آخرین و مهم‌ترین اخبار «دکتر سعید نمکی»
سعید نمکی

اخبار مرتبط با «سعید نمکی»

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ضمن اینکه در جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان هم نشست ویژه‌ای داشتیم. عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت تصریح کرد: با حضور برخی مسئولان بهداشت و درمان کشور و برخی از نمایندگان عضو کمیسیون‌های مجلس در کمیسیون بهداشت نشست ویژه با موضوع کرونا ویروس برگزار شد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت گفت: از مردم می‌خواهیم اخبار خود را صرفا از طریق این قرارگاه و خبرگزاری‌ها و صداوسیما دریافت کنند. عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت تصریح کرد: کمیته‌ای ذیل کمیسیون بهداشت مجلس تشکیل شده که پنج نفر از اعضای این کمیسیون عضو آن کمیته هستند. وی گفت: ‌ اولین جلسه مشترک قرارگاه کرونا ویروس قرار است صبح فردا با حضور وزیر بهداشت ساعت ۷:۳۰ صبح در این وزارتخانه برگزار شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خبرگزاری فارس: جلسه هیأت وزیران عصر یکشنبه برگزار شد و در آن مواردی به منظور مقابله با ویروس کرونا به تصویب رسید. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در یک‌ماه گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا در چین، دولت اقدامات متعددی برای پیشگیری و مهار این ویروس در کشور انجام داده است. همچنین آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری و کنترل «ویروس کرونا» به ۶٠٠٠ سوپروایزر در سراسر کشور داده شد و دستورالعمل مقابله با کرونا به مدارس نیز ابلاغ شد. جزییات آخرین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کروناهمچنین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا عصر روز یکشنبه ۴ اسفند به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. با تشکیل کارگروه اطلاع‌رسانی در حال حاضر آموزش‌های مورد نیاز به جامعه ارائه می‌شود تا با اقدامات بهداشتی و آگاهی بخش به زودی شاهد مهار ویروس کرونا در کشور باشیم.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر پی شیوع ویروس کرونا در برخی مناطق کشور که سلامت هموطنان را با تهدیداتی مواجه کرده است؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تماس تلفنی با دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از آمادگی سپاه برای هر گونه کمک به دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی، در مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع گسترده این بیماری خبر داد. اخبار سیاسی- سرلشکر سلامی در این تماس تلفنی از نقش آفرینی بسیج در اجرای طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال به عنوان الگو و تجربه‌ای بسیار موفق و راهگشا یاد کرد وگفت: علاوه بر انجام اقدامات آموزشی در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری، تمامی مجموعه‌های بهداشت و درمان سپاه اعم از دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و بسیج جامعه پزشکی به منظور ادامه خدمات و کمک برای مقابله با ویروس کرونا تا بازگشت شرایط به وضع عادی آمادگی دارند.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، متن نامه به شرح ذیل است … «استاندار محترمبا سلام و احترامبا توجه به ابلاغ شماره ۱۵۴۴۸۹ مورخ ۰۴/‏۱۲/‏۱۳۹۸‬ ریاست محترم جمهوری مبنی بر تشکیل» ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا" بدینوسیله به اطلاع می‌رسند تعطیلی مدارس همه سطوح تحصیلی، دانشگاه‌ها و کلیه مراکز آموزشی و خدماتی در استان‌هایی که فاقد نمونه مثبت و تأیید شده بیماری کرونا از مراجع ذی ربط می‌باشند، مورد تأیید نمی‌باشند. چنانچه در هر یک از استان‌ها موارد مثبت قطعی و تأیید شده از طریق مراجع ذی صلاح، مشاهده گردد لازم است مراتب سریعا به ستاد فوق الذکر اعلام تا پس از بررسی، تصمیمات لازم اتخاذ و ابلاغ گردد. مسئولیت اجرای این دستورالعمل به عهده استاندار محترم هر استان می‌باشد. ضمنا به کلیه فرمانداران و مدیران محترم استانی ابلاغ فرمائید اعلام هر گونه آمار از مبتلایان و مرگ و میر به عهده سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد مرکزی می‌باشد و اعلام هر گونه آمارغیر از مرجع مذکور مجاز نمی‌باشد. دکتر سعید نمکیوزیر و و رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا"
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
آستان قدس رضوی ضمن همکاری کامل با وزارت بهداشت برنامه‌های ویژه‌ای برای مقابله با ویروس کرونا برای زائران و مجاوران آستان امام هشتم تدارک دیده است. محمد توکلی مدیر امور خدمه آستان قدس رضوی ادامه داد: خادمان آستان هنگام پذیرایی از زائران در مهمانسرا یا چایخانه از دستکش و ماسک استفاده می‌کنند و ملزم به رعایت موارد بهداشتی هستند. لغو کشیک‌های خادمیاری برای کاهش‌ سفر‌های بین شهری تا ۲۰ اسفندعلی اکبر عصارنیا مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی هم از لغو کشیک‌های خادم‌یاری حرم امام رضا (ع) گفت: به منظور مراقبت‌های بیشتر بهداشتی و کاهش سفرهای بین‌شهری، کلیه رزروهای خدمتی خادمیاران رضوی تا تاریخ ۲۰ اسفند‌ماه سال جاری لغو شد. مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی در پایان اضافه کرد: خادمیاران گرامی برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با مرکز ملی تلفن ۱۳۸ آستان قدس رضوی تماس حاصل کنند. همچنین سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از لغو ویژه‌برنامه «سه‌شنبه‌های فرهنگی» در روز سه شنبه ششم اسفند به همین دلیل خبر داد.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در گفت‌وگو با روزنامه «حریت» در خصوص شیوع کرونا در ایران تصریح کرد: مشاهده موارد ابتلاء به ویروس کرونا در ایران از شهر قم شروع شد. در گفت‌وگو با سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران خواستم که شهر قم نیز مانند شهر ووهان چین قرنطینه شود. اگر این شهر قرنطینه می‌شد، دیگر نیازی به اتخاذ تدابیر دیگر و بستن مرزها نبود. کوجا افزود: ایران گفت که قرنطینه قم ممکن نیست، بنابراین ما مجبور به بستن مرزهایمان با این کشور شدیم. اگر ایران نیز شهر قم را قرنطینه می‌کرد، این پیشگیری‌ها و تدابیر ضروری نبود.
کجاروکجارو1 روز قبل
با ورود ویروس کرونا به ایران و افزایش شمار مبتلایان، فعل و انفعال‌های صنعت گردشگری نیز تحت تاثیر شدید این بیماری قرار گرفته است. در رابطه با ورود این ویروس به ایران، گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که این ویروس از طریق مسافران چینی وارد ایران شده است. این مهمان ناخوانده همچنین تاثیر منفی زیادی بر صنعت گردشگری ایران داشته است. در واقع، رکود صنعت گردشگری ایران به‌دنبال حوادث اخیر مانند سقوط هواپیمای اوکراینی آغاز و با افت ۷۰ درصدی مواجه شده بود و شیوع کرونا باعث شکستن کمر توریسم و هتلداری ایران شد. حرمت‌الله رفیعی، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، درباره تأثیر کرونا روی گردشگری داخلی می‌گوید: شیوع کرونا پیش از این باعث شده بود تعداد زیادی از تورهای خارجی کنسل شوند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر سیما سادات لاری را به عنوان عضو و دبیر هیات نظارت مرکزی تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب کرد. در این حکم آمده است: «با عنایت به بند ۱ ماده ۵ آیین‌نامه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان مصوب جلسه ۴۴۸ شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی، به موجب این ابلاغ جنابعالی بعنوان «عضو و دبیر هیات نظارت مرکزی تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» منصوب می‌شوید تا وظایف محوله را در چارچوب آیین‌نامه فوق‌الذکر به نحو مطلوب انجام دهید. امید است با اتکال به عنایات خداوند متعال و همکاری سایر اعضاء شورا، زمینه لازم را جهت ایجاد پویایی و رشد کمی و کیفی نشریات دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فراهم آورید.»
الفالف1 روز قبل
به گزارش الف به نقل از وزارت بهداشت، متن بیانیه سعید نمکی به شرح زیر است: مردم شریف ایران، نامه‌ای کذب در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استعفای اینجانب می‌چرخد. او اولین بار با شنیدن خبر ویروس کرونا در چین ایستاد تا به نفع مردم کشورش اقدامات سختگیرانه عبور و مرور اعمال کند و آمادگی جهت این یورش احتمالی فراهم نماید. امید است در روزهای آینده با آگاهی و همراهی مردم عزیز و همکاران سخت کوشم شاهد مهار و کاهش مبتلایان به ویروس باشیم. سوگند می‌خورم تا آخرین لحظه حیاتم و با تمام وجودم از خدمتگزاری صادقانه و بی وقفه به نازنین‌ترین مردم جهان دریغ نورزم. ***گفتنی است امروز نامه‌ای در فضای مجازی مبنی بر استعفای سعید نمکی منتشر شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
«پزشک توصیه کرده از الکل کمتر استفاده کنم، اما چاره‌ای نیست، کرونا تنها فرد را گرفتار نمی‌کند و خانواده‌ها هم درگیر می‌شوند. به ‌نظرم باید دوز بالا استفاده کنم.» «فرشته» هم می‌گوید خبرهای مربوط به کرونا پدرش را دچار وسواس شدید کرده است: «از وقتی تلویزیون اعلام کرد، با کسی دست نمی‌دهد. مجید صادقی، روانپزشک از تشدید اضطراب و استرس شهروندان می‌گوید: «ویروس کرونا مسأله‌ای جهانی است و همین موضوع به تشدید اضطراب‌ و استرس‌ دامن می‌زند. آخرین خبرها از کرونا•ترکیه، اردن و افغانستان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از ورود اتباع ایرانی به کشورهایشان جلوگیری می‌کنند. •الهام فخاری، رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر در حساب توییتری خود از مراجعه به بیمارستان برای انجام تست کرونا خبر داد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - نوشهر – ایرنا – در حالی که ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌های ایرانی و بویژه مازندرانی‌ها را نگران کرده است، جوسازی‌های برخی سودجویان در فضای مجازی و حقیقی بر این نگرانی افزوده که نیازمند تدابیر از سوی مسئولان است. به گفته این شهروند تنکابنی، تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها نیز عاملی شد تا مردم فکر کنند خطر ویروس کرونا بسیار بسیار جدی است و برای همین منظور به فکر تهیه اقلام بهداشتی افتادند. وی از مردم خواست تا به شایعات بویژه در فضای مجازی توجه نکنند و اخبار صحیح و موثق را از مراجع رسمی پیگیری نمایند. اما در کمتر از ۲۴ ساعت سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام می‌کند که فرد فوت شده در تنکابن قربانی ویروس کرونا شده و جسد این فرد تا اعلام نهایی نتیجه آزمایش‌های کرونا ویروس در سردخانه نگهداری می‌شود. وی این اقدام را عملی پیشگیرانه جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا دانست و گفت که آمار ابتلا به بیماری کرونا ویروس در کشور ار طریق ارتباطات وزارت بهداشت پس از انجام آزمایش‌های تشخیصی اعلام می‌شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش روز دوشنبه وزارت، متن ابلاغ سعید نمکی به شرح زیر است: جناب آقای مهندس اسلامیوزیر محترم راه و شهرسازی و عضو ستاد ملی مدیریت بیماری کرونابا عنایت به ابلاغ شماره ۱۵۴۴۸۹ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۴ رئیس محترم جمهور، بدینوسیله مدیریت کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل و همچنین مراکز تجمع مسافرین اعم از ترمینالها و فرودگاه‌های سراسرکشور و همچنین تعیین تکلیف سفرهای بهداشتی ایمن در تعطیلات نوروزی به جنابعالی محول می-شود تا با مشارکت صاحب نظران و دیگر اعضاء ستاد، اینجانب را یاری فرمائید. به گزارش ایرنا، همچنین نمکی امروز (دوشنبه) در ابلاغ‌های جداگانه مدیریت کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی بیماری کرونا را به علی ربیعی و مدیریت کمیته اجتماعی، انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را عبدالرضا رحمانی فضلی محول کرد. به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس ستاد ملی مدیریت ملی بیماری کرونا همچنین امروز، با توجه به ابلاغ رییس جمهوری، مدیریت کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا را به دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت محول کرد. کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (دوشنبه) گفت: تعداد تلفات بیماری کرونا در ایران به ۱۲ و تعداد مبتلایان به ۶۱ نفر رسید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال دستور رئیس جمهور به وزیر بهداشت برای کنترل و پیشگیری از کرونا ویروس در کشور، ستاد اطلاع رسانی این بیماری در محل ساختمان وزارت بهداشت مستقر شد. در حال حاضر سعید نمکی وزیر بهداشت، با حکم رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا منصوب شده است. بر همین اساس، وزیر بهداشت در احکام جداگانه‌ای روسای کمیته‌های مختلف این ستاد را منصوب کرد. علی ربیعی به عنوان مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت کرونا منصوب شده است. رضا رحمانی وزیر صمت به عنوان مدیر کمیته پشتیبانی و تدارکات ستاد ملی مدیریت کرونا و عبدالرضا رحمانی فضلی به عنوان مدیر کمیته اجتماعی، انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا منصوب شده‌اند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
سلامت نیوز: نگرانی مردم از کرونا ویروس باعث شده تا شاهد بروز وحشت کاذبی در سطح جامعه باشیم. همین مسئله باعث رعب و وحشت مردم شده و چنین تلقی می‌شود که کرونا ویروس، مخوف‌ترین ویروس مرگبار دنیا است!! داوود یادگاری رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های گرمسیری و عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با عنوان این مطلب که ویروس کرونا نجیب‌تر از آنفلوانزای فصلی است، گفت: وحشت کاذبی در سطح جامعه از بابت کرونا ویروس ایجاد شده که می‌بایست آن را مدیریت کرد. یادگاری گفت: شیوع بیماری کرونا به احتمال زیاد با پایان فصل سرد کاهش می‌یابد. در عین حال، سعید نمکی وزیر بهداشت، تنها مشکل کرونا ویروس را، قدرت بالای سرایت این بیماری دانست و گفت: قدرت کشندگی کرونا ویروس به مراتب ضعیف‌تر از آنفلوانزا و سارس است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
ماجرای قرنطینه خودخواستهبراساس گزارش‌ها ظاهرا برخی اعضای شورای شهر هفته پیش با شهردار منطقه ۱۳ که مشکوک به ویروس کروناست جلسه داشتند. به همین دلیل روز گذشته به بیمارستان مسیح دانشورى منتقل شد و همه علائم نشان می‌دهد که ایشان مبتلا به ویروس کرونا هستند. برای قرنطینه به جمع بندی نرسیده‌ایمدرهمین حال رئیس پدافند غیرعامل کشور اعلام کرد که فعلا به جمع‌بندی برای قرنطینه نرسیده‌ایم. تصمیم‌‌ برای قرنطینه قمدکتر مینو محرزعضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت نیز در گفت‌وگو با «ایلنا» گفت: تصمیم‌گیری درباره قرنطینه قم با وزارت بهداشت نیست و ارگان‌های دیگر باید این کار انجام دهند. وی گفت: پروازهای مسافری به چین متوقف بود و تنها پروازهای باری با تایید وزارت بهداشت انجام می‌شد.

عکس/ تجلیل از دانشجویان نمونه کشور

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل

بیست و هشتمین مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشور

20+
ایسناایسنا3 روز قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به سوابق گذشته می‌گویم کرونا را به زودی شکست می‌دهیم. نمکی گفت: امروز بسیج «کرونا را شکست می‌دهیم» را به عنوان بسیج دانشگاهی شروع کردیم و مردم مطمئن باشند عنقریب خبر شکست کرونا را خواهند شنید. وی در بخش دیگری از این سخنرانی گفت: شکرگذار خداوند هستیم که بعد انقلاب توانستیم در آموزش کشور قدم خوبی برداریم. شادمانی برای این است که نخبگان بی‌نظیری داریم و غصه‌ام این است که خیلی از اینها در رکاب رفتند. دلبستگی‌شان را به این آب و خاک بیشتر کنند و بدانند هیچ دامنی مهربان‌تر از سرزمین مادری نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
نمکی گفت: امروز بسیج «کرونا را شکست می‌دهیم» را به عنوان بسیج دانشگاهی شروع کردیم و مردم مطمئن باشند عنقریب خبر شکست کرونا را خواهند شنید. وی در بخش دیگری از این سخنرانی گفت: شکرگذار خداوند هستیم که بعد انقلاب توانستیم در آموزش کشور قدم خوبی برداریم. وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در این جلسه برای اینکه همواره زبان و دلم هماهنگ هستند باید بگوم هم شادمانم و هم غصه می‌خورم. شادمانی برای این است که نخبگان بی‌نظیری داریم و غصه‌ام این است که خیلی از این‌ها در رکاب رفتند. دلبستگی‌شان را به این آب و خاک بیشتر کنند و بدانند هیچ دامنی مهربان‌تر از سرزمین مادری نیست.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
وزیر بهداشت همچنین با اشاره به سیلاب‌های اخیر در کشور گفت: با وجود گستردگی این سیلاب‌ها، هیچ موردی اپیدمی نداشتیم و این امر تحسین سازمان بهداشت جهانی را برانگیخت. وزیر بهداشت ادامه داد: ‌ متاسفانه هر روز موجی از بهترین برگزیدگان را داریم تقدیم بانک ژنتیک کشورهای توسعه یافته می‌کنیم. این غصه بزرگی است برای ما که دل به اعتلای این کشور و نسل آینده کشور بستیم. همواره می‌گویم با نخبگان و با ویژگان عرصه علم این کشور به نحو ویژه عمل کنیم. بیست وهشتمین مراسم تجلیل از دانشجویان برگزیده با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به مردم اطمینان داد که ویروس کرونا را شکست خواهیم داد. بیشتر بخوانید: انجام آزمایش کرونا ویروس برای افراد مشکوک بدون معطلیوی با اشاره به راه اندازی بسیج ملی «کرونا را شکست می‌دهیم» در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: مطمئن باشید بزودی مردم پیام مهار این بیماری را به نحو احسن خواهند شنید. وزیر بهداشت ادامه داد: متاسفانه هر روز موجی از بهترین برگزیدگان را داریم تقدیم بانک ژنتیک کشور‌های توسعه یافته می‌کنیم. این غصه بزرگی است برای ما که دل به اعتلای این کشور و نسل آینده کشور بستیم. نمکی گفت: قسمت عمده این مساله بر می‌گردد به اینکه ما شاید در نگهداری این فرزندان توانمندی کافی را نداریم.
ایسناایسنا3 روز قبل
طبق پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی اگر فردی به محل آلوده به ویروس سفر کرده باشد و یا در تماس مستقیم و موثر با افراد آلوده بوده باشد باید طبق قوانینی که برای برخورد با مبتلایان به کرونا ویروس وجود دارد با او برخورد کنیم. به گزارش ایسنا، ‌ بنابر اعلام کانال اطلاع‌رسانی سازمان نظام پزشکی، در مجموع ۱۷۰ بیمارستان در کشور ارائه دهنده خدمت به مبتلایان کروناویروس هستند. محمد نفریه در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با شیوع کرونا ویروس در چین کمیته دائمی پیشگیری از بیماری‌های سازمان بهزیستی نیز شروع به کار کرد، گفت: این کمیته تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس را در دستور کار قرار داد. به طور مثال بیماری عفونی مانند سل که سرعت انتقال و مسری بودن آن به مراتب از ویروس کرونا و ویروس‌های تنفسی دیگر کمتر است، میان مصرف‌کنندگان مواد مخدر بیشتر از افراد عادی است. به این گونه افراد باید اطمینان داد که تاکنون هیچگونه گزارشی در دنیا مبنی بر ابتلای حیوانات خانگی (پت‌) به ویروس کرونا نداشته‌ایم.
ایمناایمنا3 روز قبل
وی ادامه داد: تا به امروز به عنوان کهنه سرباز سلامت ایران در حذف سرخک، حذف کزاز، برنامه فلج اطفال و… مسئولیت داشتم و موفق بودیم. نمکی گفت: امروز بسیج «کرونا را شکست می‌دهیم» را به عنوان بسیج دانشگاهی شروع کردیم و مردم مطمئن باشند به زودی خبر شکست کرونا را خواهند شنید. وی در بخش دیگری از این سخنرانی گفت: شکر گذار خداوند هستیم که بعد انقلاب توانستیم در آموزش کشور قدم خوبی برداریم. شادمانی برای این است که نخبگان بی‌نظیری داریم و غصه‌ام برای این است که خیلی از این افراد رفتند. دلبستگی‌شان را به این آب و خاک بیشتر کنند و بدانند هیچ دامنی مهربان‌تر از سرزمین مادری نیست.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
برخی داروخانه‌ها نیز از افزایش قیمت چند برابری قیمت ماسک از سوی توزیع کنندگان و یا مشروط کردن فروش ماسک به خرید اقلام متعدد دیگر از سوی داروخانه‌ها خبر می‌دهند. وعده وزارت بهداشت برای توزیع ماسک رایگان! وی افزود: با توزیع رایگان ماسک در کشور، علاوه بر ایجاد آرامش روانی در جامعه، بحث سوداگری و اختلال در نظم اجتماعی و اقتصادی کشور از بین می‌رود. خرید و فروش ماسک در داورخانه‌ها ممنوع می‌شود! به گزارش ایسنا، دکتر یوسفی اظهار داشت: با هماهنگی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، دستورالعمل ممنوعیت خرید و فروش ماسک در داروخانه‌ها به زودی ابلاغ می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به سوابق گذشته می‌گویم کرونا را به زودی شکست می‌دهیم. خبرگزاری ایسنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به سوابق گذشته می‌گویم کرونا را به زودی شکست می‌دهیم. نمکی گفت: امروز بسیج «کرونا را شکست می‌دهیم» را به عنوان بسیج دانشگاهی شروع کردیم و مردم مطمئن باشند عنقریب خبر شکست کرونا را خواهند شنید. وی در بخش دیگری از این سخنرانی گفت: شکرگذار خداوند هستیم که بعد انقلاب توانستیم در آموزش کشور قدم خوبی برداریم. وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در این جلسه برای اینکه همواره زبان و دلم هماهنگ هستند باید بگوم هم شادمانم و هم غصه می‌خورم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
وزیر بهداشت، مهم‌ترین مشکل کرونا ویروس را قدرت بالای سرایت آن دانست و در عین حال تاکید کرد: قدرت کشندگی کرونا ویروس به مراتب ضعیف‌تر از آنفلوانزا و سارس است. وی با عنوان این مطلب که هیچ موضوع پنهانی از مردم نداریم، افزود: مهم‌ترین توصیه ما به مردم، رعایت نکات بهداشت فردی و جمعی است. به همین دلیل همکاران ما این افراد را در پروتکل مبتلایان به کرونا ویروس تلقی نکرده بودند. این ویروس همچنین از ویروس سارس سال ۲۰۰۳ که از چین آغاز شده به مراتب ضعیف‌تر عمل می‌کند اما، مشکل آن قدرت سرایت بالای آن است، اما بیماری زایی یا مرگ آن به مراتب کمتر از سارس و آنفلوآنزای H۱N۱ است. وزیر بهداشت با تاکید بر این که هیچ آمار مثبتی از ابتلا به کرونا ویروس را از مردم پنهان نخواهیم کرد، خاطرنشان کرد: صادقانه می‌گویم هر بیمار بستری به عنوان مشکوک در تخت بیمارستان به کرونا ویروس مبتلا نیست بلکه تعداد قابل توجهی از آنها به آنفلوآنزای فصلی مبتلا شده‌اند.
ایسناایسنا4 روز قبل
وزیر بهداشت با تاکید بر عدم توجه به شایعات پیرامون کرونا ویروس، گفت: بررسی‌های بیشتر بر روی موارد مشکوک در حال انجام است و آمار جدید هر روز حدود ساعت ۱۳ به صورت تجمیعی به مردم اعلام خواهد شد. به همین دلیل همکاران ما این افراد را در پروتکل مبتلایان به کرونا ویروس تلقی نکرده بودند. وی اظهار کرد: از تعداد موارد مشکوک، آزمایش ۱۸نفر مثبت بود و ۴ مورد نیز فوت کردند. بررسی‌های بیشتر در حال انجام است و آمار جدید هر روز حدود ساعت ۱۳ به صورت تجمیعی اعلام خواهد شد. وزیر بهداشت با تاکید بر این که هیچ آمار مثبتی از ابتلا به کرونا ویروس را از مردم پنهان نخواهیم کرد، خاطرنشان کرد: صادقانه می‌گویم هر بیمار بستری به عنوان مشکوک در تخت بیمارستان به کرونا ویروس مبتلا نیست بلکه تعداد قابل توجهی از آنها به آنفلوآنزای فصلی مبتلا شده‌اند.
الفالف4 روز قبل
وزیر بهداشت با بیان اینکه در ۳۶ مبدأ ورودی کشور تیم‌های جستجوگر بهداشتی را برای بیماریابی و موارد مشکوک کرونا مستقر کرده‌ایم گفت: خطر ویروس کرونا برخلاف برداشت عمومی ملت‌ها، از ویروس آنفلوانزای H۱N۱ کمتر است. رسیدگی به مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا رایگان است. نمکی با بیان اینکه در ۳۶ مبدأ ورودی کشور تیم‌های جستجوگر بهداشتی را برای بیماریابی و موارد مشکوک کرونا مستقر کرده‌ایم گفت: خطر ویروس کرونا برخلاف برداشت عمومی ملت‌ها، از ویروس آنفلوانزای H۱N۱ کمتر است. وی تاکید کرد: وضع عمومی افراد مبتلا به ویروس کرونا روبه بهبود است، مردم به هیچ وجه به شایعات فضای مجازی توجه نکنند، هیچ خبری را درباره ویروس کرونا از مردم پنهان نمی‌کنیم اما نباید هرکسی را که آنفلوانزا گرفته مبتلا به کرونا تصور کرد. هیچ خبری را از مردم پنهان نمی‌کنیم اما نباید فکر کرد که هرکسی علائم آنفلوانزا دارد به کرونا ویروس مبتلا شده است.

به انتهای لیست رسیدید

سعید نمکی

سعید نمکی سیاستمدار داروساز و مدیر ارشد اجرایی ایرانی (متولد ۲۴ خرداد ۱۳۴۲در کاشان) است که به عنوان وزیر بهداشت دولت دوازدهم مشغول به فعالیت است. وی در تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال ۹۷ به عنوان وزیر وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد. پیش از این، وی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۱۳ دی تا ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ بود. وی دارای مدرک دکتری داروسازی و تخصص ایمنی‌شناسی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مرتبهٔ علمی استادیاری، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، عضو شورای سیاستگذاری مرکز ملی تحقیقات بیمهٔ سلامت، و معاون سابق محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد. او اولین سرپرست وزارت بهداشت بعد از انقلاب اسلامی است که پزشک نیست. وی در ۱۵ بهمن سال ۱۳۹۷ رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با ۲۲۹ رای موافق جهت تصدی وزارت بهداشت اخذ نمود. ویکی‌پدیا