سازمان مجاهدین انقلاب

سازمان مجاهدین انقلاب

مهرمهر3 روز قبل
اکنون بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب، ۱۰ مجلس را پشت سر گذاشته‌ایم و در آستانه انتخاب یازدهمین مجلس هستیم. شاید اگر زمینه‌های قانونی انتخابات مجلس فراهم بود، این انتخابات، حتی زودتر از اینها برگزار می‌شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. مجلس هفتم؛ اقتصاد بدون الفبابا همه التهابات که در سال آخر مجلس ششم اتفاق افتاد، مجلس هفتم با اکثریت نیروهای اصولگرا تشکیل شد. از آنجا که انتخابات مجلس دهم، اولین انتخابات مجلسی بود که با انتخابات خبرگان همراه شده بود، این اهمیت مضاعف شده بود.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
شاید اگر زمینه‌های قانونی انتخابات مجلس فراهم بود، این انتخابات، حتی زودتر از اینها برگزار می‌شد. در این مجلس نمایندگان طیف‌های مختلف سیاسی، رأی آوردند ولی با این همه حزب جمهوری اسلامی، اکثریت را در مجلس دارا بود. مجلس دوم؛ شکاف نیروهای متحد انقلاب در مجلسبا خروج حزب توده و سازمان مجاهدین از عرصه سیاسی جمهوری اسلامی، انتخابات مجلس دوم محل رقابت حزب جمهوری اسلامی و نیروهای خط امام شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. از آنجا که انتخابات مجلس دهم، اولین انتخابات مجلسی بود که با انتخابات خبرگان همراه شده بود، این اهمیت مضاعف شده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۷۶، به جناح راست بی وفایی کرد و از کارگزاران خواست به جای ناطق ناطق نوری (نامزد جامعه روحانیت)، از خاتمی حمایت کنند. آنها همین رفتار منافقانه را در حق ناطق نوری مرتکب شدند. او را در انتخابات ۷۶ ترور شخصیت کردند و قبل از آن در تجمعات شعار دادند «مجلس زوری نمی‌خوایم- ناطق نوری نمی‌خوایم». جالب این که اصلاح طلبان بعدها خاتمی را هم اردک فلج خوانده و خواستار استعفای او شدند! اما اصلاح طلبان در انتخابات ۹۲ و ۹۶، روحانی را شیخ اعتدال نامیدند.
رجانیوزرجانیوز3 روز قبل
مجلس چهارم؛ فراتر از قانوناولین انتخابات مجلس بعد از رحلت امام و همراه با اجرای قانون نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. مجلس هفتم؛ اقتصاد بدون الفبابا همه التهابات که در سال آخر مجلس ششم اتفاق افتاد‌، مجلس هفتم با اکثریت نیروهای اصولگرا تشکیل شد. مهم‌ترین وقایع این دوره مجلس عبارت است از: رأی به استیضاح کردان به‌عنوان وزیر کشورقانون اخراج سفیر انگلیستصویب قانون هدفمندی یارانه‌هاجریان فتنه و بازتاب‌های آن در مجلس و مواضع نمایندگانمهم‌ترین تصویر مجلس هشتم، دوره سه‌ماهه وزارت کشور علی کردان است. انتخابات مجلس همیشه برای پیشبرد اهداف دولت‌ها اهمیت داشته و از آنجا که همواره دولت‌های ما ۸ساله بوده و انتخابات مجلس یک‌سال از تشکیل دولت عقب‌تر بوده، لذا برای دولت‌ها مجلس دوم زمان صدارت‌شان از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
شاید اگر زمینه‌های قانونی انتخابات مجلس فراهم بود، این انتخابات، حتی زودتر از اینها برگزار می‌شد. مجلس چهارم؛ فراتر از قانوناولین انتخابات مجلس بعد از رحلت امام و همراه با اجرای قانون نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. مجلس هفتم؛ اقتصاد بدون الفبابا همه التهابات که در سال آخر مجلس ششم اتفاق افتاد، مجلس هفتم با اکثریت نیروهای اصولگرا تشکیل شد. از آنجا که انتخابات مجلس دهم، اولین انتخابات مجلسی بود که با انتخابات خبرگان همراه شده بود، این اهمیت مضاعف شده بود.
فارسفارس4 روز قبل
ضمنا از همین حیث است که امام مجلس را «عصاره فضائل ملت» و «در رأس امور» دانستند. شاید اگر زمینه‌های قانونی انتخابات مجلس فراهم بود، این انتخابات، حتی زودتر از اینها برگزار می‌شد. مجلس چهارم؛ فراتر از قانوناولین انتخابات مجلس بعد از رحلت امام و همراه با اجرای قانون نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. از آنجا که انتخابات مجلس دهم، اولین انتخابات مجلسی بود که با انتخابات خبرگان همراه شده بود، این اهمیت مضاعف شده بود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به گزارش ایسنا، ‌ مرتضی الویری با حضور در برنامه سرچشمه، ‌ اظهار کرد: من اولین بار اسم گروه فرقان را سال ۱۳۵۵ شنیدم. سال ۵۵ یکی از اعضای ما با گروه فرقان ارتباط پیدا کرد و یا گروه فرقان برای عضو گیری به سراغ او آمد. این فرد عضو فرقان نشد اما اعلام کرد که ما آماده‌ایم تا به گروه فرقان کمک کنیم. الویری تصریح کرد: ببنید گروه فرقان از نظر دیدگاه مذهبی یک دیدگاه غیر التقاطی داشت و مجاهدین خلق را یک گروه التقاطی می‌دانست. عضو سابق سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تصریح کرد: اوایل انقلاب سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه سیاسی بود نظامی هم بود.
فارسفارس1 هفته قبل
اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در قالب جبهه‌های مختلف مشغول رایزنی و بستن لیست‌های انتخاباتی هستند و دود سفید از اردوگاه هر دو جریان پس از نظرنهایی شورای نگهبان بلند خواهد شد. موضوع عدم نامزدی و سرلیستی محمدرضا عارف از زمانی داغ‌ شد که علی شکوری‌راد دبیرکل حزب اتحاد در یک نشست خبری گفت که احتمالا عارف نه سرلیست می‌شود و نه نامزد. جواد امام دبیرکل مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب و از چهره‌های نزدیک به رئیس دولت اصلاحات در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس اما تاکید دارد که «عارف اگر نمی‌خواهد برای انتخابات نامزد شود باید رسما اعلام کند، آقایان دیگر که سخنگوی عارف نیستند‌». به گزارش فارس، مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب از جمله احزاب اصلاح‌طلب است که چندی پس از آغاز فعالیت حزب اتحاد ملت ایران اعلام موجودیت کرد و بسیاری از کارشناسان این حزب را بدل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی می‌دانند. این حزب در دو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات عضویت و حق رای دارد.

حامیان داخلی «نفاق» خواستار مجازات مدافعان امنیت شدند! / تحلیل بیانیه‌ی ضدامنیتی محفل «امنیتی» اصلاحات درباره آشوب‌های اخیر

15+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
فراروفرارو2 هفته قبل
در میان موافقان ممکن است عده‌ای عملکرد دولت را به‌طور کامل تایید کنند. عده‌ای هم بر این باور باشند که بسیاری از مشکلات موجود ناشی از عملکرد دولت نیست و عملکرد دولت را قابل‌قبول بدانند. مخالفان هم تصور می‌کنم دو دسته باشند؛ یک دسته واقعا به عملکرد دولت معترض هستند و دسته دیگر باتوجه به نارضایتی مردم از وضع موجود و اینکه احتمالا وضع موجود را ناشی از عملکرد دولت می‌دانند، تلاش می‌کنند خرج خود را از دولت جدا کنند تا در انتخابات چند ماه آینده بتوانند حمایت مردم را جلب کنند. البته عملکرد دولت ترامپ را هم در به بن‌بست کشاندن این عملکرد در مراحل بعد نباید فراموش کرد. منافع شخصی بر منافع حزبی، منافع حزبی بر منافع جناحی و بالاخره منافع جناحی بر منافع ملی تقدم پیدا می‌کند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 هفته قبل
در میان موافقان ممکن است عده‌ای عملکرد دولت را به‌طور کامل تایید کنند. عده‌ای هم بر این باور باشند که بسیاری از مشکلات موجود ناشی از عملکرد دولت نیست و عملکرد دولت را قابل‌قبول بدانند. مخالفان هم تصور می‌کنم دو دسته باشند؛ یک دسته واقعا به عملکرد دولت معترض هستند و دسته دیگر باتوجه به نارضایتی مردم از وضع موجود و اینکه احتمالا وضع موجود را ناشی از عملکرد دولت می‌دانند، تلاش می‌کنند خرج خود را از دولت جدا کنند تا در انتخابات چند ماه آینده بتوانند حمایت مردم را جلب کنند. البته عملکرد دولت ترامپ را هم در به بن‌بست کشاندن این عملکرد در مراحل بعد نباید فراموش کرد. منافع شخصی بر منافع حزبی، منافع حزبی بر منافع جناحی و بالاخره منافع جناحی بر منافع ملی تقدم پیدا می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
حملات سازمان‌یافته برخی رسانه‌های اجتماعی در جبهه اصلاحات و بهتر بگوییم شبکه‌ی یک حزب سیاسی دوست و برادر (و خواهر!) تبار اصلاح‌طلبیبا وجود این، هرگز وحدت گفتمانی در جبهه اصلاحات پدیدار نشد. در چنین ساختاری جبهه اصلاحات و نهادهای آن نباید به پناهگاه باندهای قدرت بدل شوند. تنها راه نجات اصلاحات، «اصلاحات در اصلاحات است» و این اصلاحات باید در فهم ما از تبارشناسی، گفتمان و از همه فوری‌تر «تشکیلات اصلاحات» صورت بگیرد. ساختار کنونی جبهه اصلاحات به علت قطع ارتباط میان نهادهای اصلاح‌طلب و نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس، شورا، دولت و … وعدم پایش مداوم ایشان یک ضعف ساختاری دارد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
این روز‌ها که اخبار وخامت حال ابراهیم حاجی‌محمدزاده منتشر می‌شود، تاریخ معاصر در ذهن جوان‌های انقلابی آن روز‌ها مرور می‌شود. او مبتکر و مؤسس دفتر سیاسی سپاه است. با شروع جنگ تحمیلی، «بخش جنگ» دفتر سیاسی فعالیت‌هایش را به شکل گسترده‌ای آغاز کرد. این جمله که «مثل سنجاق به سینه فرماندهان بچسبید» آن روز‌ها در بین راوی‌های دفتر سیاسی دهان به دهان می‌چرخید. همان زمان نیز یادی از وی در معدود رسانه‌هایی منتشر شد و سپس فراموشی دوباره در زندگی حاج‌ابراهیم حاجی‌محمد‌زاده حاکم شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
روندهای سیاسی و اجتماعی منتهی به اواسط دهه هفتاد و اقبال عمومی به نسل جدید نیروهای چپ سیاسی باعث شکل‌گیری مفهوم اصلاح‌طلبی و به تبع آن اصولگرایی شد. چپ‌ها در انتخابات مجلس چهارم و پنجمرد صلاحیت گسترده نامزدهای جریان چپ برای انتخابات چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی (فروردین ۷۱) باعث شد تا راست‌ها اکثریتی بزرگ را در مجلس به دست آورده و ترکیب مجلس قبلی را دگرگون سازند. در این شرایط، «مجمع روحانیون مبارز» به عنوان تشکل محوری چپ‌های سیاسی که خود را نیروهای خط امامی می‌خواندند فعالیت‌های سیاسی خود را به حالت تعطیل درآورد. نتیجه انتخابات مجلس پنجم بازگشت چپ‌ها به خانه ملت با معیت کارگزاران بود به طوری که تعداد کرسی‌های مشترک آنان به نسبت تعداد نمایندگان چپ مجلس چهارم به سه برابر افزایش یافت. ورای این مباحث، سیر تحول اردوگاه چپ سیاسی موضوعی است که به صورت ویژه دارای اهمیت است.

بزرگ‌ترین ترس اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو چیست؟

8+
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل

بزرگ‌ترین ترس اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو چیست؟

8+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فارسفارس1 ماه قبل
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: ای کاش روحانی به جای فرار رو به جلو، حاشیه‌سازی و حمله به یک نهاد انقلابی، به کارهای مغفول و بر زمین مانده دولت می‌رسید. احمدعلی مقدم، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، درباره سخنان اخیر روحانی مبنی بر ایراد به شورای نگهبان، گفت: رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت تلویحا کلیت شورای نگهبان را زیر سؤال برد. این فعال سیاسی تأکید کرد: باید برای شکست برجام، پرونده‌های قضایی منتسب به نزدیکان روحانی، شکست سیاست‌های اقتصادی، ناکارآمدی دولتمردان، تورم ۵۲ درصدی و … یک ضربه‌گیر برای همین‌ها یافت و ای کاش روحانی به جای فرار رو به جلو، حاشیه‌سازی و حمله به یک نهاد انقلابی، به کارهای مغفول و بر زمین مانده دولت می‌رسید. عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: منطقی است مجلسی که عصاره همه فضائل ملت است، باید صافی‌هایی برای معرفی نامزدها به مردم وجود داشته باشد تا افراد شایسته در معرض رأی مردم قرار گیرند همچون سازوکاری که در همه دنیا پذیرفته شده است. این کارشناس سیاسی ادامه داد: حال چه شده است؟ رئیس‌جمهوری که خود به عنوان پاسدار قانون اساسی است و از طریق همین سیستم صلاحیت او تأئید شده، منکر نقش بی‌بدیل این شورا شده است!

اقدامات رئیسی هم «پوپولیستی» از کار درآمد! / جامه‌ی گشاد دفاع از «محرومان» بر تن اصلاح‌طلبان

10+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
همشهریهمشهری1 ماه قبل
شاید اگر ترورها، بمب‌گذاری‌ها و رخدادهای تنش‌زای مسلحانه سال‌های اول دهه ۶۰ رخ نداده بود، هیچ‌گاه هم به صرافت راه‌اندازی وزارت اطلاعات نمی‌افتادند. اما من و آقایان حجاریان و خسرو تهرانی فکر می‌کردیم وزارت اطلاعات از سازمان اطلاعات بهتر است. سعید حجاریان از اولین افراد تشکیل‌دهنده وزارت اطلاعات می‌گوید: «از اواخر بهمن ۵۷ و روزهای بعد از پیروزی انقلاب عمدتا قدرت به دست کمیته‌ها افتاد. همین‌ها رفتند سراغ امام که کجای دنیا اطلاعات وزارتخانه ‌است که اینها می‌خواهند اطلاعات را وزارتخانه کنند. او درباره نقش خطوط سیاسی و جناحی در شکل‌گیری وزارت اطلاعات هم نوشته است: «دومین مشکل تأسیس وزارت اطلاعات اختلاف تمایلات سیاسی نیروهای اطلاعاتی بود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
شاید اگر ترورها، بمب‌گذاری‌ها و رخداد‌های تنش‌زای مسلحانه سال‌های اول دهه ۶۰ رخ نداده بود، هیچ‌گاه هم به صرافت راه‌اندازی وزارت اطلاعات نمی‌افتادند. اما من و آقایان حجاریان و خسرو تهرانی فکر می‌کردیم وزارت اطلاعات از سازمان اطلاعات بهتر است. همین‌ها رفتند سراغ امام که کجای دنیا اطلاعات وزارتخانه است که این‌ها می‌خواهند اطلاعات را وزارتخانه کنند. همچنین آقای محسن رضایی (فرمانده وقت سپاه) در بیت حضرت امام خمینی در همین زمینه با من صحبت کرد و پیشنهاد داد که شما به واحد اطلاعات سپاه کاری نداشته باشید، چه ضرورتی دارد که این واحد را به وزارت اطلاعات منتقل کنید؟ ما اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار می‌دهیم و ضمنا اشاره کرد که اصولا انتقال اطلاعات سپاه به وزارت اطلاعات غیرممکن است. او سال ۸۵ درگذشتاو درباره نقش خطوط سیاسی و جناحی در شکل‌گیری وزارت اطلاعات هم نوشته است: «دومین مشکل تأسیس وزارت اطلاعات اختلاف تمایلات سیاسی نیرو‌های اطلاعاتی بود.

همزمانی حمله روحانی به شورای نگهبان و نمایش ربیعی در ورزشگاه / آیا روحانی بازیچه «محفل امنیتی» اصلاحات شده است؟ +تصاویر

12+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس: حضرت امام خمینی (ره) حکم اولین دوره ریاست جمهوری آیت‏ الله خامنه‌ای در ۱۷ مهر (۱۳۶۰ ش) تنفیذ کرد. سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی برگزار شد که نخستین ریاست جمهوری قدر اقبال مردمی را ندانست و با انقلاب سرناسازگاری گذاشت و در نهایت از ایران فرار کرد. امام خمینی در روز ۱۷ مهر ۱۳۶۰ حکم ریاست جمهوری آیت الله سیدعلی خامنه‌ای را تنفیذ کرد. تحولات و حوادث مهمی که در دوران ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای روی داده، شامل موارد زیر است. ۶۱/۱/۲۵: لغو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از سوی آیت‌الله راستی کاشانی نماینده امام در سازمان.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴-حال ۵ ماه مانده به انتخابات مجلس یازدهم، چهره‌های سیاسی با اشاره به دست‌بالایی نیروهای تندرو درجریان‌های سیاسی، احتمال حضور افراطی‌ها در مجلس یازدهم را مطرح کردند. البته این ادعا پیش‌تر هم ازسوی برخی تحلیلگران سیاسی مطرح شده بود. سلامتی: نگران تندروها نیستمسلامتی در ادامه و درمورد احتمال حضور نیروهای تندرو و افراطی در انتخابات آتی و حضور این افراد در مجلس یازدهم به خبرآنلاین گفت: «به نظر من اگر هم تعداد قابل ملاحظه‌ای از تندروها بیایند، آن حالت افراطی سابق را ندارند.» او در ادامه تاکید کرد که اگر هم برخی از افراطیون در مجلس یازدهم حضور پیدا کنند، اشکالی ندارد. سلامتی همچنین در واکنش به احتمال حضور چهره‌های افراطی در مجلس یازدهم گفت: «من نگران تندروها نیستم، حتی اگر در مجلس تعدادشان بیشتر از مجلس فعلی شود. چنان که حسین امینی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خراسان رضوی درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد به نامه‌نیوز گفت: «صحبت‌هایش مطرح است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
از وعده گزارش ۱۰۰ روزه تا ۲۰ ماه غیبت روحانی از رسانه‌هاوعده دولت و رئیس‌جمهور درباره گزارش‌دهی به مردم، با عمل آنها مطابقت نمی‌کند. رادیو فردا: برای ضربه زدن به آمریکا ایران دیگر مرزی نمی‌شناسدرادیو آمریکایی «فردا» از بیانات رهبر انقلاب در جمع فرماندهان سپاه پاسداران اظهار نگرانی کرد. او نه تنها جنگ یمن را باخته بلکه گوشه گوشه خاک کشورش از جمله تأسیسات نفتی عربستان مورد حمله حوثی‌ها (گروه مورد حمایت ایران) قرار گرفته است. اروپایی‌ها سال گذشته همزمان با خروج آمریکا از برجام قول‌های متعددی به ایران داده بودند که به هیچ کدام آنها متعهد نبوده‌اند. «سحر تبر» تیتر گاردین شدخبر بازداشت سلبریتی اینستاگرامی ایرانی در صف گزارش‌های منتشرشده نشریه گاردین قرار گرفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
وزیر کشاورزی دولت شهید رجایی افزود: در این جلسه حدود ۸ نفر از مدرسین و فقهای حوزه علمیه قم از جمله آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله آذری قمی، آیت‌الله احمدی میانجی، آیت‌الله جعفر کریمی حضور داشتند. آن‌ها به من می‌گفتند که شما در مورد اصلاحات ارضی بر خلاف شرع عمل می‌کنید. من گفتم کجای این مسئله خلاف شرع است، سه فقیه آن را امضاء کرده‌اند و امام نیز آن را تأیید کرده‌اند. خدا فقر و غنا را به رسمیت شناخته است، یکی می‌تواند میلیاردها دلار داشته باشد، یکی هم می‌تواند یک دلار هم نداشته باشد. چرا که آنها می‌گفتند اجرا نکن؛ اما من می‌گفتم که من مجری هستم و معتقدم که باید اجرا کنم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
آن‌ها به من می‌گفتند که شما در مورد اصلاحات ارضی بر خلاف شرع عمل می‌کنید. من گفتم کجای این مسئله خلاف شرع است، سه فقیه آن را امضاء کرده‌اند و امام نیز آن را تأیید کرده‌اند. ضمنا قانون است و من هم دارم اجرا می‌کنم و خودم هم محکم به آن معتقدم. خدا فقر و غنا را به رسمیت شناخته است، یکی می‌تواند میلیاردها دلار داشته باشد، یکی هم می‌تواند یک دلار هم نداشته باشد. چرا که آنها می‌گفتند اجرا نکن؛ اما من می‌گفتم که من مجری هستم و معتقدم که باید اجرا کنم.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرآنلاین: محمد سلامتی، دبیرکل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که البته منحل شده است، بر اقدامات سپاه پاسداران در خارج از مرزها مهر تأیید زده است. مثلا کارهایی که سپاه در خارج انجام داده و امنیتی که در داخل ایجاد کرده است. سلامتی گفته است: آن استراتژی برای امنیت ملی یک ضرورت جدی است. با این حال به نظر من از آنجا که سپاه کار خود را در این زمینه بخوبی انجام داده است، جای قدردانی فراوان دارد. این کارها نه فقط امنیت ملی را به ارمغان آورد بلکه ایران را به عنوان قدرت برتر منطقه ارتقا داد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
یکی از اعضای اصلی و تشکیل دهنده سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی گفت: برای تأسیس مجدد سازمان مجاهدین انقلاب نزد آقای هاشمی رفتیم و با او مشورت کردیم، اما او با تشکیل سازمان مجاهدین انقلاب مخالفت کرد یا به نوعی چندان استقبال نکرد، اما ما بر اساس باوری که داشتیم درخواست تأسیس حزب را به وزارت کشور دادیم. تاریخ سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، حکایت فرازوفرودها و آمد‌ورفت‌های اندیشه‌های متفاوت از ۵۷ تاکنون است تا حدی که روزگاری آن محمل حسین فدایی و بهزاد نبوی را در کنار هم می‌نشاند. چگونگی احیای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامیصادق نوروزی، یکی از اعضای اصلی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، باور دارد که احیای سازمان مجاهدین انقلاب برای استمرار دموکراسی‌خواهی مردم ایران بود. مشارکت به دلیل نزدیکی به آقای خاتمی قدرت جذب نیروی بیشتری داشت اما هم مشارکت و هم سازمان مجاهدین انقلاب در مجلس ششم بسیار مؤثر بودند. استمرار فعالیت اصلاح‌طلباناو درباره فعالیت سازمان مجاهدین انقلاب بعد از منحل اعلام‌شدن یادآور شد: «اعضای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بعد از منحل اعلام‌شدن، در احزاب دیگری چون توسعه و اتحاد پخش شدند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
محمد سلامتی، دبیر کل سازمان مجاهدین انقلاب می‌گوید: وقایع را باید با توجه به شرایط و الزامات زمان انجام آن‌ها ارزیابی کرد. حجاریان درباره سازمان مجاهدین بی‌ربط هم نمی‌گفتآقای حجاریان جمله معروفی در مورد مجاهدین انقلاب دارد. ببینید انقلاب اسلامی بر فیلسوفی که پست مدرنیست است و قبل از آن هم مارکسیست بوده است، چطور تأثیر می‌گذارد. ‌ماجرای مخالفت سازمان مجاهدین خلق با سازمان مجاهدین انقلابشما در مصاحبه‌ای گفتید زمانی که می‌خواستید سازمان مجاهدین انقلاب را تأسیس کنید، مجاهدین خلق، مخالفت‌هایی کرده بودند. سازمان مجاهدین انقلاب در شکل‌گیری سپاه نقش داشتشما در مصاحبه دیگری اشاره کرده بودید که سازمان مجاهدین انقلاب در شکل‌گیری سپاه نقش داشت و بعد از پیام امام، شما از سپاه جدا شدید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
حجاریان درباره سازمان مجاهدین بی‌ربط هم نمی‌گفتآقای حجاریان جمله معروفی در مورد مجاهدین انقلاب دارد. ببینید انقلاب اسلامی بر فیلسوفی که پست مدرنیست است و قبل از آن هم مارکسیست بوده است، چطور تأثیر می‌گذارد. ‌ماجرای مخالفت سازمان مجاهدین خلق با سازمان مجاهدین انقلابشما در مصاحبه‌ای گفتید زمانی که می‌خواستید سازمان مجاهدین انقلاب را تأسیس کنید، مجاهدین خلق، مخالفت‌هایی کرده بودند. سازمان مجاهدین انقلاب در شکل‌گیری سپاه نقش داشتشما در مصاحبه دیگری اشاره کرده بودید که سازمان مجاهدین انقلاب در شکل‌گیری سپاه نقش داشت و بعد از پیام امام، شما از سپاه جدا شدید. اقدامات سپاه در عراق، لبنان، سوریه و یمن را قبول دارممنظورتان کدام اقدامات است؟ اقداماتی که در سوریه، لبنان، عراق و یمن چه از لحاظ اجرایی و چه از لحاظ سازماندهی و معنوی انجام داده است.

به انتهای لیست رسیدید