اخبار سرطان - آخرین و مهم ترین اخبار سرطان از خبرگزاری‌های ایران | خبری

سرطان

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز22 دقیقه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار کرد: ۳۰ آذر ماه امسال قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی تمام می‌شود و ما از یک ماه پیش با شرکت‌های بیمه مناقصه داشتیم. رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: مشمولانی که در فهرست ما بودند، در فهرست جدید نیز قرار می‌گیرند و نیاز مراجعه مجدد نیست؛ همچنین افرادی که بیمه تکمیلی نبودند ۳ ماه فرصت دارند به کانون بازنشستگان مراجعه کنند تا تحت پوشش درمان قرار گیرند. بیات ادامه داد: افرادی که بیمه بودند و دیگر تمایل ندارند تحت پوشش بیمه تکمیلی باشند نیز ۳ ماه فرصت دارند تا انصراف دهند و اگر حق بیمه‌ای از آن‌ها کسر شده باشد نیز عودت می‌شود. رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: تیم نظارتی ویژه در نظر گرفتیم تا به مراکز درمانی نظارت کامل داشته باشند و پرونده‌ بیماران را به صورت رندوم بررسی کنند. بیات خاطرنشان کرد: تأمین اجتماعی نیز در بیمه تکمیلی بازنشستگان مشارکت دارد و به ازای هر نفر ۳ هزار تومان تقبل می‌کند که در سال حدود ۱۲۰ میلیارد تومان می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-هرچند عوامل مختلف شیوه زندگی از طریق محیط وارد بدن انسان می‌شوند مانند سیگار، الکل و تغذیه نامناسب؛ اما، وقتی صحبت از عوامل محیطی می‌کنیم منظور عواملی هستند که مستقل از انتخاب شیوه زندگی به بدن آسیب می‌رسانند؛ مانند آلودگی هوا. به طور کلی سهم عوامل مختلف شیوه زندگی در ایجاد سرطان نسبت به عوامل محیطی بسیار بیشتر است. بنابر اعلام اداره سرطان وزارت بهداشت، گرچه رابطه مواجهه با عوامل محیطی و خطر بروز سرطان تایید شده است، اما هنوز به درستی مشخص نیست که چرا از بین دو نفر که مواجهه‌های محیطی مشابهی دارند، یکی مبتلا به سرطان می‌شود و دیگری مبتلا نمی‌شود. احتمال ایجاد سرطان در یک فرد در واکنش به عوامل زیست محیطی ویژه به مدت زمان و تعداد دفعات قرار گرفتن در معرض ماده‌ای خاص و همچنین عوامل دیگر مانند عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی، سبک زندگی، ‌ سن و جنسیت نیز بستگی دارد. نکته مهم آن است که آلودگی هوا جزء عوامل سرطان‌زای قابل پیشگیری است و تلاش در این زمینه لازم است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بیماری، نوع تغذیه و خوراک هر شخصی را می‌توان برای جریان یک زندگی سالم طبق گروه خونی تعیین کرد، یعنی هر گروه خونی با توانایی بدن در هضم غذا در ارتباط است. اگر نوع گروه خونی خود را نمی‌دانید کافی است با یک آزمایش ساده به راحتی از این قضیه مطلع شوید. ما قصد داریم در این گزارش به بررسی بیماری‌ها و تغذیه مناسب بر اساس نوع گروه خونی بپردازیم. گوشت بره برای گروه خونی B مناسب‌ترین جایگزین به جای گوشت مرغ است، این نوع گروه خونی به علت اینکه واکنش عضلات بدنشان به ورزش مثبت است سوخت و ساز معمول و سریع‌تری به نسبت سایر گروه‌های خونی دارند. گروه خونی ABگروه خونی AB ترکیبی از گروه A و B و از کمیاب‌ترین نوع گروه خونی است، این گروه مانند گروه A دارای سطح اسید معده پایینی هستند و به علت شباهت زیاد به گروه خونی B نباید از گوشت مرغ استفاده کنند.

روایت یک روز زرشک‌چینی «حاج‌علی» / باز هم پای دلال‌ها درمیان است!

8+
فارسفارس6 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
در مطالعه جدید سوابق پزشکی کهنه سربازانی که فوت کرده بودند، بررسی و با سطوح آلودگی هوا در مناطق سکونت آن‌ها مقایسه شد. این تحقیق بر PM ۲٫۵- ذرات آلاینده غیرقابل استنشاق به اندازه ۲٫۵ میکرومتر یا ریزتر که کمتر از قطر موی انسان است- متمرکز بود. سیاه پوستان حتی اگر با سفیدپوستان در یک محیط اقلیمی باشند، باز هم شدت بیماری در آن‌ها بیشتر است. علت این امر می‌تواند عوامل اجتماعی- اقتصادی از قبیل فقر و میزان دسترسی به مراقبت‌های درمانی باشد. نتایج این مطالعه تهدید‌های را که بر اثر آلودگی هوا پیش روی انسان‌ها قرار دارد، به شکل وسیع‌تری آشکار می‌سازد. مطالعه دیگری در دانشگاه کارولینای جنوبی که نتایج آن روز چهارشنبه در نشریه برین (مغز) منتشر شد، ارتباط میان آلودگی هوا و مشکلات شناختی مانند ضعف حافظه و عوارض شبه آلزایمر را بخصوص در سنین بالا بیش از پیش تایید کرد.
مهرمهر7 ساعت قبل
سیدعلیرضا مروجی در گفت و گو با مهر با بیان اینکه کنگره سراسری موج سوم درمان‌های رفتاری بعد از سال ۹۴ برای دومین بار در کاشان برگزار می‌شود، اظهار داشت: این کنگره در راستای ارتقای سلامت روان و پرداختن به مقوله‌های سبک زندگی و افزایش مهارتهای زندگی برگزار می‌شود. افزایش امید به زندگی در جامعه ایرانی از اهداف برگزاری کنگرهوی یکی دیگر از اهداف برگزاری این کنگره را افزایش امید به زندگی در جامعه ایرانی دانست و ابراز داشت: امید به زندگی در کشور از ۵۰ سال به ۷۰ سال افزایش یافته و اگر بتوانیم مرگ و میرهای زودرس را کاهش دهیم می‌توان امید به زندگی را در کشور به بالای ۸۰ سال ارتقا داد. سخنرانی بنیانگذار رویکرد پذیرش مبتنی بر تعهد از طریق ویدئو کنفرانسوی از سخنرانی استیون هیز بنیانگذار رویکرد پذیرش مبتنی بر تعهد از طریق ویدئو کنفرانس در دومین کنگره کشوری موج سوم درمان‌های رفتاری خبر داد و بیان داشت: دبیرخانه این کنگره ۱۶۳ مقاله دریافت کرده است که ۹۰ مقاله برای حضور در این کنگره پذیرفته شده است. مروجی افزود: از بین مقالات پذیرفته شده ۱۸ مقاله در قالب سخنرانی و ۷۲ مقاله در قالب پوستر در مدت زمان برگزاری این کنگره و در سه بخش روان پزشکی، اختلال‌های روان تنی و کودک و خانواده ارائه می‌شود. وی همچنین با اشاره به ایجاد گروه روانشناسی بالینی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سال ۱۳۹۱، اظهار داشت: چاپ بیش از ۱۳۰ مقاله علمی - پژوهشی، ISI، SCOPUSو PUBMED، برگزاری ۸۰ کارگاه آموزشی مدل‌های درمانی موج سوم کشوری و شش قبولی در کنکور دکترای تخصصی سال ۹۸ از جمله موفقیت‌های گروه روانشناسی بالینی این دانشگاه است.
فارسفارس8 ساعت قبل
مدافع میانی و با تجربه بارسلونا می‌گوید خبر بازگشت لوئیس انریکه به نیمکت مربیگری تیم ملی اسپانیا او را متعجب کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، در هفته جاری، تیم ملی اسپانیا به خاطر تغییر کادر فنی‌اش، ‌ خبرساز شد. این سازمان اعلام کرد لوئیس انریکه، سرمربی چندماه قبل به نیمکت تیم ملی بازخواهد گشت. بعد از مسابقات جام جهانی روسیه فدراسیون اسپانیا وی را به عنوان سرمربی تیم ملی برگزید. بعد از گذشت چندین ماه مسئولان فدراسیون فوتبال اسپانیا او را به عنوان سرمربی تیم ملی بازگرداندند و مورنو که در گذشته دستیارش بود، از تیم ملی کنار رفت.

تومور مغزی قهرمان پرورش اندام جهان! + عکس و فیلم

رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، در حقیقت همین تومور مغزی هم باعث غیبت جاش در مسابقات مسترالمپیای ۲۰۱۹ شد. همچنین جاش از عوارض بسیاری نیز رنج برد اما خوشبختانه در نهایت او پیروز از میدان نبرد با سرطان بیرون آمد. گویا پزشکان به او گفته‌اند که به علت عوارض ناشی از جراحی نخست، روند درمان او به خوبی پیش نرفته است. بعد از جراحی اما جاش با انتشار ویدیوی بالا از شرایط جسمانی مطلوب خود خبر داد. همانطور که ملاحظه می‌فرمایید جاش در حالی که بانداژی روی سر خود دارد خبر از خوب پیش رفتن جراحی بر روی تومور مغزی خود می‌گوید.
فارسفارس8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، لوئیس انریکه که یکبار دیگر به عنوان مسئول فنی تیم کشورش برگزیده شد، در کنفرانسی که هفته آینده با حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار می‌شود، به عنوان مسئول فنی «له‌روخا» معرفی خواهد شد. فدراسیون این کشور با انتشار بیانیه‌ای اعلام جلسه مذکور در تاریخ ۲۷ نوامبر سال جاری (چهارشنبه ۶ آذر) انجام می‌‌گیرد. انریکه که تا جام جهانی روسیه دوران درخشانی را با بارسلونا سپری کرد، پس از جام جهانی هدایت تیم ملی فوتبال اسپانیا را برعهده گرفت. اما در ادامه مسابقات مقدماتی جام ملت‌های ۲۰۲۰ به علت ابتلا به بیماری سرطان دخترش، از تیم ملی کناره‌گیری کرد. فدراسیون فوتبال اسپانیا بعد از گذشت چند ماه از آن اتفاق ناگوار تصمیم گرفت انریکه را باردیگر به تیم ملی بازگرداند.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ لوییز انریکه سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا که چندی پیش به دلیل ابتلای دختر ۹ ساله‌اش به سرطان که منجر به مرگ او شد، از هدایت تیم ملی اسپانیا کنار رفته بود، یک بار دیگر هدایت تیم ملی فوتبال این کشور را برعهده گرفت. او قرار است در تاریخ چهارشنبه ۶ آذر یک بار دیگر به عنوان سرمربی لاروخا معرفی شود و پس از آن با حضور در کنفرانسی خبری در مادرید، پاسخگوی سوالات رسانه‌ها باشد.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان این سازمان توضیحاتی داد. علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار کرد: ۳۰ آذر ماه امسال قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی تمام می‌شود و ما از یک ماه پیش با شرکت‌های بیمه مناقصه داشتیم. رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: مشمولانی که در فهرست ما بودند، در فهرست جدید نیز قرار می‌گیرند و نیاز مراجعه مجدد نیست؛ همچنین افرادی که بیمه تکمیلی نبودند ۳ ماه فرصت دارند به کانون بازنشستگان مراجعه کنند تا تحت پوشش درمان قرار گیرند. رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: تیم نظارتی ویژه در نظر گرفتیم تا به مراکز درمانی نظارت کامل داشته باشند و پرونده‌های بیماران را به صورت رندوم بررسی کنند. بیات خاطرنشان کرد: تأمین اجتماعی نیز در بیمه تکمیلی بازنشستگان مشارکت دارد و به ازای هر نفر ۳ هزار تومان تقبل می‌کند که در سال حدود ۱۲۰ میلیارد تومان می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
وی با بیان اینکه میانگین سوءتغذیه در کودکان ایرانی به شدت کاهش یافته است، گفت: این موضوع یکی از موارد مهم در سنجش سلامت کودکان است که اکنون بسیار بهبود یافته است؛ به‌گونه‌ای که علاوه‌بر بهبود سوءتغذیه، شاهد کاهش کوتاه قدی کودکان نیز هستیم. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، خوشبختانه کودکان از نظر سلامت عمومی در وضعیت مناسبی قرار دارند و عمده بیماری‌های تشکیل‌دهنده کودکان همچنان بیماری‌های واگیر مانند عفونت‌های تنفسی، بیماری‌های ویروسی شایع و عفونت‌های ادراری است. رصد نوع تغذیه کودکان از زمان آغاز اضافه شدن تغذیه کمکی به برنامه غذایی کودک در بسته‌های تغذیه‌ای، همگی از جمله رویکردهایی است که جلوی چاقی کودکان گرفته شود. در این زمینه برای ساماندهی کودکان کار همکاری‌هایی نیز با وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی و سازمان شهرداری‌ها داریم. طبق آمارهایی که به دست ما رسیده است عمده بیماری‌هایی که از کودکان کار گزارش شده بیماری‌های عفونی به‌ویژه بیماری‌های عفونی خاص مانند شپش سر است؛ البته این درحالی است که سوء‌تغذیه در این کودکان نیز بیشتر است.
ورزش۳ورزش۳10 ساعت قبل
یو سانگ چول، ستاره سابق فوتبال کره جنوبی و از ستاره‌های جام جهانی ۲۰۰۲ این کشور که به سرطان پیشرفته دچار شده برای جلوگیری از سقوط تیمش به تمرینها بازگشته. من از اواخر ماه اکتبر دچار مشکلات بدنی شده بودم و کمی بعد از آن در چکاپ پزشکی مشخص شد که به این سرطان دچار شده‌ام". سرطان مرحله چهار به این معنی است که سرطان دچار متاستاز شده یا از پانکراس به دیگر اندامها گسترش پیدا کرده. سرنوشت سقوط یا عدم سقوط این تیم، به دو بازی آخر آن بستگی دارد که ظرف ده روز آینده برگزار خواهد شد. یو در ادامه بیانیه خود گفت: " من همه سعی خودم را خواهم کرد که تیم را در دسته اول نگه دارم.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال اسپانیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد لوئیس انریکه که اخیرا دوباره به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اسپانیا انتخاب شد، در تاریخ ۲۷ نوامبر (چهارشنبه ۶ آذر) جلسه معارفه‌اش برگزار خواهد بود و در همین روز در ساعت ۱۱:۳۰ به وقت محلی مادرید، با حضور در کنفرانس خبری پاسخگوی پرسش‌های رسانه‌ها خواهد بود. فدراسیون فوتبال اسپانیا روز سه‌شنبه، درست یک روز پس از برتری ۵ بر صفر تیم ملی اسپانیا در بازی تشریفاتی مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ مقابل رومانی، به طور رسمی اعلام کرد لوئیس انریکه دوباره به عنوان سرمربی ماتادورها انتخاب شده است. پس از بازی با رومانی بود که روبرت مورنو با بازیکنانش خداحافظی و از سمت سرمربیگری لاروخا کنار کشیده بود. او در هفته اول شهریور ماه بود که با انتشار پیامی اعلام کرد دختر ۹ ساله‌اش که مدت‌ها با بیماری سرطان دست به گریبان بود، درگذشته است. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
وقتی صحبت از عوامل محیطی می‌کنیم منظور عواملی هستند که مستقل از انتخاب شیوه زندگی به بدن آسیب می‌رسانند؛ مانند آلودگی هوا. به طور کلی سهم عوامل مختلف شیوه زندگی در ایجاد سرطان نسبت به عوامل محیطی بسیار بیشتر است. بنابر اعلام اداره سرطان وزارت بهداشت، گرچه رابطه مواجهه با عوامل محیطی و خطر بروز سرطان تایید شده است، اما هنوز به درستی مشخص نیست که چرا از بین دو نفر که مواجهه‌های محیطی مشابهی دارند، یکی مبتلا به سرطان می‌شود و دیگری مبتلا نمی‌شود. احتمال ایجاد سرطان در یک فرد در واکنش به عوامل زیست محیطی ویژه به مدت زمان و تعداد دفعات قرار گرفتن در معرض ماده‌ای خاص و همچنین عوامل دیگر مانند عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی، سبک زندگی، ‌ سن و جنسیت نیز بستگی دارد. نکته مهم آن است که آلودگی هوا جزء عوامل سرطان‌زای قابل پیشگیری است و تلاش در این زمینه لازم است.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/هرمزگان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از راه اندازی کتابخانه بیمارستان کودکان بندرعباس خبرداد. تیمور آقا ملایی با اعلام این خبر افزود: این کتابخانه برای نخستین بار در استان با سه هزار جلد کتاب در بیمارستان کودکان بندرعباس به بهره برداری رسید. وی با بیان اینکه این کتابخانه‌ها در چهار بخش بیمارستان کودکان راه اندازی شده است، تصریح کرد: این کتابخانه با مشارکت خیران، سازمان‌های فرهنگی از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با هزینه حدود هفت میلیون تومان تجهیز شده است. معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه کتاب‌های این کتابخانه برای گروه‌های سنی سه تا ۱۵ سال است، اضافه کرد: اهدای بسته‌های فرهنگی به کودکان بستری و ایستگاه نقاشی و قصه خوانی از برنامه‌های دیگر بود. به گزارش ایسنا، پیش از این هم نخستین مدرسه بیمارستانی کشور برای کودکان مبتلا به سرطان در بیمارستان کودکان بندرعباس راه اندازی شده بود.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
بیماری، نوع تغذیه و خوراک هر شخصی را می‌توان برای جریان یک زندگی سالم طبق گروه خونی تعیین کرد. اگر نوع گروه خونی خود را نمی‌دانید کافی است با یک آزمایش ساده به راحتی از این قضیه مطلع شوید. ما قصد داریم در این گزارش به بررسی بیماری‌ها و تغذیه مناسب بر اساس نوع گروه خونی بپردازیم. گوشت بره برای گروه خونی B مناسب‌ترین جایگزین به جای گوشت مرغ است، این نوع گروه خونی به علت اینکه واکنش عضلات بدنشان به ورزش مثبت است سوخت و ساز معمول و سریع‌تری به نسبت سایر گروه‌های خونی دارند. گروه خونی ABگروه خونی AB ترکیبی از گروه A و B و از کمیاب‌ترین نوع گروه خونی است، این گروه مانند گروه A دارای سطح اسید معده پایینی هستند و به علت شباهت زیاد به گروه خونی B نباید از گوشت مرغ استفاده کنند.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ابتلا به عفونت‌های مکرر در زنان با کمبود ویتامین D ایجاد می‌شود. وی ادامه داد: افرادی که داروهای ضد تشنج نظیر فنوباربیتال مصرف می‌کنند، در معرض خطر کمبود ویتامین Dقرار دارند. شاکری اظهارکرد: احساس خستگی و ناتوانی، دردهای اسکلتی عضلانی، ضعف و مشکلات هورمونی و … از علایم و نشانه‌های کمبود ویتامین D در بدن است. وی با بیان این که ویتامین D خاصیت ضد سرطانی دارد، یادآور شد: کمبود ویتامین D همچنین زمینه استرس‌ها، بیماری‌های عصبی و بیماری‌های اتوایمیون را فراهم می‌آورد. شاکری خاطرنشان کرد: درمان و دریافت به موقع ویتامین D می‌تواند در حفظ سلامت و پیشگیری از عواقب جبران ناپذیر تاثیر به سزایی داشته باشد.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
علت فراموشی لحظه‌ای و ناگهانیفراموشی به طور کلی نشانه‌ی بیماری آلزایمر یا انواع دیگری از زوال عقل است. اما علت فراموشی لحظه‌ای یا ناگهانی معمولا عوامل دیگری است. در اینجا به برخی دلایل فراموشی ناگهانی و اقداماتی که شما می‌توانید برای درمان فراموشی انجام دهید می‌پردازیم. سکته مغزی می‌تواند باعث فراموشی کوتاه مدت یا فراموشی بلند مدت شود. پزشک معالج علائم شما را بررسی و برایتان آزمایش تجویز می‌کند تا علت فراموشی شما را پیدا کند.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
در صورتی که میزان گوگرد موجود در بنزین بالا باشد، هنگام تنفس وارد بدن شده و مشکلاتی را ممکن است برای بدن ایجاد کند. ترکیب دی‌اکسید گوگرد با دیگر آلاینده‌های هوا ممکن است حتی بیماری‌های قلبی را هم به دنبال داشته باشد. بسیاری از کارگران معدن که در معرض دی‌اکسید گوگرد قرار دارند، دچار اختلالات چشمی و تنفسی، برونشیت مزمن و اثرات سینوسی مزمن می‌شوند. عوارض گوارشیمعمولا بلع دی‌اکسید گوگرد امر شایعی نیست، چرا که به صورت گاز در محیط وجود دارد. کودکان همچنین از نظر واکنش‌های پوستی هم در مواجهه با دی‌اکسید گوگرد حساس‌تر هستند و ممکن است علائم شدیدتری از خود نشان دهند.
نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
در برخی از مواقع کودک به‌دلایل مختلف از خوردن شیر مادر امتناع می‌کند. شیر مادر موهبتی الهی است که می‌تواند از تولد تا پایان زندگی ضامن رشد و تندرستی فرزند باشد. مواد موجود در شیر مادر باعث افزایش سطح ایمنی بدن کودک می‌شوند و شیر غذایی منحصربه‌فرد و کامل برای رفع نیازهای تغذیه‌ای کودک به‌حساب می‌آید. چراکودکمشیرنمی‌خورد؟ بعضی اوقات علت آن به‌آسانی مشخص می‌شود؛ از عمده‌ترین عللی که باعث امتناع کودک از شیر خوردن می‌شود می‌توان به تب، عفونت گوش، گرفتگی بینی (سرماخوردگی)، یبوست و اسهال اشاره کرد. اگر کودک بیشتر از ۶ ماه دارد ممکن است در حال دندان درآوردن باشد و به‌دلیل حساس شدن لثه‌هایش، مکیدن شیر مادر برایش دردناک شود؛ گاهی علت آن قاعدگی مادر است؛ در دوران قاعدگی به‌دلیل تغییرات هورمونی ممکن است مزه‌ شیر مادر تغییر کند و کودک از شیر خوردن امتناع کند!
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، یکی از نگرانی‌هایی که با ورود ابزار دیجیتالی به زندگی افراد افزایش یافته، بیماری‌های ناشی از تشعشعات رادیویی است. اگرچه ضرر تشعشعات رادیویی صددرصد به اثبات نرسیده، اما برخی همچنان نگران تأثیرات آن بر بیماری‌ها و خصوصا سرطان‌های مختلف هستند. البته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تشعشعات پرتوهای رادیویی را به صورت دوره‌ای اندازه‌گیری و اعلام می‌کند که غالبا این تشعشعات کمتر از حد استاندارد ملی است که می‌تواند نگرانی‌ها را در این مورد کاهش دهد. گزارش آن را هم ارائه کردیم و در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم در دسترس است و مردم می‌توانند مشاهده کنند. آذری جهرمی همچنین خاطرنشان کرد: در هیچ نقطه از کشور ما به نصف عدد ۲۸ هم نرسیدیم و اندازه‌گیری‌ها در سطح استاندارد است.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند +عکس

17+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
ایسناایسنا17 ساعت قبل
هرچند عوامل مختلف شیوه زندگی از طریق محیط وارد بدن انسان می‌شوند مانند سیگار، الکل و تغذیه نامناسب؛ اما، وقتی صحبت از عوامل محیطی می‌کنیم منظور عواملی هستند که مستقل از انتخاب شیوه زندگی به بدن آسیب می‌رسانند؛ مانند آلودگی هوا. به طور کلی سهم عوامل مختلف شیوه زندگی در ایجاد سرطان نسبت به عوامل محیطی بسیار بیشتر است. بنابر اعلام اداره سرطان وزارت بهداشت، گرچه رابطه مواجهه با عوامل محیطی و خطر بروز سرطان تایید شده است، اما هنوز به درستی مشخص نیست که چرا از بین دو نفر که مواجهه‌های محیطی مشابهی دارند، یکی مبتلا به سرطان می‌شود و دیگری مبتلا نمی‌شود. احتمال ایجاد سرطان در یک فرد در واکنش به عوامل زیست محیطی ویژه به مدت زمان و تعداد دفعات قرار گرفتن در معرض ماده‌ای خاص و همچنین عوامل دیگر مانند عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی، سبک زندگی، ‌ سن و جنسیت نیز بستگی دارد. نکته مهم آن است که آلودگی هوا جزء عوامل سرطان‌زای قابل پیشگیری است و تلاش در این زمینه لازم است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
ویتامین A جزئی از پروتئین رودوپسین است که امکان مشاهده در شرایط نور کم را برای چشم‌ها فراهم می‌کند. در ابتدای مطالعه، پژوهشگران میزان آب مروارید چشم شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند. در پایان مطالعه، بار دیگر میزان آب مروارید چشم شرکت کنندگان اندازه گیری شد. به عنوان آنتی اکسیدان، لوتئین و زیزانتین ممکن است به کاهش آسیب اکسیداتیو در شبکیه چشم کمک کنند. رویروی یک ماده معدنی است که به حفظ سلامت شبکیه چشم، غشاهای مخاطی و ساختار پروتئینی چشم کمک می‌کند.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
با خوردن مویز، غلظت خون کاهش می‌یابد، رگ‌های خونی منبسط شده و خون با سرعت بیشتری در بدن جریان پیدا می‌کند. محققان دریافتند مصرف روزانه مویز به میزان زیاد فشار خون بالا را پایین می‌آورد، مویز سرشار از پتاسیم است که به پیشگیری از افت پتاسیم در بدن کمک می‌کند. کمک به کنترل دیابتمحتوای فیبر موجود در مویز به بدن کمک می‌کند قند طبیعی مویز را بهتر پردازش کرده و در نتیجه دچار ترشح ناگهانی انسولین نشوید. مواد مغذی مویز به حفظ سلامت پوست کمک می‌کنند. آنتی اکسیدان‌های موجود در مویز با رادیکال‌های آزاد موجود در بدن مبارزه می‌کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد19 ساعت قبل
«سوفیا بربرانی» در گزارش چهارشنبه ۲۹ آبان ماه به نقل از کمیسیون مستقل حقوق‌بشر عراق نوشت: تاکنون لااقل ۱۵ هزار نفر زخمی شده‌اند. درحالی‌که اعتراضات ابتدا مسالمت‌آمیز بود اما با برخورد نیروهای امنیتی روند مسالمت‌آمیز اعتراضات به خشونت گرایید. اما عمدتا این جوانانی مانند صفا السرایی بودند که سردمدار اعتراضات شده بودند و می‌کوشیدند وارد منطقه سبز بغداد شوند. اکنون او به نماد اعتراضات تبدیل شده و تصاویر او بر روی بیرق‌ها در میدان التحریر دیده می‌شود. او الهام بخش هزاران نفر دیگر شده است گویی با خشونت‌های روی داده در عراق، از دل السرایی هزاران السرایی دیگر به‌وجود آمده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
مدتی قبل خبر ناراحت کننده ابتلای سینیشا میهایلوویچ، سرمربی بولونیا به بیماری سرطان خون منتشر شد و وی علیرغم هدایت بولونیا روی نیمکت، روند درمانی خود را نیز آغاز کرده است. سینیشا میهایلوویچ که اخیرا در بیمارستان سنت اوروسولا در شهر بولونیا بستری شده بود، امروز بعد از طی کردن دوره‌های درمانی مرخص شد. آریانا، همسر سینیشا میهایلوویچ امروز با انتشار این اخبار و تصاویر در صفحه رسمی خود نوشت: امید و زیبایی وجود ندارد. در روزهای اخیر و بعد از دیدار مقابل پارما، تمرینات بولونیا به مدت سه روز پشت درهای بسته برگزار شده بود. اخبار حاکی از آن است سینیشا میهایلوویچ طی روزهای آتی دوباره برای ادامه روند درمان خود در بیمارستان بستری خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
اگرچه سیگار کشیدن همچنان به عنوان دلیل اصلی ابتلا به سرطان ریه در نظر گرفته می‌شود، عوامل دیگری نیز می‌توانند به بروز جهش‌ها در سلول‌های ریه منجر شوند. عصر ایران: سرطان ریه یک بیماری بسیار ترسناک است. فیبر و ماستبه نظر می‌رسد افزودن ماست و فیبر بیشتر به رژیم غذایی می‌تواند به مقابله با برخی بیماری‌های خطرناک از جمله سرطان ریه کمک کند. چگونه کار می‌کند؟ به گفته پژوهشگران دانشگاه وندربیلت، خواص پروبیوتیکی و پری‌بیوتیکی دلیل احتمالی کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه به واسطه مصرف ماست و فیبر است. پس اگر قصد دارید سد دفاعی بدن خود در برابر سرطان ریه را تقویت کنید، افزودن فیبر و ماست بیشتر به رژیم غذایی روزانه خود را مد نظر قرار دهید.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
در حیوانات، سلول‌های چربی B موجود در شکم آن‌ها به طور غیرمنتظره‌ای تکثیر شده و به این ترتیب به افزایش التهاب و افت سوخت و ساز کمک می‌کند. ویشوا دیپ دیکیست می‌گوید: «سلول‌های چربی B منبع منحصر به فرد التهاب هستند. به طور عادی سلول‌های B پادتن تولید و در برابر عفونت دفاع می‌کنند. اما با افزایش سن، دیگر در چربی شکم کوچک نمی‌شوند. این پژوهشگر ادامه داد: «این مسئله حیوان را در معرض ابتلا به دیابت و اختلال متابولیک، از قبیل ناتوانی در سوزاندن چربی‌ها، قرار می‌دهد.» به گفته این پژوهشگران، سلول‌های چربی B با دریافت سیگنال‌هایی از ماکروفاژ‌های نزدیک، رشد می‌کنند. اما باید مطالعات بیشتری انجام شود تا ببینیم آیا کاهش این پروتئین‌ها در افراد مسن می‌تواند رشد سلول‌های B را در چربی شکم کاهش دهد؟» همچنین دارو‌های ایمنی درمانی دیگری نیز وجود دارند که سلول‌های B را در برخی انواع سرطان خنثی می‌کنند. تاثیر این دارو‌ها نیز بر کاهش بیماری‌های متابولیک در افراد بزرگسال باید مورد مطالعه قرار گیرد.

به انتهای لیست رسیدید