سقوط کودک

سقوط کودک

رکنارکنا3 هفته قبل
آرمان که دچار شکستگی از چند ناحیه و آسیب شکمی شده بود به حالت کما فرو رفت و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان الزهرا (س) اصفهان بستری شد. ما نیز منتظر هستیم که در نظر کارشناسی مسئولیتی برای رئیس هیئت کوهنوردی شناخته شود. وکیل خانواده غیاثی درباره اینکه گویا باشگاه اژکهن (اسپانسر برگزاری مسابقه) با وجود تعلیق هنوز به برخی فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد، گفت: ما این موضوع را به مسئولان اعلام کردیم، ولی گفتند این باشگاه حق فعالیت ندارد. ضمانت اجرایی این امر بر عهده هیئت کوهنوردی استان است. همچنین دیواره سالن برگزاری مسابقات سنگ‌نوردی در حد استاندارد لازم برای برگزاری مسابقات نبوده و تشک‌هایی که به تعداد کم و غیراستاندارد بوده در کل ایمنی مسیر صعود رعایت نشده است.

نجات یک کودک از مرگ توسط مامور پلیس+فیلم

رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، پلیس آمریکایی کودکی خردسال را از مرگ نجات داد. ویدیویی که از نجات کودک منتشر شده است نشان می‌دهد که یک کودک خردسال در خودروی مادرش ناگهان به علت سرعت زیاد از ماشین به بیرون پرتاب شد و در وسط خیابان افتاد. مامورپلیس که درجریان این اتفاق بود فورا وارد عمل شده و پس ازنجات کودک او را فورا به داخل خودروی پلیس منتقل کرد و مادر کودک چند دقیقه پس از وقوع این حادثه متوجه سقوط کودک خود به داخل خیابان شد. مامورپلیس در این باره گفت: این کودک بسیار وحشت‌زده شده بود. گفتنی است که کودک دچار کوفتگی و خراشیدگی بدن شده بود و به‌طور معجزه‌آسایی از مرگ گریخت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از سقوط کودک ۵ ساله سنندجی به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در بهاران سنندج خبر داد. صالح زند معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اظهار کرد: با تلاش تیم عملیاتی این سازمان، کودک ۵ ساله سنندجی که به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در شهرک بهاران سقوط کرده بود؛ نجات یافت. وی افزود: کودک ۵ ساله‌ای که به دلیل بی‌احتیاطی به داخل داکت یک آپارتمان سقوط کرده بود به طور معجزه آسایی نجات یافت. زندی ادامه داد: پس از دریافت خبر از سامانه ۱۲۵ از ایستگاه مرکزی، دو دستگاه خودرو سنگین و ۹ نفر آتش نشان برای نجات کودک به محل اعزام شدند. وی افزود: بعد از گرفتن پیام صوتی از کودک و صحبت کردن با او آتش نشانان متوجه شدند که کودک سالم است و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش ایمنا، دو دختر ۱۷و۱۸ساله ساعت ۱۴و۳۰دقیقه امروز همزمان با رسیدن قطار خودرا به روی ریل قطار انداختند وخودکشی کردند. او افزود: ما به میزان ۲ و نیم برابر سال قبل این دارو را تامین کردیم و امیدواریم تجویز آن بجا باشد. معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: ما در حال حاضر از نظر دارو و تجهیزات پزشکی در وضعیت خوبی هستیم و و اگر نقدینگی به شرکت‌های دارویی برسد ما با هیچ کمبودی رو به رو نخواهیم شد و تضمین می‌کنیم تا سال آینده در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی مشکلی نداشته باشیم. ثبت‌نام فرهنگیان فاقد مسکن آغاز شدمدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، از آغاز به کار سامانه ثبت‌نام فرهنگیان فاقد مسکن خبر داد. گودرز کریمی فر با اشاره به آغاز به کار سامانه ثبت‌نام فرهنگیان فاقد مسکن، اظهار کرد: سامانه maskan. medu. ir از ساعت ٨ صبح امروز پنجشنبه، چهاردهم آذرماه برای ثبت‌نام فرهنگیان فاقد مسکن آغاز به کار کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اعلام کردعصر کرد - ایسنا/کردستان معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از سقوط کودک ۵ ساله سنندجی به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در بهاران سنندج خبر داد. صالح زندی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با تلاش تیم عملیاتی این سازمان، کودک ۵ ساله سنندجی که به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در شهرک بهاران سقوط کرده بود؛ نجات یافت. وی افزود: کودک ۵ ساله‌ای که به دلیل بی‌احتیاطی به داخل داکت یک آپارتمان سقوط کرده بود به طور معجزه آسایی نجات یافت. زندی ادامه داد: پس از دریافت خبر از سامانه ۱۲۵ از ایستگاه مرکزی، دو دستگاه خودرو سنگین و ۹ نفر آتش نشان برای نجات کودک به محل اعزام شدند. وی افزود: بعد از گرفتن پیام صوتی از کودک و صحبت کردن با او آتش نشانان متوجه شدند که کودک سالم است و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/کردستان معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از سقوط کودک ۵ ساله سنندجی به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در بهاران سنندج خبر داد. صالح زندی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با تلاش تیم عملیاتی این سازمان، کودک ۵ ساله سنندجی که به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در شهرک بهاران سقوط کرده بود؛ نجات یافت. وی افزود: کودک ۵ ساله‌ای که به دلیل بی‌احتیاطی به داخل داکت یک آپارتمان سقوط کرده بود به طور معجزه آسایی نجات یافت. زندی ادامه داد: پس از دریافت خبر از سامانه ۱۲۵ از ایستگاه مرکزی، دو دستگاه خودرو سنگین و ۹ نفر آتش نشان برای نجات کودک به محل اعزام شدند. وی افزود: بعد از گرفتن پیام صوتی از کودک و صحبت کردن با او آتش نشانان متوجه شدند که کودک سالم است و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از سقوط کودک ۵ ساله سنندجی به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در بهاران سنندج خبر داد. صالح زندی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با تلاش تیم عملیاتی این سازمان، کودک ۵ ساله سنندجی که به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در شهرک بهاران سقوط کرده بود؛ نجات یافت. وی افزود: کودک ۵ ساله‌ای که به دلیل بی‌احتیاطی به داخل داکت یک آپارتمان سقوط کرده بود به طور معجزه آسایی نجات یافت. زندی ادامه داد: پس از دریافت خبر از سامانه ۱۲۵ از ایستگاه مرکزی، دو دستگاه خودرو سنگین و ۹ نفر آتش نشان برای نجات کودک به محل اعزام شدند. صالح زندی در پایان از نجات معجزه آسای این کودک ۵ ساله خبر داد و یادآور شد: خوشبختانه با تلاش تیم عملیاتی این سازمان این کودک بدون کوچکترین آسیبی و با ایمن‌ترین شیوه از داخل گودال داکت خارج و برای اطمینان خاطر از طریق اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

لحظه نجات کودک از سقوط در پله برقی + فیلم / چین

رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، ویدئویی که به تازگی منتشر شده است اقدام فداکارانه پسر دانشجوی جوان چینی را در نجات جان یک کودک به تصویر می‌کشد. «یو تائوهونگ» که به‌صورت داوطلبانه در ایستگاه متروی «ووهان» چین مشغول کار بود پس از آنکه متوجه سقوط کودک از بالای پله برقی شد با واکنشی تحسین برانگیز جان او را نجات داد. این جوان دانشجو با وجود آنکه در حین نجات کودک خود نیز از ناحیه زانو دچار جراحت شد اما توانست با متوقف کردن پله برقی از وقوع حادثه‌ای تلخ برای این کودک جلوگیری کند. در این ویدئو مشاهده می‌شود در حالی که «یو» در بالای پله‌ها ایستاده است، پس از سقوط کودک به سمت پایین می‌دود و با رساندن خود به دکمه توقف، موفق به متوقف کردن پله برقی می‌شود. هنوز مشخص نیست که در لحظه سقوط کودک، والدین او کجا حضور داشتند.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، ۷ ساعت شنا در آب‌های سرد و خروشان برای یافتن اثری از یک کودک سه ساله بی نتیجه به پایان رسید. ساعت سه و هفت دقیقه بعد ازظهر جمعه هشتم آذر ماه، امدادگران پایگاه موقت سامان در شهرستان شهرکرد، از طریق تماس تلفنی در جریان حادثه غرق شدگی یک پدر و فرزند در رودخانه زاینده رود (چم چنگ) قرار گرفتند. گزارش اولیه حاکی از آن بود که پس از سقوط کودک سه ساله‌ای به درون رودخانه، پدر وی برای نجات فرزندش به داخل آب پریده بود اما پدر فداکار با وجود آنکه جانش را به خطر انداخته بود اما در جدال با آب‌های سرد و خروشان شکست خورده و آب کودک را با خود برده بود. زمان زیادی نگذشته بود که پدرخانواده نجات یافت و با انتقال او به کناره رودخانه، عملیات احیای او توسط امدادگران اورژانس آغاز شد و خوشبختانه وی نجات یافت. وی با بیان اینکه، از امروز دوشنبه عملیات جست و جو بار دیگر از سر گرفته می‌شود گفت: من و همکارانم تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با یافتن اثری از کودک، خانواده را به آرامش برسانیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، ساعت سه و هفت دقیقه بعد ازظهر جمعه هشتم آذر ماه، امدادگران پایگاه موقت سامان در شهرستان شهرکرد، از طریق تماس تلفنی در جریان حادثه غرق شدگی یک پدر و فرزند در رودخانه زاینده رود (چم چنگ) قرار گرفتند. گزارش اولیه حاکی از آن بود که پس از سقوط کودک سه ساله‌ای به درون رودخانه، پدر وی برای نجات فرزندش به داخل آب پریده بود اما پدر فداکار با وجود آنکه جانش را به خطر انداخته بود اما در جدال با آب‌های سرد و خروشان شکست خورده و آب کودک را با خود برده بود. زمان زیادی نگذشته بود که پدرخانواده نجات یافت و با انتقال او به کناره رودخانه، عملیات احیای او توسط امدادگران اورژانس آغاز شد و خوشبختانه وی نجات یافت. آغاز مجدد عملیات جستجو از امروزبا فرا رسیدن صبح شنبه، تیمی از غواصان هلال احمر، عملیات جست و جو در آب‌های خروشان را آغاز کردند، ‌ اعضای این تیم که ۵ نفر از غواصان ماهر و متبحر بودند، از نخستین ساعات صبح وارد آب شده و به جست و جو پرداختند. وی با بیان اینکه، از امروز دوشنبه عملیات جست و جو بار دیگر از سر گرفته می‌شود گفت: من و همکارانم تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با یافتن اثری از کودک، خانواده را به آرامش برسانیم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ساعت سه و هفت دقیقه بعد ازظهر جمعه هشتم آبان ماه، امدادگران پایگاه موقت سامان در شهرستان شهرکرد، از طریق تماس تلفنی در جریان حادثه غرق شدگی یک پدر و فرزند در رودخانه زاینده رود (چم چنگ) قرار گرفتند. گزارش اولیه حاکی از آن بود که پس از سقوط کودک سه ساله‌ای به درون رودخانه، پدر وی برای نجات فرزندش به داخل آب پریده بود اما پدر فداکار با وجود آنکه جانش را به خطر انداخته بود اما در جدال با آب‌های سرد و خروشان شکست خورده و آب کودک را با خود برده بود. زمان زیادی نگذشته بود که پدرخانواده نجات یافت و با انتقال او به کناره رودخانه، عملیات احیای او توسط امدادگران اورژانس آغاز شد و خوشبختانه وی نجات یافت. آنها برای پیدا کردن اثری از کودک ناپدید شده در آب‌های سرد و خروشان زاینده رود، مسافتی ۱۲ کیلومتری را جست و جو کردند اما متاسفانه هیچ اثری از کودک یافت نشد و سرانجام با فرا رسیدن شب اعضای این تیم خسته و سرمازده، مجبور به خروج از آب شدند. وی با بیان اینکه، از امروز دوشنبه عملیات جست و جو بار دیگر از سر گرفته می‌شود گفت: من و همکارانم تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با یافتن اثری از کودک، خانواده را به آرامش برسانیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پیتر نادسون از مقامات سازمان امنیت حمل و نقل ملی آمریکا اعلام کرد هواپیمای سبک «Pilatus PC-۱۲» که ۱۲ نفر سرنشین داشت حدود ساعت ۱۲:۳۰ ظهر به وقت محل اندکی پس از پرواز سقوط کرد. بر اثر این حادثه ۹ نفر از سرنشینان این هواپیما کشته و سه نفر زخمی شده‌اند. گفته می‌شود دو نفر از قربانیان این سقوط کودک بوده‌اند. انتهای پیام/
طرفداریطرفداری3 ماه قبل
طرفداری- اواخر شهریورماه بود که کودک سنگ نوردی در مسابقات درون باشگاهی در اصفهان از دیواره سقوط کرد و به کما رفت. پس از این حادثه و طبق بررسی‌هایی که هیات کوهنوردی اصفهان و اداره کل ورزش و جوانان انجام داد، باشگاه و داور مسابقه مقصر شناخته شدند، اما طبق اطلاعاتی که به دست آمده بررسی نهایی و کارشناسی این اتفاق قرار است در کمیته انضباطی فدراسیون کوهنوردی صورت بگیرد. به گزارش فارس، زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوردی ابتدا در خصوص وضعیت کودک آسیب دیده اظهار داشت: خوشبختانه این سنگ نورد ما هفته گذشته به هوش آمد و وضعیت نسبتا خوبی دارد و شرایطش روز به روز بهتر می‌شود. وی در مورد بررسی نهایی حادثه گفت:
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، ‌ اواخر شهریورماه بود که کودک سنگ نوردی در مسابقات درون باشگاهی در اصفهان از دیواره سقوط کرد و به کما رفت. پس از این حادثه و طبق بررسی‌هایی که هیات کوهنوردی اصفهان و اداره کل ورزش و جوانان انجام داد، باشگاه و داور مسابقه مقصر شناخته شدند، اما طبق اطلاعاتی که به دست آمده بررسی نهایی و کارشناسی این اتفاق قرار است در کمیته انضباطی فدراسیون کوهنوردی صورت بگیرد. زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوردی ابتدا در خصوص وضعیت کودک آسیب دیده اظهار داشت: خوشبختانه این سنگ نورد ما هفته گذشته به هوش آمد و وضعیت نسبتا خوبی دارد و شرایطش روز به روز بهتر می‌شود. وی در مورد بررسی نهایی حادثه گفت: اداره کل ورزش و جوانان اصفهان بررسی‌هایی را انجام داد و احکامی هم صادر کرد، اما بخشی در حیطه اختیارات ادارهکل نبود و به همین مقرر شد با همکاری وزارت ورزش کمیته انضباطی فدراسیون تشکیل و نظر نهایی داده شده و ابطال احکام مربیان و داوران صورت بگیرد. زراعی ادامه داد: این جلسه به احتمال زیاد تا ۱۰ روز آینده برگزار خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هفته پیش بود که سقوط یک جرثقیل در شرق تهران منجر به مرگ سه نفر شد، اتفاقی تلخ که به مجموعه حوادث تلخ شهری یکی اضافه کرد. در همین رابطه در خبرآنلاین نظرسنجی برگزار شد و از مخاطبین درخواست شد تا در رابطه با اقدامات قابل انجام برای کاهش اینگونه حوادث در تهران اعلام کنند. بسیاری از کاربران معتقد بودند که این گونه اتفاقات نشان می‌دهد که این گونه حوادث نشان می‌دهند که جان افراد بی‌ارزش شدند. در همین رابطه فردی نوشته است: «جون ملت دوزار ارزش داشته باشه شهر تهران شده کارگاه سلختمانی تهران نفرت انگیزترین شهر جهان در. مثل قوانین شهرداری‌ها و بانک‌ها و …» ۲۳۵۲۳۷
اصفهان امروزاصفهان امروز3 ماه قبل
به گزارش ایسنا، روز جمعه ۲۹ شهریورماه و در جریان مسابقه‌ای بدون مجوز در سالن ایثار فولادشهر، آرمان غیاثی کودک سنگ‌نورد ۸ ساله از ارتفاع زیاد سقوط کرد و دچار آسیب جدی شد. این در حالی است که از آن حادثه حدود ۲۰ روز می‌گذرد و هیچ گزارش فنی کاملی ارائه نشده است. قرار بود هفته گذشته گزارش نهایی در خصوص این حادثه اعلام شود. هم‌چنین نمی‌دانم چه ملاحظه‌ای وجود دارد که هنوز گزارش تکمیلی ارائه نشده است. در ۱۴ مهرماه جمعی از نماینگان مجلس خواستار پاسخگویی سلطانی‌فر (وزیر ورزش وجوانان) در خصوص این حادثه شده‌اند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
به گزارش ایسنا، روز جمعه ۲۹ شهریورماه و در جریان مسابقه‌ای بدون مجوز در سالن ایثار فولادشهر، آرمان غیاثی کودک سنگ‌نورد ۸ ساله از ارتفاع زیاد سقوط کرد و دچار آسیب جدی شد. این در حالی است که از آن حادثه حدود ۲۰ روز می‌گذرد و هیچ گزارش فنی کاملی ارائه نشده است. قرار بود هفته گذشته گزارش نهایی در خصوص این حادثه اعلام شود. هم‌چنین نمی‌دانم چه ملاحظه‌ای وجود دارد که هنوز گزارش تکمیلی ارائه نشده است. در ۱۴ مهرماه جمعی از نماینگان مجلس خواستار پاسخگویی سلطانی‌فر (وزیر ورزش وجوانان) در خصوص این حادثه شده‌اند.
فارسفارس3 ماه قبل
تعدادی از نمایندگان مجلس خطاب به وزیر ورزش ضمن یادآوری حادثه رخ داده برای پسر ۸ ساله در مسابقات سنگ‌نوردی فولادشهر، خواستار پاسخگویی وی پیرامون دلیل عدم رعایت استانداردها شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تعدادی از نمایندگان مجلس خطاب به وزیر ورزش ضمن یادآوری حادثه رخ داده برای پسر ۸ ساله در مسابقات سنگ‌نوردی فولادشهر، خواستار پاسخگویی وی پیرامون دلیل عدم رعایت استانداردها شدند. نکات عجیب در این اتفاق عبارت‌اند از: مسابقه بدون مجوز هیأت کوهنوردی استان اصفهان برگزار شده است. سالن ورزشی فاقد تشک استاندارد برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی در هنگام سقوط بوده است. آمبولانس در محوطه سالن ورزشی وجود نداشته است.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
دادستان اصفهان گفت: تحقیقات و مستندات اداره کل ورزش و جوانان استان درباره حادثه سقوط کودک ۸ ساله در جریان مسابقات سنگ نوردی تحویل دستگاه قضایی استان شده تا رسیدگی قضایی این پرونده آغاز شود. به گزارش ایلنا، علی اصفهانی دادستان اصفهان گفت: هر چند تاکنون از طرف خانواده ورزشکار نوجوان حادثه دیده شکایتی واصل نشده است اما حسب گزارش این اتفاق از طرف اداره کل ورزش و جوانان، دستگاه قضایی به این موضوع ورود کرده است. اصفهانی افزود: اگر هیات ورزشی، باشگاه یا گروه ورزشی، مسابقات بدون مجوز برگزار کنند یا مکان برگزاری فاقد استانداردها و ایمنی باشد و اتفاقی حادث شود، مسئولان ورزشی یا باشگاه برگزار کننده جزو مسببان و مقصران حادثه هستند. جمعه ۲۹ شهریور آرمان غیاثی کودک ۸ ساله بر اثر سقوط در حین مسابقه سنگ‌نوردی در باشگاه ایثار فولادشهر از توابع شهرستان لنجان در غرب اصفهان، مصدوم شد و اکنون در بخش آی. یو بیمارستان الزهرا (س) اصفهان بستری است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
رضا زارعی علاوه بر حضور در بیمارستان الزهرا (س) اصفهان، بازدیدی از محل برگزاری این مسابقه در سالن ایثار فولادشهر داشت و نشستی نیز با مدیرکل ورزش و جوانان استان، رئیس واحد بازرسی این اداره‌کل و رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان برگزار کرد. رئیس فدراسیون کوهنوردی ضمن بازبینی فیلم‌های موجود از این حادثه با برگزارکنندگان این مسابقه نیز گفت‌وگو کرد و قرار است نظر نهایی کمیته فنی درباره حادثه سقوط این کودک سنگ‌نورد، فردا شنبه ششم مهرماه از سوی فدراسیون کوهنوردی اعلام شود. همچنین با اعلام رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان جلسه کمیته انضباطی نیز روز یکشنبه ۷ مهرماه تشکیل و درباره خاطیان تصمیم‌گیری خواهد شد. همچنین دیواره سالن برگزاری مسابقات سنگ‌نوردی در حد استاندارد لازم برای برگزاری مسابقات نبوده و تشک‌هایی که به تعداد کم و غیراستاندارد بوده در کل ایمنی مسیر صعود رعایت نشده است. انتهای پیام/ ع
فردا نیوزفردا نیوز3 ماه قبل
پسربچه ورزشکاری که برای صعود و به دست آوردن دومین مقام ورزشی‌اش صخره‌ها را بالا می‌رفت، اما در مقابل چشم مربی، مسئولان، پدر و مادرش سقوط کرد. پدر آرمان حاضر است همه زندگی‌اش را بدهد تا فرزندش دوباره او را در آغوش بگیرد و باز هم صدای حرف‌زدنش را بشنود. وقتی مسابقه شروع می‌شود، حمایتچی آرمان هم آن پایین ایستاده بود و طناب را اشتباه داخل حلقه می‌اندازد. وقتی آرمان بالا می‌رود، یک لحظه دستش رها می‌شود، حمایتچی طناب را می‌کشد، اما به خاطر اشتباهش طناب از آرمان رهامی‌شود و آرمان هم روی زمین می‌افتد. پزشکان می‌گویند ضربه مغزی باعث کما نشده، بلکه خونریزی طحال و التهاب مغزی باعث این اتفاق شده است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
مسئول داوری فدراسیون کوهنوردی می‌گوید تشک و طناب هنگام سقوط کودک هشت ساله سالم بوده و عامل سقوط این کودک، بی دقتی حمایتچی بوده است. به گزارش ایسنا، فرزام دیانی، مسئول داوری فدراسیون کوهنوردی درباره سقوط کودک هشت ساله سنگ‌نورد در اصفهان گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته تشک و طناب همگی استاندارد بوده و مشکلی نداشته است. همچنین مهدی نصراصفهانی، رئیس هیات کوهنوردی استان اصفهان در همین برنامه تلویزیونی گفت: ما خودمان از طریق فضای مجازی متوجه این اتفاق شدیم. به گزارش ایسنا، هیات کوهنوردی استان اصفهان طی تحقیقات اولیه یکی از عوامل مهم را استاندارد نبودن تشک و دیوار سنگ‌نوردی دانسته و طی اطلاعیه‌ای آنان را غیر استاندار شمرده بود. همچنین سالن اصلی سنگ‌نوردی استان اصفهان مدتی است که پلمپ شده و این مسابقه در سالن دیگری برگزار شده است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
مسئول داوری فدراسیون کوهنوردی می‌گوید تشک و طناب هنگام سقوط کودک هشت ساله سالم بوده و عامل سقوط این کودک، بی دقتی حمایتچی بوده است. فرزام دیانی، مسئول داوری فدراسیون کوهنوردی درباره سقوط کودک هشت ساله سنگ‌نورد در اصفهان گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته تشک و طناب همگی استاندارد بوده و مشکلی نداشته است. همچنین مهدی نصراصفهانی، رئیس هیات کوهنوردی استان اصفهان در همین برنامه تلویزیونی گفت: ما خودمان از طریق فضای مجازی متوجه این اتفاق شدیم. به گزارش ایسنا، هیات کوهنوردی استان اصفهان طی تحقیقات اولیه یکی از عوامل مهم را استاندارد نبودن تشک و دیوار سنگ‌نوردی دانسته و طی اطلاعیه‌ای آنان را غیر استاندار شمرده بود. همچنین سالن اصلی سنگ‌نوردی استان اصفهان مدتی است که پلمپ شده و این مسابقه در سالن دیگری برگزار شده است.

جزئیات سقوط کودک سنگ‌نوردی که به کما رفت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، روز گذشته آرمان صادقی کودک سنگ نوردی حین برگزاری مسابقه در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان از ارتفاع ۸ متری سقوط کرد و به کما رفت.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 ماه قبل
۳ مهر ۱۳۹۸, ۱۵:۳۷ / کد خبر:۷۵۵۸۰ رئیس هیأت پزشکی اصفهان حال کودک هشت ساله را امیدوار کننده دانست و معتقد است که شانس زیادی برای هوشیاری او وجود خواهد داشت. رئیس هیأت پزشکی اصفهان حال کودک هشت ساله را امیدوار کننده دانست و معتقد است که شانس زیادی برای هوشیاری او وجود خواهد داشت. شرایط مغزی این کودک بسیار نگران کننده بود اما پزشکان امکان برگشتن سطح هوشیاری او را بالا می‌دانند و معتقدند که شانس زیادی برای هوشیاری او وجود دارد. خانواده‌ها به اماکن ورزشی اطمینان می‌کنند و باید جواب این اعتماد به درستی به آنها داده شود. در کل اگر تجهیزات اماکن ورزشی بررسی شود این مشکلات رخ نخواهد داد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ماه قبل
پسر ۸ ساله اصفهانی که هنگام مسابقه سنگ نوردی از ارتفاع ۸ متری سقوط کرده به‌خاطر بی‌توجهی به وضعیت اورژانسی‌اش دچار خونریزی شدید داخلی شده و با سطح هوشیاری پایین به کما رفت. پسر ۸ ساله اصفهانی که هنگام مسابقه سنگ نوردی از ارتفاع ۸ متری سقوط کرده به‌خاطر بی‌توجهی به وضعیت اورژانسی‌اش دچار خونریزی شدید داخلی شده و با سطح هوشیاری پایین به کما رفت. متأسفانه به‌خاطر نبود آمبولانس اورژانس و امکانات کافی حدود ۲۰ دقیقه طول کشید تا آمبولانس به محل حادثه برسد. فرد حمایتی آرمان، قلاب را بدرستی نصب نکرده بود و سقوط آرمان در دو مرحله رخ داده است. حتی تعداد تشک‌های روی زمین هم به اندازه کافی نبوده است که ما پس از اطلاع از این حادثه اجازه برگزاری مسابقات تا ۳ روز بعد از آن را ندادیم.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 ماه قبل
۳ مهر ۱۳۹۸, ۱۰:۱۰ / کد خبر:۷۵۵۶۶آرمان غیاثی اصفهانی، کودک هشت ساله در اثر سهل انگاری مسئولان یک باشگاه خصوصی از بلندی سقوط کرد و دچار ضایعه شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
متأسفانه به‌خاطر نبود آمبولانس اورژانس و امکانات کافی حدود ۲۰ دقیقه طول کشید تا آمبولانس به محل حادثه برسد. چرا با وجود سطح پایین ایمنی در ورزشی مثل سنگنوردی اجازه برگزاری به برگزارکنندگان داده می‌شود؟! وی در پاسخ به این سؤال که هیأت کوهنوردی و سنگنوردی استان اذعان می‌کند که شما برای برگزاری این مسابقات مجوزی دریافت نکرده‌اید، گفت: بله چون هیأت استان اصلا فعال نیست و تمایلی هم برای برگزاری مسابقات ندارند. فرد حمایتی آرمان، قلاب را بدرستی نصب نکرده بود و سقوط آرمان در دو مرحله رخ داده است. حتی تعداد تشک‌های روی زمین هم به اندازه کافی نبوده است که ما پس از اطلاع از این حادثه اجازه برگزاری مسابقات تا ۳ روز بعد از آن را ندادیم.
رکنارکنا3 ماه قبل
به گزارش رکنا، مهدی نصر، رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان در خصوص سقوط کودک ۸ ساله از دیواره سنگ نوردی باشگاه ایثار فولادشهر گفت: باشگاه برگزار کننده این مسابقات، بدون هیچ مجوزی از هیئت کوهنوردی استان اصفهان این برنامه را برگزار کرده است. منتظر بالا آمدن ضریب هوشیاری و خارج شدن از وضعیت کما هستیماو افزود: وزیر ورزش و جوانان دستور ویژه برای رسیدگی به این موضوع را دادند و شب گذشته نیز با پدر آرمان تلفنی صحبت کردند و مدیرکل ورزش و جوانان مرتب در محل حضور دارند. امکان بهبودی کودک آسیب دیده زیاد استآرش نجیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تیم پزشکی متخصص به صورت ۲۴ ساعته روند درمانی پسر بچه هشت ساله را کنترل می‌کنند و بنا بر اعلام پزشک متخصص، با توجه به اینکه سن کودک پایین است امکان بهوبود وی طی ده الی ۱۵ روز آینده وجود دارد. او ادامه داد: سطح هوشیاری این پسر بچه بین ۴ الی ۶ متغیر است که اگر این عدد روی ۶ ثابت شود، از لحاظ پزشکی قابل قبول است و امکان بالاتر امدن سطح هوشیاری وجود دارد. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: این کودک در جریان سقوط از صخره سنگ نوردی دچار شکستگی جمجمه، خونریزی مغزی، خونریزی داخلی، شکستگی از دوناحیه بدن و آسیب دیدگی طحال شده که دیروز طی عمل جراحی طحال قرار گرفت و هم اکنون همه شرایط تحت کنترل تیم متخصص پزشکی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

سقوط کودک
کودک