ستاد اربعین

ستاد اربعین

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: بنیاد مستضعفان در کیفی سازی تکریم زوار اربعین امسال نقش بسزایی داشت و بر اساس آمار‌ها حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. آقای پرویز فتاح در مراسم تکریم از خادمان این بنیاد در اربعین افزود: کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. وی با اشاره به خدمات رسانی رایج به زوار گفت: در دو مقطع کمبود آب در مرز‌ها، اقدامات خوبی برای رفع این مشکل صورت گرفت. آقای فتاح با تاکید بر نقش تمام زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین نیز در این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمار‌های موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ از سوی این بنیاد ارائه شده است. آقای حسن پلارک با اشاره به تامین آب مورد نیاز زوار در دو مقطع حساس اربعین افزود: اگر مدیریت، پیش بینی و همکاری بنیاد مستضعفان در آبرسانی به زوار حسینی نبود در دو مرز شلمچه با بحران مواجه می‌شدیم. وی گفت: حضور به موقع بنیاد در آبرسانی به زوار نه تنها در دو مقطع کمبود آب در مرز‌ها بلکه در روز‌های اوج حضور زوار در فاصله نجف و کربلا و کمبود آب در روز‌های پایانی در خود شهر کربلا نیز بسیار موثر بود. استاندار ایلام نیز در این مراسم با اشاره به حجم انبوه و کم نظیر جمعیت در راهپیمایی اربعین گفت: پوشش ۲۰ درصد از خدمات رسانی به زوار کار بسیار بزرگی است و انصافا بنیاد در راهپیمایی امسال سنگ تمام گذاشت. آقای قاسم سلیمانی دشتگی با اشاره به کیفیت خدمات رسانی بنیاد در اربعین امسال افزود: پیشنهاد می‌کنم که بنیاد در هر سه مرز شلمچه، مهران و قصر شیرین موکب دائمی احداث کند. در پایان این مراسم به پاس خدمات بنیاد مستضعفان در اربعین ۹۸ از سوی ستاد مرکزی اربعین یک قطعه کاشی از قبه حرم امام حسین (ع) به نمایندگی از خادمین بنیاد به رئیس بنیاد مستضعفان اهدا شد.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین حسینی امروز سه‌شنبه (۲۱ آبان ماه) از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. وی افزود: ما در رسانه‌ای کردن اربعین هنوز هم عقب هستیم و باید متناسب با ظرفیت این موضوع به آن بپردازیم. مخاطب‌شناسی، طرح سوال و تولید محتوا و بازنشر آن در ظرف‌های متناسب با آن از وظایف رسانه‌هاست. باید برد خبری اربعین به تمامی دنیا برسد و در این زمینه رسانه‌ها نیازمند هم‌افزایی هستند. خدادی در پایان با تاکید بر لزوم بازخوانی کارکرد رسانه‌های فعال در اربعین گفت: باید بتوانیم قرارگاه مرکزی ستاد اربعین ایجاد کنیم و خلاءهای رسانه‌ای را در این زمینه پوشش دهیم.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
واقعا دوستان ما در حوزه وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی در هماهنگی رسانه‌ها همکاری زیادی داشتند و حتی این همکاری فراتر از آن چیزی که می‌خواستیم صورت گرفت. ماهیت اصلی اربعین کاملا فرهنگی است/رسانه‌ها کنار ما باشنداحمد محمدی‌فر دبیر ستاد اربعین نیز در ادامه در سخنانی گفت: خود ماهیت اربعین یک ماهیت رسانه‌ای است و انتقال پیام را در دل خود دارد. اما امروز نقشی که رسانه‌ها در اربعین ایفا می‌کنند، برای جهانی شدن گام برداشته‌اند و در دنبال کردن این هدف رسانه‌ها پرچم‌دار هستند و آن رساندن پیام اربعین به همه جهانیان است. این اسیران همان خبرنگارانی بودند که در طول مدت قیام امام را همراهی می‌کردند و از همه ماجرا مطلع بودند. اگر به دقت به این معنا بیندیشیم که پیروزی قیام امام حسین (ع) در روز اربعین اعلام شده، به معنای کلام زیبای امام حسن عسکری (ع) پی خواهیم برد که فرمودند، یکی از علامت‌های مومن زیارت اربعین امام حسین (ع) است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
وی افزود: ما در رسانه‌ای کردن اربعین هنوز هم عقب هستیم و باید متناسب با ظرفیت این موضوع به آن بپردازیم. باید برد خبری اربعین به تمامی دنیا برسد و در این زمینه رسانه‌ها نیازمند هم‌افزایی هستند. خدادی در پایان با تاکید بر لزوم بازخوانی کارکرد رسانه‌های فعال در اربعین گفت: باید بتوانیم قرارگاه مرکزی ستاد اربعین ایجاد کنیم و خلاءهای رسانه‌ای را در این زمینه پوشش دهیم. چیزی که از قیام امام حسین (ع) مانده، همه حاصل تلاش خبرنگارانی است که همراه امام بودند و به مردم آگاهی دادند. آنچه از قیام امام حسین (ع) مانده، توسط خبرنگاران حاضر در معرکه ماندگار شد و در حقیقت قیام امام حسین (ع) در اربعین به ثمر نشست.

تجلیل از رسانه‌های برخط در اربعین حسینی + عکس و فیلم

رکنارکنا18 ساعت قبل
چیزی که از قیام امام حسین (ع) مانده، همه حاصل تلاش خبرنگارانی است که همراه امام بودند و به مردم آگاهی دادند. آنچه از قیام امام حسین (ع) مانده، توسط خبرنگاران حاضر در معرکه ماندگار شد و در حقیقت قیام امام حسین (ع) در اربعین به ثمر نشست. ما در موضوع رسانه‌ای اربعین عقبیم، قاصریم و نتوانستیم کارمان را متناسب با این ظرفیت جلو ببریم. وی اظهارداشت: اربعین موضوعات بسیار مهمی دارد که رسانه در آن بسیار عقب است. به نظرم ما در بعد بین المللی در انتقال مفهوم اربعین باید کار جدی انجام بدهیم و در راستای هم افزایی هم باید کارهای جدی صورت بگیرد.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین پیش از ظهر امروز برگزار شد. آنچه امسال شاهد بودیم همکاری بی نظیر و ارزشمند رسانه‌ها به همت دو مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور بود. وی گفت: در وزارت کشور کمیته فضای مجازی تشکیل شد که سبب شد از انجام کارهای موازی جلوگیری شود. در واقع اربعین نشان دهنده پیروزی امام حسین (ع) است و آنچه از قیام ایشان برای ما باقی مانده ناشی از فعالیت ۸۲ خبرنگار همراه امام حسین (ع) بود. بنابراین معتقدم باید اربعین را به سراسر دنیا مخابره کردو ما نیز باید با خبرنگاران امام حسین (ع) همراه شویم.

آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین حسینی

12+
ایسناایسنا19 ساعت قبل
ایمناایمنا20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی بنیاد مستضعفان در اینستاگرام با انتشار یک پست نوشت: رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشتی در خدمت‌رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. خدا به ما لیاقت داد تا علاوه بر خدمت به زوار در دو مقطع کمبود آب در مرزها بتوانیم سقای مردم باشیم. پرویز فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت‌رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمارهای موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. حسن پلارک در ادامه با اشاره به تامین آب مورد نیاز زوار در دو مقطع حساس اربعین گفت: اگر مدیریت، پیش‌بینی و همکاری بنیاد مستضعفان در آبرسانی به زوار حسینی نبود در دو مرز شلمچه و مهران با بحران مواجه می‌شدیم.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
در آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین، از خبرگزاری دانشجویان ایران تجلیل شد. به گزارش ایسنا، آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین حسینی صبح امروز با حضور محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدخوراکیان معاون شورای عالی فضای مجازی، محمدی‌فر دبیر ستاد اربعین، حجت‌الاسلام احمدی رئیس کمیته فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری و نمایندگان رسانه‌ها در انتشارات نشرآوران برگزار شد. رسانه‌ها در دو گروه الف و ب تجلیل شدند. در گروه الف، پس از خبرگزاری ایسنا، به ترتیب از خبرگزاری‌های فارس، مهر، ایلنا، ایرنا، شفقنا و همچنین در گروه ب، از خبرگزاری‌های تسنیم، جماران، خبرآنلاین، عقیق، عصر ایران و اهل بیت تجلیل به عمل آمد. ادامه دارد …
فارسفارس1 روز قبل
رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: بنیاد مستضعفان در کیفی سازی تکریم زوار اربعین امسال نقش بسزایی داشت و بر اساس آمار‌ها حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، ‌ پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. حسن پلارک در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمار‌های موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. گفتنی است در پایان این مراسم به پاس خدمات بنیاد مستضعفان در اربعین ۹۸ از سوی ستاد مرکزی اربعین یک قطعه کاشی از قبه حرم امام حسین (ع) به نمایندگی از خادمین بنیاد به رئیس بنیاد مستضعفان اهدا شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. خدا به ما لیاقت داد تا علاوه بر خدمت رسانی رایج به زوار در دو مقطع کمبود آب در مرزها بتوانیم سقای مردم باشیم. پرویز فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. حسن پلارک رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمارهای موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. پلارک در ادامه با اشاره به تامین آب مورد نیاز زوار در دو مقطع حساس اربعین گفت: اگر مدیریت، پیش بینی و همکاری بنیاد مستضعفان در آبرسانی به زوار حسینی نبود در دو مرز شلمچه با بحران مواجه می‌شدیم.
فارسفارس1 روز قبل
آیا همه مسوولیت با شهرداری تهران انجام می‌دهد؟ خیر، قسمتی از کار به شهرداری باز می‌گردد و بخشی هم توسط عراقی‌ها انجام می‌شود. در خصوص توزیع نیرو در داخل عراق توضیح دهید؟ در کربلا شهرداری تهران، رشت، همدان و اصفهان حضور داشتند. هفته آینده گزارش اربعین را به شورا می‌دهیم از سقف در نظر گرفته شده بیشتر هزینه نکرده‌ایم. چه زمان گزارش عملکرد اربعین را به شورای شهر ارائه می‌کنید؟ گزارش آماده شده است و در مرحله نهایی کردن قیمت‌ها هستیم در هفته آینده گزارش را به شورا ارائه می‌دهیم. برای برگزاری اربعین تهران جلسات متعددی با استانداری و فرمانداری تهران و ری داشته‌ایم.
مهرمهر2 روز قبل
رئیس ستاد اربعین استان گفت: در اربعین امسال در یک شبانه روز بیش از ۳ هزار خودرو حمل موکب‌ها را به آن طرف مرز فرستادیم. وی در ادامه به دیپلماسی موفق بین دو کشور ایران و عراق در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: در این ایام ارتباط مسئولان دو کشور ایران و عراق و دو استان ایلام و واسط عراق بسیار خوب و مطلوب بوده است. سلیمانی دشتکی در ادامه ضمن تشکر از همکاری و همدلی بسیار خوبی که در ایام اربعین در استان ایجاد شد تشکر کرد و گفت: دراینجا بایست از نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام که در ایام اربعین همواره پیشگام بوده تشکر کنم. استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این مهم که تمام مدارس استان بایست به وسایل گرمایشی استاندارد شده مجهز شود، افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در بحث ایمن سازی وسایل گرمایشی صورت گرفته است. وی افزود: تاکنون قریب ۹۶۵ کلاس درس با وسایل گرمایشی استاندارد مجهز شده و سعی می‌شود تا قبل از فصل سرد باقیمانده کلاس‌ها نیز تحت پوشش قرار گیرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
وی با اشاره به اینکه خوزستان و ایلام زحمات بسیاری را در زمینه خدمت‌رسانی به زائران اربعین کشیده‌اند، افزود: استان‌هایی که زحمت زیادی بر دوش آن‌ها است، پرچمدار و جلودار نهضت اربعین در خدمات‌رسانی به زائران هستند. این موضوع یک حقیقت است و فراتر از یک موضوع دینی، یک موضوع انسانی است و قطعا در قلب همه انسان‌ها تجلی پیدا می‌کند. وی بیان کرد: استانداران به عنوان مسئولان و دیگر دستگاه‌های اجرایی به عنوان همکار، تلاش بسیاری را در زمینه خدمت‌رسانی به زائران اربعین انجام داده‌اند. وزیر کشور خاطرنشان‌کرد: باید تلاش کنیم سال به سال موضوع اربعین عظیم‌تر، باشکوه‌تر، موثرتر و نافذتر پیش برود و برگزار شود. وزیر کشور با بیان اینکه انتخابات نیز یک حادثه بسیار بزرگ در کشور است، گفت: همه دشمنان به موضوع انتخابات به عنوان یک چالش نگاه می‌کنند و برای ما خواب توطئه می‌بینند اما یقینا با همدلی که میان مردم و مسئولان وجود دارد، انتخابات را به یک جریان وحدت‌بخش و انسجام‌آفرین تبدیل خواهیم کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
سخنگوی قوه قضاییه اعلام کردپیام خوزستان - سخنگوی قوه قضاییه گفت: تا امروز غیر از خود روح الله زم فرد دیگری از بخش‌های مختلف چه در دولت و چه در قوه و چه در نیروهای مسلح بازداشت نشده است و بی جهت گمانه زنی نشود. سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: در همان ایام ریاست قوه قضاییه گفتند که تبدیل شدن برکت الهی به ایجاد مشکل برای مردم باید آخرین بار باشد. صدور حکم بدوی برای جعبه سیاه پرونده بابک زنجانیاسماعیلی در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا حکم پرونده زیباحالت منفرد معروف به جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی صادر شده است؟ گفت: در این پرونده حکم بدوی صادر شده و منتهی به محکومیت شده و محکومیت سنگین است. وی افزود: از آنجا که پرونده جزو پرونده‌های عادی بود و جزو پرونده‌های ویژه اقتصادی دادگاه انقلاب نبود و قطعیت نیافته، از بیان جزییات معذوریم. دادگاه بدوی برای ۲ نفر از این ۷ نفر حکم برائت صادر و ۵ نفر را محکوم کرد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
رئیس ستاد اربعین حسینی در پاسخ به این مسئله که مجموع تبلیغات و ارائه اطلاعات از سوی برخی رسانه‌‌های جمعی در ایام منتهی به اربعین امسال در راستای مدیریت سفر زائران و کاهش سطح تقاضا برای ورود به عراق بود، اذعان داشت: شما بر این موضوع اصرار دارید اما بنده که در جریان هستم می‌دانم که اینطور نیست! وی درباره چرایی عدم تحقق پیش‌بینی‌ حضور ۵ میلیونی زائران ایرانی در اربعین امسال نیز اضافه کرد: این یک پیش‌بینی ذهنی بوده اما من به عنوان رئیس ستاد اربعین برآوردهایم بین ۳ تا ۳٫۵ میلیون زائر ایرانی بوده است؛ بنده به صراحت پیش بینی ۵ میلیون جمعیت را نکردم. به گزارش تسنیم؛ پیش از این در قالب گزارشی با عنوان چرا تعداد «زائران ایرانی اربعین» به عدد ۳ میلیون محدود و محصور شد؟! به بررسی برخی دلایل و مستندات که دال بر تلاش برای محدود کردن تعداد زائران ایرانی در اربعین امسال بود، پرداختیم. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
«محمد تقی هاشمی» مدیرکل اداره اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از تصویب تسهیلاتی بمنظور ارائه خدمات بیشتر و بهتر در سال آینده برای زائران خارجی بویژه افغانستانی خبر داد. وی درباره عملکرد اداره اتباع و مهاجرین نیز درباره زائران خارجی اظهارداشت: بر اساس پیش‌بینی‌ها در سال جاری حدود ۴۰ درصد بیش از گذشته پذیرای زائرین خارجی بودیم که از مسیر خراسان رضوی به مرزهای جنوبی و غربی رفتند. البته برخی زائران مشکلاتی نیز داشتند اما خوشحالیم که راهپیمایی بسیار خوبی در اربعین رقم خورد. از سوی دیگر کسانی که در مرز با مشکل مواجه شدند نیز این خدمت به آنها ارائه شد. لذا عملکرد این ستاد براساس آنچه ما ارزیابی کردیم از سال گذشته بهتر بود و امیدواریم با همین ستاد گام‌های بهتری را در سال آینده برداریم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام امام جمعه ایلام گفت: باید یک برنامه‌ریزی با چشم‌اندازی ۵۰ ساله برای تردد و خدمات‌رسانی زوار اربعین حسینی انجام شود. وی گفت: امسال استقبال زوار از مرز مهران برای عزیمت به کربلای معلی بسیار چشم‌گیر بود که این امر نیز به برکت خون بیش از ۶ هزار شهیدی است که جان خود را در دوران دفاع مقدس برای باز کردن این معبر در مرز مهران فدا کردند. امام‌جمعه ایلام با تأکید بر تکریم زائران ایرانی و دیگر اتباع کشورهای خارجی در طول سال در زمان تردد از استان ایلام و مرز مهران، ادامه داد: بسیاری از زوار عراقی برای زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع) از استان ایلام به‌صورت پیاده تردد می‌کنند که باید خدمات ویژه‌ای در طول سال برای این زوار فراهم شود و وظیفه‌داریم که زمینه اسکان و رفاه آنان را در استان ایلام فراهم کنیم. تاکید امام جمعه ایلام بر احداث زائر سرا برای زائران اربعین در استانامام جمعه ایلام گفت: باید یک برنامه‌ریزی با چشم‌اندازی ۵۰ ساله برای تردد و خدمات‌رسانی زوار اربعین حسینی انجام شود. وی گفت: امسال استقبال زوار از مرز مهران برای عزیمت به کربلای معلی بسیار چشم‌گیر بود که این امر نیز به برکت خون بیش از ۶ هزار شهیدی است که جان خود را در دوران دفاع مقدس برای باز کردن این معبر در مرز مهران فدا کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
پسر کروبی: سران اصلاحات نگذاشتند پدرم رئیس‌جمهور شودپسر مهدی کروبی می‌گوید سران اصلاحات نمی‌خواستند پدرم رئیس‌جمهور شود. وی افزود: ایشان پس از مجلس ششم این هشدار را به اصلاح‌طلبان داده بودند که جریان اصلاحات به‌دلیل عملکرد خود، شورا و مجلس شورای اسلامی را از دست داده است. برجام می‌گوید ایران حتی می‌تواند در صورتی که همه اعضا از آن خارج شده‌اند، در برجام بماند (!) اما با این همه، تازه آقای آخوندی می‌گوید حتی اگر همه اعضای برجام از آن خارج شدند، دولت باید در برجام بماند!! اصلاح‌طلبان در انتخابات دیگر ائتلاف نمی‌کنندعضو مرکزیت حزب اتحاد ملت گفت راهبرد اصلاح‌طلبان در انتخابات، عدم ائتلاف است.
الفالف1 هفته قبل
گروه سیاسی الف، ۱۲ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۱۲۱۴۸۷ تماشاگر بازی تراکتور – استقلال دستگیر شدندمعاون امنیتی انتظامی وزارت کشور از دستگیری ۷ تماشاگر بازی تراکتور استقلال خبر داد. مدتی پیش ناصر سراج، نماینده رئیس قوه قضائیه از عزم رئیسی برای رسیدگی به جرم سیاسی با حضور هیئت منصفه خبر داده بود. ***رئیس هلال احمر بازداشت شد؟ صبح امروز خبرگزاری فارس در خبری مدعی شد علی اصغر پیوندی، رئیس هلال احمر بازداشت و با وثیقه سه میلیاردی آزاد شده است. بعد از ارائه این گزارش، روحانی گفت: نرخ ارز کنترلی بازگشت به دهه ۷۰ است. این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: آقایان قالیباف، احمدی نژاد، روحانی و ظریف نسل تمام شده‌های سیاسی هستند و باید بروند.
برنابرنا1 هفته قبل
وزیر کشور با بیان اینکه مراسم اربعین سال آینده دو تفاوت اصلی با اربعین سال‌های قبل خواهد داشت، یادآور شد: میزان جمعیت اولین موضوعی است که احتمال می‌دهیم بیشتر از امسال باشد و موضوع بعد افزایش دماست. وزیر کشور اظهار کرد: نظم پذیری مردم در این شرایط برای ما، ودیعه گرانبهایی بود. وزیر کشور خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی با الگوهای مدیریتی که پیش از اربعین ایجاد کرد، توانست مدیریت خوبی را در حمل و نقل اربعین اجرا کند. دولت عراق نیز در ایام اربعین اقدامات مورد نیاز را سامان داد و ما از این موضوع تشکر می‌کنیم. در مجموع رسانه‌ها در بحث‌های کیفی و کمی اربعین، هماهنگی و نظم پذیری، اقدامات خوبی را انجام دادند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، در جلسه ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه امنیت واقعی در مراسم اربعین در عراق وجود داشت، گفت: ما هیچ نقشی در تامین امنیت داخل عراق نداشتیم. خبرنگاران از من سوال پرسیدند که آیا برای تامین امنیت در عراق با دولت عراق به توافق رسیده‌اید که من گفتم نه دولت عراق چنین درخواستی از ما داشته است و نه ما چنین تقاضایی داشته‌ایم. وی ادامه داد: ‌رهبری بر تقویت جنبه‌های فرهنگی مراسم اربعین تاکید زیادی دارد و ما هم باید تبیین آموزه‌های دینی و فرهنگی مراسم اربعین را اصل کار خود دانسته و در این زمینه تلاش بیشتری کنیم. زیرا هم بر تعداد زوار در سالهای آینده اضافه می‌شود و هم مراسم اربعین در ایام گرم سال برگزار خواهد شد. رحمانی فضلی در پایان گفت: توصیه رئیس جمهور به ما این بود که نظرات رهبری در حوزه مراسم اربعین را اجرایی کنیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین ذوالفقاری در حاشیه نشست خبری جلسه ستاد اربعین در پاسخ به سوالی درباره رفتارهای نامناسب هواداران تیم فوتبال تراکتور، اظهار کرد: در این خصوص ۷ نفر بازداشت شده‌اند و مسئولان قضایی، اطلاعاتی و انتظامی در حال پیگیر موضوع هستند. وی درباره تداوم این دسته از رفتار‌های برخی از هواداران تیم تراکتور و به همراه داشتن پرچم کشور دیگر در این بازی، گفت: این کار خلاف امنیت ملی کشور است و با کسانی که بر خلاف امنیت ملی کشور اقدام می‌کنند طبق مقررات برخورد خواهد شد. به گزارش تسنیم، در بازی فوتبال استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز که در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز انجام شد، برخی از تماشاچیان در ورزشگاه اخلال ایجاد کردند. انتهای پیام/
الفالف1 هفته قبل
رهبر معظم انقلاب در دیدار با موکب‌داران عراقی در مورد بحث فرهنگی تاکید داشتند؛ ما باید بر روی بحث فرهنگی اربعین شدیدا کار کنیم. اقدامات خودجوش خوبی از سوی مردم در بحث فرهنگی اربعین شده اما برای سال آ‌ینده باید برنامه‌ریزی‌های بیشتری انجام دهیم. وی با تاکید بر اینکه اقتضای بحث فرهنگی اربعین ایجاب می‌کند شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌گذاری بحث اربعین را به ما بدهد خاطرنشان کرد: کف انتظار ما برای حضور زائران در زمان اربعین سه میلیون بود اما تا ۳میلیون و ۷۰۰ هزار نفر این تعداد بالا رفت. رحمانی فضلی ادامه داد: ستاد اربعین حاضر در عراق، دولت عراق و سرلشکر قاسم سلیمانی بسیار کمک کردند. ما هیچ نقشی در امنیت عراق در بحث اربعین نداشتیم.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
وزیر کشور با اشاره به امنیت و سلامت زوار در برگزاری مراسم اربعین گفت: عظمت این ایام و سلوک این مراسم مورد حیرت جهانیان قرار گرفته است. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در جلسه ستاد مرکزی اربعین که امروز (یکشنبه ۱۲ آبان) در محل وزارت کشور برگزار شد، با تشکر از دولت و ملت عراق برای برگزاری اربعین حسینی گفت: الحمدالله با رضایت، امنیت و سلامت زوار این مراسم را برگزار کردیم. عظمت این ایام، کیفیت آن و چگونگی اقدامات و سلوکی که در این مراسم بوده مورد حیرت جهانیان قرار گرفته است. رحمانی فضلی با بیان اینکه امسال با سه حادثه روبه‌رو بودیم، گفت: خوشبختانه با هماهنگی، همدلی و هم‌افزایی بسیار خوب توانستیم از این سه حادثه عبور کنیم. او با بیان اینکه حادثه سوم اربعین بود، گفت: توانسستیم با همکاری و همدلی مدیریت منسجم و هماهنگ مراسم را در موعد محدود حدود ۲۵ روز مدیریت کنیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست خبری امروز خود با ارائه گزارشی از مراسم اربعین ۹۸، اظهار کرد: امسال سه حادثه بزرگ داشتیم که در آنها هم‌افزایی خوب و نتایج مطلوبی حاصل شد. مراسم اربعین نیز سومین حادثه‌ای بود که توانستیم در آن مدیریت منسجم و هماهنگی را در مدت محدود اعمال کنیم. رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: استان قدس و شهرداری تهران به رویژه در کشور عراق زحمات بسیاری کشیدند و بسیج، سپاه و استانداری نیز خدمات خوبی ارائه دادند. وزیر کشور افزود: تفاوتی که مراسم اربعین امسال با سال آینده خواهد داشت افزایش جمعیت و گرمای هوا است. حدود ۱۶ سال این مراسم در گرمای زیاد برگزار می‌شود و باید اقتضائات مناسب با آن شرایط را در نظر بگیریم.
فارسفارس1 هفته قبل
رهبر معظم انقلاب در دیدار با موکب‌داران عراقی در مورد بحث فرهنگی تاکید داشتند؛ ما باید بر روی بحث فرهنگی اربعین شدیدا کار کنیم. اقدامات خودجوش خوبی از سوی مردم در بحث فرهنگی اربعین شده اما برای سال آ‌ینده باید برنامه‌ریزی‌های بیشتری انجام دهیم. وی با تاکید بر اینکه اقتضای بحث فرهنگی اربعین ایجاب می‌کند شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌گذاری بحث اربعین را به ما بدهد خاطرنشان کرد: کف انتظار ما برای حضور زائران در زمان اربعین سه میلیون بود اما تا ۳میلیون و ۷۰۰ هزار نفر این تعداد بالا رفت. رحمانی فضلی ادامه داد: ستاد اربعین حاضر در عراق، دولت عراق و سرلشکر قاسم سلیمانی بسیار کمک کردند. ما هیچ نقشی در امنیت عراق در بحث اربعین نداشتیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امروز در نشست ستاد مرکزی اربعین، بیان کرد: سفیر ما در عراق در این ایام زحمات و اقدامات بسیاری داشت و ستاد اربعین در عراق نیز نقش اصلی را ایفا کرد. وی افزود: دولت عراق در ایام اربعین هیچ چیز برای ما کم نگذاشت؛ شاید در عمل کمبود‌هایی دیده شد، اما هرآنچه در توافقنامه‌ها از عراق خواسته بودیم، انجام شد و آن‌ها تمام توافقات را انجام دادند. وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه سه میلیون و ۷۰۰ زائر در این ایام به عراق سفر کردند اما بیماری خاصی اپیدمی نشد. در این راستا بخش‌های بهداشت درمان، هلال احمر و اورژانس زحمات بسیاری کشیدند. وی با اشاره به حضور معاون اول رئیس جمهور در روز اربعین در عراق عنوان کرد: بعد از ارائه گزارش‌مان در هیئت دولت، آن‌ها همراهی خوبی با ما داشتند و معاون اول رئیس جمهور کمک‌های زیادی به ستاد اربعین کرد؛ رئیس جمهور سفارش کردند هرآنچه در خصوص اربعین مدنظر مقام معظم رهبری است، انجام شود و رهبر معظم انقلاب توجه ویژه‌ای به ما داشتند و قبل از این جلسه‌ای را با موکب داران برگزار کردند و نکات مهمی را در این نشست فرمودند. رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: همیشه در این ایام اربعین اولین نگرانی ما تامین امنیت است و اگر امنیت باشد، شاهد انجام چنین صحنه‌های باشکوهی خواهیم بود. همه در حوزه امنیت نقش آفرین بودند از نیروی انتظامی و مسلح زحمت کشیدند و در داخل عراق نیز قاسم سلیمانی، حشدالشعبی و دولت عراق اقدامات خوبی برای تامین امنیت داشتند. وزیر کشور عنوان کرد: ماهیچ نقشی در تامین امنیت در عراق نداشتیم، عراقی‌ها از ما تقاضای کمک برای تامین امنیت داشتند و ما گفتیم که امنیت عراق را در اوج می‌بینیم. وی با اشاره به برگزاری اربعین در سال‌های آتی خاطرنشان کرد: با شروع موج گرما باید اقدامات مناسبی را برای برگزاری اربعین صورت دهیم ما ۱۵-۱۶سال با گرما مواجه خواهیم بود باید با اقتضائات هوای گرم کارهایمان راانجام دهیم. رحمانی فضلی با بیان اینکه برای برگزاری مراسم اربعین سال‌های آتی از داخل مرز از نظر مسائل زیربنایی مشکلی نخواهیم داشت، گفت: از نجف تا کربلا اقدامات خاصی را بایدانجام دهیم. پیشنهاد می‌کنم مسیر ۸۰کیلومتری از نجف تا کربلا را بین ۱۰الی ۱۵استان تقسیم کنیم و هر استان را در منطقه مشخصی مستقر کنیم تا چنانچه نیاز به ایجاد سایه‌بان و مه‌پاش باشد، توسط استان‌های معین انجام شود چراکه اگر این اقدامات بامدیریت متمرکز باشد هر استان می‌تواند اقدامات لازم خود را صورت دهد. تکمیل می‌شود

به انتهای لیست رسیدید