سواحل دریای خزر

سواحل دریای خزر

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: امروز تخریب تعدادی از ورودی‌های مسدود شده به سواحل در فرح‌آباد ساری انجام شد، این مسیرها با حضور مشاور وزیر کشور و فرماندار ساری تخریب شده است. در استان مازندران و در سواحل دریای خزر نیز تصاحب کم نبوده است، با تصاحب سواحل توسط ارگان‌ها راه دسترسی مردم به دریا در بیشتر قسمت‌های ساحل مسدود شده است. تصاحب سواحل دریای مازندران تا حدی بود که در سال‌های اخیر نهادهای خصوصی در غرب مازندران بدون ضابطه و سند سواحل را در انحصار خود درآوردند. اخیرا اما دغدغه برای آزادسازی سواحل بیشتر و از سر گرفته شد چراکه این خواسته مردم مازندران برای آزادشدن سواحل دریای مازندران بود. در ادامه برای آزادسازی سواحل و فرصت یک‌ماهه به ادارات دولتی و نهادها داده شد و به استانداران استان‌های شمالی دستور آزادسازی سواحل را دادند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
جانشین معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از آسیب دیدن چهار هزار و ۲۵۱ مسافر تابستانی در سواحل دریایی سه استان گلستان، گیلان و مازندران خبر داد. جانشین معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد: در اجرا و برگزاری این سلسله عملیات امداد و نجات در طرح ساحلی دریای خزر ۵۶ نفر از نجات یافتگان از مخاطرات دریای خزر از سوی امدادگران حاضر در پست‌های امداد و نجات به منظور دریافت خدمات تکمیلی درمانی به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام شدند. سجادی توضیح داد: همچنین در مدت یادشده چهار هزار و ۱۹۵ نفر از مسافران تابستانی سواحل خزر در سه استان گلستان، گیلان و مازندران از خدمات درمان سرپایی ارائه شده از سوی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در سواحل دریای خزر بهره مند شدند. طرح امداد و نجات تابستانه سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مدت ۹۴ روز و با استقرار پست‌های موقت امداد و نجات علاوه بر استفاده از توان عملیاتی تمام پایگاه‌های ثابت و فعال هلال احمر در محورهای مواصلاتی استان‌های کشور در حال برگزاری است. در اجرای و برگزاری این طرح ملی امداد و نجات ۵۵۹ پایگاه ثابت و ۷۲۹ پست‌های موقت مراکز استان‌ها، شعب، پست، آنست و امداد هوایی فعالیت دارند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری- عملیات اجرایی تخریب سازه‌های واقع درحریم ۶۰ متری دریای خزر روز شنبه با حضور مشاور وزیر کشور در دو کیلومتر از سواحل فرح‌آباد ساری آغاز شد. تعیین ضرب‌الاجل برای آزادسازی حریم ۶۰ متری دریای خزر ابتدا خرداد ماه سال جاری توسط وزیر کشور صورت گرفت. عزم جدی استانداران و فرمانداران شمالی در آزاد سازی سواحل ستودنی استمشاور وزیر کشور در محل آزاد سازی سواحل فرح آباد ساری به خبرنگاران گفت که همه اعضای دولت برای تعیین تکلیف سواحل دریای خزر در استان‌های شمالی با جدیت پیگیر گزارش‌های همکاران در فرمانداریها و استانداری‌ها هستند. وی با بیان اینکه فرمانداران شهرستان‌های دارای ساحل با هماهنگی دستگاه قضایی حکم تخریب سازه‌های داخل حریم ۶۰ متری را یک به یک در حال گرفتن هستند، ادامه داد: امروز با هماهنگی فرمانداری ساری با دستور دستگاه قضایی، تخریب سازه‌ها در طول ۲کیلومتر از ساحل دریای خزر آغاز شده است. خدمتگزار گفت: هدف این است تا آحاد مردم از حریم ۶۰ متری سواحل دریای خزر بدون محدودیت و مشکل استفاده کنند و سازگارهای لازم برای اجرا این طرح دیده شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری- هشدارها برای آغاز فرایند آزادسازی حریم ۶۰ متری سواحل باقی مانده دریای مازندران سرانجام به مرحله شمارش معکوس رسیده است و بازدیدهای میدانی فشرده مسئولان استان هم نشان می‌دهد که این بار سماجت کنندگان با حمایت دستگاه قضایی باید هزینه سماجت خود را در آزاد نکردن حریم دریا بپردازند. از دستور وزیر کشور تا التیماتوم استاندارتعیین ضرب الاجل برای آزادسازی حریم ۶۰ متری دریای خزر ابتدا خرداد ماه سال جاری توسط وزیر کشور صورت گرفت. حسینی عالمی هشدار داد: دستگاه قضائی استان مازندران مطابق با این دستور رئیس قوه قضائیه با قوت با متخلفان برخورد می‌کند و مهلت یک ماهه پیش بینی شده نیز باید مد نظر دستگاه‌ها باشد. رازجویان گفت: عملیات اجرایی آزادسازی حریم ۶۰ متری ساحل این منطقه همچون دیگر نقاط استان با دستور و تاکید استاندار روند مطلوبی دارد. ‎وی افزود: جلسات آزادسازی سواحل دریای خزر در فرمانداری‌ها به صورت مرتب در حال برگزاری و نتایج آن به شخص استاندار گزارش می‌شود.
کجاروکجارو2 روز قبل
در این کشور می‌توانید تفریحات نابی را تجربه کنید که در هیچ کجای دنیا نمی‌توان لنگه‌اش را پیدا کرد. در این کشور می‌توانید تفریحات متنوعی را تجربه کنید و شاید برای انجام همه آن‌ها باید ماه‌ها وقت بگذارید. جایزه بزرگ جمهوری آذربایجان نیز مثل سنگاپور و موناکو، رقابت خیابانی است و دور شهر باکو سریع‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. این پارک ملی دو ساعت با ماشین از دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان، یعنی گنجه فاصله دارد. سری به ارتفاعات جمهوری آذربایجان بزنیددر جمهوری آذربایجان دو پیست اسکی زمستانی کوچک اما در حال توسعه وجود دارد که در ۵ یا ۶ سال گذشته افتتاح شده‌انددر جمهوری آذربایجان دو پیست اسکی زمستانی کوچک اما در حال توسعه وجود دارد که در ۵ یا ۶ سال گذشته افتتاح شده‌اند و در آن‌ها می‌توانید اسکی هیجان‌انگیز در کوه‌های قفقاز را تجربه کنید.
رکنارکنا3 روز قبل
در سال‌های گذشته شاهد وجود ملخ‌ها بودیم اما ورود موج ملخ‌ها که برای همه مردم به عینه قابل مشاهده است نگرانی‌های بسیاری به همراه دارد. حضور ملخ‌ها در مزارع گندم و جو موضوعی است که معمولا شاهد آن هستیم اما درحال حاضر شنیده شده که پای ملخ‌ها به دریا رسیده و ساحل دریا مهمان موج انبوهی از ملخ‌های زنده و مرده است. همایون خوشروان افزود: یکی از مسائل هجوم ملخ‌ها پس از وقوع سیلاب‌های وسیع در کشور بوده که بیشتر مناطق جنوبی کشور را تحت تاثیر قرار داده به‌طوری‌که تاثیرات آن را روی اراضی کشاورزی نمی‌توان نادیده گرفت. خوشروان یادآور شد: برای نخستین بار است که ملخ‌ها به سواحل دریای خزر هجوم آوردند که باید شناسایی شوند و در این زمینه اگر مطالعه صورت گیرد قابل ردیابی است. امیدواریم تا قبل از اینکه شاهد مخاطرات جدی برای دریا و ساحل‌نشینان نباشیم شاهد بروز مشکلی در زمینه هجوم ملخ‌ها در مناطق ساحلی استان نباشیم.

دمای بالای ۴۰ درجه برای نیمی از کشور

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
امیر سرکرده در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، افزود: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از امروز (۲۶ تیر) تا شنبه (۲۹ تیر) همچنان الگوی گرم تابستان در سطح کشور حاکم خواهد بود. این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ تیر) غرب و مرکز خلیج فارس طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود. دمای پایتخت در این روز در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۳۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. پس فردا (۲۸ تیر) آسمان تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۴۱ و ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز5 روز قبل
سلامت نیوز: کارشناس سازمان هواشناسی از خنک‌تر شدن هوای تهران در روز‌های ابتدایی هفته آتی خبر داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوای کشور، گفت: روز گذشته (سه شنبه ۲۵ تیرماه) دمای بیشینه در قم با رسیدن به ۴۶٫۵ درجه رکورد زد البته اهواز ۴۷ درجه شده، اما چون در این شهر سابقه چنین گرمایی وجود داشته عجیب نیست. نقشینه با تاکید بر اینکه سواحل دریای خزر هم امروز بارش باران را شاهد خواهد بود، تصریح کرد: فردا بارش‌های سواحل شمال خفیف و پراکنده‌تر خواهند شد. وی ادامه داد: برای تهران پیش بینی می‌کنیم که امروز نیز مانند روز گذشته بیشینه دما ۴۲، رباط کریم و ورامین ۴۴ درجه شود البته این رویه در تهران در روز‌های ۵ شنبه و جمعه ادامه دارد. کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: دمای تهران در روز شنبه ۴۱ درجه، یک شنبه ۴۰ و دوشنبه به ۳۹ درجه خواهد رسید به این ترتیب هوا به سمت خنک شدن می‌رود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
خبرگزاری میزان- کاغذ دیر برسد" برخی کتب درسی مهر به دست دانش‌آموزان نمی‌رسد، «پراید» و «پژو» در صدر شماره‌گذاری خودروها، ماجرای معاینه فنی ۱۵۰ هزار تومانی در تهران، پرداخت ماهانه۲۰۰ میلیارد تومان مستمری بهزیستی و … گزیده‌ای از اخبار بسته اجتماعی امروز است. • «پراید» و «پژو» در صدر شماره‌گذاری خودرو‌هارییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از کاهش ۵۶ درصدی شماره‌گذاری خودرو‌های نوشماره و ۷۵ درصدی اسقاط خودرو‌ها در سالجاری خبر داد. • ماجرای معاینه فنی ۱۵۰ هزار تومانی در تهرانمدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران با اشاره به گلایه‌مندی برخی شهروندان در مورد یکی از مراکز معاینه فنی گفت: در صورت مشاهده تخلف با مراکز بدون هیچ ملاحظه‌ای برخورد می‌شود. • پرداخت ماهانه۲۰۰ میلیاردتومان مستمری بهزیستیرئیس سازمان بهزیستی: ماهانه ۲۰۰ میلیارد تومان به یک میلیون و ۸۰ هزار خانوار مستمری بگیر زیرپوشش این سازمان پرداخت می‌شود. • تخصیص یارانه درمان به معتادانمعاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی از تخصیص یارانه درمان برای درمان معتادان در مراکز اقامتی و سرپایی خبر داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
• کسب رتبه ۹ در ثبت میراث فرهنگیمعاون میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران در زمینه ثبت آثار جهانی میراث فرهنگی رتبه ۹ جهان را دارد. ایران و آمریکا در زمینه ثبت آثار جهانی میراث فرهنگی مشترکا رتبه ۹ جهان را دارند. معاون میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی درباره روند ارسال پرونده به یونسکو گفت: چهار اقدام روی پرونده‌ها صورت می‌گیرد اول فاقد ارزش و دوم اصلاحات اساسی روی پرونده صورت می‌گیرد. • کیفیت آب تهران عالی استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: کیفیت آب تهران عالی است و مشکلی ندارد و نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است. به گزارش برنا، محمدرضا بختیاری خاطرنشان کرد: طی ۱۰ سال گذشته، کیفیت آب شرب شمال تهران خوب و در جنوب کم بود.

دیروز دمای بالای ۴۰ درجه در یک سوم استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
وی گفت: امروز بارش‌های خفیف و پراکنده در شمال غرب کشور در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات خراسان شمالی و البرز مرکزی و شمال تهران و سمنان پیش بینی می‌شود. سرکرده افزود: بارش‌های خفیف‌تر در نواحی جنوبی استان سیستان و بلوچستان و کرمان، شرق هرمزگان و جنوب فارس هم رخ خواهد داد. وی از وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در نوار شرقی کشور به ویژه در شمال سیستان و بلوچستاناز جمله زابل، زهک و هیرمند و جنوب خراسان جنوبی در شهرستان سربیشه خبر داد و گفت: وزش باد موجب خیزش گرد و خاک و کاهش قدرت دید خواهد شد و همین شرایط را در ۳ روز آینده در جنوب استان تهران و سمنان، شمال استان اصفهان و قم خواهیم داشت. وی افزود: آب‌های دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود. سرکرده گفت: پیش بینی می‌کنیم امروز دمای تهران در گرم‌ترین زمان به ۴۱ درجه سانتیگراد برسد و از سالمندان و کودکان درخواست می‌شود از تردد غیرضروری به ویژه در ساعات اوج گرما پرهیز کنند.
برنابرنا1 هفته قبل
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور خبر داد و گفت دمای تهران فردا (۲۵ تیرماه) به ۴۲ درجه سانتیگراد می‌رسد. وظیفه با بیان اینکه در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (۲۶، ۲۷ و ۲۸ تیر) در غالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، گفت: از امروز (۲۴ تیر) تا پایان هفته روند استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور و افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر خواهیم داشت. به گفته وظیفه امروز (۲۴ تیر) مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که دمای تهران فردا در گرم‌ترین زمان به ۴۲ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۳۱ درجه سانتیگراد برسد. همچنین دمای تهران در روز چهارشنبه (۲۶ تیر) ۴۲ و ۲۹ درجه سانتیگراد خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، احیای جنگل‌های زاگرس ۱۰۰ سال طول می‌کشد، ۲۵ میلیارد تومان برای توسعه گردشگری در ۲۸۰ روستا اختصاص یافت، جذب مشارکت‌های مردمی در بهزیستی ری ۳۰ درصد افزایش یافت، ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن به سیلزدگان لرستانی پرداخت شد و … گزیده‌ای از اخبار بسته اجتماعی امروز است که در ادامه می‌خوانید. • احیای جنگل‌های زاگرس ۱۰۰ سال طول می‌کشدبه گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست احیای جنگل‌های زاگرس بیش از ۱۰۰ سال طول می‌کشد و با اجرای طرح‌های ۵ ساله و ۱۰ ساله احیای آن امکان‌پذیر نیست. به گزارش ایلنا، عیسی کلانتری افزود: سالیانه ۵۰ الی ۶۰ هزار هکتار از جنگل‌های بلوط در زاگرس خشک می‌شوند. • ۲۵ میلیارد تومان برای توسعه گردشگری در ۲۸۰ روستا اختصاص یافتمعاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری در ۲۸۰ روستای هدف، با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان محقق شده است. • ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن به سیلزدگان لرستانی پرداخت شدرئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیلزده لرستان گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بازسازی به مردم سیلزده استان پرداخت شده است.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید موقتی در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: طی امروز (۲۳ تیر) برای سواحل دریای خزر، شرق اردبیل و غرب خراسان شمالی کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما انتظار می‌رود. وی ادامه داد: طی فردا و پس فردا (۲۴ و ۲۵ تیر) علاوه بر این نواحی در بعد ازظهر برای ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. به گفته وظیفه در این مدت برای بخش‌هایی از مرکز کشور در استان‌های سمنان، شمال اصفهان، یزد، کرمان، قم، جنوب تهران، مرکزی و در بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب کشور در بعد ازظهر وزش باد شدید موقت، گاهی خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود. وی با بیان این که طی سه روز آینده مرکز و شرق خلیج فارس و دریای عمان مواج است، اظهار کرد: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ تیر) دریای خزر مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود. وظیفه در ادامه گفت: امروز نیز برای سواحل دریای خزر، شرق اردبیل و غرب خراسان شمالی کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما و از روز سه‌شنبه (۲۵ تیر) برای همین نواحی روند افزایش دما انتظار می‌رود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد امروز یکشنبه ۲۳ تیر ماه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در مناطقی از جنوب شرق و دامنه‌های جنوبی زاگرس رشد ابر همرفتی، رگبارورعدوبرق و وزش بادشدید موقت پیش‌بینی می‌شود. در سواحل دریای خزر و مناطق شمالی شمال غرب کشور نیز بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد؛ بر این اساس وضع هوای استانهای تحت تاثیر به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود: امروز یکشنبه ۲۳ تیر: بارش باران گاهی رعدوبرق در شرق اردبیل و برخی مناطق مازندران، گلستان و غرب خراسان شمالی؛ رشد ابر همرفتی، رگبارورعدوبرق و وزش بادشدید موقت برای جنوب سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و شرق فارس. از این رو به هموطنان عزیز در این مناطق توصیه می‌شود برای کاهش خسارات ناشی از سیلاب و صاعقه، از تردد و توقف در بستر مسیلها و مناطق مرتفع خودداری کنند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد امروز یکشنبه ۲۳ تیر ماه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در مناطقی از جنوب شرق و دامنه‌های جنوبی زاگرس رشد ابر همرفتی، رگبارورعدوبرق و وزش بادشدید موقت پیش‌بینی می‌شود. در سواحل دریای خزر و مناطق شمالی شمال غرب کشور نیز بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد؛ بر این اساس وضع هوای استانهای تحت تاثیر به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود: امروز یکشنبه ۲۳ تیر: بارش باران گاهی رعدوبرق در شرق اردبیل و برخی مناطق مازندران، گلستان و غرب خراسان شمالی؛ رشد ابر همرفتی، رگبارورعدوبرق و وزش بادشدید موقت برای جنوب سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و شرق فارس. از این رو به هموطنان عزیز در این مناطق توصیه می‌شود برای کاهش خسارات ناشی از سیلاب و صاعقه، از تردد و توقف در بستر مسیلها و مناطق مرتفع خودداری کنند. انتهای پیام/
همشهریهمشهری1 هفته قبل
از دستور وزیر کشور تا التیماتوم استاندارتعیین ضرب‌الاجل برای آزادسازی حریم ۶۰ متری دریای خزر ابتدا خرداد سال جاری توسط وزیر کشور صورت گرفت. حسینی عالمی هشدار داد: دستگاه قضائی استان مازندران مطابق با این دستور رئیس قوه قضائیه با قوت با متخلفان برخورد می‌کند و مهلت یک ماهه پیش‌بینی شده نیز باید مد نظر دستگاه‌ها باشد. روابط عمومی استانداری مازندران روز جمعه گزارش بازدید مهدی راز جویان معاون عمرانی استاندار را در بازدید از آزادسازی سواحل منطقه توسکاتک سی سنگان نوشهر منتشر کرده است که نشان می‌دهد این مسئول دولتی از روند کار راضی است. رازجویان گفت: عملیات اجرایی آزادسازی حریم ۶۰ متری ساحل این منطقه همچون دیگر نقاط استان با دستور و تاکید استاندار روند مطلوبی دارد. ‌وی افزود: جلسات آزادسازی سواحل دریای خزر در فرمانداری‌ها به صورت مرتب در حال برگزاری و نتایج آن به شخص استاندار گزارش می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
وی افزود: همچنین طی این دو روز در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین و البرز نیز رگبار و رعد و برق رخ میدهد و از روز دوشنبه تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف با افزایش نسبی دما خواهد بود. رفیعی ادامه داد: طی این مدت در نوار شرقی کشور به ویژه در نوار شرقی کشور در شمال سیستان و بلوچستان در منطقه‌ی زابل هم وزش باد شدید خواهد بود که گاهی سبب گرد و خاک و کاهش دید افقی در این منطقه خواهد شد. این کارشناس سازمان هواشناسی حداکثر دمای امروز تهران را ۴۰ درجه بالای صفر و حداقل دمای فردا صبح تهران را ۲۹ درجه بالای صفر پیش بینی کرد و در خصوص وضعیت هوای پایتخت طی امروز و روز آتی نیز گفت: تهران هم امروز آسمان صاف تا کمی ابری خواهد بود گاهی وزش باد را خواهد داشت که البته در ساعت‌های بعدازظهر افزایش سرعت وزش باد در تهران داریم باد و گرد و خاک نیز وجود دارد. رفیعی افزود: خنک‌ترین مرکز استان زنجان با دمای حداقل ۱۱ درجه بالای صفر و گرمترین مرکز استان دیروز اهواز با دمای حداکثر ۴۷ درجه بالای صفر گزارش شده است. انتهای پیام/

افزایش دمای هوا تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: امروز در بخش‌هایی از سواحل دریای خزر و استان اردبیل و بخش‌هایی از جنوب کشورمان شامل جنوب استان سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از استان هرمزگان و همچنین بخش‌های جنوبی کرمان احتمال وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و موقتی لحظه‌ای را خواهیم داشت. وی گفت: فردا یکشنبه بر شدت بارش‌ها در بخش‌های شرقی استان گیلان و غرب مازندران افزوده می‌شود و تا دوشنبه کاهش نسبی دما در بخش‌های شمالی کشورمان پیش بینی می‌شود. احمدی افزود: به لحاظ شرایط دمایی نیز بجز مناطق شمالی کشور که تا دوشنبه کاهش دما را در پیش داریم، پس از ان افزایش دما انتظار می‌رود و در دیگر مناطق کشور جوی نسبتا آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما و ماندگاری هوای گرم و تابستانی را پیش بینی می‌کنیم. وی گفت: وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در بخش‌های شرقی کشورمان به خصوص منطقه زابل می‌تواند به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا منجر شود. کارشناس هواشناسی افزود: پدیده مهم بخش‌های مرکزی کشورمان همچنان وزش باد است که می‌تواند در بخش‌هایی از جنوب استان تهران، سمنان، قم، مرکزی، اصفهان و یزد منجر به پدیده گرد و خاک شود. وی گفت: ​ امروز آسمان تهران صاف است و بعد از ظهر به ویژه در نیمه جنوبی استان خیزش گرد و خاک پیش رو داریم و دمای تهران امروز به ۴۰ درجه می‌رسد و در طول هفته دمای ۴۱ درجه را هم تجربه می‌کنیم.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
سازمان هواشناسی از بارش باران و رعد و برق ۲ روزه در ۷ استان کشور خبر داد و نسبت به برق‌گرفتگی ناشی از پدیده رعد و برق در برخی استان‌ها هشدار داد. خبرگزاری تسنیم: سازمان هواشناسی از بارش باران و رعد و برق ۲ روزه در ۷ استان کشور خبر داد و نسبت به برق‌گرفتگی ناشی از پدیده رعد و برق در برخی استان‌ها هشدار داد. از روز دوشنبه ۲۴ تیرماه تا آخر هفته جاری در اکثر مناطق کشور آسمان صاف همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی شده است. سازمان هواشناسی همچنین در اطلاعیه نسبت به برق‌گرفتگی ناشی از رعد و برق در برخی مناطق کشور هشدار داد. گفتنی است؛ از روز دوشنبه تا آخر هفته در اکثر مناطق کشور آسمان صاف همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.
ایلناایلنا1 هفته قبل
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از افزایش دما در نوار شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز تا شمال شرق کشور خبر داد. وی ادامه داد: امروز با افزایش دما در سواحل شمالی کشور و همچنین دامنه‌های جنوبی البرز روبرو هستیم در این نقاط به طور میانگین ۴ الی ۵ درجه دامنه‌های جنوبی البرز تا شمال شرق کشور گرمتر خواهد شد. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در جنوب شرق کشور، در مناطقی مانند بخش‌های جنوبی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، ارتفاعات هرمزگان و شرق استان فارس نیز امروز مانند روز گذشته رشد ابر در ساعات عصرگاهی پیش‌بینی می‌شود. این ناپایداری‌ها محلی است و به صورت رگبار و رعد و برق و گاهی اوقات با صاعقه همراه است. وظیفه خاطرنشان کرد: امروز نیز هوای تهران نسبت به روز گذشته گرمتر خواهد شد و دما افزایش خواهد داشت و تا ۴۱ درجه نیز خواهد رسید.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
سازمان هواشناسی، افزایش محسوس دما بین ۴ تا ۶ درجه سلسیوس برای اکثر مناطق کشور پیش‌بینی کرد. به گزارش اسنیم؛ سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد از امروز تا اواخر هفته آینده با استقرار الگوی گرم تابستانه، جوی کاملا پایدار بر اکثر مناطق کشور حاکم خواهد شد که پیامد آن افزایش محسوس دما بین ۴ تا ۶ درجه سلسیوس است. روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه در سواحل دریای خزر، اردبیل و خراسان شمالی افزایش دما بطور میانگین بین ۴ تا ۸ درجه سلسیوس و روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش محسوس دما بطور میانگین (بین ۶ تا ۸ درجه سلسیوس) و مجددا از سه‌شنبه روند افزایش دما برای این مناطق پیش‌بینی می‌شود. براین اساس لازم است در خصوص:۱-مدیریت در مصرف بهینه حامل‌های انرژی و مصرف آب۲- جلوگیری از گرمازدگی، خودداری کودکان، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی عروقی از حضور در فضای باز در ساعات اوج گرما۳-شرایط فصلی گاهی باعث وزش باد نسبتا شدید می‌شود، لازم است در خصوص احتمال آتش‌سوزی جنگلها و مراتع تمهیدات لازم به‌عمل آید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه تا اواسط هفته آینده، در بیشتر مناطق ایران هوای گرم ماندگار خواهد بود، گفت: فردا دمای تهران در گرم‌ترین حالت به ۴۱ درجه سانتیگراد می‌رسد. به گفته وظیفه، طی پنج روز آینده وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی را در شرق کشور به ویژه منطقه زابل خواهیم داشت. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز دمای تهران در بالاترین نقطه به ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد، گفت: امشب هوای تهران صاف همراه با وزش باد خواهد بود. پیش بینی می‌شود که دمای تهران در این روز در گرم‌ترین حالت به ۴۱ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین نقطه به ۲۵ درجه سانتیگراد برسد. همچنین پس‌فردا (یکشنبه ۲۳ تیر)، هوای تهران کمی ابری تا قسمتی ابری با بیشترین و کمترین دمای ۳۹ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
سازمان هواشناسی از رگبار باران و صاعقه طی روز‌های شنبه و یکشنبه آینده در ۱۲ استان خبر داد و اعلام کرد دمای هوا روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد. خبرگزاری تسنیم: مطابق نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری فردا و پس فردا (شنبه و یکشنبه ۲۲ و ۲۳ تیر) با شمالی شدن جریانات در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و اردبیل بارش باران پیش بینی شده که شدت بارش‌ها برای استان گیلان خواهد بود. طی مدت یاد شده در استان‌های قزوین، البرز، تهران، برخی مناطق شمال آذربایجان شرقی، شمال و غرب هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، نیمه غربی کرمان، جنوب و شرق فارس در بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است. سازمان هواشناسی اعلام کرده روز‌های شنبه و یکشنبه آینده در سواحل دریای خزر دمای هوا ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد، اما در سایر مناطق کشور تا اواسط هفته هوای گرم ماندگار خواهد بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
از شنبه پیش رو تا پایان هفته، در اغلب مناطق ‌افزایش نسبی دما، جو آرام و ماندگاری هوای گرم پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری ‌پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۴۱ و ۲۸ درجه خواهد بود. میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۱۶ تیرماه امسال ۳۱۲ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹٫۲ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۹۵٫۹ درصد بیشتر از سال گذشته است. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۳٫۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۷ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهل و یکم سال زارعی متعلق به منطقه کارکنده در استان گلستان به میزان ۹۷٫۷میلی‌متر بوده است.

پیش بینی باران پراکنده در ۱۳ استان طی امروز

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
تالاب انزلی به دلیل ورود فاضلاب‌های خانگی و کشاورزی پنج شهر با افزایش لجن‌ها، کاهش عمق و حجم آب و در نتیجه نابودی تنوع زیستی مواجه است. سالانه ۵۸۰ هزار تن رسوبات از ۴۰۰۰ کیلومتر حوضه آبریز به تالاب انزلی می‌ریزد همچنین فاضلاب‌های پنج شهر اطراف تالاب به ویژه رشت و انزلی (تا ۸۰ درصد) وارد این تالاب می‌شود. ورود فاضلاب‌های خانگی در کنار پساب‌های صنعتی و سموم کشاورزی به تالاب انزلی منجر به تشکیل رسوبات آلی به‌ویژه در غرب و مرکز تالاب شده است. در تشریح میزان رسوبات ورودی به تالاب انزلی قربانعلی محمدپور - مدیر کل محیط زیست استان گیلان می‌گوید: «سالانه ۵۸۰ هزار تن رسوبات از ۴۰۰۰ کیلومتر حوضه آبریز به تالاب انزلی می‌ریزد همچنین فاضلاب‌های پنج شهر اطراف تالاب به ویژه رشت و انزلی (تا ۸۰ درصد)، وارد این تالاب می‌شود. ورود فاضلاب‌های خانگی در کنار پساب‌های صنعتی و سموم کشاورزی به تالاب انزلی منجر به تشکیل رسوبات آلی به‌ویژه در غرب و مرکز تالاب شده است.» بازدید از تالاب انزلی نشان می‌دهد که در حال حاضر کاهش عمق تالاب انزلی به‌حدی است که در بیشتر نقاط تالاب امکان تردد قایق وجود ندارد و برای همین در برخی نقطه‌ها سعی شده از طریق برداشت لجن‌ها و رسوبات مسیر حداقل برای تردد قایق‌ها بازگشایی شود.

به انتهای لیست رسیدید