آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده سرکارعالی به موجب این حکم به سمت مدیر کل بودجه و تشکیلات منصوب می‌شوید. امیدوارم با توکل به خداوند متعال و در سایه عنایات ائمه معصومین علیهم السلام و رعایت جوانب شرعی و قانونی، امانت داری، مقررات مربوطه، توجه به منافع و مصالح سازمان، استفاده از تمام ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی متخصص و مجرب و همچنین اقدامات مبتنی بر برنامه ریزی و پایش عملکرد در راستای نیل به اهداف تبیین شده به ویژه اصول وسیاست‌های نظام جامع تامین اجتماعی و صیانت از حقوق شرکای اجتماعی سازمان اعم از بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان تلاش نمایید. از درگاه خداوند متعال توفیقات روز افزون سرکارعالی را در راه خدمت شایسته به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید مسالت می‌نمایم. طیبه فرهت نیا پیش از این نیز طی سالهای ۸۹ تا ۹۳ مدیر کل بودجه و تشکیلات سازمان تامین اجتماعی بوده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ اعترضات به نحوه و فرایند توزیع بسته‌های حمایتی به خانواده‌های مشمول طرح حمایتی دولت همچنان ادامه دارد و برخی از خانواده‌ها با گذشته هفته‌ها هنوز نتوانسته‌اند رقم ریالی بسته حمایتی خود را دریافت کنند! بر همین اساس مسئولان و متولیان توزیع بسته‌های حمایتی تصمیم گرفتند تا با اعلام دو سامانه و یک شماره تماس، اعتراضات مطرح شده از سوی خانواده‌ها را پیگیری کنند. دو سامانه (#۸*۱۴۲* و#۸*۱۴۲۰*) و شماره تماس ۱۴۲۰ از هفته پیش توسط مسئولان سازمان تامین اجتماعی اعلام شد و از خانواده‌های معترض خواسته شد تا با مراجعه به دو سامانه و وارد کردن کد ملی، اعتراض خود را ثبت و پیگیری کنند. ضمن اینکه شماره اعلام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی نیز به خانواده‌ها پاسخگو نیست! توزیع بسته‌های حمایتی ادامه دار خواهد بود/ تامین مالی برای جاماندگانشاید در عدم‌پرداخت «بسته‌های حمایتی» اشتباه کرده باشیم/ آغاز واریز بسته حمایتی جاماندگانانتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد: طبق اختیارات قانونی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در شرایط فعلی سرپرست سازمان منصوب شده وسازمان با سرپرست حاذق حاضر به کفایت اداره می‌شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: اعتمادآنلاین| مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعى عنوان کرد: اخبار منتشر شده مبنی بر انتصاب برخی استانداران به سمت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تکذیب شد. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعى گفت: در شرایط فعلی سرپرست سازمان منصوب شده وسازمان با سرپرست حاذق حاضر به کفایت اداره می‌شود. منبع: میزان
ایلناایلنا1 ماه قبل
افتخار می‌کنیم به چنین بودجه‌ایصحبت‌‌های روز چهارشنبه سرپرست سازمان تامین اجتماعی در همایش سالیانه «کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی استان مازنداران» در جزیره کیش شاهدی بر این مدعاست. هرچند سازمان تامین اجتماعی در همین گفتگو با مقایسه بودجه سنواتی ۹۸ که بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است با بودجه سازمان تامین اجتماعی، تاکید کرد: «افتخار می‌کنیم به چنین بودجه‌ای». گرم بودن ارتباط سازمان تامین اجتماعی با نمایندگان موجب شد تا ماده ۱۲ طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور با اصلاحات مدنظر سازمان تامین اجتماعی در مجلس تصویب شود. این دولت‌ها همچنین به اقتصاد نگاه توسعه‌گرایانه داشتند و نهاد تامین اجتماعی نه سازمان تامین اجتماعی را موتور توسعه ارزیابی می‌کردند. صادقی در پایان تاکید کرد که با این حال دولت به تعهدات خود در قبال سازمان تامین اجتماعی عمل نکرد و دست سازمان تامین اجتماعی را در فقدان نظارت مجلس شورای اسلامی خالی گذاشت.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مشاور امور فرهنگی سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: این سازمان ماهیانه حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران تحت پوشش خود پرداخت می‌کند. به گزارش ایسنا مهربانو شریعتمداری در آئین تجلیل از کارآفرینان و کارفرمایان نمونه استان مرکزی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه‌ای وظیفه بسیار سنگین و خطیری دارد، گفت: شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه کنونی روی درآمدها و ورودی و خروجی‌های این سازمان تاثیر زیادی گذاشته است و ما در حقیقت با نوعی بحران روبرو هستیم. وی ادامه داد: تلاش سازمان تامین اجتماعی بر این است تا با گسترش تعاملات با گروه‌های مخاطب به‌خصوص تشکل‌های کارفرمایی و کارگری، مشکلات را از پیش روی صنعت و تامین اجتماعی بردارد تا بتواند نحوه خدمت‌رسانی خود را بهتر کند. وی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه‌گر کشور است، اظهارکرد: این سازمان در حال حاضر ۴۲ میلیون نفر را در سطح کشور تحت پوشش خود قرار داده است که از این تعداد ۵۸ درصد را جامعه شهری تشکیل می‌دهد. ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در حال حاضر در این سازمان وجود دارد و تامین اجتماعی ماهیانه باید مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد تومان را بابت پرداخت مستمری‌ها برای این گروه در نظر بگیرد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وی افزود: به بیان دیگر مدیریت سازمان تامین اجتماعی از سال ۱۳۸۳ دولتی شد. رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه با این وجود دولت در سرمایه‌گذاری‌هایی که در سازمان تامین اجتماعی انجام می‌شود هیچ نقشی ندارد، گفت: ضرورت دارد با توجه به مشکلات جاری سازمان تامین اجتماعی، دولت به داد آن برسد و پای خود را از مشکلات بیرون نکشد. دهقان‌کیا با بیان اینکه احیای شورای عالی تامین اجتماعی به جهت حفظ استقلال آن از دولت ضروری است، گفت: حرف ما این است که سه‌جانبه‌گرایی باید در تمام سطوح انجام شود؛ چه در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، چه در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و چه در شورای عالی کار. تمامی این رقم از جیب بیش از ۳ میلیون بازنشسته سازمان تامین اجتماعی هزینه می‌شود. در همین حال مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام می‌کند که تا پایان سال ۹۵ بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی ۱۴۱ هزار میلیارد تومان است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مشاور امور فرهنگی سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: این سازمان ماهیانه حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران تحت پوشش خود پرداخت می‌کند. به گزارش ایسنا مهربانو شریعتمداری در آئین تجلیل از کارآفرینان و کارفرمایان نمونه استان مرکزی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه‌ای وظیفه بسیار سنگین و خطیری دارد، گفت: شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه کنونی روی درآمدها و ورودی و خروجی‌های این سازمان تاثیر زیادی گذاشته است و ما در حقیقت با نوعی بحران روبرو هستیم. وی ادامه داد: تلاش سازمان تامین اجتماعی بر این است تا با گسترش تعاملات با گروه‌های مخاطب به‌خصوص تشکل‌های کارفرمایی و کارگری، مشکلات را از پیش روی صنعت و تامین اجتماعی بردارد تا بتواند نحوه خدمت‌رسانی خود را بهتر کند. وی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه‌گر کشور است، اظهارکرد: این سازمان در حال حاضر ۴۲ میلیون نفر را در سطح کشور تحت پوشش خود قرار داده است که از این تعداد ۵۸ درصد را جامعه شهری تشکیل می‌دهد. ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در حال حاضر در این سازمان وجود دارد و تامین اجتماعی ماهیانه باید مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد تومان را بابت پرداخت مستمری‌ها برای این گروه در نظر بگیرد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
در این دیدار صمیمانه که به منظور ایجاد روحیه در بین بازیکنان ذوب آهن برگزار شد، تمام بازیکنان و اعضای کادر فنی حاضر بودند. تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان سه شنبه این هفته در آغاز فصل جدید جام باشگاههای آسیا در ورزشگاه فولاد شهر میزبان تیم الکویت است. همچنین سرپرست سازمان تامین اجتماعی از تمرینات تیم بستکبال ذوب آهن اصفهان در مجموعه ملت نیز بازدید کرد. ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند و بیش از ۵۰ درصد سهام آن متعلق به سازمان تامین اجتماعی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
وی در ادامه به مقایسه تامین اجتماعی در قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب ما تنها در شهرهای یاسوج و گچساران شعب تامین اجتماعی داشتیم که تا سال ۱۳۶۸ زیر نظر استان خوزستان اداره می‌شد. مدیرکل تامین اجتماعی استان در ادامه گفت: شعبه شهرستان کهگیلویه در سال ۶۹ در شهر دهدشت افتتاح شد که شعب باشت و سی سخت در سال ۸۲ و پاتاوه و لیکک در سال ۹۳ به تعداد شعب تامین اجتماعی اضافه شدند. وی در ادامه افزود: از سال ۶۹ بیمه بیکاری که در هیچ کشوری مرسوم نیست توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود. عباس نورمحمدی مبلغ مطالبات سازمان تامین اجتماعی را در استان ۱۴۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این مطالبات در بخش‌های خصوصی و دولتی است که سهم عمده آن به بخش دولتی تعلق دارد. وی گفت: سازمان تامین اجتماعی بیش از ۵۳ درصد جمعیت کشور را در بخش‌های درمانی و بیمه‌ای تحت پوشش دارد که می‌طلبد این سازمان منابع کافی داشته باشد تا بتواند از ارائه خدمات به این اقشار درآید.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سعید بشرخواه بعد از ظهر امروز در دیدار با فرماندار شهرستان گرمی با تشریح گزارشی از عملکرد تأمین اجتماعی استان، به موضوع بیمه قالیبافان و کارگران کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: تأمین اجتماعی استان در چهارچوب قوانین و مقررات برای بیمه کردن و ارائه خدمات به این قشر اقدام می‌کند. وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت استان اردبیل تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، افزود: سازمان تأمین اجتماعی سازمانی بین النسلی است که برای ارائه خدمات مطلوب و ایفای تعهدات خود نسبت به بیمه شدگان متکی به دریافت حق بیمه است. وی تصریح کرد: انجام به موقع تعهدات توسط سازمان تأمین اجتماعی در ایجاد امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کل جامعه اثرگذار بوده و موجب کاهش مشکلات اجتماعی می‌شود. فرماندار شهرستان گرمی نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل استان، گفت: بی تردید رسیدن به عدالت اجتماعی اساسی‌ترین هدف تأمین اجتماعی استان است و گستردگی افراد تحت پوشش این سازمان علت توسعه یافتگی آن در جامعه است. علی بهشتی افزود: تعاملات سازنده اداره کل تأمین اجتماعی استان اردبیل و شعبه گرمی با مسئولین استانی و شهرستانی موجب ارتقاء سطح ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان و گستردگی تحت پوشش این سازمان نشان دهنده مسئولیت سنگین سازمان تأمین اجتماعی در پاسخگویی به مردم منطقه مغان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این جلسه کریستف آندریاس هاملمان نماینده WHO در تهران، پروفسور تیده مشاور ارشد WHO، نمایندگان سازمان بیمه سلامت، درخشان معاون درمان سازمان تامین اجتماعی، غفاری رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی، توانایی مدیرکل درمان مسقیم و کاشف مدیر کل امور بین الملل این سازمان حضور داشتند. غفاری در این جلسه با ارائه توضیحاتی درخصوص حوزه‌های فعالیت سازمان تامین اجتماعی، موضوعات مهمی از قبیل: نحوه ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان، منابع و مصارف درمانی سازمان تامین اجتماعی، شرایط نرخ گذاری و تعیین تعرفه خدمات درمانی را شرح داد. در ادامه، نمایندگان WHO سوالاتی را در خصوص مبحث اقتصاد سلامت، نرخ گذاری حق بیمه، نوع خدمات ارائه شده به بیمه شدگان و نحوه محاسبه هزینه خدمات درمانی مطرح کردند که از سوی دکتر غفاری، کاشف و کارشناسان معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی پاسخ داده شد. همچنین در این جلسه مقرر شد ۱۰ مورد از عناوین اولویت‌های همکاری سازمان تامین اجتماعی با سازمان جهانی بهداشت جهت درج در گزارش نهایی و نقشه راه تنظیمی پروفسور تیده ارائه شود. پس از نشست با نمایندگان سازمان تامین اجتماعی، مشاوران WHO به همراه نمایندگان سازمان بیمه سلامت و امور بین الملل این سازمان از بیمارستان تامین اجتماعی شهید لواسانی تهران بازدید کردند و نمایندگان WHO پس از ارائه سوالات خود در زمینه فعالیت تخصصی بیمارستان، به بازدید از بخش CCU این مرکز درمانی پرداختند و از نزدیک با بیماران بستری در این بخش گفتگو کردند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی کشور اعلام کرد: سهم ۹-بیست و هفتم درمان از خزانه به سازمان تأمین اجتماعی بازگشت و این امر با انسجام و پیگیری‌های سازمان تأمین اجتماعی و اتحادیه‌های کارگری صورت پذیرفته است. سرپرست سازمان تأمین اجتماعی ابراز امیدواری کرد که شخصی از بدنه تأمین اجتماعی مدیرعامل این سازمان شود، تصریح کرد: اعتقاددارم یک کارمند ساده سازمان، مدیرعامل بهتری نسبت به مدیران خارج از سازمان خواهد بود. وی ادامه داد: دومین ایراد این است که هلدینگ جدا از معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی ایجاد شده است. در جلسه هیئت‌مدیره خواستار بازگشت هلدینگ به سازمان تأمین اجتماعی شدم و برای انجام آن باید حسابرسی کامل انجام شود. آینده روشن است، برای ادامه راه به دعای خیر و حمایت شما از سازمان تأمین اجتماعی احتیاج داریم.
ایلناایلنا1 ماه قبل
در پی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حمله تروریستی زاهدان، سازمان تامین اجتماعی پیام تسلیتی را صادر کرد. به گزارش ایلنا، متن پیام صادر شده از سوی سازمان تامین اجتماعی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله أمواتا بل أحیاء عند ربهم یرزقونحمله ددمنشانه و بزدلانه گروهک‌های تروریستی در سیستان و بلوچستان جمعی از بهترین پاسداران انقلاب اسلامی و مرزداران کیان میهن و نظام اسلامی را به فیض شهادت رساند. این اقدام تروریستی و منافقانه همزمان با سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و چهلمین بهار انقلاب بزرگ ملت ایران بدون تردید کوچکترین خللی در عزم و اراده این ملت بزرگ در ایستادن بر سر آرمان‌های بلند نظام و انقلاب اسلامی ایجاد نخواهد کرد. مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی شهادت پاسداران غیور انقلاب اسلامی در این حمله تروریستی را به مقام معظم رهبری، خانواده و بازماندگان عزیز آنان و ملت شریف ایران تسلیت عرض می‌کنند و برای شهدای این حادثه علو درجات و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت دارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی خبر داد: اخبار منتشر شده مبنی بر انتصاب برخی استانداران به سمت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تکذیب شدبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعى ضمن تکذیب اخبار منتشر شده مبنی بر انتصاب برخی استانداران محترم به سمت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: طبق اختیارات قانونی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در شرایط فعلی سرپرست سازمان منصوب شده وسازمان با سرپرست حاذق حاضر به کفایت اداره می‌شود. انتهای پیام/
مهرمهر2 ماه قبل
وی افزود: واریزها از طریق بانک‌های عامل انجام می‌پذیرد و بر اساس آخرین آمار به ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر واریز مبلغ بسته حمایتی را خواهیم داشت که این افراد شامل بازنشستگان و بیمه‌شدگان تامین اجتماعی هستند. معاون اداری - مالی سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه واریز مبلغ بسته حمایتی به سرپرستان خانوار متفاوت است، گفت: رقم در نظر گرفته شده بین یک میلیون تا ۳ میلیون ریال است. کل مبلغ دریافتی که از سوی سازمان برنامه و بودجه در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته است یک هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان است که این مبلغ به حساب بیمه‌شدگان تامین اجتماعی واریز می‌شود. معاون اداری - مالی سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس لیست بیمه‌شدگانی که در اختیار سازمان هدفمندی قرار گرفته است (از ابتدای فروردین ۹۷ تا پایان مهر ماه ۹۷) مبلغ بسته حمایتی انجام می‌گیرد. اردلان افزود: در حال حاضر مبلغ بسته حمایتی به گروه‌های بازنشسته، مددجویان دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی و بیمه شدگان تامین اجتماعی واریز شده و همانگونه که اعلام شد سازمان تامین اجتماعی هیچ گونه مسئولیتی در قبال افراد فاقد بیمه در موضوع بسته حمایتی ندارد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گفته رییس دادگستری گلستان راننده خودرو استانداری گلستان حامل رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی هنگام دور زدن حق تقدم را رعایت نکرده است و همین عامل اصلی علت برخورد با تریلی بود. همچنین خلیل حنیف از مدیران ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصدوم شد. در این سانحه راننده خودرو سواری تویوتا متعلق به استانداری گلستان آسیب جدی ندید. به گفته سرهنگ دوم علی عبدی؛ از آنجا که استانداری گلستان برای تامین ترافیکی تردد وزیر کار و تعاون درخواستی نداشته و جلسه هماهنگی برگزار نکرد؛ پلیس راه اقدامی انجام نداده است ضمن اینکه مطابق دستورالعمل حفاظت از شخصیت‌ها؛ رییس سازمان تامین اجتماعی فاقد رده حفاظتی است. به گزارش ایرنا امسال ۱۷۴ نفر در جاده‌های استان گلستان بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند.
ایلناایلنا4 روز قبل
زدا ضمن تبریک فرارسیدن نوروز، اعلام کرد: یکی از برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۸ ورود به بازار سرمایه است. به گزارش ایلنا، محمدحسن زدا (سرپرست سازمان تامین اجتماعی) در پیامی عید نوروز و فرا رسیدن سال ۱۳۹۸ را به تمامی مردم شریف ایران و به ویژه شرکای تامین اجتماعی شامل، بیمه‌شدگان، کارفرمایان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران و نیز به همه همکاران بخش‌های بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی سازمان تامین اجتماعی و خانواده‌های آن‌ها، تبریک گفت. شعار ما در سازمان تامین اجتماعی این است که رونق تامین اجتماعی در گرو رونق تولید است و اگر همه به رونق تولید کمک کنیم قطعا تامین اجتماعی هم رونق می‌گیرد از قبل تولید بیشتر درآمد ما نیز بیشتر می‌شود و صرفه جویی خوبی در هزینه‌ها خواهیم داشت. بودجه سال جاری سازمان تامین اجتماعی ۱۲۰ هزار میلیارد تومان است در حالی که بودجه دولت ۴۰۷ هزار میلیارد تومان است. بودجه سازمان تامین اجتماعی بدون اتکا به دولت تامین می‌شود و متکی به سرمایه‌های کارگران، بیمه شدگان، کارآفرینان و مستمری بگیران است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گفته رییس دادگستری گلستان راننده خودرو استانداری گلستان حامل رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی هنگام دور زدن حق تقدم را رعایت نکرده است و همین عامل اصلی علت برخورد با تریلی بود. همچنین خلیل حنیف از مدیران ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصدوم شد. در این سانحه راننده خودرو سواری تویوتا متعلق به استانداری گلستان آسیب جدی ندید. به گفته سرهنگ دوم علی عبدی؛ از آنجا که استانداری گلستان برای تامین ترافیکی تردد وزیر کار و تعاون درخواستی نداشته و جلسه هماهنگی برگزار نکرد؛ پلیس راه اقدامی انجام نداده است ضمن اینکه مطابق دستورالعمل حفاظت از شخصیت‌ها؛ رییس سازمان تامین اجتماعی فاقد رده حفاظتی است. به گزارش ایرنا مستند به آمار دستگاههای ذیربط امسال ۱۷۴ نفر در جاده‌های استان گلستان بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند.
فارسفارس3 هفته قبل
اسناد خزانه اسلامی متعلق به سازمان تأمین اجتماعی از چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه از طریق ۷ نماد معاملاتی مختلف و به حجم کلی ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۱۵۴ ورقه آغاز می‌شود. به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، عرضه ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۱۵۴ ورقه اسناد خزانه اسلامی متعلق به سازمان تأمین اجتماعی از فردا چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه ۹۷، از طریق کارگزاری صبا تأمین در بازار ابزارهای نوین ملی فرابورس ایران انجام می‌شود. این اوراق در راستای اجرای مفاد ماده ۱۱ دستورالعمل پذیرش و عرضه اسناد خزانه اسلامی در فرابورس مصوب مورخ ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۴ هیأت مدیره سازمان بورس اوراق بهادار و به ارزش اسمی ۱۰۰ هزار تومان برای هر ورقه پذپره‌نویسی می‌شود. فروشنده و ناشر اسناد خزانه مذکور سازمان تأمین اجتماعی بوده و وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران است. همچنین معامله‌گران برخط نیز می‌توانند، به همراه ایستگاه‌های کاری کارگزاران عضو فرابورس نسبت به ورود سفارش در جلسه عرضه اوراق مذکور اقدام کنند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمدحسن زدا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا می‌توان سابقه بیمه را خرید، گفت: ‌ افرادی که در یک دوره زمانی اشتغال نداشته‌اند و میان سوابق بیمه‌ای آنها خلأ ایجاد شده است، برای این افراد سابقه محسوب نمی‌شود، فقط برای کسانی که کار کرده باشند و کارفرما حق بیمه پرداخت نکرده باشد، در صورت پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما برای ایام مورد نظر سابقه ایجاد می‌شود. وی ادامه داد: ‌ البته یک استثنا هم وجود دارد و آن هم این است که افرادی که به سن ۶۰ سال رسیده باشند و سابقه بیمه قبلی داشته باشند و بخواهند بازنشسته شوند، می‌توانند تا مرز ۱۰ سال با پرداخت حق بیمه از سوی بیمه‌شده با ۱۰ روز حقوق بازنشسته شوند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
یک کارشناس تامین اجتماعی گفت: مجلس شورای اسلامی به‌جای طرح اصلاحات پارامتریک قانون سازمان تامین اجتماعی که به ضرر کارگران است، باید دولت را ملزم کند تا دست از دخالت آسیب‌زا در امور سازمان تامین اجتماعی بردارد. یکی ازعلل بحران صندوق تأمین اجتماعی بوروکراسی پیچ در پیچ و مارگونه‌ای است که در نهادهای دولتی وجود دارد. دولت سازمان‌های زیان‌ده خود را به سازمان تامین اجتماعی می‌دهداین کارشناس تامین اجتماعی تاکید کرد: سازمان تأمین اجتماعی به دلیل اینکه دچار چنین عارضه‌هایی است و از طرف دیگر بزرگترین بدهکار تأمین اجتماعی دولت است، درمقابل شرکت‌های زیان‌ده خود را به سازمان تأمین اجتماعی می‌فروشد. حال آنکه برای نجات صندوق تأمین اجتماعی دولت باید دخالتش را کم کند. مقابله با اقتصاد زیرزمینی در راه نجات صندوق تامین اجتماعیاین کارشناس تامین اجتماعی مقابله با اقتصاد زیرزمینی را یکی دیگر راه‌های نجات صندوق تامین اجتماعی دانسته و گفت: در خوشبینانه‌ترین حالت بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار اقتصاد کشورزیرزمینی است.

به انتهای لیست رسیدید

سازمان تأمین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی ایران یک سازمان بیمه گر اجتماعی است. این سازمان عمومی غیردولتی، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران مزد، حقوق‌بگیر و پوشش اختیاری صاحبان حرفه و شغل‌های آزاد را برعهده دارد. در این صفحه اخبار سازمان تأمین اجتماعی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا