سازمان نظام پزشکی

تابناکتابناک2 ماه قبل
محمدرضا ظفرقندی که به عنوان سرپرست در سازمان نظام پزشکی فعالیت می‌کرد به عنوان رئیس این سازمان برای دوره ۲ ساله انتخاب شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، انتخابات نظام پزشکی امروز جمعه ۲۶ بهمن ۹۷، در جلسه‌ای فوق العاده در مجمع سازمان نظام پزشکی و با حضور ۲۳۸ عضو به صورت تعرفه‌ای و غیرالکترونیکی انجام شد. هر یک از کاندیداها در جلسه مجمع سازمان نظام پزشکی سخنرانی و برنامه‌های خود را برای اعضای مجمع شرح دادند. اعضای مجمع شورای عالی نظام پزشکی پس از شنیدن صحبت‌ها و برنامه‌های کاندیداها اقدام به برگزاری انتخابات و رأی گیری کرد و در نهایت محمدرضا ظفرقندی با ۱۳۴ رای یعنی اکثریت آراء برای ریاست کل سازمان نظام پزشکی به مدت ۲ سال انتخاب شد. عبدالرضا عزیزی به عنوان رقیب جدی ظفرقندی، موفق به کسب ۱۰۰ رای شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدر این دیدار که معاون کل و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت نیز حضور داشت، وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی، پیرامون مباحث روز حوزه سلامت و مسایل و مشکلات جامعه پزشکی گفتگو کردند. برنامه ریزی برای تداوم و ساماندهی جلسات مشترک و هماهنگی‌های لازم، بحث تعرفه و نظام پرداخت، واگذاری اختیارات موضوع ماده۴۵ قانون سازمان نظام پزشکی و تسهیلات ممکن جهت کمک به بخش خصوصی را می‌توان از اهم موارد مطرح شده در این جلسه نام برد. همچنین در این نشست، برتعامل هرچه بیشتر میان سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای پیشبرد برنامه‌های حوزه سلامت تاکید شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
محمدرضا ظفرقندی، در این نامه خطاب به حسن روحانی، نوشته است: سخنان اخیرتان در نقد رفتار پزشکان و تعریف جنابعالی از رفتار حرفه‌ای آنان موجب رنجش بسیاری از همکاران جامعه پزشکی شده است. بدون تردید ستون سترگ اعتماد عمومی در جامعه ایرانی، مرهون تلاش جامعه پزشکی در بنای مفاهیم بلندی چون مراقبت و نوع دوستی است. شهیدان کثیر جامعه پزشکی گواه این مدعا هستند. اکیدا بر این باورم اگر مقایسه‌ای منطبق با شرایط زمینه‌ای صورت گیرد، کفه خدمت پزشکان این مرز و بوم سنگین‌تر خواهد بود. در خاتمه لازم است صادقانه بگویم نادیده انگاشتن خدمات عظیم و بی‌ شمار جامعه پزشکی در اقصی نقاط کشور و تخریب این سرمایه اجتماعی به نفع کشور و ملت شریف ایران نیست.
ایرناایرنا2 ماه قبل
اکنون ۶ نامزد ریاست سازمان نظام پزشکی در حال ارایه برنامه‌های خود برای اعضای هیات مدیره سازمان نظام پزشکی هستند و پس از آن پروسه رای گیری و شمارش آرا آغاز خواهد شد. بر اساس آمار سازمان نظام پزشکی، اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی متغیر است و طبق آخرین آمار حدود ٢۵٣ هزار نفر عضو این مجمع هستند. از ۱۲ بهمن نامزدهای انتخابات ریاست کل سازمان نظام پزشکی فرصت داشتند درخواست کتبی و بخشی از فعالیت‌های خود را به صورت مختصر به دبیرخانه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ارائه یا ارسال کنند، به همین منظور دبیرخانه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست کل سازمان نظام پزشکی را از ۲۰ بهمن اعلام کرد. بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته روز ٢۶ بهمن ماه جاری سیزدهمین انتخابات سازمان نظام پزشکی و هشتمین انتخابات نظام پزشکی پس از انقلاب برگزار می‌شود تا رئیس بعدی این سازمان بر کرسی ریاست سازمان نظام پزشکی بنشیند. ایرج فاضل به عنوان آخرین رئیس کل سازمان نظام پزشکی به دلیل تبعیت از قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی از سمت خود استعفا داد؛ در حال حاضر محمدرضا ظفر قندی به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی عهده دار این سمت است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
به موجب این حکم برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. رئیس جمهور در حکمی دکتر محمدرضا ظفرقندی را به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری متن حکم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای دکتر محمدرضا ظفرقندیدر اجرای ماده (۹) قانون سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۳٫۰۸٫۱۶ مجمع تشخیص مصلحت نظام، با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی و رأی اکثریت اعضای مجمع عمومی آن سازمان در جلسه مورخ ۱۳۹۷٫۱۱٫۲۶، به موجب این حکم برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. توفیق شما را در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران از خداوند متعال مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران
الفالف1 هفته قبل
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه شد. گروه سلامت الف، ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۷:۳۵ ۳۹۸۰۱۲۱۲۰۸به گزارش مهر، در نامه محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی، به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، آمده است: پیرو ابلاغ تعرفه خدمات پزشکی توسط جنابعالی به استحضار می‌رساند موضوع خدمات پزشکی چه در بخش سرپایی و چه در بخش بستری به شدت از شرایط اقتصادی و مولفه‌های آن مانند تورم و رشد حقوق و دستمزد پرسنلی و…، متاثر است. شورای عالی نظام پزشکی به رغم احصاء ارزش واقعی و هزینه تمام شده خدمات و تعرفه‌ها که مستند بر محاسبه شورای عالی بیمه است به دلیل شرایط خاص کشور و رعایت مشکلات مردم ارقام پیشنهادی تعرفه را با ارقامی صرفا در حد عبور از این ایام سخت بر اساس بند (ک) ماده (۳) قانون نظام پزشکی اعلام کرده است. لذا خواهشمند است جهت اصلاح و حل مشکلاتی که پیش‌بینی آن مقدور است، دستور مقتضی صادر فرمائید. پیش از این نیز رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به شورای عالی بیمه سلامت خواستار رشد تعرفه‌ها بر مبنای تورم و افزایش حقوق و دستمزد شد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بهنام عباسیان، با اشاره به اینکه با احیای معاونت پارلمانی و حقوقی سازمان می‌توانیم به اهداف و زیرساخت‌های مورد نظر در جامعه پزشکی دست پیدا کنیم، افزود: در طی یکسال و نیم اخیر که معاونت پارلمانی و حقوقی سازمان نظام پزشکی منحل شد کسی پیگیر امور حقوقی جامعه پزشکی نبود و عملا ارتباط بدنه شورای عالی با مجلس شورای اسلامی از بین رفت. وی ادامه داد: با توجه به هجمه هایی که علیه جامعه پزشکی وجود دارد و سایر مشکلات عدیده‌ای که پزشکان با آن دست به گریبان هستند باید از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برای بیان دیدگاه‌ها و انتقال نقطه نظرات جامعه پزشکی استفاده کنیم تا مسائل مرتبط با جامعه پزشکی از اهمیت و توجه لازم برخوردار شود. عباسیان با اشاره به اینکه جامعه پزشکی نسبت به تلطیف بسیاری از قوانین که در مجلس مصوب شد اقدامات لازم را انجام داد، تصریح کرد: بهتر است قبل از تصویب قانونی که مرتبط با جامعه پزشکی و نظام سلامت است، سازمان نظام پزشکی به عنوان خانه صنفی پزشکان در جریان آن قرار گیرد و این امر با احیای دوباره معاونت پارلمانی و حقوقی سازمان نظام پزشکی میسر است. وی با بیان اینکه در برهه‌ای از زمان قرار داریم که کارها با خواهش و تمنا به پیش نمی‌رود، ادامه داد: باید در چارچوب موازین قانونی و با استفاده از توانمندی‌های موجود در جامعه پزشکی و ارتباط با بدنه دولت نسبت به رفع مشکلات نظام سلامت گام برداریم. عضو شورای عالی نظام پزشکی با مشکلات معیشتی پزشکان اشاره کرد و گفت: دولت تورم را معادل ۲۰ درصد اعلام کرده و این در حالی است که تعرفه‌های خدمات پزشکی طی دو سال اخیر ۵ درصد هم افزایش نداشته است و نباید نقصان‌های مالی از جیب پزشکان پرداخت شود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
سرپرست سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: طبیعی است که در بخش خصوصی هزینه با درآمد جبران شود که به این تعرفه واقعی گفته می‌شود. ظفرقندی با بیان اینکه تعرفه‌های خدمات پزشکی که ۵، ۵ درصد اعلام شده هنوز اجرایی نشده است، افزود: طبیعی است که این فریز کردن تعرفه‌های پزشکی، مشکل ساز است. رئیس کل سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: واضح است که اگر هزینه خدمات را نداشته باشیم یا باید آن خدمت را ارائه نکنیم یا با نقص ارائه شود. سازمان نظام پزشکی معتقد است که باید تعرفه واقعی (هزینه تمام شده خدمت) محاسبه شود و در بخش خصوصی بر این اساس عمل شود. وی ادامه داد: پیش از این در قانون سازمان نظام پزشکی مصوب سال ۱۳۸۳ که در آن زمان مسئول سازمان نظام پزشکی بودم و این مصوبه را مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه داد، اختیار تعرفه گذاری بخش خصوصی به سازمان نظام پزشکی محول شد، بعد از آن به دلایلی در سال‌های بعد، مجلس شورای اسلامی این حق را از سازمان گرفت و چالش‌های موجود هم به همین دلیل است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
به دنبال برگزاری جلسه فوق‌العاده مجمع‌ عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، دکتر محمدرضا ظفرقندی به عنوان رییس‌کل این سازمان انتخاب شد. اعتمادآنلاین|‌ امروز جمعه ۲۶ بهمن ماه، مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور برای انتخاب رئیس‌کل جدید این سازمان تشکیل جلسه داد و دکتر محمدرضا ظفرقندی با ۱۳۴ ‏‬ رأی از مجموع ۲۳۷ عضو حاضر در مجمع، به عنوان رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور انتخاب شد. گفتنی است، آذر ماه امسال دکتر ایرج فاضل به دلیل آنچه اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌خواند، از سمت ریاست‌کلی سازمان نظام پزشکی کشور استعفا داد و بعد از آن دکتر محمدرضا ظفرقندی-رییس شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی کشور، سرپرستی این سازمان را بر عهده گرفت. در انتخابات امروز از میان نامزدها عزیزی ۱۰۰ رأی، شریفی یک رأی و دکتر بردیا و سالاریان صفر رأی آوردند. همچنین از مجموع آرا دو رأی باطله بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- محمدرضا ظفرقندی، با کسب اکثریت آرای اعضای مجمع عمومی نظام پزشکی، به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی انتخاب شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمدرضا ظفرقندی که تا کنون به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی مشغول بکار بود، با رای اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی توانست به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی، برگزیده شود. جلسه مجمع عمومی نظام پزشکی، با هدف انتخاب رئیس کل، روز جمعه ۲۶ بهمن برگزار و در نهایت، محمدرضا ظفرقندی توانست حائز اکثریت آراء شود. انتهای پیام/
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ظفرقندی که تا کنون به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی مشغول بکار بود، با آرای اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، توانست به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی، برگزیده شود. به دنبال استعفای ایرج فاضل از ریاست سازمان نظام پزشکی، محمدرضا ظفرقندی به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی، این مسئولیت را بر عهده داشت. بر همین اساس، برگزاری جلسه مجمع عمومی نظام پزشکی، با هدف انتخاب رئیس کل، روز جمعه ۲۶ بهمن برگزار و در نهایت، محمدرضا ظفرقندی توانست حائز اکثریت آراء شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی، در این نامه خطاب به حسن روحانی، نوشته است: سخنان اخیرتان در نقد رفتار پزشکان و تعریف جنابعالی از رفتار حرفه‌ای آنان موجب رنجش بسیاری از همکاران جامعه پزشکی شده است. بدون تردید ستون سترگ اعتماد عمومی در جامعه ایرانی، مرهون تلاش جامعه پزشکی در بنای مفاهیم بلندی چون مراقبت و نوع دوستی است. شهیدان کثیر جامعه پزشکی گواه این مدعا هستند. اکیدا بر این باورم اگر مقایسه‌ای منطبق با شرایط زمینه‌ای صورت گیرد، کفه خدمت پزشکان این مرز و بوم سنگین‌تر خواهد بود. در خاتمه لازم است صادقانه بگویم نادیده انگاشتن خدمات عظیم و بی‌ شمار جامعه پزشکی در اقصی نقاط کشور و تخریب این سرمایه اجتماعی به نفع کشور و ملت شریف ایران نیست.
ایرناایرنا1 ماه قبل
قاسم جان بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره امضای الکترونیک پزشکان افزود: سازمان نظام پزشکی زیرساخت امضای الکترونیک پزشکان را فراهم کرده است و امیدواریم در سال آینده به این موضوع نیز دسترسی داشته باشیم. زیرا قسمت عمده نسخه الکترونیکی نیازمند امضای الکترونیک پزشکان است. * تله مدیسین در آغاز راهوی درباره تله مدیسین (خدمات پزشکی از راه دور) نیز بیان کرد: تله مدیسین در حال حاضر در مقطع شروع پروژه است. جان بابایی ادامه داد: تله مدیسین یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت در سال آینده است. زیرا پرونده‌ای که در حال حاضر وجود دارد بیشتر مربوط به مراقبت و پیشگیری است و اگر خدمات بستری و درمان هم به این پرونده متصل شود، پرونده الکترونیک سلامت تکمیل می‌شود.
ایلناایلنا2 ماه قبل
مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور به منظور انتخاب رییس‌ کل جدید این سازمان، با تشکیل جلسه‌ای و اخذ آرا، محمدرضا ظفرقندی را با کسب ۱۳۴ ‌ رأی از مجموع ۲۳۷ عضو حاضر در مجمع، به عنوان رییس ‌کل سازمان نظام پزشکی کشور انتخاب کرد. به گزارش ایلنا، طبق قانون سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، رییس‌ کل‌ سازمان‌ نظام پزشکی کشور، بالاترین‌ مقام‌ اجرایی‌، اداری‌، مالی‌ و نماینده‌ قانونی‌ سازمان‌ در کلیه‌ مراجع‌ با حق‌ توکیل‌ به‌ غیر و یا نماینده‌ وی‌ است و در حدود مصوبات‌ مجمع‌ عمومی‌، شورای‌ عالی‌، مقررات‌ و ضوابط‌ مربوط‌ دارای‌ اختیار کامل‌ است‌ که‌ از سوی‌ مجمع‌ عمومی‌ از بین‌ منتخبین‌ هیأت‌ مدیره‌ سراسر کشور، برای‌ مدت‌ چهار سال‌ انتخاب‌ شده و به‌ رییس‌ جمهور جهت‌ صدور حکم‌ معرفی‌ می‌‌شود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی رئیس شورای عالی و سرپرست سازمان نظام پزشکی طی نامه‌ای به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه نقطه نظرات و ایرادات سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیش‌نویس لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی (حوزه سلامت) را طی نامه‌ای به ایشان منعکس نمودند. سازمان نظام پزشکی آمادگی خود را جهت همکاری در تنقیح و اصلاح این لایحه و سایر موارد مرتبط با اعمال حرف پزشکی اعلام می‌دارد. «اعطای شماره نظام پزشکی در موارد خاص» نیز می‌بایست توسط وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در قانون مورد توجه قرار گیرد. اهمیت رعایت شئونات پزشکی در آیین‌نامه‌های مربوطه نظام پزشکی مورد توجه بوده و در سال‌های اخیر مواردی از محکومیت‌های شدید و سنگین در این زمینه توسط هیأت عالی انتظامی نظام پزشکی صادر شده است. ضمن آن که سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را جهت هر گونه کمک و همکاری در این زمینه حضورتان اعلام می‌نماید.
فراروفرارو2 ماه قبل
به دنبال برگزاری جلسه فوق‌العاده مجمع‌ عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، دکتر محمدرضا ظفرقندی به عنوان رییس‌کل این سازمان انتخاب شد. به گزارش ایسنا، امروز جمعه ۲۶ بهمن ماه، مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور برای انتخاب رئیس‌کل جدید این سازمان تشکیل جلسه داد و دکتر محمدرضا ظفرقندی با ۱۳۴ ‏‬ رأی از مجموع ۲۳۷ عضو حاضر در مجمع، به عنوان رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور انتخاب شد. گفتنی است، آذر ماه امسال دکتر ایرج فاضل به دلیل آنچه اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌خواند، از سمت ریاست‌کلی سازمان نظام پزشکی کشور استعفا داد و بعد از آن دکتر محمدرضا ظفرقندی -رییس شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی کشور، سرپرستی این سازمان را بر عهده گرفت. در انتخابات امروز از میان نامزدها عزیزی ۱۰۰ رأی، شریفی یک رأی و دکتر بردیا و سالاریان صفر رأی آوردند. همچنین از مجموع آرا دو رأی باطله بود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
به دنبال برگزاری جلسه فوق‌العاده مجمع‌ عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، دکتر محمدرضا ظفرقندی به عنوان رییس‌کل این سازمان انتخاب شد. به گزارش ایسنا، امروز جمعه ۲۶ بهمن ماه، مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور برای انتخاب رئیس‌کل جدید این سازمان تشکیل جلسه داد و دکتر محمدرضا ظفرقندی با ۱۳۴ ‏‬ رأی از مجموع ۲۳۷ عضو حاضر در مجمع، به عنوان رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور انتخاب شد. گفتنی است، آذر ماه امسال دکتر ایرج فاضل به دلیل آنچه اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌خواند، از سمت ریاست‌کلی سازمان نظام پزشکی کشور استعفا داد و بعد از آن دکتر محمدرضا ظفرقندی -رییس شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی کشور، سرپرستی این سازمان را بر عهده گرفت. در انتخابات امروز از میان نامزدها عزیزی ۱۰۰ رأی، شریفی یک رأی و دکتر بردیا و سالاریان صفر رأی آوردند. همچنین از مجموع آرا دو رأی باطله بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| منصور جعفری نمین عضو هیات رییسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه تاکنون ۲۲۳ نفر از اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی برای حضور در رأی‌گیری اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: همچنین تاکنون شش نفر به صورت کتبی کاندیداتوری خود را برای تصدی سمت رییس‌کلی سازمان نظام پزشکی اعلام کرده‌اند. وی افزود: شش کاندید اعلام شده عبارتند از آقایان دکتر ظفر قندی، دکتر عزیزی، دکتر سالاریان، دکتر سید شریفی، دکتر افشین‌پور و دکتر بردیا. از این کاندیداها سه نفرشان عضو شورای‌عالی نظام پزشکی بوده، یک نفر بازرس و دو نفر هم عضو هیئت مدیره نظام پزشکی‌های شهرستان‌ها و نماینده مجمع عمومی هم هستند. همه کاندیداها عضو مجمع عمومی بوده و حق رأی هم دارند. امیدوارم رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی با رأی بسیار بالایی انتخاب شود تا قدرت بیشتری هم برای اداره این سازمان داشته باشد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
تفاهم نامه همکاری سازمان نظام پزشکی و سازمان بیمه سلامت در راستای بهبود و ارتقای کیفی و کمی خدمات بخش سلامت و تعامل ‏موثر بین نظام بیمه‌های سلامت و تامین کنندگان خدمات سلامت توسط رییس کل سازمان نظام پزشکی و مدیرعامل سازمان بیمه ‏سلامت امضا شد. ‏به گزارش ایسنا، محمد رضا ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی در این مراسم گفت: تعامل سازمان بیمه سلامت با ‏شرکای کاری، نشست و صحبت با صاحبان فرآیند ارزشمند است. طبیعی است که مشخص ‏کردن این عدد وظیفه سازمان نظام پزشکی است که این کار را انجام دادیم. همچنین طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت نیز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان نظام پزشکی و سازمان بیمه سلامت گفت: باید ظرفیت سازمان نظام پزشکی را به درستی بشناسیم. زیرا تفاهم نامه باید عملیاتی شود و نباید روی کاغذ بماند. ‏وی افزود: ‏برای اجرای راهنماهای بالینی نمی‌توان بدون همکاری سازمان نظام پزشکی کاری انجام داد. در استقرار سازمان الکترونیک می‌توان از فرصت همکاری با سازمان نظام پزشکی به خوبی استفاده ‏کرد. ‏موهبتی بیان کرد: یکی از مشکلات دستگاه‌های بیمه‌گر، تامین منابع مالی است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رییس کل سازمان نظام پزشکی طی نامه‌ای به دبیر شورای عالی بیمه سلامت خواستار رشد تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ بر اساس تورم و رشد حقوق و دستمزد شد. بدیهی است که فاصله زیاد تعرفه‌های مصوب با تعرفه‌های واقعی خدمات در یک سال به سادگی قابل جبران نیست و این فاصله انباشته برای مؤسسات درمانی و ارائه‌دهندگان خدمات موجب مشکلات عدیده‌ای شده است. در ضمن با عنایت به ثابت ماندن ارزش خدمات در سال ۹۵ و عدم جبران مؤثر آن در سال ۹۶ و ۹۷ در سرانه‌ی پزشکان شهری جهت حفظ مسیر نظام ارجاع و پزشکی خانواده حداقل میزان رشد ۴۰ درصد مورد انتظار می‌باشد. ب – شورای عالی جهت امکان تداوم فعالیت مراکز تشخیصی و درمانی حداقل رشد تعرفه‌ها را در دو جزء فنی بر مبنای نرخ تورم و جزء حرفه‌ای بر مبنای رشد حقوق دستمزد پیشنهاد می‌کند. ه) پیشنهاد می‌شود در بخش پاراکلینیک (شامل آزمایشگاه و رادیولوژی و …) بخش فنی تابعی از تورم سالیانه باشد که می‌بایست در هر سال دو بار محاسبه شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در متن نامه محمدرضا ظفرقندی ریاست کل سازمان نظام پزشکی به اسحاق جهانگیری شرح آمده است: پیرو ابلاغ تعرفه خدمات پزشکی توسط جناب عالی به استحضار می‌رساند موضوع خدمات پزشکی چه در بخش سرپایی و چه در بخش بستری به شدت از شرایط اقتصادی و مؤلفه‌های آن مانند تورم و رشد حقوق و دستمزد پرسنلی و … متأثر است. شورای عالی نظام پزشکی به رغم احصاء ارزش واقعی و هزینه تمام شده خدمات و تعرفه‌های پزشکی که مستند بر محاسبه شورای عالی بیمه است به دلیل شرایط خاص کشور و رعایت مشکلات مردم ارقام پیشنهادی تعرفه را با ارقامی صرفا در حد عبور از این ایام سخت بر اساس بند (ک) ماده (۳) قانون نظام پزشکی اعلام کرده است. ظفرقندی در این نامه اضافه کرد: خواهشمند است جهت اصلاح و حل مشکلاتی که پیش‌بینی آن مقدور است، دستور مقتضی صادر فرمائید. پیش از این نیز رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به شورای عالی بیمه سلامت خواستار رشد تعرفه‌های پزشکی بر مبنای تورم و افزایش حقوق و دستمزد شده بوددر آن نامه آمده بود: با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی در سال آینده و پیرو دومین مصوبه بیست‌ویکمین جلسه شورای عالی سازمان نظام پزشکی در خصوص تعرفه‌های سال ۱۳۹۸ درخواست می‌شود میزان رشد تعرفه‌های پزشکی در سال ۹۸ با توجه به مشکلات مطرح شده برای سال مذکور حداقل در جزء فنی خدمات بر اساس تورم و در جزء حرفه‌ای معادل رشد حقوق و دستمزد در نظر گرفته شود. اجتمام * ٧٢۶٨ * ۳۰۶۳انتهای پیام /*
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ دکتر محمدرضا ظفرقندی با اشاره به جزئیات انتخاب رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور، گفت: ثبت نام نامزدهای ریاست کلی سازمان نظام پزشکی از امروز در کشور آغاز می‌شود و همه کسانی که در انتخابات نظام پزشکی شهرستان‌ها به عنوان هیأت مدیره رأی آورده‌اند، می‌توانند برای تصدی سمت ریاست کلی سازمان کاندیدا شوند. وی افزود: بعد از ثبت نام کاندیداها، هیأت نظارت بر انتخابات مستقر شده و نهایتا از یک هفته مانده به ۲۶ بهمن ماه، کاندیداها اجازه تبلیغات دارد. سرپرست سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه تاکنون سه نفر برای تصدی سمت ریاست کلی سازمان نظام پزشکی نامزد شده‌اند، ادامه داد: قرار است مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی در ۲۶ بهمن ماه سال جاری در محل انستیتو پاستور تشکیل شود و رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور از سوی این مجمع که حدود ۲۵۰ عضو دارد، انتخاب شود. منبع: ایسنا
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
رئیس جمهوری درحکمی محمدرضا ظفرقندی را به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری درحکمی محمدرضا ظفرقندی را به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. متن حکم حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای دکتر محمدرضا ظفرقندیدر اجرای ماده (۹) قانون سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۳٫۰۸٫۱۶ مجمع تشخیص مصلحت نظام، با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی و رأی اکثریت اعضای مجمع عمومی آن سازمان در جلسه مورخ ۱۳۹۷٫۱۱٫۲۶، به موجب این حکم برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. توفیق شما را در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران از خداوند متعال مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایرانمنبع: باشگاه خبرنگاران
مهرمهر2 ماه قبل
منصور جعفری نمین، در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: تا امروز که آخرین روز مهلت ثبت نام در انتخابات ریاست سازمان نظام پزشکی بود، ۶ نفر کاندیدا شده‌اند. وی با اشاره به برگزاری انتخابات در روز جمعه ۲۶ بهمن ۹۷، افزود: این انتخابات با حضور حداقل دو سوم اعضای مجمع نظام پزشکی که ۲۵۹ نفر عضو دارد، برگزار می‌شود. جعفری نمین با عنوان این مطلب که تبلیغات کاندیداها تا قبل از زمان برگزاری انتخابات ادامه دارد، گفت: اگر تعداد اعضای مجمع به حد نصاب قانونی که همان دو سوم اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی است، نرسد، بر اساس قانون حداکثر تا یک ماه آینده باید رئیس کل سازمان نظام پزشکی انتخاب و معرفی شود. رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، به اسامی ۶ کاندیدای انتخابات ریاست سازمان نظام پزشکی اشاره کرد و افزود: محمدرضا ظفرقندی، عبدالرضا عزیزی، افشین پور، بردیا، سید شریفی و سالاریان، افرادی هستند که برای این انتخابات ثبت نام کرده‌اند. جعفری نمین، در پاسخ به این سئوال که شرط پست‌های کاندیداها بعد از انتخاب شدن به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی چگونه خواهد شد، گفت: افرادی که در سازمان نظام پزشکی سمت دارند، باید بعد از انتخاب شدن به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی، از سمت قبلی خود استعفا دهند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
تفاهم‌نامه همکاری سازمان نظام پزشکی و سازمان بیمه سلامت در راستای بهبود و ارتقای کیفی و کمی خدمات بخش سلامت و تعامل ‌موثر بین نظام بیمه‌های سلامت و تامین کنندگان خدمات سلامت توسط رییس کل سازمان نظام پزشکی و مدیرعامل سازمان بیمه ‌سلامت امضا شد. ‌به گزارش ایلنا، محمد رضا ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی در این مراسم گفت: تعامل سازمان بیمه سلامت با ‌شرکای کاری، نشست و صحبت با صاحبان فرآیند ارزشمند است. طبیعی است که مشخص ‌کردن این عدد وظیفه سازمان نظام پزشکی است که این کار را انجام دادیم. همچنین طاهر موهبتی، مدیرعامل بیمه سلامت نیز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان نظام پزشکی و سازمان بیمه سلامت گفت: باید ظرفیت سازمان نظام پزشکی را به درستی بشناسیم. زیرا تفاهم نامه باید عملیاتی شود و نباید روی کاغذ بماند. ‌وی افزود: ‌برای اجرای راهنماهای بالینی نمی‌توان بدون همکاری سازمان نظام پزشکی کاری انجام داد. در استقرار سازمان الکترونیک می‌توان از فرصت همکاری با سازمان نظام پزشکی به خوبی استفاده ‌کرد. ‌موهبتی بیان کرد: یکی از مشکلات دستگاه‌های بیمه‌گر، تامین منابع مالی است.
فارسفارس1 هفته قبل
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد. به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد. شوای عالی نظام پزشکی علیغم احصاء ارزش واقعی و هزینه تمام شده خدمات و تعرفه‌ها که مستند بر محاسبه شورای عالی بیمه است به دلیل شرایط خاص کشورو رعایت مشکلات مردم ارقام پیشنهادی تعرفه را با ارقامی صرفا در حد عبور از این ایام سخت بر اساس بند (ک) ماده (۳) قانون نظام پزشکی اعلام کرده است. لذا خواهشمند است جهت اصلاح و حل مشکلاتی که پیش‌بینی آن مقدور است، دستور مقتضی صادر فرمائید. بدیهی است که فاصله زیاد تعرفه‌های مصوب با تعرفه‌های واقعی خدمات در یک سال به سادگی قابل جبران نیست و این فاصله انباشته برای مؤسسات درمانی و ارائه‌دهندگان خدمات موجب مشکلات عدیده‌ای شده است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
با توجه به متمم آیین نامه انتخابات مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی و بنابر مفاد بخشنامه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات این سازمان، هیات رئیسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، پایان ثبت نام از نامزدهای انتخاباتی را عصر روز شنبه ۲۰ بهمن ماه اعلام کرد. بر اساس آمار سازمان نظام پزشکی، اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی متغیر است و طبق آخرین آمار حدود ٢۵٣ هزار نفر عضو این مجمع هستند. از ۱۲ بهمن نامزدهای انتخابات ریاست کل سازمان نظام پزشکی فرصت داشتند درخواست کتبی و بخشی از فعالیت‌های خود را به صورت مختصر به دبیرخانه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ارائه یا ارسال کنند، به همین منظور دبیرخانه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست کل سازمان نظام پزشکی را از ۲۰ بهمن اعلام کرده است. بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته روز ٢۶ بهمن ماه جاری سیزدهمین انتخابات سازمان نظام پزشکی و هشتمین انتخابات نظام پزشکی پس از انقلاب برگزار می‌شود تا رئیس بعدی این سازمان بر کرسی ریاست سازمان نظام پزشکی بنشیند. ایرج فاضل به عنوان آخرین رئیس کل سازمان نظام پزشکی به دلیل تبعیت از قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی از سمت خود استعفا داد؛ در حال حاضر محمدرضا ظفر قندی به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی عهده دار این سمت است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
وزیر بهداشت در پیامی ضمن تبریک انتصاب دکتر محمدرضا ظفرقندی به عنوان رییس کل سازمان نظام پزشکی پیشنهاد داد که در سه محور از جمله بازیابی شان و منزلت جامعه پزشکی بیشتر همکاری کنند. اینجانب معتقدم فراز و نشیب‌های پیش روی ما در نظام سلامت را با همدلی، همراهی و هم‌افزایی میان سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی، کلیه دلسوزان، صاحب نظران و اندیشمندان کشور به سهولت خواهیم پیمود. ثانیا: مستمسک غیرقابل کتمان خیلی از هجمه‌ها، عدم التزام به قانون، زیاده‌طلبی و قصور برخی از همکاران جامعه پزشکی و در مواردی پایمال کردن حقوق بیمار و خانواده‌های آن‌ها است. ضروری است با ساز و کارهای مناسب و در کنار هم، جهت حذف لکه‌های آلوده از دامان پاکیزه پزشکی کشور بدون فوت وقت اقدام کنیم. این حرکت خداپسندانه علاوه بر تطهیر دامان پزشکی کشور، رضایت خدا و مردم عزیز، بهانه برای هرگونه هجمه غیرمنصفانه را از دیگران خواهد گرفت.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس جمهور در حکمی دکتر محمدرضا ظفرقندی را به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد. متن حکم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای دکتر محمدرضا ظفرقندیدر اجرای ماده (۹) قانون سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۳٫۰۸٫۱۶ مجمع تشخیص مصلحت نظام، با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی و رأی اکثریت اعضای مجمع عمومی آن سازمان در جلسه مورخ ۱۳۹۷٫۱۱٫۲۶، به موجب این حکم برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. توفیق شما را در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران از خداوند متعال مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران

به انتهای لیست رسیدید