سعودی

سعودی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 دقیقه قبل
اکنون تصمیم گیرندگان AFC پا را فراتر گذاشته و به بهانه ناامنی حق میزبانی را می‌خواهند از تیم‌های ایرانی مقابل حریفان آسیایی بگیرند. با وجودی که بیشتر اهالی فوتبال برای حفظ غرور و منافع ملی، این تصمیم را تایید کردند اما معدودی معتقد بودند نباید فوتبال ایران را از نظر بین المللی به انزوا کشاند. مصطفوی که دوران مدیریتی اش در فوتبال از یادها نخواهد رفت، فراموش کرده که اینترنشنال همان شبکه‌ای است که در جهت منافع سعودی‌ها تامین می‌شود. پول‌های سعودی هدایتگران و برنامه سازان این شبکه را به سمت و سوی اقدام علیه کشور سوق می‌دهد و همین پول نیز علیه فوتبال ما قعالیت می‌کند. خروج صدها هزار دلار از ایران بابت میزبانی در کشور ثالث، فقط بخش کوچکی از تبعات پذیرش این تصمیم نامتعارف است.
مهرمهر18 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز اظهار داشت: مذاکرات برلین گامی مهم برای تحکیم آتش بس در لیبی است. وی که پیش از عزیمت به آلمان برای شرکت در کنفرانس برلین سخن می‌گفت، افزود: ترکیه کلید صلح در لیبی است. پارلمان ترکیه در تاریخ ۱۲ دی با لایحه مجوز اعزام نیروی نظامی جهت حمایت از دولت وفاق لیبی موافقت کرد. بر اساس این لایحه، پارلمان به دولت ترکیه این مجوز را می‌دهد که جهت حمایت از دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج که مورد حمایت جامعه بین‌الملل است، نیرو و تجهیزات اعزام کند. ترکیه از دو ماه گذشته به صورت جدی وارد پرونده لیبی شده و رسما از دولت فایز السراج در مقابل دولت حامی ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی حمایت می‌کند.
تسنیمتسنیم29 دقیقه قبل
یعنی همان معنای نمادینی که بخش قابل توجهی از آن در گرو روابط آنکارا و مسکو است. در ماه‌های اخیر دیده‌ایم که منافع اقتصادی طلایی در روابط آنکارا – مسکو٬ به منبع و سرچشمه‌ای جدید تبدیل شده که خروجی آن بر بسیاری از تصمیمات منطقه‌ای پوتین و اردوغان٬ تاثیر می‌گذارد. پوتین در سفر اخیر خود به استانبول٬ از اردوغان خواست سطح مسئول مذاکره با دمشق را بالا ببرد. چرا که عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه اعلام کرده که دیدگاه آنکارا نسبت به بشار اسد تغییر نیافته و دیدار مسکو٬ صرفا در سطح دو مقام امنیتی بوده است. بشار اسد٬ با وجود آن که به خوبی می‌د‌اند که اردوغان سال‌ها برای براندازی حکومت او تلاش کرده٬ اما اگر لازم باشد٬ می‌تواند با او دیدار کند.
فارسفارس35 دقیقه قبل
در شرایط خاصی که فوتبال ایران در آن به سر می‌برد، برخی افراد مثل داریوش مصطفوی تصمیم گرفته‌اند آب به آسیاب دشمن بریزند و در زمین آنها بازی کنند. اکنون تصمیم گیرندگان AFC پا را فراتر گذاشته و به بهانه ناامنی حق میزبانی را می‌خواهند از تیم‌های ایرانی مقابل حریفان آسیایی بگیرند. با وجودی که بیشتر اهالی فوتبال برای حفظ غرور و منافع ملی، این تصمیم را تایید کردند اما معدودی معتقد بودند نباید فوتبال ایران را از نظر بین المللی به انزوا کشاند. خروج صدها هزار دلار از ایران بابت میزبانی در کشور ثالث، فقط بخش کوچکی از تبعات پذیرش این تصمیم نامتعارف است. به نظر می‌رسد اکنون زمان آن فرا رسیده نهادهای نظارتی فکری به حال چنین اظهارات غیرمسئولانه و در زمین دشمن داشته باشند.
خبر فوریخبر فوری42 دقیقه قبل
محمد بن‌زاید، ولیعهد امارات متحده عربی، در مقایسه با همتای سعودی خود، محمد بن‌سلمان، شاید کمتر شناخته‌شده باشد؛ اما احتمالا سرنوشت او، تأثیر بیشتری بر آینده خاورمیانه نسبت به محمد بن‌سلمان خواهد داشت. محمد بن‌زاید، ولیعهد امارات متحده عربی، در مقایسه با همتای سعودی خود، محمد بن‌سلمان، شاید کمتر شناخته‌شده باشد؛ اما احتمالا سرنوشت او، تأثیر بیشتری بر آینده خاورمیانه نسبت به محمد بن‌سلمان خواهد داشت. در صورت وقوع چنین احتمالی، یک سؤال مهم پیش می‌آید: محمد بن‌زاید چگونه از نفوذش استفاده خواهد کرد و آیا سیاست‌های او بیشتر به نفع آمریکا خواهد بود یا مردم منطقه خاورمیانه؟ پاسخ این سؤال‌ها را می‌توان در گزارش «چشم‌انداز تاریک محمد بن‌زاید برای آینده خاورمیانه» نیویورک‌تایمز یافت. با همه اینها، محمد بن‌زاید هنوز شخصیتی کم‌نظیر در خاورمیانه است؛ رهبری زیرک با گرایش‌های سکولار که برنامه‌ای مشخص برای آینده منطقه و نحوه اجرای این برنامه دارد. دیده‌بان حقوق بشر درباره شرایط در امارات متحده عربی می‌نویسد: امارات متحده عربی کسانی را که از مقامات این کشور انتقاد کرده‌اند، بازداشت و در برخی موارد مجبور به ترک محل زندگی‌شان کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین44 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- عملیات موشکی و پهپادی نیرو‌های یمنی علیه محل تجمع مزدوران سعودی در استان مارب منجر به کشته و زخمی شدن ده‎ها نفر شده است. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ بر اثر عملیات موشکی و پهپادی نیرو‌های یمنی علیه محل تجمع مزدوران سعودی در شهر «مارب»، دستکم ۹۰ نفر از مزدوران سعودی به هلاکت رسیدند. بر اثر عملیات موشکی و پهپادی نیرو‌های یمنی علیه محل تجمع مزدوران سعودی در شهر «مارب»، دستکم ۹۰ نفر از مزدوران سعودی به هلاکت رسیدند. از «الحدیده» نیز خبر می‌رسد، بولدزر‌های ائتلاف متجاوز سعودی در حال ساختن استحکاماتی در خیابان ۵۰ این شهر راهبردی هستند؛ در عین حال یگان توپخانه‌ای ائتلاف سعودی در منطقه مذکور و نیز منطقه کوهستانی «التحیتا»، اقدام به بمباران مواضع غیرنظامی کرده است. ضمن اینکه ائتلاف سعودی در حمله‌ای هوایی به منطقه «الاعروش» در «خولان» استان «صنعا»، پایتخت یمن شماری زخمی برجای گذاشت.
عصر ایرانعصر ایران46 دقیقه قبل
گونۀ کفتار راه راه تنها عضو خانوادۀ کفتارسانان در ایران می‌باشد که متأسفانه در اکثر مناطق با کاهش جمعیت روبرو است. در هنگام دیدار، کفتار‌ها ناحیۀ پشتی جایی که یال واقع شده است را بررسی کرده و لیس می‌زنند. اطلاعات کمی از محل شکار و رفتار‌های شکار کفتار راه راه نسبت به دو گونۀ کفتار خالدار و کفتار قهوه‌ای وجود دارد. تولید مثل: در طبیعت، کفتار‌ها بعد از یک دورۀ ٩٠ تا ٩١روزه یک تا چهار توله (به طور متوسط ٣ توله) در یک سال به دنیا می‌آورند. چرا کفتار‌ها برای ما اهمیت دارند؟ کفتار در رأس هرم غذایی می‌باشد.
ایرناایرنا50 دقیقه قبل
اهداف‌ رژیم صهیونیستی از جنگ غزهمی‌توان هدف رژیم‌ صهیونیستی‌ از جنگ غزه را در ۲ بخش اهداف اعلام‌شده و پنهان بررسی کرد. شیوه‌های به کار رفته در جنگ‌ غزه‌ و مقایسه آن با جنگ‌ لبنانمیان مقاومت در لبنان‌ و غزه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی وجود دارد و برخورد رژیم صهیونیستی با آنها شباهت‌ها و تفاوت‌هایی نیز داشته است‌. میزان دستیابی رژیم صهیونیستی به اهداف خود از جنگ غزه با توجه به اهداف اعلام شده این رژیم‌ این پرسش را مطرح می‌کند که این رژیم تا چه حد به خواسته‌های خود از جنگ غزه دست یافته است. به همین دلیل‌، ارتش‌ رژیم صهیونیستی در ساعات‌ اولیه‌ تهاجم خود بدون هیچ مشکلی به حاشیه مناطق مسکونی رسید. آمریکایی‌ها برخلاف فعالیت بسیار در جنگ ۲۰۰۶ لبنان، در جنگ غزه کمترین‌ تحرک‌ را داشتند.
نامه‌نیورنامه‌نیور54 دقیقه قبل
با این حال برخی از مقامات فعلی و سابق گفتند که متحدین آمریکا چندان هم نسبت به بهبود اوضاع بعد از ترور سلیمانی مطمئن نیستند. از نظر متحدان آمریکا، پیش بینی پاسخ دولت ترامپ به اقدامات تهاجمی آینده ایران دشوار است. همزمان ناتو نیز پس از ترور سلیمانی مأموریت آموزشی خود در عراق را متوقف کرد، اقدامی که با واکنش منفی آمریکا نیز مواجه شد. راشل ریزو از برلین نیز در این باره گفت: متحدان اروپایی آمریکا به طور قابل ملاحظه‌ای مأیوس شده‌اند چرا که دولت آمریکا آن‌ها را از تصمیم‌اش مطلع نکرده است. این واقعیت که هیچ یک از متحدین واشنگتن از ترور سلیمانی مطلع نشده‌اند، از آن دسته تصمیمات ترامپ بود که باعث تنش در روابط آمریکا و اروپا ‌شد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
همه این اتفاق‌های از روز جمعه ۱۳ دی ماه با ترور ناجوانمردانه سپهبد حاج قاسم سلیمانی سردار بزرگ ایران اسلامی و همرزمان او در عراق آغاز شد. همه تشییع کنندگان در مراسم وداع با سردار ایرانی یک صدا انتقام سخت را فریاد زدند و مسوولان نظام هم به حمله مستقیم و نظامی علیه آمریکا برای این انتقام تاکید کردند. هدف این دو موشک، پایگاه نظامی ارتش آمریکا در این منطقه بود که نخستین موشک با سیستم پدافند هوایی پاتریوت سرنگون شد ولی دومین موشک با گذر از این سیستم، به پایگاه نظامی آمریکا اصابت کرد. هرچند که مردم فهیم ایران اسلامی این موضوع را می‌فهمند و درک می‌کنند و خط خود را از جریان‌های هنجارشکن و معاند جدا می‌کنند. وی در خصوص هنجارشکنی عده‌ای در روزهای اخیر نیز گفت: به مرور زمان چهره افراد منافق و دست‌های آلوده استکبار جهانی در سقوط هواپیما مشخص خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
در صورت تلاش مشترک متخصصان امنیتی سایبری ایران با یارانشان در روسیه و چین این عرصه به طور کامل، تحت کنترل این سه کشور قرار خواهد گرفت. نشریه «تهران تایمز» این رزمایش نظامی را نشانگر قدرت ملل شرق نامید. این رزمایش با هدف ارسال پیام در خصوص تضعیف نفوذ و قدرت آمریکا در منطقه خاور میانه برگزار شد. با برگزاری این رزمایش، ایران این امکان را یافت تا نشان دهد، قدرت منطقه‌ای بشمار می‌رود. ایران، روسیه و چین با برگزاری این رزمایش در بحبوحه تنش میان ایران و آمریکا نشان دادند که از آمریکا واهمه‌ای ندارند و قدرت اصلی در منطقه بشمار می‌روند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع بیمارستانی از افزایش تلفات شبه‌نظامیان و عناصر مسلح وابسته به رژیم سعودی در عملیات موشکی نیروهای یمنی خبر می‌دهند. شبکه «اسکای‌نیوز» بامداد یکشنبه گزارش داد که در حمله موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به پادگان عناصر وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی در شهر «مأرب»، حداقل ۹۰ شبه‌نظامی کشته و ۱۳۰ تن دیگر زخمی شدند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، شبکه «الاخباریه» به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که این حمله با موشک‌های بالستیک و پهپاد انجام شده است. نیروهای موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی شامگاه شنبه پادگان آموزشی شبه‌نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی را در شمال شهر مأرب هدف قرار دادند. (جزئیات بیشتر) «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی از تعیین ۹ هدف مهم در عربستان و امارات خبر داد و گفت: «در سطح اول بانک اهداف ۹ هدف بسیار مهم هستند که شش هدف در عربستان سعودی و سه هدف در امارات است».
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
در ادامه چند نمونه از توییت‌هایی که کاربران فضای مجازی منتشر کرده بودند را می‌خوانید: «وان یکاد بخوانید که ماه می‌آید … جمعیت میلیونی ملت ایران در تشییع سردار سلیمانی را فراموش کردید و به چند صد نفر در کف خیابان دلخوش کردید. این البته تنها حاشیه پیش از برگزاری نماز جمعه نبود. بیست و هفتم دی ماه ۹۸در کنار کاربران فضای مجازی اما چهره‌های شاخص سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای هم به نمازجمعه تاریخ‌ساز، واکنش نشان دادند. «نه جنگ می‌شود نه مذاکره می‌کنیم» برخلاف توقع مخالفان و مدافعان، سخنرانی رهبر ایران محتوای متفاوت و برجسته‌ای نداشت. رهبر ایران با انتخاب این فرم ساده می‌خواست جامعه‌ای که دو هفته یک بند زیرفشار روانی-هیجانی-احساسی بالا و پایین شده را التهاب‌زدایی و آرام کند و موفق شد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پادگان آموزشی نیروهای مزدور دولت مستعفی در شهر مأرب در مرکز این کشور حمله کردند که طی آن ۹۰ مزدور کشته و ۱۳۰ تن زخمی شدند. به نقل از شبکه الاخباریه عربستان سعودی، یک منبع نظامی وابسته به دولت مستعفی گفت، این حمله که تلفات بیشماری برجای گذاشته است به واسطه پهپادها و موشک‌ها انجام گرفته است. سایت مأرب پرس نیز گزارش داد، ده‌ها کشته و زخمی در پی حمله موشکی به پادگان النصر که وابسته به نیروهای دولت مستعفی است روی دست این دولت مانده است. اکثر تلفات نیروهای لشگر چهارم گارد ریاستی وابسته به نیروهای دولت مستعفی هستند. عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری دولت مستعفی یمن ادعا کرد: ۲۲۰ سرباز به دست حوثی‌ها کشته و زخمی شده‌اند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
پارلمان عراق رأی به خروج نیروهای نظامی ایالات متحده از خاک این کشور داد. پارلمان عراق رأی به خروج نیروهای نظامی ایالات متحده از خاک این کشور داد. نیویورک‌تایمز دستور ترامپ در به شهادت رساندن ژنرال سلیمانی را راهبردی غیرعاقلانه خوانده و نوشت پس از ترور سلیمانی، آمریکایی‌ها در منطقه در امان نخواهند بود. پس از شهادت حاج قاسم، بلوایی ضدآمریکایی و جنبشی آمریکاستیزانه در کشورهای منطقه و جهان به پا شد. آمریکایی‌ها همچنان به ویدئوهای غیرواقعی و اخبار فیک و دروغین نیاز دارند تا ذهن‌ها و فکرها را به تصویر مخدوشی که از سردار سلیمانی ساخته‌اند، متوجه سازند.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
دیدار ولیعهد ابوظبی و صدراعظم آلمان، درخواست رئیس‌جمهوری لبنان از ارتش برای حفظ نظم و حمله موشکی ارتش یمن به اردوگاه آموزشی مزدوران سعودی از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - در سال گذشته میلادی، در جریان تمرین‌های ارتش آمریکا ده‌ها نظامی این کشور کشته و زخمی شده‌اند. - رئیس‌جمهوری لبنان، از ارتش این کشور خواست تا نظم را به بیروت بازگرداند. - منابع خبری از حمله موشکی ارتش یمن به اردوگاه آموزشی مزدوران سعودی در شمال شهر مأرب خبر دادند. - مسئول گروه «اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا، ایران را به نقض توافق هسته‌ای متهم کرده و مدعی شد که این توافق ارزش حفط کردن ندارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
اکنون بار دیگر این ابزارهای نامتقارن می‌تواند از سوی ایران برای گرفتن انتقام خون سلیمانی استفاده شود. یکی از مقامات ارشد سابق اطلاعات در مورد ترور سلیمانی گفت: شیطانی که شما می‌شناسید بهتر از شیطانی است که نمی‌شناسید! مقامات اطلاعاتی آمریکا در تماس نزدیک با مقامات فعلی عراق گفتند که مقامات اطلاعاتی خاورمیانه خود به شدت نگران جنگ ایران و آمریکا و به راه افتادن چرخه انتقام‌گیری هستند. با در دهه ۱۹۹۰ در خاورمیانه، آمریکای لاتین، اروپا و آمریکای شمالی، عاملان اطلاعاتی ایران و نمایندگان حزب الله درگیر انجام عملیات‌هایی بودند. عملیات علیه هدفمند افسران سیا که تحت پوشش دیپلماتیک کار می‌کنند و هویت آنها برای ایران یا حزب الله شناخته شده است، نیز می‌تواند یکی از اهداف احتمالی ایران باشد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
شبکه الاخباریه عربستان مدعی شد، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پادگان آموزشی نیروهای مزدور دولت مستعفی در شهر مأرب در مرکز این کشور حمله کردند که طی آن ۹۰ مزدور کشته و ۱۳۰ تن زخمی شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از این شبکه سعودی، یک منبع نظامی وابسته به دولت مستعفی گفت، این حمله که تلفات بیشماری برجای گذاشته است به واسطه پهپادها و موشک‌ها انجام گرفته است. سایت مأرب پرس نیز گزارش داد، ده‌ها کشته و زخمی در پی حمله موشکی به پادگان النصر که وابسته به نیروهای دولت مستعفی است روی دست این دولت مانده است. اکثر تلفات نیروهای لشگر چهارم گارد ریاستی وابسته به نیروهای دولت مستعفی هستند. عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری دولت مستعفی یمن ادعا کرد: ۲۲۰ سرباز به دست حوثی‌ها کشته و زخمی شده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- خشونت و درگیری میان پلیس فرانسه و معترضان جلیقه زرد و حمله موشکی نیرو‌های یمنی به پایگاه آموزشی مزدوران سعودی از جمله تحولات مهم جهان طی ساعات گذشته هستند. ده‌ها نفر از معترضان در پاریس از سوی پلیس فرانسه بازداشت شدند. بیشتر بخوانید: * ادامه تنش میان مقامات دموکرات و ترامپدر آستانه آغاز دادگاه استیضاح در سنا، تنش میان دموکرات‌ها و ترامپ بار دیگر افزایش یافته است. * تظاهرات زنان علیه سیاست‌های ترامپ در آمریکاهزاران زن با حضور در خیابان‌های واشنگتن، علیه سیاست‌های ترامپ تظاهرات بر پا کردند. * تیراندازی در ایالت جورجیا آمریکاپلیس آمریکا از وقوع تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر «آتلانتا» ایالت «جورجیا» خبر می‌دهد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
در هفته سوم ژانویه، نفت برنت با افت ۰٫۱۵ درصدی مواجه شد و دومین هفته نزولی خود را به‌ثبت رساند. به این ترتیب، قیمت جهانی نفت دومین هفته نزولی را پشت سر گذاشت و در هفته سوم ژانویه با افت. نمودار زیر روند هفتگی قیمت نفت برنت را در هفته گذشته نشان می‌دهد: هر بشکه نفت خام برنت در آخرین روز از معاملات هفته گذشته (روز جمعه) با قیمت ۶۴٫۹۵ دلار معامله شد. از دیگر دلایل کاهش قیمت نفت می‌توان به کاهش تنش‌ها در خاورمیانه اشاره کرد. جدیدترین اتفاقات مربوط به نفت را می‎توانید در سلسله اخبار قیمت نفت تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
کشور عربستان سعودی خود را آماده میزبانی از گرانترین رقابت اسب سواری در جهان می‌کند. به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت ۲۴، عربستان در دو ساله اخیر میزبانی رقابت‌های بزرگی را برعهده گرفته است. این کشور عربی در سال میلادی جاری میزبان رالی داکار بود و الان هم خود را آماده میزبانی از گرانترین رقابت اسب سواری تاریخ می‌کند. این رقابت‌ها از ۲۹ فوریه با حضور بهترین‌های اسب سواری جهان در پیست ملک عبدالعزیر برگزار خواهد شد. مسئولان این رقابت‌ها ۲۰ میلیون جایزه برای برندگان در نظر گرفته‌اند که این گرانترین رقم در تاریخ رقابت‌های اسب سواری به شمار می‌آید.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی «سومریه نیوز» یک منبع امنیتی عراق در این باره گفت که تظاهرات‌کنندگان ساکن استان نجف امشب (شنبه شب) در مسیر منتهی به فرودگاه نجف چند حلقه لاستیک را به آتش کشیده و مانع تردد وسایل نقلیه شدند. در خبر دیگری از اعتراضات در عراق، سومریه نیوز گزارش داد که برخی معترضان ادارات دولتی را با دستگاه جوشکاری، جوش داده و درب آن را بسته‌اند. همچنین شبکه اسکای نیوز عربی نیز شنبه شب مدعی شد که نیروهای ضد شورش عراق و شماری از معترضان در منطقه «البلدیه» در مرکز شهر کربلا با یکدیگر درگیر شدند. به ادعای این رسانه، نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند. در این راستا برخی شهرهای جنوب و مرکز عراق بیش از شهرهای دیگر شاهد این خشونت‌های عریان و خون محور بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمنابع بیمارستانی از افزایش تلفات شبه‌نظامیان و عناصر مسلح وابسته به رژیم سعودی در عملیات موشکی نیروهای یمنی خبر می‌دهند. اخبار بین الملل- شبکه «اسکای‌نیوز» بامداد یکشنبه گزارش داد که در حمله موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به پادگان عناصر وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی در شهر «مأرب»، حداقل ۹۰ شبه‌نظامی کشته و ۱۳۰ تن دیگر زخمی شدند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، شبکه «الاخباریه» به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که این حمله با موشک‌های بالستیک و پهپاد انجام شده است. نیروهای موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی شامگاه شنبه پادگان آموزشی شبه‌نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی را در شمال شهر مأرب هدف قرار دادند. «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی از تعیین ۹ هدف مهم در عربستان و امارات خبر داد و گفت: «در سطح اول بانک اهداف ۹ هدف بسیار مهم هستند که شش هدف در عربستان سعودی و سه هدف در امارات است».
فارسفارس7 ساعت قبل
تلفاات شبه‌نظامیان وابسته به دولت مستعفی منصور هادی در عملیات موشکی نیروهای یمن به حدود ۹۰ کشته و ۱۳۰ زخمی افزایش یافت. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع بیمارستانی از افزایش تلفات شبه‌نظامیان و عناصر مسلح وابسته به رژیم سعودی در عملیات موشکی نیروهای یمنی خبر می‌دهند. شبکه «اسکای‌نیوز» بامداد یکشنبه گزارش داد که در حمله موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به پادگان عناصر وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی در شهر «مأرب»، حداقل ۹۰ شبه‌نظامی کشته و ۱۳۰ تن دیگر زخمی شدند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، شبکه «الاخباریه» به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که این حمله با موشک‌های بالستیک و پهپاد انجام شده است. نیروهای موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی شامگاه شنبه پادگان آموزشی شبه‌نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی را در شمال شهر مأرب هدف قرار دادند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
کفاشیان چهار سال نایب رییس کنفدراسیون آسیا در آسیای میانه بود و در زمان حضور او در AFC، کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی افزایش تنش‌ها میان عربستان با ایران در خواست سعودی‌ها را قبول کرد و به تقابل تیم‌های ایرانی و عربستانی در کشور ثالث رای داد. از آن زمان تاکنون نیز علی‌رغم برگزاری مناسب و ایمن دیدارهای ملی و باشگاهی فوتبال ایران مقابل تیم‌های غیر عربستانی، کنفدراسیون فوتبال آسیا رای خود را تغییر نداده و مسئولان فوتبال ایران نتوانسته‌اند به خوبی از منافع فوتبال کشور دفاع کنند. کفاشیان چهار سال برای تغییر این حکم ضد ایرانی AFC فرصت داشت اما هرگز خبری از چانه‌زنی، لابی، تهدید و هر مسئله‌ دیگری که منجر به تغییر رای کنفدراسیون فوتبال آسیا در راستای برگزاری عادی دیدار تیم‌های فوتبال ایرانی و عربستانی شود، نشد. چالش‌های پلکانی AFC برای فوتبال ایراناگر همان روز که کنفدراسیون فوتبال آسیا با لابی سعودی‌ها تمام قد پرچم خود را علیه فوتبال ایران بر افراشته بود مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال با جدیت در مقابل چنین اتفاقی ایستادگی می‌کردند کار به اینجا نمی‌رسید. اتفاقی که می‌تواند سرآغاز یک چالش بزرگ علیه فوتبال ایران در سطح اول آسیا و دنیا باشد.
فارسفارس10 ساعت قبل
رئیس‌جمهور ترکیه و صدراعظم آلمان در تماس تلفنی، علاوه بر بررسی مسائل منطقه‌ای، درباره نشست صلح لیبی در برلین و بحران این کشور صحبت کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان شامگاه شنبه به‌صورت تلفنی درباره نشست صلح لیبی در برلین صحبت کردند. همچنین «فایز السراج» رئیس دولت وفاق ملی لیبی و «خلیفه حفتر» فرمانده شبه‌نظامیان موسوم به «ارتش ملی لیبی» نیز در برلین حاضر خواهند شد. (جزئیات بیشتر) ترکیه از دو ماه گذشته به صورت جدی وارد پرونده لیبی شده و رسما از دولت فایز السراج در مقابل دولت حامی ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی حمایت می‌کند. پارلمان ترکیه در تاریخ ۱۲ دی با لایحه مجوز اعزام نیروی نظامی جهت حمایت از دولت وفاق لیبی موافقت کرد.

فیلم/ کارشناس شبکه سعودی، رضا پهلوی را ضایع کرد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
در حالی که سلطنت طلب‌ها، تبلیغات گسترده‌ای درباره سخنان ضدایرانی رضا پهلوی درموسسه هادسن به راه انداخته بودند، علی افشاری در شبکه ایران اینترنشنال، حضور رضا پهلوی در این موسسه را اقدامی تبلیغاتی خواند.
فراروفرارو10 ساعت قبل
محمد بن‌زاید، ولیعهد امارات متحده عربی، در مقایسه با همتای سعودی خود، محمد بن‌سلمان، شاید کمتر شناخته‌شده باشد؛ اما احتمالا سرنوشت او، تأثیر بیشتری بر آینده خاورمیانه نسبت به محمد بن‌سلمان خواهد داشت. در صورت وقوع چنین احتمالی، یک سؤال مهم پیش می‌آید: محمد بن‌زاید چگونه از نفوذش استفاده خواهد کرد و آیا سیاست‌های او بیشتر به نفع آمریکا خواهد بود یا مردم منطقه خاورمیانه؟ پاسخ این سؤال‌ها را می‌توان در گزارش «چشم‌انداز تاریک محمد بن‌زاید برای آینده خاورمیانه» نیویورک‌تایمز یافت. با همه اینها، محمد بن‌زاید هنوز شخصیتی کم‌نظیر در خاورمیانه است؛ رهبری زیرک با گرایش‌های سکولار که برنامه‌ای مشخص برای آینده منطقه و نحوه اجرای این برنامه دارد. اولین موضوعی که در اینجا باید به آن توجه شود، این است که در آینده تاریک و شومی که می‌توان برای خلیج‌فارس و حتی خاورمیانه متصور شد، محمد بن‌زاید همواره بخشی از مشکل است نه راه‌حل. دیده‌بان حقوق بشر درباره شرایط در امارات متحده عربی می‌نویسد: امارات متحده عربی کسانی را که از مقامات این کشور انتقاد کرده‌اند، بازداشت و در برخی موارد مجبور به ترک محل زندگی‌شان کرده است.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
با توجه به سیاست‌های انقباضی و مافیا گونه کنفدراسیون فوتبال آسیا علیه منافع فوتبال ایران، شرایط حساس و پیچیده‌ای رقم خورده و باید منتظر ماند و دید که تبعات چالش بوجود آمده در سطح اول قاره کهن چه خواهد بود. از آن زمان تاکنون نیز علی‌رغم برگزاری مناسب و ایمن دیدارهای ملی و باشگاهی فوتبال ایران مقابل تیم‌های غیر عربستانی، کنفدراسیون فوتبال آسیا رای خود را تغییر نداده و مسئولان فوتبال ایران نتوانسته‌اند به خوبی از منافع فوتبال کشور دفاع کنند. کفاشیان چهار سال برای تغییر این حکم ضد ایرانی AFC فرصت داشت اما هرگز خبری از چانه‌زنی، لابی، تهدید و هر مسئله‌ دیگری که منجر به تغییر رای کنفدراسیون فوتبال آسیا در راستای برگزاری عادی دیدار تیم‌های فوتبال ایرانی و عربستانی شود، نشد. چالش‌های پلکانی AFC برای فوتبال ایراناگر همان روز که کنفدراسیون فوتبال آسیا با لابی سعودی‌ها تمام قد پرچم خود را علیه فوتبال ایران بر افراشته بود مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال با جدیت در مقابل چنین اتفاقی ایستادگی می‌کردند کار به اینجا نمی‌رسید. اتفاقی که می‌تواند سرآغاز یک چالش بزرگ علیه فوتبال ایران در سطح اول آسیا و دنیا باشد.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
سلامه به خبرنگار رویترز گفت: در کنفرانس برلین قرار است در مورد بسته شدن بنادر نفتی لیبی بحث و گفت‌وگو صورت گیرد تا از ادامه تعطیلی این بنادر در هفته‌ها یا ماه‌ها آتی جلوگیری شود. به گفته نماینده ویژه سازمان ملل، اگر مسئله لیبی امروز و فردا حل نشود، این موضوع چالش برانگیزتر خواهد شد. این نهاد با صدور بیانیه‌ای افزود: صادرات نفت از بنادر «البریقه»، «راس لانوف»، «الحریقه»، «الزویتینه» و «السدره» در شرق لیبی متوقف شده است. حفتر از ۹ ماه گذشته حملات گسترده و پیاپی را علیه طرابلس مقر دولت وفاق ملی لیبی مورد حمایت جامعه جهانی آغاز کرده است. نهاد ملی نفت لیبی پیش از این، درباره بستن بنادر در شرق لیبی هشدار داده بود.

به انتهای لیست رسیدید