ستاد مرکزی اربعین

ستاد مرکزی اربعین

فارسفارس2 هفته قبل
صالحی با بیان اینکه برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم یکی از نقاط اتصال با جهان اسلام است، گفت: از این طریق می‌توانیم این جاده را به یک شاهراه ارتباطی وسیع در جهت دیپلماسی قرآنی کشور تبدیل کنیم. صالحی در عین حال تصریح کرد: باید برنامه روشن‌تری برای جهش در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در دوره‌های آینده هم داشته باشیم. وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های ستاد اربعین، گفت: باید از فرصت اربعین به عنوان یک فرصت اجتماعی و خط ارتباط با جهان اسلام بهره کافی ببریم. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید به تقویت منابع مردمی در حوزه‌های قرآنی توجه بیشتری داشته باشیم و آن را جدی‌تر بگیریم. در این نشست حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه هم گزارشی از روند برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ارائه کرد.
مهرمهر3 هفته قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: قطعا هر سال اربعین پرشورتر و پررونق‌تر برگزار خواهد شد؛ در این زمینه باید مسائل و مشکلات سال‌های گذشته برطرف و پیگیری شود. وی افزود: اربعین باید مردمی‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود و این مسئله در ستاد مرکزی اربعین توسط سازمان تبلیغات اسلامی مطرح شده است. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در مسئله اربعین باید نقش مردم پررنگ شود که در این زمینه سازمان تبلیغات، برنامه‌ها و اقداماتی را شروع کرده و قطعا در سال آینده این نقش بیشتر خواهد شد. به گفته وی، در این زمینه سازمان تبلیغات اسلامی با تمام توان در خدمت مردم و مؤکب‌داران استان ایلام و شهر مهران خواهد بود. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: راه طولانی در پیش داریم تا خدمات درخور شأن زائران محقق شود؛ در این زمینه هرچند تلاش‌های زیادی انجام شده ولی کافی نیست و باید به طور جدی برای خدمات‌رسانی به زوار قدم برداشت.
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: بنیاد مستضعفان در کیفی سازی تکریم زوار اربعین امسال نقش بسزایی داشت و بر اساس آمار‌ها حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. آقای پرویز فتاح در مراسم تکریم از خادمان این بنیاد در اربعین افزود: کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. وی با اشاره به خدمات رسانی رایج به زوار گفت: در دو مقطع کمبود آب در مرز‌ها، اقدامات خوبی برای رفع این مشکل صورت گرفت. آقای فتاح با تاکید بر نقش تمام زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین نیز در این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمار‌های موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ از سوی این بنیاد ارائه شده است. آقای حسن پلارک با اشاره به تامین آب مورد نیاز زوار در دو مقطع حساس اربعین افزود: اگر مدیریت، پیش بینی و همکاری بنیاد مستضعفان در آبرسانی به زوار حسینی نبود در دو مرز شلمچه با بحران مواجه می‌شدیم. وی گفت: حضور به موقع بنیاد در آبرسانی به زوار نه تنها در دو مقطع کمبود آب در مرز‌ها بلکه در روز‌های اوج حضور زوار در فاصله نجف و کربلا و کمبود آب در روز‌های پایانی در خود شهر کربلا نیز بسیار موثر بود. استاندار ایلام نیز در این مراسم با اشاره به حجم انبوه و کم نظیر جمعیت در راهپیمایی اربعین گفت: پوشش ۲۰ درصد از خدمات رسانی به زوار کار بسیار بزرگی است و انصافا بنیاد در راهپیمایی امسال سنگ تمام گذاشت. آقای قاسم سلیمانی دشتگی با اشاره به کیفیت خدمات رسانی بنیاد در اربعین امسال افزود: پیشنهاد می‌کنم که بنیاد در هر سه مرز شلمچه، مهران و قصر شیرین موکب دائمی احداث کند. در پایان این مراسم به پاس خدمات بنیاد مستضعفان در اربعین ۹۸ از سوی ستاد مرکزی اربعین یک قطعه کاشی از قبه حرم امام حسین (ع) به نمایندگی از خادمین بنیاد به رئیس بنیاد مستضعفان اهدا شد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
واقعا دوستان ما در حوزه وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی در هماهنگی رسانه‌ها همکاری زیادی داشتند و حتی این همکاری فراتر از آن چیزی که می‌خواستیم صورت گرفت. ماهیت اصلی اربعین کاملا فرهنگی است/رسانه‌ها کنار ما باشنداحمد محمدی‌فر دبیر ستاد اربعین نیز در ادامه در سخنانی گفت: خود ماهیت اربعین یک ماهیت رسانه‌ای است و انتقال پیام را در دل خود دارد. اما امروز نقشی که رسانه‌ها در اربعین ایفا می‌کنند، برای جهانی شدن گام برداشته‌اند و در دنبال کردن این هدف رسانه‌ها پرچم‌دار هستند و آن رساندن پیام اربعین به همه جهانیان است. این اسیران همان خبرنگارانی بودند که در طول مدت قیام امام را همراهی می‌کردند و از همه ماجرا مطلع بودند. اگر به دقت به این معنا بیندیشیم که پیروزی قیام امام حسین (ع) در روز اربعین اعلام شده، به معنای کلام زیبای امام حسن عسکری (ع) پی خواهیم برد که فرمودند، یکی از علامت‌های مومن زیارت اربعین امام حسین (ع) است.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین پیش از ظهر امروز برگزار شد. آنچه امسال شاهد بودیم همکاری بی نظیر و ارزشمند رسانه‌ها به همت دو مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور بود. وی گفت: در وزارت کشور کمیته فضای مجازی تشکیل شد که سبب شد از انجام کارهای موازی جلوگیری شود. در واقع اربعین نشان دهنده پیروزی امام حسین (ع) است و آنچه از قیام ایشان برای ما باقی مانده ناشی از فعالیت ۸۲ خبرنگار همراه امام حسین (ع) بود. بنابراین معتقدم باید اربعین را به سراسر دنیا مخابره کردو ما نیز باید با خبرنگاران امام حسین (ع) همراه شویم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
سالار شفایی، دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین، گفت: دومین سوگواره هنری اربعین در رشته‌های عکس و سفرنامه به همت مسجد المتقین تهران در موضوعات ثبت لحظات و وقایع تأثیرگذار و زیبایی‌های راهپیمایی عظیم اربعین، ثبت تصاویر فعالیت‌های میهمان نوازی و پذیرایی مواکب و پیوند بین ملت ایران و عراق با محوریت شعار #الحسین_ یجمعنا برگزار شد. اعتمادآنلاین| سالار شفایی، دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین، گفت: در مجموع ۱۰۰۰ اثر در دوبخش به سوگواره امسال ارسال شد که نسبت به سال گذشته رشد ۱۰۰درصدی داشته است. دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین با بیان اینکه داوری آثار واصله هم‌اکنون در حال انجام است، گفت: جمعیت تشکیل دهنده هیأت داوران امسال با بهره‌گیری از ظرفیت محل و همچنین ظرفیت‌های بیرونی انتخاب شدند. دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین ادامه داد: در روز اختتامیه در مجموع دو بخش ۱۰ نفر برگزیده تقدیر خواهند شد و جوایز نقدی را دریافت خواهند کرد. دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین با اشاره به اینکه قرار است بخش بین الملل از سال‌های آینده به این سوگواره افزوده شود، عنوان کرد: این سوگواره به صورت کاملا مردمی و با کمک خیرین و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مسجد برگزار می‌شود.
فارسفارس4 هفته قبل
رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: بنیاد مستضعفان در کیفی سازی تکریم زوار اربعین امسال نقش بسزایی داشت و بر اساس آمار‌ها حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، ‌ پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. حسن پلارک در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمار‌های موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. گفتنی است در پایان این مراسم به پاس خدمات بنیاد مستضعفان در اربعین ۹۸ از سوی ستاد مرکزی اربعین یک قطعه کاشی از قبه حرم امام حسین (ع) به نمایندگی از خادمین بنیاد به رئیس بنیاد مستضعفان اهدا شد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین گفت: دومین سوگواره هنری اربعین در رشته‌های عکس و سفرنامه به همت مسجد المتقین تهران در موضوعات ثبت لحظات و وقایع تأثیرگذار و زیبایی‌های راهپیمایی عظیم اربعین، ثبت تصاویر فعالیت‌های میهمان نوازی و پذیرایی مواکب و پیوند بین ملت ایران و عراق با محوریت شعار #الحسین_ یجمعنا برگزار شد. دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین با بیان اینکه داوری آثار واصله هم‌اکنون در حال انجام است، گفت: جمعیت تشکیل دهنده هیأت داوران امسال با بهره‌گیری از ظرفیت محل و همچنین ظرفیت‌های بیرونی انتخاب شدند. دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین ادامه داد: در روز اختتامیه در مجموع دو بخش ۱۰ نفر برگزیده تقدیر خواهند شد و جوایز نقدی را دریافت خواهند کرد. شفایی بیان کرد: احمد محمدی‌فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین، حجت الاسلام و المسلمین ارزانی رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از میهمانان ویژه این مراسم هستند. دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین با اشاره به اینکه قرار است بخش بین‌الملل از سال‌های آینده به سوگواره افزوده شود، عنوان کرد: این سوگواره به صورت کاملا مردمی و با کمک خیرین و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مسجد برگزار می‌شود.
فارسفارس4 هفته قبل
آیا همه مسوولیت با شهرداری تهران انجام می‌دهد؟ خیر، قسمتی از کار به شهرداری باز می‌گردد و بخشی هم توسط عراقی‌ها انجام می‌شود. در خصوص توزیع نیرو در داخل عراق توضیح دهید؟ در کربلا شهرداری تهران، رشت، همدان و اصفهان حضور داشتند. هفته آینده گزارش اربعین را به شورا می‌دهیم از سقف در نظر گرفته شده بیشتر هزینه نکرده‌ایم. چه زمان گزارش عملکرد اربعین را به شورای شهر ارائه می‌کنید؟ گزارش آماده شده است و در مرحله نهایی کردن قیمت‌ها هستیم در هفته آینده گزارش را به شورا ارائه می‌دهیم. برای برگزاری اربعین تهران جلسات متعددی با استانداری و فرمانداری تهران و ری داشته‌ایم.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 هفته قبل
دبیر ستاد مرکزی اربعینپیام خوزستان - دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: در مرزها سیل بازگشت زائران عزیز را داریم؛ در ۱۲ ساعت گذشته بیش از ۱۵۰ هزار نفر از زائران به مرزهای کشور وارد شده‌اند و حدود ۲۳ هزار نفر از مرزها خارج شده‌اند. به گزارش ایسنا، محمدی‌فر خاطرنشان کرد: نسبت زائران وارد شده به کشور خیلی بیشتر است نسبت به زائرانی که خارج می‌شوند. تراکم در مرزهای ما به خصوص مرز مهران و شلمچه بالاست از زائران عزیزی که وارد مرزها به خصوص این دومرز می‌شوند تقاضا داریم که با توجه به امکانات رفاهی و پذیرایی در این مرزها با سعه صدر، حتی الامکان تلاش کنند که سفرشان را با آرامش و تانی ادامه بدهند. وی تاکید کرد: به تعداد کافی اتوبوس پیش بینی شده و وسایل حمل و نقل عمومی برای شهرهای نزدیک هم وجود دارد. از زائرینی هم که با وسایل نقلیه شخصی می‌خواهند به مقاصد خود برگردند خواهش داریم با استراحت سفر را ادامه دهند و احتیاط لازم را در طول سفر داشته باشند.
فارسفارس1 ماه قبل
دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین گفت: در مجموع ۱۰۰۰ اثر هنری از داخل و خارج کشور به این سوگواره در دو بخش عکس و سفرنامه ارسال شد که روز پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه مصادف با شب میلاد رسول اکرم (ص) برگزیدگان تقدیر خواهند شد. همت یک مسجد برای ثبت هنری اربعین/ ارسال ۱۰۰۰ اثر داخلی و خارجیسالار شفایی دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری این سوگواره اظهار داشت: دومین سوگواره هنری اربعین در رشته‌های عکس و سفرنامه به همت مسجد المتقین تهران در موضوعات ثبت لحظات و وقایع تأثیرگذار و زیبایی‌های راهپیمایی عظیم اربعین، ثبت تصاویر فعالیت‌های میهمان نوازی و پذیرایی مواکب و پیوند بین ملت ایران و عراق با محوریت شعار #الحسین_ یجمعنا برگزار شد. دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین با بیان اینکه داوری آثار واصله هم‌اکنون در حال انجام است، گفت: جمعیت تشکیل دهنده هیأت داوران امسال با بهره‌گیری از ظرفیت محل و همچنین ظرفیت‌های بیرونی انتخاب شدند. تقدیر از ۱۰ نفر برگزیده در دو بخشدبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین ادامه داد: در روز اختتامیه در مجموع دو بخش ۱۰ نفر برگزیده تقدیر خواهند شد و جوایز نقدی را دریافت خواهند کرد. دبیر دومین سوگواره هنری «اربعین» مسجدالمتقین در پایان خاطرنشان کرد: این سوگواره به صورت کاملا مردمی و با کمک خیرین و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مسجد برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
رئیس ستاد اربعین حسینی در پاسخ به این مسئله که مجموع تبلیغات و ارائه اطلاعات از سوی برخی رسانه‌‌های جمعی در ایام منتهی به اربعین امسال در راستای مدیریت سفر زائران و کاهش سطح تقاضا برای ورود به عراق بود، اذعان داشت: شما بر این موضوع اصرار دارید اما بنده که در جریان هستم می‌دانم که اینطور نیست! وی درباره چرایی عدم تحقق پیش‌بینی‌ حضور ۵ میلیونی زائران ایرانی در اربعین امسال نیز اضافه کرد: این یک پیش‌بینی ذهنی بوده اما من به عنوان رئیس ستاد اربعین برآوردهایم بین ۳ تا ۳٫۵ میلیون زائر ایرانی بوده است؛ بنده به صراحت پیش بینی ۵ میلیون جمعیت را نکردم. به گزارش تسنیم؛ پیش از این در قالب گزارشی با عنوان چرا تعداد «زائران ایرانی اربعین» به عدد ۳ میلیون محدود و محصور شد؟! به بررسی برخی دلایل و مستندات که دال بر تلاش برای محدود کردن تعداد زائران ایرانی در اربعین امسال بود، پرداختیم. انتهای پیام/
فارسفارس1 ماه قبل
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت به ضرورت توسعه خدمات به زائران اربعین در مجتمع‌های زیارتی ساخته شده در مناطق مرزی کشورمان و هتل‌های احداث شده در شهرهای نجف و کربلا اشاره کرد. ارائه خدمات به زائران اربعین در ایران و عراق باید ارتقا یابدبه گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در جلسه چهارشنبه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات بهتر به زائران در مجتمع‌های زیارتی ساخته شده در مناطق مرزی کشورمان و هتل‌های احداث شده در شهرهای نجف و کربلا امری ضروری است. وی تصریح کرد: سازمان حج و زیارت در حیطه وظایف ذاتی خود در این حوزه راهکارهای مناسب را به خدمت خواهد گرفت تا به رسالت و ماموریت‌های خود در عتبات عالیات عمل کند. حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این کمیته در اربعین ۹۸، اقدامات فرهنگی در سال‌های گذشته را در راستای تغییر رفتار و فرهنگ زائران موثر دانست و در عین حال گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب همچنان باید تلاش کرد. وی افزود: همه دستگاه‌های که در حوزه فرهنگی به این کمیته کمک می‌کنند، باید هماهنگ عمل کرده و این موضوع تقریبا پذیرفته شده است.
فارسفارس1 ماه قبل
دبیر چهارمین سوگواره بین‌المللی «عبرات» از ارسال بیش از ۴ هزار اثر از سوی هنرمندان و پژوهشگران به دبیرخانه این سوگواره خبر داد و گفت: با توجه به استقبال هنرمندان، مهلت ارسال آثار تا ۲۵ آبان‌ماه تمدید شد. به گزارش خبرگزاری فارس، حامد نگارش دبیر چهارمین سوگواره بین‌المللی «عبرات» با اشاره به اینکه فراخوان این جشنواره از تابستان اعلام‌شده بود، گفت: خوشبختانه امسال برای چهارمین سال متوالی شاهد برگزاری سوگواره عبرات هستیم که امسال از این جشنواره هنرمندان و پژوهشگران حوزه هنری و مذهبی استقبال خوبی کردند. هر شرکت کننده حداکثر ۵ اثر در هر زیر بخش می‌تواند به دبیرخانه ارسال کند. هنرمندان و علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این سوگواره به نشانی تهران، خیابان آزادی. اتاق ۳۵۹؛ و یا قم خیابان عمار یاسر خیابان قدوسی ساختمان حوزه نمایندگی ولی فقیه در حج طبقه ۷ اتاق ۷۰۴ دبیرخانه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، سوگواره عبرات ارسال کنند.
برنابرنا1 ماه قبل
وزیر کشور با بیان اینکه مراسم اربعین سال آینده دو تفاوت اصلی با اربعین سال‌های قبل خواهد داشت، یادآور شد: میزان جمعیت اولین موضوعی است که احتمال می‌دهیم بیشتر از امسال باشد و موضوع بعد افزایش دماست. وزیر کشور اظهار کرد: نظم پذیری مردم در این شرایط برای ما، ودیعه گرانبهایی بود. وزیر کشور خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی با الگوهای مدیریتی که پیش از اربعین ایجاد کرد، توانست مدیریت خوبی را در حمل و نقل اربعین اجرا کند. دولت عراق نیز در ایام اربعین اقدامات مورد نیاز را سامان داد و ما از این موضوع تشکر می‌کنیم. در مجموع رسانه‌ها در بحث‌های کیفی و کمی اربعین، هماهنگی و نظم پذیری، اقدامات خوبی را انجام دادند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، در جلسه ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه امنیت واقعی در مراسم اربعین در عراق وجود داشت، گفت: ما هیچ نقشی در تامین امنیت داخل عراق نداشتیم. خبرنگاران از من سوال پرسیدند که آیا برای تامین امنیت در عراق با دولت عراق به توافق رسیده‌اید که من گفتم نه دولت عراق چنین درخواستی از ما داشته است و نه ما چنین تقاضایی داشته‌ایم. وی ادامه داد: ‌رهبری بر تقویت جنبه‌های فرهنگی مراسم اربعین تاکید زیادی دارد و ما هم باید تبیین آموزه‌های دینی و فرهنگی مراسم اربعین را اصل کار خود دانسته و در این زمینه تلاش بیشتری کنیم. زیرا هم بر تعداد زوار در سالهای آینده اضافه می‌شود و هم مراسم اربعین در ایام گرم سال برگزار خواهد شد. رحمانی فضلی در پایان گفت: توصیه رئیس جمهور به ما این بود که نظرات رهبری در حوزه مراسم اربعین را اجرایی کنیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، مراسم افتتاح دوره‌های آموزشی نیروهای واکنش سریع در خصوص بازطراحی یگان‌های نیروی زمینی ارتش برگزار شد. فرمانده نیروی زمینی ارتش (نزاجا) در این مراسم اظهار کرد: در راستای منویات فرمانده معظم کل قوا، امروز نیروی زمینی تغییرات ساختاری را در خود ایجاد کرده است. در حاشیه همین مراسم فرمانده کل ارتش با بیان اینکه یکی از اهدافی که ما در نیروی زمینی ارتش دنبال می‌کنیم، تربیت افراد چند مهارته و یگان‌های چند منظوره است، گفت: نیروی زمینی امروز نسبت به سه چهار سال پیش کاملا متحول شده است. فرمانده کل ارتش هم با بیان اینکه ارتقاء مهارت در نیروی زمینی سقفی ندارد، یادآورشد: تهدیدات پیچیده و متنوع و غیر قابل پیش بینی هستند و مهارت‌ها هم باید دائم در حال ارتقا باشند. رسانه‌های عربی نیز بیانات رهبری را با تیتر «مخالفت دوباره رهبر انقلاب با مذاکره تهران - واشنگتن» منتشر کردند.
فراروفرارو1 ماه قبل
وزیر کشور گفت: امنیت عراق در ایام اربعین در اوج بود و ایران هیچ گونه دخالتی در امنیت عراق نداشت. وزیر کشور گفت: امسال سه حادثه بزرگ داشتیم که با هماهنگی، همدلی و هم افزایی توانستیم هر سه را خوب مدیریت کنیم. ما باید در حوزه فرهنگی با تمام تلاش برای سال آینده برنامه ریزی کنیم تا اقدامات فرهنگی را در سال آینده به صورت مطلوب‌تری داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: ایران به هیچ عنوان در امنیت عراق دخالت نکرد چرا که امنیت عراق در اوج بود. وزیر کشور افزود: مراسم اربعین سال آینده دو تفاوت اصلی با اربعین امسال و سال‌های قبل دارد.
الفالف1 ماه قبل
رهبر معظم انقلاب در دیدار با موکب‌داران عراقی در مورد بحث فرهنگی تاکید داشتند؛ ما باید بر روی بحث فرهنگی اربعین شدیدا کار کنیم. اقدامات خودجوش خوبی از سوی مردم در بحث فرهنگی اربعین شده اما برای سال آ‌ینده باید برنامه‌ریزی‌های بیشتری انجام دهیم. وی با تاکید بر اینکه اقتضای بحث فرهنگی اربعین ایجاب می‌کند شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌گذاری بحث اربعین را به ما بدهد خاطرنشان کرد: کف انتظار ما برای حضور زائران در زمان اربعین سه میلیون بود اما تا ۳میلیون و ۷۰۰ هزار نفر این تعداد بالا رفت. رحمانی فضلی ادامه داد: ستاد اربعین حاضر در عراق، دولت عراق و سرلشکر قاسم سلیمانی بسیار کمک کردند. ما هیچ نقشی در امنیت عراق در بحث اربعین نداشتیم.

جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی

6+
مهرمهر1 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
وزیر کشور با اشاره به امنیت و سلامت زوار در برگزاری مراسم اربعین گفت: عظمت این ایام و سلوک این مراسم مورد حیرت جهانیان قرار گرفته است. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در جلسه ستاد مرکزی اربعین که امروز (یکشنبه ۱۲ آبان) در محل وزارت کشور برگزار شد، با تشکر از دولت و ملت عراق برای برگزاری اربعین حسینی گفت: الحمدالله با رضایت، امنیت و سلامت زوار این مراسم را برگزار کردیم. عظمت این ایام، کیفیت آن و چگونگی اقدامات و سلوکی که در این مراسم بوده مورد حیرت جهانیان قرار گرفته است. رحمانی فضلی با بیان اینکه امسال با سه حادثه روبه‌رو بودیم، گفت: خوشبختانه با هماهنگی، همدلی و هم‌افزایی بسیار خوب توانستیم از این سه حادثه عبور کنیم. او با بیان اینکه حادثه سوم اربعین بود، گفت: توانسستیم با همکاری و همدلی مدیریت منسجم و هماهنگ مراسم را در موعد محدود حدود ۲۵ روز مدیریت کنیم.
فارسفارس1 ماه قبل
رهبر معظم انقلاب در دیدار با موکب‌داران عراقی در مورد بحث فرهنگی تاکید داشتند؛ ما باید بر روی بحث فرهنگی اربعین شدیدا کار کنیم. اقدامات خودجوش خوبی از سوی مردم در بحث فرهنگی اربعین شده اما برای سال آ‌ینده باید برنامه‌ریزی‌های بیشتری انجام دهیم. وی با تاکید بر اینکه اقتضای بحث فرهنگی اربعین ایجاب می‌کند شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌گذاری بحث اربعین را به ما بدهد خاطرنشان کرد: کف انتظار ما برای حضور زائران در زمان اربعین سه میلیون بود اما تا ۳میلیون و ۷۰۰ هزار نفر این تعداد بالا رفت. رحمانی فضلی ادامه داد: ستاد اربعین حاضر در عراق، دولت عراق و سرلشکر قاسم سلیمانی بسیار کمک کردند. ما هیچ نقشی در امنیت عراق در بحث اربعین نداشتیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امروز در نشست ستاد مرکزی اربعین، بیان کرد: سفیر ما در عراق در این ایام زحمات و اقدامات بسیاری داشت و ستاد اربعین در عراق نیز نقش اصلی را ایفا کرد. وی افزود: دولت عراق در ایام اربعین هیچ چیز برای ما کم نگذاشت؛ شاید در عمل کمبود‌هایی دیده شد، اما هرآنچه در توافقنامه‌ها از عراق خواسته بودیم، انجام شد و آن‌ها تمام توافقات را انجام دادند. وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه سه میلیون و ۷۰۰ زائر در این ایام به عراق سفر کردند اما بیماری خاصی اپیدمی نشد. در این راستا بخش‌های بهداشت درمان، هلال احمر و اورژانس زحمات بسیاری کشیدند. وی با اشاره به حضور معاون اول رئیس جمهور در روز اربعین در عراق عنوان کرد: بعد از ارائه گزارش‌مان در هیئت دولت، آن‌ها همراهی خوبی با ما داشتند و معاون اول رئیس جمهور کمک‌های زیادی به ستاد اربعین کرد؛ رئیس جمهور سفارش کردند هرآنچه در خصوص اربعین مدنظر مقام معظم رهبری است، انجام شود و رهبر معظم انقلاب توجه ویژه‌ای به ما داشتند و قبل از این جلسه‌ای را با موکب داران برگزار کردند و نکات مهمی را در این نشست فرمودند. رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: همیشه در این ایام اربعین اولین نگرانی ما تامین امنیت است و اگر امنیت باشد، شاهد انجام چنین صحنه‌های باشکوهی خواهیم بود. همه در حوزه امنیت نقش آفرین بودند از نیروی انتظامی و مسلح زحمت کشیدند و در داخل عراق نیز قاسم سلیمانی، حشدالشعبی و دولت عراق اقدامات خوبی برای تامین امنیت داشتند. وزیر کشور عنوان کرد: ماهیچ نقشی در تامین امنیت در عراق نداشتیم، عراقی‌ها از ما تقاضای کمک برای تامین امنیت داشتند و ما گفتیم که امنیت عراق را در اوج می‌بینیم. وی با اشاره به برگزاری اربعین در سال‌های آتی خاطرنشان کرد: با شروع موج گرما باید اقدامات مناسبی را برای برگزاری اربعین صورت دهیم ما ۱۵-۱۶سال با گرما مواجه خواهیم بود باید با اقتضائات هوای گرم کارهایمان راانجام دهیم. رحمانی فضلی با بیان اینکه برای برگزاری مراسم اربعین سال‌های آتی از داخل مرز از نظر مسائل زیربنایی مشکلی نخواهیم داشت، گفت: از نجف تا کربلا اقدامات خاصی را بایدانجام دهیم. پیشنهاد می‌کنم مسیر ۸۰کیلومتری از نجف تا کربلا را بین ۱۰الی ۱۵استان تقسیم کنیم و هر استان را در منطقه مشخصی مستقر کنیم تا چنانچه نیاز به ایجاد سایه‌بان و مه‌پاش باشد، توسط استان‌های معین انجام شود چراکه اگر این اقدامات بامدیریت متمرکز باشد هر استان می‌تواند اقدامات لازم خود را صورت دهد. تکمیل می‌شود
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
وزیر کشور گفت: امسال سه حادثه بزرگ داشتیم که با هماهنگی همدلی و هم افزایی توانستیم هر سه را خوب مدیریت کنیم. ما باید در حوزه فرهنگی با تمام تلاش برای سال آینده برنامه ریزی کنیم تا اقدامات فرهنگی را در سال آینده به صورت مطلوب‌تری داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: ایران به هیچ عنوان در امنیت عراق دخالت نکرد چرا که امنیت عراق در اوج بود. نه عراقی‌ها از ما خواستند که کمک آنها کنیم و نه ما در امنیت و مسائل عراق دخالت کردیم. وزیر کشور افزود: مراسم اربعین سال آینده دو تفاوت اصلی با اربعین امسال و سالهای قبل دارد.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: در مرز مهران تا نجف ترافیک سنگین داشتیم. به همین دلیل اگر مرز باز بود و جمعیت مجدد وارد خاک عراق می‌شد، ترافیک بیشتر و زائران سردرگم می‌شدند. ذوالفقاری دلیل اصلی بسته شدن مرز را ازدحام جمعیت عنوان کرد و افزود: در مرز مهران تا کوت و نجف ترافیک سنگین داشتیم. دستگیری ۷ تماشاگر بازی تراکتور – استقلالمعاون امنیتی انتظامی وزارت کشور از دستگیری ۷ تماشاگر بازی تراکتور استقلال خبر داد. به گزارش ایسنا، حسین ذوالفقاری در حاشیه جلسه ستاد اربعین در جمع خبرنگاران درباره‌ی رسیدگی به شعار‌های غیر فوتبالی برخی تماشاگران بازی استقلال – تراکتور اظهار کرد: ۷ نفر تاکنون بازداشت شده‌اند که آن‌ها حرکت خارج از عرف فوتبال انجام دادند که البته تعدادشان هم خیلی کم بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی صبح امروز در وزارت کشور با حضور عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور برگزار شد. در وزارت راه دیدم که با الگوهایی که از قبل از اربعین برنامه‌ریزی کرده بودند، کار می‌کردند و طبق برنامه پیش رفتند. پیشنهاداتی درباره اینکه اقدامات در حوزه اربعین باید به صورت الکترونیکی انجام شود، وجود دارد که بنده هم آن را قبول دارم. وزارت اطلاعات مباحث پنهان امنیتی را هم در مرزها و هم در کشور به خوبی انجام دادند. وزیر کشور گفت: همچنین از وزارت نیرو، سفارتخانه ما در عراق، ستاد مرکزی اربعین در عراق نیز به خاطر عملکرد خوب‌شان تشکر می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشعبدالرضا رحمانی‌فضلی امروز در نشست ستاد مرکزی اربعین، بیان کرد: سفیر ما در عراق در این ایام زحمات و اقدامات بسیاری داشت و ستاد اربعین در عراق نیز نقش اصلی را ایفا کرد. اخبار سیاسی- وی افزود: دولت عراق در ایام اربعین هیچ چیز برای ما کم نگذاشت؛ شاید در عمل کمبود‌هایی دیده شد، اما هرآنچه در توافقنامه‌ها از عراق خواسته بودیم، انجام شد و آن‌ها تمام توافقات را انجام دادند. وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه سه میلیون و ۷۰۰ زائر در این ایام به عراق سفر کردند اما بیماری خاصی اپیدمی نشد. رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: همیشه در این ایام اربعین اولین نگرانی ما تامین امنیت است و اگر امنیت باشد، شاهد انجام چنین صحنه‌های باشکوهی خواهیم بود. وزیر کشور عنوان کرد: ماهیچ نقشی در تامین امنیت در عراق نداشتیم، عراقی‌ها از ما تقاضای کمک برای تامین امنیت داشتند و ما گفتیم که امنیت عراق را در اوج می‌بینیم.
برنابرنا1 ماه قبل
وزیر کشور گفت: امسال خدمات بسیاری به زائران خارجی ارائه داده شد و حدود ۱۷۰ هزار زائر خارجی از مرزهای ایران وارد و از مرزهای منتهی به کشور عراق خارج شدند. در طول مسیر در داخل کشور و هم لحظه خارج شدنشان و شرکت در مراسم اربعین تمامی خدمات را در کنار زائران ایرانی دریافت کردند. همچنین باید گفت که هیچ اختلافی در بین دستگاهها در اجرای مراسم اربعین نبود و با کمترین زحمت، هماهنگی‌های لازم انجام شد. در طول مسیر در داخل کشور و هم لحظه خارج شدنشان و شرکت در مراسم اربعین تمامی خدمات را در کنار زائران ایرانی دریافت کردند. وزیر کشور در پایان این جلسه تصریح کرد: نحوه برگزاری مراسم اربعین سال آینده دو تفاوت اصلی با اربعین سال جاری و سال‌های قبل دارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، از همکاری و نقش خبرگزاری صدا و سیما در اطلاع رسانی مستمر و موثر سفر‌های جاده‌ای ایام اربعین حسینی قدردانی کرد. در نامه آقای منصور فخاران خطاب به مدیرکل اخبار داخلی خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاد‌ه‌ای به عنوان رئیس کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین حسینی، تلاش کرد با بهره گیری از امکانات، توان و ظرفیت نیرو‌های این بخش، گامی در جهت خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) بردارد، آمده است: این موفقیت نتیجه مشارکت پویا و فعالانه هموطنان، رانندگان تلاشگر، اصناف و فعالان بخش حمل و نقل جاده‌ای و حاصل حمایت‌های رسانه‌ای، تعامل و همراهی بی دریغ رسانه‌ها و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به موقع و موثر به هموطنان و زوار بوده است. در این نامه با اشاره به اینکه همراهی رسانه ملی در اطلاع رسانی، در کمک به مدیریت سفر و بهبود رفتار‌های حمل و نقلی هموطنان در ایام اربعین امام حسین مشهود بود تاکید شده است: فرصت را مغتنم شمرده و از مساعدت، همکاری و همت آن مجموعه تلاشگر که با تعامل بی نظیر و اطلاع رسانی مستمر و موثر، زمینه سهولت و ایمنی سفر‌های جاده‌ای زائران اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) را فراهم ساختند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

به انتهای لیست رسیدید