سازمان سینمایی

سازمان سینمایی

همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، مصطفی رحماندوست شاعر پیشکسوت و نویسنده ادبیات کودک و نوجوان به دلیل عارضه گرفتگی عروق در بیمارستان بستری شده است. رحماندوست فعلا در شرایط پایدار و مناسبی قرار دارد و بخش عمده‌ای از فوریت‌های پزشکی را با موفقیت پشت سرگذاشته است ولی کماکان برای ادامه درمان و مراقبت در بیمارستان خواهد ماند. رحماندوست در خلال نویسندگی در این سالها به تدریس داستان نویسی و ادبیات کودکان و نوجوانان مشغول بود و به عنوان مسئول بخش کتاب‌های خارجی کودکان و نوجوانان در کتابخانه ملی فعالیت می‌کرد. ضمنا او عضو هیات درجه بندی سنی فیلم سازمان سینمایی کشور می‌باشد.
سینماپرسسینماپرس19 ساعت قبل
سینماپرس: فیلم پرحاشیه و پرهزینه «لاله» به شرط تأیید از سوی اعضای هیأت انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، بهمن‌ماه امسال رونمایی می‌شود تا شاید به ابهامات میلیاردی این پروژه هم پاسخی داده شود. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «لاله» به کارگردانی اسدالله نیک‌نژاد، فرم شرکت در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پرکرده است تا به شرط تأیید هیأت انتخاب این جشنواره مورد قضاوت اصحاب رسانه و سینمادوستان قرار بگیرد. آن زمان علیرضا رضاداد مشاور عالی رییس سازمان سینمایی به عنوان حکم مسئول رسیدگی به امور این فیلم سینمایی شد و در نهایت رای به تعلیق این پروژه سینمایی داده شد. با وجود همین حواشی و نیز تصمیم مدیران سینمایی وقت مبنی‌بر تعلیق این پروژه سینمایی، پرونده تولید تا سال ۱۳۹۷ بسته ماند و در نهایت با تغییر تهیه‌کننده ادامه فیلم باردیگر جلوی دوربین رفت. حال باید دید نمایش پرحاشیه‌ترین فیلم سینمای ایران در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر چه بازخوردهایی را به همراه خواهد داشت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
این در حالی بود که تهیه‌کننده زمان دیگری را برای نمایش فیلم خود در شبکه خانگی در نظر گرفته بود. ساداتیان به‌عنوان صاحب فیلم به این اتفاق واکنش نشان داد و نسخه قاچاق را دقیقا همان نسخه‌ای دانست که تحویل وزارت ارشاد شده است. وی درباره اینکه منشأ قاچاق فیلم کجا می‌توانسته باشد، عنوان کرد: این نسخه تنها در اختیار تهیه‌‌کننده و نهاد فنی آن یعنی لابراتوار بوده است. ارشاد اساسا این نسخه را در اختیار نداشته و بنابراین فیلم یا از مجرای تهیه‌‌کننده یا لابراتوار قاچاق شده است. این را هم باید عنوان کنم که فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» هم دقیقا به همین روش قاچاق شده بود.

پروژه حلب‌سازی از شهرهای ایران با امضای اصغر فرهادی و شرکاء

8+
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین الملل سازمان سینمایی مجوز برگزاری برای دهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «عمار» و اولین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه «سابات» را صادرکرد. به گزارش سینماپرس، دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین الملل سازمان سینمایی در پاسخ به درخواست برگزاری دهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «عمار» از تاریخ ۱۱ تا ۲۰ دی ۹۸ در شهر تهران و سراسر کشور و به دبیری نادر طالب زاده با رعایت آیین نامه هیأت وزیران و اصلاحات بعدی آن در خصوص نظارت بر نمایش فیلم، اسلاید، ویدیو و … موافقت کرد. همچنین دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین الملل سازمان سینمایی در پاسخ به درخواست برگزاری اولین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه «سابات» از تاریخ ۱۰ تا ۱۳ اسفند ۹۸ در شهر یزد و به دبیری جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با رعایت آیین نامه هیأت وزیران و اصلاحات بعدی آن در خصوص نظارت بر نمایش فیلم، اسلاید، ویدیو و … موافقت کرد.

پروژه حلب‌سازی از شهرهای ایران با امضای اصغر فرهادی و شرکاء/ چه کسانی پای بیانیه سیاه را امضاء کردند؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
این بیانیه به فاصله کوتاهی پس ازانتشار «بیانیه ۲۰۰ امضاء» پس از توقیف فیلم خانه پدری کیانوش عیاری امضاء و منتشر شد. بیانیه جدید «صدای آبان» ساختاری شبیه به بیانیه قبلی خانه سینما دارد. اما بیانیه «صدای آبان» و «بیانیه» ۲۰۰ امضا که ضریب سیاسی غلیظی دارند به صورت کلی با سایر بیانیه‌ها متفاوت هستند. در هر صورت امضاء بیانیه توام با سوگیری در مقابل حاکمیت، آورده دلاری برای سینماگران دارد. البته کارنامه توحیدی در مدیریت تنش‌های خانه سینما، پس از تعطیلی آن در تاریخ سینمای این کشور ماندگار خواهد شد.
انتخابانتخاب2 روز قبل
دوباره قاچاق فیلم و این بار توزیع غیرقانونی فیلم جنجالی «خانه پدری». چطور ساخته کیانوش عیاری سر از جعبه فیلم فروشنده‌های جلوی مترو و کانال‌های تلگرامی دانلود فیلم در آورد؟ مسئله اساسی این است. روز گذشته با اعلام خبر ورود نسخه قاچاق فیلم «خانه پدری» به بازار، بار دیگر بحث قاچاق غیرقانونی فیلم‌ها داغ شد. این اواخر اما دوباره قاچاق فیلم‌ها رواج پیدا کرده است. این اتفاق می‌تواند سر نخ لو رفتن این نسخه از فیلم را به جشنواره‌های خارجی برساند که این فیلم در سایت آنها آپلود شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - «لیلا حاتمی» بازیگر مجموعه «نهنگ آبی» به مخاطبانش درباره «نقش، حضور و غیبتش» در این سریال شبکه خانگی توضیحاتی ارایه کردلیلا حاتمی: سازندگان سریال بر خلاف توافق‌مان، سرنوشت دیگری برای «آناهیتا» در نظر گرفتندلیلا حاتمی - بازیگر سینما و تلویزیون - در متنی نوشت: «لازم می‌دانم درباره‌ی نقش، حضور و غیبتم در سریال «نهنگ آبی» چند نکته را با تماشاگرانی که «آناهیتا» و من را در این سریال دنبال کرده‌اند، در میان بگذارم. حضور من در این سریال با این قول و قرار صورت گرفت که این نقش در بازنویسی فیلمنامه رشد و عمق پیدا کند. سرنوشتی ناموزون برای «آناهیتا» که دیگر من نقشی در ایفای آن نداشتم و کاملا غافلگیر شدم. بیشتر بدانید: نقد و بررسی سریال «نهنگ آبی» + عکسبیشتر بدانید: جدایی لیلا حاتمی و بهرام رادان از نهنگ آبی و رقص روی شیشه! + دلیلبیشتر بدانید: چرا لیلا حاتمی از ادامه بازی در نهنگ آبی انصراف داد؟ بیشتر بدانید: لیلا حاتمی با «نهنگ آبی» به خانه‌ها آمد + تیزربیشتر بدانید: نهنگ آبی فریدون جیرانی، نهنگی از نفس افتاده در شبکه نمایش خانگیمنبع: isna. ir
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی واکنش نشان داددردسر وزیر ارشاد برای پوشش بازیگران زنعضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعا وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفتگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. وی در همین راستا ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه اتفاقات اخیر درباره مراسم اکران خصوصی برخی آثار سینمایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان سینمایی گزارش گیری کرده و درباره این مشکل بررسی و کارشناسی دقیقی صورت خواهد گرفت. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واقعیت امر اینکه متولیان امروز سینما خودشان از چارچوب‌های خاص و مشخصی پیروی نمی‌کنند و بیشتر مسائل را با اعمال نظریات و سلایق فردی بررسی و حل می‌کنند. بیشتر بدانید: واکنش بهنوش طباطبایی به انتقادها از پوشش متفاوتش + تصاویربیشتر بدانید: دردسرهایی که پوشش غیر متعارف بازیگران در جشنواره فجر ایجاد کرد! بیشتر بدانید: حجاب بازیگران زن خارجی در جشنواره فجر!
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - فیلم «خانه پدری» با دستور مستقیم دادستانی توقیف شد. در همین ارتباط یک منبع آگاه با تأیید خبر توقیف اکران فیلم خانه پدری گفت: «این فیلم با دستور دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شده است. کارگران خانه پدری تعهد به تغییر با حذف صحنه‌های خشن فیلم داده بود که این کار انجام نشد، در نتیجه دادسرای فرهنگ و رسانه حکم به توقیف فیلم داد.» مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری با بیان اینکه جزئیات و دلایل توقف نمایش فیلم «خانه پدری» طی اطلاعیه‌ای اعلام خواهد شد، گفت: «فیلم خانه پدری از چهارشنبه روی پرده سینما‌ها نمی‌رود.» شنیده‌های تابناک حکایت از آن دارد که سازمان سینمایی در بیانیه‌ای درباره این اتفاق موضع‌گیری می‌کند. بیشتر بدانید: عکس‌های جدید از فیلم «خانه پدری» بیشتر بدانید: وقتی نظر دختر ایوبی درباره یک فیلم باعث توقیف خانه پدری کیانوش عیاری شد! بیشتر بدانید: «خانه پدری» کیانوش عیاری در گرو یک قتل خانوادگی!
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
کانون کارگردانان سینمای ایران از فیلمسازان متقاضی حضور در جشنواره خواست کپی فیلم‌های جدیدشان را تنها به صورت «DCP بازیینی» در اختیار دفتر جشنواره و سازمان سینمایی قرار دهند. به گزارش ایسنا، متن کانون کارگردانان سینمای ایران به شرح زیر است: «کانون کارگردانان سینمای ایران به تمامی سینماگران توصیه می‌کند برای حفظ امنیت فیلم‌ها و جلوگیری از بروز سوءتفاهم از دادن هر گونه نسخه DVD یا اشکال دیگر که به راحتی امکان تکثیر دارد به دفتر جشنواره و شورای پروانه نمایش خودداری کنند. کانون کارگردانان این پیشنهاد را مدتی قبل به دبیر محترم جشنواره آقای دکتر داروغه زاده ارائه کرد که با موافقت ایشان روبرو گردید و اعلام کردند امکان بازبینی فیلم‌ها به صورت DCP در دفتر جشنواره و شورای پروانه نمایش وجود دارد.»
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی ضمن حمایت از شفاف‌سازی قراردادهایی سینمایی تأکید کرد: موافق معافیت مالیاتی برای دستمزدهای غیرمتعارف نیستیم. معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر در مجموع تصمیم درستی است، چون اکثر اهالی این قشر دستمزد و درآمد آنچنانی ندارند و حتی ممکن است ماه‌ها بیکار باشند. اما عدالت حکم می‌کند تعداد محدودی از هنرمندان سلبریتی که دستمزدهای آنچنانی دریافت می‌کنند و بعضا منابع کشور را در خارج از مرزها هزینه می‌کنند، از این امتیاز مستثنی شوند. با توجه به اینکه سازمان سینمایی در دوران ریاست حسین انتظامی روی مقوله شفافیت تأکید دارد، این موضوع را با او در میان گذاشتیم. وی در جواب اینکه «آیا بهانه دستمزد پایین، راهی برای فرار از مالیات و عدم شفافیت نیست؟» تأکید کرد: موافق معافیت مالیاتی برای دستمزدهای غیرمتعارف نیستیم اما فقط افراد معدودی در این زمره‌اند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، نسخه الکترونیکی شماره سی‌وسوم ماهنامه «سوره سینما» به سردبیری یزدان عشیری با عکس روی جلد اولین نشست تبیینی «رسانه و سلطه» منتشر شد. در این شماره علاوه بر انتشار اخبار فعالیت‌های سازمان سینمایی و واحدهای تصویری استان‌های حوزه هنری در آبان‌ماه ۱۳۹۸، به موضوعاتی چون: یادداشت «ترکش ناآرامی‌ها بر پیکر سینماهای کشور»، گفت‌و‌گو با قائم مقام باشگاه فیلم سوره، گزارش کامل اولین نشست تبیینی «رسانه و سلطه» با حضور دکتر حسن عباسی، یادداشت «سینمای ایران و استانداردهای جهانی»، یادداشت «حوزه هنری و نهضت سینماسازی» در مناطق مختلف کشور و چند یادداشت و گفت‌و‌گو حول محور پرونده ویژه این شماره برای «مؤسسه بهمن سبز» و … پرداخته شده است. مجری طرح این ماهنامه آرش رمضانیان است. فاطمه پزشکی، مریم اکبرلو، مرضیه فرزعلیان، امید عشریه، غفور پورغفور، حامد نیکومرام، محمدرسول ظهیری، محمدعلی حیدری و نرگس ساجد در بخش تحریریه و بهادر زارع و سحر قریب به عنوان عکاس در این ماهنامه همکاری داشتند. دانلود شماره سی‌و‌سوم ماهنامه «سوره سینما» انتهای پیام/
ایلناایلنا2 روز قبل
شبکه مستند سیما با ۷ اثر در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت حضور دارد. به گزارش ایلنا، «روایت سیل» ساخته مصطفی شوقی، «روایت رهبری» به کارگردانی مهدی نقویان و «کاست» به کارگردانی حامد سعیدی‌راد در بخش «جایزه شهید آوینی» سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» پذیرفته شده‌‌اند. مستندهای «ایرانوود» به کارگردانی رضا دانش‌پژوه، «دیوارهای نخی» به کارگردانی عباس عمرانی‌بیدی، «کارواش» ساخته محسن سخا و «همه‌چیز درباره آرزو» به کارگردانی کتایون جهانگیری نیز در بخش «مسابقه ملی» مستندهای کوتاه (تا ۴۰ دقیقه) سیزدهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» با دیگر آثار پذیرفته شده رقابت خواهند کرد. سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» ۱۸ تا ۲۵ آذر ۱۳۹۸ به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد شد، این جشنواره توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان سینمایی برگزار می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - «لیلا حاتمی» بازیگر مجموعه «نهنگ آبی» به مخاطبانش درباره «نقش، حضور و غیبتش» در این سریال شبکه خانگی توضیحاتی ارایه کردلیلا حاتمی: سازندگان سریال بر خلاف توافق‌مان، سرنوشت دیگری برای «آناهیتا» در نظر گرفتندلیلا حاتمی - بازیگر سینما و تلویزیون - در متنی نوشت: «لازم می‌دانم درباره‌ی نقش، حضور و غیبتم در سریال «نهنگ آبی» چند نکته را با تماشاگرانی که «آناهیتا» و من را در این سریال دنبال کرده‌اند، در میان بگذارم. حضور من در این سریال با این قول و قرار صورت گرفت که این نقش در بازنویسی فیلمنامه رشد و عمق پیدا کند. سرنوشتی ناموزون برای «آناهیتا» که دیگر من نقشی در ایفای آن نداشتم و کاملا غافلگیر شدم. بیشتر بدانید: نقد و بررسی سریال «نهنگ آبی» + عکسبیشتر بدانید: جدایی لیلا حاتمی و بهرام رادان از نهنگ آبی و رقص روی شیشه! + دلیلبیشتر بدانید: چرا لیلا حاتمی از ادامه بازی در نهنگ آبی انصراف داد؟ بیشتر بدانید: لیلا حاتمی با «نهنگ آبی» به خانه‌ها آمد + تیزربیشتر بدانید: نهنگ آبی فریدون جیرانی، نهنگی از نفس افتاده در شبکه نمایش خانگیمنبع: isna. ir
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - فیلم «خانه پدری» با دستور مستقیم دادستانی توقیف شد. در همین ارتباط یک منبع آگاه با تأیید خبر توقیف اکران فیلم خانه پدری گفت: «این فیلم با دستور دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شده است. کارگران خانه پدری تعهد به تغییر با حذف صحنه‌های خشن فیلم داده بود که این کار انجام نشد، در نتیجه دادسرای فرهنگ و رسانه حکم به توقیف فیلم داد.» مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری با بیان اینکه جزئیات و دلایل توقف نمایش فیلم «خانه پدری» طی اطلاعیه‌ای اعلام خواهد شد، گفت: «فیلم خانه پدری از چهارشنبه روی پرده سینما‌ها نمی‌رود.» شنیده‌های تابناک حکایت از آن دارد که سازمان سینمایی در بیانیه‌ای درباره این اتفاق موضع‌گیری می‌کند. بیشتر بدانید: عکس‌های جدید از فیلم «خانه پدری» بیشتر بدانید: وقتی نظر دختر ایوبی درباره یک فیلم باعث توقیف خانه پدری کیانوش عیاری شد! بیشتر بدانید: «خانه پدری» کیانوش عیاری در گرو یک قتل خانوادگی!
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی واکنش نشان داددردسر وزیر ارشاد برای پوشش بازیگران زنعضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعا وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفتگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. وی در همین راستا ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه اتفاقات اخیر درباره مراسم اکران خصوصی برخی آثار سینمایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان سینمایی گزارش گیری کرده و درباره این مشکل بررسی و کارشناسی دقیقی صورت خواهد گرفت. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واقعیت امر اینکه متولیان امروز سینما خودشان از چارچوب‌های خاص و مشخصی پیروی نمی‌کنند و بیشتر مسائل را با اعمال نظریات و سلایق فردی بررسی و حل می‌کنند. بیشتر بدانید: واکنش بهنوش طباطبایی به انتقادها از پوشش متفاوتش + تصاویربیشتر بدانید: دردسرهایی که پوشش غیر متعارف بازیگران در جشنواره فجر ایجاد کرد! بیشتر بدانید: حجاب بازیگران زن خارجی در جشنواره فجر!
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - گلشیفته فراهانی با انتشار پستی در صفحه‌ی شخصی خود، احساسش به گوگوش خواننده لس آنجلسی را بازگو نموددیدار گلشیفته و گوگوشگلشیفته فراهانی با انتشار تصاویری در صفحه‌ی اینستاگرام خود چنین نوشت: نیویورک دیشب، شبى بود، فراموش نشدنى … گوگوش از ٣ تا ٢٨ سالگى، که ممنوع صدا و تصویر شد، ستاره همه فن حریف ایران زمین بود. تور گوگوش و مارتیک نازنین در امریکا و اروپا ادامه دارد. دیدار گلشیفته و گوگوش در کنسرت نیویورکگلشیفته فراهانی و مارتیک در کنسرت نیویورکبیشتر بدانید: ثبت سوابق گوگوش و بهروز وثوقی در سازمان سینمایی! + عکسبیشتر بدانید: گلشیفته فراهانی: همیشه زندگی برایم تصمیم گرفته! بیشتر بدانید: گلشیفته فراهانی: همیشه از هر محدودیتی فرار می‌کنم + عکسبیشتر بدانید: صحبت‌های گلشیفته فراهانی درباره همبازی شدن با کوین هارت در The Upsideمنبع: صفحه‌ی شخصی گلشیفته فراهانی
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - خانه سینما علیرغم آنچه که در اخبار منعکس شده است از تصمیم سازمان سینمایی برای تبیین آئین نامه پوشش هنرمندان در مجامع مطلع نیستآیا طراحی لباس واحد برای هنرمندان صحت دارد؟ هیئت مدیره خانه سینما درباره دستور العمل طراحی لباس برای هنرمندان بیانیه‌ای را صادر کرد. بیشتر بدانید: پوشش غیرمتعارف بازیگران زن ایرانی و احضار وزیر ارشاد در رابطه به آن! متن بیاینه که برای ایلنا ارسال شده به شرح زیر است: صبح روز چهارشنبه ۲۴ مهرماه، خانه سینما به موضوعی منتسب شد که از آن بی خبر بود. خانه سینما علیرغم آنچه که در اخبار منعکس شده است از تصمیم سازمان سینمایی برای تبیین آئین نامه پوشش هنرمندان در مجامع مطلع نیست و مشورتی هم در این زمینه با هیات مدیره انجام نشده است. به همین منظور این انتظار جدی وجود دارد که در اظهارنظرها و اطلاعیه‌های سازمان سینمایی دقت لازم در خصوص نسبت این سازمان با خانه سینما به عنوان بزرگترین نهاد جامعه اصناف سینمای کشور لحاظ شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - با حکم ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، اعضای هیات انتخاب فیلم‌های سینمایی معرفی شدنداعضای هیات انتخاب فیلم‌های سینمایی در ۳۸ امین جشنواره فیلم فجرمحمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سید محمود رضوی و حسین کرمی در این دوره از جشنواره انتخاب فیلم‌های بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) و نگاه نو (ویژه فیلم اول کارگردانان) را بر عهده خواهند داشت. هیات انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجردکتر محمد احسانی عضو شورای پروانه نمایش فیلم سینمایی و مدیر شبکه‌های تماشا، نمایش و نسیم، دکترمحمود اربابی فیلمنامه‌نویس، عضو شورای پروانه ساخت و معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی، همایون اسعدیان فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده، کارگردان و رییس هیات مدیره خانه سینما، یلدا جبلی فیلمنامه‌نویس، تدوینگر و کارگردان جوان سینما، رضا درستکار منتقد، نویسنده کتاب‌های سینمایی و مستندساز، سیدمحمود رضوی تهیه‌کننده سینما و عضو شورای صنفی نمایش و دکترحسین کرمی عضو شورای پروانه ساخت و نمایش فیلم‌های سینمایی و قائم مقام معاونت سیما طی روزهای آینده رسما فعالیت خود را به عنوان اعضای هیات انتخاب فیلم‌های سینمایی سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر آغاز می‌کنند و تا ۱۵دی ماه فیلم‌های راه یافته به بخش سودای سیمرغ و نگاه نو را معرفی خواهند کرد. سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود. بیشتر بدانید: فیلم‌های متقاضی در جشنواره فجر ۹۸: از «مست عشق» تا «خون شد» بیشتر بدانید: تکذیب یک شایعه توسط حسن فتحیمنبع: khabaronline. ir
همشهریهمشهری3 روز قبل
او درباره انتشار نسخه باکیفیت و ممیزی‌نشده فیلم سینمایی «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری در فضای مجازی گفت: درباره این موضوع باید کسانی که فیلم را در اختیار داشته‌اند پاسخ بدهند. وی درباره اینکه منشأ قاچاق فیلم کجا می‌توانسته باشد، عنوان کرد: این نسخه تنها در اختیار تهیه‌کننده و نهاد فنی آن یعنی لابراتوآر بوده است. ارشاد اساسا این نسخه را در اختیار نداشته و بنابراین فیلم یا از مجرای تهیه‌کننده یا لابراتوآر قاچاق شده است. چرا که این نسخه تنها در اختیار تهیه‌کننده و لابراتوآر بوده است. این را هم باید عنوان کنم که فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» هم دقیقا به همین روش قاچاق شده بود.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: انیمیشن «آقای گوزن» به کارگردانی مجتبی موسوی و محصول مشترک سازمان سینمایی حوزه هنری در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن لندن (LIAF) حضور دارد. به گزارش سینماپرس، انیمیشن کوتاه «آقای گوزن» در ادامه حضورهای موفق خود در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی و کسب جوایز متعدد، این بار در یکی از معتبرترین جشنواره فیلم‌های انیمیشن شرکت دارد. جشنواره بین‌المللی انیمیشن لندن (LIAF)؛ شامل طیف وسیعی از بهترین انیمیشن‌های هوشمندانه و سرگرم کننده ساخت سراسر دنیا می‌شود و تلاش دارد این باور را که انیمیشن مخصوص کودکان است، تغییر دهد. جلسه‌های مفید پرسش و پاسخ، ورکشاپ‌ها و رای گیری از مخاطبان این جشنواره را بسیار پربار کرده است. این جشنواره از ۲۹ نوامبر تا ۸ دسامبر برابر با ۸ تا ۱۴ آذرماه در لندن در حال برگزاریست.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| نشست خبری سیزدهمین جشنواره فیلم مستند ایران (سینماحقیقت) با حضور محمد حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و اجرای و دبیر این دوره از جشنواره سه‌شنبه دوازدهم آذر برگزار شد. حمیدی‌مقدم سپس هدف اصلی از این کارها را آرام‌تر کردن فضای جشنواره و منظم‌تر شدن جشنواره سینما حقیقت و استانداردسازی آن دانست. او همچنین گفت: برای اولین‌بار سهم فروش هر فیلم به مالک فیلم با تایید کارگردان و تهیه‌کننده پرداخت خواهد شد. از سوی دیگر از ۱۳استان پیشنهاداتی برای نمایش فیلم‌ها داریم که احتمالا فیلم‌ها در ده استان به نمایش درخواهند آمد. ما در فروش بلیت یک‌ هدفی داریم که فیلمساز یک درآمد حداقلی داشته باشد برای اینکه فیلمساز به سمت تولید فیلم مستند بلند و نیمه‌بلند برود.
ایمناایمنا3 روز قبل
به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین الملل سازمان سینمایی در پاسخ به درخواست برگزاری برای اولین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه و مستند «طلوع پارس» از تاریخ ۲۷ فروردین تا پنجم اردیبهشت ۹۹ در شهر شیراز و به دبیری حمیدرضا عوض دخت مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری طلوع هنر پارس نما با رعایت آیین نامه هیأت وزیران و اصلاحات بعدی آن در خصوص نظارت بر نمایش فیلم، اسلاید، ویدیو و … موافقت کرد. همچنین دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین الملل سازمان سینمایی در پاسخ به درخواست برگزاری دهمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه «اردیبهشت» از تاریخ یکم تا هفتم اردیبهشت ۹۹در شهر بندرعباس و به دبیری رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با رعایت آیین نامه هیأت وزیران و اصلاحات بعدی آن در خصوص نظارت بر نمایش فیلم، اسلاید، ویدیو و … موافقت کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست خبری سیزدهمین جشنواره فیلم مستند ایران (سینماحقیقت) با حضور محمد حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و اجرای و دبیر این دوره از جشنواره سه‌شنبه دوازدهم آذر برگزار شد. حمیدی‌مقدم سپس هدف اصلی از این کارها را آرام‌تر کردن فضای جشنواره و منظم‌تر شدن جشنواره سینما حقیقت و استانداردسازی آن دانست. تعامل خوبی بین اداره نظارت و ارزشیابی و جشنواره سینماحقیقت وجود دارد. دبیر جشنواره سینماحقیقت درباره تعامل با شهرستان‌ها گفت: این تعامل خودجوش است. از سوی دیگر از ۱۳استان پیشنهاداتی برای نمایش فیلم‌ها داریم که احتمالا فیلم‌ها در ده استان به نمایش درخواهند آمد.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: اصغر رفیعی جم تهیه کننده و فیلمبردار باسابقه سینما در خصوص بحران‌های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: شرم بر تمامی کسانی که با هنر و هنرمند رفتارهای زشت و زننده می‌کنند؛ هیأت مدیره خانه سینما باید آگاه باشد که هنرمند حذف شدنی نیست! شما باید بدانید که حتی اگر جسم هنرمندان را حذف کنید هرگز نمی‌توانید آثار و روح آن‌ها را حذف کنید. مسئولان خانه سینما باید بدانند که با این کارشان هم لطمات شدید روحی به هنرمندان پیشکسوت می‌زنند و هم جوانان را از آینده کاری شان دلزده می‌کنند. این باعث تأسف است که مسئولان به جای اینکه به فکر تأمین معیشت، بیمه بیکاری و ارائه خدمات ویژه به هنرمندان و به ویژه پیشکسوتان باشند می‌آیند و به فکر حذف آن‌ها می‌افتند! رفیعی جم در خاتمه اظهاراتش گفت: شرم بر سینمایی که با هنر و هنرمندش چنین رفتاری می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
با برنامه‌ریزی صورت گرفته سقف وام ۳۰۰ میلیون تومانی در این بخش در نظر گرفته شد و متقاضیان می‌توانستند برای خرید فضای فیزیکی و دفتر تا ۳۰۰ میلیون تومان تقاضای وام کنند. صندوق نیز بعد از هماهنگی با بانک عامل فرد و دفتر متقاضی را به بانک عامل معرفی می‌کند. فرد وام گیرنده نیز ملکی که خریده است را به عنوان وثیقه در اختیار بانک قرار می‌دهد و به این صورت به‌جای آنکه اجاره بدهند اقساط وام را پرداخت می‌کنند. برای عکاسان سینما نیز بر اساس همین سیستم سقف وام ۵۰ میلیون تومانی درنظر گرفته شده و تاکنون با هماهنگی انجمن صدابرداران و عکاسان سینما، ۱۴صدابردار و ۲۱ عکاس برای دریافت وام معرفی شدند. او ادامه داد: امسال به موسسات فنی، عکاسان سینما و صدابرداران این تسهیلات اختصاص یافت و سال بعد صنوف دیگری شامل آن خواهند شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
ساداتیان به عنوان صاحب فیلم به این اتفاق واکنش نشان داد و نسخه قاچاق را دقیقا همان نسخه‌ای دانست که تحویل وزارت ارشاد شده است. وی درباره اینکه منشأ قاچاق فیلم کجا می‌توانسته باشد، عنوان کرد: این نسخه تنها در اختیار تهیه‌کننده و نهاد فنی آن یعنی لابراتوآر بوده است. ارشاد اساسا این نسخه را در اختیار نداشته و بنابراین فیلم یا از مجرای تهیه‌کننده یا لابراتوآر قاچاق شده است. همانطور هم که دیده‌اید نسخه منتشر شده، نسخه کامل و بدون هیچ نشانی از سوی وزارت ارشاد است. این را هم باید عنوان کنم که فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» هم دقیقا به همین روش قاچاق شده بود.
ایلناایلنا3 روز قبل
معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی از اختصاص وام تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان به سه صنف سینما خبر داد. با برنامه‌ریزی صورت گرفته سقف وام ۳۰۰ میلیون تومانی در این بخش در نظر گرفته شد و متقاضیان می‌توانستند برای خرید فضای فیزیکی و دفتر تا ۳۰۰ میلیون تومان تقاضای وام کنند. صندوق نیز بعد از هماهنگی با بانک عامل فرد و دفتر متقاضی را به بانک عامل معرفی می‌کند. برای عکاسان سینما نیز بر اساس همین سیستم سقف وام ۵۰ میلیون تومانی درنظر گرفته شده و تاکنون با هماهنگی انجمن صدابرداران و عکاسان سینما، ۱۴صدابردار و ۲۱ عکاس برای دریافت وام معرفی شدند. وی ادامه داد: امسال به موسسات فنی، عکاسان سینما و صدابرداران این تسهیلات اختصاص یافت و سال بعد صنوف دیگری شامل آن خواهند شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیرکل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر غیرمجاز آثار سینمایی تأکید کرد نسخه منتشرشده از «خانه پدری» در فضای مجازی تنها در اختیار تهیه‌کننده و لابراتوآر فیلم بوده است. او درباره اینکه منشأ قاچاق فیلم کجا می‌توانسته باشد، عنوان کرد: این نسخه تنها در اختیار تهیه‌کننده و نهاد فنی آن یعنی لابراتوآر بوده است. ارشاد اساسا این نسخه را در اختیار نداشته و بنابراین فیلم یا از مجرای تهیه‌کننده یا لابراتوآر قاچاق شده است. چرا که این نسخه تنها در اختیار تهیه‌کننده و لابراتوآر بوده است. این را هم باید عنوان کنم که فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» هم دقیقا به همین روش قاچاق شده بود.

به انتهای لیست رسیدید