سلول گفت‌وگو

سلول گفت‌وگو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
جمال رحمتی، هنرهای مختلفی به جز کارتون و کاریکاتور دارد. انیماتور است، مستندساز است و تازه در این گفت‌وگو خواهید دید که دستی هم بر آواز دارد. اعتمادآنلاین| هادی حیدری- جمال رحمتی، در خانواده‌ای پرتعداد به دنیا آمده که با هنر و ابتکار، عجین شده است. جمال، هنرهای مختلفی به جز کارتون و کاریکاتور دارد. جمال رحمتی به خاطر یک رودربایستی، وارد دنیای کاریکاتور شده است، اما اگر می‌خواهید بدانید که چگونه یک ماجرای عاشقانه به شکل‌گیری یک کاریکاتوریست منجر شده، گفت‌وگوی سلول گفت‌وگو را با این هنرمند عاشق ببینید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
فکر می‌کنید امین مویدی به چه چیزی شهره است؟ به خنده از ته دل که به شکل انفجاری بروز داده می‌شود و ماچ. شاید همه امین را با یکی از کارتون‌هایش که در آیدین دوغان ترکیه برنده شد به یاد بیاورند. او منظم‌ترین دوسالانه کاریکاتور تهران را برگزار کرد. هرچند چشم‌های امین چیز دیگری می‌گوید، اما با این حساب، امین اصالتا مصری است و اگر اجداد او سر جای خود می‌نشستند، شاید حالا امین یک مدیر اجرایی در مصر بود. مصاحبه مفصل سلول گفت‌وگو با امین مویدی را ببینید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
کاراکترها و فرم‌های او مثل خود او مرتب، مودب و اتوکشیده‌اند. چند سالی است که کیوان هم مانند سایر کارتونیست‌ها، کار دیگری جز کارتون می‌کند. کاراکترها و فرم‌های او مثل خود او مرتب، مودب و اتوکشیده‌اند. بله مرتب، مودب و اتوکشیده. چند سالی است که کیوان هم مانند سایر کارتونیست‌ها، کار دیگری جز کارتون می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
اعتمادآنلاین| بین من و بیژن سلیم‌خانی که سلول گفت‌وگو را به خوبی کارگردانی کرده و به سرانجام رساند، بر سر اینکه املای اسم حمیدرضا مسیبی چگونه است، اختلاف بود. او دقیقا ۱۰ سال کوچک‌تر از من است. باید بگویم که دقیقا ۱۰ سال قبل از حمیدرضا مسیبی به دنیا آمده‌ام. سراغ زندگینامه حمیدرضا مسیبی که می‌روی همه چیز در آن پیدا می‌شود. مسیبی جوان‌تر که بود گروه شیراوژن را راه انداخت که گروه موثری بود و چند جوان تازه‌نفس اما قوی در آن بودند و منشأ اتفاق‌های خوب شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ماه قبل
روزنامه همشهری که راه افتاد همه بودند جز داوود کاظمی. اعتمادآنلاین| داوود کاظمی آدم عجیبی است. ببینید، روزنامه همشهری را که می‌خواستند راه بیاندازند، در هنگام آوردن وسایل، می‌بینند پسر جوانی خیره به آن‌ها نگاه می‌کند. او هم می‌گوید داوود کاظمی هستم دبیر سرویس آینده طرح روزنامه همشهری. روزنامه همشهری که راه افتاد همه بودند جز داوود کاظمی.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ماه قبل
سعید نوروزی از آن دسته از کارتونیست‌ها و کاریکاتوریست‌هاست که ریشه عمیق در طراحی و نقاشی دارد. یکی از این طراحان و کارتونیست‌ها که البته در دهه هفتاد بیشتر دیده شد، سعید نوروزی بود. اعتمادآنلاین| سعید نوروزی از آن دسته از کارتونیست‌ها و کاریکاتوریست‌هاست که ریشه عمیق در طراحی و نقاشی دارد. یکی از این طراحان و کارتونیست‌ها که البته در دهه هفتاد بیشتر دیده شد، سعید نوروزی بود. برای آشنایی بیشتر با سعید نوروزی مصاحبه سلول گفت‌وگو را با او ببینید و بشنوید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ماه قبل
پانته‌آ واعظ‌نیا جزو آن دسته از کارتونیست‌هاست که به کارتون و کاریکاتور تکیه نکرده و به قول عمران صلاحی تنها درآمدش هم پدرش نیست. پانته‌آ از دکورهای «قهوه تلخ» تا تیتراژهای برنامه مهران مدیری را در کارنامه خود دارد. اعتمادآنلاین| پانته‌آ واعظ‌نیا جزو آن دسته از کارتونیست‌هاست که به کارتون و کاریکاتور تکیه نکرده و به قول عمران صلاحی تنها درآمدش هم پدرش نیست. پانته‌آ از دکورهای «قهوه تلخ» تا تیتراژهای برنامه مهران مدیری را در کارنامه خود دارد. حالا این چه طور ممکن است، چیزی است که شاید در مصاحبه ما با پانته‌آ واعظ‌نیا در برنامه سلول گفت‌وگو به آن پی ببرید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ماه قبل
اعتمادآنلاین| راستش را بخواهید اولین بار که اسم کامبیز درمبخش را شنیدم، با خودم گفتم مگر می‌شود اسم فردی از نسلی که او متعلق به آن است، کامبیز باشد؟ کافی است به اسامی هم‌نسلان او دقت کنیم. حتما می‌گویید این چه نکته‌ای است که برایم جالب شده؟ اسم کامبیز با اینکه ریشه در فرهنگ اصیل‌مان دارد، اما برای آن زمان مدرن است. فکرش را بکنید، پدر کامبیز درمبخش از همان بدو تولد برایش دفتری گرفته و خاطرات روزانه او را در آن نوشته است. خلاصه همه این‌ها این است که خانواده کامبیز درمبخش، آدم حسابی بودند و اصیل. می گویند روزی او به بلاد غرب شتافت و بلاد غرب هم تا او را دید، به جا آورد و گفت ?bah bah, agha kambiz. shoma koja inja koja?
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ماه قبل
خیلی‌ها فضای هنری حاکم بر خانواده و خیلی‌های دیگر فرد یا اتفاقی را علت ورودشان به عرصه هنر می‌دانند. اعتمادآنلاین| به‌طور معمول وقتی با هنرمندی درباره ورودش به عرصه هنر صحبت می‌کنیم از دلایل مختلفی به عنوان نقطه شروع یاد می‌شود. اگر پدر سلمان طاهری ماشینش را به ماشین سردبیر گل‌آقا نمی‌کوبید شاید کارتونیستی به نام سلمان طاهری وجود خارجی نداشت. سلمان طاهری که چاره‌ای جز کارتونیست شدن نمی‌دید بعض کرد و اشک در چشمانش حلقه زد. ‌حالا که سال‌ها از آن اتفاق می‌گذرد به سراغش رفتیم و او را کشان کشان به سلول گفت‌وگو آوردیم و با او گفت‌وگو کردیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ماه قبل
اعتمادآنلاین در قالب سلول گفت‌وگو با علی درخشی گپ‌وگفتی کرده تا شما را با صاحب این معدن نمک آشنا کند. اعتمادآنلاین| علی درخشی را شاید بتوان با‌نمک‌ترین کارتونیست ایرانی نامید. آشنایی علی درخشی با مجله طنز و کاریکاتور و به صورت مشخص جواد علیزاده باعث شد تا نمک او یددار نیز بشود. حالا همه ما به پر تعدادترین و با نمک‌ترین انیمیشن کوتاه ایرانی اعتیاد پیدا کرده‌ایم. اعتمادآنلاین در قالب سلول گفت‌وگو با علی درخشی گپ‌وگفتی کرده تا شما را با صاحب این معدن نمک آشنا کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ماه قبل
اعتمادآنلاین| نام هادی حیدری با سیاست عجین شده، گره خورده و یا یک چیزی در همین مایه‌ها. بخش بزرگی از این اتفاق را باید در خارش تن او جست‌وجو کرد و بخشی دیگر را نیز در خاریدن تن وی. از آن گذشته، چه معنی دارد که برود دبیر شاخه‌ای از حزبی شود که هم شاخه و هم حزبش مطلوب نباشند. اصلا فکرش را بکنید یک نفر همه این کارها را بکند و برود سایت پربیننده هم راه بیاندازد. این ماجرا و اتفاق‌های دیگر را در گفت‌وگوی سلول گفت‌وگو با این فرد معلوم‌الحال ببینید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ماه قبل
اعتمادآنلاین| دهه هفتاد شمسی مقطع مهمی در کاریکاتور ایران است. انتشار کیهان کاریکاتور سرعت زیادی به رشد کمی و کیفی کاریکاتور داده بود. کارتون و کاریکاتور که تا پیش از این بیشتر در پایتخت متمرکز بود، به شهرستان‌ها رسیده بود. بدون شک علیرضا یکی از کارتونیست‌های صاحب سبک ایران است. اعتمادآنلاین در قالب سلول گفت‌وگو پای صحبت‌های او نشسته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ماه قبل
با این که در چند دهه اخیر کارتون و کاریکاتور نامی از لطیفی در مطبوعات ندیده‌ایم اما همچنان نامش احترام‌برانگیز است. با ما به تماشای گفت‌وگوی اعتمادآنلاین با غلامعلی لطیفی در قالب برنامه سلول گفت‌وگو بنشینید. اعتمادآنلاین| سال‌ها پیش در مراسم گشایش دوسالانه کاریکاتور تهران در دهه هشتاد شمسی از غلامعلی لطیفی تقدیر شد. بعد از آن دوسالانه، دوباره نام غلامعلی لطیفی بر سر زبان‌ها افتاد، اما خود او به چرخه تولید آثار کارتون مطبوعاتی برنگشت. با ما به تماشای گفت‌وگوی اعتماد آنلاین با غلامعلی لطیفی در قالب برنامه سلول گفت‌وگو بنشینید.

به انتهای لیست رسیدید