آخرین و مهم‌ترین اخبار سازمان تأمین اجتماعی
سازمان تأمین اجتماعی

اخبار « سازمان تامین اجتماعی »

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در دیدار مدیرکل و کارکنان اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان با وی اظهار داشت: تامین اجتماعی برای انسان یک ضرورت است و در کنار سایر نیازهای روزانه باید حتما دیده شود. وی با اشاره به اینکه اسلام با رفاه جامعه هیچ مخالفتی ندارد و در رابطه با نیازهای انسان مباحث زیادی دارد خاطر‌نشان کرد: رفاه برای انسان یک اولویت و ضروریت بوده و اسلام طرفدار رفاه و زندگی بدون دغدغه برای انسان است. وی با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی در واقع برای انسان آرامش ایجاد می‌کند و از این بابت یک نیاز است افزود: خیلی از مردم سازمان تامین اجتماعی را یک سازمان دولتی می‌دانند در حالی‌که غیر از واقعیت است و تامین اجتماعی کاملا مردمی است. امام جمعه کرمان با بیان اینکه در این شرایط اقتصادی باید به‌گونه‌ای عمل کرد که هر لحظه دغدغه مردم کاهش پیدا کند و تامین اجتماعی وظیفه سنگینی دارد گفت: این سازمان هیچ منابع دولتی ندارد و تمام درآمد آن را مردم تامین می‌کنند و باید برای مردم هم هزینه شود. وی با اشاره به اینکه باید دخالتهای دولت از تامین اجتماعی کاهش پیدا کند و نمایندگان مجلس نیز باید در این حوزه بهتر و بیشتر پیگیری کنند تصریح کرد: تامین اجتماعی باید در راستای حق بیمه‌شدگان خود تلاش کند چرا که درآمد این سازمان توسط کارگران و کارفرمایان تامین می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مشکلات تولید را حل نکردیم و امروز با مشکل جدی در این حوزه مواجه هستیم، ادامه داد: امروز واحدهای تولیدی با مشکلاتی مانند مالیات، تامین اجتماعی و بانک‌ها مواجه هستند که عمده بدبختی‌های بخش تولید از اینها به وجد می‌آید. رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در کشور ما عدالت مالیاتی وجود ندارد به این سبب که عده‌ای مالیات نمی‌ندهند و فرار مالیاتی بسیار زیاد است اما در عین حال اداره مالیات فشاری بر آنها وارد نمی‌کند. وی تصریح کرد: واحد‌های تولیدی در شرایطی قرار دارند که نمی‌توانند مطالبات خود را از دولت نقد کنند اما از این سو اداره مالیات تولید کننده را مجبور به پرداخت مالیات همان مطالبات پرداخت نشده می‌کند. پناهی زاده عنوان کرد: در بخش مطالبات دولتی صنعتگران موظف هستند مالیات آن مطالبه را پرداخت کنند و اداره مالیات همه آن را از صنعتگر می‌گیرد اما هیچ ابزاری برای وصول مطالبات صنعتگر وجود ندارد. نایب رئیس خانه صمت کشور ادامه داد: روزانه گزارشات بسیار زیادی از عدم قبول تهاتر با اداره مالیات را داریم؛ چرا در خوزستان اداره مالیات تلاش می‌کند فشار و پای خود را بر حلق تولید کننده بگذارد تا در کشور رتبه نخست دریافت مالیات را کسب کند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
رییس کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: شرکت‌هایی که تا آخر سال ۹۶ بدهی به تامین اجتماعی دارند، طی فرآیندی بخشودگی برای جرایم قبلی تامین اجتماعی آنها فراهم شده است. وی با اشاره به اقدامات این کارگروه در زمینه ثبت سفارشات شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: در زمینه ثبت سفارش شرکت‌های دانش‌بنیان نیز با اداره ثبت استان‌ها تعامل خوبی داریم، همچنین در زمینه ارز بانکی نیز همکاری‌هایی با بانک مرکزی برای ارائه خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان انجام داده‌ایم. وی یادآور شد: شرکت‌هایی که تا آخر سال ۹۶ بدهی به تامین اجتماعی دارند، طی فرایندی بخشودگی برای جرایم قبلی تامین اجتماعی آنها فراهم شده است. وی افزود: همچنین شرایطی مهیا شده است تا شرکت‌های دانش‌بنیان تهران و مشهد تحت شرایط خاص در کاربری مسکونی نیز مستقر شوند و فعالیت کنند. رییس کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان یادآور شد: همچنین مسیری با نیروهای مسلح هماهنگ شده تا افراد شاغل در شرکت‌های دانش‌بنیان سربازی خود را در شرکت بگذرانند که تا کنون بیش از ۱۵۰۰ نفر از این خدمات استفاده کرده‌اند.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس در مهریز، محمدرضا خانی پیش از ظهر امروز، در نشست با اصحاب رسانه اعلام کرد: سازمان تأمین اجتماعی شهرستان مهریز به دلیل ارائه خدمات موثر و مستمر، بررسی بازخورد عملکرد نیروها و اکرام ارباب رجوع، بعد از اردکان، رتبه دوم در شهرستان‌های استان را کسب کرده است. رئیس سازمان تأمین اجتماعی شهرستان مهریز با بیان اینکه ضریب پوشش بیمه تأمین اجتماعی ۹۷ درصد از جمعیت شهرستان است خاطرنشان کرد: طیف وسیعی از اقشار مختلف از جمله کارفرمایان کارگاه‌های بزرگ و کوچک، صنوف، رانندگان، قالی بافان و کارگران صنعتی و ساختمانی تحت پوشش این سازمان قرار دارند و تعداد مراجعه کنندگانی که در این سازمان به ثبت رسیده‌اند از ابتدای سال جدید تاکنون ۱۳ هزار و ۶۰۶ نفر بوده است که در نوع خود کم نظیر است. رئیس سازمان تأمین اجتماعی شهرستان مهریز همچنین با اشاره به بدهی ۱۴ میلیون تومانی کارفرمایان شرکت‌ها و صنوف به سازمان تأمین اجتماعی شهرستان تصریح کرد: در سال رونق تولید و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی کارفرمایانی که کلیه جرائم آن‌ها متعلق به تاریخ ۲۹ اسفند سال ۹۶ تاکنون است، می‌توانند نهایتا تا ۱۳ شهریور ماه با مراجعه به این سازمان از طرح بخشودگی جرائم بهره مند شوند. وی اظهار داشت: بیمه شدگان اصلی می‌توانند از طریق گوشی همراه و یا رایانه از خدمات غیرحضوری سامانه esevices. tamin. ir برای مشاهده نتیجه بازرسی کارگاه‌ها، سوابق صدور دفترچه درمان و پرداخت حق بیمه پرداختی، آگاهی از مبلغ مستمری و محاسبه حق بیمه سربازی استفاده کنند. گفتنی است؛ شعبه اقماری غیر دائم سازمان تأمین اجتماعی، روزهای سه شنبه در دهستان بهادران اکثر خدمات را ارائه می‌دهد.
مهرمهر3 ساعت قبل
لزوم توسعه مراکز تأمین اجتماعی در گیلان / ‏‬ افزایش نظارت‌ها ضروری استوی افزود: با توجه به پوشش حمایتی و درمانی حدود نیمی از جمعیت کشور و استان گیلان نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولان و متولیان این حوزه در راستای ارائه خدمات هستیم. امام جمعه رشت خواستار افزایش نقش‌ها از سوی سازمان تأمین اجتماعی در حوزه‌های درمانی و خدماتی شد و گفت: نبود نظارت‌های کافی و مستمر یکی از مهم‌ترین دلایل بروز مشکلات در نظام اداری و سازمانی است. ۲۱۷ هزار مستمربگیر تحت پوشش تأمین اجتماعی گیلان هستندمدیرکل تأمین اجتماعی گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه ۴۱۷ هزار گیلانی بیمه شده تأمین اجتماعی هستند، افزود: ۲۱۷ هزار مستمری بگیر زیر پوشش خدمات تأمین اجتماعی گیلان قرار دارند. جمیل حق پرست با اشاره به اینکه در مجموع یک میلیون و ۲۰۲ هزار گیلانی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند، گفت: این میزان معادل ۴۸٫۵ درصد جمعیت استان گیلان است. محمدحسین شهدی نژاد یادآور شد: سال گذشته حدود ۳۴۰ میلیارد تومان در بخش درمان تأمین اجتماعی گیلان هزینه شده است.
ایبناایبنا4 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، عضو هیأت مدیره بانک رفاه در بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ، غرفه سازمان تأمین اجتماعی و میز خدمات الکترونیک بانک رفاه که همزمان با حضور دکتر محمد شریعتمداری وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی صورت پذیرفت، با تصریح اینکه دیجیتال کردن فرآیندها مصوبه هیأت محترم دولت است اظهار داشت: این مصوبه به تمامی ارگان‌ها و به ویژه بانک‌ها محول شده است. بر این اساس برای اینکه بتوانیم خدمات بانک را در بستر دیجیتال عرضه کنیم، لازم است مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها در حوزه فناوری اطلاعات فراهم کنیم که بحمدالله در بانک رفاه این اقدامات پایه‌ای صورت پذیرفته است. فرخ نژاد افزود: بخشی از این دستاوردها از جمله دستگاه خودپرداز مجهز به NFC و کیوسک الکترونیکی دریافت سوابق بیمه‌ای از طریق کارت ملی هوشمند در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ و با همکاری و مشارکت سازمان تأمین اجتماعی به معرض نمایش درآمده و خدمات مختلف آن برای بازدیدکنندگان تشریح می‌شود. وی خدمات و زیرساخت‌های الکترونیکی طراحی شده توسط بانک رفاه را ابزاری مناسب و کارآمد برای ارائه خدمات مطلوب به مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی از جمله مستمری بگیران عنوان کرد و گفت: این اقدامات در راستای شخصی سازی خدمات برای مشتریان است که می‌توانند با مراجعه به این ابزارها خدمات مورد نیاز بیمه‌ای خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنند.
مهرمهر6 ساعت قبل
فرماندار فیروزکوه افزود: سازمان تأمین اجتماعی به‌طور میانگین ماهانه ۳۵۰ میلیارد تومان مقرری بیکاری پرداخت می‌کند و از این میزان سهم فیروزکوه ۲۵۰ میلیون تومان است. وی اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۱۸ هزار و ۱۵۵ نفر در شهرستان فیروزکوه تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی قرار دارند. یوسفی جمارانی تصریح کرد: همچنین ماهیانه مبلغ ۲ میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان توسط سازمان تامین اجتماعی به مستمری بگیران تحت پوشش در فیروزکوه پرداخت می‌شود. وی بخشودگی جرائم برخی کارفرمایان به تأمین اجتماعی، توسعه خدمات غیرحضوری و ارائه خدمات متنوع درمانی به بیماران را از مهم‌ترین اقدامات این سازمان عنوان کرد. فرماندار فیروزکوه گفت: سازمان تأمین اجتماعی خدمات خوبی به افراد تحت پوشش خود ارائه داده که الکترونیکی کردن نظام سلامت بخشی از آن است.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
حیدری با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی در همه جهان با عوامل بیرونی و درونی ارزیابی می‌شود، گفت: عوامل بیرونی تامین اجتماعی در حوزه رقابت است. اما به دلیل اینکه تامین اجتماعی در کشور ما انحصاری است و تنها یک سازمان تامین اجتماعی برای بیمه کردن تعیین شده، بنابر این نیروی کار چاره‌ای به غیر از این ندارد که حق بیمه‌اش را به همین سازمان بپردازد و انتظار خدمات درمانی، بیمه بیکاری و بازنشستگی از همین سازمان داشته باشد. حیدری با یادآوری اینکه در تمامی ادوار گذشته مدیران دولتی تضمین‌کننده منافع تامین اجتماعی نبوده‌اند، گفت: همواره بین کارگران و دولت تضاد منافع بوده به نوعی که کارگران می‌خواستند خدمات بهتری از سازمان بگیرند و دولت‌ها نیز به دنبال دست‌اندازی به اموال تامین اجتماعی بوده‌اند. وی نسبت به وضعیت سازمان تامین اجتماعی هشدار داد و گفت: اگر استقلال تامین اجتماعی با در نظر گرفتن نسبت قدرت و مدیریت اعمال نشود، نمی‌توانیم انتظار معجزه از مدیرعامل تامین اجتماعی داشته باشیم. وی بر اصلاح ساختار تامین اجتماعی تاکید کرد و گفت: نقطه عطف سازمان، هیات امنای سازمان است که هیات مدیره و مدیرعامل را منصوب می‌کند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
‌مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرستان گچساران در بخش درمان تامین اجتماعی مورد ظلم واقع شده است. ‌به گزارش ایسنا، «پیام اکبری» در جمع خبرنگاران افزود: براساس سطح بندی خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی داشتن یک بیمارستان ۳۲ تخت خوابی حق شهرستان گچساران است. وی اظهارکرد: این شهرستان از سال ۸۵ به بعد مستحق داشتن یک بیمارستان بود، در سال ۸۶ مجوز اولیه این بیمارستان صادر، زمین مورد نیاز نیز خریداری شد و ساخت این بیمارستان مصوبه سفر رئیس‌جمهور وقت بود اما تاکنون محقق نشده است. وی ادامه داد: در صورتی که سرعت عملیات اجرایی پلی کلینیک افزایش نیابد پیمانکار این پروژه خلع ید خواهد شد. اکبری با بیان اینکه ارتقاء تجهیزات تشخیصی و درمانی پلی کلینیک گچساران به نحو احسن انجام شده است، بیان کرد: شهرستان گچساران ۸۵ هزار بیمه شده دارد.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری گرگان، به مناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی، «عبدالرضا چراغعلی» معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان به همراه «محمد حمیدی» فرماندار شهرستان گرگان و «علی برزمینی» مدیر کل اجتماعی فرهنگی استانداری گلستان از بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی تامین گرگان بازدید کردند. محمد حمیدی فرماندار شهرستان گرگان در این بازدید گفت: سه هزار و ۳۰۰ مترمربع از ساختمان قدیمی بیمارستان حکیم جرجانی تامین اجتماعی گرگان برای ایجاد ۷۵ تخت بیمارستانی جدید آماده می‌شود. وی با اشاره به میزان بالای مراجعان به این بیمارستان گفت: این تعداد از مراجعه کنندگان گویای خدمات مناسب و ارزشمندی است که به بیماران ارائه می‌شود و افزایش این رضایتمندی نیازمند توجه بیشتر به مسایل و مشکلات آنها است. فرماندار گفت: خدمت رسانی به مراجعان در این بیمارستان مشهود و قابل توجه بوده و هدف ما هم از این مسئولیت باید توجه به آنان و خدمت صادقانه باشد. عبدالرضا چراغعلی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان، خدمات بیمارستان حکیم جرجانی به مراجعین علی الخصوص بیمه شدگان تامین اجتماعی را ارزنده دانست و گفت: سازمان تامین اجتماعی تلاش‌های خوبی در راستای رضایتمندی بیمه شدگان تامین اجتماعی این استان انجام داده است و مسلما این کوشش‌ها سبب رشد و تعالی درمان استان خواهد شد.
مهرمهر9 ساعت قبل
اما مسئله اجتماعی سالمندی، یکی از بحران‌های آینده کشور محسوب می‌شود. در صورت ادامه روند این علل، سالمندی جمعیت در افق ۳۰ ساله کشور تبعات امنیتی، اجتماعی و اقتصادی جبران ناپذیری به دنبال دارد. علل افزایش سالمندی چیست؟ کاهش تعداد ازدواج‌ها در سال به طور میانگین، مسئله‌ای ریشه‌ای در بررسی رشد جمعیت سالمند کشور است. دلیل دیگر افزایش شیب مثبت جمعیت سالمندان، کاهش نرخ باروری است. چراکه یکی از معضلات سالمندان در چندین سال آینده، سندروم آشیانه‌های خالی است.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
اظهارات اخیر وزیر صنعت درباره واگذاری خودروسازی‌ها، خروج دولت از صنعت خودروسازی را جدی‌تر کرده است. تصدی‌گری دولت مشکلات عدیده‌ای به وجود می‌آورد که خود را در افزایش هزینه تولید نشان می‌دهد. واگذاری خودروسازی‌ها؛ یک راه‌حلآنچه مسلم است این است که بنگاه‌های دولتی مانند خودرو‌سازی‌های بزرگ باید واگذار شوند. در این شرایط چه باید کرد که هم خودرو‌سازی‌ها واگذار شوند و هم کارگران خودروسازی‌ها از این واگذاری زیان نبینند؟ یک کارشناس حوزه خودرو پیشنهادی در این زمینه دارد. محمد‌رضا نجفی‌منش به ایلنا می‌گوید: باید خودرو‌سازی‌ها به ذی‌نفعان صنعت خودروسازی یعنی قطعه‌سازان، شرکت‌های خدماتی مرتبط با خودروسازی و کارکنان خودروسازی‌ها واگذار شود.
ایمناایمنا20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا مردی ۶۲ ساله در زاهدان همسرش را به طرز هولناک در منزلش به قتل رساند. عبدالله‌پور در پاسخ به این سوال که الان وضعیت آقای بقایی چگونه است؟، گفت: الان مشغول درمان هستند و باید معالجه شوند. تغییرات به کنکور ۹۹ نمی‌رسدرییس سازمان سنجش گفت: تغییر نظام سنجش و پذیرش در تحصیلات تکمیلی و ساماندهی سهمیه‌های کنکور در اولویت رسیدگی قرار دارد. وی با بیان اینکه محور اصلی این بحث مرکز پژوهش‌های مجلس است است، ادامه داد: سازمان سنجش نظرات خود را به مرکز پژوهش‌ها اعلام خواهد کرد تا جمع‌بندی آن به صورت طرح یا لایحه تدوین شود. خبر خوش استخدامی برای دانشجو معلمانرئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: استخدام دانشجو معلمان قطعی است و نگران وضعیت استخدامی خود نباشند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
طباطبایی وضعیت بیمارستان‌های تأمین اجتماعی را مناسب‌تر ارزیابی و تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی به‌طورکلی، یک درمان مستقیم و یک درمان غیرمستقیم دارد. مقرر شد که برای اجرای طرح تحول سلامت منابع پایداری پیش‌بینی شود. ابتکار بسیار خوب این بود که یک درصد ارزش افزوده به طرح تحول سلامت اختصاص پیدا کند. به‌دنبال تأمین منابع و اجرای طرح تحول سلامت این موضوع بارها مطرح شد که آیا ما در حوزه اجرای طرح تحول سلامت موفق بودیم یا خیر؟ من بزرگ‌ترین دلیل عدم موفقیت طرح تحول سلامت را اجرا نکردن قانون می‌دانم. متأسفانه با وجود شفافیت در قانون، دولت نتوانست منابع لازم و پیش‌بینی‌شده را به طرح تحول سلامت اختصاص دهد.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی سالاری صبح امروز در بازدید از غرفه سازمان تأمین اجتماعی در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ تهران اظهار داشت: بخش قابل توجهی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی به صورت غیرحضوری و با بهره‌گیری از خدمات مبتنی بر وب، موبایل و سایر سرویس‌ها قابل ارائه است و تلاش می‌کنیم که این بخش از خدمات را تا حدامکان توسعه دهیم. وی ادامه داد: تأکید ما این است که این بخش از خدمات کاملا به صورت غیرحضوری باشد و دریافت کنندگان در هیچ مرحله‌ای نیازی به مراجعه به واحدهای اجرایی نداشته باشند تا در آینده بتوانیم این خدمات را کاملا غیرحضوری ارائه دهیم و گام موثری را در راستای استقرار دولت الکترونیک برداریم. سالاری بهره‌گیری از فن‌آوری اطلاعات در خدمات حضوری تأمین اجتماعی را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: در بخشی از خدمات تأمین اجتماعی نیازمند مراجعه حضوری مخاطبان هستیم که این بخش از خدمات نیز با استفاده از فن‌آوری باید تسهیل شود به گونه‌ای که مراجعه کنندگان نیازمند مراجعات مکرر به واحدهای اجرایی و یا مراجعه به واحدهای متعدد برای دریافت یک خدمت نباشند. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برلزوم بهره‌گیری از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود در این سازمان تأکید کرد و گفت: امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به خوبی توسعه یافته و برای ارتقاء خدمات مبتنی بر فن‌آوری نیازمند هماهنگی درون سازمانی و بهره‌برداری بهینه از امکانات موجود هستیم.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
یک حقیقت عجیب: درختان عامل تشدید آلودگی هوا در محیط‌های شهریدرختان در محیط‌های شهری می‌توانند عامل تشدید آلودگی هوا شوند. ساعت‌ها می‌گذشت، نفس‌ها به شماره می‌افتاد و پرتو امیدواری که به غروب ناگهانی پلاسکو چشم دوخته بود، رنگ می‌باخت. باز هم قتل خانوادگی؛ این‌بار در مرزداران تهران + عکسصبح امروز مردی ۴۶ ساله در خانه خود همسر ۴۲ ساله‌اش را با بند کیف خفه کرد و پس از آن با پلیس و نیروهای امدادی تماس گرفت. مأموران با حضور در محل حادثه با جسد خون‌آلود زنی ۴۲ ساله مواجه شدند که همسر و پسر مقتول نیز در محل قتل حضور داشتند. در بررسی اولیه مشخص شد شوهر مقتول پس از قتل همسرش با اورژانس و پلیس تماس گرفته بود.
مهرمهر23 ساعت قبل
وی بیان داشت: متاسفانه در بخش درمان غیر مستقیم با مشکل مواجه شده‌ایم و در برخی مراکز درمانی غیر مستقیم دفترچه‌های بیمه شدگان ما را نمی‌پذیرند و بیمه شدگان هزینه سنگینی متحمل می‌شوند و این امر در کلان شهرهایی مانند شیراز بسیار زیاد است و همه لغو قرارداد کرده‌اند. نورمحمدی افزود: دریافتیهای تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بسیار کم است به نحوی که مستمری و درمان مستمری بگیران را به زحمت پرداخت می‌کنیم. وی افزود: در راستای تکریم ارباب رجوع، کاهش هزینه‌ها و هدر نرفتن وقت مردم، سازمان تامین اجتماعی ۴۰ نوع خدمت خود را به صورت غیر حضوری به مردم ارائه می‌دهد. نورمحمدی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که تا پایان سال جاری ۲۰۰ نوع خدمت را در تامین اجتماعی استان به صورت غیر حضوری به مردم ارائه دهیم. مدیرکل تامین اجتماعی استان افزود: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان مردمی متشکل از کارفرمایان، بیمه شدگان و مستمری بگیران بوده و به طور کامل متعلق به مردم است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: تلاش می‌کنیم خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری و با کیفیت مناسب‌تر به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه شود. اعتمادآنلاین| مصطفی سالاری درباره برنامه‌های آینده توسعه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی افزود: رویکرد ما در سازمان تامین‌اجتماعی در راستای افق خدمات غیرحضوری است و در این راستا کیفیت را بیشتر از کمیت در نظر داریم. وی اظهار داشت: از آنجا که کیفیت ارائه خدمات را خدمت گیرنده نمره گذاری و تعیین می‌کند. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: افق دید ما در تحولات حوزه خدمات الکترونیک در تامین اجتماعی نیازها و خواست مردم است و اولویت بندی ما به طور حتم در این راستا کیفیت خدمات و در ادامه مسیر افزایش تعداد خدمات است. سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان اجتماعی در ارایه خدمات به بیمه‌شدگان و مستمری بگیران از هیچ کوششی دریغ نکرده است و اکنون ۴۲ میلیون نفر بیمه شده از خدمات این سازمان بهره مند هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محمد شریعتمداری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: نمایشگاه الکامپ یکی از مهم‌ترین رویداد‌های آی سی تی، فناوری اطلاعات نه تنها در ایران بلکه در کل منطقه است. وی گفت: رشد غیر قابل باور استارتاپ‌ها و فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در مجموعه نمایشگاه ارزشمند است و نیمی از فضای موجود در نمایشگاه الکامپ امسال را جوانان به تسخیر خود درآورده‌اند. شریعتمداری ادامه داد: با توجه به فعالیت‌های استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان که افتخار بزرگی است، امیدواریم با حمایت‌های بیشتر از این بخش‌ها هر روز گام‌های موثری در بحث فناوری روز برداشته شود و در حوزه خدمت رسانی به مردم ایران نقش بیشتری ایفا کنند. وی گفت: در مجموعه الکامپ مذاکرات خوبی میان مجموعه بخش خصوصی با شرکت‌های استارتاپی عرضه کننده خدمات و کسانی که نیازمند این خدمات هستند، اتفاق می‌افتد به ویژه از سراسر کشور در اینجا حضور دارند و شرکت‌هایی هم داریم که دانش استارتاپ‌ها را بالا می‌برند. وزیر کار افزود: فروش‌های خوبی در عرصه کالا و خدمات صورت می‌گیرد. شریعتمداری گفت: در نمایشگاه الکامپ امسال مجموعه خدماتی که سازمان بهزیستی کشور در قالب ۲۸ سامانه به مردم عرضه کرده است، معرفی می‌شود و ۴۸ خدمت نیز سازمان تأمین اجتماعی به صورت الکترونیکی ارائه می‌کند و مجموعه فعالیت معاونت روابط کار و برخی خدمات در عرصه فعالیت‌های وزارت کار بوجود آمده که همه آن‌ها در این نمایشگاه عرضه شده است. شریعتمداری تاکید کرد: در حوزه نظارت و فعالیت‌های مردمی نیز فعالیت‌های اقتصادی به خوبی به مردم عرضه شده و شفاف سازی اطلاعات هم به خوبی تحقق یافته است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، کیوان مرتضوی با اشاره به اهداف سازمان تأمین اجتماعی گفت: گسترش پوشش بیمه‌ای و ارائه خدمات موجب افزایش امید به زندگی، بهبود وضعیت و کیفیت زندگی افراد تحت پوشش، کاهش فقر و متعادل سازی توزیع درآمد خواهد شد. مرتضوی عنوان کرد: بخش بیمه‌ای به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های سازمان در ارائه حمایت‌ها تلقی می‌شود و فلسفه وجودی سازمان را پوشش می‌دهد. این مقام مسئول یادآور شد: جمعیت تحت پوشش بیمه‌ای گویای فعالیتهای سازمان و تامین کننده بخش عمده‌ای از منابع لازم برای سازمان است. مرتضوی با اشاره به شاخص ضریب پوشش بیمه‌ای تامین اجتماعی گفت: این شاخص در سال ۱۳۹۰ حدود ۴۶ درصد بوده و در پایان سال ۱۳۹۷ به ۵۳ درصد رسیده که بیانگر ظهور زمینه‌های توسعه پایدار و توزیع عدالت اجتماعی بین اقشار جامعه است. رئیس گروه اقتصاد بیمه و برنامه‌ریزی سازمان تأمین اجتماعی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد با اشاره به شاخص ضرب نفوذ بیمه‌ای گفت: این شاخص در سال ۱۳۹۰ حدود ۵۶ درصد بوده که در سال ۱۳۹۷ به ۶۰ درصد رسیده است، بدین معنا که ۶۰ درصد نیروی کار شاغل در جامعه ذیل چتر سازمان تامین اجتماعی بوده و از تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت آن بهره مند می‌شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس گروه اقتصاد بیمه و برنامه‌ریزی سازمان تأمین اجتماعی گفت: ۶۰ درصد نیروی کار شاغل در جامعه ذیل چتر سازمان تامین اجتماعی بوده و از تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت بهره‌مند می‌شوند. مرتضوی عنوان کرد: بخش بیمه‌ای به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های سازمان در ارائه حمایت‌ها تلقی می‌شود و فلسفه وجودی سازمان را پوشش می‌دهد. این مقام مسئول یادآور شد: جمعیت تحت پوشش بیمه‌ای گویای فعالیت‌های سازمان و تامین کننده بخش عمده‌ای از منابع لازم برای سازمان است. مرتضوی با اشاره به شاخص ضریب پوشش بیمه‌ای تامین اجتماعی گفت: این شاخص در سال ۱۳۹۰ حدود ۴۶ درصد بوده و در پایان سال ۱۳۹۷ به ۵۳ درصد رسیده که بیانگر ظهور زمینه‌های توسعه پایدار و توزیع عدالت اجتماعی بین اقشار جامعه است. رئیس گروه اقتصاد بیمه و برنامه‌ریزی سازمان تأمین اجتماعی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد با اشاره به شاخص ضرب نفوذ بیمه‌ای گفت: این شاخص در سال ۱۳۹۰ حدود ۵۶ درصد بوده که در سال ۱۳۹۷ به ۶۰ درصد رسیده است، بدین معنا که ۶۰ درصد نیروی کار شاغل در جامعه ذیل چتر سازمان تامین اجتماعی بوده و از تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت آن بهره مند می‌شوند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، این تفاهمنامه میان محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ و در سالن دولت الکترونیک منعقد شد. محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد این یادداشت تفاهم گفت: این تفاهمنامه برای تبادل اطلاعات مربوط به سامانه مالیاتی کشور و سازمان تأمین اجتماعی به امضا رسیده است. وی افزود: نظام مالیاتی کشور، نظام گسترده‌ای است و سازمان تأمین اجتماعی نیز با جمع گسترده‌ای از کارآفرینان و فعالان اقتصادی مرتبط است به همین دلیل تفاهم تبادل داده و اطلاعات می‌تواند به فعالیت نظامات هر دو وزارتخانه کمک کند. بر این اساس، با این تفاهمنامه فعالیت مشترکی میان این سازمان‌ها و سازمان امور مالیاتی شکل خواهد گرفت. فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز با تأکید بر شکل‌گیری اقتصاد هوشمند در این مراسم گفت: طبق برنامه‌ای که به مجلس و رئیس‌جمهوری تقدیم کردیم بر موضوع شکل‌گیری اقتصاد هوشمند تأکید داشتیم و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم، اقتصاد دیجیتال به طور کامل طی شود و به سمت اقتصاد هوشمند حرکت کنیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
وی این تفاهم نامه را گامی به سوی یکپارچه سازی حسابرسی بیمه‌ای و مالیاتی دانست و تاکید کرد: در واقع مطابق با این تفاهم نامه بنگاه‌ها دیگر با دو بازرس جداگانه مواجه نخواهند شد. شریعتمداری با تاکید بر این که در صورت تبادل اطلاعات شرایط بسیار بهتری برای فعالان اقتصادی فراهم می‌شود، اظهار کرد: نظام مالیاتی کشور بسیار گسترده و پیچیده است. نظام الکترونیکی منسجم می‌تواند آن را شفاف و دسترسی به اطلاعات را در جهت بهبود فضای کسب و کار تسریع کند. وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی ۴۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مخاطب در کشور و ۱۴ میلیون زیرمجموعه بیمه‌پرداز دارد. نظام هوشمند برای حسابرسی به سیستم مالیاتی کشور و هم مبالغی که به عنوان حق بیمه پرداخت می‌شود، بسیار موثر است.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان تأمین اجتماعی دارای مشکلات بسیاری است که باید دولت و مجلس این سازمان را از ورشکستگی نجات دهند. اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز از این سازمان مستمری دریافت می‌کنند، اظهار کرد: هزینه‌های تأمین اجتماعی بالاست و دولت هم به تعهداتش در قبال سازمان عمل نمی‌کند و در حال حاضر دولت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به این سازمان بدهکار است و هر سال نیز ۳۰ هزار میلیارد تومان به تعهدات دولت افزوده می‌شود. وی دولت‌ها را مقصر اصلی بروز مشکلات در سازمان تأمین اجتماعی دانست و تأکید کرد: دولت‌ها هر موقع در هر کجا کم آوردند به این صندوق دست اندازی کردند و الان وضعیت سازمان را به این روز انداختند. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دولت و مجلس به داد این سازمان نرسند در دهه‌های آینده صندوق دچار ورشکستگی می‌شود که این به مصلحت کشور نیست. وی از عزم هیئت رئیسه مجلس برای تعیین تکلیف وضعیت صندوق تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: به مرکز پژوهش‌های مجلس مأموریت داده شده تا گزارشی از آخرین وضعیت سازمان ارائه کنند و این گزارش در ماه آینده در جلسه غیرعلنی مجلس با شرکا برگزار می‌شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
ما معتقدیم که در صورت تبادل اطلاعات شرایط بسیار بهتری برای فعالان اقتصادی فراهم می‌شود. او افزود: نظام مالیاتی کشور بسیار گسترده و پیچیده است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم تا اواخر مهر تبادل اطلاعات خوبی با سازمان مالیاتی کشور داشته باشیم. او با اشاره به همکاری‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه با آمادگی کامل پای کار آمد. وزارت کار و وزارت راه در این زمینه همکاری‌های خوبی داشته‌اند.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، متن پیام دکتر محمد علی سهمانی به شرح زیر است: بسمه تعالیفرا رسیدن هفته تأمین اجتماعی را خدمت بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران محترم تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی، جامعه شریف کارآفرینان و کارفرمایان کشور و مدیران و کارکنان خدوم سازمان تأمین اجتماعی صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم. سازمان تأمین اجتماعی براساس وظایف راهبردی خود با طیف متنوعی از افراد جامعه در ارتباط است که نشانگر اهمیت ویژه این نهاد مردمی در جامعه است. موجب افتخار و مایه خرسندی است که بانک رفاه کارگران دوشادوش این سازمان از دیرباز و تاکنون همواره نقش آفرین بوده و در جهت تأمین رفاه و آسایش بازنشستگان، مستمری بگیران و بیمه شدگان ارجمند و خانواده‌های محترم آنان خدمات متنوع مالی و بانکی ارائه می‌نماید. بار دیگر ضمن تبریک این ایام به همه مسئولان، کارگزاران و فعالان حوزه‌های بیمه‌ای و درمان و ذی نفعان سازمان، سعادت و سربلندی همگان را از درگاه باری تعالی مسئلت دارم. محمدعلی سهمانی
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، رحمتی عضو هیأت مدیره بانک رفاه در حاشیه این سفر از مدیریت شعب و برخی شعب این استان بازدید و ضمن ابراز رضایت از عملکرد استان، نقش بانک‌ها در فعالیت‌های اقتصادی را بی بدیل دانست و گفت: بانک‌ها علاوه بر تأثیرگذاری بر اقتصاد می‌توانند بر زندگی افراد جامعه نیز مؤثر باشند. عضو هیأت مدیره بانک رفاه در ادامه با تاکید بر لزوم به کارگیری بانکداری نوین افزود: زمان بانکداری سنتی به پایان رسیده و باید به دنبال استقرار بانکداری نوین و جامع بود و ضرورت دارد خدمات بانک را طوری گسترش دهیم که امکان ارائه خدمات به مشتریان در هر زمان و مکانی فراهم گردد. رحمتی همچنین آموزش بانکداری الکترونیک به مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی را راهی مؤثر به منظور جلوگیری از ازدحام در شعب بانک دانست و با قدردانی از عملکرد مدیریت شعب خراسان شمالی اظهار داشت: این مدیریت تلاش ویژه‌ای برای همسویی با اهداف بلندمدت بانک داشته است. در ادامه سفر به این استان، عضو هیأت مدیره بانک رفاه در جلسه شورای اداری و توسعه استان که به ریاست دکتر روحانی در محل استانداری برگزار شد حضور یافت.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه خبری نبض بازار، سلمان خدادادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به نحوه فعالیت بانک رفاه کارگران در زمینه خدمات رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی گفت: علی رغم همه مشکلاتی که در روند فعالیت بانک‌ها وجود دارد، فعالیت بانک رفاه از دو منظر حائز ویژگی‌های مطلوبی است. وی افزود: یکی از این ویژگی‌ها، داشتن مدیریت و هیأت مدیره خوب، مجرب و کارآمد در این بانک است. این نماینده مجلس بیان داشت: در حال حاضر مدیریت این بانک برعهده فردی فوق العاده دلسوز و رعایت کننده موازین قانونی است. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: دومین ویژگی این بانک خدمت رسانی مطلوب به بازنشستگان و کارگران است. بنده به عنوان یکی از نمایندگان منتقد نظام بانکی، معتقدم بانک رفاه در ارائه خدمات به ویژه خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران بسیار کارآمد و سرآمد عمل می‌نماید.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرعامل کارخانجات نورد و لوله صفا و نورد و پروفیل ساوه گفت: به دلیل مشکلاتی که بر سر راه این واحدهای صنعتی قرار دارد صادرات این کارخانجات همچنان بلاتکلیف باقی مانده است. محمد رستمی‌صفا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: کارخانجات نورد و لوله صفا و پروفیل ساوه به ترتیب با قدمتی بالغ بر ۲۰ و ۴۶ سال به عنوان بزرگترین کارخانجات لوله سازی دنیا از نظر تنوع در تولید انواع لوله و پروفیل به شمار می‌روند و نیاز افزون بر ۵۰ درصد لوله‌های نفت و گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب کشور را تامین می‌کنند. وی افزود: یکی از بدهی‌های معوقه شرکت مربوط به سازمان تامین اجتماعی بود که توانستیم مبلغ بدهی که بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان بود را پرداخت کنیم و در حال حاضر هیچ بدهی بابت سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد. وی در خصوص بدهی بالغ بر ۵۰ میلیارد تومانی دیگر به سازمان امور مالیاتی کشور بابت بدهی‌های معوقه مالیاتی گفت: بدهی شرکت به امور مالیاتی نیز به صورت نقدی پرداخت شده است. این فعال اقتصادی در ادامه از مسئولان خواست، سازوکار مناسبی را برای برون رفت شرکت از این مشکلات اتخاذ کنند تا با تقویت صادرات زمینه رونق تولید و اشتغال بیشتر فراهم شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وی در ادامه به پوشش ۶۳۴ هزار نفر از جمعیت کردستان توسط سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این تعداد، ۵۵٫۹ درصد جمعیت شهری و ۳۹ درصد جمعیت کل استان را شامل می‌شود. مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان تصریح کرد: امسال آمار جمعیت زیر پوشش این سازمان در کردستان ۱٫۷ درصد افزایش یافته که نشان از همت اداره‌ کل تامین اجتماعی استان دارد. وی افزود: هم‌ اکنون تامین اجتماعی کردستان با راه ‌اندازی ۴ شعبه اقماری و ۸ کارگزاری در شهرستان‌های کردستان مسیر خدمت به بیمه‌ شدگان زیر پوشش خود را هموار کرده است. مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان بیان کرد: در حال حاضر ۲۰۷ هزار بیمه‌شده اصلی در کردستان زیر پوشش این سازمان هستند که ۵۱٫۴ درصد آن را بیمه‌شدگان اجباری تشکیل می‌دهند. وی همچنین از فعال‌بودن ۱۶ هزار و ۹۲۳ کارگاه در استان خبر داد که امسال ۷٫۲درصد تعداد کارگاه‌های زیر پوشش تامین اجتماعی افزایش یافته است.

به انتهای لیست رسیدید

سازمان تأمین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی ایران یک سازمان بیمه گر اجتماعی است. این سازمان عمومی غیردولتی، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران مزد، حقوق‌بگیر و پوشش اختیاری صاحبان حرفه و شغل‌های آزاد را برعهده دارد. در این صفحه اخبار سازمان تأمین اجتماعی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا