آخرین و مهم‌ترین اخبار «دکتر سعید نمکی»
سعید نمکی

اخبار مرتبط با «سعید نمکی»

موجموج2 ساعت قبل
وی از ارتقای سلامت روان در دانشگاه‌ها و جامعه به عنوان یکی از اولویت‌های مهم معاونت فرهنگی و دانشجویی یاد کرد و افزود: مردم غمگین غم زده‌ای داریم که مستعد هرگونه فروپاشی شخصیتی هستند. میزان غم و اندوه، فراتر از توانمندی جسمی در جامعه به همگان تحمیل می‌کنیم. وزیر بهداشت یادآور شد: امروز دانشگاه‌ها و دانشجویان دچار بی خویشتنی شده‌اند. وزیر بهداشت در خصوص معیشت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: معیشت باید به عنوان یکی از بحث‌های جدی در دانشگاه‌ها برای دانشجویان و رزیدنت هامورد توجه قرار گیرد. ۱۲ برنامه توسعه در کشور داشته‌ایم اما در هیچ کدام از آنها، جایگاه انسان توسعه یافته را در نظر نگرفته‌ایم و امروز در ادبیات توسعه می‌گویند، انسان، ابزار توسعه نیست و انسان توسعه یافته هدف غایی توسعه است و برای این انسان توسعه یافته نیازمند نقشه راه هستیم.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
متاسفانه با مشاهده کوچک‌ترین خطاها، در برخی موارد می‌خواهیم با اشد مجازات با آنها برخورد کنیم. میزان غم و اندوه، فراتر از توانمندی جسمی در جامعه به همگان تحمیل می‌کنیم. وزیر بهداشت یادآور شد: امروز دانشگاه‌ها و دانشجویان دچار بی خویشتنی شده‌اند. وزیر بهداشت در خصوص معیشت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: معیشت باید به عنوان یکی از بحث‌های جدی در دانشگاه‌ها برای دانشجویان و رزیدنت هامورد توجه قرار گیرد. ۱۲ برنامه توسعه در کشور داشته‌ایم اما در هیچ کدام از آنها، جایگاه انسان توسعه یافته را در نظر نگرفته‌ایم و امروز در ادبیات توسعه می‌گویند، انسان، ابزار توسعه نیست و انسان توسعه یافته هدف غایی توسعه است و برای این انسان توسعه یافته نیازمند نقشه راه هستیم.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سعید نمکی در حاشیه اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با بیان اینکه عرصه فرهنگ در تاب آوری مملکت در شرایط سخت، عرصه مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود، گفت: در این اجلاس مقرر شد معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، پیشنهادات و محورهایی در راستای پروژه ملی به منظور تحول فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی آماده کنند. وزیر بهداشت در خصوص موضوع معیشت دانشجویان چه در بحث خوابگاه‌ها و چه در بحث تغذیه و سرانه آنها، اظهار داشت: علیرغم فشارهای اقتصادی، باید سعی کنیم از سرانه فرهنگی و دانشجویی کاسته نشود و این مسئله در دل بودجه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی گم نشود و در اختیار معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گیرد تا با نظر آنها، هزینه شود. نمکی بر ضرورت آشنایی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی تاکید کرد و گفت: به منظور تحول فرهنگی مناسب در دانشگاه‌های علوم پزشکی، لازم است دانشجویان با چهره‌های برجسته عرصه فرهنگ، علم و هنر سرزمین مان ایران آشنا شوند. نمکی همچنین بر توجه ویژه فرهنگی و علمی به دانشجویان نخبه و هدایت آنها در مسیر درست تاکید کرد. وزیر بهداشت با اشاره به نشان دار کردن بودجه و اعتبار تخصیص داده شده به معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در آینده، گفت: امیدواریم بتوانیم در سال آینده با همراهی و همکاری سازمان برنامه و بودجه، ردیف مستقل بودجه برای حوزه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نظر بگیریم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
چندی پیش نیز جلسه‌ای با موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاها مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت نتیجه آن ادامه کار ارز دولتی بود. از سوی دیگر، بانک مرکزی نیز در راستای افزایش شفافیت در ارائه این ارز، فهرست شرکت‌های دریافت‌کننده ارز دولتی را تقریبا هر ماه اعلام می‌کند که طبق این فهرست از ابتدای سال جاری تا ششم تیرماه به بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ شرکت ارز دولتی اختصاص یافته تا کالاهای اساسی را وارد کنند. با وجود اینکه احتمال تخلف در ورود کالاهایی به جز کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی منتفی نیست و این در حالی است که بانک مرکزی فقط اسم شرکت‌ها، کد ملی افراد و میزان ارز ارائه شده به آن‌ها را اعلام کرده و اطلاعاتی از کالاهای وارد شده با این ارز در اختیار قرار نمی‌دهد. از سوی دیگر، محمود واعظی - رئیس ‌دفتر و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری - در نامه‌ای خطاب به چهار وزیر، از آن‌ها خواسته در مورد «تعهدات ارزی ایفانشده دریافت‌کنندگان ارز واردات دارو و کالاهای اساسی»، توضیحاتی ارائه دهند. به این ترتیب، بهتر است بانک مرکزی در راستای افزایش شفافیت فهرست خود، اطلاعات مربوط به واردات کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی را نیز منتشر کند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، سعید نمکی امروز در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افزود: بودجه‌های فرهنگی و دانشجویی در کلان بودجه دانشگاه گم است لذا با توجه به درخواست معاونان فرهنگی و اهم فعالیت‌های آن‌ها در بحث‌های دانشجویی دستور می‌دهم که این بودجه‌ها، جدا و کامل تحت نظر معاونان فرهنگی قرار گیرد. وی در این اجلاس با اشاره به اهمیت کار‌های فرهنگی به عنوان حساس‌ترین بخش دانشگاه گفت: فرهنگ، طلایی‌ترین عنصر تاریخ یک مملکت است بخصوص در عرصه‌های سخت تاریخ یک کشور، فرهنگ نه تنها ابزار پیوند اقوام یک کشور بلکه بزرگترین سرمایه برای تاب آوری یک ملت است. وزیر بهداشت با تاکید بر اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب بعنوان سرلوحه کار همه گفت: این بیانیه یکی از قوی‌ترین اسناد بالا دستی بعد از انقلاب است که بسیار هوشمندانه و مدبرانه آماده شده است. نمکی با بیان اینکه در آموزش و پروش حفظیات داریم نه یادگیری گفت:: اجازه بازی و نشاظ و کودکی کردن به کودکان که ندهیم به نوجوانی و جوانی که برسند جوانان افسرده‌ای خواهند شد که با محیط دانشگاه بدتر هم می‌شوند. وزیر بهداشت گفت: عادلانه نیست که مدام مراسم غم و اندوه نشان دهیم، افسردگی عامل اعتیاد و فروپاشی اجتماعی است، باید فضا را به گونه‌ای پمپاژ کنیم که نکات مثبت و شادی به زندگی مردم و جوانان تزریق شود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
وزیر بهداشت تاکید کرد: بیانیه گام دوم انقلاب می‌بایست سرلوحه برنامه ریزی‌ها و اقدامات فرهنگی دانشجویی در دانشگاهها قرار گیردبه گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت در پانزدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: در عرصه‌ها و مقاطع سخت، فرهنگ نه تنها ابزار پیوند اقوام و جوامع که بزرگترین سرمایه یک کشور برای تاب آوری یک ملت است. وی در ادامه با اشاره به نقش موثر معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها در مسایل تربیتی گفت: معاونان فرهنگی دانشگاهها در تاب آوری، در ارتقا علمی و روانی، در اثربخشی تربیت شدگان دانشگاهها نقش بسیار مهم و موثری دارند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
با وجود ایجاد حاشیه‌هایی در ارائه ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالا، همچنان نهادهای مسئول، فهرست کالاهای وارد شده با این ارز را منتشر نمی‌کنند. چندی پیش نیز جلسه‌ای با موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاها مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت نتیجه آن ادامه کار ارز دولتی بود. از سوی دیگر، محمود واعظی - رئیس ‌دفتر و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری - در نامه‌ای خطاب به چهار وزیر، از آن‌ها خواسته در مورد «تعهدات ارزی ایفانشده دریافت‌کنندگان ارز واردات دارو و کالاهای اساسی»، توضیحاتی ارائه دهند. پیگیری‌ها حاکی از آن است که بانک مرکزی این موضوع را در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌داند و این در حالی است که نهاد اصلی تامین کننده ارز برای واردات کالاهای اساسی، بانک مرکزی است و قطعا اطلاعات این شرکت‌ها در بانک اطلاعاتی بانک مرکزی وجود دارد. به این ترتیب، بهتر است بانک مرکزی در راستای افزایش شفافیت فهرست خود، اطلاعات مربوط به واردات کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی را نیز منتشر کند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، این اجلاس امروز یکشنبه ۳۰ تیرماه با حضور دکتر سیما سادات لاری؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و بیش از ۶۴ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، در دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرد. دکتر سیما سادات لاری؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تقدیر از تلاش‌های مثمر ثمر دکتر فراهانی معاون پیشین فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: تلاش‌های پنج ساله دکتر فراهانی در طول سال‌های گذشته بسیار چشمگیر بوده است و به خوبی توانسته است موفقیت‌های بسیار خوبی را در حوزه فرهنگی در فضای دانشگاهی علوم پزشکی ایجاد کند. لاری صداقت و زحمات خالصانه دکتر فراهانی را عاملی بر موفقیت وی در مسیر کاری پیش رو در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت دانست و بیان داشت: دکتر فراهانی در همین مدت یک ماهه مشورت‌ها و همراهی‌های بسیار خوبی در مسیر انتقال تجربه و کمک به هر چه بهتر منتقل شدن این مسؤولیت داشته که این حرکت بسیار ارزشمند است. در ادامه این جلسه دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درباره مشکلات و دغدغه‌های معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور سخن گفت. آشنایی با نظامات بودجه ریزی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و عقد تفاهم نامه بین معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی و توانبخشی کشور از جمله دیگر برنامه‌های پانزدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است.
موجموج8 ساعت قبل
نماینده رودسر در مجلس تصریح کرد: در بحث استیضاح وزیر بهداشت، وقتی این طرح مطرح شد، آقای سعید نمکی بلافاصله در فضای مجازی فعال گردید و مسائلی را مطرح کرد که هیچ ارتباطی به استیضاح و بندهای مطرح شده در طرح استیضاح وزیر بهداشت نداشت. عباسی گفت: وی در فراکسیون ولایی مجلس حضور یافت و توضیحاتی را ارائه داد. وی بیان داشت: اما بخش هایی از صحبت‌های وزیر بهداشت در جلسه با فراکسیون نمایندگان ولایی مانند عزل و نصب‌ها قانع کننده نبوده است. نماینده رودسر در مجلس افزود: وزیر بهداشت بهتر است به جای فرافکنی و طرح مسائل غیر مرتبط، به سوالات و انتقادهای نمایندگان ملت پاسخگو باشد. به عنوان مثال در استان گیلان برخی از کسانی که حامی وزیر هستند از این امتیازها می‌گیرند و برای وزیر بهداشت تبلیغ می‌کنند.
برنابرنا10 ساعت قبل
وزیر بهداشت با بیان اینکه نمی‌توانند ما را مجبور به کنار گذاشتن نظام ارجاع کنند، گفت: در برخی استان‌ها به طور همزمان سیستم ارجاع اجرا شده است. البته باید پرونده الکترونیک سلامت را با راه‌اندازی سرویس‌هایی مانند نسخه نویسی الکترونیک و اتصال به مراکز خصوصی و مطب‌های پزشکی کامل تکمیل کنیم. نمکی یادآور شد: در راه‌اندازی سیستم ارجاع باید به چند نکته توجه کرد؛ اینکه نیروی انسانی در اولین تماس مردم با سیستم ارجاع باید پزشک باشد یا غیرپزشک، چگونگی استقرار نظام ارجاع و تعریف سطوح ۲ و ۳ و همچنین اجرا در چه شهرهایی با چه میزان جمعیت در کشور مهم است و حتما در راه‌اندازی نظام ارجاع همانند پرونده الکترونیک سلامت نیازمند مشارکت سازمان‌های بیمه‌گر و نظام پزشکی و انجمن‌های علمی هستیم. وزیر بهداشت گفت: در سیستم ارجاع باید رویکرد خدمت محور داشته باشیم نه پزشک محور و این خدمت ممکن است در یک مجموعه تخصصی باشد یا فوق تخصصی. وزیر بهداشت یادآور شد: با رانش‌ها و کشش‌ها نمی‌توانند ما را مجبور به کنار گذاشتن نظام ارجاع کنند و موضوعات خودمراقبتی و ادغام آن در نظام شبکه را فراموش کنیم یا غذای سالم را از یاد ببریم و بسیج ملی کنترل دیابت و سلامت روان و خودمراقبتی را اجرا نکنیم.
برنابرنا10 ساعت قبل
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: پیش نویس اولیه سند ملی امنیت و سلامت ترافیک تهیه شده که شامل بررسی وضع موجود، تدوین استانداردها و شرح وظایف سازمان‌های مختلف است. تهیه سند امنیت و سلامت ترافیک نیازمند همکاری بین بخشی استمعاون وزیر بهداشت بیان کرد: در جلسه‌ای که ۲۶ تیر ۹۸ در این زمینه برگزار شد، هماهنگی‌های مجدد با سایر دستگاه‌ها انجام گرفت. زیرا ارائه سند نهایی امنیت و سلامت ترافیک نیاز به همکاری بین بخشی دارد و مدت زمان سه ماهه‌ای نیز توسط وزیر بهداشت برای نهایی شدن این سند در نظر گرفته شده است. عدم حضور خودروسازان در نشست بررسی سند ملی سلامت و امنیت ترافیکمعاون بهداشت وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که چرا خودروسازان و صنعت در نشست اخیر هماهنگی برای تدوین سند امنیت و سلامت ترافیک حضور نداشتند، بیان کرد: یکی از دلایل این جلسه همین موضوع بود که برای تکمیل این سند ملی، نیازمند همکاری بخش‌های مختلفی هستیم. ضمانت اجرایی سند امنیت و سلامت ترافیکدکتر رئیسی درباره ضمانت اجرایی سند ملی امنیت و سلامت ترافیک گفت: پیشنهاد شده که پس از نهایی شدن سند، در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی که ریاست آن با رئیس جمهوری است، مصوب شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
طباطبایی وضعیت بیمارستان‌های تأمین اجتماعی را مناسب‌تر ارزیابی و تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی به‌طورکلی، یک درمان مستقیم و یک درمان غیرمستقیم دارد. مقرر شد که برای اجرای طرح تحول سلامت منابع پایداری پیش‌بینی شود. ابتکار بسیار خوب این بود که یک درصد ارزش افزوده به طرح تحول سلامت اختصاص پیدا کند. به‌دنبال تأمین منابع و اجرای طرح تحول سلامت این موضوع بارها مطرح شد که آیا ما در حوزه اجرای طرح تحول سلامت موفق بودیم یا خیر؟ من بزرگ‌ترین دلیل عدم موفقیت طرح تحول سلامت را اجرا نکردن قانون می‌دانم. متأسفانه با وجود شفافیت در قانون، دولت نتوانست منابع لازم و پیش‌بینی‌شده را به طرح تحول سلامت اختصاص دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، سعید نمکی روز شنبه در صفحه اینستاگرام خود افزود: آن گونه زر و زور و تزویر، سرمستشان کرده است که گروه نادری که در درگاهشان، آنچه می‌خواهند را می‌نگارند، نماینده اصحاب راستین رسانه و صاحبان ارجمند قلم می‌انگارند. غافل‌اند که پیروان صدیق این راه پر ملال و پاسداران این گوهر ناب، برای سیر کردن شکم، قلم نمی‌فروشند که خداوندشان در کتاب آسمانی به قلم و آنچه می‌نگارد سوگند یاد می‌کند. وزیر بهداشت ادامه داد: برای رضایت زراندوزان و زورمندان، مستمندان و دردمندان را رها نمی‌کنند، چون نیک می‌دانند که راز ماندگاری سطور و جاودانگی جراید، همانا برای مردم نگاشتن و از زبان مردم گفتن است و واقف‌اند که اصحاب زر و زور و تزویر تا بدانجا حمایتشان می‌کنند که تاییدشان نمایند، چون سوار شدند، بر پیاده ترحم نمی‌نمایند و آن گاه که مورد نقد مشفقانه قرار گیرند، خودی نویس‌ها را در دست نگاه می‌دارند و حق نویسان را زیر پای، له می‌کنند. نمکی نوشت: از آنجا که به لطف حق، سال‌هاست قلم می‌زنم، منزلت این نازنینان گرانمایه را می‌شناسم، سال‌ها پیش در اوج غربت و دلتنگی‌اش، برای یکی از ناب‌ترین‌هایشان سرودم: مترس از شب تاریک این کویر غریبمرنج از غم ایام این زمانه پستکسی که آتش کین می‌زند به خرمن مهرز شر دوزخ سوزنده‌اش نخواهد رستهزار پنجره باز است رو به دشت امیداگرچه دست پلیدی دریچه‌ای را بست۲۳۵۲۳۸
موجموج1 روز قبل
وزیر بهداشت افزود: تحقیقات در تمام دنیا عاملی مهم در افزایش توان ملی و تاب آوری اقتصادی محسوب می‌شود. در سال گذشته، چین ۳۲ درصد، کره جنوبی ۱۸ درصد و آمریکا نیز ۹ درصد بودجه‌های پژوهشی خود را افزایش داده‌اند. نمکی افزود: بودجه پژوهشی آمریکا بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵، سالانه به ۵۰۰ میلیارد دلار رسیده که دو سوم آن را بخش خصوصی تقبل کرده است. *افزایش ۷۰ درصدی بودجه شرکت‌های دانش بنیاننمکی تاکید کرد: در سال گذشته در سازمان برنامه و بودجه، سعی ما براین بود که بودجه ۹۸ شرکت‌های دانش بنیان را ۷۰ درصد افزایش دهیم و در این خصوص پافشاری کردیم تا این اقدام انجام شود. بنابراین سعی ما بر حمایت بیشتر از حوزه تحقیقات و طرح‌های پژوهشی در حوزه علوم پزشکی است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
محمود واعظی، رئیس ‌دفتر و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری، در نامه‌ای خطاب به چهار وزیر، از آنها خواسته در مورد «تعهدات ارزی ایفانشده دریافت‌کنندگان ارز واردات دارو و کالاهای اساسی»، توضیحاتی ارائه دهند. در پیوست این نامه به دو جدول در دو حوزه دارو و کالاهای اساسی اشاره شده است که در این گزارش نیز به آنها اشاره می‌شود. حدود یک میلیارد یورو، مجموع تعهدات ارزی ایفانشدهبا جمع تعهدات ارزی ایفانشده که طبق این دو جدول به آنها اشاره شده، حوزه کالاهای اساسی در قبال حدود ۸۴۸ میلیون و ۹۰۹ هزار یورو، کالای متعهدشده را وارد کشور نکرده است که مجموع رقمی در حدود ۹۷۹ میلیون و دو هزار و ۵۶۹ یورو را نشان می‌دهد. همتی به روحانی نامه نوشتدر پیوست این نامه، به نامه رئیس کل بانک مرکزی خطاب به حسن روحانی، رئیس‌جمهور، اشاره شده است. سعید نمکی در جمع اصحاب رسانه گفته بود: «افرادی در این وزارتخانه با ارز دولتی که برای واردات دارو و لوازم پزشکی اختصاص دارد، اقلام دیگری از جمله کابل برق وارد کرده‌اند».
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وزیر بهداشت از سرنوشت نامعلوم یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تخصیصی به تجهیزات پزشکی و نیز رانت و فساد در حوزه سلامت و اخلال در بازار دارو خبر داده است.
فراروفرارو1 روز قبل
حال با توجه به این سخنان وزیر بهداشت، دکتر مزدک دانشور پزشک، انسان‌شناس پزشکی و عضو انجمن جامعه شناسی ایران دربه بررسی ابعاد مختلف فساد سازمان یافته در بدنه وزارت بهداشت پرداخته است. دلایل وجود این حجم از فساد مالی در وزارت بهداشت چیست؟ اولین دلیل برای رخ دادن فساد، عدم شفافیت در وزارت بهداشت و درمان است. این طرح پول زیادی به وزارتخانه بهداشت و درمان واریز کرد. مابقی گلوگاه‌های فساد در وزارت بهداشت در چه مکان‌هایی قرار دارند؟ مسیر سوم تأثیرگذاری شرکت‌های تجهیزات بر پزشکان و اتند‌های پزشکی است. راهکار‌های مبارزه با فساد در اقتصاد بهداشت و درمان چیست؟ اجازه بدهید در همان اول بگویم که راهکاری فوری و ژورنالیستی برای جلوگیری از فساد وجود ندارد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه صبح نو، موضوعی که می‌تواند تحولی بزرگ در نظام سلامت کشور باشد، حالا با ابهاماتی مانند چگونگی حفظ اطلاعات سلامت شهروندان ایرانی روبه‌رو است. استقرار پرونده الکترونیک سلامت که از آن به‌عنوان گام دوم طرح تحول سلامت یاد می‌شد، حالا به‌همت آقای سعید نمکی، وزیر فعلی بهداشت و درمان، پایه‌گذاری شده است. صرف‌نظر از سوءمدیریت‌های فراوان در دوران قاضی‌زاده‌هاشمی، نبود زیرساخت‌های لازم برای ایجاد پرونده الکترونیک سلامت در کشور از علل به‌تعویق‌افتادن این مهم بوده است. پرونده الکترونیک با نظام سلامت چه می‌کند؟ در پروژه پرونده الکترونیک سلامت، بخشی از اطلاعات پرونده سلامت مردم می‌تواند درصورت نیاز در خدمت درمانگران و خدمت‌گیرندگان قرار بگیرد. بااین‌حال، این روزها پرونده الکترونیک سلامت وارد مرحله اجرایی خود شده است که البته، زیرساخت‌های آن نیز در شهرستان‌ها هم فراهم شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، روز گذشته، وزیر بهداشت و درمان درباره وجود داروهای تقلبی و وجود بازار سیاه در رابطه با این داروها گفت: از قرار موثق شبکه فساد اقتصادی بین برخی افراد و شبکه‌های مجازی هزینه‌میلیاردی می‌کنند که مثلا بنده و وزارت بهداشت را تخریب کنند. در انبارهای پیدا و پنهان احتکار می‌کنند و داروی تقلبی در بازار توزیع می‌کنند. به گفته پزشکان و مسئول وزارت بهداشت، این داروها عمدتا تقلبی و خطرناک هستند و ممکن است جان فرد را به خطر بیندازد. به گفته مسئولان وزارت بهداشت تمامی این داروها مخصوصا داروهای چاقی و لاغری در زیرزمین‌های خانگی و کارگاه‌های ساده تهیه و بسته بندی می‌شوند. بر همین اساس این سامانه به تشخیص کالای واقعی از تقلبی کمک می‌کند.
برنابرنا1 روز قبل
وزیر بهداشت گفت: گزارش طرح بسیج ملی کنترل فشار خون به سازمان جهانی بهداشت ارائه می‌شود و دو نفر از کارشناسان ارشد سازمان جهانی بهداشت برای تحلیل داده‌های این پویش در کشور حضور خواهند یافت. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ دکتر سعید نمکی درباره پویش ملی کنترل فشار خون افزود: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بزرگترین بسیج سلامت در دنیا بود و هنوز در هیچ کشوری نتوانستند بیشتر از جمعیت هدف را غربالگری کنند و این پویش در شرایطی اجرا شد که اوایل بهار درگیر موضوع سیل هم بودیم. وی بیان کرد: ۴۰ درصد مبتلایان به فشار خون بالا از بیماری خود اطلاع ندارند. جمعیت هدف ۲۰ میلیونی در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون به بیش از ۳۰ میلیون نفر رسید و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید مبتلا به فشار خون بالا را شناسایی کردیم که تحت مراقبت و درمان قرار خواهند گرفت. گفتنی است، طرح بسیج ملی کنترل فشارخون از ۲۷ اردیبهشت ۹۸ توسط وزارت بهداشت آغاز شد و ۱۵ تیر ماه پایان یافت.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی با اشاره به نام بیمارستان سوم شعبان دماوند و سالروز ولادت امام حسین (ع) افزود: امام حسین (ع) یکی از بزرگترین مردان تاریخ بشریت و نه فقط تشیع، است و همواره می‌گویم که حضرت ابوالفضل (ع) و امام حسین (ع) الگوی جوانمردی و رشادت برای تمام تاریخ بشریت هستند. امروز در کشور منابع محدود و تقاضاهای نامحدود داریموزیر بهداشت با بیان اینکه در شرایط کنونی باید برای منابع موجود، بهترین تصمیم گیری را داشته باشیم، گفت: امروز در کشور منابع محدود و تقاضاهای نامحدود داریم. روزی که در سازمان برنامه و بودجه بودم خاطرات مدیران گذشته این سازمان را می‌خواندم و از مرحوم ابتهاج، اولین مدیر این سازمان پرسیده بودند که بزرگترین مشکل شما چیست که پاسخ داده بود منابع محدود و تقاضاهای نامحدود. یک ریال از بیت المال را پایمال نخواهم کردوی تصریح کرد: چون اعتقاد دارم که در محضر مردم و روز قیامت در پیشگاه خداوند، پاسخگو باشم که چگونه هزینه کرده‌ام، تا زمانی که در وزارت بهداشت مسئولیت داشته باشم، یک ریال از بیت المال را پایمال نخواهم کرد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 روز قبل
نمکی مبارزه با فساد را از دستورات اصلی وزارت بهداشت دانسته و به وقوع فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی در نظام پزشکی اشاره کرده و گفته بود: "نمی‌دانیم یک میلیارد دلار تجهیزات پزشکی را کجا هزینه کردند و چطور این هزینه انجام شده است! ۸۰ میلیارد تومان هزینه رسانه‌ای علیه وزارت بهداشت صورت گرفته که این مافیای فساد قدرتمند است، اما وزارت بهداشت و درمان با همه توان در مقابل مافیا و فساد ایستاده و مبارزه می‌کند و اجازه نمی‌دهد بیت‌المال به دست این افراد بیافتد. " بدانید که اکثریت قاطع طبقه پزشکان، مسئولین حوزه سلامت و مردم، حامی این حرکت شما خواهند بود چرا که حرکت شما خواسته همه آنها است. همانطورکه خود گفتید: بنده در سرازیری عمر خود هستم و البته از پیگیری، شناسایی و افشاگری علیه این شبکه رانت و فساد عقب‌نشینی نمی‌کنم. مقدمه ابن الخرسان) و یا اینکه: (لاخیر فی الحیاة الا مع الصحة) در زندگی بدون سلامت خیری نیست.
ایلناایلنا2 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: اقلام دارویی که مطرح می‌شود در بازار نیستند بسیار محدود و کمتر از ۲۰ قلم است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: اقلام دارویی که مطرح می‌شود در بازار نیستند بسیار محدود و کمتر از ۲۰ قلم است. وی خاطر نشان کرد: داروهایی که مشابه داخلی آن در کشور تولید می‌شود را جلوی وارداتش را گرفته‌ایم اما با این وجود برخی از همکاران ما این اقلام را در نسخه بیماران می‌آوردند. نمکی افزود: هنگامی که پزشک نسخه‌ای را می‌نویسد بیماران به دنبال تهیه آن می‌روند، اما به دلیل این که برخی از داروهای نوشته شده در بازار نیست بیمار فکر می‌کند کمبود دارو در بازار وجود دارد. وی ادامه داد: درست است که در تولید برخی از داروها هنوز خودکفا نشده‌ایم و وارد می‌شود اما در حوزه داروهای اساسی چه وارداتی و چه تولید داخلی علی‌رغم همه فشارها و تحریم‌ها مشکلی نداریم.
ایلناایلنا2 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: اقلام دارویی که مطرح می‌شود در بازار نیستند بسیار محدود و کمتر از ۲۰ قلم است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: اقلام دارویی که مطرح می‌شود در بازار نیستند بسیار محدود و کمتر از ۲۰ قلم است. وی خاطر نشان کرد: داروهایی که مشابه داخلی آن در کشور تولید می‌شود را جلوی وارداتش را گرفته‌ایم اما با این وجود برخی از همکاران ما این اقلام را در نسخه بیماران می‌آوردند. وی تاکید کرد: خوشبختانه در کشور کمبود اساسی در دارو و تجهیزات پزشکی نداریم. وی ادامه داد: درست است که در تولید برخی از داروها هنوز خودکفا نشده‌ایم و وارد می‌شود اما در حوزه داروهای اساسی چه وارداتی و چه تولید داخلی علی‌رغم همه فشارها و تحریم‌ها مشکلی نداریم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز جذب حدود ۱۰ هزار نیروی انسانی در وزارت بهداشت را از سازمان امور استخدامی گرفته‌ایم. وی همچنین از پیگیری احداث بیمارستان فوق تخصصی یک هزار تخت‌خوابی در شرق تهران خبر داد و افزود: احداث یک بیمارستان فوق تخصصی ۱۰۰۰ تخت‌خوابی در شرق تهران با هماهنگی دانشگاه شهید بهشتی در اتوبان شهید بابایی در دست بررسی است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: توسعه تخت‌های بیمارستانی با توجه به منابع محدود و اولویت‌های منطقه‌ای در حال انجام است، البته کمبودهای موجود در تعداد تخت‌های بیمارستانی منوط به تأیید و پاسخگویی مطالعات کارشناسی است. وی همچنین در خصوص تعدیل نیرو در بیمارستان‌های کشور گفت: این تعدیل در دست بررسی دانشگاه علوم پزشکی است و نیروهای قراردادی را به نیروهای استخدامی و پیمانی رسمی تبدیل وضعیت می‌کنیم. نمکی همچنین از دریافت مجوز جذب حدود ۱۰ هزار نیروی انسانی در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: این مجوز را از سازمان امور استخدامی گرفته‌ایم و هم اکنون در حال طی مراحل گزینش نیروی انسانی هستیم.
برنابرنا2 روز قبل
وزیر بهداشت با بیان اینکه در دفترم هنوز نشده که ناهار بیت‌المال را بخورم و پول آن را پرداخت نکرده باشم، گفت: تا زمانی که در وزارت بهداشت مسئولیت داشته باشم، یک ریال از بیت‌المال را پایمال نخواهم کرد. وی با اشاره به نام بیمارستان سوم شعبان دماوند و سالروز ولادت امام حسین (ع) افزود: امام حسین (ع) یکی از بزرگترین مردان تاریخ بشریت و نه فقط تشیع، است و همواره می‌گویم که حضرت ابوالفضل (ع) و امام حسین (ع) الگوی جوانمردی و رشادت برای تمام تاریخ بشریت هستند. امروز در کشور منابع محدود و تقاضاهای نامحدود داریموزیر بهداشت با بیان اینکه در شرایط کنونی باید برای منابع موجود، بهترین تصمیم گیری را داشته باشیم، گفت: امروز در کشور منابع محدود و تقاضاهای نامحدود داریم. روزی که در سازمان برنامه و بودجه بودم خاطرات مدیران گذشته این سازمان را می‌خواندم و از مرحوم ابتهاج، اولین مدیر این سازمان پرسیده بودند که بزرگترین مشکل شما چیست که پاسخ داده بود منابع محدود و تقاضاهای نامحدود. یک ریال از بیت المال را پایمال نخواهم کردوی تصریح کرد: چون اعتقاد دارم که در محضر مردم و روز قیامت در پیشگاه خداوند، پاسخگو باشم که چگونه هزینه کرده‌ام، تا زمانی که در وزارت بهداشت مسئولیت داشته باشم، یک ریال از بیت المال را پایمال نخواهم کرد.
ایمناایمنا2 روز قبل
بستنی خوردن زنان جنجالی شدخبری در فضای مجازی منتشر شد که رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفته است که خوردن بستنی توسط بانوان در اماکن عمومی ممنوع است. مینو اصلانی رییس بسیج زنان کشور ضمن تکذیب این خبر گفته است: شایعه ممنوعیت بستنی خوردن زنان طراحی اندیشکده دشمن بود چرا که بعد از برگزاری تجمع زنان عفیفه در ایران دشمن عصبانی شد. معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ تصریح کرد: باز هم تاکید می‌کنم که زن و مرد باید کاملا جدا باشند و شئونات اسلامی باید رعایت شود. رئیس پلیس راهور: «سایپا مطمئن نیست» رئیس پلیس راهور تهران از خودروسازان خواست که در مورد ایمنی خودروها واقعیت را به مردم بگویند و نگویند «که سایپا مطمئن است». رئیس پلیس راهور تهران همچنین با اشاره به مدل‌های متفاوت پراید و خودروهایی نظیر تیبا در ایران گفت: همه این‌ها پراید است و باید رانندگان حواس‌شان باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
سعید نمکی در حاشیه افتتاح اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) دماوند از امروز و در نمایشگاه الکامپ، پرونده الکترونیک سلامت بر روی تلفن همراه قابل رویت خواهد بود و از این پس مردم با پیوستن به پرونده الکترونیک سلامت می‌توانند از طریق تلفن همراه شان، اطلاعات مربوط به پرونده الکترونیک و موارد مربوط به سلامت خودشان را مشاهده کنند و بتوانند اقدام به نوبت گیری از مراکز درمانی کنند. وی در خصوص وضعیت اورژانس در کشور، گفت: بیش از ۳۰۰۰ پایگاه اورژانس جاده‌ای و ثابت در سطح کشور داریم و یکی از بهترین اورژانس‌های شرق مدیترانه از نظر سیستم و دسترسی مردم در ایران وجود دارد، سعی ما این است که پایگاه‌های اورژانس را در کنار مراکز جامع خدمات سلامت که قرار است در مناطق روستایی، ۱۶ ساعت در شبانه روز فعالیت کنند، مستقر کنیم. وزیر بهداشت یادآور شد: مطالعه کشوری در خصوص جانمایی پایگاه‌های اورژانس در حال انجام است و ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید در حال توزیع است، خوشبختانه ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس کمک دار جدید برای مناطق کوهستانی را خریداری می‌کنیم تا کمبودهای انتقال بیماران و مصدومان، برطرف شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
وی سپس به نیاز جذب متخصصان در این بیمارستان اشاره کرد و افزود: کمبودهای مربوط به وجود متخصصان با هماهنگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مسئولان منطقه‌ای برطرف و با تأمین تجهیزات در اختیار مردم قرار می‌گیرد. وزیر بهداشت همچنین بیان کرد: ملاحظه شده که تعداد قابل توجهی از تخت‌های آی سی یو در اختیار بیماران سکته مغزی در سنین بالا قرار می‌گیرد که با طرحی که برای پرستاری در منزل ارائه شده، بیشتر افراد نیازمند خدمات پرستاری در ۲ سال آینده با پرداخت تعرفه‌ها از طریق بیمه، نیازمندی سالخوردگان به تخت‌های آی سی یو را کاهش خواهیم داد. نمکی سپس گفت: با اجرای این طرح تخت‌های آی سی یو در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که در سنین پایین هستند و به دلیل ضربات مغزی و تصادف نیازمند تخت‌ می‌باشند همچنین در سال‌های آتی جهت توسعه زیرساخت‌های درمانی از روش‌های منطقی بهره می‌گیریم. وی در ادامه با اشاره به احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در شرق استان تهران عنوان کرد: احداث یک بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی آموزشی و فوق‌تخصصی در شرق تهران با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پیگیری می‌شود که زمین مناسب در اتوبان شهید بابایی فراهم شده و در سال‌های آتی می‌تواند مشکلات دسترسی مردم شرق استان تهران را مرتفع کند. وزیر بهداشت در مورد تعدیل نیرو نیز گفت: موضوع تعدیل نیرو ابلاغ نشده و احتمالا خود دانشگاه‌ها انجام می‌دهند ضمن اینکه مجوز پذیرش ۱۰ هزار نیروی جدید به عنوان نیروهای پرستاری و تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی گرفته شده و علاوه بر این مجوز پذیرش ۱۰ هزار نیروی جدید دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

به انتهای لیست رسیدید

سعید نمکی

سعید نمکی سیاستمدار داروساز و مدیر ارشد اجرایی ایرانی (متولد ۲۴ خرداد ۱۳۴۲در کاشان) است که به عنوان وزیر بهداشت دولت دوازدهم مشغول به فعالیت است. وی در تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال ۹۷ به عنوان وزیر وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد. پیش از این، وی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۱۳ دی تا ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ بود. وی دارای مدرک دکتری داروسازی و تخصص ایمنی‌شناسی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مرتبهٔ علمی استادیاری، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، عضو شورای سیاستگذاری مرکز ملی تحقیقات بیمهٔ سلامت، و معاون سابق محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد. او اولین سرپرست وزارت بهداشت بعد از انقلاب اسلامی است که پزشک نیست. وی در ۱۵ بهمن سال ۱۳۹۷ رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با ۲۲۹ رای موافق جهت تصدی وزارت بهداشت اخذ نمود. ویکی‌پدیا