سازمان خصوصی سازی

سازمان خصوصی سازی

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه تمام اختیارات قانونی استان برای رفع مشکل هپکو بکار گرفته شده، گفت: قانون دست ما را در بسیاری از موارد از جمله موضوع تغییر سهامدار هپکو بسته است. آقازاده با بیان اینکه قبول دارم کار به کندی پیش می‌رود، اظهار کرد: متاسفانه بدنه اداری در کشور ما کمی کند است. وی با تاکید بر اینکه استان تمام اختیارات قانونی خود را برای رفع مشکلات بکار گرفته است گفت: مطمئن باشید که اقدامات خوبی در حال انجام است. به گزارش ایسنا، کارگران هپکو در اعتراض به آنچه «تعیین تکلیف سهامداری این شرکت» عنوان کرده‌اند، در مسیر راه آهن شمال جنوب تجمع کردند. آنها که اخیرا تجمعات اعتراضی خود را نسبت به وضعیت شرکت و معوقاتشان از سر گرفته بودند خواستار تعیین سهامدار جدید برای هپکو هستند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، طرح سهام عدالت در حالی از سال ۱۳۸۵ تا کنون در حال اجرا است که بر اساس آن از محل سود سهام تخصیص یافته به مشمولان، اقساط این سهام طی مدت ۱۰ سال تسویه شده است. بر این اساس از سال ۹۶ و با پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت، سود این سهام به‌صورت نقدی به مشمولان در حال پرداخت است. بر این اساس در سالجاری نیز رفته رفته مجامع سال ۱۳۹۷ شرکت‌ها در حال برگزاری است که پس از پایان این زمان، واریز سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۷ شرکت‌های سرمایه‌پذیر به مشمولان آغاز خواهد شد. در این راستا سیدجعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی سازی به تازگی گفته، در هفته اول آبان ماه می‌توان گفت که سود تخصیصی تمام مشمولان چقدر خواهد بود و هر مشمول چه میزان سود دریافت می‌کند و پرداخت سود هم اواخر آذر ماه شروع به توزیع می‌شود. وی با اشاره به این که سود سال ۹۵ برای مشمولانی که سهم یک میلیون تومانی داشتند ۱۵۰ هزار تومان بود که در سال ۹۶ این عدد به ۱۷۵ هزار تومان رسید، افزود: این سود برای سال ۹۷ باز هم افزایش خواهد داشت.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
او در این گفت‌وگو با همین هدف به کژکاردی‌های حاکم بر سازوکار زندان فشافویه که به نظر می‌رسد در سوءقصد به جان شیرمحمدعلی و آن اتفاق ناگوار تأثیر گذاشته پرداخته است. وقتی علیرضا به قتل رسید، عکسهایش را که دیدم تا دو روز کاملا حالم خراب بود و اوضاعم به هم ریخته بود. ساعت ۷ و نیم، ۸ شب که شام را می‌آورند، علیرضا و بقیه پای تلویزیون بودند و تلویزیون نگاه می‌کردند. این دو نفر طبق چیزی که در پرونده از اظهاراتشان آمده، می‌گویند قصدشان کشتن علیرضا نبوده است. دلیل انتقال این دو نفر (علیرضا شیرمحمدعلی و برزان محمدی) چه بوده؟ و تعداد ضرباتی که به او وارد شده بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
سیدجعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد اینکه هفته پیش اعلام شده بود، از ۲۱ اردیبهشت ۹۸ باقی مانده سود عملکرد سال ۹۶ سهام عدالت برای مشمولان گروه پنجم پرداخت می‌شود، گفت: تاکنون ۴ گروه از مشمولان سهام عدالت، سود عملکرد این سهام در سال ۹۶ را دریافت کرده‌انداعتمادآنلاین مشاور سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه پرداخت سود سهام عدالت برای مشمولان گروه پنجم از امروز آغاز شده است، گفت: دراین مرحله حداقل سود ۹۰ هزار تومان و حداکثر ۱۷۵ هزار تومان است. سیدجعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد اینکه هفته پیش اعلام شده بود، از ۲۱ اردیبهشت ۹۸ باقی مانده سود عملکرد سال ۹۶ سهام عدالت برای مشمولان گروه پنجم پرداخت می‌شود، گفت: تاکنون ۴ گروه از مشمولان سهام عدالت، سود عملکرد این سهام در سال ۹۶ را دریافت کرده‌اند و از امروز سود سهام عدالت آخرین گروه مشمولان شامل شاغلان دستگاه‌های اداری و خانواده‌هایشان، بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و بازنشستگان لشکری از امروز سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۶ را دریافت می‌کنند. او گفت: تاکنون سود سهام عدالت ۴ گروه شامل مشمولان تخفیف‌دار مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی، گروه‌ روستایی و عشایری، گروه کارگران فصلی و ساختمانی، سایر اقشار یعنی همه گروه‌ها مانند جانبازان، خبرنگاران، طلاب، زنان سرپرست خانوار، خدام مساجد، سود سهام عدالت را دریافت کرده بودند. سبحانی افزود: از امروز شنبه، مشمولان گروه پنجم سود عملکرد سال ۹۶ سهام عدالت را دریافت می‌کنند و تا پایان خرداد امسال سود سهام عدالت به حساب همه مشمولان که بیش از ۴۲ میلیون نفر هستند، واریز خواهد شد. سبحانی افزود: مشمولان گروه ۵ سهام عدالت تا پایان خرداد امسال سود سهام عدالت سال ۹۶ را دریافت خواهند کرد.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طرح سهام عدالت در حالی از سال ۱۳۸۵ تا کنون در حال اجرا است که بر اساس آن از محل سود سهام تخصیص یافته به مشمولان، اقساط این سهام طی مدت ۱۰ سال تسویه شده است. بر این اساس از سال ۹۶ و با پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت، سود این سهام به‌صورت نقدی به مشمولان در حال پرداخت است. بر این اساس در سالجاری نیز رفته رفته مجامع سال ۱۳۹۷ شرکت‌ها در حال برگزاری است که پس از پایان این زمان، واریز سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۷ شرکت‌های سرمایه‌پذیر به مشمولان آغاز خواهد شد. در این راستا سیدجعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی سازی به تازگی گفته، در هفته اول آبان ماه می‌توان گفت که سود تخصیصی تمام مشمولان چقدر خواهد بود و هر مشمول چه میزان سود دریافت می‌کند و پرداخت سود هم اواخر آذر ماه شروع به توزیع می‌شود. وی با اشاره به این که سود سال ۹۵ برای مشمولانی که سهم یک میلیون تومانی داشتند ۱۵۰ هزار تومان بود که در سال ۹۶ این عدد به ۱۷۵ هزار تومان رسید، افزود: این سود برای سال ۹۷ باز هم افزایش خواهد داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
علیرضا صالح، رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی گفت: قانون مداری، انضباط، شفافیت و تصمیم‌ گیری در امور واگذاری از محورهای اصلی فعالیت ما است که به طور حتم آنها را رعایت خواهیم کرد. اعتمادآنلاین| علیرضا صالح، رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی ظهر چهارشنبه در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی در محل این وزارتخانه برگزار شد گفت: از وزیر اقتصاد و هیات دولت بابت اعتمادی که داشتند و این امانت بزرگ را به بنده سپردند، تشکر می‌کنم. وی افزود: واگذاریهای غیرصدر اصل ۴۴ قانون اساسی در آغاز برنامه توسعه دوم شروع شد و اصل بحث واگذاریهای صدر اصل ۴۴ که بنگاههای بزرگ را شامل می‌شود نیز از جمله مواردی بود که بعدها مورد توجه قرار گرفت. رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: یکی از بحث‌هایی که انتظار داریم به طور حتم در دستور کار قرار گیرد دو شرط اصایل می‌باشد که عبارتند از وجود شفافیت در قیمت‌گذاری، واگذاری و فرآیندها و همچنین اطلاع رسانی در راستای ایجاد رقابت. صالح در پایان اظهار داشت: هر سه هفته یکبار در دفتر دولت در مجلس به سوالات نمایندگان در خصوص اقدامات انجام شده در سازمان خصوصی سازی پاسخگو خواهم بود.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیرضا صالح ظهر چهارشنبه در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی در محل این وزارتخانه برگزار شد گفت: از وزیر اقتصاد و هیات دولت بابت اعتمادی که داشتند و این امانت بزرگ را به بنده سپردند، تشکر می‌کنم. وی افزود: واگذاریهای غیرصدر اصل ۴۴ قانون اساسی در آغاز برنامه توسعه دوم شروع شد و اصل بحث واگذاریهای صدر اصل ۴۴ که بنگاههای بزرگ را شامل می‌شود نیز از جمله مواردی بود که بعدها مورد توجه قرار گرفت. رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این که در اوایل خرداد سال ۸۴ سیاست‌های اصل ۴۴ توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد، اذعان داشت: نخستین هدف از ابلاغ این اصل، کمک به شتاب گرفتن رشد اقتصادی است و قرار نیست واگذاری‌های صورت گرفته مانع از شتاب اقتصادی شود. وی همچنین افزایش بهره‌وری و کارایی منابع فیزیکی و نیروی انسانی، تحقق عدالت اجتماعی از طریق گسترش مالکیت بنگاه‌ها و تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و پس انداز کردن را از دیگر اهداف اصلی سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی مطرح کرد. رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: یکی از بحث‌هایی که انتظار داریم به طور حتم در دستور کار قرار گیرد دو شرط اصایل می‌باشد که عبارتند از وجود شفافیت در قیمت‌گذاری، واگذاری و فرآیندها و همچنین اطلاع رسانی در راستای ایجاد رقابت.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، معارفه دکتر علیرضا صالح، رئیس جدید سازمان خصوصی سازی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، تنی چند از نمایندگان مجلس، هیات عامل و مدیران سازمان خصوصی سازی، رئیس و معاونین صندوق توسعه ملی و … ظهر چهارشنبه در غیاب پوری حسینی، رئیس پیشین این سازمان در وزارت امور اقتصادی و داریی برگزار شد. این گزارش می‌افزاید: علیرضا صالح سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی خود را در رشته‌های تحصیلی برنامه ریزی و توسعه اقتصادی و علوم اقتصادی از دانشگاه‌های شهید بهشتی و تهران اخذ نموده است. همچنین در کارنامه شغلی رئیس جدید سازمان خصوصی سازی سمت هایی چون عضویت هیات عامل و قائم مقامی صندوق توسعه ملی، معاونت امور مجلس، استانها و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، ریاست امور بنگاهها و مجامع و ریاست امور کمیسیون‌ها و شوراهای اقتصادی در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، عضویت هیئت عامل و معاونت برنامه ریزی سازمان خصوصی‌سازی و ریاست سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان‌های اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد به چشم می‌خورد. گفتنی است صالح در حالی از امروز به طور رسمی بر روی صندلی ریاست سازمان خصوصی‌سازی می‌نشیند که پوری حسینی، رئیس قبلی این سازمان از ۲۳ مرداد تا کنون به اتهام اختلال در نظام اقتصادی کشور و واگذار‌ی‌ها در بازداشت به سر می‌برد. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل هپکو با همکاری سازمان خصوصی سازی و وزیر اقتصاد حل شدنی است. اگر انسجام در عملکرد وزرای اقتصادی باشد، چنین معضلاتی در صنایع کشور و استان مرکزی وجود نخواهد داشت. مقدسی با تاکید بر این‌که «وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی باید فارغ از نگاه جزیره‌ای کنار هم برای حل مشکلات هپکو همکاری کنند و از تصمیمات جزیره‌ای بپرهیزند»، بیان کرد: در خصوص این پیشنهاد با رییس جدید سازمان خصوصی‌سازی صحبت کردم؛ طرح این پیشنهاد و پیگیری موضوع هپکو را در اولین جلسه خود در هفته آینده خواهند داشت و قطعا در صورت همکاری سازمان خصوصی‌سازی و وزیر اقتصاد مشکل هپکو حل شدنی است. کارگران مطالبات خود را صنفی دانستند و با این رویکرد اجازه سوءاستفاده را به موج سواران داخلی و خارجی ندادند. امروز سیاست انقباضی ارزی در کشور وجود دارد، اما در سال‌های آینده صنعت خودروسازی کشور باید وارد عرصه رقابت شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۴۱۹ واحدی معادل ۲٫۴۶ درصد به رقم ۵۶ هزار و ۳۹۵ واحد رسید. این انتظار در بازارها به وجود آمده که فدرال‌رزرو نرخ بهره آمریکا را ۲۵ صدم درصد کاهش می‌دهد. قرار بود که اولین ورود آرامکو به بازار بورس در اوایل نوامبر اتفاق بیافتد. شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر جدید انرژی عربستان، چند هفته پیش گفته بود، این کشور در صدد است، آرامکو را هر چه سریع‌تر وارد بازار بورس کند. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۲ درصد کاهش، به ۱۵۱۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این که در اوایل خرداد سال ۸۴ سیاست‌های اصل ۴۴ توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد، اذعان داشت: نخستین هدف از ابلاغ این اصل، کمک به شتاب گرفتن رشد اقتصادی است و قرار نیست واگذاری‌های صورت گرفته مانع از شتاب اقتصادی شود. وی همچنین افزایش بهره‌وری و کارایی منابع فیزیکی و نیروی انسانی، تحقق عدالت اجتماعی از طریق گسترش مالکیت بنگاه‌ها و تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و پس انداز کردن را از دیگر اهداف اصلی سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی مطرح کرد. رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: یکی از بحث‌هایی که انتظار داریم به طور حتم در دستور کار قرار گیرد دو شرط اصلی هستند که این شروط وجود شفافیت در قیمت‌گذاری، واگذاری و فرآیندها و همچنین اطلاع رسانی در راستای ایجاد رقابت است. وی با بیان اینکه واگذاری که این دو شرط را رعایت کند از قابلیت پاسخگویی برخوردار است، گفت: قانون مداری، انضباط، شفافیت و تصمیم‌ گیری در امور واگذاری از محورهای اصلی فعالیت ما است که به طور حتم آنها را رعایت خواهیم کرد. صالح در پایان اظهار داشت: هر سه هفته یکبار در دفتر دولت در مجلس به سوالات نمایندگان در خصوص اقدامات انجام شده در سازمان خصوصی سازی پاسخگو خواهم بود.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، فرهاد دژپسند امروز در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: دو متقاضی برای شرکت خرید سهام شرکت هپکو اعلام آمادگی کرده‌اند که مذاکرات در حال انجام است و یک متقاضی نهایی شده است. وی تصریح کرد: ظرف هفته آینده سهامدار عمده شرکت هپکو معرفی خواهد شد. وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: اخیرا مدیر جدیدی برای این شرکت معرفی شده که از کارکنان و پرسنل این شرکت درخواست داریم اجازه دهند کار را شروع کند، بر اساس بررسی‌های صورت گرفته مدیر جدید مدیر توانمندی بوده و دارای برنامه‌های خوبی برای شرکت است که امیدواریم مشکلات به زودی حل شود. انتهای پیام/و
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سید مهدی مقدسی عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه بیان داشت: مشکلات شرکت هپکو اراک از ۱۲ سال گذشته آغاز شده و واگذاری‌های این شرکت به گونه‌ای بوده است که نتوانسته مالکان را ملزم به اجرای تعهدات کند. عضو کمیسیون صنایع با اشاره به راهکارهای رفع مشکلات شرکت هپکو بیان کرد: چنانچه وزرای اقتصادی دولت و سازمان خصوصی سازی به صورت جزیره‌ای عمل نکنند و منسجم باشند مشکلات شرکت هپکو برای همیشه رفع می‌شود. مقدسی بیان کرد: وزیر تعاون و صمت قول مساعدت و همکاری در خصوص رفع مشکلات شرکت هپکو را داده‌اند و باید رئیس سازمان خصوصی سازی و وزیر اقتصاد نیز اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند در غیر اینصورت آینده شرکت هپکو روشن نخواهد بود. وی افزود: از سوی دفتر ریاست جمهوری نیز واگذاری شرکت آذرآب به مپنا و شرکت هپکو به گروه‌های معدنی به سه وزارتخانه ابلاغ شده است. مقدسی گفت: تمام مسوولان، فعالان اقتصادی، کارگران، رسانه‌ها باید در یک جبهه همه توان خود را در راستای رفع مشکلات استان به کار گیرند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
وی همچنین افزایش بهره‌وری و کارایی منابع فیزیکی و نیروی انسانی، تحقق عدالت اجتماعی از طریق گسترش مالکیت بنگاه‌ها و تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و پس انداز کردن را از دیگر اهداف اصلی سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی مطرح کرد. صالح با بیان اینکه در زمینه تحقق اهداف سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی چند بحث اصلی وجود دارد که باید در مسیر اجرایی قرار گیرد، گفت: نخستین بحث مساله شفافیت در قیمت‌گذاری و واگذاری‌ها است، بر این اساس ابزار‌های موجود برای معرفی سیاست‌های اصل ۴۴ نشان می‌دهد که قیمت‌گذاری و واگذاری سهام باید از طریق بورس و فرابورس و داخل یک اتاق شیشه‌ای کاملا شفاف انجام شود. رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: یکی از بحث‌هایی که انتظار داریم به طور حتم در دستور کار قرار گیرد دو شرط اصلی هستند که این شروط وجود شفافیت در قیمت‌گذاری، واگذاری و فرآیند‌ها و همچنین اطلاع رسانی در راستای ایجاد رقابت است. صالح در پایان اظهار کرد: هر سه هفته یکبار در دفتر دولت در مجلس به سوالات نمایندگان در خصوص اقدامات انجام شده در سازمان خصوصی سازی پاسخگو خواهم بود. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه قیمت گذاری شرکت‌ها مهمترین مسأله واگذاری‌ها است، گفت: وجود شفافیت در قیمت‌گذاری، واگذاری و فرآیندها مهمترین شروط واگذاری‌ها هستند. رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این که در اوایل خرداد سال ۸۴ سیاست‌های اصل ۴۴ توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد، اذعان داشت: نخستین هدف از ابلاغ این اصل، کمک به شتاب گرفتن رشد اقتصادی است و قرار نیست واگذاری‌های صورت گرفته مانع از شتاب اقتصادی شود. وی همچنین افزایش بهره‌وری و کارایی منابع فیزیکی و نیروی انسانی، تحقق عدالت اجتماعی از طریق گسترش مالکیت بنگاه‌ها و تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و پس انداز کردن را از دیگر اهداف اصلی سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی مطرح کرد. رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: یکی از بحث‌هایی که انتظار داریم به طور حتم در دستور کار قرار گیرد دو شرط اصلی هستند که این شروط وجود شفافیت در قیمت‌گذاری، واگذاری و فرآیندها و همچنین اطلاع رسانی در راستای ایجاد رقابت است. صالح در پایان اظهار داشت: هر سه هفته یکبار در دفتر دولت در مجلس به سوالات نمایندگان در خصوص اقدامات انجام شده در سازمان خصوصی سازی پاسخگو خواهم بود.
مهرمهر2 روز قبل
وی همچنین افزایش بهره‌وری و کارایی منابع فیزیکی و نیروی انسانی، تحقق عدالت اجتماعی از طریق گسترش مالکیت بنگاه‌ها و تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و پس انداز کردن را از دیگر اهداف اصلی سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی مطرح کرد. صالح با بیان اینکه در زمینه تحقق اهداف سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی چند بحث اصلی وجود دارد که باید در مسیر اجرایی قرار گیرد، گفت: نخستین بحث مساله شفافیت در قیمت‌گذاری و واگذاری‌ها است، بر این اساس ابزارهای موجود برای معرفی سیاست‌های اصل ۴۴ نشان می‌دهد که قیمت‌گذاری و واگذاری سهام باید از طریق بورس و فرابورس و داخل یک اتاق شیشه‌ای کاملا شفاف انجام شود. رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: یکی از بحث‌هایی که انتظار داریم به طور حتم در دستور کار قرار گیرد دو شرط اصلی هستند که این شروط وجود شفافیت در قیمت‌گذاری، واگذاری و فرآیندها و همچنین اطلاع رسانی در راستای ایجاد رقابت است. وی با بیان اینکه واگذاری که این دو شرط را رعایت کند از قابلیت پاسخگویی برخوردار است، گفت: قانون مداری، انضباط، شفافیت و تصمیم‌ گیری در امور واگذاری از محورهای اصلی فعالیت ما است که به طور حتم آنها را رعایت خواهیم کرد. صالح در پایان اظهار داشت: هر سه هفته یکبار در دفتر دولت در مجلس به سوالات نمایندگان در خصوص اقدامات انجام شده در سازمان خصوصی سازی پاسخگو خواهم بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
۱- علاوه بر انتشار اوراق نقدی در مجموعه دولت، در حال حاضر بخش قابل ملاحظه‌ای از بدهی‌های دولت از طریق واگذاری اوراق غیرنقدی به اشخاص ذینفع طلبکار از جمله پیمانکاران طرح‌های عمرانی تسویه می‌شود که این اوراق غیر نقدی عمدتا در قالب اسناد خزانه اسلامی است. ۲- این اسناد به اجبار به هیچ یک از طلبکاران واگذار نمی‌گردد و صرفا در چارچوب سهمیه‌های تعیین شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین تقاضای اشخاص ذینفع طلبکار از طریق دستگاه‌های اجرایی دارای سهمیه صادر می‌شود. ۳- اشخاص طلبکار از دولت که این اسناد را در قبال مطالباتشان دریافت می‌نمایند به ازای هر سال تأخیر از زمان شروع بدهی تا تاریخ سررسید اسناد ۱۵ درصد به صورت روز شمار مازاد بر اصل بدهی را در قالب اسناد موصوف دریافت می‌نمایند که در عمل بخش زیادی از هزینه تنزیل ناشی از معاملات ثانویه اسناد را جبران می‌نماید. شایان ذکر است میانگین نرخ تنزیل سالانه معاملات ثانویه این اسناد در بازار فرابورس ایران در حال حاضر حدود ۲۱ درصد است که در مطلب مورد اشاره حدود ۳۰ درصد قید شده بود. ۵- به استناد بند (ج) ماده ۳ آئین نامه اجرایی یاد شده و در اجرای بند (ز) تبصره (۸) قانون بودجه سال جاری، در حال حاضر پذیرش اسناد خزانه اسلامی منتشره یا سررسید سال ۱۳۹۸ توسط سازمان امور مالیاتی کشور در قبال بدهی‌های مالیات ارزش افزوده میسر می‌باشد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 روز قبل
مشاور سازمان خصوصی‌سازی گفت: رقم و میزان سود سهام عدالت به چند عامل بستگی دارد و در هفته اول آبان ماه می‌توان گفت که سود تخصیصی تمام مشمولان چقدر خواهد بود که پرداخت سود هم اواخر آذر ماه شروع به توزیع می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، جعفر سبحانی مشاور سازمان خصوصی درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت و مقدار آن اظهار کرد: رقم و میزان سود سهام عدالت به چند عامل بستگی دارد. وی افزود: از ابتدا سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان برای مشمولان مصوب شده بود. اما عده‌ای در دو مرحله ۱۲۰ هزار تومان سود دریافت کردند و طبیعی است که این سود از عدد ۵۳۲ هزارتومان آنها باید کسر شود و نباید کسانی که سود دریافت کرده‌اند با افرادی که دریافت نکرده‌اند یکسان باشند. هر چند در حال حاضر نمی‌توان میزان آن را بیان کرد چراکه هنوز مجمع چند بنگاه و شرکتی که سهام عدالت دارند، برگزار نشده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
جعفری بیان کرد: سال گذشته قرارداد تولید ۶۰ دستگاه گریدر با سازمان راهداری منعقد شد اما تا کنون اجرایی نشده است. در کنار کارگران هپکو هستیم/ سازمان خصوصی سازی به فکر سهامدار جدید باشداستاندار مرکزی گفت: مسئولان برای گره‌گشایی و حل مشکلات کارخانه هپکو در کنار کارگران هستند. استاندار مرکزی بیان کرد: حلقه مدیریت ارشد استان در پیگیری مطالبات کارگران شرکت هپکو از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند. پیگیری معوقات هپکو با قوت دنبال می‌شود/ شورای تامین استان تحقق مطالبات کارگران را در دستور کار داردمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز گفت: پرداخت معوقات حقوق و مزایای کارگران هپکو با قوت دنبال می‌شود و پیگیری این مهم در اولویت قرار دارد. شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴شروع به فعالیت کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
استاندار مرکزی گفت: سازمان خصوصی سازی باید با عزل سهامدار کنونی به دنبال مشتری جدیدی برای شرکت هپکو باشد. آقازاده در ادامه صحبت‌های خود گفت: تا زمانی که دست مدیر عامل خالی باشد و نقدینگی و تولید نباشد و حمایت‌های لازم وجود نداشته باشد، علامه دهر هم که به عنوان مدیر عامل انتخاب شود نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. متاسفانه بعضی از مسئولین ما شرایط هپکو را درک نمی‌کنند و اطلاعات کافی نسبت به این موضوع ندارند و همین مسئله است که هپکو را هر روزه وارد چالش می‌کند. استاندار مرکزی واگذاری این شرکت به بخش خصوصی در دهه ۸۰ را سرآغاز شروع مشکلات شرکت هپکو عنوان کرد و افزود: متاسفانه تبعات این اشتباه بزرگ بعد از حدود ۱۰ سال خود را نشان داد و تا کنون نیز ادامه یافته است. مشکل شرکت هپکو با یک راه حل انقلابی و قاطع قابل حل است و سازمان خصوصی سازی می‌تواند سهامداری را که انتخاب کرده و تا کنون نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند، عزل کند و به دنبال مشتری دیگری باشد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز چهارشنبه با حضور حیدر نعمتی معاون اقتصادی استاندار، یارالله نصیری رئیس سازمان صمت ایلام و تعدادی از مسئولن مشکلات شش واحد تولیدی در محل مورد بررسی قرار گرفت. کارخانه شیر ایلام زاگرس که در حال احیا و نوسازی قرار دارد وضعیت پرداخت تسهیلات توسط بانک عامل مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اقدامات لازم به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات و شروع فعالیت شرکت به عمل آید. در خصوص مشکلات پرداخت تسهیلات و رفع موانع تولید شرکت سبک سازه زاگرس غرب درزمینه ذوب فلزات و تولید انواع شمش که از واحدهای با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰درصد است، مقرر شد هفته آینده تسهیلات مصوب به شرکت پرداخت شود. همچنین از شرکت‌های ایلام لبن تولید کننده خامه و پنیر پیتزا و همچنین شرکت تولید و بازیافت نایلون و نایلکس که از جمله طرح‌های احیاشده شهرک صنعتی ایلام است، بازدید وتصمیمات لازم اتخاذ شد. درپایان ضمن بازدید از کشتارگاه صنعتی دام ایلام مسائل و مشکلات مبتلابه از جمله درزمینه صدور مجوزهای قانونی بنام سرمایه گذار توسط سازمان خصوصی سازی بررسی وپیگیری لازم به عمل آمد.
مهرمهر2 روز قبل
۲- این اسناد به اجبار به هیچ یک از طلبکاران واگذار نمی‌گردد و صرفا در چارچوب سهمیه‌های تعیین شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین تقاضای اشخاص ذینفع طلبکار از طریق دستگاه‌های اجرایی دارای سهمیه صادر می‌شود. ۳- اشخاص طلبکار از دولت که این اسناد را در قبال مطالباتشان دریافت می‌نمایند به ازای هر سال تأخیر از زمان شروع بدهی تا تاریخ سررسید اسناد ۱۵ درصد به صورت روز شمار مازاد بر اصل بدهی را در قالب اسناد موصوف دریافت می‌نمایند که در عمل بخش زیادی از هزینه تنزیل ناشی از معاملات ثانویه اسناد را جبران می‌نماید. شایان ذکر است میانگین نرخ تنزیل سالانه معاملات ثانویه این اسناد در بازار فرابورس ایران در حال حاضر حدود ۲۱ درصد است که در مطلب مورد اشاره حدود ۳۰ درصد قید شده بود. ۵- به استناد بند (ج) ماده ۳ آئین نامه اجرایی یاد شده و در اجرای بند (ز) تبصره (۸) قانون بودجه سال جاری، در حال حاضر پذیرش اسناد خزانه اسلامی منتشره یا سررسید سال ۱۳۹۸ توسط سازمان امور مالیاتی کشور در قبال بدهی‌های مالیات ارزش افزوده میسر می‌باشد. ضمن اینکه به استناد بند (خ) همان آئین نامه سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان خصوصی سازی و گمرک جمهوری اسلامی ایران مجازند به لحاظ نمودن مشوق‌های مناسب تمهیدات لازم را به منظور پذیرش اسناد خزانه اسلامی دولت با سررسید حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۸ را در قبال مطالبات معوق خود از دارندگان اسناد مذکور اتخاذ و مراتب را به نحو مقتضی اطلاع رسانی نمایند که انجام اقدامات لازم در این خصوص در دست پیگیری می‌باشد.
ایسناایسنا2 روز قبل
شورای کار هپکو بدنبال اتفاقات کارگری ۲۵ شهریورماه با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که تجمعات کارگران این شرکت صرفا صنفی است و هیچگونه رویکرد سیاسی ندارد. به گزارش ایسنا، شورای کار هپکو در این بیانیه خطاب به مسئولین کشوری، قضایی و انتظامی استان مرکزی آورده است: همانگونه که حتما استحضار دارید ورود دلالان زمین و وارداتچیان به سهامداری شرکت هپکو و عملکرد اشتباه سازمان خصوصی سازی در اهلیت سنجی‌های گذشته، سبب شده است که بیش از ۳۰۰۰ نفر اعضای خانواده شرکت هپکو طی سالیان گذشته و حال بحران‌های عدیده مالی و دغدغه‌های معیشتی فراوانی را تجربه کرده و می‌کنند که این موضوع منجر به بروز اختلافات بزرگ خانوادگی در زندگی بسیاری از این عزیزان شده است. از آنجا که به اقرار تمامی دلسوزان واقعی انقلاب، تمامی اعتراضات صنفی در این مدت بدون کوچکترین بی احترامی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و به تبع آن مسئولین محترم کشوری، استانی، نظامی و انتظامی برگزار شده و موضوع اصلی همه اعتراضات درخواست‌های صنفی مبنی بر برکناری کامل سهامدار فاقد اهلیت فعلی هپکو، پرداخت حقوق و معوقات و ایجاد کار و رونق واقعی (که ثمره واقعی این رونق را در مواردی همچون حفظ میزان مشاغل موجود و استفاده از ظرفیت عظیم خیل جوانان تحصیلکرده بیکار و مقاوم ساختن اقتصاد کشور در برابر تهدیدات اقتصادی غرب که مورد تاکید همواره رهبری نیز هست، را می‌توان جستجو کرد) بوده است که این درخواست‌ها نیز مورد تایید تمامی مسئولین دلسوز نیز هست و هدف دیگری در این تجمعات بیان نشده است. لذا ضمن اعلام برائت از تمامی آنان که در سایه سیاست بدنبال سیاسی جلوه دادن این اعتراضات صرفا صنفی هستند و تاکید چندین باره بر تنها صنفی بودن این اعتراضات، اعلام می‌کنیم که در صورت ایجاد هرگونه سوء تفاهم، از سوی مقامات استان و کشور، بدینوسیله از رفتارهای بعضا خارج از عرف روزهای گذشته تبری جسته و از شما دلسوزان محترم درخواست داریم همچون گذشته و در کمترین زمان و با پیگیری انقلابی و دلسوزانه خود به احترام ایام عزاداری آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام، نهایت رافت اسلامی را برای کارگرانی که بازداشت شده‌اند را داشته و نسبت به آزادی آنها اقدامات لازم را مبذول فرمایند. انتهای پیام
فارسفارس2 روز قبل
در این زمینه آقازاده، استاندار مرکزی نیز اعلام کرده بود، ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت حقوق کارگران و خرید مواد اولیه تولید به شرکت هپکو اراک پرداخت می‌شود. آقازاده همچنین اعلام کرده بود برای پرداخت باقیمانده تشکیلات شرکت هپکو مدیر این شرکت باید قرارداد دریافت تسهیلات از بانک ملی را منعقد کند که امید است با تصمیم استانداری و تعیین مدیریت جدید شرکت هپکو حقوق کارگران تا پایان شهریور پرداخت شود. * اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل جدید هپکو معرفی می‌شوندسبحانی در پاسخ به پرسشی درباره تصمیمات کمیته رفع موانع تولید درباره شرکت هپکو، گفت: کمیته رفع موانع تولید برای شرکت هپکو جلساتی داشته و مصوباتی داشته است که از جمله آن معرفی مدیرعامل هپکو و تعیین اعضای هیأت مدیره جدید البته با نظر سهامدار عمده بوده است. * تفویض اختیارات به مدیرعامل معرفی شده از سوی استانداری مرکزیهمچنین سبحانی گفت: ‌موضوع انتخاب و تعیین مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره جدید هپکو به موافقت سهامدار عمده هپکو رسیده و سایر توافقات از جمله تفویض اختیارات به مدیرعامل جدید و اعضای هیأت مدیره در چارچوب قانون تجارت و مقررات داخلی شرکت صورت گیرد. بنابراین سازمان خصوصی‌سازی علیه خریدار اول در مراجع قضایی اقامه دعوی کرد و دادگاه به نفع سازمان خصوصی‌سازی رای داد و توانستیم این شرکت را به صورت وکالتی به خریدار بعدی بفروشیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، جعفر سبحانی درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت و مقدار آن اظهار داشت: رقم و میزان سود سهام عدالت به چند عامل بستگی دارد. ممکن است فردی ۱۰ سهم ایران خودرو را خریداری کرده باشد و فردی دیگر ۱۰۰۰ سهم، بنابراین طبیعی است که سود به اندازه سهم خواهد بود. وی افزود: از ابتدا سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان برای مشمولان مصوب شده بود. مشاور سازمان خصوصیسازی با تاکید بر اینکه پرداخت سود در سالهای ۸۸ و ۸۹ اشتباه دولت وقت بوده است، گفت: توزیع سود در آن زمان خلاف قانون بود و مجلس هم اعلام کرد که دولت دیگر نباید به مشمولان سود بپردازد. اما عدهای در دو مرحله ۱۲۰ هزار تومان سود دریافت کردند و طبیعی است که این سود از عدد ۵۳۲ هزارتومان آنها باید کسر شود و نباید کسانی که سود دریافت کردهاند با افرادی که دریافت نکردهاند یکسان باشند.
ایبناایبنا2 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از ایلنا، جعفر سبحانی درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت و مقدار آن اظهار داشت: رقم و میزان سود سهام عدالت به چند عامل بستگی دارد. ممکن است فردی ۱۰ سهم ایران خودرو را خریداری کرده باشد و فردی دیگر ۱۰۰۰ سهم، بنابراین طبیعی است که سود به اندازه سهم خواهد بود. وی افزود: از ابتدا سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان برای مشمولان مصوب شده بود. سود سال ۹۵ برای مشمولانی که سهم یک میلیون تومانی داشتند ۱۵۰ هزار تومان بود که در سال ۹۶ این عدد به ۱۷۵ هزار تومان رسید. هر چند در حال حاضر نمی‌توان میزان آن را بیان کرد چرا که هنوز مجمع چند بنگاه و شرکتی که سهام عدالت دارند، برگزار نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
متاسفانه صفحه‌ی موردنظر شما یافت نشد! اگر با کلیک روی یک لینک به این صفحه رسیده‌اید، مدیریت سایت را از طریق صفحه‌ی تماس با ما از این مشکل مطلع سازید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴-در سال ۹۴ که شما نایب رئیس مجلس بودید، صد در صد سهام نیشکر هفت تپه به دو جوان ۲۸ و ۳۱ ساله واگذار شد. جنابعالی قریب به دوازده سال قبل، از سوی مردم تهران به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شدید. بعنوان یک مصداق مشخص خوب است درباره موضوع مشکلات تلخ کارگران نیشکر هفت تپه به افکار عمومی توضیح بدهید. شما نایب رئیس مجلس بودید، به مردم بگوئید در برابر این غارت بیت المال و دزدی آشکار چه کردید و اگر کاری نکردید، چرا حالا به جای پاسخگویی تظاهر به حق طلبی می‌کنید؟! شما دوازده سال نماینده مجلس بودید و در مقطعی از آن، نایب رئیس.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
مشاور سازمان خصوصی از پرداخت سود سهام عدالت در آبان ماه خبر داد و گفت: در هفته اول آبان ماه می‌توان گفت که سود تخصیصی تمام مشمولان چقدر خواهد بود و هر مشمول چه میزان سود دریافت می‌کند و پرداخت سود هم اواخر آذر ماه شروع به توزیع می‌شود. اعتمادآنلاین| جعفر سبحانی درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت و مقدار آن گفت: رقم و میزان سود سهام عدالت به چند عامل بستگی دارد. وی افزود: از ابتدا سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان برای مشمولان مصوب شده بود. مشاور سازمان خصوصیسازی با تاکید بر اینکه پرداخت سود در سالهای ۸۸ و ۸۹ اشتباه دولت وقت بوده است، گفت: توزیع سود در آن زمان خلاف قانون بود و مجلس هم اعلام کرد که دولت دیگر نباید به مشمولان سود بپردازد. سود سال ۹۵ برای مشمولانی که سهم یک میلیون تومانی داشتند ۱۵۰ هزار تومان بود که در سال ۹۶ این عدد به ۱۷۵ هزار تومان رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، در پی دستور رئیس جمهوری و جلسات مسئولان استان با وزیر صنعت و مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و با موافقت سهامدار عمده هپکو، «ابوالفضل روغنی گلپایگانی» به عنوان مدیرعامل جدید هپکو معرفی شد ولی کارگران معتقدند که مشکل هپکو با این کار رفع نشده و خواستار تغییر سهامدار هستند. آقازاده با بیان اینکه قبول دارم کار به کندی پیش می‌رود، اظهار کرد: متأسفانه بدنه اداری در کشور ما کمی کند است. یکی از بندهای صورتجلسه این است که بانک ملی باقیمانده وام هپکو را برای تولید و پرداخت معوقات پرداخت کند. وی با تأکید بر اینکه استان تمام اختیارات قانونی خود را برای رفع مشکلات به کار گرفته است گفت: مطمئن باشید که اقدامات خوبی در حال انجام است. بنده در استانداری حاضرم ۳۰ میلیارد تومان قرارداد با هپکو ببندم و اگر بتدریج تلاش کنیم این تعداد قراردادها به تدریج افزایش پیدا می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید