سال آینده

سال آینده

مهرمهر3 دقیقه قبل
وی ادامه داد: تاسیسات به مرور زمان دچار استهلاک می‌شوند و با تهدیداتی که در حوزه پدافند غیرعامل می‌بینیم، دارایی‌ها به مخاطره می‌افتد و باید سرمایه گذاری در جهت حفظ زیرساخت‌ها صورت گیرد. شکرچی زاده یادآور شد: بلایای طبیعی به زیرساخت و سرمایه اجتماعی آسیب می‌زند همانگونه که سیل خسارت جدی به زیرساخت و سرمایه کشور زد و این نشان می‌دهد هنوز نتوانستیم زیرساخت را در کشور به درستی فراهم کنیم. معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از سال ۹۰ تا ۹۶ به زیرساخت و حمل و نقل براثر حوادث مختلف هشت هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد ولی امسال این رقم به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید. وی افزود: گیلان و مازندران ۱۹ درصد خسارت‌های ناشی از سیل و حوادث در شش سال اخیر را متحمل شدند و این نشان می‌دهد که مازندران در سیل ۹۷ حدود ۱۵۵ میلیارد تومان و گیلان ۱۱۰ میلیارد تومان در بخش زیرساخت‌ها خسارت دیدند. وی افزود: تاکنون سیلاب ۱۷ هزار میلیارد تومان در کشور آسیب به بار آوردند و اگر اقدامات پیشگیرانه ایجاد می‌کردیم آسیب کمتر می‌شد و در بحث اجرا، کنترل، تضمین کیفیت را جدی گیریم و بازنگری مفروضات مهندسی را به ویژه در طراحی جدید، بازبینی ضوابط و مقررات و استفاده از فناوری نوین و تجارب کشورهای توسعه یافته را مدنظر قرار دهیم.
الفالف17 دقیقه قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: مبلغ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات استانی تخصیص یافته که تخصیص ۱۰۰ درصدی بوده و این امر حاکی از حمایت دولت از تامین فضای آموزشی دارد. وی افزود: امروز همه کشورها توسعه‌یافتگی را بر پایه آموزش قرار می‌دهند، زیرا آموزش یکی از مولفه‌های توسعه است. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه دولت همه تعهدات خود را در کنار شما خیرین در سال جاری انجام داده است، گفت: مبلغ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات استانی تخصیص یافته که تخصیص ۱۰۰ درصدی بود و این امر حاکی از حمایت دولت از تامین فضای آموزشی دارد. وی افزود: روز گذشته هجدهمین ستاد بودجه روز گذشته شکل گرفت و بودجه سال آینده در سازمان برنامه و بودجه مراحل پایانی را طی می‌کند و ارقام کلان بودجه را نهایی کردیم. البته ممکن است برخی بودجه مصرفی تقلیل یابد، اما ردیف خیرین را تغییر نمی‌دهیم.
ایلناایلنا17 دقیقه قبل
معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت حتی برای خودرو‌های دولتی هم سهمیه‌ای در نظر نگرفت تا در نهایت به نفع مردم باشد. به گزارش ایلنا و به نقل سازمان برنامه و بودجه، حمیدرضا عدل با بیان اینکه فقط ۲۵ میلیون لیتر بنزین از ۹۵ میلیون لیتر مصرفی کشور به قیمت آزاد فروخته می‌شود گفت: دولت حتی برای خودرو‌های دولتی هم سهمیه‌ای در نظر نگرفت تا در نهایت به نفع مردم باشد. عدل با بیان اینکه در سال آینده روزانه شاهد کاهش ۶ تا ۱۰ میلیون لیتر بنزین خواهیم بود، افزود: از سال ۹۶ تا ۹۷ با افزایش حدود ۱۴ درصدی مصرف بنزین مواجه بودیم و این افزایش مصرف بابت قاچاق سوخت به کشور‌های منطقه بود. او گفت: تفاوت قیمت بنزین در داخل کشور با کشور همسایه دست کم ۵ هزار تومان است.
همشهریهمشهری17 دقیقه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت امروز (سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه) در سومین همایش ملی بانوان خیرین مدرسه‌ساز خطاب به خیرین مدرسه‌ساز گفت: شما کار بسیار مهم و سنجیده انجام و آنچه تشخیص داده‌اید دقیقا نقطه کانونی برای توسعه و پیشرفت کشورهاست. وی افزود: امروز همه کشورها توسعه‌یافتگی را بر پایه آموزش قرار می‌دهند، زیرا آموزش یکی از مولفه‌های توسعه است. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه دولت همه تعهدات خود را در کنار شما خیرین در سال جاری انجام داده است، گفت: مبلغ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات استانی تخصیص یافته که تخصیص ۱۰۰ درصدی بود و این امر حاکی از حمایت دولت از تامین فضای آموزشی دارد. وی افزود: روز گذشته هجدهمین ستاد بودجه شکل گرفت و بودجه سال آینده در سازمان برنامه و بودجه مراحل پایانی را طی می‌کند و ارقام کلان بودجه را نهایی کردیم. البته ممکن است برخی بودجه مصرفی تقلیل یابد، اما ردیف خیرین را تغییر نمی‌دهیم.
عصر ایرانعصر ایران24 دقیقه قبل
کاپیتان تیم ملی فوتبال بلژیک تاکید کرد این تیم به دنبال قهرمانی در یورو و انتقام از فرانسه در این رقابت‌هاست. ادن هازارد، کاپیتان تیم ملی بلژیک که در بازی برابر روسیه توانست دو گل به ثمر برساند درباره عملکرد خود در تیم ملی بلژیک گفت: من از زمانی که بازوبند کاپیتانی تیمم را بر بازو بستم تمام تلاشم را کردم که بهترین عملکردم را ارائه دهم. من برای رکوردشکنی در تیم ملی بلژیک نیستم و تنها برای کمک به برد تیمم به میدان می‌روم. او در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: دو سال پیش در یورو هم مدعی قهرمانی بودیم و سال آینده نیز تلاش می‌کنیم در یورو قهرمان شویم. فکر می‌کنم تیم‌هایی مثل انگلیس یا اسپانیا هم در بین مدعیان باشند، ولی ما می‌خواهیم قهرمان یورو شویم.
ایسناایسنا28 دقیقه قبل
کاپیتان تیم ملی فوتبال بلژیک تاکید کرد این تیم به دنبال قهرمانی در یورو و انتقام از فرانسه در این رقابت‌هاست. ادن هازارد، کاپیتان تیم ملی بلژیک که در بازی برابر روسیه توانست دو گل به ثمر برساند درباره عملکرد خود در تیم ملی بلژیک گفت: من از زمانی که بازوبند کاپیتانی تیمم را بر بازو بستم تمام تلاشم را کردم که بهترین عملکردم را ارائه دهم. من برای رکوردشکنی در تیم ملی بلژیک نیستم و تنها برای کمک به برد تیمم به میدان می‌روم. او در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: دو سال پیش در یورو هم مدعی قهرمانی بودیم و سال آینده نیز تلاش می‌کنیم در یورو قهرمان شویم. فکر می‌کنم تیم‌هایی مثل انگلیس یا اسپانیا هم در بین مدعیان باشند ولی ما می‌خواهیم قهرمان یورو شویم.
همشهریهمشهری30 دقیقه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، تماشاگرانی که قصد دارند برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ سال آینده به توکیو سفر کنند، ممکن است با مشکل پیدا کردن هتل و اقامتگاه مواجه شوند. برخی از هتل‌های اطراف پایتخت ژاپن، در طول برگزاری بازی‌های المپیک رزرو کردن اتاق‌ها را متوقف کرده‌اند چرا که برگزارکنندگان بازی‌ها از ۲۴ جولای تا ۹ آگوست برای المپیک و ۲۵ آگوست تا ۶ سپتامبر برای پارالمپیک هتل‌ها را رزرو کرده‌اند. از طرفی هتل‌های جدید در حال ساخت و ساز هستند و نمایندگان المپیک ممکن است رزروهای خود را کنسل کنند. با این حال در مدت زمان کوتاهی، کمبود محل‌های اسکان یک مشکل است. یک جستجوی کوتاه در سایت رزرو هتل در اواخر جولای سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد بسیاری از محل‌های اسکان رزرو شده‌اند.
ایسناایسنا38 دقیقه قبل
«ادوارد فیلیپ» ‌ نخست‌وزیر فرانسه در جریان مراسمی اثر تاریخی گرانبهایی را که در دوران استعماری سنگال از این کشور مصادره شده بود به «مکی سال» رئیس‌جمهور این کشور تحویل داد. این شمشیر توسط فرانسه در سال ۱۸۹۳ از پسر «طعل» پس از آن‌که در نبرد «مالی» شکست خورد، مصادره شد. با این‌که تحویل این شمشمیر باستانی به سنگال دائمی نخواهد بود، اما نخست‌وزیر فرانسه معتقد است این اقدام را می‌توان به عنوان قدم اول برای روند بازگرداندن آثار تاریخی دوره استعماری آفریقا محسوب کرد. حدود ۹۰ هزار اثر از آثار تاریخی «‌آفریقای سیاه» (مناطق جنوب صحرای بزرگ آفریقا) در موزه‌های عمومی فرانسه نگهداری می‌شوند که موزه «Quai Branly» به تنهایی دو سوم این مجموعه را نگهداری می‌کند. مدیر موزه تمدن سیاه‌پوستان واقع در داکار از اقدام فرانسه برای بازگرداندن این شمشیر به سنگال قدردانی و برای بازگشت آثار بیشتری به سنگال ابراز امیدواری کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین43 دقیقه قبل
محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، اعلام کرد: مبلغ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات استانی تخصیص یافته که تخصیص ۱۰۰ درصدی بوده و این امر حاکی از حمایت دولت از تامین فضای آموزشی دارد. نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: اعتمادآنلاین| محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، امروز (سه‌شنبه) در سومین همایش ملی بانوان خیرین مدرسه‌ساز خطاب به خیرین مدرسه‌ساز گفت: شما کار بسیار مهم و سنجیده انجام و آنچه تشخیص داده‌اید دقیقا نقطه کانونی برای توسعه و پیشرفت کشورهاست. وی افزود: امروز همه کشورها توسعه‌یافتگی را بر پایه آموزش قرار می‌دهند، زیرا آموزش یکی از مولفه‌های توسعه است. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه دولت همه تعهدات خود را در کنار شما خیرین در سال جاری انجام داده است، گفت: مبلغ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات استانی تخصیص یافته که تخصیص ۱۰۰ درصدی بود و این امر حاکی از حمایت دولت از تامین فضای آموزشی دارد. وی افزود: روز گذشته هجدهمین ستاد بودجه روز گذشته شکل گرفت و بودجه سال آینده در سازمان برنامه و بودجه مراحل پایانی را طی می‌کند و ارقام کلان بودجه را نهایی کردیم.
ایسناایسنا44 دقیقه قبل
به همین جهت از دیدگاه علم اقتصاد می‌بایستی قیمت بنزین را به قیمت منطقه‌ای نزدیک کرد تا از این اتفاق جلوگیری کرد. افزایشی که در چند روز گذشته در قیمت بنزین داشتیم بااینکه ممکن است در ظاهر قیمت بنزین را به قیمت مبادله‌ای آن در کشورهای منطقه نزدیک‌تر از گذشته کرده باشد اما اختلاف فاحش قیمت همچنان در این دو نرخ وجود دارد و انگیزه قاچاق بنزین و سوخت برای قاچاقچیان و سوداگران از بین نرفته است. فصاحت اضافه کرد: افزایش قیمت بنزین آزاد از لیتری ۱۰۰۰ تومان به لیتری ۳۰۰۰ تورم قطعا اثرات تورمی بر بازارهای داخلی خواهد گذاشت. وی اظهار کرد: در شرایطی که فشار تورم ناشی از افزایش قیمت دلار هنوز به‌طور کامل از بین نرفته است و قیمت‌ها به تعادلی نسبی در سطح بالا نزدیک شده بودند افزایش این چنینی در قیمت بنزین نارضایتی را در سطح گسترده به همراه خواهد داشت. حتی اگر در خوش‌بینانه‌ترین حالت دولت و دستگاه‌های نظارتی به‌شدت بازار را تحت نظارت و کنترل خود داشته باشند و از افزایش قیمت سایر کالاها و خدمات ممانعت به عمل‌آورند، پرداخت‌های انتقالی دولت در ازای افزایش قیمت بنزین تأثیر چندانی در بهبود سطح درآمدی و رفاه خانوارهای کمتر برخوردار نخواهد داشت.
طرفداریطرفداری57 دقیقه قبل
طرفداری- گرت ساوتگیت، سرمربی تیم ملی انگلستان می‌گوید که اگر نتایج لازم را در یورو ۲۰۲۰ کسب نکند، شاید در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روی نیمکت سه شیرها حضور نداشته باشد. صعود انگلیس به یورو ۲۰۲۰ قطعی شده است. در واقع برد ۷-۰ انگلیس برابر مونته نگرو موجب شد این تیم به یورو صعود کند تا از سه شیرها به عنوان یکی از مدعیان این جام نام برده شود. پیروزی ۴-۰ انگلیس برابر کوزووو نیز در دیداری تشریفاتی برگزار شد تا ساوتگیت با قدرت در یورو حضور یابد. حال او می‌خواهد در یورو ۲۰۲۰ موفقیت کسب کند و در غیر این صورت جایگاه خود را روی نیمکت سه شیرها مطمئن نمی‌داند.

شکست مذاکرات آمریکا و کره جنوبی

صدا و سیماصدا و سیما58 دقیقه قبل
وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد: در بحبوحه انتقاد‌های مردمی (در کره جنوبی) از درخواست افزایش شدید سهمیه کره جنوبی در تأمین هزینه‌های مربوط به نگهداری نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی، این گفتگو‌ها با شکست مواجه شد. در مذاکرات سال گذشته، سئول پذیرفته بود که برای امسال، هزینه‌ای بیش از ۱/۰۴ تریلیون وون کره جنوبی (برابر با ۸۹۶ میلیون دلار آمریکا) بپردازد و انتظار داشت افزایش سهمیه‌اش برای سال آینده به نحوی باشد که حدود یک میلیارد دلار در این خصوص هزینه کند. این در حالی است که گفته می‌شود، مقامات آمریکایی از همتایان کره جنوبی خود خواسته‌اند که چهار میلیارد دلار دیگر روی این مبلغ بگذارند و هزینه‌ای در حدود پنج میلیارد دلار برای نگهداری ۲۸۵۰۰ سرباز آمریکایی در پایگاه‌های نظامی مختلف در خاک کره جنوبی بپردازند. البته مقامات آمریکایی این رقم (پنج میلیارد دلاری) را تأیید نکرده‌اند، اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پیشتر گفته بود که حضور سربازان آمریکایی در کره جنوبی و اطراف آن، باعث به ارمغان آوردن حفاظتی برای کره جنوبی می‌شود که پنج میلیارد دلار ارزش دارد. مذاکرات یاد شده بین آمریکا و کره جنوبی در حالی برگزار می‌شود که تلاش‌های آمریکا برای دستیابی به توافق با کره شمالی برسر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی این کشور، متوقف شده است. کره شمالی تا پایان سال جاری میلادی به آمریکا مهلت داده است که طرز رویکرد خود را نسبت به کره شمالی تغییر دهد، تا شاید ازسرگیری مذاکرات میان دو کشور میسر شود. لی های-هون، رئیس کمیته اطلاعاتی پارلمان کره جنوبی در مصاحبه رادیویی گفت: سفیر آمریکا در کره جنوبی در اوایل ماه جاری میلادی (نوامبر)، با من گفتگویی طولانی داشت و به من گفت: سئول فقط یک پنجم از سهمی را که باید برای نگهداری سربازان آمریکایی در خاک کره جنوبی هزینه کند، می‌پردازد. بر اساس قوانین کره جنوبی، هرگونه توافق مربوط به تعیین سهم هزینه‌های نظامی این کشور باید مورد تأیید پارلمان کره جنوبی قرار گیرد. این در حالی است که قانونگذاران عضو حزب حاکم کره جنوبی این هفته گفتند: اگر نتایج مذاکرات میان دو کشور، حاکی از زیاده خواهی‌ها (ی آمریکا) در این خصوص باشد، ما از تصویب چنین توافقی در پارلمان امتناع خواهیم کرد، زیرا این نشان دهنده انحراف از اصول و ساختار توافقاتی است که حدود سی سال میان دو کشور برقرار بوده است. ترامپ همواره از این که متحدان آمریکا کمک‌های مالی کافی به هزینه‌های دفاعی مشترک نمی‌کنند، ابراز نارضایتی کرده است. قرار است آمریکا مذاکراتی مجزا را برای دستیابی به توافقات جدید در خصوص به اشتراک گذاشتن هزینه‌های دفاعی مشترک با ژاپن، آلمان و ناتو، در سال آینده میلادی (۲۰۲۰) برگزار کند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
سخنگوی دولت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین از قبل پیش بینی شده بود و درباره آن ساعت‌ها فکر شده بود گفت: ما نباید بنزین ارزان قیمت …سخنگوی دولت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین از قبل پیش بینی شده بود و درباره آن ساعت‌ها فکر شده بود گفت: ما نباید بنزین ارزان قیمت را به کشور‌های همسایه بدهیم. علی ربیعی در گفتگو با تیتر امشب شبکه خبر به برخی پرسش‌های مردمی پاسخ داد و گفت: ما نباید بنزین ارزان قیمت را به کشور‌های همسایه بدهیم. اگر افزایش قیمت بنزین از قبل گفته می‌شد مشکلات دیگری بوجود می‌آورد. او افزود: پیوست اجزای افزایش قیمت بنزین جلوگیری از آثار تورمی و افزایش قیمت کالا‌ها است. او گفت: تفاوت قیمت بنزین در داخل کشور با کشور همسایه دست کم ۵ هزار تومان است.
فراروفرارو1 ساعت قبل
محمدرضا زائری، نویسنده کتاب «تقاطع انقلاب» درباره اهدافش و رویکرد‌های خود برای نوشتن این کتاب و توانایی ایجاد ارتباط با نسل جوان مسائلی را بیان کرد. آن هم تنها به این دلیل که هیچ کدام از ما نمی‌توانیم نسبت به مسائل انقلاب بی‌تفاوت باشیم چرا که پدیده انقلاب مسئله پیش پا افتاده‌ای نیست. انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب بزرگ در تاریخ جهان طی ۵۰سال اخیر است. اگر سیاه نمایی بد است سفیدنمایی هم بد است و هر دو ظلم بزرگی به انقلاب است، چون ما را دچار توهم می‌کند. انقلاب اسلامی انقلاب سران ارتش نیست.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: مبلغ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات استانی تخصیص یافته که تخصیص ۱۰۰ درصدی بوده و این امر حاکی از حمایت دولت از تامین فضای آموزشی دارد. وی افزود: امروز همه کشورها توسعه‌یافتگی را بر پایه آموزش قرار می‌دهند، زیرا آموزش یکی از مولفه‌های توسعه است. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه دولت همه تعهدات خود را در کنار شما خیرین در سال جاری انجام داده است، گفت: مبلغ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات استانی تخصیص یافته که تخصیص ۱۰۰ درصدی بود و این امر حاکی از حمایت دولت از تامین فضای آموزشی دارد. وی افزود: روز گذشته هجدهمین ستاد بودجه روز گذشته شکل گرفت و بودجه سال آینده در سازمان برنامه و بودجه مراحل پایانی را طی می‌کند و ارقام کلان بودجه را نهایی کردیم. البته ممکن است برخی بودجه مصرفی تقلیل یابد، اما ردیف خیرین را تغییر نمی‌دهیم.
فارسفارس1 ساعت قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به همین ۱۰۰ درصدی اعتبار مورد نیاز مدرسه سازی از سوی دولت در سال ۹۸ گفت با وجود کاهش منابع دولت اعتبارات مربوط به مدرسه سازی و کمک به خیرین کاهش پیدا نمی‌کند. نوبخت با اشاره به اینکه هزار میلیارد تومان ردیف بودجه‌ای که برای ساخت مدارس از سوی دولت در سال ۹۸ در نظر گرفته شده بود به این منظور اختضاص یافت، اظهار داشت: ۱۰۰ درصد رقم ابلاغی پرداخت شده است. وی افزود: هجدهمین جلسه بودجه سال ۹۹ روز گذشته تشکیل شده و ارقام کلان بودجه نهایی شده است و باید بدانم برای سال آینده چه هدفی را خیرین مدرسه‌ساز در نظر گرفته‌اند تا ما هم متعهد شویم سهم دولت را در این زمینه تقدیم کنیم. نوبخت گفت: ممکن است به دلیل کاهش منابع برخی از مصارف را تقلیل دهیم اما مدرسه سازی جزو مواردی است که تقلیل پیدا نمی‌کند. معاون رئیس جمهور با با اشاره به سندی که شب گذشته از سوی بانوان خیر مدرسه ساز به تصویب رسیده است اعلام آمادگی کرد که دولت برای سال آینده اعتباراتی را بدین منظور اختصاص دهد.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
شرکت کوتی اوایل سال آینده میلادی ۶۰۰ میلیون دلار به حساب جنر واریز می‌کند و مالک ۵۱ درصد سهام شرکت او می‌شود. لوازم آرایشی کایلی سال گذشته ۱۷۷ میلیون دلار درآمد داشت که ۴۰ درصد بیش از سال ۲۰۱۷ بود. کایلی جنر ۲۲ ساله با خواهرش کیم کارداشیان وست در تولید یک برنامه تلویزیونی بسیار پربیننده و محبوب همکاری می‌کند. هر چند ثروت او ۱٫۲ میلیارد دلار است و دارایی کیم حدود ۳۵۰ میلیون دلار برآورد می‌شود. پیش از این مارک زاکربرگ در ۲۳ سالگی ثروت خود را به یک میلیارد دلار رسانده بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مسابقات پارادوومیدانی قهرمانی جهان طی روزهای ۱۶ تا ۲۴ آبان به میزبانی دبی در امارات برگزار شد که نمایندگان کشورمان موفق به کسب ۳ مدال طلا، ۴ نقره و ۴ برنز شدند. پس از آن مسابقات قهرمانی کشور پارادوومیدانی که اردیبهشت ماه سال آینده زیر نظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC) برگزار می‌شود به عنوان یکی از مراحل کسب سهمیه و گزینشی پارالمپیک محسوب می‌شود. پارادوومیدانی‌کاران کشورمان در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو موفق به کسب یک مدال طلا، ۶ نقره و ۵ برنز شده بودند که در این دوره نیز برنامه‌ریزی برای ارتقای تعداد و کیفیت مدال‌ها است. این در حالی است که در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، تیم ملی دوومیدانی کشورمان با ۱۴ مرد و ۳ زن ورزشکار به مصاف حریفان خود رفتند که حاصل آن ۵ مدال طلا، ۵ نقره، ۳ برنز و در مجموع کسب ۱۳ مدال بود. ایران در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رده بندی کسب مدال‌ پس از کانادا با کسب ۸ مدال طلا، ۹ نقره، ۷ برنز و در مجموع با کسب ۲۴ مدال در جایگاه پانزدهم ایستاد و ازبکستان با کسب ۸ مدال طلا، ۶ نقره، ۱۷ برنز و در مجموع با کسب ۳۱ مدال پس از ایران در رتبه شانزدهم جای گرفت.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/مرکزی شهردار اراک گفت: اراک سال ۹۹ به سمت محله‌محوری حرکت می‌کند و برای هر محله سند توسعه تدوین خواهد شد. محمدکریم شفیعی در صحن رسمی شورای شهر اراک با اشاره به اینکه شهرداری اراک فضاهای مورد نیاز را در اختیار استانداری مرکزی قرار داده است، افزود: شهرداری با بخش‌های مختلف تعامل لازم را دارد به طوری که برای مناسب‌سازی معابر ویژه معلولان و جانبازان با بهزیستی و برای مرمت بازار توسط میراث فرهنگی اعتبار مناسبی را اختصاص داده است. وی تصریح کرد: شهرداری اراک دارای ۵۵ محله است که بودجه سال آینده خود را به سمت محلات سوق می‌دهد. برای توسعه متوزان شهر، باید سرانه‌ها به صورت عادلانه در محلات توزیع شوند. شهرداری اراک با بیان اینکه در برخی از مناطق، تبعیض مردم را آزار می‌دهد، افزود: با تدوین سند توسعه محلات، امکان ارائه خدمات عادلانه مهیا می‌شود و قطعا این امر تبعیض را از بین می‌برد و در واقع اراک سال آینده به سمت محله‌محوری حرکت می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی امروز در جمع خبرنگاران در جزیره کیش، گفت: گرچه در محله اول سیل تصور می‌کردیم دو هزار میلیارد تومان خسارت وارد شده باشد اما بعد از بررسی دقیق خسارت‌ها، ۲۱۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از سیل پرداخت کردیم. رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ‌عمده رشد ضریب نفوذ در بخش بیمه زندگی است که در کشورهای پیشرفته بیمه زندگی ۶۰ درصد سهم دارد در ایران بیمه زندگی ۱۴ درصد است و ما می‌خواهیم بیمه زندگی رشد پیدا کند. رئیس کل بیمه مرکزی گفت: امسال صنعت بیمه در ۶ ماه اول را ۴۲ و نیم درصد رشد همراه بوده و پیش‌بینی می‌کنیم امسال حق بیمه دریافتی به ۶۰ هزار میلیارد تومان برسد. سال آینده این رقم به ۸۰ هزار میلیارد تومان و تا سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ هزار میلیارد برسد. سلیمانی همچنین گفت: برای رشد ضریب نفوذ بیمه سیاست‌ افزایش بیمه‌های زندگی در پیش گرفته می‌شود و می‌خواهیم بیمه زندگی را در بخش خانوار گسترش دهیم و این به نفع مملکت است.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
یکی از استادان دانشگاهی در اسکاتلند معتقد است اکنون ریسک استفاده از مهندسی ژنتیک در انسان توجیه شده و تا کمتر از ۲ سال دیگر تلاش برای تولد نوزادانی با خصوصیات از قبل طراحی شده آغاز می‌شود. احتمالا تا کمتر از ۲ سال دیگر نوزادانی با ویژگی‌های از قبل طراحی شده، متولد می‌شوند. او معتقد است طی چند سال آینده تلاش‌های دانشمندان برای تولد انسان‌های مهندسی ژنتیکی (از روشی که به طور اخلاقی توجیه شده) آغاز می‌شود. مهندسی ژنتیک شامل حذف، افزودن یا تغییر دادن دی ان ای ارگانیسم‌ها است. این در حالی است که سال گذشته در تلاش برای مقاوم کردن انسان‌ها نسبت به ویروس HIV، نخستین نوزادان مهندسی ژنتیک شده در چین متولد شدند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
قاسمی مجموع تولید خاویار پرورشی در کشور را ۱٫۵ تا ۲ تن اعلام کرد و گفت: این در حالی است که براساس آمار چین ۱۰۰ تن خاویار پرورشی تولید می‌کند. قاسمی درباره آخرین وضعیت خاویار دریایی بیان کرد: کشور‌های حاشیه دریای خزر توافق کردند که صید تجاری خاویار تا بازسازی ذخایر همچنان ممنوع باشد. این مقام مسئول با انتقاد از تولید ناچیز خاویار پرورشی ایران در مقایسه با دیگر کشور‌ها بیان کرد: بنابر آمار، ایران ۲ تن خاویار پرورشی تولید می‌کند، در حالیکه کشور‌های همچون چین، اسپانیا و فرانسه در این زمینه از ما جلوتر هستند. وی با اشاره به دلایل اختصاص رتبه نخست تولید خاویار پرورشی به دیگر کشور‌ها، افزود: با وجود حذف خاویار دریایی از سبد صادرات ایران، دیگر کشور‌ها همچون چین به خاویار پرورشی روی آوردند، هر چند گونه‌ای که آن‌ها کار می‌کنند با خاویار ایران یکی نیست. خدایی با اشاره به اینکه خاویار دریای خزر از نظر کیفیت و مقدار در انحصار ایران و روسیه است، بیان کرد: در خاویار پرورشی آنچه که ایران تولید کرده، گونه ضعیف‌تری از ماهیان خاویاری است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، یادواره شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب در دوران دفاع مقدس، سرداران و ۶ هزار شهید سرافراز استان قم شامگاه دوشنبه با حضور جمع کثیری از خانواده معظم شهدا، طلاب و اساتید حوزه، بسیجیان و اقشار مختلف مردم در مجمع امام خمینی (ره) گلزار شهدای قم برگزار شد. در این مراسم آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، سردار شاهچراغی فرمانده سپاه قم، مرتضی حیدری فرماندار قم، حجت الاسلام رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران، سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم، مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم، تعدادی از مسئولان و مدیران استان و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور داشتند. فرمانده سپاه قم در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه دومین کنگره ملی ۶ هزار شهید استان قم آبان‌ماه سال آینده در قم برگزار می‌شود، گفت: مراسم امشب نقطه آغازی برای کنگره‌ای است که سال آینده برگزار می‌شود. فرمانده سپاه قم با بیان اینکه ۱۷ کمیته برای برگزاری کنگره شهدای قم تشکیل شده است، ‌ گفت: باید در این زمینه از ظرفیت‌های همه مراکز و مردم و همچنین حوزه‌های علمیه استفاده شود. نمایش تئاتری از جلوه‌های این یادواره و بیان خاطره توسط رزمندگان دوران دفاع مقدس بخش دیگری از این مراسم بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| جرویز قبلا در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ میزبان این مراسم سالانه بوده است و با دست انداختن شهرت‌مندانی مثل مل‌گیبسون، جانی دپ و کیتلین جنر انگشت‌نما شده بود. این بازیگر کمدی در بیانیه‌اش گفت در سال آینده برای آخرین بار میزبان این مراسم خواهد بود. او گفت: یک بار دیگر به من پیشنهاد دادند و نمی‌توانم این پیشنهاد را رد کنم. اما آخرین باری است که این کار را می‌کنم تا شبی سرگرم کننده داشته باشیم. از دیگر میزبانان اخیر گلدن گلوب می‌توان از جیمی فلن، ست مایرز و زوج کمدی تینا فی و ایمی پولر نام برد که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میزبان این مراسم بودند. هفتادمین دوره جایزه گلدن گلوب در ۵ ژانویه ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
ضامنی تاکید کرد: طبق گزارشات دریافتی ما یکی از اقشاری که در این چند روز به خوبی ارائه خدمت کردند، رانندگان زحمت‌کش تاکسیرانی بودند. مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در این خصوص که تاکسی‌ها افزایش قیمت نداشتند، ‌ اما رانندگان شخصی قیمت را افزایش دادند، اظهار داشت: متاسفانه رانندگان شخصی تحت نظارت نیستند و مشارکت شهروندان و استفاده از سامانه‌های رسمی شاید بتواند بسیاری از مشکلات را حل کند. رانندگان اضافه پرداختی در این بخش نخواهند داشت، زیرا سهمیه آنها کافی است، از طرفی قیمت سی. ان. جی نیز تغییر نکرده است. وی درباره اختلاف قیمت بنزین سهمیه‌بندی با قیمت‌های قبلی نیز گفت: قبلا قیمت بنزین معمولی ۱۰۰۰تومان حساب می‌شد، اما اکنون ۱۵۰۰ تومان است و با جلسات متعددی که در وزارت کشور و وزارت صنعت داشتیم، پیگیر تامین بسته‌های حمایتی و معیشتی برای رانندگان هستیم تا این اختلاف قیمت بنزین را از این طریق حل کنیم. او ادامه داد: اگر گروهی از رانندگان معتقدند سهمیه آنها مناسب نیست می‌توانند نظرات خود را به سازمان تاکسیرانی اعلام کنند تا بررسی‌های کارشناسی انجام شود و اگر از نگاه کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که این سهمیه‌ کافی نیست، ‌ قطعا پیگیری لازم را جهت افزایش سهمیه خواهیم کرد.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته آتزوری در ادامه مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۲۰ موفق شد ۹ بر یک ارمنستان را خرد کند. لئوناردو بونوچی بعد از بازی اظهار داشت: با این برد رکوردشکنی کردیم اما این را هم می‌دانیم که مسابقات جام ملت‌ها در ماه ژوئن سال آینده، بسیار بااهمیت هستند. وی افزود: صادقانه بگویم هیچگاه چنین شور و شعفی را در تیم ملی ندیده‌ام. در هر بازی درخشیدیم. به نظرم عصر طلایی جدیدی در فوتبال ایتالیا آغاز شده است. در این مسابقه ایموبیله ۸، ۳۳، زانیلو ۹، ۶۴،، بارلا ۲۹، راماگونلی ۷۲، جورجینیو ۷۵ (پنالتی)، اورسولینی ۷۸ و کیه‌سا ۸۱ برای ایتالیا گل زدند. تک گل ارمنستان توسط ادگار بابایان ۷۹ زده شد. انتهای پیام/ا
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کرمانشاه با موضوع اعتبارات پیشنهادی عمرانی و هزینه‌ای استان برای طرح در لایحه بودجه سال آینده کشور برگزار شد. جلسه‌ای که با بحث‌های فراوانی میان اعضا به ویژه در بخش اعتبارات هزینه‌ای همراه بود. وی افزود: در این جلسه قرار بر این است که با رای اعضا توزیع پیشنهادی اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی استان را در سال ۹۹ به تصویب برسانیم. وی یادآور شد: تنها در بخش «اعتبارات نفت و گاز»، اعتبارات پیشنهادی استان در سال آینده نسبت به امسال ۱۰٫۲۷ درصد کاهش دارد. وی یادآور شد: اعتبارات هزینه‌ای نیز شامل دو بخش «حقوق و مزایای مستمر» و «سایر اعتبارات هزینه‌ای» می‌باشد که در بخش حقوق و مزایای مستمر ۳۶۸ میلیارد تومان پیشنهاد شده که نسبت به اعتبارات امسال با رقم ۳۱۴ میلیارد تومان ۱۷ درصد افزایش دارد.
فارسفارس2 ساعت قبل
رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سفر اخیر هیات ایرانی به چین گفت: علی‌رغم اینکه فرصت‌های صادراتی خوبی برای تجارت با چین وجود دارد، اما حضور ایران در دومین نمایشگاه واردات چین بسیار ضعیف بود. رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: با اتاق بازرگانی پکن توافق شد تا سایت‌های اتاق‌های پکن و ایران با هم لینک شوند تا از این طریق بازرگانان ارتباطات آسان‌تری داشته باشند. خوانساری افزود: با اتاق چین توافق شد کمیته مشترک داوری و میانجیگری ایجاد شود و مقرر شد تا موافقت‌نامه آن به امضا برسد. خوانساری افزود: ملاقاتی هم با مسئولان اتاق شانگهای انجام شد و این اتاق برگزاری نمایشگاه واردات برای چین است. * حضور ضعیف ایران در نمایشگاه واردات چینرئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: متاسفانه علی‌رغم برگزاری ۷ سالن تخصصی در نمایشگاه واردات چین، حضور ایران در این نمایشگاه بسیار ضعیف بود.
مهرمهر2 ساعت قبل
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تولید سال جاری گردو در استان همدان را ۵۴ هزار و ۴۰۰ تن و نزدیک به ۲۱ درصد تولید گردوی کشور عنوان کرد و گفت: این اعداد نشان می‌دهد همدان دارای مزیت نسبی در تولید گردو است. وی با بیان اینکه ارزش دلاری صادرات گردو نسبت به پارسال کاهش دارد، اظهار داشت: برخی کشورهای دنیا در خصوص صادرات گردو در زمینه بسته بندی، کیفیت و مواردی از این قبیل حرف برای گفتن دارند. حسن محمدی گفت: این واحد پودر خشک گردو را آسیاب کرده و در حفاری چاه‌های نفت و جلوگیری از ریزش چاه و بالا رفتن استحکام از پوست گردو استفاده می‌شود. ۴۰۲ واحد صنایع تبدیلی کشاورزی در استان همدان راه اندازی شده استمدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهادکشاورزی استان همدان اضافه کرد: در حال حاضر ۴۰۲ واحد صنایع تبدیلی در استان همدان راه اندازی شده است و ۱۱۰ واحد نیز ایجاد خواهد شد. وی با بیان اینکه در زمینه بسته بندی مغز گردو سرمایه‌گذار جذب نشده است، گفت: البته واحد‌های بسته بندی خشکبار در استان همدان فعالیت دارند که توان بسته بندی مغز گردو را هم دارند اما به طور مشخص واحد بسته بندی مغز گردو در استان همدان نداریم.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
ریکی جرویز در سال ۲۰۲۰ دوباره دوباره میزبان مراسم گلدن گلوب می‌شود تا به حدنصاب پنج بار میزبانی در این مراسم دست یابد. او گفت: یک بار دیگر به من پیشنهاد دادند و نمی‌توانم این پیشنهاد را رد کنم. اما آخرین باری است که این کار را می‌کنم تا شبی سرگرم کننده داشته باشیم. از دیگر میزبانان اخیر گلدن گلوب می‌توان از جیمی فلن، ست مایرز و زوج کمدی تینا فی و ایمی پولر نام برد که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میزبان این مراسم بودند. هفتادمین دوره جایزه گلدن گلوب در ۵ ژانویه ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید