سمنان

سمنان

مسافران نوروزی سمنان

40+
مهرمهر1 روز قبل
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، صبح امروز در جلسه ستاد توسعه و پشتیبانی فرودگاه سمنان با حضور شماری از مسؤولان این استان، روند آماده‌سازی فرودگاه و استقرار ایستگاه هواشناسی مورد تصویب قرار گرفت و اعتبار سه میلیارد ریالی برای احداث ساختمان آن تأمین شد. جلسه ستاد پشتیبانی فرودگاه سمنان با حضور نماینده سمنان در مجلس، فرماندار سمنان، شهردار سمنان, مدیرکل برنامه‌ریزی استانداری سمنان، معاون فرودگاه سمنان، مدیرکل هواشناسی، رئیس شورای شهرستان و مدیرعامل سازمان عمران شهرداری سمنان و شماری از مسؤولان در استانداری سمنان برگزار شد. اولین پرواز فرودگاه سمنان به سمت مشهد مقدس ویژه خانواده شهدا انجام شد و مسؤولان می‌گویند: این فرودگاه حق مردم سمنان بوده تا فرودگاهی داشته باشند و از پروازها استفاده کنند. در همین حال، سیدشهاب‌الدین چاوشی استاندار سابق سمنان در گفت‌وگو با فارس معتقد است: فرودگاه سمنان به خاطر فاصله نزدیک سمنان به تهران برای شرکت‌های هواپیمایی از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر نبود. استاندار سابق سمنان تأکید کرد: پروازهای فرودگاه سمنان از سمنان به مشهد و برعکس و به برخی نقاط کشور هم برنامه‌ریزی شده بوده است.
ایلناایلنا2 ماه قبل
سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یکی از مولفه‌های اصلی برای رشد و توسعه گردشگری، وجود فرودگاه است. فعالیت دائمی فرودگاه سمنان می‌تواند نقش موثری در رشد گردشگری استان داشته باشد. وی با اشاره به قابلیت‌های گردشگری شهرستان سمنان گفت: با آزادسازی کاروانسرای مرکزی سمنان و انتقال زندان سمنان از کاوانسرا، یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های گردشگری سمنان به روی علاقمندان گشوده می‌شود. «سیدعباس دانایی» با تاکید بر توجه ویژه به بخش گردشگری، افزود: گام‌های خوبی در حوزه گردشگری استان سمنان برداشته شده و این مسیر باید ادامه پیدا کند. فرماندار سمنان در خصوص پروازهای فرودگاه سمنان نیز ابراز امیدواری کرد: پروازهای دائمی فرودگاه سمنان تا پیش از نوروز سال جدید دایر شود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
وی خاطرنشان کرد: آموزش رکن اساسی در توسعه گردشگری عشایر است که اداره کل میراث فرهنگی در این بخش با اداره کل امور عشایری استان همکاری کند. ** شناسایی ۳۲ منطقه سمنان برای توسعه گردشگری عشایرمدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: ۳۲ منطقه ییلاقی و قشلاقی بخش عشایری سمنان برای توسعه گردشگری شناسایی شده است. **سیاه چادرهای عشایری سمنان در نوروز برپا می‌شودمدیرکل امور عشایری سمنان گفت: در نوروز پیش رو ۱۲ چادر عشایری در نقاط مختلف استان سمنان از ایوانکی گرمسار تا منطقه عباس آباد میامی برپا می‌شود. ** ظرفیت‌های گردشگری عشایر سمنان نیازمند معرفیمدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: ظرفیت‌های گردشگری عشایر استان سمنان با وجود ظرفیت‌های مختلف اقتصادی نیازمند معرفی است. مدیرکل امور عشایری استان سمنان تصریح کرد: گردشگری عشایری در استان سمنان در چند سال گذشته مغفول بوده است که ایجاد تحول در این بخش نیازمند اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی است.

بازار شب عید سمنان

16+
مهرمهر1 هفته قبل
فارسفارس1 هفته قبل
اینجا زیباست|دروازه ارگ سمنان + فیلمدروازه ارگ سمنان که دروازه شمالی و تنها باقی مانده ارگ سمنان است، در زمان بهمن میرزای بهاءالدوله فرزند فتحعلی شاه قاجار ساخته شد. از نوشته کتیبه روی آن برمی‌آید که ساختمان آن در سال ۱۳۰۲ ه. ق در زمان سلطنت ناصرالدین شاه قاجار و حکمرانی انوشیروان میرزا حکمران سمنان، دامغان، شاهرود و بسطام به اتمام رسیده؛ اما دروازه ارگ فعلی در واقع دروازه شمالی مجموعه ارگ دولتی قدیم سمنان بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشاسحاق جهانگیری در بدو ورود به استان سمنان مورد استقبال استاندار سمنان، نماینده مردم گرمسار و آرادان و دیگر مسئولان ارشد استان قرار گرفت. وزیر دفاع معاون اول رئیس جمهور را در این سفر همراهی می‌کند. در سفر امروز معاون اول رئیس‌جمهور چندین طرح صنعتی و تولیدی از جمله بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه سرب کشور به بهره‌برداری می‌رسد. فاز اول اکتشاف و بهره‌برداری از معدن مس طرود و نوسازی قدیمی‌ترین واحد ذوب مس کشور از واحدهایی است که با حضور جهانگیری افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد. معاون اول رئیس‌جمهور در این سفر یک روزه به شهرستان‌های گرمسار و آرادان سفر می‌کند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
وی بیان کرد: بارش باران و برف و مه آلودگی در نواحی سردسیر و کوهستانی استان سمنان پیش بینی می‌شود. حسنی غربا ادامه داد: دمای هوای استان سمنان به طور نسبی از فردا تا پنجشنبه بین سه تا ۶ درجه سانتیگراد افزایش و از اواخر وقت پنجشنبه به طور مجدد کاهش می‌یابد. مدیرکل هواشناسی استان سمنان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، نردین با سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و ایوانکی، گرمسار و آرادان با ۱۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقاط استان سمنان بود. حسنی غربا اظهار داشت: در این مدت، کمینه دمای هوای شهر سمنان پنج درجه و بیشینه دما ۱۵ درجه سانتیگراد بود. مدیرکل هواشناسی سمنان یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۴۳ کیلومتر بر ساعت بود.
فارسفارس30 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، پایانه مسافربری سمنان امشب به دنبال تشدید بارش‌ها، لغزندگی جاده‌ها و احتمال وقوع سیلاب در محورهای مواصلاتی استان سمنان تعطیل شد. به دنبال مسدود شدن ورودی و خروجی غرب سمنان، پایانه مسافربری این شهر به حالت تعطیل درآمده است. با تلاش کارکنان اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان و نیروهای امدادی، انتظامی و نظامی، دقایقی پیش محور جنوبی گرمسار به سمنان بازگشایی شد. پلیس راه استان سمنان با ۴۰ دوربین سرعت‌سنج ثابت بر تردد خودروها در محورهای ارتباطی استان نظارت دارد. حدود ۶۰۰ کیلومتر از محور تهران-مشهد در استان سمنان واقع شده است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وی با بیان اینکه باید با استفاده از تمام امکانات بر اساس تکنولوژی نوین برای استان برنامه‌ریزی شود، افزود: استان بهره‌مند از سه هزار و ۳۶۰ عضو هیئت‌علمی در دانشگاه‌های استان سمنان است که این ظرفیتی بسیار مهم و مطلوب در راستای توسعه و پیشرفت است. استاندار سمنان با اشاره به وضعیت مطلوب استان در بخش‌های صنعت معدن و گردشگری گفت: بدون شک این ظرفیت می‌تواند زمینه‌های مناسبی را در راستای رشد و توسعه چشمگیر استان سمنان فراهم آورد. آشناگر با اشاره به اینکه متأسفانه تاکنون ظرفیت‌های فراوان استان سمنان در دنیا به‌خوبی معرفی نشده است؛ بر لزوم معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های توسعه‌ای این استان به‌ویژه در بخش گردشگری تأکید کرد. وی گفت: اگر توانمندی‌های استان سمنان تبلیغ و معرفی شود؛ بدون شک شاهد حضور بیش‌ازپیش سرمایه‌گذاران در استان خواهیم بود. استاندار سمنان تصریح کرد: در نظر داریم موضوع ایجاد شهرهای هوشمند را به‌عنوان پایلوت در سطح کشور و در این استان در قالب تفاهم‌نامه با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی کنیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی بیان کرد: همچنین دمای هوا تا فردا جمعه بیست وششم بهمن، افزایش و از شنبه تا اواسط هفته آینده بین چهار تا هشت درجه کاهش نسبی می‌یابد. مدیرکل هواشناسی استان سمنان اظهارداشت: در ۲۴ ساعت گذشته فولادمحله با هشت درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و آرادان با ۱۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقاط استان سمنان بود. وی خاطرنشان کرد: کمینه دمای هوای شهر سمنان در این مدت، سه و بیشینه دما ۱۱ درجه سانتیگراد بوده است. مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: بیشترین سرعت وزش باد در استان در ۲۴ ساعت گذشته، مربوط به دامغان، گرمسار و رضوان با ۲۵ کیلومتر بر ساعت بود. به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی استان سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان سمنان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران سنجی در نقاط مختلف است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: با آزادسازی کاروانسرای مرکزی سمنان و انتقال زندان سمنان از کاروانسرا، یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های گردشگری سمنان به روی علاقمندان گشوده می‌شود. از جمله کاروانسراهایی که در دوره صفویه در مسیر جاده ابریشم و در استان سمنان واقع هستند می‌توان به کاروانسرای شاه عباسی ده نمک، کاروانسرای شاه عباسی لاسجرد، رباط سنگی انوشیروانی و کاروانسرای قصر بهرام شاه عباسی و یا حرم سرای شاه، کاروانسرای عین الرشید، کاروانسرای میاندشت میامی، کاروانسرای شاه سیلمانی آهوان، کاروانسرای سنگی آهوان، کاروانسرای آجری آهوان و … اشاره کرد. کاروانسرای صفوی واقع در مرکز شهر سمنان که سالهاست به عنوان زندان مرکزی سمنان از آن استفاده می‌شود، یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری شهر سمنان است. کاروانسرای شاه عباسی سمنان از اوایل انقلاب به دستورر استاندار وقت سمنان به عنوان زندان مرکزی مورد استفاده قرار گرفته است. کاروانسرای شاه عباسی سمنان" یکی از ۹۹۹ کاروانسرای ساخته شده به دستور شاه عباس صفوی است که در دوران صفویه در مسیر جاده ابریشم و مسیرهای مواصلاتی ساخته شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
** توان پوشش آتش نشانی سمنان تا ۲ طبقه استرئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: چهار ایستگاه آتش نشانی شهر سمنان نردبان‌های امداد و نجات برای مهار آتش در ساختمان‌های بلند مرتبه ندارد. سعید اسمعیل پور افزود: نردبان‌های امداد و نجات آتش نشانی سمنان در حال حاضر تنها می‌توانند ساختمان‌های تا دو طبقه ارتفاع را پوشش دهند. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: اکنون ۲ ایستگاه آتش نشانی در شهر سمنان در حال ساخت است، در مجموع ۶ ایستگاه در آینده به شهروندان خدمات رسانی می‌کند. ** پایگاه‌های آتش نشانی سمنان نیازمند به روزرسانیمدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: پایگاه آتش نشانی شهرک صنعتی بزرگ سمنان برای کاهش خسارت‌های احتمالی به زیرساخت‌ها و واحدهای تولیدی در زمان آتش سوزی نیازمند توسعه و تجهیز است. ** راه اندازی پایگاه آتش نشانی در شهرک‌های صنعتی سمنانمدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: اکنون در تمامی شهرک‌های صنعتی استان پایگاه آتش نشانی راه اندازی شده است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان شنبه گذشته در سی و هفتمین نشست کارگروه اشتغال استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری گفت: ۹۱ درصد تعهدات اشتغالزایی سمنان از ابتدای فروردین امسال تاکنون محقق شده است. کشف و شناسایی پیکرهای مطهر پنج تن از شهدای مفقود سپاه در سوریه، که یکی از آنان شهید محمد قنبریان از استان سمنان است از مهمترین خبرهای اجتماعی استان سمنان در هفته گذشته بود. کشف انواع کالای قاچاق در طرح بازرسی پلیس آگاهی سمنان در مدت زمان ۴۸ ساعت به ارزش هفت میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال از دیگر خبرهای مهم استان سمنان در هفته گذشته بود. علی گوهری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان شامگاه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: انفجار مانومتر کپسول اکسیژن در بیمارستان کوثر سمنان یک فوتی داشت. **ورزشحبیب الله اسماعیلیان دبیر هیات تکواندو استان سمنان روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: تیم غدیر سمنان در سومین دوره رقابت‌های لیگ تکواندو دختران این استان جایگاه نخست را از آن خود کرد.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان از اعزام نیروهای امدادی استان سمنان به محورهای ارتباطی مازندران و تلاش برای امدادرسانی به مردم در جاده کیاسر خبر داد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان اضافه کرد: بارش‌ها از صبح روز گذشته با شدت بیشتری ادامه یافت و بلافاصله امدادرسانی در نقاط مختلف استان سمنان آغاز شد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان اضافه کرد: از صبح روز گذشته تلاش‌ها با محوریت فرمانداران استان سمنان آغاز و از ساعت ۱۸ بعدازظهر جلسه شورای مدیریت بحران با ریاست استاندار سمنان برگزار شد. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای خودروها و افرادی که در راه‌ها مانده بودند، رهاسازی شدند، نیروهای سمنان به‌عنوان معین استان مازندران، هم‌اکنون در حوزه استان مازندران و جاده کیاسر در حال امدادرسانی هستند. به گزارش فارس؛ با توجه به بارش برف سنگین در بخش‌هایی از استان‌های سمنان، گلستان و مازندران، تردد در برخی از محورهای مواصلاتی استان سمنان نیز با اختلال همراه شده است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
قسمتی دیگر از این زمین‌ها نیز محل احداث ساختمان شورای شهر سمنان می‌شود. اما این سوت تاریخی در ماه‌های گذشته به سرقت رفت تا صدای خاطره‌انگیز سوت کارخانه شاید برای همیشه خاموش شود. البته اعضای شورای اسلامی شهر سمنان مدعی شدند که سوت به سرقت رفته همان سوت تاریخی نبوده و این سوت جایگزین سوت اصلی شده است چراکه سوت تاریخی و اصلی در همان زمان تحویل بنا به شورای شهر سمنان وجود نداشت. کارخانه نساجی سمنان در دوره‌ای، عمده‌ترین اشتغال بخش صنعت در شهر سمنان را داشته و بعدها به مالکیت شورای اسلامی شهر سمنان درآمده است. هم‌اکنون این ساختمان که در مرکز شهر سمنان واقع‌شده است به‌عنوان نماز بزرگ و مهم صنعت شهر سمنان محسوب می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ۲۵ عنوان اثر منقول استان سمنان در فهرست میراث ملی ثبت شد. آغاز ثبت ملی عتیقه‌های مکشوفه سمنان با ثبت ٢٥ اثر تاریخی تپه حصاربه گزارش ایسنا، مهدی جمال افزود: در آخرین جلسه کمیته ثبت ملی آثار منقول کشور در ١٣٩٧، با تأیید و تصویب اعضای شورای عالی، ٢٥ عنوان اثر تاریخی منقول از استان سمنان از عصر پیش از تاریخ تا ادوار اخیر در فهرست میراث ملی ثبت شد. همچنین سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: کلیات اجرای پنج طرح گردشگری در استان سمنان تصویب شد. جمال افزود: در کارگروه تخصصی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، کلیات اجرای پنج طرح سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان سمنان مورد تأیید قرار گرفت. سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان در حاشیه این جلسه گفت: مهم‌ترین محور توسعه استان سمنان، گردشگری است و سند گردشگری استان سمنان ظرف شش ماه آینده باید تدوین شود و فرمانداران نیز باید سند گردشگری شهرستان تابعه خود را بر اساس سند فرادست ارائه کنند.
فارسفارس1 ساعت قبل
بخشی از محور تهران مشهد در حدفاصل جاده جنوبی گرمسار به سمنان دقایقی پیش بازگشایی شد. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، بخشی از محور شریانی تهران- مشهد در حدفاصل جاده جنوبی گرمسار به سمنان دقایقی پیش بازگشایی شد. با تلاش کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان و نیروهای امدادی، انتظامی و نظامی، دقایقی پیش محور جنوبی گرمسار به سمنان بازگشایی شد. پلیس راه استان سمنان با ۴۰ دوربین سرعت‌سنج ثابت بر تردد خودروها در محورهای ارتباطی استان نظارت دارد. سالانه دست‌کم ۱۵ میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می‌کنند.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، در حکمی از سوی آشناگر استاندار سمنان، نورعلی غلامحسین سما کوش به عنوان مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری منصوب شد. سماکوش پیش از این مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بود. وی سابقه معاونت مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان را نیز در کارنامه خود دارد. پیش از این محمد حسین همتی، دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان با حفظ سمت، سرپرست دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان بود. تعدادی از جمعیت ساکن در استان سمنان را مهاجران افغانستانی تشکیل می‌دهند.
فارسفارس1 ماه قبل
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان سمنان با اجرای ویژه‌برنامه «شب‌های فرهنگی» گرامی داشته می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، مهدی جمال اظهار داشت: در ویژه‌برنامه‌هایی با مشارکت استانداری سمنان، فرمانداری شهرستان سمنان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای شب‌های فرهنگی گرامی داشته می‌شود. وی با اشاره به برپایی غرفه‌های معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط سایر دستگاه‌های اجرایی در نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های دولت گفت: برنامه‌های شاد فرهنگی استان سمنان شامل مراسم آیینی، استندآپ کمدی، موسیقی محلی و سنتی، مسابقه و … در حاشیه این نمایشگاه تحت عنوان شب‌های فرهنگی برگزار می‌شود. جمال افزود: برنامه شب‌های فرهنگی از پانزدهم بهمن‌ماه و با اجرای هنرمندان شهرستان سمنان آغاز می‌شود و شب بعدی (شانزدهم بهمن‌ماه) به هنرمندان شهرستان‌های مهدی‌شهر و سرخه اختصاص دارد. سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه صنایع‌دستی استان سمنان نیز در این نمایشگاه عرضه می‌شود، افزود: علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه و شرکت در برنامه شب‌های فرهنگی می‌توانند همه روزه از پانزدهم تا هجدهم بهمن‌ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های شهر سمنان حضور داشته باشند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
فرماندار سمنان با بیان اینکه زندان سمنان از کاروانسرای تاریخی به محل دیگری منتقل می‌شود گفت: زندان جدید سمنان افتتاح می‌شود. عباس دانایی عصر امروز در دیدار با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با تأکید بر حمایت از رونق اقتصادی با تکیه صنعت گردشگری اظهار داشت: کاروانسرای مرکزی سمنان بعد از ۴۰ سال از زندان آزاد می‌شود. سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان نیز با تأکید بر اینکه آزادسازی کاروان‌سرا از زندان می‌تواند مکان گردشگری جدید را به مجموعه شهر اضافه کند خاطرنشان کرد: روند ساخت زندان سمنان مطلوب است و در آینده به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. مهدی جمال خاطرنشان کرد: برخورداری استان سمنان از زیرساخت‌های گردشگری می‌تواند نوید خوبی برای رونق اقتصادی در این بخش باشد. وی با اشاره به ظرفیت‌های استان سمنان در بخش گردشگری خاطرنشان کرد: با برقراری پروازها در سمنان شاهد ورود گردشگران داخلی و خارجی به داخل این شهر و رونق صنعت گردشگری خواهیم بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به نظر می‌رسد اکنون همین مشکل بر استان سمنان با انتقال آب از حوزه دریای مازندران (خزر) تحمیل می‌شود. هم‌اکنون باید منتظر حادشدن چنین مشکلاتی در استان سمنان (با توسعه ناپایدار در سال‌های آینده و با پروژه‌های انتقال آب به این استان) باشیم. سرشماری سال ۹۵ نشان داد جمعیت استان سمنان حدود ۷۰۰ هزار نفر بوده است. انتقال آب از دریای مازندران به سمنان، مهاجرت نامتوازن جمعیت را به استان سمنان تشدید می‌کند. انتقال آب از دریای مازندران به سمنان در درجه اول به ضرر خود مردم استان سمنان و در مرحله بعد موجب آسیب‌رسیدن به محیط زیست و زندگی مردم مازندران می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
فرماندار سمنان از افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌هایی با اعتبار حدود ۱۰۰ میلیارد تومان با حضور وزیر ارتباطات در مرکز استان خبر داد. وی از سفر محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سمنان خبر داد و افزود: افتتاح همزمان پروژه‌های عمرانی امسال مرکز استان روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه ۹۷ با حضور وزیر ارتباطات و استاندار سمنان برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه برنامه‌های مرکز استان با عطرافشانی گلزار شهدای سمنان، آغاز می‌شود، گفت: افتتاح نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های ۴۰ ساله، نمایشگاه تولیدات برند استان در نمایشگاه بین‌المللی سمنان، افتتاح همزمان پروژه‌ها، کلنگ‌زنی چندین پروژه و…از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در سمنان است. آغاز پروازهای فرودگاه سمنان بعد از تأیید کمیته هوانوردیفرماندار سمنان از دستور رسمی رئیس فرودگاه‌های کشور در خصوص عملیاتی شدن پروازها در فرودگاه سمنان خبر داد و گفت: این نامه دیروز به امضای مهرآبادی رئیس فرودگاه‌های کشور رسیده و به فرودگاه سمنان ابلاغ شد. وی ادامه داد: کمیته هوانوردی آخرین مرجعی است که برقراری پروازها در فرودگاه سمنان باید به تصویب و تأیید آن برسد و بعد از آن می‌توانیم پروازهای برنامه‌ای خود را رسما آغاز کنیم.
فارسفارس4 هفته قبل
فارس من | اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان استقرار یافتپیگیری سوژه مردم: ادغام راه و ترابری و مسکن و شهرسازیبه گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، با اجرایی شدن ساختار جدید ادارات راه و شهرسازی، در استان سمنان و معرفی سیدکمال‌الدین میرجعفریان به‌عنوان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان و امیر عمیدی به‌عنوان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان، گام دیگری برای تکمیل این فرایند برداشته شد. امروز استقرار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان با مدیریت احسان منصورکیایی نیز به‌طور رسمی در این استان انجام شد. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، شماری از مردم در سامانه «فارس من» که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می‌کند، موضوعی درباره «ادغام ادارات کل راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در سمنان» مطرح کرده بودند. آن‌ها با انتشار مطالبه‌ای در سامانه «فارس من» تصریح کردند که «ادغام ادارات کل راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در سمنان بالاخره کی انجام می‌شود؟ همه استان‌ها جز سمنان این ادغام صورت گرفته»؛ خبرگزاری فارس استان سمنان به بررسی موضوع پرداخت. انتهای پیام/۲۲۴۹/م/

به انتهای لیست رسیدید

سمنان

سمنان، یکی از شهرهای ایران، مرکز استان سمنان و شهرستان سمنان است. این شهر، در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر، در راه تهران به خراسان، قرار گرفته‌است. این شهر از سوی خاور با شهرستان‌های دامغان و شاهرود، از شمال به درجزین، مهدی‌شهر و شهمیرزاد، و از باختر با سرخه همسایه است. در طول جغرافیایی ۵۳ درجه و ۲۳ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۵ درجه و ۳۴ دقیقه، واقع شده و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا، ۱۱۳۰ متر است. همچنین، فاصله آن تا تهران، ۲۱۶ کیلومتر است و به راه‌آهن سراسری تهران_مشهد، متصل می‌باشد و دارای فرودگاه است. سمنان پرجمعیت‌ترین شهر استان سمنان می‌باشد. آب و هوای آن، خشک و معتدل است. نژاد مردم سمنان ایرانی است و به زبان فارسی و زبان سمنانی، سخن می‌گویند. ویکی‌پدیا