اخبار سمنان - آخرین و مهم ترین اخبار سمنان از خبرگزاری‌های ایران | خبری
سمنان

سمنان

مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آثار راه یافته به هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس در بخش‌های مختلف از سوی دبیرخانه این جشنواره اعلام شد و ۳۰ نمایش در ۲ بخش در این جشنواره رقابت می‌کنند. در بخش موضوعی «اعترافات» نویسنده و کارگردان مهدی حبیبی از تهران، «آب راگل نکنیم» نویسنده هومن میرمعنوی و کارگردان ریحانه حسین زاده از گیلان، «آشغالهای پشت پا» نویسنده و کارگردان بهنام کاوه، از خوزستان، «روایت عشق» نویسنده محمد یوسفی زاده و کارگردان حمید حمیدی از آذربایجان شرقی، «تلخ و شیرین» نویسنده و کارگردان الناز غفاری از آذربایجان غربی، «چیز میز» نویسنده و کارگردان حسنا قبادی از ایلام، «دست … کاری» نویسنده احمد صمیمی و کارگردان مهدی ضیائیان پور از تهران، «دومانلی سرحد» نویسنده و کارگردان مصطفی آذری از آذربایجان شرقی، «دون کیشوت در جلفا» نویسنده و کارگردان محمد حاجی اقراری از آذربایجان شرقی، «دیگه هیچی نمونده» نوشته هما پارسایی و کارگردانی احمد صمیمی از تهران، «ژ مثل عشق» نویسنده و کارگردان آرش رضایی از لرستان، «سفرنامه» نوشته محمدحسین شکرگزار و کارگردانی ملیحه دهقانی از تهران، «سونات آخر پشت خط حامل» نویسنده و کارگردان نورا لک از اصفهان، «عطش» نویسنده و کارگردان سعید بادینی از سیستان و بلوچستان، «اسفندیار هم آری» نویسنده و کارگردان حسام خلیل نژادی از سمنان، «میشه گرگ نباشیم» نویسنده وحید خسروی و کارگردان مرتضی اسدی مرام از کرمانشاه، «نژمار با طعم لیمو» نویسنده و کارگردان هیام احمدی از اروند، «فیریلداکچی نویسنده دنیا احمدی مرند و کارگردان موسی احمدی مرند از آذربایجان شرقی، «کیسه زباله» نویسنده امیر مهروند و کارگردان بهناز قرطاسی و امیر مهروند و «قهر نکن مداد کوچولو» نویسنده محمد رمضانی و کارگردان فیروزه نعمتی هر دو به عنوان منتخب جشنواره تئاتر خیابانی سردرود به این جشنواره راه پیدا کردند. اما در بخش نمایش‌های آئینی سنتی نیز ۱۰ اثر «داش آشی» نویسنده غلامرضا خیاطی و کارگردان مصطفی آذری از آذربایجان شرقی، «دلی دومرول» نویسنده و کارگردان حامد ترابی نهاد از آذربایجان شرقی، «شال برون» نویسنده و کارگردان امیر امینی از گیلان، «گاله واره» نویسنده حسن عنایت پور و کارگردان مصطفی عنایت پور از خراسان رضوی، «ماهک» نویسنده علیرضا داوری و کارگردان غزل بویری از خوزستان، «نوروز بل» نویسنده و کارگردان محمدعلی صادق حسنی از گیلان، «هارونک نویسنده و کارگردان علی قاضی از خوزستان، «پایلیق» نویسنده و کارگردان جواد ندیمی از آذربایجان شرقی و «هه ژیان» نویسنده و کارگردان سید فریدون احمدی از کردستان معرفی شدند. گفتنی است، هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس مهرماه امسال با انتشار فراخوان دریافت طرح و ایده فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۱۰۰ اجرای خیابانی را در نوروز ۹۹ در منطقه مرزی ارس رقم خواهد زد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/سمنان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در خصوص ابتلای یک شهروند شاهرودی به کروناویروس توضیح داد. سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به شیوه اطلاع‌رسانی در خصوص مبتلایان به کرونا اضافه کرد: آمار موارد مشکوک، قطعی و یا مرگ در اثر کرونا از طریق مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت صورت می‌گیرد. معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به نشست‌های فشرده و تصمیمات عاجل دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در این ایام اشاره کرد و گفت: همه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی موظفند که تدابیر مناسب را برای مقابله با شیوع بیماری و از جمله کرونا اتخاذ کنند. دانشگاه علوم پزشکی طی اطلاعیه‌ای از عموم شهروندان درخواست کرده اخبار را از منابع رسمی و رسانه‌های معتبر پیگیری کنند. به گزارش ایسنا، استان سمنان از معدود استان هایی است که دارای دو دانشگاه علوم پزشکی است، مراکز درمانی و بیمارستانی گرمسار، آرادان، سرخه مهدیشهر، سمنان و دامغان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و مراکز بیمارستانی و درمانی شهرستان‌های شاهرود و میامی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود فعالیت می‌کنند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/سمنان مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان از پشتیبانی ۵۵ گروه فنی توزیع برق استان از برگزاری انتخابات دیروز در این استان خبر داد. سید محمد موسوی زاده ضمن قدردانی از تلاش و زحمات کلیه نیروهای حاضر در این طرح اظهار کرد: تمامی تجهیزات و همکاران کشیک به استعداد ۱۸۹ نفر در مدیریت‌های توزیع برق آماده خدمت رسانی بوده تا در صورت بروز خاموشی احتمالی به ویژه در شعب اخذ رأی، اقدام اصلاحی به عمل آورند. وی خاطرنشان کرد: برای انتخابات روز جمعه دوم اسفند ماه، ۵۵ گروه عملیاتی این شرکت در سطح استان آماده به کار بوده و با توجه به اهمیت انرژی برق در فرآیند برگزاری انتخابات از برپایی این رویداد مهم سیاسی پشتیبانی فنی کردند. مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته و تشکیل گروه‌های عملیاتی، کلیه واحدهای اتفاقات و عملیات و تعمیرات خطوط برق رسانی، در روز انتخابات با آمادگی ۱۰۰درصدی در هشت شهرستان استان حضور فعال داشته و مدیران کشیک حوزه ستادی و واحدهای اجرایی نیز ماموریت‌های نظارتی خود را به نحو شایسته‌ای به انجام رساندند. وی تصریح کرد: کلیه امکانات اعم از خودروهای عملیاتی، پشتیبانی، جرثقیل، بالابر و نیروهای فنی، تخصصی و اجرائی در مدیریت‌های توزیع برق هر شهرستان مستقر گردیده و در راستای تامین برق مطمئن شعبه‌های رأی گیری نهایت مشارکت را داشته و انجام وظیفه کرده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
مهدی روشنفکر با کسب ۶۴ هزار و ۲۵۰ رأی حائیز بیشترین رأی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا شده است. شریعتی راهی بهارستان شدهادی خنجری، رئیس انتخاباتی حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه از پایان شمارش آرا در حوزه انتخابیه بهشهر، گلوگاه و نکا خبر داد و اظهار کرد: در مجموع ۱۲۳هزار و ۹۷۵ رأی از این حوزه انتخابیه اخذ شد. پسر امام جمعه اصفهان به بهارستان رفتاز حوزه انتخابیه نائین و خور و بیابانک الهام آزاد، حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل سیدجواد ساداتی‌نژاد، حوزه انتخابیه خمینی شهر محمدتقی نقدعلی و سید صادق طباطبایی‌نژاد از حوزه انتخابیه اردستان به عنوان نمایندگان مجلس یازدهم شورای اسلامی انتخاب شدند. در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی نیز علی اصغر خانی حائز بیشترین آرای مأخوذه شده که البته آمار رسمی آن هنوز از سوی فرمانداری اعلام نشده است. حوزه انتخابیه رباط کریم دارای یک کرسی در مجلس شورای اسلامی است و این نتایج مورد تأیید منابع رسمی قرار نگرفته است.
ایران‌جیبایران‌جیب11 ساعت قبل
شرکت خودروسازی فردا یا فردا موتورز همزمان با راه اندازی وب‌سایت خود، اقدام به معرفی خودروی …شرکت خودروسازی فردا یا فردا موتورز همزمان با راه اندازی وب‌سایت خود، اقدام به معرفی خودروی «اس‌ایکس۶» کرده است. این خودروی شاسی بلند هفت نفره است و با پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی روانه بازار می‌شود. این خودرو با توجه به ابعاد و اندازه و ویژگی‌هایش در جایگاه کراس اوورهای اقتصادی و تک‌دیفرانسیل قرار می‌گیرد. شرکت خودروسازی فردا به تازگی پروژه‌ای را برای عرضه محصول با نشان اختصاصی خود آغاز کرده است. «اس‌ایکس۵» خودروسازی فردا به پیشرانه ۶/ ۱ لیتری تنفس طبیعی مجهز است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حبیب‌الله خجسته‌پور روز شنبه افزود: جمع آرای اخذ شده در این حوزه انتخابیه ۷۲ هزار و ۲۶ رای بود که عباس گلرو ۳۲ هزار و ۴۱۱ رای را کسب کرده و به مجلس شورای اسلامی راه یافت. بر اساس آگهی نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه سمنان، مهدیشهر و سرخه از سوی فرمانداری این حوزه، جمال دامغانیان با هشت هزار و ۸۰ رای دوم شد و علیرضا خسروی با هفت هزار و ۶۷۷ رای ماخوذه در جایگاه سوم قرار گرفتند.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است: شنبه ۲۶ بهمندر میمند استان فارس زلزله ۲٫۵، در شیراز استان فارس زلزله ۲٫۸، در گلبافت استان کرمان زلزله ۲٫۹، در طبس استان خراسان جنوبی زلزله ۲٫۹، در منوجان استان کرمان زلزله ۲٫۷، در نجف‌شهر استان کرمان زلزله ۲٫۶ و در حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲٫۶ به ثبت رسید. در صالح‌آباد استان ایلام زلزله ۲٫۵، در قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲٫۵ و در اوز استان فارس زلزله ۲٫۹ رخ داد. در کهک استان قم زلزله ۲٫۷، خانه‌زنیان استان فارس زلزله ۲٫۶ و ایوانکی استان سمنان زلزله ۲٫۸ رخ داده است. پنج‌شنبه اول اسفنددر ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان دو زلزله ۲٫۹، در مزدآوند استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۶، در آرادان استان سمنان زلزله ۲٫۵، در حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲٫۹ به ثبت رسید. در جزیره هندورابی استان هرمزگان زلزله ۲٫۹، در حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲٫۹، در قاضی‌آباد استان خراسان شمالی زلزله ۲٫۷ و در دوگنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲٫۵ رخ داد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 ساعت قبل
ساعت ۲۴-حجت الاسلام رضا باقری بنابی با کسب اکثریت آرا از حوزه انتخابیه بناب به بهارستان راه یافت. داودی بار دیگر بهارستانی شدیوسف داودی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توانست با کسب اکثریت آراء از حوزه انتخابیه سراب و مهربان به مجلس راه یابد. بر اساس نتایج غیررسمی در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه عباس گلرو کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی پیشتاز آرا است. در حوزه انتخابیه لنگرود نیز گویا لاهوتی مجددا منختب مردم خواهد شد و محمد نژاد دومین انتخاب مردم بوده است. در حوزه انتخابیه آستارا نیز تا این لحظه غلامرضا مرحبا شانس بیشتری برای ورود به بهارستان دارد.
رکنارکنا12 ساعت قبل
به گزارش رکنا، شورای نگهبان پنجمین گزارش سامانه «مردم ناظر» به ملت ایران را که جزئیات گزارش‌های دریافتی از تخلفات انتخاباتی در سامانه مردم ناظر به تفکیک استان‌ها است، منتشر کرد. مشروح گزارش شماره پنج سامانه «مردم ناظر» را در زیر می‌خوانید: از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ساعت ۱۹:۰۰ روز جمعه ۲/‌۱۲/‌۹۸ از میان ۶۳۷ گزارش واصله مردمی، تعداد ۶۸ مورد گزارش از تخلفات انتخاباتی که با جزئیات دقیق و قابل پیگیری و با پیوست مدارک و مستندات از تخلف توسط مردم عزیز از سراسر کشور به سامانه مردم ناظر شورای نگهبان اعلام شده بود، جهت بررسی دقیق‌تر و اقدامات قانونی لازم به دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان‌ها ارجاع شده است. آمار گزارش‌هایی که جهت بررسی دقیق‌تر به استان‌ها ارسال شده به تفکیک عبارتند از: استان تهران (۸)، اصفهان (۶)، خوزستان (۵)، کهگیلویه و بویر احمد (۵)، آذربایجان شرقی (۴)، خراسان رضوی (۴)، کرمانشاه (۴)، فارس (۳)، کرمان (۳)، گیلان (۲)، سمنان (۲)، خراسان جنوبی (۲)، چهارمحال و بختیاری (۲)، ایلام (۲)، لرستان (۲)، مازندران (۲)، خراسان شمالی (۲)، بوشهر (۲)، همدان (۲)، آذربایجان غربی (۱)، البرز (۱)، اردبیل (۱)، قم (۱)، یزد (۱) و قزوین (۱) گزارش. خرید و فروش رأی ۲۳ گزارش، کوتاهی عوامل برگزاری انتخابات در انجام وظایف قانونی ۱۴ گزارش، جانبداری عوامل اجرایی یا مقامات محلی از داوطلبان ۹ گزارش، تهدید یا تطمیع مردم در امر انتخابات ۹ گزارش، تبلیغات غیر مجاز ۷ گزارش، سو استفاده از امکانات دولتی ۳ گزارش، جانبداری عوامل نظارتی از داوطلبان ۳ گزارش و به استان‌ها ارجاع شده است. شورای نگهبان به مردم عزیز اطمینان می‌دهد با استفاده از کمک مردم و هزاران ناظر در سراسر کشور، سلامت انتخابات را تأمین و از آرای مردم پاسداری و صیانت خواهد کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه «سمنان، مهدی شهر و سرخه» اعلام و عباس گلرو با ۳۲ هزار و ۴۱۱ رأی از مجموع ۶۲ هزار و ۱۹۳ رأی صحیح به عنوان نماینده این حوزه انتخاب شد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه «سمنان، مهدی شهر و سرخه» اعلام و عباس گلرو با ۳۲ هزار و ۴۱۱ رأی از مجموع ۶۲ هزار و ۱۹۳ رأی صحیح به عنوان نماینده این حوزه انتخاب شد. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲ اسفند هم‌زمان با اولین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان پنجم برگزار شد. بیشتر بخوانید: انتهای پیام/
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/سمنان فرماندار دامغان گفت: شمارش آرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دامغان به پایان رسید و نتایج رسمی شمارش آراء اعلام شد. علی اصغر مجد در گفت و گو با ایسنا، گفت: با پایان یافتن شمارش آراء در حوزه انتخابیه دامغان، آقای علی اکبر علیزاده، با تعداد ۱۱ هزار و ۲۱ رأی از مجموع آراء مأخوذه، به عنوان منتخب مردم دامغان در مجلس یازدهم معرفی شد. وی همچنین تعداد کل آراء مأخوذه در حوزه انتخابیه دامغان را ۳۹ هزار و ۷۶۹ رأی عنوان کرد. فرماندار دامغان افزود: آقای خسرو دانشجو با تعداد ۹ هزار و ۳۵ رأی و ابوالفضل حسن بیگی با سه هزار و ۵۲۵ رأی از مجموع کل آراء اخذ شده نفرات دوم و سوم این انتخابات هستند. انتهای پیام
الفالف12 ساعت قبل
۶ نظر، ۴ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشاربه گزارش الف سخنگوی ستاد انتخابات کشور از قطعی شدن نتایج انتخابات در ۲۳ حوزه از ۲۰۸ حوزه انتخابیه خبر داد. استان آذربایجان غربی حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت و شوط: محمد علیپوراستان آذربایجان غربی حوزه انتخابیه میاندوآب: مهدی عیسی‌زادهاستان اصفهان حوزه انتخابیه لنجان: در این حوزه انتخابیه حسین رجایی ریزی و علی یوسف‌پور به مرحله دوم انتخابات راه یافتند. استان البرز حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان: علی حدادیاستان خوزستان حوزه انتخابیه خرمشهر: سیدلفته احمدنژاداستان بوشهر حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان: غلامحسین کرمیاستان زنجان حوزه انتخابیه خدابنده: سیدالبرز حسینیاستان مازندران حوزه انتخابیه بابلسر و فریدون‌کنار: علی‌اصغر باقرزادهاستان مازندران حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس‌آباد: سیدشمس‌الدین حسینیاستان مرکزی حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان: سینا کمال‌خانیاستان کرمان حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب: منصور شکراللهیاستان گیلان حوزه انتخابیه آستارا: غلامرضا مرحبااستان گیلان حوزه انتخابیه رودبار: مهرداد گودرزوند چگینیاستان گیلان حوزه انتخابیه رودسر و املش: محمد صفری ملک‌میاناستان کردستان حوزه انتخابیه بیجار: در این حوزه انتخابیه حمدالله کریمی و علیرضا زندیان به دور دوم راه یافتند. سید حمزه امینی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت مستقل وارد این رقابت‌ها شده بود. براساس این گزارش پاشایی کاندیدای در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت مستقل وارد این رقابت‌ها شده بود.
مهرمهر12 ساعت قبل
همچنین هر چهار نماینده منتخب مردم استان سمنان اصولگرا هستند. علی رضا خسروی با هفت هزار و ۶۷۷ رأی نفر سوم این فهرست و روح الله جمعه‌ای با چهار هزار و ۸۶ رأی نفر سوم است در این فهرست همچنین ابراهیمی، آریا منش، کاشیان، شمس خانی و … نیز دیده می‌شوند. نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در دهمین دور مجلس شورای اسلامی احمد همتی بود که در این دوره رد صلاحیت شد. در این حوزه انتخابیه نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد. ۲۴۴ هزار و ۱۰۵ نفر از مجموع ۵۱۴ هزار و ۱۹۷ واجد شرایط استان سمنان در انتخابات حضور یافتند که این حضور مشارکتی ۴۱ درصدی را بر جای گذاشته است.
ایرناایرنا13 ساعت قبل
موسوی تصریح کرد: شمارش آرا و نمایندگان قطعی شده در دیگر حوزه‌های انتخابیه عبارتند از: محمدتقی نقدعلی از حوزه انتخابیه خمینی شهر، سید صادق طباطبایی نژاد از حوزه انتخابیه اردستان استان اصفهان، ابراهیم رضایی از حوزه انتخابیه دشتستان بوشهر، سلمان اسحاقی از حوزه انتخابیه قائنات و زبرکوه، مصطفی نخعی از حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه، مجید نصیرایی از حوزه انتخابیه فردوس، سرایان، طبس و بشرویه هر سه استان خراسان جنوبی، مجید ناصری نژاد از حوزه انتخابیه شادگان استان خوزستان، اردشیر مطهری از حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان، عباس گلرو از حوزه انتخابیه سمنان، مهدی شهر و سرخه استان سمنان به عنوان نمایندگان مجلس یازدهم انتخاب شدند. وی ادامه داد: رضا حاجی پور از حوزه انتخابیه آمل استان مازندران، علیرضا سلیمی از حوزه انتخابیه محلات و دلیجان استان مرکزی، محمدمهدی مفتح از حوزه انتخابیه تویسرکان، حسن لطفی از حوزه انتخابیه رزن و درگزین، کیومرث سرمدی واله از حوزه انتخابیه اسدآباد هر سه از استان همدان، شهباز حسن پور بیگلری از حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر، مصطفی رضاحسینی قطب آبادی از حوزه انتخابیه شهربابک، عفت شریعتی کوهبنانی از حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان و حسین جلالی از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار هر چهار نفر از استان کرمان به عنوان نمایندگان مجلس یازدهم انتخاب شدند. وی افزود: حسین خسروی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف استان خراسان جنوبی، حسن رزمیان مقدم از حوزه انتخابیه درگز و محمد صفایی دلویی از حوزه انتخابیه گناباد و بجستان استان خراسان رضوی، با رای مردم راهی بهارستان شدند. موسوی اضافه کرد: همچنین محمد کعب عمیر از حوزه انتخابیه شوش استان خوزستان، سیدمرتضی خاتمی از حوزه انتخابیه ماه نشان وایجرود استان سمنان، علی اکبر علیزاده برمی از حوزه انتخابیه دامغان استان سمنان، مسلم صالحی از حوزه انتخابیه اقلید استان فارس، پرویز اوسطی از حوزه انتخابیه قروه و دهکلان استان کردستان، احمد دنیامالی از حوزه انتخابیه بندرانزلی استان گیلان، محمود احمدی بیغش از حوزه انتخابیه شازند استان مرکزی و محمدرضا دشتی اردکانی از حوزه انتخابیه اردکان و سیدجلیل میرمحمد میبدی از حوزه انتخابیه تفت و میبد استان یزد پس از شمارش آرا، به خانه ملت راه یافتند. وی ادامه داد: محمد علی‌پور از حوزه ماکو، چالدران پل‌دشت و شوط و مهدی عیسی زاد از حوزه انتخابیه میاندوآب آذربایجان غربی، علی حدادی از حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان استان البرز، غلامحسین کرمی از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان بوشهر، سید لفته احمدنژاد از حوزه انتخابیه خرمشهر استان خوزستان، سید البرز حسینی از حوزه انتخابیه خدابنده استان زنجان، اصغر باقرزاده از حوزه انتخابیه بابلسر و فریدون‌کنار و سید سمش‌الدین حسینی از حوزه انتخابیه تنکابن، عباس آباد و رامسر استان مازندران به مجلس راه یافتند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین14 ساعت قبل
پیام خوزستان - یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به اتمام رسید که تا زمان ارسال این گزارش، نتایج رسمی این مرحله از انتخابات از سوی وزارت کشور اعلام نشده است. یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به اتمام رسید که تا زمان ارسال این گزارش، نتایج رسمی این مرحله از انتخابات از سوی وزارت کشور اعلام نشده است. نتایج انتخابات در استان البرزساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد: علی حدادی پیشتاز است و محمود بهمنی نفر دوم است. نتایج انتخابات در استان فارسشیراز: جعفر قادری، نجابت، احمدرضا پاک فطرت و ابراهیم عزیزی تا این لحظه پیشتاز هستند. نتایج انتخابات در استان مازندرانرامسر، تنکابن، عباس‌آباد: سیدشمس‌الدین حسینی (اصولگرا) نور و محمودآباد: عبدالوحید فیاضی (اصولگرا) پیشتاز است، بعد از وی ولی الله فرزانه قرار دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین15 ساعت قبل
پیام مازند - یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به اتمام رسید که تا زمان ارسال این گزارش، نتایج رسمی این مرحله از انتخابات از سوی وزارت کشور اعلام نشده است. یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به اتمام رسید که تا زمان ارسال این گزارش، نتایج رسمی این مرحله از انتخابات از سوی وزارت کشور اعلام نشده است. نتایج انتخابات در استان البرزساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد: علی حدادی پیشتاز است و محمود بهمنی نفر دوم است. نتایج انتخابات در استان فارسشیراز: جعفر قادری، نجابت، احمدرضا پاک فطرت و ابراهیم عزیزی تا این لحظه پیشتاز هستند. نتایج انتخابات در استان مازندرانرامسر، تنکابن، عباس‌آباد: سیدشمس‌الدین حسینی (اصولگرا) نور و محمودآباد: عبدالوحید فیاضی (اصولگرا) پیشتاز است، بعد از وی ولی الله فرزانه قرار دارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین15 ساعت قبل
عصر کرد - یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به اتمام رسید که تا زمان ارسال این گزارش، نتایج رسمی این مرحله از انتخابات از سوی وزارت کشور اعلام نشده است. یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به اتمام رسید که تا زمان ارسال این گزارش، نتایج رسمی این مرحله از انتخابات از سوی وزارت کشور اعلام نشده است. نتایج انتخابات در استان البرزساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد: علی حدادی پیشتاز است و محمود بهمنی نفر دوم است. نتایج انتخابات در استان فارسشیراز: جعفر قادری، نجابت، احمدرضا پاک فطرت و ابراهیم عزیزی تا این لحظه پیشتاز هستند. نتایج انتخابات در استان مازندرانرامسر، تنکابن، عباس‌آباد: سیدشمس‌الدین حسینی (اصولگرا) نور و محمودآباد: عبدالوحید فیاضی (اصولگرا) پیشتاز است، بعد از وی ولی الله فرزانه قرار دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها گفت: در محور کیاسر- سمنان و مازندران بارش برف و در برخی محور‌های کوهستانی شمالی، رضوی و مازندران، گیلان، گلستان و برخی محور‌های خراسان جنوبی نیز بارش باران گزارش شده است. وی افزود: همچنین در محور‌های گرمسار- سمنان، زنجان- میانه، زنجان- تبریز مه‌گرفتگی همراه با کاهش دید وجود دارد. رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره وضعیت ترافیکی محور‌های دیگر نیز اظهار کرد: ترافیک در آزادراه قزوین- کرج پرحجم است و در سایر محور‌های مواصلاتی ترافیک وجود ندارد. بیشتر بخوانید: ترددکامیون‌ها در ۲ محور خراسان شمالی ممنوع شدانتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محور کیاسر- سمنان و مازندران بارش برف و در برخی محورهای کوهستانی شمالی، رضوی و مازندران، گیلان، گلستان و برخی محورهای خراسان جنوبی نیز بارش باران گزارش شده است. وی افزود: همچنین در محورهای گرمسار- سمنان، زنجان- میانه، زنجان- تبریز مه‌گرفتگی همراه با کاهش دید وجود دارد. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره وضعیت ترافیکی محورهای دیگر نیز اظهار کرد: ترافیک در آزادراه قزوین- کرج پرحجم است و در سایر محورهای مواصلاتی ترافیک وجود ندارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها گفت: در محور کیاسر- سمنان و مازندران بارش برف و در برخی محورهای کوهستانی شمالی، رضوی و مازندران، گیلان، گلستان و برخی محورهای خراسان جنوبی نیز بارش باران گزارش شده است. وی افزود: همچنین در محورهای گرمسار- سمنان، زنجان- میانه، ‌ زنجان- تبریز مه‌گرفتگی همراه با کاهش دید وجود دارد. رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره وضعیت ترافیکی محورهای دیگر نیز اظهار کرد: ترافیک در آزادراه قزوین- کرج پرحجم است و در سایر محورهای مواصلاتی ترافیک وجود ندارد. منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف و باران در برخی محورهای مواصلاتی خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها گفت: در محور کیاسر- سمنان و مازندران بارش برف و در برخی محورهای کوهستانی شمالی، رضوی و مازندران، گیلان، گلستان و برخی محورهای خراسان جنوبی نیز بارش باران گزارش شده است. وی افزود: همچنین در محورهای گرمسار- سمنان، زنجان- میانه، ‌ زنجان- تبریز مه‌گرفتگی همراه با کاهش دید وجود دارد. رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره وضعیت ترافیکی محورهای دیگر نیز اظهار کرد: ترافیک در آزادراه قزوین- کرج پرحجم است و در سایر محورهای مواصلاتی ترافیک وجود ندارد. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
فرایند رأی‌گیری و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز در سراسر استان سمنان آغاز شد. مردم پرشور و همیشه‌درصحنه سمنان، در جای‌جای این استان امروز و قبل از آغاز رأی گیری با حضور در شعب اخذ رأی، برای تأیید دوباره انقلاب اسلامی به صحنه آمدند. سمنانی‌ها امروز هم مانند همیشه، پایبندی کامل خود به ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران را نشان دادند. بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان سمنان در این دوره از انتخابات، ۵۱۴ هزار و ۱۹۷ نفر از مردم این استان واجد شرایط رأی دادن هستند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مردم پرشور و همیشه‌درصحنه سمنان، در جای‌جای این استان امروز و قبل از آغاز رأی گیری با حضور در شعب اخذ رأی، برای تأیید دوباره انقلاب اسلامی به صحنه آمدند. سمنانی‌ها امروز هم مانند همیشه، پایبندی کامل خود به ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران را نشان دادند. بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان سمنان در این دوره از انتخابات، ۵۱۴ هزار و ۱۹۷ نفر از مردم این استان واجد شرایط رأی دادن هستند. انتهای پیام/۳۶۳/ ع
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی‌رضا آشناگر صبح جمعه همزمان با انداختن رأی خود در صندوق اخذ رأی در مسجد المهدی (عج) سمنان با اشاره به اخذ تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات، بیان کرد: تمام اقدامات از جمله توزیع صندوق‌ها، تعرفه‌ها و بازرسان و ناظران و … انجام‌شده و شرایط برای حضور پرشور مردم آماده است. ۵۱۵ هزار نفر واجد شرایط رأی دادناستاندار سمنان با بیان اینکه نزدیک به ۱۲ هزار نفر دست اندرکار برگزاری انتخابات در سطح استان هستند تا فرایندهای انتخاباتی به بهترین نحو ممکن برگزار شود، گفت: از ۵۱۵ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن در استان هفت هزار نفر رأی اولی هستند. آشناگر بیان کرد: انتخابات در چهار حوزه انتخابیه سمنان مهدی‌شهر و سرخه، شاهرود و میامی، دامغان و همچنین گرمسار و آرادان برگزار می‌شود. ۶۳۸ حوزه مشغول اخذ رأیاستاندار سمنان در ادامه گفت: ۶۳۸ حوزه مشغول اخذ رأی از مردم استان هستند و کار رأی گیری با حضور جدی نیروهای انتظامی و شعب تحقق پیدا کرده است. استاندار سمنان تاکید کرد: راهکار مقابله با فشارهای آمریکا، حضور حداکثری مردم در انتخابات است.
ایرناایرنا1 روز قبل
بر اساس قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به طور مستقیم و با رای مخفی انتخاب می‌شوند، تشکیل می‌گردد؛ دوره نمایندگی مجلس چهار سال است و انتخابات هر دوره باید پیش از پایان دوره قبل برگزار شود به طوری که کشور در هیچ زمانی بدون مجلس نباشد. مجلس شورای اسلامی اکنون ۲۹۰ نماینده مجلس دارد که زرتشتیان و کلیمیان هر کدام یک نماینده و مسیحیان آشوری و کلانی مجموعا یک نماینده و مسیحیان ارمنی جنوب و شمال هر کدام یک نماینده انتخاب می‌کنند بنابراین امروز انتخابات در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برگزار می‌شود. جدول توزیع تعداد نامزدها، تعداد واجدین شرایط، تعداد شعب اخذ رای و کرسی‌های نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به تفکیک هر استان به شرح زیر است: جدول توزیع تعداد نامزدها، واجدین شرایط، شعب اخذ رای و کرسی‌های نمایندگی تا ساعت ۸:۳۰ صبح استان واجدین شرایط رای دادن شعب اخذ رای تعداد نامزدها تعداد نمایندگان در مجلس آذربایجان شرقی ۲٫۹۷۷٫۸۹۶ ۳۰۵۳ ۲۹۰ ۱۹ آذربایجان غربی ۲٫۳۷۹٫۶۵۶ ۲۱۱۷ ۱۶۲ ۱۲ اردبیل ۹۷۴۰۰۰ ۱۲۹۵ ۸۵ ۷ اصفهان ۳۶۰۳۵۳۹ ۲۸۳۸ ۲۹۱ ۲۰ البرز ۱۷۵۰۵۹۰ ۱۲۰۰ ۱۱۵ ۳ ایلام ۴۵۰۰۰۰ ۵۵۴ ۴۵ ۳ بوشهر ۷۸۳۳۳۲ ۷۲۰ ۶۶ ۴ تهران ۹۶۴۴۹۸۱ ۶۶۸۹ ۱۳۶۱ ۳۵ چهارمحال و بختیاری ۷۳۲۳۰۴ ۷۳۷ ۴۵ ۴ خراسان جنوبی ۵۶۴۰۰۹ ۶۷۷ ۴۰ ۴ خراسان رضوی ۴۵۰۰۰۰۰ ۴۰۲۳ ۶۷۴ ۱۸ خراسان شمالی ۳۵۸۳۴۲ ۸۴۰ ۴۵ ۴ خوزستان ۳۵۶۰۰۰۰ ۳۱۴۰ ۳۱۰ ۱۸ زنجان ۸۰۲۷۳۷ ۷۵۷ ۹۰ ۵ سمنان ۵۱۴۱۹۷ ۶۳۸ ۵۸ ۴ سیستان و بلوچستان ۱۶۴۱۳۱۴ ۱۶۸۹ ۶۳ ۸ فارس ۳۵۰۰۰۰۰ ۳۲۲۷ ۲۵۱ ۱۸ قزوین ۹۲۵۴۷۸ ۱۰۴۰ ۸۷ ۴ قم ۸۰۰۰۰۰ ۶۶۹ ۸۸ ۳ کردستان ۱۲۰۰۰۰۰ ۱۲۳۴ ۹۴ ۶ کرمان ۲۱۰۰۰۰۰ ۲۲۵۰ ۸۷ ۱۰ کرمانشاه ۱۵۴۶۰۰۰ ۱۵۸۵ ۱۳۴ ۸ کهگیلویه و بویراحمد ۵۴۳۶۹۶ ۸۰۴ ۲۱ ۳ گلستان ۱۳۳۰۰۰۰ ۱۳۹۰ ۱۲۹ ۷ گیلان ۱۹۸۵۴۷۳ ۲۵۵۹ ۱۶۸ ۱۳ لرستان ۱۴۸۰۶۴۴ ۱۴۸۹ ۱۸۳ ۹ مازندران ۲۴۳۴۰۰۰ ۳۰۸۰ ۱۲۸ ۱۲ مرکزی ۱۰۷۸۳۶۷ ۱۰۲۰ ۱۴۴ ۷ هرمزگان ۱۱۷۴۱۶۴ ۱۳۱۸ ۴۴ ۵ همدان ۱۴۰۴۷۳۰ ۱۲۷۸ ۱۴۰ ۹ یزد ۷۲۲۵۵۷ ۷۷۲ ۱۱۲ ۴
مهرمهر1 روز قبل
۱۱ هزار و ۶۹۳ نفر به‌عنوان متصدیان انتخابات مجلس یازدهم در روز جمعه دوم اسفند ۹۸ فعالیت دارند. تمام اطلاعیه‌های ستاد انتخابات کشور از طریق رادیو در سراسر شعب اخذ رأی استان سمنان پخش می‌شود. شعب روستایی آماده دریافت رای مردم۱۸۵ شعبه اخذ رأی در روستاها و ۴۵۳ شعبه در شهرهای استان سمنان دایر است تا مردم بتوانند رأی خود را به صندوق بیندازند. درصد شعب اخذ رأی روستایی به شهری تقریبا ۳۰ درصد است. انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری در استان سمنان برگزار نمی‌شود در نتیجه تنها یک صندوق رأی در شعب قرار دارد و مردم با اطمینان خاطر به نامزدهایشان رأی می‌دهند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرنگاران ایرنا در برخی استان از برداشته شدن الزام درج اثر انگشت روی برگه رای در برخی شعب رای گیری به منظور حفظ بهداشت و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا خبر دادند. انتخاب: خبرنگاران ایرنا در برخی استان از برداشته شدن الزام درج اثر انگشت روی برگه رای در برخی شعب رای گیری به منظور حفظ بهداشت و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا خبر دادند. از صبح امروز جمعه دوم اسفند کار رای گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور آغاز شده و از استان هایی چون قم، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمانشاه، لرستان، سمنان، آذربایجان شرقی، یزد و مرکزی خبر رسیده که الزام ثبت اثر انگشت روی برگه رای برداشته شده است و این کار اختیاری است. به گفته حسین بختیاری فرماندار شهرستان اراک، ثبت اثر انگشت رای دهنده‌ها در فرآیند انتخابات در شعب اراک، کمیجان و خنداب الزامی نیست و مردم تنها با در دست داشتن شناسنامه و ارایه شماره ملی یا کارت ملی می‌توانند تعرفه رای خود را در صندوق بیندازند. طبق گزارش میدانی خبرنگار ایرنا از سمنان، در یکی از شعب اخذ رای اثر انگشت گرفته می‌شود ولی در مسجد دیگر گرفتن اثر انگشت اختیاری است و برخی افراد اثر انگشت را روی تعرفه ثبت نمی‌کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مدیر پیش‌بینی هواشناسی گفت: روز پنجم اسفند سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب به تدریج وارد کشور می‌شود و سبب بارش باران، رعدوبرق و وزش باد در جنوب غرب و سپس غرب کشور می‌شود و روز سه‌شنبه نقاط بیشتری را در برمی‌گیرد. ضیائیان افزود: روز جمعه سامانه مذکور در شمال شرق کشور سبب بارش برف و باران و در شرق کشور و شرق دریای خزر موجب بارش پراکنده می‌شود. وی ادامه داد: از بعدازظهر شنبه تا اواسط وقت روز یکشنبه در شمال‌غرب و غرب کشور بارش پراکنده برف و باران داریم. ضیائیان اضافه کرد: روز دوشنبه هفته آینده پنجم اسفند سامانه بارشی جدیدی از جنوب‌غرب به تدریج وارد کشور می‌شود و سبب بارش باران، رعدوبرق و وزش باد در جنوب غرب و سپس غرب کشور می‌شود ضمن آنکه در دامنه‌های جنوبی البرز در این روز بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: سه‌شنبه هفته آینده ششم اسفندماه این سامانه تقویت می‌شود و نیمه غربی کشور، مرکز کشور، سواحل خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال‌شرق و شرق کشور را دربرمی‌گیرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی‌رضا آشناگر شامگاه پنج‌شنبه در دیدار با فرستاده ویژه شورای نگهبان به استان سمنان به میزبانی دفتر خود، بیان کرد: خوشبختانه تعامل و همکاری بسیار خوبی میان اعضای ستاد انتخابات استان و هیئت نظارت بر انتخابات برقرار و تاکنون هیچ مورد نگران‌کننده‌ای گزارش نشده است. ‌وی بابیان اینکه ستاد انتخابات و هیئت‌های نظارت و بازرسی شانی جز امانت‌داری و برگزاری انتخابات سالم و آرام ندارند، افزود: همگی در طی این مدت تلاش کرده‌ایم تا مردم استان در روز دوم اسفند با خیال راحت و آسوده به شعب اخذ رأی مراجعه کرده و رأی خود را بر اساس نظر و علاقه‌مندی خود به صندوق بیندازند. استاندار سمنان گفت: برگزاری انتخابات سالم و تأمین امنیت انتخابات جزو دغدغه‌های ما بوده و تمامی توان و تلاش خود را به‌کار گرفتیم تا فعالیت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی، منجر به ایجاد هیچ مشکلی نشود. ‌آشناگر بیان کرد: جلب رضایت مردم و تشویق آحاد مختلف جامعه برای مشارکت بالا و حضور در عرصه انتخابات از دیگر وظایف ما در ستاد انتخابات استان بوده و لذا در این خصوص نیز با بسیج تمام امکانات سعی کردیم تا این امر مهم‌را نیز به انجام رسانیم. ‌وی از انتخابات به‌عنوان نمادی از مشارکت سیاسی و نشانه دل‌بستگی مردم به‌نظام و ارزش‌ها یاد کرد و گفت: امیدواریم مشارکت بالای مردم در انتخابات همچون گذشته موجب امیدواری دوستان و یاس و ناامیدی دشمنان ایران و انقلاب گردد. ‌آشناگر با اشاره به مشارکت بالای مردم استان سمنان در انتخابات دوره‌های گذشته گفت: خوشبختانه میزان مشارکت مردم استان در انتخابات گذشته همواره ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری بوده است. وی اظهار امیدواری کرد در این دوره از انتخابات نیز شاهد حضور گسترده و رکورد شکنی مشارکت مردم در انتخابات باشیم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی اخلاصی شامگاه پنج‌شنبه در بدو ورود به استان سمنان و در دیدار با استاندار به میزبانی دفتر وی، بابیان اینکه خوشبختانه تحرک، نشاط و شور خوبی در امر انتخابات در استان به انجام‌شده است، ابراز کرد: انتخابات، بدون تردید حجم بسیار وسیعی از اقدامات و برنامه‌ها را می‌طلبد و به‌عنوان یک جشن ملی، دارای ارزش و اهمیت بسیار است. وی افزود: بر اساس تحقیقات و مشاهدات، خوشبختانه همه ترتیبات قانونی مورد نیاز برای برگزاری انتخابات پرشور در استان سمنان به انجام رسیده است. ‌کمک به مجریان انتخاباتنماینده شورای‌نگهبان در انتخابات استان سمنان بابیان اینکه فلسفه حضور ناظران شورای نگهبان، کمک به مجریان و ناظران انتخابات در استان است، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ مشکل خاصی در استان گزارش نشده است و امیدواریم فردا نیز انتخابات باشکوه و شور خاص در سطح کشور و استان سمنان به انجام رسد. رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان سمنان نیز در این دیدار بیان کرد: به‌منظور مساعدت و نظارت بر روند انتخابات، سه نماینده از سوی شورای‌نگهبان به استان اعزام شده‌اندحجت‌الاسلام حسنعلی عربی بابیان اینکه در برگزاری پروسه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، همکاری و تعامل بسیار خوبی میان ستاد انتخابات و هیئت نظارت بر انتخابات استان برقرار است، تأکید کرد: تمامی ملزومات به‌منظور برگزاری انتخابات و نظارت بر حسن اجرای آن از سوی مجریان مربوطه اندیشیده شده و برای برگزاری انتخابات در دوم اسفند کاملا آماده‌ایم.

به انتهای لیست رسیدید

سمنان

سمنان، یکی از شهرهای ایران، مرکز استان سمنان و شهرستان سمنان است. این شهر، در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر، در راه تهران به خراسان، قرار گرفته‌است. این شهر از سوی خاور با شهرستان‌های دامغان و شاهرود، از شمال به درجزین، مهدی‌شهر و شهمیرزاد، و از باختر با سرخه همسایه است. در طول جغرافیایی ۵۳ درجه و ۲۳ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۵ درجه و ۳۴ دقیقه، واقع شده و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا، ۱۱۳۰ متر است. همچنین، فاصله آن تا تهران، ۲۱۶ کیلومتر است و به راه‌آهن سراسری تهران_مشهد، متصل می‌باشد و دارای فرودگاه است. سمنان پرجمعیت‌ترین شهر استان سمنان می‌باشد. آب و هوای آن، خشک و معتدل است. نژاد مردم سمنان ایرانی است و به زبان فارسی و زبان سمنانی، سخن می‌گویند. ویکی‌پدیا