سازمان مالیاتی

سازمان مالیاتی

تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود علیزاده معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی گفت: با توجه به رویکرد سازمان نظام پزشکی و شورای عالی نظام پزشکی و هیئت هماهنگی شورای عالی نظام پزشکی اراده همگی بر اجرایی شدن درست و دقیق قانون سال نود و هشت مبنی بر اتصال همه پزشکان به سازمان امور مالیاتی است. ژعلیزاده گفت: امروز هم تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان نظام پزشکی به امضا رسیده که بر اساس آن پزشکان فرصت دارند تا ۳۰ اسفند با دستگاه‌های کارتخوان به سازمان مالیاتی متصل شوند. وی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. امضای تفاهم نامه بین دو سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکیگفتنی است، امروز تفاهم نامه مالیاتی برای دریافت مالیات از طریق دستگاه‌های کارتخوان با سازمان نظام پزشکی در سازمان امور مالیاتی به امضا رسید. انتهای پیام/

۳۰ اسفند؛ آخرین فرصت نصب کارتخوان پزشکان

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
معاون حقوقی و مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی افزود: با توجه به رویکرد سازمان نظام پزشکی و شورای عالی نظام پزشکی و هیئت هماهنگی شورای عالی نظام پزشکی اراده همگی بر اجرایی شدن درست و دقیق قانون سال نود و هشت مبنی بر اتصال همه پزشکان به سازمان امور مالیاتی است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. محمود علیزاده گفت: امروز هم تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان نظام پزشکی به امضا رسیده که بر اساس آن پزشکان فرصت دارند تا ۳۰ اسفند با دستگاه‌های کارتخوان به سازمان مالیاتی متصل شوند. وی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. امضای تفاهم نامه بین دو سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکیتفاهم نامه مالیاتی برای دریافت مالیات از طریق دستگاه‌های کارتخوان با سازمان نظام پزشکی در سازمان امور مالیاتی به امضا رسید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
متخلفانی که در بستر قانون اهداف خود را پیش می‌برند، اما بیشترین ضربه را به تولید و اقتصاد کشور وارد می‌کنند. بی‌تردید بخش قابل توجهی از این تعداد مشغول تامین قطعات مورد نیاز برای خطوط تولید ایران خودرو و سایپا هستند. طبق اظهارات دکتر محمد کردبچه، معاون سازمان برنامه و بودجه، حدود ۷/۵۵ درصد از اقتصاد ایران مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست. شفاف‌سازی ساختار اقتصادمسأله دیگر در نظام مالیاتی کشور، شفاف نبودن اطلاعات اقتصادی و تجمیع نشدن اطلاعات در سازمان امور مالیاتی است. این شرایط باعث کمرنگ شدن انگیزه کسب‌وکار و در مقابل تقویت انگیزه‌های سوداگرانه در اقتصاد ایران شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مالیات مستقیم در میان حوزه‌های مختلف مالیات ستانی متفاوت است، اما با این حال در تعریف کلی، مالیاتی است که از درآمد شخص حقیقی یا شرکت‌ها به استناد قانون اخذ می‌شود و متمایز از مالیاتی است که بر مصرف کا‌ها و خدمات (مالیات غیر مستقیم) وضع می‌شود. مالیات عادلانه در قانون جدید مالیات‌های مستقیممالیات عادلانه در قانون جدید مالیات‌های مستقیم یکی از فلسفه‌های دریافت مالیات، تأمین مالی گروه‌های ضعیف درآمدی از طریق گروه‌های با درآمد بالاست، در همه جای دنیا از مالیات به عنوان ابزاری برای کاهش اختلاف طبقاتی استفاده می‌شود. سیر تحولات قانون جامع مالیات‌های مستقیم در ایرانقانون مالیات‌های مستقیم در سال ۱۳۴۵ تصویب شده است. در این اصلاحیه، نرخ متوسط مالیات از ۵۴ درصد به ۳۵ درصد کاهش یافت. قوانین مالیات‌های مستقیمباب اول اشخاص مشمول مالیات قانون مالیات‌های مستقیم- شامل ۲ ماده قانونیباب دوم مالیات بر دارائی قانون مالیات‌های مستقیم- شامل ۴۹ ماده قانونیباب سوم مالیات بردرآمد قانون مالیات‌های مستقیم- شامل ۸۰ ماده قانونیباب چهارم در مقررات مختلفه قانون مالیات‌های مستقیم- شامل ۸۷ ماده قانونیباب پنجم سازمان تشخیص و مراجع مالیاتی قانون مالیات‌های مستقیم- شامل ۶۴ ماده قانونیانتهای پیام/
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
اگرچه در یک نظام مالیاتی مطلوب باید مبنای تشخیص در هر دو حوزه (عملکرد و ارزش افزوده) یکسان باشد اما به دلایلی در خیلی از موارد یکسان نبودن فروش تشخیص این دو بخش، اجتناب‌ناپذیر است. تامین ۵۰ درصد از درآمدهای مالیاتی به وسیله مالیات بر ارزش افزودهدر اغلب کشورهای مجری مالیات بر ارزش افزوده نرخ اعمال مالیات بالاتر از ۱۵ درصد است در حالیکه نسبت مالیات بر ارزش افزوده وصولی به درآمدهای مالیاتی ۳۰ تا ۴۰ درصد است. در کشور ما با نرخ ۹ درصد در سال ۱۳۹۵، مالیات و عوارض ارزش افزوده وصولی بیش از ۵۰ درصد درآمدهای مالیاتی را تشکیل می‌دهد که این موضوع قبل از این که مبین عملکرد خوب در حوزه مالیات بر ارزش افزوده باشند؛ بیانگر ظرفیت بالقوه مالیات ستانی در حوزه عملکرد است. واریز ۲۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده وصولی به سازمان مالیاتیگفتنی است که به دلیل عدم آگاهی کامل از مبانی قانون مالیات بر ارزش افزوده برخی از مسئولین و آحاد جامعه فکر می‌کنند که کل مبلغ مالیات و عوارض ارزش افزوده دریافتی اصناف از مصرف‌کنندگان نهایی باید به حساب خزانه دولت واریز شود؛ در حالی که به احتمال قریب به یقین کمتر از ۲۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده وصولی در زنجیره آخر توسط اصناف به حساب سازمان امور مالیاتی واریز می‌شود. به عبارت دیگر، مبلغ مالیات بر ارزش افزوده وصول شده از مصرف‌کننده نهایی با کسر مالیات و عوارض پرداختی توسط اصناف به حلقه‌های ماقبل (گمرک، واردکننده مواد اولیه، تولیدکننده، توزیع کننده، خرده‌فروشی و مصرف‌کننده) قابلیت واریز به خزانه دولت را دارد که معادل ۸۰ درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده قبلا به حساب دولت واریز شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، هرگونه تلاش قانونی یا غیرقانونی یک دستگاه و یا یک شرکت به منظور طفره رفتن از پرداخت مالیات یا کمتر پرداخت کردن آن به هرشیوه که انجام شود فرار مالیاتی گفته می‌شود. اصطلاح فرار مالیاتی در رابطه با ترتیبات غیرقانونی اتخاذ شده برای اختفا کردن در درآمد یا نادیده گرفتن بدهی مالیاتی به کار می‌رود و به این معنی است که شخص نامبرده کمتر از میزانی که به نوع قانونی موظف است پرداخت کند. مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی با اشاره به لایحه بودجه ۹۹ برای جلوگیری از فرار مالیاتی هم گفت: بحث فرار مالیاتی بحثی استانی و کشوری است، نخستین بحثی که باید مطرح شود و در این زمینه اهمیت دارد اینکه تمامی داده‌های فعالان اقتصادی در هر سازمان و نهادی اعم از بانک‌ها دراختیار سازمان مالیاتی قرار داده شود. وی خاطرنشان کرد: کسانی که در زمینه نظام مالیاتی حضور دارند و مالیاتی پرداخت نکرده‌اند و کسانی که از ابتدا حضوری نداشته‌اند، شناسایی و ملزم به پرداخت مالیات می‌شوند. مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی افزود: در بعضی موارد برای کنترل رعایت قانون و مقررات به حساب، اسناد و مدارک‌ها رسیدگی و از لحاظ قانونی مراجعه می‌کنیم و از فرار مالیاتی جلوگیری می‌کنیم.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ارشاد گفت: قرار شده است به زودی در جلسه‌ای با حضور وزارت ارشاد و سازمان امور مالیاتی در مورد ۲۳۷فعالیت فرهنگی معاف از مالیات بازنگری شود تا تکلیف مواردی که معاف از مالیات هستند، مشخص شود. وی ادامه داد: با آقای پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی در مجلس صحبت کردم و قرار شد که جلسه‌ای بگذاریم و به صورت مشترک این ۲۳۷ مورد فعالیت‌های معاف از مالیات را مجددا بررسی کنیم. وی گفت: وزارت ارشاد چند سال یکبار با سازمان مالیاتی جلساتی را برگزار می‌کند و به بازنگری این فعالیت‌های معاف می‌پردازد. از سال ۹۳ تاکنون این فعالیت‌ها بازنگری نشده است، اما باید توجه داشت که ما نمی‌توانیم به یکباره همه فعالیت‌ها را معاف یا حذف کنیم. بالاخره دلایل و توجیهاتی در این زمینه وجود داشته که این فعالیت‌ها به صورت قانونی از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
این مقام مسئول با بیان اینکه بخش دولتی از کجا باید این هزینه را تامین کند، ادامه داد: بخش دولتی با انجام خدمات و زیرساخت‌هایی را که انجام می‌دهد باعث می‌شود بخش خصوصی با آرامش و اطمینان و برنامه‌ریزی شده بتواند فعالیت‌های اقتصادی خود را انجام دهد و در نهایت با توجه به ثروت مالیات پرداخت کند. رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در همه کشورهای دنیا سه گزینه بیشتر وجود ندارد که یکی از آنها مالیات است، افزود: یعنی دولت که در فضای دفاعی، امنیتی، آرامش، بهداشت، درمان را تامین می‌کند به نسبت درآمد، مصرف، ثروت باید مالیات پرداخت کنند و هرچه ثروت بیشتر باشد باید مالیات پرداخت شده هم بیشتر شود. این مقام مسئول ابراز داشت: مجموعه مالیات وصول شده برای اداره کشور کم است زیرا معافیت‌های مالیاتی در کشور بالا است و همه به دنبال معافیت هستند و ۵۰ درصد اقتصاد کشور از مالیات معاف است همین عامل موجب می‌شود تا بخشی که مالیات پرداخت می‌کند فشار بسیار قوی را تحمل کند و اگر این معافیت زیاد شود اجرا مالیات بر ارزش افزوده را با مشکل مواجه می‌کند. پارسا با اشاره به اینکه دولت و ملت در این زمینه شریک هستند، بیان کرد: دولت به جای همه ما خدمات و امنیت ایجاد می‌کند و متناسب با درآمد ما مالیات اخذ می‌کند. به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، حمایت از تولید کننده واقعی باید صورت گیرد و فشار به تولید کننده واقعی اصلا درست نیست و باید از این قشر حمایت صورت گیرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/زنجان رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: ۵۰ درصد اقتصاد کشور معاف از مالیات است. پارسا تصریح کرد: هر بخشی برای انجام وظایف خود نیاز به منابعی دارد که یکی از این منابع، مالیات است و اگر دولت منابع نداشته باشد، استقراض می‌کند ولی باید توجه داشت که دولت قرض را باید بپردازد. وی با اشاره به روش دیگر ایجاد منابع برای دولت، یادآور شد: چاپ پول برای دولت‌ها راحت‌ترین راه برای استقراض است ولی چاپ پول تورم ایجاد می‌کند. همچنین چاپ پول فقیر را فقیرتر و غنی را غنی‌تر می‌کند ولی چاپ پول در حد رشد اقتصادی کشور، موجه است. پارسا عنوان کرد: معافیت مالیاتی زیاد بوده و ۵۰ درصد اقتصاد کشور معاف از مالیات است که موجب فشار بر روی پرداختکنندگان می‌شود، از سوی دیگر اگر معافیت‌ها زیاد شود، فرآیند مالیات‌ستانی سخت می‌شود و دریافت مالیات و نیز پرداخت آن با مشکلات حاضر مواجه می‌شود؛ همان‌گونه که در برخی موارد پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده مشکل دارد، باید توجه داشت که مالیات بر ارزش‌افزوده را مصرف‌کننده نهایی پرداخت می‌کند.
فارسفارس3 روز قبل
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در کشور معافیت مالیاتی زیاد بوده و ۵۰ درصد اقتصاد کشور معاف از مالیات است، گفت: این موضوع موجب فشار بر روی پرداخت کنندگان مالیات می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، امیدعلی پارسا ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان بر ضرورت استرداد مالیات صادرکنندگان در سریع‌ترین زمان ممکن تاکید و اظهار کرد: آبادانی با وصول مالیات منجر می‌شود. پارسا با اشاره به اینکه در کشور معافیت مالیاتی زیاد بوده و ۵۰ درصد اقتصاد کشور معاف از مالیات است، خاطر نشان کرد: این موضوع موجب فشار بر روی پرداخت کنندگان مالیات می‌شود. رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در راستای هوشمندسازی نظام مالیاتی همه معاملات باید قابل رویت باشد، عنوان کرد: هیچ دستگاهی هیچ توجیهی برای پنهان کردن اطلاعات لازم سازمان مالیاتی را ندارد. وی با بیان اینکه برای ۱۰ واحد صادراتی که ۸۰ درصد صادرات استان را انجام می‌دهند، مشوق‌هایی در نظر گرفته شود، عنوان کرد: انتظار می‌رود برای پرداخت مالیات این واحدها تعیین مدت‌زمان از هنگام صدور اسناد در نظر گرفته شود.
فارسفارس4 روز قبل
*نمی خواستیم با تنظیم لایحه بودجه بر مبنای صادرات نفت پایین، در مقابل دشمن تسلیم شویموی افزود: مهمترین آیتم، آیتم نفت بود. در لایحه­ بودجه ۹۹ این آیتم، یک میلیون بشکه پیش­بینی شده است که یک مقدار بیشتر از عدد فروش فعلی ما است. *کسری بودجه ۹۹ کمتر از ۱۱۰ هزار میلیارد تومان استتاجگردون در پاسخ به سوالی درباره میزان کسری لایحه بودجه ۹۹ گفت: این لایحه کسری دارد. اصلا جمع عدد من و عدد شما، سازمان مالیاتی می­گوید ۴ هزار میلیارد تومان را از دست می­دهم، من می­گویم ۵ هزار میلیارد تومان هم به آن پایینی­ها بدهیم، این یعنی مجموع آن ۱۰ هزار میلیارد تومان. یعنی اگر من در تهران در آپارتمانی می­نشینم که خانه­ی من ۱۵ میلیارد تومان، ۲۰ میلیارد تومان است یا ملکی دارم که ۳۰ میلیارد تومان است، به او چقدر فشار می­آید؟ بعضی از نماینده­ها گفتند که شما دارید فشار می­آورید.
فارسفارس4 روز قبل
میرزایی گفت: ‌در شناسنامه اقتصادی خانوار میانگین شاخص مالی هر فرد برای سال‌های ۹۶، ۹۵ و ۹۷ که به صورت میانگین بررسی شده و از یک تا ۱۰۰ درصد رتبه‌بندی شده و وضع مالی خانوار به آنها نشان داده می‌شود. سخنگوی ستاد کمک معیشتی حمایتی گفت: اطلاعات فرد در سیستم رفاه ایرانیان وجود دارد و برای بررسی این اطلاعات باید فرد اجازه دهد که این اطلاعات مالی در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور برای اخذ مالیات و نظام بانکی برای ارائه تسهیلات قرار گیرد. به گفته وی، همانگونه که از سوی مقامات سازمان مالیاتی اعلام شده ریشه حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی به خاطر اطلاعات ناقص و یا اشتباه فعالان اقتصادی است، در سامانه حمایت نیز نباید اطلاعات مالی خانوار به اشتباه ثبت شود. وی گفت: ‌ دوره بعدی بررسی تقاضای افراد برای دریافت کمک معیشتی اسفند ماه ۹۸ خواهد بود، اما فعلا این افراد تا ۳۰ دی ماه مهلت دارند به سامانه حمایت مراجعه کنند. یا برای خانواری که دو نفره است به طور میانگین ماهانه ۷ میلیون تومان تراکنش مالی ثبت شده چون این رقم بالای معیار ۵ میلیون تومان است خود به خود از کمک معیشتی حمایتی حذف می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
البته کسری بودجه لزوما به معنای سازش سیاسی نیست؛ باید دید سال آینده دولت چگونه این کسری را مدیریت می‌کند. * با توجه به اینکه تقریبا هر سال کشور گرفتار کسری بودجه می‌شود، این کسری بودجه ناشی از چیست؟ چرا این مساله هیچ‌گاه حل نمی‌شود؟ کسری بودجه به معنای مازاد هزینه‌ها بر درآمدهاست. اگر بودجه را مرور کنید ردیف‌هایی را می‌بینید که اکثر آنها موضوعیت حضور در بودجه و اختصاص ردیف ندارند و بسیاری از اینها هم بر اساس قانون بودجه نمی‌گیرند. دوم، مواردی که اختصاص بودجه به آنها قانونی است، اعلام شود که بودجه سال گذشته مبنای پرداخت سال آینده نیست و پرداخت بودجه به آنها برای سال آینده بر مبنای «بودجه‌ریزی از صفر» باشد. لذا اگر فعالیتی مغایر قانون بودجه بگیرد، حتی اگر یک ریال بودجه بگیرد این اشکال است.
انتخابانتخاب4 روز قبل
«حسین میرزایی» روز سه‌شنبه اظهار داشت: افرادی که در آذرماه اعتراض خود را نسبت به عدم دریافت سبد معیشتی دولت ثبت کردند، هم اکنون می‌توانند وارد سایت hemayat. mcls. gov. ir شده و نتیجه درخواست خود را مشاهده کنند. وی افزود: این افراد با ورود به سایت hemayat. mcls. gov. ir، باید شماره ملی سرپرست خانوار، شماره حساب واریز یارانه نقدی و شماره ملی یکی از اعضای خانوار که در لیست یارانه بگیران هستند را وارد و نتیجه اعتراض خود را مشاهده کنند. سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: اگر گمان کردند که مشمول دریافت سبد حمایت معیشتی دولت هستند می‌توانند تا سی‌ام دی ماه درخواست بازبینی مجدد را ثبت کنند. وی توضیح داد: در گام نخست سه میلیون و ۷۰ هزار نفر متقاضی دریافت سبد معیشتی دولت درخواست خود را ثبت کردند که در بررسی‌ها ۴۱۹ هزار خانوار مشمول دریافت سبد معیشتی شدند و یارانه دو مرحله یکجا به حساب آنها واریز شد. سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: اطلاعات بانکی حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر باقی‌مانده نیز در دو مرحله بررسی شد و مشمول دریافت یارانه نقدی بنزین نشدند.
ایران‌جیبایران‌جیب4 روز قبل
آن‌ها تاکید می‌کنند که علاوه بر جرایم متخلفان، مالیات واقعی آن‌ها از طریق داده‌های سازمان مالیاتی محاسبه خواهد شد. بر اساس قانون بودجه ۹۸، پزشکان مکلف شده‌اند با نصب کارت خوان، مالیات مربوط به درآمدهای خود را به طور شفاف بپردازند. با این حال، طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، مالیات این صنف صرفا ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است. چگونه بفهمیم کارت خوان پزشک به سازمان مالیاتی وصل است؟ علاوه بر نبود کارت خوان، متصل بودن کارت خوان به سازمان مالیاتی نیز برای اصنافی که داشتن کارت خوان برای آن‌ها تکلیف شده است، اهمیت دارد. دوم: علامت سازمان مالیاتی در آن درج شده است.
مهرمهر4 روز قبل
حسین میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر، از تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان کمک معیشتی خبر داد و افزود: براساس اعلام قبل تا امروز مهلت اعتراض وجود داشت اما این مهلت تمدید شد. وی گفت: افرادی که در لیست یارانه بگیران نیستند و متقاضی دریافت کمک حمایت معیشتی هستند می‌توانند تا ۳۰ دی ماه برای ثبت درخواست خود به سایت حمایت hemayet مراجعه کنند. میرزایی اظهار داشت: افرادی که قبلا (آذر ماه) اعتراض خود را در سامانه حمایت ثبت کرده‌اند برای مشاهده نتایج درخواست خود تا ۳۰ دی به پایگاه حمایت مراجعه و با وارد کردن اطلاعات خود نتیجه را مشاهده می‌کنند. میرزایی افزود: اطلاعات آنها برای سازمان مالیاتی ارسال می‌شود و چنانچه اطلاعات آنها در سیستم ما همخوانی نداشته باشد بر اساس ماده ۱۰ قانون هدفمندی یارانه‌ها مصوب ۱۳۸۸، یارانه آنها هم قطع می‌شود. وی گفت: همچنین افرادی که طی هفته گذشته با مراجعه به سامانه درخواست بازبینی داده بودند نیز می‌توانند اعتراض خود را لغو کنند و این امکان نیز در سامانه ایجاد شده است.
جام نیوزجام نیوز4 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد، تغییرات مهمی در خصوص استفاده از خدمات بانکی در سال ۹۹ در لایحه بودجه انجام شده است. بر اساس بند الحاقی۳ به ماده ۲۱ لایحه بودجه سال ۹۹ بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی موظف هستند حداکثر تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۹ کلیه حسابهای بانکی فاقد شناسنامه هویت الکترونیک بانکی (شهاب) معتبر متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی را مسدود نموده و از ارائه هرگونه خدمت یا پرداخت سود به آنان خودداری نمایند. از ابتدای تیر ماه۱۳۹۹ کارسازی کلیه تراکنشهای بین بانکی و درون بانکی به استثنای تراکنش‌های مبتنی بر کارت و پرداخت وجه چکهای عادی و رمز دار صادر شده در سال ۱۳۹۹، مستلزم اظهار بابت توسط پرداخت کننده و دریافت کننده است. پرداخت کننده در هنگام صدور دستور پرداخت در درگاه‌های حضوری و غیرحضوری بانک‌ها مکلف به اظهار «بابت» است. دریافت کننده وجه نیز قبل از برداشت یا انتقال وجه مکلف به تایید یا اصلاح بابت اظهار شده توسط پرداخت کننده در ارتباط با آن است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس بند الحاقی به لایحه بودجه ۱۳۹۹ توسط کمیسیون تلفیق بودجه، بانک مرکزی موظف شد تدبیری اتخاذ نماید که کلیه اطلاعات تراکنشهای بانکی به همراه اطلاعات خود اظهاری شده به صورت فصلی در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار گیرد. این مراجع مجاز هستند به اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص در ارتباط با خودشان استناد کنند. بانک مرکزی موظف است تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ زیرساخت‌های مورد نیاز جهت نظارت بر کلیه تراکنشها اعم از تراکنشهای درون بانکی بانک‌ها را بر اساس مکانیسم‌های مبتنی بر ریسک تهیه و مورد بهره‌برداری قرار دهد. کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی و دستگاه اجرایی اعم از سازمان ثبت احوال کشور سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت اطلاعات و سازمان امور مالیاتی کشور و مراجع قضایی مکلف به همکاری کامل با بانک مرکزی جهت اجرای احکام این بند هستند. انتهای پیام/
ایلناایلنا4 روز قبل
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست هم‌ اندیشی با مدیران فناوری اطلاعات مالیاتی کشور گفت: با استقرار نظام مالیاتی هوشمند، وصول کارا و عادلانه و ارتقای تمکین داوطلبانه مودیان مالیاتی میسر می‌گردد. رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور به ضرورت اصلاح نظام درآمدی کشور و دستیابی به یک اقتصاد پایدار و درون‌زا با اتکای کامل بر درآمدهای مالیاتی تأکید کرد و گفت: تحقق چنین هدفی با حمایت همه‌جانبه ارکان مختلف نظام، مشارکت حداکثری مردم و کارآمدسازی نظام مالیاتی امکان‌پذیر است. وی با بیان اینکه نظام مالیاتی هوشمند باید بر سیستمی یکپارچه، مودی مدار و داده مبنا استوار باشد، گفت: نظام مالیاتی مطلوب و محبوب باید شاخص‌هایی همچون مورد اعتماد ذینفعان، هوشمند، مقتدر، قانون مدار و ایمن را دارا باشد. رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور بر اهمیت توسعه نظام مالیاتی با تکیه بر فناوری‌های نوین اطلاعاتی تأکید کرد و گفت: توسعه نظام مالیاتی صرفا به معنای افزایش درآمدهای مالیاتی و یا مکانیزاسیون صرف نیست بلکه باید منجر به توسعه پایدار اقتصاد کشور شود. وی در خاتمه گفت: با تکمیل سامانه‌های یکپارچه مالیاتی و استقرار نظام مالیاتی هوشمند، سازمان به سمت شفافیت حداکثری اطلاعات به پیش خواهد رفت تا بتواند با اطلاعات شفاف کار کند; رسیدگی کند و محاسبات خود را در حوزه وظایف و مأموریت‌هایش انجام دهد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
البته کسری بودجه لزوما به معنای سازش سیاسی نیست؛ باید دید سال آینده دولت چگونه این کسری را مدیریت می‌کند. منظورم این است که یک سازوکار خودکار در قانون بودجه می‌آید که هزینه‌ها را به اندازه درآمدها محدود می‌کند. * با توجه به اینکه تقریبا هر سال کشور گرفتار کسری بودجه می‌شود، این کسری بودجه ناشی از چیست؟ چرا این مساله هیچ‌گاه حل نمی‌شود؟ کسری بودجه به معنای مازاد هزینه‌ها بر درآمدهاست. دوم، مواردی که اختصاص بودجه به آنها قانونی است، اعلام شود که بودجه سال گذشته مبنای پرداخت سال آینده نیست و پرداخت بودجه به آنها برای سال آینده بر مبنای «بودجه‌ریزی از صفر» باشد. لذا اگر فعالیتی مغایر قانون بودجه بگیرد، حتی اگر یک ریال بودجه بگیرد این اشکال است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
برای نمونه ما در بحث حوزه فرهنگ و هنر یکسری فعالیت‌ها داریم که برخی از افراد از آن‌ها درآمدهای بالا دارند و برخی دیگر درآمدهای بسیار پایین. وی گفت: ‌ وزارت ارشاد چند سال یکبار با سازمان مالیاتی جلساتی را برگزار می‌کند و به بازنگری این فعالیت‌های معاف می‌پردازد‌. از سال ۹۳ تاکنون این فعالیت‌ها بازنگری نشده است، ‌ اما باید توجه داشت که ما نمی‌توانیم به یکباره همه فعالیت‌ها را معاف یا حذف کنیم. بالاخره دلایل و توجیهاتی در این زمینه وجود داشته که این فعالیت‌ها به صورت قانونی از پرداخت مالیات معاف شده‌اند. آیا این دلایل از میان رفته است که می‌خواهیم این فعالیت‌ها را از مالیات معاف کنیم؟ انتهای پیام/
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
اما این فعالیت دولت بدون داشتن منابع مالی و مادی ناممکن بود و شهروندان پذیرفتند بخشی از درآمد خود را به نهاد دولت بدهند تا وظایف خود را انجام دهد. همیشگی نبودن معافیت مالیاتی یکی دیگر از استانداردهای معافیت مالیاتی است. باید در هر معافیت مالیاتی قید شود این معافیت برای یک دوره معین است و پس از آن حذف می‌شود یا به‌طور تدریجی میزان معافیت مالیاتی کاهش می‌یابد. حالا که دولت می‌داند از محل صادرات نفت درآمد قابل اعتنایی ندارند، می‌خواهند خود را به جیب شهروندان سنجاق کند. از سوی دیگر دولت برای افزایش صادرات معافیت مالیاتی وضع می‌کند و از ناحیه‌ای دیگر دولت نیاز دارد مالیات بیشتری بگیرد.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشغلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ۲۳ دی ماه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی لایحه بودجه سال آینده یک گام رو به جلو پرداخت. اخبار سیاسی- رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با بیان اینکه در خصوص درآمد‌ها پیش بینی‌ها نسبت به سایر بخش‌ها در لایحه بودجه بالا است گفت: در بررسی بودجه دو نوع نگاه داریم اول این که یا باید درآمد‌ها را به شدت کاهش دهیم و یا اینکه بگذاریم دولت در طول سال متناسب با وصولی هایش و با مکانیسم تخصیص کارش را انجام دهد رویه دوم توسط کمیسیون تلفیق انتخاب شده است برای این امر دلیل داشتیم که یکی از مهمترین آیتم‌های آن بحث نفت بود. تاجگردون با اشاره به اینکه در سنوات قبل از تحریم روزانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت فروش داشتیم گفت: دولت تحریم کننده اصلی اقتصاد ایران اعلام کرد که مانع فروش حتی یک بشکه نفت ایران خواهد شد. او با اشاره به اینکه بودجه کسری دارد گفت: این موضوع واقعیت دارد، وقتی می‌خواهیم درآمد‌ها را کاهش دهیم همواره نمایندگان به این موضوع توجه می‌کنند که باید چه هزینه‌هایی را کاهش دهند، مجلس در این گونه مواقع خیلی دست به ترتیب درآمد‌ها و هزینه‌ها نمی‌زند، تا دولت در طول سال متناسب با تخصیص آن‌ها را ساماندهی کند و به دنبال این موضوع دولت با کسری بودجه روبرو می‌شود. او با اشاره به اینکه وقتی حواله قیر از وزارت راه صادر می‌شود به گونه‌ای است که معمولا وزارتخانه‌ها پولی برای این موضوع ندارند و به پیمانکار خود می‌گویند بخشی از قیر را بابت دستمزد بردارند و در نهایت فساد شکل می‌گیرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
هیچ دولتی نمی‌تواند بدون استناد به یک یا چند قانون موجود و منسوخ نشده معافیت مالیاتی دهد. همیشگی نبودن معافیت مالیاتی یکی دیگر از استانداردهای معافیت مالیاتی است. باید در هر معافیت مالیاتی قید شود این معافیت برای یک دوره معین است و پس از آن حذف می‌شود یا به‌طور تدریجی میزان معافیت مالیاتی کاهش می‌یابد. حالا که دولت می‌داند از محل صادرات نفت درآمد قابل اعتنایی ندارند، می‌خواهند خود را به جیب شهروندان سنجاق کند. از سوی دیگر دولت برای افزایش صادرات معافیت مالیاتی وضع می‌کند و از ناحیه‌ای دیگر دولت نیاز دارد مالیات بیشتری بگیرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 روز قبل
نحوه اعمال مالیات به نرخ صفر برای سرمایه‌گذاری اقتصادی در شهرک‌های صنعتی و ویژه اقتصادی به این شرح است که در یک دوره ۱۳ ساله مشمول معافیت مالیاتی از طریق محاسبه مالیات به نرخ صفر هستند. معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران روز گذشته اعلام کرد که از حدود ۱۰ هزار واحد صنعتی راکد مستقر در شهرک‌های صنعتی تا پایان امسال هزار و ۳۵۰ واحد دوباره به چرخه تولید بازمی‌گردند. محسن صالحی‌نیا در گفت‌وگو با «شاتا»، در مورد تعداد واحدهای جدیدی که به‌تازگی در شهرک‌های صنعتی راه‌اندازی شده‌اند، گفت: ۳۷ هزار واحد صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی، جواز تأسیس و پروانه صنعتی دریافت کرده و درحال طی مراحل ایجاد هستند. این واحدها نیز به تناوب، وارد چرخه تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی می‌شوند که با احتساب ۴۵ هزار واحد صنعتی فعال قبلی، تعداد واحدهای فعال در شهرک‌های صنعتی به ۸۲ هزار واحد افزایش خواهد یافت. او در مورد عمده‌ترین مشکل و عامل تعطیلی و کاهش ظرفیت تولید واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی، گفت: در واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی که عوامل تولید در آن فراهم است و در زنجیره تأمین مواد اولیه و عرضه محصول در بازارهای داخلی و صادراتی مشتری مناسبی وجود دارد، مشکل اصلی «تأمین نقدینگی» است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد، در صورت تصویب بندهای مرتبط با تراکنش‌های بانکی در صحن علنی مجلس …بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد، در صورت تصویب بندهای مرتبط با تراکنش‌های بانکی در صحن علنی مجلس، در سال بعد کلیه حسابهای فاقد شناسه شهاب مسدود شده و خدمات بانکی به فعالیتهای غیر مجاز مثل استفاده از حساب اموات ارائه نمی‌شود. بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد، تغییرات مهمی در خصوص استفاده از خدمات بانکی در سال ۹۹ در لایحه بودجه انجام شده است. بانک مرکزی موظف است بسترهای لازم جهت تکمیل اطلاعات هویتی مشتریان بانکی و اخذ تاییدیه صحت اطلاعات از مراجع ذیربط اختصاص شناسه هویت الکترونیکی بانکی (شهاب) یکتا را فراهم نماید. از ابتدای تیر ماه۱۳۹۹ کارسازی کلیه تراکنشهای بین بانکی و درون بانکی به استثنای تراکنش‌های مبتنی بر کارت و پرداخت وجه چکهای عادی و رمز دار صادر شده در سال ۱۳۹۹، مستلزم اظهار بابت توسط پرداخت کننده و دریافت کننده است. پرداخت کننده در هنگام صدور دستور پرداخت در درگاه‌های حضوری و غیرحضوری بانک‌ها مکلف به اظهار «بابت» است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
۹۵۰۰ میلیارد تومان، درآمد ناشی از اخذ مالیات بر خانه‌های خالیعنایتی نجف آبادی ادامه داد: پس از تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی، اخذ این مالیات، به ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان به منظور شناسایی خانه‌های خالی در کشور منوط شد. این کارشناس عمران در بیان درآمد حاصل از اخذ مالیات بر خانه‌های خالی برای کشور، افزود: در شرایط فعلی و با نرخ اعلامی از سوی مجلس در قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی در کشور، با احتساب این امر که قیمت خانه‌های خالی از قیمت میانگین در کشور تبعیت کند، اخذ این مالیات می‌تواند ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را از جیب سوداگران به خزانه دولت سرازیر کند. نرخ اخذ مالیات بر خانه‌های خالی مناسب نیستعنایتی نجف‌آبادی، ضمن اشاره به اینکه مالیات بر خانه‌های خالی تنها از سوداگران بازار مسکن اخذ می‌شود، گفت: قانون فعلی مالیات بر املاک خالی با نرخ‌های مالیاتی تعیین‌شده کارآیی لازم را در عرضه مسکن خالی به بازار اجاره ندارد، اما با همین سازو کار تعیین شده می‌توان رقم‌های کلانی را بدست آورد. وی با بیان اینکه تعداد خانه‌های خالی در ایران دو برابر استاندارد جهانی است تأکید کرد: دولت برای کنترل این مسئله باید برای ورود خانه‌های خالی به شبکه عرضه طرح و برنامه ارائه دهد. عقبایی یادآور شد: مجلس قانون مالیات بر خانه‌های خالی را تصویب کرد، اما وزارت اقتصاد و دارایی این قانون را به دلیل نبود ابزار لازم برای شناسایی خانه‌های خالی اجرایی نمی‌کند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد، تغییرات مهمی در خصوص استفاده از خدمات بانکی در سال ۹۹ در لایحه بودجه انجام شده است. بانک مرکزی موظف است بسترهای لازم جهت تکمیل اطلاعات هویتی مشتریان بانکی و اخذ تاییدیه صحت اطلاعات از مراجع ذیربط اختصاص شناسه هویت الکترونیکی بانکی (شهاب) یکتا را فراهم نماید. شرکتهای خدمات پرداخت بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی مکلف هستند حداکثر تا پایان مرداد ماه ۱۳۹۹ از ادامه فعالیت پرخطر و غیرمجاز حسابهای بانکی و پایانه‌‌های فروش اعم از فیزیکی و مجازی در کمتر از ۲۴ ساعت جلوگیری نمایند. پرداخت کننده در هنگام صدور دستور پرداخت در درگاه‌های حضوری و غیرحضوری بانکها مکلف به اظهار «بابت» است. دریافت کننده وجه نیز قبل از برداشت یا انتقال وجه مکلف به تایید یا اصلاح بابت اظهار شده توسط پرداخت کننده در ارتباط با آن است.
ایسناایسنا5 روز قبل
مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی برای واحدهای مختلف شهرک‌های صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی اعلام شد که شرایط اعمال این شرایط و نحوه اجرای آن در مناط کمتر توسعه یافته با سایر مناطق متفاوت است. نحوه اعمال مالیات به نرخ صفر برای سرمایه‌گذاری اقتصادی در شهرک‌های صنعتی و ویژه اقتصادی بدین شرح است که در یک دوره ۱۳ ساله مشمول معافیت مالیاتی از طریق محاسبه مالیات به نرخ صفر هستند. نحوه اعمال مالیات با نرخ صفر برای شهرک‌های صنعتی و ویژه اقتصادی در سایر مناطق بدین گونه است که در یک دوره هفت ساله مشمول معافیت مالیاتی از طریق محاسبه مالیات به نرخ صفر می‌شوند. این معافیت شامل واحدهای تولیدی و معدنی مستقر در مناطق ویژه اقتصادی و شهرک‌های صنعتی واقع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری مرکز استان تهران نمی‌شود. همچنین مؤدی درآمدهای خود را به طور کامل و شفاف به سازمان امور مالیاتی ابراز کند، زیرا مالیات با نرخ صفر درصد صرفا شامل درآمد ابزاری به جز درآمدهای اعمال شده است.
فارسفارس5 روز قبل
معاون فناوری‌های سازمان امور مالیاتی گفت: هرگونه سوءاستفاده صنوف و پزشکان از کارت‌خوان را از طریق دفتر مبارزه با پول‌شویی با حساسیت بررسی و پی‌گیری می‌کنیم. همچنین این سامانه منجر به کاهش فرار مالیاتی می‌شود. وی به شهروندان توصیه کرد: از طریق سامانه ارتباط مردمی با تلفن ۱۵۲۶ نسبت به این موضوع حساس باشند و موارد مشابه را اطلاع دهند. سازمان مالیاتی از طریق دفتر مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی با حساسیت موارد را بررسی و پیگیری می‌کند. به گزارش فارس، بسیاری از شهروندان در تماس با ما اعلام کرده‌اند برخی صنوف به خصوص مطب پزشکان از کارت‌خوان‌هایی غیرمرتبط استفاده می‌کنند و برای کارت کشیدن سلیقه‌ای رفتار می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید