سند گردشگری

سند گردشگری

ایسناایسنا2 هفته قبل
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: سهم ما از تجارت جهانی در حوزه گردشگری، کمتر از نیم درصد است و این آمار به خوبی عقب ماندگی ما در این حوزه را نشان می‌دهد. شافعی خاطرنشان کرد: تمام این آمار بیانگر این واقعیت است که ما در استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های حوزه گردشگری موفق نبوده‌ایم و به‌نظرم مهم‌ترین دلیل آن نداشتن یک نقشه راه جامع است. وی خاطرنشان کرد: در جلساتی با آقای مونسان، سرپرست وزارتخانه میراث فرهنگی، گلایه‌های بخش خصوصی را بیان کردم و قرار شد کمیته‌ای مشترک برای رفع این مشکلات و کسب‌وکارهای حوزه گردشگری تشکیل شود. وی تصریح کرد: در حوزه گردشگری صنایع دستی اهمیت فراوانی دارد و حتما به عنوان یکی از اولویت‌های این صنعت باید در نظر گرفته شود. همچنین در صنعت گردشگری نباید فقط گردشگری خارجی را ببینیم و گردشگران داخلی سهم بسیار بیشتری در این صنعت دارند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
پیش‌بینی من این است که توریسم پزشکی به اشتغال کمک می‌کند، البته اگر کلیه‌فروشی را شغل حساب کنیم. برخورد ذینفعان قدرتمند این حوزه را در مواجهه با مالیات دادن و نصب کارتخوان هم که دیدیم؟ همین مورد آخر کافی است که خواستار منتفی کردن بحث توریسم پزشکی شویم. برای لحاظ شدن منافع مردم؛ حداقل نیمی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شغلی غیر از پزشکی داشته باشند. درحال حاضر آنچه در مجلس تشکیل شده، کمیسیون پزشکان است نه کمیسیون بهداشت و درمان کل کشور. سند توسعه سند گردشگری که در حال حاضر در کمیسیون فرهنگی دولت است و مصوباتی که وزارت بهداشت با استناد به آن‌ها موضوع توریسم پزشکی را جلو می‌برد، بازبینی اساسی شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران، در مجلس شورای اسلامی با اشاره به منبع درآمدی مردم کامیاران نسبت به وضعیت خرید تضمینی گوجه فرنگی انتقاد کرد. از صف‌های طولانی گرفته تا نحوه پرداخت اعتبارات به کشاورزان گندم کار. اگر حضرت عالی و تیم اقتصادی‌تان به بن بست تصمیم گیری رسیده‌اید نباید مملکت را به قهقرا ببرید. نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وزارت نفت گفت: آیا خبر دارید که وزارت نفت میزان سوخت خودروهای مردم کرد را محدود کرده است؟ برخی از مردم برای سوخت روزانه چندین بار در پمپ‌های بنزین متوقف شوند. یک روز ۳۰ لیتر و روز دیگر ۱۵ لیتر یک روز با کارت سهمیه و یک روز دیگر بدون کارت.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران، در مجلس شورای اسلامی با اشاره به منبع درآمدی مردم کامیاران نسبت به وضعیت خرید تضمینی گوجه فرنگی انتقاد کرد. از صف‌های طولانی گرفته تا نحوه پرداخت اعتبارات به کشاورزان گندم کار. اگر حضرت عالی و تیم اقتصادی‌تان به بن بست تصمیم گیری رسیده‌اید نباید مملکت را به قهقرا ببرید. نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وزارت نفت گفت: آیا خبر دارید که وزارت نفت میزان سوخت خودروهای مردم کرد را محدود کرده است؟ برخی از مردم برای سوخت روزانه چندین بار در پمپ‌های بنزین متوقف شوند. یک روز ۳۰ لیتر و روز دیگر ۱۵ لیتر یک روز با کارت سهمیه و یک روز دیگر بدون کارت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
سید مهدی فرشادان، نماینده مردم سنندج و کردستان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به منبع درآمدی مردم کامیاران نسبت به وضعیت خرید تضمینی گوجه فرنگی انتقاد کرد. از صف‌های طولانی گرفته تا نحوه پرداخت اعتبارات به کشاورزان گندم کار. اگر حضرت عالی و تیم اقتصادی‌تان به بن بست تصمیم گیری رسیده‌اید نباید مملکت را به قهقرا ببرید. نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وزارت نفت گفت: آیا خبر دارید که وزارت نفت میزان سوخت خودروهای مردم کرد را محدود کرده است؟ برخی از مردم برای سوخت روزانه چندین بار در پمپ‌های بنزین متوقف شوند. یک روز ۳۰ لیتر و روز دیگر ۱۵ لیتر یک روز با کارت سهمیه و یک روز دیگر بدون کارت.
ایسناایسنا3 هفته قبل
یک نماینده مردم سنندج و کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به منبع درآمدی مردم کامیاران نسبت به وضعیت خرید تضمینی گوجه فرنگی انتقاد کرد. از صف‌های طولانی گرفته تا نحوه پرداخت اعتبارات به کشاورزان گندم کار. اگر حضرت عالی و تیم اقتصادی‌تان به بن بست تصمیم گیری رسیده‌اید نباید مملکت را به قهقرا ببرید. نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وزارت نفت گفت: آیا خبر دارید که وزارت نفت میزان سوخت خودروهای مردم کرد را محدود کرده است؟ برخی از مردم برای سوخت روزانه چندین بار در پمپ‌های بنزین متوقف شوند. یک روز ۳۰ لیتر و روز دیگر ۱۵ لیتر یک روز با کارت سهمیه و یک روز دیگر بدون کارت.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان نشست کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان صبح امروز در معاونت عمرانی استانداری کرمان با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف در این حوزه برگزار شد. سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان ظرفیت‌ها فراوانی در حوزه گردشگری دارد گفت: همه این اقدامات در جهت توسعه گردشگری استان انجام می‌شود. در این جلسه امینی مشاور طرح و نماینده شرکت رویان با بیان اینکه اقتصاد کرمان فراتر از تقسیمات منطقه‌ای است اظهار داشت: آنچه که ضرورت ایجاد می‌کند تا سند گردشگری استان تهیه و تقویت شود همین امر است. وی با بیان اینکه نظام گردشگری استان کرمان فرصت‌های بسیار زیادی دارد و اصالت خود را حفظ کرده است افزود: می‌توان گفت که استان کرمان در این حوزه از بسیاری استان‌های دیگر اصالت و فرصت بیشتری دارد. مشاور طرح و نماینده شرکت رویان با اشاره به اینکه کرمان در حوزه فضای مجازی ضعیف عمل کرده است گفت: باتوجه به اینکه مناطق گردشگری بکری که استان کرمان دارد اما تولید محتوا بسیار اندک بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، حسن نوروزی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۲ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با علی اصغر مونسان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: کشور ایران با داشتن ۱۵ کشور همسایه در شرایطی قرار گرفته که دولت‌های بسیاری به دنبال ارتباط دوستی و گردشگری با ما هستند لذا با تقویت حوزه میراث فرهنگی می‌توانیم این صنعت را در کشور ارتقاء دهیم. وی در ادامه به طرح سوالاتی از آقای مونسان پرداخت و افزود: براساس اسناد بالادستی چه اقدام عملی در اجرای بند ۲ ماده ۹۸ قانون برنامه ششم مبنی بر مستثنی بودن سند گردشگری از نظام صنفی انجام داده‌اید، همچنین درباره تهیه سند راهبردی گردشگری توضیح دهید. این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: جهت مدیریت یکپارچه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی و اجرای قانون حمایت از استادکاران و هنرمندان توضیح دهید و بگویید تاکنون از خیران ایرانی و غیرایرانی مسلمان برای جذب سرمایه استفاده کرده‌اید یا خیر. وی افزود: آیا برنامه ریزی برای آمایش سرزمینی انجام گرفته و آیا در حوزه انتخاب مدیران سازمان از ظرفیت ایثارگران استفاده کرده‌اید. سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: آیا شما برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به قانون ایثارگران و استفاده از ظرفیت فرزندان آن‌ها اهتمام دارید؟ همچنین توضیح دهید در ۲ سال گذشته چند منطقه نمونه گردشگری ایجاد کردید و آیا نسبت به تهیه سند جامع گردشگری گامی برداشته شده است؟
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از راه‌های مقابله با تحریم و اقتصاد مقاومتی تقویت صنعت توریسم در حوزه‌های گوناگون است، همچنین تقویت این صنعت به مقابله با اقدامات آمریکا کمک می‌کند بنابراین به تبلیغات مناسب و ایجاد خدمات شهری، حل مشکلات داد و ستد و ارزی و حل اینترنت پرسرعت برای کمک به گردشگران نیاز است. وی در ادامه به طرح سوالاتی از آقای مونسان پرداخت و افزود: براساس اسناد بالادستی چه اقدام عملی در اجرای بند ۲ ماده ۹۸ قانون برنامه ششم مبنی بر مستثنی بودن سند گردشگری از نظام صنفی انجام داده‌اید، همچنین درباره تهیه سند راهبردی گردشگری توضیح دهید. این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: جهت مدیریت یکپارچه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی و اجرای قانون حمایت از استادکاران و هنرمندان توضیح دهید و بگویید تاکنون از خیران ایرانی و غیرایرانی مسلمان برای جذب سرمایه استفاده کرده‌اید یا خیر. وی افزود: آیا برنامه ریزی برای آمایش سرزمینی انجام گرفته و آیا در حوزه انتخاب مدیران سازمان از ظرفیت ایثارگران استفاده کرده‌اید. سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: آیا شما برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به قانون ایثارگران و استفاده از ظرفیت فرزندان آن‌ها اهتمام دارید؟ همچنین توضیح دهید در ۲ سال گذشته چند منطقه نمونه گردشگری ایجاد کردید و آیا نسبت به تهیه سند جامع گردشگری گامی برداشته شده است؟ /پایان پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه گزارش وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص اجرای تکالیف برنامه‌های بالادستی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شد. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حسن نوروزی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان بررسی صلاحیت مونسان به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری در مخالفت با وی گفت: تقویت صنعت توریسم از راه‌های مقابله با تحریم و تقویت اقتصاد مقاومتی است. همچنین حل مشکل اینترنت پرسرعت، از دیگر مواردی است که به گردشگری ایران کمک شایانی خواهد کرد. وی اضافه کرد: آقای مونسان توضیح دهد که چقدر تکالیف برنامه‌های بالادستی در خصوص میراث فرهنگی و گردشگری را اجرایی کرده است از جمله هیات امنایی شدن اماکن تاریخی و موزه‌ها؛ مستثنی بودن سند گردشگری از شمول نظام صنفی و ارائه پیوستهای تخصصی برای طرح‌های توسعه ملی، اما آیا این تکالیف اجرایی شده است؟ آیا از ظرفیت خیران در حوزه گردشگری بهره برده‌اید؟ و چه برنامه ریزی برای جذب توریست در حوزه درمانی و کشاورزی داشته‌اید؟ رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با طرح این سوال که چند نفر از ایثارگران در حوزه مدیران سازمان فعلی میراث فرهنگی به کار گرفته‌ شده‌اند یادآور شد: آیا ماده ۴۱ قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران مورد توجه قرار گرفته است؟ آیا قانون به کارگیری فرزندان ایثارگران به جای پدرشان اجرا می‌شود؟ نماینده مردم رباط کریم در مجلس با طرح این سوال که مونسان در دو سال مسئولیت خود در سازمان میراث فرهنگی چند منطقه نمونه گردشگری را طراحی و برنامه ریزی کرده خواستار ارائه توضیحاتی درباره‌ی میزان پیشرفت سند جامع گردشگری شد و این سوال را مطرح کرد که چقدر جلوی تورهای غیر مجاز گرفته شده است؟ انتهای پیام
مهرمهر1 ماه قبل
محرم اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: به دلیل استقبال همشهریان از برنامه‌های مختلف فرهنگی شهرداری خوی و همچنین برای استفاده اوقات فراغت خانواده‌ها در حال انجام مقدمات از جمله تهیه نقشه و انتخاب پیمانکار هستیم. وی ادامه داد: به زودی بزرگترین سالن آمفی تئاتر و سینمای روباز در محل پارک کوهستانی خوی با ظرفیت ۸ الی ۱۰ هزار نفری کلنگ زنی و عملیات اجرایی احداث آنها شروع می‌شود. وی از راه اندازی و احداث سه سالن ورزشی در محلات هدف با مشارکت شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان استان، سپاه و مسکن و شهرسازی خبر داد و اضافه کرد: یکی از این سالن‌ها به بهره برداری رسیده و دو سالن دیگر در حال احداث است. اکبر زاده با اشاره به اینکه با اتمام این سالن‌های ورزشی بیش از ۴۰۸۰ متر مربع به فضاهای ورزشی خوی افزوده می‌شود عنوان کرد: همچنین نوسازی بافت فرسوده در خوی که نزدیک به ۴۰۰ هکتار است از اولویت‌های کاری شهرداری به شمار می‌رود. شهردار خوی به تهیه سند گردشگری اشاره کرد وگفت: با همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری در حال تهیه سند گردشگری خوی هستیم و با تهیه این سند اولویت کاری برای معرفی، تعمیر، بازسازی و محوطه سازی مراکز تاریخی و فرهنگی و مناظر طبیعی خوی آغاز خواهد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
به‌گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نشستی با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ گفت: سند گردشگری کشور آماده شده است، در این سند احکامی آورده شده که پس از تصویب در هیات‌دولت اختیارات سازمان را افزایش می‌دهد، این سند به‌زودی در دولت بررسی می‌شود.» وی با تاکید بر اینکه قانون حمایت از میراث‌فرهنگی یکی از قوانین خوبی بود که مجلس از آن حمایت کرد، افزود: «از دولت مصوبه گرفتیم که تجهیزات وارداتی حوزه گردشگری از پرداخت مالیات معاف باشد. متناسب با بودجه نسبت به سایر وزارتخانه‌ها پیشرفت خوبی داشته‌ایم. بوم‌گردی‌ها در ابتدای دولت حدود ۴۰۰واحد بود و اکنون بیش از ۱۴۰۰ واحد است. تعداد واگذاری‌ها در دوسال گذشته به اندازه کل سنوات پیش از آن بوده است.» مونسان تاکید کرد: «در حوزه صنایع‌دستی نیز رشد خوبی داشته‌ایم. برندینگ صنایع‌دستی را در راس برنامه‌ها قرار دادیم و رقم ۲ میلیارد دلار صادرات را هدف‌گذاری کردیم.»
ایلناایلنا2 ماه قبل
وی با تأکید بر این‌که قانون حمایت از میراث‌فرهنگی یکی از قوانین خوبی بود که مجلس از آن حمایت کرد، افزود: «از دولت مصوبه گرفتیم که تجهیزات وارداتی حوزه گردشگری از پرداخت مالیات معاف باشد. تراز تبادل گردشگر ما با ترکیه منفی بود اما این اختلاف بسیار کاهش یافته است. متناسب با بودجه نسبت به سایر وزارتخانه‌ها پیشرفت خوبی داشتیم. بوم‌گردی‌ها ابتدای دولت حدود ۴۰۰ واحد بود و اکنون بیش از ۱۴۰۰ واحد است. در بحث تفاهم‌نامه‌ها با دستگاه‌های مختلف اقدامات خوبی داشتیم تا موانع را در موضوعات میان‌بخشی برطرف کنیم.» مونسان تأکید کرد: «در حوزه صنایع‌دستی نیز رشد خوبی داشتیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
در کنار آن تجهیزات وارداتی حوزه گردشگری از پرداخت مالیات معاف شد و روادیدها با همکاری وزارت خارجه در دولت پیگیری شد که عمان و چین اولین کشورهای این طرح بودند. معاون رئیس‌جمهور افزود: این اتفاقات در حالی است که امریکا ایران‌هراسی را در جهان تبلیغ می‌کند. معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: بنا بر آمار وزارت کار ۲۰۳ هزار شغل ایجاد کردیم؛ متناسب با بودجه نسبت به سایر وزارتخانه‌ها پیشرفت خوبی داشتیم. وی گفت: در بحث تفاهمنامه‌ها با دستگاه‌های مختلف اقدامات خوبی داشتیم تا موانع را در موضوعات میان‌بخشی برطرف کنیم. برندینگ صنایع‌دستی را در رأس برنامه‌ها قرار دادیم و رقم ۲ میلیارد دلار صادرات را هدف‌گذاری کردیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
در کنار آن تجهیزات وارداتی حوزه گردشگری از پرداخت مالیات معاف شد و روادیدها با همکاری وزارت خارجه در دولت پیگیری شد که عمان و چین اولین کشورهای این طرح بودند. رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: در سال ۹۷، شاهد ورود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی به کشور بودیم که رشد بیش از ۵۰ درصدی نسبت به سال ۹۶ دارد. معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: بنا بر آمار وزارت کار ۲۰۳ هزار شغل ایجاد کردیم؛ متناسب با بودجه نسبت به سایر وزارتخانه‌ها پیشرفت خوبی داشتیم. وی گفت: در بحث تفاهمنامه‌ها با دستگاه‌های مختلف اقدامات خوبی داشتیم تا موانع را در موضوعات میان‌بخشی برطرف کنیم. مونسان تأکید کرد: در حوزه صنایع‌دستی نیز رشد خوبی داشتیم.
مهرمهر2 ماه قبل
به‌گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نشستی با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ گفت: سند گردشگری کشور آماده شده است، در این سند احکامی آورده شده که پس از تصویب در هیئت دولت اختیارات سازمان را افزایش می‌دهد، این سند به‌زودی در دولت بررسی می‌شود.» وی با تأکید بر این‌که قانون حمایت از میراث‌فرهنگی یکی از قوانین خوبی بود که مجلس از آن حمایت کرد، افزود: «از دولت مصوبه گرفتیم که تجهیزات وارداتی حوزه گردشگری از پرداخت مالیات معاف باشد. متناسب با بودجه نسبت به سایر وزارتخانه‌ها پیشرفت خوبی داشتیم. بوم‌گردی‌ها در ابتدای دولت حدود ۴۰۰ واحد بود و اکنون بیش از ۱۴۰۰ واحد است. تعداد واگذاری‌ها در دوسال گذشته به اندازه کل سنوات پیش از آن بوده است.» مونسان تأکید کرد: «در حوزه صنایع‌دستی نیز رشد خوبی داشتیم. برندینگ صنایع‌دستی را در رأس برنامه‌ها قرار دادیم و رقم ۲میلیارد دلار صادرات را هدف‌گذاری کردیم.»
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور در مجلس شورای اسلامی در نشستی با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ شرکت کرد. مونسان با اعلام این خبر که سند گردشگری کشور آماده شده است، گفت: در این سند احکامی آورده شده که پس از تصویب در هیئت دولت اختیارات سازمان را افزایش می‌دهد، این سند به‌زودی در دولت بررسی می‌شود. رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: در سال ۹۷، شاهد ورود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی به کشور بودیم که رشد بیش از ۵۰ درصدی نسبت به سال ۹۶ دارد. مونسان تأکید کرد: در حوزه صنایع‌دستی نیز رشد خوبی داشتیم. رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه دیپلماسی فرهنگی انجام داده‌ایم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
محمدجواد فدائی استاندار کرمان هم با انتقاد از روند تدوین سند گردشگری استان کرمان گفت: اتاق بازرگانی قرار بوده طرح جامع گردشگری استان را با مشاور خارجی تهیه کند که بعدها گفتند با مشاور داخلی این کار در حال انجام است و در حال حاضر نتیجه این کار را نمی‌دانیم. وی با بیان اینکه طرح جامع گردشگری استان قرار است تا دیماه سال ۹۸ تهیه شود افزود: تاکنون هیچ اتفاقی نیافتاده است. فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان نیز با اشاره به اینکه کرمان یک استان پرظرفیتی است که در برخی از حوزه‌ها از جمله گردشگری و میراث‌ فرهنگی مغفول مانده است اظهار داشت: حق این استان نیست که در ایام حضور مسافر تنها حدود ۳۵ درصد هتل‌های استان پر شود. سند جامع راهبردی توسعه گردشگری استان کرمان تدوین می‌شودسیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان در زمینه ضرورت تدوین سند گردشگری استان کرمان اظهار داشت: برنامه ششم تکالیف زیادی بر عهده سازمان میراث فرهنگی گذاشته که براساس بند الف ماده ۱۰۰ میراث فرهنگی برای تهیه سند جامع راهبردی توسعه گردشگری موظف کرده است. وی با اشاره به اهداف تدوین این سند گفت: تعیین تکلیف وضعیت گردشگری است که مشخص می‌کند در انتهای زمان این سند گردشگری کشور و استان در چه جایی قرار بگیرد.
ایمناایمنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، کارگاه زندگی در سفر «زندگی در سفر، اولین کارگاه سفر و گردشگری» با شعار "چگونه ارزان و حرفه‌ای سفر کنیم عصر روز پنجشنبه _ نهم مرداماه_ در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد. رئیس اداره گردشگری شهرداری اصفهان در این نشست گفت: به تمام شهرداری‌های کلانشهرهای ایران از جمله اصفهان ابلاغی مبنی بر وجود اداره گردشگری شده است. این کارها بر اساس سند گردشگری اصفهان در افق ۱۴۰۴ انجام می‌شود که اداره گردشگری شهرداری اصفهان موظف به پیشبرد اهداف با نگاه به آن است. وی در پایان افزود: تمام تلاش‌ها برای توسعه گردشگری نیاز به همراهی مردم و تمام ذی نفعان است. منافی در ادامه با اشاره به هزینه‌های سفر تاکید کرد: هزینه سفر به سه بخش عمده جابجایی، اقامت و خوراک تقسیم می‌شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرعامل دهکده تفریحی توریستی گنجنامه اعلام کرد: تله کابین گنجنامه در حال حاضر با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کند و پروژه نهایتا تا شهریورماه سرپا است. ترابیان افزود: تله کابین گنجنامه نیز در حال حاضر با ۳۰ درصد ظرفیت و با مسئولیت حقوقی بالا کار می‌کند و در حال ضرردهی بوده و از پس اقساط بانک برنمی آییم و پروژه نهایتا تا شهریورماه سرپا است. مگر ما چقدر توان‌داریم؟ تله کابین رامسر نصف ما هزینه کرد اما ۵ برابر ما درآمدزایی دارد. ساماندهی ورودی شهر از سمت جورقان و راه اندازی ایستگاه اطلاع رسانی برای گردشگران در ورودی‌های شهر از دیگر درخواستهای مدیرعامل دهکده گنجنامه بود که در جمع خبرنگاران مطرح شد. وی ادامه داد: آلارمهای معرفی همدان را سال گذشته با برگزاری رویدادهای بین المللی داشتیم و امسال هم داریم به طوریکه در جلسه‌ای با اعضای شورای شهر کاشان، درخواست خواهرخواندگی مطرح شد.
مهرمهر2 ماه قبل
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بافت با اشاره به اینکه باعث گردشگری برای بافت درآمدزایی داشته باشد، افزود: مناطق گردشگری شهرستان بافت سر و سامان داده شده و عوارض در مناطق گردشگری از گردشگران گرفته شود. افشار با بیان اینکه ظرفیت صنایع دستی در شهرستان مورد غفلت واقع شده است، بیان کرد: مدیری خوب است که در اداره‌اش تحول ایجاد کند. وی با اشاره به اینکه اوایل شهریور ماه جشنواره گردو در شهرستان بافت برگزار می‌شود، افزود: باید کارگروه تشکیل شود تا سند گردشگری چهار فصل شهرستان را تدوین کند. معاون سیاسی امنیتی فرماندار بافت عنوان کرد: همایش غارشناسی در بافت با توجه به وجود چندین غار در این شهرستان برگزار شود. محمد صادقی رئیس اداره عشایری شهرستان بافت در ادامه این جلسه گفت: مشکل راه منطقه گردشگری بندر گوغر حل شده است ولی متأسفانه موضوع سرویس بهداشتی و زباله‌های آن بلاتکلیف است.
مهرمهر2 ماه قبل
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان گفت: رونق گردشگری، توزیع سفرها در کل استان، امنیت گردشگری و … از جمله وظایف این ستاد است. آیت‌اللهی موسوی عنوان کرد: بهتر است اطلاع‌رسانی در خصوص وضعیت گردشگری استان کرمان در داخل و خارج از کشور انجام شود. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان تصریح کرد: لازم است تا در سند گردشگری برنامه ششم توسعه بازنگری کرد و یک سند گردشگری جدید تدوین شود لذا از ظرفیت رسانه‌ها در این رابطه در راستای معرفی استان کرمان می‌توان بهره برد. آیت‌اللهی موسوی بیان داشت: باید کمیته هماهنگی و تسهیل سرمایه‌گذاری گردشگری در استان تشکیل شود و همه کمیته‌ها و ستادهای گردشگری استان فعال باشند. وی گفت: پیگیری‌های لازم در ارتباط با برقراری پرواز «کرمان- استانبول» در حال انجام است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدمصطفی آیت‌الهی‌موسوی صبح امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفر ویژه تابستان استان کرمان با اشاره به اهداف تشکیل ستاد اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای آینده سفرها و کارهای گردشگری در حوزه استان کرمان، رونق گردشگری و توزیع سفرها در تمام نقاط استان از جمله اهداف این ستاد است. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه قریب ۱۴۰ نیرو در امکان گردشگری کرمان برای راهنمایی مسافران مستقر شده‌اند افزود: لازم است که اطلاع‌رسانی مناسبی از نقاط گردشگری کرمان در سطح استان و حتی خارج استان ارائه شود. وی با اشاره به اهمیت حضور پررنگ کرمان در نمایشگاه‌های بین‌المللی یادآور شد: در سال گذشته کلیپی از جاذبه‌های گردشگری استان کرمان در نمایشگاه مالزی پخش شده که بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت. آیت‌الهی‌موسوی با بیان اینکه سند گردشگری برنامه ششم توسعه باید مورد بازبینی قرار گیرد زیرا متناسب با استان کرمان نیست افزود: نقش رسانه در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان بسیار مهم است. وی با تاکید بر اینکه اقدامات ما باید در قالب برنامه‌های بلندمدت انجام شود گفت: حمل و نقل ریلی در استان کرمان باید ارتقا یابد تا صنعت گردشگری در کرمان بهبود پیدا کند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
به گزارش ایسنا، مصطفی آیت‌الهی‌موسوی صبح امروز ۶ مردادماه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر ویژه تابستان، با تشریح شرح وظایف ستاد سفر، گفت: در این ستاد برنامه‌ریزی برای آینده سفرها و کارهای گردشگری در حوزه استان کرمان انجام می‌شود. وی از تشکیل ماهانه این ستاد در استان خبر داد و بیان کرد: رونق گردشگری؛ توزیع سفرها در کل استان، نظارت بر اماکن، امنیت گردشگری، کنترل ترافیک و … از جمله خدمات و وظایف این ستاد است. وی بر لزوم تدوین سند گردشگری جدید و بازنگری در سند گردشگری برنامه ششم توسعه تاکید کرد و ادامه داد: از ظرفیت رسانه‌ها نیز باید در شناساندن استان کرمان استفاده کرد. وی بر لزوم تشکیل کمیته هماهنگی و تسهیل سرمایه‌گذاری گردشگری در استان تاکید کرد و افزود: بایستی همه کمیته‌ها و ستادهای گردشکری در شهرستان‌های استان فعال باشند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با بیان این مطلب که پیگیری‌های لازم برای برقراری پرواز «کرمان – استانبول» در حال انجام است تصریح کرد: برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی باید همه ارگان‌های دولتی و خصوصی پای کار آمده و مشارکت لازم را داشته باشند.. انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان داشت: گلستان تنها استان ساحلی است که امکان شنا در سواحل آن فراهم نیست. این در حالی است که ساحل گمیشان با آب شفاف و زلال شرایط خوبی را برای فراهم کردن بسترهای گردشگری دارد. کریمی به بندرخصوصی خواجه نفس هم اشاره کرد و درباره آن گفت: مجوز این بندر صادر شده و طبق گفته مسئولان تا ۱۸ ماه آینده احداث خواهد شد. همزمان با این اتفاق ما نیز به دنبال تهیه سند گردشگری دریایی استان گلستان هستیم تا بتوانیم بلافاصله اقدامات لازم را انجام دهیم. وی به راه‌اندازی قطار گردشگری خلیج فارس- خزر خبر داد و افزود: در این باره رایزنی‌هایی صورت گرفته و قرار است قطار گردشگری از هرمزگان تا گرگان راه‌اندازی شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
رییس کار گروه تخصصی گردشگری اتاق فکر توسعه مازندران گفت: مازندران سیاست خاصی در حوزه گردشگری نداشته و تمامی برنامه‌ها کاملا خود جوش است، سیاست گردشگری مبتنی بر فضای طبیعی و فاصله نزدیکی با پایتخت است که گردشگر به سمت این استان می‌آید. مهدی رمضان زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سیاست گردشگری در مازندران از سوی نهادهای متولی به خوبی کار نشده است و فعالیت صورت گرفته نیز به صورت مقطعی بوده است، اظهار کرد: متاسفانه سیاست‌های گردشگری در استان‌هایی چون اصفهان، یزد، مازندران، کرمان و غیره دقیقا مانند یک الگو در قالب یک آیین نامه اجرا می‌شود. وی تصریح کرد: مازندران سیاست خاصی در حوزه گردشگری نداشته و تمامی برنامه‌ها کاملا خود جوش است، سیاست گردشگری مبتنی بر فضای طبیعی و فاصله نزدیکی با پایتخت است که گردشگر به سمت این استان می‌آید. مدیر گروه جهانگردی دانشگاه مازندران افزود: اگر جامعه گردشگری استان یا حتی سیاست‌های مازندران در زمینه گردشگری مکتوب شود می‌توان ادعا کرد که در کمی از زمینه مثلا در بحث عدالت جلوی آسیب‌ها گرفته می‌شود. رییس کار گروه تخصصی گردشگری اتاق فکر توسعه مازندران گفت: ما به لحاظ مقوله اندیشه ایدر گردشگری مازندران کار نکردیم اگر سیاستی مانند سند آمایش استان که نوشته شد مهم است که ببینیم سند گردشگری چگونه نوشته شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ماه قبل
پیام مازند - رییس کار گروه تخصصی گردشگری اتاق فکر توسعه مازندران گفت: مازندران سیاست خاصی در حوزه گردشگری نداشته و تمامی برنامه‌ها کاملا خود جوش است، سیاست گردشگری مبتنی بر فضای طبیعی و فاصله نزدیکی با پایتخت است که گردشگر به سمت این استان می‌آید. مهدی رمضان زاده در گفت‌وگو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه سیاست گردشگری در مازندران از سوی نهادهای متولی به خوبی کار نشده است و فعالیت صورت گرفته نیز به صورت مقطعی بوده است، اظهار کرد: متاسفانه سیاست‌های گردشگری در استان‌هایی چون اصفهان، یزد، مازندران، کرمان و غیره دقیقا مانند یک الگو در قالب یک آیین نامه اجرا می‌شود. وی تصریح کرد: مازندران سیاست خاصی در حوزه گردشگری نداشته و تمامی برنامه‌ها کاملا خود جوش است، سیاست گردشگری مبتنی بر فضای طبیعی و فاصله نزدیکی با پایتخت است که گردشگر به سمت این استان می‌آید. مدیر گروه جهانگردی دانشگاه مازندران افزود: اگر جامعه گردشگری استان یا حتی سیاست‌های مازندران در زمینه گردشگری مکتوب شود می‌توان ادعا کرد که در کمی از زمینه مثلا در بحث عدالت جلوی آسیب‌ها گرفته می‌شود. رییس کار گروه تخصصی گردشگری اتاق فکر توسعه مازندران گفت: ما به لحاظ مقوله اندیشه‌ای در گردشگری مازندران کار نکردیم اگر سیاستی مانند سند آمایش استان که نوشته شد مهم است که ببینیم سند گردشگری چگونه نوشته شده است.
ایلناایلنا3 ماه قبل
معاون گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در سال ۱۳۹۹، گفت: سیستان و بلوچستان پایتخت گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در سال ۱۴۰۰ شده است. میرحسینی یادآور شد: بنابراین با انتخاب سال ۱۴۰۰ برای معرفی سیستان و بلوچستان به عنوان پایتخت کشورهای حاشیه اقیانوس هند درصدد توسعه گردشگری در این منطقه برآمده‌ایم. میرحسینی همچنین از برگزاری اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در سال ۱۳۹۹ به میزبانی ایران خبر داد و گفت: احتمالا این اجلاس در چابهار و زاهدان برگزار خواهد شد. او با اشاره به اینکه سند گردشگری استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۹۴ آماده و در نهایت در سال ۱۳۹۶ تبدیل به مقصد گردشگری ایران شد، گفت: ساخت زیرساخت‌های گردشگری در سیستان و بلوچستان آغاز و ۶ مسیر گردشگری برای استان تعریف شد. تولید رفتار مسئولانه، حفظ ارزش‌های بومی، تولید سرمایه اجتماعی، مشارکت فعال مردم را در حوزه گردشگری شاهد هستیم که منجر به توسعه پایدار گردشگری شده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی، تولید در روستاهای استان بوشهر رونق می‌یابدمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نیز سیاست دولت تدبیر و امید را ایجاد اشتغال و تقویت کارآفرینی دانست و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده و هماهنگی‌های بین دستگاهی بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی، تولید در روستاهای استان بوشهر رونق می‌یابد. حمیدرضا پناه با بیان اینکه اقدامات مهم و موثری در ایجاد اشتغال روستایی انجام شده است افزود: وام‌های اشتغال روستایی بر اساس اعتبارات مصوب پرداخت می‌شود که سود این تسهیلات کمتر از شش درصد است. وی از پرداخت ۹۷ درصد تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی استان بوشهر در سال قبل خبر داد و بیان کرد: ۲۱۶ میلیارد تومان سال قبل سهم اعتبارات اشتغال روستایی استان بوشهر بود که ۹۷ درصد این تسهیلات به متقاضیان اشتغال در روستاهای استان بوشهر پرداخت شد. اشتغال بیش از ۴ هزار نفر در روستاهای استان بوشهر فراهم شدمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به فراهم شدن اشتغال بیش از ۴ هزار نفر در روستاهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۷۶ طرح اشتغال روستایی مورد بررسی قرار گرفت و زمینه اشتغال ۴ هزار و ۴۰۰ روستایی فراهم شد. وی از تدوین سند گردشگری روستایی در استان بوشهر خبر داد و گفت: بر اساس سند گردشگری روستایی و طرح توریسم بوشهر ۲۰۲۲ در راستای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران زیرساخت‌های این حوزه در روستاهای استان بوشهر تکمیل می‌شود.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، مهدی شهسواری شامگاه دوشنبه در هفتمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان افزود: با توجه به زلزله زیان بار سال ۸۲ در شهرستان بم که تخریب ۹۰ درصدی ارگ بم را به همراه داشت روند گردشگری این شهرستان با مشکل مواجه شد، افزود: در خصوص استفاده از ظرفیت‌های دیگر گردشگری در این شهرستان طرح تدوین سند گردشگری شهرستان بم به زودی در کمیسیون گردشگری استان کرمان با هدف ساماندهی باغ‌های اطراف ارگ مطرح خواهد شد. وی گفت: در طرح پیشنهادی به کمیسیون گردشگری، باغ‌های اطراف ارگ ظرفیتی ویژه برای حضور گردشگران هستند که با حفظ کاربری تبدیل به خانه‌های بوم گردی خواهند شد. فرماندار بم مجموع اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را بیش از ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: برای تملک هشت و نیم هکتار باغ‌های اطراف ارگ در فاز اول، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. در ادامه سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان دلیل تخریب و ساخت و سازهای غیرمجاز خانه باغ‌های اطراف ارگ قدیم بم را کمبود آب دانست و گفت: بازدید از ارگ بم و باغ‌های اطراف آن توسط معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون میراث فرهنگی انجام شده است و طرح پیشنهادی بدون هرگونه تغییر کاربری موافقت شده است. فرماندار بم همچنین از پیشرفت ۳۰ درصدی بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی بم اشاره کرد و گفت: برای ادامه و پیشرفت این پروژه اعتبار بیشتری باید تخصیص یابد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

بوشهر
گردشگری