اخبار دفترچه بیمه - آخرین و مهم ترین اخبار دفترچه بیمه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

سلامت

تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
وی افزود: برهمین اساس ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان شهری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مشمول این طرح هستند. رئیس اداره بیمه‌گری و درآمد بیمه سلامت استان بیان داشت: از ابتدای سالجاری انتقال پوشش خدمات بیمه‌ای این افراد آغاز شده و تاکنون حدود ۱۱ هزار نفر زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفتند. وی گفت: از ابتدای تیرماه امسال کارت‌های درمانی مددجویان شهری کمیته امداد فاقد اعتبار است و مددجویان باید برای دریافت دفترچه‌های بیمه درمانی اقدام کنند. خزینی افزود: گام نخست این طرح برای بیماران خاص زیر پوشش امداد انجام شده و خدمات درمانی آنها در صندوق بیمه سلامت تجمیع شده است. وی اظهارداشت: نیمی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان هنوز برای دریافت دفترچه مراجعه نکرده‌اند.
آناجآناج1 روز قبل
گزارش آناج از کمبود ۱۰۰ قلمی دارو در تبریز؛ بیمارستان: داروهایتان را از بیرون تهیه کنید/ نسخه‌هایی که داروخانه نمی‌پیچدگرانی ارز، بدهی بیمه‌های، دلالی و بازار سیاه دارو، تاکید بر تولید داخلی و … همگی موجب کمیاب شدنی برخی از داروها در سطح شهر تبریز شود. امسال هر چند وضعیت کمی آرام گرفته، ولی لیست ۱۰۰ قلمی کمبود دارو در بازار تبریز راوی حکایت دیگری است. پرداخت قیمت برای دارو در بیمارستان‌های ویژه تامین اجتماعی مثل بیمارستان ۲۹ بهمن و بیمارستان عالی‌نسب قوز بالا قوز بیمارانی شده که دفترچه بیمه تامین اجتماعی دارند و بر صفحات آن مهر «بدون فرانشیز» سنگینی می‌کند. داروهایتان را از خارج بیمارستان تهیه کنیداین روزها جملاتی مثل «دارو به قیمت آزاد است یا دارویتان را از بیرون بیمارستان تهیه کنید» گوش و جیب بیماران تامین اجتماعی را آزرده است. بخشی از داروهای بیماران و جانبازان جنگ و شیمیایی با کندی جایگزین شده که عوارضی را برای آنها در پی داشته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وی افزود: تعداد تخت فعال مراکز درمانی استان اصفهان تحت پوشش تأمین اجتماعی را ۹ هزار و ۳۳۰ تخت است و اصفهان پس از تهران بیشترین تخت بیمارستانی کشور را به خود اختصاص داده است. مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان تاکید کرد: استان اصفهان پس از تهران و خوزستان بیشترین بیماران سرپایی را داشته است و تعداد بیماران بستری شده در مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان اصفهان ۹۷۷ هزار و ۹۴۱ بیمار بوده است. استفاده از فناوری‌های نوین در دستور کار تأمین اجتماعی اصفهان قرار دارددر ادامه این نشست مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه استفاده از فناوری‌های نوین در دستور کار تأمین اجتماعی اصفهان قرار دارد، اظهار داشت: در سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار سفر درون شهری اصفهان با ارسال الکترونیکی اسناد توسط این سازمان کاهش یافت. ۲۵ هزار نفر در استان اصفهان بیمه بیکاری دریافت می‌کنندمدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان با بین اینکه ۲۵ هزار نفر در استان اصفهان بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، ابراز داشت: این سازمان بدهی خود به همه نهادهای غیر دولتی به شکل تهاتری پرداخت کرده است. وی تاکید کرد: بودجه روزانه تأمین اجتماعی استان اصفهان ۲۰ میلیارد تومان است و این در شرایطی است که هزینه روزانه این سازمان ۲۶ میلیارد تومان است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به انتقال بیمه درمانی ۴۵ هزار مددجوی زیرپوشش کمیته امداد این استان به بیمه سلامت گفت: تاکنون برای ۳۲ هزار نفر از این تعداد دفترچه صادر شده است. وی اضافه کرد: در استان کردستان تعداد مددجویان زیرپوشش کمیته امداد برای دریافت دفترچه بیمه سلامت ۴۵ هزار نفر اعلام شد که تاکنون ۳۲ هزار نفر موفق به دریافت این دفترچه‌ها شده‌اند. مدیرکل بیمه سلامت کردستان مدارک لازم برای تحویل دفترچه‌های بیمه را اصل شناسنامه، کارت ملی و یک قطعه عکس اعلام کرد و از سایر مددجویان خواست در سریعترین زمان ممکن برای تحویل گرفتن دفترچه‌های خود اقدام کنند. هم اکنون علاوه بر ۱۰ اداره در ۱۰ شهرستان استان، ۳۲ دفتر پیشخوان طرف قرارداد در استان کردستان آمادگی ارائه خدمت به تمام بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت را دارند. در استان کردستان بیش از یک میلیون و ۵۳ هزار و ۶۰۷ نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد شامل بیش از ۶۰۰ هزار نفر در روستاها ساکن هستند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هادی بندلی عصر سه‌شنبه در دیدار با رئیس و اعضای دفتر نماینده مردم دامغان در مجلس به مناسبت هفته تأمین اجتماعی به میزبانی دفتر خود ضمن بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان مستمری به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی دامغان پرداخت شد، ابراز داشت: پرداخت این میزان مستمری در قالب بازنشسته، بازمانده و ازکارافتاده تحت پوشش تأمین اجتماعی شعبه دامغان بوده است. بندلی در ادامه تصریح کرد: سال گذشته در راستای طرح الکترونیک شدن پرونده‌ها برای دسترسی سریع و آسان به اطلاعات بیمه‌شدگان در سراسر کشور طرح اسکن پرونده‌ها در شعبه تأمین اجتماعی دامغان اجراشده است. وی بابیان اینکه سال گذشته برای نخستین بار برای یک هزار و ۵۴۴ نفر از شهروندان دامغانی دفترچه بیمه تأمین اجتماعی صادرشده است، افزود: ۱۹۷ نفر در شهرستان هرماه از تأمین اجتماعی مقرری بیکاری دریافت می‌کنند. رئیس تأمین اجتماعی شعبه دامغان بابیان اینکه ۳۸۸ کارگاه فعال در شهرستان وجود دارد، اضافه کرد: سال گذشته بازرسان تأمین اجتماعی دو هزار و ۷۶۶ مرحله از کارگاه‌ها دارای کارگر بازرسی کردند. سید محمدرضا حسینی بیان کرد: در سال رونق تولید این سازمان باید به‌منظور تحقق منویات رهبر انقلاب تمام تلاش خود را برای رونق تولید انجام دهد چراکه پایداری صندوق‌های بازنشستگی درگرو رونق تولید است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد گورابی ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز تأمین اجتماعی اظهار داشت: ۶۶ درصد از جمعیت استان اصفهان معادل سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی در استان اصفهان هستند. وی با بیان اینکه ۲۵ هزار نفر در استان اصفهان بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، ابراز داشت: ۳۴۰ هزار نفر از مستمری بگیران کشور در استان اصفهان زندگی می‌کنند. مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه این سازمان بدهی خود به همه نهادهای غیر دولتی به شکل تهاتری پرداخت کرده است، گفت: بودجه روزانه تأمین اجتماعی استان اصفهان ۲۰ میلیارد تومان است و این در شرایطی است که هزینه روزانه این سازمان ۲۶ میلیارد تومان است. وی از مطالبه یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تأمین اجتماعی از کارفرمایان استان اصفهان خبر داد و گفت: از این مقدار ۳۰۰ میلیارد تومان آن شامل جریمه است و بر این اساس برای پرداخت آن بسته‌های تشویقی در نظر گرفته‌ایم. مدیر کل تأمین اجتماعی استان اصفهان اضافه کرد: به زودی صدور دفترچه و تمدید دفترچه بیمه هم استانی‌های عزیز نیز به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
محمدرضا جیریایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اجرای دولت الکترونیک در سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: اولویت نخست ما، دولت الکترونیک در سازمان بیمه سلامت است که در راستای خدمت‌رسانی و سهولت اخذ خدمت توسط مردم مورد تاکید دولت و مجلس است. جیریایی بیان کرد: در استان مرکزی، شهرستان خمین برای این کار انتخاب شده و از فروردین‌ماه کار را در این شهرستان کلید زده و در اردیبهشت‌ماه به صورت ۱۰۰ درصد اجرایی کرده‌ایم. مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی عنوان کرد: فرهنگ‌سازی لازم هم باید انجام شود تا مردم مقاومتی برای گرفتن خدمات مورد نیاز خود با ارائه یک کد ملی نداشته باشند. مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: مزایای این کار ثبت اطلاعات بیمار در هر بار بستری در بیمارستان است و دسترسی به اطلاعات بدون اینکه فیزیکی در کار باشد برای بیمار فراهم است. یکپارچه‌سازی دفترچه بیمه سلامت مددجویان کمیته با سایر اقشارمدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی در خصوص مددجویان کمیته امداد گفت: از ابتدای امسال تمامی مددجویان کمیته امداد با توجه به تفاهم‌نامه‌‌ای که بین کمیته و سازمان بیمه سلامت منعقد شده، خدمات خود را از سازمان بیمه سلامت دریافت می‌کنند، همان خدمات را بدون کاستی و حتی بیشتر از گذشته از سازمان بیمه سلامت دریافت می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
وی ادامه داد: از زمانی که این نگاه برای حمایت از بخش خصوصی ایجاد شده است، ما داروخانه‌های هلال احمر را نه توسعه و نه افزایش داده‌ایم. همه داروخانه‌های هلال احمر در سراسر کشور دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند، بنابراین اینکه ادعا بشود که هلال‌احمر خلاف اساسنامه فعالیت می‌کند و کارش غیرقانونی است با پروانه‌ داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر در تناقض است. فرجی تصریح کرد: شأن ما در داروخانه‌های هلال احمر رقابت با بخش خصوصی نیست، داروخانه‌های هلال احمر سال‌های سال است که معتمد مردم بوده و مردم عموما برای تامین داروهای خاص خود به این داروخانه‌ها مراجعه کرده و به صورت بیمه‌ای داروهای خود را تهیه می‌کنند. وی درباره ایجاد باجه‌های فروش دارو در شهر آمل توسط هلال احمر ادامه داد: جمعیت هلال احمر سال‌هاست درخواستی برای ایجاد داروخانه جدید ارائه نکرده است. در اساسنامه جمعیت هلال احمر بازوهای اقتصادی برای جمعیت تعریف شده است که یکی از این بازوهای اقتصادی داروخانه‌های جمعیت هلال احمر است، یعنی داروخانه‌های هلال احمر اگر سودی داشته باشند این سود در اختیار جمعیت برای اقدامات بشر دوستانه قرار می‌گیرد.
ایلناایلنا3 روز قبل
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر به اظهارات اخیر رییس انجمن داروسازان واکنش نشان داده و گفت: همه داروخانه‌های هلال احمر در سراسر کشور دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند بنابراین اینکه ادعا بشود که هلال احمر خلاف اساسنامه فعالیت می‌کند و کارش غیرقانونی است با پروانه‌ داروخانه‌های جمعیت هلال احمر در تناقض است. وی ادامه داد: از زمانی که این نگاه برای حمایت از بخش خصوصی ایجاد شده است، ما داروخانه‌های هلال احمر را نه توسعه و نه افزایش داده‌ایم. همه داروخانه‌های هلال احمر در سراسر کشور دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند، بنابراین اینکه ادعا بشود که هلال‌احمر خلاف اساسنامه فعالیت می‌کند و کارش غیرقانونی است با پروانه‌ داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر در تناقض است. وی درباره ایجاد باجه‌های فروش دارو در شهر آمل توسط هلال احمر ادامه داد: جمعیت هلال احمر سال‌هاست درخواستی برای ایجاد داروخانه جدید ارائه نکرده است. در اساسنامه جمعیت هلال احمر بازوهای اقتصادی برای جمعیت تعریف شده است که یکی از این بازوهای اقتصادی داروخانه‌های جمعیت هلال احمر است، یعنی داروخانه‌های هلال احمر اگر سودی داشته باشند این سود در اختیار جمعیت برای اقدامات بشر دوستانه قرار می‌گیرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ماده سه قانون تأمین اجتماعی، موارد این تأمین را در شش عرصه، دسته‌بندی کرده است: حوادث و بیماری‌ها، غرامت دستمزد، بارداری، از کارافتادگی، بازنشستگی و مرگ. ۲- ارائه خدمات پزشکی به بیمه شدگانارائه خدمات پزشکی، یکی از آشکارترین وظایف سازمان تأمین اجتماعی و انتظاراتی است که بیمه شدگان از این سازمان دارند؛ تا حدی که برخی از بیمه شدگان، دارا بودن دفترچه بیمه را مصداق بیمه شدن می‌دانند؛ موضوعی که البته صحت ندارد. افزون بر دفترچه خدمات درمانی، سازمان تأمین اجتماعی با احداث مراکز درمانی، خدمات رایگان پزشکی را در اختیار بیمه شدگان اجباری قرار می‌دهد. ۶- بازنشسته کردن بیمه شدهارائه خدمات بازنشستگی، مانند ارائه خدمات پزشکی، یکی از مهم‌ترین و آشکارترین مسئولیت‌های سازمان تأمین اجتماعی، در قبال بیمه شدگان است. ۸- پرداخت کمک هزینه به بیمه شدهمطابق قانون، سازمان تأمین اجتماعی مکلف به پرداخت برخی کمک هزینه‌ها به افراد بیمه شده نیز هست؛ یکی از مشهورترین انواع این کمک‌ هزینه‌ها، کمک هزینه ازدواج است.
سلامت نیوزسلامت نیوز4 روز قبل
سلامت نیوز: عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت با اشاره به موانع اجرایی شدن پرداخت‌های آنلاین این سازمان به پزشکان، نسبت به اجرایی شدن این طرح تا پایان سال جاری ابراز امیدواری کرد. در هر استان یک شهرستان انتخاب شده تا پرداخت آنلاین به شکل پایلوت در آنجا صورت گیرد و به این ترتیب از آن پزشک سند کاغذی نمی‌پذیریم. وی افزود: در حال حاضر پرداخت آنلاین به پزشکان بلافاصله پس از نوشتن نسخه الکترونیک به علت نبود زیرساخت مناسب امکان پذیر نمی‌باشد. همچنین با آغاز پرداخت‌های آنلاین به دلیل حجم بالای نسخ نوشته شده و تعداد بالای تراکنش مالی، سامانه با مشکل مواجه نشود. بر همین اساس در زمینه زمان اجرایی شدن پرداخت‌های آنلاین به پزشکان فعلا نمی‌توان نظر قطعی داد، اما گمان می‌کنم پایان سال جاری بتوانیم پرداخت‌ها را به صورت آنلاین انجام دهیم.
ایسناایسنا4 روز قبل
عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت با اشاره به موانع اجرایی شدن پرداخت‌های آنلاین این سازمان به پزشکان، نسبت به اجرایی شدن این طرح تا پایان سال جاری ابراز امیدواری کرد. در هر استان یک شهرستان انتخاب شده تا پرداخت آنلاین به شکل پایلوت در آنجا صورت گیرد و به این ترتیب از آن پزشک سند کاغذی نمی‌پذیریم. وی افزود: در حال حاضر پرداخت آنلاین به پزشکان بلافاصله پس از نوشتن نسخه الکترونیک به علت نبود زیرساخت مناسب امکان پذیر نمی‌باشد. عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت در پایان افزود: نرم‌افزارهای نسخه نویسی نیز باید به گونه‌ای باشد که پزشک و کاربر به راحتی توان استفاده از آن را داشته باشند. همچنین با آغاز پرداخت‌های آنلاین به دلیل حجم بالای نسخ نوشته شده و تعداد بالای تراکنش مالی، سامانه با مشکل مواجه نشود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت گفت: برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از نام بیمه سلامت، از بیمه شدگان می‌خواهیم با عدم پاسخگویی به درخواست‌های تبلیغات غیرواقعی جهت اطلاع و بهره برداری از خدمات به دفاتر پیشخوان دولت، ادارات کل بیمه سلامت استان‌ها و سایت سازمان مراجعه کنند. اعتمادآنلاین|‌ محمد منتقمی راد روز یکشنبه درباره سوءاستفاده از عنوان بیمه سلامت و سودجویی برخی شرکت‌ها در این زمینه افزود: سازمان بیمه سلامت ارگانی دولتی بوده و تنها ارائه کننده خدمات بیمه‌ای پایه است. وی بیان کرد: بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت می‌توانند موارد شکایت و تخلفات در این زمینه را طی تماس با شماره ۱۶۶۶ اطلاع رسانی کنند. در نتیجه ضروری است بیمه شدگان جهت جلوگیری از مفقودی دفترچه بیمه، از به همراه داشتن دفترچه بیمه خود خودداری کنند. منتقمی راد اظهار داشت: دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت در راستای تسهیل و تسریع فرآیندهای ارائه خدمات بیمه سلامت، همواره و در همه شرایط در کنار ارائه دهندگان و گیرندگان خدمات سلامت است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مجتبی اکرم بعدازظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات این استان که در اداره کل تأمین اجتماعی استان سمنان برگزار شد به آمار و ارقام اقدامات و خدمات ارائه‌شده تأمین اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: ۷۱ درصد از مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی هستند. وی با اشاره به وجود ۹ مرکز درمانی تحت زیرپوشش تأمین اجتماعی استان سمنان افزود: ۷۱ داروخانه، ۳۲ درمانگاه تخصصی و دانشگاهی با سازمان تأمین اجتماعی در استان سمنان قرارداد دارد. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان اظهار داشت: افرادی که تحت بیمه درمان تأمین اجتماعی استان هستند می‌توانند از خدمات ۴۶ پاراکلینیک، ۱۶ دندان‌پزشک و ۱۶۱ پزشک استفاده کنند. اکرم گفت: سال گذشته، ۱۱ هزار نفر در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی سمنان بستری شدند و یک‌میلیون و ۱۹۷ هزار و ۳۷۳ نسخه در مراکز درمانی زیرپوشش تأمین اجتماعی صادر شد. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان خاطرنشان کرد: در مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان سمنان تعداد ۷۱۹ زایمان طبیعی و ۶۷۷ زایمان سزارین انجام‌شده است و یک هزار و ۳۰۰ نوزاد نیز در این مراکز متولدشده‌اند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی اکرم در نشست خبری ظهر یکشنه خود با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در محل اداره کل تامین اجتماعی استان سمنان، ضمن بیان اینکه سال گذشته ۱۱ هزار نفر در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی سمنان بستری شدند، تاکید کرد: سال گذشته یک میلیون و ۱۹۷ هزار و ۳۷۳ نسخه در مراکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی صادر شد. وی با بیان اینه پنج هزار و ۱۲۶ نفر در طول سال گذشته در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان سمنان، جراحی شدند، افزود: بیش از سه میلیون و ۸۳۰ هزار قلم دارو طی سال گذشته در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان تجویز شده است. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه در سال گذشته ۷۱۹ زایمان طبیعی و ۶۷۷ زایمان سزارین در مراکز درمانی این ارگان در سطح استان صورت گرفته است، گفت: یک هزار و ۳۰۰ نوزاد در این مراکز به دنیا آمدند. وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه درمانی تامین اجتماعی هستند، ابراز داشت: در استان ۹ مرکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی وجود دارد. مدیر تامین اجتماعی استان سمنان، با بیان اینکه این سازمان در سطح استان با ۷۱ داروخانه و ۳۲ درمانگاه خصوصی و دانشگاهی طرف قرار داد است، گفت: بیمه‌های تامین اجتماعی در نزد ۴۶ پاراکلینیک، ۱۶ دندانپزشک و ۱۶۱ پزشک، پذیرفته می‌شود.
ایلناایلنا5 روز قبل
نشست هیئت مدیره کانون بازنشستگان استان تهران با حضور رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی برگزار شد. این رسیدگی از این جهت حائز اهمیت است که بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی بیش از تمام دوران‌ها نیازمند کمک برای بهبود شرایط معیشتی خود هستند. مستمری‌بگیران تامین اجتماعی می‌بینند که همسان‌سازی در صندوق‌های دیگر اجرایی شده اما هنوز در تامین اجتماعی به آن پرداخته نشده است. همچنین شرط شده است اگر قرار است بدهی ایجاد شود باید در قانون بودجه همان سال پیش بینی و به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود. بیات با بیان اینکه بدهی دولت به بیشتر از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده است گفت: امسال پیش بینی شده که ۵۰ هزار میلیارد تومان در قالب تهاتر اموال به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند.
فارسفارس5 روز قبل
دفترچه بیمه حذف شدمدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با اشاره به افزایش هزینه‌های درمان در کشور گفت: تأخیر در پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی سبب شده است تا این سازمان در ارائه خدمات به جامعه هدف دچار مشکلاتی شود. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان گفت: در راستای ایجاد پرونده الکترونیک و دولت الکترونیک، فعالیت‌های خوبی در سازمان تأمین اجتماعی در دست اجرا بوده و این سازمان پیش‌قدم این امر شده است. کمبود نیروی متخصص در مراکز زیرپوشش تأمین اجتماعیمدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با اشاره به مشکل کمبود نیروی متخصص در مراکز زیرپوشش تأمین اجتماعی این استان گفت: با توجه به اینکه این سازمان حجم بالایی از خدمات را به جامعه هدف ارائه می‌دهد، انتظار است تا ۱۰ درصد از نیروهای طرحی زیرپوشش وزارت بهداشت به سازمان تأمین اجتماعی ارجاع داده و خدمات بهتری به مردم ارائه شود. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان ادامه داد: پزشکان عمدتا مسؤولیت عوارض داروهایی را که سایر پزشکان خارج از تأمین اجتماعی تجویز کرده‌اند، نمی‌پذیرند. وجود بیشترین مراکز شبانه‌روزی تأمین اجتماعی در سمنانمدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان بیان کرد: ۳۰ مرکز از ۲۹۰ مرکز درمانی تأمین اجتماعی در سراسر کشور شبانه‌روزی هستند که پنج مرکز آن در استان سمنان وجود دارد و این استان دارای بیشترین مراکز شبانه‌روزی درمانی تأمین اجتماعی در کشور محسوب می‌شود.
ایسناایسنا5 روز قبل
مدیرکل دفترمرکزی حراست سازمان بیمه سلامت گفت: بدون شک حراست نسبت به فعالیت‌های سودجویانه برخی شرکت‌ها از نام بیمه سلامت اقدامات جدی انجام خواهد داد. به گزارش ایسنا، محمد منتقمی راد با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت ایران، ارگانی دولتی بوده و تنها ارائه کننده خدمات بیمه‌ای پایه است، گفت: متأسفانه برخی شرکت‌های سودجو با استفاده از عنوان بیمه سلامت در نام، خدمات خود و تبلیغ وعده‌هایی غیرواقعی و اغواکننده از نام سازمان بیمه سلامت سوء استفاده می‌کنند. وی افزود: برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از نام بیمه سلامت، از بیمه شدگان درخواست می‌شود ضمن عدم پاسخگویی به درخواست‌ها و پذیرش تبلیغات غیرواقعی با نام‌هایی چون بیمه سلامت، بیمه تکمیلی سلامت، جهت اطلاع و بهره‌برداری از خدمات بیمه پایه سلامت تنها به دفاتر پیشخوان دولت، ادارات کل بیمه سلامت در استان‌ها و سایت این سازمان به آدرس ihio. gov. ir مراجعه کنند؛ ضمن اینکه بیمه شدگان می‌توانند موارد شکایت و تخلفات در این زمینه را طی تماس با شماره ۱۶۶۶ اطلاع رسانی کنند. مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت، درخصوص لزوم به همراه داشتن دفترچه‌های بیمه سلامت در خارج از کشور تصریح کرد: از آنجایی که در خارج از کشور، تنها گذرنامه به عنوان سند هویتی فرد قابل استفاده بوده و تمامی اسناد دیگر مانند شناسنامه، کارت ملی و دفترچه بیمه فاقد اعتبار هستند، ضروری است بیمه شدگان جهت جلوگیری از مفقودی از به همراه داشتن دفترچه بیمه به جد خودداری کنند. بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، وی با تاکید بر اینکه دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت، در راستای تسهیل و تسریع فرآیندهای ارائه خدمات بیمه سلامت، همواره و در همه شرایط در کنار ارائه دهندگان و گیرندگان خدمات سلامت است، اظهار کرد: به طورحتم حراست سازمان بیمه سلامت از طریق پل‌های ارتباطی همچون خطوط ارتباط تلفنی و سامانه ۱۶۶۶، به صورت شبانه‌روزی، درخواست‌ها و نیازمندی‌های بیمه‌شدگان را تا رفع مشکلات و موانع و احقاق حقوق قانونی آنان پیگیری می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
برخی اخبار و گزارش‌ها نشان می‌دهد مراجعه‌کنندگان به بخش خصوصی باید برای دریافت خدمات درمانی به ناچار هزینه‌ها را به‌صورت آزاد پرداخت کنند. او درباره رقم بدهی‌های بیمه‌های طرف قرارداد با بیمارستان پارس می‌گوید: «بیمه‌ها معمولا با ۸ تا ۱۰ ماه تأخیر بدهی‌های‌شان را به مراکز درمانی خصوصی پرداخت می‌کنند. مدیران این بخش بر این نکته تأکید دارند که بیمارستان‌های خصوصی به‌دنبال سود بیشتری‌اند و «کا» جراحی در بیمارستان‌های مختلف با نرخ‌های متفاوتی حساب می‌شود. همین الان سند بخش خصوصی بیمارستان‌های اهواز را بررسی می‌کنیم که واضح است اسناد را آب بسته‌اند و سند‌سازی کرده‌اند. احمدرضا ضرابیه مدیرعامل شرکت بیمه سامان هم می‌گوید: پرداخت حق بیمه در بیمه نامه پیش‌بینی می‌شود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
محمدرضا جیریایی در گفت‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت استان اظهار داشت: ۵۶۳ هزار نفر جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در استان داریم که معادل ۴۰ درصد از جمعیت استان بوده و با توجه به جمعیت کارگری که در استان داریم، بیش از ۵۰ درصد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و مابقی موارد هم موسسات خصوصی، بانک‌ها و سایر وزارتخانه‌هایی هستند که خود پایگاه بیمه پایه دارند و ارائه خدمت می‌کنند. خدمات بیمه سلامت به بیماران خاص کاملا رایگان استوی با اشاره به ارائه خدمات به بیماران خاص افزود: خدماتی که بیماران خاص در راستای بیماری خود دریافت می‌کنند به صورت ۱۰۰ درصد رایگان بوده و گاها به صورت فرانشیز ۱۰ درصدی است که آن را هم شورای عالی بیمه تعیین کرده تا بیمه‌شدگان بتوانند برندهای مختلف داروها را استفاده کنند. داروهای خارج از تعهد سازمان‌های بیمه‌گر به تعهد این سازمان‌ها درآمدندمدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی تصریح کرد: برخی از داروها در تعهد سازمان‌های بیمه‌گر نبود که اینها را در تعهد آوردند و همین موارد فرانشیز ۱۰ درصدی دارد که بسیار ناچیز است. بیش از ۱۴ میلیارد تومان برای بیماران خاص هزینه کردیمجیریایی با اشاره به اینکه جمعیت بیماران خاص در استان مرکزی ۹۹۷ نفر است بیان کرد: هزینه بسیار زیادی برای بیماران خاص لازم است و در سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد تومان برای بیماران خاص هزینه کردیم و هیچ محدودیتی در ارائه خدمت به این بیماران وجود ندارد. مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی عنوان کرد: یک تیر تا ۱۰ تیر، یک مهر تا ۱۰ مهر و یک دی تا ۱۰ دی مقاطعی هستند که اتباع می‌توانند نسبت به دریافت دفترچه خود اقدام کنند.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
مدیرکل کمیته امداد کردستان گفت: در حال حاضر یک‌هزار و ۹۶۶ خانوار مددجوی عادی و ۲ هزار خانوار مددجوی موقت برای ورود به چرخه حمایتی کمیته امداد پشت نوبت هستند. کمیته امداد استان کردستان نیز هم‌اکنون خدمات حمایتی و درمانی را به نیازمندان کردستانی ارائه می‌کند؛ در این راستا با محمدرسول شیخی‌زاده، مدیرکل کمیته امداد کردستان در میزگردی به گفت‌وگو نشستیم تا درباره برخی طرح‌های حمایتی این ارگان از اقشار کم درآمد جامعه و ارتباط خیرین با کمیته امداد کردستان صحبت کنیم. سوال: در حال حاضر چه تعداد از نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد استان کردستان قرار دارند؟ شیخی‌زاده: مجموع کل نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد استان کردستان ۸۲ هزار خانوار بوده که معادل ۱۷۸ هزار و ۷۰۰ نفر است. سوال: آیا شرایط اقتصادی منجر به افزایش مراجعات به کمیته امداد شده است؟ شیخی‌زاده: با توجه به تغییر وضعیت اقتصادی از سال گذشته تاکنون میزان مراجعات به کمیته امداد افزایش یافته است. سوال: آیا خدمات کمیته امداد استان کردستان فقط به کردستانی‌ها ارائه می‌شود؟ شیخی‌زاده: هر فرد و یا خانواری که ساکن استان کردستان و واجد شرایط خدمات حمایتی کمیته امداد باشد، مورد حمایت کمیته امداد استان قرار می‌گیرد؛ نژاد، قومیت، مذهب و زبان موجب محرومیت فرد از خدمات کمیته امداد نمی‌شود به‌عنوان مثال یک فرد که اهل استان دیگر است اما محروم و ساکن این استان باشد مورد حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر به صورت ماهانه سوابق بیمه خود را چک نمی‌کنید، هر چند ماه یک بار سوابق بیمه‌تان را استعلام کنید تا مطمئن شوید که سوابق بیمه شما به صورت کامل و تا آخرین دوره توسط کارفرما پرداخت شده است. در این سامانه هر فرد بیمه شده می‌تواند به راحتی از سوابق بیمه‌ای خود از زمان اولین واریزی تا کنون مطلع شود. نحوه استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعیپیش از این برای استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی باید حتما کد بیمه خود را وارد می‌کردید که معمولا بیشتر افراد از نحوه دسترسی به آن اطلاع نداشتند و در بررسی سوابق بیمه خود به مشکل بر می‌خوردند. اما چندی است که بدون نیاز به کد بیمه می‌توانید برای استعلام سوابق بیمه با کد ملی خود اقدام کنید. برای این کار پس از نصب این اپلیکیشن به راحتی در صفحه اصلی آن به قسمت «سوابق بیمه» بروید.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وی خاطرنشان کرد: قبول این مسؤولیت در شرایط روز کشور شاید عاقلانه به نظر نرسد، اما آگاهانه و عاشقانه به معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت آمده‌ام و از ارتباط با شما دانشجویان که همانند فرزندان خود من هستید، لذت می‌برم. معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری تلاش‌ها و زحمات معاون پیشین فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: از تلاش‌ها و زحمات پنج ساله دکتر فراهانی تشکر می‌کنم، ایشان تحولات خوبی در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت ایجاد کردند. شفافیت، شجاعت و عدم وابستگی ایشان به هیچ جناح و شخص، عامل موفقیت وی بود و خوشبختانه مسیر را برای ادامه فعالیت‌های بنده هموار کردند و عملکرد ایشان در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی بسیار تحسین برانگیز بود. معاون وزیر بهداشت دانشجویان را آئینه آینده مملکت توصیف کرد و گفت: بنده به شما قول می‌دهم با توان و انگیزه چند برابری، مطالبات شما و دیگر دانشجویان را پیگیری کرده و وضعیت رفاهی دانشجویان را بهبود بخشیم. «شوراهای صنفی» نهادهای دانشجویی هستند که در دولت تدبیر و امید با هدف کاهش مشکلات صنفی و آموزشی دانشجویان تشکیل شده‌اند و نقش پل ارتباطی بین دانشجویان و مسؤولان دانشگاهی را ایفا می‌کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مفدا، دکتر سیما سادات لاری در نشست با دبیران مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی افزود: اولویت بندی و دسته‌بندی صحبت‌های شما در خصوص مسائل صنفی و رفاهی و مطالبات دانشجویان ستودنی بود. بنده چون خودم در دانشگاه به عنوان مسؤول فعالیت داشته‌ام، با همه مسائل و مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان آشنایی کاملی دارم و این مشکلات و نیازها را با پوست و استخوانم لمس کرده‌ام و آنچه در ذهن شماست، همه جزو دغدغه‌های ما است. لاری با اشاره به این‌که تلاش دارد تا با کمک و همفکری دبیران شوراهای صنفی نیازها و مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان علوم پزشکی را مرتفع کند، گفت: بلوغ فکری و صحبت‌های سنجیده شما و دسته‌بندی مشکلات و اولویت‌هایتان، نشان از تسلط و اشراف شما بر موضوعات صنفی و رفاهی دانشگاه‌ها دارد. وی افزود: خوشبختانه همه دانشگاه‌ها به ضرورت و جایگاه شوراهای صنفی پی برده‌اند و سال به سال انتخابات شوراهای صنفی در دانشگاه‌ها در فضای عقلانی‌تر و پرشورتری انجام می‌شود که همه این تحولات حاصل حمایت‌ها وعملکرد مثبت شما دانشجویان است. لاری در پاسخ به سخنان برخی از دبیران شورای صنفی که از وجود تبعیض‌ها در موضوعات آموزشی گلایه داشتند، گفت: من قبول دارم تبعیض‌هایی در حوزه آموزش رخ می‌دهد و خیلی از مشکلات و مطالبات دانشجویان علوم پزشکی در حوزه آموزشی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، با تحسین حس مسؤولیت‌پذیری دبیران شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور، گفت: با اتخاذ اقدامات متعدد نظیر جلوگیری از هدر رفت منابع و تأمین بودجه از منابع مالی مختلف تلاش خواهیم کرد که هیچ‌یک از برنامه‌های فرهنگی تعطیل نشده و وضعیت رفاهی دانشجویان بهبود یابد. اولویت بندی و دسته‌بندی صحبت‌های شما در خصوص مسائل صنفی و رفاهی و مطالبات دانشجویان ستودنی بود. وی خاطرنشان کرد: قبول این مسؤولیت در شرایط روز کشور شاید عاقلانه به نظر نرسد، اما آگاهانه و عاشقانه به معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت آمده‌ام و از ارتباط با شما دانشجویان که همانند فرزندان خود من هستید، لذت می‌برم. معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری تلاش‌ها و زحمات معاون پیشین فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: از تلاش‌ها و زحمات پنج ساله دکتر فراهانی تشکر می‌کنم، ایشان تحولات خوبی در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت ایجاد کردند. تا پایان سال ۱۳۹۷ بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ نفر از دانشجویان در واحدهای مختلف شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مشغول به فعالیت بوده‌اند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
بعد که همه ۲۰ تومان می‌گرفتند من ده تومان می‌گرفتم بعد که همه ۵۰ تومان می‌گرفتند من ۲۰ تومان ویزیت می‌گرفتم. چرا زیادش نکردید؟ ۵۰۰ تومان امروز با ۵۰۰ تومان ۹ سال پیش قابل مقایسه نیست. ویزیت ۵۰۰ تومانی یعنی پول خرد، این همه پول خرد از کجا می‌آورید؟ از کمیته امداد می‌گیرم، با آنها صحبت کردم و ماهانه آنها به من پول خرد می‌دهند مثل سه روز پیش ۴۰۰ هزارتومان ۵۰۰ تومانی از آنها گرفتم. البته فقط بحث ۵۰۰ تومانی نیست … من باید ۲ هزارتومانی و هزارتومانی هم جداگانه از بانک بخرم. بیشتر دکترهایی که الان در شهر ما هستند، همگی کسانی هستند که وقتی بچه شیرخواره بودند توسط من ویزیت شده‌اند و الان اصلا رویشان نمی‌شود به من درباره این ویزیت ۵۰۰ تومانی چیزی بگویند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- موکب‌های ایرانی اربعین توسط کارشناسان بهداشت محیط کنترل می‌شوند، ۵ فوتی به دلیل «تب کریمه کنگو» از ابتدای امسال، ارتباط دارو‌های هورمونی و ناباروری و … گزیده‌ای از اخبار بسته سلامت امروز است. • موکب‌های ایرانی اربعین توسط کارشناسان بهداشت محیط کنترل می‌شوندمعاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: موکب‌های ایرانی در مراسم پیاده‌روی اربعین توسط کارشناسان بهداشت محیط کنترل می‌شوند و این کنترل‌ها برای موکب‌های غیرایرانی نیز در صورت درخواست انجام می‌شود. وی ادامه داد: در زمینه مراسم پیاده‌روی اربعین دو گونه سازماندهی داخل مرز‌های کشور و همچنین برون مرزی از طرف وزارت بهداشت انجام می‌شود. • وزارت بهداشت در خصوص کارتخوان مطب‌ها اختیاری نداردوزیر بهداشت، گفت: نصب کارتخوان در مطب‌ها، در محدوده اختیارات وزارت بهداشت نیست. • شرط تمدید دفترچه بیمه سلامت بیماران هموفیلیمدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت، در واکنش به انتقاد مدیرعامل کانون هموفیلی ایران از نحوه ارائه خدمات بیمه سلامت به بیماران هموفیلی، توضیحاتی ارائه داد.
مهرمهر1 هفته قبل
محمد هاشمی، در واکنش به انتقاد و گلایه مدیرعامل کانون هموفیلی ایران از نحوه ارائه خدمات سازمان بیمه سلامت به بیماران هموفیلی، به خبرنگار مهر، گفت: بیمه سلامت در تمدید دفترچه بیماران خاص ازجمله هموفیلی‌ها سالانه پالایش جمعیتی انجام می‌دهد، اما در ارائه خدمات به این بیماران خللی ایجاد نشده است. وی درباره برخی موارد مطرح شده در مورد تمدید دفترچه بیمه سلامت بیماران هموفیلی، افزود: برای تمامی بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت سالانه یک بار تمدید دفترچه بیمه انجام می‌شود، بنابراین در زمان تمدید دفترچه اگر مدارک دچار نقص باشد، از بیمار تقاضا می‌شود مدرک مورد نظر را ارائه دهد. زیرا یکی از اولویت‌های سازمان بیمه سلامت، رسیدگی به بیماران خاص است. مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت، اظهار داشت: همچنین تاکنون وزارت بهداشت گزارشی از بروز مشکل در ارائه خدمت به بیماران هموفیلی به بیمه سلامت اعلام نکرده است. اگر بیماران خاص با مشکلی در زمینه ارائه خدمات مواجه شدند، می‌توانند از طریق سامانه ۱۶۶۶، مشکل را به اطلاع سازمان بیمه سلامت برسانند تا در اسرع وقت پیگیری و بررسی شود.
مهرمهر1 هفته قبل
وی ادامه داد: اداره کل بیمه‌گری فعالیت‌ها و برنامه‌های مهمی از جمله صدور دفترچه برای مددجویان کمیته امداد و استحقاق سنجی را پیش رو دارد که حضور روابط عمومی می‌تواند در اجرای موفقیت آمیز این اقدامات موثر واقع شود. مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران به دفاتر پیشخوان اشاره کرد و گفت: سالانه ٢٠ میلیون بار مراجعه به دفاتر پیشخوان برای اقدامات بیمه‌گری صورت می‌گیرد که روابط عمومی می‌تواند ازاین ظرفیت برای آگاهی و اطلاع رسانی به بیمه‌شدگان استفاده کند. وی با اشاره به پوشش بیمه‌ای مددجویان کمیته امداد بیان کرد: با وجود آمادگی کامل دفاتر پیشخوان برای ارائه دفترچه به مددجویان در هفته گذشته تنها ۱۹ هزار مراجعه برای دریافت دفترچه صورت گرفته است. حاج قاسمعلی ادامه داد: طبق آمار مددجویان کمیته امداد بیش از ٢ بار در سال به پزشک مراجعه نکرده‌اند و شاید عدم مراجعه به دفاتر پیشخوان به این دلیل باشد. مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران به رفع همپوشانی بیمه‌ای نیز اشاره کرد و افزود: براساس برنامه عملیاتی، رفع همپوشانی با همکاری سایر سازمان‌های بیمه‌گر در حال انجام است.
فارسفارس1 هفته قبل
دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حضور سرزده هر یک از شهروندان شریف استان، گویای این مطلب است که پذیرش جانبازان سرافراز نظام که مایه افتخار کشور هستند و عزیزان زحمتکش روستایی و کمیته امداد در بیمارستان کامکار هیچ زمانی قطع نشده است. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، دانشگاه علوم پزشکی قم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طی روزهای اخیر انتشار یک عکس با موضوع عدم پذیرش بیماران روستایی، کمیته امداد، جانبازان و اتباع در بیمارستان کامکار در فضای مجازی منتشر شد که حاشیه‌هایی را به دنبال داشت. به منظور، اطلاع مردم فهیم ایران اسلامی و همشهریان عزیز در قم مقدس، اطلاعات زیر به استحضار می‌رسد. همچنین لازم به توضیح است که:۱- دفترچه‌های بیمه کمیته امداد از ابتدای سال ۹۸ به دفترچه ایرانیان و سایر اقشار نظام ارجاع یک تغییر یافته است و دفترچه‌های کمیته امداد فاقد اعتبار است. ۲- دفترچه‌ای با عنوان دفترچه بیمه جانباران وجود ندارد به عبارتی بیمه نیروهای مسلح دارای سه صندوق کارمندی، جانبازان و وظیفه است که در این مرکز همگی پذیرش می‌شوند.

به انتهای لیست رسیدید