آخرین و مهم‌ترین اخبار « سردار آزمون »
سرد

اخبار « سردار آزمون »

رکنارکنا9 ساعت قبل
ویدیویی از کتایون ریاحی را منتشر می‌کنند و می‌نویسند که او بابت انتشار این ویدیو، ممنوع‌الکار شده است. و مهم‌تر از همه این‌که اساسا کتایون ریاحی کاری نمی‌کند که ممنوع‌الکار شده باشد. در تصاویر حضور بدون حجاب خانمی در کنار ابی جلب توجه می‌کرد که ظاهرا کتایون ریاحی به نظر می‌رسید. این دو، با هم روبوسی کردند و کسی حتی به این فکر هم نکرد که شاید این زن فقط شبیه کتایون ریاحی باشد. این برنامه نیز پخش شد و مشخص شد که ممنوع‌التصویری و ممنوع‌الکاری کتایون ریاحی باز هم شایعه‌ای بیش نبوده است.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
اگر طب سنتی، کارایی نداشت، قطعا در گذر زمان از بین می‌رفت ولی واقعیت این است که همین امروز هم افراد زیادی با روش‌های طب سنتی درمان شده‌اند. طب سنتی و سازمان بهداشت جهانیبر خلاف تصورات عمومی که طب سنتی را یک موضوع منسوخ می‌دانند، سازمان بهداشت جهانی (WHO)، طب سنتی ملل مختلف را به رسمیت می‌شناسد و در سال‌های اخیر کشورها را به توسعه طب سنتی خود و ترویج «آموزه‌های تأیید شده» آن حتی در سطح جهانی تشویق می‌کند. در ایران نیز دانشکده طب سنتی ایجاد شده و پزشکان می‌توانند تخصص خود را در رشته طب سنتی بگیرند. در کره جنوبی پزشکان طب سنتی مجوز ارائه خدمات طب سنتی کره را در بیمارستانها و درمانگاه‌های دولتی و خصوصی دارند و بیمه نیز آنها را تحت پوشش قرار می‌دهد. _____________________بیشتر بخوانید:۶ نکته درباره طب سنتیبر اساس طبع خود غذا بخورید: گرم، تر، سرد، خشکانواع درمان در طب سنتی ایرانکدام خدمات طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد_____________________
همشهریهمشهری11 ساعت قبل
زنده‌باد یکی از روش‌های تشخیص زودهنگام آلزایمر را تست بویایی دانست و افزود: اختلال در حس بویایی به عنوان یک روش غربالگری ارزان، ساده، در دسترس و غیرتهاجمی برای شناسایی علائم اولیه افراد مبتلا به آلزایمر شناخته شده است. وی گفت: معتبرترین تست بویایی جهان تست تشخیص بویایی دانشگاه پنسیلوانیا (UPSIT) است، این تست بویایی را در ایران یک گروه مهندسی پزشکی مطابق با فرهنگ ایرانی هنجاریابی کرده است. سپس برای ارزیابی عملکرد بویایی افراد از ۶ رایحه در آزمون تشخیص بویایی ایران (آتبا) که نسخه ایرانی دانشگاه پنسیلوانیا UPSIT است، استفاده شد. زنده‌باد ادامه داد: در واقع تست بویایی برای تشخیص آلزایمر، ارزان‌ترین، کم‌خطرترین و در دسترس‌ترین وسیله برای تشخیص زودهنگام آلزایمر به شمار می‌رود. از این رو تست بویایی کشوری برای سایر مناطق جغرافیایی معتبر نیست و ما با اجرای مطالعاتی اقدام به طراحی تست بومی بویایی در کشور کردیم.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
سرگئی سماک قرارداد خود را با تیم زنیت تمدید کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از اکسپرس، سرگئی سماک، سرمربی زنیت با این تیم توانست قهرمانی در لیگ روسیه را به دست بیاورد و در این فصل نیز تیم او در صدر جدول قرار دارد. بعد از کسب نتایج خوب در زنیت، سران تیم زنیت تصمیم به تمدید قرارداد او با این تیم کردند. باشگاه زنیت با تایید این خبر، تمدید قرارداد با سرگئی سماک را که قراردادش تا پایان سال جاری میلادی اعتبار داشت را اعلام کرد تا این مربی با قدرت به کارش ادامه دهد. سردار آزمون بازیکن ایرانی در عضویت تیم زنیت است و در نیم فصل نخست لیگ روسیه نیز عملکرد خوبی از خود ارائه داد.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
این محقق به ارتباط حس بویایی و تشخیص دمانس اشاره کرد و در این باره توضیح داد: در افرادی که دچار آلزایمر می‌شوند، قبل از ظاهر شدن هر علامت بالینی دیگری، حس بویایی دچار اختلال می‌شود. وی اضافه کرد: معتبرترین تست بویایی جهان، تست تشخیص بویایی دانشگاه پنسیلوانیا (UPSIT) است، این تست بویایی در ایران توسط یک گروه مهندسی پزشکی مطابق با فرهنگ ایرانی هنجاریابی شده است. سپس جهت ارزیابی عملکرد بویایی افراد، از ۶ رایحه در آزمون تشخیص بویایی ایران (آتبا) که نسخه ایرانی دانشگاه پنسیلوانیا UPSIT است، استفاده شد. زنده‌باد خاطر نشان کرد: در واقع تست بویایی برای تشخیص آلزایمر، ارزان‌ترین، کم‌خطرترین و در دسترس‌ترین وسیله برای تشخیص زودهنگام آلزایمر به شمار می‌رود. از این رو تست بویایی کشوری برای سایر مناطق جغرافیایی معتبر نیست و ما با اجرای مطالعاتی اقدام به طراحی تست بومی بویایی در کشور کردیم.

ظریف در مورد ترور سپهبد شهید سلیمانی چه گفت؟

7+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
ایرناایرنا12 ساعت قبل
به گزارش پایگاه اینترنتی «اوبرگیزمو»، ربات‌های خانگی برای پیدا کردن مسیر به نقشه‌هایی که از محیط تهیه می‌کنند، متکی هستند. حال فیس‌بوک یک هوش مصنوعی مختص ربات‌ها ابداع کرده است که آنها را به تکیه بر این نوع از آزمون و خطا در جهت‌یابی بی نیاز می‌کند. این ربات‌ها در ۹۹٫۹ درصد مواقع به مقصد مورد نظر خود می‌رسند و فقط ۳ درصد احتمال انحراف از مسیر ایده‌آل وجود دارد. با این حال، این فناوری هنوز جای کار دارد و نمی‌تواند از پس جهت‌یابی در موقعیت‌های پیچیده و مسافت‌های طولانی برآید. اگر پیشرفت‌های لازم در این زمینه حاصل شود، نه تنها به ربات‌ها کمک می‌کند تا به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر بروند، در عینک‌های واقعیت افزوده و دیگر سیستم‌هایی که در جهت‌یابی در فضاهای ناشناخته به کمک کاربر می‌آیند نیز کاربرد خواهد داشت.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
رابطه بین قدرت و استیلا در جامعه سیاسی نیز به همین‌ شکل است. اما دقیقا از محل زایش همین نهال‌های قدرت، «استیلا» هم سر بر می‌آورد. نکته دوم هم که به انحلال جامعه سیاسی و کاسته شدن از امکان تولید قدرت در جامعه می‌انجامد، «بازاری» شدن امر سیاسی است. وقتی سیاست را به صندوق رای منحصر می‌کنیم، به نوعی شیوه‌ای از اضمحلال شیوه‌های تولید قدرت را ایجاد کرده‌ایم. اما اگر اول و آخر قدرت صندوق رای باشد، به نوعی «مرگ» سیاست و امکانات یک جامعه برای تولید قدرت است.
رکنارکنا12 ساعت قبل
وی اضافه کرد: معتبرترین تست بویایی جهان، تست تشخیص بویایی دانشگاه پنسیلوانیا (UPSIT) است، این تست بویایی در ایران توسط یک گروه مهندسی پزشکی مطابق با فرهنگ ایرانی هنجاریابی شده است. سپس جهت ارزیابی عملکرد بویایی افراد، از ۶ رایحه در آزمون تشخیص بویایی ایران (آتبا) که نسخه ایرانی دانشگاه پنسیلوانیا UPSIT است، استفاده شد. زنده‌باد خاطر نشان کرد: در واقع تست بویایی برای تشخیص آلزایمر، ارزان‌ترین، کم‌خطرترین و در دسترس‌ترین وسیله برای تشخیص زودهنگام آلزایمر به شمار می‌رود. از این رو تست بویایی کشوری برای سایر مناطق جغرافیایی معتبر نیست و ما با اجرای مطالعاتی اقدام به طراحی تست بومی بویایی در کشور کردیم. وی با بیان اینکه این تست در میان جمعیت مردم ایران شامل زنان و مردان از گروه‌های سنی مختلف انجام شد، اضافه کرد: در نهایت از میان ۷۰ تست بویایی، تست ۲۴ تایی برای بررسی وضعیت بویایی جامعه ایران ارائه شد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محسن محمدزاده از آغاز برگزاری آزمون هماهنگ و متمرکز پایان نیم سال اول ۹۹-۹۸ این دانشگاه در سراسر کشور برای ۲۰ عنوان درس با تعداد ۱۸۲۳۱۷ نفر درس و ۵۹۷ مرکز آموزشی در ۴۶۶ رشته تحصیلی خبر داد. وی گفت: روند برگزاری آزمون‌های متمرکز پایان ترم دوره‌های علمی کاربردی در نوبت اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ با ۲۰ عنوان درسی در دو مقطع کاردانی (۱۲ درس) و کارشناسی (۸ درس) از روز یکشنبه مورخ ۶ بهمن ماه ساعت ۱۳ مطابق برنامه زمانی اعلام شده و شیوه نامه برگزاری آزمون در مراکز آموزشی سراسر استانها آغاز و تا تاریخ ۱۴ بهمن ماه سالجاری ادامه خواهد داشت. معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: به منظور تسریع و تسهیل در فرآیند برگزاری آزمون‌های متمرکز تمامی امور مربوط از قبیل ارسال و دریافت سوال، مستندات آزمون شامل شماره صندلی، پاسخنامه، برگه‌های حضور و غیاب و صورتجلسات، اعلام نتایج و … از طریق «سامانه آزمون متمرکز» دانشگاه جامع علمی کاربردی انجام شده است. محمدزاده ادامه داد: به منظور افزایش ضریب امنیتی در ارسال و دریافت سوالات، دو لایه رمز در سطح روسای مراکز و مسئولین حراست مراکز آموزشی در سامانه دانشگاه پیش بینی شده است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/کرمان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت در کرمان خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۱۴ لغایت ۲۰ بهمن‌ماه در محل حسینیه ثارالله کرمان برپا خواهد شد. «محمدرضا علیزاده» ظهر امروز هفتم بهمن‌ماه در نشست خبری به مناسبت برپایی چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان کرمان ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) و در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: چهاردهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت در کرمان برگزار می‌شود که این رویداد بزرگترین رویداد تبلیغی و ترویجی است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: استان کرمان با توجه به پیشینه‌ای که دارد تاکنون ۱۳ نمایشگاه قرآن و عترت برگزار کرده است و نمایشگاه امسال به جزء اهداف اصلی، بحث نشاط اجتماعی را نیز دنبال می‌کند و شعار امسال این نمایشگاه نیز «قرآن معنای زندگی» تعیین شده است. به گزارش ایسنا، فتحی‌زاده رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این جلسه بیان کرد: حضور کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد پررنگ‌تر از سال‌های گذشته در نمایشگاه قرآن و عترت است، همچنین اتحادیه مردمی قرآن و عترت در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: ختم قرآن کریم در محل نمایشگاه و هدیه آن به روح سردار سپهبد شهید سلیمانی از دیگر برنامه‌های چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت است ضمن آنکه بخش خاطره نویسی و عکس‌های یادگاری که مردم با سردار سلیمانی داشته‌اند را در این نمایشگاه جمع‌آوری و سپس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کتاب تبدیل خواهند شد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور طی نامه‌ای به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه نسبت به اظهارات جدید وی درباره مذاکره انتقاد کردند. قدرت و محبوبیت حاج قاسم سلیمانی مرهون سال‌ها تلاشش برای حفظ عزت ملت ایران بود. مردم را فریب ندهید و بدانید آمریکا تنها در برابر ایرانی قوی و دولت قوی دست از تحریم‌ برخواهد داشت. اصلاح ساختارهای اقتصادی و استفاده از ظرفیت کشورهای مستقل جهان ایرانی قوی خواهد ساخت که می‌تواند عزت‌مندانه از منافعش دفاع کند. در پایان از شما می‌خواهیم‌ هرچه سریع‌تر پاسخی شایسته به رئیس‌جمهور آدم‌کش و بی‌ادب آمریکا بدهید و کشور را مجددا وارد آزمون و خطای بی‌نتیجه مذاکره با غرب نکنید.
تابناکتابناک15 ساعت قبل
اپلیکیشن همراه بام جدید بانک ملی ایران مطابق با استاندارهای روز دنیا در حوزه طراحی و با تکیه بر طراحی کاربر محور و بهره جستن از نظرات کاربران پیاده سازی و در «ملی شو۳» رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در طراحی همراه بام جدید، به منظور شناخت دقیق و پاسخگویی به انتظارات مشتریان بانک از همه مراحل فرآیند تفکر طراحی نظیر درک مسائل و نیازهای مشتری، ایده پردازی و آزمون محصول بهره گرفته شده و ویژگی هایی نظیر بهبود تجربه کاربری، کارایی و ساده سازی فرآیندهای بانکی پیاده سازی شده است. همراه بام جدید، نه تنها قادر به ارائه خدمت و پاسخگوی نیازهای بانکی کاربران سامانه بام بوده بلکه در آن سیاست‌های مدونی نیز جهت توسعه امکانات و بهبود کیفی این محصول تدوین شده است. همراه بام، یک نرم افزار موبایلی از بانک ملی ایران است که با آن می‌توان از خدمات گسترده بانکداری الکترونیک نظیر انتقال وجه حسابی درون بانکی و شتابی، کارت به کارت، پرداخت قبوض خدماتی از طریق بارکدخوان به صورت دسته‌ای، امکان استعلام وضعیت و تعیین مبلغ چک، پرداخت اقساط تسهیلات، مسدودی کارت، خلاصه حساب‌ها، صورتحساب‌ها، محاسبه سود سپرده‌ها و … بهره مند شد. بانک ملی ایران همواره توسعه بانکداری الکترونیک را جز محورهای اصلی خود قرار داده و در همراه بام جدید نیز علاوه بر بهینه سازی فرآیندهای داخلی و ساده سازی انجام خدمات بانکی، امکاناتی نظیر نمایش تراکنش‌های پرتکرار جهت تسهیل و راحتی کاربر در انجام امور مالی خود، تغییر و چینش آیکون‌ها با نظر کاربر و … را فراهم کرده است تا گامی دیگر در راستای گسترش استفاده از فناوری در بخش بانکی بردارد.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، متن توصیه‌های سازمان هواشناسی برای کشاورزان به شرح زیر است؛ توصیه‌های هواشناسی کشاورزی (از تاریخ ۰۷/۱۱/۹۸ لغایت ۱۱/۱۱/۹۸) استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و همدان: خودداری از انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی با توجه به پایداری هوای سرد و عدم اثر بخشی سمکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به پایداری هوای سرد و وقوع یخبندانایجاد پوشش بر روی نهال‌های جوان و درختان آسیب پذیر (پلاستیک سیاه، گونی و نایلون) استفاده از کودهای پتاسه و فسفاته جهت افزایش مقاومت به سرماتنظیم دمای سردخانه‏‌ها و انبارهای نگهداری سیب ‏زمینی جهت جلوگیری از یخ‏ زدگی محصولاجتناب از دادن کود سرک اوره در مزارع گندم و جو با توجه به پایداری هوای سرد و وقوع یخبندانتخلیه آب سیستم‌های آبیاری تحت فشار و سم پاش‌ها جهت جلوگیری از یخ زدگیخودداری از انجام عملیات هرس درختان، شخم و پاکنی باغات با توجه به پایداری هوای سرد و وقوع یخبندانتنظیم جیره غذایی آبزیان و شکستن یخ سطح آب استخرها جهت هوادهی ماهیان سردآبیانتقال دام‌ها به فضاهای سرپوشیده و استفاده از خوراک پرانرژیمراقبت لازم از بره‌های تازه متولد شده و تنظیم جیره غذایی و ممانعت استفاده دام از آب یخ زده در آبشخورهاعایق بندی کندوهای زنبور عسل و انجام تغذیه کمکی در کندوهای زنبور عسل با توجه به پایداری هوای سرد و وقوع یخبندانخودداری از حرکت ادوات کشاورزی در خاک‌های خیلی مرطوب جهت جلوگیری از فشرده شدن خاک با توجه به بارش‌های اخیراستان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی: احتیاط در انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در گیلان در روز چهارشنبه و در خراسان شمالی در روز دوشنبه به دلیل بارش پراکنده و در گلستان در روز پنج شنبه به دلیل احتمال بارش پراکندهکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به به پایداری هوای سرداقدام جهت کاهش جمعیت راب و حلزون نسبت به جمع آوری و انهدام آن‌ها و استفاده از تله‌های آماده و از بین بردن پناهگاههامدیریت مگس میوه مدیترانه‌ای در باغ‌ها با نظر کارشناسجمع‌آوری کلیه میوه‌های ریخته شده در پای درختان و دفن آنها در عمق ۵۰ سانتیمتری خاکآنالیز خاک باغات کیوی برای توصیه کودی سال آیندهآنالیز خاک باغات فندق برای توصیه کودی سال آیندهاقدام به شخم زمستانه اراضی شالیزاری با استفاده از رواناب موجود به صورت شخم کم عمق با عمق شخم ۱۵ سانتی مترانجام اقدامات کنترلی جهت مبارزه با علف‌های هرز در مزارع کلزاانجام اقدامات لازم جهت جلوگیری از سرمازدگی نهال‌ها، گلها، سبزیجات و سایر گیاهان واقع در نهالستان‌ها، باغات و گلخانه هاخوداری از هرس درختان مرکبات به ویژه درختان جوان با توجه به به پایداری هوای سردخودداری از دادن کودهای حیوانی و پابیل کردن اطراف درختان مرکبات با توجه به به پایداری هوای سردایجاد پوشش بر روی نهال‌های جوان و درختان آسیب پذیر (پلاستیک سیاه، گونی و نایلون) استفاده از کودهای پتاسه و فسفاته جهت افزایش مقاومت به سرمااجتناب از دادن کود سرک اوره در مزارع گندم و جو با توجه به به پایداری هوای سردتخلیه آب سیستم‌های آبیاری تحت فشار و سم پاش‌ها جهت جلوگیری از یخ زدگیتنظیم جیره غذایی آبزیان و شکستن یخ سطح آب استخرها جهت هوادهی ماهیان سردآبیانتقال دام‌ها به فضاهای سرپوشیده و استفاده از خوراک پرانرژیعایق بندی کندوهای زنبور عسل و انجام تغذیه کمکی در کندوهای زنبور عسل با توجه به به پایداری هوای سرداستان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری و مرکزی: خودداری از انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی با توجه به به پایداری هوای سرد و عدم اثر بخشی سمکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به به پایداری هوای سردکاشت انتظاری نخود با مساعد شدن شرایط زمیناجتناب از دادن کود سرک اوره در مزارع گندم و جو با توجه به کاهش دمای هواپایش مزارع کلزا در برابر آفات مکنده بخصوص شته مومیمبارزه با علف هرز مزارع گندم، جو و کلزا با گاورو شدن زمین در مناطق گرمحذف شاخه‌های شکسته و واجد علائم بیماری و همچنین استفاده از کودهای پتاسه در باغات با هماهنگی کارشناسانبکارگیری پوشش مناسب روی کندوهای زنبورعسل نظیر برزنت‌های روغن اندودشدهکنار زدن برف از روی محصول زعفران جهت انجام فتوسنتزتهیه بستر جهت احداث باغات جدید در استانانجام تغذیه کمکی در کندوهای زنبور عسلعایق بندی کندوهای زنبور عسل با توجه به به پایداری هوای سردعدم بازدید از کندوهای زنبور عسل در ساعات سرد روزانتقال ماشین آلات کشاورزی به اماکن مسقف با توجه به به پایداری هوای سردادامه کوددهی به روش چالکود با استفاده از کودهای فسفاته- سولفات پتاسیم-کودهای حیوانی وغیره با انجام آزمون خاکسم پاشی درختان میوه با قارچ کش‌های مناسب بعداز خزان کامل درختان میوه طبق توصیه کارشناسانایجاد پوشش بر روی نهال‌های جوان و درختان آسیب پذیر (پلاستیک سیاه، گونی و نایلون) تنظیم دمای سردخانه‏‌ها و انبارهای نگهداری سیب ‏زمینی جهت جلوگیری از یخ‏ زدگی محصولتخلیه آب سیستم‌های آبیاری تحت فشار و سم پاش‌ها جهت جلوگیری از یخ زدگیخودداری از انجام عملیات هرس درختان، شخم و پاکنی باغات با توجه به به پایداری هوای سرد و وقوع یخ زدگیتنظیم جیره غذایی آبزیان و شکستن یخ سطح آب استخرها جهت هوادهی ماهیان سردآبیانتقال دام‌ها به فضاهای سرپوشیده و استفاده از خوراک پرانرژیاستان‌های خوزستان، هرمزگان و بوشهر: انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی بلامانع می‌باشد. کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به نوسانات دماییدر صورت گاورو بودن زمین اقدام به برداشت سبزیجات و صیفی جات پاییزه (کاهو، گل کلم، هویج و فلفل دلمه‌ای) و انتقال به انبار و یا بازار مصرفاقدام در برداشت مرکبات و انتقال به بازار و یا به انبارخشک و خنکاستفاده از کودهای پتاسه و فسفات
ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
ساعت۲۴-ثبت‌نام کنکور کارشناسی سال ۹۹ از روز چهارشنبه ۱۶ بهمن آغاز می‌شود همچنین فردا سه‌شنبه ۸ بهمن دفترچه راهنمای رشته‌های بدون آزمون منتشر خواهد شد. دفترچه راهنما به همراه اطلاعیه تکمیلی ثبت‌نام در آزمون همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دسترس خواهد بود؛ آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در تاریخ‌ ۱۲ و ۱۳ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد. فردا؛ انتشار دفترچه راهنمای پذیرش در رشته‌های بدون آزمونلازم به توضیح است دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای رشته‌هایی که پذیرش آنها صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می‌شود برای اطلاع داوطلبان در روز سه‌شنبه مورخ ۸ بهمن در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر خواهد شد. داوطلبانی که تمایل به شرکت در پذیرش این رشته‌ها را دارند می‌توانند در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۸ با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و مطالعه رشته‌های مورد نظر نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در پذیرش سراسری سال ۱۳۹۹ اقدام کنند. ضمنا داوطلبانی که صرفا تمایل به پذیرش در رشته‌های صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) را دارند نیازی به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ نخواهند داشت.
ایمناایمنا15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا تازه‌ترین تحقیقات پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تهران تایید می‌کند که کاهش حس بویایی از علائم زوال عقلی است و تست بویایی می‌تواند در تشخیص زودهنگام آغاز فرآیند ابتلا به آلزایمر موثر باشد. وی اضافه کرد: معتبرترین تست بویایی جهان، تست تشخیص بویایی دانشگاه پنسیلوانی است، این تست بویایی در ایران توسط یک گروه مهندسی پزشکی مطابق با فرهنگ ایرانی هنجاریابی شده است. سپس جهت ارزیابی عملکرد بویایی افراد، از ۶ رایحه در آزمون تشخیص بویایی ایران (آتبا) که نسخه ایرانی دانشگاه پنسیلوانیا UPSIT است، استفاده شد. وی با اعلام اینکه در حال حاضر داروهای استاندارد برای درمان سالک وجود دارد، افزود: ایران جزو کشورهایی است که در زمینه درمان سالک با مشکل جدی مواجه نیست. استاد گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خاطرنشان کرد: رشد سریع میوم نشان دهنده بدخیمی نیست.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
در این یادداشت به سهم خود درباره شاخصه­‌ها، مؤلفه ­ها و ویژگی‌هایی که «حاج قاسم سلیمانی» را از فرد به «مکتب» ارتقا داد، مطالب زیر را تقدیم می‌کنم؛ (یکم) شخصیت سلیمانی: قاسم سلیمانی انسانی مؤمن، مجاهد، عارف، رزمنده و در یک کلمه «مومن بالله» بود. راز اینکه رهبری معظم انقلاب اسلامی در آغاز ۴۰سالگی دوم انقلاب در کنار مکتب امام‌خمینی؟ ره؟ مکتب سلیمانی را معرفی کردند. برخی که ژنرال‌های بزرگ تاریخی را نام می‌برند در کنار ژنرال آیزنهاور، ژنرال دوگل، ناپلئون بناپارت، ژنرال رومل و … نام ژنرال قاسم سلیمانی را هم قرار می‌دهند. امروزه اگر از نیروی قدس به «سپاه قدس» و «سپاهیان بدون مرز» نام می‌بریم در سایه تفکر و شخصیت استراتژیک حاج قاسم سلیمانی است. (پنجم) فراجناحی‌بودن: حاج قاسم سلیمانی خط و نگرش سیاسی مشخصی داشت.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اعلام کرد: داوطلبان دانشگاهی شرکت کننده در آزمون تشریحی قضاوت سال ۹۸ در صورت هر گونه سوال یا اعتراض به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. به گزارش ایسنا، در اطلاعیه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه آمده است: داوطلبان دانشگاهی شرکت کننده در آزمون تشریحی ‌تصدی منصب قضاء سال ۱۳۹۸ براساس مشاهده نتیجه مندرج در کارنامه آزمون در صورت هرگونه سوال یا اعتراض می‌توانند حداکثر تا ۱۰ روز پس از اعلام نتیجه به سایت سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org مراجعه و در قسمت تعبیه شده در این خصوص (سیستم پاسخگویی)، موضوع خود را مطرح نمایند. براساس این گزارش، نتایج آزمون تشریحی (ویژه دانشگاهیان) تصدی منصب قضاء سال ۱۳۹۸، یکم بهمن ماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www. sanjesh. org اعلام شد. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
یک فیلسوف انگلیسی می‌گوید: پس از دیدار اوزیل با اردوغان او از سوی رئیس فدراسیون فوتبال آلمان متقاعد شد که اعلام کند که نسبت سیاسی‌ با عقاید اردوغان ندارد. او نه قلبی دارد، نه لذتی و نه احساسی برای تیم ملی آلمان. رئیس فدراسیون با ژستی عجیب اعلام کرد که ما به یک فوتبالیست بین‌المللی یک فرصت دیگر دادیم تا به ارزش‌های جامعه آلمانی احترام بگذارد. جامعه آلمانی برای مدتهاست که پس از فروپاشی نازیسم در حال تبلیغ چندفرهنگی و تکثر نژادی در مقام یک ارزش است. ورزش برای سالیان متمادی است که در کار تشجیع و تشدید احساسات نژادپرستانه است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
جمجمه مصنوعی، مهره کمر مصنوعی، انواع پیچ و پلاک‌هایی که در عمل‌های جراحی استفاده می‌شود و در یک کلام ۱۷۴۰ قلم تجهیزات پزشکی در این کارخانه تولید می‌شود. اما همه جذابیت این کارخانه در دو طبقه بعدی است که تصورات ما از فناوری پزشکی ایران را تغییر می‌دهد. تنها چند کشور در دنیا توانسته‌اند پروتز مصنوعی جمجمه را بسازند. تعجب کرد، گفت توی این شرایطی که شهر اهواز دارد شرکتی باز نیست که قطعه پزشکی را برای تعمیر آنجا ببری. دو کارخانه در ایران داریم و محصولات تولید شده به بسیاری از کشورها ارسال می‌شود.» منبع: فارسانتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌ها
قدس آنلاینقدس آنلاین16 ساعت قبل
** برای من، نوشتن داستان کوتاه فرصتی است بین نوشتن‌های دیگر تا بتوانم بخشی از دلتنگی‌های خودم را روی کاغذ بیاورم. اگر خدا عمری دهد دوست دارم مجموعه داستان کوتاه دیگری بنویسم و این کارها را سه گانه کنم. بعد انتشار این سه گانه، مطمئنا مجموعه داستان دیگری نخواهم نوشت، چون فکر می‌کنم در داستان کوتاه، تمام شده هستم. گاهی نابرادران می‌خواهند این برادر را آن چنان که خودشان می‌خواهند جلوه دهند و نمی‌خواهند حقیقت دیده شود اما من می‌خواهم بهترین و انسانی‌ترین داستان جنگ را بنویسم و گمان می‌کنم اگر داستان جنگ این گونه باشد خوانده می‌شود. آن‌ها با تحقیق و خواندن و گفتگو با کسانی که در جنگ حضور داشته‌اند و همچنین تخیل بزرگ خودشان، داستان جنگ می‌نویسند.
مهرمهر16 ساعت قبل
حجت الاسلام محمد پور شعبانعلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه برای نخستین بار در استان گیلان دوره آموزشی سبک زندگی قرآنی در حال برگزاری است، افزود: در این دوره ۲۶ نفر از روحانیون گیلانی حضور دارند. وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این دوره از محضر اساتیدی چون دکتر ابوطالبی احمدی، حجت الاسلام گرجیان و دکتر مهدی شکری بهره مند می‌شوند، گفت: حاضران در این دوره در بخش گرایش‌های روانشناسی و فنون معلمی با موضوع سبک زندگی قرآنی آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند. رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به پیش بینی ۳۹۰۰ نفر ساعت آموزش، ادامه داد: شرکت کنندگان بعد از شرکت در آزمون پایانی در صورت کسب نمره قبولی گواهینامه تدریس دریافت و بر اساس منابع تألیف شده اقدام به تدریس می‌کنند. وی با بیان اینکه این دوره با همت و برنامه‌ریزی اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان گیلان در حال برگزاری و دارای ۱۵۰ ساعت ارزش آموزشی است، ادامه داد: دوره آموزشی سبک زندگی قرآنی از ۴ بهمن آغاز و تا ۲۶ بهمن ماه ادامه دارد. پور شعبانعلی با اشاره به اینکه این دوره در روزهای پایانی هر هفته برگزار می‌شود، افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق سبک زندگی قرآنی اسلامی در جامعه تمامی دستگاه‌ها و نهادها باید نسبت به برگزاری این دوره‌ها با استفاده از مربیان پرورش یافته اقدام کنند.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهادکشاورزی تایباد گفت: با توجه به اینکه زراعت دیم بستگی به نزولات آسمانی دارد، در سال جاری میزان بالای بارندگی‌ها در این شهرستان مرزی سبب توسعه کشت دیم در میان کشاورزان شده است. وی ادامه داد: هرچند زراعت دیم بستگی به نزولات آسمانی دارد، اما کیفیت و روش شخم و نیز تهیه به موقع زمین‌های مزروعی دیم و اعمال شیوه‌های صحیح کشت تأثیر بسیار عمده‌ای در بهبود وضعیت زراعت و در نتیجه افزایش تولید دارد. وی مقدار بارندگی سالیانه را در زراعت دیم اولین و مهم‌ترین عامل موثر بر عملکرد محصول ذکر کرد و افزود: به طور کلی مناطقی که دارای آب و هوای معتدل و بارندگی سالیانه‌ مطلوب و بیش از نرمال هستند، برای زراعت گندم و جو به صورت دیم مساعد می‌باشند. وی اظهار کرد: شناخت هر یک از خصوصیات گیاه زراعی از نظر سازگاری با بارندگی کم و محیط خشک اهمیت زیادی دارد. پس از انتخاب گیاه زراعی مناسب برای کشت دیم، داشتن مهارت و دانش دیم‌کاری از نظر آماده‌سازی زمین، بذرکاری و … عامل مهم در زراعت دیم است.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/یزد رئیس اداره برنامه ریزی امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد از آغاز ثبت‌نام پانزدهمین دوره آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم و تداوم آن تا پایان بهمن ماه خبر داد. وی افزود: طرح اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم در رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء و حفظ ۱۰ جزء در دو مرحله آزمون کتبی و شفاهی برگزار می‌شود. رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گفت: علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت تلاوت یا ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها مراجعه کنند. به گزارش ایسنا و به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی یزد، رضایی در خصوص مزایای طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حفظ قرآن کریم عنوان کرد: این آزمون بنا به مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی هر ساله در سطح کشور برگزار می‌شود. این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که موفق به دریافت مدرک درجه یک حفظ قرآن شوند مدرک تحصیلی دکترا، درجه دو مدرک تحصیلی فوق لیسانس، درجه سه مدرک تحصیلی لیسانس و درجه چهار مدرک تحصیلی فوق دیپلم و درجه پنج، دیپلم دریافت می‌کنند.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/فارس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به ثبت‌نام ۷ هزار نفر برای شرکت در هجدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ و مفاهیم قرآن از فارس، گفت: آزمون کتبی این دوره از مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن، یازدهم بهمن ماه در فارس برگزار می‌شود. صابر سهرابی دوشنبه هفتم بهمن در جمع خبرنگاران با یادآوری اینکه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ۳۵ حوزه امتحانی استان فارس برگزار خواهد شد، از همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان فارس قدردانی کرد. به گزارش ایسنا، دبیر شورای فرهنگ عموی استان فارس با بیان اینکه این آزمون در ۳۲ شهرستان استان فارس برگزار می‌شود، گفت: از تعداد ۷ هزار نفری که برای این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند، ۲ هزار نفر از شهرستان شیراز و مابقی از سایر شهرستان‌ها هستند. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با یادآوری اینکه آزمون کتبی حفظ و مفاهیم قرآن در سه حوزه امتحانی در شیراز برگزار می‌شود، گفت: در استهبان این آزمون در ۲ حوزه امتحانی و در مابقی شهرستان‌ها هر کدام در یک حوزه امتحانی برگزار خواهد شد. وی با یادآوری اینکه آزمون الکترونیکی این مسابقات نیز در تاریخ ۲۶ دی‌ماه جاری برگزار شد، گفت: آزمون کتبی در ۱۴ رشته دارای زیر گروه‌های امتحانی برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در اطلاعیه‌ای نحوه درخواست اعتراض به نتایج آزمون جذب داوطلبان تصدی امر قضا ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، در اطلاعیه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه آمده است: داوطلبان تصدی امر قضا ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور سال ۱۳۹۸، در صورت هر گونه اعتراض به نتایج آزمون، می‌توانند اعتراض مکتوب خود را با ذکر «جهت اعتراض» / «آزمون جذب ویژه مناطق محروم» حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۱/۲۵ از طریق فکس به شماره ۰۲۱۸۸۱۹۹۵۲۰ ارسال کنند. آزمون مناطق محروم ویژه جنوب شرق کشور ششم دی ماه سال جاری برگزار شد. نتایج آزمون جذب داوطلبان تصدی امر قضا ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور دوم بهمن ماه اعلام شد. ‌انتهای پیام
ایمناایمنا16 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، ثبت‌نام کلیه داوطلبانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی آزمون ورودی دوره‌های فراگیر تحصیلات تکمیلی (دانش پذیری کارشناسی ارشد) دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۸ (نوبت بیستم) اعلام شده، از امروز دوشنبه، ۷ بهمن آغاز شده و تا روز یکشنبه، ۱۳ بهمن‌ماه از طریق سامانه آموزشی گلستان به آدرس http: // reg. pnu. ac. ir ادامه دارد. مدارک لازم برای ثبت‌نام شامل دو برگ از اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه، اصل و تصویر کارت ملی، ۶ قطعه عکس ۴*۳ جدید تمام رخ با زمینه روشن تهیه شده در سال جاری و پشت نویسی شده و اصل مدرک کارشناسی (دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته لازم است اصل مدرک کاردانی را ارائه کنند) است. پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) نیستند؛ لازم است اصل گواهی دانش‌آموختگی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ کارشناسی (لیسانس) را ارائه کنند که در آن عبارت "اشتغال به تحصیل نامبرده مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ویا شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌باشد. "قید شده باشد. لینک کارنامه کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون در ذیل اطلاعیه دانشگاه پیام نور درج شده، لذا داوطلبان پس از رویت کارنامه نتیجه خود و در صورت هر گونه سؤال باید منحصرا از طریق سیستم ارسال درخواست الکترونیکی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www. sanjesh. org اقدام کرده و از مراجعه حضوری جدا خودداری کنند.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند داوطلبان بومی شهرستانی در اولویت جذب قرار گیرند. به گزارش ایسنا، اولویت طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. وی افزود: من موضوع را با معاون اول رییس جمهور و رییس سازمان امور استخدامی مطرح کردم و قرار شد عبارتی به قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه شود که در استخدام‌های اصلی، اولویت بومی در نظر گرفته شود. با توجه به این‌که نتایج آزمون در حال نهایی شدن است امیدواریم این طرح در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد. در ادامه نمایندگان با ۱۱۲ رای موافق، ۴۲ رای مخالف و چهار رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر به اولویت این طرح رای دادند.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور گفت: سی و یکمین دوره آزمون زبان دکتری تخصصی (ETPNU) دانشگاه پیام نور روز یکشنبه۲۷ بهمن ماه سال جاری به صورت الکترونیکی در مراکز اصفهان، تبریز، تهران جنوب، شیراز، کرمان و دبی برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، بهنوش سلیم بهرامی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: متقاضیان شرکت در این آزمون از ۷ لغایت ۲۰ بهمن ماه سال جاری فرصت دارند به صورت الکترونیکی و از طریق پرتال دانشگاه پیام نور – مرکز سنجش و آزمون http: //azmoon. pnu. ac. ir/Portal/Home جهت ثبت نام اقدام کنند. وی زمان دریافت کارت آزمون را از ۲۱ لغایت ۲۷ بهمن ماه اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رفع مشکلات احتمالی می‌توانند با شماره تلفن ۲۲۴۵۸۲۹۷-۰۲۱ تماس حاصل کنند. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید

سرد

سردار آزمون (زادهٔ ۱۱ دی ۱۳۷۳ در گنبد کاووس) بازیکن فوتبال اهل ایران است که برای روبین کازان و تیم ملی فوتبال ایران بازی می‌کند. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مرتبط با سردار آزمون را می‌خوانید. ویکی‌پدیا