سفارت انگلیس

سفارت انگلیس

تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
وی افزود: امسال با برنامه ریزی دقیقی که انجام دادیم، تمامی تیم‌های منتخب استان روی سکو بوده‌اند. رنجبرپور ادامه داد: امیدواریم دیگر تکواندو کار ایران، سجاد مردانی نیز در روزهای آتی بتواند با تکیه بر تجربیات بالا سهمیه المپیک را کسب کند. با توجه به شایستگی‌هایی فردی که در این تکواندو کار سراغ دارم، شخصا بسیار خوشبین به کسب سومین سهمیه المپیک تیم ملی تکواندو ایران هستم. وی در پایان یادآور شد: تنها مدال المپیک این استان در رشته تکواندو و توسط یوسف کرمی به دست آمده است. امید زیادی داریم که دومین مدال آذربایجان شرقی در المپیک باز هم در رشته تکواندو توسط قهرمان با اخلاق و سخت‌کوش تکواندو آذربایجان شرقی، میرهاشم حسینی حاصل شود و موجبات شادی و سرور و غرور ملی برای هموطنان شریف ایران عزیزمان را فراهم سازد.
آناجآناج16 ساعت قبل
رئیس هیات تکواندو استان؛ میرهاشم از امیدهای مدال ایران در المپیک توکیو است/ بهترین سال تکواندو آذربایجان‌شرقی رقم خوردرئیس هیات تکواندو آذربایجان‌شرقی گفت: میرهاشم حسینی از امیدهای کاروان جمهوری اسلامی ایران برای کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است. به گزارش آناج، جعفر رنجبرپور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در چند سال اخیر ورزش تکواندو آذربایجان‌شرقی روند رو به رشدی را طی کرده و در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با کسب ۲ مدال طلا و یک نقره، یکی از موفق‌ترین هیات‌های ورزشی در سطح کشور بودیم. وی ادامه داد: امیدواریم دیگر تکواندوکار ایران، سجاد مردانی نیز در روزهای آتی بتواند با تکیه بر تجربیات بالا سهمیه المپیک را کسب نماید. با توجه به شایستگی‌هایی فردی که در سجاد سراغ داریم شخصا بسیار خوشبین به کسب سومین سهمیه المپیک تیم ملی تکواندو ایران هستم. رنجبر تصریح کرد: تنها مدال المپیک آذربایجانشرقی در رشته تکواندو توسط یوسف کرمی به دست آمده و امید زیادی داریم که دومین مدال استان در المپیک باز هم در رشته تکواندو توسط قهرمان با اخلاق و سخت‌کوش شهرستان میانه، میرهاشم حسینی حاصل شود و موجبات شادی و سرور و غرور ملی برای هموطنان شریف ایران عزیزمان را فراهم سازد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: باید از طریق همه رسانه‌ها، معروف‌ها و منکر‌ها را مشخص کنیم، در انتخابات مجلس حواسمان را جمع کنیم که چه افرادی به مجلس می‌روند، برخی وزرا با وجود پرونده‌های سنگین در دولت هستند. رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: در قرآن به پیامبر دستور داده شده که به مردم بگوید، وضعیت فعلی خودتان را با گذشته مقایسه کنید، با دلگرمی راه دین، حق، معنویت، اخلاق و ارزش‌های والا را ادامه دهید. صدیقی بیان داشت: فتنه‌ای که مردم را مقابل انقلاب قرار داد و می‌رفت که با دست خودمان انقلاب را خراب کنیم، اثر سلاح نبود و این اثر امر به معروف و نهی از منکر و حضور حماسی مردم بود. صدیقی همچنین عنوان کرد: باید برای مردم مسیری را هموار کنیم که با جرأت کامل مقابل نواقص سیاسی و اقتصادی فضایی برای نشان دادن احساسات پاک خود داشته باشند. رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پایان گفت: اصفهان در کار‌ها جلو بیفتد در همه کشور اثر می‌گذارد مانند جنگ تحمیلی که شهدای بسیاری داشت.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
در روز ۱۴ آذر دانشجویان دانشکده‌های حقوق و علوم سیاسی، علوم، دندان‌پزشکی، فنی، پزشکی و داروسازی دانشگاه تهران تظاهرات پرشوری علیه کوتاچیان برگزار کردند. دانشجویان مسلمان نیز که نسبت به چپ‌گراها در اقلیت بودند، شرایط و اجازه فعالیت‌های چندانی پیدا نکردند. در دهه ۳۰ به استثنای ماجرای ۱۶ آذر، دانشجویان ایرانی مانند دهه گذشته ظهور و بروز جدی در عرصه سیاست نداشتند. در سال‌های ۴۱ و ۴۲ عمده دانشجویان سیاسی دانشگاه‌های مهم کشور عضو گروه‌های چپ بودند و تعداد آنان بر تعداد دانشجویان مسلمان غلبه داشت؛ اما در سال‌های ۵۰ تا ۵۷ تعداد دانشجویان مسلمان مبارز به قدری افزایش یافته بود که گروه‌های دانشجویی مسلمان میدان‌دار فعالیت‌های سیاسی دانشجویان بودند. پس از پیروزی انقلاب، دانشجویان ۲ اقدام مهم انجام دادند که نخستین آن تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
رحیم پور ازغدی افزود: در آن زمان تحت عنوان مدرن سازی اروپایی تلاش شد به نهاد دین حمله کنند. رحیم پور ازغدی با بیان اینکه ما پنج خط فکری در دانشگاه‌ها داشتیم، گفت: اولین خط فکری مربوط به حزب توده بود. عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: من مدتی پیش در شورای انقلاب فرهنگی پیشنهاد تشکیل خانه گفتگوی آزاد را دادم که اگر هر کسی نقد یا سوالی نسبت به حکومت دارد، در قالب تریبون آزاد مطرح کنید. آقای روحانی به مقدمه در شورای انقلاب فرهنگی نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه درباره بنزین حرف زد. عضو شورای انقلاب فرهنگی تاکید کرد: مصوبات شورای انقلاب فرهنگی را اجرا نمی‌کنند؛ ولی در مقابل ۲۰۳۰ را اجرا می‌کنند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «الکساندرا هال هال»، از دیپلمات‌های سفارت انگلیس در واشنگتن استعفای خود را از مقامش اعلام کرد. هال هال، مشاور در امور برگزیت سفارت انگلیس بود و دلیل استعفای خود را عدم اعتماد به دولت لندن در جریان برگزیت اعلام کرده است. این دیپلمات انگلیسی ادامه کارش را غیرقابل تحمل عنوان کرده و گفته است که روش رهبران سیاسی کشورش درباره برگزیت چندان صادقانه نیست. برگزیت در ژوئن ۲۰۱۶ در انگلیس در جریان یک همه پرسی به تصویب رسید و انگلیس اولین عضو اتحادیه اروپا است که تصمیم به خروج از آن گرفته است. با این حال هنوز مذاکرات اروپا و لندن برای چگونگی خروج از اتحادیه اروپا به نتیجه‌ای نرسیده است و وضعیت برگزیت همچنان مبهم است.
فردا نیوزفردا نیوز4 روز قبل
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: خط تقی زاده‌ها را امروز هم می‌توان دید و حتی در آینده نیز تکرار می‌شوند؛ آن‌ها وعده‌های می‌دهند و با دروغ پردازی سرمایه کشور را به باد می‌دهند. در کنار آن به واردات علم و تکنولوژی مبادرت کرد تا بتواند از کشور دفاع کند و کشور را پیشرفته کند. عضو حقیقی شورای انقلاب فرهنگی بیان کرد: بعد از شهادت امیر کبیر نخست وزیری دو تابعیتی آمد که شرایطش مانند وضع کنونی کشور و برخی مدیران کشور بود. آن‌ها وعده‌های می‌دهند و با دروغ پردازی سرمایه کشور را به باد می‌دهند. عضو شورای انقلاب فرهنگی اظهار داشت: علم ایجاد نمی‌شود، بلکه موجود می‌شود.
فارسفارس4 روز قبل
یک دیپلمات ارشد انگلیس در واشنگتن در اعتراض به سیاست‌ها و رویکرد دولت کشورش در قبال خروج از اتحادیه اروپا استعفا کرد. این دیپلمات ارشد انگلیسی افزود: «کار ما ترویج دموکراسی و حاکمیت قانون است، و زمانی که این ارزش‌های مهم در خانه (انگلیس) رعایت نمی‌شوند، کار ما دشوارتر می‌شود». با این وجود، هالهال گفت استعفایش ارتباطی به حمایت یا مخالفت وی با اجرای برگزیت ندارد. او در مراسم رونمایی از برنامه حزب محافظه‌کار برای دولت بعدی، وعده داده در صورت پیروزی در انتخابات، انگلیس روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. با این حال برنامه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با شبهاتی نظیر واگذاری غیرمستقیم خدمات ملی سلامت این کشور به آمریکا همراه شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
یک دیپلمات ارشد انگلیس در واشنگتن در اعتراض به سیاست‌ها و رویکرد دولت کشورش در قبال خروج از اتحادیه اروپا استعفا کرد. اعتمادآنلاین| یک دیپلمات بلندپایه انگلیسی در آمریکا با اعلام این‌که نمی‌خواهد به‌سود دولتی که به آن اعتماد ندارد «دست‌فروش حقایقی ناقص» در زمینه برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) باشد، از مقامش کناره‌گیری کرد. «الکساندرا هالهال» مشاور برگزیت سفارت انگلیس در واشنگتن با بیان این‌که ادامه این کار «به‌لحاظ شخصی غیرقابل تحمل و به‌لحاظ حرفه‌ای غیرقابل دفاع» است، متن استعفایش را تقدیم کرده است. این دیپلمات ارشد انگلیسی افزود: «کار ما ترویج دموکراسی و حاکمیت قانون است، و زمانی که این ارزش‌های مهم در خانه (انگلیس) رعایت نمی‌شوند، کار ما دشوارتر می‌شود». با این وجود، هالهال گفت استعفایش ارتباطی به حمایت یا مخالفت وی با اجرای برگزیت ندارد.

خواب تازه آمریکایی‌ها برای عراق/ جولان دشمنان ایران در توقف دیپلماسی

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
تسنیمتسنیم4 روز قبل
گویی آب از آب تکان نخورده و هیچ اتفاقی نیفتاده و آمریکا و انگلیس جنایت و خیانتی نکرده‌اند که اینچنین مورد اعتماد شاه ایران هستند. کسانی که دشمنی آمریکا و انگلیس با ایران را به خاطر انقلاب و بعد از تسخیر لانه جاسوسی می‌دانند یا نادانند یا ناباب. چه روزی برای انتقام از مردم مظلوم ایران، بهتر از ۱۶ آذر ۳۲ و چه قشری آزاردهنده‌تر از دانشجوها برای حکومت خودکامه پهلوی. دانشجویان به باز شدن پای انگلیس و آمریکا به ایران معترض بودند. وجود شما آن قدر گرامى و عزیز بود که در قدوم شما سه نفر از بهترین جوانان این کشور یعنى دانشجویان دانشگاه را قربانى کردند».
انتخابانتخاب4 روز قبل
دیپلمات ارشد بریتانیا در سفارت انگلیس در واشنگتن گفت برای اینکه مجبور نباشد دروغ‌های لندن درباره برگزیت را به مردم منتقل کند، استعفا می‌دهد. به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، «الکساندرا هالهال» دیپلمات ارشد انگلیس در سفارت این کشور در واشنگتن درباره علت استفعای خود گفت که دیگر نمی‌خواهد «دوره‌گرد حقایق نیم‌بند» سیاستمدارانی باشد که اعتمادی به آن‌ها ندارد. هالهال که فرستاده ارشد انگلیس در امور برگزیت است، گفت که درخواست‌های مطرح شده از کارمندان دولتی انگلیس برای انتقال پیام‌های «نه‌چندان صادقانه» دولت پیرامون برگزیت، او را دلسرد کرده است. رهبر حزب محافظه‌کار هنوز نتوانسته خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را عملی کند؛ بنابراین او گفته که برای پایان دادن به این وضع «رخوت» باید انتخابات زودهنگام برگزار شود. شاید افزایش شمار نمایندگان حزب محافظه‌کار کمک خوبی به جانسون برساند، اما انتخابات زودهنگام خطرهایی نیز برای نخست وزیر و حزبش دارد.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
گویی آب از آب تکان نخورده و هیچ اتفاقی نیفتاده و آمریکا و انگلیس جنایت و خیانتی نکرده‌اند که اینچنین مورد اعتماد شاه ایران هستند. کسانی که دشمنی آمریکا و انگلیس با ایران را به خاطر انقلاب و بعد از تسخیر لانه جاسوسی می‌دانند یا نادانند یا ناباب. دانشجویان به باز شدن پای انگلیس و آمریکا به ایران معترض بودند. وجود شما آن قدر گرامى و عزیز بود که در قدوم شما سه نفر از بهترین جوانان این کشور یعنى دانشجویان دانشگاه را قربانى کردند». تقلای بیهوده لیبرالهای سیه روست که می‌خواهند چهره شیطان بزرگ را بزک کنند وگرنه تاریخ ما گویای چهره پلید آمریکاست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
گویی آب از آب تکان نخورده و هیچ اتفاقی نیفتاده و آمریکا و انگلیس جنایت و خیانتی نکرده‌اند که اینچنین مورد اعتماد شاه ایران هستند. کسانی که دشمنی آمریکا و انگلیس با ایران را به خاطر انقلاب و بعد از تسخیر لانه جاسوسی می‌دانند یا نادانند یا ناباب. چه روزی برای انتقام از مردم مظلوم ایران، بهتر از ۱۶ آذر ۳۲ و چه قشری آزاردهنده‌تر از دانشجوها برای حکومت خودکامه پهلوی. دانشجویان به باز شدن پای انگلیس و آمریکا به ایران معترض بودند. وجود شما آن قدر گرامی و عزیز بود که در قدوم شما سه نفر از بهترین جوانان این کشور یعنی دانشجویان دانشگاه را قربانی کردند».
فارسفارس5 روز قبل
* جنبش دانشجویی، یاری‌گر انقلاب اسلامیپس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به اینکه جامعه ایران درگیر اتفاقات متعددی شد، جنبش دانشجویی نیز به تبع آن وارد مراحل گوناگونی گردید؛ جنبش دانشجویی پس از انقلاب اسلامی را می‌توان رفیق جامعه مدنی و شریک جامعه سیاسی معرفی کرد که آرمان‌های خود را در آرمان‌های انقلاب اسلامی تحقق یافته می‌دید و بر همین اساس بود که دانشجویان که غالبا عضو انجمن‌های اسلامی دانشجویان بودند، از همان ماه‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس و حضور در نهادهای مختلف مردمی و انقلابی را در دستور کار خود قرار می‌دهند و در مجموعه‌هایی از قبیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی، جهاد دانشگاهی و … نقش موثری ایفا می‌کنند. لیبرالیسم در ایران در دامن روشنفکری دینی رشد یافته و سوار بر دوش جنبش دانشجویی، خصوصا با تحرک وسیع دفتر تحکیم وحدت، گسترش یافت. این بخش از جریان دانشجویی در اسفندماه سال ۱۳۸۳ دیدگاه‌ها و تفکراتشان را در قالب «سند گفتمان جنبش دانشجویی مسلمان» منتشر کردند. پس از آن مواضع روشنگر و ذیل گفتمان انقلاب اسلامی جنبش دانشجویی مسلمان از تجمع و بیانیه و دیدار با مسئولان و درخواست از آنها باعث شد تا بررسی معاهده‌ی FATF در مجلس شورای اسلامی به تعویق بیافتد و رهبر انقلاب نیز در سخنرانی خود در سالروز رحلت حضرت امام (ره) سخنانی صریحی به این روشنگری جریان جنبش دانشجویی بیافزاید. * جریان دانشجویی همچنان پای کار گفتمان انقلاب اسلامیدر حالی جنبش دانشجویی همچنان با قدرت پای گفتمان انقلاب اسلامی ایستاده است و مولفه‌های این گفتمان را در میدان عمل جلو می‌برد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
آقای مدرس هم گفتند: «آن یک رأی خودم به خودم چه شد؟ من که خودم به خودم رأی داده‌ام. در آن دیدار آقای مدرس با پهلوی صحبت زیادی می‌کنند و به او می‌گویند: «اگر شما دست از انگلیسی‌ها بردارید من به شما می‌چسبم.»، اما رضاشاه در جواب می‌گوید: «نمی‌توانم قول داده‌ام.» بعد هم دستش را به شانه آقای مدرس می‌زند و می‌گوید: «آقای مدرس! گفته می‌شود شهید آیت‌الله مدرس به‌خاطر هوش و ذکاوتش و خلأ قدرت مرکزی خود قصد شاه شدن داشته است. پدر شهید مدرس آنجا تدریس می‌کردند تا اینکه با خان ده دعوایشان می‌شود، چون او یک ترکه به آقای مدرس زده بود. منزل شهید مدرس کجا واقع شده بود؟ منزل شهید مدرس در خیابان چهارراه سرچشمه، خیابان ری، کوچه میرزا محمود وزیر، کوچه نصیرالدوله بود که یک در هم در کوچه همجوارش داشت که امروزه نام آن کوچه مدرس شده است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
این در حالی‌ست آینده این پیمان نظامی، در شک و تردید قرار گرفته است. پیمان ناتو در ابتدا برای مقابله با نیروی نظامی روسیه شکل گرفت، اما صعود چین به اریکه قدرت، موازنه قدرت نظامی در جهان را تغییر داده است. هزینه‌های دفاعیدر آخرین نشست ناتو در ژوییه ۲۰۱۸، اختلاف بر سر هزینه‌های دفاعی ناتو بر کل نشست سایه افکنده بود. ترامپ در نشست ناتو در لندن، بار دیگر بر نظر خود پافشاری خواهد کرد. مقامات ناتو این فرصت را در نشست لندن خواهند داشت تا تشکیل «ستاد فرماندهی فضایی» ناتو را به طور رسمی اعلام کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
پیمان ناتو در ابتدا برای مقابله با نیروی نظامی روسیه شکل گرفت، اما صعود چین به اریکه قدرت، موازنه قدرت نظامی در جهان را تغییر داده است. مقامات شرکت کننده در نشستسران ۲۹ کشور عضو ناتو در نشست کنونی شرکت کردند. هزینه‌های دفاعیدر آخرین نشست ناتو در ژوییه ۲۰۱۸، اختلاف بر سر هزینه‌های دفاعی ناتو بر کل نشست سایه افکنده بود. ترامپ در نشست ناتو در لندن، بار دیگر بر نظر خود پافشاری خواهد کرد. مقامات ناتو این فرصت را در نشست لندن خواهند داشت تا تشکیل «ستاد فرماندهی فضایی» ناتو را به طور رسمی اعلام کنند.
فارسفارس1 هفته قبل
نماینده مردم شیراز در مجلس، عدم اصلاح مصرف سوخت را موجب شکاف و نابرابری بیشتر در جامعه دانست و گفت: در فضای فعلی، افراد مرفه ۲۱ برابر بیشتر از اقشار ضعیف جامعه از یارانه انرژی پنهان استفاده می‌کنند. وی افزود: کسی که چند اتومبیل و ویلا و امکانات آن‌چنانی دارد قطعا مصرف سوخت بیشتری نسبت به سایر اقشار جامعه دارد اما همین فرد ۲۱ برابر بیشتر از افراد عادی و ضعیف جامعه از یارانه انرژی استفاده می‌کند. وی افزود: ضمن قاچاق و عدم عدالت در استفاده از یارانه انرژی، مسئله دیگر سیر افزایش مصرف بنزین در کشور است که روزبه‌روز با افزایش خودروها بیشتر می‌شود و این مسئله نیز دلیلی بود برای اصلاح مصرف سوخت. به گفته اکبری، مجلس در خصوص نحوه اجرای اصلاح مصرف سوخت دچار تسامح شد. لذا از مسئولان قضایی استان تقاضا داریم با تسامح و مدارا با افراد عادی دستگیر شده برخورد کند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
امروز، دهم آذر، ۸۲ سال از شهادت «سید حسن قمشه‌ای اسفه‌ای» مشهور به «مدرس» که نسبش با ۳۱ واسطه به حضرت امام حسن مجتبی (ع) می‌رسید، می‌گذرد. روایت‌هایی که در این نوشته به نقل از شهید آیت‌الله مدرس آورده‌شده، برگرفته از کتاب «زرد» به قلم خود ایشان است. سال‌ها بعد، نوه آیت‌الله مدرس بخش‌هایی از این کتاب را در قالب کتابی به نام «مرد روزگاران» ارائه کرد. وظایف سنگین نمایندگی مجلس اما باعث نشد آیت‌الله مدرس از مسئولیت‌های ذاتی‌اش غافل شود. آیت‌الله مدرس در این مدرسه، شاگردانی مانند آیت‌الله حاج میرزا ابوالحسن شعرانی، آیت‌الله سید مرتضی پسندیده (برادر بزرگ‌تر امام خمینی (ره))، شیخ محمد علی لواسانی، مهدی الهی قمشه‌ای، بدیع‌الزمان فروزانفر و … را تربیت کرد.

چیزهایی که از شهید آیت‌الله مدرس نمی‌دانید

5+
الفالف1 هفته قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
گوهر وارتانیان همسر گئورگ وارتانیان جاسوس مشهور شوروی در ایران است. البته گئورگ وارتانیان در کنار فرا گرفتن اصول کاری خود، آموزش‌های فراوانی را به دیگر افراد می‌داد. این آشنایی باعث شد گئورگ او را به استخدام سازمان جاسوسی شوروی در آورد و در نهایت سال ۱۹۴۶ با یکدیگر ازدواج کنند. گئورگ وارتانیان اوضاع آن روزهای تهران را این‌گونه توصیف می‌کند: " شهر پر از پناهجویان ثروتمند اروپایی بود که از ترس جنگ به تهران آمده بودند. حدود ۳۰هزار آلمانی در ایران بودند و عوامل جاسوسی نازی در میان آنها پنهان شده بودند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
گوهر وارطانیان مأمور اطلاعاتی مشهور و افسانه‌ای سرویس اطلاعات شوروی سابق که مانع ترور رهبران شوروی، انگلیس و آمریکا توسط آلمان‎ نازی در ایران شده بود روز دوشنبه در ۹۳ سالگی از دنیا رفت. خبرگزاری ایرنا: گوهر وارطانیان مأمور اطلاعاتی مشهور و افسانه‌ای سرویس اطلاعات شوروی سابق که مانع ترور رهبران شوروی، انگلیس و آمریکا توسط آلمان‎ نازی در ایران شده بود روز دوشنبه در ۹۳ سالگی از دنیا رفت. وی در سن ۱۶ سالگی به گروه ضد فاشیسم شوروی پیوست و با همسر آینده خود یعنی گئورگ وارطانیان که سرهنگ اتحاد جماهیر شوروی بود آشنا شد. او در ماه فوریه سال ۱۹۴۰ گروهی از عوامل اطلاعاتی شوروی را گردهم آورد و با ایوان آقایانس افسر اطلاعاتی شوروی مقیم تهران ارتباط داشت. گروه وارطانیان در مجموع ۴۰۰ عامل آلمان در بین ایرانیان را کشف کرد و بسیاری از آن‌ها پس از اشغال ایران توسط متفقین به شوروی منتقل شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
حتی در زمان حمله مغولان به ایران نیز اگرچه اموال و گنجینه‌های حرم امام رضا (ع) به غارت رفت اما اطلاعاتی از تخریب آن گزارش نشده است. ۱۰ فروردین ۱۲۹۱ نظامیان روس مستقر در مشهد بارگاه حضرت امام رضا (ع) را به توپ بستند. نیروهای نظامی روسیه در قالب قزاقخانه از زمان ناصرالدین شاه در ایران حضور داشته و مدت چند دهه مهم‌ترین نیروی نظامی ایران بودند. همین مسئله موجب شد تا قزاقان روسی در شهرهای مختلف جنایاتی را مرتکب شوند و در مشهد نیز حرم مطهر امام هستم را به توپ بستند. به توپ بستن گنبد حرم امام رضا (ع) توسط قوای قزاقحادثه دوم که به واقعه مسجد گوهرشاد معروف است در زمان رضاشاه رخ داد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
حتی در زمان حمله مغولان به ایران نیز اگرچه اموال و گنجینه‌های حرم امام رضا (ع) به غارت رفت اما گزارشی از تخریب آن گزارش نشده است. ۱۰ فروردین ۱۲۹۱ نظامیان روس مستقر در مشهد بارگاه حضرت امام رضا (ع) را به توپ بستند. نیروهای نظامی روسیه در قالب قزاقخانه از زمان ناصرالدین شاه در ایران حضور داشته و مدت چند دهه مهم‌ترین نیروی نظامی ایران بودند. همین مسئله موجب شد تا قزاقان روسی در شهرهای مختلف جنایاتی را مرتکب شوند و در مشهد نیز حرم مطهر امام هستم را به توپ بستند. به توپ بستن گنبد حرم امام رضا (ع) توسط قوای قزاقحادثه دوم که به واقعه مسجد گوهرشاد معروف است در زمان رضاشاه رخ داد.
تابناکتابناک2 هفته قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی چهارمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی چهارمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۴ آذر ۱۲۲۳، زادروز کارل بنز است؛ مردی که جزو بزرگ ‌ترین پیشگامان صنعت خودرو است. در واقع، قیمت پیشنهادی بانک کارگشایی تقریبا نزدیک به ارزش واقعی سکه بود و حبابی نداشت.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
آمار رسمی درباره تعداد این کودکان منتشر نشده اما برخی منابع می‌گویند که سه کودک روز پنجشنبه به دولت انگلیس تحویل داده شده است. سازمان خیریه «کودکان را نجات دهید» ماه گذشته گزارشی درباره وجود دستکم ۶۰ کودک انگلیسی در شمال شرق سوریه منتشر کرد. اینک دولت انگلیس مدعی است که برای نجات جان کودکان یتیم داعش تصمیم بشر دوستانه‌ای را اتخاذ کرده است. یک سخنگوی سازمان خیریه «کودکان را نجات دهید» از دولت انگلیس خواست تا تمامی ۶۰ یتیم انگلیسی سرگردان در سوریه را به این کشور برگرداند. اینک بایستی منتظر ماند و دید اقدام جدید انگلیس در آستانه برگزاری اجلاس ناتو یک ژست سیاسی است یا برای انتقال سایر کودکان یتیم سوریه برنامه ریزی کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینکه بصیرت مردم ایران در برهه‌های زمانی مختلف بی‌نظیر بوده است، اظهار کرد: امروز مردم ما بصیرت لازم را دارند و ما این موضوع را در رفتار مردم در مقابل فتنه‌ها می‌بینیم. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه بسیج یک گفتمان است خاطرنشان کرد: همه منظومه‌های درون انقلاب در بسیج تعریف می‌شود و به معنای واقعی کلمه این تفکر یعنی پشتیبانی و مروج همه خوبی‌ها. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان ادامه داد: افرادی که در اغتشاشات اخیر آلت دست دشمن شده بودند اندک‌ بودند که همین تعداد اندک نیز چون با فرهنگ بسیجی فاصله دارند دچار این اتفاق شدند. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینکه امروز هرجا که مشکل هست، خلأ تفکر بسیجی را نیز شاهد هستیم خاطرنشان کرد: تفکر بسیجی در سطح جهان هر روز در حال گسترش است. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینکه کتاب «قحطی بزرگ در ایران» توسط سفارت انگلیس از سطح کتابفروشی‌های کشور جمع شد، گفت: دشمنان امروز نیز برنامه‌ریزی می‌کنند و تلاش می‌کنند که ثروت ما را به یغما ببرند.
فارسفارس2 هفته قبل
معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه دشمنان در فتنه اخیر می‌خواستند امنیت کشور را به خطر بیندازند، گفت: همه نقشه‌ها با بصیرت مردم نقش بر آب شد. وی از برخی افراد که تریبون و رسانه دارند اما تفکر بسیج را ترویج نمی‌کنند گلایه کرد و در ادامه افزود: اگر تفکر بسیجی گسترش یابد، بسیاری از مشکلات امروز حل خواهد شد و دشمنان دیگر توانی نخواهند داشت. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینکه امروز هرجا که مشکل هست، خلأ تفکر بسیجی را نیز شاهد هستیم خاطرنشان کرد: تفکر بسیجی در سطح جهان هر روز در حال گسترش است. وی با بیان اینکه دشمن از ما در حوزه‌های مختلف سیلی‌ خورده است گفت: اگر در دفاع مقدس پیروز شدیم، رمز آن در تفکر بسیجی است. وی با بیان اینکه اگر مسؤولان ما تفکر بسیجی به معنای واقعی داشته باشند، تحریم‌ها و توطئه‌ها کمترین میزان مشکل را به وجود می‌آورد ادامه داد: مشکل ما این است که برخی از مدیران تفکر بسیجی ندارند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
سفارت انگلیس در طرابلس از سقوط یک فروند پهپاد متعلق به نیروی هوایی این کشور در خاک لیبی خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، این سفارتخانه اعلام کرد، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین متعلق به نیروی هوایی ایتالیا در منطقه «ترهونه» واقع در جنوب شرق طرابلس سقوط کرد. سفارت ایتالیا در طرابلس افزود، این پهپاد در حین انجام ماموریت حمایت از عملیات دریای امن سقوط کرد و تحقیقات به منظور تشخیص علل وقوع این حادثه ادامه دارد. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

سفارت انگلیس
دولت انگلیس