آخرین و مهم‌ترین اخبار «دکتر سعید نمکی»
سعید نمکی

اخبار مرتبط با «سعید نمکی»

همشهریهمشهری1 ماه قبل
نمکی اولین وزیر بهداشت بعد از انقلاب اسلامی است که پزشک نیست و دارو ساز است. نمکی تا قبل از استعفای سیدحسن هاشمی وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه بود. این طرح دارای نقض‌هایی بود که باید به جنبه‌های اقتصادی طرح با نگاهی کارشناسی بپردازیم. تلاش می‌کنیم طرح را به گونه‌ای پیش ببریم که کارشناسان اقتصادی هم نگاهشان به آن مثبت باشد. البته که بیماری‌های واگیرداری همچون ایدز، بیماری‌های مشترک انسان و دام، ویروس‌های منتهی به سرطان هم وجود دارد که باید با آن مقابله کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری ایلنا: درجلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی رأی اعتماد «سعید نمکی» به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش حسین مقصودی که نام او به عنوان مخالف برای ایراد سخنرانی قرائت شده بود به جای انتقاد به برنامه‌های پیشنهادی نمکی به انتقاد از دولت پرداخت. نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت آقای روحانی ضعیف‌ترین دولت است و مردم دچار سوءتغذیه شده‌اند و این دولت یک نمک کم داشت که دکتر نمکی هم آمد که با حضور ایشان دولت اعتدال به سمت خوش نمکی حرکت کند البته نه شیرین، شیرین نه شور، شور. علی لاریجانی خطاب وی گفت: آقای مقصودی شما قرار بود در مخالفت صحبت کنید. مقصودی علیرغم تذکر لاریجانی بازهم به نقد دولت پرداخت و در پایان سخنانش گفت که دکتر نمکی برنامه‌های خوبی دارد. پس از پایان صحبت‌های وی نمایندگان با دو، دو کردن اعتراض خود را نسبت به سخنان مقصودی نشان دادند.

سفر سعید نمکی وزیر بهداشت به قم

13+
ایسناایسنا3 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه «نظر ما نسبت به حضور آقای نمکی در وزارت بهداشت و درمان مثبت است»، گفت که مطمئن هستم آقای نمکی می‌تواند با کمک مجلس قانون برنامه ششم در حوزه سلامت را به بهترین شکل اجرا کند. خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه «نظر ما نسبت به حضور آقای نمکی در وزارت بهداشت و درمان مثبت است»، گفت که مطمئن هستم آقای نمکی می‌تواند با کمک مجلس قانون برنامه ششم در حوزه سلامت را به بهترین شکل اجرا کند. حسینعلی شهریاری اظهار کرد: آقای نمکی سابقه ریاست در دانشگاه و معاونت وزیر بهداشت را داشته است. مطمئن هستم آقای نمکی با کمک مجلس و کمیسیون بهداشت می‌تواند مواد قانون برنامه ششم در حوزه سلامت را به خوبی اجرایی کند. مهم آن است که هر چه سریع‌تر شروع شود که آقای نمکی در این باره عزم جدی دارد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
رئیس جمهور با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، «سعید نمکی» را به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معرفی کرد. خبرگزاری مهر: در پایان جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، نامه حسن روحانی رئیس جمهور به رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص معرفی وزیر پیشنهادی بهداشت قرائت شد. متن کامل این نامه به شرح زیر است: بدینوسیله در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی، جناب آقای دکتر سعید نمکی وزیر پیشنهادی بهداشت درمان و آموزش پزشکی را برای رای اعتماد به مجلس معرفی می‌نمایم. مشخصات و سوابق ایشان نیز ارسال می‌شود. پس از قرائت این نامه، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سوابق او تکثیر و در اختیار نمایندگان قرار گیرد تا هفته اینده جلسه رای اعتماد برگزار شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
بعد از این اتفاق در ۱۳ دی‌ماه سعید نمکی به عنوان سرپرست وزارت بهداشت و درمان انتخاب شد. اوهمچنین مشاور معصومه ابتکار در سازمان محیط زیست را هم در کارنامه خود دارد. جنجالی‌ترین و پرحاشیه‌ترین مسؤولیت دکتر سعید نمکی تا به امروز دوران مسؤولیت او در سازمان حفاظت از محیط زیست بوده است. او به عنوان مشاور عالی عیسی کلانتری در سازمان محیط زیست مشغول به کار شد که با حواشی زیادی هم همراه بود. علاقه سعید نمکی به شکار باعث شد تا برخی از فعالان محیط زیست نسبت به این انتصاب موضع گیری کنند.
الفالف3 ماه قبل
نشست علنی مجلس برای بررسی صلاحیت و رای اعتماد به وزیر پیشنهادی بهداشت در حالی از دقایقی قبل آغاز شد که ۸۵ نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور ندارند. گروه سیاسی الف، ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۲۹ ۳۹۷۱۱۱۵۰۳۲به گزارش فارس، جلسه علنی رای اعتماد و بررسی صلاحیت سعید نمکی وزیر پیشنهادی بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل و به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد. هم اکنون ۲۰۵ نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس کرسی ۸۵ نماینده مجلس خالی است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از معرفی سعید نمکی به عنوان وزیر بهداشت خبر داد. به گزارش ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد در جلسه علنی امروز (یکشنبه) نامه معرفی سعید نمکی را به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت دولت را به شرح زیر قرائت کرد: ادامه دارد
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیات رئیسه ضمن قرائت نامه رئیس‌جمهور اظهار کرد: رئیس‌جمهوری در نامه‌ای سعید نمکی را به‌عنوان گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان به مجلس معرفی کرد. علی لاریجانی رئیس مجلس پس از قرائت این نامه اظهار کرد: مشخصات و برنامه‌های سعید نمکی چاپ و در اختیار نمایندگان قرار داده شود، تا ظرف هفته آینده ایشان در مجلس حضور یابد. پیش از این حسن قاضی‌زاده‌هاشمی عهده‌دار این مسوولیت در کابینه دولت بود که یک ماه پیش از سمت خود استعفا داد. زمان جلسه رای اعتماددر همین حال بهروز نعمتی سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: با توجه به اینکه نامه معرفی آقای سعید نمکی به‌عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت دیروز در مجلس اعلام وصول شده احتمالا بررسی صلاحیت ایشان سه‌شنبه آینده ۱۶بهمن در دستور کار مجلس خواهد بود
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درنامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، سعید نمکی را به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معرفی کرد. «حسینعلی امیری» امروز - دوشنبه - در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: رییس جمهوری، سعید نمکی را به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد. وی افزود: طبق ماده ۲۰۳ قانون آیین نامه داخلی مجلس یک هفته پس از معرفی گزینه پیشنهادی، نمایندگان مجلس جلسه اخذ رای اعتماد به گزینه پیشنهادی را آغاز می‌کنند. پیش از این حسن قاضی زاده هاشمی عهده دار این مسئولیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در این وزارتخانه در کابینه دولت بود.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
هیات مدیره اعضای سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی حمایت این سندیکا را از معرفی دکتر سعید نمکی اعلام کردند. به گزارش خبر فوری؛ هیات مدیره اعضای سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی حمایت این سندیکا را از معرفی دکتر سعید نمکی از سوی رییس جمهور برای کسب رای اعتماد برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کردند. متن نامه به این شرح است: نمایندگان محترم مردم شریف ایران در مجلس شورای اسلامیمجلس خانه ملت است و امید مردم به آن است که در خانه‌شان امور بر مسیر تدبیر قرار بگیرد. اینک که چرخ امور بر مداری گشته است که در چهلمین بهار انقلاب اسلامی ایران سکان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستان مردی قرار بگیرد که از یک‌سو دستی بر آتش دارو و درمان دارد و ازسوی دیگر کوله‌باری از تجربه‌های مدیریت و برنامه‌ریزی را با خود به همراه؛ لازم می‌دانیم که به عنوان یکی از مهمترین نهادهای مدنی در حوزه سلامت به دلیل انتخاب دکتر سعید نمکی از یک سو قدردان رییس جمهور محترم باشیم و از سوی دیگر به وکلای بزرگوار ملت اعلام کنیم؛ ما اعضای سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران امیدواریم که با مهر تایید شما بر این انتخاب، سال‌های پیش‌رو را با قدرت از مسیری که به واسطه بددلی‌ها و تحریم‌های ناجوان‌مردانه با موانع اعتباری و ارزی و محدودیت‌ها ناهموار شده است؛ به سلامت عبور کنیم.
فراروفرارو3 ماه قبل
فرارو- نماینده مردم محلات در مجلس در موافقت با سعید نمکی وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: ایشان فردی برنامه محور است. جناب دکتر نمکی چند ویژگی دارند؛ ایشان فردی پاک دست هستند. با توجه به مشکلاتی که در بخش دارو و تحریم داریم دکتر نمکی می‌تواند با این مشکلات مبارزه کند. نماینده مردم محلات با اشاره به ضرورت وجود مدیران جهادی گفت: آقای نمکی یک مدیر جهادی است ایشان از رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند در بحث‌های علمی نیز بسیار مهارت دارند آقای نمکی دکترای داروسازی دراند لذا از نظر علمی صلاحیت‌شان تأیید شده است. وی در ادامه موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت افزود: آقای نمکی فردی برنامه محور است.
فارسفارس3 ماه قبل
نشست علنی مجلس برای بررسی صلاحیت و رای اعتماد به وزیر پیشنهادی بهداشت در حالی از دقایقی قبل آغاز شد که ۸۵ نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور ندارند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جلسه علنی رای اعتماد و بررسی صلاحیت سعید نمکی وزیر پیشنهادی بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل و به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد. هم اکنون ۲۰۵ نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس کرسی ۸۵ نماینده مجلس خالی است. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، جلسه رأی اعتماد به سعید نمکی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سه‌شنبه هفته آینده ۱۶ بهمن‌ماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود. حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز (دوشنبه) ۸ بهمن‌ماه طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی «سعید نمکی» را برای اخذ رأی اعتماد به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به پارلمان معرفی کرد. متن این نامه به شرح ذیل است: بسمه تعالیجناب آقای دکتر لاریجانیریاست محترم مجلس شورای اسلامیبه موجب اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی، آقای «سعید نمکی» به عنوان وزیر پیشنهادی به منظور اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود. مشخصات و برنامه‌های پیشنهادی ایشان به مجلس معرفی و ارسال خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
قاسم سلیمانی دشتکی در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام، اظهار داشت: در اجرای سیاست‌های وزارت کشور که برای هراستان سیل زده یک وزیر معین توسط دولت تعیین می‌شود برای استان ایلام «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان وزیر معین استان ایلام تعین شده است. استاندار ایلام گفت: وزیر معین استان ایلام، هم اکنون در استان ایلام حضور دارد و به صورت جدی و فوق العاده مسلئل حادثه دیدگان راتا تثبیت اوضاع پیگیری و بر امورات نظارت و پیگیری می‌کند. انتهای پیام/ش
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سعید نمکی عصر چهارشنبه وارد شیراز شد تا سفر ۲ روزه خود به استان فارس را آغاز کند. افتتاح بخش اورژانس بیمارستان اعصاب و روان ابن سینا، بازدید از بیمارستان فوق تخصصی پیوند اعضای بوعلی سینا، افتتاح ۱۸ خانه بهداشت عشایری و… از برنامه‌های وزیر بهداشت است. همچنین دکتر نمکی صبح فردا عازم تعدادی از شهرستانهای استان فارس می‌شود.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
وزیر بهداشت با تاکید بر این که خدمت به مردم نباید فدای سیاست زدگی شود، گفت: من وزیر همه اقوام ایرانی و حتی زندانیان در بند هستم و برای سلامت همه مردم سوگند خورده‌ام، هرگز واگن وزارت بهداشت را به قطار سیاست زدگی نخواهم بست. وی ادامه داد: امروز عواملی سلامت جامعه را تهدید می‌کنند که مطلقا وزارت بهداشت نمی‌تواند به عنوان تنها نهاد مؤثر د ر این راه گام بردارد؛ بلکه می‌تواند نقش خود را به عنوان یکی از اعضای نظام ایفا کند. نمکی تاکید کرد: امکان ندارد بتوانیم بدون مشارکت همه مردم و تمامی بخش‌های حاکمیت گام برداریم. من نیز به عنوان وزیر تقاضا دارم استانداردهای مشترک تعریف کنیم و گفتمان مشترک داشته باشیم. نمکی با تاکید بر اینکه خدمت به مردم نباید فدای سیاست زدگی شود، گفت: من وزیر بهداشت همه اقوام و حتی زندانیان هستیم و برای سلامت مردم سوگند خورده‌ام، بنابراین هرگز واگن وزارت بهداشت را به قطار سیاست زدگی نخواهم بست.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
سعید نمکی از سوی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان به مجلس معرفی شد. سعید نمکی از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان به مجلس معرفی شد. سعید نمکی کیست؟ سعید نمکی، سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۱۳ دی ۱۳۹۷ است. او متولد شهر کاشان است و ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان را در کارنامه دارد. نمکی اولین سرپرست وزارت بهداشت بعد از انقلاب اسلامی است که پزشک نیستاو در سال ۱۳۹۴ به معاونت امور اجتماعی و عمومی در سازمان مدیریت (سازمان برنامه و بودجه) منصوب شد و به گفته خود ۲۵ سال پیش از این تاریخ، معاون بهداشتی وزیر بهداشت بوده‌است، او همچنین، مدتی مشاور معصومه ابتکار بوده‌است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
گمانه‌زنی‌های بسیاری در خصوص گزینه‌های احتمالی وزارت بهداشت مطرح می‌شود، اما محتمل‌ترین گزینه سعید نمکی، سرپرست فعلی این وزارتخانه است. این احتمال زمانی قوت بیشتری گرفت که تعدادی از نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت مجلس به دیدار سعید نمکی رفتند و با او مسائل مختلفی را درباره وزارت بهداشت بررسی کردند. اعتمادآنلاین| دو هفته پیش خبر استعفای وزیر بهداشت در اعتراض به کاهش بودجه‌ سلامت منتشر شد. در این میان گمانه‌زنی‌های بسیاری در خصوص گزینه‌های احتمالی وزارت بهداشت مطرح می‌شود، اما محتمل‌ترین گزینه سعید نمکی، سرپرست فعلی این وزارتخانه است. این احتمال زمانی قوت بیشتری گرفت که تعدادی از نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت مجلس به دیدار سعید نمکی رفتند و با او مسائل مختلفی را درباره وزارت بهداشت بررسی کردند. بر طبق خبرها احتمالا هفته آینده رییس‌جمهور سعید نمکی را به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت به مجلس معرفی می‌کند.
فارسفارس3 ماه قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۲۲۹ رأی موافق، به سعید نمکی اعتماد و او را به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب کردند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان برنامه‌ها و صلاحیت «سعید نمکی» وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را مورد بحث و بررسی قرار دادند. بر این اساس، وکلای ملت با ۲۲۹ رأی موافق، ۲۵ مخالف، ۴ رای ممتنع و یک رای باطله از مجموع ۲۵۹ آرای مأخوذه، به سعید نمکی رأی اعتماد دادند و بدین ترتیب «سعید نمکی» به عنوان وزیر بهداشت، سکان این وزارتخانه را بر عهده گرفت. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: با توجه به شرایط موجود و موضوع نظام طرح سلامت که یکی از برنامه‌های راهبردی و جدی دولت است امیدواریم نمایندگان به دکتر نمکی رای اعتماد بالایی بدهند. وی گفت: پس از بررسی هایی که رییس جمهور در بین افراد مطرح انجام دادند، دکتر سعید نمکی را به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت بهداشت و درمان انتخاب کردند. روز دوشنبه هفته آینده جلسه رسیدگی به رای اعتماد به دکتر نمکی برگزار می‌شود. معاون پارلمانی رییس جمهور افزود: با توجه به سوابق کاری دکتر نمکی که معاونت سازمان برنامه و بودجه را داشتند چهره ناشناسی برای نمایندگان نیستند. در حال حاضر توزیع برنامه‌های خود و گفتگو با نمایندگان و حضور در کمیسیون‌های مجلس را آغاز کردند و امیدواریم مجلس رای بالایی به ایشان بدهد.
فراروفرارو3 ماه قبل
علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز دوشنبه ۸ بهمن، نامه حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور درباره معرفی سعید نمکی برای اخذ رای اعتماد جهت تصدی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور را قرائت کرد. به گزارش تسنیم، یوسف‌نژاد اعلام کرد در نامه رئیس‌جمهور خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس آمده است که سعید نمکی طبق اصل ۱۲۳ قانون اساسی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت جهت تصدی وزارت بهداشت به مجلس معرفی می‌شود. سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی حدود یک ماه پیش از سمت خود استعفا داد و از آن تاریخ سعید نمکی سرپرستی این وزارتخانه را بر عهده داشته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
گواه این مدعا اظهارات حسن روحانی و نیز اظهارات مخالفان انتخاب سعید نمکی برای وزارت بهداشت است. البته نه شیرین، نه شور شور؛ دکتر نمکی برنامه‌های خوبی دارد.» از سوی دیگر، حسن روحانی هم پس از گذشت بیش از نیم ساعت از سخنرانی‌اش، به دفاع از نمکی پرداخت و جالب‌تر آنکه نقطه اصلی مزیت «نمکی» را معرفی وی ازسوی قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر پیشین بهداشت اعلام کرد. به هر روی سعید نمکی که یک ماه پیش به‌عنوان سرپرست به وزارت بهداشت رفته بود، از دیروز رسما به‌جای حسن قاضی‌زاده‌هاشمی، وزیر بهداشت شد. ضرورت تفکیک وزارت صنعترئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت که وزارت بهداشت، وزارتخانه‌ای است که به بسیاری از وزارتخانه‌های دیگر متصل است. زینت‌النسخهرئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه وزیر بهداشت باید فردی ذی‌الفنون بوده و از بخش‌های دیگر هم اطلاع داشته باشد، گفت: وزارت بهداشت یک بخش کوچک نیست؛ بلکه بخش وسیعی است و باید در بخش‌های مختلف، با قسمت‌های مختلف دیگر در تماس باشد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: نمایندگان مجلس به سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان رای اعتماد دادند. نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (دوشنبه) بعد از استماع نظرات موافقان و مخالفان و برنامه‌های وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان با ۲۲۹ ‌رای موافق و ۲۵ ‌رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۵۹ ‌نماینده حاضر به سعید نمکی رأی اعتماد دادند. سعید نمکی معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی نوبخت در سازمان برنامه و بودجه بود پس از استعفای وزیر بهداشت به عنوان سرپرست وزارت بهداشت منصوب شد. نمکی پیش از معاون شدن در سازمان برنامه و بودجه، معاون محیط‌ طبیعی سازمان محیط ‌زیست نیز بوده است. نمکی همچنین سابقه ریاست دانشگاه کاشان حوالی سال‌های ٦٦ تا ٧٠ را هم در کارنامه‌اش دارد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزای مهر، بهروز نعمتی درباره برگزاری جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: این جلسه، دوشنبه هفته آینده (۱۵ بهمن ماه) در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت. رئیس جمهور روز گذشته با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، «سعید نمکی» را به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معرفی کرد. پس از قرائت این نامه، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سوابق او تکثیر و در اختیار نمایندگان قرار گیرد تا هفته اینده جلسه رای اعتماد برگزار شود.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۸بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی یک مورد اعلام وصول را به شرح زیر اعلام کرد: در اجرای اصل ۳۳ قانون اساسی سعید نمکی به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اخذ اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود که به پیوست سوابق و برنامه کاری وی تقدیم می‌گردد. /پایان پیام
فارسفارس3 ماه قبل
حسن روحانی طی نامه‌ای سعید نمکی را به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت برای اخذ رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نامه حسن روحانی رئیس جمهور مبنی بر پیشنهاد گزینه وزارت بهداشت به علی لاریجانی رئیس مجلس در صحن علنی امروز دوشنبه پارلمان قرائت شد. متن این نامه که از سوی علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد به شرح زیر است: بسمه تعالیجناب آقای دکتر لاریجانیریاست محترم مجلس شورای اسلامیبه موجب اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی، آقای «سعید نمکی» به عنوان وزیر پیشنهادی به منظور اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود. مشخصات و برنامه‌های پیشنهادی ایشان به مجلس معرفی و ارسال خواهد شد. حسن روحانیادامه دارد …
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
سعید نمکی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت به مجلس معرفی شدنامه معرفی سعید نمکی به عنوان وزیر پیشنهادی وزرات بهداشت با توجه به اصل ۱۳۳ قانون اساسی و با امضای حسن روحانی رییس‌جمهوری در صحن علنی مجلس قرائت شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۵ بهمن) در دفاع از برنامه‌های سعید نمکی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دکتر نمکی فردی پاک دست است و علیرغم اینکه در سطوح کلان مدیریتی مسئولیت‌های زیادی داشته تاکنون لکه سیاهی در پرونده‌اش نبوده است. وی افزود: تاکنون وزرای بهداشت در دوران‌های گذشته برنامه‌های یک بعدی ارائه می‌دادند؛ اما دکتر نمکی دارای برنامه‌های جامع بوده و به بخش درمان، بهداشت و پیشگیری توجه دارد. سلیمی تصریح کرد: دکتر نمکی تجربه خوبی در حوزه دارویی کشور دارد و این مهم در حالی است که امروزه با مشکلاتی در بخش دارو مواجهیم که این تجربه کارآمد خواهد بود. همچنین وی تبحر خاصی در مباحث بودجه‌ای دارد، زیرا در معاونت اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ۹۰ درصد بودجه جاری کشور را در اختیار داشته است. وی آنطور که خانه ملت نقل کرده است، افزود: در زمان تحریم نیاز به مدیریت جهادی داریم، این در حالی است که دکتر نمکی از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس بوده و در جهاد سازندگی نیز فعالیت کرده است.

به انتهای لیست رسیدید

سعید نمکی

سعید نمکی سیاستمدار داروساز و مدیر ارشد اجرایی ایرانی (متولد ۲۴ خرداد ۱۳۴۲در کاشان) است که به عنوان وزیر بهداشت دولت دوازدهم مشغول به فعالیت است. وی در تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال ۹۷ به عنوان وزیر وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد. پیش از این، وی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۱۳ دی تا ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ بود. وی دارای مدرک دکتری داروسازی و تخصص ایمنی‌شناسی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مرتبهٔ علمی استادیاری، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، عضو شورای سیاستگذاری مرکز ملی تحقیقات بیمهٔ سلامت، و معاون سابق محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد. او اولین سرپرست وزارت بهداشت بعد از انقلاب اسلامی است که پزشک نیست. وی در ۱۵ بهمن سال ۱۳۹۷ رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با ۲۲۹ رای موافق جهت تصدی وزارت بهداشت اخذ نمود. ویکی‌پدیا