اخبار سایپا - آخرین و مهم ترین اخبار سایپا از خبرگزاری‌های ایران | خبری
سایپا

سایپا

ایمناایمنا30 دقیقه قبل
مسعود تابش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره واکنش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درخصوص گفته‌های اخیر وی، اظهار کرد: آقای انصاری‌فر یکی از مدیران تحصیلکرده، با اخلاق و ورزشی فوتبال کشور است و من از این بابت خوشحال هستم، اما از ایشان انتظار دارم به سرمربی خود درباره صحبت‌هایش تذکر بدهد. وی درباره اینکه چه سندی برای گفته‌هایش درباره قرارداد بازیکنان پرسپولیس دارد، افزود: سند من صحبت‌های یکی از دروازه‌بان پرسپولیس در تلویزیون است؛ در یک برنامه از بیرانوند پرسیدند که «درست است شش بازیکن پرسپولیس ۵۰ میلیارد تومان گرفته‌اند» این بازیکن پرسپولیس هیچ اعتراضی نکرد، بعد هم من ندیدم جایی اعتراض کنند. مدیرعامل باشگاه سپاهان تصریح کرد: چرا باید آقای کالدرون به کنایه حرف از یک تیم متمول اصفهانی بزند؟ چرا خبرنگاران مرتب از من درباره ارقام قراردادها می‌پرسند؟ دروغ است که استنلی کی‌روش ۸۰۰ هزار دلار گرفته است. وی ادامه داد: گفته‌اند که از مدیرعامل سپاهان برای صحبت‌هایش گله‌مندیم، من هم گله‌مندم که چرا سرمربی که چهار ماه است به ایران آمده، می‌گوید فوتبال مهندسی شده است؟ تابش خاطرنشان کرد: گفته‌اند اگر از این به بعد کسی توهین کند، شکایت می‌کنیم؛ ما هم اگر کسی به تیممان توهین کرد شکایت می‌کنیم. وی گفت: بیاییم همین چند تیم که درباره قراردادهایشان حرف می‌زنند جمع شوند و قراردادها را روی میز بگذاریم؛ کاش ما هم مثل دیگران فقط یک تیم داشتیم، اما ما یک باشگاه هستیم و باید برای تمام تیم‌هایمان هزینه کنیم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، بامداد ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۹۸ قیمت بنزین گران شد. بر این اساس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان اعلام شده است. اما پیش از این اتفاق قیمت انواع خودرو چقدر بوده است؟ در میان انواع محصولات خودرو سایپا قیمت پراید در بازار حداکثر بیش از ۵۲ میلیون و قیمت تیبا در بازار حداکثر ۶۱ میلیون تومان گزارش شده است. این نرخ‌ها منتشر شده در خبرگزاری ایسناست.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «رضا آریاراد» کارشناس بازار سرمایه امروز (جمعه) به روند معاملات گروه خودرو در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: سهام گروه خودرو پس از فراز و نشیب‌های فراوان، با اقبال خوب بازار مواجه شد. وی اظهار داشت: جدای از اهمیت و تاثیر موضوع تجدید ارزیابی دارایی‌ها، از مهمترین دلایل اقبال سهامداران به سهام شرکت‌های خودرویی را که کمتر به آن پرداخته شده، می‌توان توجه و تمرکز حداکثری دولت و مدیران اجرایی صنعت خودرو به افزایش میزان داخلی سازی و خودکفایی در این صنعت عنوان کرد. وی یادآور شد: در خصوص شرکت‌های خودرویی می‌توان به ارزشمندتر شدن سهام آنها از طریق راهکارهای مدیریتی مناسب در کاهش واردات و افزایش ارتباط با مراکز تحقیق و توسعه و دانشگاه به منظور داخلی سازی حداکثری قطعات و مواد اولیه مورد نیاز تولید خودرو اشاره کرد. وی معتقد است، تشکیل این ستاد که داخلی سازی و خودکفایی در تولید باکیفیت خودرو را شعار خود قرار داده است را می‌توان در تاریخ صنعت خودرو سازی در ایران بی‌نظیر دانست. وی خاطرنشان کرد: اخبار مثبت و حواشی مربوط به سهام گروه خودرویی، سهامداران را به این درک عمیق رسانده است که در خرید سهام گروه خودرویی با انگیزه میان‌مدت و بلند مدت وارد شده و با اطمینان از ادامه مسیر روبه رشد وضعیت اقتصادی تولید خودرو به آینده روشن و رو به رشد ارزش سهام خودرویی امیدوار و خوش‌بین باشند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
«رضا آریاراد» کارشناس بازار سرمایه امروز (جمعه) به روند معاملات گروه خودرو در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: سهام گروه خودرو پس از فراز و نشیب‌های فراوان، با اقبال خوب بازار مواجه شد. وی اظهار داشت: جدای از اهمیت و تاثیر موضوع تجدید ارزیابی دارایی‌ها، از مهمترین دلایل اقبال سهامداران به سهام شرکت‌های خودرویی را که کمتر به آن پرداخته شده، می‌توان توجه و تمرکز حداکثری دولت و مدیران اجرایی صنعت خودرو به افزایش میزان داخلی سازی و خودکفایی در این صنعت عنوان کرد. وی یادآور شد: در خصوص شرکت‌های خودرویی می‌توان به ارزشمندتر شدن سهام آنها از طریق راهکارهای مدیریتی مناسب در کاهش واردات و افزایش ارتباط با مراکز تحقیق و توسعه و دانشگاه به منظور داخلی سازی حداکثری قطعات و مواد اولیه مورد نیاز تولید خودرو اشاره کرد. وی معتقد است، تشکیل این ستاد که داخلی سازی و خودکفایی در تولید باکیفیت خودرو را شعار خود قرار داده است را می‌توان در تاریخ صنعت خودرو سازی در ایران بی‌نظیر دانست. وی خاطرنشان کرد: اخبار مثبت و حواشی مربوط به سهام گروه خودرویی، سهامداران را به این درک عمیق رسانده است که در خرید سهام گروه خودرویی با انگیزه میان‌مدت و بلند مدت وارد شده و با اطمینان از ادامه مسیر روبه رشد وضعیت اقتصادی تولید خودرو به آینده روشن و رو به رشد ارزش سهام خودرویی امیدوار و خوش‌بین باشند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
در ادامه قیمت پراید ۱۳۱، ۱۱۱ و تیبا از ابتدای آبان تا امروز بررسی شده است. در نخستین روز آبان قیمت پراید ۱۳۱ و ۱۱۱ به ترتیب ۴۲ و ۴۷ میلیون تومان بود. با در نظر گرفتن این آمار و ارقام می‌توان به این نتیجه رسید که پراید ۱۳۱ در کمتر از یک ماه ۵ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ تقریبا ۳ میلیون تومان گران شدند! این روند همچنان ثابت ماند تا در روز ۱۲ آبان قیمت تیبا مجددا یک میلیون تومان افزایش پیدا کرد. در روز ۱۶ آبان قیمت این خودرو به ۵۴ میلیون تومان رسید و هم‌اکنون نیز قیمت تقریبی این خودرو در بازار ۵۵ میلیون تومان است.
وانانیوزوانانیوز3 ساعت قبل
در حالی که طبق اعلام مسئولان طی ماه‌های آینده تولید پراید و پژو ۴۰۵ متوقف می‌شود، اما به گفته کارشناسان خودرو‌های جایگزین برای پر کردن این خلا با چالش مواجه هستند. برای نخستین بار رضا رحمانی وزیر صنعت در اول آبان ماه امسال از توقف تولید پژو ۴۰۵ تا پایان سال و همچنین توقف تولید سه مدل پراید در دی‌ماه ۹۸، اردیبهشت و تیرماه ۹۹ خبر داده بود. پس اعلام جایگزین‌های پراید، اینبار نوبت ایران خودرو بود که جایگزین پژو ۴۰۵ را تعیین کند بر این اساس طبق اعلام این خودروساز، سه محصول رانا، پارس و گروه سمند جایگزین پژو ۴۰۵ جی. کاکایی درباره توقف تولید پژو ۴۰۵ هم تصریح کرد: این خودرو در عمل خودروی ارزان قیمتی است اما، جایگزین‌ها اختلاف قیمتی دارند. این کارشناس صنعت خودرو خاطرنشان کرد: پراید و پژو ۴۰۵ جایگزین ندارند بلکه تولید آن‌ها متوقف می‌شود و مردم به ناچار سمت خرید خودروی دیگر خواهند رفت.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه می‌گوید تیمش به مرور زمان بهتر خواهد شد. باید به آرش صادقیانی هم تبریک گفت که چنین تیم خوبی را ساخته است. به مردم عزیز ارومیه قول می‌دهیم که بازی به بازی بهتر شویم. تیمی خواهیم شد که هیچ یک از حریفان مقابل شهرداری ارومیه در امان نباشند. با این حال امیدوار هستیم چون تیم خوبی داریم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
در جریان رشد پایدار بازار در آخرین هفته آبان ماه، اکثر نمادهای بازار از جمله نمادهای خودرویی به ویژه زامیاد با افزایش قیمت روبرو شدند، همچنین بخش عمده‌ای از توجه بازار هم به مسئله افزایش سرمایه در این گروه باز می‎گردد. به علاوه در معاملات گروه قطعه سازان نیز با توجه به افزایش بهای قطعات سود نیز در این مجموعه بیشتر شده است؛ در مجموع شرایط در گروه خودرویی خوب بود و بخشی از کاهش‌های دو تا سه هفته اخیر را جبران کردند و شاهد اقبال نسبی و ورود نقدینگی به این گروه بودیم. *سایپا (خساپا) به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بررسی دقیق‌تر ۵ نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است: سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۱۴ هزار و ۸۶ سهم در ابتدای هفته به ۷ هزار و ۳۵۲ سهم افت کرد و حجم از ۲۸۰ میلیون و ۷۱۲ سهم با کاهش به ۹۵ میلیون و ۴ سهم رسید. درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با مثبت ۴٫۸۶ درصدی روبرو شد که این روند در پایان به کاهش ۱٫۳۴ درصدی رسید.
وانانیوزوانانیوز13 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، به نقل از روابط عمومی باشگاه سایپا، اعضای تیم فوتسال بانوان باشگاه سایپا، قهرمان نیم فصل لیگ برتر بانوان ایران، عصر امروز پنجشنبه ۲۴ آبان ماه ۹۸ به مناسبت میلاد اکرم (ص) با حضور در موسسه خیریه «نیکسا» از این مرکز دیدن کردند. انتهای پیام/ا
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، امروز هر دستگاه پراید با تنوع رنگ با افزایش قیمت در فایل‌های اعلامی روبرو شد اما قیمت پراید در مدل‌های مختلف در رنگ سفید تغییری را شاهد نبود. قیمت پراید رنگی ۱۱۱ با رشدی ۳۰۰ هزار تومانی به ۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. در عین حال قیمت پراید ۱۳۱ در آگهی‌های اعلامی بدون تغییر ۴۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود. قیمت سایپا ۱۳۱ در رنگ‌های مختلف اما افزایشی ۶۰۰ هزار تومانی را تجربه کرد و به ۴۸ میلیون رسید. قیمت سایپا ۱۵۱ نیز کاهشی صد هزار تومانی را تجربه کرد و به قیمت ۴۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فایل شد.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی باشگاه پارس جنوبی جم، طبق هماهنگی به عمل آمده، شاگردان فراز کمالوند و ابراهیم صادقی از ساعت ۱۵ روز جمعه در دیداری تدارکاتی مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. سایپا و پارس جنوبی با توجه به تعطیلی لیگ برتر و برای اینکه از شرایط مسابقه دور نشوند، این بازی دوستانه را در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار می‌کنند. دو تیم در هفته چهارم لیگ برتر در ورزشگاه تختی جم به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با برتری ۳ بر ۲ پارس جنوبی به پایان رسید. با توافق کادر فنی سایپا و پارس جنوبی، دو تیم فردا بدون حضور خبرنگاران و هواداران و پشت درهای بسته به مصاف هم می‌روند. انتهای پیام/
فارسفارس19 ساعت قبل
بسیج دانشجویی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در نامه‌ای به رضارحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، نسبت به فساد موجود در صنعت خودروسازی هشدار داد. ابتدای انتصاب جنابعالی به عنوان وزیر دولت دوازدهم، صنعت خودروسازی با چالش‌هایی مواجه بود. وگرنه در روزهای خوش صنعت خودرو، حرفی از خصوصی‌سازی در این صنعت به میان نمی‌آمد. یا پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر تولید خودروی دیزلی در حالی که آینده جهانی صنعت خودروسازی با آن فاصلهی زیادی دارد. منتهی سوال اساسی این است که ضرورت خصوصی کردن صنعت خودروسازی در شرایط فعلی که بسترها مهیا نشده‌اند، چیست؟ بسیج دانشجوییپردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهرانانتهای پیام/
وانانیوزوانانیوز21 ساعت قبل
پرسپولیس قهرمان بود و به کمتر از این راضی نبودیم. بعد هم با عجله یکسری استثنائات قائل می‌شوند و بعد این استثنائات شامل خیلی جا‌ها می‌شود، اما شامل حال پرسپولیس نمی‌شود. به هر حال طبیعی است که همیشه تلاش می‌شود تا قهرمان سقوط کند. این سوال مطرح می‌شود که چرا پرسپولیس همیشه باید قهرمان باشد؟ در مظان اتهام قرار می‌گیرند. وقتی خود من در پرسپولیس بودم با هر موفقیت احساس می‌کردم فشار‌ها بیشتر و حلقه محاصره تنگ‌تر می‌شود.
ورزش۳ورزش۳22 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه» حدود یک ماه قبل بود که شهناز یاری از سوی فدراسیون فوتبال پس از ماه‌ها معطلی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان منصوب شد تا در راه آماده سازی مسابقات جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ کویت که تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد، تمرینات تیم ملی پس از مدتها وقفه و تعطیلی کلید بخورد؛ هر چند موازی با آن از سوی مسئولان فدراسیون وعده داده شد تا به زودی تیم‌های ملی پایه نیز تشکیل شوند. تیم ملی جوانان فوتسال بانوان پس از کسب سهمیه المپیک جوانان آرژانتین و عدم اعزام به دلیل حضور تیم پسران در این مسابقات، منحل شده بود و حالا گویا نخستین گام مسئولان فدراسیون برای احیای تیم‌های ملی پایه فوتسال بانوان، احیای آن تیم است؛ آن زمان شهناز یاری در قامت سرمربی تیم ملی جوانان بود و فاطمه شریف هم دستیار او اما حالا این دو نفر در رأس کادرفنی تیم ملی بزرگسالان حضور دارند و شنیده می‌شود فدراسیون فوتبال با سه گزینه برای پذیرش هدایت تیم ملی فوتسال جوانان در حال مذاکره است. نیلوفر اردلان جدی‌ترین گزینه مطرح شده است که با توجه به کسب عنوان قهرمانی نیم فصل رقابت‌های لیگ پانزدهم و میدان دادن به جوانان باانگیزه در ترکیب سایپا، به نظر گزینه ایده‌آلی برای سکانداری تیم ملی جوانان به حساب می‌آید چرا که او سابقه فعالیت‌های آکادمی را هم در کارنامه خود دارد و اکنون نیز موازی با سرمربیگری خود در لیگ برتر، فعالیت‌های آکادمی خود را هم دنبال می‌کند. معصومه رضازاده و رز جدیدی زاده دیگر گزینه‌های احتمالی این سمت هستند؛ باید منتظر ماند و دید سرنوشت احیای تیم‌های ملی پایه فوتسال بانوان که می‌تواند نقش پررنگی در آینده‌سازی فوتسال بانوان ایران به عنوان قطب اول فوتسال آسیا باشد به کجا منتهی خواهد شد.
فراروفرارو23 ساعت قبل
محصولات ایران خودرو امروز اغلب با افزایش قیمت به استقبال بازار آمده‌اند، هرچند قیمت بعضی محصولات امروز کاهش یافتند. پژو ۴۰۵ GLX امروز روند افزایش قیمت در پیش گرفته و حدود ۲۰۰ هزار تومان گران شد.. قیمت روز پژو ۴۰۵ GLX در حال حاضر حدود ۷۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. در طرف مقابل پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز امروز در بازار تغییری نداشت و ۸۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت خورد. پژو ۴۰۵ SLX، اما امروز با کاهش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی روبرو شده و تا ۸۹ میلیون تومان پایین آمده است. قیمت روز پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در حال حاضر ۸۶ میلیون تومان است و تفاوتی نسبت به دیروز ندارد.
نودنود23 ساعت قبل
مدیرعامل باشگاه سپاهان ضمن ابراز خوشحالی از حضور محمدحسن انصاریفرد در باشگاه پرسپولیس گفت: از او انتظار دارم جلوی رفتار نادرست سرمربی تازه تیمش را بگیرد. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: از اقای تابش که مدیر باتجربه‌ای است تعجب می‌کنم که حرف‌های ناپخته‌ای زده است. بازیکن ملی پوش پرسپولیس ادعایم را تایید می‌کندتابش افزود: من صحبت هایم را با مدرک زدم. بازیکن پرسپولیس طوری جواب داد که مبالغ آنها اندازه کل بودجه باشگاه سپاهان است. حقوق بلد هستیم، از تهدید پرسپولیسی‌ها نمی‌ترسمتابش درباره تهدید مدیرعامل پرسپولیس که در صورت تکرار ادعاهای مدیرعامل سپاهان اقدام به شکایت می‌کنند تصریح کرد: ما هم حقوق بلد هستیم.
فراروفرارو23 ساعت قبل
شایعه فراگیر احتمال سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در چند روز آینده با واکنش و تکذیب شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مواجه شد. در پی فراگیر شدن شایعه افزایش قیمت بنزین، شرکت ملی پخش و پالایش فراورده‌های نفتی با انتشار یک اطلاعیه اعلام کرد مطالب منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی صرفا نظر شخصی و فاقد اعتبار است. چند برنامه در این زمینه مطرح است که سعی کردیم نظر اقتصاددان‌ها، کارشناسان و جامعه‌شناسان را هم بگیریم.» «احتمال میرود که در هفته پیش رو همه چیز در این باره مشخص شود» اما استدلال موافقان افزایش قیمت بنزین چیست؟ موافقان افزایش قیمت بنزین طیف‌های مختلفی را شامل می‌شود که بعضا دلایل درستی نیز برای خواسته خود دارند که سه مورد زیر از پرتکرار‌ترین و منطقی‌ترین استدلال‌های موافقان افزایش است. ۱- قاچاقیکی از عمده‌ترین دلایلی که در لزوم افزایش قیمت بنزین مطرح می‌شود این است که بخصوص پس از افزایش جهشی قیمت ارز در سال گذشته، میزان قاچاق سوخت نیز روند شتابانی به خود گرفته و روزانه طبق برخی آمار بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون لیتر قاچاق می‌شود که افزایش قیمت می‌تواند این مسئله را کاهش دهد. به عبارت دیگر انتظار افزایش قیمت می‌تواند باعث افزایش قیمت شود و قیمت‌ها را بیش از اندازه بالا ببرد.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
در بازار روز خودر‌و، رنو ساندرو اتوماتیک با یک ۲ میلیون تومان افزایش به قیمت ۱۸۵ میلیون تومان و هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ هیبرید با ثبات در نرخ به قیمت ۶۸۰ میلیون تومان رسیدند. بر اساس معاملات انجام شده امروز (۲۳ آبان ۹۸) آخرین قیمت روز خودرو‌ در بازار آزاد نسبت به دیروز با نوسان همراه است. طبق آخرین قیمت بازار خودرو، دنا و رنو ساندرو اتوماتیک نسبت به معاملات با افزایش میانگین یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی خرید و فروش شدند. دنا با افزایش یک میلیون تومانی یه نرخ ۱۱۵ میلیون تومان خرید و فروش شد؛ همچنین رنو ساندرو اتوماتیک به مبلغ ۱۸۵ میلیون تومان فروخته شد که این عدد بیانگر افزایش ۲ میلیون تومانی است. طبق آخرین قیمت خودرو، کیا اپتیما ۲۰۱۷ و هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ هیبرید +GLS نسبت به معاملات با ثبات در نرخ خرید و فروش شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
همچنین درصورتی که نرخ دلار را ۶ هزار و ۵۰۰ تومان فرض کنیم رقمی معادل ۵۹ هزار میلیارد تومان به دست می‌آید. بدین ترتیب باید نرخ ارز در بودجه اندکی پایین‌تر از نرخ نیمایی درنظر گرفته شود چرا که ممکن است درآمدهای نفتی براساس پیش‌بینی‌ها محقق نشود یا اینکه نرخ ارز کاهش یابد. تبعات افزایش قیمت انرژیتضعیف قدرت پول ملی و کاهش شدید قدرت خرید مردم را اگر پیامدهای ناشی از افزایش قیمت ارز در طول یک سال گذشته بدانیم، افزایش قیمت‌ها در حوزه انرژی موید به راه افتادن موج جدیدی از افزایش قیمت گروه‌های کالایی است. قیمت ساندرو استپ‌وی نیز در بازار ۱۸۸ میلیون تومان است و هر دستگاه سراتو که قبلا در بازار تا ۲۸۱ میلیون تومان هم معامله می‌شد حالا در بازار به قیمت ۲۹۷ میلیون تومان معامله می‌شود. اگر چه سرعت افزایش دلار در ابتدای هفته بسیار آرام بود اما هر چه به پایان هفته نزدیک‌تر شدیم، سرعت افزایش قیمت دلار نیز بیشتر شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
برائت‌نامه تکراری! کارشناسان خودرو اما بیانیه دو خودروساز بزرگ کشور را برائت‌نامه و ترفندی تکراری و نخ‌نماشده در ۳۰ سال گذشته و برای رفع اتهام از خود می‌دانند. به باور وی نبود آینده‌پژوهی و پیش‌بینی شرایط پنج سال آینده و بی‌توجهی به کاهش وابستگی در قطعات خودرویی از سوی مدیران خودروساز، وضعیت بازار را به سمت تلاطم پیش برد. خلخالی می‌گوید: در اکوسیستم فعلی اقتصاد باید مدیران خودروساز، وضعیت را پیش‌بینی می‌کردند. به گفته وی هر چند سیاست‌های غلط اقتصادی، سیل نقدینگی را به سمت بازارهای مختلف از جمله خودرو هدایت کرد اما این مسئله دلیلی برای صدور برائت‌نامه از سوی خودروسازان نیست.
تابناکتابناک1 روز قبل
هر سکه یک گرمی در بازار با افزایش قیمت، به نرخ ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. پراید در مدل ۱۳۱ نیز افزایش قیمتی یک میلیون تومانی داشته و در حال حاضر ۴۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین تیپ ۵ این خودرو نیز در حال حاضر ۹۵ میلیون تومان قیمت دارد و این یعنی نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشته است. به گفته فعالان بازار، تیبا در حال حاضر ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد که نسبت به هفته گذشته یک میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است. این مسأله به وضعیت تجاری کمک نکرده اما از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
بر این اساس برای اطلاع از آخرین نرخ‌ها در بازار طلا و سکه تهران گفتگویی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم. پراید در مدل ۱۳۱ نیز افزایش قیمتی یک میلیون تومانی داشته و در حال حاضر ۴۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین تیپ ۵ این خودرو نیز در حال حاضر ۹۵ میلیون تومان قیمت دارد و این یعنی نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشته است. به گفته فعالان بازار، تیبا در حال حاضر ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد که نسبت به هفته گذشته یک میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است. این مسئله به وضعیت تجاری کمک نکرده اما از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

موافقان و مخالفان سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین چه نظری دارند؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
سرویس اقتصاد مشرق - طی ۲ سال اخیر بارها زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین چه به صورت شایعات در شبکه‌های مجازی و چه اظهار نظر صریح مسئولان به گوش می‌رسد و حتی در برخی موارد زمان و میزان افزایش نیز اعلام می‌شود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴گرچه هربار پس از طرح مباحث مربوط به افزایش قیمت شرکت پالایش و پخش، موضوع را تکذیب و وزیر نفت ابراز بی‌اطلاعی می‌کند اما شواهد اخیر نشان از این دارد که دولت تصمیم خود را گرفته و منتظر زمان مناسب برای اجرای سیاست سهمیه‌بندی، افزایش قیمت بنزین یا هردو است. در ادامه نظرات کارشناسی موافق و مخالف افزایش قیمت بنزین را بررسی کرده‌ایم. استدلال موافقان افزایش قیمت بنزین چیست؟ موافقان افزایش قیمت بنزین طیف‌های مختلفی را شامل می‌شود که بعضا دلایل درستی نیز برای خواسته خود دارند که سه مورد زیر از پرتکرار‌ترین و منطقی‌ترین استدلال‌های موافقان افزایش است. به عبارت دیگر انتظار افزایش قیمت می‌تواند باعث افزایش قیمت شود و قیمت‌ها را بیش از اندازه بالا ببرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری - طی هفته جاری فعالان بازار سرمایه ۴۷۴ میلیارد و ۳۵۳ میلیون ریال سهم را در بورس منطقه‌ای مازندران معامله کردند. هفته جاری سهامداران فعال در بورس منطقه‌ای مازندران تعداد ۷۸ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۱۴۸ سهم به ارزش کمتر از ۴۷۵ میلیارد ریال خرید و فروش کردند. در هفته‌ای که گذشت ۶۶ درصد سهام در سبد فروش قرار گرفته یعنی ۱۶۱ میلیارد ریال سهم خریداری و ۳۱۳ میلیارد ریال سهم فروخته شد. علاوه بر این در هفته جاری سهام ۲ خودروساز بزرگ کشور یعنی سایپا و ایرانخودرو بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و در صدر تابلوی بورس قرار گرفتند. برچسب‌هابازار سهام مازندران اقتصاد بازار بورس
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
در مجموع نیز برآیند حرکت شاخص در مقیاس هفتگی به‌صورت رشد ۶/ ۰ درصدی شاخص کل رقم خورد. به این ترتیب می‌توان گفت شاخص مزبور از کف چهارم آبان ماه بیش از ۱۰ درصد رشد کرده است؛ حال آنکه رشد شاخص کل از کف متناظر تنها ۲درصد بوده است. با این منطق می‌توان انتظار داشت که بازدهی‌های دلاری شاخص بورس تا زمان برقراری فضای رکود اقتصادی، پایدار نباشد و از طریق بازگشت به میانگین (یا ازطریق افت شاخص یا رشد ارز) جبران شود. با همین نگاه می‌توان به ارزیابی شرایط کنونی بورس از منظر تطابق با نرخ‌های ارز نیز پرداخت. در همین رابطه بخوانید: پنج ناگفته معاملات بورس چهارشنبههفت برنامه فولاد کاوه تا پایان ۹۸
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
خودروسازان در این بیانیه تاکید کردند که کاهش عرضه‌ای در کار نبوده و آنها نفعی از ما‌به‌التفاوت قیمت کارخانه و بازار محصولاتشان نمی‌برند که بخواهند زمینه‌ساز افزایش قیمت (در بازار) شوند. افزایش قیمت خودروها نسبت به هفته قبلبه بازار برویم و ببینیم قیمت خودروهای داخلی طی هفته جاری چه نوسانی را تجربه کرده است. همچنین تیپ ۵ این خودرو نیز در حال حاضر ۹۵ میلیون تومان قیمت دارد و این یعنی نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشته است. به گفته فعالان بازار، تیبا در حال حاضر ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد که نسبت به هفته گذشته یک میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است. سراتو نیز که دیگر مونتاژ نمی‌شود، ۲۹۶ میلیون تومان قیمت دارد و پژو ۲۰۰۸ نیز ۳۳۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت انواع خودرو در هفته گذشته نوسان قابل توجهی داشت. از جمله این خودروها پراید بود که به نظر می‌رسد رفت و برگشت قابل تاملی را پشت سر گذاشت. در حالی که ابتدای هفته برخی رسانه‌ها از جمله روزنامه کیهان قیمت پراید ۱۱۱ را بیش از ۵۴ میلیون تومان اعلام کرده بودند، خبرگزاری ایسنا عصر چهارشنبه این قیمت را ۵۲ میلیون تومان گزارش داده است. قیمت انواع خودروهای دیگر در بازار و کارخانه را در تصاویر ایسنا می‌توانید ملاحظه کنید:
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
دو خودروساز بزرگ کشور به همراه انجمن خودروسازان ایران با صدور بیانیه‌ای مشترک نسبت به هجمه‌های رسانه‌ای اخیر و اظهارات غیرمستند و فرافکنی برخی افراد در خصوص افزایش قیمت خودرو در «بازار» واکنش نشان داده‌ و این ادعاها را تکذیب کرده‌اند. حال در چنین شرایطی، برخی افراد مسئول و غیرمسئول، برخی نهادها و رسانه‌ها و … بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، بدون بررسی، بی‌توجه به اصول مشخص علم اقتصاد، تنها با بیان جملاتی مخاطب‌پسند اما بی‌اساس، خودروسازان را به افزایش قیمت خودرو و نیز عدم عرضه خودرو به بازار متهم می‌کنند. از این‌رو، خودروسازان کشور در پاسخ به این اظهارات و فضاسازی‌های رسانه‌ای ذکر چند نکته را ضروری می‌دانند:۱- بار دیگر یادآوری می‌کنیم که قیمت فروش خودرو در شرکت‌های تولیدکننده با بازار آزاد «متفاوت» است و ایران‌خودرو و سایپا هیچ نفعی و هیچ سودی از افزایش قیمت خودرو در بنگاه‌های فروش خودرو و … نمی‌برند و مکلف‌اند خودرو را براساس قیمت مصوب به مشتری تحویل دهند. قیمت بازار و فراز و فرود آن هیچ ارتباطی با خودروسازان نداشته و حاصل هدایت نقدینگی سرگردان به بازار خودرو، صحنه‌گردانی واسطه‌ها و دلالان و نیز تقاضای کاذب ناشی از کاهش ارزش پول ملی است. ۳- تمام کارشناسان حوزه اقتصاد عقیده دارند افزایش قیمت چند محصول داخلی در روزهای اخیر ناشی از سوءاستفاده دلالان و واسطه‌ها و هیجان زده کردن جو روانی بازار خودرو و نیز فضاسازی‌های رسانه‌ای بوده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
محمد پروین، پدر را سربلند نکرد؟ علی پروین کسی است که خیلی‌ها عقیده دارند اگر او نبود، پرسپولیسی هم ساخته نمی‌شد و البته برعکس! محمد، اما آن‌طور که باید نتوانست افتخارات پدر را کسب کند و اصلا جزء ستاره‌های درجه یک فوتبال ایران لقب نگرفت. اردلان آشتیانی مدتی را به‌عنوان مربی تیم‌های پایه پرسپولیس گذراند و بعد مربی تیم ملی نونهالان ایران شد. مریم ایراندوست، ژن خوب قدرشناسفوتبال انزلی را با «ایراندوست» ‌ها می‌شناسند که هم در فوتبال مردان و هم فوتبال زنان خوش درخشیدند. پگاه، خواهر پژمان، هم‌تراز با برادرش فوتبالش را از ملوان آغاز کرد و از همین تیم نیز به تیم ملی فوتبال زنان رسید و دوران درخشانی را بیش از یک دهه سپری کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
هفته پنجم لیگ‌برتر ‌والیبال باشگاه‌های ایران با پیروزی مدعیان به پایان رسید تا به این ترتیب، شهرداری ورامین تنها تیم بدون باخت تا اینجای فصل باشد. اعتمادآنلاین|‌ رقابت‌های هفته پنجم لیگ‌برتر والیبال باشگاه‌های کشور، عصر امروز (چهارشنبه) ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸ با برگزاری ۶ دیدار پیگیری شد که در پایان، تیم‌های شهرداری ورامین، پیکان تهران، کاله مازندران، سپاهان اصفهان، سایپای تهران و راهیاب ملل مریوان مقابل رقبای خود به برتری رسیدند. در نخستین و یکی از بازی‌های حساس هفته، تیم شهرداری ورامین‌ مدافع عنوان قهرمانی میزبان تیم مدعی شهرداری گنبد بود که توانست مهمان خود را در سه ست متوالی شکست داده و پنجمین برد خود را کسب کند. به این ترتیب شاگردان عمده‌غیاثی با پنج برد متوالی تنها تیم بدون باخت لیگ تا پایان هفته پنجم هستند. در بازی ‌دوم‌ هفته‌ نیز تیم کاله مازندران توانست میزبانش پیام مشهد را که این روزها شرایط مالی خوبی ندارد، سه بر صفر شکست دهد.

به انتهای لیست رسیدید

سایپا

سایپا، که سرنام گروه اسمی "شرکت سهامی ایرانی تولید خودرو" (به فرانسوی: Société Anonyme Iranienne de Production Automobile) است،شرکت خودروسازی ایرانی می‌باشد، که در سال ۱۳۹۱ با تولید شمار ۴۷۷٫۸۹۰ دستگاه اتومبیل، معادل ۴۲٪ درصد از سهم بازار خودروی ایران را به خود اختصاص داد و پس از ایران خودرو (با ۴۵٪) به‌عنوان دومین خودروساز ایران، شناخته شد. ویکی‌پدیا