سباستین فتل

سباستین فتل

تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از Autosport، شارل لکلرک در نخستین حضورش در تیم فراری ایتالیا در فرمول یک ۲۰۱۹ رتبه چهارم را کسب کرد. این راننده جوان تیم فراری ایتالیا گفت: متوجه شدم که در سه، چهار مرحله نخست فرمول یک ۲۰۱۹ بیشترین نقطه ضعف من در رقابت‌های مقدماتی بود و باید روی بهبود آنها کار کنم. با عبور از این نقطه ضعف، تمرکزم را روی رقابت‌های اصلی معطوف کردم، البته هنوز کارهای زیادی هستند که باید انجام دهم. شارل لکلرک درباره سباستین فتل، دیگر هم‌تیمی‌اش در فراری اظهار داشت: سباستین تجربه زیادی دارد و اکنون در رقابت‌های فرمول یک قدرتمندتر از من است، بنابرین بیشتر آماده‌سازی زمستانی من شامل بهبود نقطه ضعف‌های فصل گذشته است. ما باید در تیم فراری سخت کار کنیم تا اشتباهات سال ۲۰۱۹ در فصل جدید فرمول یک تکرار نشوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، یکی از ورزش‌های پرطرفدار جهان که با درآمد مالی بسیار بالایی همراه است، مسابقات فرمول یک جهان به حساب می‌آید. فرمول یک از پر طرفدارترین رقابت‌های است که در اصل مسابقه شکرت‌های خودرو سازی نیز به حساب می‌آید. رانندگان فرمول یک هم با به جان خریدن خطرات این رشته در بین پردرآمد‌ترین ورزشکاران جهان قرار دارند. در این گزارش نگاهی به پردرآمد‌ترین تیم‌های فرمول یک و رقم دریافتی آنها نگاهی می‌اندازیم: تیم مرسدس بنزلوئیس همیلتون مرد شماره یک فرمول یک در سال گذشته ۵۷ میلیون دلار و هم‌تیمی وی والتر بوتاس ۸ و نیم میلیون دلارتیم فراریسباستین فتل ۴۵ میلیون دلار، شارل لکلرک ۳ و نیم میلیون یوروتیم استون مارتین ردبول ریسینگمکس ورشتپن ۱۳ و نیم میلیون دلار، پیر گاسلی یک میلیون و چهارصد هزار دلارتیم مک‌لارنکارلوس ساینز جونیور ۴ میلیون یورو، لاندو نوریس ۲۶۰ هزار دلارتیم شرکت رنودانیله ریکاردو ۱۷ میلیون یورو، نیکو هالکنبرگ ۴ و نیم میلیون یوروتیم شرکت اسکودریادنیل کویات ۳۰۰ هزار دلار، آلکساندر آلبون۱۷۰ هزار دلارتیم BWTسرجیو پرس ۳ و نیم میلیون یورو، لانس استرول یک میلیون ۲۰۰ هزار دلارتیم آلفا رومئوکیمی رایکونن ۴ و نیم میلیون دلار، آنتونیو جیووینازی ۲۳۰ هزار دلارتیم هاسرومان گروسجیان یک میلیون و هشتصد هزار دلار، کیوین ماگنوسن یک میلیون و دویست هزار دلارتیم W شماره دو مک‌لارنروبرت کوبیکا ۵۷۰ هزار دلار، گئورگی روسل ۱۸۰ هزار دلار
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
توتو وولف، رئیس تیم مرسدس، اعلام کرده احتمال اینکه همیلتون در پایان فصل از مرسدس جدا شود ۲۵ درصد است. با این برد همیلتون بار دیگر ثابت کرد چرا محبوب‌ترین راننده فرمول یک است. پس از مسابقات ابوظبی دوباره آینده او در تیم مرسدس و احتمال پیوستنش به فراری مورد بحث قرار گرفت. توتو وولف، رئیس تیم مرسدس، اعلام کرده احتمال اینکه همیلتون در پایان فصل از مرسدس جدا شود ۲۵ درصد است. وقتی از او پرسیدند احتمال ماندن همیلتون در مرسدس چند درصد است او پاسخ داد: ۷۵ درصد.
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری - در آخرین پرده از فصل ۲۰۱۹ مسابقات فرمول یک، لوییس همیلتون در پیست یاس مارینا، ابوظبی توانست یازدهمین پیروزی فصل خود را کسب کند. مکس ورشتپن از ردبول و چارلز لکلرک از فراری در رده‌های بعدی قرار گرفتند. این پیروزی که پنجاهمین برد دوران حرفه‌ای همیلتون از پول پوزیشن بود در واقع، آسان‌ترین مسابقه لوییس در این فصل محسوب می‌شود. همیلتون همچنین با این پیروزی با رکورد اسطوره خود، ایرتون سنا برای پیشتازی از چراغ تا پرچم در ۱۹ مسابقه برابری کرد. ورشتپن نیز که در ابتدای مسابقه امیدوار بود بتواند همیلتون را تحت فشار قرار دهد در رده دوم و بالاتر از چارلز لکلرک قرار گرفت.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، مرحله آخر مسابقات فصل فرمول یک بالاخره برگزار و یکی از عجیب‌ترین فصل‌های این ورزش جذاب و هیجان انگیز به پایان رسید. در روز پیش و تعیین خط مسابقه به روال اکثر مسابقات این فصل دو راننده مرسدس یعنی همیلتون و بوتاس بودند که بهترین زمان را ثبت، اما بوتاس چند رده پنالتی دریافت کرد. والتری بوتاس نیز با رانندگی بی‌نظیر خود و استراتژی صحیح فراری جایگاه چهارم را کسب کرد تا آخرین مسابقه فصل را بالاتر از فتل تمام کند. در نهایت یکی از کسل‌ کننده‌ترین فصل‌های فرمول یک با قهرمانی‌های مکرر فراری به پایان رسید تا همیلتون به رکورد بی‌نظیر شش قهرمانی سال برسد و تنها یک عنوان قهرمانی دیگر تا راننده افسانه‌ای یعنی مایکل شوماخر فاصله داشته باشد. فصل آینده فرمول یک نیز در اواخر سال جاری آغاز خواهد شد.
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
لوییس در تمرینات روز جمعه به مشکل خورده بود اما در تمرین سوم فرم خود و ماشین را بازیافت و در تعیین خط کار خود را تکمیل کرد. همین موضوع باعث می‌شود تا مکس ورشتپن که پیش از این هرگز هم‌تیمی‌های خود را در تعیین خط فرمول یک امارات شکست نداده بود به خط دوم و ردیف اول استارت صعود کند. سباستین فتل و چارلز لکلرک، رانندگان فراری در آخرین دور سریع خود در مرحله سوم درگیر یک شاهکار دیگر از فراری شدند. در تصویر زیر، زمان ثبت شده توسط رانندگان در تعیین خط گرندپری امارات را مشاهده می‌کنید. در این رده‌بندی پنالتی بوتاس لحاظ نشده و رانندگان صرفا بر اساس زمانشان رتبه‌بندی شده‌اند: مسابقه اصلی گرندپری ابوظبی، فردا، یکشنبه، از ساعت ۱۶:۴۰ آغاز خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
قطعا در آینده‌ای نزدیک این کار را نمی‌کنم و از رقابت در فرمول یک لذت می‌برم. اگر شما به اندازه کافی خوب باشید، پس پیر نیستید. راننده تیم فراری افزود: من ایده پایان دادن به یک چیز مهم در زندگی‌ام را دوست ندارم و هیچ برنامه‌ای نیز برای آن مشخص نکرده‌ام. زمانی باید از فرمول یک خارج شوید که این احساس را به خوبی درک کنید. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
عنوانی که از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون به سباستین فتل، راننده تیم فراری ایتالیا تعلق دارد. ماکس فرستاپن، راننده تیم ردبولز اتریش در واکنش به این پرسش که از میان هشت قهرمانی و عنوان جوان‌ترین قهرمان فرمول یک کدام را ترجیج می‌دهد گفت: البته که هشت قهرمانی را ترجیج می‌دهم! خیلی واضح است و همیشه آن را انتخاب خواهم کرد، البته خوب است که جوان‌ترین قهرمان فرمول یک لقب بگیرم اما همواره می‌خواهم بیشترین پیشرفت را داشته باشم. هر چند نمی‌خواهم بگویم که حتما می‌توانم به هشت قهرمانی در فرمول یک دست یابم. میشائیل شوماخر، راننده آلمانی با هشت قهرمانی در فرمول یک رکورددار است.
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
این در حالی بوده که طبق قوانین مسابقات، راننده‌ مدافع عنوان قهرمانی می‌تواند در فصل پس از قهرمانی‌اش شماره یک را برای خودروی خود برگزیند. برای همین دلیل خودداری این راننده انگلیسی برای انتخاب این شماره تعجب‌آور بود. او به جز یک مورد (دور تمرینی اول گرندپری ابوظبی سال گذشته) دیگر هرگز پشت فرمان خودرویی که شماره یک داشته باشد، ننشسته است. با اینکه الان و در واقع در دو سال اخیر نفر اول مسابقات شده‌ام و به همین دلیل هم می‌توانستم شماره یک را برای خودروی خودم انتخاب کنم، ترجیح دادم که با همان شماره ۴۴ به کارم ادامه دهم. انتخاب این شماره باعث می‌شود که من هر سال فکر کنم کار را از اول شروع کرده‌ام و هیچ خبری از قهرمانی نیست.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیران تیم فراری پس از ناکامی سباستین فتل و شارل لکلرک، دو راننده این تیم در گرندپری برزیل از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان، مسئولیت‌های این دو راننده را به آنها گوشزد کردند. فتل و لکلرک در رقابت با یکدیگر در پیست «اینترلاگوس» برزیل، مرحله ماقبل پایانی رقابت‌های فصل جاری F۱، باعث خروج یکدیگر از پیست شدند. تصادف دو راننده تیم فراری، بحث نخست گرندپری برزیل بود. «ماتیا بینوتو» رئیس تیم فراری در مورد این اتفاق گفت: من ناامید و برای تیم متاسف هستم. فکر می‌کنم که دو راننده تیم هم باید متاسف باشند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
** رده بندی اتومبیل رانی فرمول یک پس از بیستمین مرحله فصل: * انفرادی‌:۱- لوئیز همیلتون از انگلیس ۳۸۷ امتیاز «قهرمان سال ۲۰۱۹» ۲- والتری بوتاس از فنلاند ۳۱۴، ۳- مکس فرستاپن از هلند ۲۶۰، ۴- شارل لکلرک از موناکو ۲۴۹، ۵- سباستین فتل از آلمان ۲۳۰* تیمی:۱- مرسدس آلمان ۷۰۱ امتیاز۲- فراری ایتالیا ۴۷۹، ۳- ردبول هوندا اتریش ۳۹۱- فصل رقابت‌های اتومبیل رانی فرمول یک در ۲۱ دور (یک دور بیشتر از فصل قبل) تا اول دسامبر ۲۰۱۹ برگزار می‌شود. در دوره قبل لوئیز همیلتون از انگلیس بار دیگر قهرمان شد و سباستین فتل از آلمان و کیمی رایکونن از فنلاند دوم و سوم شدند. همیلتون ۶ بار پس در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ قهرمان جهان شده است. --در تاریخ فرمول یک قهرمانی جهان که از سال ۱۹۵۰ سابقه برگزاری دارد، میشائیل شوماخر از آلمان با ۷ قهرمانی رکورد دار است و لوئیز همیلتون از انگلیس با ۶ قهرمانی دوم و خوان مانوئل فانگیو از آرژانتین با ۵ قهرمانی سوم هستند. آلن پروس از فرانسه و سباستین فتل از آلمان با ۴ قهرمانی چهارم مشترک هستند. در بخش تیمی تیم‌های فراری با ۱۶ قهرمانی، ویلیامز با ۹ و مک لارن با ۸ قهرمانی اول تا سوم هستند. تیم مرسدس فصل قبل برای پنجمین سال پیاپی قهرمان شد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
لوییز همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس در گرندپری ایالات متحده موفق شد، ششمین عنوان قهرمانی‌اش را در مسابقات فرمول یک به دست آورد. روزنامه اعتماد - علی ولی اللهی: لوییز همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس در گرندپری ایالات متحده موفق شد، ششمین عنوان قهرمانی‌اش را در مسابقات فرمول یک به دست آورد. ششمین قهرمانی همیلتون یعنی او از راننده افسانه‌ای آرژانتینی یعنی خوان مانوئل فانجیو که پنج عنوان قهرمانی به دست آورده بود، عبور کرده است. در صدر این رده‌بندی جیمز کلارک انگلیسی است که در دهه ۱۹۶۰ دو عنوان قهرمانی فرمول یک را به دست آورده بود. رانندگان بریتانیایی در مجموع ۱۹ بار فاتح فرمول یک شده‌اند که ۶ تا از این قهرمانی‌ها مال همیلتون است.
طرفداریطرفداری2 ماه قبل
طرفداری - در حالی که دو رویداد دیگر تا پایان فصل ۲۰۱۹ باقی مانده است، دوم شدن همیلتون در مسابقه فرمول یک آمریکا، قطعی شدن ششمین قهرمانی جهان این راننده بریتانیایی را به همراه داشت. مایکل شوماخر با هفت قهرمانی جهان رکورددار فرمول یک است. لوییس همیلتون حالا یک پله پایین‌تر از شوماخر قرار گرفت. خوان مانوئل فانجو، اسطوره دهه پنجاه مسابقات در روزگاری که مسابقات اتومبیلرانی مرگبار بودند با تیم‌های آلفا رومئو، بنز، فراری و مازراتی پنج قهرمانی کسب کرد. سباستین فتل، دیگر راننده توانای دوران مدرن و رقیب اصلی همیلتون و همچنین الن پروست با چهار قهرمانی در رده‌های بعدی قرار دارند.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
راننده انگلیسی مرسدس با قهرمانی در سال ۲۰۱۹ یک قهرمانی دیگر با رکورد شوماخر فاصله دارد. به گزارش خبرگزاری فارس، لوئیس همیلتون راننده مرسدس در مسابقات معتبر فرمول یک جهان در سال ۲۰۱۹ عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد. او با شش عنوان قهرمانی فرمول یک قهرمانی جهان، اغلب به عنوان بهترین راننده نسل خود و یکی از بهترین راننده‌های تاریخ ورزش شناخته می‌شود. او نخستین قهرمانی خود در فرمول یک را در سال ۲۰۰۸ و با تیم مک‌لارن به دست‌آورد. همیلتون سپس به تیم مرسدس رفت و در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای دو سال متوالی قهرمان فرمول یک شد.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، لوئیس همیلتون راننده مرسدس در مسابقات معتبر فرمول یک جهان در سال ۲۰۱۹ عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد. او با شش عنوان قهرمانی فرمول یک قهرمانی جهان، اغلب به عنوان بهترین راننده نسل خود و یکی از بهترین راننده‌های تاریخ ورزش شناخته می‌شود. او نخستین قهرمانی خود در فرمول یک را در سال ۲۰۰۸ و با تیم مک‌لارن به دست‌آورد. همیلتون سپس به تیم مرسدس رفت و در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای دو سال متوالی قهرمان فرمول یک شد. انتهای پیام/ک
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشلوئیس همیلتون راننده مرسدس در مسابقات معتبر فرمول یک جهان در سال ۲۰۱۹ عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد. اخبار ورزشی- او با شش عنوان قهرمانی فرمول یک قهرمانی جهان، اغلب به عنوان بهترین راننده نسل خود و یکی از بهترین راننده‌های تاریخ ورزش شناخته می‌شود. او نخستین قهرمانی خود در فرمول یک را در سال ۲۰۰۸ و با تیم مک‌لارن به دست‌آورد. همیلتون سپس به تیم مرسدس رفت و در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای دو سال متوالی قهرمان فرمول یک شد. این راننده انگلیس با قهرمانی در فرمول یک قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ برای ششمین بار یه این عنوان معتبر دست یافت و با روند تنها یک قهرمانی با رکورد اسطوره فرمول یک جهان میشایل شوماخر که با ۷ قهرمانی در صدر دیده می‌شود، فاصله دارد. خوان مانوئل فنگیو سوم، آلن پروست از فرانسه با ۴ قهرمانی در مکان چهارم و سباستین فتل آلمانی با ۴ قهرمانی پنجم است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
طرفداری: مسابقه فرمول یک آمریکا به پایان رسید که در پایان والتری بوتاس، پول‌سیتر مسابقه اصلی، موفق شد زودتر از بقیه رانندگان از خط پایان عبور کند. لوییس همیلتون با قرار گرفتن در رده دوم موفق شد ششمین قهرمانی فرمول یک و سومین قهرمانی پیاپی خود را در حالی که هنوز دو مسابقه به پایان فصل باقی مانده قطعی کند. او حالا تنها یک قهرمانی دیگر با مایکل شوماخر در فهرست بیشترین قهرمانی فرمول یک فاصله دارد. همیلتون پیش از این در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ طعم قهرمانی را چشیده بود. سباستین فتل نیز که از همان دور اول با مشکل روبه‌رو شده بود در نهایت در دور نهم به‌علت نقص فنی در سیستم تعلیق ماشین خود از دور مسابقه کنار رفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
من نمی‌توانستم چنین کاری را بدون نیکی انجام دهم، او اینجا با ماست.» اعتمادآنلاین|‌ پیست آستین ایالات تگزاس در آمریکا میزبان نوزدهمین مرحله از رقابت‌های فرمول یک ۲۰۱۹ بود. همیلتون با کسب ۳۸۱ امتیاز قهرمان شد تا یک قدم به رکورد مایکل شوماخر افسانه‌ای نزدیک‌تر شود. همیلتون دومین راننده‌ای است که توانسته در فرمول یک شش عنوان قهرمانی کسب کند. تیمی که با هفت عنوان قهرمانی در فرمول یک خاطرات زیادی برای دوستداران خودرو و عاشقان سرعت رقم زده است. برزیل و ابوظبی پیست‌های باقی‌مانده این فصل از فرمول یک هستند که در ماه آینده میزبان عاشقان سرعت هستند.
ایمناایمنا2 ماه قبل
پیستی با پیچ‌های فراوان و پر سرعت که قدرت موتور در آن حرف اول را می‌زند. اماشاید فصل ۲۰۱۹ مانند فصل‌های قبلی برای همیلتون آغاز نشد، چراکه در تعیین خط جایگاهی بهتر از پنجمی به دست نیاورد. روز سرنوشت سازی برای قهرمانی ۲۰۱۹ فرارسید و همیلتون اگر چهار امتیاز کسب کند، عنوان قهرمانی فصل جاری را به نام خود می‌کند، او مسابقه را از رده پنجم استارت می‌زند. بوتاس و ورشتاپن هر دور فاصله خود با پیشتاز مسابقه را کم می‌کنند و به راننده دیگر مرسدس نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند. فاصله همیلتون با ورشتپن سه ثانیه است، اما چهار دور برای جبران این فاصله کم است و مسابقه آمریکا با قهرمانی بوتاس و مسجل شدن قهرمانی سال همیلتون به پایان رسید.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرحله نوزدهم فصل جاری رقابت‌های فرمول یک با قهرمانی والتری بوتاس، راننده فنلاندی تیم مرسدس به پایان رسید. به این ترتیب همیلتون با قرار گرفتن در رده دوم موفق شد ششمین قهرمانی خود در فصل فرمول یک و سومین قهرمانی پیاپی خود را در حالی که هنوز دو مرحله به پایان فصل باقی مانده است، قطعی کند. او حالا تنها یک قهرمانی دیگر با مایکل شوماخر در فهرست بیشترین قهرمانی فرمول یک فاصله دارد. همیلتون پیش از این در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ طعم قهرمانی را چشیده بود. براساس این گزارش، در جدول راننده‌ها پس از ۱۹ دور، همیلتون ۳۶۳ امتیازی در رده اول قهرمانی‌اش را قطعی کرد.
زومیتزومیت2 ماه قبل
فرمول یک آمریکا ۲۰۱۹ با پیروزی والتری بوتاس از تیم مرسدس AMG‌ پتروناس به پایان رسید و لوئیس همیلتون و مکس وشتاپن به رده‌های دوم و سوم رسیدند؛ همیلتون نیز موفق به کسب ششمین قهرمانی جهان شد. پیروزی در گرندپری آمریکا این‌بار به تیم مرسدس AMG پتروناس و والتری بوتاس اختصاص یافت. لوئیس همیلتون از مرسدس و مکس وشتاپن از ردبول نیز در رده‌های دوم و سوم گرندپری آمریکا ایستادند. از سوی دیگر، مکس وشتاپن نیز در گرندپری آمریکا عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست خود را در جایگاه مناسبی قرار دهد. به این ترتیب، والتری بوتاس توانست با ثبت زمان یک ساعت و ۳۳ دقیقه و ۵۵/۶۵۳ ثانیه در گرندپری فرمول یک آمریکا ۲۰۱۹ به پیروزی برسد.
طرفداریطرفداری2 ماه قبل
طرفداری - مسابقه فرمول یک آمریکا دقایقی پیش به پایان رسید که در پایان والتری بوتاس، پول‌سیتر مسابقه اصلی، موفق شد زودتر از بقیه رانندگان از خط پایان عبور کند. لوییس همیلتون با قرار گرفتن در رده دوم موفق شد ششمین قهرمانی فرمول یک و سومین قهرمانی پیاپی خود را در حالی که هنوز دو مسابقه به پایان فصل باقی مانده قطعی کند. او حالا تنها یک قهرمانی دیگر با مایکل شوماخر در فهرست بیشترین قهرمانی فرمول یک فاصله دارد. همیلتون پیش از این در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ طعم قهرمانی را چشیده بود. سباستین فتل نیز که از همان دور اول با مشکل روبه‌رو شده بود در نهایت در دور نهم به‌علت نقص فنی در سیستم تعلیق ماشین خود از دور مسابقه کنار رفت.
زومیتزومیت2 ماه قبل
مرحله تعیین خط گرندپری آمریکا ۲۰۱۹ با پول پوزیشن والتری بوتاس از تیم مرسدس AMG پتروناس همراه بود. پس از دورهای تمرینی، رانندگان فرمول یک ۲۰۱۹ برای تعیین خط در پیست آستین آمریکا به میدان رفتند که درنهایت با پول پوزیشن والتری بوتاس از تیم AMG پتروناس همراه شد. درنتیجه راننده‌ی فنلاندی مرسدس بنز امروز رقابت اصلی گرندپری فرمول یک آمریکا ۲۰۱۹ را از جایگاه نخست آغاز خواهد کرد. در نهایت دور سوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری ۲۰۱۹ فرمول یک آمریکا با پیشتازی والتری بوتاس و ثبت زمان ۱ دقیقه و ۳۲/۰۲۹ ثانیه به پایان رسید. مکس وشتاپن با ۰/۰۶۷ اختلاف نسبت به پیشتاز در مکان سوم تعیین خط گرندپری فرمول یک آمریکا ایستاد.
طرفداریطرفداری2 ماه قبل
طرفداری - والتری بوتاس، راننده فنلاندی تیم مرسدس دقایقی پیش یازدهمین پول پوزیشن دوران حرفه‌ای خود و اولین پول پوزیشنش در گرندپری آمریکا را کسب کرد. سباستین فتل نیز فرداشب مسابقه اصلی فرمول یک آمریکا را از خط دوم آغاز خواهد کرد و مکس ورشتپن نیز سومین زمان سریع جلسه تعیین خط را ثبت نمود. آخرین پیروزی بوتاس در گرندپری ژاپن رقم خورد. رده‌بندی کامل رانندگان در جلسه تعیین خط گرندپری آمریکا را در تصویر زیر مشاهده کنید: مسابقه اصلی گرندپری آمریکا فرداشب (یکشنبه) از ساعت ۲۲:۴۰ آغاز خواهد شد.
طرفداریطرفداری2 ماه قبل
طرفداری - مکس ورشتپن برای دومین‌بار در جلسات تمرینی گرندپری آمریکا اول شد. ورشتپن در تمرین اول نیز سریع‌ترین بود با لاسیتک‌های سافت در سکتور اول و سوم از فتل سریع‌تر بود. اما هم‌تیمی فتل یعنی چارلز لکلرک یک‌بار دیگر با مشکل قابلیت اطمینان ماشین فراری روبه‌رو شد. حالا گاراژ فراری وظیفه دارد ماشین لکلرک را برای جلسه تعیین خط که تقریبا یک ساعت دیگر (۱۲:۳۰) آغاز خواهد شد آماده کند. رده‌بندی کامل رانندگاندر تمرین سوم گرندپری آمریکا را در تصویر زیر ببینید:
طرفداریطرفداری2 ماه قبل
هم‌تیمی جوان و تایلندی-بریتانیایی ورشتپن یعنی الکساندر البون نیز سومین زمان برتر FP۱ را ثبت کرد. اختلاف مکس با فتل ۰٫۱۶۹ ثانیه بود. همچنین البون نیز که نخستین حضور خود در پیست COTA را تجربه می‌کرد حدود سه‌دهم ثانیه از هم‌تیمی خود کندتر بود. همچنین چند راننده فرصت رانندگی با لاستیک‌های ترکیب C۴ پیرلی که برای سال ۲۰۲۰ آماده خواهد شد را پیدا کردند. رده‌بندی کامل رانندگان در جلسه اول تمرینی گرندپری آمریکا به‌صورت زیر است: تمرین دوم از ساعت ۲۳:۳۰ امشب (جمعه) آغاز خواهد شد.
ایمناایمنا2 ماه قبل
نکته دیگر این مسابقه لوییز همیلتون بود، راننده تیم مرسدس در صورتی که هم تیمی فنلاندی‌اش در رده پنجم یا پایین‌تر مسابقه را تمام می‌کرد و خود نیز قهرمان مکزیک می‌شد، می‌توانست ششمین قهرمانی خود در تاریخ فرمول یک را جشن بگیرد. در ابتدا ورشتاپن و همیلتون استارتی فاجعه بار داشتند و همان دور اول چند رده از دست دادند. حالا لکرک، فتل، آلبون، همیلتون، بوتاس و ساینز پیشتازان هستند. در همین بین فتل و بوتاس نیز به پیت استاپ رفتند و پس از تعویض لاستیک پشت سر لکرک، همیلتون و آلبون درآمدند. در نهایت چند دور پایانی پر هیجان مسابقه سبقتی نداشت تا همیلتون قهرمان مسابقه مکزیک شود، اما با توجه به سومی بوتاس باید برای جشن قهرمانی تا مسابقه آمریکا صبر کند.
زومیتزومیت2 ماه قبل
فرمول یک مکزیک ۲۰۱۹ با پیروزی لوئیس همیلتون از تیم مرسدس AMG‌ پتروناس به پایان رسید؛ سباستین فتل و والتری بوتاس به رده‌های دوم و سوم رسیدند. سباستین فتل از فراری در جایگاه دوم و والتری بوتاس از مرسدس نیز در رده‌ی سوم گرندپری مکزیک ایستاد. دورهای پایانی بدون اتفاق خاصی ادامه یافت تا همیلتون، فتل، بوتاس و لکلرک به ترتیب از خط پایان مسابقه بگذرند. به این ترتیب، لوئیس همیلتون توانست با ثبت زمان یک ساعت و ۳۶ دقیقه و ۴۸/۹۰۴ ثانیه در گرندپری فرمول یک مکزیک ۲۰۱۹ به پیروزی برسد. هم‌اکنون در جدول رانندگان، لوئیس همیلتون، والتری بوتاس و چارلز لکلرک به ترتیب با ۳۶۳ و ۲۸۹ و ۲۳۶ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.
طرفداریطرفداری2 ماه قبل
طرفداری - در انتهای مسابقه فرمول یک مکزیک لوییس همیلتون زودتر از بقیه رانندگان از خط پایان پیست هرمانوس رودریگز عبور کرد. این در حالی است که لکلرک و فتل جلوتر از همیلتون مسابقه اصلی را آغاز کرده بودند. همیلتون نیز به‌خوبی توانست از حادثه اول مسابقه ریکاوری کند و لاستیک‌های فرسوده خود را نیز به‌خوبی مدیریت کرد. هم ورشتپن و هم همیلتون بر اثر این اتفاق رده از دست دادند. لوییس همیلتون زودتر از فتل باکس کرد تا در نهایت رده نخست را در اختیار بگیرد.
زومیتزومیت2 ماه قبل
تعیین خط گرندپری فرمول یک مکزیک ۲۰۱۹ با پول پوزیشن مکس وشتاپن از تیم استون مارتین ردبول ریسینگ به پایان رسید. پس از دورهای تمرینی، رانندگان فرمول یک ۲۰۱۹ برای تعیین خط در پیست هرمانوس رودریگز مکزیکوسیتی به میدان رفتند که درنهایت با پول پوزیشن مکس وشتاپن همراه شد. راننده‌ی هلندی ردبول فردا رقابت اصلی گرندپری فرمول یک مکزیک ۲۰۱۹ را از جایگاه اول آغاز خواهد کرد. مرحله‌ی اول تعیین خط فرمول یک مکزیک با عملکرد بسیار خوب رانندگان تیم ردبول آغاز شد. در نهایت دور سوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری ۲۰۱۹ فرمول یک مکزیک با پیشتازی مکس وشتاپن و ثبت زمان ۱ دقیقه و ۱۴/۷۵۸ ثانیه به پایان رسید.

به انتهای لیست رسیدید