سقف

سقف

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز6 ساعت قبل
***بانک مرکزی آمریکا در نشست این هفته خود با کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره موافقت کرد تا دومین کاهش در سال جاری نیز به ثبت برسد. با این تصمیم بانک مرکزی آمریکا، نرخ بهره در این کشور به ۱٫۷۵ درصد رسید. دو عضو هیات‌مدیره فدرال‌رزرو اما به دلیل رونق بخش خدمات و افزایش هزینه‌های مصرف‌کننده با اتخاذ سیاست کاهش نرخ بهره مخالف بودند. افزایش ناگهانی ریپو (توافقنامه بازخرید) به دنبال مداخله بانک مرکزی آمریکا در بازار شبانه بازپرداخت رخ داد. با این تصمیم نرخ بهره اروپا با رسیدن به منفی ۰٫۵ درصد در کمترین سطح خود از زمان تشکیل منطقه یورو تاکنون قرار می‌گیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 ساعت قبل
در آستانه ورود به نیمه دوم سال هستیم و بناست یک چشم‌انداز از بازارها در نیمه دوم سال ارائه کنیم. از جمله: درباره تورم، تحلیل این بود که اثر تلاطم ارزی، تا نیمه سال تخلیه شود. نمودار شماره ۲ روند بازدهی بازارها در نیمه نخست سال را نشان می‌دهد اما برای نیمه دوم هم، می‌توان چنین تصوری داشت؟ دو روی سکه بورس در نیمه دوم سالبورس اگرچه در نیمه اول سال عملکردی درخشان داشت و با وجود ریزش چهارشنبه گذشته حدود ۶۵ درصد (بر اساس شاخص کل) بازدهی داده است اما بدون شک، در نیمه دوم سال شرایطی متفاوت خواهد داشت. بازار ارز و عبور از گردنه‌های مهماما از بورس که بگذریم، چشم‌انداز سایر بازارها هم مهم است. به طور کلی، یافتن گزینه مناسب (نسبت به سود بانکی) برای سرمایه‌گذاری، حتی نسبت به نیمه اول سال بسیار سخت‌تر است.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، عملیات بازار باز با کنار گذاشتن سیاست تعیین دستوری نرخ سود بانکی، اجازه می‌دهد نرخ سود در کانال مشخصی نوسان داشته باشد و همچنین نظام بانکی کشور را سروسامان دهد. » یکی از مدیران بانکی درباره احتمال افزایش نرخ سود سپرده بانکی گفته بود: «بانک مرکزی فعلا برنامه‌ای برای افزایش نرخ سود سپرده ندارد، هرچند که وقتی نرخ تورم افزایش یابد، این نرخ سود، جذابیت خود را برای مردم از دست خواهد داد، اما اگر نرخ سود سپرده افزایش پیدا کند، در طرف مقابل نرخ سود تسهیلات بانکی نیز افزایش پیدا می‌کند. » فرآیند عملیات بازار باز به این صورت است که در مواقع افزایش (کاهش) تقاضای ذخایر بانک‌ها که احتمال انحراف نرخ سود بازار بین بانکی (قیمت ذخایر) از میزان هدف‌گذاری وجود دارد، بانک مرکزی از طریق خرید (فروش) اوراق بهادار و عرضه (جمع‌آوری) ذخایر، نرخ سود بازار را به حول و حوش نرخ سیاستی هدف‌گذاری شده هدایت می‌کند. براساس سازوکار طراحی شده، بانک مرکزی برای ایجاد دامنه مجاز نرخ سود بازار (کریدور نرخ سود)، کف نرخ کریدور را به عنوان نرخ پذیرش ذخایر مازاد بانک‌ها (سپرده‌گیری از بانک‌ها) و سقف نرخ کریدور را به عنوان نرخ تزریق نقدینگی (وام‌دهی در قبال اخذ وثایق نقدشونده به بانک‌ها) تعیین می‌کند. گزارش ویژه خبرانلاین از جزییات تازه در خصوص مکانیزم تعیین نرخ سود بانکی را اینجا بخوانید.
رکنارکنا8 ساعت قبل
محمود شکسته بند، مدیر عامل بازار متشکل ارزی در واکنش به خبر آتش سوزی ساختمان بازار متشکل ارزی بیان کرد: تنها بخش کوجکی از دفتر خدمات بازار متشکل ارزی آن از قسمت سقف دچار حریق شد که قسمتی از تجهیزات اداری ما آتش گرفت. او افزود: هیچ یک از مدارک، اسناد رسمی، سرور‌ها و حتی pc‌های بازار متشکل دچار حریق نشده‌اند چرا که اطلاعات اصلی و سرور‌های این بازار در یک مکان کاملا امن محافطت می‌شود. این مقام مسئول تاکید کرد: این دفتر تنها یک مکان برای ثبت روند اداری راه اندازی این بازار بوده است جای هیچ نگرانی نیست، اینکه برخی خبرگزاری‌ها از سوختن کامل این مکان خبر می‌دهند صحت ندارد. شکسته بند تاکید کرد: روز گذشته به هنگام حریق من نیز حضور داشتم و آتش نشانی ظرف مدت ۲۰ دقیقه این اتش را خاموش کرد. او در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این روند در راه اندازی بازار متشکل ارزی تاثیر گذار است؟ گفت: به هیچ وجه اتفاق خاصی نیفتاده است و بازار متشکل ارزی کاملا آماده افتتاح است و حتی اگر رئیس کل بانک مرکزی فردا دستور راه اندازی این بانک را صادر کند ما آماده راه اندازی آن در دفتر کاری دیگری هستیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
چندی پیش ساخت «تالار شهر» با ظاهر ساختمان بلدیه در این مکان، به‌صورت پیشنهاد مطرح شده و هم‌اکنون کار ساخت آن نیز آغاز شده‌است. میدانی با ۳ دوره تاریخیزمانی میدان امام خمینی به نام میدان توپخانه یا میدان سپه شهرت داشت و مرکزی‌ترین میدان شهر بود که در زمینی مستطیل شکل، به دستور امیرکبیر در سال ۱۲۸۴ هجری قمری ساخته شد. ساختمان نیمه کاره بلدیه بعد از ۲ دههبه اعتبار پشتوانه تاریخی میدان امام خمینی، از دهه ۷۰در مدیریت شهری، مطالعاتی برای بازگرداندن هویت تاریخی به میدان شروع شد. طرح‌های رها شده کاهش ترافیکفریدون دژدار، کارشناس ترافیکبرای کاهش بار ترافیکی خیابان امام خمینی حدود ۲‌دهه قبل ۳ طرح عمده ارائه شد. ۲- قرار بود از خیابان امام خمینی تا میدان حر وسیله حمل‌ونقل عمومی ایجاد و دو طرف خیابان آزاد شود.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
خبرآنلاین: به دنبال افزایش نرخ تورم در ماه‌های اخیر، این سوال در میان محافل اقتصادی مطرح است که آیا نرخ سود بانکی تغییر خواهد کرد یا خیر. عملیات بازار باز با کنار گذاشتن سیاست تعیین دستوری نرخ سود بانکی، اجازه می‌دهد نرخ سود در کانال مشخصی نوسان داشته باشد و همچنین نظام بانکی کشور را سروسامان دهد. » یکی از مدیران بانکی درباره احتمال افزایش نرخ سود سپرده بانکی گفته بود: «بانک مرکزی فعلا برنامه‌ای برای افزایش نرخ سود سپرده ندارد، هرچند که وقتی نرخ تورم افزایش یابد، این نرخ سود، جذابیت خود را برای مردم از دست خواهد داد، اما اگر نرخ سود سپرده افزایش پیدا کند، در طرف مقابل نرخ سود تسهیلات بانکی نیز افزایش پیدا می‌کند. » فرآیند عملیات بازار باز به این صورت است که در مواقع افزایش (کاهش) تقاضای ذخایر بانک‌ها که احتمال انحراف نرخ سود بازار بین بانکی (قیمت ذخایر) از میزان هدف‌گذاری وجود دارد، بانک مرکزی از طریق خرید (فروش) اوراق بهادار و عرضه (جمع‌آوری) ذخایر، نرخ سود بازار را به حول و حوش نرخ سیاستی هدف‌گذاری شده هدایت می‌کند. براساس سازوکار طراحی شده، بانک مرکزی برای ایجاد دامنه مجاز نرخ سود بازار (کریدور نرخ سود)، کف نرخ کریدور را به عنوان نرخ پذیرش ذخایر مازاد بانک‌ها (سپرده‌گیری از بانک‌ها) و سقف نرخ کریدور را به عنوان نرخ تزریق نقدینگی (وام‌دهی در قبال اخذ وثایق نقدشونده به بانک‌ها) تعیین می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
، فرحناز قائد امینی اظهار داشت: آمار پیش‌بینی شده دانش آموزان استان برای سال تحصیلی جدید ۲۰۶۵۰۰ نفر است که تا کنون ۱۹۰۰۱۹ نفر در سامانه ثبت شده‌اند و از این تعداد ۱۸۴۳۳ نفر کلاس اولی هستند و ثبت نام بقیه‌ی دانش آموزان نیز ادامه دارد. قائد امینی با اشاره به اینکه تعداد کل همکاران شاغل در آموزش و پرورش ۱۴۶۷۷نفر هستند که از این تعداد ۱۰۵۲۵ نفر معلم هستند افزود در سال جاری تا ابتدای مهرماه ۱۳۸۷ نفر از همکاران بازنشسته می‌شوند اما ورودی‌های آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان، ماده ۲۸ و سرباز معلمان، ۲۸۱ نفر هستند که با پیگیری‌ها و جلسات متعددی که از اسفند ماه تا کنون گرفته شده است سعی کرده‌ایم کمبود معلم را با طرح‌های معلم تمام وقت، اضافه کار و جذب معلمان حق التدریس و … جبران کنیم.
موجموج11 ساعت قبل
سرمایۀ فولاد مبارکه از محل سود انباشتۀ سهامداران در ماه‌های آتی به ۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسیددر این دیدار مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن ارائۀ گزارشی از عملکرد فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه به‌عنوان مولود انقلاب اسلامی، در حال حاضر با تولید حدود نیمی از فولاد کشور، بزرگ‌ترین فولادساز کشور، منطقۀ منا و خاورمیانه است. مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با اشاره به میزان سرمایۀ فولاد مبارکه گفت: سال گذشته سرمایۀ فولاد مبارکه تا ۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و در حال حاضر این شرکت دومین شرکت بزرگ بورسی است. بخش دیگری از سخنان مدیرعامل فولاد مبارکه به معرفی دستاوردهای گروه فولاد مبارکه و افتخارات این شرکت اختصاص یافت. در برنامۀ فروش در گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سبا، شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، فولاد امیرکبیر کاشان و شرکت تاراز) در سال ۱۳۹۸ فروش ۹ میلیون تن محصول پیش‌بینی شده است. وی میزان فروش فولاد مبارکه در سال گذشته را حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود فروش فولاد مبارکه به ۳۵ هزار میلیارد تومان برسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
در قانون بودجه ۹۸ برای انتشار اوراق مالی اسلامی ۳۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. ۲- نرخ سود اسمی اوراق مالی اسلامی موضوع این تصویب نامه توسط کمیته بند ه تبصره ۵ قانون بودجه ۹۸کل کشور تعیین می‌شود. ۳- تعاریف و مصادیق اوراق مالی اسلامی موضوع این تصویب نامه مطابق آیین‌نامه اجرایی بندهای الف و سایر بندهای تبصره ۵ و بند ز تبصره ۸ ماده واحده قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور موضوع تصویب‌نامه است. بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند فروش بیش از اندازه اوراق مالی به نوعی موکول کردن بدهی‌ دولت به آینده و آیندگان است که تبعات و آثار اقتصادی خود را دارد. همچنین مسئله دیگر ظرفیت و پتانسیل بازار مالی در تامین چنین نقدینگی برای طرح‌های و پروژه‌های مورد نظر است که باید به آن دقت شود.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، افشین حبیب زاده – عضو شورای شهر تهران – در حاشیه افتتاح پل شهید نوروزی بزرگراه چمران درباره این پروژه در جمع خبرنگاران گفت: این پروژه وقتی تحویل شورای پنجم شد ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و عمده کار در شش ماه گذشته انجام شد. با مذاکرات و همکاری هایی که صورت گرفت این کار امروز افتتاح می‌شود و ۶۰ میلیارد تومان هزینه اجرای این پل بوده است. وی درباره پروژه زیرگذر استاد معین هم گفت: خوشبختانه آن پروژه پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی داشته است و علی رغم این که احداث تونل آن حساسیت ویژه‌ای دارد کار به خوبی پیش می‌رود. فکر می‌کنم در چند روز آینده جداره‌ها و کف سازی آغاز می‌شود. قولی که داده بودیم تا پایان امسال بود، ان شاءالله زودتر از موعد مقرر تحویل خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
با افتتاح پل خلبان شهید نوروزی اتصال چمران به معابری نظیر مقدس اردبیلی، اوین، درکه و بلوار دانشجو محقق می‌شوداتصال بزرگراه چمران به درکه و اویناتصال بزرگراه چمران به درکه و اوینبه گزارش به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک شهر تهران در حاشیه مراسم افتتاح پل روگذر خلبان شهید نوروزی در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدای هفته دفاع مقدس هستیم افتخار داریم که پروژه مهمی از پروژه‌های منطقه یک افتتاح می‌شود. وی افزود: این پل به اسم شهید خلبان نوروزی نامگذاری شده است و با افتتاح آن اتصال چمران به معابری نظیر مقدس اردبیلی، اوین، درکه و بلوار دانشجو محقق می‌شود. شهردار منطقه یک گفت: از این پس شاهد روان سازی در آمد و شد هموطنان و کاهش ترافیک خواهیم بود. آقای موسوی خاطرنشان کرد: با افتتاح این پل مشکل دور برگردان روبروی هتل استقلال و ترافیک آن منطقه نیز برطرف خواهد شد. این موضوع برای املاک واقع در جنوب معبر، پس از اجرای سقف آخر خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
از دیوار مدرسه زباله و تنه بزرگ درخت‌های از ریشه جدا شده آویزان است. ابوالفضل می‌دود توی مدرسه کوچک که هر ۳کلاس‌اش شکم بزرگی از شن و ماسه درآورده‌اند. عصبانی است و می‌گوید: مدرسه شهدای چم‌مهر ۸سال است خالی افتاده و حکم تخریبش را دارند و فیلمی که منتشر شد دروغ است. می‌گوید: مدرسه بغل یعنی همان شهید کلانتری تا هفته آینده درست می‌شود و نیازی به پخش این کلیپ و درخواست از رئیس‌جمهور نبود. کلیددار می‌گوید: قرار است همین روزها از طرف آموزش و پرورش برای مدرسه میز و نیمکت و تخته بیاورند.
فوتبالیفوتبالی12 ساعت قبل
سایت رسمی فوتبالی- بایرن مونیخ با درخشش رابرت لواندوفسکی و درخشش بازیکنان تازه وارد با چهار گل کلن را مغلوب کرد. در دقیقه ۴۱ کاینز با یک ضربه محکم دروازه بایرن را تهدید کرد اما مانوئل نویر این ضربه را مهار کرد. در دقیقه ۵۹ و با متوقف شدن کوتینیو در محوطه بایرن صاحب یک ضربه پنالتی شده و اهیزیبوئه نیز اخراج شد. در دقیقه ۷۰ کوردوبا در گوشه محوطه بایرن صاحب موقعیت شد اما ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت. در لحظات پایانی نویر دو بار با عکس العملی فوق العاده دروازه تیمش را نجات داد تا بایرن در نهایت با چهار گل کلن را مغلوب کند.
ورزش۳ورزش۳13 ساعت قبل
در دقیقه ۴۱ کاینز با یک ضربه محکم دروازه بایرن را تهدید کرد اما مانوئل نویر این ضربه را مهار کرد. در دقیقه ۵۹ و با متوقف شدن کوتینیو در محوطه بایرن صاحب یک ضربه پنالتی شده و اهیزیبوئه نیز اخراج شد. دقایقی بعد جاشوا کیمیچ تا آستانه زدن گل چهارم بایرن نیز پیش رفت اما ضربه فنی او با بدشانسی به دیرک دروازه کلن برخورد کرد. در دقیقه ۷۰ کوردوبا در گوشه محوطه بایرن صاحب موقعیت شد اما ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت. در لحظات پایانی نویر دو بار با عکس العملی فوق العاده دروازه تیمش را نجات داد تا بایرن در نهایت با چهار گل کلن را مغلوب کند.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
مرکزپذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک در سومین سال فعالیت خود ۸ هزار نمونه HLA Typing را با هدف رفع دغدغه‌های بیماران نیازمند به پیوند سراسر کشور، ثبت کرد. سرپرست مرکز پذیره‎‌نویسی محک در ادامه اشاره می‌کند: «مرکز پذیره‌نویسی محک تا کنون در اصفهان، تبریز، شیراز و کرج اقدام به ثبت نمونه بزاق کرده است. در ابتدای این فرآیند، به مدت ۳ تا ۵ روز تزریق زیرجلدی (مشابه واکسن) برای تحریک سلول‌های بنیادی مغز استخوان در فرد داوطلب صورت می‌گیرد که از این طریق تعدادی از سلول‌های بنیادی وارد خون محیطی می‌شوند. همچنین باید بگویم که اطلاعات ژنتیکی اهداکنندگان در تمامی مراکز پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز مطابق قوانین ملی و بین‌المللی حفظ و نگهداری خواهد شد.» پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز مثل کاشتن یک بذر در زمین بایر است. محک بار دیگر روز جهانی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز را تبریک می‌گوید و امیدوار است با همراهی مستمر اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز بتواند بیماران نیازمند به پیوند را تا قله سلامتی همراهی کند.
رکنارکنا13 ساعت قبل
یک شهروند سنندجی که یک راننده آژانس به روش اسکیمر از حسابش به صورت غیرمجاز برداشت کرده بود موضوع را به مورد شکایت قرار می‌دهد. وی اذعان داشت: اسکیمر دستگاهی است که قابلیت کپی کردن اطلاعات کارت‌های اعتباری بانکی را دارد. به گفته دانش‌پور، هنگامی که خریدار کارت بانکی را برای خرید در اختیار فروشنده قرار می‌دهد، فروشنده ابتدا با کشیدن کارت در این دستگاه می‌تواند همه اطلاعات کارت را کپی کند. وی عنوان کرد: با یک اقدام به موقع این باند را که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده بودند شناسایی، ۵ دستگاه اسکیمر از آنها کشف و چهار نفر هم دستگیر شدند. گاها افراد کلاهبردار کارت بانکی افراد معتاد را می‌خرند و وجه برداشتی غیرمجاز را به این حساب‌ها واریز می‌کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر13 ساعت قبل
وی با بیان اینکه حضور گردشگران سلامت در کلانشهر مشهد طی سال‌های اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بوده و سال گذشته از ۵۶ ملیت در مشهد بیمار پذیرش شده است، افزود: نیمی از بیمارانی که در قالب گردشگران سلامت در کلانشهر مشهد خدمات درمانی دریافت می‌کنند، ملیت عراقی دارند. خیامی افزود: دریافت تعرفه‌های پزشکی برای بیماران خارجی در بخش خصوصی تا سقف چهار برابر تعرفه بیماران داخلی بلامانع است. مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تعرفه‌های گردشگری سلامت در مراکز دولتی، غیر دولتی، خصوصی و عمومی با هم متفاوت است که برای هر یک از مراکز درمانی مذکور در بخش‌های سرپایی، بستری و تشخیصی سقف تعرفه‌های مشخصی تهیه شده و با تصویب هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال اجراست. وی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات انجام شده در راستای گردشگری سلامت در مشهد و خراسان رضوی افزود: تشکیل کمیته گردشگری سلامت استان به ریاست استاندار خراسان رضوی، ایجاد شرکت‌های گردشگری سلامت برای ارائه خدمات مورد نیاز به بیماران، ایجاد انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت، تدوین و تصویب سقف تعرفه‌های گردشگری سلامت و الزامی کردن دریافت مجوز برای پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود از این جمله است. خیامی ساماندهی دلالان، آموزش تمامی دست اندرکاران حوزه گردشگری سلامت، ایجاد سایت گردشگری سلامت استان، تدوین آیین نامه صدور مجوز برای مطب‌های پزشکان را از جمله برنامه‌های آتی و در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ضابطه‌مند کردن و تسهیل در گردشگری سلامت برشمرد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته اطلاع رسانی می‌کنیم تا با افزایش تعداد حراج‌ها یا دامنه نوسان، صف خرید و فروش بازار را شاهد نباشیم و بازار به تعادل خود برسد. هامونی افزود: از تمامی سهامداران که در بازار پایه فعال هستند برگه ریسکی با امضا دریافت می‌شود تا سهامداران با آگاهی وارد این بازار شوند. هامونی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود بخشی از نقدینگی این بازار با مقررات جدید به بازار بورس منتقل شده است گفت: این صحبت را قبول دارم که بخشی از نقدینگی به بازار بورس منتقل شده، اما بازار پایه مستقل از بازار‌های دیگر بازار سرمایه نبوده و بازیگران خودش را دارد. وی افزود: بازیگران بازار پایه در حال متنوع کردن سبد (پرتفوی) خودشان هستند و بعضی از سهامداران که فقط تک سهم خریداری می‌کردند در حال حاضر به سهم‌های دیگر ورود پیدا کردند و این امر به کاهش ریسک بازار کمک می‌کند. مدیرعامل فرابورس خاطرنشان کرد:، اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که نقدینگی وارد شده به بازار بورس فقط از بازار پایه فرابورس نبوده و بخشی از نقدینگی بازار پایه به بازار بورس وارد شده است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد در هفته گذشته ادامه داشت و کاغذ به قیمت ۴۲۰ هزار تومان رسید. طی هفته‌های گذشته به دنبال افزایش واردات کاغذ چاپ و تحریر و نبود صقف برای این واردات کاغذ با کاهش قیمت مواجه شده است و از بندی ۵۰۰ هزازر تومان به بندی ۴۷۰ هزار تومان و سپس به بندی ۴۲۰ هزار تومان رسیده است. کاهش قیمت چند ۱۰ هزار تومانی کاغذ چاپ و تحریر در حالی رخ داده است که انتظار می‌رفت، ‌ قیمت کاغذ چاپ و تحریر ماه‌ها قبل با کاهش جدی‌تر روبرو شود. از سوی دیگر برخی معتقدند با توجه به افزایش قیمت جهانی کاغذ این قیمت‌ها چندان دور از واقع نیز نیست. برای نمونه سید‌حسن میرباقری رئیس اتحادیه واردکنندگان کاغذ و مقوا می‌گوید: با توجه به افزایش قیمت جهانی کاغذ و افزایش نرخ حمل و نقل قیمت کاغذ چاپ و تحریر باید بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان باشد،؛ بنابراین قیمت فعلی قیمت چندان دور از واقعیت نیست، ‌ اگرچه این انتظار وجود دارد که بازار به ثبات معقول‌تری برسد.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: پیشنهادمان را در خصوص تعرفه‌های دفاتر اسناد تقدیم ریاست قوه قضاییه خواهیم کرد. به گزارش ایسنا ذبیح الله خداییان در حاشیه مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران درباره تعرفه‌های دفاتر اسناد و اینکه یکسری از سردفتران می‌گویند به جای تعرفه کاش سقف درآمد تعیین می‌شد؟ گفت: طبق قانون هر چهار سال یکبار باید تعرفه‌های دفاتر اسناد رسمی تجدیدنظر شود. ما نظر کانون و معاونت اسناد و کارشناسان را گرفتیم و در حال بررسی هستیم تا آن را تعدیل کنیم. حتما این نیست که تعرفه‌ای افزایش یابد بلکه متناسب با زمان و تورم در خصوص آن تصمیم گیری می‌کنیم. ان شاءالله در آینده نزدیک پیشنهادمان را در این زمینه خدمت ریاست قوه قضاییه ارایه خواهیم داد.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
سازه سنگی ۷۰۰۰ ساله‌ای که با عنوان «Dolmen of Guadalperal» شناخته می‌شود، پس از ۵۰ سال سر از آب بیرون آورد. به گزارش ایسنا و به نقل از لایوساینس، ‌ تصاویر جدید منتشره شده توسط ماهواره «لندست ۸ ناسا» از پیدایش دوباره سازه سنگی باستانی در غرب اسپانیا خبر داد. این سازه سنگی باستانی که با نام «‌استون‌هنج اسپانیایی» ‌ نیز شناخته می‌شود، ‌ در حقیقت یک حلقه بزرگ متشکل از ۱۵۰ تخته سنگ است که طول هرکدام به ۱٫۸ متر می‌رسد. به نظر می‌رسد تخته سنگ بزرگتر این سازه دایره‌ای شکل، ‌ همان محل ورود و خروج افراد به این بنا بوده باشد. این سازه سنگی برای اولین‌بار در دهه ۲۰ میلادی کشف شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز14 ساعت قبل
براساس ابلاغیه جدید دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت‌هایی که سابقه واردات لاستیک سنگین ندارند، مانند کارت‌های بازرگانی صادر شده پس از اسفند ۹۶، فقط تا سقف ۵۰۰ هزار دلار امکان ثبت‌سفارش دارند. به گزارش تجارت‌نیوز، دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت ضوابط جدید ثبت‌سفارش و واردات لاستیک انواع خودروهای سنگین را ابلاغ کرد. براساس این ابلاغیه، شرکت‌هایی که سابقه واردات لاستیک سنگین ندارند، مانند کارت‌های بازرگانی صادر شده پس از اسفند ۹۶، فقط تا سقف ۵۰۰ هزار دلار امکان ثبت‌سفارش دارند و تا تعهدات ارزی این سفارش‌ها را رفع نکنند قادر به ثبت‌سفارش جدید نخواهند بود. سعید عباس‌پور، مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به مدیران کل استانی این وزارتخانه شرایط جدید ثبت‌سفارش و واردات تایرهای سنگین شامل لاستیک‌های TBR، OTR، TBB و کشاورزی را ابلاغ کرد. براساس این ابلاغیه، سابقه واردات شرکت‌های واردکننده تایر سنگین، مجموع سابقه واردات انواع تایرهای TBB، OTR و TTB و کشاورزی خواهد بود و شرکت‌های فاقد سابقه واردات در زمینه واردات تایر سنگین، مانند کارت‌های بازرگانی جدید صادره بعد از اسفند ۱۳۹۶ فقط تا سقف ۵۰۰ هزار دلار امکان ثبت‌سفارش دارند و پذیرش درخواست‌های جدید آنها منوط به ایفای تعهد ارزی ثبت‌سفارش‌های قبلی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
از دیوار مدرسه زباله و تنه بزرگ درخت‌های از ریشه جدا شده آویزان است. ابوالفضل می‌دود توی مدرسه کوچک که هر ۳کلاس‌اش شکم بزرگی از شن و ماسه درآورده‌اند. عصبانی است و می‌گوید: مدرسه شهدای چم‌مهر ۸سال است خالی افتاده و حکم تخریبش را دارند و فیلمی که منتشر شد دروغ است. می‌گوید: مدرسه بغل یعنی همان شهید کلانتری تا هفته آینده درست می‌شود و نیازی به پخش این کلیپ و درخواست از رئیس‌جمهور نبود. حیاط و ساختمان مدرسه تمیز است اما توی کلاس‌ها مثل مدرسه‌های دیگری که دیدیم خالی خالی است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، سید رضا نریمانی در گفت‌وگو با فارس در اصفهان با اشاره به مشکلات پیش آمده برای هیأت فدائیان حسین (ع) اظهار داشت: حدودا ۶ سال است که مستأجر هستیم و هیأت فدائیان به عنوان یکی از هیأت‌های بزرگ شهر اصفهان مکانی ثابت که بتواند جلسات خود را برپا کند، ندارد. وی افزود: همان شب اول محرم نامه‌ای به ما رساندند از هیأت امنای آن مسجد در خیابان کاوه مبنی بر این که لطفا بعد از دهه به مسجد برنگردید! و علت این موضوع را «تحت‌الشعاع قرار گرفتن برنامه‌های خود مسجد» عنوان کردند، در صورتی که تنها یک شب از این مسجد اختصاص به هیأت فدائیان داشت. وی اذعان داشت: بعضی از آدم‌هایی که در این مسجد بودند اهداف سیاسی داشتند و کار به جایی رسید که به ما گفتند «اگر می‌خواهید برنامه‌تان ادامه پیدا کند باید فلان سخنران را دعوت کنید». انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

روایت دوربین خبرنگاران از ویرانی آرامکو/ به بازگشت زودهنگام سقف تولید نفت خوشبین نباشید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین روز گذشته خبرنگاران با حضور در تأسیسات نفتی خریص وابسته به شرکت آرامکو، خسارت‌های وارده به این تأسیسات در پی حمله پهپادی اخیر را از نزدیک مشاهده کردند. در این میان تصاویر و عکس‌های منتشر شده از این خسارت‌های بسیار بیشتر تصاویری بود که مسئولین عربستانی در روزهای گذشته در اخبار منتشر کردند. از این رو به نظر بسیاری از کارشناسان، به رغم ادعای وزیر انرژی عربستان مبنی بر بازگشت زودهنگام آرامکو به مدار سابق تولید، تصاویر منتشر شده از دوربین خبرنگاران گویای عمق ویرانی‌های برجای مانده است. در نتیجه با توجه به این سطح از خرابی‌ها که فقط از سوی منطقه خریص منتشر شد بعید به نظر می‌رسد سخنان وزیر انرژی عربستان در خصوص بازگشت به سقف تولید تا اکتبر به وقوع بپیوندد. در ابتدا نام این شرکت «نفت استاندارد کالیفرنیا عرب» بود که در سال ۱۹۴۴ به شرکت نفتی «عربی آمریکایی» تغییر نام داد و مخفف آن همین آرامکو است.

اتفاقی عجیب در مقابل فرمانداری ویژه آبادان + فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حوادث رکنا، انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر به سرقت بردن موتورهای کولر از روی سقف چند مغازه در منطقه ایستگاه ۳ کوی قدس آبادان که در نزدیکی فرمانداری ویژه این شهرستان است بازتاب بسیار زیادی داشته است. در این فیلم که مشخص نیست اکثر مردم خواستار دستگیری هرچه سریع‌تر سارقان موتورهای کولر در سطح شهرستان شدند. در همین رابطه یکی از مسئولان پلیس آبادان که نخواست نامی از او برده شود در گفت و گو با رکنا گفت: در ماه‌های گذشته شکایات بسیار زیادی از جانب شهروندان درخصوص سرقت موتورهای کولرها از بالای سقف منازل و یا مغازها داشته‌ایم و پلیس تمام تلاشش را برای شناسایی و دستگیری سارقان انجام می‌دهد. لازم به ذکر است اوایل ماه جاری پلیس آبادان مدعی شده بود که سارقان موتورهای کولرها دستگیر شده‌اند اما از کشفیات اموال سرقتی هیچ گزارش دقیقی ارائه نکرده بود. علی رنجکشبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
فتح‌الله بیات، درباره آیین‌نامه تعیین سقف قراردادهای موقت اظهار کرد: در این آیین‌نامه سقف قراردادهای کار موقت سه ساله در نظر گرفته شده و چنانچه کاری بیشتر از سه سال طول بکشد و ماهیت کار دائم را پیدا کند دیگر قرارداد کوتاه‌مدت و موقت بسته نمی‌شود. فتح‌الله بیات، رییس اتحادیه کارگران قرارداد و پیمانی: اعتمادآنلاین|‌ یک مقام مسئول کارگری با بیان این‌که بیش از ۹۰ درصد کارگران دارای قرارداد موقت هستند و دیگر از کارگر رسمی خبری نیست از دولت و مجلس شورای اسلامی خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به تصویب آیین‌نامه تعیین سقف قراردادهای موقت تصمیم‌گیری کند. فتح‌الله بیات، درباره آیین‌نامه تعیین سقف قراردادهای موقت اظهار کرد: در این آیین‌نامه سقف قراردادهای کار موقت سه ساله در نظر گرفته شده و چنانچه کاری بیشتر از سه سال طول بکشد و ماهیت کار دائم را پیدا کند دیگر قرارداد کوتاه‌مدت و موقت بسته نمی‌شود. او با بیان این‌که از سال ۱۳۷۲ تاکنون کارگران با چالش قراردادهای موقت کار روبه‌رو هستند، ادامه داد: متاسفانه هنگامی که کارگران به سن بازنشستگی می‌رسند همچنان قرارداد موقت دارند، در صورتی که در کارهای با ماهیت دائم باید قرارداد دائم بسته شود. رییس اتحادیه کارگران قرارداد و پیمانی بستن قرداد موقت را به معنای اجیر کردن کارگر دانست و گفت: کارگرانی که دارای قرارداد موقت هستند از حقوق و مزایایی که قانون برایشان پیش‌بینی می‌شود محرومند و در ارسال لیست بیمه، پرداخت عیدی و پاداش دچار مشکل می‌شوند.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سید محمد حسین سجادی‌نیری صبح امروز در نشست تخصصی «شکل‌گیری و توسعه کسب و کارهای حوزه صنایع خلاق» با بیان اینکه درآمد شرکت‌های خلاق قادر است کشور را از فروش نفت بی‌نیاز کند اظهار داشت: تا پایان امسال ایجاد هزار شرکت صنایع خلاق در کشور هدفگذاری شده است. دبیر ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست جمهوری وجود ۵۰ مبادی برای شناسایی و معرفی شرکت‌های صنایع خلاق در کشور را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: در حال حاضر حمایت از ۲ گروه اصلی در حوزه صنایع خلاق شامل صنایع خلاق فرهنگی و استارت‌آپ‌ها یا همان کسب و کارهای نو مدنظر است. سجادی‌نیری زیرمجموعه‌های صنایع خلاق فرهنگی را شامل حوزه‌های گردشگری، صنایع دستی، فعالان طراحی و مد، اسباب‌بازی، طراحی و تبلیغات و نمونه‌هایی از این دست اعلام کرد و بیان داشت: گردش مالی صنایع خلاق در کشورمان عدد بسیار پایینی است که تلاش داریم این گردش مالی را تا سال‌های آینده ارتقاء ببخشیم. وی رساندن گردش مالی صنایع خلاق کشور تا مرز ۲۰ میلیارد دلار تا افق ۱۴۰۴ را از اهداف اولویت‌دار ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست جمهوری خواند و گفت: این عدد و رقم دو برابر درآمد فعلی کشور از محل فروش نفت است و صنایع خلاق به تنهایی می‌توانند کشور را از اقتصاد وابسته به نفت نجات دهند. سجادی‌نیری با تأکید بر اینکه گردش مالی صنایع خلاق در کشورمان باید در شرایط کنونی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار باشد اظهار داشت: ۷۰ درصد از صنایع دستی دنیا در ایران سابقه تولید دارند در حالی‌که به علت فراهم نشدن زنجیره‌های ارزش افزوده و بحث صنایع خلاق بسیاری از این صنایع به سمت منسوخ شدن پیش رفتند.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
فرماندار تبریز جزئیات ماجرای ریزش کوه در خیابان ولی پور شهرک باغمیشه تبریز را تشریح کرد. وی در این خصوص افزود: این محل (منطقه ریزش کوه) نیز در سال ۷۹ توسط یک شرکت به عنوان شهرک آماده سازی شده و به شهرداری تحویل داده شده که اصولا شهرداری وقت باید این شیب را قبول نکرده و پروژه را به طور صحیح تحویل می‌گرفت. مهدوی با بیان این‌که در این رابطه نمی‌توانیم بگوییم در گذشته خوب عمل کرده‌اند، افزود: هرکس که در این رابطه مقصر است باید پاسخ دهد و و دستگاه قضایی نیز پیگیر است. وی تشریح کرد: متاسفانه بعد از احداث اتوبان پاسداران، شهرک‌های شهید بهشتی، رشدیه و باغمیشه احداث شده که همه این ساخت و سازها تجاوز به حریم کوه است؛ در خیابان شهید ولی پور نیز کوه بلندتر از ساختمان‌ها و مشرف به خانه‌هاست. انتهای پیام
ایسناایسنا15 ساعت قبل
یک مقام مسئول کارگری با بیان این‌که بیش از ۹۰ درصد کارگران دارای قرارداد موقت هستند و دیگر از کارگر رسمی خبری نیست از دولت و مجلس شورای اسلامی خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به تصویب آیین‌نامه تعیین سقف قراردادهای موقت تصمیم‌گیری کند. فتح‌الله بیات در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آیین‌نامه تعیین سقف قراردادهای موقت اظهار کرد: در این آیین‌نامه سقف قراردادهای کار موقت سه ساله در نظر گرفته شده و چنانچه کاری بیشتر از سه سال طول بکشد و ماهیت کار دائم را پیدا کند دیگر قرارداد کوتاه‌مدت و موقت بسته نمی‌شود. وی با بیان این‌که از سال ۱۳۷۲ تاکنون کارگران با چالش قراردادهای موقت کار روبه‌رو هستند، ادامه داد: متاسفانه هنگامی که کارگران به سن بازنشستگی می‌رسند همچنان قرارداد موقت دارند، در صورتی که در کارهای با ماهیت دائم باید قرارداد دائم بسته شود. رییس اتحادیه کارگران قرارداد و پیمانی بستن قرداد موقت را به معنای اجیر کردن کارگر دانست و گفت: کارگرانی که دارای قرارداد موقت هستند از حقوق و مزایایی که قانون برایشان پیش‌بینی می‌شود محرومند و در ارسال لیست بیمه، پرداخت عیدی و پاداش دچار مشکل می‌شوند. این مقام مسئول کارگری تصریح کرد: امروز به دلیل انعقاد قراردادهای موقت بهره‌وری بنگاه‌ها پایین آمده و این مساله در افت کیفیت کالاهای تولید اثر گذاشته است.

به انتهای لیست رسیدید