سعید حجاریان

سعید حجاریان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری رسا، آیت‌الله جوادی‌آملی تصریح کرد: ملت عزیز که زیر بار ظلم نمی‌رود. ***آقاجری: منتظر فوران خونین اغتشاشات آبان باشیم! [۲] علی ربیعی، سخنگوی اصلاح‌طلب دولت نیز در اظهاراتی با اشاره به اغتشاشات آبان گفته است که «حکایت همچنان باقیست …»! نرخی که به گواه رسانه‌های رسمی در سال ۸۹ به میزان ۱۴ درصد بوده و هم‌اکنون با کاهشی ۲ درصدی به رقم ۱۲ درصد در سال ۹۷ رسیده است. در همین حال، رسانه‌ها گزارش داده‌اند که از مجموع بیکاران ایرانی، بیش از ۵ میلیون نفر جزو «بیکاران با درآمد» هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به‌طور کلی می‌توان گفت جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با این جنایت کم‌سابقه و تروریستی ایالات متحده آمریکا می‌تواند چند اقدام و موضع در پیش گیرد. ۴- اقدام از طریق حامیان منطقه‌ای نیز از دیگر امکانات پیش‌روی جمهوری اسلامی ایران است. با این وصف به‌نظر می‌رسد پیگیری همزمان گزینه‌های ذکرشده سه‌گانه نهایی، محتمل‌ترین و عقلانی‌ترین گزینه‌های پیش‌روی جمهوری اسلامی برای اجرای انتقام سخت باشد. تجربه صدام همچنان در دسترس است و ایران هم، ایران سه دهه قبل نیست. اگرچه اقدام به‌هنگام و قاطع جمهوری اسلامی ایران باعث شد علاوه‌بر آزادسازی ابرنفتکش ایرانی، خط‌ونشان‌ها برای سایر نفتکش‌های جمهوری اسلامی نیز به پایان برسد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
چهره‌های اصلاح‌طلب با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی آمریکا به سپهبد قاسم سلیمانی که منجر به شهادت وی شد را محکوم کردند. به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: ما امضاکنندگان حمله تروریستی روز گذشته دولت امریکا را که منجر به شهادت سردار رشید قاسم سلیمانی شد و با تیره‌تر کردن چشم‌انداز صلح در منطقه پرآشوب خاورمیانه، راه بر ماجراجویی، تشدید تنش‌ها و تخاصم بیشتر گشود، قاطعانه محکوم می‌کنیم و از دولت‌ها و ملت‌های جهان می‌خواهیم با نشان‌دادن واکنش‌ موثر سیاسی و حقوقی علیه جنگ‌افروزی کاخ سفید، از احتمال بروز جنگی جدید در منطقه ما بکاهند. ما همچنین مسؤلان کشورمان را به پرهیز از افتادن در دامی که جنگ‌سالاران امریکایی و اسرائیلی برای ایجاد اختلال در روند طبیعی تحولات در ایران و گسترش بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه و فروش سلاح بیشتر پهن کرده‌اند، دعوت می‌کنیم و از آن‌ها می‌خواهیم با این جنایت مصیبت‌بار، هوشیارانه و همه‌جانبه مواجه شوند و حفظ امنیت عمومی و ملی و نیز آبادانی و رفاه ملت را بر هر موضوع دیگری اولویت دهند. ما این ضایعه تاسف‌بار را به ملت ایران، نیروهای مسلح میهن و خانواده این عزیز تسلیت می‌گوییم. انتهای پیام
ایرناایرنا2 هفته قبل
این بیانیه یادآور شد: ما همچنین مسؤلان کشورمان را به پرهیز از افتادن در دامی که جنگ‌سالاران امریکایی و اسرائیلی برای ایجاد اختلال در روند طبیعی تحولات در ایران و گسترش بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه و فروش سلاح بیشتر پهن کرده‌اند، دعوت می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم با این جنایت مصیبت‌بار، هوشیارانه و همه‌جانبه مواجه شوند و حفظ امنیت عمومی و ملی و نیز آبادانی و رفاه ملت را بر هر موضوع دیگری اولویت دهند. در این بیانیه نام افرادی چون محسن آرمین، ابراهیم اصغرزاده، جواد امام، محسن امین‌زاده، علی باقری، علی تاجرنیا، سیدمصطفی تاجزاده، خسرو تهرانی، حمیدرضا جلایی‌پور، محمدرضا جلایی‌پور، سعید حجاریان، عبدالله رمضان‌زاده، پروانه سلحشوری، محسن صفایی‌فراهانی، غلامرضا ظریفیان، محمدرضا ظفرقندی، فیض‌الله عرب‌سرخی، علیرضا علوی‌تبار، مریم قدس، فخرالسادات محتشمی‌پور، علی مزروعی، محمدجواد مظفر، عبدالله مومنی، عبدالله ناصری، کامبیزنوروزی، صادق نوروزی، حسین واله و … به چشم می‌خورد. به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه -سیزدهم دی‌ماه- در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
در بیانیه‌ای تاکید شد؛ عصر کرد - تهران- شماری از اصلاح‌طلبان در واکنش به اقدام جنایتکارانه دولت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی از مسئولان خواستند با این جنایت مصیبت‌بار، هوشیارانه و همه‌جانبه مواجه شوند و حفظ امنیت عمومی و ملی و نیز آبادانی و رفاه ملت را بر هر موضوع دیگری اولویت دهند. به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه -سیزدهم دی‌ماه- در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند. برچسب‌هامحسن آرمین سید مصطفی تاجزاده پروانه سلحشوری ابراهیم اصغرزاده قاسم سلیمانیپروندهٔ خبریشهادت سردار سلیمانی
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
در بیانیه‌ای تاکید شد؛ پیام خوزستان - تهران- شماری از اصلاح‌طلبان در واکنش به اقدام جنایتکارانه دولت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی از مسئولان خواستند با این جنایت مصیبت‌بار، هوشیارانه و همه‌جانبه مواجه شوند و حفظ امنیت عمومی و ملی و نیز آبادانی و رفاه ملت را بر هر موضوع دیگری اولویت دهند. به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه -سیزدهم دی‌ماه- در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند. برچسب‌هامحسن آرمین سید مصطفی تاجزاده پروانه سلحشوری ابراهیم اصغرزاده قاسم سلیمانیپروندهٔ خبریشهادت سردار سلیمانی
ایرناایرنا2 هفته قبل
صداوسیما بی‌شک مهم‌ترین ارگانی است که می‌تواند از هر دوی این جهات به افکارعمومی جامعه در راستای افزایش مشارکت انتخاباتی کمک کند. معنای این وضعیت آن است که صدا و سیما باید به مراتب دقیق‌تر و مؤثرتر از قبل به فکر افزایش مشارکت در انتخابات باشد. وی درباره سرلیست احتمالی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اخباری که من می‌شنوم بیشتر اصلاح طلبان روی نام آقای مجید انصاری کار می‌کنند. سلیمی نمین درباره علت عدم نامزدی محمدرضا عارف در انتخابات مجلس گفت: آقای عارف به علت بی مهری و بی احترامی اصلاح طلبان قهر کرد و نامزد انتخابات مجلس نشد. این واهمه همواره مانع مشارکت حداکثری اصلاح‌طلبان در انتخابات می‌شود و همواره [بدنه اصلاح‌طلبان] را دچار تردید می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
***وقتی «حجاریان» برای رفع ضعف‌های اغتشاشات آبان رهنمود می‌دهدتکرار اغتشاشات آبان با خشم بیشتر! بازداشت اینها تأثیری ندارد و ممکن است دوباره ظهور کنند؛ این بار با خشم بیشتر. «[۱] *ما به این اعتبار، سخنان حجاریان را» رهنمودهای جدید برای ادامه اغتشاشات آبان"! حجاریان، ۲ سال قبل و پس از اغتشاشات دیماه ۹۶ نیز طی یادداشتی در روزنامه اعتماد از بازگشت پرقدرت‌تر امواج گفته بود. همانطور که در دیماه ۹۶ و آبان ۹۸ به کرسی نشست …گفتنیست، قبل از حجاریان، مصطفی تاجزاده نیز در اظهاراتی تأکید کرده بود که اغتشاشات آبان با خشونت بیشتر تکرار خواهد شد.
الفالف2 هفته قبل
این سخن، عذر بدتر از گناه است و خوش بین اگر باشیم، باید گفت روحانی درک درستی از واقعیت نداشته است. دشمن فاز جدید جنگ و تحریم اقتصادی (مالی و بانکی و نفتی) را سال ۹۰ و ۹۱ کلید زد. در اوایل انقلاب برخی از جوانان با تشکیل خانه‌های تیمی سعی در به هم ریختن نظم عمومی جامعه داشتند، اتفاقی که مشابه آن را در فضای مجازی شاهد هستیم. نشریه فارین پالیسی صراحتا اعلام کرده که فعالیت‌های چندین گروه سازمان‌یافته در فضای مجازی سبب بالا رفتن قیمت دلار و سقوط ارزش ریال بوده است. بیشتر بخوانید: معاون دادستان‌کل کشور: فیلترشکن‌ها محدود می‌شد نیازی به بستن اینترنت در دوران آشوب نبوددر این زمینه باید گفت تا زمانی که مسئولین کشور، فضای مجازی را منشا اتفاقات آبان‌ماه بدانند احتمال تکرار چنین اتفاقاتی در آینده نزدیک بعید نیست.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی افزود: نقش رهبری معظم انقلاب در خنثی‌سازی این فتنه تاثیرگذار بود و بصیرت مردم دلیل دوم این خنثی‌سازی فتنه بود. ‌سعیدی با بیان اینکه جنگ نرم خطرناک‌تر از جنگ سخت است، گفت: مردم در این جنگ باید بسیار مراقب باشند، فتنه سخت و فتنه نرم هم وجود دارد یکی از نقشه‌های جریان سازان فتنه نرم ضرورت سازی است. ‌سعیدی با بیان اینکه مردم باید حواسشان جمع باشد تا فریب فتنه دشمن را نخورند، عنوان کرد: در مجلس اشک تمساح می‌ریزند که چرا سران فتنه در حصر هستند، برخی شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سر می‌دهند. رئیس عقیدتی سیاسی دفتر فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه دومین ویژگی فتنه چند لایه بودن آن است، گفت: مجریان و طراحان فتنه با هم تعامل دارند و این فتنه لایه‌های پیچیده‌ای دارد. وی با بیان اینکه طراحان و اندیشه ورزان فتنه از خود مدرک باقی نمی‌گذارند، ادامه داد: لایه‌های پنهان فتنه باید شناسایی شود و لایه‌های فتنه لایه پنهان و آشکار دارد.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: ریشه فتنه در ایران، نفوذ یک جریان خزنده غربگرا در درون اصلاح طلبان است، این اختاپوسی است که چنگ انداخته و در درون اصلاح‌طلبان نفوذ کرده است. وی ادامه داد: فتنه ریشه داخلی و جنگ ریشه خارجی دارد، جنگ از بیرون تحمیل می‌شود و فتنه از داخل شکل می‌گیرد ما یک جنگ سخت داریم و یک جنگ نرم، جنگ سخت با سلاح و جنگ افزار و جنگ نرم با فکر و اندیشه سر و کار دارد، در جنگ نرم امپراتوری رسانه‌ای وارد می‌شود و ذهن و فکر را دگرگون می‌کند به همین دلیل جنگ نرم بسیار خطرناکتر از جنگ سخت است. وی در ادامه با بیان اینکه اولین شاخص فتنه قابل تکرار بودن است گفت: فتنه نرم قابل تکرار است باز هم ممکن است تکرار شود دشمن دست بردار نیست هدف دشمن براندازی است اما گاهی با جنگ سخت، گاهی جنگ نرم، گاهی با تحریم و گاهی با تعامل و مذاکره این را پیش می‌برد. وی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند وقتی شورای نگهبان تایید می‌کند ما چکار کنیم؟ در جواب باید گفت شورای نگهبان صلاحیت را تایید می‌کند نه شایستگی را، شورای نگهبان بررسی می‌کند اگر کسی معتاد نباشد سابقه کیفری نداشته باشد، با گروهک‌ها و سفارتخانه‌ها ارتباط نداشته باشد تایید می‌شود اما شایستگی‌ها این است که آیا فرد مورد نظر ولایتمدار است یا نه، جهادی هست یا نه، استکبار ستیز هست یا نه، این کار شورای نگهبان نیست بعد اینکه شورای نگهبان زمان ندارد شورای نگهبان پرونده را می‌بیند ما با آدم‌ها سر و کار داریم آدم خوب در مراسم‌ها و راهپیمایی‌ها است. وی ادامه داد: همچنین شورای نگهبان محدود به چند ماده قانونی است بیشتر از آن نمی‌تواند، بنابراین این تفاوت‌ها وجود دارد الان واجبترین و لازم‌ترین چیزی که بر عهده ماست شکل دادن مجلس انقلابی است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
آزادی بیان و ابراز عقیده وجود دارد اما آزادی پس از بیان مهم است؛ مانند بیانیه ۷۷نفر! اما درباره اعتراضات اخیر؛ اینکه بگوییم اعتراضات ناشی از کاهش سرمایه اجتماعی بوده تا حدودی درست است. متأسفانه رویه رایج در ایران پساانقلاب اینگونه بوده که سرمایه اجتماعی به وسیله «سرمایه فسیلی» خریداری شده است؛ یعنی اگر دومی نبود، اولی هم بلاموضوع می‌شود! درحالی‌که نباید اینطور باشد؛ خداوند این سرزمین را از دروغ و خشکسالی دور نگه داردژاپن در جنگ دوم جهانی آه در بساط نداشت اما سرمایه اجتماعی داشت. آزادی بیان و ابراز عقیده وجود دارد اما آزادی پس از بیان مهم است؛ مانند بیانیه ۷۷نفر!
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
تئوریسین جریان اصلاحات، اعتراض‌های آبان ماه را تحلیل کرد و گفت: برای اقناع مردم گاهی باید سکوت کرد. تئوریسین جریان اصلاحات در ادامه افزود: کشور بدون نفت اداره می‌شود اما با دروغ نه. حجاریان گفت: متأسفانه رویه رایج در ایران پساانقلاب اینگونه بوده که سرمایه اجتماعی به وسیله «سرمایه فسیلی» خریداری شده است. تئوریسین جریان اصلاحات افزود: با ایده همه‌پرسی همدل نیستم. حجاریان در پایان گفت: با توجه به کیفیت مجلس فعلی و پیش‌بینی‌ها نسبت به وضعیت مجلس آینده همه‌پرسی خسارت‌بار خواهد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
تئوریسین جریان اصلاحات، اعتراض‌های آبان ماه را تحلیل کرد و گفت: برای اقناع مردم گاهی باید سکوت کرد. تئوریسین جریان اصلاحات در ادامه افزود: کشور بدون نفت اداره می‌شود اما با دروغ نه. حجاریان گفت: متأسفانه رویه رایج در ایران پساانقلاب اینگونه بوده که سرمایه اجتماعی به وسیله «سرمایه فسیلی» خریداری شده است. تئوریسین جریان اصلاحات افزود: با ایده همه‌پرسی همدل نیستم. حجاریان در پایان گفت: با توجه به کیفیت مجلس فعلی و پیش‌بینی‌ها نسبت به وضعیت مجلس آینده همه‌پرسی خسارت‌بار خواهد بود.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
* متأسفانه رویه رایج در ایران پساانقلاب اینگونه بوده که سرمایه اجتماعی به وسیله «سرمایه فسیلی» خریداری شده است. * با توجه به کیفیت مجلس فعلی و پیش‌بینی‌ها نسبت به وضعیت مجلس آینده همه‌پرسی خسارت‌بار خواهد بود. * برای ما مسئله انتخابات مانند قصه آزادی بیان است. آزادی بیان و ابراز عقیده وجود دارد اما آزادی پس از بیان مهم است؛ مانند بیانیه ۷۷نفر! * به هر تقدیر می‌شود انتخابات آزاد برگزار کرد، اما آیا نمایندگان می‌توانند به هر موضوعی ورود کنند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
راه بازشدن فضای فعلی انتخابات حضور حداکثری در مقابل تحریم حداکثری است یعنی باید با مشارکت حداکثری در تمامی زمینه‌ها با تحریم انتخابات مقابله کرد. حجت الاسلام مصباحی‌مقدم که یکی از سه چهره‌ای است که به نمایندگی از جامعه روحانیت در جلسات شورای ائتلاف حضور داشت، در گفت و گو با خبرآنلاین می‌گوید که دیگر در شورای ائتلاف حضور ندارد و از مکانیزم‌های شورای ائتلاف برای داوری هم اطلاعی ندارد. او می‌گوید: «چون خودم کاندیدای انتخابات مجلس شده‌ام، حضورم را به نحوی تعارض منافع می‌دانم. در اردوگاه اصلاح‌طلبان بیش از شروع ثبت‌نام‌ها برخی نظراتی مبنی بر عدم حضور در انتخابات یا مشارکت مشروط را می‌دادند. با توجه به قرارگیری کشور در آستانه انتخابات همه تلاش خانه احزاب مشارکت بیشتر مردم در انتخابات است، چرا که انتخابات بهار احزاب است.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
در اردوگاه اصلاح‌طلبان بیش از شروع ثبت‌نام‌ها برخی نظراتی مبنی بر عدم حضور در انتخابات یا مشارکت مشروط را می‌دادند. برای مثال، مصطفی تاج‌زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب و محکوم امنیتی گفته بود "در انتخابات امسال نامزدها و برنامه‌های خود را از قبل معرفی کنیم. اصلاح‌طلبان مجلس دهم از‌ آن جهت که اکثرا چهره‌های کمتر شناخته شده بودند، زیر سایه نام عارف قرار گرفتند و وجهه بیرونی فراکسیون امید «عارف» بود. جدول زیر به تفکیک احزاب اصلاح‌طلب، اسامی افراد شناخته شده‌ای است که در انتخابات تنها برای حوزه تهران ثبت‌نام کرده‌اند. این جدول نشان می‌دهد نزدیک به ۱۱۴ نفر چهره حزبی یا شناخته‌شده جریان اصلاحات برای ورود به عرصه انتخابات آماده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
*** «لجنزاری با مردمان گرسنه» ایران به روایت اصلاح‌طلبان! [۵] *شرط گذاری یک جریان سیاسی برای انتخابات و اظهار اینکه لیست می‌دهیم به این شرط که کاندیدا داشته باشیم! در حالی است که اولا تنها و تنها شأن یک جریان سیاسی حضور در فرایند مردمسالاری برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم است. و یکی از راه‌های داغ شدن فضا نیز به حاشیه کشاندن انتخابات و شرط گذاری برای حضور یا همان تحریم خاموش است. اگر نظام سیاسی را قبول داریم، باید به سطح کلان مسائل و انتخابات پایبند و از حقوق خودمان بهره‌مند باشیم.» [۷] ***محمد سلامتی: مردم متوجه باشند که این دولت اصلاح‌طلب نیست!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ متن تسلیت‌نامه جمعی از اصلاح طلبان در راستای درگذشت قطب درویشان به شرح زیر است: انالله و اناالیه راجعوندرگذشت دکتر نورعلی تابنده قطب سلسله نعمت اللهی گنابادی را به همه بستگان گرامی و ارادتمندان و پیروان این مرد معنوی و مبارز تسلیت می‌گوییم. ▪️مردان بزرگ که در مسیر اصلاح اجتماعی گام می‌گذارند با منش و رفتار خویش سنت نیکی تاسیس می‌کنند که پژواک مجاهدات آنان را استمرار می‌بخشد. دکتر تابنده، در حیات و ممات، پیش و پس از انقلاب اسلامی ایران خود را وقف اعتلای ارزشها ی انسانی و معنوی و الهی کرد و بدین سان نامی نیک برجای گذاشت. ▪️یاد مجاهدات و ایستادگی‌های خردورزانه او را گرامی می‌داریم. خداوند روح بزرگ آن انسان شریف را قرین رحمت بی‌پایان خود گرداند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
در خلال تورق مطبوعات و وب‌گردی خبری طی روزهای اخیر، یاد یک تکنیک عملیات روانی افتادم. سال‌ها پیش، قبل‌تر از آنکه «پدیده» به یک پدیده تبدیل شود، محسن پهلوان (نفر اصلی این مجموعه) از تکنیک‌های تبلیغاتی‌اش می‌گفت. او در این میان از تجربۀ موفقیت‌های سنگین ناشی از این تکنیک ساده در تداعی‌بخشی و جهت‌دهی به ذهن مخاطبان و مشتریانش می‌گفت. می‌خواهیم این تکنیک را با یک حملۀ انتخاباتی نظیر کنیم، اما پیش از آن بیایید یک نگاهی از بالا به شرایط کشور طی ۶ سال گذشته بیندازیم. تکنیک آقای پهلواندر این شرایط، به‌نظر می‌رسد به‌کارگیری تکنیک ساده اما مؤثر آقای پهلوان، میان سیاسیون کشور هم طرفدارانی داشته باشد.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
در متن پیش‌رو می‌خواهم رابطه بین متافور و قدرت را در این بازی کلان توضیح دهم. متافور کلمه‌ای است یونانی که به ‌اموری شبیه به استعاره و تشبیه و تمثیل اطلاق می‌شود. می‌توان گفت این نگاه تا حدی از متافور مکانیک مشتق شده است که به‌طور مشخص مارکسیست‌ها و آنارشیست‌ها حول آن نظریاتی را ارائه کرده‌اند. مطابق این دستگاه فکری رهبر ارکستر به‌واسطه قدرت کنترلی و امکان بازدارندگی‌اش به رئیس دولت تشبیه می‌شود و به تبع آن دیگر اجزای ارکستر در قامت بدنه دولت ظاهر می‌شوند. یعنی در این متافور یا افراد باید به واحه و خیمه و خرگاه رهسپار شوند یا راه برهوت پیش بگیرند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
چهره هایی که پیش بینی می‌شد در انتخابات مجلس حضور داشته باشند اما در نهایت نام آنها وارد لیست کاندیداهای انتخابات اسفند نشد. موقعیتی که شباهتی به علی لاریجانی انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ ندارد. انصراف عارف از حضور در انتخابات مجلس باردیگر نام او را در جمع مسافران مسیر پاستور قرار داد و گمانه زنی‌ها درخصوص کاندیداتوری عارف در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ بالا گرفت. اما برای ثبت نام نیامد و همین موضوع احتمال حضورش در جریان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم را قوت بخشید. به خصوص که او جزو ۵ گزینه نهایی جمنا برای انتخابات ریاست جمهوری گذشته بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، کمیته سیاسی ائتلاف نیروهای انقلاب در پاسخی تفصیلی به بیانیه ۷۷ نفره اطلاح‌طلبان در خصوص حوادث اخیر، این بیانیه را آدرس غلط دادن برای فرار از عواقب ندانم‌کاری‌ها و کم‌کاری‌های دولتی که نتیجه «تکرار می‌کنم‌» های اصلاح‌طلبان است برشمرد. امروز همه اعم از حکومت و مردم، موافق و مخالف باید به فکر قشرهای آسیب‌پذیر و به حاشیه‌رانده شده باشیم. بنابراین هیچ پستویی جز پستوی خود دولت وجود نداشته و به «حاکمیت قانون و ارکان قانون اساسی» هم بی‌توجهی نشده است. واقعا باید به صادر کنندگان و امضاکنندگان این بیانیه و صاحبان چنین تفکر و تحلیلی، دست مریزادگفت، حقیقتا آقایان و خانم‌ها زحمت کشیده‌اند!! کمیته سیاسی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامیانتهای پیام/
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
خبرگزاری مهر: ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به مدت یک هفته در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری‌ها برگزار شد و شنبه (۱۶ آذرماه) مهلت ثبت نام داوطلبان به دستور وزیر کشور پایان یافت. با توجه به حضور و ثبت نام فعالان سیاسی در انتخابات سال جاری بر آن شدیم تا گرایش سیاسی چهره‌های شاخص در این دوره از انتخابات را در جدولی ارائه دهیم؛ آنچه پیش رو دارید اسامی داوطلبان «شاخص» سیاسی انتخابات مجلس از دو طیف «اصولگرا» و «اصلاح طلب» و همچنین اشخاصی که به صورت «مستقل» وارد ماراتن انتخابات شدند، است. همین ادبیات از سوی نظریه پرداز اصلاحات کافی بود تا تحلیل گران سیاسی بتوانند دورنمایی از نقشه جریان اصلاحات در انتخابات مجلس یازدهم ترسیم کنند، اصلاح طلبان عزم خود را بر حضور فعال در انتخابات قرار داده‌اند اما نه با چهره‌های اصلی بلکه بر روی نیروهای سفید خود سرمایه گذاری کرده‌اند، چنانچه روزنامه اصلاح طلب ابتکار تلویحا به این موضوع اشاره کرد و پس از پایان ثبت نام داوطلبان اصلاح طلب نوشت: تمام چهره‌های شاخص اصلاحات در این دوره از انتخابات حضور پیدا نکردند. در حالی که محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید در این دوره کاندیدا نشد نمایندگان ادوار مجلس در آخرین روز از ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم، با حضور در وزارت کشور یا فرمانداری تهران نامشان را در لیست نامزدها به ثبت رساندند. بر این اساس کارشناسان سیاسی معتقد هستند که جریان اصلاح طلب باز هم با همان رویه انتخابات گذشته مجلس، در انتخابات از لیستی در انتخابات مجلس حمایت خواهند کرد که چهره‌های شاخص در آنها یا وجود ندارد یا بسیار انگشت شمار خواهد بود؛ بنابراین به نظر می‌رسد در فهرست اصلاح طلبان باید منتظر ظهور و ثبت چهره‌های سفید در کنار برخی از چهره‌های شاخص اصلاح طلب ماند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
***تاجزاده: اغتشاشات آبان، خشن‌تر تکرار می‌شودمصطفی تاجزاده، فعال چپ و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در بخشی از یک مصاحبه با سایت اعتمادآنلاین گفته است: اصل این موضوع (اغتشاشات آبان) قابل پیش‌بینی بود. از نظر اجتماعی، فرهنگی و سیاسی احساس می‌کنند که گوش شنوایی برای اعتراضات و حرف‌های آنها وجود ندارد. [۴] *جریان سیاسی خاص یا همان اصلاح‌طلبان؛ انتخابات مجلس یازدهم را بر دو محمل «ناامیدی و تظاهرات» به پیش می‌برد. او همچنین تصریح می‌کند: این دفعه اوضاع برای کل بازی انتخابات از مجلس نهم هم بدتر است. البته پاسخ اینکه راه دیگری غیر از صندوق رأی هم هست یا خیر را دوستان عبدی مثل تاجزاده و حجاریان داده‌اند و به سمت «خیابان» اشاره کرده‌اند!
ایمناایمنا1 ماه قبل
باطنی افزود: اوایل دهه هشتاد وقتی سعید حجاریان آن جمله معروف «اصلاحات مرد، زنده باد اصلاحات» را گفت منظورش از اصلاحاتی که مرد اصلاحات انتخابات محور و منظورش از اصلاحاتی که برایش زنده باد می‌گفت اصلاحات جامعه محور بود. این فعال سیاسی ادامه داد: در نظرگاه اصلاح‌طلبی انتخابات محور، تعریف قدرت یا حداقل تعریف قدرت موثر معطوف به قدرت سیاسی بود؛ کسب قدرت سیاسی غایت سیاست‌ورزی تعریف می‌شد؛ فقدان قدرت سیاسی نیز دلیل همه ناکامی‌ها دانسته می‌شد؛ انتخابات نیز تنها و یا شاید آخرین فرصت و یگانه ابزار کسب قدرت تلقی می‌شد و کنشگرسیاسی که به قدرت راه پیدا نمی‌کرد، کنش‌گر بی‌اثر شناخته می‌شد. فعالیت بخش خصوصی در انگلستان از اواسط قرن هجده آغاز شد و تولید ثروت، زمینه ایجاد ثبات سیاسی و تحزب را فراهم آورده است. باطنی ادامه داد: بحران صندوق‌های بازنشستگی تنها یک ابرچالش است و اصلاح طلبان باید برای پنج ابرچالش دیگر یعنی «بحران منابع آب کشور»، «مسائل زیست محیطی»، «بودجه دولت»، «نظام بانکی» و «بیکاری» نیز برنامه داشته باشند. به گفته رئیس اورژانس اجتماعی خشونت‌های خانگی در مورد همسر و کودک در ایران ۲۰ درصد افزایش یافته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
[۴] *اظهارات تاجیک در صورت تحلیلی خود بیانگر طرح راهبردی فرماندهان فتنه اقتصادی برای کنترل از راه دور اغتشاشات است. اما متأسفانه این واگن‌های بهم‌پیوسته بصورت یک قطار دیده نشد و شاهد دو پیش‌لرزه قبل از وقوع رخداد اصلی یعنی «فتنه اقتصادی» بودیم. خطر فتنه اقتصادی از دامن مردم و کشور زدوده خواهد شد. او می‌افزاید: به دستور کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی برای انتخابات مجلس یازدهم آمدم. این کمدی دروغ و تناقض به یک برگه مهم در پرونده عملکرد اصلاح‌طلبان در مجلس دهم تبدیل شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
اصلاح‌طلبان از یک‌سو انتخابات را مانند انتخابات مجلس هفتم یا شورای شهر دوم نادیده نگرفتند و از سوی دیگر با تکیه بر مشارکت حداکثری با نفراتی به مراتب محدودتر از لیست چهار سال پیش وارد انتخابات شدند که از این نفرات هم معلوم نیست صلاحیت چه تعداد احراز ‌شود و چند نفر در قدم نخست از میدان انتخابات کنار گذاشته شوند. علاوه‌براین به ‌نظر می‌رسد با توجه به انتقادهایی که در عرصه سیاسی، چه در حوزه اجرا و چه در حوزه تقنین وجود دارد، سطح مطالبات مردم طوری است که دیگر درخواست رئیس دولت اصلاحات برای رأی‌دادن به تمام اصلاح‌طلبان حاضر در انتخابات راهگشا نباشد. همچنین در میان احزاب اصلاح‌طلب رویکرد حزبی هم چندان مشاهده نشد و احزاب صرفا در دوره محدود انتخابات فعالیت می‌کردند و اگر یک یا دو حزب مهم هم فعالیت‌هایی داشتند، آن فعالیت‌ها از مرحله همایش، کنگره و در نهایت انتشار یک بیانیه فراتر نمی‌رفت. از تمام اینها مهم‌تر در احزاب جبهه اصلاحات هیچ‌گاه شاهد بازتولید اندیشه اصلاحات نبودیم. موضوع مهم دیگری که در بازخوانی علل وضعیت فعلی جبهه اصلاحات می‌توان برشمرد، انشقاق میان نیروهای این جبهه است که تا روز انتخابات هم لاینحل باقی ماند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال شخصی خود در تلگرام نوشت: محمود صادقی عضو فراکسیون امید، امروز برای انتخابات مجلس ثبت نام کرد. او در عین حال گفت «تقاضای استعفای خود را نوشتم و در سیستم اتوماسیون برای هیات رئیسه ارسال شد، ولی در حالت استندبای مانده است». در مجلس ششم، هنگامی که برخی نمایندگان رد صلاحیت شدند، دم از استعفا و تحصن و خروج از حاکمیت زدند. اما مردم کمترین اعتنایی نکردند و سعید حجاریان گفت، «این بی اعتنایی، حاصل چهار سال بی اعتنایی مجلس و دولت اصلاحات، به مردم است». توپی که با ما این کار را کرد، ببینید با دشمن در فتلفورت چه کرده است"!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
***تسلیتی برای پسر دکتر شریعتی! در حوادث مربوط به سال ۸۸ نبود چنین «دیده‌بانی» نقیصه‌ای ملی و موجب اعتبار یافتن اطلاعات منتشر در فضای مجازی و آنتن‌ها می‌شد. او همچنین تصریح می‌کند: «نقش رسانه‌ها نیز بسیار مهم است که بتوانند بی طرفانه و به‌صورت مستقل مسائل به‌وجود آمده را فراسوی التهابات دنبال کنند. آقای شریعتی باید بداند که دیگر اساسا چیزی در ته کاسه نمانده که یک رسانه یا خبرنگار ولو دروغگو یا معاند بخواهد آنرا آنتنی کند. [۶] *روزنامه ایران درباره ضرورت حمایت دولت از اهالی فرهنگ و هنر کاملا درست می‌گوید!

به انتهای لیست رسیدید