سرزمین‌های اشغالی

سرزمین‌های اشغالی

تسنیمتسنیم16 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای روز جمعه آینده را جمعه «لبیک یا أقصی» برای دفاع از قدس و مسجد الأقصی نامگذاری کرد. جنبش حماس در این بیانیه خواستار اعلام آماده باش تمام دستگاه‌ها و شهروندان برای ایستادگی در برابر همه نقشه‌های صهیونیستی و آمریکایی و حمایت از محافظان مسجدالأقصی و شهروندان فلسطینی ساکن قدس شد. این جنبش همچنین از همه شهروندان فلسطینی در غزه، کرانه باختری، قدس و داخل سرزمین‌های اشغالی و تمام مناطقی که حضور دارند خواست روز جمعه برای اعلام خشم خود در راهپیمایی بازگشت و سایر فعالیت‌های مردمی و ملی شرکت گسترده داشته باشند. در این بیانیه آمده است که شهر قدس شاهد وحشیانه‌ترین حملات رژیم صهیونیستی است و این رژیم به دنبال یهودی سازی قدس و از بین بردن هویت عربی و اسلامی این شهر مقدس است. روز جمعه آینده مصادف است با پنجاهمین سالروز به آتش کشیدن مسجدالأقصی و سالگرد این جنایت در حالی فرا می‌رسد که صهیونیست‌ها این روزها هتک حرمت مسجدالأقصی را تشدید کرده‌اند.
برنابرنا4 ساعت قبل
ولادیمیر زلنسکی گفت: از اسراییل می‌خواهم که گلدمر را به عنوان نسل کشی ملت اوکراین به رسمیت بشناسد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، ولادیمیر زلنسکی روز دوشنبه در دیدار با بنیامین نتانیاهو در کییف گفت: با تجلیل یاد دو میلیون قربانی هلوکاست از یهودیان اوکراینی، از اسراییل می‌خواهم که گلدمر را به عنوان نسل کشی ملت اوکراین به رسمیت بشناسد. پارلمان اوکراین (رادا) در سال ۲۰۰۶ قانونی به نام گلدمر را برای گرامیداشت یاد قربانیان گرسنگی و قحطی اوکراین در سال‌های دهه ۱۹۳۰ میلادی در دوره شوروی سابق تصویب کرد. دولت اوکراین مدعی است که در دوره شوروی سابق هشت میلیون اوکراینی بر اثر سیاست‌های دولت شوروی و غصب زمین و اموال از گرسنگی جان سپردند. تاکنون ۱۹ کشور نسل کشی اوکراین در دوره شوروی را به رسمیت شناخته‌اند.
برنابرنا5 ساعت قبل
ولادیمیر زلنسکی گفت: از اسراییل می‌خواهم که گلدمر را به عنوان نسل کشی ملت اوکراین به رسمیت بشناسد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، ولادیمیر زلنسکی روز دوشنبه در دیدار با بنیامین نتانیاهو در کییف گفت: با تجلیل یاد دو میلیون قربانی هلوکاست از یهودیان اوکراینی، از اسراییل می‌خواهم که گلدمر را به عنوان نسل کشی ملت اوکراین به رسمیت بشناسد. پارلمان اوکراین (رادا) در سال ۲۰۰۶ قانونی به نام گلدمر را برای گرامیداشت یاد قربانیان گرسنگی و قحطی اوکراین در سال‌های دهه ۱۹۳۰ میلادی در دوره شوروی سابق تصویب کرد. دولت اوکراین مدعی است که در دوره شوروی سابق هشت میلیون اوکراینی بر اثر سیاست‌های دولت شوروی و غصب زمین و اموال از گرسنگی جان سپردند. تاکنون ۱۹ کشور نسل کشی اوکراین در دوره شوروی را به رسمیت شناخته‌اند.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
نمایندگان ایالت مینه‌سوتا و میشیگان در مجلس آمریکا بنا دارند نشستی خبری درباره منع سفرشان به سرزمین‌های اشغالی برگزار کنند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، «الهان عمر» و «رشیده طالب» نمایندگان ایالت مینه‌سوتا و میشیگان در مجلس آمریکا، بنا دارند امروز -‌دوشنبه- نشستی خبری درباره منع سفرشان به سرزمین‌های اشغالی برگزار کنند. اسرائیل پیشتر، در واکنش به اصرار این دو نماینده بر تحریم این رژیم، مانع سفر آن‌ها به سرزمین‌های اشغالی شده بود. این در حالی است که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، نیز پیش از اعلام این تصمیم از سوی رژیم صهیونیستی در پیامی توئیتری عنوان کرده بود که اگر اسرائیل اجازه سفر به سرزمین‌های اشغالی را به این دو نماینده بدهد، از خود «صعف نشان داده است.» حمایت ترامپ از ممنوعیت ورود این دو سیاست‌مدار به اسرائیل انتقادهای بسیاری را در آمریکا به دنبال داشت.

از حامیان جنبش تحریم اسرائیل بازجویی می‌کنیم

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما­ به نقل از خبرگزای یونیوز، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص جلوگیری از ورود دو تن از اعضای کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی مدعی شد: به کسانی که هدفشان از ورود به اسرائیل (سرزمین‌های اشغالی)، تبلیغ برای تحریم ما و از بین بردن مشروعیت (رژیم) اسرائیل باشد، اجازه ورود نخواهیم داد. بنیامین نتانیاهو مدعی شد رژیم اشغالگر «به دمکرات‌ها و جمهوری خواهان به یک شکل احترام می‌گذارد؛ اما در عین حال، به خودمان هم احترام می‌گذاریم.» وی یکشنبه در اظهارات خبری خود پیش از آغاز سفر رسمی به اوکراین، ادعا کرد: «ما از همه اعضای کنگره استقبال می‌کنیم و هدفمان این است که اجازه دهیم همه اعضای کنگره اعم از دمکرات و جمهوری خواه به شکل منظم وارد اسرائیل (سرزمین‌های اشغالی) شوند. این موضوع فقط یک استثناء دارد و آن قانون مبارزه با جنبش تحریم (رژیم) اسرائیل است که بر این اساس، باید از همه کسانی که از جنبش تحریم (رژیم) اسرائیل حمایت می‌کنند، بازجویی کنیم.»
ایسناایسنا10 ساعت قبل
یک کارشناس مسائل فلسطین گفت: فلسطین آزاد می‌شود اما نه با معجزه، بلکه به دست اهل مسجد و مؤمنین. اما خداوند هم زمان در قرآن کریم خبر می‌دهد که فلسطین آزاد می‌شود اما نه با معجزه، بلکه به دست اهل مسجد و مؤمنین. رویوران گفت خوشحالیم که با انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی، جامعه، رهبران و نظام سیاسی ایران ابزاری برای کمک به تحقق تقدیر خداوند قرار گرفته است و حامی جبهه مقاومت است. افتخار بزرگی است که از برادران‌مان در خط مقدم جبهه مقاومت در سرزمین‌های اشغالی حمایت می‌کنیم. انتهای پیام
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
اردان در جملات خود به «تغییر وضعیت مسجدالاقصی» اشاره کرده است. او از طرح تقسیم مکانی، نیز پای فراتر نهاده و می‌خواهد در تمام بخش‌های مسجدالاقصی، یهودیان اجازه اقامه نماز توراتی داشته باشند. اردن از رژیم صهیونیستی خواست هر چه سریعتر اقدامات در راستای تغییر وضعیت مسجدالاقصی را متوقف کند. این تجاوز که همواره با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی از پل باب المغاربه صورت می‌گیرد با تعداد بیشتری صورت می‌گیرد. اقدام گلعاد اردان، به احتمال قوی بخشی از یک سناریوی آزمایشی برای تست وضعیت واکنشی فلسطینیان و جهان اسلام به وضعیت مسجدالاقصی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دونالد ترامپ از انتشار طرح به اصطلاح صلح موسوم به معامله قرن در ماه سپتامبر و پس از برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی خبر داد. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از انتشار طرح به اصطلاح صلح موسوم به «معامله قرن» پس از انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی خبر داد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از انتشار طرح به اصطلاح صلح موسوم به «معامله قرن» پس از انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی خبر داد. به گزارش رویترز، دونالد ترامپ اعلام کرد پس از برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی در ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) طرح معامله قرن تدوین شده توسط «جرد کوشنر» را منتشر خواهد کرد. کوشنر داماد و مشاور ارشد ترامپ، معمار اصلی طرح معامله قرن است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
*تبعات فاجعه‌بار خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپاروزنامه ساندی تایمز انگلیس به نقل از اطلاعات افشا شده دولتی انگلیس، از تأثیرات فاجعه‌بار خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا پرده‌برداری کرد. بر اساس اطلاعات درز کرده، مقامات این کشور درباره این موضوع به شدت نگران هستند که خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا، انگلیس را با کمبود شدید مواد غذایی، دارو و سوخت مواجه خواهد کرد. *ادامه پیشروی نیروهای ارتش سوریه در محور حماه_ ادلبنیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در جنوب ادلب و شمال حماه موفق به پیشری گسترده‌ای در مناطق تحت اشغال تروریست‌ها شدند. *هشدار چین به کانادا درباره دخالت در امور هنگ‌کنگسفارت چین در کانادا از دولت این کشور خواستار شد تا دخالت در امور داخلی کانادا را متوقف کند. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که کانادا و اتحادیه اروپا بیانیه مشترکی درباره تحولات هنگ‌کنگ صادر کردند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش جام نیوز، ارتباط شبکه‌های صهیونیستی با جهان رسانه و اعمال نفوذ آنها در شبکه‌های اجتماعی موضوعی آشکار برای افکار عمومی ست. «آریه دری»، وزیراسرائیلی، در این باره گفته است که این ممنوعیت در راستای اجرای قانون منع ورود کسانی‌ست که از جنبش بایکوت اسرائیل حمایت می‌کنند. قرار بود رشیده طلیب نماینده فلسطینی‌تبار از ایالت «میشیگان» و ایلهان عمر، نماینده سومالیایی‌الاصل از ایالت «مینه‌سوتا»، روز جمعه ۲۵ مرداد وارد کرانه باختری شوند. ایلهان عمر و رشیده طلیبرسانه‌ای شدن این موضوع باعث واکنش کاربران فضای مجازی و ترند شدن هشتگ بایکوت اسرائیل توسط آنها شد. ترند شدن هشتگ بایکوت اسرائیل در تاریخ ۱۵ آگوست۲۰۱۹ در آمریکابلافاصله لابی صهیونیستی با اعمال نفوذ نسبت به مدیران ارشد توئیتر باعث حذف این ترند توسط آنها شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، در حالی که کمتر از یک ماه تا انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی باقی مانده است، نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که نتایج انتخابات پیشین تکرار خواهد شد و نتانیاهو بار دیگر قادر نخواهد بود تا اکثریت پارلمان را با خود همراه کند تا بتواند کابینه را تشکیل دهد. در پی افزایش این گمانه‌زنی‌ها، «یائیر لاپید» فرد شماره ۲ ائتلاف مخالف آبی و سفید، سناریوی دیگری را پیش‌بینی کرد و گفت در صورتی که نتایج انتخابات پیشین تکرار شود، باید اقدام دیگری انجام شود و حزب لیکود که در حال حاضر تحت رهبری نتانیاهو قرار دارد، رییس خود را کنار گذاشته و کابینه وحدت را با ائتلاف آبی و سفید و بدون نتانیاهو تشکیل دهد. وی که با تایمز اسرائیل مصاحبه می‌کرد مدعی شد که اعضای حزب لیکود که در حال حاضر بالاجماع از نتانیاهو در انتخابات جدید حمایت می‌کنند در صورتی که در انتخابات آتی نتواند پیروزی آشکاری را بدست بیاورد وی را رها خواهند کرد. وی گفت: «من خوش بین هستم که حضور بسیار بهتر از قبل خواهد بود چون مردم به این احساس رسیده‌اند که در حال حاضر یک فرصت وجود دارد.» اخبار احتمال برکناری نتانیاهو از رهبری حزب لیکود در حالی منتشر می‌شود که چندی پیش نیز «یائیر نتانیاهو» پسر نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که «یولی ادلشتین» رئیس کنست و از اعضای برجسته حزب لیکود اسرائیل به همراه «آویگدور لیبرمن» رهبر حزب اسرائیل بیتنا، در حال طراحی کودتا علیه پدرش هستند. پسر نتانیاهو برای اثبات ادعای خود به مصاحبه لیبرمن با برنامه «Meet the Press» ‌شبکه ۱ این رژیم اشاره کرد که در آن وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی گفته بود در صورتی که بنیامین نتانیاهو موافق تشکیل کابینه وحدت با حضور «بنی گانتز» نباشد، وی از حزب لیکود خواهد خواست تا نامزد دیگری را برای نخست وزیری معرفی کند
فارسفارس1 روز قبل
رهبر ائتلاف مخالف نتانیاهو روز یکشنبه گفت که حماس در نوار غزه دیگر هراسی از اسرائیل نداشته و این رژیم بازدارندگی خود در مقابل حماس را از دست داده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنی گانتز» رهبر ائتلاف مخالف آبی و سفید روز یکشنبه گفت که حماس در نوار غزه دیگر از اسرائیل هراسی ندارد. رهبر ائتلاف آبی و سفید اعلام کرده در صورت پیروزی در انتخابات رویکرد سرسختانه‌ای در تعامل با حماس در پیش خواهد گرفت. گانتز تحت نخست وزیری نتانیاهو رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی بوده و هدایت حملات این رژیم علیه نوار غزه در تابستان ۲۰۱۴ را نیز بر عهده داشته است. این مقام صهیونیستی دو هفته پیش نیز حماس را تهدید کرد و جنگ آتی در نوار غزه را آخرین جنگ خواند و ادعا کرد که در آن حماس شکست خواهد خورد و رهبرانش ترور می‌شوند.
رکنارکنا1 روز قبل
ما امشب رکورد دائمی میزان حضور در دانشگاه سادرن نیوهمشایر را که قبلا در اختیار التون جان بود شکستیم! "این است ذهنیت بی خیال رئیس جمهور آمریکا. اظهارات ترامپ در چند روز گذشته بار دیگر مسئله‌ای بسیار مهم را درباره وی در کانون توجه‌ قرار داده است و آن اینکه وی درک چندانی از مفهوم حاکمیت ندارد. واشنگتن پست در ادامه نوشت: جنگ تجاری ترامپ با چین به مشکلاتی که اقتصاد جهانی با آن روبه‌روست، کمک کرده است. اما رئیس جمهور آمریکا در خصوص سیاست‌ها، اظهارات و توییت‌های خود که همگی به فضای بی‌اعتمادی دامن زده است هیچ مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد. این دو عضو زن کنگره آمریکا که مسلمان هستند به شدت از اسرائیل و نحوه رفتار تل آویو با فلسطینی‌ها انتقاد کرده‌اند.
ایلناایلنا1 روز قبل
مادربزرگ نماینده دموکرات کنگره آمریکا عملکرد اخیر رئیس‌جمهوری این کشور را به تمسخر گرفت. به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، ‌ «مفتیه»، ‌مادربزرگ «رشیده طلیب» نماینده دموکرات کنگره که خود را وسط جدال «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل با نمایندگان دموکرات کنگره یافته، زیر درخت زیتون در کرانه باختری عملکرد اخیر ترامپ را به تمسخر گرفته و با دعا برای او گفت: «خدا ترامپ را هدایت کند». اسرائیل پنج شنبه گذشته تحت فشار ترامپ با سفر طلیب و «ایلهان عمر» دیگر نماینده دموکرات آمریکا به سرزمین‌های اشغالی مخالفت کرد این در حالی است که ابتدا با این دیدار موافقت کرده بود. ترامپ عصر جمعه با انتشار توئییت نوشت: «طلیب با ارسال نامه به مقام‌های اسرائیل از تمایل شدید خود برای دیدار با مادربزرگش سخن گفت. مفتیه ۹۰ ساله واکنشی نشان داد و در باغ خود در روستای «بیت عور الفوقا» گفت: «ترامپ می‌گوید که تو باید خوشحال باشی.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مادربزرگ فلسطینی نماینده مسلمان کنگره آمریکا به دلیل اظهارات ترامپ علیه نوه‌اش، او را نفرین کرد. به گزارش عصرایران، «مفتیه طلیب» مادر بزرگ ۹۰ ساله «رشیده طلیب» نماینده دموکرات کنگره آمریکا، به توییت اخیر ترامپ درباره لغو سفر نماینده دموکرات کنگره آمریکا به فلسطین، واکنش نشان داد. مادربزرگ فلسطینی رشیده طلیب/عکس: خبرگزاری فرانسهرشیده طلیب نماینده مسلمان کنگره آمریکا از ایالت میشیگان به دلیل اعمال محدودیت‌های اسراییل برای سفرش به فلسطین، سفر خود را لغو کرد. ترامپ از اسراییل خواسته بود به ۲ نماینده مسلمان کنگره آمریکا اجازه سفر به فلسطین را ندهند. رشیده طلیب نماینده مسلمان فلسطینی تبار کنگره آمریکا/ عکس: گتی ایمجزمادر بزرگ رشیده طلیب در روستایی در کرانه باختری زندگی می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به تعبیر سید مقاومت؛ «طرح جنگ تموز، آغازی برای نابودی مقاومت در لبنان، فلسطین و عراق، سرنگونی نظام سوریه، تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق و کنار زدن ایران از تحولات منطقه بود. چنانچه این کشور‌ها به‌جای سازش، با جریان مقاومت همراه می‌شدند، قدرت یکپارچه‌ای در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی شکل می‌گرفت و پروسه «امتیازدهی» به فرایند «امتیاز گیری» تغییر شکل می‌داد. در سایر بخش‌های محور مقاومت نیز وضع به همین شکل است و مثلا وقتی رهبران حماس صحبت می‌کنند با همین اعتماد به نفس موضع می‌گیرند و این نشان‌دهنده هدف مشترک و هماهنگی محور مقاومت است که چیزی نیست جز آزادسازی سرزمین فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی. نکته بسیار مهم آنکه جهانیان اذعان دارند که همین ساختار یکپارچه جبهه مقاومت بوده که موجب عدم حمله نظامی آمریکا به ایران شده است. عملیاتی که جا دارد آن را لبیکی از سوی انصارا … به هشدار فرمانده جهادی ارشد محور مقاومت یعنی سید حسن نصرا … تعبیر کنیم.
ایلناایلنا1 روز قبل
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: ادبیات سیاسی و تفکر ترامپ و نتانیاهو دقیقا شبیه به یکدیگر است اما ترامپ در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ به دنبال تحریک طرفداران خود و تقویت پوپولیسم راست‌گرا است. آنچه که نژادپرستی و تفکر محافظه‌کارانه ترامپ را در بالاترین و بی‌سابقه‌ترین نوع خود قرار می‌دهد، رخنة این تفکر و اقدام‌های برآمده از آن تا عمق کنگره آمریکا است. ترامپ چندی پیش طی نامه‌ای به نانسی پلوسی (رئیس مجلس نمایندگان آمریکا) نمایندگانی که دارای ریشه و تابعیت کشور دیگری هستند را ترغیب به خروج از خاک آمریکا کرده بود؛ حال آنکه همسر و اجداد ترامپ هم مهاجر بوده‌اند. در این راستا ممانعت از ورود نماینده کنگره آمریکا به حدی مضحک و غیرانسانی بوده که رشیده طلیب و همتایان مسلمان او در مجلس نمایندگان، نتانیاهو را مکمل ترامپ در این پرونده می‌دانند. وی در پایان خاطرنشان کرد: نژادپرستی یکی از ارکان و پایه‌های دولت و تفکر سیاسی – اجتماعی ترامپ است که ممانعت از حق را باید مکمل آن بدانیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
(شبکه تلویزیونی العالم) // دولت یمن ابراهیم محمد محمد الدیلمی را به عنوان سفیر تام الاختیار جمهوری یمن در ایران تعیین کرد. (شبکه تلویزیونی المسیره) ترکیه// ­بارش شدید باران به همراه طوفان زندگی را در استانبول مختل کرد. (شبکه تلویزیونی سی ان ان) // جی اینسلی نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: ترامپ یک دروغگوی نژادپرست است. (شبکه تلویزیونی العالم) فرانسه// فعالان جنبش صلح سبز فرانسه به پیامد‌های زیانبار زباله‌های هسته‌ای برای محیط زیست اعتراض کردند. (شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی) عربستان سعودی// وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی گفت: خارج کردن سودان از فهرست کشور‌های حامی تروریسم نیاز به زمان دارد.
برنابرنا1 روز قبل
نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه سفرش به فلسطین اشغالی دروغ گفته است. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «ایلهان عمر» نماینده دموکرات ایالت مینسوتا صحت اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه‌ دیدارهای وی در فلسطین اشغالی را رد کرد و گفت وی قصد داشت تا دیدارهایی با اعضای یهودی و عرب کنست و مقامات امنیتی اسرائیل داشته باشد. ایلهان عمر در پیام‌هایی در توئیتر نوشت که وی و «رشیده طلیب» نماینده دموکرات ایالت میشیگان قصدی برای برگزاری نشست با مقامات یا مخالفان اسرائیل در سفر به سرزمین‌های اشغالی نداشته‌اند. وی تاکید کرد که ادعاهای نتانیاهو دروغ بوده و هیئت نمایندگان دموکرات قصد داشت با «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی نیز دیدار داشته باشد. ایلهان عمر اضافه کرد که هدف از سفر وی اطلاع یافتن از رویدادهای سرزمین‌های اشغالی و شنیدن مواضع تمامی طرف‌ها به عنوان عضوی از مجلس نمایندگان آمریکا بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ‌ «برنی سندرز» سناتور دموکرات آمریکایی هشدار داد که اگر رژیم صهیونیستی همچنان اجازه ورود ۲ نماینده دموکرات کنگره به سرزمین اشغالی را صادر نکند باید از گرفتن کمک‌های آمریکا خودداری کند. وی با هتک حرمت توصیف کردن اقدام رژیم صهیونیستی گفت که چطور می‌شود که عضو کنگره آمریکا نمی‌تواند از جایی که با میلیاردها دلار حمایت می‌کنیم دیدار کند. سندرز در مصاحبه خود گفت: «این ایده که عضو کنگره آمریکا نمی‌تواند از جایی که ما با میلیاردها میلیارد دلار از آن حمایت می‌کنیم دیدار کند، آشکارا هتک حرمت به شمار می‌آید.» وزارت خارجه رژیم صهیونیستی پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد کابینه این رژیم با استناد به قانون مقابله با حامیان جنبش تحریم اسرائیل، از ورود دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا به سرزمین‌های اشغالی را جلوگیری خواهد کرد؛ اقدامی که با استقبال دونالد ترامپ مواجه شد. ترامپ پس از اعلام تصمیم رژیم صهیونیستی مبنی بر جلوگیری از ورود دو نماینده مسلمان کنگره به سرزمین‌های اشغالی، ‌ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «اگر اسرائیل از ورود عمر و طلیب جلوگیری نمی‌کرد، در واقع از خود بزرگی نشان داده بود. این دو نفر از اسرائیل و یهودیان متنفرند و ذهنیت آنها هرگز تغییر نخواهد کرد.» انتهای پیام/.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العالم، در پی حمله رژیم صهیونیستی به سرزمین‌های اشغالی در شرق بیت لاهیا واقع در شمال نوار غزه شماری از جوانان فلسطینی به شهادت رسیدند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ایلهان عمر» نماینده مجلس نمایندگان آمریکا با ناصحیح توصیف کردن اظهارات «بنیامین نتانیاهو» درباره برنامه سفرش به سرزمین‌های اشغالی گفت که وی درصدد دیدار با تعدادی از نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی بوده است. نماینده ایالت مینسوتا تاکید کرد که ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی دروغ بوده و نمایندگان دموکرات کنگره تصمیم داشتند با «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی نیز دیدار داشته باشند. ایلهان عمر افزود که هدف از سفر وی به فلسطین اشغالی اطلاع یافتن از رویدادهایی که در آنجا روی می‌دهد بوده تا به عنوان عضوی از مجلس نمایندگان آمریکا به مواضع تمامی طرف‌ها گوش فرا داده باشد. ایلهان عمر پیش از این نیز تصمیم اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر ممنوع کردن ورود وی و «رشیده طلیب» نماینده مسلمان و فلسطینی‌تبار ایالت میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا را اقدامی اهانت‌آمیز توصیف کرد. ایلهان عمر روز پنج‌شنبه طی بیانیه‌ای در واکنش به این تصمیم رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «نخست‌وزیر نتانیاهو تحت فشار رئیس‌جمهور ترامپ از ورود نمایندگان آمریکا به اسرائیل جلوگیری کرد و این یک هتاکی آشکار محسوب می‌شود.
فارسفارس1 روز قبل
ارتش رژیم صهیونیستی با استفاده بالگرد و توپخانه، مناطق «بیت لاهیا» و «بیت حانون» در شمال نوار غزه را هدف قرار داد. خبرنگار شبکه «المیادین» گزارش داد که صدای انفجار در شمال نوار غزه در پی حمله رژیم صهیونیستی بوده است. خبرنگار روزنامه «جروزام پست» نیز در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت بالگردها و توپخانه رژیم صهیونیستی به تلافی راکت شلیک شده از نوار غزه، به این منطقه حمله کرده است. رسانه‌های مختلف فلسطینی نیز اعلام کردند ارتش رژیم صهیونیستی دو منطقه در شمال غزه (یکی در بیت لاهیا و دیگری در بیت حانون) را هدف حمله موشکی قرار داده‌ است. خبرگزاری «شهاب» فلسطین با انتشار عکسی از شلیک منور توسط ارتش رژیم صهیونیستی به آسمان شمال غزه خبر داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، منابع خبری رژیم صهیونیستی شنبه شب به وقت تهران از به صدا درآمدن آژیر خطر در جنوب سرزمین‌های اشغالی خبر دادند. وبگاه «ایلینت نیوز» در این زمینه نوشت که سامانه‌های گنبد آهنین در شهر «سدیروت» واقع در جنوب سرزمین‌های اشغالی فعال شده و ادعا کرد که رهگیری موشکی صورت گرفته است. وزارت جنگ رژیم اشغالگر قدس نیز از رهگیری یک فروند راکت شلیک شده از نوار غزه خبر داده است. سدیروت تنها ۱۰ کیلومتر با نوار غزه فاصله دارد.
فارسفارس2 روز قبل
منابع خبری رژیم صهیونیستی از به صدا درآمدن آژیر خطر در جنوب سرزمین‌های اشغالی و حمله راکتی به شهر سدیروت خبر دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری رژیم صهیونیستی شنبه شب به وقت تهران از به صدا درآمدن آژیر خطر در جنوب سرزمین‌های اشغالی خبر دادند. وبگاه «ایلینت نیوز» در این زمینه نوشت که سامانه‌های گنبد آهنین در شهر «سدیروت» واقع در جنوب سرزمین‌های اشغالی فعال شده و ادعا کرد که رهگیری موشکی صورت گرفته است. وزارت جنگ رژیم اشغالگر قدس نیز از رهگیری یک فروند راکت شلیک شده از نوار غزه خبر داده است. سدیروت تنها ۱۰ کیلومتر با نوار غزه فاصله دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
«برنی سندرز» نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیشنهاد داد که اگر رژیم صهیونیستی بر تصمیم خود مبنی بر جلوگیری از ورود دو نماینده کنگره به سرزمین‌های اشغالی اصرار ورزد، از کمک‌های خارجی واشنگتن برخوردار نشود. رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته است از ورود «ایلهان عمر» و «رشیده طلیب» دو نماینده کنگره به سرزمین‌های اشغالی جلوگیری کند. این اولین بار نیست که سندرز بر مساله کمک‌های مالی آمریکا به رژیم صهیونیستی به عنوان اهرم فشاری برای دستیابی به نتایج مثبت در زمینه سیاست خارجی تاکید می‌کند. وی پیشتر نیز گفته بود که انتقاد از سیاست‌های رژیم صهیونیستی، به منزله یهودستیزی نیست. اکتبر سال ۲۰۱۸، بزرگترین بسته کمک‌های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی به ارزش ۳۸ میلیارد دلار برای یک دوره ۱۰ ساله به اجرا در آمد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ام. اس. ان. بی. سی، «برنی سندرز»، سناتور دموکرات آمریکایی در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود «ایلهان عمر» و «رشیده طلیب» دو نماینده کنگره به سرزمین‌های اشغالی خواستار آن شد تا واشنگتن کلیه کمک‌های مالی خود به تل آویو را متوقف و قطع کند. پیشتر رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که از ورود «ایلهان عمر» و «رشیده طلیب» به کرانه باختری به دلیل حمایت آن‌ها از جنبش تحریم اسرائیل جلوگیری خواهد کرد. به گفته سندرز جلوگیری از ورود اعضای کنگره آمریکا به جایی که میلیاردها میلیارد دلار به آن کمک می‌کنیم، هتک حرمت آشکار به همه آمریکاست. سندرز همچنین پیشنهاد کرده در صورتی که اسرائیل نمی‌خواهد اعضای کنگره آمریکا از آنجا بازدید کنند، محترمانه میلیاردها کمک مالی را نپذیرد. سندرز از منتقدان رژیم صهیونیستی در آمریکا به شمار می‌رود و چند روز پیش از این نیز در سخنانی گفته بود که انتقاد از سیاست‌های رژیم صهیونیستی، یهودستیزی نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «برنی سندرز» سناتور آمریکایی گفت در صورتی که اسرائیل همچنان بر روی تصمیم خود برای ممانعت از ورود «ایلهان عمر» و «رشیده طلیب» دو نماینده کنگره به سرزمین‌های اشغالی اصرار داشته باشد نباید کمک‌های خارجی که از آمریکا می‌آید را دریافت کند. وی این سخنان را در مصاحبه با «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» و یک روز پس از تصمیم رژیم صهیونیستی برای ممانعت از ورود عمر و طلیب دو نماینده دموکرات ایالت‌های مینسوتا و میشیگان مطرح کرد. رژیم صهیونیستی اعلام کرده به دلیل آنکه این دو نماینده کنگره از جنبش «بایکوت، ‌عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند اجازه ورود آنها به سرزمین‌های اشغالی صادر نمی‌شود. این نخستین باری نیست که سندرز برای پیشبرد سیاست خارجی مورد نظر خود پیشنهاد می‌دهد که از اهرم فشار کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی استفاده شود. وی پیشتر گفته بود که از حق موجودیت رژیم صهیونیستی در صلح و امنیت حمایت می‌کند اما بارها نیز از کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرده و از حقوق فلسطینیان نیز حمایت کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، دموکرات‌های ارشد مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی نحوه واکنش و برخورد با سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا و سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی به دلیل تصمیم صهیونیست‌ها برای ممنوعیت‌الورود «رشیده طلیب» و «ایلهان عمر» هستند. بر اساس گزاش روزنامه مک‌کلاچی، بیش از ۱۰ نماینده گفت‌وگوها درباره چگونگی ابراز «عدم اعتماد عمیق» به «رون درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا و «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی را آغاز کرده‌اند. همچنین «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که طلیب و عمر هیچ قصدی برای دیدار با مقامات اسرائیلی ندارند، ‌ادعایی که بعدا رد شد. سفیر آمریکا در تل‌آویو نیز طی بیانیه‌ای از ممنوع الورودی طلیب و عمر به سرزمین‌های اشغالی حمایت کرد. ترامپ هرگونه فشار به اسرائیل برای اجرای ممنوع الورودی را رد کرده و درمر نیز در تماس با گروه‌های یهودی اعلام کرد که این تصمیم رژیم صهیونیستی ارتباطی با رئیس جمهور آمریکا نداشته است.
فارسفارس2 روز قبل
در پی اقدام رژیم صهیونیستی در ممنوع الورود کردن دو نماینده کنگره به سرزمین‌های اشغالی، ‌ نمایندگان دموکرات به دنبال سلب اعتماد از سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن و همچنین تحت فشار قرار دادن سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی هستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دموکرات‌های ارشد مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی نحوه واکنش و برخورد با سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا و سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی به دلیل تصمیم صهیونیست‌ها برای ممنوعیت‌الورود «رشیده طلیب» و «ایلهان عمر» هستند. بر اساس گزاش روزنامه مک‌کلاچی، بیش از ۱۰ نماینده گفت‌وگوها درباره چگونگی ابراز «عدم اعتماد عمیق» به «رون درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا و «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی را آغاز کرده‌اند. از میان کسانی که در این مذاکرات مشارکت دارند «الیوت انجل» رئیس کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان و «نیتا لووی» از نمایندگان برجسته مجلس نمایندگان آمریکا هستند که هر دو آنها نیز از نمایندگان یهودی ایالت نیویورک هستند. سفیر آمریکا در تل‌آویو نیز طی بیانیه‌ای از ممنوع الورودی طلیب و عمر به سرزمین‌های اشغالی حمایت کرد.

به انتهای لیست رسیدید