اخبار دفترچه بیمه - آخرین و مهم ترین اخبار دفترچه بیمه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

سلامت

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-وکیل خانواده غزاله، دختری که سال‌ها پیش به قتل رسید و هیچ نشانه‌ای از جسد وی پیدا نشد، به شبهات این روزها درباره قتل پاسخ داد. زمانی گفت: به عنوان وکیل اولیای دم غزاله که از بدو امر در جریان رسیدگی به این پرونده بوده و هستم، وظیفه قانونی خود می‌دانم به ۲ شبهه‌ای که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده است، پاسخ داده تا از اذهان عمومی رفع ابهام شود. این وکیل دادگستری افزود: در پاسخ لازم است اعلام کنم خانواده غزاله دارای بیمه خویشفرما بوده‌اند و مدت اعتبار دفترچه‌های بیمه وی، سه ماهه است. لازم است مطلع باشید که آرمان در زمان ارتکاب جرم، تنها هفت روز کمتر از ۱۸ سال داشته است. وکیل خانواده غزاله گفت: اینگونه بود که پرونده روند بسیار طولانی خود را تا این مرحله طی کرده و تمام شبهات نیز برای مقامات مختلف قضایی رسیدگی کننده برطرف شده است وگرنه هرگز پرونده به مرحله اجرای حکم نمی‌رسید.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
وکیل خانواده غزاله، دختری که سال‌ها پیش به قتل رسید و هیچ نشانه‌ای از جسد وی پیدا نشد، به شبهات این روزها درباره قتل پاسخ داد. زمانی گفت: به عنوان وکیل اولیای دم غزاله که از بدو امر در جریان رسیدگی به این پرونده بوده و هستم، وظیفه قانونی خود می‌دانم به ۲ شبهه‌ای که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده است، پاسخ داده تا از اذهان عمومی رفع ابهام شود. این وکیل دادگستری افزود: در پاسخ لازم است اعلام کنم خانواده غزاله دارای بیمه خویشفرما بوده‌اند و مدت اعتبار دفترچه‌های بیمه وی، سه ماهه است. لازم است مطلع باشید که آرمان در زمان ارتکاب جرم، تنها هفت روز کمتر از ۱۸ سال داشته است. وکیل خانواده غزاله گفت: اینگونه بود که پرونده روند بسیار طولانی خود را تا این مرحله طی کرده و تمام شبهات نیز برای مقامات مختلف قضایی رسیدگی کننده برطرف شده است وگرنه هرگز پرونده به مرحله اجرای حکم نمی‌رسید.
رکنارکنا1 روز قبل
زمانی گفت: به عنوان وکیل اولیای دم غزاله که از بدو امر در جریان رسیدگی به این پرونده بوده و هستم، وظیفه قانونی خود می‌دانم به ۲ شبهه‌ای که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده است، پاسخ داده تا از اذهان عمومی رفع ابهام شود. اول اینکه اعتبار دفترچه بیمه غزاله پس از فوت او تمدید شده است و دوم اینکه برای وی در دانشگاه، مرخصی تحصیلی اخذ شده است. این وکیل دادگستری افزود: در پاسخ لازم است اعلام کنم خانواده غزاله دارای بیمه خویشفرما بوده‌اند و مدت اعتبار دفترچه‌های بیمه وی، سه ماهه است. وی تاکید کرد: این موضوع مهم است که این اقدامات توسط پدر و مادر غزاله انجام شده نه توسط شخص غزاله زیرا اصولا غزاله در آن تاریخ، زنده نبوده است که بتواند چنین اقدامی انجام دهد. لازم است مطلع باشید که آرمان در زمان ارتکاب جرم، تنها هفت روز کمتر از ۱۸ سال داشته است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
زمانی گفت: به عنوان وکیل اولیای دم غزاله که از بدو امر در جریان رسیدگی به این پرونده بوده و هستم، وظیفه قانونی خود می‌دانم به ۲ شبهه‌ای که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده است، پاسخ داده تا از اذهان عمومی رفع ابهام شود. اول اینکه اعتبار دفترچه بیمه غزاله پس از فوت او تمدید شده است و دوم اینکه برای وی در دانشگاه، مرخصی تحصیلی اخذ شده است. این وکیل دادگستری افزود: در پاسخ لازم است اعلام کنم خانواده غزاله دارای بیمه خویشفرما بوده‌اند و مدت اعتبار دفترچه‌های بیمه وی، سه ماهه است. لازم است مطلع باشید که آرمان در زمان ارتکاب جرم، تنها هفت روز کمتر از ۱۸ سال داشته است. به عبارت دیگر، قبح عمل خود و حرمت آن را درک می‌کرده و در رشد و کمال عقلی وی نیز شبهه‌ای وجود ندارد.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرگزاری تسنیم: وکیل خانواده غزاله، دختری که سال‌ها پیش به قتل رسید و هیچ نشانه‌ای از جسد وی پیدا نشد، به شبهات این روزها درباره قتل پاسخ داد. زمانی گفت: به عنوان وکیل اولیای دم غزاله که از بدو امر در جریان رسیدگی به این پرونده بوده و هستم، وظیفه قانونی خود می‌دانم به ۲ شبهه‌ای که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده است، پاسخ داده تا از اذهان عمومی رفع ابهام شود. این وکیل دادگستری افزود: در پاسخ لازم است اعلام کنم خانواده غزاله دارای بیمه خویشفرما بوده‌اند و مدت اعتبار دفترچه‌های بیمه وی، سه ماهه است. لازم است مطلع باشید که آرمان در زمان ارتکاب جرم، تنها هفت روز کمتر از ۱۸ سال داشته است. وکیل خانواده غزاله گفت: اینگونه بود که پرونده روند بسیار طولانی خود را تا این مرحله طی کرده و تمام شبهات نیز برای مقامات مختلف قضایی رسیدگی کننده برطرف شده است وگرنه هرگز پرونده به مرحله اجرای حکم نمی‌رسید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره آخرین وضعیت اجرای آزمون وسع در کشور گفت: تاکنون حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر معادل ۴۰۵ هزار خانواره برای دریافت دفترچه به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده‌اند که با اقدامات انجام شده از سوی وزارت رفاه در زمینه آزمون وسع، حدود ۳۱۷ هزار خانوار معادل ۹۰۰ هزار نفر از این جمعیت تعیین تکلیف شده‌اند. موهبتی با بیان اینکه حدود ۵۵ درصد از مراجعه کنندگان برای دریافت دفترچه مراجعه کرده‌اند که مشمول بیمه رایگان شدند که عدد قابل توجهی است، تصریح کرد: پس از ارسال پیامک به این گروه مبنی بر فرصت یک ماهه برای دریافت دفترچه بیمه رایگان، حدود ۵۰ درصد از مشمولان به دفاتر پیشخوان مراجعه و دفترچه بیمه برای آن‌ها صادر شد. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از مردم درخواست کرد که به منظور بهره‌مندی از تسهیلاتی که در این آیین نامه پیش بینی شده در فرصت تعیین شده ۶ ماهه به دفاتر پیشخوان برای دریافت دفترچه مراجعه کنند و گفت: صدور دفترچه تنها ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. این در حالی است که اگر افراد در مدت تعیین شده به دفاتر پیشخوان نشوند، مشمول دوره انتظار ۱۰ روزه خواهند شد. طبیعی است اگر کسانی که فاقد دفترچه هستند بیمار شوند؛ در صورت غیراورژانسی بودن باید هزینه‌های تعرفه را خودشان پرداخت کنند و اگر اورزانسی باشند حق بیمه را پرداخت می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد علاوه بر شهروندان تهرانی، عده زیادی از بیماران دیابتی و یا بستگان‌شان از استان‌ها و شهرهای مختلف برای تهیه دارو راهی پایتخت شده‌اند. آنها در شهر و استان خودشان موفق به تهیه انسولین نشده‌اند و در نهایت به‌عنوان خانه آخر به پایتخت آمده‌اند؛ «ما هردو دیابت داریم. حالا او مقابل داروخانه ۱۳آبان است و می‌رود تا شانس خود را بر تهیه انسولین امتحان کند. با وجود این بیماران دیابتی از این سرگردانی و کمبود دارو به‌شدت شاکی هستند. مسئولان مربوطه از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند و می‌گویند دارو هست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، یکشنبه ۱۵ دی بود که رسانه‌ها از انتصاب مدیرعامل انتشارات علمی‌_فرهنگی در سکوت خبری خبر دادند. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بررسی کرده و سوابق تخصص را دیده است و صلاحیت این مسائل را شما تایید نمی‌کنید. وقتی شما انتشارات علمی‌-فرهنگی را تحویل گرفتید از لحاظ اقتصادی سودده بود یا زیان‌ده؟ به سود رسیده است. البته ظرفیت‌های اینجا بسیار زیاد است چون دفترچه‌های سازمان تامین اجتماعی را انتشارات علمی‌-فرهنگی چاپ می‌کند و اگر تامین نمی‌شد، سازمان حمایت می‌کرد. از منظر فرهنگی سال‌های متمادی چاپ دفترچه تامین اجتماعی باعث شده چرخ انتشارات بچرخد و بتواند مجموعه را تامین کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 روز قبل
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/هرمزگان مدیر اجرایی موسسه خیریه ساحل خلیج‌فارس گفت: بسیاری از خانواده‌ها برای درمان کودکان سرطانی خود به دلیل آشنا نبودن با این موسسه به شهرهای دیگر مراجعه می‌کنند؛ مردم استان با شناخت موسسه خیریه ساحل خلیج‌فارس می‌توانند افراد بیمار را سریع‌تر معرفی کنند. این خیر هرمزگانی گفت: زمانی که مردم آثار کمک‌های خود را در تجهیز موسسه و نجات جان کودکان سرطانی می‌بینند بیش‌ازپیش به نیاز در کنار هم بودن پی می‌برند و در کنار ما می‌مانند. وی ادامه داد: افرادی هستند که بیماری آن‌ها تشخیص داده شده و بین راه متوجه هزینه‌ها شده و درخواست تحت پوشش قرار گرفتن می‌کنند، مردم استان با شناخت موسسه خیریه ساحل خلیج‌فارس می‌توانند افراد بیمار را سریع‌تر معرفی کنند. وی با تأکید بر اینکه با همراهی پزشکان خون و سرطان اطفال می‌توانیم بیماران را درمان کنیم، تصریح کرد: پزشکان خون و سرطان اطفال در بخش خصوصی درمان نمی‌کنند و تمام‌کارهای شیمی‌درمانی در همین بیمارستان کودکان و کانکس موجود در موسسه انجام می‌شود که باعث دولتی شدن و کاهش هزینه‌های درمان می‌شود. وی افزود: بیماری که در موسسه خیریه ساحل خلیج‌فارس پذیرش شود اگر نیاز به مراجعه به شهرهای دیگر داشته باشد خود موسسه ‌این جابه‌جایی را انجام می‌دهد و هزینه رفت‌وآمد و درمان حاشیه درمان خوراک را نیز تعهد می‌کند.
فارسفارس4 روز قبل
ایشان در طی سفر متوجه حضور مسافران کودک زیر۱۵ سال شدند، که به تنهایی سفر می‌کردند. در انتها علی رغم‌میل باطنی و مخالف سفر کودک، چند پیشنهاد جهت سفر آرام و بی‌خطر برای کودک ارائه می‌گردد. در هنگام سفر کودک حتما اطلاعات شخصی کودک از جمله (کپی شناسنامه؛ دفترچه بیمه؛ عکس خود کودک) همراه او باشد. کودکانی که سفرهای خارجی دارند به والدین آنها پیشنهاد می‌شود از سفرهای مستقیم استفاده کنند که کودک مجبور به توقف (که منجر به استرس در او است) نشود. طوری که کودک به محض خروج با فرد تحویل گیرنده مواجعه شود (چرا که در اغلب موارد مسافران کودک را در ردیف جلوی هواپیما می‌نشانند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رسول ظفرمند اظهار داشت: طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی از سیزدهم آبان ماه سال جاری در سراسر کشور آغاز شد که بر این اساس تمامی متقاضیان فاقد پوشش بیمه درمان از تاریخ یاد شده به مدت ۶ ماه می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند. وی افزود: از تمامی افراد فاقد پوشش بیمه درمان درخواست می‌کنیم هرچه سریع‌تر در فرصت باقی‌مانده نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نموده تا از تسهیلات یارانه بیمه سلامت بهره مند شوند. مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اشاره به هزینه سالیانه حدود هفت هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت در استان مازندران برای بیمه شدگان خود که حدود نیمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند افزود: افرادی که قادر به پرداخت حق سرانه بیمه نیستند، می‌توانند درخواست ارزیابی وسع کنند و پس از دریافت اطلاعات دهک درآمدی خانوار متقاضی از وزارت رفاه، متقاضی می‌تواند از صد در صد یا ۵۰ درصد تسهیلات دولت در پرداخت حق سرانه بیمه پایه استفاده کند. مدیرکل بیمه سلامت مازندران در ادامه ضمن تقدیر از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در راستای همکاری و مشارکت جهت اجرای طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در استان اعلام کرد: دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در سطح استان سالانه برای تمدید، تعویض و صدور دفترچه‌های بیمه سلامت ۸۵۰ هزار جلد دفترچه بیمه سلامت اقدام می‌کنند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود علیاری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل تامین اجتماعی استان زنجان، تعداد بیمه شدگان بیمه تامین اجتماعی در استان زنجان را ۵۴۵ هزار نفر معادل ۵۲ درصد اعلام کرد و گفت: در استان پایش لازم انجام شده تا از هم پوشانی از بیمه‌های دیگر جلوگیری شود. وی اظهار کرد: سال گذشته با پایش انجام شده افرادی که دارای دو یا چند دفترچه بیمه بودند از چرخه بیمه تامین اجتماعی خارج شدند. مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان، به بیمه زنان خانه دار در استان زنجان اشاره کرد و افزود: بیش از ۶ هزار و ۲۵۰ زن خانه‌دار در استان زنجان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند وهد ف گذاری برای بیمه زنان خانه دار در استان ۶۰ الی ۷۰ هزار نفراست. علیا ری با بیان اینکه زنان خانه‌داری که فاقد هر نوع شغل هستند با پرداخت حق بیمه از مزایای بیمه می‌توانند استفاده کنند، ابراز کرد: حداکثر سن بانوان برای بیمه به ۵۰ سال رسیده و استقبال بانوان خانه‌دار در استان زنجان از این بیمه مطلوب است. وی با بیان اینکه زنان خانه‌دار با داشتن ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن و یا ۳۰ سال سابقه و ۴۵ سال می‌توانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند، گفت: استفاده از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی، بازماندگی، تعهدات بلند و کوتاه‌مدت بیمه‌ای از مزایای بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار است.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
مدیرکل بیمه سلامت مازندران مطرح کرد: پیام مازند - ساری - مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران گفت: تاکنون ۱۲ هزار نفر در طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در استان مازندران مشارکت کردند. به گزارش خبرگزاری مهر، رسول ظفرمند اظهار داشت: طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی از سیزدهم آبان ماه سال جاری در سراسر کشور آغاز شد که بر این اساس تمامی متقاضیان فاقد پوشش بیمه درمان از تاریخ یاد شده به مدت ۶ ماه می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند. وی افزود: از تمامی افراد فاقد پوشش بیمه درمان درخواست می‌کنیم هرچه سریع‌تر در فرصت باقی‌مانده نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نموده تا از تسهیلات یارانه بیمه سلامت بهره مند شوند. مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اشاره به هزینه سالیانه حدود هفت هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت در استان مازندران برای بیمه شدگان خود که حدود نیمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند افزود: افرادی که قادر به پرداخت حق سرانه بیمه نیستند، می‌توانند درخواست ارزیابی وسع کنند و پس از دریافت اطلاعات دهک درآمدی خانوار متقاضی از وزارت رفاه، متقاضی می‌تواند از صد در صد یا ۵۰ درصد تسهیلات دولت در پرداخت حق سرانه بیمه پایه استفاده کند. مدیرکل بیمه سلامت مازندران در ادامه ضمن تقدیر از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در راستای همکاری و مشارکت جهت اجرای طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در استان اعلام کرد: دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در سطح استان سالانه برای تمدید، تعویض و صدور دفترچه‌های بیمه سلامت ۸۵۰ هزار جلد دفترچه بیمه سلامت اقدام می‌کنند.
مهرمهر5 روز قبل
بر این‌اساس، نادره رضایی طی روزهای اخیر، مرتضی ظفرزاده را به‌عنوان مشاور اجرایی خود انتخاب کرده است. وی پسر علی ظفرزاده مشاور مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی است که در رساندن رضایی به این مسند نقش قابل توجهی داشته است. مهمترین منبع درآمد این مؤسسه در سال‌های اخیر واردات کاغذ و تولید دفترچه‌های بیمه سازمان تأمین اجتماعی بود که شنیده‌ها حاکی از این هستند که در این‌زمینه تخلفاتی صورت گرفته است. هفته گذشته بود که نادره رضایی از فعالان سیاسی ستاد انتخاباتی حسن روحانی و از مدیران همراه با شریعتمداری وزیر رفاه کار و تأمین اجتماعی، با حکم مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، به مدیرعاملی این مؤسسه انتخاب شد. وی پس از حضور ناکام در سازمان هلال‌احمر و نیز عدم تأیید صلاحیت برای حضور در سمت معاونت در وزارت رفاه کار و تأمین اجتماعی به این سمت منصوب شده است.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/مرکزی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: کمبود اعتبارات و نیروی متخصص مهمترین مشکل بهزیستی این استان است. او ادامه داد: با عنایت به افزایش روزافزون قیمت وسایل کمک توانبخشی، اعتبار در نظر گرفته شده پاسخگوی نیاز توانخواهان نیست. ضمن اینکه ۲۵۰ نفر متقاضی واجد شرایط دریافت ویلچر برقی در استان وجود دارد که به دلیل کمبود اعتبار قادر به خرید وسیله یادشده نیستیم. همچنین به دلیل کمبود اعتبار طی دو سال اخیر هیچگونه ویلچر برقی خریداری نشده است. در بخش تربیت بدنی و فوق برنامه کمبود اعتبار محسوس به چشم می‌خورد به طوری که از برنامه‌های ارسالی تنها ۶۰ درصد تحقق پیدا کرد.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/مازندران مدیرکل بیمه سلامت مازندران از مشارکت ۱۲ هزار نفری در طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در استان مازندران خبر داد. رسول ظفرمند صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی از ۱۳ آبان ماه سال جاری در سراسر کشور آغاز شد، اظهار کرد: بر این اساس تمامی متقاضیان فاقد پوشش بیمه درمان از تاریخ یاد شده به مدت ۶ ماه می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند. وی تصریح کرد: از تمامی افراد فاقد پوشش بیمه درمان درخواست می‌کنیم هر چه سریعتر در فرصت باقی‌ مانده نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نموده تا از تسهیلات یارانه بیمه سلامت بهره‌مند شوند. مدیر کل بیمه سلامت مازندران با اشاره به هزینه سالیانه حدود ۷ هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت در این استان برای بیمه شدگان خود که حدود نیمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند، گفت: افرادی که قادر به پرداخت حق سرانه بیمه نیستند، می‌توانند درخواست ارزیابی کرده و پس از دریافت اطلاعات دهک درآمدی خانوار متقاضی از وزارت رفاه، متقاضی می‌تواند از صد در صد یا ۵۰ درصد تسهیلات دولت در پرداخت حق سرانه بیمه پایه استفاده کند. ظفرمند ضمن تقدیر از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در راستای همکاری و مشارکت جهت اجرای طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در مازندران خاطرنشان کرد: دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در سطح استان سالانه برای تمدید، تعویض و صدور دفترچه‌های بیمه سلامت ۸۵۰ هزار جلد دفترچه بیمه سلامت صادر و به بیمه شدگان تحویل می‌دهند.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
مدیر کل بیمه سلامت مازندران خبر دادپیام مازند - ایسنا/مازندران مدیرکل بیمه سلامت مازندران از مشارکت ۱۲ هزار نفری در طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در استان مازندران خبر داد. رسول ظفرمند صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی از ۱۳ آبان ماه سال جاری در سراسر کشور آغاز شد، اظهار کرد: بر این اساس تمامی متقاضیان فاقد پوشش بیمه درمان از تاریخ یاد شده به مدت ۶ ماه می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند. وی تصریح کرد: از تمامی افراد فاقد پوشش بیمه درمان درخواست می‌کنیم هر چه سریعتر در فرصت باقی‌ مانده نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نموده تا از تسهیلات یارانه بیمه سلامت بهره‌مند شوند. مدیر کل بیمه سلامت مازندران با اشاره به هزینه سالیانه حدود ۷ هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت در این استان برای بیمه شدگان خود که حدود نیمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند، گفت: افرادی که قادر به پرداخت حق سرانه بیمه نیستند، می‌توانند درخواست ارزیابی کرده و پس از دریافت اطلاعات دهک درآمدی خانوار متقاضی از وزارت رفاه، متقاضی می‌تواند از صد در صد یا ۵۰ درصد تسهیلات دولت در پرداخت حق سرانه بیمه پایه استفاده کند. ظفرمند ضمن تقدیر از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در راستای همکاری و مشارکت جهت اجرای طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در مازندران خاطرنشان کرد: دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در سطح استان سالانه برای تمدید، تعویض و صدور دفترچه‌های بیمه سلامت ۸۵۰ هزار جلد دفترچه بیمه سلامت صادر و به بیمه شدگان تحویل می‌دهند.
فارسفارس6 روز قبل
به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران با بیان اینکه تا امروز حدود یک میلیون و دویست هزار نفر مراجعه برای بیمه رایگان سلامت مراجعه کرده‌اند، گفت: این افراد در قالب ۴۰۵ هزار خانواده هستند از این تعداد، تقریبا نزدیک به سیصد و هفده هزار خانوار و حدود نهصد هزار نفر اطلاعاتشان تکمیل و تعیین تکلیف شده‌ است؛ نزدیک به ۵۵ درصد از کسانی‌که درخواست ارزیابی وسع داده بودند مشمول بیمه رایگان قرار گرفتند و عدد قابل توجه و خوبیست. وی عنوان کرد: از این تعداد حدود ۵۰ درصد، بعد از اینکه ارزیابی وسع شدند دفترچه بیمه رایگان برای آنها صادر شد. موهبتی از مردم خواست در بازه زمانی ۶ ماهه مراجعه کنند تا بتوانند از تسهیلاتی که برایشان در این آیین نامه درنظر گرفته شده است نظیر بیمه رایگان و تخفیف ۵۰ درصدی، استفاده کنند. چون در گذشته مردم ما هرگاه بیمار مى‌شدند در بستر بیماری قرار مى‌گرفتند، تازه به فکر بیمه مى‌افتادند و ما این دوره انتظار حدود ده روز را در نظر گرفته‌ایم تا زودتر مردم خود را بیمه کنند. موهبتی در پایان ادغام بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت را تکذیب کرد و بیان کرد: بیمه تامین اجتماعی بخشی مستقل است و در حال حاضر تصمیمی برای ادغام بیمه‌ها وجود ندارد.
فارسفارس6 روز قبل
محمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره حق بیمه در بیمه سلامت افزود: سرانه حق بیمه تصویبی دولت، متناسب با افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی است و از سوی دیگر بیمه رایگان با شدت و قوت گذشته ادامه دارد. مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: هیچ تغییری در سرانه حق بیمه سلامت همگانی ایجاد نشده است و در ابتدای هر سال سرانه پرداخت حق بیمه به ازای هر نفر توسط هیأت دولت تصویب می‌شود که در سال جاری نیز در ابتدای سال نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۰ درصدی به تصویب دولت رسید. وی ادامه داد: در فرآیند قبل از پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی که بدون نظام ارزیابی وسع انجام شد، افرادی که تمایل به استفاده از بیمه رایگان داشتند، باید از طریق کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، عدم توانایی مالی آنها احراز و به سازمان بیمه سلامت ایران اعلام می‌شد. مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: آمار موجود نشان‌دهنده این است که حدود ۵۵ درصد از مراجعه کنندگان جدید نیز از بیمه رایگان استفاده کرده و افرادی که در گذشته نیز نسبت به پوشش بیمه‌ای خود اقدام کرده‌اند کماکان با شرایط گذشته (رایگان) نسبت به تمدید پوشش بیمه ایشان اقدام می‌شود. البته برای آن دسته از افرادی که دفترچه بیمه رایگان برای آنها صادر نشود نیز از تخفیف ۵۰ درصد حق بیمه برخوردار بوده که نسبت به شرایط گذشته از وضعیت بسیار مطلوبتری برخوردار خواهند بود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر ۷۰ کلینیک نسخه‌نویسی الکترونیک و پنج داروخانه نسخه‌پیچی الکترونیک انجام می‌دهند. یکپارچه‌سازی اطلاعات سلامت امکان ارائه خدمات بهتر بهداشتی و درمانی و مدیریت بهتر نظام سلامت کشور را فراهم می‌سازد. وی ادامه داد: از جمله ذی‌نفعان اصلی در اکوسیستم نظام سلامت الکترونیک و دولت الکترونیک سلامت ایران، می‌توان به مردم، بخش خصوصی کسب‌وکارها، بیمه، حوره درمان، حوزه دارو، حوزه بهداشت و … اشاره کرد. در حال حاضر ۷۰ کلینیک نسخه‌نویسی الکترونیک و پنج داروخانه نسخه‌پیچی الکترونیک انجام می‌دهند. ساداتی در خصوص وضعیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: کل جمعیت تحت پوشش دانشگاه، پنج میلیون و ۲۶ هزار و ۸۸۶ نفر است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
زنجیره تامین دارو به سرعت در حال گسستن حلقه‌های تاثیرگذارش است؛ از داروخانه‌ها بگیرید تا شرکت‌های پخش. داروخانه‌ها، شرکت‌های بیمه، پخش‌کنندگان، تولیدکنندگان، شرکت‌های بسته‌بندی و واردکنندگان اجزای این حلقه هستند. «سیدابراهیم هاشمی» عضو هیات مدیره انجمن شرکت‌های صنعت پخش و مدیرعامل شرکت «سینا پخش ژن» درباره میزان مطالبات شرکت‌های پخش دارو از بیمه‌ها و اثر این بدهی بر بیکاری شاغلان قدیمی این حوزه، به ایلنا گفت: نسبت به ابتدای سال ۱۴۰۰ میلیارد تومان به مطالبات شرکت‌های پخش از بیمه‌ها افزوده شده است. عضو هیات مدیره انجمن شرکت‌های صنعت پخش، تصریح کرد: شرایط بسیار سختی را تجربه می‌کنیم و انتظار داریم که دولت و شرکت‌های بیمه طبق تعهدات پرداخت‌های خود را انجام دهند. از آنجاکه داروخانه‌ها پل ارتباط مردم و شرکت‌های بیمه، پخش و واردکنندگان هستند، بحران را سریعتر از سایر اجزای زنجیره تامین دارو، عیان می‌کنند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، زمان حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی را اعلام کرد. مصطفی سالاری درباره آخرین اقدامات برای حذف دفاتر تامین اجتماعی اظهار کرد: حدود یک سال است که دفاتر درمانی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی حذف شده و نسخه‌ها در این مراکز الکترونیکی و از طریق اطلاعات کارت‌های ملی نوشته می‌شود. وی درباره حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز غیرملکی سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: در این زمینه هنوز اتفاقی نیفتاده است؛ این مسئله باید از طریق وزارت بهداشت پیگیری شود. سالاری افزود: تلاش می‌شود در ۳ ماه ابتدایی سال آینده، حذف دفترچه تامین اجتماعی در مراکز غیرملکی و طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی عملیاتی شود که در این زمینه اقدامات لازم در حال انجام است و امیدواریم این اتفاق بیفتد. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین درباره پرداخت بدهی‌ها تامین اجتماعی به مراکز وزارت بهداشت گفت: در هفته آتی در صورت اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان از سوی دولت به تامین اجتماعی، بدهی‌مان به مراکز درمانی وزارت بهداشت صفر خواهد شد و بنا داریم بدهی مراکز غیر وزارت بهداشت که رقم آنها نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان است را ظرف دو ماه آینده پرداخت کنیم و آن را به صفر برسانیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - ایرنا - مدیر کل بیمه سلامت کردستان با بیان اینکه بیمه شده هایی در سطح استان هستند که از ۲ دفترچه بیمه استفاده می‌کنند، گفت: در راستای خدمات رسانی بیشتر به افراد ضعیف جامعه، رفع همپوشانی بیمه‌ای این افراد با جدیت دنبال می‌شود. مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: بر اساس این طرح و با مراجعه بیماران به بیمارستان و وارد کردن مشخصات هویتی آنان به سیستم، استفاده از ۲ بیمه مشخص خواهد شد و تا قبل از رفع همپوشانی بیمه‌ای کاری برای فرد انجام نخواهد شد. مدیرکل بیمه سلامت کردستان افزود: این بیمه شدگان در صورتی که متقاضی استفاده از خدمات مراکز خصوصی باشند می‌توانند با مشارکت در حق سرانه و دریافت دفترچه بیمه ایرانیان از خدمات این مراکز بهره مند شوند. اسماعیلی اظهار داشت: این افراد در صورت تمایل می‌توانند به دفاتر پیشخوان و نمایندگی‌های طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت مراجعه و دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان خود را باطل کرده و به دریافت دفترچه بیمه ایرانیان البته با پرداخت حق بیمه اقدام کنند. در استان کردستان بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت بوده که بیشترین تعداد شامل بیش از ۶۰۰ هزار نفر در روستاها ساکن هستند.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم: مصطفی سالاری درباره آخرین اقدامات برای حذف دفاتر تامین اجتماعی اظهار کرد: حدود یک سال است که دفاتر درمانی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی حذف شده و نسخه‌ها در این مراکز الکترونیکی و از طریق اطلاعات کارت‌های ملی نوشته می‌شود. وی درباره حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز غیرملکی سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: در این زمینه هنوز اتفاقی نیفتاده است؛ این مسئله باید از طریق وزارت بهداشت پیگیری شود. سالاری افزود: تلاش می‌شود در ۳ ماه ابتدایی سال آینده، حذف دفترچه تامین اجتماعی در مراکز غیرملکی و طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی عملیاتی شود که در این زمینه اقدامات لازم در حال انجام است و امیدواریم این اتفاق بیفتد. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین درباره پرداخت بدهی‌ها تامین اجتماعی به مراکز وزارت بهداشت گفت: در هفته آتی در صورت اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان از سوی دولت به تامین اجتماعی، بدهی‌مان به مراکز درمانی وزارت بهداشت صفر خواهد شد و بنا داریم بدهی مراکز غیر وزارت بهداشت که رقم آن‌ها نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان است را ظرف دو ماه آینده پرداخت کنیم و آن را به صفر برسانیم.
ایلناایلنا2 هفته قبل
بر «حق همگانی درمان رایگان» در بخش‌هایی دیگری از قانون اساسی نیز تاکید شده است. برای نمونه در اصل ۲۹ قانون اساسی باز با تاکید، تامین اجتماعی و درمان، از حقوق لاینفک شهروندی شمرده شده و برآورده‌سازی این حق در کنار بیمه‌ و تامین اجتماعی همگانی، برعهده دولت گذاشته شده است. مزدبگیران معتقدند براساس قانون اساسی، همان بیمه پایه باید عموم خدمات درمانی متعارف را پوشش بدهد و بیمه تکمیلی بایستی برای خدمات اضافی و نامتعارف مانند هزینه‌های ایمپلنت دندان یا جراحی‌های زیبایی باشد؛ نه اینکه همه خدمات را تکمیلی کنند! براساس قانون الزام تامین اجتماعی که در سال ۱۳۶۸ به تایید مجلس شورای اسلامی وقت رسیده، چیزی به نام درمان پولی یا با فرانشیز تعریف نشده است؛ در این سند قانونی، مسئولیت کلیت درمان برای کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی، برعهده‌ی سازمان تامین اجتماعی گذاشته شده است. در تابستان ۹۷، به گفته‌ی مدیرعامل وقت سازمان تامین اجتماعی، تنها ۳۸۰ مرکز درمانی ملکی تامین اجتماعی در کشور موجود بود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
آرمان قرار بود برای قتل غزاله قصاص شود اما حالا گفته می‌شود شواهدی در دست است که نشان می‌دهد غزاله زنده است و یا حداقل نشانه‌های درگذشت او کمتر شده است. با این حال وکیل این پرونده، در گفت‌وگو با سازندگی قتل غزاله، مقتول را از اساس محل شک قرار می‌دهد. خانواده غزاله به خانواده آرمان ۲۰ روز فرصت داده‌اند تا آنها را مجاب کنند که آرمان در این قتل مقصر نبوده است. وکیل پرونده آرمان از مدرک تازه‌ای می‌گوید که اساسا قتل غزاله را محل شک قرار می‌دهد. ما گفتیم تردید جدی ایجاد شده و احتیاط هم در دماء شرط است که این تردید مورد بررسی باید قرار گیرد.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی2 هفته قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین، ابتدا همگان تصور کردند که خانواده غزاله با گذشت خود موجب توقف حکم اعدام آرمان شده‌اند، اما سپس مشخص شد که علاوه بر این، دو قاضی از سه قاضی پرونده آرمان و غزاله نیز دچار شک شدند که آیا این قتل عمدی بوده است؟ هیچ کس نمی‌دانست آن شب بین غزاله و آرمان چه گذشت. دو نوجوان ساعاتی با همدیگر خلوت کردند ولی پس از آن شب، هیچ کس دیگر غزاله را ندید. اما پس از مدتی که مقابل سه قاضی عالیرتبه دادگاه کیفری یک قرار گرفت، تمام حرف‌هایش را پس گرفت و گفت قتل کار او نبوده است. حالا پس از ۶ سال هنوز نه جسدی پیدا شده و نه مشخص شده که آیا غزاله واقعا به قتل رسیده است. حالا شاید تمدید دفترچه بیمه را فرد دیگری بتواند انجام دهد، اما مرخصی تحصیلی را فقط خود فرد باید بگیرد.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
خبرآنلاین: هیچ کس نمی‌دانست آن شب بین غزاله و آرمان چه گذشت، دو نوجوانی که با همدیگر خلوت کرده بودند ولی پس از آن شب، هیچ کس دیگر غزاله را ندید. آرمان در اعترافات اولیه که نزد کارآگاهان دایره ویژه قتل داشت، گفته بود چطور با میله بارفیکس به سر غزاله کوبیده، جسد او را در چمدان گذاشته و به سطل زباله انداخته است. با وجود جزییاتی از اعترافات متهم به قتل نزد مقامات دادسرا و پلیس، و بازسازی صحنه جرم، قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به این نتیجه رسیدند آرمان عبدالمعالی مرتکب قتل عمد شده و باید طبق درخواست اولیای دم، قصاص شود. حالا شاید تمدید دفترچه بیمه را فرد دیگری بتواند انجام دهد اما مرخصی تحصیلی را فقط خود فرد باید بگیرد. محمد حسین شاملو، وکیل دیگر پرونده هم می‌گوید چون وجود جسد اثبات نشده و اصل بر زنده بودن افراد است مگر آنکه خلافش ثابت شود، قضات پرونده پذیرفتند در موضوع بازنگری شود.

به انتهای لیست رسیدید