سامانه اس ۴۰۰

سامانه اس ۴۰۰

افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشروز دوشنبه بود که انتشار خبر برگزاری نخستین نشست اطلاعاتی علنی ترکیه و سوریه در مسکو توجه تحلیل گران و صاحب نظران را به خود جلب کرد. رؤسای سازمان‌های اطلاعات ترکیه و سوریه برای اولین بار پس از سال‌ها نشست داشتند و این به رغم موضع خصمانه ترکیه در قبال رئیس‌جمهوری سوریه است. یک مقام آگاه سوری اعلام کرد که اخبار منتشر شده در خصوص محور مذاکرات نشست سه جانبه اخیر میان سوریه، ترکیه و روسیه در مسکو نادرست است. خبرگزاری رویترز مدعی شده بود که در این نشست در خصوص همکاری میان سوریه و ترکیه برای مقابله با نیروهای کرد در شمال سوریه رایزنی شده است. این نشست از دو جنبه قابل بررسی است: نخست از جنبه روابط استراتژیک میان روسیه و ترکیه و دوم تلاش آنکارا و دمشق برای حل پرونده سوریه از طریق گفتگو.
ایرناایرنا3 روز قبل
«جوی هود» گفته است که به شرکای آمریکا هشدار می‌دهیم که از خرید سامانه موشکی روسیه خودداری کنند. کارشناس برجسته امنیتی عراق در صفحه شخصی خود در توئیتر تاکید کرده است که خرید سامانه موشکی اس ۳۰۰ یا ۴۰۰ روسیه توسط عراق، امری غیر ممکن است. «فاضل ابورغیف» خاطر نشان ساخته است که آمریکا به عراق اجازه نمی‌دهد که این سامانه موشکی را خریداری کند. به گفته وی، ترکیه اکنون بعد از خرید سامانه موشکی روسیه به دلیل تحریم‌های آمریکا در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برد. «ماکسیم ماکسیموف» سفیر روسیه در عراق نیز پیشتر اعلام کرد بود اگر عراق خرید سامانه اس ۴۰۰ را درخواست کند، مسکو آماده بررسی این موضوع است.
ایلناایلنا3 روز قبل
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو از تحریم‌های آمریکا علیه بغداد در صورت خرید سامانه اس- ۴۰۰ هراسی ندارد. به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو از تحریم‌های آمریکا در صورت فروش سامانه موشکی اس- ۴۰۰ به عراق بیمی ندارد. «جودی هود» معاون امور خاورمیانه وزیر امور خارجه آمریکا پیش از این اعلام کرده بود: «احتمالا عملیات خرید سامانه موشکی اس- ۴۰۰ روسیه توسط عراق موجب اعمال تحریم‌هایی علیه بغداد شود. به همین دلیل به شرکایمان توصیه می‌کنیم چنین خریدهایی انجام ندهند». «سعد جواد قندیل»، سفیر عراق در تهران دوشنبه گذشته تأکید کرد که بغداد در حال مذاکره با روسیه برای خرید سامانه‌های دفاع موشکی مسکو است و احتمالا این سامانه خریداری شود.
ایلناایلنا3 روز قبل
معاون امور خاورمیانه وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن احتمالا عراق را در صورت خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ روسیه تحریم می‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «جودی هود» معاون امور خاورمیانه وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: «احتمالا عملیات خرید سامانه موشکی اس- ۴۰۰ روسیه توسط عراق موجب اعمال تحریم‌هایی علیه بغداد شود. به همین دلیل به شرکایمان توصیه می‌کنیم چنین خریدهایی انجام ندهند». «سعد جواد قندیل»، سفیر عراق در تهران دوشنبه گذشته تأکید کرد که بغداد در حال مذاکره با روسیه برای خرید سامانه اس- ۳۰۰ است و احتمالا این سامانه خریداری شود.
ایرناایرنا5 روز قبل
وی ادامه داد: اکنون با توجه به تنش شدید در خاورمیانه و تقاضای نیروهای خارجی برای ترک عراق، پارلمان این کشور به نخست وزیر برای خرید سامانه دفاع هوایی از روسیه یا از هر منبع دیگری اجازه داده است. پیش از این «محمد رضا»، رئیس کمیته دفاع و امنیت پارلمان عراق اعلام کرده بود که بغداد مذاکرات با مسکو را برای خرید سامانه‌های موشکی را آغاز کرده است. عراق از سال ۲۰۱۷ میلادی سعی در خرید سامانه‌های دفاع هوایی روسیه دارد، اما تهدید امریکا به تحریم‌های اقتصادی همچنان مانع اصلی بر سر خرید این سامانه‌ها است. مجلس عراق هفته گذشته قانون خروج نیروهای امریکایی از این کشور را تصویب کرد و به موجب آن باید امریکا جدول خروج نیروهای خود را به دولت عراق تحویل دهد. ماکسیم ماکسیموف سفیر روسیه در عراق نیز پیشتر اعلام کرد بود اگر عراق خرید سامانه اس ۴۰۰ را درخواست کند، مسکو آماده بررسی این موضوع است.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 روز قبل
عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از بررسی مسأله خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ توسط مقامات این کشور خبر داد. قدس آنلاین؛ به نقل از سومریه نیوز، کریم علاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد که مقامات این کشور مسأله خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را بررسی می‌کنند. وی تاکید کرد: ما به سیستم‌های پدافند هوایی قدرتمند نیاز داریم اما آمریکایی‌ها چندین بار ما را ناامید کردند. من سه ماه قبل به روسیه سفر کردم و در خصوص خرید این سامانه با مسئولان روس صحبت کردم اما بحران سیاسی در عراق مانع تحقق این مسأله شد. وی تاکید کرد: به دنبال تنشهای به وجود آمده و درخواستها برای خروج نظامیان خارجی از عراق، پارلمان این اجازه را به نخست وزیر جدید برای خرید سامانه دفاع هوایی داده است.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، کریم علاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد که مقامات این کشور مسأله خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را بررسی می‌کنند. وی تاکید کرد: ما به سیستم‌های پدافند هوایی قدرتمند نیاز داریم اما آمریکایی‌ها چندین بار ما را ناامید کردند. علاوی تصریح کرد: آمریکایی‌ها کمک‌های لازم را برای به دست آوردن سلاح به ما ارائه ندادند. من سه ماه قبل به روسیه سفر کردم و در خصوص خرید این سامانه با مسئولان روس صحبت کردم اما بحران سیاسی در عراق مانع تحقق این مسأله شد. وی تاکید کرد: به دنبال تنشهای به وجود آمده و درخواستها برای خروج نظامیان خارجی از عراق، پارلمان این اجازه را به نخست وزیر جدید برای خرید سامانه دفاع هوایی داده است.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز: کریم علاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد که مقامات این کشور مسأله خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را بررسی می‌کنند. وی تاکید کرد: ما به سیستم‌های پدافند هوایی قدرتمند نیاز داریم اما آمریکایی‌ها چندین بار ما را ناامید کردند. علاوی تصریح کرد: آمریکایی‌ها کمک‌های لازم را برای به دست آوردن سلاح به ما ارائه ندادند. من سه ماه قبل به روسیه سفر کردم و در خصوص خرید این سامانه با مسئولان روس صحبت کردم اما بحران سیاسی در عراق مانع تحقق این مسأله شد. وی تاکید کرد: به دنبال تنشهای به وجود آمده و درخواستها برای خروج نظامیان خارجی از عراق، پارلمان این اجازه را به نخست وزیر جدید برای خرید سامانه دفاع هوایی داده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
قانونگذاران عراقی می‌گویند، دولت بغداد تصمیم گرفته است مذاکرات برای خرید سامانه‌های دفاع هوایی اس‌-۴۰۰ روسیه را در واکنش به نگرانی‌هایش درباره تحرکات آمریکا پیش ببرد. اعتمادآنلاین| اعضای پارلمان عراق می‌گویند کشورشان به خرید یک سامانه دفاع هوایی روسیه تصمیم گرفته است؛ در شرایطی که کرملین در تلاش برای افزایش حضورش در خاورمیانه و ایجاد شکاف میان بغداد و واشنگتن است. سامانه اس-۴۰۰ از همان نوعی است که ترکیه از روسیه خریداری کرده است و اقدامی است که روابط با ناتو دستخوش تحولاتی می‌کند. عراق در حال بررسی خرید این سیستم موشک دفاع هوایی روسیه است. سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس ۴۰۰ «تریومف» برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت‌انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده‌های شکاری، موشک‌های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی عملیاتی، موشک‌های بالستیک میان‌برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
قانونگذاران عراقی می‌گویند، دولت بغداد تصمیم گرفته است مذاکرات برای خرید سامانه‌های دفاع هوایی اس‌-۴۰۰ روسیه را در واکنش به نگرانی‌هایش درباره تحرکات آمریکا پیش ببرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، اعضای پارلمان عراق می‌گویند کشورشان به خرید یک سامانه دفاع هوایی روسیه تصمیم گرفته است؛ در شرایطی که کرملین در تلاش برای افزایش حضورش در خاورمیانه و ایجاد شکاف میان بغداد و واشنگتن است. سامانه اس-۴۰۰ از همان نوعی است که ترکیه از روسیه خریداری کرده است و اقدامی است که روابط با ناتو دستخوش تحولاتی می‌کند. عراق در حال بررسی خرید این سیستم موشک دفاع هوایی روسیه است. انتهای پیام
فارسفارس1 هفته قبل
یک مسئول ارشد وزات خارجه آمریکا با تهدید هند به تحریم در صورت خرید سامانه پدافندی روسی، گفت ترکیه نمونه خوبی از این مسئله است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) به دولت هند درباره خرید سامانه پدافند موشکی «اس-۴۰۰» از روسیه هشدار داد. طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، یک مقام ارشد این وزارتخانه (که نامش فاش نشد) طی نشست خبری که در واشنگتن داشت، به هند هشدار داد که ترکیه نمونه خوبی از جدیت آمریکا در اعمال تحریم بر کشورهایی است که از روسیه سامانه پدافند موشکی خریداری کنند. این مقام ارشد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تصمیم هند برای خرید سامانه اس-۴۰۰، گفت همانطور که ترکیه تحریم شد، هند هم مصونیتی از تحریم‌های آمریکا ندارد. بر این اساس، وی درباره احتمال دادن مجوز به هند برای خرید این سامانه‌ها نیز توضیح داد: «هیچ چشم‌پوشی وجود ندارد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ایگور کوروچنکو عضو شورای وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که عراق می‌تواند که سیستم دفاع هوایی خود را با سامانه اس ۴۰۰ روسی تقویت کند. وی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی به دست ارتش تروریستی آمریکا در حمله هوایی به عراق آنرا گواه بر این دانست که بغداد به بهبود سیستم دفاع هوایی خود نیاز دارد. کوروچنکو تاکید کرد: عراق شریک روسیه در زمینه همکاری نظامی و فناوری است و روسیه می‌تواند که ابزار لازم را برای تضمین حاکمیت این کشور و حمایت مطمئن حریم هوایی عراق به آن بدهد از جمله اس ۴۰۰ و دیگر سیستم دفاع هوایی مانند بوک-ام۳ و تور-ام۲ و دیگر سیستم‌های ضد هوایی.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- موج اعتراض‌های ضد دولتی در کشور‌های سراسر قاره سبز همزمان با تشدید نگرانی‌ها از به راه افتادن موج جدید مهاجرت در سال ۲۰۱۹ مهم‌ترین تحولات این قاره بوده‎اند. کلیدواژه تحولات اروپا در ۲۰۱۹ را باید انتخابات مجدد، اعتراض‌های مردمی مکرر و ترس از به راه افتادن موج جدید مهاجرت به این قاره توصیف کرد. - آلمان: سال ۲۰۱۹ برای آلمان سالی همراه با اعتراض‌های عمومی در حوزه‌های زیست محیطی و اقتصادی بود. - لهستان: میزبانی نشست ناکام «ورشو ۲۰۱۹» با هدف اجماع سازی علیه ایران به ابتکار آمریکا را باید مهم‌ترین رویداد این کشور در سال ۲۰۱۹ دانست. - اسپانیا: ماتادور‌ها در سال ۲۰۱۹ دو بار پای صندوق‌های رای رفتند تا بن بست سیاسی در این کشور را پایان دهند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
حال در آخرین تحولات میان دو کشور ترکیه در برابر به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه اقدام به تهدید برای بستن پایگاه اینجرلیک کرده است؛ تهدیدی که تاکنون عملی نشده است. پایگاه اینجرلیک که درجنوب ترکیه واقع شده است در سال ۱۹۵۱ بوسیله آمریکا و در اوج جنگ سرد احداث شد. اهمیت پایگاه اینجرلیک برای امریکا در آن است که این کشور از این پایگاه در همه عملیات‌ خود در منطقه به عنوان یک پایگاه پشت جبهه استفاده می‌کند. از حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا، ارتش آمریکا از اینجرلیک به عنوان بزرگترین پایگاه پشتیبانی در عملیات ناتو در عراق استفاده می‌کند. ترکیه از این نکته آگاه است که در صورت بستن پایگاه اینجرلیک ممکن است همکاری امریکا را در سطوح استراتژیک از دست بدهد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نخستین محموله از سامانه پیشرفته دفاع موشکی اس-۳۵۰ «ویتیاز» در ژانویه سال آینده میلادی در محل تعیین‌شده مستقر خواهد شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه امروز -‌سه‌شنبه- اعلام کرد که نخستین محموله از سامانه پیشرفته دفاع موشکی اس-۳۵۰ «ویتیاز» در ژانویه سال آینده میلادی در محل تعیین‌شده مستقر خواهد شد. این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در سال ۲۰۱۹، نیروی هوا-فضای روسیه نخستین محموله از سیستم ضدموشکی اس-۳۵۰ را تحویل خواهند گرفت و این سامانه در ژانویه ۲۰۲۰ در محل مورد نظر خود مستقر خواهد شد». این وزارتخانه اعلام کرد که نیروی هوا-فضای روسیه چهار هنگ از سامانه اس-۴۰۰ و شش گردان از سامانه ضدهواپیمایی پنتسیر را دریافت خواهد کرد. وی عنوان کرد که استقرار سیستم ضدموشکی اس-۳۵۰ به افزایش کارایی نیروهای دفاعی روسیه خواهد انجامید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، روسیه در نظر دارد که در ارتش خود سامانه جدید اس ۳۵۰ مدل «ویتیاز» (Vityaz) را جایگزین سامانه اس ۳۰۰ مدل «پی‌اس» کند. نخستین سامانه‌ی پیشرفته اس ۳۵۰ به زودی عملیاتی می‌شود و روسیه به زودی این سامانه را با سامانه‌ اس۳۰۰ جایگزین می‌کند. وزارت دفاع روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد: «در سال ۲۰۱۹ نیروی هوا فضای روسیه اولین سری از جدیدترین سامانه موشکی ضد هوایی اس ۳۵۰ مدل ویتیاز را دریافت کرد و این سامانه تا ژانویه ۲۰۲۰ در ایستگاه دائمی خود مستقر خواهد شد». طبق اعلام این وزارتخانه، قرار است در سال ۲۰۲۰ چهار سامانه اس ۴۰۰ و ۶ گردان پدافندی «پنتسیر» به نیروی هوافضای روسیه تحویل داده شود. سپهبد «ولادیمیر لیپوروف» رئیس آکادمی نظامی دفاع هوافضای روسیه اعلام کرد، درباره طی فاصله زمانی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ ۱۲ گردان سامانه اس ۳۵۰ عملیاتی خواهند شد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
وزارت دفاع هند بناست سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ را در سال ۲۰۲۰ میلادی در این کشور مستقر کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع هند بناست سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ را در سال ۲۰۲۰ در این کشور مستقر کند. این در حالی است که پیشتر مقام‌های آمریکایی از این تصمیم دهلی‌نو ابراز نارضایتی کرده بودند. وزارت دفاع هند طی بیانیه‌ای با اشاره به افزایش تهدیدهای هوایی در سال‌های گذشته، از جمله در رابطه با پهپادها حتی در زمان صلح، اعلام کرد: «تجهیزات نخستین اسکادران اس-۴۰۰ بناست در میانه سال ۲۰۲۰ در کشور مسقر شود». این در حالی است که آمریکا پیشتر از هند خواسته بود که از خرید سامانه اس-۴۰۰ روسیه صرف‌نظر کرده و سامانه دفاعی ایالات متحده را جایگزین آن‌ها کند.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، با وجود جلسه مقامات ارشد هند و آمریکا در روز ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) و تأکید و درخواست واشنگتن از دهلی نو برای خرید سامانه دفاع هوایی آمریکایی به جای خرید سامانه اس-۴۰۰ روسی، دولت هند قصد دارد مراحل عملیاتی کردن این سامانه روسی را پیش ببرد. خبرگزاری «اسپوتنیک» گزارش داد، وزارت دفاع هند در حال فراهم کردن مقدمات استقرار سامانه اس-۴۰۰ است و علیرغم ابراز نگرانی و مخالفت‌های آمریکا به دنبال آن است تا اواسط سال ۲۰۲۰ آن را عملیاتی کند. وزارت دفاع هند اعلام کرد، به دلیل تهدیدهای روزافزون هوایی طی سالهای اخیر، به ویژه از ناحیه هواپیماهای بدون سرنشین، حتی در زمان صلح، تجهیزات اولین اسکادران سامانه اس-۴۰۰ تا اواسط سال ۲۰۲۰ مستقر خواهد شد. هند و روسیه در سال ۲۰۱۸ یک قرارداد خرید ۵٫۴۳ میلیارد یورویی برای خرید پنج سامانه اس-۴۰۰ امضا کرده‌اند. این درحالیست که آمریکا هر دو کشور هند و ترکیه را به اعمال تحریم‌های شدید در صورت خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ تهدید کرده است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
معاون وزیر دفاع روسیه گفت که این کشور آزمایش‌های اولیه برای سامانه دفاع موشکی اس-۵۰۰ را در سال ۲۰۲۰ آغاز می‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، «الکسی کریووروچکو» معاون وزیر دفاع روسیه، امروز -‌شنبه- گفت که این کشور آزمایش‌های اولیه برای سامانه دفاع موشکی اس-۵۰۰ را در سال ۲۰۲۰ آغاز می‌کند. وی گفت که نخستین مدل این سامانه در سال ۲۰۲۵ تحویل داده می‌شود. بنا به گزارش‌ها، سامانه اس-۵۰۰ برای مقابله با موشک‌های بالستیک میان‌برد و بلندبرد و همچنین جنگنده‌ها طراحی شده است. سامانه اس-۵۰۰ نسخه به‌روزشده سامانه اس-۴۰۰ است که قابلیت نابودی هدف‌ها تا مسافت ۴۰۰ کیلومتری و ارتفاع ۳۰ کیلومتری را دارد.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد که از ابتدای سال جدید میلادی (۲۰۲۰) آزمایش‌های مقدماتی سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۵۰۰» را آغاز می‌کنند. شبکه «ریانووستی» به نقل از «الکسی کریوروچکو» معاون وزیر دفاع روسیه گزارش داد که علاوه بر آغاز آزمایش‌های اولیه روی اس-۵۰۰ در سال آینده، اولین سری از این سامانه‌ها و ورود آن به ارتش در سال ۲۰۲۵ انجام خواهد شد. بر این اساس، با اینکه گفته می‌شود روسیه پیشتر در ماه اکتبر سامانه پدافندی اس-۵۰۰ را در سوریه آزمایش کرده و در جریان آن متوجه جزئیاتی شد که باید برطرف شوند اما مسئولان مسکو این ادعاها را رد می‌کنند. این سامانه از حیث سرعت و قدرت از اس-۴۰۰ برتر است و گفته می‌شود برد عملیاتی آن ۶۰۰ کیلومتر بوده و بین سه تا چهار ثانیه سریع‌تر از سامانه اس-۴۰۰ عمل می‌کند. پیشتر وزارت صنایع و تجارت روسیه در تیر ماه با بیان اینکه مزیت‌های رقابتی این سامانه تایید شده هستند، از تولید انبوه سامانه اس-۵۰۰ خبر داده بود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
این مساله از سوی کیم به شدت رد شد زیرا حیات کره شمالی به این توانایی‌ها بستگی دارد. سوریهاوضاع در سوریه نیز به نفع دولت این کشور در مبارزه با تروریست‌ها پیش می‌رود. شرایط در ادلب نیز آنگونه که ترامپ و برخی متحدان منطقه‌ای وی پیش‌بینی یا آرزو می‌کردند، پیش نمی‌رود. روسیه و چین با پیش‌نویس قطعنامه‌ای که به بهانه حمایت از مردم ادلب مانع از مبارزه با تروریسم می‌شد، در شورای امنیت مخالفت کردند. با این حال، حضور پررنگ‌ روسیه در معادلات بین‌المللی و ایفای نقش محسوس به ویژه در برابر برنامه‌های واشنگتن، سیاست خارجی دولت ترامپ را بی‌معنا کرده به گونه‌ای که آمریکا بیش از همیشه در رینگ جامعه بین‌المللی تنها شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
معاون نخست‌وزیری روسیه بار دیگر از احتمال فروش دومین محموله از سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۴۰۰» به ترکیه سخن گفت. قدس آنلاین؛ «یوری بوریسوف» معاون نخست‌وزیر روسیه شامگاه جمعه ابراز امیدواری کرد که ترکیه در آینده نزدیک دومین محموله از سامانه پدافندی «اس-۴۰۰» را از این کشور خریداری کند. به نوشته خبرگزاری «تاس»، بوریسوف در یک مصاحبه تلویزیونی در پاسخ به سوالی درباره احتمال فروش دومین سامانه اس-۴۰۰ به ترکیه، گفت: «بسیار محتمل است که آنها این گزینه را استفاده کنند و به همکاری با ما ادامه بدهند. به صورت کلی، سامانه‌های پدافند هوایی روسیه یک سر و گردن بالاتر از رقبای خارجی هستند. تحویل اولین سامانه اس-۴۰۰ به ترکیه در حالی اوایل مرداد ماه تکمیل شد که وزارت خارجه آمریکا پیش از آن تهدید کرده بود که واشنگتن هر کشوری را که از روسیه، سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ خریداری کند، تحریم خواهد کرد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
معاون نخست‌وزیر روسیه گفت که مسکو امیدوار است ترکیه بسته بعدی سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ را نیز خریداری کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «یوری بوریسوف» معاون نخست‌وزیر روسیه، گفت که مسکو امیدوار است ترکیه بسته بعدی سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ را نیز خریداری کند. وی گفت: «احتمال زیادی وجود دارد که آن‌ها این بسته را خریداری کنند و با ما همکاری کنند. این مقام عالی‌رتبه روس در ادامه گفت: «ترکیه به این دلیل سامانه اس-۴۰۰ را خریداری کرد که بهترین سامانه در سراسر جهان است. در مجموع، سامانه دفاع هوایی روسیه یک سر و گردن از تمامی کشورها بالاتر است».
فارسفارس3 هفته قبل
ابراز امیدواری مسکو به فروش دومین سامانه «اس ۴۰۰» به ترکیهبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یوری بوریسوف» معاون نخست‌وزیر روسیه شامگاه جمعه ابراز امیدواری کرد که ترکیه در آینده نزدیک دومین محموله از سامانه پدافندی «اس-۴۰۰» را از این کشور خریداری کند. به نوشته خبرگزاری «تاس»، بوریسوف در یک مصاحبه تلویزیونی در پاسخ به سوالی درباره احتمال فروش دومین سامانه اس-۴۰۰ به ترکیه، گفت: «بسیار محتمل است که آنها این گزینه را استفاده کنند و به همکاری با ما ادامه بدهند. معاون نخست‌وزیر روسیه درباره دلیل ترکیه برای خرید این سامانه‌های پدافندی از مسکو اظهار داشت: «زیرا مؤلفه‌های آن در جهان بهترین هستند. به صورت کلی، سامانه‌های پدافند هوایی روسیه یک سر و گردن بالاتر از رقبای خارجی هستند. تحویل اولین سامانه اس-۴۰۰ به ترکیه در حالی اوایل مرداد ماه تکمیل شد که وزارت خارجه آمریکا پیش از آن تهدید کرده بود که واشنگتن هر کشوری را که از روسیه، سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ خریداری کند، تحریم خواهد کرد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
با تشدید تهدیدات آنکارا برای بستن پایگاه‌های آمریکا در ترکیه، نیروی هوایی آمریکا قصد دارد میلیون‌ها دلار به شرکت‌های ترک برای تقویت و به روزرسانی پایگاه‌های خود در این کشور پرداخت کند. ایرنا: با تشدید تهدیدات آنکارا برای بستن پایگاه‌های آمریکا در ترکیه، نیروی هوایی آمریکا قصد دارد میلیون‌ها دلار به شرکت‌های ترک برای تقویت و به روزرسانی پایگاه‌های خود در این کشور پرداخت کند. نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده است که برای به روزرسانی زیرساخت‌ها و تکمیل سایر پروژه‌های ساختمانی در پایگاه‌های این کشور در ترکیه قرار است در طی ۵ سال آینده به هشت شرکت ترکیه ایی ده‌ها میلیون دلار پرداخت شود. پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا در حالی مطرح می‌شود که رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در هفته‌های گذشته به صراحت واشنگتن را تهدید به بستن پایگاه‌های این کشور در ترکیه کرد. به دنبال افزایش تنش میان ترکیه و آمریکا «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در روز ۲۰ آذرماه تهدید کرد اگر واشنگتن بخواهد تحریم‌های جدیدی بر آنکارا وضع کند، خواستار خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه هوایی اینجرلیک می‌شوند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده است که برای به روزرسانی زیرساخت‌ها و تکمیل سایر پروژه‌های ساختمانی در پایگاه‌های این کشور در ترکیه قرار است در طی ۵ سال آینده به هشت شرکت ترکیه ایی ده‌ها میلیون دلار پرداخت شود. پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا در حالی مطرح می‌شود که رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در هفته‌های گذشته به صراحت واشنگتن را تهدید به بستن پایگاه‌های این کشور در ترکیه کرد. تهدید اردوغان شامل پایگاه هوایی اینجرلیک در نزدیکی شهر آدنا می‌شود که در حال حاضر تقریبا حدود ۵۰ بمب هسته‌ای «بی۶۱» در آن مستقر است. پنتاگون همچنین در بیانیه خود اعلام نکرد که چه پایگاه‌هایی در ترکیه بودجه پروژه‌های به روزرسانی را دریافت خواهند کرد اما عنوان کرد که آن‌ها فقط به امکانات نیروی هوایی آمریکا محدود خواهند شد. به دنبال افزایش تنش میان ترکیه و آمریکا «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در روز ۲۰ آذرماه تهدید کرد اگر واشنگتن بخواهد تحریم‌های جدیدی بر آنکارا وضع کند، خواستار خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه هوایی اینجرلیک می‌شوند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به جرات می‌توان گفت روابط بین آنکارا و مسکو هرگز تا این اندازه مطلوب نبوده است. اما حالا اوضاع اندکی فرق کرده است و ظاهرا ترکیه و روسیه با وجود تمام همکاری‌ها و شراکت‌های مهم، در مورد دو موضوع سیاسی و امنیتی دارای اختلاف دیدگاه هستند. ماجرا از این قرار است که رویکرد سیاسی روسیه در مورد دو موضوع مهم ادلب و لیبی، موجب نگرانی مقامات آنکارا شده است. امروز اغلب روزنامه‌های ترکیه در صفحه نخست خود به موضوع ادلب پرداخته و با به کار بردن تیتر «می‌آیند» از این موضوع خبر داده‌اند که احتمالا بخش قابل توجهی از اهالی ادلب به ترکیه خواهند رفت. آیا اردوغان ناچار به انتخاب است؟ قرار است در هشتمین روز از سال نو میلادی، رجب طیب اردوغان در آنکارا میزبان ولادیمیر پوتین باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
با این وجود، کاخ سفید تاکنون از تحریم ترکیه خودداری کرده و همین امر موجب خشم نمایندگان کنگره شده است. در طرح کنونی سنا، بندی هم برای تحریم بانک هالک (خلق) ترکیه که به دور زدن تحریم‌های ایران متهم است، وجود دارد. هرچند دولت آمریکا از ماه‌ها پیش راهبرد فشار حداکثری را در قبال ایران پیش گرفته، اما در یادداشت خود به سنا با الزام دولت به تحریم این بانک مخالفت کرده است. در بخشی از این یادداشت آمده است: «تحریم‌ها علیه بانک هالک، غیرضروری است، چراکه وزارت خزانه‌داری همین حالا هم از اختیار تحریم بانک هالک، در صورت لزوم، برخوردار است. دولت ترکیه در ماه‌های اخیر بارها از اقدامات نمایندگان کنگره علیه آنکارا انتقاد کرده است.
مهرمهر3 هفته قبل
چراکه این پایگاه برگ برنده آنکار است و مقامات ترکیه از آن به‌عنوان اهرم استفاده می‌کنند و هر زمان روابط دیپلماتیکی آنکار و واشنگتن به نقطه تنش می‌رسد ترکیه این موضوع را پیش می‌کشد. حالا تنها موضوعی که مطرح است احتمال بسته شدن پایگاه هوایی اینجیرلیک به عنوان اقدام مقابله به مثل ترکیه مقابل آمریکا است. اما با همه این‌ها آمریکا به همین آسانی دست‌بردار پایگاه هوایی اینجیرلیک نخواهد بود. زیرا این برگ برنده باگذشت زمان اهمیت خود را از دست می‌دهد. وی در پایان گفت: بهترین برگ برنده برای ترکیه در مقابل آمریکا همکاری با سه کشور ایران سوریه و عراق است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ‌ ترکیه روز جمعه «دیوید سترفیلد» سفیر آمریکا در آنکارا را به دلیل تصویب قانون برسمیت شناختن نسل کشی ارامنه در مجلس سنا فراخواند. روز پنجشنبه مجلس سنا قطعنامه برسمیت شناختن «نسل‌کشی ارامنه» در دوران امپراطوری عثمانی را به اتفاق آرا به تصویب رساند. آمریکا همچنین ترکیه را از برنامه تولید مشترک جنگنده «اف-۳۵» کنار گذاشته و جنگنده‌های فروخته‌شده به این کشور را هم تحویل نداده است. قطعنامه به رسمیت‌شناسی نسل‌کشی ارامنه پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا هم تصویب شده بود. ترکیه در واکنش به آن اقدام، سفیر آمریکا را احضار و مراتب اعتراض شدید خود را اعلام کرده بود.

به انتهای لیست رسیدید