آخنری و بروزترین اخبار سلبریتی ها | خبری

اخبار سلبریتی ها

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| مارک در حالی به ایران سفر کرده که تحت تاثیر اقدام رسانه‌های جهانی، ایران کشوری ناامن معرفی شده و سفر به آن درحال حاضر اقدامی خطرناک قلمداد شده است. پیش از مارک وینز، جهانگردان اثرگذار دیگری به ایران سفر کرده‌ تا به گفته خودشان چهره‌ واقعی این کشور را نشان دهند. ویدئوهای آن‌ها نه تنها مخاطبانشان را، بلکه دیگر شخصیت‌های اثرگذار در یوتیوب را برای سفر به ایران به صف درآورده است. امیدوارم این اتفاق زودتر بیفتد و بتوانم به ایران سفر کنم.» او حالا با انتشار تصاویری از برج آزادی و کباب ایرانی از حضورش در ایران خبر داده است. درحال حاضر حدود هشت میلیون کاربر در یوتیوب، فیسبوک و اینستاگرام ماجراها و ویدئوهای مارک وینز را دنبال می‌کنند.

درگیری لفظی داور عصر جدید با اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران!

5+
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل

درگیری لفظی داور عصر جدید با اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران!

5+
کرد آنلاینکرد آنلاین6 روز قبل

درگیری لفظی داور عصر جدید با اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران!

5+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 روز قبل
فارسفارس4 هفته قبل
اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی تاکید کرد: صدا و سیما به عنوان بزرگ‌ترین سازمان رسانه‌ای کشور اگر به مسئولیت عظیم و رسالت حقیقی خود عمل کند، می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند. اگر انتظارات از رسانه ملی برآورده نشود، به مرور زمان شاهد کمرنگ شدن مرجعیت این سازمان خواهیم بود. موضوعات فوق، تنها بخش کوچکی از ظرفیت‌های عظیم رسانه ملی است. بنابراین نه مشکل تبیینی لوایح FATF حل می‌شود، نه موجبات خشنودی دولت از رسانه ملی فراهم می‌شود. در پایان صدا و سیما به عنوان بزرگ‌ترین سازمان رسانه‌ای کشور اگر به مسئولیت عظیم و رسالت حقیقی خود عمل کند، می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
شایعه رابطه لیندزی لوهان بازیگر سرشناس سینمای هالیوود با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با اظهار نظر پدر این هنرپیشه آمریکایی درباره نوع رابطه دخترش با ولیعهد سعودی، تایید شد. اعتمادآنلاین|‌ به نقل از سی‌ان‌ان ترک، مایکل لوهان پدر لیندزی لوهان ستاره ۳۳ ساله سینمای آمریکا درباره نوع رابطه دخترش با ولیعهد سعودی به یک مجله آمریکایی گفته است: او رابطه‌ای افلاطونی و محترمانه با ولیعهد سعودی دارد. پدر لیندزی لوهان گفته است: آنها فقط دوست هستند، لیندسی دوستان قدرتمند زیادی در خاورمیانه دارد، زیرا او در آنجا بسیار فعال است. لیندزی به دلیل کارهایی که در خاورمیانه انجام داده با محمد بن سلمان ملاقات کرد. او رابطه‌ای افلاطونی و محترمانه با محمد بن سلمان دارد، نه چیزی بیشتر.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
هفته گذشته یک مجله آمریکایی رابطه پنهانی ولیعهد سعودی با لیندسی لوهان را افشا کرد و گفت آنها در هواپیمای شخصی محمد بن سلمان دیدار کرده‌اند. شایعه رابطه «لیندسی لوهان» بازیگر سرشناس سینمای هالیوود با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی با اظهار نظر پدر این هنرپیشه آمریکایی درباره نوع رابطه دخترش با ولیعهد سعودی، تایید شد. به گزارش عصرایران به نقل از «سی‌ان‌ان ترک»، «مایکل لوهان» پدر «لیندسی لوهان» ستاره ۳۳ ساله سینمای آمریکا درباره نوع رابطه دخترش با ولیعهد سعودی به یک مجله آمریکایی گفته است: «او رابطه‌ای افلاطونی و محترمانه با ولیعهد سعودی دارد.» پدر لیندسی لوهان گفته است: " آنها فقط دوست هستند، لیندسی دوستان قدرتمند زیادی در خاورمیانه دارد، زیرا او در آنجا بسیار فعال است. او رابطه‌ای افلاطونی و محترمانه با محمد بن سلمان دارد، نه چیزی بیشتر. "
رکنارکنا1 ماه قبل
مشکلات حضور سلبریتی‌ها در فضای مجازیاغلب سلبریتی‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام که شبکه‌هایی تصویرمحور هستند، توانسته‌اند خودی نشان دهند. از این روست که ورود غیرکارشناسانه‌ای به مسائل و مشکلات اجتماعی دارند که با واکنش‌های مختلفی در جامعه روبه‌رو می‌شود. زندگی ناپایدار و متزلزل سلبریتی‌ها/ شاخصه‌های سبک زندگی سلبریتی‌ها چیست؟ اگر نگاهی ساده به نحوه حضور و زندگی سلبریتی‌ها در فضای مجازی بیندازیم، چند شاخصه اساسی در آن‌ها می‌بینم. در بعضی مواقع میزان تزلزل در زندگی سلبریتی‌ها حتی رکورد چند روز را هم شکسته است. از این رو به سراغ «مجید ابهری» جامعه‌شناس رفتیم تا درباره کیفیت و اثرگذاری حضور سلبریتی‌ها در شبکه‌های اجتماعی جویا شویم.

تجربیات بسیار تلخ سلبریتی‌های دنیا + عکس

4+
رکنارکنا1 ماه قبل

سلبریتی‌هایی که زندگی بسیار سختی را گذرانده‌اند

5+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
فراروفرارو1 ماه قبل
فرارو- فیلم مستند «درخت زندگی» با موضوع جستجو برای یافتن بابک احمدپور بازیگر فیلم «خانه دوست کجاست» در تاریخ ۲۹ مهرماه در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شود. هومن بابانوروزی کارگردان این مستند ۵۹ دقیقه‌ای، با نگاهی به زندگی برادران احمدپور بازیگران خردسال فیلم سینمایی «خانه دوست کجاست؟» از ساخته‌های عباس کیارستمی، به بررسی بحران دوگانگی رفتاری و تحولات روانی نابازیگران کودک در بزرگسالی پرداخته است. یعنی بیضایی یا کیارستمی با هر مؤلفی صرفا نباید در پی ساخت فیلم باشد، بلکه باید در پی ساخت «تیم» باشد! به نظر این منتقدان اجتماعی مؤلف باید نه تنها در پی رشد مخاطبان که در پی رشد عوامل همکار هم باشد. «درخت زندگی» هومن بابانوروزی احتمالا پاسخ‌هایی برای این مسائل دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اما آنچه که این روزها مایه نگرانی است، نقد شتاب زده و شائبه دخیل بودن اغراض در اظهارنظرهایی است که به مدد «شبکه‌های اجتماعی» و «شهروند خبرنگاری» در کسری از ثانیه می‌تواند به همه مخاطبان برسد و جریانی را پدید آورد. باید توجه داشت که مسوولیت کامل مشاغل رسمی به سادگی برای متصدی آن، پذیرفتنی است. با تعریف فوق و در شرایط امروز، هر کدام از ما به صورت یک شغل غیر رسمی یا بهتر بگوییم به عنوان یک مسوولیت اجتماعی «بر کرسی قضاوت نشسته‌ایم». اما آیا این همه‌ی واقعیت بوده یا صرفا حاصل هم نشینی اطلاعات و شایعات درست و غلط است؟! البته اینجا تقسیم بندی مردم به عوام و خواص مطرح نیست و با کلیتی به نام جامعه مواجهیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
آزیتا موگویی گفت: «یکی از وظایف سینماگر آگاهی‌دادن است. به نظر می‌رسد که این فضای تروتمیز خوشگل لوکس با بازیگران خوش‌لباس در کشورهای زیبا باعث شده که در برخی موارد حرف اصلی فیلم نادیده گرفته شود، در صورتی‌که من به دلیل حرف اصلی فیلم به سمت ساختن این فیلم بسیار سخت رفتم. از منظری هم می‌گویید این حرف باید در زمان مناسبی زده می‌شد و حرف اصلی فیلم چیز دیگری بود. نکته این است که حرف اصلی «ایده‌ی اصلی» این است که یک اتفاقاتی در حال رخ‌دادن است. در مورد بازیگران دیگر، زنی که نقش ربکا را در فیلم بازی می‌کند، بازیگر نیست به خاطر چهره و فیزیکش انتخاب کردیم ولی الان بازی می‌کند.
رکنارکنا3 ماه قبل
مردم دیگر مانند گذشته به ریز و درشت رفتار سلبریتی‌ها توجه نمی‌کنند، اما جالب است که خود آن‌ها گا‌ها کاری می‌کنند که تا مدت‌ها سوژه رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی شوند. پیش از این در اتفاقی غیرمتعارف هانیه توسلی با انتشار عکس گربه‌اش نوشت: بخواب مامان جان. بخواب تنها دلخوشیم. بخواب شیرین عسلم. فرهاد آییش در برنامه من و شما در پاسخ به این سوال که چرا هیچ‌وقت بچه دار نشده گفت: من گربه دارم و بچه ندارم!
انتخابانتخاب3 ماه قبل
روزنامه فرهیختگان در گزارشی درباره دستمزد بازیگران سینمای ایران علاوه بر انتشار جدول دستمزدها، ادعاهایی هم درباره شیوه پرداخت این دستمزدها مطرح کرده است. بر اساس این گزارش، برخی ستاره‌های سینما با معرفی اسپانسر به سازندگان فیلم، علاوه بر دستمزد خود پورسانت هم می‌گیرند. در این گزارش درباره فرایند اسپانسر و پورسانت آمده است: «بازیگر یک اسپانسر را به تهیه‌کننده معرفی می‌کند و پورسانت خود را همان اول برمی‌دارد. این درحالی است که این رقم، ارتباطی با دستمزد آن بازیگر نداشته و وی، دستمزد مرسوم خود را نیز دریافت می‌کند. یکی از همین مدیران تولید که نخواست اسمش فاش شود، گفت انتشار این جدول باعث می‌شود که بازیگران با مشاهده جدول دستمزد، اقدام به افزایش دستمزد خود کنند، چون خود را از فلان بازیگر کمتر نمی‌بینند.»
فردا نیوزفردا نیوز3 ماه قبل
شدت رشد دستمزد بازیگران طی یکی، دو سال اخیر و اخبار گوشخراشی که در این باره شنیده می‌شود، حاکی از فاصله گرفتن دستمزد بازیگران به نسبت دیگر صنوف تولید یک فیلم سینمایی است. عمده این افزایش قیمت به‌دلیل بالا رفتن دستمزد بازیگران است تا جایی که در عمده موارد، نیمی از هزینه تولید یک فیلم، صرف دستمزد بازیگران آن کار می‌شود و نیمی دیگر نیز سهم دستمزد تمام عوامل فیلم به‌جز بازیگران و مراحل پست پروداکشن. ملاک دستمزد بازیگر چیست؟ آنچه از دستمزد بازیگران فهمیده می‌شود آن است که اعلام رقم برای حضور یک بازیگر در پروژه‌ای، ملاک و مشخصه خاص و ثابتی ندارد. در دنیا، یک فرمول ثابت برای تعیین دستمزد وجود دارد و آن، عدم تعیین رقم دستمزد توسط بازیگران است. انتشار جدول دستمزدها، خوشحالی بازیگران را به‌همراه دارد یا ناراحتی آنان را؟ این هم یک اصل نانوشته است که بازیگران علاقه چندانی ندارند دستمزد آن‌ها رسانه‌ای شود.
فراروفرارو3 ماه قبل
در قسمت مورد نظر برنامه «حرفشم نزن» یکی از سوژه‌ها ویدیویی بود که در فضای مجازی مطرح بود؛ در خصوص رفتار و سبک زندگی سلبریتی‌ها. قبول دارید که هجو خیلی پسندیده نیست؟ نه؛ این را قبول ندارم چون بعضی اوقات تنها هجو پاسخ می‌دهد. اینها خودشان در این مسائل همین‌گونه‌اند دیگر چرا نباید واکنش نشان بدهند؟ آنها هم اهل حیوانات خانگی نه به معنای متعادلش هستند. آیا تمسخر سبک زندگی بخشی از جامعه کار درستی بود؟ شما یک موضوع را قبول کرده‌اید؛ همین که به تمسخر گرفته شده است. من ١٥سال است که کار طنز می‌کنم و مرزهای طنز، هجو و تمسخر را می‌دانم.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
سوسن پرور، بازیگر تلویزیون و تئاتر در گفتگو با خبرفوری از خط قرمزها در رسانه ملی انتقاد کرد و گفت که این خط قرمزها صداوسیما را از بین می‌برد. این بازیگر در بخش دیگری از این مصاحبه، درخصوص حال و روز اخیرش گفت: در یک جمله می‌گویم هیچ‌چیز خوب نیست اما سعی می‌کنیم خوب باشیم. باید بپذیریم در جایگاهی نیستیم که زندگی سلبریتی‌ها را قضاوت کنیم. وی خاطرنشان کرد: کنکاش و کنجکاوی در زندگی سلبریتی‌ها، برای سرگرم‌کردن مردم است و این چیدمانی از پیش طراحی شده درباره وضعیت سلبریتی‌هاست. فیلم مشروح گفتگو با این بازیگر را می‌توانید در ادامه ببینید.
پارس نیوزپارس نیوز3 ماه قبل
نمونه تازه آن پست جنجالی بزرگمهر حسین‌پور برای گربه‌اش و واکنش سلبریتی‌ها به این موضوع بود. ماجرا چه بود؟ بزرگمهر حسین‌پور دو روز قبل با انتشار عکسی از گربه‌اش نوشت: مشا جانم … قربونت برم الهی …! رفتار عجیب بازیگران در خصوص گربه‌هایشانهمانطوری که در ابتدا اشاره کردیم رفتار سلبریتی‌ها با حیوانات خانگی‌شان که معمولا عکس‌العمل‌های زیادی را به همراه داشته، قبلا نیز روی داده است. وقتی تنها دلخوشی هانیه توسلی برای همیشه خوابیدچند سال قبل در اتفاقی غیرمتعارف هانیه توسلی با انتشار عکس گربه‌اش نوشت: بخواب مامان جان. طرفداران و منتقدان عزاداری آقای کاریکاتوریستکاربران فضای مجازی به ماجرا گربه بزرگمهر واکنش گسترده‌ای داشتند.
الفالف3 ماه قبل
روزنامه ایران نوشت: «سرمایه را نباید فراری داد اما سرمایه باید سالم باشد و سالم بماند.» این سیاست وزارت ارشاد است. درباره سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر. سازمان سینمایی طبعا از ورود سرمایه استقبال می‌کند اما منتقدان می‌گویند ورود پول کثیف ممکن است ساختارهای سینما را دچار مشکل کند و اصل سینما آسیب ببیند. وقتی کسی ۱۱ هزار میلیارد تومان اختلاس کرده، چطور این میزان را با ۱۰ میلیارد تومان می‌تواند پولشویی کند؟ پولشویی یعنی ما ۱۰ هزار میلیارد پول داریم ببریم جایی یک چرخشی انجام دهیم و برگردانیم. اصلا بحث پولشویی با پول کثیف دو بحث کاملا متفاوت است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
درباره سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر. ما باید به این سمت حرکت کنیم کسانی که علاقه دارند چه شخصی، چه ملی و چه ترکیبی از این دو به سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر ترغیب شوند. زنجانی سودای سرمایه‌گذاری در سینما را با خود به اوین برد اما پرونده پول‌های کثیف بسته نشد. سازمان سینمایی طبعا از ورود سرمایه استقبال می‌کند اما منتقدان می‌گویند ورود پول کثیف ممکن است ساختارهای سینما را دچار مشکل کند و اصل سینما آسیب ببیند. اصلا بحث پولشویی با پول کثیف دو بحث کاملا متفاوت است.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
شارون مارکوس در کتاب خود با عنوان «درام سلبریتی» ضمن تأکید بر آنچه گفته شد به بررسی روند شکل‌گیری فرهنگ سلبریتی پرداخته است. چرا خیلی از آدم‌ها این همه به سلبریتی‌ها اهمیت می‌دهند؟ از متولدان قرن بیست‌ویکم بپرسید که چه چیزی تعیین‌کننده فرهنگ سلبریتی است تا بر رسانه‌های دیجیتال انگشت بگذارند. سلبریتی‌ها از کی خلق شدند؟ شبکه‌های اجتماعی کنش و واکنش مخاطبان، رسانه و ستاره‌ها را تشدید کرده و سرعت بخشیده‌اند، ولی فرهنگ مدرن سلبریتی را یوتیوب و توییتر خلق نکرده‌اند. فرهنگ مدرن سلبریتی ۱۵۰ سال پیش و به لطف مطبوعات عامه‌پسند، عکاسی تجاری، راه‌آهن، کشتی بخار و سازمان ملی پست پدید آمده است. فرهنگ سلبریتی چیزی نیست جز همین های‌وهوی؛ نمایشی که عده زیادی در نگارشش دخیلند ولی مهار کاملش در اختیار هیچ کس نیست.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ماه قبل
بر خلاف نظر برخی از کارشناسان، نمی‌توان و نباید تبلیغات سلبریتی‌ها در شبکه‌های اجتماعی را محدود یا ممنوع کرد. درآمد سلبریتی‌های ایران در مقایسه با همنوعان خارجی‌شان ناچیز است. در جدولی که در این گزارش می‌بینید، ‌ می‌توانید رقم درآمد سلبریتی‌های ایرانی و خارجی را در شبکه اجتماعی اینستاگرام مقایسه کنید. واقعیت آن است که در جامعه ما حضور سلبریتی‌ها به ویژه در فضای مجازی نیازمند یک مدیریت منصفانه است. نسخه‌های مدیریتی بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته در این باره می‌تواند راهگشا باشد تا با بازنگری در درآمدهای تبلیغات فضای مجازی این بازار را نیز شفاف کرد.
عصر ایرانعصر ایران4 ماه قبل
از متولدان قرن بیست‌ویکم بپرسید که چه چیزی تعیین‌کنندهٔ فرهنگ سلبریتی است تا بر رسانه‌های دیجیتال انگشت بگذارند. اما بین فرهنگ سلبریتی گذشته و امروز پیوستگی‌های واقعی وجود دارد که سرنخی دندان‌گیر ارائه می‌کند در باب اینکه فرهنگ سلبریتی دقیقا چه جذابیتی برای مردم دارد. فرهنگ سلبریتی چیزی نیست جز همین های‌وهوی؛ نمایشی که عدهٔ زیادی در نگارشش دخیلند ولی مهار کاملش در اختیار هیچ کس نیست. نتیجهٔ اخلاقی داستان این است که فرهنگ سلبریتی تماما خوب یا تماما بد نیست. وب‌سایت ترجمان آن را در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۸ با عنوان «۱۵۰ سال است می‌خواهیم بدانیم سلبریتی‌ها چطور سلبریتی شدند» و ترجمۀ حسین رحمانی منتشر کرده است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، اگر شما صاحب یک کسب‌وکار باشید، پس حتما به تبلیغ در اینستاگرامفکر کرده‌اید چراکه این روزها اینستاگرام بزرگترین رسانه برای نشان دادن محصولات و تبلیغات است. نرخ تبلیغات برای هر سلبریتی متفاوت استنرخ تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام وابسته به هر هنرمندی متفاوت است. هر پست متناسب با میزان فالوور شخص هزینه‌هایی از ۱ تا ۲۰ میلیون تومان برمی‌دارد. مثلا یکی از این سلبریتی‌ها برای یک پست اینستاگرامی که ۲۴ ساعت منتشر کند، حدود پنج تا هفت میلیون تومان پول می‌گیرد. شاهد کسب درآمد سلبریتی‌ها از شبکه‌های اجتماعی و اثرگذاری آنها هستیم و عمده درآمد آنها تحت‌الشعاع پست‌های اینستاگرامی است.
برنابرنا4 ماه قبل
سلبریتی‌ها و افراد مشهور در جهان به ازای انتشار هر پست تبلیغاتی در صفحه اینستاگرامی خود مبالغ هنگفتی را از شرکت‌ها و برندهای مختلف در جهان دریافت می‌کنند. این گزارش به مرور مبالغی که سلبریتی‌ها از شرکت‌ها و برندهای مختلف برای نمایش و به اشتراک‌گذاری یک پست تبلیغی دریافت می‌کنند، خواهد پرداخت. در آخرین آمارها، تعداد فالوورهای وی، ۱۱۲ میلیون نفر گزارش و اعلام شده است. تعداد فالوورهای اینستاگرامی وی ۱۱۴ میلیون نفر اعلام شده است. تعداد فالوورهای صفحه اینستاگرامی وی نیز ۱۰۰ میلیون نفر گزارش شده است.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
به اشتراک گذاشتن لحظات خوش زندگی از کارکردهای شبکه‌های اجتماعی است و از قضا به عنوان بخش مخرب آن‌ها مورد توجه است، چرا که این احساس را به وجود می‌آورد که همه در حال لذت و سرخوشی هستند اما آنها از این فرصت‌ها بی‌بهره‌اند. با این حال دنبال کنندگان آنها صرفا عامه مردم نبودند، بلکه گروهی از همکاران، اعضای خانواده و دوستان‌شان نیز دنبال کننده‌شان در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی بودند که خواستار تداوم پیگیری احوال‌شان در این فضا بودند. گروهی از سبلریتی‌ها، این گروه را در اینستاگرام به عنوان مخاطب خصوصی تعریف کردند و در این شبکه اجتماعی محتواهایی را به اشتراک می‌گذارند که فقط این گروه می‌بینند و از نظر عموم مخاطبان به دور است. طیف وسیعی از سلبریتی‌ها برای خود حساب مخفی و خصوصی در نظر گرفته‌اند و فقط دوستان را به آن راه داده‌اند و لحظات زندگی‌شان را آنجا به اشتراک می‌گذارند و قاعدتا از توهین شنیدن نیز در امان هستند. در واقع آن هجمه‌ها منجر به شکل‌گیری یک شبکه متشکل از حساب‌های سلبریتی‌ها است که بخش وسیعی از لحظات جذاب زندگی و شغلی‌شان را فقط آنجا و برای دوستان دست‌چین شده به اشتراک می‌گذارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
مهدی یاورمنش: جام جم، خیابانی کوتاه است در بخش شمالی خیابان بسیار بلند ولی‌عصر که در نقطه پایانی و بن‌بست آن به درهای سازمان صدا و سیما می‌رسیم. اصل ۱۷۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مربوط به سازمان صدا و سیما است. خط مشی‏ و ترتیب‏ اداره‏ سازمان‏ و نظارت‏ بر آن‏ را قانون‏ معین‏ می‏‌کند [۴].» در این اصل، چهار محور (بند) خودنمایی می‌کنند. – گزارش منظم و مستمر از جریان امور در سازمان به مقام معظم رهبری و قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران. یعنی ۲۹ سال از بازنگری در قانون اساسی جمهوری اسلامی گذشته و هنوز از قانون اجرایی اصل ۱۷۵ آن خبری نشده است.
مهرمهر5 ماه قبل
محاکات تقلید صرف نیست و نوعی بازخوانی و بازآفرینی در ذات آن نهفته است. پویایی فرهنگ ایرانی در دوره‌های کهنفرهنگ ایرانی از دیرباز یک فرهنگ زایا و مولد بوده است. عمده پژوهشگران و محققان عرصه‌های تاریخ و فرهنگ متفق القولند که فرهنگ ایرانی همیشه فرهنگ اقوام مهاجم و غالب را جذب و هضم کرده و طریق جدیدی را ارائه داده است. در وجه ایجابی تصمیم مسئولان بر این گرفته شد که ظاهر زندگی ایرانیان نیز به سمت زندگی غربی میل پیدا کند. به نظر کلیت این جریان است که باعث شده تا فرهنگ ایرانی به سوی «اختگی» حرکت کند.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
در این دوره، براساس معیارهای مدرنیته زندگی از معنا تهی شده است و فقط پیشرفت مادی هدف زندگی شده است و ورای معیارهای مادی و موفقیت‌های مادی زندگی معنا و مفهوم دیگری نداردبرای پاسخ به این پرسش مقدمه‌ای را مطرح می‌کنم. از خود بیگانگی انسان (الیناسیون) مشکل اصلی دوره مدرنیته است. اگر انسان نیازهای متعالی و معنای متعالی در بطن زندگیش نباشد او حتی مصداق انسان حیوان ناطق (عاقل) ارسطو فیلسوف مهم غربی نیز نمی‌گردد. غم غربت متعالی و شوق به بازگشت به منشای متعالی از واقعیت‌های مشترکی معنای زندگی در بین همه انسان‌ها است. اولین نشانه معنا دار شدن زندگی نقد خود است، دومین نشانه رهایی از سیطره قوه شهوت پرستی و قوه غضبیه بر زندگی است.

به انتهای لیست رسیدید