سعید فتاحی

سعید فتاحی

وانانیوزوانانیوز5 روز قبل
سرمربی تیم امید در مورد شکست تیمش گفت: ما نزدیک به دو سالی است که با تیم امید شروع کردیم، اولین بار بود که آینده‌نگری در رابطه با تیم امید صورت گرفت. وی با تأیید اینکه انتخاب مجیدی زمان تیم امید را از دست داد، گفت: بله این انتقاد به جا است. تیم امید با بزرگسال هم خیلی فرق می‌کند و ما اینجا با محدودیت سنی هم مواجه بودیم. سرمربی تیم امید در پاسخ به اینکه تیم امید فعلی ما هم می‌توانست نتیجه بگیرد و به دلیل همین همه حسرت می‌خورند، اظهار داشت: فاصله شکست و حادثه فرق می‌کند. همچنین عذرخواهی می‌کنم با اینکه تمام سعی و تلاش‌مان را کردیم، واقعا یک سر سوزن برای تیم کم نگذاشتیم.
ایرناایرنا3 هفته قبل
اما فدراسیون تحت ریاست تاج در چهار ماه گذشته چالش‌های زیادی را تجربه کرده است؛ یکی از شاهکارهای مدیریت تاج فراهم کردن زمینه برای ورود زنان به ورزشگاه بود. این موفقیت‌ها موجب شد بود تا کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز از فدراسیون فوتبال ایران به عنوان فدراسیونی الهام‌بخش یاد کند. صعودی که تاریخی‌ترین نتیجه را در ادوار جام جهانی برای ایران رقم زد. ایران در جام جهانی روسیه با یک برد و یک تساوی در جایگاه سوم گروه قرار گرفت. قرارداد مارک ویلموتس از دیگر مشکلات مدیریت مرد اصفهانی فوتبال ایران بود.
الفالف3 هفته قبل
مهدی تاج بالاخره در تاریخ ۸ دی ۹۸ از سمتش به عنوان رییس فدراسیون فوتبال استعفا کرد. بهترین نتایج تیم ملی در زمان تاجدر دوره ریاست مهدی تاج بر فوتبال ایران، تیم ملی توانست برای دومین بار پیاپی به جام جهانی صعود کند که این اتفاق هیچ‌گاه در تاریخ فوتبال ایران رخ نداده بود. تاریخ‌سازی بانوان در فوتبال ایران۱۸ مهر ۹۸ روزی تاریخی برای فوتبال ایران و فوتبال‌دوستان ایرانی بود. اتفاقی که شکست برای فوتبال ایران تلقی می‌شد و روند نزولی فدراسیون ۵ ستاره مهدی تاج ادامه داشت. پس از جدایی کی‌روش از فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال و مهدی تاج به دنبال بهترین گزینه برای نیمکت تیم ملی بودند و موفق شدند بدترین گزینه را برای هدایت تیم ملی انتخاب کنند!
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیین تشییع پیکر مادر مرحومه افشین ناظمی ظهر روز چهارشنبه در مسجد آقا مهدی صومعه‌سرا واقع در جنب سالن شهدای این شهر برگزار شد. به‌دلیل آنکه افشین ناظمی از چهره‌های سرشناس فوتبال کشور و از مدیران قدیمی شهرداری کلانشهر رشت است این مراسم با ترافیک شدید چهره‌های شاخص عالم ورزش و سیاست همراه بود. حضور مدیران سابق و فعلی باشگاه سپیدرود رشت نیز بسیار پررنگ بود که می‌توان به حضور احمد صومی از خانواده بنیانگذاران این باشگاه، غلامی مالک پیشین، سرهنگ محمد پورمحسن و مهندس مسعود حیدری مدیران عامل پیشین و پاسیار مبارکی اسپانسر این باشگاه مردمی و ریشه‌دار اشاره کرد. همچنین بسیاری از پیشکسوتان نامی فوتبال گیلان از جمله علی احمدی صفت، مهران مطلبی، فرزاد سیری، علی بهارمست، مازیار ربیعی فر، حامد طباطبایی، مصطفی حاجتی، افشین چاووشی، علی رضا نظیف‌کار، رضا کاردوست، هادی موسوی، احسان عبدی و رضا الماسخاله در این تششیع جنازه حاضر بودند. انتهای پیام/ش
ورزش۳ورزش۳4 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، آیین تشییع پیکر مادر مرحومه افشین ناظمی ظهر روز چهارشنبه در مسجد آقا مهدی صومعه سرا واقع در جنب سالن شهدای این شهر برگزار شد. افشین ناظمی که از چهره‌های سرشناس فوتبال کشور و از مدیران قدیمی شهرداری کلانشهر رشت است و به همین دلیل این مراسم با حضور چهره‌های شناخته شده همراه بود. سعید فتاحی مسئول سابق برگزاری مسابقات سازمان لیگ، حمید حاج ملک داور بین المللی و حمید غمزه کمک داور مطرح فوتبال گیلان، فردین معصومی نایب قهرمان سابق کشتی جهان و قهرمان آسیا، سیامک فرهانی سرمربی مستعفی داماش، میثم فردوسی کاپیتان سپیدرود و بسیاری از بازیکنان و اعضای کادرفنی فعلی سپیدرود را می‌توان به عنوان چهره‌های خاص ورزشی این مراسم نام برد. «ورزش سه» نیز این به نوبه خود این ضایعه تلخ را به افشین ناظمی و خانواده محترمش تسلیت می‌گوید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، شنیده می‌شود سعید فتاحی که چندی پیش از ریاست کمیته مسابقات سازمان لیگ‌ برکنار شد، به تازگی به عنوان رئیس سازمان تیم‌های ملی منصوب شده است. در زمان برکناری فتاحی از ریاست سازمان لیگ، گفته می‌شد وزارت ورزش او را برکنار کرده است و حالا خبر انتخاب فتاحی به عنوان رئیس سازمان تیم‌های ملی کمی عجیب به نظر می‌رسد. پیش از این گفته می‌شد اختلاف نظر فتاحی با بهاروند رئیس سازمان لیگ و عبدالکاظم طالقانی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس هیئت فوتبال خوزستان دلیل اصلی برکناری مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ بوده است. بیشتر بخوانید: برگشت رئیس پیشین کمیته مسابقات به سازمان لیگانتهای پیام/
فوتبالیفوتبالی1 ماه قبل
پایگاه خبری فوتبالی- مراسم بزرگداشت مرحوم پرویز دهداری، معلم اخلاق فوتبال ایران امروز (سه شنبه) برگزار شد. به گزارش فوتبالی، مراسم بزرگداشت مرحوم پرویز دهداری، معلم اخلاق فوتبال ایران امروز (سه شنبه) از ساعت ۱۵:۳۰ با حضور اهالی فوتبال و رسانه برگزار شد. در این مراسم از علی کاظمی، دبیر سابق سازمان لیگ کشورمان تقدیر شد. از سوی خانواده مرحوم دهداری از پیشکسوتانی مانند سهراب دستجردی، محمد احسانی (رئیس اسبق کمیته آموزش فدراسیون) فرود موسوی، محمود شیعی، عباس هاشمی، رسول فروغی تجلیل شد. در لحظات پایانی مراسم از زحمات علی کاظمی و آلبرت گریگوریان تقدیر شد.
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
هشت تیمی که به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی رسیده‌اند، امروز رقیبان خود را خواهند شناخت. با گزارش زنده خبرنگار «ورزش سه» از این رویداد که در محل روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران برگزار می‌شود، همراه ما باشید. اهالی رسانه در این مراسم یک طرف میزهای سالن روابط عمومی را در اختیار گرفته‌اند و نمایندگان تیم‌ها در سوی دیگر میز مستقر شده‌اند. *نمایندگان تیم‌های بوشهر و پرسپولیس زودتر از سایر تیم‌ها به محل برگزاری قرعه کشی رسیده‌اند و کم کم نمایندگان تیم‌های دیگر نیز در حال وارد شدن به ساختمان سازمان لیگ هستند. * در شرایطی که به ساعت ۱۵ رسیده‌ایم و باید مراسم آغاز می‌شد، به دلیل تاخیر برخی نمایندگان تیم‌ها، برگزاری قرعه کشی با تاخیر همراه خواهد بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، غلامرضا بهروان رئیس پیشین سازمان لیگ و کمیته مسابقات بار دیگر به سازمان لیگ بازگشت تا در خصوص برگزاری بازیها به رئیس جدید کمیته مسابقات یعنی سهیل مهدی کمک کند. بهروان پیش‌تر به بهانه بازنشستگی از ریاست کمیته مسابقات کنار رفت و جای خود را به سعید فتاحی داد. او اکنون بار دیگر با دعوت سازمان لیگ به کار برگشت و البته بیشتر در نقش مشاور به سهیل مهدی کمک خواهد کرد تا سازمان لیگ در برگزاری بازی‌ها و هم چنین برنامه ریزی‌های آتی عملکرد بهتری داشته باشد. رئیس هیئت فوتبال استان مازندران دهه‌های متمادی است که در سمت‌های اجرایی در فدراسیون فوتبال حضور دارد و می‌تواند نقش موثری در تصمیم‌گیری‌های سازمان لیگ داشته باشد. از آنجایی که غلامرضا بهروان به عنوان مشاور در سازمان لیگ حاضر خواهد شد بازگشت وی از نظر قانونی هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

ضربه ایستگاهی فوق العاده «وریا غفوری»

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل

هشدار استانداری تهران به سازمان لیگ

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- معاون عمرانی استانداری تهران گفت: سازمان لیگ مرجع تصمیم گیری درباره تعطیلی‌ها و امور مربوط به سلامت مردم نیست. به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، معاون عمرانی استانداری تهران گفت: برگزار نشدن مسابقات ورزشی در فضای باز، مصوبه کمیته اضطرار بوده و باید اجرا شود. تقی‌زاده افزود: شاخص آلودگی در محدوده ورزشگاه آزادی از حد مجاز بالاتر است و با تردد خودروهای تماشاگران افزایش می‌یابد. وی ادامه داد: از نگاه ما بازی‌ها و هر گونه برگزاری مسابقات در روز شنبه لغو است و محدودیت و ممنوعیت دارد؛ اگر کسی یا نهادی غیر از این عمل کند مسئولیت بعدی متوجه او خواهد بود و حتما باید پاسخگو باشد و پیگیری قانونی خواهد داشت. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
سازمان لیگ فوتبال حق پخش و بازپخش محتوای مسابقات فوتبال کشور در بسترهای فضای مجازی و دیجیتال را به یک موسسه فرهنگی واگذار کرد. موسسه تحت قرارداد سازمان لیگ زیر نظر هلدینگی است که صاحب امتیاز چندین سایت پربازدید ورزشی است. اعتمادآنلاین| سازمان لیگ فوتبال روز سه‌شنبه از واگذاری حقوق انحصاری عرضه، فرآوری و انتشار محتواهای مرتبط با مسابقات فوتبال و برنامه‌های جانبی آن در فضای مجازی به موسسه فرهنگی دیجیتال رسانه گستر فراکاو خبر داد. نفع فوتبال و باشگاه‌هابراساس پیگیری‌های ایسنا از صادق درودگر، مدیر سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال، سهم فدراسیون فوتبال از درآمدهای حاصل از فروش حقوق محتوای فوتبال ۷۳ درصد است و مابقی به موسسه طرف قرارداد خواهد رسید. طبق گفته‌ای درودگر به ایسنا، فدراسیون فوتبال تضامین لازم برای تحقق تعهدات را از این موسسه اخذ کرده است.
فوتبالیفوتبالی1 ماه قبل
پایگاه خبری فوتبالی- سازمان لیگ فوتبال حق پخش و بازپخش محتوای مسابقات فوتبال کشور در بسترهای فضای مجازی و دیجیتال را به یک موسسه فرهنگی واگذار کرد. موسسه تحت قرارداد سازمان لیگ زیر نظر هلدینگی است که صاحب امتیاز چندین سایت پربازدید ورزشی است. از سلطه بر فوتبال خارجی تا ورود به فوتبال داخلیایمیلی که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای ارتباط با موسسه فراکاو اعلام کرده، مشابه ایمیل هلدینگی است که این موسسه زیر نظر آن فعالیت می‌کند. نفع فوتبال و باشگاه‌هابراساس پیگیری‌ها از صادق درودگر، مدیر سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال، سهم فدراسیون فوتبال از درآمدهای حاصل از فروش حقوق محتوای فوتبال ۷۳ درصد است و مابقی به موسسه طرف قرارداد خواهد رسید. فدراسیون فوتبال حتی با شرکت‌های خارجی این حوزه هم وارد مذاکره می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سازمان لیگ فوتبال حق پخش و بازپخش محتوای مسابقات فوتبال کشور در بسترهای فضای مجازی و دیجیتال را به یک موسسه فرهنگی واگذار کرد. موسسه تحت قرارداد سازمان لیگ زیر نظر هلدینگی است که صاحب امتیاز چندین سایت پربازدید ورزشی است. نفع فوتبال و باشگاه‌هابراساس پیگیری‌های ایسنا از صادق درودگر، مدیر سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال، سهم فدراسیون فوتبال از درآمدهای حاصل از فروش حقوق محتوای فوتبال ۷۳ درصد است و مابقی به موسسه طرف قرارداد خواهد رسید. طبق گفته‌ای درودگر به ایسنا، فدراسیون فوتبال تضامین لازم برای تحقق تعهدات را از این موسسه اخذ کرده است. فدراسیون فوتبال حتی با شرکت‌های خارجی این حوزه هم وارد مذاکره می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
سازمان لیگ فوتبال حق پخش و بازپخش محتوای مسابقات فوتبال کشور در بسترهای فضای مجازی و دیجیتال را به یک موسسه فرهنگی واگذار کرد. موسسه تحت قرارداد سازمان لیگ زیر نظر هلدینگی است که صاحب امتیاز چندین سایت پربازدید ورزشی است. خبرگزاری ایسنا: سازمان لیگ فوتبال روز سه‌شنبه از واگذاری حقوق انحصاری عرضه، فرآوری و انتشار محتواهای مرتبط با مسابقات فوتبال و برنامه‌های جانبی آن در فضای مجازی به موسسه فرهنگی دیجیتال رسانه گستر فراکاو خبر داد. نفع فوتبال و باشگاه‌هابراساس پیگیری‌های ایسنا از صادق درودگر، مدیر سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال، سهم فدراسیون فوتبال از درآمدهای حاصل از فروش حقوق محتوای فوتبال ۷۳ درصد است و مابقی به موسسه طرف قرارداد خواهد رسید. طبق گفته‌ای درودگر به ایسنا، فدراسیون فوتبال تضامین لازم برای تحقق تعهدات را از این موسسه اخذ کرده است.
فوتبالیفوتبالی1 ماه قبل
پایگاه خبری فوتبالی- طبق اعلام غیررسمی مسئولان سازمان لیگ قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی پس از برگزاری دیدار‌های هفته دوازدهم لیگ برتر انجام می‌شود. به گزارش فوتبالی، با پایان دیدار‌های دور یک هشتم نهایی جام حذفی کشور، روز گذشته زمان انجام قرعه کشی مرحله بعد مشخص شد. قرعه کشی دور یک چهارم نهایی جام حذفی پس از دیدار‌های هفته دوازدهم لیگ برتر انجام خواهد شد. با این حساب قرعه کشی جام حذفی به یکی از روز‌های یکشنبه یا دوشنبه هفته آینده (۱۱ و ۱۲ آذر) انجام خواهد شد. خبر رسمی این تاریخ طی روز‌های آینده از سوی مسئولان سازمان لیگ اعلام خواهد شد.
ورزش۳ورزش۳2 ماه قبل
یکی از تماشاگران ویژه بازی دیروز در ورزشگاه آزادی، حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ بود. به گزارش «ورزش سه»، رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران، دیروز در کنار سهیل مهدی رییس جدید کمیته مسابقات سازمان لیگ، بازی پرسپولیس را از نزدیک تماشا کرد. بهاروند در دوران فعالیت سعید فتاحی در پست رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ چند بار اعلام کرده بود که «حضور فعال فتاحی از طرف سازمان لیگ در بازیها کافی است» اما گویا حالا رویکردش تغییر کرده و قرار است رئیس سازمان لیگ را در استادیوم‌ها هم ببینیم. شاید این به تغییر در پست دبیری سازمان لیگ برمیگردد که مسائل مختلف را تحت تاثیر این تغییر قرار داده است. به این ترتیب شاید از این پس بیشتر بهاروند را در استادیوم‌های مسابقات لیگ برتر ببینیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
درست چند سال بعد از آن عکس، فتاحی با حکم حیدر بهاروند، به ریاست مسابقات سازمان لیگ منصوب شد تا جانشین بهروان شود. از همان روز به بعد بود که سیل مصاحبه‌های جنجالی او با رسانه‌ها آغاز شد. به قول اهالی رسانه هیچ ماجرایی در فوتبال ایران نبود که فتاحی درباره آن اظهارنظر نکرده باشد. او در این سال‌ها به ‌غیر از مصاحبه‌های جنجالی، با مدیران باشگاه‌ها هم درگیر شد. دلیل این برکناری هرچه باشد باید گفت فوتبال ایران «آقای مصاحبه» خودش را از دست ‌داده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
مهدی تاج شامگاه آدینه گذشته در مشهد وقتی برابر خبرنگاران مشهدی نشست تا درباره اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران صحبت کند، به نکته کلیدی و مهمی درباره تغییرات در بدنه مدیریتی فوتبال ایران اشاره کرد و تأکید داشت به جز رفتن سعید فتاحی برخی تغییرات دیگر هم در تیم مدیریتی فوتبال رخ خواهد داد. سینا حسینی‌/مهدی تاج شامگاه آدینه گذشته در مشهد وقتی برابر خبرنگاران مشهدی نشست تا درباره اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران صحبت کند، به نکته کلیدی و مهمی درباره تغییرات در بدنه مدیریتی فوتبال ایران اشاره کرد و تأکید داشت به جز رفتن سعید فتاحی برخی تغییرات دیگر هم در تیم مدیریتی فوتبال رخ خواهد داد. چهره‌های رسانه‌ای با انتشار این خبر از مسئولان وزارت ورزش و مهدی تاج خواستار ارائه توضیحات شفاف و بی پرده شدند اما هیچ پاسخی در این رابطه منتشر نشد تا ابهامات در این میان باقی بماند، اما از توییت مازیار ناظمی که درباره پرداخت قسط قرارداد ویلموتس منتشر شد کاملا مشخص است که وزیر ورزش بدون مقدمه به این ماجرا ورود پیدا نکرده و پس از اطمینان از قطعی اجرایی شدن خواسته‌هایش مشکل مهدی تاج در پرداخت به ویلموتس را انجام داده است. اگر مهدی تاج به دنبال ایجاد تغییرات مدیریت و استفاده از اختیارات قانونی خود بود جا داشت قبل از تغییرات وسیعی به این شکل اعضای کمیته داوران تعیین شوند تا کمیته داوران و دپارتمان داوری تنها توسط هدایت‌الله ممبینی اداره نشود تا او به تنهایی برای جامعه داوری تصمیم گیری کند. بدون تردید بلاتکلیفی ارکان انضباطی فوتبال و پشت خط ماندن پرونده‌های پر تعداد انضباطی فوتبال ایران نه تنها می‌تواند سرنوشت ناخوشایندی برای فوتبال ما در برداشته باشد بلکه تبعات سنگین و پر هزینه‌ای را برای مهدی تاج به همراه خواهد داشت.
برنابرنا2 ماه قبل
نقد هفته: مارک ویلموتستیم ملی فوتبال ایران بعد از ۸ سال همکاری با کارلوس کی‌روش با مارک ویلموتس به توافق رسید و این مربی بلژیکی هدایت یوزها را برعهده گرفت. شخصیت هفته: مستعفی‌های فدراسیون فوتبالدر هفته‌ای که گذشت سه تن از اعضای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از سمت خود کنار رفتند. اسماعیل حسن‌زاده، رییس کمیته انضباطی و مرتضی تورک، رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نیز از سمت خود استعفا دادند. پیشنهاد هفته: بازی تیم ملی ایران و عراقدر ادامه مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا تیم ملی فوتبال ایران امروز از ساعت ۱۷:۳۰ به میزبانی اردن به مصاف تیم ملی عراق خواهد رفت. تیم ایران در حال حاضر ۶ امتیاز دارد و عراق ۷ امتیاز کسب کرده که از این لحاظ در جدول وضعیت بهتری نسبت به ایران دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، جلسه هیئت امنا جامعه اسلامی فوتبال به میزبانی باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا در محل این سازمان با حضور سردار مدبر (مدیرعامل باشگاه سایپا)، مهرداد حاجی خانی، غلامحسین زمان‌آبادی، محمدرضاتهرانی، مرتضی فراهانی (قائم‌مقام باشگاه سایپا)، علی ایلکا، سعید فتاحی، حجت‌الله بهمنی، هاشمی (بسیج شرکت سایپا)، محمدملازینل و محمدحسین خیرالدین برگزار شد. در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر به پیشنهاد سردار مدبر مبنی بر برگزاری این مراسم در محل مجموعه فرهنگی ورزشی سایپا مورد موافقت قرار گرفت و مقرر شد تمهیدات لازم از سوی مدیران این باشگاه برای هرچه باشکوه برگزار کردن مراسم هفتاد و دومین جلسه هیئت مذهبی فوتبال به مناسبت ولادت امام حسن عسکری (ع) در روز پنجشنبه ۱۴ آذر بکار گرفته شود. انتهای پیام/
ورزش۳ورزش۳2 ماه قبل
باشگاه سپاهان به دلیل فشردگی بازی‌ها و علیرغم میل باطنی پذیرفته تا امید نورافکن را در دیدار برابر نفت آبادان در اختیار نداشته باشد. به گزارش «ورزش سه»، تیم ملی امید ایران دو روز پیش تهران را به مقصد اندونزی برای انجام دو دیدار دوستانه برابر امیدهای این کشور در شرایطی ترک کرد که امید نورافکن و علی کی خسروی دو بازیکن سپاهان در لیست حمید استیلی حضور داشتند. محمد محبی و پیام نیازمند دیگر بازیکنان ملی پوش سپاهانی‌ها هستند که با ملی پوشان دیگر آماده دیدار برابر اردن می‌شوند. این دو بازیکن پس از دیدار ایران برابر عراق که پنج شنبه همین هفته (۲۳ آبان ماه) برگزار می‌شود، به اردوی طلایی پوشان اضافه می‌شوند تا آماده دیدار برابر نفت آبادان شوند. سپاهان آذرماه فشرده‌ای در پیش دارد و باید طی یک ماه در ۷ مسابقه حاضر بشود.
ایمناایمنا2 ماه قبل
مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای در پاسخ به تقاضای مجدد دادگستری استان تهران با عنایت به مسئولیت جدید اسماعیل حسن زاده در آن نهاد با استعفای وی از ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال موافقت کرد. اسماعیل حسن‌زاده به عنوان رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در این چند سالی که این وظیفه را بر عهده داشت، تلاش کرد تا انگ تبعیض فوتبالی را از سر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بردارد با این وجود توصیه‌های بالادست و فشار هواداران گاهی اوقات باعث می‌شد تیم‌های شهرستانی در مقایسه با سرخابی‌ها حق خودشان را از این کمیته نگیرند. تورک در مدت حضورش در کمیته اخلاق بارها با فدراسیون فوتبال بر سر آرایی که در این کمیته صادر کرده بود، به چالش خورد. آخرین و مهمترین رایی که کمیته اخلاق منتشر کرد که از سوی فدراسیون فوتبال و کمیته استیناف وتو شد، محرومیت حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ و سعید فتاحی مسئول کمیته برگزاری مسابقات این سازمان بود. به هر حال این تغییرات می‌تواند تفکرات جدید و دور از تبعیضی را به ارکان اجرایی و انضباطی فدراسیون فوتبال اضافه کند و فضای بی اعتمادی تیم‌های شهرستانی را به فدراسیون فوتبال کم کند.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
محرومیت کالدرون آخرین نمونه اجحاف علیه پرسپولیس بوداخبار ورزشی-انصاری فرد درباره محرومیت یک جلسه‌ای کالدرون گفت: این محرومیت نمونه آخر اجحاف علیه پرسپولیس بود. امروز درباره فهرست بازیکنان مدنظر کالدرون تشکیل جلسه می‌دهیماو درباره احتمال فسخ قرارداد جونیور براندائو تا قبل از اتمام نیم فصل اول لیگ گفت: کالدون درخواست جذب یک مهاجم و یک هافبک داده و امروز (سه شنبه) جلسه‌ای درباره فهرست بازیکنان مدنظر با او برگزار می‌کنیم. فیلم بازی و سوابق برخی گزینه‌ها را در اختیار کالدرون و دستیارانش قرار می‌دهیم تا پس از انتخاب سرمربی تیم بتوانیم این بازیکنان را در نیم فصل جذب کنیم. به صورت مثال شجاع خلیل زاده در شرایطی محروم شد که گزارش ناظر و داور بازی دال بر محرومیت او نبود. در حق پرسپولیس اجحاف شد و انتظار داریم در حق تیمی که پرطرفدارترین تیم آسیا است اینگونه اجحاف نشود.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای مهدی تاج در حاشیه مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش گفت: پول سرمربی تیم ملی فوتبال را تا چهار ماه آینده پرداخت کرده‌ایم. آقای تاج گفت: البته به دنبال روش‌هایی هستیم که در این مورد با رئیس فیفا صحبت کرده‌ام یکی از این روش‌ها با هماهنگی اوفک (OFAC) است و امیدواریم دیگر به چنین مشکلاتی برنخوریم. آقای تاج گفت: به هر حال مشکلات مالی فدراسیون فوتبال وجود دارد، ولی تمام تلاش ما این است که تیم‌های ملی فوتبال بدون دغدغه به کارشان ادامه دهند. رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته شده دستیار ویلموتس سه میلیون دلار از تیم ملی طلب کرده است، افزود: اصلا چنین چیزی نیست، تکذیب می‌کنم. رئیس فدراسیون فوتبال گفت: آقای اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال برای تماشای بازی‌های لیگ برتر به ایران نمی‌آید.
فوتبالیفوتبالی2 ماه قبل
پایگاه خبری فوتبالی- درباره دلیل کنار گذاشتن سعید فتاحی از سازمان لیگ شایعه عجیبی منتشر شده است. به گزارش فوتبالی، اگر چه گفته شده اختلاف نظر فتاحی با بهاروند رئیس سازمان لیگ و عبدالکاظم طالقانی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس هیات فوتبال خوزستان دلیل اصلی برکناری مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ بوده اما روزنامه خبرورزشی روایت دیگری از ماجرای برکناری فتاحی دارد. این روزنامه در شماره امروزش به یک شایعه اشاره کرده و نوشته: شایعه شده دستور برکناری رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ از وزارت ورزش رسیده و چون مهدی تاج، کارش برای تبدیل ریال به دلار و انتقال پول ویلموتس، گیر وزارت ورزش بوده، پذیرفته فتاحی از این منصب کنار برود. می‌گویند وزارت از ماه‌ها قبل خواهان حذف فتاحی بود اما تاج مقاومت می‌کرد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
درست مثل جدایی سعید فتاحی از کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ و البته کوچ قریب‌الوقوع تورک از کمیته اخلاق. کمیته انضباطی این جملات را مصداق اتهام‌زنی دانسته و با وجود نقص در پرونده شکایت استقلال، سرمربی سرخپوشان را محروم کرده است. به‌ طور مشخص بعد از اعلام حکم کمیته انضباطی در مورد کالدرون، فضای رسانه‌های رسمی و مجازی در تسخیر نمونه‌های متعدد دیگری از اتهام‌زنی‌های مشابه قرار گرفته که همگی بی‌پاسخ مانده بودند. به کلمه «قانون» رحم کنیدبی‌تردید یکی از بدترین بلاهایی که می‌شود سر «قانون» آورد، اجرای سلیقه‌ای و شلخته آن است که این مورد، در حد کمال در فوتبال ایران به چشم می‌خورد. با اتفاقات اخیر، خیلی‌ها نگران صاف بودن ترازوی عدالت در فدراسیون فوتبال شده‌اند؛ ابهامی که امیدواریم با اصلاح رویه از بین برود.» انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
سه بار هم از سمت کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت میزبانی مورد تقدیر قرار گرفتیم و این بار هم با میزبانی خوب، تیم جوانان ما صعود کرد. شب گذشته هم فوتبال ساحلی ما قهرمان جام بین قاره‌ای شد که همه‌ی مردم خوشحال شدند و امروز هم تیم جوانان صعود کرد. سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا مشکل پرداخت مارک ویلموتس حل شده است و پول او به حسابش منتقل شد یا نه، اظهار داشت: آن چیزی که اکنون وجود دارد، ویلموتس در تمرین حاضر شده و همه از این موضوع مطلع هستید. به‌هرحال هر قراردادی یک بحث مالی دارد و ما هم با تلاش‌های فدراسیون و کمک وزارت ورزش و جوانان پرداختی ویلموتس را حل کردیم. سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در مورد تعویق چند باره انتخابات هیئت فوتبال استان تهران و اینکه انتخابات این هیئت چه زمانی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: ان‌شاءالله انتخابات هیئت فوتبال هم انجام می‌شود.
روزنوروزنو2 ماه قبل
در شرایطی که اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از سمت خود استعفا کرده است، تغییر دیگری در انتظار این فدراسیون است. مرتضی تورک رئیس کمیته اخلاق که در مدت حضورش در این کمیته آرای جنجالی زیادی صادر کرده بود، درخواست استعفایش را به رئیس فدراسیون فوتبال ارائه کرده و منتظر موافقت نهایی با این درخواست است. تورک در مدت حضورش در کمیته اخلاق بارها با فدراسیون فوتبال بر سر آرایی که در این کمیته صادر کرده بود، به چالش خورد. آخرین و مهمترین رایی که کمیته اخلاق منتشر کرد که از سوی فدراسیون فوتبال و کمیته استیناف وتو شد، محرومیت حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ و سعید فتاحی مسئول کمیته برگزاری مسابقات این سازمان بود. محرومیت سیدرضا افتخاری مدیرعامل سابق استقلال و صادق ورمزیار مسئول آکادمی این باشگاه هم از دیگر آرای خبرساز تورک بوده است.

به انتهای لیست رسیدید