سلیمانی دشتکی

سلیمانی دشتکی

ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام بر ضرورت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید استان تاکید کرد. استاندار ایلام برگزاری کنگره ملی شهدا را از مهم‌ترین برنامه‌های این استان در سال جاری اعلام کرد و گفت: این استان با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس با تقدیم سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز، دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند. وی برگزاری کنگره شهدا در استان را متعلق به همه آحاد جامعه و تک تک خانواده‌ها دانست و بر بهره گیری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره تاکید کرد. سلیمانی دشتکی تصریح کرد: اکنون در این مقطع حساس زمانی، برگزاری کنگره شهدای استان، تلنگری است که با ایجاد فضای معنوی و زنده کردن یاد و خاطره آنان به ما کمک کند تا این مقطع را نیز به راحتی پشت سر بگذاریم. استاندار ایلام خاطرنشان کرد: از استان‌های دیگر که تجربه برگزاری این کنگره‌ها را داشته‌اند الگوبرداری شده و از تجارب و کارهای مهمی که در برگزاری آن صورت گرفته استفاده شود.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: استان ایلام با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند. وی، برگزاری کنگره شهدا در استان را متعلق به همه آحاد جامعه و تک تک خانواده‌ها دانست و بر بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره تاکید کرد. استاندار ایلام افزود: از استان‌های دیگر که تجربه برگزاری این کنگره‌ها را داشته‌اند الگوبرداری شده و از تجارب و کارهای مهمی که در برگزاری آن صورت گرفته استفاده شود. وی ادامه داد: یک نماد مشخص برای المان‌های شهدا در استان تعریف کنیم و نمایشگاهی مختصری از آثاری فاخر، کتاب‌ها و آثار شاخص به صورت نمایشگاه کوچکی در کنار سالنی که رهبر معظم انقلاب حضور می‌یابند دایر و برگزار شود. وی با تاکید بر این امر که در برگزاری کنگره شهدا باید یک کار ناب و ابداعی را برگزار کنیم، گفت: آثار برجسته‌ای از استان در موزه دفاع مقدس ارائه و بیشتر تلاش شود تا هنر ایلامی با شاخصه‌های دفاع مقدس را در این کنگره به نمایش بگذاریم.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام با صدور پیامی به مناسبت روز دانشجو، گفت: دانشجو، منادی حق و حقیقت و صاحب فکر و اندیشه است. متن پیام قاسم سلیمانی دشتکی به این شرح است:۱۶ آذر یادآور شکوه دانشجو و دانشگاهی است که همواره مبداء تحولات بوده است. روز دانشجو یادآور شهیدانی چون مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ‌نیا است که ندای آزادی خواهی و استقلال طلبی را در نظام پوسیده و استبدادی پهلوی فریاد زدند و خون گرم و جوشان خود را در رگ‌های فسرده و خواب آلود جامعه آن زمان جاری و ساری نمودند. آینده‌ای که سرشار از عشق و امید مبتنی بر خردورزی، گفتگو و کرامت‌ انسانی است. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز دانشجو، ۱۶ آذر را که نمادی از استقلال، آزادی و استکبار ستیزی دانشجویان است به مردم شریف استان ایلام به ویژه دانشگاهیان و دانشجویان عزیز تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال سلامتی و توفیق روزافزون همگان را مسئلت می‌دارم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: امیدوارم از همه سلایق در این دوره از انتخابات شرکت کننده داشته باشیم. " وی افزود: دشمن می‌خواهد ما نباشیم و ما هم می‌خواهیم نظام سلطه و استکبار از زمین برچیده شود. وی افزود: پروژه مهم دیگر که با جدیت در دست اقدام داریم آزاد راه پل زال چیلات نجف اشرف است که تمام مراحل آن طی شده و با پیگیری‌های فراوان سرانجام دستور ورود این پروژه به بودجه ۹۹ نیز گرفته شده است. سلیمانی دشتکی در ادامه به آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا اشاره کرد و گفت: فاز اول این پروژه مهم نیز از سمت کرمانشاه شروع شده است و ادامه پیدا می‌کند. استاندار ایلام در ادامه به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روند انتخابات در استان ایلام به خوبی پیش می‌رود.
مهرمهر2 روز قبل
وی به سرمایه گذاری وزارت نفت در استان با پروزه هایی چون لرزه‌نگاری در ایوان و قسمتی از شهرستان چرداول، آبدانان و دهلران با سرمایه گذاری ۱۸۰۰ میلیارد تومان، پروژه تغذیه و تقویت چاه‌های گاز با سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیون یورو و … اشاره کرد و این اقدامات را جزو خدمات نظام در استان ایلام خواند. آزاد راه پل زال -چیلات-نجف اشرف اجرایی می‌شودوی افزود: پروژه مهم دیگر که با جدیت در دست اقدام داریم آزاد راه پل زال -چیلات-نجف اشرف است که تمام مراحل آن طی شده و با پیگیری‌های فراوان سرانجام دستور ورود این پروژه به بودجه ۹۹ نیز گرفته شده است. سلیمانی دشتکی در ادامه به آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا اشاره کرد و گفت: فاز اول این پروژه مهم نیز از سمت کرمانشاه شروع شده است و ادامه پیدا می‌کند. وی ادامه داد: در کمتر از یک سال گذشته وزارتخانه‌های مختلفی از جمله وزارت نفت، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری و هزینه کرده است و این رقم حدود ۵۰ برابر بودجه عمرانی استان بوده است. استاندار ایلام در ادامه به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روند انتخابات در استان ایلام به خوبی پیش می‌رود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام از حضور پزشکان موسسه خیریه محکم در ایلام قدردانی پیشنهاد کرد در مراسمی با حضور درمان شدگان از کار انسانی این پزشکان تقدیر شود. وی در ادامه مردم استان ایلام را لایق خدمت گذاری عنوان کرد و گفت: مرزداران غیور ایلامی در طول تاریخ به ویژه در ۸ سال دفاع مقدس مرزبانان قابل اعتمادی برای کشور بوده‌اند. سلیمانی دشتکی در ادامه با استقبال از حضور گروه‌ها و موسسه‌های خیریه در ایلام، گفت: بایست زیر پای پزشکان خییر و کسانی که زمینه ساز این موسسه‌ها در استان شده‌اند، فرش قرمز پهن کرد. وی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود در راستای قدرشناسی از خدمات ارزشمند این پزشکان مراسمی با حضور درمان شدگان برگزار و از کار انسانی آنان تجلیل شود. گفتنی است که اعضای موسسه خیریه محکم با مدیرعاملی دکتر صلاح الدین دلشاد که در زمینه درمان ناهنجاری‌های مادر زادی کودکان فعالیت می‌کند از روز شنبه هفته جاری به استان سفر کرده‌اند و تا روز جمعه به درمان این ناهنجاری‌ها می‌پردازند.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/ایلام مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام برنامه جدید استاندار را برای ملاقات مردمی اعلام کرد. «آیت قیصربیگی» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای تکریم مردم و پاسخگویی به خواسته‌ها و مطالبات مردمی برنامه ملاقات عمومی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با مردم روزهای سه شنبه هر هفته از ساعت ۱۵ الی ۱۷ عصر برگزار می‌شود. قیصربیگی در ادامه به برنامه‌های استاندار ایلام در راستای تکریم ارباب رجوع اشاره و تصریح کرد: استاندار ایلام در جهت استیفای حقوق شهروندی برنامه‌های مختلفی چون ملاقات عمومی بصورت هفتگی، حضور در سامانه سامد بصورت ماهیانه و برگزاری میز خدمت به صورت فصلی برگزار می‌کند. وی ادامه داد: استاندار ایلام با صدور چند بخشنامه در حمایت از حقوق شهروندی از جمله برگزاری نشست‌ها و گردهمایی‌ها خارج از ساعات اداری، تعیین ضرب‌الاجل در پاسخگویی به مکاتبات و درخواست‌های مردمی ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت توسط مدیران و … این بار نیز وقت ملاقات عمومی خود را در پایان ساعات کاری قرار داد. وی در پایان افزود: با توجه به برنامه‌های استاندار ایلام در مرکز احیانا درصورت تداخل با برنامه مذکور از جمله ملاقات عمومی، این برنامه در وقت دیگر و با هماهنگی با ثبت‌نام کنندگان برگزار خواهد شد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز چهارشنبه در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به برخی نقدها در خصوص عملکرد تعدادی از مدیران گفت: به خاطر مسائل شخصی و گروهی نباید مجموعه خدمات نظام را نادیده گرفت. وی ادامه داد: وقتی عملکرد مدیری را بررسی می‌کنیم بایست با دید علمی، منطقی و عقلانی شاخص‌ها را بررسی کنیم. وی آموزش و پرورش را مبداء تحولات عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش دستگاه مهم و تاثیر گذاری بر مسائل مختلف جامعه است و نوع نگاه ما به این مقوله مهم بایست از دریجه عقلانی و خارج از مسائل احساسی باشد. استاندار ایلام در استان با اشاره به شروع ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: نامزدها و کاندیداهای محترم از همان ابتدا، رفتار خود را قانونمند دنبال کنند تا در ادامه مسیر انتظارات نامعقول شکل نگیرد. وی افزود: کاندیداها نیز باید در چارچوب شرح وظایف نمایندگان مجلس نسبت به ارائه برنامه‌ها، قول و وعده به مردم اقدام نمایند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی ‌عصر امروز در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با تاکید بر رسیدگی به امور جوانان، اظهار داشت: امروز بایست تمام هم و غم مسئولان بر ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان باشد. وی با اشاره بر این مهم که رفع معضل بیکاری جوانان رفع مشکلات اجتماعی را در پی دارد، اضافه کرد: علی رغم شرایط سخت اقتصادی، امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان انجام شده است. استاندار ایلام با بیان اینکه این استان در حوزه سرمایه‌گذاری جزو ۷ استان برتر کشور است، تصریح کرد: استان ایلام در چهار ماهه نخست سال در حوزه سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است. سلیمانی دشتکی در ادامه اشاره‌ای به آثار اقدامات انجام شده در حوزه سرمایه‌گذاری داشت و گفت: در اثر این اقدامات مهم و ارزنده وضعیت اشتغال استان روند مثبتی به خود گرفته است بطوریکه امروز نرخ بیکاری استان تک رقمی شده است. وی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۱۲٫۷ درصد در سال ۹۶ به ۸٫۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام با تاکید بر اینکه باید تمام هم و غم مسئولان حل مشکل اشتغال جوانان باشد، گفت: اگر این مشکل حل شود بسیاری از مسائل اجتماعی نیز حل خواهند شد. «قاسم سلیمانی دشتکی» در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با تاکید بر رسیدگی به امور جوانان، اظهار کرد: امروز باید تمام هم و غم مسئولان ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان باشد. وی با اشاره بر اینکه رفع معضل بیکاری جوانان، رفع مشکلات اجتماعی را در پی دارد، گفت: باوجود شرایط سخت اقتصادی، امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان انجام شده است. سلیمانی ادامه داد: در اثر این اقدامات مهم و ارزنده وضعیت اشتغال استان روند مثبتی به خود گرفته است بطوریکه امروز نرخ بیکاری استان تک رقمی شده است. وی گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۱۲٫۷ درصد در سال ۹۶ به ۸٫۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز سه شنبه در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام اظهار داشت: استان ایلام در چهار ماهه نخست سال در حوزه سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است. سلیمانی دشتکی در ادامه اشاره‌ای به آثار اقدامات انجام شده در حوزه سرمایه گذاری داشت و گفت: در اثر این اقدامات مهم و ارزنده وضعیت اشتغال استان روند مثبتی به خود گرفته است بطوریکه امروز نرخ بیکاری استان تک رقمی شده است. وی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۱۲٫۷ درصد در سال ۹۶ به ۸٫۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است. وی افزود: امروز باید تمام هم و غم مسئولان بر ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان باشد. وی با اشاره بر این مهم که رفع معضل بیکاری جوانان رفع مشکلات اجتماعی را در پی دارد، اضافه کرد: علی رغم شرایط سخت اقتصادی، امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان انجام شده است.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: آماده برگزاری یک انتخابات سالم، امن و با حضور حداکثری هستیم. «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست استانداران کشور اظهار کرد: با وحدت و همدلی کم نظیری که امروز در استان وجود دارد، آماده برگزاری یک انتخابات سالم، امن و با حضور حداکثری هستیم. وی ادامه داد: مردم استان ایلام در هر برهه‌ای از زمان درصحنه حاضر بوده‌ و در انتخابات‌های مختلف نیز این استان با مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای همواره پیشگام در این امر مهم بوده‌اند. استاندار ایلام در ادامه گزارشی از طرح اصلاح قیمت بنزین در استان داد و گفت: مردم استان ایلام در قضایای بعد از سهمیه بندی بنزین از یک آزمون بزرگ سربلند بیرون آمدند. وی ادامه داد: امروز بین مردم و مسئولان استان وحدت، همدلی و همراهی مثال زدنی وجود دارد، به طوری که در اتفاقات بعد از سهمیه بندی بنزین با حضور مسئولان در بین مردم و گفتگو با آنان حداقل تجمعاتی که صورت گرفت به شکل مسالمت آمیز پایان یافت.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، عباس معمارنژاد عصر امروز در سفر به ایلام با قاسم سلیمانی دشتکی دیدار و در این دیدار اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های وزارت اقتصاد است و باید دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در راستای بهبود این رویه از اقتصادهای نوین جهانی متناسب با شرایط و نیازهای کشور الگو بگیرند. وی افزود: اصلاح فرآیندها سودآوری را برای بانک‌ها و بیمه‌ها بیشتر و بسیاری از هزینه‌های جاری آنها را حذف می‌کند، بنابراین تحول دیجیتال در راستای اقتصاد هوشمند نیاز ضروری جامعه است که باید انجام شود. استاندار ایلام در ادامه گفت: قانون طرح هدفمندی یارانه‌ها کار خوبی بود اما به درستی اجرا نشد. وی افزود: هدف اصلی این طرح، هدفمندی واقعی یارانه‌ها بود اما اینکه به فقیر و غنی هر دو به یک اندازه یارانه بدهیم با هدف اصلی این طرح فاصله داشت. وی افزود: سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه‌های اضافی سرمایه‌گذاری جلوگیری شود.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: در شرایط کنونی حمایت از تولیدکنندگان می‌تواند راهبردی قوی در خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان باشد. وی ادامه داد: توجه و حمایت از تولید داخلی می‌تواند یک راهبرد قوی در خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان در امور اقتصادی کشور باشد و در این میان نقش بانک‌ها حائز اهمیت است. استاندار ایلام گفت: در مواردی که عمدا بدهی و پرداخت معوقات توسط اشخاص صورت نمی‌پذیرد از بانک‌ها حمایت می‌کنیم ولی زمانی واحد تولیدی برای سرپا ایستادن نیاز به حمایت دارد، خواستار کمک از جانب بانک‌ها هستیم. وی افزود: در دولت تدبیر و امید خدمات قابل توجه‌ای در حوزه‌های مختلف انجام شده است و امروز می‌توان ادعا داشت که ایلام بر ریل توسعه در حرکت است. وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه‌های اضافی سرمایه گذاری جلوگیری کنند.
مهرمهر6 روز قبل
وی در ادامه نگاهی به طرح هدفمندی یارانه‌ها داشت و گفت: قانون طرح هدفمندی یارانه‌ها کار خوبی بود اما به درستی اجرا نشد. وی افزود: هدف اصلی این طرح، هدفمندی واقعی یارانه‌ها بود اما اینکه به فقیر و غنی هر دو به یک اندازه یارانه بدهیم با هدف اصلی این طرح فاصله داشت. استاندار ایلاام به رشد بیش از ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در ۴ ماهه نخست سال در استان اشاره کرد و گفت: عزم دولت و نظام برای توسعه استان راسخ است و در این راستا ظرف چند سال گذشته سرمایه گذاری‌های کم نظیری در استان ایجاد شده است که از آن نمونه می‌توان به سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان اشاره کرد. وی در ادامه به مشوق‌های سرمایه گذاری در مناطق مرزی پرداخت و گفت: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مناطق مرزی ۵۰ درصد یارانه تسهیلات داده می‌شود و این می‌تواند انگیزه خوبی در راستای سرمایه گذاری در استان‌های مرزی چون ایلام ایجاد کند. وی افزود: سرمایه گذاران همچنین می‌توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه‌های اضافی سرمایه گذاری جلوگیری کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: مدیر اگر سالم باشد و به قانون اشراف داشته باشد نباید در اجرایی کردن دستورالعمل‌ها دست به عصا راه برود اما اگر ناتوان باشد و ریگی به کفش داشته باشد، سایه تهدید را بر سر خود می‌بیند و برای اجرای هر کار قانونی باید مدام از این و آن کسب تکلیف کند. وی ادامه داد: همه ما خدمتگذار مردم هستیم و کسی توان خدمتگذاری ندارد می‌تواند، کنار برود. وی ضمن هشدار به مدیرانی که از انجام کارهای قانونی تمرد می‌کنند، افزود: در همه حال از مدیران دفاع کرده‌ام اما تا زمانی این رویکرد ادامه دارد که آنها جایی برای دفاع باقی بگذارند. وی با تاکید بر این مهم که مدیران در راه خدمت به مردم شجاع باشند، تاکید کرد: کار مردم را قانونی انجام دهید و از کسی هم واهمه نداشته باشید. وی در پایان گفت: مدیران باید قدر خود را بدانند و در انجام امورات استقلال خود را حفظ کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه‌های درگیر درکار، گفت: در قرارگاه دستگاه‌ها عملکرد و تلاش قابل تقدیری داشته‌اند اما همه مثل هم نیستند و برخی از دستگاه نیز بایست بیشتر پای کار باشند. وی ادامه داد: همه ما خدمتگذار مردم هستیم و کسی توان خدمتگذاری ندارد می‌تواند، کنار برود. وی ضمن هشدار به مدیرانی که از انجام کارهای قانونی تمرد می‌کنند، افزود: در همه حال از مدیران دفاع کرده‌ام اما تا زمانی این رویکرد ادامه دارد که آنها جایی برای دفاع باقی بگذارند! وی با تاکید بر این مهم که مدیران در راه خدمت به مردم شجاع باشند، تاکید کرد: کار مردم را قانونی انجام دهید و از کسی هم واهمه نداشته باشید. وی در پایان گفت: مدیران باید قدر خود را بدانند و در انجام امورات استقلال خود را حفظ کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح شنبه در هفتمین نشست کار گروه استانی مقابله با پدیده گردوغبار که با حضور مدیر ستاد مقابله با گردوغبار کشور برگزار شد، ایلام را الگویی موفق در عرصه بیابان زدایی در کشور عنوان کرد و گفت: در استان کارهای مهم و بزرگی در جهت مبارزه با ریزگردها با احیاء جنگل‌ها و بیابان زدایی انجام شده است. وی ادامه داد: از ۸۴ هزار هکتار بیابان موجود در استان تا امروز ۴۰ هزار هکتار بیابان زدایی شده است و ۲۰ هزار هکتار دیگر در دست اقدام است تا بیابان‌های استان به ۲۰ هزار هکتار کاهش یابد. وی ادامه داد: علاوه بر اینکه بایست ریزگردهای را در عراق و استان‌های مرزی عراق دنبال کنیم بایست این موضوع نیز در داخل کشور و به ویژه استان‌های مرزی ایران چون ایلام که بیشترین مرز مشترک با کشور عراق را دارا هست، دنبال کرد. وی افزود: از این رو می‌توان با تزریق اعتبار بیشتر جهت بیابان زدایی در استان یکی از منشاء‌های گردوغبار در کشور را خشک کرد. وی ادامه داد: با این حال از آنجا که استان ایلام یکی از کانون‌های مهم جنگل‌های زاگرس را در اختیار دارد، به تناسب آسیب‌ها و خطر‌های زیادی نیز این منابع مهم ملی را تهدید می‌کند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
استاندار ایلام گفت: مجریان انتخابات در تمام مراحل انتخابات با تکیه بر قانون و ابلاغیه‌های ستاد انتخابات وزارت کشور، می‌توانند اعتماد عمومی مردم را در تمام مراحل جلب کنند چون اجرای دقیق قوانین توسط مجریان، برای مردم فصل‌الخطاب است. وی افزود: خدا را شاکر باشیم که میدان‌دار یکی از مهمترین و حساس‌ترین‌کار‌های نظام جمهوری اسلامی ایران یعنی انتخابات مردمی هستیم. استاندار ایلام ضمن تاکید اهمیت داشتن انتخابات گفت: باید دو مقوله امنیت و قانونی برگزار کردن انتخابات، از مهمترین اولویت‌های هییت اجرایی باشد. استاندار ایلام رفتار مجریان انتخابات را بسیار با اهمیت شمارد و در این راستا گفت: رفتار مجریان نباید به‌گونه‌ای باشد که برای مردم و تمام بازیگران انتخابات کوچکترین شائبه ایجاد کند. استاندار ایلام در پایان نیز از همه فرمانداران خواست در صورت مشاهده، هرگونه تخلفی را بلافاصله گزارش کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: برگزاری همایش‌های سازمان‌ها نباید موجب ایجاد خلل در کار ارباب رجوع شود. قاسم سلیمانی دشتکی در جریان برنامه‌های مردمی خود، امروز چهارشنبه ۶ آذر ماه با جمعی از شهروندان ایلامی دیدار کرد و به خواسته‌ها و مطالبات آنان رسیدگی کرد و دستورات لازم برای حل مسائل مشکلات مطرح شده صادر کرد. وی در ادامه گفت: همچنین در راستای تکریم ارباب رجوع به مدیران و فرمانداران استان ابلاغ شده است که صبح‌ها و در زمان اداری جلسه‌ها و همایش هایی که حضور بیشتر مدیران را در پی‌دارد به خاطر لنگ نماندن کار ارباب رجوع لغو شود و به جای آن در بعداز ظهرها و خارج از ساعات اداری برگزار شود. سلیمانی دشتکی در ادامه به برنامه‌های مختلف در راستای تکریم مردم اشاره کرد و گفت: علاوه بر دیدارهای چهره به چهره با مردم در طول روز، هفته و بصورت ماهیانه در سامانه سامد با مردم در ارتباط هستیم تا در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار بگیریم. انتهای پیام
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز چهارشنبه در نشست با مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با صنعت گردشگری توجه به زیرساخت گردشگری را در راستای ایجاد نشاط اجتماعی عنوان کرد و گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم در دره ارغوان شهر ایلام بعنوان یک مجتمع گردشگری مناسب، فضایی مناسب برای تفریح و گردشگری مردم استان فراهم می‌کند. وی ادامه داد: زمانی همین دره ارغوان در فصل بارش‌ها بعنوان یک تهدید در جهت گسیل ساختن روان آب‌ها به شهر ایلام قلمداد می‌شد اما امروز با بستر سازی لازم و ایجاد موانع و حوزه‌های آبگیر نه تنها ایمن سازی شده بلکه با ایجاد زیرساخت‌های لازم گردشگری به محلی برای تفریح و گردشگری مردم مبدل خواهد شد. وی افزود: البته ایجاد منطقه گردشگری در دره ارغوان منوط به این است که به محیط زیست آسیب وارد نشود. سلیمانی دشتکی در ادامه یکی از زیرساخت‌های مهم در حوزه گردشگری را زیرساخت راه دانست و گفت: در این راستا در مرحله دوم اعتبارات سیل بایست پروژه دره ارغوان در اولویت اول قرار گیرد. وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه به جهت اهمیت موضوع نشاط اجتماعی، پروژه گردشگری دره ارغوان را در اولویت ردیف عمرانی خود قرار دهند تا در زمان مناسب به سر انجام رسد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام عصر سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان با تاکید بر توسعه صنعت گردشگری و ایجاد مجتمع‌های گردشگری در استان، گفت: ایجاد مجتمع‌های گردشگری آرامش اجتماعی را به دنبال خواهد داشت. وی ادامه داد: مردم استان ایلام اهل تفریح و گردشگری هستند بطوریکه در تعطیلات آخر هفته در یک فرهنگ خوب به دامن طبیعت می‌روند. وی افزود: البته این وظیفه‌ی مسئولان مربوطه را در ایجاد یک محیط امن، آرام و بانشاط برای استفاده گردشگران دوچندان می‌کند. استاندار ایلام در ادامه بر ایجاد زیرساخت‌های مناطق مستعد استان در زمینه گردشگری تاکید کرد و گفت: دره ارغوان شهر ایلام از مناطق بکر و زیبای استان است که با ایجاد زیرساخت‌های لازم فضایی آرام و سالم برای استفاده بیشتر شهروندان از طبیعت فراهم می‌شود. وی در ادامه با اشاره به این موضوع که حفاظت از طبیعت به معنی عدم استفاده از آن نیست، تصریح کرد: امروز صنعت گردشگری یک ظرفیت بسیار مهم در جهت اشتغالزایی و توسعه بشمار می‌رود و در استان نیز باتوجه به ظرفیت‌های بی بدیل بایست در این حوزه برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: در شرایط امروز کشور همه باید در مسیر وحدت و برادری گام برداریم تا بتوانیم از این گردنه عبور کنیم. «قاسم سلیمانی دشتکی» در اجتماع بزرگ بسیجیان استان، بسیجیان را حافظان دین و نظام و کشور خواند اظهار کرد: فرهنگ بسیج نه تنها در ایران بلکه در جهان تبلور حریت و آزادگی است. سلیمانی با اشاره بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جذب حداکثری و دفع حداقلی تصریح کرد: در این مسیر بسیجی حزب الهی طرفدار رهبری در خط انقلاب است و با دوری از افراط و تفریط در جذب حداکثری می‌کوشد. سلیمانی، مردم ایلام را نماد واقعی بسیج در دفاع از انقلاب و نظام و کشور عنوان کرد و گفت: در شرایط امروز کشور همه باید در مسیر وحدت و برادری گام برداریم. استاندار ایلام در پایان با اشاره به شرایط امروز کشور بر تقویت همه ارکان نظام تاکید کرد و گفت: به قوه الهی با همدلی و وحدت از این گردنه نیز عبور خواهیم کرد.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، صبح امروز همزمان با سالروز تأسیس بسیج مستضعفین، اجتماع بزرگ بسیجیان استان ایلام برگزار شد. وی افزود: تفکر بسیجی ضمن حفظ بقای نظام و کشور، باعث پیشرفت انقلاب اسلامی نیز شده است. وی افزود: تحرکات دشمنان اسلام و انقلاب در ماجراهای اخیر در رصد کامل اطلاعاتی ما قرار دارد. وی با بیان اینکه دشمن در مقابل ایران اسلامی بیچاره شده است، گفت: امروزه در هرجای دنیا می‌توانیم دشمن را تعقیب کنیم. استاندار ایلام تصریح کرد: ملت ایران در پی اغتشاشات اخیر بسیجی‌وار به صحنه آمدند، امروزه ۸۰ میلیون بسیجی در کشور تابع امر رهبری هستند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز سه شنبه در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل (ره) در اجتماع بزرگ بسیجیان استان، بسیجیان را حافظان دین و نظام و کشور خواند و گفت: فرهنگ بسیج نه تنها در ایران بلکه در جهان تبلور حریت و آزادگی است. وی افزود: هنر بزرگ دیگر امام بزرگوار این بود که در پس از پیروزی انقلاب اسلامی امت را راهنمایی و آموزش داد و تبدیل به امت بسیجی کرد. سلیمانی دشتکی بسیج را نیروی پیش برنده و همیشه آماده و در صحنه برای دفاع از ملت و نظام و کشور عنوان کرد و گفت: حسن بسیج در کنار مردم بودن است. وی در ادامه مردم ایلام را نماد واقعی بسیج در دفاع از انقلاب و نظام و کشور عنوان کرد و گفت: در شرایط امروز کشور همه بایست در مسیر وحدت و برادری گام برداریم. استاندار ایلام در پایان با اشاره به شرایط امروز کشور بر تقویت همه ارکان نظام تاکید کرد و گفت: به حول و قوه الهی با همدلی و وحدت از این گردنه نیز عبور می‌کنیم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: اقامه نماز در وقت خودش، به امر خدمت به مردم و پیشبرد اهداف نظام اسلامی کمک می‌کند که کارمند و مدیر بانشاط روحی مناسب بعد از اقامه نماز به امور مردم بپردازد. «قاسم سلیمانی دشتکی» در پنجمین اجلاس نماز استان، اظهار کرد: یکی از جلوه‌های نماز، تلاش برای خدمت به مردم و خلق خداست وسعی شود بیشتر جلسات که عموم مدیران دستگاه‌های اجرایی در آن حضور دارند در بعدازظهرها تشکیل شود تا مدیران در وقت اداری در دستگاه اداری مربوطه خود حضورداشته باشند. سلیمانی دشتکی بابیان اینکه کسی که نماز می‌خواند، متصل به خدا و خداشناسی می‌شود، خاطرنشان کرد: نماز راهگشا و راهنمای زندگی انسان است و در صورت ترویج و توسعه نماز، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه مرتفع خواهد شد. وی بابیان اینکه آموزش‌وپرورش یکی از پایه‌های ترویج و اقامه نماز است، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی در ترویج نماز تلاش کنند، اقامه نماز در وقت خودش، به امر خدمت به مردم و پیشبرد اهداف نظام اسلامی کمک می‌کند که کارمند و مدیر ما بانشاط روحی مناسب بعد از اقامه نماز به امور مردم بپردازد. در این مراسم از دستگاه‌های برتر در حوزه نماز با حضور مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش کشور، استاندار ایلام و نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام تقدیر شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی پیش از ظهر امروز در نشست مشارکت‌های مردمی امنیت در استان، با اشاره به اینکه امنیت مهمترین مولفه زیرساخت اصلی توسعه و پیشرفت در هر منطقه‌ است اظهار داشت: حضور مردم در صحنه ارمغان توسعه و امنیت در کشور است. وی ادامه داد: یکی دیگر از مولفه‌های مهم امنیت، توسعه شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی در هر منطقه‌ای است. استاندار ایلام در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید بر جلب مشارکت خیران امنیت ساز دارند، این عزیزان می‌توانند در مناطق مختلف استان ورود کنند و نقش سازنده خود را در این مقوله مهم انجام دهند. سلیمانی اظهار داشت: نیروی انتظامی و دادگستری با استفاده از هیئت‌های صلح که متشکل از ریش سفیدان و بزرگان ایلات و عشایر هستند در بحث امنیت اجتماعی اثرگذار باشند. وی در ادامه ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی در تامین امنیت جامعه، گفت: خوشبختانه وحدت و همدلی بسیار خوبی در استان بین نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و دیگر دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی با مردم وجود دارد و امروز این وحدت رویه عامل و ضامن امنیت پایدار است که در نهایت منجر به توسعه استان می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز دوشنبه درنشست مشارکت‌های مردمی امنیت در استان، امنیت را زیرساخت اصلی توسعه و پیشرفت در هر منطقه‌ای عنوان کرد و گفت: حضور مردم در صحنه ارمغان توسعه و امنیت در کشور است. وی ادامه داد: یکی دیگر از مولفه‌های مهم امنیت، توسعه شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی در هر منطقه‌ای است. استاندار ایلام در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید بر جلب مشارکت خیرین امنیت ساز دارند، این عزیزان می‌توانند در مناطق مختلف استان ورود کنند و نقش سازنده خود را در این مقوله مهم انجام دهند. وی در ادامه گفت: همچنین نیروی انتظامی و دادگستری با استفاده از هیئت‌های صلح که متشکل از ریش سفیدان و بزرگان ایلات و عشایر هستند در بحث امنیت اجتماعی اثرگذار باشند. سلیمانی دشتکی در ادامه ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی در تامین امنیت جامعه، گفت؛ خوشبختانه وحدت و همدلی بسیار خوبی دراستان بین نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی و دیگر دستگاه‌های اجرایی و غیر اجرایی با مردم وجود دارد و امروز این وحدت رویه عامل و ضامن امنیت پایدار است که در نهایت منجر به توسعه استان خواهد شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام در حکمی از سوی دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با حفظ سمت به عنوان عضو شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور منصوب شد. در بخشی از این حکم آمده است: به استناد مصوبه شماره ۲۰۶/۹۳/۱۱۸۵۲ مورخ ۱۳۹۳/۹/۵ شورای عالی اداری درخصوص شورای راهبری توسعه مدیریت در دستگاه‌های اجرایی و در راستای اجرایی نمودن سیاست‌های کلی نظام اداری - ابلاغی مقام معظم رهبری - و نقشه راه اصلاح نظام اداری و همچنین فراهم نمودن اجرای تکالیف و وظایف مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری و با عنایت به سوابق و تجارب ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان عضو شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور منصوب می‌شوید. انتهای پیام
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز یکشنبه در دیدار مدیر و اعضای حوزه علمیه استان توجه به امور فرهنگی را در اولویت کاری استان عنوان کرد و گفت: توجه به زیرساخت‌های فرهنگی در دستور کار جدی استان است. وی افزود: ساخت زائر سرای ایلامیان در مشهد هدف مهم دیگری بود که خوشبختانه امروز جزو استان‌های پیش رو در این زمینه هستیم. استاندار ایلام در ادامه ایلام را در مسیر توسعه قلمداد کرد و گفت: امروز در حوزه سرمایه گذاری جزو ۷ استان برتر کشور هستیم که در چهار ماهه اول سال رشدی بیش از ۲۰۰ درصد داشته‌ایم. وی ادامه داد: در این زمینه ظرف یک سال گذشته وزارت نفت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری کرده است. وی ضمن اشاره به این مهم که در اقتصاد مقاومتی با فاصله نسبت به دیگر استان‌های کشور اول هستیم، از بهبود وضعیت بیکاری در استان نیز گفت و تصریح نمود: در آغاز کارم در استان نرخ بیکاری استان ۱۲٫۷ بود و امروز این عدد به ۷٫۸ دارم رسیده است.

به انتهای لیست رسیدید