سلامت

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای برای صاحبان دو یا چنددفترچه بیمه گفت: اگر دخترخانمی شاغل بوده و خودش دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد و تحت تکفل پدرش هم بوده و یک دفترچه بیمه سلامت هم داشته باشد، دفترچه بیمه سلامتش حذف می‌شود. مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه در طرح همپوشانی برای چنددفترچه بیمه‌ایها، کدام یک از دفترچه‌های افراد حذف و کدامیک باقی می‌ماند؟ اظهار کرد: به قوانین خود دستگاه‌ها مربوط است. بیمه شده اصلی تابع هر صندوقی باشد باید دفترچه همانجا را هم داشته باشد و اعضای خانواده هم بر اساس مقررات همان صندوق‌ها باید سنجیده شوند. کریمی ادامه داد: یک شیوه نامه استحقاق سنجی داریم که مبنای کار ماست و مشخص می‌کند فردی که چند دفترچه بیمه دارد، استحقاق باقی ماندن در کدام یک را داراست. به عنوان مثال اگر دخترخانمی شاغل بوده و خودش دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد و تحت تکفل پدرش هم بوده و یک دفترچه بیمه سلامت هم داشته باشد، دفترچه بیمه سلامتش حذف می‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: با همکاری دستگاه‌های مربوطه روند حذف دفترچه بیمه درمانی تأمین اجتماعی در مراکز غیرملکی سراسر کشور اجرایی می‌شود. محمدحسن زدا امروز در ارومیه اظهار کرد: با راه‌اندازی نسخ الکترونیک در مراکز ملکی تأمین اجتماعی در سراسر کشور دیگر نیاز به دفترچه‌های درمانی نیست و این اقدام خدمات درمانی را شفاف‌تر و پرونده الکترونیک سلامت را به سرانجام می‌رساند و یک اقدام بسیار ارزشمند است. وی خاطرنشان کرد: دفترچه‌های درمانی همچنان در مراکز طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی اعتبار دارد و برای مراجعه به این مراکز درمانی باید در اختیار بیمه شدگان باشد. سرپرست سازمان تأمین اجتماعی افزود: در سازمان تامین اجتماعی ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش، ۱۴ میلیون نفر بیمه شده اصلی، ۲۲ میلیون نفر بیمه شده تبعی، سه میلیون و ۵۰۰ هزار مستمری‌بگیر اصلی و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مستمری‌بگیری تبعی هستند. سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به روند حذف دفترچه‌های درمانی بیمه تامین اجتماعی هم گفت: حذف دفترچه در مراکز ملکی این سازمان در حال اجرا است و در مراکز غیرملکی هم مشکل امضای دیجیتال پرداخت آنلاین ۶۰ درصدی به پزشکان وجود دارد که امید است با همکاری دستگاه‌های مربوطه روند حذف دفترچه بیمه درمانی در مراکز غیرملکی سازمان شتاب بگیرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نحوه صدور دفترچه بیمه برای سیل‌زدگان تحت پوشش این سازمان را تشریح کرد. مهندس طاهر موهبتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت در مناطق سیل‌زده که که دفترچه‌های بیمه‌شان به دلیل سیل گم شده و یا از بین رفته است، گفت: افرادیکه در مناطق سیل‌زده تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارند و دفترچه‌های بیمه سلامت‌شان گم شده و یا دچار آسیب شده است، می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند تا بلافاصله برایشان دفترچه صادر ‌شود. وی افزود: اعلام کرده‌ایم که دفترچه‌ای که قرار است برای این افراد صادر شود، المثنی نبوده و بدون مهر المثنی و بدون دریافت وجه المثنی که ۹۰۰۰ تومان است، برایشان صادر شود. حتی اعلام کرده‌ایم که پول اولیه‌ای که برای صدور دفترچه لازم است و بالغ بر ۳۰۰۰ تومان است هم از این افراد دریافت نشود و دفترچه بدون دریافت پول برایشان صادر شود. موهبتی ادامه داد: در مناطقی که مردم مناطق سیل‌زده به دفاتر پیشخوان دولت برای صدور دفترچه دسترسی ندارند، اعلام کرده‌ایم که ارائه خدمت از طریق کد ملی‌شان انجام شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی ادامه داد: در این سامانه به محض ورود شماره ملی بیمه شده سامانه مشخصه فرد بیمه شده را نمایش می‌دهد و اعتبار دفترچه ارائه شده نیز اعلام می‌شود که پزشک می‌تواند اقدام به تجویز نسخه کند. وی با اشاره به اینکه نسخه در این روش به صورت الکترونیکی صادر می‌شود، بیان کرد: اگر دفترچه فرد مراجعه کننده دارای اعتبار باشد حق ویزیت بیمه‌ای و درصورت نداشتن اعتبار دفترچه، حق ویزیت آزاد از فرد دریافت می‌شود. مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: طرح الکترونیکی کردن دفترچه‌ها با هدف کاهش هزینه‌ها، حذف کاغذ، بهره وری بیشتر و خدمات رسانی بهتر اجرایی می‌شود. نانبخش ادامه داد: با حذف دفترچه، اطلاعات بیمار در سامانه به ثبت رسیده و با ارائه کد ملی از سوی بیمار، دسترسی به آن انجام می‌شود. مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: الکترونیکی شدن خدمات هزینه‌ها را پایین آورده و دریافت خدمات را آسان‌تر خواهد کرد.
برنابرنا2 هفته قبل
مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه از صدور رایگان دفترچه بیمه شدگان سیل زده خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ ‌کیومرث مظفری از صدور رایگان دفترچه‌های سیل زده‌گان خبرداد. مظفری افزود: دفترچه‌های مفقود شده بیمه شدگان عزیزی که دچار سیل شده‌اند، بدون رعایت زمان انتظار و به صورت رایگان صادر و تحویل می‌شود. مظفری افزود: برای این بیمه شدگان در مراجعه به بیمارستان و در زمان نیاز به خدمات بستری، صرفا داشتن شماره ملی کافیست و نیازی به ارائه دفترچه نمی‌باشد. این مسئول تاکید کرد: بیمه سلامت در کنار مردم ودر حال آماده باش کامل است و هرگونه خدمات بیمه‌ای مربوطه را در کمترین زمان انجام داده و پاسخگوی سئوالات مراجعین تحت پوشش این بیمه می‌باشد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، قائم مقام معاونت آمار و فناوری سازمان بیمه سلامت کشور پیش‌تر اعلام کرده بود که دفترچه‌های بیمه سلامت از بهمن سال ۱۳۹۷ حذف می‌شوند. بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت، سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد ریال در کشور برای چاپ دفترچه‌های بیمه درمانی هزینه می‌شود. وی تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های اصلی برای حذف دفترچه بیمه سلامت به امضای دیجیتالی پزشکان نیاز است که این کار البته فرآیندهای قانونی خود را می‌طلبد. با اجرای طرح تحول سلامت پرداخت از جیب بیماران ازجمله در مناطق محروم از ۴۰ درصد به حدود ۶ درصد کاهش‌یافته است. حسینی عنوان کرد: ۳۸۵ موسسه و ۶۳ مرکز درمانی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، قائم مقام معاونت آمار و فناوری سازمان بیمه سلامت کشور پیش‌تر اعلام کرده بود که دفترچه‌های بیمه سلامت از بهمن سال ۱۳۹۷ حذف می‌شوند. بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت، سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد ریال در کشور برای چاپ دفترچه‌های بیمه درمانی هزینه می‌شود. وی تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های اصلی برای حذف دفترچه بیمه سلامت به امضای دیجیتالی پزشکان نیاز است که این کار البته فرآیندهای قانونی خود را می‌طلبد. با اجرای طرح تحول سلامت پرداخت از جیب بیماران ازجمله در مناطق محروم از ۴۰ درصد به حدود ۶ درصد کاهش‌یافته است. حسینی عنوان کرد: ۳۸۵ موسسه و ۶۳ مرکز درمانی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند.
فارسفارس2 ماه قبل
محمدحسن زدا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: با راه‌اندازی نسخ الکترونیک در مراکز ملکی تأمین اجتماعی در سراسر کشور دیگر نیاز به دفترچه‌های درمانی نیست و این اقدام خدمات درمانی را شفاف‌تر و پرونده الکترونیک سلامت را به سرانجام می‌رساند و یک اقدام بسیار ارزشمند است. وی خاطرنشان کرد: دفترچه‌های درمانی همچنان در مراکز طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی اعتبار دارد و برای مراجعه به این مراکز درمانی باید در اختیار بیمه شدگان باشد. سرپرست سازمان تأمین اجتماعی افزود: در سازمان تامین اجتماعی ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش، ۱۴ میلیون نفر بیمه شده اصلی، ۲۲ میلیون نفر بیمه شده تبعی، سه میلیون و ۵۰۰ هزار مستمری‌بگیر اصلی و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مستمری‌بگیری تبعی هستند. وی افزود: ۲۱۳ هزار نفر از سازمان تامین اجتماعی مقرری بیکاری می‌گیرند، در هر ماه هم حدود ۳۷۰ میلیارد تومان مقرری به این افراد می‌پردازیم و هم اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کارگاه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و باید توجه داشت که ۵۵۶ شعبه تامین اجتماعی در سراسر کشور وجود دارد و ۲۱۹ کارگزاری نیز به ارائه خدمات می‌پردازند. سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به روند حذف دفترچه‌های درمانی بیمه تامین اجتماعی هم گفت: حذف دفترچه در مراکز ملکی این سازمان در حال اجرا است و در مراکز غیرملکی هم مشکل امضای دیجیتال پرداخت آنلاین ۶۰ درصدی به پزشکان وجود دارد که امید است با همکاری دستگاه‌های مربوطه روند حذف دفترچه بیمه درمانی در مراکز غیرملکی سازمان شتاب بگیرد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
سرپرست سازمان تامین اجتماعی از تداوم اجرای طرح حذف دفترچه درمانی این سازمان در سال جاری خبر داد. محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی درصفحه شخصی خود با اشاره به اجرای طرح حذف دفترچه درمانی اظهار کرد: کار بزرگی که در سال گذشته انجام شد، اجرای طرح حذف دفترچه درمانی بود. وی ادامه داد: طرح حذف دفترچه بیمه، خیرات و برکاتی را برای سازمان، مردم و سیستم‌های گزارش گیری سازمان تامین اجتماعی به همراه داشته است. سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح حذف دفترچه‌های بیمه، تکلیف سازمان را با پزشک، دارو و مریض روشن می‌کند. وی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی توقع دارد که همه کمک کنند تا این طرح بیشتر پیش برود تا در سال جاری هم بتوانیم با حذف دفترچه درمانی به نقاط بهتری به برسیم.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال بابت مطالبات مراکز تشخیصی درمانی خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر پرداخت شد. مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به تخصیص مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه‌ ملی به سازمان بیمه سلامت، گفت: ۱۰۰ در صد مطالبات مربوط به سال گذشته موسسات تخصیصی درمانی طرف قرارداد در استان بوشهر پرداخت و تسویه شد. رمضانی با اشاره به تخصیص مبلغ ۲۶۰ میلیارد ریال در دی ماه امسال، افزود: مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال بابت مطالبات سال قبل مراکز تشخیصی درمانی خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر شامل پزشکان، مراکز پاراکلینیک، آزمایشگاه‌ها، مراکز تصویربرداری و درمانگاه‌های خصوصی پرداخت شد. نیمی از جمعیت استان بوشهر از خدمات بیمه‌ سلامت بهره‌مند شدند ۱۴۰ میلیارد تومان به بیمه سلامت استان بوشهر اختصاص یافت ۱۵۵ میلیارد‌ تومان به مؤسسات درمانی استان بوشهر پرداخت شدمدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به لزوم اجرایی کردن نسخه‌نویسی الکترونیکی و حذف دفترچه بیمه و رفع هم‌پوشانی بیمه‌ای بر مدیریت منابع و کنترل هزینه‌های غیر ضروری تاکید کرد. وی با بیان اینکه ۲۶ دفتر پیشخوان خدمات دولت صدور دفترچه‌های بیمه سلامت بر عهده دارند گفت: این امر در تسهیل صدور دفترچه و رضایت بیمه شدگان موثر بوده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا از سازمان بیمه سلامت، داود حاجی قاسمعلی روز سه شنبه درباره تمدید اعتبار دفترچه بیمه سلامت بیمه شدگان بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: از آنجا که همه ساله با توجه به اتمام اعتبار دفاتر بیمه نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت بیمه شدگان بنیاد شهید و امور ایثارگران در ۲۹ اسفند ماه و مراجعه ایشان برای تمدید اعتبار به دفاتر پیشخوان شلوغی و ازدحام زیادی در این دفاتر ایجاد می‌شد، طی بخشنامه‌ای در تاریخ ۶ اسفند ۹۷ به مراکز درمانی اعلام شد که این بیمه شدگان را تا ۳۱ خرداد ماه ۹۸ با همان دفترچه‌های بیمه بپذیرند. وی بیان کرد: اشتباه تایپی موجود در بخشنامه پیش گفته نیز بلافاصله به وسیله اصلاحیه‌ای به اداره‌های کل بیمه سلامت استان‌ها اعلام شده است. حاجی قاسمعلی ادامه داد: با توجه به انقضای اعتبار دفترچه بیمه این بیمه شدگان در ۲۹ اسفند ۹۷ با این بخشنامه، موسسه‌های درمانی موظف به پذیرش دفاتر بیمه با برگه سفید شدند. وی اظهار داشت: با اخذ مجوز از هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت، جهت تسهیل در خدمت رسانی، مقرر شد از تاریخ صدور بخشنامه، دفترچه‌های بیمه اعتبار سه ساله داشته باشند تا مورد رضایت بیمه شدگان قرار گیرد. اجتمام*۹۴۸۲*۱۱۹۳انتهای پیام /*
ایرناایرنا1 ماه قبل
نادر نانبخش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد دفترچه توسط ۵۹ دفتر پیشخوان طرف قرارداد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. وی با اشاره به اینکه با هدف توسعه خدمات الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی، عملیات اجرایی این طرح به صورت پایلوت در شهرستان نقده آغاز شده است، ادامه داد: این طرح با هدف کاهش هزینه‌ها، حذف کاغذ، بهره وری بیشتر و خدمات رسانی بهتر اجرایی می‌شود. وی ادامه داد: با حذف دفترچه، اطلاعات بیمار در سامانه به ثبت رسیده و با ارائه کد ملی از سوی بیمار، دسترسی به آن انجام می‌شود و دیگر نیازی به دفترچه‌های کاغذی نیست. وی بیان کرد: در طرح حذف دفترچه‌ها راحتی شهروندان را مدنظر داریم و این برنامه با همکاری موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد می‌تواند ثمرات بسیاری بر سیستم بهداشت و درمان داشته باشد. مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: الکترونیکی شدن خدمات هزینه‌ها را پایین آورده و دریافت خدمات را آسان‌تر می‌کند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
وی افزود: در جریان این حادثه تعدادی از مردم در شهرها و روستاهای استان دفترچه‌های بیمه سلامت خود را از دست دادند. در روال عادی این افراد باید درخواست دفترچه‌های المثنی بدهند که هزینه بیشتری برای آنان خواهد داشت و برای صدور دفترچه المثنی نیز محدودیتی وجود دارد. مدیرکل بیمه سلامت استان ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که برای مردم سیل‌زده استان ایجاد شده است، تعویض و صدور دفترچه بیمه سلامت برای این افراد تا پایان خردادماه امسال رایگان خواهد بود. وی گفت: در گمیشان که جزو شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر محسوب می‌شود و همچنین روستاهای سیل‌زده گمیشان و آق‌قلا، کسانی که تا به کنون بیمه نبودند و یا دفترچه خود را در سیل از دست دادند، به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند. حسینی گفت: در شهر آق‌قلا نیز که جزو شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر است، هر فردی که تقاضای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه سلامت را داشته باشد و درخواست وی به تأیید کمیته امداد امام خمینی (ره) برسد تا سقف ۲۰۰ نفر به طور رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار خواهد گرفت.
ایرناایرنا5 روز قبل
این مسئول با بیان اینکه اقدامات مطلوبی برای اجرایی کردن بیمه همگانی رایگان از دولت‌های گذشته تا دولت فعلی صورت گرفته است، افزود: در همین راستا ۱۵۰ هزار متقاضی شهری استان توانستند با مراجعه به دفاتر این سازمان دفترچه‌های خود را دریافت کنند. وی اضافه کرد: خوشبختانه امروز افراد تحت پوشش این سازمان می‌توانند با ارایه حتی کد ملی از مراکز تحت پوشش، خدمات درمانی دریافت نمایند. بهرامی با اشاره به امضای تفاهم نامه این سازمان با کمیته امداد، افزود: مددجویان تا صدور دفترچه‌های نهایی بیمه می‌توانند از طریق کارت کمیته امداد، خدمات درمانی مورد نظر را دریافت کنند. وی با بیان اینکه سهم استان قزوین از اعتبارات بیمه سلامت کشور یک درصد است، اضافه کرد: براساس پیش بینی‌های به عمل آمده تلاش می‌کنیم دفترچه‌های خدماتی تا پایان سال جاری حذف شده و افراد با ارایه کارت ملی از خدمات بیمه‌ای بهره مند شوند. در تفاهم نامه‌ای که امروز میان پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام (ره) کشور و طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به امضا رسید یک میلیون مددجوی شهری کمیته امداد در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر کشور با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفتند.
ایرناایرنا5 روز قبل
نورالدین رحیمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تبادل این تفاهم نامه از این پس کارت‌ها و دفترچه‌های کمیته امداد از درجه اعتبار ساقط و تمامی مدد جویان کمیته امداد استان دفترچه بیمه سلامت دریافت می‌کنند. مدیرکل بیمه سلامت ایلام یادآور شد: پیش از این، مددجویان کمیته امداد با کارت درمان برای دریافت خدمات مورد نیاز به پزشکان طرف قرارداد مراجعه می‌کردند که از این پس این افراد از طریق بیمه سلامت دفترچه بیمه‌ای دریافت می‌کنند. رحیمی گفت: زمان اعلام فراخوان و چگونگی ارجاع بیمه شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) در روزهای آینده اعلام می‌شود. وی، یکی از مزایای صدور بیمه سلامت برای بیمه شدگان کمیته امداد را حفظ شان و منزلت آنان عنوان کرد و یادآور شد: با این تدبیر بدون ایجاد خلل در خدمت رسانی به مددجویان، از خدمات بیمه سلامت بهره مند می‌شوند. مدیر کل بیمه سلامت ایلام تاکید کرد: خدمات بیمه تکمیلی این افراد کماکان توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت می‌شود و هیچ نگرانی در این زمینه برای بیمه شدگان وجود ندارد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با بیان اینکه ۴۰ میلیون نفر جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند افزود: در استان بوشهر ۴۹۰ هزار نفر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند که ۴۳ درصد جمعیت محسوب می‌شوند. وی از ابطال تعداد ۲ میلیون جلددفترچه‌ بیمه در راستای هم‌پوشانی خبر داد و تصریح کرد: بر اساس بررسی انجام شده ۴٫۵ میلیون دفترچه بیمه درمانی هم‌پوشانی می‌شود که در این راستا تاکنون دو میلیون دفترچه درمانی در کشور شناسایی، هم‌پوشانی و باطل شده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه ۱۳۰۰ دفتر پشخوان دفترچه‌های بیمه درمانی کنترل می‌کنند خاطر نشان کرد: دفترچه‌های درمانی الکترونیکی بهترین و سریع‌ترین روش برای رفع هم پوشانی‌ها است. وی از افزایش بودجه سازمان بیمه سلامت در سال آینده خبر داد و افزود: در لایحه بودجه سال آینده، بودجه سازمان بیمه سلامت ۱۰ درصد نسبت به امسال افزایش یافته است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اعتبارات امسال تاکنون ۸ ماه تخصیص یافته است تصریح کرد: پرداخت صورتحساب مراکز درمانی دولتی ۲ ماه تاخیر دارد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی اظهارداشت: با اجرایی شدن طرح نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفترچه‌های بیمه هزینه‌های انجام شده به حداقل خواهد رسید. مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران و مدیر پروژه طرح نسخه نویسی الکترونیک گفت: برای اجرای طرح حذف دفترچه‌های کاغذی و مکانیزه شدن آن هزاران ساعت کار کارشناسی شده است. حاج قاسمعلی، تعداد افراد تحت پوشش بیمه سلامت را در کشور ۴۰ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: عمده افراد تحت پوشش روستایی بیش از ۲۰ میلیون نفر است. وی بیان کرد: همچنین ازاین مجموع ۱۰ میلیون نفر بیمه شده سلامت همگانی بصورت رایگان، ۶ میلیون نفر کارمند دولت، ۱٫۵میلیون سایر اقشار شامل خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و بهزیستی و نزدیک به ۷۰۰هزار نفر بیمه شده ایرانیان با پرداخت حق سهم خود بصورت خویش فرما هستند. طرح نسخه نویسی الکترونیک بیمه سلامت و حذف دفترچه درگناوه به عنوان پایلوت در استان بوشهر روز پنجشنبه باحضور مسئولان کشوری در مطب یکی از پزشکان این شهرستان رونمایی و آغاز شد.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران، دفترچه بیمه سلامت خانواده شهدا و جانبازان جهت تسهیل امور و رعایت حال این بیمه شدگان در روزهای پایانی سال ۹۷ تا آخر خرداد ۹۸ تمدید اعتبار شده است. به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، داود حاجی قاسمعلی درباره تمدید اعتبار دفترچه بیمه شدگان بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: از آن‌جا که همه ساله با توجه به اتمام اعتبار دفاتر بیمه نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت بیمه شدگان بنیاد شهید و امور ایثارگران در ۲۹ اسفند ماه و مراجعه ایشان برای تمدید اعتبار به دفاتر پیشخوان شلوغی و ازدحام زیادی در این دفاتر ایجاد می‌شد، طی بخشنامه‌ای در تاریخ ۶ اسفند ۹۷ به مراکز درمانی اعلام شد که این بیمه شدگان را تا ۳۱ خرداد ماه ۹۸ با همان دفترچه‌های بیمه بپذیرند. وی بیان کرد: اشتباه تایپی موجود در بخشنامه پیش گفته نیز بلافاصله به وسیله اصلاحیه‌ای به اداره‌های کل بیمه سلامت استان‌ها اعلام شده است. حاجی قاسمعلی اظهار داشت: با توجه به انقضای اعتبار دفترچه بیمه این بیمه شدگان در ۲۹ اسفند ۹۷ با این بخشنامه، موسسه‌های درمانی موظف به پذیرش دفاتر بیمه با برگه سفید شدند. وی بیان کرد: با اخذ مجوز از هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت، جهت تسهیل در خدمت رسانی، مقرر شد از تاریخ صدور بخشنامه، دفترچه‌های بیمه اعتبار سه ساله داشته باشند تا مورد رضایت بیمه شدگان قرار گیرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی درصفحه شخصی خود با اشاره به اجرای طرح حذف دفترچه درمانی اظهار کرد: کار بزرگی که در سال گذشته انجام شد، اجرای طرح حذف دفترچه درمانی بود. وی ادامه داد: طرح حذف دفترچه بیمه، خیرات و برکاتی را برای سازمان، مردم و سیستم‌های گزارش گیری سازمان تامین اجتماعی به همراه داشته است. سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح حذف دفترچه‌های بیمه، تکلیف سازمان را با پزشک، دارو و مریض روشن می‌کند. وی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی توقع دارد که همه کمک کنند تا این طرح بیشتر پیش برود تا در سال جاری هم بتوانیم با حذف دفترچه درمانی به نقاط بهتری به برسیم. زدا افزود: گسترش پوشش بیمه‌ای را برای راکبین موتورسیکلت‌ها، استارتاپ‌ها و نظام مهندسی‌ها در نظر داریم و قرار است اجرای این طرح در سال ۹۸ هم ادامه پیدا کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، طاهر موهبتی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: ۴۳ هزار مرکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت و بیمه شدگان این بیمه خدمات دهی می‌کنند. وی بیان کرد: در حال حاضر شمار داروخانه‌های طرف قرارداد بیمه سلامت نیز ۱۰ هزار مرکز است. موهبتی یادآور شد: اکنون در سطح کشور یک هزار و ۳۰۰ دفتر پشخوان دفترچه‌های بیمه درمانی کنترل می‌کنند. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: براساس بررسی‌های انجام شده ۴٫۵ میلیون دفترچه بیمه درمانی هم‌پوشانی می‌شود که در این راستا تاکنون ۲ میلیون دفترچه درمانی شناسایی، هم‌پوشانی و باطل شده است. موهبتی در ارتباط با میزان افزایش بودجه سازمان بیمه سلامت نیز اظهار داشت: در لایحه بودجه سال آینده، بودجه سازمان بیمه سلامت ۱۰ درصد نسبت به امسال افزایش می‌یابد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، طاهر موهبتی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: ۴۳ هزار مرکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت و بیمه شدگان این بیمه خدمات دهی می‌کنند. وی بیان کرد: در حال حاضر شمار داروخانه‌های طرف قرارداد بیمه سلامت نیز ۱۰ هزار مرکز است. موهبتی یادآور شد: اکنون در سطح کشور یک هزار و ۳۰۰ دفتر پشخوان دفترچه‌های بیمه درمانی کنترل می‌کنند. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: براساس بررسی‌های انجام شده ۴٫۵ میلیون دفترچه بیمه درمانی هم‌پوشانی می‌شود که در این راستا تاکنون ۲ میلیون دفترچه درمانی شناسایی، هم‌پوشانی و باطل شده است. موهبتی در ارتباط با میزان افزایش بودجه سازمان بیمه سلامت نیز اظهار داشت: در لایحه بودجه سال آینده، بودجه سازمان بیمه سلامت ۱۰ درصد نسبت به امسال افزایش می‌یابد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران هزینه تمدید و تعویض دفترچه بیمه سلامت در سال ۹۸ را اعلام کرد. شاهرخ رامزی معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص سوژه ثبت شده توسط مخاطبان فارس من با عنوان «انتقاد از افزایش یکباره و جهشی تعرفه تمدید دفترچه‌های بیمه سلامت» اظهار داشت: هزینه تمدید و تعویض دفترچه بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ توسط دولت تعیین و توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شده است. وی اظهار داشت: این مبلغ بر اساس لایحه بودجه سال ۹۸ برابر ۳ هزار تومان است. همچنین صدور مجدد دفترچه بیمه سلامت به علت فقدان در نوبت اول برابر ۹ هزار تومان و در نوبت‌های دوم و بعد از آن برابر ۱۸ هزار تومان است.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
علاء الدین خادم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره کارایی دفترچه بیمه سلامت و تامین اجتماعی در حوزه بهداشت ودرمان، گفت: شکی نیست که دفترچه بیمه تامین اجتماعی و سلامت نقش چشمگیری در افزایش سرانه سلامت بیماران ایفا می‌کنند اما متاسفانه باعدم پرداخت به موقع مطالبات بیمارستانها توسط بیمه‌ها، برخی از مراکز درمانی تمایل به پذیرش دفترچه‌های تامین اجتماعی ندارند. لزوم همکاری بیمه‌ها و بیمارستانها برای توسعه خدمات درمانی به اقشارکم درآمدنماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای پاسداری از سلامت مردم بویژه دهک‌پایین جامعه الزامی است که بیمه‌ها و بیمارستان‌ها بویژه در مراکز دولتی همکاری همه جانبه برای پذیرش بیمه‌های تامین اجتماعی بیماران را مدنظر قرار بدهند تا خدمات رسانی در حوزه سلامت و بهداشت وسعت یابد. بیمه تامین اجتماعی نباید از مدار بهداشت و سلامت جامعه خارج شودخادم افزود: سلامت مردم هر از مسئله‌ای در کشور با اهمیت‌تر است و این در حالی است که بیمه تامین اجتماعی نباید به هیچ وجه از مدار سلامت و بهداشت کشور حذف شود. ماندگاری دفترچه تامین اجتماعی در حوزه سلامت یک ضرورت استنماینده مردم مجلس دهم با بیان اینکه ماندگاری دفترچه در حوزه سلامت یک ضرورت است، گفت: تاخیر در پرداخت مطالبات بیمه معضل اساسی در حوزه بهداشت ودرمان تلقی می‌شود. عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه بدهی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها عاملی برای سربازدن برخی از بیمارستان‌ها از پذیرش دفترچه سلامت و تامین اجتماعی است یادآورشد: خروج بیمه تامین اجتماعی از پذیرش در مراکز درمانی به ضرر دهک‌های پایین جامعه است.
فارسفارس1 هفته قبل
معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران هزینه تمدید و تعویض دفترچه بیمه سلامت در سال ۹۸ را اعلام کرد. شاهرخ رامزی معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در خصوص سوژه ثبت شده توسط مخاطبان فارس من با عنوان «انتقاد از افزایش یکباره و جهشی تعرفه تمدید دفترچه‌های بیمه سلامت» اظهار داشت: هزینه تمدید و تعویض دفترچه بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ توسط دولت تعیین و توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شده است. وی اظهار داشت: این مبلغ بر اساس لایحه بودجه سال ۹۸ برابر ۳ هزار تومان است. همچنین صدور مجدد دفترچه بیمه سلامت به علت فقدان در نوبت اول برابر ۹ هزار تومان و در نوبت‌های دوم و بعد از آن برابر ۱۸ هزار تومان است. انتهای پیام/
تابناکتابناک3 روز قبل
صدور رایگان دفترچه بیمه برای سیل‌زدگان تحت پوشش بیمه سلامتمهندس طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت در مناطق سیل‌زده که که دفترچه‌های بیمه‌شان به دلیل سیل گم شده و یا از بین رفته است، گفت: افرادیکه در مناطق سیل‌زده تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارند و دفترچه‌های بیمه سلامت‌شان گم شده و یا دچار آسیب شده است، می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند تا بلافاصله برایشان دفترچه صادر ‌شود. وی افزود: اعلام کرده‌ایم که دفترچه‌ای که قرار است برای این افراد صادر شود، المثنی نبوده و بدون مهر المثنی و بدون دریافت وجه المثنی که ۹۰۰۰ تومان است، برایشان صادر شود. حتی اعلام کرده‌ایم که پول اولیه‌ای که برای صدور دفترچه لازم است و بالغ بر ۳۰۰۰ تومان است هم از این افراد دریافت نشود و دفترچه بدون دریافت پول برایشان صادر شود. موهبتی ادامه داد: در مناطقی که مردم مناطق سیل‌زده به دفاتر پیشخوان دولت برای صدور دفترچه دسترسی ندارند، اعلام کرده‌ایم که ارائه خدمت از طریق کد ملی‌شان انجام شود. در عین حال ممکن است در برخی مناطق کد ملی هم در سیستم جواب ندهد یا اینترنت قطع باشد، در آنجا هم اعلام کردیم که با اظهار خود فرد، دارو به او تحویل داده شود و سپس فرد اثر انگشت دهد تا پس از عادی شدن شرایط، این فرآیندها را کنترل کرده و سهم حق‌بیمه را پرداخت کنند.
فارسفارس1 ماه قبل
سازمان بیمه سلامت ایران مکلف است نسبت به استحقاق‌سنجی بیمه‌شدگان مشتمل بر امکان اعتبارسنجی بیمه‌ای و کنترل رفع همپوشانی آنان با استفاده از پایگاه اطلاعات برخط بیمه‌شدگان کشور و به صورت الکترونیکی اقدام کند. هزینه خدمات موضوع این حکم با تصویب مجمع عمومی سازمان بیمه سلامت ایران بر مبنای تراکنش انجام‌شده تعیین و از مراجعه‌کننده دریافت می‌شود. صاحبان حرف پزشکی و پیراپزشکی و همچنین کلیه مراکز بهداشتی‌، تشخیصی‌، درمانی و دارویی اعم از دولتی، غیردولتی، خیریه و خصوصی مکلفند بر اساس ضوابطی که از سوی سازمان بیمه سلامت ایران ابلاغ می‌شود بدون نیاز به دفترچه و مبتنی بر نسخه الکترونیکی و با استفاده از امضای الکترونیکی موجود در پایگاه اطلاعات هویتی کشور به بیمه‌شدگان کلیه صندوق‌ها ارائه خدمت کنند. سازمان‌های بیمه‌گر پایه نیز موظفند کلیه پرداخت‌های خود به مراکز فوق را صرفا براساس اسناد دریافتی از طریق سامانه الکترونیکی برخط انجام دهند. به ازای هر فقره نسخه الکترونیکی مبلغ هزار (۱٫۰۰۰) ریال از اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه‌دهنده‌ خدمت طرف قرار‌داد دریافت می‌شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به تخصیص مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه‌ ملی به سازمان بیمه سلامت، گفت: ۱۰۰ در صد مطالبات مربوط به سال گذشته موسسات تخصیصی درمانی طرف قرارداد در استان بوشهر پرداخت و تسویه شد. رمضانی با اشاره به تخصیص مبلغ ۲۶۰ میلیارد ریال در دی ماه امسال، افزود: مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال بابت مطالبات سال قبل مراکز تشخیصی درمانی خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر شامل پزشکان، مراکز پاراکلینیک، آزمایشگاه‌ها، مراکز تصویربرداری و درمانگاه‌های خصوصی پرداخت شد. رمضانی از پرداخت مطالبات این بیمه در ماه‌های مهر و آبان خبرداد و خاطر نشان کرد: ۷۰ درصد مطالبات مربوط به ماه‌های مهر و آبان مراکز تشخیصی درمانی دولتی طرف قرارداد به مبلغ ۸۰ میلیارد ریال به‌صورت علی الحساب پرداخت شده است. مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به لزوم اجرایی کردن نسخه‌نویسی الکترونیکی و حذف دفترچه بیمه و رفع هم‌پوشانی بیمه‌ای بر مدیریت منابع و کنترل هزینه‌های غیر ضروری تاکید کرد. وی با بیان اینکه ۲۶ دفتر پیشخوان خدمات دولت صدور دفترچه‌های بیمه سلامت بر عهده دارند گفت: این امر در تسهیل صدور دفترچه و رضایت بیمه شدگان موثر بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت گفت: اجرای موفق طرح نسخه نویسی الکترونیک به شرایط اجتماعی جامعه و بیمه شدگان و حتی پزشکان بستگی دارد. به گزارش گروه خبرگزاری میزان، رضا میلابی سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: یکی از ضرورت‌های اصلی حذف دفترچه کاغذی بیمه سلامت، امضای دیجیتالی پزشکان است که این کار نیز فرآیند‌های قانونی خود را می‌طلبد. وی بیان کرد: وجود برخی موانع، خللی درعزم راسخ سازمان بیمه سلامت برای اجرای نسخه نویسی الکترونیک ایجاد نکرده و برنامه‌های عملیاتی اجرای آن همچنان با قوت و جدیت در حال انجام است. سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت ادامه داد: برای اجرای طرح حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه، علاوه بر برنامه ششم توسعه، در بند چ. ماده ۱۷ قانون بودجه سال ۹۸ نیز بر ادامه و اجرای آن تاکید شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
سازمان بیمه سلامت ایران مکلف است نسبت به استحقاق سنجی بیمه‌شدگان مشتمل بر امکان اعتبارسنجی بیمه‌ای و کنترل رفع همپوشانی آنان با استفاده از پایگاه اطلاعات برخط بیمه‌شدگان کشور و به صورت الکترونیکی اقدام کند. هزینه خدمات موضوع این حکم با تصویب مجمع عمومی سازمان بیمه سلامت ایران بر مبنای تراکنش انجام‌شده تعیین و از مراجعه‌کننده دریافت می‌شود. صاحبان حرف پزشکی و پیراپزشکی و همچنین کلیه مراکز بهداشتی‌، تشخیصی‌، درمانی و دارویی اعم از دولتی، غیردولتی، خیریه و خصوصی مکلفند بر اساس ضوابطی که از سوی سازمان بیمه سلامت ایران ابلاغ می‌شود بدون نیاز به دفترچه و مبتنی بر نسخه الکترونیکی و با استفاده از امضای الکترونیکی موجود در پایگاه اطلاعات هویتی کشور به بیمه‌شدگان کلیه صندوق‌ها ارائه خدمت کنند. سازمان‌های بیمه‌گر پایه نیز موظفند کلیه پرداخت‌های خود به مراکز فوق را صرفا بر اساس اسناد دریافتی از طریق سامانه الکترونیکی برخط انجام دهند. در بخش درآمدی تصویب شده بود که به ازای هر فقره نسخه الکترونیکی مبلغ هزار (۱٫۰۰۰) ریال از اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه‌دهنده خدمت طرف قرارداد دریافت می‌شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبری روز یکشنبه در شورای اطلاع رسانی اداره کل بیمه سلامت گیلان در رشت افزود: در زمان حاضر مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) با دفترچه این نهاد از طریق نظام ارجاع، خدمات سلامت را دریافت می‌کنند اما بر اساس برنامه کشوری مددجویان در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت بایستی از دفترچه بیمه سلامت برخوردار شده و از این طریق خدمات در حوزه سلامت دریافت کنند. وی با بیان اینکه صدور و دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان یاد شده انجام می‌گیرد، اظهار داشت: اطلاع رسانی‌های لازم از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان گیلان انجام گرفته که بایستی به مرور تا ماه آینده دفترچه‌های سلامت را دریافت کنند. مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان خاطر نشان کرد: بعد از آن، بیمار متناسب با تجویز، به هر جایی که لازم است مراجعه و با شناسه رهگیری اقدام درمانی را انجام می‌ دهد. در زمان حاضر، حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت استان هستند. نشست شورای اطلاع رسانی اداره کل بیمه سلامت گیلان امروز با حضور مدیرکل بیمه سلامت استان، معاونان وی و جمعی از خبرنگاران در رشت برگزار شد.

به انتهای لیست رسیدید