سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی

سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی

ایسناایسنا2 روز قبل
در پی درخواست حجت الاسلام و المسلمین مهندس محمد مهدی همتی، مدیر موسسه فرهنگی خاکریز ایمان و اندیشه از ریاست جهاد دانشگاهی برای مستند نگاری دستاوردهای علمی و فناورانه‌ کل سازمان جهاد دانشگاهی، با پیشنهاد دکتر طیبی برای موضوع فرستنده‌های رادیویی جلسه‌ای در دفتر سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر به منظور مستند نگاری پروژه‌ی فرستنده‌های رادیویی تولیدی این سازمان برگزار شد. به گزارش ایسنا، در این جلسه مهندس همتی، مدیر موسسه فرهنگی، مهندس رضی، بنیان‌گذار و نخستین رئیس جهاد دانشگاهی خواجه نصیر، دکتر محمدی میخوش، معاون فرهنگی و سرپرست معاون آموزشی جهاد دانشگاهی خواجه نصیر، مهندس وکیلی، مدیر پروژه‌ها و دکتر پایداری، مدیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر حضور داشتند. این پروژه، دومین پروژه مستندنگاری دستاوردهای علمی است که توسط این موسسه فرهنگی انجام می‌شود. این مستند نگاری حاصل چندین جلسه مصاحبه دقیق کیفی پژوهشگران موسسه فرهنگی با مدیران پروژه‌مربوطه است و برای هر پروژه‌ شاخص سازمان جهاد دانشگاهی کتابی ۳۰ تا ۲۰۰ هزار کلمه‌ای چاپ و منتشر خواهد شد. از برخی از محصولات ارائه شده‌ این موسسه می‌توان به کتب «تاریخ مستطاب آمریکا»، «اقتصاد مقاومتی، سکوی پیشرفت و عدالت» و «غدیر در مدائن» اشاره کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان عمده برنامه‌های فرهنگی این سازمان برای اجرا در سال جاری را تشریح کرد. محمدامین صالحی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا خوزستان، اظهار کرد: تلاش در زمینه برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی، با هدف توسعه و ارتقاء سطح فرهنگی جامعه، به‌ویژه جامعه دانشگاهی، از جمله مهمترین اهداف جهاد دانشگاهی است و پایه و اساس این نهاد انقلابی، فرهنگ است. به همین دلیل هر سال، برنامه‌های فرهنگی در اولویت برنامه‌های جهاد دانشگاهی خوزستان قرار دارد و در سال جاری نیز برنامه‌های متعددی برای اجرا در نظر گرفته شده است. معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با اشاره به فعالیت‌های این مجموعه در بخش دانشجویی، خاطرنشان کرد: سازمان دانشجویان، از جمله ساختارهای بسیار خوب و موفق جهاد دانشگاهی در سال‌های گذشته بوده است. معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان افزود: سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان نیز که ذیل معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خوزستان فعالیت می‌کند، در سال گذشته چندین برنامه قرآنی با حضور استادان برجسته حوزه قرآن و دین، در دانشگاه‌های استان اجرا کرد و این برنامه‌ها در سال جاری، با محوریت سبک زندگی اسلامی، ادامه خواهند داشت.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی طی نشستی که با حضور معاونان فرهنگی دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، از راه‌اندازی «دبیرخانه نکوداشت مقام استاد» در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا بهرامی در این نشست که با حضور برخی دبیران دبیرخانه نکوداشت استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، با بیان اینکه تکریم مقام استاد از اقدامات نیکو و پسندیده‌ای است که همواره بر آن تاکید شده، عنوان کرد: به عبارت دیگر تکریم مقام استاد، تکریم تعلیم و تربیت است. وی تکریم مقام استاد را یک نوع الگوسازی و تربیت فرهنگی دانست و گفت: جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران سال‌هاست که این برنامه را اجرا می‌کند و اثربخشی آن در زمینه‌های مختلف فرهنگی ملموس است. همچنین سیامک برزیده، دبیر دانشجویی دبیرخانه «نکوداشت مقام استاد»، در رابطه با شیوه اجرای این طرح، عنوان کرد: پس از انتخاب اساتید برگزیده، هرساله کتابی تحت عنوان «یادمان استاد» با معرفی بیوگرافی برگزیدگان و پیشینه و تاریخچه منتشر می‌شود. در ادامه نشست سایر معاونان فرهنگی دانشگاه نیز نقطه نظرات خود را در رابطه با اجرای بهینه طرح نکوداشت اساتید مطرح کردند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
یک مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست از فعالیت ۹۰۰ سازمان مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست خبر داد. ژیلا مهدی آقایی در حاشیه نشست فرهنگی دانشگاهیان و فعالان اجتماعی که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حدود ۹۰۰ سازمان مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست داریم که در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و شاخص‌های زیست محیطی فعالیت می‌کنند. وی بیان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست هم به صورت ستادی سیاست‎گذار و برنامه‎ریز برنامه‌های زیست محیطی است و معمولا برنامه‌هایی که در این سازمان تدوین می‌شود در رابطه با مشارکت مردم است. مدیرکل مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: همکاری با سمن‌ها و پیشبرد برنامه‌ها از طریق جامعه سیاست کاری ماست و هر جایی که سازمان‌های مردم نهاد فعالیت می‌کنند در کنار آنها هستیم. مهدی آقایی تصریح کرد: طی جلسات متعددی که داریم راه‌های تعامل بیشتر در حال بررسی است چراکه مردم به طور قطع حمایت خواهند کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
یک مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست از فعالیت ۹۰۰ سازمان مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست خبر داد. ‌به گزارش ایسنا، ژیلا مهدی آقایی در حاشیه نشست فرهنگی دانشگاهیان و فعالان اجتماعی که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حدود ۹۰۰ سازمان مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست داریم که در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و شاخص‌های زیست محیطی فعالیت می‌کنند. وی بیان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست هم به صورت ستادی سیاست‎گذار و برنامه‎ریز برنامه‌های زیست محیطی است و معمولا برنامه‌هایی که در این سازمان تدوین می‌شود در رابطه با مشارکت مردم است. مدیرکل مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: همکاری با سمن‌ها و پیشبرد برنامه‌ها از طریق جامعه سیاست کاری ماست و هر جایی که سازمان‌های مردم نهاد فعالیت می‌کنند در کنار آنها هستیم. مهدی آقایی تصریح کرد: طی جلسات متعددی که داریم راه‌های تعامل بیشتر در حال بررسی است چراکه مردم به طور قطع حمایت خواهند کرد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: اگر رفتار خود را با محیط زیست تغییر ندهیم خشمگین‌تر از گذشته خواهد بود. وی شعار امسال این هفته را کاهش آلاینده‌ها و پسماندها با آسمان آب و زمین سبز عنوان کرد و افزود: هم اکنون پسماند به یک معضل جهانی تبدیل شده و علت آن نوع رفتار ما با محیط زیست است. فتحی‎بیرانوند با بیان اینکه محیط زیست موضوعی همگانی است، ادامه داد: بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی محیط زیست مربوط به تمامی نسل‌ها است و باید با حساسیت با آن برخورد شود. مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: اگر رفتار خود را با محیط زیست تغییر ندهیم خشمگین‌تر از گذشته خواهد بود. فتحی‎بیرانوند خاطرنشان کرد: اگر مردم رفتارشان را نسبت محیط زیست تغییر ندهند نباید انتظار شق‎القمر داشت و باید موضوعات زیست محیطی را در جامعه بسط دهیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: اگر رفتار خود را با محیط زیست تغییر ندهیم خشمگین‌تر از گذشته خواهد بود. وی شعار امسال این هفته را کاهش آلاینده‌ها و پسماندها با آسمان آب و زمین سبز عنوان کرد و افزود: هم اکنون پسماند به یک معضل جهانی تبدیل شده و علت آن نوع رفتار ما با محیط زیست است. فتحی‎بیرانوند با بیان اینکه محیط زیست موضوعی همگانی است، ادامه داد: بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی محیط زیست مربوط به تمامی نسل‌ها است و باید با حساسیت با آن برخورد شود. مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: اگر رفتار خود را با محیط زیست تغییر ندهیم خشمگین‌تر از گذشته خواهد بود. فتحی‎بیرانوند خاطرنشان کرد: اگر مردم رفتارشان را نسبت محیط زیست تغییر ندهند نباید انتظار شق‎القمر داشت و باید موضوعات زیست محیطی را در جامعه بسط دهیم.
فارسفارس2 ماه قبل
اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم) آغار به کار کرد، یک تیم از دانشگاه تهران و یک تیم از دانشگاه امام صادق (ع) به مرحله بعد راه یافتند. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم) به ابتکار معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی و با حمایت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان جهاد دانشگاهی، با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی و با شعار «قرآن معنای زندگی» در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم واقع در مصلی بزرگ امام خمینی تهران آغاز به کار کرد. در اولین روز مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم) مناظره بین تیم‌های ثامن الاحجج از دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان تیم مخالف و تنقیح مناطتر افرازنده از دانشگاه تهران به عنوان تیم موافق و با گزاره «سبک زندگی اسلامی در دوره معاصر ایده‌ای سیاسی و ایدئولوژیک است؟» برگزار شد. همچنین مناظره بین دو تیم عقل سرخ از دانشگاه امام صادق (ع) به عنوان تیم موافق و تیم منتصرین از دانشگاه شهید بهشتی به عنوان تیم مخالف و با گزاره «سبک زندگی قرآنی با اقتضائات زمانی و مکانی عصر حاضر قابل اجراست» نیز برگزار شد. بر اساس این گزارش با نظر داوران حاضر لیلا سنگی (مدیر ارزیابی و نیازسنجی جهاد دانشگاهی واحد دانشگاه تهران)، مهدوی زاهد (مشاور حقوقی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی)، غفاری (عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه علامه و مدیر برنامه‌ریزی و ارزیابی و نظارت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی) تیم‌های تنقیح مناط‌تر افرازنده از دانشگاه تهران و عقل سرخ از دانشگاه امام صادق (ع) به مرحله بعد راه پیدا کردند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم) به ابتکار معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی و با حمایت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان جهاد دانشگاهی، با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی و با شعار «قرآن معنای زندگی» در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم واقع در مصلی بزرگ امام خمینی تهران آغاز به کار کرد. در اولین روز مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم) مناظره بین تیم‌های ثامن الاحجج از دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان تیم مخالف و تنقیح مناط‌تر افرازنده از دانشگاه تهران به عنوان تیم موافق و با گزاره «سبک زندگی اسلامی در دوره معاصر ایده‌ای سیاسی و ایدئولوژیک است؟» برگزار شد. همچنین مناظره بین دو تیم عقل سرخ از دانشگاه امام صادق (ع) به عنوان تیم موافق و تیم منتصرین از دانشگاه شهید بهشتی به عنوان تیم مخالف و با گزاره «سبک زندگی قرآنی با اقتضائات زمانی و مکانی عصر حاضر قابل اجراست» نیز برگزار شد. بر اساس این گزارش با نظر داوران حاضر لیلا سنگی (مدیر ارزیابی و نیازسنجی جهاد دانشگاهی واحد دانشگاه تهران)، مهدوی زاهد (مشاور حقوقی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی)، غفاری (عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه علامه و مدیر برنامه‌ریزی و ارزیابی و نظارت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی) تیم‌های تنقیح مناط‌تر افرازنده از دانشگاه تهران و عقل سرخ از دانشگاه امام صادق (ع) به مرحله بعد راه پیدا کردند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش جمعیت هلال احمر، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر روز سه شنبه در نشست هم اندیشی و امضای تفاهم نامه میان جمعیت هلال احمر و جهاد دانشگاهی که با حضور روسای دو نهاد برگزار شد، گفت: جهاد دانشگاهی ثمره انقلاب است که در دانشگاه شکل گرفته و ارگان توانمندی است که بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی، علمی و درمانی کشور را به دوش می‌کشد. امیدوارم امضای این تفاهم نامه نقطه عطفی برای فعالیت بهتر، موثرتر و منطقی‌تر میان جهاد دانشگاهی و جمعیت هلال احمر باشد. رئیس جمعیت هلال احمر گفت: ما وظایف گسترده‌ای داریم که بر اساس اساسنامه مصوب مجلس به عهده ما گذاشته شده است. حسین کلانتری، مدیرکل دفتر برنامه ریزی وتوسعه آموزش جهاد دانشگاهی نیزگفت: همکاری جهاد دانشگاهی و هلال احمر مدتی است که شروع شده و یکی از کارهای خوبی که صورت گرفته راه اندازی مرکز نوباوه رویش است. نشست دو جانبه تفاهم نامه همکاری مشترک جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و جهاد دانشگاهی با حضور علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر و حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی و همچنین تعدادی از مدیران ارشد دو نهاد در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم)، را ۳۰ اردیبهشت تا ۱ خرداد ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می‌کند. این مسابقات برای اولین بار به ابتکار معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی و با حمایت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان جهاد دانشگاهی، با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی و با شعار «قرآن معنای زندگی» در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم واقع در مصلی بزرگ امام خمینی تهران برگزار می‌شود. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 ماه قبل
اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم) برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم)، ۳۰ اردیبهشت الی ۱ خرداد ماه سال جاری در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار خواهد شد. طبق اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی، این مسابقات برای اولین بار به ابتکار معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی و با حمایت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان جهاد دانشگاهی، با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی و با شعار «قرآن معنای زندگی» در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم واقع در مصلی بزرگ امام خمینی تهران برگزار می‌شود. انتهای پیام
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم)، را ۳۰ اردیبهشت تا ۱ خرداد ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می‌کند. این مسابقات برای اولین بار به ابتکار معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی و با حمایت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان جهاد دانشگاهی، با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی و با شعار «قرآن معنای زندگی» در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم واقع در مصلی بزرگ امام خمینی تهران برگزار می‌شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
یک استاد دانشگاه گفت: شاهنامه فردوسی را می‌توان با نیت قربة الی الله خواند؛ فردوسی برکتی بود که خداوند به ما هدیه داد تا بدانیم چگونه سخن بگوییم. به گزارش ایسنا، بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی به همت کانون چراغ مطالعه سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان قزوین در سالن دانشکده علوم پایه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد. او با اشاره به این‌که فردوسی بزرگ‌ترین شاعر زبان فارسی است، ادامه داد: سخن یا شعر فاخر از نظر فرم و معنا در یک سطح قرار گرفته‌اند؛ شاهنامه فردوسی از دیدگاه هنری، موسیقی کلام و استفهام بی‌نظیر است. استاد دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین افزود: شاهنامه یک دایره‌المعارف است که می‌توان از آن جامعه‌شناسی، دین، تاریخ و کلام را استخراج کرد؛ حکیم جوادی آملی در وصف فردوسی گفته «فردوسی نیاز ملت کنونی ما است». نقالی رزم رستم و سهراب توسط یکی از دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رییس سازمان جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از فعالیت ۴۰۰ گروه دانشجویی در باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۷ گروه دانشجویی مربوط به سیستان و بلوچستان می‌شود. به گزارش ایسنا، دکتر کاظمی در نشست منطقه ۶ کشوری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی در زاهدان اظهار کرد: این باشگاه از سال ۸۷ تا ۸۸ فعالیت خود را با برگزاری اولین گردهمایی کشوری با حضور ۶۰ گروه دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی آغاز کرد. وی ادامه داد: سال ۸۹ و ۹۰ دومین گردهمایی گروه‌های دانشجویی حامی به صورت کشوری برگزار شد. رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با اشاره به توقف فعالیت‌های این باشگاه به دلیل برخی از مشکلات تا سال ۹۵ گفت: در سال ۹۵ فعالیت‌های باشگاه با برگزاری سومین گردهمایی گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی مجدد آغاز شد. کاظمی در راستای معرفی بیشتر باشگاه اظهار کرد: باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی مرکزی برای شناسایی، جذب، هدایت و هم‌افزایی دانشجویان علاقمند و فعال در زمینه فعالیت‌های حمایتی و حفاظتی از محیط زیست و منابع طبیعی است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه سومین جشنواره سراسری طنز دانشجویی تلخند با معرفی نفرات برگزیده در بخش‌های مختلف که به میزبانی سالن همایش‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد، به کار خود پایان داد. در این دوره از جشنواره که با حضور شاعران ملی و دانشجویان طنزپرداز از سراسر کشور برگزار شد، ۱۲ دانشجوی طنزپرداز با کسب بیشترین امتیاز از سوی داوران جشنواره، حائز رتبه برتر شده و عناوین اول تا سوم را با دریافت لوح تقدیر و جوایز نقدی از آن خود کردند. در بخش نثر با موضوع آزاد این دوره از جشنواره سراسری طنز دانشجویی تلخند در زنجان نیز فرزانه حسنی‌راد از دانشگاه فردوسی مشهد به مقام اول دست یافت، امیرحسین دولتی از دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین حائز رتبه دوم در این بخش شد و جایگاه سوم نیز با نظر داوران جشنواره در اختیار امیر ولی‌زاده از دانشگاه زنجان قرار گرفت. گفتنی است، در سومین جشنواره سراسری طنز دانشجویی تلخند ۱۳۴۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود. سومین جشنواره سراسری طنز دانشجویی «تلخند» به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان و با مشارکت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، دفتر طنز حوزه هنری، حوزه هنری زنجان، دانشگاه زنجان، دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار شد.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در نشست خبری سیزدهمین همایش ملی علمی و فرهنگی خلیج‌فارس که صبح امروز در ساختمان جهاد دانشگاهی برگزار شد، گفت: جهاد دانشگاهی از همان آغاز تأسیس به فعالیت‌های فرهنگی اهمیت داده است و این فعالیت مبتنی بر نیازهای جامعه بوده است. عمده فعالیت‌های جهاد دانشگاهی پژوهش‌محور و مطالعه‌محور است و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان و جشنواره کتاب سال دانشجویی فعالیت‌های فرهنگی خود را پیش می‌برد. وی افزود: بر همین اساس وجود همایشی با پیشینه پژوهش از طرف جهاد دانشگاهی احساس می‌شد و پیشینه تحقیقاتی موضوع خلیج‌فارس به عنوان محور برگزاری همایش ملی انتخاب شد که توسط سازمان جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود. علیزاده تأکید کرد: از ویژگی‌های ممتاز همایش ملی خلیج‌فارس می‌توان به تشریح و ارائه مقالاتی در خصوص مباحث مطرح شده درباره این خلیج‌فارس و استفاده از عنوان خلیج عربی اشاره کرد. رئیس مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران در پایان خاطرنشان کرد: اختتامیه این دوره از همایش ملی خلیج‌فارس روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با حضور شخصیت‌های سیاسی و علمی در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه مسئول سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: مقام معظم رهبری همواره دانشجویان را به برپایی کرسی‌های آزاداندیشی و نیز مطالبه‌گری آگاهانه دعوت کرده‌اند. نماینده دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گفت: صحبت‌هایم را در دو بخش خواستگاه اشتغال دانشجویان و تحصیل و مشکلات اشتغال در بین دانشجو معلمان بیان خواهم کرد. آمار وزارت کار نشان می‌دهد پایین بودن درصد بیکاری در افرادی است که تحصیلات دانشگاهی ندارند. مسئول سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی تصریح کرد: دانشگاه اگر دانشگاه باشد باید بتواند از پس‌نیازها خود با استفاده از دانشجویانش بربیاید. وی در پایان گفت: از سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی هرمزگان به جهت برگزاری چنین برنامه‌ای با عنوان «کرسی آزاداندیشی بحران اشتغال در فارغ‌التحصیلان» متشکرم.
فارسفارس3 ماه قبل
امین رستم‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در ارومیه اظهار کرد: ثبت‌نام از گروه‌های دانشجویی این دوره از مسابقات از نیمه دوم فروردین امسال آغاز شده و تا پنج اردیبهشت ادامه دارد. وی افزود: دانشجویان دانشگاه‌های سراسری، پیام نور، آزاد و غیرانتفاعی می‌توانند با تشکیل تیم‌های چهار نفره نسبت به ثبت‌نام و شرکت در مسابقات اقدام کنند. سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی بیان کرد: این مسابقات به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان و به منظور برگزاری مناظره‌هایی با هدف التزام به اخلاق علمی، پرهیز از ورود به نزاع‌های غیرعلمی در میان نسل جوان و نخبه کشور با اهتمام به روز آمدی و کارآمدی مباحث اجرا می‌شود. وی بیان کرد: این مسابقات با همکاری دانشگاه‌های ارومیه و آزاد، پیام‌نور، فنی و حرفه‌ای، فرهنگیان، علمی کاربردی و مشارکت شورای عالی انقلاب فرهنگی، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار می‌شود. رستم‌زاده گفت: برنامه‌های جهاد دانشگاهی در همه حوزه‌ها با مبنای نیاز جامعه و دانشگاه خلق می‌شود و راهبردهای اجرایی به گونه‌ای طراحی می‌شود که مخاطبان پس از بهره‌مندی، ضمن اینکه به طور ملموس خود ارتقایی را در آن به عینه می‌بینند، جامعه نیز در بلند مدت از برکات آن متنعم شده که مناظره از جمله چنین جنس برنامه‌های جهاد دانشگاهی است.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
سرپرست معاونت آموزشی – پژوهشی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی، با بیان اینکه امروزه ۸۰ درصد تالاب‌های کشور در معرض تهدید هستند، تصریح کرد: شهروندان، جوامع محلی و تمامی ذینفعان تالاب می‌توانند نقشی مهم در حفاظت از این پهنه‌ها بازی کنند. وی علت انتخاب موضوع «حفاظت از تالاب‌ها» برای نشست منطقه سه کشوری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی را نزدیکی زمان آن با روز جهانی تالاب‌ها و همچنین وضعیت نامطلوب این اکوسیستم‌های آبی در منطقه شمال کشور دانست. سرپرست معاونت آموزشی – پژوهشی پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی با بیان اینکه امروزه ۸۰ درصد تالاب‌های کشور در معرض تهدید هستند، تصریح کرد: با وجود عضویت ایران در کنوانسیون رامسر به جای اینکه شاهد رشد چشمگیر تالاب‌های ثبتی ایران در فهرست جهانی و بهبود وضعیت این اکوسیستم‌های مهم آبی باشیم، هر ساله به تعداد تالاب‌هایی که از این فهرست خارج می‌شوند، افزوده می‌شود. وی اضافه کرد: رویکرد زیست بومی اساسا بر مشارکت گروه‌های ذینفع تاکید دارد و بر همین اساس مستلزم فراهم ساختن زمینه مناسب برای مشارکت ذینفعان است. نشست منطقه سه کشوری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی، از سری برنامه‌های سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان گیلان و با همکاری پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی و اداره کل محیط زیست استان روز شنبه، ۱۸ اسفندماه برگزار می‌شود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
سرپرست معاونت آموزشی – پژوهشی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی، با بیان اینکه امروزه ۸۰ درصد تالاب‌های کشور در معرض تهدید هستند، تصریح کرد: شهروندان، جوامع محلی و تمامی ذینفعان تالاب می‌توانند نقشی مهم در حفاظت از این پهنه‌ها بازی کنند. وی علت انتخاب موضوع «حفاظت از تالاب‌ها» برای نشست منطقه سه کشوری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی را نزدیکی زمان آن با روز جهانی تالاب‌ها و همچنین وضعیت نامطلوب این اکوسیستم‌های آبی در منطقه شمال کشور دانست. سرپرست معاونت آموزشی – پژوهشی پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی با بیان اینکه امروزه ۸۰ درصد تالاب‌های کشور در معرض تهدید هستند، تصریح کرد: با وجود عضویت ایران در کنوانسیون رامسر به جای اینکه شاهد رشد چشمگیر تالاب‌های ثبتی ایران در فهرست جهانی و بهبود وضعیت این اکوسیستم‌های مهم آبی باشیم، هر ساله به تعداد تالاب‌هایی که از این فهرست خارج می‌شوند، افزوده می‌شود. وی اضافه کرد: رویکرد زیست بومی اساسا بر مشارکت گروه‌های ذینفع تاکید دارد و بر همین اساس مستلزم فراهم ساختن زمینه مناسب برای مشارکت ذینفعان است. به گزارش ایسنا، نشست منطقه سه کشوری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی، از سری برنامه‌های سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان گیلان و با همکاری پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی و اداره کل محیط زیست استان روز شنبه، ۱۸ اسفندماه برگزار می‌شود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
مرکز آفرینش ادبی و هنری دانشجویان تاسیس می‌شود. به گزارش ایسنا، «مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری دانشجویان» جهاد دانشگاهی، زیر نظر سازمان دانشجویان این نهاد تأسیس می‌شود. مجوز تأسیس این مرکز در تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال جاری بعد از تصویب شورای نظارت و گسترش تشکیلات فرهنگی جهاد دانشگاهی توسط رئیس جهاد دانشگاهی صادر شده است. در متن مجوز این مرکز از سوی دکتر حمیدرضا طیبی آمده است: امید است این مرکز در سایه همت بلند شما و سایر همکاران محترم در آن واحد، بتواند با فعالیت‌های فرهنگی شاخص و گزین، گام‌های مؤثری در اعتلای فرهنگی جهاد دانشگاهی و در نتیجه توسعه فرهنگی کشور بردارد. طبق اعلام روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، مرکز فعالیت‌های هنری دانشجویان به عنوان مرکزی تخصصی زیر نظر سازمان دانشجویان قرار است به ساماندهی و راهبری فعالیت‌های نوآورانه و آفرینش‌های هنری دانشجویان در سطح کشور با همکاری گروه‌ها و کانون‌های دانشجویی بپردازد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ماه قبل
سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از بین دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدرس و علاقمند جهت برگزاری دوره‌های فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی جذب می‌کند. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با مشارکت دانشجویان و با هدف رشد و شکوفایی خلاقیت، ایجاد فضای هم اندیشی و همکاری، استفاده از ایده و نظرات دانشجویان در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی و آموزشی، انجام فعالیت‌های گروهی و همچنین بالابردن روحیه نشاط و تندرستی در جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت می‌کند. گفتنی است، مدرسان و علاقه مندان به برگزاری دوره می‌توانند در زمینه‌های هنری شاخه هنرهای تجسمی، صنایع دستی، عکاسی، تئاتر، فیلم، موسیقی و غیره؛ مهارت‌های تخصصی و بالینی شاخه کلیه رشته‌های علوم پزشکی؛ زبان انگلیسی تخصصی و فن ترجمه، کمک‌های اولیه، اردوهای مطالعاتی؛ رایانه و نرم افزارشاخه انیمیشن، نشریات الکترونیکی، نرم افزار موبایلی، بازی‌های رایانه‌ای و غیره؛ مهارتی شاخه گردشگری سلامت، استندآپ، پرورش گل وگیاه، طب سنتی، هنردرمانی، روش تحقیق، …و در زمینه قرآن و حدیث، با سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی همکاری داشته باشند. علاقه مندان می‌توانند جهت اطلاع بیشتر با شماره‌های ۲۲۴۳۹۸۷۲-۳ تماس حاصل کنند و یا به سایت جهاددانشگاهی مراجعه نمایند.

به انتهای لیست رسیدید