سردرد

سردرد

فراروفرارو16 ساعت قبل
به نظر شما با چنین مدیری چطور مواجه شویم؟ پاسخ: دوست عزیز، کار کردن با یک رئیس زورگو می‌تواند به سلامت روان کارمند آسیب بزند. دکتر «گری نیمی»، مدیر موسسه‌ای به نام Workplace Bullying است که کارش، تحقیقات در زمینه زورگویی در محیط کار است. او در تحقیقاتی، عادت‌های رایج مدیران زورگو را شناسایی کرده و به صورت یک لیست، منتشر کرده، از جمله «تحقیر کلامی»، «نوسانات خلقی که ظاهرا غیرقابل کنترل‌اند» و «داد و فریاد و خشم کودکانه و غیرمنطقی». کسانی که تا حالا با یک رئیس زورگو سر و کار نداشته‌اند، با شنیدن ماجرای زویی ممکن است شوکه شوند. برخورد با یک مدیر زورگو، بی‌شباهت با هم‌کلاسی زورگو در دوران مدرسه نیست.
مهرمهر16 ساعت قبل
دکتر پیمان اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه هر ساله با آغاز فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی آمار مصدومان با گاز منو کسیدکربن افزایش می‌یابد، اظهار کرد: در ۹ ماهه نخست امسال ۱۰۷ نفر که دچار مسمومیت با گاز منو کسیدکربن شده بودند توسط اورژانس نجات یافتند. اسدی در ادامه با بیان اینکه از این تعداد ۶۸ نفر مرد و ۳۹ نفر زن و با میانگین سنی ۴ تا ۸۰ ساله بودند، تأکید کرد: شهروندان باید به توصیه‌های ایمنی برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار ناشی از مسمومیت با منو کسیدکربن توجه و رعایت کنند. وی با تأکید بر اینکه نباید هیچ نوع خوراکی و نوشیدنی به بیمار داده شود، گفت: اتصالات گاز را بسته و از روشن کردن لامپ و آتش خودداری شود. گاز منو کسیدکربن گازی بی رنگ و بی بو است و در اثر احتراق ناقص مواد سوختی تولید می‌شود، بخاری، آبگرمکن، شومینه و اجاق گازها به علت سیستم تهویه نامناسب (دودکش) عامل اصلی مسمومیت با این گاز هستند. دکتر اسدی همچنین به علائم مسمومیت با منو کسیدکربن نیز اشاره کرد و افزود: سردرد، سرگیجه، ضعف و بی حالی، تهوع و استفراغ، عدم تعادل در راه رفتن، خواب آلودگی، تند نفس کشیدن و بی قراری از علائم مسمومیت با این گاز است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
ترشح اسید معدهیکی از عواقب جدی و جبران ناپذیر سلامت جسمانی بدن نوشیدن چای کهنه دم است که می‌تواند باعث تحریک ترشح اسید معده شود که عوارضی مانند زخم معده، رفلاکس و مشکلات گوارشی را به همراه دارد. افزایش کلسترول خوننوشیدن چای کهنه و دوباره دم کردن آن می‌تواند افزایش کلسترول خون و اختلال در سیستم گردش خون را به همراه داشته باشد. اگر چای بیش از ۱۰ دقیقه دم بکشد می‌توان نام کهنه بودن بر آن گذاشت؛ طبق تحقیقات دانشمندان چای تازه خستگی را کاهش می‌دهد، اما چای کهنه خستگی را تا ۱۳ درصد افزایش خواهد داد. همه ما به خوبی می‌دانیم که در تولید چای کیسه‌ای به هیچ عنوان از برگ کامل چای استفاده نمی‌شود و به جای آن خاک چای در کیسه‌ها قرار داده می‌شود. توصیه‌هایی برای مصرف صحیح چایبهتر است چای دم کردنی را جایگزین چای کیسه‌ای کنید و از چای حاوی عطر و بوی مصنوعی کمتر استفاده کنید، حتما به نوشیدن چای بعد از ۱۰ دقیقه از دم کردن آن اقدام کنید، از مصرف چای کهنه دم در فلاکس و قوری پرهیز کنید، سعی کنید چای سبز را به عنوان خواص آنتی اکسیدانی بالا جایگزین چای سیاه کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
هنگامی که این سلول‌های مویی موسوم به «سلول‌های براش» (brush cells) در معرض آلرژن‌ها قرار می‌گیرند، موجب می‌شوند که مواد شیمیایی، التهاب را پدید آورند. باور پیشین پژوهشگران این بود که سلول‌های ایمنی بدن، این مواد شیمیایی التهابی را به وجود می‌آورند. سلول‌های براش، شکلی شبیه به قطرات اشک دارند که روی برآمدگی‌های مو مانند قرار گرفته‌اند. این سلول‌ها هنگام مواجه شدن با یک ماده شیمیایی موسوم به «ATP» هم لیپید تولید می‌کنند. پژوهشگران هنوز این موضوع را تایید نکرده‌اند که سلول‌های براش بینی انسان، نسبت به آلرژن‌ها همان واکنشی را دارند که در سلول‌های بینی موش‌ها دیده می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
وی ادامه داد: درصد چربی خون در استان ۱۸ درصد و در کشور ۲۶٫۵ درصد است. وی بیان کرد: پس از هر انقباض قلب یک زمان انبساط (استراحت) دارد که در این زمان خون فشار کمتری به دیواره رگ‌ها وارد می‌کند این حالت را فشار خون حداقلی یا دیاستولی می‌گویند. وی با اشاره به علائم فشار خون بالا خاطرنشان کرد: بدون علامت است و اگر علامتی نداشته باشد باعث آسیب به اعضای حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، کلیه و چشم می‌شود. به همین دلیل به قاتل خاموش معروف است. عسکر پور بیان کرد: درصد شیوع چاقی و اضافه وزن در استان ۲۲٫۳ است در حالی که این میزان در کشور به ۲۲٫۷ درصد می‌رسد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
بیشترین آمار مرگ ناشی از گازگرفتگی در سال جاری در آذر ماه ثبت شده، در این ماه متأسفانه ۱۲۳ نفر بر اثر مسمومیت با گاز جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۶٫۷ درصد بیشتر شده است. بر اساس این گزارش از کل تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در ۹ ماهه امسال ۳۲۸ نفر مرد و ۱۰۸ نفر زن بودند. در این مدت استانهای تهران با ۸۴، آذربایجان شرقی با ۴۳ و اصفهان با ۳۹ فوتی بیشترین آمار تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن را داشته‌اند، آمار تلفات گازگرفتگی در بیش از نیمی از استانها کمتر از ۱۰ نفر و در استان قم صفر گزارش شده است. بیشترین آمار مرگ ناشی از گازگرفتگی در سال جاری در آذر ماه ثبت شده، در این ماه متأسفانه ۱۲۳ نفر بر اثر مسمومیت با گاز جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۶٫۷ درصد بیشتر شده است. همچنین ضمن استفاده بهینه از وسایل گرمازا، ‌ به توصیه‌های ایمنی درباره سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز مونوکسید کربن از دودکش این وسایل توجه کنند.
فارسفارس1 روز قبل
خبرگزاری فارس از پردیس؛ رضا افراسیابی: فاز ۱۱ شهر پردیس به ۲ بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. در فاز ۱۱ شهر پردیس سگ‌ها جولان می‌دهند و از همان ورودی آن‌ها را دیده می‌شود. دردسرهای نبود تابلو راهنمایی رانندگیبیشتر خیابان‌های فاز ۱۱ شهر پردیس شیب تندی دارند. در تقاطع‌های فاز ۱۱ تصادف شدید کم نداریم.» یک نانوایی برای ۶ هزار خانوار! داخل تنها نانوایی فاز ۱۱ شهر پردیس که نان بربری و لواش پخت می‌کند، حسابی شلوغ است.
رکنارکنا1 روز قبل
علت پولیپ بینی چیست؟ هرچند علت پولیپ بینی هنوز کاملا مشخص نیست؛ اما پولیپ بینی با التهاب طولانی مدت مخاط بینی و سینوس‌ها مرتبط است که به آن، رینوسینوزیت مزمن می‌گویند. آیا پولیپ بینی خطرناک است؟ شواهدی مبنی بر خطرناک بودن پولیپ بینی وجود ندارد؛ اما پولیپ بینی می‌تواند آن‌قدر بزرگ شود که مزاحمت ایجاد کرده و تخلیه‌ی طبیعی بینی و تهویه‌ی از سینوس‌ها را با اختلال مواجه کند. پولیپ بینی در بچه‌ها شایع‌تر است یا در بزرگسالان؟ بستگی به این دارد که چه نوع پولیپ بینی مدنظرتان باشد. آیا برخی از افراد، بیشتر مستعد ابتلا به پولیپ بینی هستند؟ فیبروز کیستیک، یکی از عوارضی است که ممکن است فرد را در معرض ابتلا به پولیپ بینی قرار دهد. علائم پولیپ بینی چیست؟ در مراحل اولیه، پولیپ بینی هیچ علامتی ندارد؛ اما با بزرگ‌تر شدن پولیپ، ممکن است دچار گرفتگی بینی، سرفه، سردرد، افت حس بویایی و چشایی و فشار سینوسی شوید.
انتخابانتخاب1 روز قبل
علائم آنفلوانزای B نسبت به آنفلوانزای A کمی خفیف‌تر است و برخلاف آنفلوانزای A که هم در انسان‌ها رخ می‌دهد و هم در حیوانات، آنفلوانزای B فقط انسان‌ها را درگیر می‌کند. در این مطلب بیشتر به بررسی علائم آنفلوانزا B و اینکه مردم چگونه می‌توانند آن را درمان کرده و احتمالا از آن جلوگیری کنند، می‌پردازیم. علائم آنفلوانزا Bعلائم آنفلوانزا به طور ناگهانی بروز می‌کند و یک فرد ممکن است یکی یا همه‌ی موارد زیر را داشته باشد:. علائم سرماخوردگی تا حدودی مشابه علائم آنفلوانزا است با این تفاوت که علائم سرماخوردگی به طور آهسته‌تری بروز می‌کنند. درمان آنفلوانزا Bدر بیشتر افراد، آنفلوانزا در طی ۲ هفته به خودی خود از بین می‌رود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، ابراهیم شیبانی، رئیس اسبق بانک مرکزی ادامه داد: اعمال برخى تغییراتى که در این طرح بیان شده اصلا لازم نیست. وی افزود: وظیفه بانک مرکزی کنترل سه اهرم نقدینگى، تورم و پایه پولى است و اگر این وظایف انجام شود، می‌توان تقاضای کل را مدیریت کرد. شیبانی افزود: بودجه امسال مشکلات عدیده‌اى دارد و نگران کننده است و هر وقت آن را می‌خوانم سردرد می‌گیرم. این خبر در حال تکمیل است …
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
وی ادامه داد: درصد چربی خون در استان ۱۸ درصد و در کشور ۲۶٫۵ درصد است. وی بیان کرد: پس از هر انقباض قلب یک زمان انبساط (استراحت) دارد که در این زمان خون فشار کمتری به دیواره رگ‌ها وارد می‌کند این حالت را فشار خون حداقلی یا دیاستولی می‌گویند. وی با اشاره به علائم فشار خون بالا خاطرنشان کرد: بدون علامت است و اگر علامتی نداشته باشد باعث آسیب به اعضای حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، کلیه و چشم می‌شود. به همین دلیل به قاتل خاموش معروف است. عسکر پور بیان کرد: درصد شیوع چاقی و اضافه وزن در استان ۲۲٫۳ است در حالی که این میزان در کشور به ۲۲٫۷ درصد می‌رسد.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس اسبق بانک مرکزی گفت: طرح بانکداری اسلامی بسیار حجیم و شامل ۲۱۴ ماده و تبصره است و برخی تغییرات در این طرح لازم است. به طور مثال، هیات مدیره بانک مرکزی به هیات عالی تغییر نام داده و سه اقتصاددان که دو نفر از آنها به قید قرعه انتخاب می‌شوند باید در این هیات عضو باشند. وی ادامه داد: نکته دیگر این است که بانک مرکزی می‌تواند از حساب افرادی که معوقات خودت را پرداخت نکردند از سایر بانک‌ها برداشت کنند که این اتفاق خوبی است. من به بحث بودجه سال آینده فکر می‌کنم سردرد می‌گیرم. وی ادامه داد: بحث دیگر ممنوعیت تبلیغ بانک‌ها و موسسات متخلف در صدا و سیما است که این بسیار طرح خوبی است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسردرد بیماری نیست بلکه نشانه یک بیماری (مانند سردرد‌های تنشی، میگرن و درد عصبی) است؛ علت سردرد‌های تنشی انقباض عضلات گردن در نتیجه تنش عصبی است. درد عصبی (نورالژی) نیز به دلیل علایمی مانند درد شدید سوزشی یا خنجری اغلب در مسیر عبور عصب صورتی به دنبال قرار گرفتن در معرض سرما و خشکی ایجاد می‌شود. سپرک و سنبل طبی بهترین داروی گیاهی برای سردرد‌های تنشی هستند. همچنین ممکن است علت انقباض عضلات گردن در نتیجه تنش عصبی باشد و این نوع سر درد با شل شدن عضلات کاهش پیدا کند. همچنین دارو‌های گوارشی، مخصوصا گیاهان تصفیه کننده مانند غافث هم در رفع سر درد موثرند.
فارسفارس2 روز قبل
وی ادامه داد: توصیه می‌کنیم مردم در فصول سرد از مایعات گرم استفاده کنند که این می‌تواند از مصرف چای ساده شروع و تا مصرف غذاهای مملو از سبزیجات باشد؛ همچنین مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها در این روزهای سرد بسیار مناسب است. این متخصص تغذیه اضافه کرد: معمولا مصرف مایعات و غذاهای بسیار سرد مانند بستنی، آب سرد و یخمک توسط کودکان در روزهای سرد سال بسیار مضر است؛ ضمن اینکه مصرف گوجه‌فرنگی به دلیل وجود آنتی‌اکسیدان زیاد و نیز سیب بسیار توصیه می‌شود. وی متذکر شد: مصرف چای و قهوه نیز در روزهای سرد سال مطلوب است؛ همچنین مصرف کدوی تنبل به علت داشتن ویتامین زیاد نیز توصیه می‌شود. دو بیماری سرماخوردگی و آنفلوآنزا بیماری‌های خاص روزهای سرد سال هستند؛ البته ابتلا به این دو بیماری در روزهای گرم و معتدل نیز وجود دارد. در طب ایرانی نیز به موضوع بیماری‌های مختلف از جمله ابتلا به سرماخوردگی توجه خاصی شده و روش‌های پیشگیرانه و در ادامه درمانی قابل توجهی برای این بیماری وجود دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره روند پاکسازی بدن پس از ترک سیگار اظهار کرد: به طور تقریبی ۱۲ ساعت پس از ترک سیگار بدن خود را از گاز مونوکسید کربن پاکسازی می‌کند؛ بیشتری و بدترین سمی که در سیگار وجود دارد، مونوکسید کربن است که می‌تواند در دوزهای بالا برای زنان بارداری که سیگار را استعمال می‌کنند یا در معرض دود سیگار هستند، مضر باشد، زیرا این گاز موجب می‌شود که اکسیژن رسانی به جنین کاهش پیدا کند. جوزدانی افزود: سه روز پس از ترک سیگار افراد اغلب به بی قراری، سردرد شدید و گرسنگی مداوم دچار می‌شوند. حدود یک ماه پس از ترک سیگار عملکرد ریه‌ها شروع به بهبود کرده و تا ۹ ماه این روند ادامه دارد؛ ریه‌ها مهم‌ترین اندام‌هایی هستند که تحت تاثیر آثار استعمال سیگار قرار می‌گیرند. به طور تقریبی با گذشت یک سال از ترک سیگار احتمال سکته قلبی در فرد کاهش پیدا می‌کند. مناسب‌ترین میوه‌ها و سبزی‌ها برای پاکسازی بدن از سموم سیگاراین متخصص تغذیه و رژیم درمانی تاکید کرد: به طور کلی میوه‌ها و سبزی‌ها به علت داشتن ویتامین C فراوان در پاکسازی بدن از سموم سیگار موثر هستند که از بین این میوه‌ها و سبزی‌ها، سیب و گوجه فرنگی بیشترین نقش را دارند.
انتخابانتخاب2 روز قبل
بسیاری از ورزشکاران برای قدرت بخشیدن و حجیم کردن عضلات خود، کراتین بدنسازی مصرف می‌کنند. کراتین بدنسازی چگونه مصرف شود؟ کراتین بدنسازی به صورت مایع، قرص و پودر در داروخانه‌ها موجود هستند اما بهترین نوع مصرف کراتین بدنسازی به صورت پودری است که می‌توانید آن را با آب مخلوط کرده و مصرف کنید. موارد منع مصرف کراتین بدنسازیمعمولا مصرف کراتین داروخانه‌ای برای تمامی افراد مناسب است اما افراد زیر ۱۸ سال و کودکان به هیچ وجه نباید مصرف کنند. به طور کلی مصرف کراتین بدنسازی برای بدن انسان و خصوصا ورزشکاران بسیار مفید است. قیمت کراتین‌ها روز بازار در دی ماه ۹۸قیمت کراتین تسلا:۱۴۴۰۰۰ تومانقیمت کراتین فارما میکس:۶۶۰۰۰ تومانقیمت کراتین ۱۰۰ ماسل گلد:۱۵۵۰۰۰ تومانقیمت کراتین فارماتک:۱۱۵۰۰۰ تومانقیمت کراتین او پی دی فارما:۵۹۰۰۰ تومانقیمت کراتین مونوهیدرات نوتریمد: ۱۰۳۰۰۰ تومانقیمت کراتین فول استار:۱۱۸۰۰۰ تومانقیمت سوپر کراتین کارن:۸۰۰۰۰ تومان
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
نوع B ویروس‌ آنفلوانزا، معمولا از طریق هوا یا عطسه گسترش می‌یابد و دوره آن سه تا چهار روز است. اعتمادآنلاین|‌ ۲ ماه از پایان شیوع ویروس آنفلوانزای نوع A در کشور گذشته و حالا نوبت نوع B این ویروس است. البته نوع B ویروس آنفلوانزا هنوز به حالت همه‌گیر درنیامده و تازه در ابتدای راه است. نوع B این ویروس قدری خفیف‌تر بوده و مرگ‌ومیر آن نیز کمتر است. این ویروس‌ معمولا از طریق هوا یا عطسه گسترش می‌یابد و دوره آن سه تا چهار روز است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/زنجان مسئول واحد آتش‌نشانی شهرداری ابهر گفت: شهروندان از قرار دادن لوله بخاری در ظرف آب خودداری و به این نکته توجه کنند که شعله بخاری حتما باید آبی باشد و از داغ بودن لوله دودکش بخاری اطمینان حاصل کنند. وی بر لزوم رعایت استفاده از دودکش با کلاهک استاندارد تاکید کرد و افزود: مسدود شدن دودکش، سبب سوخت ناقص و ایجاد گازهای خطرناک و مسموم‌کننده می‌شود که برگشتن چنین گازهایی به داخل فضای زندگی باعث گازگرفتگی و مرگ افراد حاضر در آن مکان می‌شود. مسئول واحد آتش‌نشانی شهرداری ابهر افزود: شهروندان از قرار دادن لوله بخاری در ظرف آب خودداری و به این نکته توجه کنند که شعله بخاری حتما باید آبی باشد و از داغ بودن لوله دودکش بخاری اطمینان حاصل کنند. وی از شهروندان خواست برای اطلاع از هرگونه مشاوره و راهنمایی با مشاوران این سازمان با شماره ۱۲۵ تماس حاصل کنند. انتهای پیام
انتخابانتخاب2 روز قبل
زنان معمولا علایم خاصی مانند سردرد، اسهال، درد شدید، نفخ و خستگی را در دوره قاعدگی تجربه می‌کنند. هرچند سرگیجه مشکل شایعی در دوره قاعدگی نیست اما می‌تواند یک علامت غیرمعمول تلقی شود و نباید از سوی زنان نادیده گرفته شود. چرا زنان در دوره قاعدگی دچار سرگیجه می‌شوند؟ برخی از خانم‌ها ممکن است هنگام بروز گرفتگی‌های شدید و دردناک قاعدگی، چند ثانیه‌ای احساس سرگیجه داشته باشند که طبیعی است. این علایم ممکن است در طول دوره قاعدگی با از دست دادن خون بیشتر، بدتر شود. کارشناسان روی این موضوع که احساس سرگیجه گاه به گاه در طول دوره، لزوما مشکل نگران کننده‌ای نیست توافق دارند. چگونه می‌توان سرگیجه در دوره قاعدگی را درمان کرد؟ اگر سرگیجه شما نتیجه AUB باشد، پزشک ابتدا سعی خواهد کرد علت خون ریزی زیاد را که ممکن است پولیپ، کیست تخمدان یا نبود تعادل هورمونی باشد، تشخیص دهد و سپس بسته به علت مشکل، یک دوره درمانی را برای کنترل خون ریزی تعیین کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
سلامت نیوز: احساس درد و فشار روی سینوس‌ها ناراحت کننده است، درحالی که دارو‌های ضد التهاب و کاهش دهنده درد می‌تواند کمک حال شما باشد. این مشکل را می‌توان با استفاده از بعضی مواد معمول موجود و روش‌های درمانی آسان به راحتی درمان کرد. یک حوله را روی سر خود بگذارید، به قابلمه نزدیک شوید و بخار را برای چند دقیقه استنشاق کنید. هوای خشک و سینوس‌های خشک می‌تواند فشار روی سینوس‌ها را افزایش دهد و به سردرد منجر شود. استنشاق بخار برای مرطوب نگه داشتن سینوس‌ها مفید است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
من (اقتصاددان) سوالاتم را با آقای بانک شروع کردم. آقای بانک وقتی چشم‌های از حدقه درآمده مرا می‌بیند، توضیح می‌دهد: همه که سررسید پول‌هایشان با هم و در یک روز نیست. آقای بانک هم کلافه شده اما سعی می‌کند کلافگی را پشت خنده‌هایش پنهان کند. آقای دولت می‌رود سرم را میان دو دستم می‌گیرم و با بهت و حیرت آقای بانک را نگاه می‌کنم. ظاهرا برای آقای دولت خوشایند بوده آقای دولت دارد گزارش می‌دهد که موفق شده تحریم‌ها را دور بزند و نفت بیشتری بفروشد.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشپژوهشگران آمریکایی اخیرا درمانی برای مبارزه با چاقی ارائه داده‌اند که طی آن می‌توانند به راحتی چربی شکم را از بین ببرند. این محلول مستقیما به بافت‌های چربی مانند بافت چربی اطراف شکم تزریق می‌شود و در آنجا ساختار سلول‌های چربی را تغییر می‌دهد و سپس به تدریج آن‌ها را از بین می‌برد. پژوهشگران اظهار کرده‌اند: می‌توان از این روش برای از بین بردن بافت‌های چربی در هر قسمت از بدن که به وسیله کاتتر یا سوزن قابل دسترسی است، استفاده کرد. علاوه بر این، به گفته پژوهشگران درمان مذکور هیچ‌گونه مشکل یا تداخلی در عملکرد هیچ یک از بافت‌های بدن نیز ایجاد نخواهد کرد. پژوهشگران در گروه اول محلول اصلی را تزریق کردند و سپس خوک‌های گروه اول را به مدت ۸ هفته تحت نظارت و بررسی قرار دادند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
اختلال افسردگی در زنان بسیار رایج است و زنان دو برابر بیشتر از مردان احتمال ابتلا به افسردگی بالینی را دارند. بنابر اعلام سایت علی میرصادقی، بیش از یک‌ چهارم زنان احتمال دارد که در بازه‌ای از زندگی خود به افسردگی اساسی مبتلا شوند، از این‌رو نیاز است تا علائم افسردگی در زنان به‌دقت بررسی شود. در این مقاله از سایت علی میرصادقی، سعی داریم شما را با علائم افسردگی در زنان، راه‌های درمان آن و دلایل ایجاد آن آشنا کنیم. عوامل ایجاد افسردگی در زنان: فاکتورهای مختلفی در بروز نشانه‌های افسردگی در زنان نقش دارند ازجمله: عوامل ژنتیکی، هورمونی، آسیب‌های اجتماعی، استرس، استرس ناشی از باروری و زایمان و مصرف داروهای ضدافسردگی. ولی از آنجایی‌که خیلی از زنانی که در سابقه‌ی خانوادگی خود افسردگی را گزارش نمی‌کنند بنابراین می‌توان گفت ژنتیک به‌طور مشخص نمی‌تواند پیش‌بینی کننده‌ی خوبی برای افسردگی زنان باشد.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
مدیرعامل فولاد با بیان اینکه مسئولان فوتبال ایران نباید تن به خواسته‌های AFC بدهند، گفت: تصمیمات این‌چنینی به نوعی مواضع کلان مملکت را نشان می‌دهد. سعید آذری درباره تصمیم کمیته مسابقات AFC مبنی بر محرومیت تیم‌های ایرانی و برگزاری مسابقات خانگی در کشور ثالث و همچنین اتفاق نظر نمایندگان ایران مبنی بر ترک مسابقات به نشانه اعتراض گفت: وقتی خبر تصمیم کمیته مسابقات AFC را شنیدم، سردرد گرفتم. ما این توانمندی را نداشتیم که همان ابتدا محکم مقابل خواسته AFC بایستیم و از خواسته خودمان دفاع کنیم. اگر امسال پذیرفتیم، سال دیگر نامه می‌زند چون کشورتان امن نیست تشریف ببرید لیگ کشورتان را هم در کشور ثالث برگزار کنید. وی تاکید کرد: تصمیم‌گیری برای بازی کردن در کشور ثالث به سیاست‌های کلان کشور برمی‌گردد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
افراد مبتلا به میگرن قبل از بروز سردرد دچار تغییراتی در خلق و خوی خود می‌شوند آنها تحریک پذیر و برانگیخته یا افسرده هستند و بو یا طعم‌های خاصی را احساس می‌کنند. مبتلایان به میگرن سردردشان به قدری شدید و تپش دار است که مجبور می‌شوند برای کاهش آن محل درد را به شدت فشار دهند هرچند این فشار تاثیری در برطرف شدن درد ندارد. دکتر کاوه کاشانی متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا روز شنبه اعلام کرد: اگر شخصی این نوع سر درد را به صورت مکرر و دوره‌ای تجربه کند مبتلا به میگرن است و برای درمان آن می‌بایست حتما اقدام نمایند. متخصص مغز و اعصاب بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا اضافه کرد: به طور معمول سردردهای میگرنی، یک طرف سر و نزدیک به شقیقه و چشم، ایجاد می‌شود و بین چهار تا ۷۲ ساعت طول می‌کشد اما در سردرد معمولی درد در اطراف پیشانی است. شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، هریک از بیماری‌های روانی به نوعی در جسم تاثیر می‌گذارد و گاه افراد به دنبال درمان بیماری جسمانی خود هستند غافل از آن‌که ریشه بیماری آن‌ها در روح و روان فرد پنهان شده است. افسردگی شایع‌ترین اختلال روانیمحمدرضا کاوری متخصص روانپزشکی در این زمینه می‌گوید: افسردگی شایع‌ترین اختلال روانی است که علاوه بر آسیب زدن به سلامت روح و روان، جسم را نیز بیمار و به مرور فرسوده می‌کند. اگر علت جسمانی برای آن یافت نشود، این نوع درد می‌تواند ریشه عصبی و افسردگی باشد. کاوری دردهای ماهیچه‌ای و مفصلی را از علائم افسردگی می‌داند و می‌گوید: احساس درد و افسردگی با یکدیگر مرتبط هستند. افسردگی می‌تواند دلیلی بر علائمی مانند تهوع، سوءهاضمه، اسهال یا یبوست باشد.
ایرناایرنا3 روز قبل
دکتر فاضل ترس خانواده‌ها از آنفلوآنزا و سخت گیری پزشکان گلستان را از عوامل بالا بودن آمار بیماران بستری در مراکز درمانی استان دانست. رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ابراز امیدواری کرد شیوع آنفلوآنزا تا ۱۰ روز آینده به طور کامل در استان فروکش کند. علاوه بر آن بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا یک هزار و ۳۵۰ تن در مراکز درمانی گلستان تحت درمان قرار گرفتند. تعطیلی چند روزه مدارس و تشدید آموزش‌های بهداشتی به شهروندان از جمله اقدامات پیشگیرانه برای کاهش تلفات موج اول آنفلوآنزا در گلستان بود. آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی و با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
اما به رغم فوایدی که برای مقابله با بیماری و تسکین علائم آن ارائه می‌کنند، مصرف برخی دارو‌ها می‌تواند با بروز برخی عوارض جانبی نیز همراه باشد. دارو‌های ضد اضطراب از جمله بنزودیازپین‌ها و دارو‌های خواب مانند آمبین (زولپیدم)، لونستا (اسزوپیکلون)، و سوناتا (زالپلون) اغلب از مقصران اصلی هستند. از مقصران دیگر می‌توان به دارو‌های ضد افسردگی سه‌حلقه‌ای، برخی دارو‌های بیماری روانی، دارو‌های ضد اضطراب، دارو‌های تثبیت کننده خلق و خو، آنتی هیستامین‌ها، برونکودیلاتور‌ها بازکننده‌های برونش، دارو‌های ضد التهاب، دارو‌های ترک سیگار، ضد قارچ‌ها و ضد ویروس‌ها اشاره کرد. از جمله این موارد می‌توان به دارو‌های اختلال نعوظ، دارو‌های فشار خون، مینوسایکلین، و آنتی بیوتیک‌های دیگر و حتی برخی دارو‌های گیاهی اشاره کرد. کورتیکواستروئیدها، دارو‌های بیماری روانی، دارو‌های ضد مالاریا، و آنتی هیستامین‌ها نیز می‌توانند موجب مشکلات بینایی شوند.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
ایسنا: سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی گفت: از صبح امروز تا کنون ۱۵ نفر با اقدام به موقع اورژانس از چنگال قاتل نامرئی رهایی یافتند. وحید شادی‌نیا در این خصوص اظهار کرد: با توجه به برودت زیاد هوا، متاسفانه برخی هموطنان در محیط‌هایی که سیستم گرمایشی گازسوز وجود دارد با مسدود کردن تمامی منافذ و راه‌های ورود هوا سعی در گرم کردن محیط دارند که این امر باعث مسمومیت با گاز کشنده مونوکسید کربن شده است و تا این لحظه ۱۵ نفر تحت اقدامات درمانی به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند. به گزارش روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی، وی خاطرنشان کرد: علایم مسمومیت با مونوکسید کربن (گازگرفتگی) شامل سردرد، سرگیجه، تهوع، کاهش هوشیاری و در نهایت مرگ است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
طی ۱۱۷ روز گذشته در ۳۱ استان کشور حدود ۱۸۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز co جان خود را از دست داده‌اند. بنا براعلام اورژانس کشور، بیشترین میزان فوتی نیز تا به امروز در استان‌های تهران با ۲۵ نفر، فارس با ۲۳ نفر، کرمان با ۱۵ نفر، اصفهان با ۱۴ نفر بوده است. گاز مونوکسید کربن، گازی بدون رنگ و بو است و از عمده‌ترین منابع تولید این گاز سوختن ناقص نفت و گاز را می‌توان نام برد. استفاده از آبگرمکن یا بخاری‌های مستعمل، دارای نقص فنی، فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلای مسمومیت با گاز مونوکسید کربن را تشکیل می‌دهند. اگر فرد مبتلا به مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست ندهد، دچار نقص عصبی و روانی پیشرفته می‌شود و فلج عضوی یا اختلال قوای مغز را در پی خواهد داشت.

به انتهای لیست رسیدید