اخبار بانک سرمایه - آخرین و مهم ترین اخبار بانک سرمایه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « بانک سرمایه »

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
قاضی موحد تصریح کرد: تاکنون معادل ۹ میلیون دلار رد مال در خصوص بانک پارسیان صورت گرفته است و مهدی فلاحتیان معادل ۹ میلیون دلار اقدام کرده است. نماینده دادستان افزود: میلیون‌ها دلار پول در اختیار آقای سعادتی و دیواندری در خارج از کشور است و امیدواریم که مقید شوند تا اموال مردم را برگردانند. نماینده دادستان بیان کرد: دیواندری به بانک پارسیان می‌رود و ۳۶ میلیون دلار بدون مصوبه و وثیقه و اعتبار سنجی به حساب سعادتی می‌ریزد که سهم بانک ملت را بخرد. دیواندری در اظهاراتش گفته که با سعادتی کار نکرده‌ام حسب گزارشات ناجا سعادتی با دیواندری ارتباطات نزدیکی داشته است. مجید دلبندم بعد از خروج دیواندری از بانک پارسیان، مجید دلبرم می‌شود.
مهرمهر3 ساعت قبل
قهرمانی به متهم دیگر پرونده اشاره کرد و گفت: باختری عضو سازمان مجاهدین خلق بوده و با اسامی مستعار با افراد رده بالای این گروه‌ها ارتباط داشته و در سال ۶۱ دستگیر و به ۱۰ سال حبس محکوم شد. وی افزود: به دلیل همکاری که برای دستگیری سایر اعضا داشت سال ۶۶ عفو خورد و آزاد شد اما مجددا سال ۶۷ برای قاچاق خاویار بازداشت شد. وی ادامه داد: ما برای رسیدگی به این پرونده مشکلات زیادی داشته‌ایم مواجه بودیم بطوری که اکبر طبری معاون اجرایی سابق قوه قضائیه که اکنون بازداشت است برای رهایی دیواندری اقدامات ناشایستی انجام داد. نماینده دادستان از جلسات مخفیانه طبری و دیواندری خبر داد و گفت: طبری بازپرس را تحت فشار قرار داد اما وقتی بازپرس ما مقابل او ایستاد. تکمیل می‌شود …

کدام آقازاده‌ها اوین نشین شدند؟ +عکس

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سینمادیلی، نیما حسنی‌نسب منتقد باسابقه سینما با شکایت محمد امامی به دادگاه می‌رود. سرمایه‌گذار «شهرزاد» که طی ماه‌های گذشته در بازداشت بوده و نامش چندین بار در پرونده متهمان بانک سرمایه توسط نماینده دادستان برده شده از طریق وکیلش از نیما حسنی‌نسب شکایت کرده است. حسنی‌نسب با اعلام این خبر نوشته که به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به دادگاه خواهد رفت.
ورزش۳ورزش۳5 ساعت قبل
سیدمحمد موسوی؛ عملکرد درخشان در لهستانبا اینکه سیدمحمد موسوی در یک دهه اخیر یکی از بهترین و باثبات‌ترین بازیکنان تیم ملی ایران بوده، اما خیلی دیر تصمیم به لژیونر شدن گرفت. میلاد عبادی‌پور؛ ثبات در اسکرا بلهاتوفنه تنها در ترکیب تیم ملی، بلکه میلاد عبادی‌پور در ترکیب اسکرا بلهاتوف هم در سال‌های اخیر ثبات داشته است. امیر غفور؛ بدشانسی در بهترین تیم جهانبعد از درخشش امیر غفور در تیم مونزا، برای فصل جدید یکی از بهترین تیم‌های ایتالیا به سراغ شماره ۱۰ تیم ملی والیبال ایران رفت. عملکرد شریفی در ترکیب تیم ملی ایران در انتخابی المپیک نشان داد که حضور او در سوپرلیگ ترکیه باعث پیشرفت او شده است. فوتبالی‌ها جلوتر هستند یا والیبالی‌ها؟ با اینکه عملکرد تیم ملی والیبال در سال‌های اخیر به هیچ وجه با تیم ملی فوتبال در سطح آسیا و جهان قابل مقایسه نبوده، اما از نظر داشتن لژیونر در سطح اروپا می‌توان این ۲ رشته را مقایسه کرد.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
پس از تشکیل دادگاه‌های مفاسد اقتصادی تعداد زیادی از آقازادگان به دلیل داشتن تخلفات متعدد مالی به زندان افتادند. دامای که ۱۰۷ میلیارد تومان به جیب زداما متهمان و مجرمان دادگاه‌های فساد اقتصادی و ساکنان زندان اوین تنها فرزندان مقامات نیستند، بلکه حتی داماد وزیر هم می‌تواند مفسد اقتصادی باشد و در زندان اوین شب را صبح کند. علاوه بر آن سید هادی رضوی به بانک سرمایه مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان بدهکاری داشته و با گران‌نمایی یکی از املاک خود و فروش آن به مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان بانک سرمایه را ۵ میلیارد تومان طلبکار کرد. حسین فریدون به اتهام اخذ رشوه در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه ویژه کارکنان دولت به ۵ سال حبس و پرداخت ۳۱ میلیارد تومان محکوم شد. از بابت تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به ۸۰ ضربه شلاق تعزیری.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/همدان نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: با هدف به کارگیری صددرصدی از ظرفیت کارخانه «کیان‌کرد»، ‏رفع مشکل تأمین سرمایه در گردش این کارخانه در نشست نمایندگان ملایر و معاون نظارت ‏اقتصادی معاون اول رئیس جمهور صورت پذیرفت. ‏محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در نشست مشترک نمایندگان ملایر، سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور و اعضای هیئت مدیره و مدیران کارخانه کیان کرد، مشکل تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش این کارخانه بررسی شد. وی ادامه داد: در این جلسه پس از اتخاذ تصمیمات مقتضی، مقرر شد با تسریع در حل این موضوع بستر به کارگیری صددرصدی از ظرفیت این واحد صنعتی فراهم شود. کاظمی با اشاره به بازدید نمایندگان ملایر از شرکت کیان کرد یادآور شد: متعاقب راه‌اندازی مجدد کارخانه کیان کرد پس از نزدیک به یک‌سال و اندی وقفه در فعالیت، به تازگی به همراه دیگر نماینده ملایر از بخش‌های مختلف این واحد تولیدی و صنعتی بازدید به عمل آوردیم. نماینده مردم ملایر در خانه ملت افزود: در حال حاضر حدود ۱۰۰ کارگر در این کارخانه مشغول فعالیت هستند که با به کارگیری صددرصدی ظرفیت آن تا پایان سالجاری، بستر اشتغال برای تعداد بیشتری از افراد فراهم می‌شود. وی اظهار کرد: با تلاش مستمر نمایندگان ملایر برای حل مشکل این شرکت و تذکرات داده شده به رئیس وقت بانک مرکزی مبنی بر خروج کیان‌کرد از لیست سیاه بانک سرمایه، این شرکت تولیدی و مهم به چرخه تولید بازگشت و امروز کارگران این مجموعه به کار و فعالیت مشغول هستند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
بانک پارسیان تازه‌ترین گزارش عملکرد حسابرسی نشده خود را به ثبت رساند که نشانی از بهبودی در وضعیت این بانک مشاهده نمی‌شود. زیان انباشته بانک پارسیان در پایان آذر ماه امسال به بیش از ۵٫۸ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به ابتدای سال جاری ۵۶ درصد رشد داشته است. زیان انباشته بانک پارسیان بیش از ۲٫۵ برابر سرمایه‌اش است. بدهی بیشتر از داراییصورت‌های مالی ۹ماهه امسال این بانک نشان می‌دهد بدهی بانک پارسیان بیش از دارایی آن بوده، به طوری که این بانک معادل ۱۰۲ درصد دارایی خود بدهی دارد. بدهی این بانک طی ۹ماهه ابتدایی امسال به بانک مرکزی با رشد چهار درصدی به بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان رسیده، از سوی دیگر بدهی بانک پارسیان به بانک‌های دیگر طی این دوره ۴۶ درصد رشد داشته است.
فارسفارس1 روز قبل
به‌عبارت روشن‌تر، در میانه‌های متن بانک مرکزی مجاز به وثیقه‌گیری شده، اما در ادامه بیان شده در پایان سال، باید حداقل ۵۰ درصد بدهی بانکها را وثیقه‌دار کند. در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ وثیقه‌گیری به‌صورت مطلق و بدون تعیین حداقل یا سقف بیان شده بود، اما در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ حداقل ۵۰ درصد برای وثیقه‌گیری از بدهی‌های بانکها به بانک مرکزی الزام شده است. یعنی به جای اینکه بانک ملزم باشد به‌عنوان مثال ۱۰۰ واحد ذخیره نزد بانک مرکزی نگه دارد، بتواند ۹۰ واحد پول بانک مرکزی و معادل ۱۰ واحد اوراق دولتی نگهداری کند. تقریبا تمامی بانکهای مرکزی، اوراق دولتی را به‌عنوان وثیقه تسهیلات اعطایی به بانکها تعریف کرده‌اند. دو کارکرد اصلی برای سپرده قانونی بانکها نزد بانک مرکزی عنوان می‌شود:۱. احتیاطی، ۲. سیاست پولی.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
بانک‌های خصوصی و مؤسسات اعتباری در مجموع ۱۲۱ هزار میلیارد تومان بدهی (در پایان آبان ۹۸) به بانک مرکزی دارند که از این میزان ۹۰ هزار میلیارد تومان مربوط به اضافه‌برداشت از بانک مرکزی است. بانک‌های دولتی تجاری حدود دو هزار میلیارد، بانک‌های دولتی تخصصی هزار میلیارد و بانک‌های خصوصی‌شده شش هزار میلیارد اضافه‌برداشت از بانک مرکزی داشته‌اند و بانک‌های خصوصی و مؤسسات اعتباری ۹۰ هزار میلیارد تومان. بانک‌های دولتی تخصصی، به خاطر خط اعتباری دریافتی (۶۲ هزار میلیارد تومان) و بانک‌های خصوصی و مؤسسات اعتباری غیربانکی به خاطر اضافه‌برداشت، بیشترین بدهی را به بانک مرکزی دارند. البته ۵۲ هزار میلیارد تومان از ۶۲ هزار میلیارد تومان خطوط اعتباری بانک‌های دولتی تخصصی صرفا مربوط به خط اعتباری مسکن مهر و متعلق به بانک مسکن است. بانک مرکزی ایران تاکنون چنین الزامی وضع نکرده و خطوط اعتباری و اضافه‌برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی بدون وثیقه اتفاق افتاده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
بخش اعظمی ‌از سرمایه و ظرفیت‌های اساسی کشور را به‌خاطر همین برجام و برجام‌های دیگر بر باد داد. شهید حاج قاسم سلیمانی بود که در سیل و زلزله، خودش در میدان کمک و فعالیت‌های جهادی حاضر شد و به کمک سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان شتافت. مفروضات و انگاره‌های ضد استکباری حاج قاسم سلیمانی را با این فراز از اظهارات حجت‌الاسلام روحانی مقایسه کنید. شهید حاج قاسم سلیمانی از «برجام سه‌ضلعی» سخن می‌گفت و می‌گفت «با توافق برجام ۲، می‌خواهند ریشه جریان‌های اسلامی را بخشکانند» نبود. بدون شک، راز موفقیت و محبوبیت سردار دل‌ها که بدون اعتنا به این وعده‌های فریبکارانه در میدان نبرد حاضر بود و درنهایت توسط همین دولت تروریست آمریکا به شهادت رسید، بی‌اعتمادی به نظام سلطه و مستکبران غربی بود.

مهمترین عناوین روزنامه‌های جهان

48+
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
مهرمهر5 روز قبل
عنقا: خب اگر وی‌اودی‌ها زیر مجموعه تلویزیون بروند اوضاع بدتر می‌شود …موسوی: بالاخره باید یک اتفاقی بیفتد تا درست شود. مسئولان این وی‌اودی‌ها هم با خودشان فکر کنند که درآمد کسب کنند چون هنوز این وی‌اودی‌ها به درآمدزایی انچنانی که فکر می‌کنید نرسیده‌اند. عنقا: لنز و آیو و … هم وی‌اودی بود و تفاوت انها با وی‌اودی‌ها فقط در «حق پخش زنده» بود. موسوی: چون تلویزیون از ابتدا فکر کرد باید درآمدزایی کند و برخی از شرکت‌ها پول‌های کلانی سرمایه گذاری کردند. الان این سریال‌های شانه تخم مرغی با پول وی‌اودی‌ها ساخته می‌شود و بنابراین همان اتفاق ضد فرهنگی را وی‌اودی‌ها دارند به وجود می‌آورند چون پول آن‌هاست که این اتفاق را رقم می‌زند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
اما یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با این سرقت‌های مجازی استفاده از رمزهای یکبار مصرفی است که از سوی بانک مرکزی برای بانک‌های و مشتریان الزامی شده است. این رمز پویا با ماهیت خود موجب می‌شود، سرقت از حساب مشتریان غیر ممکن شود. در همین راستا پس از مصوبه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر غیر فعال شدن رمز دوم ثابت کارت‌های بانکی سرمایه ضمن تولید نرم افزار رمز ساز پویا امکانی را فراهم کرده تا مشتریان بتوانند از طریق پیام کوتاه نیز رمز یکبار مصرف خود را دریافت کنند. این اقدام موجب می‌شود تا مشتریان به راحتی از خدمات رمز یکبار مصرف بهره مند شوند به راحتی در فضای مجازی تراکنش داشته باشند. همچنین مشتریانی که به هر دلیلی امکان نصب نرم افزار رمز ساز سرمایه را ندارند می‌توانند از طریق مراجعه به یکی از شعب بانک سرمایه و یا خودپردازهای موجود در سطح شهر نسبت به دریافت رمز یکبار مصرف اقدام کنند.
ایبناایبنا6 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی شامل اصل و سود خطوط اعتباری، اصل و وجه التزام اضافه برداشت‌ها، اصل و کارمزد سپرده‌های بانک مرکزی نزد بانک‌هاست که این بدهی در پایان آبان ماه سال جاری به ۲۰۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است. از این میزان بدهی ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان متعلق به بانک‌های دولتی تجاری، ۶۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مربوط به بانک‌های دولتی تخصصی، ۱۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان برای بانک‌های خصوصی شده و ۱۲۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بابت بدهی بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری است. بر این اساس بانک‌های دولتی تخصصی، بابت خط اعتباری دریافتی و بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری غیر بانکی بابت اضافه برداشت، بیشترین بدهی را به بانک مرکزی دارند. البته ۵۲۲ هزار میلیارد ریال از ۶۲۳ هزار میلیارد ریال خطوط اعتباری بانک‌های دولتی تخصصی صرفا مربوط به خط اعتباری مسکن مهر و متعلق به بانک مسکن است. بخش قابل توجهی از اضافه برداشت‌های بانک‌های خصوصی نیز مربوط به چند بانک و موسسه اعتباری غیربانکی خصوصی است؛ به عنوان مثال صورت‌های مالی بانک سرمایه نشان می‌دهد که مانده اضافه برداشت این بانک در پایان شهریورماه ۹۸ به میزان ۱۹۱ هزار میلیارد ریال (حدود ۲٠ درصد کل اضافه برداشت‌ها) بوده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز6 روز قبل
قیمت دلار امروز اندکی کاهش یافت اما شاخص بازار سهام و قیمت طلا همچنان روند صعودی خود را ادامه دادند. به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۲۴ دی ماه تا ساعت ۱۶ با ۰٫۱ درصد کاهش، ۱۳ هزار و پنج تومان اعلام شده است. اما قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه تا ساعت ۱۶ با هزار و ۶۰۰ تومان افزایش، به ۴۹۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. قیمت سکه امامی هم در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه تا ساعت ۱۶ با ۴۶ هزر تومان افزایش به چهار میلیون و ۸۲۲ هزار تومان رسیده است. قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه تا ساعت ۱۶ با ۳۰ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
رخشان بنی‌اعتماد نیز به حضور فیلم مستندش در جشنواره اعتراض کرد و رسول صدرعاملی نیز فیلم خود را که در حال تدوین بود به جشنواره نفرستاد. با گذشت ده سال بار دیگر صحبت از تحریم جشنواره فیلم فجر به‌گوش می‌رسد. رخشان بنی‌اعتماد اگرچه سال ۸۸ از جشنواره انصراف داد، اما در سی و دومین جشنواره فیلم فجر (سال ۹۲) با «قصه‌ها» پا روی فرش قرمز جشنواره گذاشت. آخرین جایزه او برای فیلم جرم در جشنواره فجر سال ۸۹ بود. آناهیتا همتی که حضورش در جشنواره فجر را تحریم کرده از سال ۹۵ در هیچ فیلمی بازی نکرده و حتی از سال ۹۳ نیز در تلویزیون حضور ندارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
رخشان بنی‌اعتماد نیز به حضور فیلم مستندش در جشنواره اعتراض کرد و رسول صدرعاملی نیز فیلم خود را که در حال تدوین بود به جشنواره نفرستاد. با گذشت ده سال بار دیگر صحبت از تحریم جشنواره فیلم فجر به‌‌گوش می‌رسد. مسعود کیمیایی که با فیلم «خون شد» در این جشنواره حضور داشت در پیامی ویدئویی انصراف خود را اعلام کرده است. رخشان بنی‌اعتماد اگرچه سال ۸۸ از جشنواره انصراف داد، اما در سی و دومین جشنواره فیلم فجر (سال ۹۲) با «قصه‌ها» پا روی فرش قرمز جشنواره گذاشت. آخرین جایزه او برای فیلم جرم در جشنواره فجر سال ۸۹ بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
وی ادامه داد: نرخ سود تسهیلات از بانک سرمایه ۲۹ تا ۳۲ درصد بوده و این میزان سود دو برابر نرخ ابلاغیه بانک مرکزی به بانک‌ها بود. جهانبانی گفت: کل تسهیلات دریافتی اینجانب ۶۵۱ میلیارد تومان بوده است که از سال ۹۱ تا ۹۴، ۳۵۱ میلیارد تومان پرداخت شده و خالص مانده آنها ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است. وی در مورد ۳۵ میلیارد تومان رد مال توسط متهم گفت: ما چنین چیزی را ردیابی نکردیم. شما اهلیت برای دریافت این تسهیلات را نداشتید نمی‌توانستید ۷۰۰ میلیارد تسهیلات بگیرید. متهم پاسخ داد: من با رضوی نسبت فامیلی دارم اما متصل کردن افراد به یکدیگر صحیح نیست.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
زیان انباشته بانک سرمایه به دو برابر زیان انباشته ایران خودرو رسیده است. گزارش عملکرد ۹ماهه ابتدایی امسال نشان می‌دهد زیان انباشته بانک سرمایه بیش از ۶۳ برابر سرمایه‌اش بوده که زیانی بی‌سابقه است. بانک سرمایه با زیان انباشته ۲۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان بالاترین زیان را نسبت به دیگر بانک‌ها دارا است. زیان انباشته بانک سرمایه تقریبا دو برابر زیان انباشته ایران خودرو است. بدهی بیشتر از داراییصورت‌های مالی ۹ماهه این بانک نشان می‌دهد بدهی بانک سرمایه بیش از دارایی آن بوده، به طوری که این بانک حدود سه برابر دارایی خود بدهی دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- نام محمدرضا جهانبانی با تسهیلات ۶۰۰ میلیاردی در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه در ۲۵ دی ماه سال گذشته به میان آمد؛ تسهیلاتی که مدت بازپرداخت آن ۵ سال دیگر نیز تمدید شده بود! رئیس شعبه فاطمی بانک سرمایه، کارمند جهانبانی و بله قربان گوی او بود؛ بنابراین وی از این کانال اقدام به اخذ تسهیلات می‌کرد. بیشتر بخوانید: اظهارات نماینده دادستان در شانزدهمین جلسه دادگاه در رابطه با مهره چینی در بانکبا تکمیل کیفرخواست وقت رسیدگی برای پرونده جهانبانی و سایر متهمان پرونده بانک سرمایه تعیین شد و ۲۸ مردادماه نخستین جلسه دادگاه برگزار شد. وی مدیرعامل شرکت تجارت نور ابرار بوده و چندین شرکت دیگر هم تشکیل داده است که برای آن‌ها تسهیلات می‌گرفت. همچنین عمار صالحی ۶۵۰ میلیون تومان بابت خرید بنز دریافت کرده است که در اقاریر متهم جهان‌بانی بود.
ایبناایبنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بر اساس شفاف سازی صورت گرفته بانک سرمایه در سامانه کدال، این بانک اعلام کرد: در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۹۸ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم (۱۵٫۱۷۶) ریال زیان محقق کرده که نسبت به در مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش زیان داشته که عمدتا به خاطر افزایش ۳۸ درصد جمع هزینه‌ها است. بر اساس گزارش شفاف سازی مالی بانک سرمایه، بر اساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۸ مبلغ (۶۰٫۷۰۴) میلیارد ریال زیان خالص محقق کرده است. آخرین وضعیت صورت‌های مالی بانک سرمایه
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
حتی عصبانی‌ترین تیپ‌های اجتماعی از اتفاقات آبان ۹۸ هم صداقت این جماعت در صدور چنین بیانیه‌ای را باور نکردند. دو فیلم قبلی کیمیایی در جشنواره فجر با هو و تمسخر برخی از اهالی رسانه مواجه شد، اما او همچنان کنجکاوی برانگیز است و تعدادی هوادار دارد. او پس از لغو بیانیه رخشان بنی اعتماد، ویدئویی منتشر کرد و گفت: «من امسال فیلمی ساختم به‌نام «خون شد» که در جشنواره فجر هست. دلم نمی‌خواهد فیلمم در جشنواره فجر نشان داده شود، به‌دلیل تسلیتی که به این همه آدم دارم. او اگرچه جزء ناکام‌ترین فیلمسازان جشنواره فجر در کسب جایزه بوده و این حتی شامل دورانی که فیلم‌های بهتری می‌ساخت هم می‌شود، اما بدون استثنا متقاضی حضور تک تک فیلم هایش در جشنواره فجر بوده است.
تابناکتابناک1 هفته قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و سومین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و سومین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۲۳ دی ۱۳۴۹، مذاکرات نفت در تهران متوقف شد و هیجان شدیدی در جهان به‌ وجود آمد و در نتیجه سهام شرکت ‌های نفتی لندن سقوط کرد. ۲۳ دی ۱۳۹۷، طی خبری اعلام شد علی بخشایش، مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه پای میز محاکمه خواهند رفت.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه، با توجه به اینکه استفاده از رمز دوم ثابت کارت‌بانکی به‌زودی غیرفعال و رمز دوم یک‌بارمصرف جایگزین آن خواهد شد، بانک سرمایه باهدف کسب رضایتمندی هم‌وطنان عزیز، با انجام اقدامات لازم و بلافاصله پس از عملیاتی شدن این طرح از سوی بانک مرکزی، این امکان را در اختیار تمامی مشتریان بانک قرار داده است. لذا پیرو اقدامات قبلی این بانک برای فعال‌سازی رمز دوم پویای مشتریان (برنامک رمزساز سرمایه)، اکنون امکان ارسال رمز دوم پویا برای مشتریان از طریق پیامک نیز فراهم می‌باشد. بر این اساس تمامی مشتریانی که به هر دلیلی امکان استفاده از برنامک رمزساز سرمایه را ندارند، می‌توانند به یکی از دو روش زیر نسبت به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت خود و دریافت رمز پویا از طریق پیامک (بدون نیاز به نصب برنامک رمز ساز و فعال‌سازی آن) اقدام نمایند: الف) مراجعه به شعب بانک سرمایه و ارائه درخواست فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت خود و تکمیل فرم مربوطه و تأیید شماره تلفن همراه خود جهت دریافت پیامک رمز دوم پویا بر روی آن شماره تلفن. ب) مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز منتخب بانک سرمایه و انتخاب گزینه «تغییر رمز» در منوی اصلی و سپس انتخاب گزینه «وضعیت رمز دوم یک‌بارمصرف» و درنهایت انتخاب گزینه «فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف». کلیه مشتریان بانک سرمایه که به هریک از روش‌های فوق‌الذکر نسبت به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت خود اقدام نموده باشند، می‌توانند هنگام انجام تراکنش‌های اینترنتی بدون حضور کارت، با استفاده از دکمه پیش‌بینی‌شده برای این منظور در درگاه‌های خرید اینترنتی یا دیگر درگاه‌های اینترنتی پذیرنده کارت‌های شتابی، درخواست صدور رمز دوم یک‌بارمصرف خود را به بانک ارسال نموده و بانک سرمایه نیز رمز دوم پویای کارت مذکور را صادر و از طریق پیامک برای شماره تلفن ثبت‌شده مشتری در بانک ارسال نماید.
ایرناایرنا1 هفته قبل
موزه بریتانیا با برپایی این نمایشگاه قصد دارد به این کشف دست یابد که چطور مردم قطب شمال امروزه با تغییرات اقلیمی حاصل دست بشر رو به رو هستند. درهمین حال، فعالان زیست محیطی با درخواست‌های مکرر از این موزه برای قطع روابط خود با شرکت نفت و گاز بریتیش پترولیوم، به این مساله واکنش نشان دادند. موزه بریتانیا در نمایشگاه خود نزدیک به ۳۰۰ اثر شامل مصنوعات دستی، عکس‌ها و نقاشی‌های معرف زندگی ساکنان سرزمین‌های قطبی را عرضه می‌کند. این بزرگترین و متنوع‌ترین مجموعه نمایش داده شده در بریتانیاست که آثاری از مجموعه قطب شمال موزه بریتانیا را نیز دربرمی گیرد. با اوج گرفتن انتقادها از روابط موزه بریتانیا با شرکت بریتیش پترولیوم، این موزه، شرکت نفتی را به عنوان اسپانسر برگزاری نمایشگاه دور زده و درعوض، بانک سرمایه گذاری «سیتی بانک» آمریکا حمایت مالی نمایشگاه را برعهده دارد.
ایبناایبنا1 هفته قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه، با توجه به اینکه استفاده از رمز دوم ثابت کارت‌بانکی به‌زودی غیرفعال و رمز دوم یک‌بارمصرف جایگزین آن خواهد شد، بانک سرمایه باهدف کسب رضایتمندی هم‌وطنان عزیز، با انجام اقدامات لازم و بلافاصله پس از عملیاتی شدن این طرح از سوی بانک مرکزی، این امکان را در اختیار تمامی مشتریان بانک قرار داده است. لذا پیرو اقدامات قبلی این بانک برای فعال‌سازی رمز دوم پویای مشتریان (برنامک رمزساز سرمایه)، اکنون امکان ارسال رمز دوم پویا برای مشتریان از طریق پیامک نیز فراهم می‌باشد. بر این اساس تمامی مشتریانی که به هر دلیلی امکان استفاده از برنامک رمزساز سرمایه را ندارند، می‌توانند به یکی از دو روش زیر نسبت به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت خود و دریافت رمز پویا از طریق پیامک (بدون نیاز به نصب برنامک رمز ساز و فعال‌سازی آن) اقدام نمایند: الف) مراجعه به شعب بانک سرمایه و ارائه درخواست فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت خود و تکمیل فرم مربوطه و تأیید شماره تلفن همراه خود جهت دریافت پیامک رمز دوم پویا بر روی آن شماره تلفن. ب) مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز منتخب بانک سرمایه و انتخاب گزینه «تغییر رمز» در منوی اصلی و سپس انتخاب گزینه «وضعیت رمز دوم یک‌بارمصرف» و درنهایت انتخاب گزینه «فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف». کلیه مشتریان بانک سرمایه که به هریک از روش‌های فوق‌الذکر نسبت به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کارت خود اقدام نموده باشند، می‌توانند هنگام انجام تراکنش‌های اینترنتی بدون حضور کارت، با استفاده از دکمه پیش‌بینی‌شده برای این منظور در درگاه‌های خرید اینترنتی یا دیگر درگاه‌های اینترنتی پذیرنده کارت‌های شتابی، درخواست صدور رمز دوم یک‌بارمصرف خود را به بانک ارسال نموده و بانک سرمایه نیز رمز دوم پویای کارت مذکور را صادر و از طریق پیامک برای شماره تلفن ثبت‌شده مشتری در بانک ارسال نماید.

کدام نمایندگان مجلس با اقدامات خود صلاحیت نمایندگی را از دست داده‌اند؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
در ابتدا نگاهی اجمالی بر کارنامه علی مطهری خواهیم انداخت تا زوایای مختلف عملکرد وی آشکار گردد. علی مطهری در گفت و گو با برنامه اینترنتی رو در رو گفت: «نهضت آزادی ایران یک گروه با سابقه اسلامی است. [۵] · سال ۸۹ علی مطهری در مجلس هشتم،، در جلسه‌ای خطاب به حمید رسایی می‌گوید: «خفه‌شو مرتیکه» [۶] · در شهریور ۹۷ علی مطهری در گلپایگان در پاسخ به یک جوان که می‌گوید نایب رئیس مجلس باید در مورد مسائل اقتصادی صحبت کند می‌گوید: خیلی احمقی!! [۷] · در آبانماه ۹۸ علی مطهری در دانشگاه شهید بهشتی یکی از دانشجویان در جریان تناقضاتی که در صحبت‌های مطهری بود گفت: آقای مطهری لطفا قرص ضدفراموشی به‌همراه داشته باشید. آقای مطهری نظر رهبری درباره حصر سران فتنه را این‌گونه نقل می‌کنند: «من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و اینکه نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم.

«آمادگی برای طرح دعاوی علیه آمریکا» تا «دادگاه سکه ثامن» در هفته‌ای که گذشت

7+
ایسناایسنا1 هفته قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
بین مدل‌های مختلفی که بر پایه اقتصاد بدون پول شکل گرفته است، پرستاری سالمندان و معلولان و ذخیره اعتبار زمانی در بانک سرمایه اجتماعی رایج‌تر شده است. یکی از مولفه‌هایی که در سال‌های اخیر اقتصاددانان نهادگرا بر آن تمرکز کرده‌اند، افزایش سرمایه اجتماعی در جوامع توسعه‌یافته و درحال توسعه است. اهمیت مفهوم بالندگی سرمایه اجتماعی به‌ حدی است که در دودهه گذشته بسیاری از برندگان نوبل اقتصادی جایزه خود را به دلیل فعالیت در حوزه سرمایه اجتماعی دریافت کرده‌اند. بحران هزینه نگهداری سالمندانبین مدل‌های مختلفی که بر پایه اقتصاد بدون پول شکل گرفته است، پرستاری سالمندان و معلولان و ذخیره اعتبار زمانی در بانک سرمایه اجتماعی رایج‌تر شده است. یکی از خلاقانه‌ترین راه‌حل‌ها برای غلبه بر این مشکل که در برخی کشورها به اجرا گذاشته شده است، پروژه بانک سرمایه اجتماعی است.

به انتهای لیست رسیدید