سامانه بارشی

سامانه بارشی

ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان در خصوص ورود سامانه بارشی اطلاعیه‌ای آنی صادر کرد. در اطلاعیه آنی امروز (۲۱ آبان‌ماه) اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان آمده است: "با توجه به اطلاعیه امروز اداره‌کل هواشناسی خوزستان در خصوص ورود سامانه بارشی و بالا بودن ضرایب ناپایداری از اوایل روز جمعه هفته جاری (۲۴ آبان‌ماه) تا اواخر روز جمعه هفته آینده (۱ آذرماه) به تدریج افزایش ابر، به طور متناوب رگبار باران، بارش‌های فراگیر همراه با رعد و برق، تندبادهای لحظه‌ای و احتمال ریزش تگرگ در سطح خوزستان پیش‌بینی شده است. همچنین احتمال بارش رگباری باران و رعد و برق و تندباد لحظه‌ای با احتمال تگرگ در اغلب مناطق استان خوزستان مورد انتظار است. در این راستا دستگاه‌های اجرایی علاوه بر اتخاذ کلیه تمهیدات لازم و ابلاغ جهت انجام اقدامات پیشگیرانه و مورد نیاز، نسبت به آماده‌باش واحدهای تابعه سطح استان و شهرستان و برقراری کشیک شبانه‌روزی اقدام کنند. به رانندگان نیز جهت احتیاط هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی و پرخطر اطلاع‌رسانی شود.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به آغاز بارش در شمال کشور از پنجشنبه (۲۳ آبان‌ماه) از احتمال آب‌گرفتگی معابر و وزش تندباد لحظه‌ای در برخی استان‌های کشور خبر داد. به گزارش ایلنا، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: «از روز پنج شنبه (۲۳ آبان ماه) با نفوذ توده هوای سرد به استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و کاهش دما شروع خواهد شد. روز جمعه (۲۴ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و بخشهایی از شمال غرب، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد و سبب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق سردسیر و نواحی کوهستانی شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و کاهش قابل توجه دما حدود ۵ تا ۱۰ درجه در نیمه شمالی کشور می‌شود. بر این اساس روز پنجشنبه (۲۳ آبان ماه) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، نیمه شرقی اردبیل و روز جمعه (۲۴ آبان ماه) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، دامنه‌های البرز در شمال استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، برخی مناطق خراسان شمالی بارش باران، رعد وبرق، کاهش قابل توجه دما در ساعات روز و بارش برف در مناطق سردسیر پیش‌بینی می‌شود. بر این اساس به هموطنان توصیه می‌شود هنگام تردد در مناطق کوهستانی به دلیل لغزندگی جاده و مه‌آلود بودن احتیاط کنند و برداشت محصولات و کشت پاییزه را سرعت ببخشند.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به آغاز بارش در شمال کشور از پنجشنبه (۲۳ آبان‌ماه) از احتمال آب‌گرفتگی معابر و وزش تندباد لحظه‌ای در برخی استان‌های کشور خبر داد. به گزارش ایلنا، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: «از روز پنج شنبه (۲۳ آبان ماه) با نفوذ توده هوای سرد به استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و کاهش دما شروع خواهد شد. روز جمعه (۲۴ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و بخشهایی از شمال غرب، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد و سبب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق سردسیر و نواحی کوهستانی شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و کاهش قابل توجه دما حدود ۵ تا ۱۰ درجه در نیمه شمالی کشور می‌شود. در نتیجه حاکمیت این وضعیت جوی احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب، مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی، مواج شدن دریای خزر، وزش تند بادهای لحظه‌ای وجود دارد. بر این اساس به هموطنان توصیه می‌شود هنگام تردد در مناطق کوهستانی به دلیل لغزندگی جاده و مه‌آلود بودن احتیاط کنند و برداشت محصولات و کشت پاییزه را سرعت ببخشند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین7 ساعت قبل
پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان در خصوص ورود سامانه بارشی اطلاعیه‌ای آنی صادر کرد. در اطلاعیه آنی امروز (۲۱ آبان‌ماه) اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان آمده است: "با توجه به اطلاعیه امروز اداره‌کل هواشناسی خوزستان در خصوص ورود سامانه بارشی و بالا بودن ضرایب ناپایداری از اوایل روز جمعه هفته جاری (۲۴ آبان‌ماه) تا اواخر روز جمعه هفته آینده (۱ آذرماه) به تدریج افزایش ابر، به طور متناوب رگبار باران، بارش‌های فراگیر همراه با رعد و برق، تندبادهای لحظه‌ای و احتمال ریزش تگرگ در سطح خوزستان پیش‌بینی شده است. همچنین احتمال بارش رگباری باران و رعد و برق و تندباد لحظه‌ای با احتمال تگرگ در اغلب مناطق استان خوزستان مورد انتظار است. به رانندگان نیز جهت احتیاط هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی و پرخطر اطلاع‌رسانی شود. انتهای پیام
فارسفارس9 ساعت قبل
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی تازه به کشور از پنجشنبه، گفت: با کاهش محسوس دما از روز جمعه در نیمه غربی و شمالی کشور، بارش برف در مناطق سردسیر و مرتفع نقاط مذکور، پیش‌بینی می‌شود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: از روز پنج شنبه با نفوذ توده هوای سرد به استان‌های ساحلی خزر، بارش باران و کاهش دما در این مناطق شروع خواهد شد. وی با اشاره به تقویت سامانه بارشی از روز شنبه در جنوب غرب افزود: روز شنبه در شمال‌غرب دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین، تهران و البرز و همچنین غرب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. وی بیان کرد: با کاهش محسوس دما از روز جمعه در نیمه غربی و شمالی کشور که بین ۶ تا ۸ درجه خواهد بود، بارش برف در مناطق سردسیر و مرتفع مناطق مذکور پیش‌بینی می‌شود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت، ‌گفت: آسمان تهران فردا صاف و غبارآلود است و روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز آسمان تهران نیمه‌ابری است اما از شنبه بارش باران در تهران پیش‌بینی می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: «از روز پنج شنبه (۲۳ آبان ماه) با نفوذ توده هوای سرد به استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و کاهش دما شروع خواهد شد. روز جمعه (۲۴ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و بخشهایی از شمال غرب، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد و سبب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق سردسیر و نواحی کوهستانی شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و کاهش قابل توجه دما حدود ۵ تا ۱۰ درجه در نیمه شمالی کشور می‌شود. بر این اساس روز پنجشنبه (۲۳ آبان ماه) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، نیمه شرقی اردبیل و روز جمعه (۲۴ آبان ماه) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، دامنه‌های البرز در شمال استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، برخی مناطق خراسان شمالی بارش باران، رعد وبرق، کاهش قابل توجه دما در ساعات روز و بارش برف در مناطق سردسیر پیش‌بینی می‌شود. در نتیجه حاکمیت این وضعیت جوی احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب، مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی، مواج شدن دریای خزر، وزش تند بادهای لحظه‌ای وجود دارد. بر این اساس به هموطنان توصیه می‌شود هنگام تردد در مناطق کوهستانی به دلیل لغزندگی جاده و مه‌آلود بودن احتیاط کنند و برداشت محصولات و کشت پاییزه را سرعت ببخشند.
وانانیوزوانانیوز10 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: «از روز پنج شنبه (۲۳ آبان ماه) با نفوذ توده هوای سرد به استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و کاهش دما شروع خواهد شد. روز جمعه (۲۴ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و بخشهایی از شمال غرب، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد و سبب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق سردسیر و نواحی کوهستانی شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و کاهش قابل توجه دما حدود ۵ تا ۱۰ درجه در نیمه شمالی کشور می‌شود. بر این اساس روز پنجشنبه (۲۳ آبان ماه) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، نیمه شرقی اردبیل و روز جمعه (۲۴ آبان ماه) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، دامنه‌های البرز در شمال استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، برخی مناطق خراسان شمالی بارش باران، رعد وبرق، کاهش قابل توجه دما در ساعات روز و بارش برف در مناطق سردسیر پیش‌بینی می‌شود. در نتیجه حاکمیت این وضعیت جوی احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب، مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی، مواج شدن دریای خزر، وزش تند بادهای لحظه‌ای وجود دارد. بر این اساس به هموطنان توصیه می‌شود هنگام تردد در مناطق کوهستانی به دلیل لغزندگی جاده و مه‌آلود بودن احتیاط کنند و برداشت محصولات و کشت پاییزه را سرعت ببخشند.
مهرمهر10 ساعت قبل
محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: تا روزهای پایانی هفته جوی نسبتا پایدار بر روی استان حاکم است. وی افزود: پدیده غالب این ایام غبار صبحگاهی خواهد بود و همچنین در این ایام کاهش دو تا سه درجه‌ای دما پیش بینی می‌شود. مدیرکل هواشناسی استان خوزستان گفت: ورود سامانه بارشی و ضرایب بالای ناپایداری از اوایل روز جمعه هفته جاری تا اواخر جمعه هفته آینده به تدریج سبب افزایش ابر و به طور متناوب رگبار باران و بارش‌های فراگیر به همراه رعد و برق و تندباد لحظه‌ای و احتمال ریزش تگرگ در سطح استان خواهد شد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به آغاز بارش در شمال کشور از پنجشنبه (۲۳ آبان ماه) از احتمال آبگرفتگی معابر و وزش تندباد لحظه‌ای در برخی استان‌های کشور خبر داد. به گزارش ایسنا در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: «از روز پنج شنبه (۲۳ آبان ماه) با نفوذ توده هوای سرد به استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و کاهش دما شروع خواهد شد. روز جمعه (۲۴ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و بخشهایی از شمال غرب، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد و سبب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق سردسیر و نواحی کوهستانی شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و کاهش قابل توجه دما حدود ۵ تا ۱۰ درجه در نیمه شمالی کشور می‌شود. در نتیجه حاکمیت این وضعیت جوی احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب، مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی، مواج شدن دریای خزر، وزش تند بادهای لحظه‌ای وجود دارد. بر این اساس به هموطنان توصیه می‌شود هنگام تردد در مناطق کوهستانی به دلیل لغزندگی جاده و مه‌آلود بودن احتیاط کنند و برداشت محصولات و کشت پاییزه را سرعت ببخشند.
مهرمهر11 ساعت قبل
محمدجواد ترابیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هوای امروز و چهارشنبه قم صاف و آفتابی همراه با آلودگی صبحگاهی است، اظهار داشت: در روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، استان قم نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد و در اواخر وقت شاهد افزایش ابر در آسمان خواهیم بود. وی افزود: هوای این استان در روز جمعه کمی ابری در برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید خواهد بود. کارشناس هواشناسی استان قم گفت: حداقل دمای هوای امروز قم یک درجه و حداکثر دمای هوا ۲۱ درجه، حداقل دمای هوای چهارشنبه صفر درجه و حداکثر دمای هوا ۲۱ درجه، حداقل دمای هوای پنجشنبه سه درجه و حداکثر ۱۹ درجه و حداقل دمای هوای قم در روز جمعه پنج درجه و حداکثر ۱۷ درجه است. وی اظهار داشت: سرعت وزش باد طی سه روز آینده بین ۱۵ تا ۳۰ کیلومتر بر ساعت با جهت شرقی و روز جمعه بین ۳۰ تا ۴۵ کیلومتر بر ساعت با جهت شمالی است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان درخصوص ورود سامانه بارشی و بالا بودن ضرایب ناپایداری از اوایل روزجمعه هفته جاری تا اواخر روزجمعه هفته آینده یکم آذر ماه هشدار آنی صادر کرد. همچنین احتمال ریزش تگرگ درسطح استان با مخاطره احتمالی بارش رگباری باران و رعدوبرق و تندباد لحظه‌ای با احتمال تگرگ در اغلب نقاط استان اشاره شده است. مدیریت بحران استان همچنین بر احتیاط هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی و پرخطر تاکید کرده از دستگاه‌های مربوطه و متولی بازدید مستمر مناطق در معرض خطر و مسدود نمودن جاده‌های حادثه خیز درصورت ضرورت را خواستار شده است. در این اطلاعیه به شهروندان به ویژه بیماران، مسافرین، روستاییان، کشاورزان، صیادان، دامداران و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر وقوع سیلاب، صاعقه، تگرگ، آبگرفتگی و تندباد جهت رعایت نکات ایمنی توصیه شده است. برچسب‌هااخطار هواشناسی مدیریت بحران بارش باران خوزستان سیل اهواز
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به استان خبر داد. محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ‌تا روزهای پایانی هفته جو نسبتا پایداری بر روی خوزستان حاکم است. سبزه‌زاری بیان کرد: ورود سامانه بارشی و ضرایب بالای ناپایداری از اوایل روز جمعه هفته جاری تا اواخر جمعه هفته آینده به تدریج سبب افزایش ابر و به طور متناوب رگبار باران، بارش‌های فراگیر همراه رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و احتمال ریزش تگرگ در سطح خوزستان خواهد شد. مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته گتوند با ۳۳٫۳ و ۸٫۲ درجه سانتیگراد گرمترین و خنکترین شهر خوزستان گزارش شده است. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین ۱۰٫۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد در نوسان بود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین13 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز – ایرنا – مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: هوای استان از اوایل روز جمعه هفته جاری تا اواخر جمعه هفته آینده ناپایدار پیش‌بینی می‌شود. دیروز دوشنبه نیز پنج شهرخوزستان در شرایط ناسالم برای گروههای حساس و اهواز در شرایط ناسالم قرارداشت. بر اساس این شاخص، در شرایط هوای پاک (۰ تا ۵۰) کیفیت هوا خوب است و پیامدی بهداشتی ندارد. در شرایط هوای ناسالم (۱۵۱-۲۰۰) همه افراد در صورت قرار گرفتن درازمدت در معرض هوای با این شدت آلودگی ممکن است دچار علائم تنفسی شوند؛ افراد گروه حساس ممکن است دچار پیامدهای بیشتری شوند. شرایط هوای بسیار ناسالم (۲۰۱-۳۰۰) هشدار درباره بروز وضعیت اضطراری بهداشتی است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین13 ساعت قبل
پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به استان خبر داد. محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ‌تا روزهای پایانی هفته جو نسبتا پایداری بر روی خوزستان حاکم است. سبزه‌زاری بیان کرد: ورود سامانه بارشی و ضرایب بالای ناپایداری از اوایل روز جمعه هفته جاری تا اواخر جمعه هفته آینده به تدریج سبب افزایش ابر و به طور متناوب رگبار باران، بارش‌های فراگیر همراه رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و احتمال ریزش تگرگ در سطح خوزستان خواهد شد. مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته گتوند با ۳۳٫۳ و ۸٫۲ درجه سانتیگراد گرمترین و خنکترین شهر خوزستان گزارش شده است. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین ۱۰٫۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد در نوسان بود.
مهرمهر14 ساعت قبل
مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از اوایل هفته آینده با ورود سامانه بارشی به استان شاهد کاهش محسوس دمای هوا خواهیم بود افزود: این سامانه موجب بارش برف و باران در برخی شهرهای استان می‌شود. وی ادامه داد: بر اساس پیش یابی نقشه‌های هواشناسی با ورود سامانه بارشی به استان شاهد بارش متناوب باران در بیشتر شهرهای استان بوده و در مناطق سردسیر نیز بارشها به صورت برف خواهد بود. رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر جو آرام و پایداری در اکثر مناطق استان حاکم است و این روند تا اواخر هفته جاری همچنان ادامه دارد.

استقرار جوی پایدار تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها در دو روز آینده گفت: میزان این غلظت در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی نظیر تهران به بیش از ۱۵۰ درجه خواهد رسید که این شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است.
مهرمهر15 ساعت قبل
رسول همتی در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت جوی استان زنجان طی چند روز آینده اشاره کرد و گفت: آسمان استان صاف است اما از روز جمعه سامانه بارشی وارد استان می‌شود. وی اظهار کرد: از روز جمعه بارش برف و باران استان را فرا می‌گیرد، که در این میان کشاورزان باید تمهیدات لازم را مد نظر قرار دهند. سرپرست اداره کل هواشناسی استان زنجان به وضعیت دمای هوای استان زنجان طی چند روز آینده اشاره کرد و یاد آور شد: دمای هوای استان روند کاهشی داشته و هوا سردتر می‌شود و کشاورزان زنجانی باید نسبت به برداشت محصولات جامانده اقدام کنند. همتی ابراز کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد زنجان با منفی ۷ سردترین ایستگاه هواشناسی استان زنجان طی چند روز متوالی بوده است. وی به دمای کنونی شهر زنجان اشاره کرد و افزود: دمای کنونی شهر زنجان ۴ درجه سانتی گراد است که نسبت به دیروز سردتر شده است.
فردا نیوزفردا نیوز15 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی کشور امروز و فردا در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است و در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. از بعدازظهر پنجشنبه تا دوشنبه در سواحل دریای خزر و اردبیل ابرناکی، بارش متناوب باران، وزش باد شمالی و کاهش تدریجی دمای ۵ تا ۷ درجه‌ای پیش‌بینی شده است. جمعه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در استان‌های ایلام، لرستان، کرمانشاه، خوزستان، همدان و چهارمحال و بختیاری بارش‌ها آغاز می‌شود. بارش‌ها در استان‌های لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و قزوین شدت بیشتری خواهد داشت. روز‌های یکشنبه و دوشنبه هفته آینده با تشدید این سامانه بارشی در شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان و کرمانشاه بارش شدت خواهد داشت و به مناطقی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران و سمنان گسترش می‌یابد.
فارسفارس1 روز قبل
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا در ۱۵ استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود، گفت: در ۳ روز آینده آسمان در مناطق زلزله‌زده صاف است. وی ادامه داد: از پنج‌شنبه تا دوشنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر بارش پراکنده داریم. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در هفته جاری در نواحی زلزله‌زده شمال‌غرب کشور هوای سرد ماندگار خواهد بود و کمینه دما در منطقه میانه بین (۱-) و (۴-) درجه و در سراب بین (۶-) تا (۸-) درجه پیش‌بینی می‌شود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی همچنین اظهار داشت: فردا شهر کرد و همدان با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۲ درجه بالای صفر و بوشهر با بیشینه دمای ۳۳ درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان خواهند بود. ضیائیان یادآور شد: فردا در ۱۵ استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس نقشه‌های هواشناسی طی امروز تا ظهر چهارشنبه آسمان استان تحت تاثیر شرایط آرام جو قرار خواهد گرفت که دراغلب ساعات روز صاف و آفتابی پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر چهارشنبه لغایت روز پنجشنبه با توجه به تغییرات فشاری حاکم بر سطح زمین بتدریج بر میزان پوشش ابر و سرعت باد منطقه افزوده می‌شود. از روز جمعه لغایت روزهای آغازین هفته پیش رو سامانه بارشی بر روی آسمان استان فعال است. همچنین در ۴۸ ساعت آینده تغییرات قابل توجهی در روند دماهای روزانه مشاهده نمی‌شود.
ایمناایمنا1 روز قبل
زهرا سیدان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به پیش‌بینی جوی آرام و پایدار تا پایان هفته برای استان اصفهان، اظهار کرد: شرایط برای غبار آلودگی طی این مدت در مناطق مرکزی و صنعتی به ‌ویژه کلانشهر اصفهان مهیا است. وی افزود: وضعیت جوی بیشتر مناطق استان اصفهان نیز به صورت صاف تا کمی ابری خواهد بود. کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: هفته آینده با ورود امواج ناپایدار از سمت غرب به استان، احتمال بارندگی در روزهای شنبه و یکشنبه در برخی مناطق استان دور از انتظار نیست. سیدان با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی ندارد، ادامه داد: کاشان با دمای ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان پیش بینی می‌شود. وی اضافه کرد: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز به ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما در خنک‌ترین ساعات صبح فردا به یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید. محمود دیانتی اظهار کرد: دیروز با تقویت جریانات شمالی وزش باد در شمال استان شدت گرفت و در نهایت تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۰ متر بر ثانیه معادل ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید. وی با بیان اینکه هم اکنون سرعت وزش باد در زابل بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت است، ادامه داد: وزش این باد شدید تأثیر قابل توجهی بر افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر نداشت و در شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل نیز تغییرات به خصوصی روی نداد. رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود تا اواسط روز سه شنبه وزش باد شدید، در پاره‌ای نقاط باد و گردوخاک در شمال استان ادامه داشته باشد. دیانتی گفت: پیش بینی شده وزش باد با شدت کمتر در این مدت نوار شرقی و مرزی غربی استان را نیز تحت تأثیر قرار دهد.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۷۲ کیلومتر در ساعت رسیده است. محمود دیانتی در گفت وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: دیروز با تقویت جریانات شمالی وزش باد در شمال استان شدت گرفت و در نهایت تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۰ متر بر ثانیه معادل ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید. وی با بیان اینکه هم اکنون سرعت وزش باد در زابل بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت است، ادامه داد: وزش این باد شدید تأثیر قابل توجهی بر افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر نداشت و در شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل نیز تغییرات به خصوصی روی نداد. رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود تا اواسط روز سه شنبه وزش باد شدید، در پاره‌ای نقاط باد و گردوخاک در شمال استان ادامه داشته باشد. دیانتی گفت: پیش بینی شده وزش باد با شدت کمتر در این مدت نوار شرقی و مرزی غربی استان را نیز تحت تأثیر قرار دهد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
احمدجمالدینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سیریک، درباره خسارت‌های سامانه بارشی اخیر اظهار داشت: براثر شدت بارندگی شب گذشته و بامداد امروز در شهرستان سیریک راه ارتباطی ۱۲ روستا در بخش مرکزی و بمانی با مرکز شهرستان مسدود شده است. وی با بیان اینکه طغیان رودخانه‌های گز، مرگ، دهارن و چالاک در بخش بمانی بیش از ۱۰ میلیارد خسارت به منازل مسکونی، تاسیسات برق، بخش کشاورزی، مدارس، شیلات، و راه‌های روستایی وارده کرده است افزود: به علت شکسته شدن تیر چراغ برق، پارگی شبکه انتقال و سوختن ترانسفورماتورها، برق ۱۳ روستای بخش مرکزی شهرستان سیریک قطع است و تلاش‌های برای وصل آن به سختی ادامه دارد. وی ادامه داد: متاسفانه یک پسر بچه ۸ ساله نیز در رودخانه گز غرق شده و جان خودش را از دست داد. فرماندارسیریک افزود: بخشی از تاسیسات مجموعه صیادی خور آذینی و چند قایق نیز دچار آسیب کلی شده‌اند که وضعیت توسط ستاد بحران و مردم محلی در حال عادی شدن است. انتهای پیام/۸۶۱/ش

درگیرشدن ۲۰۰ شهر و سرریزی سد ۳ استان نتیجه بارندگی فروردین/ مسدودی ۷۰ روزه یک روستا

17+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
مهرمهر2 روز قبل
کیانوش عارفی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دیروز شنبه ۱۸ آبان ماه سال جاری مطابق توصیه‌های هواشناسی استان هرمزگان، سامانه بارشی استان هرمزگان را فرا گرفت که این بارش‌ها با رعد و برق و در برخی مناطق با وزش باد و بارش تگرگ بود. وی با بیان اینکه این سامانه بارشی عصرامروز یک شنبه ۱۹ آبان ماه ۹۸ به طور کامل ازمناطق خشکی استان خارج می‌شود، افزود: باتوجه به رطوبت بالا و تشکیل ابر در مناظق غربی استان و نیزجزایر غربی، بارش‌های پراکننده و خفیف دور از انتظار نیست. عارفی اضافه کرد: طی بارش‌های دیروز و امروز استان هرمزگان، بیشترین میزان بارندگی در جزیره کیش با ۳۵٫۲ میلیمتر اتفاق افتاده است وکمترین بارندگی متعلق به شهرستان پارسیان با ۱٫۳ میلیمتر است. معاون اداره کل هواشناسی استان هرمزگان ادامه داد: بندرعباس با ۳۲٫۱ میلیمتر بعد از جزیره کیش بیشترین بارندگی را داشت و سیریک با ۲۹ میلیمتر، شهرستان رودان با ۲۲٫۵ میلیمتر و بندرلنگه با ۲۰ میلیمتر در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. این مسئول تصریح کرد: بارندگی‌ها در شهرستان‌های میناب ۱۳٫۲ میلیمتر، سردشت بشاگرد ۹٫۴ میلیمتر، سیریک ۹٫۲ میلیمتر، ابوموسی ۶ میلیمتر، قشم دریایی: ۵٫۸ میلیمتر، بندرخمیر: ۴٫۲ میلیمتر، حاجی آباد: ۳٫۷ میلیمتر، قشم فرودگاهی: ۲٫۷ میلیمتر، لاوان: ۲٫۷ و جاسک: ۲٫۳ میلیمتربوده است.
مهرمهر2 روز قبل
وی تصریح کرد: امشب بارندگی در استان هرمزگان ادامه خواهد داشت اما فردا صبح این سامانه از استان هرمزگان خارج می‌شود. وی عنوان کرد: پارسیان با ۱٫۳ میلی‌متر، جاسک با ۲٫۳ میلی‌متر، لاوان ۲٫۷ میلی‌متر و شهرستان بندرخمیر با ۴٫۲ میلی‌متر کمترین میزان بارندگی را در روز گذشته ثبت کرده‌اند. در چهار شهرستان با طغیان رودخانه‌های فصلی روبرو هستیموی با ذکر این نکته که در چهار شهرستان سیریک، رودان، بستک و بندر خمیر با طغیان رودخانه‌های فصلی روبرو هستیم، مطرح کرد: به دلیل طغیان رودخانه‌های فصلی در این بارندگی ارتباط جاده‌ای هشت روستا در شهرستان سیریک قطع شده است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تصریح کرد: در شهرستان رودان بخش رودخانه ارتباط مواصلاتی سه روستا قطع شده است. وی با ذکر این نکته که برق برخی از مناطق استان هرمزگان قطع شده است، اذعان کرد: در شهرستان سیریک ۵۰ تیر برق بر اثر شدت وزش باد و بارندگی به زمین افتاده‌اند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی استان گفت: انتظار می‌رود از امروز با تقویت جریانات شمالی، وزش باد شدید شمال استان و با شدت کمتر نوار شرقی و مرز غربی استان را فراگیرد به طوری که در نقاط مستعد منجر به خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا شود. ملاشاهی ادامه داد: وزش این باد موجب کاهش چند درجه‌ای دمای هوا می‌شود به نحوی که انتظار می‌رود اواسط هفته دماهای زیر صفر در زاهدان و نواحی سردسیر استان ثبت شود. به گزارش ایسنا به نقل از هواشناسی استان سیستان و بلوچستان، وی گفت: هم اکنون آسمان زاهدان و بخش هایی از نواحی مرکزی استان ابری است و احتمال دارد در طول روز بارش‌های پراکنده در این مناطق روی دهد. ملاشاهی افزود: تمرکز سامانه بارشی بر روی تنگه هرمز و استان هرمزگان است، بنابراین به صیادان استان که در مسیر این تنگه تردد دارند، توصیه می‌شود تدابیر لازم را اتخاذ کنند. انتهای پیام
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تورج جدیدی بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد بحران استان کرمان بیان داشت: سامانه بارشی که از چند روز قبل پیش‌بینی شده بود، بارش‌های نسبتا خوبی در استان به همراه داشت. وی افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها بارش‌ها در آبان ماه بیش از حد نرمال خواهد بود و آذرماه بارش‌هایی که در سطح کشور پیش‌بینی می‌شود نرمال یا کمتر از نرمال است. مدیر کل هواشناسی استان کرمان گفت: بارش‌ها در دی ماه کمتر از نرمال و در بهمن ماه در محدوده نرمال خواهد بود ضمن این که در بخش‌های جنوبی کرمان و همچنین کرمان بارندگی کمتر از حد نرمال پیش‌بینی می‌شود. جدیدی یادآور شد: سامانه بارشی در هفته پیش رو در استان کرمان خیلی فعال نیست و بارش در حد روز گذشته خواهد بود ضمن این که استان ۳٫۷ درصد بارش‌های سال زراعی پیش رو را دریافت کرده است. وی اظهار داشت: در زمینه میانگین دمای استان کرمان در مهر ۱٫۵ درجه نسبت به سال گذشته گرم‌تر شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مجید سعیدی ظهر امروز در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان با بیان اینکه اداره کل بازرسی استان چند ماه گذشته کار کارشناسی انجام داده و عوامل بروز سیل در استان شناسایی و این گزارش در ۱۲۴ صفحه تحویل استاندار کرمان شده است اظهار داشت: این گزارش به شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها نیز به‌صورت محرمانه ارسال شده است. تویسرکانی نماینده اداره کل بازرسی استانداری کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه گزارش بررسی عوامل سیل بر اساس ابلاغ رئیس قوه قضائیه انجام شده است اظهار داشت: این گزارش از بعد آسیب‌شناسی تهیه شده و به استاندار کرمان تحویل داده شده است. تورج جدیدی مدیرکل هواشناسی استان کرمان نیز در اسن جلسه با بیان اینکه سامانه بارشی همانطور که پیش‌بینی شده بود وارد استان کرمان شده است گفت: میزان بارش در زرند ۴٫۲ میلی‌متر، بافت ۰٫۹ میلی‌متر، شهر کرمان از روز گذشته ۰٫۵ میلی‌متر بوده است. وی با بیان اینکه پیش‌بینی بارش باران در استان کرمان در آبان و آذر نرمال است افزود: سامانه بارشی که وارد استان شده خیلی فعال نیست و در نهایت تا چهارشنبه هفته آینده با ناپایداری هوا در استان مواجه هستیم. مدیرکل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان تاکنون ۳٫۷ بارش‌های یکسال زراعی کشور را دریافت کرده است گفت: استان کرمان تحت تاثیر خشکسالی از نوع خفیف تا شدید است.

به انتهای لیست رسیدید