سرطان

ایسناایسنا2 ماه قبل
شنیدن واژه سرطان به تنهایی دلهره آور و ترسناک است و دلیل خوبی برای این ترس وجود دارد. به گزارش ایسنا، سرطان بیماری است که از تکثیر غیر طبیعی سلول‌های بدن شروع می‌شود. شنیدن واژه سرطان به تنهایی دلهره آور و ترسناک است و دلیل خوبی برای این ترس وجود دارد. این متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی ادامه داد: غربالگری سرطان نوعی آزمایش غربالگری به شکل جستجوی سرطان پیش از ظهور علائم بیماری در فرد است. مهدی‌زاده ادامه داد: چهار مؤلفه بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان، بیماری‌های تنفسی و عوارض سرطان از مهم‌ترین عوامل مرگ ناشی از بیماری‌های غیر واگیردار را به خود اختصاص می‌دهند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
احتمال بروز سرطان در سنین مختلف وجود دارد ولی احتمال بروز سرطان با افزایش سن زیاد می‌شود سرطان باعث ۱۳٪ مرگ‌ها است بر طبق گزارش انجمن بهداشت آمریکا ۷٫۶ میلیون نفر بر اثر سرطان و در سال ۲۰۰۷ مرده‌اند سرطان تنها ویژه انسان نیست و همه جانوران و گیاهان پرسلولی نیز ممکن است به سرطان دچار شوند. *عوامل ژنتیکیوجود سابقه سرطان بین اعضای نزدیک خانواده احتمال دچار شدن به سرطان را افزایش می‌دهد. وجود جهش در برخی ژن‌ها (که به آنها آنکوژن و ژن‌های سرکوبگر تومور می‌گویند، باعث بروز سرطان می‌شود. *فیزیوتراپی در سرطان Physical Therapy in Cancerسرطان یک بیماری عمومی است و می‌تواند علائم بسیاری از بیماریهای دیگر را که سرطان نبستند تقلید کند و وقتی که تشخیص سرطان داده شد آنوقت هر چه در بیمار اتفاق می‌افتد به سرطان نسبت داده می‌شود. *اهداف فیزیوتراپی در سرطان: • کاهش عوارض بیماری سرطان• کاهش عوارض درمان‌های سرطان• راه اندازی و متحرک نگاه داشتن بیمار (کاهش عوارض بستری) • حفظ استقلال بیمار• کاهش درد بیمارفیزیوتراپی با متدلوژی خاص خود می‌تواند نقش مراقبتی و حمایتی مناسبی برای بیماران سرطانی بو جود آورد. یک اصل کلی در فیزیوتراپی سرطان این است: بیمار تا آخرین لحظه زندگی بروی پای خود بایستد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
دکتر رزیتا علیزاده شالچی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سرطان در مراحل اولیه بدون علامت است، اما امکان دارد با علائمی مانند کم خونی، خونریزی از روده، درد شکم، تغییر وضعیت اجابت مزاج و یا انسداد روده بروز پیدا کند. وی اضافه کرد: شیوع این بیماری در افرادی که سابقه پولیپ روده، بیماری التهابی روده، رادیوتراپی شکم، آکرومگالی و پیوند کلیه داشته باشند، بیشتر دیده می‌شود. وی گفت: برای تشخیص این بیماری انجام آزمایشات اولیه، کولونوسکوپی و برخی روش‌های تصویربرداری رادیولوژیک مفید می‌باشد. دکتر علیزاده شالچی گفت: جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و یا ترکیبی از آنها از جمله روش‌های درمانی رایج سرطان روده بزرگ هستند که بسته به محل و پیشرفت تومور مورد استفاده قرار می‌گیرند. وی خاطرنشان کرد: ورزش، مصرف سبزیجات و میوه جات، ویتامین‌ها، انجام چکاپ سالانه و انجام کولونوسکوپی به موقع می‌توانند مرگ و میر ناشی از این بیماری را تا حدود قابل توجهی کاهش دهند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
شایان ذکر است در بیش از۹۰ درصد بروز سرطان‌ها، عوامل محیطی نقش دارد و نقش عوامل مادرزادی بسیار کم است. سرطان کلورکتال از نگاه ژنتیکسرطان روده بزرگ (کلون) و راست روده (رکتوم) را در مجموع سرطان «کلورکتال» گویند. رکتوم انتهایی‌ترین قسمت روده و مستعد‌ترین ناحیه بروز سرطان است. بعضی از جهش‌ها باعث سرطانی شدن سلول‌ها و در ناحیه رکتوم و روده منجر به سرطان کلورکتال می‌شود. افزایش سرطان کلورکتالطبق آمار سازمان بهداشت جهانی، در سال ۲۰۱۸ تعداد مبتلایان به سرطان روده بزرگ و راست روده (کلورکتال) در ایران حدود ۱۰ هزار نفر بوده و چهارمین سرطان شایع کشور است. هر قدر آدنوم‌ها بزرگ‌تر باشد، احتمال سرطانی شدن آن‌ها بیشتر است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
* پویش ملی مبارزه با سرطانرئیس اداره پیشگیری و کنترل سرطان وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت پیشگیری زودهنگام سرطان و برگزاری پویش‌های مرتبط با سرطان در وزارت بهداشت گفت: در ۵ سال گذشته برنامه‌های جامعی را برای پیشگیری از سرطان و اطلاع رسانی عمومی در این حوزه داشتیم. *سرطان؛ قابل پیشگیری، قابل درمانمطلق بیان کرد: شعار پویش ملی سرطان طی ۵ سال گذشته این است که سرطان یک بیماری قابل پیشگیری و قابل درمان با خودمراقبتی و امید است. * سه سرطان شایع در خانم هارئیس کنترل و پیشگیری سرطان وزارت بهداشت گفت: در هفته مبارزه با سرطان هستیم و به همین دلیل از وزیر جدید وزارت بهداشت و درمان درخواست داریم که توجه بیشتری به موضوع سرطان داشته باشند. وی افزود: در جهت برنامه‌های کنترل و کاهش سرطان در حال حاضر در ۴ شهرستان برنامه تشخیص زودهنگام سرطان را آغاز کردیم و سراغ سرطان هایی رفتیم که تشخیص زودهنگام سرطان در آنها موثرتر است. سرطان پستان به تنهایی ۲۵ درصد سرطان، سرطان روده بزرگ بیش از ۱۰ درصد و سرطان دهانه رحم.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
اگرچه آمارها نشان می‌دهد ایران نرخ کمی در ابتلا به سرطان در بین کشورهای منطقه دارد اما آموزش‌ها باید افزایش یابندسرطان پرورش ندهیم به گفته برخی از کارشناسان میزان شیوع سرطان در دنیا، ۲۰۵ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر از مردان و ۱۶۵ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر از زنان است، در مقایسه با آمارهای جهانی، میزان شیوع سرطان در ایران، کمتر بوده و متوسط شیوع آن در هر دو جنس، ۱۵۸ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر است. با وجود کم بودن آمار ابتلا به سرطان در ایران، آمار شیوع آن در ایران نیز همانند سایر نقاط دنیا، رو به افزایش است، با نگاهی به آمارهای جهانی، خواهیم دید که آمار ابتلا به سرطان در دنیا، روزبه‌روز در حال افزایش بوده و سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۰۷، این اخطار را داده بود که پس از گذشت چندین سال، میزان شیوع سرطان افزایش یافته و از هر ۱۰ نفر، یک نفر، به سرطان مبتلا خواهد بود. در کشور ما مطالعات و تحقیقات زیادی در زمینه علل زمینه‌ساز برای ابتلا به سرطان انجام نشده است و آمارها یا برخی علل احتمالی، قابل استناد و اعتماد نیستند. در حالی که مردم باید با آموزش‌هایی که از طریق رسانه‌ها داده می‌شود، باور کنند که این خطرات جدی هستند و برای پیشگیری از سرطان تلاش کنند.» الزامی برای خوشمزه بودن غذا نیست! دکترای تخصصی تغذیه و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه می‌کند: «غذایی که می‌خوریم الزاما نباید خوشمزه باشد؛ باید سالم باشد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
سرطان روده بزرگسرطان روده بزرگ در کشورهای صنعتی و غربی دومین سرطان شایع در مردان و زنان است. سرطان تخمدان۱۰درصد سرطان تخمدان ارثی است و چاقی در خانم‌هایی که در دوره یائسگی با هورمون درمان نشده‌اند، تا ۸۰درصد بروز این سرطان را افزایش می‌دهد. سرطان ریهدر کشورهای صنعتی سرطان ریه بسیار شایع است و ۸۵درصد بروز این سرطان به علت مصرف مواد دخانی است. سرطان پروستاتسن بالا و سابقه داشتن سرطان در خانواده در بروز سرطان پروستات از عوامل مهم است. چاقی خطر پیشرفت و بدخیمی سرطان پروستات را افزایش می‌دهد و مصرف سبزیجات خطر بدخیمی را کم می‌کند. اثر تغذیه هنوز در بروز این سرطان مشخص نشده، ولی ثابت شده است که مصرف زیاد کلسیم خطر بروز سرطان را افزایش می‌دهد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه بیماری سرطان، یکی از بیماری‌های شایع در جهان است، سرطان معده و روده را در این استان بالاترین آمار دانست. حبیب الله موسوی بهار در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: سرطان معده و روده در بین همدانی‌ها بسیار شایع است که آمار آن در بین زنان و مردان یکسان است. موسوی بهار با بیان اینکه آگاهی مردم باید در زمینه شناخت سرطان افزایش یابد عنوان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی، انتشار مطلب و نشریه راجع به انواع سرطان، علائم بروز آن و همچنین چگونگی درمان و یا جلوگیری از ابتلاء، می‌تواند در آگاهی مردم نقش مؤثری داشته باشد. وی تصریح کرد: همانطور که سرطان پروستات در مردان شایع است در زنان نیز سرطان سینه فراگیر شده و شیوع آن روز به روز بیشتر می‌شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در پایان افزود: سرطان پروستات و سینه با توجه به فراگیر بودن و افزایش آنها، با تشخیص به موقع و رسیدگی کامل، قابل درمان هستند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
سوختن این مواد با هم موجب پدید آمدن بیش از ۴۰۰۰ ماده سمی و ۴۰ ماده سرطان‌زا می‌شود. مطالعات متعدد مشخص کرده‌اند مهم‌ترین علت قطع اندام تحتانی بیماری‌های عروق محیطی است که قوی‌ترین عامل خطر آن مصرف دخانیات است. سیگار کشیدن در طول بارداری موجب عوارض زیادی از جمله مرده‌زایی، سقط خود به‌خود، مرگ جنین، مرگ در دوران نوزادی و مرگ ناگهانی نوزاد می‌شود. سایر موضوعات مرتبط با سلامت زنان که تحت‌تأثیر استعمال دخانیات هستند شامل سرطان گردن رحم، بیماری‌های استخوان و افزایش مرگ و میر ناشی از سرطان سینه می‌شود. عامل سرطان؛ بین انگشتان و لب‌هاسیگار به‌عنوان عامل بروز حداقل ۱۴ سرطان مختلف در انسان شناخته شده است که مهم‌ترین آنها عبارتند از: سرطان ریه، سرطان پوست، سرطان سینه، سرطان مثانه، سرطان خون، سرطان لوزالمعده، سرطان حنجره، سرطان کبد، سرطان لب، سرطان زبان و دهان.
رکنارکنا1 ماه قبل
براساس آمارهای جهانی، سرطان مثانه ششمین سرطان شایع در مردان و هفدهمین سرطان شایع در زنان است. سرطان مثانه چیست و انواع و مراحل آن کدامند؟ شایع‌ترین نوع سرطان مثانه، سرطان لایه یا مخاط پوشاننده مثانه است. راه‌های تشخیص سرطان مثانه چیست؟ بهترین راه تشخیص سرطان مثانه در وهله اول، سونوگرافی است. در واقع این روش متداول‌ترین درمان برای سرطان مثانه است و ۸۰ درصد از سرطان‌های مثانه با کمک آن درمان می‌شوند. چگونه می‌توان از بروز سرطان مثانه پیشگیری کرد؟ برای پیشگیری از این بیماری باید از مصرف دخانیات خودداری کرد.
رکنارکنا2 ماه قبل
سرطان پستانسازمان جهانی بهداشت سرطان پستان را شایع‌ترین سرطان در بین زنان در سراسر جهان اعلام کرده است. سرطان پستان توده سفتی است که از مجاری پستان شروع شده و بافت جلویی را مورد تهاجم قرار می‌دهد. بیماری سرطان پستان مانند سایر بیماری‌های سرطان ۴ مرحله اول تا چهارم دارد. علائم هشدار دهنده سرطان پستان معمولا شامل یک توده بدون حساسیت، سفت یا سخت همراه با حاشیه تقریبا نامشخص است. سرطان رحمسرطان دهانه رحم دومین سرطان شایع دستگاه تناسلی زنان و پنجمین سرطان بعد از سرطان‌های ریه، سینه، روده و جسم رحم در سراسر جهان است که حدود ۶ درصد کل سرطان زنان را تشکیل می‌دهد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
کشنده‌ترین سرطان در جهانوحید گوهریان فوق تخصص جراحی توده‌های ریه، تیروئید و پستان با بیان اینکه سرطان ریه کشنده‌ترین سرطان جهان است، اظهار کرد: این سرطان اغلب به دلیل اینکه دیر تشخیص داده می‌شود کشنده‌ترین سرطان جهان است و مهترین علت تشخیص دیرهنگام این است که بیمارانی که گرفتار سرطان ریه و علائم آن می‌شوند، دیر به پزشکی مراجعه می‌کنند و همین مسئله موجب مرگ و میر مبتلایان به سرطان می‌شود. گوهریان با اشاره به علائم سرطان ریه اظهار کرد: سرفه، درد قفسه سینه، تنگی نفس، خلط به ویژه حلط خونی و کاهش وزن مهمترین علت سرطان ریه است و باید به این علائم توجه کرد. وی با بیان اینکه سرطان ریه سرطان شایعی است، گفت: خوشبختانه روش‌های پیشگیری دارد، ژنتیک عاملی است که انسان در آن دخیل نیست، اما برخی از عوامل ابتلا به سرطان، چون سرطان ریه قابل پیشگیری است. سلیمی افزود: روش پیشگیری سرطان ریه یعنی ترک سیگار و ریه می‌تواند تا حد زیادی از بروز سرطان ریه جلوگیری کند. سیگاری‌ها بخوانندسلیمی فوق تخصص خون و سرطان بزرگسالان با بیان اینکه روش‌های غربالگری مشخصی در مورد سرطان ریه وجود ندارد، گفت: در افراد سیگاری که سابقه خانوادگی سرطان ریه دارند، توصیه می‌کنیم بعد از ۴۰ سالگی یک سی تی اسکن انجام دهند تا در تشخیص سرطان ریه در مراحل اولیه کمک کننده باشد.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
. درمان سرطان پستان مرحله یکجراحیلامپکتومی یا ماستکتومیپرتو درمانیپرتودرمانی درمان استاندارد برای سرطان پستان مرحله یک است. سرطان پستان مرحله ۲سرطان پستان مرحله ۲ نیز به دو زیر گروه ۲آ و ۲ب تقسیم میشود. سرطان پستان مرحله ۳زیر مجمموعه‌های سرطان پستان مرحله ۳، ۳آ، ۳ب، و ۳ث هستند. درمان سرطان پستان مرحله ۳درمان سرطان پستان مرحله ۳ شامل شیمی درمانی، جراحی و پرتو درمانی است. درمان سرطان پستان مرحله ۴معمولا درمان سرطان پستان مرحله ۴ شامل ترکیبی از شیمی درمانی، پرتو درمانی و هورمون درمانی است.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
سرطان پستان رایج‌ترین نوع سرطان در زنان به شمار می‌آید و بیشترین میزان مرگ‌ومیر در سرطان‌ها را به خود اختصاص داده است. سرطان پستان رایج‌ترین نوع سرطان در زنان به شمار می‌آید و بیشترین میزان مرگ‌ومیر در سرطان‌ها را به خود اختصاص داده است. باید بدانید که وقتی در بدن فردی نشانه‌های سرطان پستان دیده‌شده و درنهایت تأییدمی‌شودکه به سرطان پستان مبتلا شده است، بر اساس نتایج آسیب‌شناسی و نتایج مربوط به آزمایشات خون و اسکن‌های تصویری مرحله سرطان پستان تعیین می‌شود. چاق بودن در سرطان پستان بعد از یائسگی، سرطان تخمدان، آندومتر، کیسه صفرا و پانکراس در بروز سرطان بسیارموثر است. MRI در غربالگری خانم‌های پرخطر کاربرد دارد به‌هرحال تشخیص قطعی سرطان پستان با بیوپسی پستان است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
اگرچه آمارها نشان می‌دهد ایران نرخ کمی در ابتلا به سرطان در بین کشورهای منطقه دارد اما آموزش‌ها باید افزایش یابندسرطان پرورش ندهیم به گفته برخی از کارشناسان میزان شیوع سرطان در دنیا، ۲۰۵ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر از مردان و ۱۶۵ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر از زنان است، در مقایسه با آمارهای جهانی، میزان شیوع سرطان در ایران، کمتر بوده و متوسط شیوع آن در هر دو جنس، ۱۵۸ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر است. با وجود کم بودن آمار ابتلا به سرطان در ایران، آمار شیوع آن در ایران نیز همانند سایر نقاط دنیا، رو به افزایش است، با نگاهی به آمارهای جهانی، خواهیم دید که آمار ابتلا به سرطان در دنیا، روزبه‌روز در حال افزایش بوده و سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۰۷، این اخطار را داده بود که پس از گذشت چندین سال، میزان شیوع سرطان افزایش یافته و از هر ۱۰ نفر، یک نفر، به سرطان مبتلا خواهد بود. در کشور ما مطالعات و تحقیقات زیادی در زمینه علل زمینه‌ساز برای ابتلا به سرطان انجام نشده است و آمارها یا برخی علل احتمالی، قابل استناد و اعتماد نیستند. در حالی که مردم باید با آموزش‌هایی که از طریق رسانه‌ها داده می‌شود، باور کنند که این خطرات جدی هستند و برای پیشگیری از سرطان تلاش کنند.» الزامی برای خوشمزه بودن غذا نیست! دکترای تخصصی تغذیه و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه می‌کند: «غذایی که می‌خوریم الزاما نباید خوشمزه باشد؛ باید سالم باشد.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
فرایندهای اصلی آن شامل مباحث پیشگیری، تشخیص زودهنگام، تشخیص و درمان سرطان، مراقبت‌ها و حمایت‌های تسکینی است. امسال گزارش سالیانه ثبت سرطان سال ۹۳ منتشر شد و همچنین گزارش شفاهی ثبت سرطان سال ۹۴ نیز ارائه می‌شود. چالشی به نام تشخیص دیرهنگام سرطان در کشوررییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت از افتتاح مراکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان همزمان با برگزاری همایش ملی مبارزه با سرطان در هفتم بهمن ماه خبر داد و گفت: باید بگویم که در حوزه زیرساخت‌ها، مراکز تشخیص زودهنگام سرطان از جمله مراکز و بخش‌هایی هستند که به درستی پیش‌بینی شده‌اند؛ چرا که هر زمان از سرطان صحبت می‌شود گفته می‌شود که سرطان یک بیماری سخت، اما قابل درمان است. گرنت دولت ژاپن به برنامه تشخیص سرطان ایران و خرید ۵۰ دستگاه ماموگرافیرییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت همچنین با اشاره به چالش‌های موجود در جهت تجهیز مراکز تشخیص زودهنگام سرطان، گفت: در این زمینه نیز چالش‌های زیادی وجود داشت؛ چراکه با محدودیت‌های بودجه‌ای روبه‌رو هستیم. از بین برنامه‌های مختلف، برنامه سرطان مورد توجه آنها قرار گرفت و این گرنت را به مبلغ ۱۰ میلیون دلار برای برنامه تشخیص زودهنگام سرطان اهدا کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
یکی از نشانه‌های اصلی ابتلا به سرطان معده کاهش وزن بی دلیل است. سرطان معده که به نام سرطان گاستریک نیز شناخته می‌شود، یکی از دردناک‌ترین و ترسناک‌ترین اشکال سرطان است. سرطان معده از شایع‌ترین انواع سرطان در جهان نیستف اما این به معنای در امان بودن ما نسبت به این بیماری محسوب نمی‌شود. در حقیقت، یکی از نشانه‌های اصلی ابتلا به سرطان معده کاهش وزن بی دلیل است. احساس سیریاحساس سیری می‌تواند در حقیقت یکی از نشانه‌های ابتلا به سرطان معده باشد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
برای مثال سرطان پروستات که شایع‌ترین سرطان بین مردان است پنهان‌ترین علائم را دارد. بنابراین متخصصان توصیه می‌کنند مردان علائم سرطان را نادیده نگیرند و به‌طور مرتب معاینات کامل علائم سرطان را انجام دهند. شناخت علائم سرطان کمک می‌کند پزشک زودتر و در زمانی که سرطان هنوز قابل درمان است به وجود آن پی ببرد. برخی از شایع‌ترین علائم سرطان در مردان را با هم مرور می‌کنیم:۱. توده‌ غیرطبیعیآیا اخیرا متوجه یک توده‌ی غیر طبیعی درست زیر پوستتان شده‌اید؟ این ممکن است یکی از علائم سرطان باشد. آنچه شما فکر می‌کنید نشانه‌ی زیاد ماندن در زیر آفتاب است شاید نشانه‌ی سرطان باشد. خستگی مزمن یا همیشگی می‌تواند نشانه‌ی سرطان خون، روده و معده باشد.
رکنارکنا1 هفته قبل
این سرطان‌ها می‌توانند با توجه به محل آغاز سرطان روده بزرگ یا سرطان رکتوم نیز نام بگیرند. سرطان روده بزرگ و سرطان رکتوم اغلب به همراه هم گروه بندی می‌شوند زیرا از ویژگی‌های مشابه بسیاری برخوردار هستند. شما نمی‌توانید سابقه خانوادگی پولیپ‌های کولورکتال را کنترل کنیدیک سوم از بیمارانی که سرطان کولورکتال در آنها تشخیص داده می‌شود، دارای سابقه خانوادگی سرطان کولورکتال یا پولیپ‌های کولورکتال هستند. با این وجود، افزایش تشخیص سرطان کولورکتال در افراد جوان‌تر نگرانی‌ها را افزایش داده و بر همین اساس، انجمن سرطان آمریکا غربالگری سرطان کولورکتال در ۴۵ سالگی به جای ۵۰ سالگی را توصیه کرده است. افرادی که از نظر جسمانی فعال‌تر هستند با کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال مواجه بوده و همچنین احتمال ابتلا به سرطان پستان، حملات قلبی، دیابت و سکته مغزی در آنها کمتر است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
این سرطان‌ها می‌توانند با توجه به محل آغاز سرطان روده بزرگ یا سرطان رکتوم نیز نام بگیرند. سرطان روده بزرگ و سرطان رکتوم اغلب به همراه هم گروه بندی می‌شوند زیرا از ویژگی‌های مشابه بسیاری برخوردار هستند. شما نمی‌توانید سابقه خانوادگی پولیپ‌های کولورکتال را کنترل کنیدیک سوم از بیمارانی که سرطان کولورکتال در آنها تشخیص داده می‌شود، دارای سابقه خانوادگی سرطان کولورکتال یا پولیپ‌های کولورکتال هستند. شما نمی‌توانید سن خود را کنترل کنیدهمانند بیشتر بیماری‌ها، خطر سرطان کولورکتال با افزایش سن بیشتر می‌شود. با این وجود، افزایش تشخیص سرطان کولورکتال در افراد جوان‌تر نگرانی‌ها را افزایش داده و بر همین اساس، انجمن سرطان آمریکا غربالگری سرطان کولورکتال در ۴۵ سالگی به جای ۵۰ سالگی را توصیه کرده است.

تمام آنچه لازم است درباره انواع سرطان بدانید/ سرطان با بافت‌های بدن چه می‌کند؟

3+
الفالف2 ماه قبل
رکنارکنا1 ماه قبل
شیوع سرطان روده بزرگ (کولون) چهارمین سرطان شایع در مردان ایرانی است. معمولا علایم سرطان روده بزرگ در مردان دیرتر ظاهر می‌شود و بیمار زمانی از شرایط خود مطلع می‌شود که بیماری پیشرفت کرده است. در ادامه مهمترین نشانه‌های سرطان روده ذکر شده است. معمولا اولین مرحله سرطان روده بزرگ، ایجاد تومورهای کوچک به نام پولیپ‌های آدنوماتوز است که در دیواره داخلی روده بزرگ تشکیل می‌شوند. سرطان روده سومین سرطان شایع در جهان و دومین علت مرگ ناشی از سرطان در آمریکاست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
این سرطان‌ها می‌توانند با توجه به محل آغاز سرطان روده بزرگ یا سرطان رکتوم نیز نام بگیرند. سرطان روده بزرگ و سرطان رکتوم اغلب به همراه هم گروه بندی می‌شوند زیرا از ویژگی‌های مشابه بسیاری برخوردار هستند. شما نمی‌توانید سابقه خانوادگی پولیپ‌های کولورکتال را کنترل کنیدیک سوم از بیمارانی که سرطان کولورکتال در آنها تشخیص داده می‌شود، دارای سابقه خانوادگی سرطان کولورکتال یا پولیپ‌های کولورکتال هستند. شما نمی‌توانید سن خود را کنترل کنیدهمانند بیشتر بیماری‌ها، خطر سرطان کولورکتال با افزایش سن بیشتر می‌شود. با این وجود، افزایش تشخیص سرطان کولورکتال در افراد جوان‌تر نگرانی‌ها را افزایش داده و بر همین اساس، انجمن سرطان آمریکا غربالگری سرطان کولورکتال در ۴۵ سالگی به جای ۵۰ سالگی را توصیه کرده است.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
بر اساس آمار موسسه ملی سرطان آمریکا، در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۵٫۳ درصد از کل آمار سرطان به سرطان سینه اختصاص یافت. به رشد کنترل نشده سلول‌های پوشش داخلی مجرای شیری یا لوبول، سرطان سینه گفته می‌شود. سرطان سینه در زنان شایع‌تر است، گرچه احتمال ابتلای مردان نیز به سرطان سینه وجود دارد. تشخیص زودهنگام سرطان سینه مهمترین عامل در درمان موثر این بیماری است. محققان معتقدند با استفاده از این سیستم هوشمند می‌توان سرطان را در مراحل اولیه تشخیص داد.
رکنارکنا2 ماه قبل
یکی از نشانه‌های اصلی ابتلا به سرطان معده کاهش وزن بی‌دلیل است. سرطان معده که به نام سرطان گاستریک نیز شناخته می‌شود، یکی از دردناک‌ترین و ترسناک‌ترین اشکال سرطان است. سرطان معده از شایع‌ترین انواع سرطان در جهان نیست، اما این به معنای در امان بودن ما نسبت به این بیماری محسوب نمی‌شود. توجه به نشانه‌های اولیه سرطان معده می‌تواند کمک بزرگی به تشخیص زودرس و روند درمان کند. در حقیقت، یکی از نشانه‌های اصلی ابتلا به سرطان معده کاهش وزن بی‌دلیل است.
رکنارکنا2 ماه قبل
وجود خون در مدفوع از نشانه‌های ابتلا به سرطان روده بزرگ است و سرطان پوست نیز با تغییرات رنگ پوست تشخیص داده می‌شود و احساس درد در برخی نواحی بدن نیز از علائم سرطان است. وی افزود: در برخی از سرطان‌ها، نشانه ظاهری بروز داده می‌شود، مثلا تغییرات رنگ پوست به همراه خونریزی یا ورقه ورقه شدن پوست از علائم سرطان پوست است. رحمانی ادامه داد: احساس درد در برخی نواحی بدن مانند شکم یا لگن از علائم سرطان تخمدان در زنان است. این جراح سرطان اذعان داشت: برای انواع سرطان سابقه سرطان در خانواده فرد مهم است و به دردهایی که طولانی مدت ادامه می‌یابد و دلیل و منشا مشخصی ندارد باید توجه کرد و مشکوک به سرطان شد. وی راجع به علائم این سه نوع سرطان افزود: کاهش وزن سریع می‌تواند از نشانه‌های سرطان باشد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
این سرطان‌ها می‌توانند با توجه به محل آغاز سرطان روده بزرگ یا سرطان رکتوم نیز نام بگیرند. سرطان روده بزرگ و سرطان رکتوم اغلب به همراه هم گروه بندی می‌شوند زیرا از ویژگی‌های مشابه بسیاری برخوردار هستند. شما نمی‌توانید سابقه خانوادگی پولیپ‌های کولورکتال را کنترل کنیدیک سوم از بیمارانی که سرطان کولورکتال در آنها تشخیص داده می‌شود، دارای سابقه خانوادگی سرطان کولورکتال یا پولیپ‌های کولورکتال هستند. با این وجود، افزایش تشخیص سرطان کولورکتال در افراد جوان‌تر نگرانی‌ها را افزایش داده و بر همین اساس، انجمن سرطان آمریکا غربالگری سرطان کولورکتال در ۴۵ سالگی به جای ۵۰ سالگی را توصیه کرده است. افرادی که از نظر جسمانی فعال‌تر هستند با کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال مواجه بوده و همچنین احتمال ابتلا به سرطان پستان، حملات قلبی، دیابت و سکته مغزی در آنها کمتر است.
رکنارکنا1 ماه قبل
اصفهانی گفت: با تغییر نحوه زندگی و رعایت بهداشت می‌توانیم ۳۰ درصد از بروز سرطان جلوگیری کنیم. دبیر علمی کنگره غرب آسیا گفت: در این کنگره ۶ سرطان شایع، از جمله سرطان سینه، سرطان ریه، سرطان دستگاه تناسلی زنان، سرطان مثانه، سرطان دهانه رحم و سرطان گوارش مورد بررسی و بحث قرار خواهد گرفت. اصفهانی بیان کرد: سرطان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های قرن به شمار می‌رود و بعد از تروما و حوادث، بیماری‌های قلب و عروق در گروه سوم بیماری‌ها قرار می‌گیرد و در همه جای دنیا فراگیر است. اصفهانی با بیان اینکه تغییر نحوه زندگی بر جلوگیری از سرطان مؤثر است، گفت: با تغییر نحوه زندگی می‌توانیم ۳۰ درصد از بروز سرطان جلوگیری کنیم همچنین رعایت بهداشت یکی از اصلی‌ترین کار‌ها در جلوگیری از بروز سرطان است. ویروس HPV باعث ایجاد سرطان می‌شوداین فوق تخصص بالغین و خون، تشریح کرد: ویروس HPV باعث ایجاد سرطان می‌شود که اگر واکسن آن زده شود می‌توان از بروز سرطان و پیشرفت آن جلوگیری کرد، همچنین ویروس ایدز بیماری واگیرداری است که باید از بروز آن پیشگیری کرد؛ در همه جای دنیا مطرح می‌شود که پیشگیری بهتر از درمان است و هزینه آن نیز کمترخواهد بود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
در این مطلب به نشانه‌ها و علائم ابتلا به سرطان معده اشاره شده است. سرطان معده که به نام سرطان گاستریک نیز شناخته می‌شود، یکی از دردناک‌ترین و ترسناک‌ترین اشکال سرطان است. سرطان معده از شایع‌ترین انواع سرطان در جهان نیست، اما این به معنای در امان بودن ما نسبت به این بیماری محسوب نمی‌شود. توجه به نشانه‌های اولیه سرطان معده می‌تواند کمک بزرگی به تشخیص زودرس و روند درمان کند. در حقیقت، یکی از نشانه‌های اصلی ابتلا به سرطان معده کاهش وزن بی دلیل است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
یکی از نشانه‌های اصلی ابتلا به سرطان معده کاهش وزن بی‌دلیل است. به گزارش نامه نیوز، سرطان معده که به نام سرطان گاستریک نیز شناخته می‌شود، یکی از دردناک‌ترین و ترسناک‌ترین اشکال سرطان است. سرطان معده از شایع‌ترین انواع سرطان در جهان نیست، اما این به معنای در امان بودن ما نسبت به این بیماری محسوب نمی‌شود. توجه به نشانه‌های اولیه سرطان معده می‌تواند کمک بزرگی به تشخیص زودرس و روند درمان کند. در حقیقت، یکی از نشانه‌های اصلی ابتلا به سرطان معده کاهش وزن بی‌دلیل است.

به انتهای لیست رسیدید