سرایا القدس

سرایا القدس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، «یحیی السنوار» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نوار غزه روز پنجشنبه در پیامی خطاب به سران صهیونیست به آنها درباره عواقب هر گونه اقدام احمقانه‌ای علیه غزه هشدار داد. السنوار رژیم صهیونیستی را تهدید کرد و گفت: «ارتش اسرائیل اگر هرگونه خطایی را علیه نوار غزه مرتکب شود، از آن پشیمان خواهد شد.» رئیس حماس در نوار غزه گفت: «اگر دشمن اسرائیلی هر خطایی در غزه مرتکب شود به دنبال آن «ابوعبیده»، سخنگوی نظامی «کتائب القسام» شاخه نظامی حماس ۵ کلمه خواهد گفت، اینکه «خبر چیزی است که می‌بینید نه آنچه می‌شنوید».» سران سیاسی و نظامی رژیم صهینیستی به طور متناوب تهدید می‌کنند که به فرماندهان گروه‌های فلسطینی در نوار غزه حمله می‌کنند همان گونه که ابوالعطا را دو ماه پیش ترور کردند. ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه دوازدهم نوامبر ۲۰۱۹ (۲۲ ابان) از ترور بهاء ابوالعطا یکی از فرماندهان «سرایا القدس» (گردان‌های قدس) وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خبر داد؛ ارتش رژیم صهیونیستی در این‌ باره توضیح داد، ابوالعطا در بمباران هوایی که بامداد سه‌شنبه منزلش را در شرق شهر غزه هدف قرار داده کشته شد. ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای گفت که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم اجازه انجام عملیات برای هدف قرار دادن ابوالعطا را داده بود.
فارسفارس1 هفته قبل
یحیی السنوار، رئیس حماس در نوار غزه به رژیم صهیونیستی درباره تصمیم به هر گونه حماقتی برای حمله به غزه و ترور فرماندهان مقاومت هشدار داد. حماس به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه تبعات حمله به غزه هشداردادبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «یحیی السنوار» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نوار غزه روز پنجشنبه در پیامی خطاب به سران صهیونیست به آنها درباره عواقب هر گونه اقدام احمقانه‌ای علیه غزه هشدار داد. السنوار رژیم صهیونیستی را تهدید کرد و گفت: «ارتش اسرائیل اگر هرگونه خطایی را علیه نوار غزه مرتکب شود، از آن پشیمان خواهد شد.» رئیس حماس در نوار غزه گفت: «اگر دشمن اسرائیلی هر خطایی در غزه مرتکب شود به دنبال آن «ابوعبیده»، سخنگوی نظامی «کتائب القسام» شاخه نظامی حماس ۵ کلمه خواهد گفت، اینکه «خبر چیزی است که می‌بینید نه آنچه می‌شنوید».» سران سیاسی و نظامی رژیم صهینیستی به طور متناوب تهدید می‌کنند که به فرماندهان گروه‌های فلسطینی در نوار غزه حمله می‌کنند همان گونه که ابوالعطا را دو ماه پیش ترور کردند. ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه دوازدهم نوامبر ۲۰۱۹ (۲۲ ابان) از ترور بهاء ابوالعطا یکی از فرماندهان «سرایا القدس» (گردان‌های قدس) وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خبر داد؛ ارتش رژیم صهیونیستی در این‌ باره توضیح داد، ابوالعطا در بمباران هوایی که بامداد سه‌شنبه منزلش را در شرق شهر غزه هدف قرار داده کشته شد. ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای گفت که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم اجازه انجام عملیات برای هدف قرار دادن ابوالعطا را داده بود.

فیلم/ پیام دختر فرمانده شهید فلسطینی برای «زینب سلیمانی»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
خانواده شهید «ابوعطا» فرمانده سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی که چندی پیش به‌دست دژخیمان صهیونیست ترور شد، شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را به خانواده فرمانده فقید نیروی قدس سپاه تسلیت گفتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
شهادت سردار سلیمانی هرگز مقاومت را تضعیف نخواهد کرد. سردار قاسم سلیمانی ستون فقرات پروژه مقاومت بود و همواره صهیونیست‌ها را آزار می‌داد و نام او پیوسته در ارتباط با بیت‌المقدس بود. شهید قاسم سلیمانی مقاومت را در منطقه و فلسطین گسترش داد و به ویژه یک تغییر بی‌سابقه در سطح امکانات مقاومت به وجود آورد و در انتقال آنها کمک کرد. این رویا و پروژه شهید قاسم سلیمانی بود و او شب و روز برای این هدف تلاش می‌کرد و همه ما به این پروژه و هدف وفادار می‌مانیم. شهدا زندگی جدیدی به مقاومت هدیه می‌کنند و شهادت سردار سلیمانی هرگز مقاومت را تضعیف نخواهد کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
انتقام این خون در برابر پروژه صهیونیستی و اشغالگران آمریکایی در منطقه گرفته خواهد شد. شهادت سردار سلیمانی هرگز مقاومت را تضعیف نخواهد کرد. سردار قاسم سلیمانی ستون فقرات پروژه مقاومت بود و همواره صهیونیست‌ها را آزار می‌داد و نام او پیوسته در ارتباط با بیت‌المقدس بود. این رویا و پروژه شهید قاسم سلیمانی بود و او شب و روز برای این هدف تلاش می‌کرد و همه ما به این پروژه و هدف وفادار می‌مانیم. شهدا زندگی جدیدی به مقاومت هدیه می‌کنند و شهادت سردار سلیمانی هرگز مقاومت را تضعیف نخواهد کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
المیادین نوشت: در بامداد شنبه، انتشار اخباری در مورد هدف گرفته شدن خودرویی متعلق به حشد الشعبی و ترور برخی فرماندهان آن، جالب توجه بود؛ بویژه آنکه برخی صفحات جهانی این اخبار را منتشر کردند که معمولا به انتشار اخبار فوری اهتمامی ندارند. این صفحه، خبر مذکور را از «روزنامه مناطق سعودی» که یک روزنامه الکترونیکی مربوط به اخبار داخلی سعودی است، نقل کرد، بدون آنکه هیچ یک از شخصیتهای هدف گرفته شده را مشخص کند. پس از آنکه المیادین، در ساعت ۱ و ۴۱ دقیقه بامداد شهادت فرماندهان در جریان حمله آمریکا را تکذیب کرد، این صفحه، توئیت نقل شده از پایگاه خبری سعودی را پاک کرد. بنابراین، بین ساعت ۱۲:۴۵ و ۲:۳۰ بامداد، اسامی فرماندهان حشد الشعبی به شکلی برنامه ریزی شده، بعنوان جان باختگان در حادثه التاجی مطرح شد. این عملیات هراس افکنی پیش از این نیز در لحظه اعلام شهادت سردار سلیمانی و المهندس، تکرار شده بود و رسانه‌های عربی اخباری را مبنی بر بازداشت دیگر فرماندهان حشد الشعبی از حمله هادی العامری و شیخ قیس خزعلی منتشر کردند که کاملا بی پایه و اساس بودند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، ابوحمزه سخنگوی سرایا القدس شاخه نظامی وابسته به جنبش جهاد اسلامی در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که محور مقاومت هرگز شکست نخواهد خورد و انسجام و قدرت خود را در مقابله با پروژه‌های صهیونیستی-آمریکایی افزایش خواهد داد. وی تاکید کرد که شهید سردار سلیمانی وحشت را در دل آمریکا و رژیم صهیونیستی کاشت. سخنگوی سرایا القدس اضافه کرد که شهید سردار سلیمانی برای دو دهه حمایت مستقیم از فلسطین را بر عهده داشت و تجربیات نظامی و امنیتی را در اختیار مبارزان مقاومت در فلسطین قرار می‌داد. شامگاه جمعه ۳ موشک فرودگاه بغداد را هدف قرار داد که در این حمله موشکی چند خودرو در فرودگاه بغداد مورد اصابت قرار گرفت و در نتیجه این اقدام تروریستی آمریکا٬ سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس به شهادت رسیدند. انتهای پیام/
فارسفارس2 هفته قبل
وزارت داخلی غزه وابسته به حماس با انتشار فایلی صوتی بر همکاری رام‌الله و رژیم صهیونیستی در ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت داخلی غزه وابسته به حماس یک مکالمه تلفنی میان یکی از افسران عالی‌رتبه سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان و همتای صهیونیستش را منتشر کرد. این افسر اطلاعاتی تشکیلات خودگردان از مواضع مشخص و شناخته شده در نوار غزه، سلاح‌های جهاد اسلامی و «بها ابوالعطا» فرمانده ترور شده جهاد اسلامی در تماس مذکور صحبت می‌کند. جنبش فلسطینی فتح چند روز پیش گزارش وزارت داخلی غزه مبنی بر همکاری رام‌الله در ترور بها ابوالعطا را رد کرده بود (جزئیات بیشتر). رژیم صهیونیستی در آبان ماه گذشته به حمله به نوار غزه بهاء ابوالعطا از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی را ترور کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) مدعی شد که این رژیم قصد دارد سیاست ترور را در منطقه غزه برای متوقف کردن روند شلیک موشک‌ها از سر بگیرد. به نوشته خبرگزاری فلسطینی معا، او گفت: «ما سیاست ترورها را بازگردانده‌ایم و در حال حاضر تلاش‌های اطلاعاتی در راستای مشخص شدن مسئولی که در پشت صحنه شلیک موشک‌ها قرار دارد، صورت می‌گیرد.». در پی این حمله راکتی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیز چندین بار به شدت مناطق غیر نظامی غزه را بمباران کردند. جنگندهای رژیم صهیونیستی در تاریخ ۲۱ آبان با هدف گرفتن منزل «بها ابوالعطا» از فرماندهان ارتش «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی، وی را به همراه همسرش به شهادت رساندند. مقامات رژیم صهیونیستی در مورد او گفته بودند که او در برنامه‌ریزی حملات علیه اسرائیل مشارکت داشت و بر ساخت اسلحه و بهبود توانایی شلیک موشک‌های دوربرد نظارت می‌کرد.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) مدعی شد که این رژیم قصد دارد سیاست ترور را در منطقه غزه برای متوقف کردن روند شلیک موشک‌ها از سر بگیرد. به نوشته خبرگزاری فلسطینی معا، او گفت: «ما سیاست ترورها را بازگردانده‌ایم و در حال حاضر تلاش‌های اطلاعاتی در راستای مشخص شدن مسئولی که در پشت صحنه شلیک موشک‌ها قرار دارد، صورت می‌گیرد.». در پی این حمله راکتی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیز چندین بار به شدت مناطق غیر نظامی غزه را بمباران کردند (جزئیات بیشتر). جنگندهای رژیم صهیونیستی در تاریخ ۲۱ آبان با هدف گرفتن منزل «بها ابوالعطا» از فرماندهان ارتش «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی، وی را به همراه همسرش به شهادت رساندند. مقامات رژیم صهیونیستی در مورد او گفته بودند که او در برنامه‌ریزی حملات علیه اسرائیل مشارکت داشت و بر ساخت اسلحه و بهبود توانایی شلیک موشک‌های دوربرد نظارت می‌کرد.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) مدعی شد که این رژیم قصد دارد سیاست ترور را در منطقه غزه برای متوقف کردن روند شلیک موشک‌ها از سر بگیرد. اخبار بین الملل - به نوشته خبرگزاری فلسطینی معا، او گفت: «ما سیاست ترورها را بازگردانده‌ایم و در حال حاضر تلاش‌های اطلاعاتی در راستای مشخص شدن مسئولی که در پشت صحنه شلیک موشک‌ها قرار دارد، صورت می‌گیرد.». در پی این حمله راکتی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیز چندین بار به شدت مناطق غیر نظامی غزه را بمباران کردند. جنگندهای رژیم صهیونیستی در تاریخ ۲۱ آبان با هدف گرفتن منزل «بها ابوالعطا» از فرماندهان ارتش «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی، وی را به همراه همسرش به شهادت رساندند. مقامات رژیم صهیونیستی در مورد او گفته بودند که او در برنامه‌ریزی حملات علیه اسرائیل مشارکت داشت و بر ساخت اسلحه و بهبود توانایی شلیک موشک‌های دوربرد نظارت می‌کرد
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
اخبار بین‌الملل- جنبش حماس سیگنال‌هایی از مصر دریافت کرده مبنی بر اینکه طرح موسوم به «معامله قرن» به آن شکلی که دولت «دونالد ترامپ» تبلیغ می‌کرد، ساقط و به یک پیشنهاد برای توافق آتش‌بس طولانی‌مدت با رژیم اشغالگر صهیونیستی تبدیل شده و حماس از این موضوع استقبال کرده است. در ادامه این گزارش تأکید شد، صحبت از معامله قرن به شکلی که پیشتر مطرح بوده، کاملا تمام شده و آنچه باقی مانده تفاهمات و خطوط کلی است که به توافقی محدود برای آتش‌بس طولانی مدت نزدیک‌تر است. منابع آگاه افزودند، حماس در کل به آتش‌بس طولانی‌مدت با اسرائیل استقبال نشان داده و مصر در صدد انجام رایزنی با دیگر گروه‌های فلسطینی در نوار غزه است، گروه‌هایی که به این توافق مخالفند. مقامات آمریکایی بارها وعده رونمایی از «معامله قرن» یا همان طرح مورد ادعای این کشور برای پایان دادن به نزاع فلسطینی و اسرائیلی را داده‌اند اما این وعده هنوز اجرایی نشده است. مصر بعید نمی‌داند که یکی از این طرف‌ها، رژیم صهیونیستی باشد زیرا رویکردهای و دیدگاه‌های مختلفی در داخل سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی این رژیم وجود دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
مصر به اطلاع سران حماس رسانده طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» به آن شکلی که پیش‌تر مطرح شده بوده، ساقط شده و قرار است آتش‌بسی طولانی‌مدت جایگزین آن شود. در ادامه این گزارش تأکید شد، صحبت از معامله قرن به شکلی که پیشتر مطرح بوده، کاملا تمام شده و آنچه باقی مانده تفاهمات و خطوط کلی است که به توافقی محدود برای آتش‌بس طولانی مدت نزدیک‌تر است. منابع آگاه افزودند: حماس در کل به آتش‌بس طولانی‌مدت با اسرائیل استقبال نشان داده و مصر در صدد انجام رایزنی با دیگر گروه‌های فلسطینی در نوار غزه است، گروه‌هایی که به این توافق مخالفند. مقامات آمریکایی بارها وعده رونمایی از «معامله قرن» یا همان طرح مورد ادعای این کشور برای پایان دادن به نزاع فلسطینی و اسرائیلی را داده‌اند اما این وعده هنوز اجرایی نشده است. مصر بعید نمی‌داند که یکی از این طرف‌ها، رژیم صهیونیستی باشد زیرا رویکردهای و دیدگاه‌های مختلفی در داخل سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی این رژیم وجود دارد.
فارسفارس1 ماه قبل
سران جنبش جهاد اسلامی فلسطین از جمله دبیرکل آن و حماس از جمله رئیس دفتر سیاسی این جنبش وارد قاهره شده‌اند و یکی از اعضای جهاد اسلامی از برگزاری نشست دوره‌ای دفتر سیاسی این جنبش در مصر خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سران جنبش جهاد اسلامی فلسطین از داخل و خارج و به ریاست «زیاد النخاله» دبیرکل دوشنبه شب (دیشب) وارد قاهره شدند. وی افزود، از جمله دستورکارها، برگزاری نشست دوره‌ای دفتر سیاسی جهاد اسلامی در قاهره است و هیأت مذکور به برخی کشورهای دوست سفر خواهد کرد. خبرگزاری «معا» در همین زمینه نوشت، این اولین بار است که نشست دفتر سیاسی جهاد اسلامی در مصر برگزار می‌شود. قرار است دیدارهای دوجانبه میان حماس و جهاد اسلامی، حماس و اطلاعات مصر و جهاد اسلامی و اطلاعات مصر انجام شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «رائد السرساوی» از مبارزان گردانهای القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی صبح امروز جمعه به شهادت رسید. وی در نبرد «صیحة الفجر» که به دنبال ترور «بهاء ابوالعطا» عضو شورای نظامی و فرمانده منطقه شمالی گروهان‌های القدس رخ داد، زخمی شده بود. گردانهای القدس ضمن تسلیت شهادت این مجاهد ۳۰ ساله، اعلام کرد که السرساوی در حمله هوایی صهیونیست‌ها به حی الشجاعیه در غزه زخمی شده بود. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اخیرا منزل «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» (گروهان‌های قدس) در منطقه «الشجاعیه» غزه را هدف گرفتند. او از سال ۱۹۹۰ به صفوف جهاد اسلامی پیوسته و به فرماندهی عالی‌رتبه در شاخه نظامی آن ارتقا یافته بود.
فارسفارس1 ماه قبل
یک عضو گروهان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی که در حمله اخیر رژیم صهیونیستی در منطقه «الشجاعیه» غزه زخمی شده بود، به شهادت رسید. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رائد السرساوی» از مبارزان گروهان‌‌‌های القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی صبح امروز جمعه به شهادت رسید. وی در نبرد «صیحة الفجر» که به دنبال ترور «بهاء ابوالعطا» عضو شورای نظامی و فرمانده منطقه شمالی گروهان‌های القدس رخ داد، زخمی شده بود. گروهان‌های القدس همچنین تأکید کرد که خون شهدا هرگز هدر نخواهد رفت و این گردان‌ها به راه مقاومت تا آزادسازی کامل فلسطین ادامه خواهد داد. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اخیرا منزل «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» (گروهان‌های قدس) در منطقه «الشجاعیه» غزه را هدف گرفتند.
فارسفارس1 ماه قبل
عملیات‌های ترور توسط رژیم صهیونیستی از آن پس تاکنون ادامه داشته است، تازه‌ترین آن دو هفته قبل اتفاق افتاد هنگامی که رژیم صهیونیستی، «بهاء ابوالعطا» فرمانده نظامی جنبش جهاد اسلامی را در نوار غزه ترور کرد. علما و ادیبان مقاومتترورهای رژیم صهیونیستی محدود به رهبران و فعالان نظامی مقاومت نبود. ترورهای نافرجاماگرچه بسیاری از ترورهای رژیم صهیونیستی موفقیت آمیز بوده اما برخی از آنها هم با شکست مواجه شده است. در طول سی سال گذشته رژیم صهیونیستی در ترور «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های القسام ناکام بوده است. در همین حال «ایلی اشکنازی» کارشناس رژیم صهیونیستی اتکای این رژیم به سیاست ترور را سیاستی پیشگیرانه به منظور ناکام گذاشتن عملیات‌های مسلحانه قتل اسرائیلی‌ها توصیف کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
عملیات‌های ترور توسط رژیم صهیونیستی از آن پس تاکنون ادامه داشته است، تازه‌ترین آن دو هفته قبل اتفاق افتاد هنگامی که رژیم صهیونیستی، «بهاء ابوالعطا» فرمانده نظامی جنبش جهاد اسلامی را در نوار غزه ترور کرد. علما و ادیبان مقاومتترورهای رژیم صهیونیستی محدود به رهبران و فعالان نظامی مقاومت نبود. ترورهای نافرجاماگرچه بسیاری از ترورهای رژیم صهیونیستی موفقیت آمیز بوده اما برخی از آنها هم با شکست مواجه شده است. در طول سی سال گذشته رژیم صهیونیستی در ترور «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های القسام ناکام بوده است. در همین حال «ایلی اشکنازی» کارشناس رژیم صهیونیستی اتکای این رژیم به سیاست ترور را سیاستی پیشگیرانه به منظور ناکام گذاشتن عملیات‌های مسلحانه قتل اسرائیلی‌ها توصیف کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، «لیون باتیتو» فرمانده تیپ گردان جنوب غزه مستقر در مرز نوار غزه، برای اولین بار از زمان پایان درگیری‌ها، به افزایش قدرت نظامی جنبش «جهاد اسلامی» اعتراف کرد. این فرمانده صهیونیستی در ادامه مدعی شد که ارتش این رژیم از افزایش قدرت «جهاد اسلامی» غافلگیر نشده است. اذعان به افزایش قدرت جهاد اسلامی، در حالی است که چندی پیش وبگاه تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت که جهاد اسلامی برای اولین بار از موشکی با کلاهک ۳۰۰ کیلوگرمی استفاده کرده است. این موشک موجب شگفتی رژیم صهیونیستی شده و به گفته مقامات این رژیم، چنین موشکی در نزد جنبش حماس نیز وجود ندارد. جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های فلسطینی در واکنش به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی، دهها موشک به شهرهای اسرائیل و همچنین تل‌آویو شلیک کردند.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لیون باتیتو» فرمانده تیپ گردان جنوب غزه مستقر در مرز نوار غزه، برای اولین بار از زمان پایان درگیری‌ها، به افزایش قدرت نظامی جنبش «جهاد اسلامی» اعتراف کرد. این فرمانده صهیونیستی در ادامه مدعی شد که ارتش این رژیم از افزایش قدرت «جهاد اسلامی» غافلگیر نشده است. اذعان به افزایش قدرت جهاد اسلامی، در حالی است که چندی پیش وبگاه تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت که جهاد اسلامی برای اولین بار از موشکی با کلاهک ۳۰۰ کیلوگرمی استفاده کرده است. این موشک موجب شگفتی رژیم صهیونیستی شده و به گفته مقامات این رژیم، چنین موشکی در نزد جنبش حماس نیز وجود ندارد. جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های فلسطینی در واکنش به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی، دهها موشک به شهرهای اسرائیل و همچنین تل‌آویو شلیک کردند.
فارسفارس2 ماه قبل
رژیم صهیونیستی در دور اخیر حملات خود قصد داشت بین حماس و جهاد اسلامی شکاف ایجاد کند، ولی گروه‌های مقاومت فلسطین، با هوشیاری این فتنه اسرائیلی را خنثی کردند. سرایا، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی است. این منابع گفتند که تماس بین حماس و جهاد اسلامی به ویژه در جریان حملات اخیر رژیم صهیونیستی قطع نشده بود. روابط حماس و جهاد عمیق‌تر از فتنه‌افروزی اسرائیل است «خالد صادق» سردبیر روزنامه «الاستقلال» وابسته به جهاد اسلامی می‌گوید که روابط این گروه با حماس، «عمیق‌تر از تلاش‌های مذبوحانه اسرائیل برای فتنه‌افروزی بین این دو گروه است. الدجنی در پایان خاطر نشان کرد، اقدامات حماس در برابر جهاد، هوشمندانه و در راستای کنترل وضعیت است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه این جنبش پاسخ قوی به صهیونیست در پی ترور ابوالعطا داد و تمام پیامدهای این ترور برعهده آن‌ها خواهد بود افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی سیاست‌های ایران به طور کامل عوض شد و از آن پس خودش رهبری مسائل سیاسی، تمدنی و دینی امت اسلامی را برعهده گرفت. وی افزود: جنبش جهاد اسلامی پاسخ قوی به این جنایت داد و اجازه نداد که رژیم صهیونیستی و نخست وزیر آن هیچ گونه دستاوردی از این عملیات محقق کند. جنبش جهاد به رژیم صهیونیستی این پیام را رساند که ملت فلسطین با چنین ترورهایی ناامید نخواهد شد و به تمام جنایت‌های رژیم صهیونیستی پاسخ قوی خو اهد داد. ما تمام مسئولیت این جنایت را بر عهده رژیم صهیونیستی گذاشتیم بنابراین تمام پیامدهای این امر بر عهده این رژیم خواهد بود. ابوشریف خاطرنشان کرد: جهاد اسلامی این موضوع را با قدرت و به طور حکیمانه اداره کرد و اهداف زیادی را محقق کرد به گونه‌ای که رژیم صهیونیستی دیگر نمی‌توانست هیچ گونه اقدامی انجام دهد و منتظر پایان دادن این تنش از سوی جنبش جهاد بود.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک فرمانده سابق ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی ضمن متهم کردن مقامات صهیونیست به اهمال کاری، خواستار تداوم حمله به مبارزان فلسطینی شد. وی در ادامه با انتقاد از مقامات صهیونیست گفت: «روزانه باید ۵۰ تن همچون «بها ابوالعطا» (عضو شورای نظامی جهاد اسلامی در نوار غزه) را بکشیم. جهاد اسلامی در بیانیه‌ای، شهادت او را تأیید و رژیم صهیونیستی را تهدید کرد که قطعا پاسخ این ترور را خواهد داد و برای پاسخ، هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد. جهاد اسلامی در واکنش به این اقدام تروریستی، صدها راکت به فلسطین اشغالی شلیک کرد. (جزئیات بیشتر) به نوشته جروزالم پست، این فرمانده سابق صهیونیست در بخش دیگر سخنان خود خواهان ادامه حمله به نیروهای مبارز فلسطینی شد و مقامات و سیاستمداران صهیونیست را به اهمال کاری و ترس متهم کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر آمادگی خود برای مقابله با هرگونه تجاوزات نظامی رژیم صهیونیستی در آینده تأکید کرد. سخنگوی شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی با نام سازمانی «ابوحمزه» با قرائت این بیانیه گفت که» دستان رزمندگان ما در همه یگان‌های نظامی همچنان بر روی ماشه است و بر اساس طرح نظامی کاملی گام برمی‌دارند». تشکر از محور مقاومت و ایرانسرایا القدس در این بیانیه از ایران به دلیل حمایت‌هایش از آرمان و مقاومت فلسطین تشکر کرد و گفت: «ما بار دیگر از محور مقاومت که در رأس آن ایران قرار دارد، به دلیل هرگونه کمک‌هایی که از مقاومت فلسطین داشته، تقدیر و تشکر می‌کنیم». جهاد اسلامی تأکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن «بهاء ابوالعطاء» معروف به «ابوسلیم»، تنها منجر به تضعیف این گروه مقاومت نخواهد شد بلکه باعث تقویت عزم و اراده آن خواهد شد. جنبش جهاد اسلامی دو روز پیش در واکنش به ترور این شهید فلسطینی، شهرک‌های صهیونیست‌نشین را هدف حملات راکتی و موشکی قرار داد و رژیم صهیونیستی بعد از دو روز مجبور شد به شرایط این جنبش برای حصول آتش‌بس تن دهد.
فارسفارس2 ماه قبل
شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت در برابر تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که رزمندگان این جنبش، گوش به فرمان فرماندهان خود است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر آمادگی خود برای مقابله با هرگونه تجاوزات نظامی رژیم صهیونیستی در آینده تأکید کرد. رونمایی از موشک جدیدسخنگوی شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی با نام سازمانی «ابوحمزه» با قرائت این بیانیه گفت که «دستان رزمندگان ما در همه یگان‌های نظامی همچنان بر روی ماشه است و بر اساس طرح نظامی کاملی گام برمی‌دارند». براق ۱۲۰تشکر از محور مقاومت و ایرانسرایا القدس در این بیانیه از ایران به دلیل حمایت‌هایش از آرمان و مقاومت فلسطین تشکر کرد و گفت: «ما بار دیگر از محور مقاومت که در رأس آن ایران قرار دارد، به دلیل هرگونه کمک‌هایی که از مقاومت فلسطین داشته، تقدیر و تشکر می‌کنیم». جهاد اسلامی تأکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن «بهاء ابوالعطاء» معروف به «ابوسلیم»، تنها منجر به تضعیف این گروه مقاومت نخواهد شد بلکه باعث تقویت عزم و اراده آن خواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشسرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر آمادگی خود برای مقابله با هرگونه تجاوزات نظامی رژیم صهیونیستی در آینده تأکید کرد. سخنگوی شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی با نام سازمانی «ابوحمزه» با قرائت این بیانیه گفت که» دستان رزمندگان ما در همه یگان‌های نظامی همچنان بر روی ماشه است و بر اساس طرح نظامی کاملی گام برمی‌دارند». تشکر از محور مقاومت و ایرانسرایا القدس در این بیانیه از ایران به دلیل حمایت‌هایش از آرمان و مقاومت فلسطین تشکر کرد و گفت: «ما بار دیگر از محور مقاومت که در رأس آن ایران قرار دارد، به دلیل هرگونه کمک‌هایی که از مقاومت فلسطین داشته، تقدیر و تشکر می‌کنیم». جهاد اسلامی تأکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن «بهاء ابوالعطاء» معروف به «ابوسلیم»، تنها منجر به تضعیف این گروه مقاومت نخواهد شد بلکه باعث تقویت عزم و اراده آن خواهد شد. جنبش جهاد اسلامی دو روز پیش در واکنش به ترور این شهید فلسطینی، شهرک‌های صهیونیست‌نشین را هدف حملات راکتی و موشکی قرار داد و رژیم صهیونیستی بعد از دو روز مجبور شد به شرایط این جنبش برای حصول آتش‌بس تن دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
ترور «بهاءابوالعطا» از فرماندهان ارشد نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین همان اشتباهی است که نتانیاهو مرتکب شد. جزئیات دومین روز حملهدر دومین روز جنگ، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از بلند شدن صدای آژیر خطر در شهرک صهیونیستی «کرم شالوم» شروع کردند. در مجموع رژیم صهیونیستی به جز ابوالعطا، شش نفر دیگر از اعضای شاخه نظامی جهاد اسلامی را تا دیروز به شهادت رساند. بنابر اعلام منابع فلسطینی، چند دستگاه آمبولانس وابسته به ارتش ارتش رژیم صهیونیستی به این منطقه اعزام شدند. رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که تل‌آویو از طریق نماینده سازمان ملل به جهاد اسلامی هشدار داده که در صورت ادامه شلیک موشک از غزه، اقدام به ترور زیاد النخاله رهبر این جنبش می‌کند!
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به شلیک ۵۰۰ راکت از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی، اعلام کرد تقریبا در هر هفت و نیم دقیقه، یک راکت به سمت آن‌ها شلیک شده است. ارتش رژیم صهیونیستی همچنین در این بیانیه مدعی انهدام چند سکوی پرتاب راکت متعلق به جنبش جهاد اسلامی شده است. با وجود سانسور شدید در پوشش رسانه‌ای، منابع عبری زبان تاکنون به زخمی شدن ۲۹ صهیونیست در جریان حملات مقاومت اذعان کرده‌اند. «یووال اشتینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی سخنان تهدید آمیزی را علیه گروه‌های مقاومت فلسطین مطرح کرد. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اذعان کرده است که در پی حملات تلافی‌جویانه نیروهای مقاومت فلسطینی، یک میلیون اسرائیلی در پناهگاه هستند.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
در دیگر تحولات نوار غزه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بیش از ۲۰ بار در یک ساعت، مناطق مختلف نوار غزه را بمباران کردند. حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به جنوب نوار غزهرسانه‌های فلسطینی گزارش دادند، یگان توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی ۱۵ گلوله به برخی اهداف مجهول در منطقه «صوفا» بین «رفح» و «خان‌یونس» در جنوب نوار غزه شلیک کردند. آنها همچنین با شلیک موشک‌های ضد هوایی به حملات هوایی رژیم صهیونیستی به منطقه «بیت حانون» در شمال نوار غزه پاسخ دادند. تظاهرات فلسطینی‌ها در اعتراض به تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به نوار غزههزاران فلسطینی چهارشنبه شب برای محکوم کردن تجاوز رژیم صهیونیستی به نوارغزه در شهر رام‌الله در ۱۵ کیلومتری شمال بیت المقدس تظاهرات کردند. تنش‌ها در نوار غزه از روز سه شنبه و پس از شهادت «بها ابوالعطا» فرمانده جنبش جهاد اسلامی به همراه همسرش در نوار غزه توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی آغاز شده است و هم‌چنان ادامه دارد.

به انتهای لیست رسیدید