سازمان ملل

سازمان ملل

خبرآنلاینخبرآنلاین9 دقیقه قبل
آمریکا و شوروی هم با پذیرش آتش‌بس از سوی عراق موافق بودند. عراق اعلام کرد اگرچه قطعنامه را پذیرفته ولی برای برقراری آتش، بایستی ایران اروندرود را به عراق تحویل دهد. اما ایران از پذیرش خواسته‌های عراق خودداری کرد و این امر موجب شد سران آمریکا و شوروی، عراق را برای پذیرش آتش‌بس بدون قید و شرط تحت‌فشار قرار دهند. در فاصله بین پذیرش قطعنامه ۵۹۸ تا اجرای آتش‌بس، یعنی از ۲۷ تیر تا ۲۹ مردادماه ۱۳۶۷ نشست‌هایی در نیویورک بین نمایندگان ایران و عراق از طریق سازمان ملل و به‌طور غیرمستقیم برگزار شد. در این اثنا شورای امنیت سازمان ملل در ۱۸ مرداد ۱۳۶۷ قطعنامه دیگری به شماره ۶۱۹ تصویب کرد.
جام نیوزجام نیوز20 دقیقه قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از رویترز، «برایان هوک»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، مدعی شده که واشنگتن حمل ونقل نفتکش‌های ایرانی را زیر نظر خواهد داشت. برایان هوک همچنین با ابراز نگرانی از نزدیک شدن به زمان رفع تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران، خواستار اقدام برای جلوگیری از رفع این تحریم‌ها شد و گفت: مهم است جامعه بین المللی درک کند که توافق هسته‌ای ایران از سال آینده رو به انقضا می‌رود. نماینده ویژه آمریکا درباره استفاده واشنگتن از بند موسوم به «مکانیسم ماشه» در برجام برای بازگرداندن تحریم‌های بین المللی علیه ایران، اذعان داشت که واشنگتن قادر به استفاده از این بند نیست. به گفته برایان هوک، آمریکا دیگر داخل برجام نیست و طرف‌هایی که هنوز داخل توافق هستند باید تصمیم خودشان را بگیرند که می‌خواهند از مکانیسم حل اختلاف استفاده کنند یا خیر، اگرچه که ایران در حال نقض توافق هسته‌ای است. برایان هوک در سخنان خود همچنین خواستار مجبور کردن ایران به سیاست منع غنی‌سازی شد و گفت: ایران برای داشتن برنامه صلح‌آمیز نیازی به غنی‌سازی ندارد.
خبر فوریخبر فوری42 دقیقه قبل
یکی از اعضای داعش که تابعیت بریتانیایی داشت و سابقه فعالیت در گارد امنیتی موریسون را نیز در کارنامه خود داشت، خودکشی کرد. تصور می‌شود که این نیروی جهادی انگلیسی که زمانی در موریسون به عنوان نگهبان مشغول به کار بود، پس از به سوریه در سال ۲۰۱۳، خود را در یک حمله انتحاری کشته است. حسین در دسامبر سال ۲۰۱۳ از گاتویک به ترکیه پرواز کرد و کار امنیتی خود را در High Wycombe، باکینگهامشایر ترک کرد. وی علی رغم معروف شدن به ضد تروریسم به عنوان فردی موفق شد از طریق فرودگاه پرواز و فرار کند. مدتی بعد حسین ۳۲ ساله، حملات تروریستی را که در انگلستان اتفاق افتاد، مورد تحسین و تمجید قرار داد و هواداران داعش را برای از غیرمسلمانان در تلاش برای تأمین بودجه گروه تروریستی داعش ترغیب کرد.
صدا و سیماصدا و سیما44 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی «چالش‌های صلح و امنیت در خاورمیانه» در اظهاراتی عجیب، مدعی شد: ما به از میان رفتن داعش با کمک ائتلاف خود کمک کرده‌ایم. ما به ایجاد ارتباط بین اسرائیل و اعراب کمک کرده‌ایم. همچنین با کمک بخش خصوصی در تلاش برای بهبود وضعیت زندگی فلسطینی‌ها هستیم. پمپئو با اشاره به فهرست ادعایی از جمله ادعای نقض تعهدات هسته‌ای ایران و نقض تعهدات بین المللی گفت ایران اقدام به توقیف نفت کش انگلیس کرده است؛ ایران در نقض قطعنامه شورای امنیت, اقدام به آزمایش موشکی کرده است! وی همچنین از نزدیک شدن زمان به سر آمدن تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل و منع مسافرت افرادی مانند (سردار) قاسم سلیمانی ابراز نگرانی کرد و گفت جهانیان باید در این خصوص اقدامی صورت دهند.
فارسفارس44 دقیقه قبل
به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت. او ایران را به راه‌اندازی کمپین ترور در یمن، سوریه و عراق متهم کرددر حال تکمیل …
صدا و سیماصدا و سیما46 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون الجزیره؛ رئیس دفتر دبیر کل سازمان ملل متحد گفت وضعیت خاورمیانه همچنان پیچیده و پرتنش است.
فارسفارس50 دقیقه قبل
بدترین نوع مواد مخدر، شیشه و خانواده آمفتامین‌ها هستندکشف ۳۰ تن مواد مخدر شیشه در ۱۰ سال اخیربدترین نوع مواد مخدر شیشه و آمفتامین‌ها هستند که از آن مواد مخدر و توهم‌زای گوناگونی تولید و استخراج می‌شود. پلیس ۱۰ سال مبارزه بی امان در حوزه مواد مخدر شیشه داشته است و حاصل آن کشف ۳۰ تن مواد مخدر شیشه بوده است. در گذشته شیشه بعد از تریاک رتبه دوم مواد مخدر را داشت که در حال حاضر شیشه در رده سوم با ۸ درصد مصرف مواد مخدر قرار گرفته است. فارس: آیا سن مصرف مواد مخدر کاهش یافته است؟ ردپای اعتیاد به سن ۱۵ سالگی رسیده است ولی اینکه ما بگوییم سن مصرف مواد مخدر کاهش یافته است، این درست نیست. فارس: روند قیمت‌های مواد مخدر به چه شکل است؟ متاسفانه قیمت مواد افزایش نیافته است و این هم به خاطر افزایش سطح تولیدات مواد مخدر است البته بخشی از این کاهش قیمت‌ها نیز به دلیل ناخالصی‌های مواد مخدر است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد51 دقیقه قبل
تمرکز اصلی این گزارش بر معیارهایی است که «سازمان ملل» در اهداف توسعه‌پایدار خود برای کیفیت منابع آبی دنبال می‌کند، معیارهایی نظیر سطح مواد رهاشده، توازن میزان نمک، و سلامت کلی محیط‌زیست منابع آبی. بنابراین برنامه‌ریزان باید توجه خود را فراتر از شاخص‌های کیفیت منابع آبی مرتبط با سیستم‌های آب‌وفاضلاب متمرکز سازند. پیچیدگی موضوع کیفیت آب و پارامتر‌های متعددی که در رسیدگی به آن دخیل هستند، شاید حداقل دلایلی باشند که تاکنون فعالیت‌های مدیریت کیفیت منابع آبی را با چالش‌هایی مواجه کرده است. به عبارتی حتی کشورهای ثروتمند از کیفیت پایین منابع آبی مصون نیستند، یافته‌ای که در تضاد با نظریه محیط‌زیستی منحنی کوزنت است که ادعا می‌کند با افزایش سطح رفاه میزان آلودگی منابع آبی کاهش می‌یابد. امروزه منابع آبی و خاکی نمکی در سراسر جهان در حال گسترش هستند، به خصوص در مناطق ساحلی کم‌عمق، مناطق خشک آبیاری‌شده و حاشیه شهرها.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای سه‌شنبه گفت آزمایش‌های موشکی کره شمالی برای دولت آمریکا مایه نگرانی هستند. پامپئو در مصاحبه با شبکه خبری CBS همچنین به بن‌بست در مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی اذعان کرد. کره شمالی علی‌رغم دیدار اخیر رئیس جمهور این کشور و دونالد ترامپ در هفته‌های گذشته، ۶ آزمایش موشکی انجام داد. آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند. کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، «برایان هوک»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، مدعی شده که واشنگتن حمل ونقل نفتکش‌های ایرانی را زیر نظر خواهد داشت. برایان هوک همچنین با ابراز نگرانی از نزدیک شدن به زمان رفع تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران، خواستار اقدام برای جلوگیری از رفع این تحریم‌ها شد و گفت: مهم است جامعه بین‌المللی درک کند که توافق هسته‌ای ایران از سال آینده رو به انقضا می‌رود. نماینده ویژه آمریکا درباره استفاده واشنگتن از بند موسوم به «مکانیسم ماشه» در برجام برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، اذعان داشت که واشنگتن قادر به استفاده از این بند نیست. به گفته برایان هوک، آمریکا دیگر داخل برجام نیست و طرف‌هایی که هنوز داخل توافق هستند باید تصمیم خودشان را بگیرند که می‌خواهند از مکانیسم حل اختلاف استفاده کنند یا خیر، اگرچه که ایران در حال نقض توافق هسته‌ای است. برایان هوک در سخنان خود همچنین خواستار مجبور کردن ایران به سیاست منع غنی‌سازی شد و گفت: ایران برای داشتن برنامه صلح‌آمیز نیازی به غنی‌سازی ندارد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «برایان هوک»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، مدعی شده که واشنگتن حمل ونقل نفتکش‌های ایرانی را زیر نظر خواهد داشت. برایان هوک همچنین با ابراز نگرانی از نزدیک شدن به زمان رفع تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران، خواستار اقدام برای جلوگیری از رفع این تحریم‌ها شد و گفت: مهم است جامعه بین‌المللی درک کند که توافق هسته‌ای ایران از سال آینده رو به انقضا می‌رود. نماینده ویژه آمریکا درباره استفاده واشنگتن از بند موسوم به «مکانیسم ماشه» در برجام برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، اذعان داشت که واشنگتن قادر به استفاده از این بند نیست. به گفته برایان هوک، آمریکا دیگر داخل برجام نیست و طرف‌هایی که هنوز داخل توافق هستند باید تصمیم خودشان را بگیرند که می‌خواهند از مکانیسم حل اختلاف استفاده کنند یا خیر، اگرچه که ایران در حال نقض توافق هسته‌ای است. برایان هوک در سخنان خود همچنین خواستار مجبور کردن ایران به سیاست منع غنی‌سازی شد و گفت: ایران برای داشتن برنامه صلح‌آمیز نیازی به غنی‌سازی ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای سه‌شنبه گفت آزمایش‌های موشکی کره شمالی برای دولت آمریکا مایه نگرانی هستند. پامپئو در مصاحبه با شبکه خبری CBS همچنین به بن‌بست در مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی اذعان کرد. کره شمالی علی‌رغم دیدار اخیر رئیس جمهور این کشور و دونالد ترامپ در هفته‌های گذشته، ۶ آزمایش موشکی انجام داد. آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند. کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
مایک پمپئو قرار است ساعت ۲۳ امشب به وقت تهران و یا بامداد فردا، در نشست شورای امنیت درباره مسئله نفتکش‌ها و برخی موضوعات دیگر اظهاراتی را مطرح کند. مجید تخت روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل نیز به ادعاهای واهی وزیر خارجه آمریکا پاسخ می‌دهد. وزیر امور خارجه آمریکا امروز مدعی شد: ما توانستیم ۲٫۷ میلیون بشکه نفت خام ایران را از بازار حذف، سرمایه لازم برای ایجاد کمپین‌های تروریستی را از جمهوری اسلامی سلب و بازار نفت را تامین کنیم. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید).
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای سه‌شنبه گفت آزمایش‌های موشکی کره شمالی برای دولت آمریکا مایه نگرانی هستند. پامپئو در مصاحبه با شبکه خبری CBS همچنین به بن‌بست در مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی اذعان کرد. کره شمالی علی‌رغم دیدار اخیر رئیس جمهور این کشور و دونالد ترامپ در هفته‌های گذشته، ۶ آزمایش موشکی انجام داد. آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند. کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای سه‌شنبه گفت آزمایش‌های موشکی کره شمالی برای دولت آمریکا مایه نگرانی هستند. پامپئو در مصاحبه با شبکه خبری CBS همچنین به بن‌بست در مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی اذعان کرد. کره شمالی علی‌رغم دیدار اخیر رئیس جمهور این کشور و دونالد ترامپ در هفته‌های گذشته، ۶ آزمایش موشکی انجام داد. (جزئیات بیشتر) آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند. کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
شهر منبج در استان حلب در کشور سوریه واقع شده‌است. در سال ۲۰۱۸، ارتش سوریه طی توافقی با نیروهای دموکراتیک سوریه و برای جلوگیری از حمله ترکیه، در حومه منبج مستقر شد. چاووش‌اوغلو به خبرنگاران گفت: متخصصان آمریکایی از قبل به عنوان بخشی از توافق‌های ما با واشنگتن در مورد ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، وارد ترکیه شده‌اند. وزیر امور خارجه ترکیه افزود: آنکارا و ایالات متحده در مورد منطقه امن اختلاف نظر داشتند و مذاکراتی در این مورد صورت گرفته است. وزارت خارجه سوریه روز پنجشنبه ۸ آگوست ۲۰۱۹ (۱۷ مرداد) اعلام کرد، که دمشق با توافق آمریکا و ترکیه در باره ایجاد منطقه امن در خاک این کشور به شدت مخالف است و این طرح را با قاطعیت تمام رد می‌کند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، تک تیراندازان یمنی طی ساعات گذشته موفق شدند ۱۰ تن از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را در شرق «الدود» واقع در جیزان به هلاکت برسانند. در مقابل متجاوزان سعودی مناطق مختلفی از بخش مرزی «رازح» در صعده واقع در شمال یمن را هدف حملات راکتی و توپخانه‌ای خود قرار دادند. کمیته ملی امور اسرای یمن امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که از زمان موافقت خود با طرح نماینده ویژه سازمان ملل هیچگونه پیشرفت محسوسی در این زمینه حاصل نشده است. در این بیانیه آمده است که روشی که نماینده سازمان ملل در پیش گرفته متجاوزان را به تعلل و عدم جدی بودن در اجرای تعهداتشان تشویق می‌کند. کمیته ملی امور اسرا از نماینده سازمان ملل خواست که برای افکار عمومی اعلام کند که چه کسانی با طرح او مخالفت کرده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
در نشستی به ریاست معین عبدالملک نخست وزیر کابینه دست نشانده عربستان در یمن، امارت به عنوان مسئول حوادث عدن معرفی شد. کابینه دست نشانده سعودی در یمن بر ضرورت مقابله با نیروهای وابسته به امارات با همه ابزار تاکید و اعلام کرد: امارات مسئول شورش شبه نظامیان شورای انتقالی است. شایان ذکر است که ساعاتی قبل جنگنده‌های رژیم سعودی در تحولی جدید در عرصه میدانی یمن، تجمع نیروهای تحت امر امارات در «أبین» را بمباران کردند. گفتنی است، نیروهای تحت امر امارات، امروز ستادهای امنیتی نیروهای منصور هادی در «أبین» را محاصره کردند. نیروهای وابسته به امارات از نیروهای ویژه منصور هادی خواستند تا تسلیم شوند در غیر این صورت به مقر آن‌ها حمله خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ کمیته ملی امور اسرای یمن وابسته به دولت نجات ملی در صنعا, با بیان اینکه تسامح مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل با عربستان سعودی و حامیان آن, ائتلاف متجاوز سعودی را به وقت کشی و جدی نبودن در امور تشویق کرد, افزود: ما طرح پیشنهادی گریفیتس را در مورد پرونده اسرا بررسی و با آن موافقت کردیم, ولی از گریفیتس می‌خواهیم طرفی را که در مسیر اجرای این طرح کارشکنی می‌کند و آن را نمی‌پذیرد, برای افکار عمومی اعلام کند.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
طبیعی است که چنین اقدامی و چنین مخالفتی از طرف دکتر مصدق، برای او ارزان تمام نمی‌شد. *جبهه ملی تشکیل شد، اشخاص دور مصدق جمع شدند و اول اقدام دکتر مصدق، تقاضا و مطالبه آزادی انتخابات بود. برای اینکه دکتر مصدق پایه‌گذار و معتقد به قانون اساسی و حکومت دموکراسی و پارلمانی و مشروطیت بودند. دکتر فاطمی وزیر خارجه دکتر مصدق بود و به این ترتیب این قانون آنجا عنوان شد که ما می‌خواهیم نفت را ملی بکنیم. *آن موقع دکتر مصدق در سازمان ملل بود و مژده اینکه این پلنت راه‌اندازی شد به ایشان داده شد.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
پس از برگزاری نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل به درخواست پاکستان برای بررسی اوضاع کشمیر، اکنون دولت اسلام آباد تصمیم گرفته تا از هند به دادگاه بین المللی عدالت در لاهه شکایت کند. به گزارش ایرنا رسانه‌های پاکستان روز سه شنبه گزارش دادند که این کشور در اعتراض به وضعیت بحرانی کشمیر به دادگاه لاهه مراجعه خواهد کرد. وی افزود: ما در حال بررسی جوانب حقوقی و قانونی تصمیم خود هستیم و سپس به لاهه مراجعه خواهیم کرد. این نخستین باری نیست که پاکستان و هند به عنوان دو رقیب هسته‌ای‌ در جنوب آسیا علیه یکدیگر به مجامع بین المللی مراجعه می‌کنند. دو کشور پیش‌‌تر از یکدیگر به بانک جهانی، دیوان بین المللی داوری و دادگاه لاهه شکایت کرده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
یک مقام ارشد دولت آمریکا بعد از ناکامی واشنگتن در ادامه توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران مدعی شد که آمریکا حرکت آن را رصد می‌کند. برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز سه‌شنبه در کنفرانسی خبری مدعی شد: سیاست خارجی ایران، اعراب و اسرائیل را به هم نزدیک کرده است. وی همچنین با تاختن به برجام، ادعا کرد: توافق هسته‌ای با ایران هم از نظر اقتصادی به نفع نظام ایران و باعث توسعه موشک‌های بالستیک این کشور شد. وی افزود: رئیس‌جمهور ترامپ و وزیر خارجه آمریکا بارها ایران را به دیپلماسی دعوت کرده‌اند اما جمهوری اسلامی رد کرده است. این‌که ایران ذخایر هسته‌ای را نگه داشته و پنهان کرده است، نشانه قصد واقعی ایران است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
وی ابتدا به دستاوردهای نشست چند ماه پیش موسوم به «نشست ورشو» اشاره کرد و گفت: یکی از پیامدهای نشست ورشو ایجاد هفت گروه کاری است که در سطح معاونان وزیر با یکدیگر دیدار خواهند کرد. ما می‌خواهیم تهدیدهای کلیدی و انگیزه‌های بی ثباتی را مشخص کنیم و کشورها را در کنار هم قرار دهیم. وی در ادامه این اظهارات به توافق هسته‌ای ایران اشاره کرد و گفت: برجام، اقتصاد و گروه‌های نیابتی ایران را تقویت کرد و موشک‌های بالستیک ایران را گسترش داد. قطعنامه ۲۲۳۱ در اکتبر ۲۰۲۰ به تحریم تسلیحاتی علیه ایران پایان می‌دهد که جزئی از توافق هسته‌ای با ایران بود. همچنین، افرادی همچون قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس مشمول تحریم‌های سفر هستند که در اکتبر ۲۰۲۰ تحریم مسافرتی سازمان ملل برای ۲۳ ایرانی هم پایان می‌یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، برایان هوک که به همراه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا برای حضور در نشست شورای امنیت درباره خاورمیانه به نیویورک سفر کرده است، در گفت‌وگویی با خبرنگاران گزینشی خود این مطلب را مطرح کرد. وی ابتدا به دستاوردهای نشست چند ماه پیش موسوم به «نشست ورشو» اشاره کرد و گفت: یکی از پیامدهای نشست ورشو ایجاد هفت گروه کاری است که در سطح معاونان وزیر با یکدیگر دیدار خواهند کرد. این دیپلمات آمریکایی اضافه کرد: نکته دیگری که پمپئو در شورای امنیت مطرح خواهد این است که توافق هسته‌ای ایران مورد تصویب شورای امنیت قرار گرفت به گونه‌ای که توافق هسته‌ای با قطعنامه ۲۲۳۱ پیوند دارند. هوک ادامه داد: قطعنامه ۲۲۳۱ در اکتبر ۲۰۲۰ به تحریم تسلیحاتی علیه ایران پایان می‌یابد که جزئی از توافق هسته‌ای با ایران بود. هوک و اربابان وی که تاکنون نتوانسته‌اند اعضای شورای امنیت را در این مسیر یکجانبه، همراه سازند، گفت: ما فکر می‌کنیم شورای امنیت نقش خطیری برای تداوم تحریم تسلیحاتی و مسافرتی دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
یک مقام ارشد دولت آمریکا بعد از ناکامی واشنگتن در ادامه توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران مدعی شد که آمریکا حرکت آن را رصد می‌کند. «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، بعد از ناکامی واشنگتن در ادامه توقیف ابرنفتکش «آدریان‌دریا» سه‌شنبه گفت که آمریکا حرکت این نفتکش و سایر نفتکش‌های ایران را رصد می‌کند. مقام آمریکایی گفت: «قطعنامه ۲۲۳۱ می‌گوید که سال آینده-اکتبر ۲۰۲۱- تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران که از سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ برقرار بوده، سال آینده منقضی خواهد شد. این فقط بخشی از توافق هسته‌ای ایران است.» وی اضافه کرد: «بنابراین، ما فاصله چندانی با رفع تحریم‌های تسلیحاتی و رفع تحریم از شخصیت‌های [ایرانی] نداریم. وی تأکید کرد: «ما معتقدیم شورای امنیت سازمان ملل برای اطمینان از ادامه تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران نقش مهمی دارد که باید ایفا کند.»
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت ۲۴- نماینده سازمان ملل در یمن با بیان اینکه اراده سیاسی برای حفظ توافق الحدیده وجود ندارد، گفت که در خصوص این توافق احساس شکست می‌کند. «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل امروز (سه شنبه) در صحن شورای امنیت سازمان ملل گفت که توافق الحدیده در نبود اراده سیاسی، شکننده شده است. نماینده سازمان ملل در ادامه بدون اینکه اشاره‌ای به حملات ائتلاف سعودی علیه شهروندان یمنی بکند، حمله پهپادی ارتش یمن به تأسیسات نفتی سعودی را محکوم کرد. توافق برنامه جهانی غذا با انصارالله یمندر ادامه «اورسولا مولر» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه نیز به سخنرانی پرداخت و گفت که از ۳۹ طرح سازمان ملل در خصوص اوضاع انسانی در یمن، ۳۲ طرح ناتمام مانده است. اوضاع در جنوب یمن پس از گذشت ده روز از سقوط شهر «عدن» به دست شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب همچنان بحرانی است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در اظهاراتی نخ‌نما و واهی مدعی شد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ملقب به «سیا» نقشی در کودتای ۲۸ مرداد نداشته است. توافق هسته‌ای قرار بود ایران را به رفتاری میانه‌روتر سوق بدهد اما به از دست رفتن صلح و امنیت در منطقه انجامید. برایان هوک در خصوص قاسم سلیمانی عنوان کرد: اکتبر سال آینده وقتی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران به سر بیاید، ممنوعیت سفر افرادی مانند قاسم سلیمانی نیز به پایان خواهد رسید. وی افزود: رئیس‌جمهور ترامپ و وزیر خارجه آمریکا بارها ایران را به دیپلماسی دعوت کرده‌اند اما جمهوری اسلامی رد کرده است. وی همچنین در خصوص کودتای ۲۸ مرداد مدعی شد: مصدق از طرف سیا کنار گذاشته نشد، مصدق توسط طیف مذهبی و نظامی ایران کنار گذاشته شد.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای موسوم به شورای انتقالی جنوبی دو پایگاه نظامی در نزدیکی بندر عدن را به کنترل خود در آوردند. مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت که تجزیه یمن به تهدیدی واقعی تبدیل شده و ما باید تلاش‌های خود را بیشتر کنیم. در عین حال، محمد عبدالسلام سخنگوی هیئت ملی یمن گفت که رژیم سعودی فاقد قدرت ذاتی و رشد سیاسی است و به همین دلیل به دنبال حمایت خارجی است. وی تاکید کرد که عربستان برای به دست آوردن امنیت از دست رفته خود باید تجاوزش به یمن را متوقف کند. رئیس هیئت ملی یمن خطاب به نظام سعودی گفت که واشنگتن پشت شما است شما را می‌دوشد سپس شما را تنها می‌گذارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه دیلی بیست در هفته گذشته جزئیاتی از طرح تازه ترامپ برای گفتگو با ایران را فاش کرد. این روزنامه گزارش داده است: آخرین پیام‌های متناقض درباره ایران به پیش‌شرط‌های آمریکا برای گفت و گو با ایران باز می‌گردد. خبرآنلاین در یک نظرخواهی از مخاطبین خود خواست که نظرات خود را درباره طرح تازه ترامپ برای گفتگو با ایران را بیان کنند. عمده کاربران خواهان مذاکره و رفع تحریم‌ها هستند. نظر این کاربران با واکنش بسیاری از مخاطبان خبرآنلاین مواجه شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت ۲۴- وزیر خارجه آمریکا که خروج از برجام را «تصمیم خردمندانه دولت ترامپ» مطرح کرد، هدف اصلی کارزار تروریسم اقتصادی کاخ سفید را فشار بر مردم ایران برای «تغییر رفتار رژیم» برشمرد. وی تصریح کرد: برای مقامات ایران سخت شده است که چگونه این اندک بودجه خود را چگونه هزینه کنند در حالی دولت پیشین (آمریکا) به ایران پول نقد داد تا اقتصاد ایران رشد داشته باشد و بتوانند کارزار ترور خود را گسترش دهند که ما هرگز اجازه آن را نخواهیم داد. وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که تحریم‌ها به مردم عادی آسیب می‌رساند، مدعی شد: «به مردم عادی آسیبی وارد نشده است بلکه به کارزار ترور و کارزار انقلابی‌گری آسیب رسیده است». پمپئو که ظاهرا فراموش کرد در جمله پیشین خود چه گفته است، نشان داد هدف اصلی تروریسم اقتصادی همانگونه که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تبیین کرد، مردم ایران هستند و گفت امیدوار است مردم ایران برای تغییر رفتار آنچه که «رژیم ایران» نامید، اقدام کنند چرا که از نظر او، در نهایت آنها هستند که تصمیم می‌گیرند. وی درباره وجود کانال مخفی ارتباط با ایران هم اظهار کرد: نمی‌خواهم در این باره صحبت کنم.

به انتهای لیست رسیدید