اخبار قاسم سلیمانی - آخرین و مهم ترین اخبار قاسم سلیمانی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
سردار حاج قاسم سلیمانی

اخبار « سردار قاسم سلیمانی »

انتخابانتخاب6 ساعت قبل
رئیس گروه اقدام علیه ایران بار دیگر ادعاهای بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد. برایان هوک، رئیس گروه اقدام علیه ایران در گفت‌وگو با شبکه العربیه با بیان این که ایران تنها زبان تحریم را می‌فهمد، اعتراضات اخیر ایران را خطرناک‌ترین اعتراضات این کشور بر ای نظام در طول تاریخ خواند. وی افزود که تحریم‌های اقتصادی ما علیه نظام ایران است و مدعی شد: ایران دائما درحال دشمنی با دیگران و خواستار سلطه بر خاورمیانه و جهان است. مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا در رابطه با برجام نیز مدعی شد که ایران چهار بار توافق هسته‌ای را نقض کرد. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری در این باره نوشته بود: «اعلام حمایت مقامات آمریکایی از «مردم ایران» دروغی شرم‌آور است.
سینماپرسسینماپرس8 ساعت قبل
سینماپرس: سریال «حضرت موسی (ع)» در شب ولادت حضرت امام حسن عسکری (ع) با حضور برخی از دست اندرکاران این پروژه و خادمان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و پس از بهبودی نسبی جمال شورجه کارگردان این پروژه عظیم رسما وارد پیش تولید شد. به گزارش خبرنگار سینماپرس در ابتدای این مراسم تعدادی از خادمان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به نمایندگی از آیت الله ری شهری تولیت این آستان مقدس تابلویی مزین به پرچم حرم مطهر را به جمال شورجه و سیداحمد میرعلایی کارگردان و تهیه کننده سریال «حضرت موسی (ع)» اهدا کردند. امیدوارم سریال «حضرت موسی (ع)» باعث وحدت بین ادیان الهی شود و زمینه برای ظهور حضرت قائم (عج) گردد. وی در ادامه افزود: تولید سریال «حضرت موسی (ع)» کاری سخت است و به جرأت می‌توان اعلام کرد که تاکنون نمونه چنین اثری در دنیا تولید نشده است. قاسمخانی در خاتمه اظهاراتش افزود: سریال «حضرت موسی (ع)» قطعا چندین برابر سخت از سریال «یوسف پیامبر (ع)» و سریال‌های مشابه است و مطمئنا صهیونیست‌ها، عوامل بیگانه و برخی داخلی‌ها بر سر راه این پروژه عظیم سنگ اندازی‌های بسیار خواهند کرد اما به امید پروردگار که نقشه‌های آن‌ها نقش برآب خواهد شد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: امیدوارم از همه سلایق در این دوره از انتخابات شرکت کننده داشته باشیم. " وی افزود: دشمن می‌خواهد ما نباشیم و ما هم می‌خواهیم نظام سلطه و استکبار از زمین برچیده شود. وی افزود: پروژه مهم دیگر که با جدیت در دست اقدام داریم آزاد راه پل زال چیلات نجف اشرف است که تمام مراحل آن طی شده و با پیگیری‌های فراوان سرانجام دستور ورود این پروژه به بودجه ۹۹ نیز گرفته شده است. سلیمانی دشتکی در ادامه به آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا اشاره کرد و گفت: فاز اول این پروژه مهم نیز از سمت کرمانشاه شروع شده است و ادامه پیدا می‌کند. استاندار ایلام در ادامه به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روند انتخابات در استان ایلام به خوبی پیش می‌رود.
برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل
القدس العربی چاپ لندن مدعی شد: به گزارش منابع سیاسی نزدیک به مراکز تصمیم گیری در پایتخت عراق، سردار قاسم سلیمانی، برای انتخاب جایگزین مناسب عادل عبدالمهدی، در عراق حضور دارد. انتخاب: القدس العربی چاپ لندن مدعی شد: به گزارش منابع سیاسی نزدیک به مراکز تصمیم گیری در پایتخت عراق، سردار قاسم سلیمانی، برای انتخاب جایگزین مناسب عادل عبدالمهدی، در عراق حضور دارد. این مسئول آمریکایی در ادامه صحبت هایش افزود: این به معنای انجام اصلاحات انتخاباتی، تقویت حکومت ملی، مقابله با فساد و گسترش فرصتهای اقتصادی است. اما مساله مهمتر ان است که سران عراقی، حرف ملت خود را بشنوند؛ همانطور که لازم است همسایگان عراق، از جمله ایران، در مسائل داخلی آن دخالت نکنند. این در حالی است در یک پایگاه نظامی محل حضور سربازان آمریکایی، در استان الانبار در غرب عراق، ۵ موشک شلیک شد.
مهرمهر1 روز قبل
وی به سرمایه گذاری وزارت نفت در استان با پروزه هایی چون لرزه‌نگاری در ایوان و قسمتی از شهرستان چرداول، آبدانان و دهلران با سرمایه گذاری ۱۸۰۰ میلیارد تومان، پروژه تغذیه و تقویت چاه‌های گاز با سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیون یورو و … اشاره کرد و این اقدامات را جزو خدمات نظام در استان ایلام خواند. آزاد راه پل زال -چیلات-نجف اشرف اجرایی می‌شودوی افزود: پروژه مهم دیگر که با جدیت در دست اقدام داریم آزاد راه پل زال -چیلات-نجف اشرف است که تمام مراحل آن طی شده و با پیگیری‌های فراوان سرانجام دستور ورود این پروژه به بودجه ۹۹ نیز گرفته شده است. سلیمانی دشتکی در ادامه به آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا اشاره کرد و گفت: فاز اول این پروژه مهم نیز از سمت کرمانشاه شروع شده است و ادامه پیدا می‌کند. وی ادامه داد: در کمتر از یک سال گذشته وزارتخانه‌های مختلفی از جمله وزارت نفت، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری و هزینه کرده است و این رقم حدود ۵۰ برابر بودجه عمرانی استان بوده است. استاندار ایلام در ادامه به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روند انتخابات در استان ایلام به خوبی پیش می‌رود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام از حضور پزشکان موسسه خیریه محکم در ایلام قدردانی پیشنهاد کرد در مراسمی با حضور درمان شدگان از کار انسانی این پزشکان تقدیر شود. وی در ادامه مردم استان ایلام را لایق خدمت گذاری عنوان کرد و گفت: مرزداران غیور ایلامی در طول تاریخ به ویژه در ۸ سال دفاع مقدس مرزبانان قابل اعتمادی برای کشور بوده‌اند. سلیمانی دشتکی در ادامه با استقبال از حضور گروه‌ها و موسسه‌های خیریه در ایلام، گفت: بایست زیر پای پزشکان خییر و کسانی که زمینه ساز این موسسه‌ها در استان شده‌اند، فرش قرمز پهن کرد. وی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود در راستای قدرشناسی از خدمات ارزشمند این پزشکان مراسمی با حضور درمان شدگان برگزار و از کار انسانی آنان تجلیل شود. گفتنی است که اعضای موسسه خیریه محکم با مدیرعاملی دکتر صلاح الدین دلشاد که در زمینه درمان ناهنجاری‌های مادر زادی کودکان فعالیت می‌کند از روز شنبه هفته جاری به استان سفر کرده‌اند و تا روز جمعه به درمان این ناهنجاری‌ها می‌پردازند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام برنامه جدید استاندار را برای ملاقات مردمی اعلام کرد. «آیت قیصربیگی» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای تکریم مردم و پاسخگویی به خواسته‌ها و مطالبات مردمی برنامه ملاقات عمومی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با مردم روزهای سه شنبه هر هفته از ساعت ۱۵ الی ۱۷ عصر برگزار می‌شود. قیصربیگی در ادامه به برنامه‌های استاندار ایلام در راستای تکریم ارباب رجوع اشاره و تصریح کرد: استاندار ایلام در جهت استیفای حقوق شهروندی برنامه‌های مختلفی چون ملاقات عمومی بصورت هفتگی، حضور در سامانه سامد بصورت ماهیانه و برگزاری میز خدمت به صورت فصلی برگزار می‌کند. وی ادامه داد: استاندار ایلام با صدور چند بخشنامه در حمایت از حقوق شهروندی از جمله برگزاری نشست‌ها و گردهمایی‌ها خارج از ساعات اداری، تعیین ضرب‌الاجل در پاسخگویی به مکاتبات و درخواست‌های مردمی ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت توسط مدیران و … این بار نیز وقت ملاقات عمومی خود را در پایان ساعات کاری قرار داد. وی در پایان افزود: با توجه به برنامه‌های استاندار ایلام در مرکز احیانا درصورت تداخل با برنامه مذکور از جمله ملاقات عمومی، این برنامه در وقت دیگر و با هماهنگی با ثبت‌نام کنندگان برگزار خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
این نماینده عراقی با اشاره به اینکه حضور سردار سلیمانی در عراق به منظور تقریب دیدگاه‌های میان احزاب سیاسی است و طبق قانون مرسوم این کشور، نخست‌وزیر از میان شیعیان انتخاب می‌شود، گفت: ایرانی‌ها مایلند که نخست وزیر آتی عراق به دیکته‌های آمریکایی‌ها درباره ایران تن ندهد. مشاور رئیس پارلمان عراق: روزهای آتی مملو از غیرمنتظره‌هاست «کامل الدلیمی» مشاور رئیس پارلمان عراق هم محاسبات و معادلات سیاسی در عراق را از اول اکتبر به بعد در عراق متحول خواند و گفت: از آن تاریخ ملت عراق در هر توافق و تفاهمی به حساب می‌آیند و انکار این قضیه ممکن نیست. الدلیمی گفت: نشست‌های جاری میان احزاب سیاسی به شرطی نتیجه می‌دهد که به انتخاب نخست وزیری منجر شود که نماینده واقعی جوانان معترض این کشور باشد. «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق روز گذشته از «برهم صالح» رئیس جمهور این کشور خواست تا طی ۱۵ روز تکلیف نامزد تصدی پست نخست وزیر عراق را مشخص کند. پارلمان عراق روز یکشنبه با حضور حداکثر نمایندگان تشکیل جلسه داد و درخواست رسمی عادل عبدالمهدی برای کناره‌گیری از پست نخست‌وزیری را پذیرفت.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز چهارشنبه در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به برخی نقدها در خصوص عملکرد تعدادی از مدیران گفت: به خاطر مسائل شخصی و گروهی نباید مجموعه خدمات نظام را نادیده گرفت. وی ادامه داد: وقتی عملکرد مدیری را بررسی می‌کنیم بایست با دید علمی، منطقی و عقلانی شاخص‌ها را بررسی کنیم. وی آموزش و پرورش را مبداء تحولات عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش دستگاه مهم و تاثیر گذاری بر مسائل مختلف جامعه است و نوع نگاه ما به این مقوله مهم بایست از دریجه عقلانی و خارج از مسائل احساسی باشد. استاندار ایلام در استان با اشاره به شروع ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: نامزدها و کاندیداهای محترم از همان ابتدا، رفتار خود را قانونمند دنبال کنند تا در ادامه مسیر انتظارات نامعقول شکل نگیرد. وی افزود: کاندیداها نیز باید در چارچوب شرح وظایف نمایندگان مجلس نسبت به ارائه برنامه‌ها، قول و وعده به مردم اقدام نمایند.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه ۱۲ آذر اعلام کرد قاسم سلیمانی، فرماندهٔ سپاه قدس ایران در بغداد، پایتخت عراق حضور یافته تا دربارهٔ دولت آیندهٔ این کشور با مقامات عراقی گفتگو کند. پیش از این نیز منابع خبری مختلف از حضور سردار سلیمانی در عراق در روزهای اخیر خبر داده بودند. از جمله وبسایت انگلیسی العربیه روز شنبه گذشته اعلام کرد قاسم سلیمانی در بغداد حضور یافته است. به نوشته العربیه، سلیمانی در فاصله اعلام استعفای عبدالمهدی و تأیید این استعفا در پارلمان به عراق سفر کرده است. وبسایت فارسی شبکه العربیه نیز روز یکشنبه از حضور قاسم سلیمانی به اتفاق «صدها تن» از نیروهای سپاه پاسداران در عراق خبر داده بود.

فیلم | روایت سردار جلالی از نقش اپلیکیشن «ویز» در ناآرامی‌های تهران

همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در برنامه یک تلویزیونی گفت: یکی از ویژگی‌های فضای سایبری بی مرز بودن آن است. شبکه ملی اطلاعات بدون اینترنت خارجی محک واقعی می‌خوردرئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: اتفاقات اخیر، چند موضوع را در مورد شبکه ملی اطلاعات اثبات کرد. یکی اینکه ضرورت شبکه ملی اطلاعات به شدت احساس شد. این شبکه ملی باید بدون وابستگی به شبکه اینترنت خارجی خود را محک بزند نه اینکه به آن اتکا داشته باشد. در این جا اگر شبکه اجتماعی ملی با شبکه ملی اطلاعات داشته باشیم می‌توانیم از نفوذ جلوگیری کنیم و جلوی اقدامات مخل امنیت را بگیریم.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی ‌عصر امروز در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با تاکید بر رسیدگی به امور جوانان، اظهار داشت: امروز بایست تمام هم و غم مسئولان بر ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان باشد. وی با اشاره بر این مهم که رفع معضل بیکاری جوانان رفع مشکلات اجتماعی را در پی دارد، اضافه کرد: علی رغم شرایط سخت اقتصادی، امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان انجام شده است. استاندار ایلام با بیان اینکه این استان در حوزه سرمایه‌گذاری جزو ۷ استان برتر کشور است، تصریح کرد: استان ایلام در چهار ماهه نخست سال در حوزه سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است. سلیمانی دشتکی در ادامه اشاره‌ای به آثار اقدامات انجام شده در حوزه سرمایه‌گذاری داشت و گفت: در اثر این اقدامات مهم و ارزنده وضعیت اشتغال استان روند مثبتی به خود گرفته است بطوریکه امروز نرخ بیکاری استان تک رقمی شده است. وی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۱۲٫۷ درصد در سال ۹۶ به ۸٫۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگوی ویدئویی با «اعتمادآنلاین» به پرسش‌هایی درباره موسسه خیریه مولی‌الموحدین پاسخ داد. حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگوی ویدئویی با «اعتمادآنلاین»: اعتمادآنلاین| حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگوی ویدئویی با برنامه رادیکال اعتمادآنلاین به پرسش‌هایی درباره موسسه خیریه مولی‌الموحدین پاسخ داد. چکیده اظهارات مرعشی به شرح زیر است:
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در برنامه یک تلویزیونی گفت: یکی از ویژگی‌های فضای سایبری بی مرز بودن آن است. شبکه ملی اطلاعات بدون اینترنت خارجی محک واقعی می‌خوردرئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: اتفاقات اخیر، چند موضوع را در مورد شبکه ملی اطلاعات اثبات کرد. یکی اینکه ضرورت شبکه ملی اطلاعات به شدت احساس شد. این شبکه ملی باید بدون وابستگی به شبکه اینترنت خارجی خود را محک بزند نه اینکه به آن اتکا داشته باشد. در این جا اگر شبکه اجتماعی ملی با شبکه ملی اطلاعات داشته باشیم می‌توانیم از نفوذ جلوگیری کنیم و جلوی اقدامات مخل امنیت را بگیریم.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام با تاکید بر اینکه باید تمام هم و غم مسئولان حل مشکل اشتغال جوانان باشد، گفت: اگر این مشکل حل شود بسیاری از مسائل اجتماعی نیز حل خواهند شد. «قاسم سلیمانی دشتکی» در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با تاکید بر رسیدگی به امور جوانان، اظهار کرد: امروز باید تمام هم و غم مسئولان ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان باشد. وی با اشاره بر اینکه رفع معضل بیکاری جوانان، رفع مشکلات اجتماعی را در پی دارد، گفت: باوجود شرایط سخت اقتصادی، امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان انجام شده است. سلیمانی ادامه داد: در اثر این اقدامات مهم و ارزنده وضعیت اشتغال استان روند مثبتی به خود گرفته است بطوریکه امروز نرخ بیکاری استان تک رقمی شده است. وی گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۱۲٫۷ درصد در سال ۹۶ به ۸٫۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز سه شنبه در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام اظهار داشت: استان ایلام در چهار ماهه نخست سال در حوزه سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است. سلیمانی دشتکی در ادامه اشاره‌ای به آثار اقدامات انجام شده در حوزه سرمایه گذاری داشت و گفت: در اثر این اقدامات مهم و ارزنده وضعیت اشتغال استان روند مثبتی به خود گرفته است بطوریکه امروز نرخ بیکاری استان تک رقمی شده است. وی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۱۲٫۷ درصد در سال ۹۶ به ۸٫۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است. وی افزود: امروز باید تمام هم و غم مسئولان بر ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان باشد. وی با اشاره بر این مهم که رفع معضل بیکاری جوانان رفع مشکلات اجتماعی را در پی دارد، اضافه کرد: علی رغم شرایط سخت اقتصادی، امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان انجام شده است.
فراروفرارو3 روز قبل
فرارو- برای دومین بار در یک هفته، کنسولگری ایران در نجف آتش گرفت. به گزارش فرارو، روز یک شنبه در برخی رسانه‌های عراقی تصاویری از شعله‌های آتش در کنسولگری ایران در نجف منتشر شد که صحت و سقم آن‌ها هنوز معلوم نیست. با این حال، خبرگزاری رویترز به نقل از پلیس عراق اعلام کرد معترضان بار دیگر کنسولگری ایران در نجف را به آتش کشیده‌اند. حدود یک ماه پیش نیز، کنسولگری ایران در کربلا هم به آتش کشیده شد. همچنین برخی می‌گویند سفارت امارات در عراق برای آتش زدن کنسولگری ایران در نجف پول هزینه کرده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: آماده برگزاری یک انتخابات سالم، امن و با حضور حداکثری هستیم. «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست استانداران کشور اظهار کرد: با وحدت و همدلی کم نظیری که امروز در استان وجود دارد، آماده برگزاری یک انتخابات سالم، امن و با حضور حداکثری هستیم. وی ادامه داد: مردم استان ایلام در هر برهه‌ای از زمان درصحنه حاضر بوده‌ و در انتخابات‌های مختلف نیز این استان با مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای همواره پیشگام در این امر مهم بوده‌اند. استاندار ایلام در ادامه گزارشی از طرح اصلاح قیمت بنزین در استان داد و گفت: مردم استان ایلام در قضایای بعد از سهمیه بندی بنزین از یک آزمون بزرگ سربلند بیرون آمدند. وی ادامه داد: امروز بین مردم و مسئولان استان وحدت، همدلی و همراهی مثال زدنی وجود دارد، به طوری که در اتفاقات بعد از سهمیه بندی بنزین با حضور مسئولان در بین مردم و گفتگو با آنان حداقل تجمعاتی که صورت گرفت به شکل مسالمت آمیز پایان یافت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
در این میان عدم اکران آثار حاضر در جشنواره فیلم فجر همواره یکی از مهمترین مشکلات چرخه اکران بوده است، جشنواره فیلم فجر به عنوان ویترین سینمای ایران بهترین تولیدات یکسال سینما را در خود جای می‌دهد، اما مشخص نیست چرا بهترین آثار سینما در سال در چرخه اکران مورد بی مهری قرار می‌گیرند. بازیگر این فیلم در مورد نظر شخصی خود پس از تماشای فیلم مهدی جعفری اظهار کرد: من به شدت فیلم ۲۳ نفر را دوست داشتم. نکته جالب توجه اینجاست که این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم از جشنواره فیلم فجر از نگاه ملی را از آن خود کرد و مشخص نیست چرا بهترین فیلم از نگاه ملی همچنان باید در صف انتظار اکران ایستاده و به نوعی بهترین زمان‌های اکران را از دست بدهد. فیلم سینمایی ۲۳ نفر اقتباسی از خاطرات گروهی از رزمندگان نوجوان ایرانی است که در جریان جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۱ به اسارت نیروهای عراقی درآمدند. مهدی جعفری کارگردان فیلم سینمایی ۲۳ نفر پیش از این بیشتر در مقام فیلمبردار در سینما فعالیت داشته و تصویربرداری فیلم سینمایی «به‌وقت شام» از کارهای متأخر او محسوب می‌شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، عباس معمارنژاد عصر امروز در سفر به ایلام با قاسم سلیمانی دشتکی دیدار و در این دیدار اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های وزارت اقتصاد است و باید دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در راستای بهبود این رویه از اقتصادهای نوین جهانی متناسب با شرایط و نیازهای کشور الگو بگیرند. وی افزود: اصلاح فرآیندها سودآوری را برای بانک‌ها و بیمه‌ها بیشتر و بسیاری از هزینه‌های جاری آنها را حذف می‌کند، بنابراین تحول دیجیتال در راستای اقتصاد هوشمند نیاز ضروری جامعه است که باید انجام شود. استاندار ایلام در ادامه گفت: قانون طرح هدفمندی یارانه‌ها کار خوبی بود اما به درستی اجرا نشد. وی افزود: هدف اصلی این طرح، هدفمندی واقعی یارانه‌ها بود اما اینکه به فقیر و غنی هر دو به یک اندازه یارانه بدهیم با هدف اصلی این طرح فاصله داشت. وی افزود: سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه‌های اضافی سرمایه‌گذاری جلوگیری شود.
مهرمهر5 روز قبل
متن این یادداشت به شرح زیر است:۱- داده‌های دو نظرسنجی خارجی بیانگر داستانی متفاوت از اعتراضات ایران است. نظرسنجی ۲۰۱۸ نشان داد که ایرانی‌ها از رکود اقتصادی به تنگ آمده و ۸۶ درصد از آنها با افزایش نرخ بنزین مخالف بودند. ۷- کشورهای غربی پس از بهار عربی بارها از پیوستن مردم ایران به این جنبش پشتیبانی کردند و این حمایت‌ها در اعتراضات ۲۰۱۷-۲۰۱۸ ایران اوج گرفت. حدود ۸۱ درصد از ایرانی‌ها گفتند که فعالیت‌های سپاه در خاورمیانه، ایران را «امن‌تر» کرده است. در زمینه پشتیبانی از رهبران، اکثریت مردم ایران از قاسم سلیمانی (۸۲ درصد)، محمدجواد ظریف (۶۷ درصد) و ابراهیم رئیسی (۶۴ درصد) اعلام حمایت کرده‌اند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: در شرایط کنونی حمایت از تولیدکنندگان می‌تواند راهبردی قوی در خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان باشد. وی ادامه داد: توجه و حمایت از تولید داخلی می‌تواند یک راهبرد قوی در خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان در امور اقتصادی کشور باشد و در این میان نقش بانک‌ها حائز اهمیت است. استاندار ایلام گفت: در مواردی که عمدا بدهی و پرداخت معوقات توسط اشخاص صورت نمی‌پذیرد از بانک‌ها حمایت می‌کنیم ولی زمانی واحد تولیدی برای سرپا ایستادن نیاز به حمایت دارد، خواستار کمک از جانب بانک‌ها هستیم. وی افزود: در دولت تدبیر و امید خدمات قابل توجه‌ای در حوزه‌های مختلف انجام شده است و امروز می‌توان ادعا داشت که ایلام بر ریل توسعه در حرکت است. وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه‌های اضافی سرمایه گذاری جلوگیری کنند.
مهرمهر5 روز قبل
وی در ادامه نگاهی به طرح هدفمندی یارانه‌ها داشت و گفت: قانون طرح هدفمندی یارانه‌ها کار خوبی بود اما به درستی اجرا نشد. وی افزود: هدف اصلی این طرح، هدفمندی واقعی یارانه‌ها بود اما اینکه به فقیر و غنی هر دو به یک اندازه یارانه بدهیم با هدف اصلی این طرح فاصله داشت. استاندار ایلاام به رشد بیش از ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در ۴ ماهه نخست سال در استان اشاره کرد و گفت: عزم دولت و نظام برای توسعه استان راسخ است و در این راستا ظرف چند سال گذشته سرمایه گذاری‌های کم نظیری در استان ایجاد شده است که از آن نمونه می‌توان به سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان اشاره کرد. وی در ادامه به مشوق‌های سرمایه گذاری در مناطق مرزی پرداخت و گفت: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مناطق مرزی ۵۰ درصد یارانه تسهیلات داده می‌شود و این می‌تواند انگیزه خوبی در راستای سرمایه گذاری در استان‌های مرزی چون ایلام ایجاد کند. وی افزود: سرمایه گذاران همچنین می‌توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه‌های اضافی سرمایه گذاری جلوگیری کند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: مدیر اگر سالم باشد و به قانون اشراف داشته باشد نباید در اجرایی کردن دستورالعمل‌ها دست به عصا راه برود اما اگر ناتوان باشد و ریگی به کفش داشته باشد، سایه تهدید را بر سر خود می‌بیند و برای اجرای هر کار قانونی باید مدام از این و آن کسب تکلیف کند. وی ادامه داد: همه ما خدمتگذار مردم هستیم و کسی توان خدمتگذاری ندارد می‌تواند، کنار برود. وی ضمن هشدار به مدیرانی که از انجام کارهای قانونی تمرد می‌کنند، افزود: در همه حال از مدیران دفاع کرده‌ام اما تا زمانی این رویکرد ادامه دارد که آنها جایی برای دفاع باقی بگذارند. وی با تاکید بر این مهم که مدیران در راه خدمت به مردم شجاع باشند، تاکید کرد: کار مردم را قانونی انجام دهید و از کسی هم واهمه نداشته باشید. وی در پایان گفت: مدیران باید قدر خود را بدانند و در انجام امورات استقلال خود را حفظ کنند.
فارسفارس5 روز قبل
بر اساس این نظرسنجی‌ها، اگرچه شرایط اقتصادی در ایران مشکل است اما اکثریت ایرانیان از طرح‌های امنیتی دولت خود حمایت می‌کنند و مخالف ناآرامی داخلی در داخل این کشور هستند. نروانی سپس به تلاش تحلیل‌گران غربی برای بهره‌برداری مورد نظر از این اعتراضات کوتاه پرداخته و ذکر نمونه‌هایی می‌نویسد: اعتراضات اولیه واقعی بود و دولت ایران نیز به سرعت آن را پذیرفت. این نظرسنجی‌ها پس از اعتراضات/ آشوب‌های سال‌های ۲۰۱۷/۲۰۱۸ صورت پذیرفته‌اند، زمانی که کارزار فشار حداکثری آمریکا بر ایران در اوج خود بود. نگارنده تاکید می‌کند که با اوصاف فوق، تعجبی ندارد که دولت ایران در جریان بحران اینترنت را قطع کند. ۸۱ درصد ایرانی‌ها همچنین بر این باورند که فعالیت‌های سپاه پاسداران در خاورمیانه ایران را امن‌تر کرده است.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه‌های درگیر درکار، گفت: در قرارگاه دستگاه‌ها عملکرد و تلاش قابل تقدیری داشته‌اند اما همه مثل هم نیستند و برخی از دستگاه نیز بایست بیشتر پای کار باشند. وی ادامه داد: همه ما خدمتگذار مردم هستیم و کسی توان خدمتگذاری ندارد می‌تواند، کنار برود. وی ضمن هشدار به مدیرانی که از انجام کارهای قانونی تمرد می‌کنند، افزود: در همه حال از مدیران دفاع کرده‌ام اما تا زمانی این رویکرد ادامه دارد که آنها جایی برای دفاع باقی بگذارند! وی با تاکید بر این مهم که مدیران در راه خدمت به مردم شجاع باشند، تاکید کرد: کار مردم را قانونی انجام دهید و از کسی هم واهمه نداشته باشید. وی در پایان گفت: مدیران باید قدر خود را بدانند و در انجام امورات استقلال خود را حفظ کنند.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح شنبه در هفتمین نشست کار گروه استانی مقابله با پدیده گردوغبار که با حضور مدیر ستاد مقابله با گردوغبار کشور برگزار شد، ایلام را الگویی موفق در عرصه بیابان زدایی در کشور عنوان کرد و گفت: در استان کارهای مهم و بزرگی در جهت مبارزه با ریزگردها با احیاء جنگل‌ها و بیابان زدایی انجام شده است. وی ادامه داد: از ۸۴ هزار هکتار بیابان موجود در استان تا امروز ۴۰ هزار هکتار بیابان زدایی شده است و ۲۰ هزار هکتار دیگر در دست اقدام است تا بیابان‌های استان به ۲۰ هزار هکتار کاهش یابد. وی ادامه داد: علاوه بر اینکه بایست ریزگردهای را در عراق و استان‌های مرزی عراق دنبال کنیم بایست این موضوع نیز در داخل کشور و به ویژه استان‌های مرزی ایران چون ایلام که بیشترین مرز مشترک با کشور عراق را دارا هست، دنبال کرد. وی افزود: از این رو می‌توان با تزریق اعتبار بیشتر جهت بیابان زدایی در استان یکی از منشاء‌های گردوغبار در کشور را خشک کرد. وی ادامه داد: با این حال از آنجا که استان ایلام یکی از کانون‌های مهم جنگل‌های زاگرس را در اختیار دارد، به تناسب آسیب‌ها و خطر‌های زیادی نیز این منابع مهم ملی را تهدید می‌کند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
استاندار ایلام گفت: مجریان انتخابات در تمام مراحل انتخابات با تکیه بر قانون و ابلاغیه‌های ستاد انتخابات وزارت کشور، می‌توانند اعتماد عمومی مردم را در تمام مراحل جلب کنند چون اجرای دقیق قوانین توسط مجریان، برای مردم فصل‌الخطاب است. وی افزود: خدا را شاکر باشیم که میدان‌دار یکی از مهمترین و حساس‌ترین‌کار‌های نظام جمهوری اسلامی ایران یعنی انتخابات مردمی هستیم. استاندار ایلام ضمن تاکید اهمیت داشتن انتخابات گفت: باید دو مقوله امنیت و قانونی برگزار کردن انتخابات، از مهمترین اولویت‌های هییت اجرایی باشد. استاندار ایلام رفتار مجریان انتخابات را بسیار با اهمیت شمارد و در این راستا گفت: رفتار مجریان نباید به‌گونه‌ای باشد که برای مردم و تمام بازیگران انتخابات کوچکترین شائبه ایجاد کند. استاندار ایلام در پایان نیز از همه فرمانداران خواست در صورت مشاهده، هرگونه تخلفی را بلافاصله گزارش کنند.
الفالف6 روز قبل
برای نگارنده بسی جای خوشنودی است که توانستم سطح توقع مخاطبان را از شبیه «همه» کشورهای جهان بودن به شبیه کشورهای «تراز اول» بودن بالا برده باشم. به این ترتیب، نظراتی که تا پیش از این به آرژانتین و مکزیک و فلیپین شدن رضایت داده بودند اکنون به کمتر از فنلاند و سوئد و سنگاپور راضی نمی‌شدند! در نوشتار قبل، سعی بر آن شد تا این دوقطبی برساخته شده در ذهن مخاطبان از کشورهای عادی و غیرعادی! برای نگارنده بسی جای خوشنودی است که توانستم سطح توقع مخاطبان را از شبیه «همه» کشورهای جهان بودن به شبیه کشورهای «تراز اول» بودن بالا برده باشم. به این ترتیب، نظراتی که تا پیش از این به آرژانتین و مکزیک و فلیپین شدن رضایت داده بودند اکنون به کمتر از فنلاند و سوئد و سنگاپور راضی نمی‌شدند!
فراروفرارو1 هفته قبل
تابناک نوشت: «چهار ماه قبل از حمله پهپادی و موشکی به بزرگترین تأسیسات فرآوری نفت در عربستان سعودی، مقامات امنیتی ایران در یک مجتمع بسیار امنیتی در تهران جمع شدند. به گفته رویترز در این جلسه سردار حسین سلامی، فرمانده سپاه بیان کرد: وقت آن شده که شمشیرهایمان را بیرون بکشیم و درس خوبی به آن‌ها بدهیم. در نهایت هم گزارش موفقیت حمله رهبری ارائه شده است. سفیر ایران در سازمان ملل قویا این گزارش را تکذیب کرده، و نه دولت عربستان و نه آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا CIA هیچ یک در مورد این گزارش رویترز اظهار نظری نکرده‌اند. سه هزار نفر از این نیرو‌ها مستقیما به عربستان سعودی اعزام شده‌اند که نشان دهنده تلاش آمریکا برای وابسته نگاه داشتن عربستان به حمایت نظامی خود است.

به انتهای لیست رسیدید

سردار حاج قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی (زادهٔ ۲۰ اسفند ۱۳۳۵، کرمان) فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. او در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود. وی در ۴ بهمن ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشکری دریافت کرد. سید علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در تقدیر از عملکرد سلیمانی، از او به‌عنوان «شهید زنده» نام برده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار قاسم سلیمانی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا