سندرز

سندرز

عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
وزیر خارجه پیشین آمریکا در اظهار نظری در خصوص سناتور ایالت ورمانت، وی را سیاستمداری غیر محبوب خواند. به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه پیشین آمریکا که در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ توانست در دور مقدماتی «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمانت را شکست دهد، گفت که هیچ‌کس سندرز را دوست ندارد. او در این سال‌ها تنها حمایت یک سناتور را جلب کرده و هیچ کس او را دوست ندارد». وی همچنین با اشاره به حامیان تبلیغاتی و تیم انتخاباتی سندرز، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری را متهم کرد که به زنان حمله کرده‌ و از مردم خواست به این مسائل و نگرانی‌ها توجه جدی داشته باشند. کلینتون در پاسخ به این پرسش که آیا حاضر است از سندرز در برابر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا در انتخابات سال جاری میلادی حمایت کند، از جواب صریح طفره رفته و گفت که هنوز برای این مسئله زود است.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه پیشین آمریکا که در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ توانست در دور مقدماتی «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمانت را شکست دهد، گفت که هیچ‌کس سندرز را دوست ندارد. کلینتون در بخش اول یک مستند چهار قسمتی که درباره او در حال پخش است، سندرز را سیاستمداری ناموفق توصیف کرد و افزود: «او سال‌هاست در کنگره حضور دارد اما هیچ کاری را به سرانجام نرسانده است. او در این سال‌ها تنها حمایت یک سناتور را جلب کرده و هیچ کس او را دوست ندارد». وی همچنین با اشاره به حامیان تبلیغاتی و تیم انتخاباتی سندرز، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری را متهم کرد که به زنان حمله کرده‌ و از مردم خواست به این مسائل و نگرانی‌ها توجه جدی داشته باشند. کلینتون در پاسخ به این پرسش که آیا حاضر است از سندرز در برابر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا در انتخابات سال جاری میلادی حمایت کند، از جواب صریح طفره رفته و گفت که هنوز برای این مسئله زود است.
ایرناایرنا7 ساعت قبل
به گزارش شبکه سی ان ان، هیلاری کلینتون در مصاحبه با گزارشگر هالیوود گفت: هیچ کس سندرز را دوست ندارد و در ادامه از پاسخ به آنکه آیا وی از نامزدی سندرز در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت می‌کند، سرباز زد. کمپین سندرز تا کنون هیچ پاسخی به سخنان اخیر کلینتون اتخاذ نکرده است. برنی سندرز به عنوان یکی از طرفداران مذاکره و مصالحه با ایران، تنها سناتوری بود که در دوران ریاست جمهوری اوباما به طرح کنگره و سنا مبنی بر تحریم ایران رای منفی داد. وی طولانی‌ترین دوره حضور به عنوان یک نماینده مستقل در کنگره آمریکا را دارد، نخستین بار در ۱۹۹۰ میلادی به نمایندگی مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد. در سال ۲۰۱۶ برای کسب نامزدی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری از کلینتون شکست خورد و اکنون برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات کاندیدا شده‌است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
«هیلاری کلینتون» نامزد شکست‌خورده دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی در مصاحبه‌ای به شدت از «برنی سندرز» یکی از نامزدهای پیشتاز رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست‌جمهوری امسال آمریکا، انتقاد کرده است. به نوشته پایگاه خبری شبکه «سی‌ان‌ان»، کلینتون در مستندی که امروز بخشی از آن منتشر شده، مدعی شده است که هیچ‌کس سندرز را دوست ندارد. هیچ‌کس او را دوست ندارد، هیچ‌کس نمی‌خواهد با او کار کند. در انتخابات سال ۲۰۱۶، سندرز یکی از دو نامزد حزب دموکرات بود. در آن رقابت‌ها، کلینتون با حمایت کمیته مرکزی حزب به نامزد نهایی دموکرات‌ها تبدیل شد، اما در رقابت با «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواهان، شکست خورد.
ایرناایرنا7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، ‌ وارن که سناتور ایالت ماساچوست است، در بالای فهرست ۱۲ نامزد دموکرات قرار دارد اما در اکثر نظرسنجی‌ها، از جو بایدن و برنی سندرز دو نامزد دیگر این حزب عقب است. وارن گفت که در صورت انتخاب شدن، ‌از همه منصوبان سیاسی ترامپ می‌خواهم استعفا دهند، به جز افرادی که حضورشان برای حفظ پیوستگی و دفاع از امنیت ملی در دوره انتقال قدرت لازم و ضروری است. وی وعده داد که کابینه‌اش را تا اول دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۹۹) و بقیه پست‌های مهم را تا ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۵ آذر ۹۹) معرفی کند. وارن در گذشته اعلام کرده بود که در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰، افراد لابی‌گر را به کار نمی‌گمارد و حامیان مالی ستاد انتخاباتی‌اش را به پست‌های دیپلماتیک منصوب نمی‌کند. همچنین اعضای ارشد دولت وی موظف خواهند بود به صورت مادام‌العمر تعهد دهند که پس از ترک دولت، مشاغل و موقعیت‌ها را با لابی‌گری قبول نکنند.۹۱۰۹انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود و در نتیجه آن، چهل و ششمین رییس جمهوری این کشور راهی کاخ سفید می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
به تازگی نیویورک تایمز با انتشار گزارشی دو نامزد دموکرات را به عنوان نامزدان مورد نظر و مورد حمایت خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا معرفی کرده است. خبرگزاری مهر: هیئت تحریریه نیویورک تایمز به تازگی با انتشار گزارشی اعلام کرده است که در میان نامزدان انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، دو چهره دموکرات بیشتر از دیگران مورد حمایت هیئت تحریریه این رسانه آمریکایی خواهند بود. در این ارتباط نیویورک تایمز در گزارش خود، «الیزابت وارن» و «امی کلابچر» را دارای بیشترین حمایت از سوی هیئت تحریریه‌اش در میان دیگر نامزدان دموکرات برای انتخابات پیش رو معرفی کرده است. نیویورک تایمز علت انتخاب این دو فرد را به عنوان نامزدان مورد حمایت خود، واقع‌گرایی و رادیکالیستی بودن آن‌ها عنوان کرده که در مقطع فعلی بیشترین اقبال افکار عمومی را به همراه دارد و در عین حال با بیان نوعی سنت شکنی تاکید کرده که به جای یک نفر، ترجیح داده از دو نامزد انتخاباتی حمایت کند. نیویورک تایمز در معرفی وارن گفته است که او معمار برجسته قانون گذاری است و کلابچر را به عنوان کسی که توانایی بسیج کردن شهروندان را دارد؛ معرفی کرده است.
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
نیم قرن از قتل مارتین لوتر کینگ، رهبر مبارزه جنبش حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا گذشت. این گزارش مرور کوتاهی است بر زندگی مارتین لوتر کینگ و تأثیر او بر جنبش حقوق مدنی. ایالتی که مارتین لوتر کینگ در آن رشد کرد، ‌ گرفتار جداسازی نژادی بود. پدر و پدربزرگ مارتین لوتر کینگ از رهبران فرقه باپتیستدر (تعمیدگرا) بودند و همین تمایلات مذهبی موجب ادامه تحصیل وی در رشتهٔ علوم دینی شد. جنبشی که با یک حرکت ساده اعتراضی آغاز شدنام مارتین لوتر کینگ با جنبش حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا گره خورده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
بسیاری از رأی دهندگان دموکرات قبل از هر چیز نگران این موضوع هستند که چه کسی می‌تواند آقای ترامپ را شکست دهد. این قبیل برنامه‌ها ممکن است نظر رأی دهندگانی را که در انتخاب آقای ترامپ در سال ۲۰۱۶ کمک کرده‌اند، به سمت خود جلب کند. دیدگاهی که مطرح است می‌گوید رئیس‌جمهور بعدی ممکن است جهت شکوه آمریکا و آینده کره زمین را شکل دهد. با این حال، ترامپ تأیید اعضای حزب جمهوری‌خواه را حفظ کرده است و تقریبا نامزد انتخاباتی این حزب خواهد بود. دموکرات‌ها هوشمند هستند و دریافته‌اند که دیدگاه ترامپ برای آینده آمریکا با میلیون‌ها آمریکایی دارای اشتراکاتی است.
الفالف18 ساعت قبل
* تجربیات تاریخی چه می‌گویند؟ البته نگاهی به نظرسنجی‌های صورت‌گرفته پیش از اتفاقات اخیر نشان می‌دهد که اغلب مردم آمریکا قبل از اتفاقات اخیر هم نگاه مثبتی به حمله نظامی به ایران نداشتند. «جوزف بایدن» از کاندیداهای حزب دمکرات آمریکا نیز جزو کسانی بود که در مقابل این حمله موضع مثبتی را اتخاذ نکرد. این اظهار نظر از سوی پلوسی و بایدن در حالی بیان می‌شود که هر دو سیاستمدار به لایحه حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ رأی مثبت داده بودند. مردم آمریکا جنگ با ایران را نمی‌خواهند. * رسانه‌ها هم از حمایت از حمله متقابل عقب نشستندعلاوه بر این حمایت رسانه‌های آمریکایی از دولت آمریکا پس از حمله انتقامی به عین‌الاسد نیز همراهی با اقدام نظامی متقابل نبود.
ایرناایرنا1 روز قبل
دولت ترامپ بعد از انجام این ترور در توجیه اقدام خود به رسانه‌ها با مشکل روبرو شده بود. در این ویدئوی جعلی، فردی که خود را فعال ایرانی معرفی کرده و مدعی نمایندگی مردم ایران شده، ادعا کرده است ایرانی‌ها در حال جشن گرفتن ترور قاسم سلیمانی هستند و از ترور او و کار ترامپ عمیقا خوشحالند! تهیه کننده ویدئوی جعلی علیه سردار سلیمانی کیست؟ سایت خبری آمریکایی «بازفید» در گزارشی، هویت تهیه کننده این ویدئوی ساختگی را افشا کرده که فرصتی است تا مخاطبان آمریکایی و غیرآمریکایی، او و کارگردانان پشت پرده این ویدئوی پنج دقیقه‌ای به ظاهر احساسی و غیر حرفه‌ای را بیشتر بشناسند. سازنده ویدئوی جعلی علیه واکنش ایرانیان به ترور سردار سلیمانی، در پاسخ به این سوال سایت آمریکایی بازفید که آیا ارتش ملی لیبی تنها مشتری این شرکت آمریکایی بوده، طفره رفته و پاسخ شفافی نداده اما در ادعایی هر گونه ارتباط بین فعالیتش در این شرکت آمریکایی را با ویدئوی جعلی اش درباره ترور قاسم سلیمانی تکذیب کرده است. رئیس شرکت آمریکایی لابی کننده کیست؟ رئیس شرکت آمریکایی «لیندن گاورمنت سلوشنز» در تگزاس نیز یک دیپلمات و تاجر آمریکایی به نام «استفان پاین» و مشاور ارشد او «برایان اتینگر» است که هر دوی آنها روی پروژه لیبی کار می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| تنش میان برنی سندرز و الیزابت وارن به اوج خود رسیده است. وارن ادعا کرد که سندرز در سال ۲۰۱۸ به او گفته که یک زن نمی‌تواند رئیس جمهور آمریکا شود و اکنون نیز سندرز به حامیانش گفته به من حمله کنند؛ سندرز مدعی شد که در سال ۲۰۱۵ به نفع وارن کنار کشیده است و وقتی وارن خودش تصمیم به عدم کاندیداتوری گرفته است، او کاندیدای انتخابات شده است. در حالی که سه هفته تا انتخابات درون حزبی مانده، این درگیری به سود جو بایدن است. وارن و سندرز باید حامیان خود را پشت یک کاندیدای واحد جمع کنند. منبع: انتخاب
رکنارکنا1 روز قبل
این آلن ایر بود که در بدنه دولت ایالات متحده، سخن‌گفتن به زبان فارسی را باب کرد و حالا اگر او را به یاد آوریم، چند توییت فارسی رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا چندان عجیب به نظر نخواهد رسید. حالا کاربران آمریکایی توییتر هم دست به کار شده‌اند و زیر توییت‌های ترامپ و پمپئو به فارسی نظر می‌دهند. مایک پمپئو هم در این میان زبان کیبوردش را تغییر داده و چند توییت به زبان فارسی منتشر کرده. البته فکر نکنید دولتمردان آمریکایی تنها وقتی ایران را مورد خطاب قرار می‌دهند، فارسی توییت می‌کنند. یکی از توییت‌های مایک پمپئو درباره عراق و خطاب به عراقی‌ها هم به زبان فارسی منتشر شده و تعجب خیلی‌ها را برانگیخته است.
ایلناایلنا1 روز قبل
سناتورهای ایالت‌های ماساچوست و ورمانت در روزهای گذشته تلاش کردند از اختلاف‌هایی که پیشتر میان‌ آنها شکل گرفته بود، بکاهند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی چنل نیوز اشیا، «الیزابت وارن»، سناتور ایالت ماساچوست و «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت در روزهای گذشته تلاش کردند از اختلاف‌هایی که پیشتر میان‌شان شکل گرفته بود، بکاهند. پس از آن‌که گزارش شد سندرز به وارن گفته که یک زن نمی‌تواند در انتخابات پیش رو «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا را شکست دهد، اختلاف میان دو طرف تشدید شده بود. سندرز نیز گفت: «مهم نیست چه کسی پیروز می‌شود. مطمئن باشید، اگر من نامزد نهایی حزب دموکرات نشوم اما یک زن بشود، هر کاری در توان دارم انجام می‌دهم تا او پیروز شود».
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
۱- خبر کوتاه بود، اما ویرانگر و شکننده؛ سردار بزرگ سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی شهید شد. ۲- در زمینه عواقب، آثار و پیامد‌های شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی هنوز خیلی زود است که حرف بزنیم. ۳- صدور دستور ترور حاج قاسم سلیمانی توسط بالاترین مقام حکومتی دولت تروریستی ایالات متحده امریکا جلوه‌هایی از عظمت این سردار عزیز و ملت بزرگ ایران اسلامی را به نمایش گذاشت. ۴- اشتباه محاسباتی فاحش آمریکایی‌ها در کسب نتایج دلخواه از ترور حاج قاسم سلیمانی در ابعاد داخلی و بین‌المللی هر روز بیشتر از پیش در حال آشکار شدن است. ه- سوزان رایس: تردید جدی در مورد توانایی امریکا برای مقابله با انتقامجویی ایران وجود دارد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر فاصله اندک باقی مانده تا آغاز انتخابات درون حزب دموکرات‌ها برای انتخاب نامزد برگزیده در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، شمار افراد جوان ثبت نام کرده در کمپین انتخاباتی «برنی ساندرز» افزایش چشمگیری داشته است. در پاییز همان سال (۲۰۱۶) وقتی دونالد ترامپ موفق به شکست هیلاری کلینتون شد خیلی از دموکرات‌ها و چپ‌های مترقی‌خواه گفتند اگر برنی ساندرز نامزد نهایی حزب دموکرات شده بود شاید باراک اوباما ناچار نمی‌شد کلید کاخ‌سفید را به یک غیرخودی تحویل دهد. اما اکنون در آستانه آغاز رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها برنی ساندرز توانسته با کسب بیشترین کمک مالی به ستاد انتخاباتی‌اش، خود را به عنوان جدی‌ترین نامزد مقبول جوانان آمریکا معرفی کند. آن هم دقیقا در همان ایامی که دونالد ترامپ باید نگران محتوای جلسات استیضاح باشد. به همین علت رسانه‌های آمریکا در یک هفته گذشته گزارش‌های اختصاصی درباره برنی ساندرز و کارزار انتخاباتی او منتشر کرده‌اند تا شاید این بار همچون سال ۲۰۱۶ متهم به کم‌توجهی و یا فرق گذاشتن میان نامزدهای اصلی دموکرات نشوند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «مایکل بلومبرگ» روز یکشنبه متعهد شد که با پیشبرد حقوق مالکیت خانه‌ها و کسب و کارها و سرمایه گذاری در محله‌های فقیر آمریکا، از شکاف طبقاتی میان آمریکاییان سیاه پوست و سفیدپوست می‌کاهد. بلومبرگ که با تأخیر به عرصه رقابتها برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیوست، با صرف ثروت بیکران و شخصی خود برای تبلیغات در سرتاسر آمریکا در حال جلب هرچه بیشتر افکار عمومی است. با این حال میزان حمایت رأی دهندگان در سراسر آمریکا و همچنین آمریکاییان آفریقایی تبار از این میلیاردر و شهردار پیشین نیویورک کمتر از نامزدهای پیشتاز این رقابتها یعنی «برنی سندرز»، «جو بایدن» و «الیزابت وارن» است. شهردار پیشین کلانشهر نیویورک همچنین وعده پیاده سازی یک برنامه ۷۰ میلیارد دلاری برای مبارزه با فقر در ۱۰۰ محله محروم را داد. وی در این باره گفت: «تنها با تلاش‌های امروزی برای قانونی کردن حقوق برابر، شما [نمی‌توانید] صدها سال دزدی و بهره کشی را تغییر دهید».
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، وب سایت «دیلی‌بیست» آمریکا به مواضع «برنی سندرز» و هم حزبی‌های او در زمان بحران سفارت ایالات متحده آمریکا در ایران در سال‌های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ پرداخته و مدعی شده برنی سندرز که هم‌اینک نیز دیدگاهی مخالف سیاست‌های دولت ایالات متحده آمریکا علیه ایران دارد، در همان سال‌ها نیز به طور ضمنی از تسخیر سفارت آمریکا در ایران حمایت می‌کرده است. این گزارش با اشاره به مواضع حمایتی «حزب سوسیالیست کارگری» آمریکا (SWP) در آن سال‌ها از اشغال سفارت آمریکا در تهران، نوشت: در سال ۱۹۸۰ و تنها ۶ ماه پس از عملیات ناکام نظامی دولت کارتر برای خارج کردن اعضای به گروگان گرفته شده سفارت آمریکا از ایران (ماجرای حمله ناکام به طبس) «اندرو پالی» نامزد ریاست جمهوری (انتخابات ۱۹۸۰ آمریکا) از حزب سوسیالیست کارگری آمریکا از این اقدام ایرانیان حمایت می‌کرد. او با انتقاد شدید از عملیات نظامی ناکام جیمی کارتر رییس جمهوری وقت آمریکا برای خارج کردن گروگان‌ها از ایران، دولت کارتر را به بهانه‌جویی برای راه اندازی یک جنگ جدید در منطقه علیه ایران متهم کرد. پالی همچنین پیش‌بینی کرد که آمریکایی‌ها به زودی در این جنگ تحمیلی کارتر به قیمت جان‌هایشان هزینه خواهند داد. به نوشته «دیلی بیست» کمپین انتخاباتی برنی سندرز به مطالب درج شده در این گزارش درباره حمایت این نامزد انتخاباتی از ایران در ماجرای بحران گروگانگیری در ۴۰ سال پیش، پاسخی نداده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
شاید یکی از دلایل اقبال فراوان آمریکایی‌ها به زبان فارسی در این روزها این باشد که زبان فارسی دومین زبانی است که رئیس‌جمهور آمریکا با آن توییت می‌کند، چراکه اگر حساب توییتری ترامپ را دنبال کنید، می‌بینید غیر از انگلیسی، تنها زبان دیگری که ترامپ با آن توییت کرده، فارسی است. توییت‌های یک نارنگی فلورسنتیاین البته اولین‌بار نیست که ترامپ با یک توییت فارسی خبرساز می‌شود. او که خیلی پیش‌ترها در دولت ایالات متحده به آشنایی و تسلط کاملش به زبان فارسی شهره بود، با یک توییت انتقادی و البته بامزه روی توییت فارسی ترامپ نوشت: «هرکه از ننه‌اش قهر کرده توییت فارسی می‌زنه!» نکته جالبی که تعداد زیادی از کاربران ایرانی ساکن آمریکا و کانادا به آن اشاره می‌کنند، شفاف‌سازی درباره مبدأ زبان فارسی است. از سوی دیگر یکی از محدودیت‌هایی که در راه جهانی‌شدن زبان فارسی موجود است، نبود ابزار و تکنولوژی‌های روز و مطابق با زبان فارسی است. این روزها فقدان ابزار تکنولوژیک برای سازگارکردن زبان فارسی با محیط‌های رایانه‌ای و پرداختن به مترجم‌های توانمند کامپیوتری یکی از چالش‌های پیش‌روی توسعه زبان فارسی در میان فارسی‌زبانان است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
پلوسی نماینده خود الیسا اسلوتکین، تحلیلگر سابق سیا و وزارت دفاع در رابطه با گروه‌های شبه نظامی شیعه را مامور تدوین لایحه‌ای در ارتباط با محدود کردن توانایی ترامپ در حمله به ایران براساس قطعنامه قدرت‌ جنگ سال ۱۹۷۳ کرد. قطعنامه قدرت جنگ یا همان لایحه اختیارات جنگی در سال ۱۹۷۳ چیست؟ کنگره قطعنامه جنگ قدرت‌ها را در پایان جنگ ویتنام تصویب کرد تا به وسیله آن اختیارات مقامات جنگ طلب کاخ سفید را مشروط کند. مجوز جنگ عراق در سال ۲۰۰۲: فعالان ضد جنگ نیز در حال لابی کردن با رهبران دموکرات برای رای دادن به لغو مجوز جنگ عراق در سال ۲۰۰۲ هستند. رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، با استناد به همین مجوز قصد داشت حمله علیه سلیمانی را توجیه کند. حتی در صورت تصویب، کنگره احتمالا رأی لازم برای رد کردن حق وتوی احتمالی ترامپ را ندارد.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی2 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ جو بایدن گفت: مردم آمریکا از نمایش‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ خسته شده‌اند و ملت باید برای بازگرداندن ارزش‌ها به کاخ سفید متحد شود. روزنامه واشنگتن تایمز در اینترنت در گزارشی نوشت: جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا روز شنبه در یک تجمع انتخاباتی در ایندیانولا در آیووا گفت: دونالد ترامپ در دور اول ریاست جمهوری اش چهره خود را به عنوان یک تبلیغاتچی سیاسی بر ملا کرده است و این برنامه‌های تبلیغاتی همگی توخالی از آب در آمده است. موقعیت بایدن ۷۷ ساله در رقابت انتخاباتی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بهتر از حد انتظار بوده است و او اکنون وارد هفته‌های آخر رقابت تنگاتنگ با برنی سندرز در آیووا می‌شود که قرار است در سوم فوریه در باره آن‌ها رای گیری شود. بایدن به رای دهندگان گفت: ملت باید فراتر از تقسیم بندی‌های سیاسی به سوی برقراری مجدد ارزش‌ها در کاخ سفید حرکت کند و باید کشور را متحد کرد. رقابت نامزد‌های دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در حالی جریان دارد که دونالد ترامپ و جمهوری خواهان در کنگره همچنان درگیر فرایند استیضاح ترامپ از سوی دموکرات‌ها هستند. ترامپ با نگرانی درباره این فرایند از آمریکایی‌ها خواسته است برای او دعا کنند، درخواستی که دموکرات‌ها قطعا اجابت نخواهند کرد.

ماجرای توئیت‌های فارسی ترامپ؛ از تمسخر کمدین‌ها تا یک فرصت جهانی

فراروفرارو2 روز قبل
از سوی دیگر یکی از محدودیت‌هایی که در راه جهانی‌شدن زبان فارسی موجود است، نبود ابزار و تکنولوژی‌های روز و مطابق با زبان فارسی است. این روز‌ها فقدان ابزار تکنولوژیک برای سازگارکردن زبان فارسی با محیط‌های رایانه‌ای و پرداختن به مترجم‌های توانمند کامپیوتری یکی از چالش‌های پیش‌روی توسعه زبان فارسی در میان فارسی‌زبانان است. بی‌شک نمی‌توان انتظار داشت زبان فارسی (یا هر زبان دیگری) در آینده بتواند موقعیت بلامنازع زبان انگلیسی در حال حاضر را داشته باشد. اما آیا این به آن معناست که زبان فارسی نمی‌تواند در ۵۰ سال آینده به‌عنوان یکی از زبان‌های محبوب جهانی مطرح شود؟ فارسی هشتمین زبان محبوب دنیای وببا همه محدودیت‌های موجود، زبان فارسی درحال‌حاضر هشتمین زبان محبوب دنیای وب است. نکته جالب اینجاست که طبق آمار این وب‌سایت، زبان فارسی در سال ۲۰۱۵ جایگاهی در میان ۱۰ زبان محبوب دنیای وب نداشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی اردکانیان پژوهشگر و مدرس دانشگاه در یادداشتی به ذکر چند نکته درباره اقدام تروریستی دولت آمریکا بر علیه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جریان ترور فرماندهان محور مقاومت پرداخت. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، پژوهشگر و مدرس دانشگاه در یادداشتی به ذکر چند نکته درباره اقدام تروریستی دولت آمریکا بر علیه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جریان ترور فرماندهان محور مقاومت پرداخت. ۲- در زمینه عواقب، آثار و پیامد‌های شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی هنوز خیلی زود است که حرف بزنیم. ۳- صدور دستور ترور حاج قاسم سلیمانی توسط بالاترین مقام حکومتی دولت تروریستی ایالات متحده امریکا جلوه‌هایی از عظمت این سردار عزیز و ملت بزرگ ایران اسلامی را به نمایش گذاشت. ه- سوزان رایس: تردید جدی در مورد توانایی امریکا برای مقابله با انتقامجویی ایران وجود دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
برای رای آوردن استیضاح، لازم است حداقل ۶۷سناتور به عدم بقای ترامپ در کاخ سفید رای دهند که عملا ناممکن است. جمهوری‌خواهان سنا مانند «تد کروز» و «تام کاتن» نیز در این شرایط سعی دارند ضمن هدایت و مدیریت جلسه استیضاح ترامپ، مانع از طرح واقعیات جاری در خصوص این پرونده شوند. برای رای آوردن استیضاح، لازم است حداقل ۶۷سناتور به عدم بقای ترامپ در کاخ سفید رای دهند که عملا ناممکن است. نتیجه نظرسنجی مشترک هیل –هریس ایکس نشان می‌دهد که هم اکنون ۱۷درصد از جمهوری‌خواهان، خواستار استیضاح و برکناری ترامپ از مسند قدرت هستند. نباید فراموش کرد که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، تقریبا ۹۰ درصد جمهوریخواهان آراء خود را به سود ترامپ به گردش در آورند.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
برنی سندرز نامزد دموکرات ریاست جمهوری امریکا در یک توئیت از لزوم قانونی شدن ماری‌جوانا گفت. توئیتی که گویا در راستای جلب نظر علاقه‌مندان به مواد مخدر و کسب رأی آن‌ها منتشر شده است.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
اخبار بین الملل-رئیس جمهور آمریکا که روزی مورد احترام همه جهان بود، به یک جوک و شوخی برای سایر رهبران جهان و اکثریت جمعیت دنیا تبدیل شده است. نظر شما درباره اظهارات ترامپ چیست؟ هوئینگ: در شرایط کنونی واقعا این مساله مهم نیست که آیا ترامپ خواستار محاکمه باشد. رئیس جمهور آمریکا که روزی مورد احترام همه جهان بود، به یک جوک و شوخی برای سایر رهبران جهان و اکثریت جمعیت دنیا تبدیل شده است. آنچه که در استیضاح ترامپ مهم است آن است که تاریخ چگونه آن را قضاوت خواهد کرد زیرا در حال حاضر هیچ تحلیل عینی و هدفمندی وجود ندارد. نظر شما چیست؟ هوئینگ: این احتمالا نخستین بار در تاریخ معاصر است که اتهام غیرقانونی بودن در هنگام وقوع یک مساله سیاسی یا راهبرد سیاسی مطرح می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
اسلام‌آباد خواستار خویشتنداریشاه‌محمود قریشی هفته گذشته و پیش از سفر رسمی خود به ایالات‌متحده، برای دیدار و گفت‌وگو با سران جمهوری اسلامی وارد تهران شد. وزارت‌خارجه پاکستان پیش از ورود شاه‌محمود قریشی به تهران با انتشار بیانیه‌ای از تنش‌های پیش آمده پس از ترور سردار قاسم سلیمانی در منطقه ابراز نگرانی کرده و خواستار خویشتنداری ایران و آمریکا شده بود. برای اسلام‌آباد بهتر آن است که دو کشور بزرگ مسلمان منطقه یعنی ایران و عربستان رابطه خوبی با هم داشته باشند. او گفت که ایران در هر صورت - چه با میانجی و چه بدون میانجی- آماده است با عربستان مذاکره کند. قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درخصوص برنامه هسته‌ای ایران ۱۵۹ صفحه است که احتمالا طولانی‌ترین قطعنامه سازمان ملل است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق و به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، در حالی که مراسم استیضاح سومین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا کلید خورده است، جان جی رابرتز به عنوان رئیس دادگاه قسم خورد که طبق قانون اساسی و قوانین عمل کند. این اسناد جدید همچنین شامل یک اسکرین‌شات از نامه‌ای از جولیانی است که برای رئیس‌جمهور اوکراین ارسال کرده است. در این قطعنامه همچنین هفت تن از نمایندگان مجلس نمایندگان را به عنوان دادستان‌ها، معروف به مدیران استیضاح، تعیین کرد. در حالی که مباحث عمومی در مورد قوانین محاکمه ترامپ پر شورانه ادامه دارد، سناتورها تقریبا در خصوص پروسه محاکمه سکوت کرده‌اند. هیچ‌گاه در تاریخ مدرن آمریکا در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، یک رئیس‌جمهور استیضاح نشده و برای اولین بار است که چنین اتفاقی می‌افتد.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در یک سخنرانی، خود را حرامزاده توصیف کرد. این اظهارات خلاف عرف ترامپ، با خنده حاضران در این دیدار روبه‌رو شد. این اولین بار نیست که ترامپ با ادبیاتی دور از جایگاه یک رئیس‌جمهور صحبت می‌کند. او پیش از این هم رقبای سیاسی خود و همچنین مقام‌های خارجی را با القابی زننده خطاب کرده بود. وی «هیلاری کلینتون» را «متقلب»، «جو بایدن» را «خوابالو»، «مایکل بلومبرگ» را «مایک کوچولو»، «چاک شومر» را «چاک گریان» و «برنی سندرز» را «برنی دیوانه» می‌خواند.

به انتهای لیست رسیدید