آخرین و مهم‌ترین اخبار «دکتر سعید نمکی»
سعید نمکی

اخبار مرتبط با «سعید نمکی»

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین31 دقیقه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سعید نمکی، وزیر بهداشت، با اشاره به دستاورد‌های طرح تحول نظام سلامت در کشور اظهار داشت: رسیدگی به بیماران خاص و صعب العلاج یکی از برنامه‌های در دستور کار این طرح است و با طرح‌هایی سعی شده تا دارو‌ها و موارد مورد نیاز این قشر به راحتی در اختیارشان قرار بگیرد. وی ضمن اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمن در حوزه دارویی افزود: با وجود این تحریم‌ها برای تامین دارو‌ها راهکار‌های دیگری استفاده شد و بر همین اساس می‌توان گفت که در تامین موارد مورد نیاز بیماران صعب‌العلاج مشکلی نداریم. وزیر بهداشت با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی را تا پایان سال تامین کرده‌ایم، ابراز داشت: با توجه به اینکه در مناطق محروم و کم برخوردار زیرساخت‌های سلامت نسبت به سایر مناطق کشور پایین‌تر بوده ۴۴ بیمارستان تا پایان سال در این مناطق به بهره‌برداری می‌رسد. وی با بیان اینکه ۵۰ پروژه در مناطق کم برخوردار تا پایان سال به بهره‌برداری می‌ر‌سد، گفت: توجه طرح تحول نظام سلامت در مناطق کم برخوردار بوده است و وجود این پروژه‌ها گواه این مطلب است. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
سعید نمکی شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح ساختمان موسسه نیکوکاری کاشانه مهر کاشان ضمن اشاره به وجود توانمندی‌های نهفته در وجود تمامی معلولان اظهار داشت: برخی از افراد معلول آثاری را خلق می‌کنند که کمتر انسان عادی و سالم از عهده آن برمی‌آید. وی با بیان اینکه دولت تمام تلاش خود را در رفع نیاز معلولان به کار گرفته است، افزود: دولت با همیاری خیران با تلاش می‌کند تا معلولان هیچ مشکلی نداشته باشند و بر همین اساس این قشر از جامعه نباید هیچ ناراحتی در مورد تامین هزینه‌های خاص به وجود خود راه بدهند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش با بیان اینکه دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات خود نیست، ابراز داشت: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن علیه ایران اما با اتکا به توانمندی‌های داخلی پیشرفت‌های خوبی در حوزه سلامت ایجاد شد و تا پایان سال هر هفته ۵۰ پروژه بهداشتی درمانی در کشور به ویژه در مناطق محروم به بهره‌برداری می‌رسد. وی با بیان اینکه هیچ کمبودی در تامین داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج تا پایان سال نداریم، گفت: به همت همکاران ما در وزارت بهداشت سعی شده تا داروهای مورد نیاز بیماران از هر روشی تامین شود و بر همین اساس خوشبختانه کسری دارویی امسال نسبت به مشابه سال گذشته تا یک سوم کاهش پیدا کرده است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سعید نمکی شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح ساختمان موسسه نیکوکاری کاشانه مهر کاشان ضمن اشاره به وجود توانمندی‌های نهفته در وجود تمامی معلولان اظهار داشت: برخی از افراد معلول آثاری را خلق می‌کنند که کمتر انسان عادی و سالم از عهده آن برمی‌آید. وی با بیان اینکه دولت تمام تلاش خود را در رفع نیاز معلولان به کار گرفته است، افزود: دولت با همیاری خیران با تلاش می‌کند تا معلولان هیچ مشکلی نداشته باشند و بر همین اساس این قشر از جامعه نباید هیچ ناراحتی در مورد تامین هزینه‌های خاص به وجود خود راه بدهند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش با بیان اینکه دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات خود نیست، ابراز داشت: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن علیه ایران اما با اتکا به توانمندی‌های داخلی پیشرفت‌های خوبی در حوزه سلامت ایجاد شد و تا پایان سال هر هفته ۵۰ پروژه بهداشتی درمانی در کشور به ویژه در مناطق محروم به بهره‌برداری می‌رسد. وی با بیان اینکه هیچ کمبودی در تامین داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج تا پایان سال نداریم، گفت: به همت همکاران ما در وزارت بهداشت سعی شده تا داروهای مورد نیاز بیماران از هر روشی تامین شود و بر همین اساس خوشبختانه کسری دارویی امسال نسبت به مشابه سال گذشته تا یک سوم کاهش پیدا کرده است. انتهای پیام/۸۰۱/ش
اقتصادنیوزاقتصادنیوز12 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه خانواده هایی که معلول در آنها وجود دارد نباید ناراحتی بابت تامین هزینه‌های خاص معلولین داشته باشند، ابراز داشت: دولت و خیرین در این مهم می‌توانند کمک قابل توجهی به خانواده‌ها داشته باشند. وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات دولت برای حمایت از معلولین و توانیاب‌ها تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات، با کمک خیرین برای ارائه خدمات به معلولین تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم. وی افزود: تا پایان سال هر هفته ۵۰ پروژه بهداشتی درمانی در سطح کشور به خصوص در مناطق محروم و کمتر برخوردار افتتاح می‌شود. کسری دارویی امسال یک سوم سال گذشته در مدت زمان مشابه استنمکی با بیان اینکه کسری دارویی امسال یک سوم سال گذشته در مدت زمان مشابه است، بیان داشت: تا پایان امسال کوچکترین کمبودی در ارتباط با تامین داروهای اساسی برای بیماران خاص و صعب العلاج نداریم. وی با اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا هیچ کشوری به تنهایی قادر به حل مشکلات کشور نیست، اظهار داشت: اگر مردم و خیرین برای حل مشکلات همکاری نکنند، دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات بهداشتی و درمانی مردم را حل کند.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سعید نمکی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در کشور اظهار داشت: رسیدگی به بیماران خاص و صعبالعلاج یکی از برنامه‌های در دستور کار این طرح است و با طرح‌هایی سعی شده ‌تا داروها و موارد مورد نیاز این قشر به راحتی در اختیارشان قرار بگیرد. وی ضمن اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمن در حوزه دارویی افزود: با وجود این تحریم‌ها برای تامین داروها راهکارهای دیگری استفاده شد و بر همین اساس می‌توان گفت که در تامین موارد مورد نیاز بیماران صعب‌العلاج مشکلی نداریم. وزیر بهداشت با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته مواد مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی را تا پایان سال تامین کردهایم، ابراز داشت: با توجه به اینکه در مناطق محروم و کم برخوردار زیرساخت‌های سلامت نسبت به سایر مناطق کشور پایین‌تر بوده ۴۴ بیمارستان تا پایان سال در این مناطق به بهره‌برداری می‌رسد. وی با بیان اینکه ۵۰ پروژه تا پایان سال در مناطق کم برخوردار تا پایان سال به بهره‌برداری می‌ر‌سد، گفت: توجه طرح تحول نظام سلامت در مناطق کم برخوردار بوده است و وجود این پروژه‌ها گواه این مطلب است. انتهای پیام/۸۰۱/ش
مهرمهر15 ساعت قبل
برای تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج مشکل خاصی نداریموی با بیان اینکه برای تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج مشکل خاصی نداریم، ابراز داشت: مشکلاتی در سال گذشته به دلیل تحریم و فشارهای ظالمانه آمریکا بر علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی برای تامین برخی داروها و اقلام موردنیاز وجود داشت که از منابعی دیگر تامین شد. وزیر بهداشت با اشاره به طلب قابل توجه این وزارتخانه از تامین اجتماعی تصریح کرد: با مکانیزم طراحی شده و با هماهنگی و جلسات با وزیر کار و مدیرعامل تامین اجتماعی قرار شده است مقدار قابل توجهی از این طلب‌ها توسط پرداخت شود. وی افزود: کارخانه‌های دارویی کشور با وجود تمام تحریم‌های آمریکا با ترفندها و مکانیزم هایی داروها و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی را تا پایان سال تامین کرده‌ایم. توسعه زیرساخت‌های کشور در مناطق محرومنمکی با بیان اینکه یکی از بسته‌های طرح تحول سلامت توسعه زیرساخت‌های کشور به خصوص برای مناطق محروم و کمتربرخوردار بوده است، اظهار داشت: تا پایان سال ۵۰ پروژه در کشور افتتاح می‌شود که اغلب آنها در نقاط کمتر برخوردار است. وی افزود: با توجه به نیاز مناطق محروم و کمتر برخوردار به امکانات درمانی و بهداشتی تا پایان سال ۴۴ بیمارستان در این مناطق افتتاح می‌شود.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه برنامه دوم معاون اول ریاست جمهوری کشور بود که امروز صورت گرفت و پس از این بازدیداز تونل خط انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه نیز بازدید صورت گرفت. جهانگیری در دوازدهمین جلسه کار گروه ملی دریاچه ارومیه گفت: تغییرات توسعه در آذربایجان غربی جدی و چشمگیر است به نوعی که یک جریان توسعه‌ای خیلی قوی در آذربایجان غربی شکل گرفته است. وی بیان کرد: تنوع اقوام و مذاهب در این استان ظرفیت خوبی است و نیاز است تا از این ظرفیت در مدیریت و توسعه استان استفاده شود. شهریاری گفت: این دو موضوع از خواست‌های به‌حق مردم آذربایجان غربی است که درخواست داریم مجدد مورد بررسی قرار گیرد. همچنین افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری فوتبال مجموعه ورزشی شهید باکری ارومیه برنامه آخر معاون اول رئیس جمهور در جریان این سفر دو روزه است.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
وزیر بهداشت گفت: زیرساخت اصلی و مهم و ریلی برای عبور نظام ارجاع و پزشکی خانواده است. وزیر بهداشت اضافه کرد: در سال جاری پروژه‌های ساخت مراکز جامع خدمات سلامت در میاندوآب تکمیل می‌شود و بیمارستان حضرت فاطمه (س) تبدیل به بیمارستان عمومی خواهد شد و بیمارستان عباسی این شهرستان در تروما و رسیدگی به مصدومان حوادث، تقویت خواهد شد و سعی می‌کنیم که عملیات ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی میاندوآب را پس از انجام پروسه‌های لازم، آغاز کنیم. نمکی یادآور شد: باید از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت مناطق محروم و مرزی، دعوت کنیم البته برای مناطق کمتر برخوردار باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که برای سرمایه گذاری، انگیزه و رغبت داشته باشد و تسهیلاتی برای سرمایه گذاران مانند پیش خرید خدمت ضریب اشغال، تعرفه خاص و اختصاص نیروی طرحی رایگان برای ۳ تا ۵ سال، در نظر بگیریم تا توریسم سلامت، تقویت شود. به گفته نمکی، ایران امسال موفق به اخذ گواهی حذف سرخک و ریشه کنی فلج اطفال از سازمان جهانی بهداشت شده در حالیکه سرخک امروز یکی از مشکلات جدی نظام‌های سلامت در اروپا و آمریکا است. وی خاطرنشان کرد: سیلاب‌های گسترده اوایل امسال را به خوبی مدیریت کردیم که با وجود گندآب‌های زیاد، حتی یک مورد اپیدمی هم در کشور مشاهده و گزارش نشد که مورد تحیر و شگفتی سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی صبح پنجشنبه در آیین بهره برداری از فاز دوم و کلینیک تخصصی بیمارستان ۲۰۰ تخته خوابه فاطمه الزهرا (س) میاندوآب اظهار داشت: باید برای توریسم سلامت در استان هم برنامه ریزی شود که از مدیریت استان خواستار توجه ویژه هستم. وی با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود باید به سمت ارائه خدمات در مناطق مرزی برای داشتن امنیت پایدار برویم گفت: حمایت از مرزنشینان و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای برخورداری آن‌ها به منظور جلوگیری از مشکلات عمده نیاز است. وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه اضافه کرد: اگر دنبال سرمایه‌گذار در مناطق مختلف باشیم، باید خدمات متقابل بدهیم که امروز در عرصه سلامت این وضعیت را ایجاد کرده‌ایم. نمکی با اشاره به اینکه سیلابها را مدیریت کردیم که حتی یک مورد اپیدمی گزارش نشد افزود: در حال حاضر پوشش واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی است و برای ٨۰میلیون جمعیت کشور پرونده الکترونیک صادر می‌شود. وی با اشاره به فعالیت ۱۱۹ هزار خانه بهداشت در نقاط مختلف کشور گفت: اولین گام برای ما باید تکمیل پروژه‌ها در مناطق کم برخوردار و استان‌های مرزی باشد.

این گزارش در حال تکمیل است …روز دوم سفر معاون اول رییس جمهور به آذربایجان غربی

3+
ایسناایسنا1 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- وزیر بهداشت و درمان در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: امروز برای همدردی با مردم زلزله‌زده آذربایجان راهی این مناطق شدم و از نزدیک روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در منطقه را بررسی و دستورات لازم را صادر کردم. مطمئنا این خدمت‌رسانی تا عادی شدن اوضاع ادامه خواهد داشت. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: «امروز برای همدردی با مردم زلزله‌زده آذربایجان راهی این مناطق شدم و از نزدیک روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در منطقه را بررسی و دستورات لازم را صادر کردم. همکاران بنده از نخستین لحظات حادثه در کنار مردم حضور داشتند و مطمئنا این خدمت‌رسانی تا عادی شدن اوضاع ادامه خواهد داشت.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان غربی وزیر بهداشت گفت: امسال پرونده سلامت ۸۰ میلیون جمعیت به سرانجام خواهد رسید. ‌دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح فاز دوم بیمارستان فاطمه الزهرا (س) با تاکید براینکه دستاوردهای بزرگی در نظام سلامت رخ داده است، از پوشش بیمه ۹ میلیون جمعیت فاقد بیمه خبر داد و تصریح کرد: امسال پرونده سلامت ۸۰ میلیون جمعیت به سرانجام خواهد رسید. وی با بیان اینکه پیش از انقلاب پوشش واکسیناسیون در کشور ۲۵درصد ‌و آمار مرگ و میر زنان باردار و نوزادان بالا بود، افزود: امروز پس از انقلاب، پوشش واکسیناسیون به ۱۰۰ درصد ‌و تعداد خانه‌های بهداشت نیز به ۱۹ هزار واحد رسیده ‌و گام‌های تاثیر گذاری در حوزه سلامت برداشته شده است. به گزارش ایسنا، وی با اشاره به ریشه کنی فلج اطفال در کشور ‌ادامه داد: طی ماههای گذشته گواهی حذف سرخک در کشور نیز صادر شد. وی با تاکید بر توجه و حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف گفت: امید است مراکز جامع سلامت میاندوآب امسال به اتمام برسد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز پنجشنبه با بهره برداری از فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب توسط معاون اول رئیس جمهور ۱۱۰ تخت به تخت‌های بستری این شهرستان اضافه شد. این بیمارستان که دارای شش اتاق مدرن جراحی است با این ظرفیت جدید میاندوآب به قطب پزشکی در جنوب آذربایجان غربی تبدیل خواهد شد. برای ساخت بال دوم بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب که در سفر معاون اول رئیس جمهور به استان به بهره برداری رسید ۴۵ میلیارد تومان هزینه شده است.. در این سفر همچنین از کلینک تخصصی این بیمارستان با ۶ کلینیک تخصصی که برای ساخت آن ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است به بهره برداری رسید. افتتاح بیمارستان بین‌المللی میلاد و ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه، بازدید از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه در نقده و شرکت در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه از برنامه‌های دیگر جهانگیری در آذربایجان غربی به شمار می‌رود. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری عصر دیروز وارد استان شد، در این سفر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان وی را همراهی می‌کنند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس در ارومیه، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور به همراه سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان از دیروز در سفر دو روزه مهمان مردم آذربایجان‌غربی شدند. شامگاه روز چهارشنبه جهانگیری و نمکی فاز نخست بیمارستان تخصصی و هوشمند میلاد ارومیه را افتتاح کردند و امروز با سفر به میاندوآب نیز دقایقی پیش فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) افتتاح شد. با افتتاح این بیمارستان ۲۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی این شهرستان و استان اضافه شد. انتهای پیام/۶۱۰۲۴/ن/م
برنابرنا1 روز قبل
رودخانه زاب پس از عبور از مرز ایران به کشور عراق وارد می‌شود و به دلیل واقع شدن در بخش میانی به واسطه کوه‌های بلند جنگلی، دره‌ای ژرف به وجود آورده که تا قسمت جنوبی سردشت در جنوب آذربایجان‌غربی امتداد یافته است. اعتبار این طرح از صندوق توسعه ملی تامین می‌شود و در سایه عنایت مسوولان امر، مشکل تامین اعتبار ندارد و یکی از اقدامات مهم ستاد احیا دریاچه ارومیه به شمار می‌رود که احداث آن از سال ۱۳۹۵ آغاز شد. ستاد احیای دریاچه ارومیه طی سال ۱۳۹۳ و در گام نخست مطالعاتی برای احیای این دریاچه آغاز به کار کرد و در سریع‌ترین زمان ممکن طرح‌های ۴۴ گانه نهایی برای احیای این دریاچه در دستور کار قرار گرفت. دریاچه ارومیه یک حوضه آبی بسته است که آب آن از محل بارش مستقیم و روان آب ورودی از آب راهه‌ها، ۲۱ رودخانه دائمی و ۳۹ رودخانه دوره‌ای سیراب می‌شود. اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری عصر دیروز/چهارشنبه/ وارد استان شد؛ در این سفر «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان و «رضا اردکانیان» وزیر نیرو وی را همراهی می‌کنند.

سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به آذربایجان غربی

22+
ایسناایسنا1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وزیر بهداشت و درمان گفت: پیش از دولت روحانی دو هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود داشت که هم‌اکنون به پنج هزار تخت رسیده است. وی بیان کرد: هم‌اکنون دولت در تلاش است که پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و ‌ضمن توسعه زیرساخت‌ها، پیشگیری را بر درمان تقدم بداند. نمکی با تاکید بر اینکه میدان دادن به بخش خصوصی اصلی‌ترین کار دولت است اظهار کرد: نباید دولت مانع از کار بخش خصوصی شود بلکه باید گره‌گشایی از کار بخش خصوصی کند. وی با تاکید بر پوشش بیمه اجباری و همگانی افزود: هم‌اکنون ۹ میلیون نفر از مردم که فاقد هر گونه بیمه بودند زیر پوشش بیمه اجباری رفتند. وزیر بهداشت در ادامه گفت: ارومیه با توجه به همسایگی با ترکیه می‌تواند در بحث توریست درمانی گام‌های اساسی بردارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وزیر بهداشت و درمان گفت: پیش از دولت روحانی دو هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود داشت که هم‌اکنون به پنج هزار تخت رسیده است. وی بیان کرد: هم‌اکنون دولت در تلاش است که پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و ‌ضمن توسعه زیرساخت‌ها، پیشگیری را بر درمان تقدم بداند‌. نمکی با تاکید بر اینکه میدان دادن به بخش خصوصی اصلی‌ترین کار دولت است اظهار کرد: نباید دولت مانع از کار بخش خصوصی شود بلکه باید گره‌گشایی از کار بخش خصوصی کند. وی با تاکید بر پوشش بیمه اجباری و همگانی افزود: هم‌اکنون ۹ میلیون نفر از مردم که فاقد هر گونه بیمه بودند زیر پوشش بیمه اجباری رفتند. وزیر بهداشت در ادامه گفت: ارومیه با توجه به همسایگی با ترکیه می‌تواند در بحث توریست درمانی گام‌های اساسی بردارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
وزیر بهداشت و درمان گفت: پیش از دولت روحانی دو هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود داشت که هم‌اکنون به پنج هزار تخت رسیده است. وی بیان کرد: هم‌اکنون دولت در تلاش است که پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و ‌ضمن توسعه زیرساخت‌ها، پیشگیری را بر درمان تقدم بداند‌. نمکی با تاکید بر اینکه میدان دادن به بخش خصوصی اصلی‌ترین کار دولت است اظهار کرد: نباید دولت مانع از کار بخش خصوصی شود بلکه باید گره‌گشایی از کار بخش خصوصی کند. وی با تاکید بر پوشش بیمه اجباری و همگانی افزود: هم‌اکنون ۹ میلیون نفر از مردم که فاقد هر گونه بیمه بودند زیر پوشش بیمه اجباری رفتند. وزیر بهداشت در ادامه گفت: ارومیه با توجه به همسایگی با ترکیه می‌تواند در بحث توریست درمانی گام‌های اساسی بردارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان غربی وزیر بهداشت گفت: تعداد تختهای بیمارستانی در آذربایجان غربی به بیش از ۵۰۰۰ تخت خواهد رسید. سعید نمکی در مراسم افتتاح فاز اول بیمارستان میلاد با بیان اینکه قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ۲۸۰۰ تخت بیمارستانی در آذربایجان غربی وجود داشت، گفت: اوایل سال آینده این میزان در آذربایجان غربی به بیش از ۵۰۰۰ تخت خواهد رسید. وی ادامه داد: شاخص تخت بیمارستانی به ۱٫۶۵ تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر خواهد رسید. وزیر بهداشت با اشاره به آغاز پوشش بیمه اجباری تصریح کرد: در حدود ۹ میلیون نفر فاقد بیمه تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت. وی با بیان اینکه آذربایجان غربی بستر و ظرفیت جذب توریست سلامت را دارد، افزود: امید است این استان یکی از مراکز د آمد زایی در بخش توریست سلامت باشد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی عصر چهارشنبه در آیین بهره برداری از بیمارستان میلاد ارومیه افزود: تا قبل از سال ۹۲ تعدادتخت‌های بیمارستانی در آذربایجان غربی دو هزار و ۸۰۰ تخت بود که در سال آینده با افتتاح چند مرکز درمانی دیگر در استان تعداد تخت‌های بیمارستانی آذربایجان غربی به بیش از پنج هزار تخت می‌رسد. وی ادامه داد: این مسئله شاخص تخت بیمارستانی در استان را از یک تخت به ازای هر یک هزار نفر در سال ۹۲ به ۱٫۶۵ تخت به ازای هر یک هزار نفر میرساند که بالاتر از متوسط ملی خواهد بود. این خبر تکمیل می‌شود …
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، معاون اول رئیس جمهوری در آئین افتتاح بیمارستان میلادنور ارومیه اظهار داشت: آذربایجان غربی استعدادهای فراوانی دارد و باید استعدادها و موقعیت منحصر به فرد این استان را غنیمت شمرد تا با استفاده از این امتیازات به سمت توسعه بیشتر حرکت کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیمارستان بین المللی و هوشمند میلاد نور ارومیه در سال ۹۴ با ۳۰۰ تخت خواب احداث شده بود. سیستم‌های تهویه، برق، کنترل روشنایی، سیستم HIS و همه بخش‌های این بیمارستان هوشمند است و علاوه بر آن تمام مراحل اعم از مشاوره، پذیرش، پیگیری، درمان تا ترخیص به صورت هوشمند انجام و کلیه اقدامات در سیستم HIS ثبت می‌شود. این مجموعه درمانی شامل بخش‌های بستری، زایمان و جراحی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، اداری و اورژانس و کلینیک‌های تخصصی است. افتتاح بیمارستان فاطمه (س) میاندوآب، بازدید از تونل و طرح‌های اجرایی احیاء دریاچه ارومیه و افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه از برنام‌ههای دیگر معاون رئیس جمهور در آذربایجان غربی است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری به همراه سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف بهره برداری از طرح‌های بهداشت و درمان و ورزشی و نیز بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه در سفری دو روزه از طریق فرودگاه بین المللی ارومیه با استقبال رسمی استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان استان وارد آذربایجان غربی شدند. تعدادی از معاونین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برخی از وزارتخانه‌ها نیز در این سفر جهانگیری و وزیر بهداشت را همراهی می‌کنند. معاون اول رئیس جمهوری کشورمان در اولین دقایق حضور خود در ارومیه بیمارستان خصوصی میلاد این شهر را افتتاح می‌کند و فردا پنجشنبه نیز در دومین روز حضور خود فاز دوم بیمارستان فاطمه‌الزهرا (س) میاندوآب را افتتاح و پس از آن از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بازدید می‌کند. بازدید از وضعیت دریاچه ارومیه و حضور در جلسه ستاد احیای دریاچه نیز از دیگر برنامه‌های جهانگیری و نمکی در سفر دوروزه‌اش به آذربایجان‌غربی است. افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه آخرین برنامه سفر معاون اول رئیس‌جمهوری در عصر فرداپنجشنبه است، اعضای کابینه دولت دکتر روحانی از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون بارها به این استان مرزی سفر کرده‌اند و همواره در این سفرها گرهی از مشکلات آذربایجان‌غربی گشوده شده‌است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان غربی معاون اول رئیس جمهور و وزیر بهداشت وارد آذربایجان غربی شدند. جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و سعید نمکی وزیر بهداشت طی سفری دو روزه به آذربایجان غربی برای افتتاح چند پروژه سلامت و ورزشی وارد فرودگاه ارومیه شدند. به گزارش ایسنا، طی این سفر قرار است پروژه بیمارستان بین‌المللی میلاد ارومیه و فاز دوم بیمارستان فاطمه (س) میاندوآب همچنین ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه افتتاح شود. طبق گزارش اعلامی بازدید از تونل انتقال آب ستاد احیای دریاچه ارومیه در نقده و افتتاح بیمارستان آیت الله خویی از دیگر برنامه‌های سفر مسئولان کشوری به استان است. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سراب، سعید نمکی پس از بازدید از روستای زلزله‌زده تیرشاپ در گفت‌وگو با خبرنگاران با تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در زلزله آذربایجان شرقی، اظهار داشت: در بازدیدی که از خدمات همکارانمان داشتیم، خوشبختانه از ساعات اولیه در محل حادثه بودند و به مداوای مصدومان پرداختند. وی با بیان اینکه خوشبختانه تلفات و آسیب‌ها در حداقل بود، افزود: خوشبختانه همکاران ما در سراب و میانه کاملا در خدمت حادثه دیدگان زلزله آذربایجان شرقی بودند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موارد و مشکلات بهداشتی و درمانی در این مناطق را مورد اشاره قرار داد و گفت: امیدوارم در آینده بسیار نزدیک شرایط عادی شود و ما مشکلات حداقلی مردم را هم نداشته باشیم. نمکی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه وزارت بهداشت تا کی در مناطق زلزله‌زده مستقر بوده و خدمات ارائه خواهد کرد؟ ابراز داشت: همانطور که در توئیت خودم در لحظات ابتدایی زلزله هم اعلام کردم، ما تا آخرین لحظه تا زمانی که احساس نیاز از سوی مردم باشد در خدمت مردم خواهیم بود. انتهای پیام/۱۱۱/ش
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
در چندماه اخیر بازداشتی‌های وزارت بهداشت ادامه دارد و دکتر سعید نمکی به‌عنوان وزیر بهداشت، این روزها سردمدار مبارزه با رانت و فساد در …آرمان ملی: در چندماه اخیر بازداشتی‌های وزارت بهداشت ادامه دارد و دکتر سعید نمکی به‌عنوان وزیر بهداشت، این روزها سردمدار مبارزه با رانت و فساد در وزارتخانه متبوعش است. دو نفر از افراد بازداشت شده از اعضای هیات امنای ارزی وزارت بهداشت بودند که شرکت آوای سلامت زیرمجموعه این نهاد است و یک نفر دیگر از افراد بازداشت شده از مدیران سابق حوزه مالی- اداری وزارت بهداشت است. به گفته او، افراد بازداشت شده در زمینه خریدهای ارزی وزارت بهداشت، تعاونی مسکن و پالایشگاه نفت اصفهان (که مالکیت آن با وزارت بهداشت است) فعالیت‌های اقتصادی داشتند. این افراد در همان روزهای اول حضور من در وزارت بهداشت برکنار شدند و پرونده آنها به قوه قضائیه ارجاع شد و بازداشت شدند. وزارت بهداشت از مبارزه با فساد کوتاه نمی‌آیدمدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت درباره بازداشتی‌های این وزارتخانه به «آرمان ملی» می‌گوید: ‌ در چند ماه گذشته وزارت بهداشت تمام امکانات خود را در تمام سطوح به‌کار گرفته تا ریشه‌های فساد را در این وزارتخانه عریض و طویل شناسایی کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴-شرکت‌های آوای سلامت در ابتدای وزارت قاضی‌زاده‌هاشمی پا گرفت و عملا به حیاط‌خلوتی برای وزارت بهداشت تبدیل شده بود. م» افرادی هستند که روز دوشنبه به‌دلیل فساد مالی در وزارت بهداشت بازداشت شدند. افراد بازداشت‌شده در زمینه خریدهای ارزی وزارت بهداشت، تعاونی مسکن و پالایشگاه نفت اصفهان (که مالکیت آن با وزارت بهداشت است) فعالیت‌های اقتصادی داشتند. شرکت‌های آوای سلامت در ابتدای وزارت قاضی‌زاده‌هاشمی پا گرفت و عملا به حیاط‌خلوتی برای وزارت بهداشت تبدیل شده بود. همچنین از میان سه نفر بازداشتی افرادی از اعضای هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت هستند، هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت در سال‌های اخیر مسئولیت خرید و واردات برخی تجهیزات بزرگ و مصرفی مورد نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی را بر عهده داشته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
نیروهای بهداشتی و درمانی ایران، دوره ۸ ساله جنگ را سپری کردند و تجربه دوران بحران و سختی را دارند. عشق به اهل بیت محور پیوند اهل تسین و تشیع در کشور به ویژه غرب کشور است. وی افزود: وقتی که به وزارت بهداشت آمدیم، بر روی سطح بندی کار کردیم و باید در بسیاری از موارد بازنگری کنیم. نمکی گفت: ما در وزارت بهداشت مشکلات خاص خودمان را داریم. وزیر بهداشت گفت: اعتقادم بر این است که امروز بیش از مالک اشتر، به ابوذر نیاز داریم که فریاد بزند، ای معاویه اگر این کاخ را از پول خودت ساخته‌ای، اسراف است و اگر از پول بیت المال ساخته‌ای، خیانت است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴-این افراد از مدیران سابق وزارت بهداشت بوده‌اند که پس از نشستن سعید نمکی برکرسی وزارت بهداشت برکنار شده بودند. ۳ تن از مدیران وزارت بهداشت به دلیل تخلفات پرونده‌های شرکت‌های آوای سلامت و سهامداری پالایشگاه نفت اصفهان توسط دستگاه‌های امنیتی بازداشت شدند. این افراد از مدیران سابق وزارت بهداشت بوده‌اند که پس از نشستن سعید نمکی برکرسی وزارت بهداشت برکنار شده بودند. شرکت آوای پردیس سلامت که در سال ۹۳ و در دوران وزارت قاضی زاده هاشمی تشکیل شد، سهامی خاص بود که از چند شخصیت حقیقی و حقوقی تشکیل شده بود و حدود ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور نیز در این شرکت به عنوان سهام دار معرفی شده بودند.
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش ایمنا، سه تن از مدیران وزارت بهداشت به دلیل تخلفات پرونده‌های شرکت‌های آوای سلامت و سهامداری پالایشگاه نفت اصفهان توسط دستگاه‌های امنیتی بازداشت شدند. این افراد از مدیران سابق وزارت بهداشت بوده‌اند که پس از نشستن سعید نمکی برکرسی وزارت بهداشت برکنار شده بودند. شیخی زاده یادآور شد: همچنین ۱۵۰ میلیون تومان از صدقه جمع‌آوری شده برای کمک به نیازمندان از طریق تعامل با مؤسسات خیریه و ۳۰ میلیون تومان نیز برای کمک به کاریابی مددجویان از طریق تعامل با صاحبان مشاغل هزینه شده است. اگر همین الان به آمار رسمی کشور مراجعه کنیم، متوجه خواهیم شد که فراوانی زنان بیش از مردان نیست. مهرداد پاریان زیتونی افزود: از مجموع کل بیماران مبتلا به دیابت، سه هزار و ۲۵۱ نفرشان توسط پزشک ویزیت شده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید

سعید نمکی

سعید نمکی سیاستمدار داروساز و مدیر ارشد اجرایی ایرانی (متولد ۲۴ خرداد ۱۳۴۲در کاشان) است که به عنوان وزیر بهداشت دولت دوازدهم مشغول به فعالیت است. وی در تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال ۹۷ به عنوان وزیر وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد. پیش از این، وی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۱۳ دی تا ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ بود. وی دارای مدرک دکتری داروسازی و تخصص ایمنی‌شناسی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مرتبهٔ علمی استادیاری، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، عضو شورای سیاستگذاری مرکز ملی تحقیقات بیمهٔ سلامت، و معاون سابق محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد. او اولین سرپرست وزارت بهداشت بعد از انقلاب اسلامی است که پزشک نیست. وی در ۱۵ بهمن سال ۱۳۹۷ رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با ۲۲۹ رای موافق جهت تصدی وزارت بهداشت اخذ نمود. ویکی‌پدیا