سردار مسعود زاهدیان

سردار مسعود زاهدیان

ایسناایسنا2 هفته قبل
به گزارش ایسنا، ‌تیتر برخی از مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در ادامه می‌آید که با کلیک روی آن‌ها می‌توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید: ادامه ثبت‌نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی تا ۷ روز دیگر+مراحل ثبت نامسرپرستان خانواری که تاکنون برای دریافت یارانه اقدام و ثبت نام نکرده‌اند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، برای پیگیری فرآیند برخورداری و ثبت درخواست در سایت hemayat. mcls. gov. ir تا ۲۴ دی ماه یعنی هفت روز دیگر فرصت دارند. ورود سامانه بارشی به کشور طی فرداصادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی بعد از ظهر فردا (۱۸ دی ماه) خبرداد. واکنش هاشمی به نحوه خدمت دهی مترو در روز گذشتهمحسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به شلوغی مترو در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی با بیان اینکه نباید خدمات نیروهای مترو را زیر سوال ببریم در عین حال گفت: بر اساس پروتکل مترو در هنگام شلوغی سکوها باید جلوی هر «در» قطار یک نیرو گذاشته شود. درخواست یک عضو شورای شهر تهران: عملیات عمرانی در محدوده رود دره فرحزاد متوقف شودآرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران درخواست کرد عملیات عمرانی محدوده رود دره فرحزاد توسط شهرداری منطقه دو متوقف شود. به گزارش ایسنا، اخبار پربازدید اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است: ادامه ثبت‌نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی تا ۷ روز دیگر+مراحل ثبت نامافزایش شمار جانباختگان حادثه کرمان به ۴۰ نفروضعیت مصدومان مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی از زبان وزیر بهداشتبررسی درخواست‌ متقاضیان بسته معیشتی / بسته‌های معوق پرداخت می‌شودخطر «تلف شدن کامل» برخی گونه‌های حیوانی در آتش‌سوزی‌های استرالیاانتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار مسعود زاهدیان در گفتگو با دفاع‌پرس، با اشاره به نقش هنر در پیشگیری از اعتیاد گفت: یکی از موضوع‌هایی که امروز می‌تواند در بحث مبارزه با اعتیاد و کاهش تلفات انسانی ناشی از مواد مخدر نقش ایفا کند، بالا بردن آگاهی مردم است. وی ادامه داد: یکی از اهداف مهم پلیس مبارزه با مواد مخدر، آگاهی‌بخشی به مردم از طریق هنر است و هنر می‌تواند ما را در اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر یاری کند. سردار زاهدیان اضافه کرد: پلیس امروز توانسته است با همکاری هنرمندان در حوزه ساخت فیلم، تئاتر، هنر‌های تجسمی، موسیقی و … ورود کند و امیدواریم بتوانیم پیام‌های پیشگیری از اعتیاد را از این طریق انتقال دهیم. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: در کنار اقدامات سلبی که پلیس دنبال می‌کند، کار‌های ایجابی می‌تواند مکمل باشد و با کار‌ها و تلاش‌های صورت گرفته ما سعی می‌کنیم که آمار معتادان افزایش نیابد. وی افزود: در سال گذشته و در راستای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و افزایش توان «نه» گفتن دانش‌آموزان و دانشجویان، بیش از هزار تئاتر سازماندهی و در سراسر کشور برگزار شد.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
«سردار مسعود زاهدیان» درباره حضور برخی معتادان متجاهر در مناطق پاکسازی شده شوش، مولوی و هرندی گفت: ترتیبی اتخاذ کردیم تا در این مناطق که سال گذشته پاکسازی شد، نیروهایمان همواره وجود داشته باشند و با افرادی که در این مناطق اقدام به توزیع و خرید و فروش مواد مخدر می‌کنند نیز برخورد شود. البته ممکن است، گاهی اوقات افراد خاطی نیز در این مناطق مشاهده شوند که به محض اطلاع به پلیس قطعا با این افراد برخورد خواهد شد. وی با اشاره به خانه‌های پلاک قرمز و موانع قانونی گفت: مراجع قضایی با همه توان‌شان حامی اقدامات پلیس بودند، البته پیشنهاداتی برای اصلاح قانون داده‌ایم که با رفع آنها نیز امیدواریم این مشکلات کمتر شود. وی همچنین درباره ورود مواد روان‌گردان جدید به کشور گفت: تاکنون چنین اخباری به ما نرسیده است. مواد مخدر افراد را از حالت عادی خارج می‌کند و در شرایط غیرواقعی قرار می‌دهد که این شرایط باعث می‌شود، افراد رفتارهای پرخطری داشته باشند و این‌ها همه و همه نشان از این است که باید از مصرف مواد مخدر پرهیز کرد.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
اخبار اجتماعی- رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا اظهار داشت: با توجه به مجاورت و همسایگی ما با افغانستان که سالانه بیش از ۱۰ هزار تن مواد مخدر تولید می‌کند و به واسطه ترانزیت بودن کشورمان در مسیر قاچاق مواد مخدر، این معضل ما را نیز درگیر کرده است. وی با بیان اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر در کنار کار مقابله‌ای خود به مسئله پیشگیری در این عرصه هم توجه و اهتمام ویژه‌ای دارد، گفت: ارتقاء آموزش‌های همگانی در اولویت کاری این پلیس قرار دارد. این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: این جشنواره هم در راستای کار‌های پیشگیری پلیس با همکاری دستگاه‌های مختلف همچون وزارت علوم تحقیقات و فناوری، ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، موسسه تبیان، قوه قضائیه و سایر دستگاه‌هایی که به نوعی ما را مساعدت کردند برگزار شده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید داشتند، امروز دستگاه‌های مقابله‌ای باید نقش خود را در مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری به خوبی ایفا کنند، گفت: امروز یکی از مشکلات ما در عرصه آگاهی بخشی، نبود محتوای مناسب بوده که این جشنواره می‌تواند در این راه مثمرثمر باشد. سردار زاهدیان عنوان داشت: امروز شاهدیم که هنرمندان به یاری پلیس آمده و سعی می‌کنند در عرصه مبارزه با مواد مخدر با تولید محتوای مناسب که مطمئنا اگر از دل مردم بیرون آمده باشد به دل آنان نیز بهتر می‌نشیند، نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سردار زاهدیان با بیان اینکه پلیس در کنار کار مقابله‌ای خود به مسئله پیشگیری در این عرصه هم توجه ویژه‌ای دارد، گفت: ارتقاء آموزش‌های همگانی در اولویت کاری این پلیس قرار دارد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اظهار داشت: با توجه به مجاورت و همسایگی ما با افغانستان که سالانه بیش از ۱۰ هزار تن مواد مخدر تولید می‌کند و به واسطه ترانزیت بودن کشورمان در مسیر قاچاق مواد مخدر، این معضل ما را نیز درگیر کرده است. وی با بیان اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر در کنار کار مقابله‌ای خود به مسئله پیشگیری در این عرصه هم توجه و اهتمام ویژه‌ای دارد، گفت: ارتقاء آموزش‌های همگانی در اولویت کاری این پلیس قرار دارد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید داشتند، امروز دستگاه‌های مقابله‌ای باید نقش خود را در مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری به خوبی ایفا کنند، گفت: امروز یکی از مشکلات ما در عرصه آگاهی بخشی، نبود محتوای مناسب بوده که این جشنواره می‌تواند در این راه مثمرثمر باشد. سردار زاهدیان عنوان داشت: امروز شاهدیم که هنرمندان به یاری پلیس آمده و سعی می‌کنند در عرصه مبارزه با مواد مخدر با تولید محتوای مناسب که مطمئنا اگر از دل مردم بیرون آمده باشد به دل آنان نیز بهتر می‌نشیند، نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
مهرمهر3 هفته قبل
سردار مسعود زاهدیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه‌ای اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در حوزه مبارزه با مواد مخدر مهم است بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است. وی افزود: یکی از راه‌های تأثیرگذار این است که از هنر در این حوزه استفاده کنیم و با کمک گرفتن از هنر در راستای افزایش دانش عمومی در حوزه مبارزه با مواد مخدر ایفای نقش کنیم. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر به منظور اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه‌ای را آغاز کرده و امیدوار است بتواند با کمک گرفتن از محصولاتی که به این جشنواره ارسال شده است فرهنگ سازی عمومی را آغاز کند. وی افزود: هدف ما این بود که با برگزاری این جشنواره محتوایی برای حضور در فضای مجازی داشته باشیم و نوآوری‌هایی که این هنرمندان می‌توانند در این حوزه ارائه دهند را به مردم ارائه دهیم. وی گفت: درست است که وظیفه پلیس اقدامات سلبی است ولی اقدامات ایجابی هم می‌تواند مکمل کار پلیس باشد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر عصر امروز در آئین اختتامیه جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه مردم و امنیت با موضوع مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد که در حوزه هنری برگزار شد، اظهار کرد: بحث مواد مخدر امروز به عنوان بحثی که تمام جوامع بشری را تهدید می‌کند مطرح است و بیش از ۲۷ میلیون نفر در جهان به اعتیاد درگیر هستند. وی افزود: افغانستان سالانه بیش از ۱۰ هزار تن تولید مواد مخدر دارد و به دلیل همسایگی با این کشور بخشی از این مواد در کشور ما نفوذ می‌کند و مردم ما هم درگیر کرده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از مشکلاتی که در عرصه آگاهی رسانی داریم تولید محتوا است، محتوایی که از دل مردم بیرون بیاید به دل مردم هم می‌نشیند و اثربخشی هم دارد. مجتبی رشوند سرپرست سازمان ناجی هنر و دبیر جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه‌ای نیز در این مراسم گفت: نخستین جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه با توجه به شرایط ویژه جشنواره (۱۱۰ ثانیه) در سه بخش مستند، انیمیشن و داستانی با ۳۰۲ اثر به دبیرخانه از سوی ۱۹۴ هنرمند برگزار شد. رشوند گفت: پنجمین دوره جشنواره فیلم پلیس به زودی شروع می‌شود و سال بعد جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه پلیس را با همکاری یکی دیگر از پلیس‌های تخصصی برگزار می‌کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سورنا ستاری در دیدار با سردار مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، راجع به همکاری‌های دوجانبه با هدف کشف علمی مواد مخدر با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان گفتگو کردند. ستاری افزود: از ورود فناوری و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشف، تشخیص و شناسایی حمایت می‌کنیم. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ایجاد بازار برای خدمات و محصولات دانش‌بنیان ساخت ایران در کنترل و پیشگیری از اعتیاد مهم است. وی ادامه داد: ظرفیت بسیار خوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است که پلیس مبارزه با مواد مخدر می‌تواند بازار خوبی برای این شرکت‌ها ایجاد کند. ستاری افزود: شرکت‌های دانش بنیان دستاورد‌های قابل توجهی داشته‌اند، ولی بسیاری از آن‌ها در دسترس پلیس نبوده که باید از اول ساخته شود. در این دیدار بر استفاده از دانش و فناوری بومی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها به طوری که وابستگی در حوزه کشف، پایش و مبارزه را به پایین‌ترین حد ممکن برساند، تأکید و توافق شد. همچنین مقدمات همکاری آزمایشگاه‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم شد. آزمایشگاه‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر بیش از ۶۰۰ آزمایشگاه مجهز و ۱۲ هزار تجهیز آزمایشگاهی را شبکه‌سازی کرده و ضمن ارائه خدمات آزمایشگاهی به سراسر کشور، خدمات ارائه شده در بستر خود را با تسهیلات ویژه به نخبگان، دانشگاهیان، شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران ارائه می‌دهد. پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز علاوه بر آزمایشگاه مرکزی، در ۲۸ استان آزمایشگاه مستقل و مجهز دارد که می‌تواند با شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه، بررسی مواد کشف شده همکاری کند. همچنین ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در زمینه توسعه تولید و تکثیر سگ‌های پلیس و افزایش همکاری‌ها در امر تجهیزات فنی سنجش از راه دور از جمله موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به اینکه وزارت بهداشت تاکنون درباره محل نگهداری متعادان متجاهر دارای بیماری خاص مانند H. I. V، هپاتیت و زخم‌های باز کاری انجام نداده است، اظهار داشت: پلیس این موضوع را به ستاد مبارزه با مواد مخدر و همچنین به وزیر بهداشت منعکس کرده است. وی افزود: در بخشنامه‌ای، وزارت بهداشت چند مرکز را جهت نگهداری معتادان متجاهر دارای بیماری خاص به ما معرفی کرد، اما برای بستری شدن و ترخیص آن‌ها از ما سپرده و ضمانت می‌خواهند. بنابر گزارش دفاع‌پرس، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: کار جمع‌آوری معتادان متجاهر مانند کار یک کارخانه است که اگر چرخ‌دنده یک وسیله از کار بیفتد، کار بقیه دستگاه‌ها نیز دچار اختلال می‌شود و تلاش‌ها به هدر می‌رود. سردار زاهدیان خاطرنشان کرد: پلیس، معتادان متجاهر دارای بیماری خاص را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را تحویل مراکز غربالگری می‌دهد، اما آن‌ها چند روز بعد دوباره در کف خیابان هستند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا تاکید کرد که مصرف مخدر گل جرم بوده و استعمال آن می‌تواند منجر به دستگیری و بازداشت متخلفان شود. سردار مسعود زاهدیان در گفت‌وگو با ایسنا درباره اینکه در بعضی از معابر و فضاهای عمومی برخی افراد اقدام به استعمال مخدر گل کرده و مانند سیگار آن را مصرف می‌کنند، گفت: برابر قانون و مقررات مصرف هرگونه موادمخدر و روانگردان جرم بوده و درصورتی که مأموران پلیس با آن مواجه شوند با آن برخورد خواهند کرد. وی درباره اینکه آیا شهروندان نیز می‌توانند مصرف این ماده در فضاهای عمومی را به پلیس گزارش کنند، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ موارد اینچنینی را به پلیس گزارش دهند تا نسبت به برخورد با آن اقدام شود. رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا تصریح کرد: گل نیز همچون دیگر مواد مخدر نظیر تریاک، هروئین و … بوده و تفاوت در شیوه استعمال آن، دلیلی بر غیرمجرمانه بودن آن نیست و پلیس همانطور که با مصرف انواع موادمخدر در خیابان و معابر برخورد می‌کند با مصرف این ماده نیز برخورد خواهد کرد. انتهای پیام
همشهریهمشهری2 ماه قبل
وی در مورد ضرورت کمک دیگر کشورهای جهان به ایران در امر مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: لازم است همه دنیا و نه فقط اروپایی‌ها بیایند و به ما کمک کنند. امروز ۹۰ درصد تریاک دنیا در افغانستان تولید می‌شود و همین تریاک هم تبدیل به هروئین و مورفین و … می‌شود. مصرف این نوع از مواد در ایران خیلی محدود است و این نشان می‌دهد تولید این مواد به قصد کشورهای دیگر انجام می‌شود اما ایران آن را کشف می‌کند و اجازه عبور به آن را نمی‌دهد. به همین دلیل نیز کشورهای خارجی باید هم تجهیزات به ما بدهند و هم حمایت‌های لازم در زمینه مبارزه با مواد مخدر انجام دهند. این میزان بسیار ناچیز است و فقط کمک‌هایی در تهیه تجهیزات مرکز سپکا - سگ‌های آموزش‌دیده - بود که آن هم از طرف ژاپن بود.
مهرمهر2 ماه قبل
سردار مسعود زاهدیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در دو عملیات که در مرزهای کشورمان انجام شده ۳۰۰ و ۲۰۰ کیلوگرم شیشه افغانی کشف شد. وی افزود: همچنین در یک عملیات دیگر در خراسان جنوبی ۱۲۶ کیلوگرم از این ماده مخدر کشف شده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به فراگیری این ماده مخدر و تمایل قاچاق آن از سوی کارتل‌های موادمخدر گفت: شیشه افغانی در افغانستان راحت‌تر تولید می‌شود و به راحتی می‌توانند مواد متفرقه در شیشه مخلوط کنند و به همین منظور قیمت تولید نازل می‌شود و سودآوری بیشتری برایشان دارد. سردار زاهدیان گفت: با توجه به اینکه ظاهر شیشه افغانی با شیشه شباهت بسیاری دارد دمی توانند یک ماده بی کفیت که ناخالصی دارد و آثار تخریبی بالایی دارد را با همان قیمت بالای شیشه به فروش برسانند و خودشان سود کنند. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قوانین مرتبط با ضربه زدن به بنیادهای اقتصادی قاچاقچیان اصلاح شدند یا خیر گفت: امیدوارم تا پایان امسال نتیجه قطعی در این مورد حاصل شود، فعلا قوانینی که نیاز به اصلاح و بازنگری داشته‌اند به مجمع تشخیص اعلام شده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران را بزرگترین کشف کننده موادمخدر در سطح جهان اعلام کرد و گفت: کشورمان به تنهایی در مقابل مسیر عبور قاچاق موادمخدر از افغانستان ایستاده و لازم است دیگر کشور‌های جهان نیز در این فرآیند به ایران کمک کنند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سردار مسعود زاهدیان درباره برخورد پلیس ایران ابا قاچاق مواد مخدر به دیگر کشور‌ها و کمک‌های بین‌المللی، اظهار کرد: در بحث قاچاق مواد مخدر ما به تکلیف انسانی خودمان عمل می‌کنیم و در حال انجام اقدامات خود متناسب با توانمندی و امکانات موجود هستیم. وی در مورد ضرورت کمک دیگر کشور‌های جهان به ایران در امر مبارزه با موادمخدر نیز گفت: لازم است که همه دنیا و نه فقط اروپایی‌ها بیایند و به ما کمک کنند. رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بزرگترین کاشف موادمخدر در جهان است، گفت: ما این اقدامات را از سر وظیفه انسانی خود انجام می‌دهیم و در واقع در مقابل دسترسی بسیاری از شهروندان و جوانان کشور‌های اروپایی و … در مقابل قاچاق مواد مخدر ایستاده‌ایم. به همین دلیل نیز کشور‌های خارجی باید هم تجهیزات به ما بدهند و هم حمایت‌های لازم را از ما در مبارزه با مواد مخدر انجام دهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
سردار مسعود زاهدیان، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران، را بزرگترین‌ کشف کننده موادمخدر در سطح جهان اعلام کرد و گفت که کشورمان به تنهایی در مقابل مسیر عبور قاچاق موادمخدر از افغانستان ایستاده و لازم است دیگر کشورهای جهان نیز در این فرآیند به ایران کمک کنند. اعتمادآنلاین| سردار مسعود زاهدیان، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران، درباره برخورد پلیس ایران ابا قاچاق مواد مخدر به دیگر کشورها و کمک‌های بین‌المللی، گفت: در بحث قاچاق مواد مخدر ما به تکلیف انسانی خودمان عمل می‌کنیم و در حال انجام اقدامات خود متناسب با توانمندی و امکانات موجود هستیم. وی در مورد ضرورت کمک دیگر کشورهای جهان به ایران در امر مبارزه با موادمخدر نیز گفت: لازم است که همه دنیا و نه فقط اروپایی‌ها بیایند و به ما کمک کنند. رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بزرگترین کاشف موادمخدر در جهان است، گفت: ما این اقدامات را از سر وظیفه انسانی خود انجام می‌دهیم و در واقع در مقابل دسترسی بسیاری از شهروندان و جوانان کشورهای اروپایی و … در مقابل قاچاق مواد مخدر ایستاده‌ایم. به همین دلیل نیز کشورهای خارجی باید هم تجهیزات به ما بدهند و هم حمایت‌های لازم را از ما در مبارزه با مواد مخدر انجام دهند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران را بزرگترین‌ کشف کننده موادمخدر در سطح جهان اعلام کرد و گفت که کشورمان به تنهایی در مقابل مسیر عبور قاچاق موادمخدر از افغانستان ایستاده و لازم است دیگر کشورهای جهان نیز در این فرآیند به ایران کمک کنند. سردار مسعود زاهدیان در گفت‌وگو با ایسنا درباره برخورد پلیس ایران ابا قاچاق مواد مخدر به دیگر کشورها و کمک‌های بین‌المللی، اظهار کرد: در بحث قاچاق مواد مخدر ما به تکلیف انسانی خودمان عمل می‌کنیم و در حال انجام اقدامات خود متناسب با توانمندی و امکانات موجود هستیم. وی در مورد ضرورت کمک دیگر کشورهای جهان به ایران در امر مبارزه با موادمخدر نیز گفت: لازم است که همه دنیا و نه فقط اروپایی‌ها بیایند و به ما کمک کنند. رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بزرگترین کاشف موادمخدر در جهان است، گفت: ما این اقدامات را از سر وظیفه انسانی خود انجام می‌دهیم و در واقع در مقابل دسترسی بسیاری از شهروندان و جوانان کشورهای اروپایی و … در مقابل قاچاق مواد مخدر ایستاده‌ایم. به همین دلیل نیز کشورهای خارجی باید هم تجهیزات به ما بدهند و هم حمایت‌های لازم را از ما در مبارزه با مواد مخدر انجام دهند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون خبر داد. به گزارش ایلنا، سردار مسعود زاهدیان رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در حاشیه طرح ظفر ۲ در جمع خبرنگاران با اشاره به کشفیات مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر کشف شده است و ۷۲ درصد از این کشفیات با اقدامات اطلاعاتی بوده و بیش از ۷۰ درصد از استان‌های شرق بوده است. رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا خاطرنشان کرد: طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در تهران در اطراف مدارس و سطح معابر همواره اجرا خواهد شد. سردار زاهدیان درباره اقدامات پلیس در جدار مرزها گفت: با تلاش‌های صورت گرفته امروز جدار مرزها تقویت شده است و طی هفته گذشته بیش از شش تن مواد مخدر در هنگ مرزی سراوان و همچنین در هنگ مرزی میرجاوه بیش از دو تن مواد مخدر کشف شده است. رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درباره کمک کشورهای خارجی برای مبارزه با مواد مخدر گفت: متاسفانه علی رغم تاکید ایران در مجامع بیت‌المللی کشورهای اروپایی در این راستا هیچگونه کمکی به ایران نکردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا صبح امروز با حضور در دومین مرحله از طرح ظفر گفت: بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون در کشور کشف شد و بیش از ۷۰ درصد کشفیات در استان‌های شرقی کشور انجام شده است. سردار زاهدیان افزود: اقدامات پلیس در مرز‌ها تقویت شده و در هفته گذشته بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان و ۲ نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد و قاچاقاقچیان دستگیر شدند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان ۲ و نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد. رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: در سال ۲۰۰۱، ۱۸۵ تن تولید مواد مخدر بوده و امروز به بیش از ۲۰۰ تن رسیده است. مقامات کشور‌های دیگر این را باید در نظر داشته باشند، اگر در نقطه تولید مواد اقدامی نشود آن وقت گرم به گرم آن باید در جیب جوانان اروپایی کشف شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر در کشور خبر داد. سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا صبح امروز در دومین مرحله از طرح ظفر اظهار کرد: بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شد و بیش از ۷۰ درصد کشفیات در استان‌های شرقی کشور انجام شده است. پارک‌های پایتخت همه روزه در رصد پلیس مبارزه با موادمخدر است. رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: در سال ۲۰۰۱، ۱۸۵ تن تولید مواد مخدر بوده و امروز به بیش از ۲۰۰ تن رسیده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان ۲ و نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
سردار رحیمی، رئیس پلیس پایتختانهدام باند بزرگ مواد مخدر در تهرانرئیس پلیس پایتخت از انهدام یک باند بزرگ مواد مخدر در تهران خبر داد و گفت: ۹۰۰ معتاد متجاهر هم جمع‌آوری شدند. وی گفت: خوشبختانه با استفاده از ظرفیت‌های پلیس تهران بزرگ و با اجرای ۲۰۰ حکم طی سه روز گذشته موفق شدیم ۲۷۰ خرده‌فروش مواد مخدر را دستگیر کنیم. فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: در این طرح بیش از ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از این خرده‌فروشان مواد مخدر کشف شد و ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع‌آوری شدند. وی تأکید کرد: عزم نیروی انتظامی و دستگاه قضا بر این است که برخورد همه‌جانبه‌ای با مجرمان، قاچاقچیان مواد مخدر، سارقان، مالخر‌ها و مزاحمین نوامیس داشته باشند. سردار زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدرکشف بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر در سال جاریرئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا صبح امروز در دومین مرحله از طرح ظفر اظهار کرد: بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر کشف شد و بیش از ۷۰ درصد کشفیات در استان‌های شرقی کشور انجام شده است. پارک‌های پایتخت همه روزه در رصد پلیس مبارزه با موادمخدر است. سردار زاهدیان گفت: اقدامات ما در مرزها تقویت شده و در هفته گذشته بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان و ۲ نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد که با هماهنگی مراجع قضایی و مرزبانی این کشفیات انجام شد و عوامل قاچاق هم دستگیر شدند. رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: در سال ۲۰۰۱، ۱۸۵ تن تولید مواد مخدر بوده و امروز به بیش از ۲۰۰ تن رسیده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان ۲ و نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
چهل و سومین نشست روسای دستگاه‌های مقابله‌ای با مواد مخدر در حالی در مرکز همایش‎های بین‌المللی سازمان ملل متحد در شهر بانکوک-تایلند در حال برگزاری است که ایران با رأی تمامی هیأت‌های حاضر به سمت نایب اولی اجلاس دستگاه‌های مقابله‌کننده با مواد مخدر آسیا و اقیانوسیه برگزیده شد. اعتمادآنلاین| سازوکار اجلاس دستگاه‌های مقابله‌کننده با مواد مخدر آسیا و اقیانوسیه موسوم به هونلئا با تصویب شورای اقتصادی اجتماعی ملل متحد به‌عنوان بازویی کمکی برای دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم ملل متحد تأسیس شده است و در چهار منطقه جغرافیایی جهان، جلسات سالیانه برگزار می‌کند. جمهوری اسلامی ایران به همراه ۵۲ کشور دیگر عضو منطقه آسیا و اقیانوسیه محسوب می‌شود. هدف این نشست‌های تخصصی سالانه، تقویت هماهنگی و شیوه‌های کشف روندهای قاچاق مواد مخدر مناطق مختلف است که گزارش سالیانه آن برای کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل متحد ارسال می‌شود. منبع: ایرنا
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، همزمان با هفته بزرگداشت نیروی انتظامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تفاهم نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم نامه میان ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در محل ستاد مبارزه با مواد مخدر ناجا به امضا رسید. وی گفت: این کارگاه‌ها در سراسر کشور پراکنده‌اند و اگر بتوانیم با نیروی انتظامی تعاملی همیشگی داشته باشیم از راه‌های مختلف فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی امکانات خوبی برای جامعه کارگری فراهم می‌شود. سردار زاهدیان نیز در این دیدار‌، با استقبال از این پیشنهادات اظهار کرد: از فعالیت‌های پیشگیرانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه مواد مخدر خرسندیم و از آنجا که شکل مواد مخدر در جامعه تغییر کرده این فرصت را مغتنم می‌شماریم و از طریق تعامل، آموزشهای متفاوت و مشترک زمینه‌های بهبودی را فراهم می‌کنیم. انتهای پیام/
ایلناایلنا3 ماه قبل
همزمان با هفته بزرگداشت نیروی انتظامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تفاهم نامه همکاری امضا کردند. به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت تعاون این تفاهم‌نامه میان ابراهیم صادقی‌فر، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون و سردار مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در محل ستاد مبارزه با مواد مخدر ناجا به امضا رسید. صادقی فر در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های نیروی انتظامی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پوشش بیش از دو هزار کارگاه بالای ۵۰ نفر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و ورزشی را برای مباحث آموزشی، پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر آغاز کرده و این موضوع فصل مشترک خوبی است تا با استفاده از تجربیات نیروی انتظامی بتوانیم با یک کار مشترک دائمی بخش عظیمی از جامعه که کارگران و خانواده‌شان را تحت آموزش‌های تخصصی، اصولی و درست قرار دهیم. او گفت: این کارگاه‌ها در سراسر کشور پراکنده‌اند و اگر بتوانیم با نیروی انتظامی تعاملی همیشگی داشته باشیم از راه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی امکانات خوبی برای جامعه کارگری فراهم می‌شود. سردار زاهدیان نیز در این دیدار با استقبال از این پیشنهادات اظهارکرد: از فعالیت‌های پیشگیرانه وزارت تعاون در زمینه مواد مخدر خرسندیم و از آنجاکه شکل مواد مخدر در جامعه تغییر کرده این فرصت را مغتنم می‌شماریم و از طریق تعامل، آموزش‌های متفاوت و مشترک زمینه‌های بهبودی را فراهم می‌کنیم.
برنابرنا3 ماه قبل
همزمان با هفته بزرگداشت نیروی انتظامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تفاهم نامه همکاری امضا کردند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ این تفاهم نامه میان «ابراهیم صادقی فر» معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سردار «مسعود زاهدیان» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در محل ستاد مبارزه با مواد مخدر ناجا به امضا رسید. صادقی فر در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های نیروی انتظامی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پوشش بیش از ۲هزار کارگاه بالای ۵۰ نفر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و ورزشی را برای مباحث آموزشی، پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر آغاز کرده و این موضوع فصل مشترک خوبی است تا با استفاده از تجربیات نیروی انتظامی بتوانیم با یک کار مشترک دائمی بخش عظیمی از جامعه که کارگران و خانواده شان را تحت آموزش‌های تخصصی، اصولی و درست قرار دهیم. وی گفت: این کارگاه‌ها در سراسر کشور پراکنده‌اند و اگر بتوانیم با نیروی انتظامی تعاملی همیشگی داشته باشیم از راه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی امکانات خوبی برای جامعه کارگری فراهم می‌شود. سردار زاهدیان نیز در این دیدار، با استقبال از این پیشنهادات اظهارکرد: از فعالیت‌های پیشگیرانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه مواد مخدر خرسندیم و از آنجا که شکل مواد مخدر در جامعه تغییر کرده این فرصت را مغتنم می‌شماریم و از طریق تعامل، آموزشهای متفاوت و مشترک زمینه‌های بهبودی را فراهم می‌کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
وی افزود: انتظار ما از دانش آموزانی که در طرح همیاران پلیس شرکت می‌کنند، این است که در نهایت ادب و احترام به رانندگان محترم یادآوری کنند «کمربند ایمنی خود را ببندند، با تلفن همراه صحبت نکنند، از خوردن و آشامیدن در حین رانندگی پرهیز کنند و هنگام خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند». سردار هادیانفر همچنین به همیاران پلیس توصیه کرد: به رانندگان بگویید «با سرعت مجاز رانندگی کنند، در محل‌های غیر مجاز سبقت نگیرند، با دیگران صحبت نکنند و به جلو توجه داشته باشند». افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی «ایپاس ۲۰۱۹» هجدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، امنیتی و ایمنی (ایپاس ۲۰۱۹) صبح امروز با حضور سردار اشتری فرمانده ناجا در مصلی امام خمینی (ره) افتتاح شد در این مراسم، سردار محمدعلی نوری‌نژاد معاون هماهنگ‌کننده ناجا، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر، سردار علی مستاجران فرمانده هواناجا، سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، سردار شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا و سردار جان‌نثاری جانشین رئیس پلیس یگان ویژه حضور داشتند. این دوره از نمایشگاه با شعار؛ «پلیس، امنیت و ایمنی، پشتوانه رونق تولید» برگزار شده است. هدف از برگزاری این نمایشگاه، بروزرسانی، توسعه و بهبود کمی و کیفی تجهیزات پلیسی، ​استفاده از فناوری‌های روز جهان با هدف تسهیل و تسریع در مأموریت‌های محوله و افزایش توانمندی و فناوری‌های پلیسی است. این نمایشگاه به مساحت ۱۵ هزار و ۶۰۰ متر مربع و در ۳۲۰ غرفه برگزار می‌شودو ۳۱۲ شرکت در آن حضور دارند، همچنین ۲۱ نماینده از کشور‌های خارجی و ۱۸ رده از پلیس‌های تخصصی ناجا حضور دارند.۶۲ اختراع و اثر از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، مازندران، اردبیل، تهران، گیلان، مرکزی و کردستان در این نمایشگاه ارائه شده است. نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۹ تا ۱۱ مهر ادامه دارد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
به گزارش ایسنا، طبق ماده ۴۲ قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر مصوب سال ۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام، «به قوه قضائیه اجازه داده می‌شود که بخشی از محکومان مواد مخدر را بهجای زندان در اردوگاه‌های خاص (‌با شرائط سخت و عادی) ‌ نگهداری کنند. مدیرعامل موسسه دانش اعتیاد و روان‌شناسی ایرسا با اشاره به اینکه موضوع تغییر محل نگهداری خرده‌فروشان از زندان‌ها به مراکز اردوگاه‌ها، در ماده ۴۲ قانون مبارزه با مواد مخدر مطرح شد، افزود: ماده ۴۲ قانون مبارزه با مواد مخدر، اجراکنندگان قانون را برای نگهداری خرده‌فروشان در اردوگاه‌ یا زندان‌ها به نوعی بر سر دو راهی قرار داده است. یکی از مباحثی که هم‌اکنون درباره مجازات خرده‌فروشان مطرح می‌شود تغییر محل نگهداری خرده‌فروشان از زندان‌ها به مراکز اردوگاه‌هاست و این که آیا باید مجازات خرده‌فروشان تشدید شود یا خیر؟. اما نکته‌ای که وجود دارد آن است که آیا نگهداری خرده‌فروشان در زندان‌ها راه حلی مناسبی است؟. وی با اشاره به دیگر عوارض مواد مخدر نیز بیان کرد: در مغز گیرنده‌هایی برای مورفین وجود دارد که در صورت استفاده از مواد مخدر تعداد گیرنده‌ها و نیاز به مورفین در بدن آنها نیز افزایش می‌یابد، همچنین سیستمی جهت پاداش به فعالیت‌های لذت بخش، در مغز وجود دارد که به واسطه مواد مخدر و محرک، تخریب می‌شوند، در این حالت فرد معتاد پس از مدتی نه تنها از مواد مخدر بلکه از زندگی معمول نیز لذت نمی‌برد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار مسعود زاهدیان با اشاره به این که ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است گفت: کشور ایران از لحاظ جغرافیایی در مجاورت کشور افغانستان قرار دارد، کشور افغانستان بزرگترین تولید کننده مواد مخدردر جهان است و ایران را به عنوان مسیر ابتدایی انتقال مواد مخدر به کشور‌های مصرف کننده که غالبا کشور‌های اروپایی هستند انتخاب می‌کند. وی افزود: در سال گذشته با شبکه‌های انتقال دهنده و عناصر دخیل در قاچاق مواد مخدر برخورد و به مراجعه قضایی معرفی شدند و بیش از ۸۰۰ تن انواع مواد مخدرکشف شد. سردار زاهدیان با بیان این که ایران بزرگترین کاشف موادمخدر جهان است ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷۵ تن انواع مواد مخدر توسط پلیس کشف شده و بیش از ۴۰۰ تن در مجموع، کشفیات دستگاه‌های مقابله‌ای کشور که پلیس، وزارت اطلاعات، بسیج و گمرک هستند کشف و ضبط شده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پایان بیان کرد: در سال جاری ۱۰ درصد کشفیات مواد مخدرنسبت به سال گذشته در شرایط مشابه افزایش داشته است. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید