سازمان حفاظت محیط زیست

سازمان حفاظت محیط زیست

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ داود میرشکار با بیان اینکه پایش، حفاظت و احیای زیست‌بوم‌های دریایی توسط دفتر زیست‌بوم‌های دریایی پیگری می‌شود، گفت: در این راستا از سال گذشته تهیه «اطلس زیستگاه‌های حساس ساحلی و دریایی» را در برنامه خود قرار دادیم و خوشبختانه این مجموعه علمی غنی تا چند ماه آینده برای چاپ آماده می‌شود. وی با بیان اینکه یک عزم ملی برای تهیه اطلس زیستگاه‌های حساس ساحلی و دریایی شکل‌گرفته است، تصریح کرد: در جریان این پروژه علمی، اساتید و متخصصان برتر کشور حاضر شدند با مبلغ قرارداد بسیار ناچیز همکاری کنند و دانش و اطلاعات مربوط به زیستگاه‌های حساس کشور را در قالب یک مجموعه علمی ملی جمع‌آوری کنند. دانشگاه بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس و سایر دانشگاه‌های بنام در استان‌های ساحلی شامل هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران و گلستان در تهیه این پروژه همکاری دارند. مدیر کل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: این اطلس همه زیستگاه‌های حساس ساحلی و دریایی از جمله علف‌های دریایی، آبسنگ‌های مرجانی، جنگل‌های حرا، زیستگاه‌های پرندگان، محل تخمگذاری پرندگان و لاک‌پشت‌های دریایی، محل ثابت تردد پستانداران دریایی، زیستگاه‌های تغذیه‌ای لاک‌پشت‌ها و پستانداران دریایی، سواحل شنی و ماسه‌ای، سواحل جزر و مدی و سواحل صخره‌ای را معرفی می‌کند. وی در پایان گفت: از طریق اطلس زیستگاه‌های حساس ساحلی و دریایی می‌توانیم در برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای طوری عمل کنیم که کمترین آسیب به زیستگاه‌های ارزشمند برسد همچنین اگر در نقاط نزدیک به این زیستگاه‌های حساس، آلودگی پدیدار شد، همه تلاش‌ها برای جلوگیری از ورود آلودگی‌ها به این زیستگاه‌ها صورت گیرد.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، این روزها مک دونالد برای حفاظت از محیط زیست یک طرح جالب را آغاز کرده است. اگر خریداران و مشتریان محصولات مختلف رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد، اپلیکیشن حفاظت از محیط زیست را دانلود و طرح مک دونالد برای مبارزه با مصرف پلاستیک را بپذیرند، می‌توانند یک چیزبرگر رایگان دریافت کنند. مدت‌ها است که شعبه‌های مختلف مک دونالد برای حفاظت از محیط زیست برنامه ریزی می‌کنند و اکنون این برنامه قصد دارد مشتریان را با طبیعت آشتی دهد. امسال حق‌آبه تالاب‌های کم‌آب رهاسازی می‌شودامیر عبدالرضا سپنجی مدیرکل روابط عمومی و رسانه سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طبق دستور رییس جمهوری امسال وزارت نیرو باید حق‌آبه تمامی تالاب‌های کشور را که با مشکل کم‌آبی مواجه است، رهاسازی کند. تجلیل از چهار محیط بان نمونه اصفهانیطی مراسمی با حضور عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از محیط بانان برتر کشوری و استانی تجلیل شد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
مدیر کل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اطلس زیستگاه‌های حساس ساحلی و دریایی کشور به زودی منتشر می‌شود. داود میرشکار در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه پایش، حفاظت و احیای زیست‌بوم‌های دریایی توسط دفتر زیست‌بوم‌های دریایی پیگری می‌شود، گفت: در این راستا از سال گذشته تهیه «اطلس زیستگاه‌های حساس ساحلی و دریایی» را در برنامه خود قرار دادیم و خوشبختانه این مجموعه علمی غنی تا چند ماه آینده برای چاپ آماده می‌شود. وی با بیان اینکه یک عزم ملی برای تهیه اطلس زیستگاه‌های حساس ساحلی و دریایی شکل‌گرفته است، تصریح کرد: در جریان این پروژه علمی، اساتید و متخصصان برتر کشور حاضر شدند با مبلغ قرارداد بسیار ناچیز همکاری کنند و دانش و اطلاعات مربوط به زیستگاه‌های حساس کشور را در قالب یک مجموعه علمی ملی جمع‌آوری کنند. مدیر کل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: این اطلس همه زیستگاه‌های حساس ساحلی و دریایی از جمله علف‌های دریایی، آبسنگ‌های مرجانی، جنگل‌های حرا، زیستگاه‌های پرندگان، محل تخمگذاری پرندگان و لاک‌پشت‌های دریایی، محل ثابت تردد پستانداران دریایی، زیستگاه‌های تغذیه‌ای لاک‌پشت‌ها و پستانداران دریایی، سواحل شنی و ماسه‌ای، سواحل جزر و مدی و سواحل صخره‌ای را معرفی می‌کند. وی در پایان گفت: از طریق اطلس زیستگاه‌های حساس ساحلی و دریایی می‌توانیم در برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای طوری عمل کنیم که کمترین آسیب به زیستگاه‌های ارزشمند برسد همچنین اگر در نقاط نزدیک به این زیستگاه‌های حساس، آلودگی پدیدار شد، همه تلاش‌ها برای جلوگیری از ورود آلودگی‌ها به این زیستگاه‌ها صورت گیرد.
موجموج20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج مازندران عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه بازدید از جاده در حال ساخت تنکابن - الموت قزوین اظهار داشت: بخش اعظم این جاده در حال ساخت که طرح مطالعات زیست‌محیطی از قبل اخذ شده‌بود بدون مشکل در حال ساخت و تکمیل است. وی ادامه داد: بخش‌هایی از این پروژه که دارای ارزیابی زیست محیطی نیست، باید کیلومتر به کیلومتر مطالعه و ارزیابی شود. کلانتری بیان داشت: مسیر ۱۶۴ کیلومتری تنکابن - الموت به قزوین در ۶ فاز در حال ساخت است که از این میزان ۱۶ کیلومتر از روستای مران به سمت قزوین مطالعات زیست‌محیطی ندارد. معاون رئیس جمهور گفت: در قسمت‌هایی که مطالعات زیست‌محیطی ان انجام شده و عملیات عمرانی، ساخت تونل‌ها و زیرسازی انها بدون هیچ مشکلی می‌تواند ادامه یابد.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنکابن، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با استقبال احمد حسین زادگان استاندار مازندران وارد تنکابن شد و مرکز تصفیه فاضلاب خانگی شهر تنکابن را افتتاح کرد. پروژه مرکز تصفیه فاضلاب‌های خانگی شهر تنکابن با هدف جمع‌ آوری فاضلاب‌های خانگی توسط تانکرهای حمل و برای جلوگیری از ریختن آن در سطح حاشیه خیابان‌های شهری و روستایی در این شهرستان افتتاح شده‌است. این مرکز با ظرفیت تصفیه ۳۰ مترمکعب در روز تا ۶۰ مترمکعب قابل افزایش است و سیستم تصفیه فاضلاب آن توسط یک شرکت دانش بنیان راه اندازی شده است. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین از پروژه در حال ساخت جاده تنکابن – الموت و قزوین و منطقه نمونه گردشگری چالدره بازدید کرد. معاون رئیس جمهوری گفت: در قسمت‌هایی که مطالعات زیست‌ محیطی آن انجام شده، عملیات عمرانی، ساخت تونل‌ها و زیرسازی آنها بدون هیچ مشکلی می‌تواند ادامه یابد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اولین تصفیه خانه فاضلاب خانگی کشور ظهر پنجشنبه با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استاندار مازندران و مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در تنکابن به بهره‌برداری رسید. ‎این پروژه با هدف جمع آوری فاضلاب‌های خانگی توسط تانکرهای حمل و برای جلوگیری از ریختن آن در سطح حاشیه خیابان‌های شهری و روستایی در این شهرستان افتتاح شده‌است. برای تکمیل و راه‌اندازی این پروژه ۲ میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی هزینه شده‌است. این مرکز با ظرفیت تصفیه ۳۰ مترمکعب در روز تا ۶۰ مترمکعب قابل افزایش است و سیستم تصفیه فاضلاب آن توسط یک شرکت دانش بنیان راه اندازی شده است. پس از تصفیه کامل فاضلاب حمل شده توسط ماشین‌های لجن کش به این مرکز، آب‌ها استحصال شده برای مصارف کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: احداث محور ترانزیتی تنکابن به الموت به دلیل مشکلات و عدم ارزیابی‌های زیست محیطی متوقف شده است و باید کیلومتر به کیلومتر این محور مورد مطالعه و بازرسی قرار گیرد. به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری صبح امروز در بازدید از پروژه جاده کوهستانی تنکابن به الموت اظهار کرد: لزوم رعایت قوانین و مقررات زیست‌محیطی بیش از نکته دیگری در احداث این محور اهمیت دارد. اگر ضوابط و مقررات رعایت نشود مجوز ادامه کار صادر نخواهد شد. گفتنی است راه ارتباطی تنکابن - الموت - قزوین در ابتدای دولت نهم مصوب و مسیر قزوین به الموت آن احداث شده که دارای سه تونل و مسیر الموت به تنکابن آن که دارای ۵ دهنه تونل بوده با رشد فیزیکی حدود ۵۰ درصدی در حال اجرا است. همچنین معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز پس‌ از ورود به شهرستان تنکابن مرکز تصفیه فاضلاب‌کش‌های خانگی کشور در شهر تنکابن را افتتاح کرد.
ایمناایمنا1 روز قبل
علی ارواحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در حاشیه سومین جلسه تدوین مشارکتی برنامه زیست بوم تالاب گاوخونی CEPA، اظهار کرد: تدوین برنامه سیپا (ارتباطات، آموزش، مشارکت و افزایش آگاهی) برای نخستین بار در کشور در تالاب «کانی برازان» دریاچه ارومیه آغاز شد و تجربه موفقیت‌آمیزی بود که با استفاده از آن دستورالعمل تدوین برنامه‌های سیپا برای سایر تالاب‌های کشور که برنامه مدیریت دارند، در دستور کار قرار گرفته است. ارواحی با اشاره به تفاوت برنامه مدیریت جامع گاوخونی (سند زیست بومی) و برنامه سیپا که برای این تالاب در حال تدوین است، گفت: برنامه جامع تالاب گاوخونی راهبردهای مختلفی دارد از جمله راهکارهایی برای تامین آب و احیای این تالاب، حفظ تنوع زیستی آن و همچنین افزایش سطح آگاهی عمومی در خصوص این اکوسیستم ارزشمند در نظر گرفته شده است و سیپا نیز در راستای اهداف آموزشی برنامه مدیریت جامع تالاب گاوخونی است. وی ادامه داد: در حقیقت برنامه جامع تالاب یک سند بالادستی است و سیپا برنامه جانبی محسوب می‌شود که به بهتر اجرا شدن برنامه سند زیست بومی آن به صورت هدفمندتر کمک می‌کند. مدیر طرح ملی حفاظت از تالاب‌های در پاسخ به این سوال که آیا وزارت نیرو امسال حقابه گاوخونی را تخصیص خواهد داد یا خیر؟ گفت: ما در سطح سازمان حفاظت محیط زیست در تلاش برای تامین حقابه گاوخونی هستیم و امیدواریم محقق شود. به گزارش خبرنگار ایمنا، برنامه زیست بومی «سیپا» برای گاوخونی در حالی تدوین می‌شود که هنوز برنامه مدیریت جامع یا همان سند زیست بومی این تالاب پس از گذشت چهار سال همچنان در انتظار تصویب در شورای عالی آب است.
موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج لرستان، در مراسم گرامیداشت روز ملی محیط بان که با حضور عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و محبت خانی فرمانده یگان حفاظت این سازمان در استان یزد برگزار گردید، یگان حفاظت محیط زیست لرستان عنوان برتر کشور را به خود اختصاص داد و ۳ تن از محیط بانان لرستانی نمونه کشوری شدند. در این مراسم که استاندار، مجمع نمایندگان و مقامات استان یزد نیز حضور داشتند، قاسم دلفانی به عنوان فرمانده نمونه یگان حفاظت محیط زیست کشور انتخاب و ۳ محیط بان لرستانی نیز به عنوان محیط بان نمونه معرفی شدند. این در حالی است که رستم احمدی، ابوذر حیدری و افشار کاوه، ۳ محیط بان اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان بودند که با نظر سازمان حفاظت محیط زیست، به عنوان محیط بان نمونه کشور برگزیده و معرفی شدند. در همین رابطه، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به خبرنگار خبرگزاری موج، گفت: بی شک کسب این موفقیت‌ها مرهون جانفشانی پرسنل صف و ستاد حفاظت محیط زیست استان است، لذا این عناوین کسب نمی‌شد مگر با همدلی، همراهی، تلاش دلسوزانه و آگاهانه و مشارکت همه همکارانم در مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان. گفتنی است آئین گرامیداشت روز ملی محیط بان، روز گذشته در استان یزد برگزار شد و طی آن، یگان حفاظت محیط زیست و ۳ تن از محیط بانان لرستانی به عنوان نمونه کشوری معرفی شدند.
ایمناایمنا1 روز قبل
شاملی با اشاره به اینکه در حال حاضر عمده کانون‌های گرد و غبار استان اصفهان درجه دو و سه محسوب می‌شوند، گفت: دشت سجزی و بیابان‌های انارک (ریگ جن) کانون‌های بحران گرد و غبار درجه یک اصفهان هستند. وی افزود: منابع طبیعی اطراف تالاب گاوخونی را که نیاز به تثبیت ماسه‌های شنی داشته باشد، همکاری خواهد کرد اما مدیریت خود تالاب با سازمان حفاظت محیط زیست است و باید حقابه‌اش را پیگیری کند. به گزارش خبرنگار ایمنا، بنابر تازه‌ترین اظهارات مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان، در حال حاضر ۹۸ درصد تالاب بین المللی گاوخونی خشک است با این وجود فقط یک درصد ریزگردهای اخیر مربوط به تالاب گاوخونی بوده است. تامین حقابه گاوخونی یکی از چالش‌های سال‌های اخیر وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست است. تاکنون گاوخونی سهم چندانی حتی از حقابه زیست محیطی خود نداشته است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست درباره تعیین تکلیف لایحه حمایت از حیوانات در مجلس توضیحاتی داد. اصغر دانشیان معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با لایحه حمایت از حیوانات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست اقدامات لازم در خصوص لایحه حمایت از حیوانات را انجام داده است، اما این موضوع را باید دولت مطرح کند. دانشیان گفت: مکاتباتی میان سازمان محیط زیست و معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص لوایح حمایت از حیوانات صورت گرفته است که در حال پیگیری این موضوع هستیم. وی افزود: لایحه حمایت از حیوانات باید مورد تأیید معاونت حقوقی ریاست جمهوری قرار گیرد تا به کمیسیون لوایح مجلس شورای اسلامی ارسال و پس از تأیید به دولت منتقل شود، در صورت تصویب به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده می‌شود. معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مقدمات لایحه حمایت از حیوانات در حال انجام است و امیدواریم که به مجلس برود و مورد تأیید قرار گیرد.
مهرمهر1 روز قبل
وی ادامه داد: حالا از معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران نقل می‌کنند که قرار است در میانکاله اتوبوس گردشگری راه بیاندازند! به نظر می‌رسد بعضی از مدیران محیط زیست ما، رسالت اصلی‌شان، که همانا حفظ و صیانت از محیط زیست و حیات وحش است را فراموش کرده‌اند. اگر مسئولیت آقای یداللهی به عنوان مدیر فنی در سازمان محیط زیست ذکر نمی‌شد انسان فکر می‌کرد ایشان کارمند سازمان گردشگری هستند! چندی پیش، علی‌اکبر یداللهی، معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران به رسانه‌ها گفته بود: اتوبوس گردشگری در منطقه میانکاله مازندران راه‌اندازی می‌شود. ۶ هکتار از منطقه میانکاله برای بازدید مردم در نظر گرفته شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به دنبال تذکر وزارت بهداشت به خودروسازان درباره افزایش آلاینده «ازن»، دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: مسئولان باید برای کیفیت سوخت فکری کنند، تا ادعای وزارت نفت مبنی بر توزیع سوخت باکیفیت در جایگاه‌های سوخت محقق شود. چند وقتی است که در موضوع آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده «ازن» و هشدار به خودروسازان و موتورسیکلت‌سازان مطرح شده است. دبیر انجمن خودروسازان ایران با بیان اینکه مصوبه دولت گویای این است که تمام جایگاههای کشور باید سوخت مطابق استاندارد یورو ۴ داشته باشند، اظهار کرد: هنوز این اتفاق نیفتاده و در بخش گازوئیل نیز شرایط بسیار بدتر است. دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار کرد: بنابراین خواهش ما این است که ابتدا مسئولان زیرساخت‌های اولیه نظیر تامین سوخت سراسری باکیفیت در کشور را فراهم کنند و سپس به خودروساز ایراد بگیرند. خودروسازان وظیفه خود را انجام می‌دهند اما زمانی که سوخت مورد نظر و باکیفیت توزیع نمی‌شود، علاوه بر اینکه سبب نارضایتی مردم و ایجاد مشکل برای ما می‌شود، آلایندگی هوا را نیز تشدید می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست درباره تعیین تکلیف لایحه حمایت از حیوانات در مجلس توضیحاتی داد. اصغر دانشیان معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با لایحه حمایت از حیوانات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست اقدامات لازم در خصوص لایحه حمایت از حیوانات را انجام داده است، اما این موضوع را باید دولت مطرح کند. دانشیان گفت: مکاتباتی میان سازمان محیط زیست و معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص لوایح حمایت از حیوانات صورت گرفته است که در حال پیگیری این موضوع هستیم. وی افزود: لایحه حمایت از حیوانات باید مورد تأیید معاونت حقوقی ریاست جمهوری قرار گیرد تا به کمیسیون لوایح مجلس شورای اسلامی ارسال و پس از تأیید به دولت منتقل شود، در صورت تصویب به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده می‌شود. معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مقدمات لایحه حمایت از حیوانات در حال انجام است و امیدواریم که به مجلس برود و مورد تأیید قرار گیرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - نوشهر - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور اعلام کرد: عملیات اجرایی بخشی از جاده تنکابن - الموت به قزوین که به دلیل نداشتن طرح مطالعات زیست‌محیطی متوقف شده‌بود، بزودی تعیین و تکلیف می‌شود. مسیر ۱۶۴ کیلومتری تنکابن - الموت به قزوین در ۶ فاز در حال ساخت است که از این میزان ۱۶ کیلومتر از روستای مران به سمت قزوین مطالعات زیست‌محیطی ندارد. کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور روز پنجشنبه پس از افتتاح مرکز جمع اوری فاضلاب شهری در تنکابن و بازدید از جاده در حال ساخت تنکابن - الموت به قزوین، از همین محور شهرستان تنکابن را به مقصد قزوین ترک کرد. فاصله شهرستان تنکابن تا شهرستان قزوین از طریق این پروژه ۱۶۴ کیلومتر است که ۹۲ کیلومتر آن در استان قزوین و ۶۲ کیلومتر در استان مازندران واقع شده است. در شرایط کنونی مسافت فعلی شهرستان تنکابن تا شهرستان قزوین از مسیر جاده رشت ۳۳۰ کیلومتر است که با احداث این جاده، طول این مسیرحدود ۱۷۰ کیلومتر کاهش خواهد یافت.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور مطرح کرد: پیام مازند - تنکابن - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور دلیل توقف پروژه راه تنکابن - الموت - قزوین را عدم ارزیابی زیست محیطی بیان کرد. به گزارش خبرنگار مهر، عیسی کلانتری پیش ازظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه راه تنکابن - الموت - قزوین در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: از آغار کار این پروژه، ارزیابی زیست محیطی آن لحاظ نشده بود که به همین دلیل عملیات اجرایی آن متوقف شد. وی افزود: بخش‌هایی از این راه از سمت تنکابن به الموت مطالعه و ارزیابی زیست محیطی شده بود که در حال حاضر آماده آسفالت است. معاون رئیس جمهور اضافه کرد: بخش‌هایی از این پروژه که دارای ارزیابی زیست محیطی نیست، باید کیلومتر به کیلومتر مطالعه و ارزیابی شود. کلانتری با بیان اینکه بیشتر قسمت‌های این راه بین مازندران و قزوین مطالعه نشده است، تصریح کرد: اگر ارزیابی‌ها و ضوابط زیست محیطی در این پروژه لحاظ نشود، ما اجازه ادامه کار نخواهیم داد.
برنابرنا1 روز قبل
دانشیان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست اقدامات لازم در خصوص لایحه حمایت از حیوانات را انجام داده است، اما این موضوع را باید دولت مطرح کند. به گزارش گروه اجتماعی برنا، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست درباره تعیین تکلیف لایحه حمایت از حیوانات در مجلس توضیحاتی داد. اصغر دانشیان معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با لایحه حمایت از حیوانات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست اقدامات لازم در خصوص لایحه حمایت از حیوانات را انجام داده است، اما این موضوع را باید دولت مطرح کند. دانشیان گفت: مکاتباتی میان سازمان محیط زیست و معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص لوایح حمایت از حیوانات صورت گرفته است که در حال پیگیری این موضوع هستیم. معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مقدمات لایحه حمایت از حیوانات در حال انجام است و امیدواریم که به مجلس برود و مورد تأیید قرار گیرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
به دنبال تذکر وزارت بهداشت به خودروسازان درباره افزایش آلاینده «ازن»، دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: مسئولان محیط زیست به جای ایراد به خودروسازان، باید برای کیفیت سوخت و مجهز کردن جایگاه‌ها به بنزین و گازوئیل باکیفیت فکری کنند، تا ادعای وزارت نفت مبنی بر توزیع سوخت باکیفیت در جایگاه‌های سوخت محقق شود. چند وقتی است که در موضوع آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده «ازن» و هشدار به خودروسازان و موتورسیکلت‌سازان مطرح شده است. وی افزود: بنابراین خودروسازان کار خود را به درستی انجام می‌دهند؛ اما مسوولان سازمان محیط زیست باید برای سوخت‌ توزیعی فکری کنند. نعمت‌بخش ادامه داد: همچنین اتوبوس‌ها و کامیون‌ها و همین طور خودروهای بنزینی دارای موتور توربوشارژ به دلیل اینکه بنزین سراسر کشور استاندارد لازم را نداشته، دچار مشکل فنی شده‌اند و آسیب دیده‌اند. خودروسازان وظیفه خود را انجام می‌دهند اما زمانی که سوخت مورد نظر و باکیفیت توزیع نمی‌شود، علاوه بر اینکه سبب نارضایتی مردم و ایجاد مشکل برای ما می‌شود، آلایندگی هوا را نیز تشدید می‌کند.

از اصلاح لایحه حمایت از محیط‌بانان تا درخواست بودجه ملی برای مازندران

3+
فارسفارس1 روز قبل
رکنارکنا1 روز قبل
فرارو- چند هفته پیش اخباری از کشف یک فساد گسترده در وزارت بهداشت و درمان در فضای مجازی منتشر شد. پس از گذشت مدتی وزیر بهداشت جزییاتی از فساد در این وزارتخانه را افشا کرد و روز گذشته نیز سخنگوی قوه قضائیه در این باره توضیحاتی داد. تلاش برای استیضاحسخنان افشاگرانه وزیر بهداشت در حالی بیان و منتشر شده‌اند که شماری از نمایندگان مجلس به دنبال استیضاح او هستند. اسدالله عباسی، نماینده رودسر، گفته است: «انتقاد‌های بسیاری به عملکرد وزیر بهداشت و ضعف‌های مدیریتی در این وزارتخانه مطرح است. در این میان روابط عمومی وزارت بهداشت، نقل قول سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی از اظهارات وزیر را تکذیب کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حمید ظهرابی عصر چهارشنبه در آئین تجلیل از محیط بانان نمونه مازندران با اظهار اینکه از همه ظرفیت‌های قانونی برای افزایش حقوق و معیشت محیط بانان باید بهره گیری کرد افزود: سال قبل ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از محیط بانان و تأمین تجهیزات توزیع شده است. وی با تاکید برتامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز محیط بانان یادآور شد: در حال حاضر در بسیاری از استان‌های کشور برای تأمین تجهیزات و امکانات با مشکل مواجه هستیم و نیازمند توجه و نگاه حمایتی در این بخش هستیم. ظهرابی کمبود منابع را از مهمترین مشکلات فراروی محیط زیست بیان کرد و لزوم آموزش و فرهنگ سازی و مشارکت همه مردم با محیط بانان برای صیانت از طبیعت و حیات وحش را ضروری دانست واز رسانه‌ها خواست تا بیشتر به موضوع محیط زیست بپردازند. معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور، عوام زدگی و پوپولیسم محیط زیستی را از جمله آفت‌ها برشمرد و گفت: برخی مواقع مسائل فنی محیط زیست دستخوش عوام زدگی و پوپولیسم می‌شود و پرداختن به موضوعات محیط زیست بدون تخصص فنی می‌تواند منجر به حساسیت و مشکلات شود. در این آئین از محیطبانان نمونه استان مازندران تقدیر شد.
فراروفرارو1 روز قبل
این سخنان وزیر بهداشت در دو جلسه با محوریت فساد در دیدار با نمایندگان مجلس مطرح شد. تلاش برای استیضاحسخنان افشاگرانه وزیر بهداشت در حالی بیان و منتشر شده‌اند که شماری از نمایندگان مجلس به دنبال استیضاح او هستند. در این میان روابط عمومی وزارت بهداشت، نقل قول سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی از اظهارات وزیر را تکذیب کرده است. نمکی وزیر بهداشت بعد از انقلاب اسلامی است که پزشک نیست. از سوی دیگر باید دید افشاگری وزیر بهداشت در چه راستایی صورت گرفته است، آیا قراراست مبارزه‌ای جدی با فساد باشد و یا صرفا ژستی ضد فساد، کوتاه مدت و گذراست.
ایسناایسنا1 روز قبل
اس» را می‌پردازد؟ از پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا در روزهای پایانی تیرماه هستند. «راهنمای تقویت سیستم ایمنی بدن» برخی افراد به طور دائم به انواع عفونت‌ها و بیماری‌ها مبتلا شده و برخی دیگر نیز به ندرت درگیر بیماری می‌شوند و علت این تفاوت را باید در توان سیستم ایمنی افراد جست‌وجو کرد. برای مصونیت بیشتر در برابر انواع بیماری‌ها و کسب سلامت مطلوب، حفظ سلامت و قدرت سیستم ایمنی بدن باید در اولویت قرار گیرد. رفع مشکلات بیمه‌ای هنرمندان و خبرنگاران / جانمایی مفاهیم تامین اجتماعی در کتب درسیمحمدرضا جعفریان-معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه جانمایی مفاهیم تامین اجتماعی در کتب درسی برای اولین بار در مقطع ابتدایی و دبیرستان به همت آموزش و پرورش انجام شد که البته در حدود آشنایی با کلیدواژه‌هاست و دانش آموزان در سال‌های آتی با مطالب و مفاهیم بیشتری آشنا خواهند شد گفت: دانش آموزان را برای بازدید وارد مراکز تامین اجتماعی کردیم که شمار آنها به بیش از ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد. مدارس موظف هستند مصوبه شورای آموزش وپرورش درباره هزینه فوق برنامه را در معرض دید عموم قرار دهند.
ایلناایلنا1 روز قبل
تفاهمنامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) امروز در ۵ ماده به امضای معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید. معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به فشارهای مختلف بر سازمان حفاظت محیط زیست به منظور پیشبرد فعالیت‌های توسعه‌ای در کشور گفت: در عین حال سازمان حفاظت محیط زیست از منابع و امکانات مناسبی برای اجرای کامل وظایف خود نیز برخوردار نیست و از این رو این تفاهمنامه می‌تواند زمینه‌ای باشد برای بهره گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایمیدرو برای حفظ محیط زیست و تنوع زیستی کشور همچنین جبران و کاهش تخریب‌هایی که بر اثر فعالیت‌های معدنی بر محیط زیست تحمیل شده است. وی ادامه داد: کارگروه مشترک میان سازمان حفاظت محیط زیست و ایمیدرو به منظور تغییر روال‌های پیشین و دریافت نظر کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست پیش از هر اقدام معدنی در مناطق تحت مدیریت در متن تفاهمنامه تعریف شده است. رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ابراز امیدواری کرد: تفاهمنامه منعقد شده منجر به ایجاد زمینه‌ای برای همکاری ایمیدرو در حفاظت از محیط زیست و سرمایه‌گذاری برای حفاظت از محیط زیست کشور شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، غریب پور با تاکید بر اینکه ایمیدرو آماده است تا برای حفاظت از محیط زیست نه تنها در قالب تفاهمنامه بلکه در قالب مسئولیت اجتماعی خود همکاری داوطلبانه داشته باشد، گفت: هر هزینه‌ای برای حفظ محیط زیست، سرمایه‌گذاری برای آینده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
تفاهمنامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) امروز در ۵ ماده به امضای معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید. معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به فشارهای مختلف بر سازمان حفاظت محیط زیست به منظور پیشبرد فعالیت‌های توسعه‌ای در کشور گفت: در عین حال سازمان حفاظت محیط زیست از منابع و امکانات مناسبی برای اجرای کامل وظایف خود نیز برخوردار نیست و از این رو این تفاهمنامه می‌تواند زمینه‌ای باشد برای بهره گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایمیدرو برای حفظ محیط زیست و تنوع زیستی کشور همچنین جبران و کاهش تخریب‌هایی که بر اثر فعالیت‌های معدنی بر محیط زیست تحمیل شده است. وی ادامه داد: کارگروه مشترک میان سازمان حفاظت محیط زیست و ایمیدرو به منظور تغییر روال‌های پیشین و دریافت نظر کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست پیش از هر اقدام معدنی در مناطق تحت مدیریت در متن تفاهمنامه تعریف شده است. رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ابراز امیدواری کرد: تفاهمنامه منعقد شده منجر به ایجاد زمینه‌ای برای همکاری ایمیدرو در حفاظت از محیط زیست و سرمایه‌گذاری برای حفاظت از محیط زیست کشور شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، غریب پور با تاکید بر اینکه ایمیدرو آماده است تا برای حفاظت از محیط زیست نه تنها در قالب تفاهمنامه بلکه در قالب مسئولیت اجتماعی خود همکاری داوطلبانه داشته باشد، گفت: هر هزینه‌ای برای حفظ محیط زیست، سرمایه‌گذاری برای آینده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
فیلم‌ها و تصاویر متعدد از شکار اتباع خارجی در ایران که فیلم اخیر هم یکی از آنهاست، اما یک تفاوت کلیدی دارد. ترجمه فارسی پاسخی که در واکنش به اظهارات ایلیاسو در فضای مجازی منتشر و با استقبال کاربران مواجه شده را در ادامه می‌خوانید: پیامتان را شنیدیم. اما خوشحال‌تر خواهیم بود که بازدید شما از طبیعت زیبای ایران با کشتار و خونریزی همراه نباشد. بسیار خرسند خواهیم بود که شما در بازگشت از ایران، تصاویر زیبایی را که از حیات وحش کشورمان به ثبت رسانده‌اید با خود به سوغات ببرید نه سر و شاخ حیوانات را. ما شکار را رفتاری غیرمعقول و به جا مانده از دوران پارینه سنگی می‌دانیم که در دنیای امروز جایگاهی ندارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری- همزمان با گرامیداشت روز ملی محیط‌بان، ۱۳نفر از محیط‌بانان نمونه مازندران عصر امروز چهارشنبه با حضور رییس کل دادگستری مازندران و معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور تجلیل شدند. بر اساس استانداردهای جهانی برای هر یک هزار هکتار اراضی زیست‌محیطی یک محیط‌بان استخدام شده که این آمار برای مازندران به ازاء هر محیط‌بان ۱۳ هزار هکتار است. مدیر کل حفاظت محیط‌زیست مازندران در آئین گرامیداشت روز محیط بان در ساری گفت: حفاظت محیط زیست مازندران در چنین شرایط سخت و مشقت بار به لحاظ بودجه‌ای و نیروی انسانی، رتبه نخست کشور در شاخص حفاظت از عرصه‌های طبیعی و ملی سال ۹۷ را کسب کرده است. حسینعلی ابراهیمی ضمن قدردانی از خانواده‌های محیط بانان، تعداد محیط بانان مازندران را ۲۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: طی سه سال اخیر ۹۵ نفر از محیط بانان استان نمونه شدند. وی با بیان اینکه امسال مازندران بیشترین محیط بان نمونه کشوری را داشته است، اظهار داشت: پنج نفر از محیط بانان مازندران نمونه ملی و یک نفر از محیط بانان استان نیز برگزیده نمونه ملی شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری- معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت که طرح ملی شدن بودجه محیط زیست ادارات کل محیط زیست استان‌های کشور در این سازمان کلید خورده و قولش هم از هیات دولت گرفته شده است. به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید ظهرابی عصر چهارشنبه در آئین گرامیداشت روز محیط‌بان در ساری علت تعریف بودجه ملی برای محیط زیست استان‌ها را فراهم سازی زمینه مناسب و لازم در دفاع از استانداردهای زیست محیطی و استقلال بیشتر این مجموعه‌ها اعلام کرد. وی افزود: این موضوع در سازمان حفاظت محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است و امروز شخص رئیس سازمان، ملی شدن بودجه محیط زیست استان‌های کشور را در در دست پیگیری قرار داده و شخصا از هیات دولت در این زمینه قول گرفته است. ظهرابی افزود: مدیریت محیط زیست مسایل فنی و ابعاد مختلفی دارد که باید توجه شود هر چند مسایل کلی حفاظت محیط زیست باید عمومی و مردمی و در واقع اجتماعی شود. وی با تاکید بر اینکه نباید فضای حفاظت محیط زیست با ارائه اطلاعات نادرست علیه محیط زیست دچار خدشه شود، افزود: هجمه علیه محیط زیست با واقعیت آمارها جمعیت حیات وحش و سطح عرصه‌ها مغایر است و همه باید بدانند که امروز محیط زیست به درستی در حال انجام ماموریت خودش است و حتی از کشورهای همسایه در خواست همکاری در زاد و ولد بعضی از گونه‌های جانوری داشته‌ایم.

به انتهای لیست رسیدید