سفر رئیس جمهوری

سفر رئیس جمهوری

ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
ساعت۲۴- رفتارهای تحریک‌آمیز و اظهارات خصمانه مقامات انگلیس علیه تهران حاکی از این است که انگلیسی‌ها این روزها به دنبال جلب رضایت ترامپ به هر قیمتی هستند. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس چهره مورد علاقه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دومنیک راب وزیر خارجه وی ظاهرا جلب رضایت کاخ سفید را در اولویت‌های ویژه‌ خود قرار داده‌اند. در راستای جلب رضایت آمریکا اخیرا مسوولین انگلیس رفتارها و اظهاراتی علیه تهران داشته‌اند. یک ربع بعد آزاد شد.» دومنیک راب اعلام کرد که حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در اعتراض به بازداشت سفیر انگلیس در تهران، به وزارت امور خارجه انگلیس احضار شده است. مهرماه امسال به دنبال حمله حوثی‌های یمن به مواضع نفتی آرامکو در عربستان انگلیس همسو با آمریکا ایران را متهم کرد.
ایرناایرنا4 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس چهره مورد علاقه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دومنیک راب وزیر خارجه وی ظاهرا جلب رضایت کاخ سفید را در اولویت‌های ویژه‌ خود قرار داده‌اند. در راستای جلب رضایت آمریکا اخیرا مسوولین انگلیس رفتارها و اظهاراتی علیه تهران داشته‌اند. وقتی پلیس به من گفت یک فرد خارجی را دستگیر که مدعی است سفیر بریتانیا است من گفتم امکان ندارد. یک ربع بعد آزاد شد.» دومنیک راب اعلام کرد که حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در اعتراض به بازداشت سفیر انگلیس در تهران، به وزارت امور خارجه انگلیس احضار شده است. مهرماه امسال به دنبال حمله حوثی‌های یمن به مواضع نفتی آرامکو در عربستان انگلیس همسو با آمریکا ایران را متهم کرد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اسکندر مؤمنی در رأس هیأتی برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات چینی وارد این کشور شد. دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه به دعوت وزیر امنیت عمومی چین به این کشور سفر کرده و با اشاره به تعامل نزدیک تهران و پکن در زمینه‌های مختلف، اظهار کرد: دو کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر دارای دیدگاه مشترکی هستند و این دیدگاه مشترک، زمینه همکاری‌های نزدیک را فراهم کرده است. وی با اشاره به اهداف سفر خود به چین، گفت: توسعه همکاری‌های دوجانبه و تبادل تجربیات در زمینه مبارزه با موادمخدر، دیدار با وزیر امنیت عمومی و رئیس کمیسیون ملی مبارزه با موادمخدر چین و بازدیدهایی از بخشهای درمان معتادان و گمرک این کشور از جمله اهداف این سفر است. دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مبارزه با مواد مخدر میان دو کشور گفت: در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به چین، توافقی در زمینه مبارزه با موادمخدر با هدف افزایش همکاری‌ها با این کشور امضا شده است که در این چند روز عملیاتی کردن آن توافق‌نامه پیگیری خواهد شد. وی متذکر شد: در این سفر همکاری‌های دو کشور را در حوزه‌های مختلف مبارزه با موادمخدر اعم از مقابله، درمان، کاهش آسیب و پیشگیری در سطوح دیپلماسی منطقه‌ای و بین‌المللی تقویت خواهیم کرد.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نوذری اظهار داشت: سفر رئیس جمهوری به استان ایلام که قرار بود این هفته انجام شود، به زمان دیگری موکول شد. معاون سیاسی استاندار ایلام تصریح کرد: این سفر در آینده نزدیک انجام خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «فئودور لوکیانوف» مدیر بنیاد توسعه و پشتیبانی باشگاه مباحثات بین‌المللی «والدای» روسیه در مصاحبه با خبرگزاری «تاس» چنین ابراز عقیده کرد که سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به پایتخت سوریه در شرایط بی‌ثباتی و تنش فزاینده کنونی در منطقه خاورمیانه، اعتماد به نفس کامل رهبر روسیه به مواضع خود ​​را نشان می‌دهد. این کارشناس تأکید کرد که دیدارها در سطوح عالی همیشه از قبل برنامه‌ریزی و آماده می‌شوند، ولی همزمانی سفر ولادیمیر پوتین به سوریه در شرایط تنش فزاینده در منطقه تأثیر بسیار خوب و «قابل توجهی» دارد. لوکیانوف با اشاره به حضور نظامی قابل توجه روسیه در خاک سوریه، دخالت این کشور در فرایندهای مختلف در منطقه، اعم از حل‌وفصل اوضاع در لیبی و ابتکارعمل ایجاد یک ساختار امنیتی جمعی در منطقه خلیج فارس، توضیح داد: «روسیه روابط پیچیده‌ای با کشورهای منطقه دارد، در ارتباط بسیار نزدیکی با دو کشور مهم منطقه، یعنی ایران و ترکیه است. طبیعتا، روسیه نمی‌تواند از آنچه در آنجا رخ می‌دهد، دور بماند، البته این‌که چه‌کاری در این زمینه انجام خواهد داد، مسئله‌ای جداگانه است. به‌رغم آنچه طی روزهای اخیر دیده می‌شود، روسیه به‌خلاف سایرین، مانند یک دژ باثبات و ضامن صلح و آرامش به‌نظر می‌رسد.» وی یکی از دستاورد مهم سیاسی و دیپلماتیک روسیه را این مسئله دانست که مسکو روابط کاری خود را با تمامی طرفین، حتی با نیروهای متخاصم حفظ می‌کند و افزود: «جالب است که این برخورد بسیار غیرمعمول و در عین حال با موفقیت همراه بوده است و باید ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد، وقتی وخامت اوضاع در منطقه بیشتر شود.» انتهای پیام/+
ایسناایسنا1 هفته قبل
نهاد ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد، در پی انتشار اخبار سفر رئیس جمهوری روسیه به سوریه، توییتر حساب کاربری این نهاد را رسما بست و این نهاد یک حساب کاربری دیگری راه‌اندازی کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نهاد ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد: توییتر حساب کاربری نهاد ریاست جمهوری سوریه را بارها پیش از این مسدود کرده بود و در جریان انتشار اخبار سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به دمشق بدون هیچ گونه توجیهی به طور کامل آن را بست و یک حساب کاربری دیگر روی سایت راه‌اندازی شده است. خبرگزاری اینترفاکس روسیه اعلام کرد، پوتین در نخستین سفر خود به دمشق از زمان وقوع درگیری‌ها در این کشور از ۹ سال پیش، با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری روسیه گفت، پوتین بدون برنامه‌ریزی قبلی وارد دمشق شده و با اسد در مقر نیروهای مسلح روسیه در سوریه دیدار کرد. وی به روزنامه‌نگاران گفت، پوتین از فرودگاه به مقر نیروهای مسلح روسیه در سوریه رفت و دو طرف در این دیدار در جریان گزارش‌های نظامی پیرامون اوضاع مناطق مختلف سوریه قرار گرفتند.
فارسفارس1 هفته قبل
همچنین در هفته چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در روز ۱۴ آبان، چهار پروژه با سرمایه‌گذاری ۴۹۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید. بهره‌برداری ۲۸ پروژه در بخش پست‌ها و خطوط انتقال برق در ۱۰ استان کشور با سرمایه‌گذاری ۹۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم از دستاوردهای پویش در پایان ایستگاه دهم بوده است. بهره‌برداری هشت تصفیه‌خانه فاضلاب با پوشش ۳۲۰ هزار نفر در پنج استان کشور با سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد تومان و پنج تصفیه‌خانه آب با پوشش ۵۱۳ هزار نفر در چهار استان کشور با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان، دیگر دستاوردهای پویش در پایان هفته دهم به‌شمار می‌رود. در این ۱۰هفته همچنین ۱۳ پروژه در بخش خطوط آبرسانی شهری، سیستم بازچرخانی و سامانه گندزدایی در پنج استان کشور با سرمایه‌گذاری ۲۲۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید. این پویش تاکنون در ۱۸ استان کشور با هدف بهره‌برداری از ۲۲۷ پروژه تا پایان سال جاری برنامه‌ریزی و عملیاتی شده، با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان ادامه خواهد یافت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سمنان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان از روند رو به جلو تکمیل بزرگترین پارک‌موزه نیمه شرقی کشور در سمنان خبر داد و گفت: طرح سنگر جهادسازندگی در این پروژه بزرگ ملی در حال تکمیل است. سرهنگ محمد حسن سلامی در نشست هیات مدیره مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس اظهار کرد: سنگر جهاد پارک موزه دفاع مقدس تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی با اشاره به لزوم تکمیل مسیر دسترسی به این پارک موزه گفت: انتظار می‌رود شهرداری و دیگر دستگاه‌های متولی برای ساخت بلوار دفاع مقدس و تکمیل مسیر منتهی به پارک موزه دفاع مقدس استان اقدام کنند. سرهنگ سلامی با ابراز رضایت از تعامل و همکاری شهرداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی در روند ساخت پارک موزه دفاع مقدس گفت: خوشبختانه دستگاه‌های اجرایی همکاری مطلوبی در این بخش دارند. وی با بیان اینکه دیوارکشی پارک موزه دفاع مقدس بر عهده شهرداری سمنان است خاطرنشان کرد: دیوارکشی پارک‌موزه به ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که باید از سوی شهرداری تامین و اجرایی شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان شمالی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی از موافقت کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان برای ایجاد پنج ناحیه صنعتی در شهرستان‌های راز و جرگلان، اسفراین، فاروج، مانه و سملقان خبر داد. محمود قنبری با اعلام این خبر افزود: ایجاد این نواحی صنعتی در سفر رئیس جمهوری به استان در تیر ماه امسال تفاهم شده بود. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، قنبری گفت: مطالعات کار انجام شده‌ است و بعد از تصویب در شورای برنامه ریزی استان عملیات اجرایی احداث شهرک‌ها آغاز می‌شود. انتهای پیام
ایرناایرنا2 هفته قبل
استاندار اردبیل همچنین گفت: در بخش‌های مختلف راه، راه آهن و توسعه طرح‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل بیش از ۲۹۰ هزار میلیارد ریال منابع اعتباری تعریف شد. استاندار اردبیل اجرای سالانه ۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان و نیز تکمیل مابقی طرح شبکه ۴۵ هزار هکتاری آبیاری نوین در پایایب سد خداآفرین را از جمله دستاوردهای سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل ذکر کرد. اکبر بهنامجو افزود: در نشست مشترک با معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان در استان اردبیل، ظرفیت‌های استان اردبیل و مناطق مختلف برای مکان یابی شهرک مشترک صنعتی بررسی و در نهایت محل ایجاد این شهرک در شهرستان پارس آباد تعیین شد. امضای چندین تفاهم نامه بین استانداری اردبیل و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و بانک‌ها برای اجرای طرح‌های اقتصادی و عمرانی در این سفر نیز دور نمایی امیدبخش از توسعه و رونق اقتصادی در استان اردبیل ایجاد کرده است. در روزها و ماه‌های آینده با پیگیری جزییات تصمیم‌ها و مصوبه‌های دومین سفر هیات دولت به استان اردبیل، نتایج این سفر افقی روشن‌تر در آینده اقتصادی استان اردبیل خواهد گشود.
ایرناایرنا2 هفته قبل
در جریان سفر یک روزه حجت‌ الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به استان اردبیل، بیمارستان ١۶٠ تختخوابی شهدای پارس آباد مغان و مرکز تروما و سوانح سوختگی بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل به عنوان دو پروژه مهم بخش درمان این استان بهره‌برداری شد. همچنین در جریان سفر رئیس جمهوری به اردبیل، مرکز ترومای اردبیل با ۱۲۰ تحت بیمارستانی که قابلیت افزایش تا ۱۶۰ تخت بستری را دارد، به بهره‌برداری ‌رسید. همچنین در جریان سفر رییس جمهوری به اردبیل توسعه بخش اورژانس بیمارستان ولی‌عصر شهرستان مشگین‌شهر با ۳۰ تخت به بهره برداری ‌رسید. در بخش زیرساخت‌های بهداشتی استان اردبیل نیز، در جریان سفر رییس جمهوری، خانه بهداشت روستای خیارک اردبیل و نورمحمد کندی پارس‌آباد بهره‌برداری ‌شد. علاوه بر افتتاح طرح‌های مهم حوزه سلامت و بهداشت استان اردبیل در جریان سفر رییس جمهوری، عملیات اجرایی فاز اول بیمارستان یکهزار تختخوابی شهر اردبیل با ۵۴۰ تخت در محل سایت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان آغاز ‌شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، همزمان با سفر رئیس‌جمهور به اردبیل برنامه‌ها و پروژه‌های استان در حوزه‌های مختلف آماده بهره‌برداری است. ۸ پروژه در حوزه تاسیسات گردشگری استان اردبیل به بهره‌برداری می‌رسدنادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از بهره‌برداری ۸ پروژه در حوزه تاسیسات گردشگری در استان اردبیل با اعتباری در حدود یک هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال خبر داد و اظهار داشت: توسعه پروژه‌های گردشگری در استان به عنوان یک اولویت اساسی مطرح است. افتتاح ۱۸ پروژه آبخیزداری و منابع طبیعی در سفر رئیس جمهور به اردبیلمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل نیز گفت: ۱۸ پروژه آبخیزداری و منابع طبیعی همزمان با سفر رئیس جمهور به استان اردبیل افتتاح می‌شود که در این زمینه ۱۳۰ هزار میلیون ریال در نظر گرفته شده که بدون شک در توسعه استان اردبیل مبنای کار است. بیمارستان ترومای اردبیل با سفر رئیس‌جمهور افتتاح می‌شودرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز گفت: بیمارستان ترومای اردبیل و پارس‌آباد همزمان با رئیس‌جمهوری به استان و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح و به بهره برداری می‌رسد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: تعداد تخت‌های درمانی استان به مدد بهره‌برداری از این پروژه‌ها افزایش خواهد داشت.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، به نقل از روابط عمومی استانداری، اکبر بهنام‌جو با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان اردبیل اظهار داشت: این سفر یک‌روزه و با هدف اجرایی و افتتاح و آغاز اجرای طرح‌های مهم اقتصادی انجام می‌شود که به‌دلیل برودت هوا دیدار مردمی با رئیس جمهوری برگزار نمی‌شود. وی گفت: در سفر رئیس جمهوری کامیون‌سازی مشگین‌شهر، سد احمدبیگلو، بیمارستان پارس آباد بیمارستان اردبیل، کارخانجات نساجی و فاز دوم نئوپان خلخال افتتاح می‌شود. بهره‌برداری از ۹۳ طرح عمرانی در سفر رئیس جمهوری به اردبیلمعاون امور عمرانی استاندار اردبیل نیز گفت: ۹۳ طرح عمرانی با اعتبار ۲۰ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال در شهرها و بخش‌های مختلف این استان در سفر رییس جمهوری بهره‌برداری می‌شود. فرزاد قلندری افزود: افتتاح ترومای بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل، سد و پایاب احمد بیگلو، پل معلق شیشه‌ای هیر اردبیل، راه چهار خطه اردبیل- سرچم، چاده چهاربانده اردبیل-مشگین شهر و رضی - امیرکندی به‌طول ۵۰ کیلومتر، آب‌گیری سد بفراجرد خلخال، ترمینال فرودگاه اردبیل از جمله پروژه‌های شاخص عمرانی است که در سفر رئیس جمهور افتتاح می‌شود. بهره‌برداری از ۵۰ طرح اشتغال‌زا در استان اردبیلمعاون اقتصادی استاندار اردبیل نیز گفت: ۵۰ طرح اقتصادی با اشتغال‌زایی چهار هزار و ۳۹۵ نفر در سفر رئیس جمهور به این استان بهره‌برداری می‌‌رسد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/اردبیل استاندار اردبیل گفت: سفر رئیس جمهور به استان اردبیل یک روزه و با هدف اجرایی و افتتاح و آغاز اجرای طرح‌های مهم عمرانی و اقتصادی است که ده‌ها طرح عمرانی در این استان به بهره‌برداری می‌رسد. رئیس شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: در بحث اجرای راه آهن نیز توانسته‌ایم کسری اعتبار با توجه به افزایش قیمت‌ها را از طریق کمک‌های دولت تامین کنیم. وی اظهار کرد: در سفر رئیس جمهوری کامیون‌سازی مشگین شهر، سد احمدبیگلو، بیمارستان پارس‌آباد، بیمارستان اردبیل، کارخانجات نساجی و فاز دوم نئوپان خلخال افتتاح می‌شود. استاندار اردبیل تصریح کرد: در شهرستان گرمی هم پروژه‌هایی چون شیرآلات و جاده‌ها و دریاچه گیلارلو از جمله پروژه‌های افتتاحی در سفر رئیس جمهوری خواهد بود. بهنامجو گفت: در شمال استان در بخش گلخانه تا سال گذشته ۱۲ هکتار گلخانه داشتیم که در حال حاضر شهرک گلخانه‌ای ۱۵۰۰ هکتاری انقلابی در این خصوص در شمال استان ایجاد کرده است.
فارسفارس2 هفته قبل
استاندار اردبیل گفت: سفر یک‌روزه رئیس جمهور به اردبیل با هدف اجرایی و افتتاح و آغاز اجرای طرح‌های مهم اقتصادی انجام می‌شود که به‌دلیل برودت هوا دیدار مردمی با رئیس جمهوری برگزار نخواهد شد. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، اکبر بهنام‌جو با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان اردبیل اظهار کرد: این سفر یک‌روزه و با هدف اجرایی و افتتاح و آغاز اجرای طرح‌های مهم اقتصادی انجام می‌شود که به‌دلیل برودت هوا دیدار مردمی با رئیس جمهوری برگزار نمی‌شود. وی گفت: در سفر رئیس جمهوری کامیون‌سازی مشگین‌شهر، سد احمدبیگلو، بیمارستان پارس آباد بیمارستان اردبیل، کارخانجات نساجی و فاز دوم نئوپان خلخال افتتاح می‌شود. بهره‌برداری از ۹۳طرح عمرانی در سفر رئیس جمهوری به اردبیلمعاون امور عمرانی استاندار اردبیل نیز گفت: ۹۳ طرح عمرانی با اعتبار ۲۰ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال در شهرها و بخش‌های مختلف این استان در سفر رییس جمهوری بهره‌برداری می‌شود. بهره‌برداری از ۵۰طرح اشتغال‌زا در استان اردبیلمعاون اقتصادی استاندار اردبیل نیز گفت: ۵۰ طرح اقتصادی با اشتغال‌زایی چهار هزار و ۳۹۵ نفر در سفر رییس‌جمهوری به این استان بهره‌برداری می‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/البرز رئیس شورای اسلامی شهر کرج در آستانه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه به استان البرز برای افتتاح پروژه متروی شهر هشتگرد، با نگارش نامه‌ای، به بیان محورهایی از مطالبات کلان مدیریت شهری این کلانشهر از دولت پرداخت. همچنین می‌توان واگذاری ادامه احداث پروژه به بخش خصوصی و واگذاری سود حاصل از اخذ عوارض تردد به پیمانکار در مدت‌زمان معین جهت تضمین بازگشت اصل و سود مبلغ سرمایه‌گذاری شده را امکان‌سنجی کرد که این مهم نیز با مساعدت و نظر موافق دولت محترم قابل انجام است. شهرداری کرج در سال‌های قبل و به‌منظور تأمین نقدینگی مورد جهت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی و خدماتی تسهیلاتی را از بانک شهر دریافت گردیده که اکنون پرداخت اصل و سود آن‌ها فشار مضاعفی را به خزانه شهر وارده آورده، به‌ویژه در شرایط تحریم‌های ظالمانه قرار داریم. در پایان از بذل عنایت و توجه حضرت‌عالی صمیمانه قدردانی نموده و امیدواریم با رفع موارد فوق‌الذکر که از مطالبات کلان مدیریت شهری کرج از دولت محترم به شمار می‌رود، زمینه رضایتمندی مضاعف البرزنشینان از خدمات دولت‌های یازدهم و دوازدهم فراهم آید. اکبر سلیم نژادریاست شورای اسلامی شهر کرج۹ دی ۱۳۹۸انتهای پیام
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/البرز تشکل‌های دانشجویی دانشگاه خوارزمی در آستانه سفر رئیس جمهوری به البرز برای افتتاح مترو شهر جدید هشتگرد، با انتشار یک بیانیه انتقاد خود را نسبت به محروم شدن این دانشگاه از داشتن یک ایستگاه در خط گلشهر-هشتگرد اعلام کردند. نیک مستحضرید که دانشگاه خوارزمی دارای ارتباط مستمر با واحد تهران، قطب علمی و بزرگترین دانشگاه استان البرز به حساب می‌آید که به دلایل بومی گزینی روزانه دارای هزاران سفر بین دو کلانشهر تهران و کرج است. با چنین ضرورتی در همان سال‌های ابتدایی مطرح شدن طرح مترو، دانشجویان پای مطالبه ایستگاه مترو خوارزمی ایستادند تا نهایتا وعده ایستگاه خوارزمی به ایشان داده و قراردادی نیز بسته شد. اکنون ما تمام دانشجویان دانشگاه خوارزمی تنها یک مطالبه داریم یکصدا فریاد مترو سر خواهیم داد و تا رسیدن به ایستگاه خوارزمی از نفس نمی‌ایستیم. از جنابعالی نیز جدا خواهشمندیم به این فریادها توجه کرده و مقدمات ایستگاه مترو خوارزمی را فراهم بفرمایید.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
برخی منابع پارلمانی عراق اعلام کردند که «برهم صالح» رییس جمهوری امروز به بغداد بازگشته و وظایف و مسوولیت‌های خود را از سر می‌گیرد. برخی منابع پارلمانی عراق اعلام کردند که «برهم صالح» رییس جمهوری امروز به بغداد باز گشته و وظایف و مسوولیت‌های خود را از سر می‌گیرد. هم چنین امروز چند نماینده مجلس عراق خبر دادند که فراکسیون «البناء» (سازندگی) به زودی و در هفته جاری گزینه جدیدی برای سمت نخست وزیری به رییس جمهوری معرفی خواهد کرد. «جاسم البخاتی» نوشت: تلاش‌ها از سوی افراد خردمند و عقلای ملت در راستای بازگشت برهم صالح رییس جمهوری به بغداد انجام شده است. اختلاف نظرها و نبود اجماع میان همه جریان‌های سیاسی و حزبی همچنین باعث شد تا برهم صالح رییس جمهوری عراق با ارسال نامه‌ای به مجلس آمادگی اش برای استعفعا از سمت رییس جمهوری را اعلام کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
از سوی دیگر، نماینده فراکسیون «حکمت» مورد حمایت جریان «حکیم»، امروز در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که هفته جاری بحران سیاسی کنونی با معرفی نخست وزیر جدید رفع خواهد شد. «جاسم البخاتی» نوشت: تلاش‌ها از سوی افراد خردمند و عقلای ملت در راستای بازگشت برهم صالح رییس جمهوری به بغداد انجام شده است. وی افزود که «عمار الحکیم» برای حل و فصل بحران معرفی نخست وزیر و رسیدن به انتخاب فرد شایسته، اقدام هایی انجام داد که شامل دیدار با رئیس جمهوری بود. از سوی دیگر جانشین فراکسیون «تغییر» در مجلس عراق گفت که بحران معرفی نخست وزیر هنوز باقی است و همه باید با کمک رییس جمهوری و مردم برای رفع این مشکل تلاش کنند. اختلاف نظرها و نبود اجماع میان همه جریان‌های سیاسی و حزبی همچنین باعث شد تا برهم صالح رییس جمهوری عراق با ارسال نامه‌ای به مجلس آمادگی اش برای استعفعا از سمت رییس جمهوری را اعلام کند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
هم چنین امروز چند نماینده مجلس عراق خبر دادند که فراکسیون «البناء» (سازندگی) به زودی و در هفته جاری گزینه جدیدی برای سمت نخست وزیری به رییس جمهوری معرفی خواهد کرد. از سوی دیگر، نماینده فراکسیون «حکمت» مورد حمایت جریان «حکیم»، امروز در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که هفته جاری بحران سیاسی کنونی با معرفی نخست وزیر جدید رفع خواهد شد. «جاسم البخاتی» نوشت: تلاش‌ها از سوی افراد خردمند و عقلای ملت در راستای بازگشت برهم صالح رییس جمهوری به بغداد انجام شده است. وی افزود که «عمار الحکیم» برای حل و فصل بحران معرفی نخست وزیر و رسیدن به انتخاب فرد شایسته، اقدام هایی انجام داد که شامل دیدار با رئیس جمهوری بود. در همین زمینه، یک عضو «اتحادیه مهینی کردستان عراق» در مجلس این کشور خبر داد که صالح رئیس جمهوری امروز برای انجام کارهای عادی خود به بغداد پایتخت باز گشته است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
یکی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان دلایل سفر رئیس جمهوری عراق به شهر سلیمانیه پس از پیشنهاد وی برای استعفا را فاش کرد. به گزارش ایلنا به نقل از الشرق الاوسط، «آلا طالبانی» از رهبران اتحادیه میهنی کردستان امروز -یکشنبه- با اشاره به سفر اخیر «برهم صالح» رئیس‌جمهوری عراق به سلیمانیه، گفت که این سفر امری عادی و مربوط به نتایج انتخابات اخیر اتحادیه میهنی کردستان است که پس از درگذشت «جلال طالبانی» بنیانگذار و رهبر تاریخی آن بدون دبیرکل باقی مانده است. طالبانی افزود: «حضور رئیس‌جمهوری عراق در سلیمانیه امری طبیعی است چرا که سلیمانیه یک شهر عراق است و یک کشور خارجی نیست. علاوه بر آن، این سفر به منظور پیگیری نتایج انتخاباتی حزب بوده و هیچ ارتباطی با موضوع دیگر ندارد». رئیس‌جمهوری عراق پنجشنبه گذشته بعد از پیشنهاد «اسعد العیدانی» از سوی فراکسیون البناء به عنوان گزینه نخست‌وزیری، آمادگی خود را برای استعفا در مقابل اعضای مجلس نمایندگان اعلام کرد و به اقلیم کردستان رفت.
ایرناایرنا2 هفته قبل
«ساچی ساکاناشی» روز یکشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا درباره نتایج سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به ژاپن گفت هنوز زود است درباره نتایج این دیدار و دستاوردهای آن قضاوت کرد، زیرا دو کشور خواسته‌های متعددی مطرح کرده‌اند. وی افزود: این یک دیدار خوبی بود که هنوز نتایج آن در حال پیگیری است. ما متوجه شدیم که برخی واقعا از دیدار رئیس جمهوری ایران از ژاپن انتقاد دارند. کارشناس ارشد بنیاد اقتصاد انرژی ژاپن تاکید کرد: نباید انتظار داشت که صرف انجام یک سفر همه چیز را یک دفعه حل و فصل کند. آنچه که مهم است وجود اراده برای حل مشکلات، نه با زور بلکه از راه دیپلماسی است و این نکته‌ای است که رئیس جمهوری روحانی در بازدید از ژاپن بر آن تاکید داشت.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تور خبری بازدید از پروژه‌های آماده افتتاح راه و شهرسازی اردبیل عصر شنبه با حضور اصحاب رسانه استان برگزار شد. در این برنامه بازدید خبرنگاران از پروژه باند دوم اردبیل - سرچم در محدوده «بودالالو»، بازدید از پروژه مسکن مهر وحدت، بازدید از پروژه باند دوم اردبیل - مشگین‌شهر، بازدید از پروژه بزرگراه رضی - امیر کندی انجام پذیرفت. مدیرکل راه و شهرسازی در حاشیه این بازدیدها عنوان کرد: ۹۰۶ واحد مسکن مهر با اعتباری بالغ بر ۶۶۳ میلیارد ریال در استان اردبیل به بهره برداری خواهد رسید. وی از بهره برداری سه هزار و ۳۱۸ میلیارد ریال پروژه مرتبط با بخش راه و مسکن همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان خبر داد. حیدری به جزئیات پروژه‌های قابلیت بهره برداری حوزه راه در سفر رئیس جمهوری نیز اشاره کرد و یادآور شد: بزرگراه هفت کیلومتری سه راهی صحرا - رضی، ۱۹ کیلومتری اردبیل - سرچم، ۲۵ کیلومتری اردبیل - مشگین شهر و بهره برداری از محور جایگزین رانش در مسیر کوثر - خلخال از جمله این پروژه‌ها خواهند بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به اهداف روحانی از سفر به ژاپن گفت: نباید ارزیابی میانجی‌گرانه‌ای از سفر آقای روحانی به ژاپن داشت چراکه اولا ۲ طرف ایران و آمریکا راهبردی برای میانجی‌گری و مذاکره ندارند، ثانیا این رابطه میانجی‌پذیر نیست. فلاحت‌پیشه ادامه داد: ایران همیشه ملاحظات ژاپنی‌ها را در نظر گرفته است و می‌داند ژاپن بدون اجازه آمریکا با ایران همکاری نمی‌کند. ولی برای ایران مهم بود که آقای «آبه» این مسیر طولانی را طی کرد و برای تقدیم نامه آقای ترامپ به ایران آمد. فلاحت‌پیشه یکی دیگر از اهداف سفر روحانی به ژاپن را قدرشناسی از سفر «آبه» به ایران خواند و گفت: یکی از اهداف این سفر، قدرشناسی از سفر آقای «آبه» به ایران به دلیل دغدغه‌ای است که بابت کاهش تنش بین ایران و آمریکا داشته است. این نماینده هدف مهم دیگر روحانی از سفر به ژاپن را برخی حوزه‌های فنی دانست و تاکید کرد: برخی اقدامات از جمله گشایش و آزادسازی بخشی از منابع مسدودشده ایران در ژاپن برای مصارف دارویی از عمده دلایل آقای روحانی برای سفر به ژاپن بود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
کامیاب افزود: امسال وعده داده بودیم ۱۸۰ پروژه ورزشی را تقدیم مردم استان فارس کنیم با افتتاح ۵۰ پروژه‌ در سفر رئیس جمهوری به بیش از ۱۳۰ پروژه می‌رسد و مابقی نیز در دهه فجر افتتاح می‌کنیم. کامیاب تصریح کرد: پروژه‌های قبل از دولت را تکمیل کردیم و در حال حاضر ۱۳۴ پروژه فعال ورزشی در سطح استان فارس داریم که توسط امیدواریم در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد. وی در مورد آخرین وضعیت پروژه سال شش هزار نفری شیراز نیز گفت: این پروژه در حال تکمیل است که تا پایان امسال افتتاح و در اختیار جامعه ورزش استان فارس و به ویژه کلان‌شهر شیراز قرار می‌گیرد. مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس افزود: دیدار دوستانه فوتسال جمهوری اسلامی ایران و آرژانتین را نیز فرودین ماه سال آینده در این سالن برگزار می‌کنیم. مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به میزبانی این استان از رخدادهای مختلف بین‌المللی گفت: یکی از این برنامه‌ها برگزاری مسابقات هندبال جوانان آسیا در خردادماه سال آینده است.

تسریع رونق اقتصادی، بن مایه سفر جهانگیری به بوشهر

6+
ایرناایرنا3 هفته قبل
ایرناایرنا3 هفته قبل
چه میزان پروژه در این سفر به بهره‌برداری رسید؟ محور اصلی سفر آخر رئیس جمهوری، افتتاح راه آهن میانه به بستان‌آباد بود. برنامه این استان‌ها به همراه فهرست پروژه‌های آن‌ها به رئیس جمهوری تقدیم شد تا این سفرها در فرصت‌های مناسب انجام شود. درحالی که به زعم من با همین شرایط اقتصادی که دشمنان برای ما درست کردند، دولت بسیار دولت فعالی بوده است. نخستین سفر استانی دولت تدبیر و امید، در مرداد ۹۳ و به استان اردبیل بود. تنها در سفرهای استانی رئیس جمهوری از سال ۹۷ تا آبان ۹۸ نزدیک به ۹۶ هزار میلیارد تومان پروژه در کشور افتتاح شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 هفته قبل
پس از ۱۰ سالپیام مازند - ساری-ایرنا- دو پروژه ورزشی نیمه کاره در استان مازندران پس از ۱۰ سال از شروع عملیات اجرایی، با تخصیص اعتبار در سفر رئیس جمهوری به این خطه شمالی به بهره برداری می‌رسد. مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: دو پروژه ورزشی استادیوم پنج هزار نفری شهرستان سیمرغ و سالن ورزشی بهنمیر در غرب این استان برای افتتاح در سفر رئیس جمهوری آماده شد. وی اضافه کرد: بیش از نیمی از اعتبار این دو پروژه و عملیات پیشرفت فیزیکی آن در دولت تدبیر و امید تخصیص یافت. در استان مازندران افزون بر ۷۰ پروژه ورزشی نیمه کاره وجود دارد که برای تکمیل آن حدود یکهزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. سرانه فضای ورزشی مازندران افزون بر یک متر مربع است که با تکمیل پروژه‌های نیمه کاره ورزشی این سرانه به ۱٫۲ متر مربع می‌رسد. ک۳۶۹۸۲/۶۰۹۷
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
پل کریمه طولانی‌ترین پل اروپا به حساب می‌آید که از پل ویژه عبور خودرو و همچنین قطار تشکیل شده و پل ویژه خودرو روز ۲۶ اردیبهشت ماه ۹۷ افتتاح شد و خشم اوکراین و کشورهای قدرتمند اروپایی و آمریکا را در پی داشت. ارتفاع پل کریمه از سطح آب ۳۵ متر و ارتفاع کامل آن (از سطح آب تا بالاترین نقطه پل) حدود ۸۰ متر است. روزانه تا ۴۰ هزار خودرو از پل کریمه عبور می‌کننداما وزارت امور خارجه اوکراین هم در بیانیه‌ای به سفر رئیس جمهوری روسیه به منطقه کریمه اعتراض کرد. اهمیت پل کریمه برای روسها در چیست؟ روسها برای ساخت پل کریمه که شبه جزیره کریمه را به استان کراسنادار در جنوب روسیه متصل ۲۲۸ میلیارد روبل (معادل ۳٫۶۹ میلیارد دلار) هزینه کرده‌اند. با افتتاح پل راه آهن کریمه، گردشگران می‌توانند از روسیه بطور مستقیم به کریمه سفر کرده و از شهر سیمفروپل نیز قطارها به مقصد روسیه ازجمله مسکو تردد خواهند کرد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از استانداری اردبیل، اکبر بهنام‌جو در خصوص آخرین وضعیت بهره برداری از راه آهن اردبیل - میانه گفت: با پیگیری‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه عمومی تخصیص راه‌آهن اردبیل در پیوست بودجه ابلاغ شد که با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان قبلی اعتبار امسال به ۱۳۰ میلیارد تومان افزایش یافت. وی افزود: از اعتبارات بانک ملی نیز ۷۰ میلیارد تومان دیگر امروز ابلاغ شد که با ۱۵۰ میلیارد تومان قبلی ۲۲۰ میلیارد از ۲۵۰ میلیارد اعتبار امسال این بانک تأمین شد. استاندار اردبیل ابراز امیدواری کرد با تأمین این اعتبارات روند احداث راه آهن اردبیل همچنان با سرعت ادامه پیدا کند. وی در پایان از از ابلاغ ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار راه آهن اردبیل- میانه در آستانه سفر رئیس جمهوری به این استان خبر داد.

به انتهای لیست رسیدید