سورنا ستاری

سورنا ستاری

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

الفالف16 ساعت قبل
هر روز اخبار مهمی در رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود. بعضا این اخبار توسط خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و تحلیل می‌شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. وقتی زاکانی از او پرسید که چه کسی چنین چیزی گفته است؟ تاجزاده گفت: «آقای اراکی همین دو روز پیش گفته است». پیش‌از‌این، رضا خاتمی پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه خود در روز ۱۱خرداد۹۸، در جمع خبرنگاران با اینکه قبلا گفته بود در انتخابات هشت‌میلیون رأی تقلب شده، اعلام کرد اساسا برایش عدد مهم نیست. او ضمنا در اظهاراتی جالب‌تر گفت: اگر دومیلیون تقلب هم ثابت شود، موضوع سالم‌نبودن انتخابات سال ۸۸ اثبات شده است.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر سورنا ستاری در مراسم رونمایی از ۷ محصول فناورانه حوزه سلامت که در حاشیه دهمین گردهمایی مدیران فناوری و روسای مراکز رشد فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مرکز همایشهای بینالمللی رازی تهران برگزار شد، اظهار کرد: در کنار فعالیت مراکز رشد و‌ شرکتهای دانش‌بنیان دانشگاه‌های علوم پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به صورت جدی در حوزه بهداشت و تجهیزات پزشکی و دارو فعالیت دارد و در سال‌گذشته بیشترین اعتبارمان را به توسعه فناوری در حوزه سلامت اختصاص دادیم که اعتبار تخصیصی، عدد قابل توجهی برای موارد موثره دارو و داروهای جدید چه در حوزه بیوتکنولوژیک و چه در حوزه شیمیایی است و در حال بستن قراردادها با شرکتهای دانش‌بنیان هستیم. وی یاد آور شد: شرکتهای دانش بنیان که بسیاری از آنها نوپا هستند با فعالیت خود، آینده این حوزه را تضمین می‌کنند تا با ورود محصولات فناورانه آنها به جامعه، زندگی تک تک افراد بهبود و ارتقا یابد؛ همچنین اشتغالزایی که به واسطه فعالیت این شرکتها ایجاد می‌شود قابل توجه است. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه شرکتهای دانش بنیان جدید، آینده حوزه توسعه تکنولوژی و فناوری در حوزه تجهیزات پزشکی و فناوری هستند، گفت: امیدواریم محصولات و تلاشهای این شرکتها، تغییرات خوب و موثری را در زندگی مردم ایجاد شود. ستاری با اشاره به تحریمهای ظالمانه امریکا تصریح کرد: فضای تحریم باعث شد تا شرکتهای دانش‌بنیان در مواردی هم که ورود نداشتند، وارد شوند و فعالیت داشته باشند تا از این طریق، تولید اشتغال شود. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور امروز در جمع خبرنگاران گفت: در سال‌های گذشته بیش از ۶۰ قرارداد در حوزه دارو و سلامت با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به امضا رسانده‌ایم و بیشترین اعتبارات معاونت علمی فناوری مربوط به توسعه فناوری در حوزه بهداشت است. معاون علمی فناوری رئیس جمهور گفت: بیش از پنج سال است که با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حال همکاری هستیم و تعامل خوبی در زمینه فناوری‌های حوزه سلامت و دارویی داریم و رونمایی ۷ مورد امروز بخشی کوچکی از همکاری‌های ما با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است. وی ادامه داد: در سال‌های گذشته بیش از ۶۰ مورد قرارداد در حوزه دارو و سلامت با وزارت بهداشت به امضا رسانده‌ایم و بیشترین اعتبارات معاونت علمی فناوری مربوط به توسعه فناوری در حوزه بهداشت است که رقم قابل توجهی در زمینه مصارف دارو و مواد اولیه دارویی اختصاص داده شده است. ستاری تأکید کرد: نسل جدید شرکت‌های دانش بنیان فعالیتشان در بخش‌های فناوری و به خصوص تولید دارو‌های جدید فناوری‌های برتر (هایتک) و حتی مواد اولیه دارویی است و معاونت علمی فناوری در زمینه تولید دارو با شرکت‌های دانش بنیان در حال عقد قرار داد است و من امیدوارم با تولید دارو‌های جدید زندگی مردم بهتر شود و این رونمایی فواید زیادی برای زندگی‌های مردم داشته باشد.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
وی بیان کرد: خود معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت جدی در حوزه بهداشت و تجهیزات پزشکی و حوزه دارویی کار می‌کند. سال گذشته بیشترین اعتباراتمان، مخصوص اعتبارات در بخش توسعه فناوری در حوزه بهداشت بود. عدد قابل توجهی برای مواد موثره دارویی جدید چه در حوزه بیوتکنولوژی و چه در زمینه شیمیایی تخصیص داده شده و در حال عقد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم. ستاری ادامه داد: نسل جدید شرکت‌های دانش‌بنیان آینده این حوزه در توسعه تکنولوژی و فناوری هستند، امیدواریم چیزهایی که وارد زندگی مردم می‌شود کمک کند به اینکه مردم زندگی بهتری داشته باشند. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فضای تحریم کمک کرده که این شرکت‌ها در مواردی که تا حالا وارد نشده بودند و مقدار قابل توجهی هم واردات تجهیزات و مواد اولیه دارویی و داروها بوده، از این طریق اشتغال ایجاد شود و شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه فعالیت کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
سخنانی که نماینده حقوقی وزارت نفت هم تائیدش کرد. چرا منتقدان بر زنگنه حمله می‌کنند؟ منتقدان زنگنه باور دارند که او قادر نیست نفت ایران به اندازه‌ای لازم بفروشد. اما آن فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ایران و رئیس بنیاد ملی نخبگان است. سورنا ستاری کیست؟ او در سال۱۳۸۴، بعد از برکناری مهدی هاشمی رفسنجانی به‌عنوان مدیرعامل سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت انتخاب شد اما یک‌سال بعد از سمتش استعفا داد. او در تاریخ ۲مهر۱۳۹۲ با حکم زنگنه، وزیر نفت به عنوان رئیس پژوهشگاه صنعت نفت منصوب شد.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
اصلی‌ترین دانش، دانش سرمایه‌گذاری روی انسان‌هاست و نتیجه هم قطعا برای کشور مفید خواهد بود. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بی نظیر استان آذربایجان شرقی برای شکوفایی اقتصاد کشور، ابراز کرد: این استان، هیچ گونه منابع نفتی ندارد ولی با این وجود توانسته در زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، خوش بدرخشد. وی ادامه داد: مسائل و مشکلات دانشی با پول، حل شدنی نیست و باید این نکته را که «تکنولوژی، خریدنی نیست و باید یاد بگیریم» را در کشور نهادینه کنیم. معاون علمی فناوری رئیس جمهور با بیان اقدامات جدی دولت در عرصه توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان گفت: در هیچ جای تاریخ به اندازه امروز به مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان هزینه و حمایت نشده است. ستاری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد شدید از واردات بی رویه برخی تجهیزات به کشور در سال‌های گذشته، عنوان کرد: بی‌تدبیری برخی‌ها در گذشته، کشور را به گورستانی از تجهیزات تبدیل کرده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و هیئت همراهش همچنین از سایر امکانات این پادگان و هواپیماهای جنگی و آموزشی قدیمی و تاریخی پادگان بازدید به عمل آوردند. اوبا اشاره به تاریخ پیوسته نیروی هوایی از دوران پهلوی تا بعد از انقلاب افزود: هرگونه ارتباط و آشنایی با این تاریخ درخشان و تحولات و افتخارات نیروی هوایی می‌تواند به مردم و درک تاریخی شان کمک کند. معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در مورد نحوه آماده‌سازی این موزه اظهار داشت: بازسازی و آماده کردن این موزه بر عهده شهرداری است و فضا و همه امکانات ارزشمند آن متعلق به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی است. او در پایان ضمن ابراز امیدواری برای بازگشایی این موزه تا هفته دفاع مقدس در ۳۱ شهریور عنوان کرد: در نظر داریم موزه دفاع مقدس را نیز به این مکان منتقل کنیم و از ظرفیت بالای این موزه برای آشنایی مردم با تاریخ نیروی هوایی و جنگ تحمیلی استفاده کنیم. شهردار منطقه ۱۳ و رئیس آموزش و پرورش این منطقه هم معاون شهردار را در این بازدید همراهی می‌کردند.
مهرمهر1 روز قبل
سه چالش اساسی در راه ساخت رصدخانه ملی ایرانمدیر اسبق پروژه رصدخانه ملی ایران در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه برای ساخت رصدخانه ملی ایران در کاشان با سه چالش رو به رو بودیم، اظهار داشت: نخستین چالش پیش رو چالش سیاسی است تا مسئولان را متقاعد کنیم ساخت این رصدخانه لازم و ضروری است که این موضوع از سال ۷۸ تا ۸۲ به طول انجامید. عدم حمایت مسئولان از پروژه رصدخانه ملی ایرانوی ضمن انتقاد از عدم حمایت مسئولان از پروژه رصدخانه ملی ایران ابراز داشت: دلیل این موضوع می‌تواند عدم آگاهی از اهمیت رصدخانه ملی ایران دانست در حالی که رصدخانه ملی ایران در تمامی ابعاد می‌تواند منطقه کاشان را ارتقا دهد. مسئولان باید با دیدی بازتری نسبت به قبل در راستای ساخت رصدخانه ملی ایران تمام تلاش خود را به کار بگیرند چراکه در خوش بینانه‌ترین حالت روند ساخت این پروژه ملی تا چهار سال آینده به طول می‌انجامد. رصدخانه ملی ایران خدمتی بزرگ به جامعه نجوم ایران محسوب می‌شودمدیر گروه نجوم سازمان فضایی ضمن اشاره به رصدخانه‌های پیشرفته جهان اظهار داشت: در منطقه‌ای که قرار داریم تلسکوپ رصدخانه ملی ایران بزرگترین و با کیفیت‌ترین تلسکوپ محسوب می‌شود و وجود چنین تلسکوپی در کشور می‌تواند به جامعه نجوم ایران خدمتی بزرگ را ارائه دهد. عباس زراعت با اشاره به اینکه آسیب شناسی مسایل مختلف روستای محل احداث رصدخانه ملی ایران نیز برعهده دانشگاه کاشان بوده است، افزود: برای تکمیل رصدخانه ملی ایران ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است اما مشکلات اقتصادی دولت باعث شده است تا روند پیشرفت آن به کندی صورت بگیرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
تهران- مشاور رئیس جمهوری و نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای رئیس شورای نظارت، در خصوص پوشش خبری و بازنمایی رسانه‌ای قتل میترا استاد در بخش‌های خبری صداوسیما تذکرداد. کرج - سرپرست سازمان غذا و دارو کشور گفت: مصرف بالای قرص ریتالین به بهانه تقویت حافظه از بدآموزیهای فضای مجازی، مشکلاتی در پی دارد. تهران - اعضای هیأت آژانس توسعه همکاری‌های آلمان در دیدار با رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران راه‌های همکاری مشترک برای کاهش مخاطرات آتش سوزی در پایتخت را بررسی کردند. زنجان - جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان که با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر دفاع و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد. نیویورک - رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری از تغییر سرپرست وزارت دفاع آمریکا خبر داد و گفت: مارک اسپر از این پس سرپرستی این وزارتخانه بر عهده خواهد داشت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش‌ خبرگزاری تسنیم ازتبریز‌، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر امروز در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با وی اظهار داشت: خام فروشی در بخش معادن هم یکی از مشکلات اقتصادی کشور است اما خوشبختانه در آذربایجان شرقی مقدمات کار فراهم شده تا کارخانه ذوب هم در کنار معدن مس سونگون ایجاد شود تا فرآوری صورت گیرد و از خام فروشی جلوگیری شود. امام جمعه تبریز حمایت مسئولان را از جوانان در حوزه نوآوری و شرکت‌های دانش بنیان خواستار شد و گفت: جوانان در حوزه‌های نوآوری و علمی به حمدالله موفق هستند و در شرکت‌های دانش بنیان اقدامات ارزشمندی انجام داده‌اند، لذا برای اینکه در این حوزه به موفقیت‌های چشمگیر برسیم حمایت ویژه مسئولان را نیاز دارد. سورنا ستاری هم در این دیدار با اشاره به اینکه پایه اقتصاد دانش بنیان کشور جوانان هستند گفت: کار جوانان در همه حوزه‌ها بسیار ارزشمند است و در تاریخ کشور به اندازه امروز برای آموزش کشور هزینه نکرده‌ایم ولی اینکه چرا نتوانستیم دانشمندانی همانند فارابی و ابن سینا تربیت کنیم، دلیلش این است که محیط اش هنوز فراهم نشده و از طرفی وابستگی به نفت زیرساخت‌های فرهنگی اقتصاد را نابود کرده است. وی خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر یک اکو سیستم خوبی در کشور داریم و حتی برخی از معیارهای نیروی انسانی ما در دنیا رتبه دوم یا سوم به خود اختصاص داده است. انتهای پیام/ش
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از افزایش سوددهی واحدهای فناور در کشور، علی رغم افزایش شدت تحریم ایران از سوی کشورهای غربی داد. وی وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی را بزرگترین خیانت در حق مردم و در ۱۰۰ سال گذشته دانست و ادامه داد: تا زمانی که وابستگی و اتکا اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی را کاهش و قطع نکنیم نمی‌توانیم آن‌چنان که باید و شاید به اهداف خود در زمینه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دست یابیم. به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی، بسیاری از مردم را به مردمی مصرف‌گرا تبدیل کرده و بسیاری از زیرسخت‌های فرهنگی کشور را نیز نابود کرده است. امام جمعه تبریز افزود: وابستگی به اقتصاد نفتی از خیانت‌های ۱۰۰ سال گذشته است که مواد اولیه را بدون ارزش افزوده از کشور خارج می‌کند. آل‌هاشم شرکت‌های دانش بنیان را بازوان قدرتمند اقتصاد ملی و تولید ایرانی دانست و گفت: باید محصول ایرانی با کیفیت در این شرکت‌ها تولید و به بازارهای جهانی عرضه کند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز سورنا ستاری شامگاه امروز در شورای اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان در شکوفایی اقتصاد کشور اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان از اهمیت ویژه برخورد هستند چرا که با اهمیت به شرکت‌های دانش بنیان به سرمایه گذاری بر روی افراد و تربیت مردم اهمیت می‌دهیم. اصلی‌ترین دانش، دانش سرمایه‌گذاری روی انسان‌هاست و نتیجه عمل هم قطعا برای کشور مفید خواهد بود. وی ادامه داد: مسائل و مشکلات دانشی با پول، حل شدنی نیست و باید این نکته را که «تکنولوژی، خریدنی نیست و باید یاد بگیریم» را در کشور نهادینه کنیم. معاون علمی فناوری ریاست جمهوری با بیان اقدامات جدی دولت در عرصه توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان گفت: در هیچ جای تاریخ به اندازه امروز به مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان هزینه و حمایت نشده است. ستاری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد شدید از واردات بی رویه برخی تجهیزات به کشور در سال‌های گذشته عنوان کرد: بی تدبیری برخی‌ها در گذشته، کشور را به گورستانی از تجهیزات تبدیل کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص ارزیابی خود از وضعیت استان در حوزه اقتصاد دانش بنیان گفت: این استان پتانسیل ذاتی فوق العاده‌ای در حوزه دانش بنیان دارد که این امر در سایه نیرو و منابع انسانی قوی در استان و از سویی فرهنگ کارآفرینی مردم این منطقه ایجاد شده است. وی ادامه داد: تعداد شرکت‌های دانش بنیان در استان در یک سال اخیر بیش از ۴۰ درصد افزایش داشته است و این آمار خود نشان از حرکت جدی استان در این راستا دارد. معاون علمی رئیس جمهور با اشاره‌ای به ورود جدی دانشگاه‌ها به حوزه پژوهش و فناوری گفت: امروز شاهد افتتاح مراکز رشد دانشگاه‌های تبریز و دانشگاه علوم پزشکی بودیم که این امر در سایه همدلی روسای دانشگاه‌ها بوده است. ستاری ادامه داد: پارک علم و فناوری نیز در کنار دانشگاه‌ها به خوبی وارد عمل شده و فعالیت‌های این مراکز را می‌توان همچون جرقه‌ای دانست که تداوم همدلی بین مسئولان مربوطه، سبب شعله ور شدن آن خواهد شد تا سرانجام تمامی استان با همدلی به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کند.
فارسفارس1 روز قبل
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه در بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی، برنامه مفصلی برای بازگشت نخبه‌های علمی به کشور داریم، گفت: تحلیل‌مان این است که مهاجرت علمی نسبت به سالهای گذشته کاهش پیدا کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز سورنا ستاری عصر امروز در بازدید از کارگاه‌های کارآفرینی دانشجویان دانشگاه هنر اسلامی تبریز در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: شیوه‌های جدید مهاجرت مانند مهاجرت‌های حوزه سرمایه‌گذاری و مهاجرت اقتصادی در حال پدید آمدن است و برنامه‌هایی مانند برنامه توسعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در کاهش روند مهاجرت علمی موثر بوده است. وی در ادامه اقدامات دانشجویان دانشگاه هنر اسلامی تبریز را در ایجاد کارگاه کار آفرینی ارزشمند دانست و بر ضرورت حمایت‌ از دانشجویان مانند ارایه تسهیلات کم بهره و امریه سربازی تاکید کرد. وی در پایان خاطرنشان کرد: باید نگاه علمی به توسعه روابط مان داشته باشیم. ستاری در ادامه از چهارمین چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در صنایع دستی و هنرهای اسلامی نیز بازدید کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوربا بیان اینکه ارزش یک کارخانه به تجهیزات نیست بلکه به افراد مستعد است، گفت: محصول از دل پژوهش بیرون می‌آید و پژوهش به سرمایه گذاری بخش خصوصی نیاز دارد. ستاری خاطرنشان کرد: ما به عنوان دولت می‌توانیم زیرساخت‌ها را ایجاد کنیم که پارک‌های علم و فناوری زیرساخت‌ها هستند. وی تاکید کرد: باید توجه داشت که پارک‌های موفق، پارک‌هایی هستند که نسبت سرمایه گذاری بخش خصوصی به دولتی در آنها حدود ۹ به ۱ بوده است. ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح و از نمایشگاه خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی دانشگاه هنر تبریز نیز دیدن کرد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.
مهرمهر1 روز قبل
مشکلات کشور باید با دانش حل شودوی با بیان اینکه کشور باید به جایی برسد که با دانش بتواند مشکلات خود را حل کند، گفت: پایه اقتصاد مورد نظر، توسعه نیروی انسانی است. بخش خصوصی را باید وارد عمل کردوی افزود: محصول از پژوهشی بیرون می‌آید که بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری کرده باشد. ستاری با اشاره به اینکه مشکل پژوهش، پول نیست، گفت: هیچ گاه در تاریخ این کشور به اندازه امروز به بخش پژوهش و دانش اعتبار اختصاص داده نشده بود. معاون علمی رئیس جمهور افزود: بخش خصوصی باید وارد عمل شود، محصول از پژوهشی بیرون می‌آید که بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری کرده باشد. وی ادامه داد: اما باید توجه داشت که پارک‌های موفق، پارک هایی هستند که نسبت سرمایه گذاری بخش خصوصی به دولتی در آنها حدود ۹ به ۱ بوده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
ستاری اظهار امیدواری کرد که امسال تعداد شرکت‌های دانش بنیان و میزان فروش آنها با افزایش چشم گیری روبرو شود. وی ادامه داد: سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان فقط از طریق بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص یافته بود که باید به آن کمک‌های انجام شده از طریق صندوق پژوهش و فناوری را اضافه کنیم. پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، منطقه آزاد ارس، صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت همگامان سیستم، سرمایه گذاران این صندوق می‌باشند. ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح کرد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: سال گذشته علاوه بر تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری و صندوق شکوفایی و نوآوری، بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات فقط از طریق بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شده است و امسال نیز قطعا رقم این تسهیلات بسیار بالاتر خواهد بود. وی با بیان این‌که کارآفرینی در نگاه و فرهنگ مردم آذربایجان شرقی یک ارزش است و این نوع نگاه در اقتصاد دانش بنیان بسیار با اهمیت است، افزود: با توجه به وجود دانشگاه‌های خوب و نیروی انسانی فوق العاده، آذربایجان شرقی پتانسیل بسیار بالایی برای اقتصاد دانش بنیان است. وی افزود: بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان اکنون مشکل بازار ندارند و ما باید کمک کنیم تا مشکلات حقوقی، ارزی و تعدد قوانین را برایشان حل کنیم. وی در رابطه با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش بنیان، گفت: سرمایه گذاری در این شرکت‌ها باید توسط بخش خصوصی انجام شود اما در رابطه با تسهیلات کم بهره ما در خدمت شرکت‌های دانش بنیان هستیم. صومی با بیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز تنها دانشگاهی است که شورای فناوری دارد، افزود: در این شورا از دانشگاه تبریز، دانشگاه سهند و… نیز جهت مشارکت و همکاری دعوت می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعد از ظهر سه شنبه در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه خود به استان آذربایجان شرقی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز حاضر شده و مرکز نوآوری و شتاب دهی سلامت این دانشگاه را افتتاح کرد. به گفته مدیر این مرکز، در حدود پنج میلیارد تومان برای افتتاح مرکز نوآوری و شتاب دهی هزینه شده است. در این مرکز، فناوران و شرکت‌های دانش بنیان از ایده تا محصول نهایی حمایت شده و تا رساندن این محصول به بازار همراه این افراد خواهد بود. هم اکنون عقد قرارداد با شرکت‌های دانش بنیان و شتاب دهنده در این مرکز ادامه داشته و در حال حاضر نیز دو شرکت شتاب دهنده در آن مستقر شده و دو شرکت نیز در حال تأسیس است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - تبریز - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به تلاش این نهاد برای حمایت تمام قد از شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرد: در این راستا پارسال ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به این شرکت‌ها پرداخت شد. وی با اشاره به نقش مهم آذربایجان شرقی در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت: این استان دانشگاه‌های بسیار خوبی داشته و از سوی دیگر فرهنگ کارآفرینی در آن حاکم بوده و به عبارتی کارآفرینی در نگاه مردم این خطه یک ارزش است و این امر در زمینه اقتصاد دانش بنیان بسیار تأثیرگذار است. ستاری اظهار امیدواری کرد که امسال تعداد شرکت‌های دانش بنیان و میزان فروش آنها با افزایش چشم گیری روبرو شود. ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح کرد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.
فارسفارس1 روز قبل
وی با بیان اینکه علوم پزشکی تبریز در پنج سال گذشته شاهد تغییرات جدی داشته است، گفت: علوم پزشکی تبریز در حوزه کارآفرینی، اشتغال پایه‌گذاری خوبی داشته که نتیجه آن را در این مرکز می‌بینیم. ستاری اذعان داشت: قطعا در معاونت علمی حامی این خواهیم بود و امید است یک جهش خوبی در شرکت‌های دانش بنیان و میزان فروش داشته باشیم. وی با بیان اینکه همیشه تحریم یک معضل شناخته می‌شود، افزود: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان باعث شده تا شاهد تقاضای چند برابری باشیم و سفارش‌های خوبی بگیرند و الحمدالله اکثر آنها مشکل بازار ندارند. ستاری خاطرنشان کرد: امیدواریم مسایل حقوقی، ارزی و تعدد قوانین ابلاغی برای شرکت‌های دانش بنیان حل شود. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: باتوجه به بودجه‌های مفصل برای حوزه‌های دانش‌بنیان از طریق صندوق‌های گوناگون، سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان به وسیله بانک‌ها و صندوق توسعه به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا شد.
مهرمهر1 روز قبل
کارآفرینی در نگاه مردم آذربایجان شرقی ارزش استستاری با اشاره‌ای به نقش مهم استان در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت: این استان دانشگاه‌های بسیار خوبی داشته و از سوی دیگر فرهنگ کارآفرینی در آن حاکم بوده و به عبارتی کارآفرینی در نگاه مردم یک ارزش است و این امر در زمینه اقتصاد دانش بنیان بسیار تاثیرگذار است. ستاری اظهار امیدواری کرد که امسال تعداد شرکت‌های دانش بنیان و میزان فروش آنها با افزایش چشم گیری روبرو شود. شرکت‌های دانش بنیان مشکل بازار ندارندوی افزود: در شرایطی که تحریم‌ها سبب شده تا بسیاری از شرکت و کارخانه‌ها با مشکل خرید قطعات روبرو شوند، شرکت‌های دانش بنیان دست به کار شده و میزان تقاضا از این شرکت‌ها نیز بسیار افزایش یافته و خوشبختانه مشکل بازار ندارند. معاون علمی رئیس جمهور با بیان اینکه آنچه در اقتصاد دانش بنیان اهمیت دارد، پول نیست، گفت: باید بخش خصوصی را وارد عمل کنیم؛ ما نیز در رابطه با تسهیلات کم بهره می‌توانیم یاری دهنده این شرکت‌ها باشیم. وی ادامه داد: سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان فقط از طریق بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص یافته بود که باید به آن کمک‌های انجام شده از طریق صندوق پژوهش و فناوری را اضافه کنیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - تبریز - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به تلاش این نهاد برای حمایت تمام قد از شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرد: در این راستا پارسال ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به این شرکت‌ها پرداخت شد. وی با اشاره به نقش مهم آذربایجان شرقی در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت: این استان دانشگاه‌های بسیار خوبی داشته و از سوی دیگر فرهنگ کارآفرینی در آن حاکم بوده و به عبارتی کارآفرینی در نگاه مردم این خطه یک ارزش است و این امر در زمینه اقتصاد دانش بنیان بسیار تأثیرگذار است. ستاری اظهار امیدواری کرد که امسال تعداد شرکت‌های دانش بنیان و میزان فروش آنها با افزایش چشم گیری روبرو شود. ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح کرد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - تبریز - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به تلاش این نهاد برای حمایت تمام قد از شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرد: در این راستا پارسال ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به این شرکت‌ها پرداخت شد. وی با اشاره به نقش مهم آذربایجان شرقی در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت: این استان دانشگاه‌های بسیار خوبی داشته و از سوی دیگر فرهنگ کارآفرینی در آن حاکم بوده و به عبارتی کارآفرینی در نگاه مردم این خطه یک ارزش است و این امر در زمینه اقتصاد دانش بنیان بسیار تأثیرگذار است. ستاری اظهار امیدواری کرد که امسال تعداد شرکت‌های دانش بنیان و میزان فروش آنها با افزایش چشم گیری روبرو شود. ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح کرد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - تبریز - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه تکنولوژی خریدنی نیست، بلکه یاد گرفتنی است، گفت: در دانشگاه‌های ما اگر دانشجو به دنبال پذیرش دانشگاه خارجی باشد مایه تأسف است و دانشجو باید کارآفرین بوده و چند نفر را نیز استخدام کند. ستاری خاطرنشان کرد: ما به عنوان دولت می‌توانیم زیرساخت‌ها را ایجاد کنیم که پارک‌های علم و فناوری زیرساخت‌ها هستند. وی تاکید کرد: باید توجه داشت که پارک‌های موفق، پارک‌هایی هستند که نسبت سرمایه گذاری بخش خصوصی به دولتی در آنها حدود ۹ به ۱ بوده است. ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح و از نمایشگاه خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی دانشگاه هنر تبریز نیز دیدن کرد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - تبریز - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه تکنولوژی خریدنی نیست، بلکه یاد گرفتنی است، گفت: در دانشگاه‌های ما اگر دانشجو به دنبال پذیرش دانشگاه خارجی باشد مایه تأسف است و دانشجو باید کارآفرین بوده و چند نفر را نیز استخدام کند. ستاری خاطرنشان کرد: ما به عنوان دولت می‌توانیم زیرساخت‌ها را ایجاد کنیم که پارک‌های علم و فناوری زیرساخت‌ها هستند. وی تاکید کرد: باید توجه داشت که پارک‌های موفق، پارک‌هایی هستند که نسبت سرمایه گذاری بخش خصوصی به دولتی در آنها حدود ۹ به ۱ بوده است. ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح و از نمایشگاه خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی دانشگاه هنر تبریز نیز دیدن کرد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - تبریز - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه تکنولوژی خریدنی نیست، بلکه یاد گرفتنی است، گفت: در دانشگاه‌های ما اگر دانشجو به دنبال پذیرش دانشگاه خارجی باشد مایه تأسف است و دانشجو باید کارآفرین بوده و چند نفر را نیز استخدام کند. ستاری خاطرنشان کرد: ما به عنوان دولت می‌توانیم زیرساخت‌ها را ایجاد کنیم که پارک‌های علم و فناوری زیرساخت‌ها هستند. وی تاکید کرد: باید توجه داشت که پارک‌های موفق، پارک‌هایی هستند که نسبت سرمایه گذاری بخش خصوصی به دولتی در آنها حدود ۹ به ۱ بوده است. ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح و از نمایشگاه خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی دانشگاه هنر تبریز نیز دیدن کرد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.
فارسفارس1 روز قبل
وی افزود: اقتصاد دانش بنیان یکی از بحث‌های جدی ماست و استان آذربایجان شرقی بسیاری از پیش نیازها و لازمه‌های رونق اقتصاد دانش بنیان را برخوردار است و موجب می‌شود تا راه رونق زیست بوم کارآفرینی و نوآوری در این استان هموار شود. ستاری با بیان این که بسیاری از لازمه‌های تحقق هدف دانش بنیان شدن، در این استان وجود دارد تاکید کرد: تبریز با دانشجویان مستعد و اعضای هیأت علمی آن، صنایع وفضای مناسب برای کارآفرینی اش، از ظرفیت‌های لازم برای توسعه اقتصاد دانش بنیان برخوردار است. ۸ دانشگاه و حدود ۸۰۰۰ دانشجو فرصتی برای توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و فناور بر بستر منطقه آزاد ارس است. به کمک پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، ایده پردازان این کسب و کارها تا رسیدن به مرحله تجاری سازی و ارائه محصول یا خدمت نوآورانه هدایت و حمایت می‌شوند. انتقال دانش فنی گلخانه با استفاده از سامانه‌های هوشمند که هدررفت کم‌تر از یک درصد با بهره وری بالای ۹۰درصدی از آب را به همراه دارد، از مزیت‌های این گلخانه دانش بنیان است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این افتتاحیه، با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعدادی از معاونان ایشان، استاندار کردستان، نمایندگان مجلس، مدیران استانی و سیدحامد قنادپور، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا وابسته به بانک آینده، برگزار شد. در این رویداد، آذری جهرمی، ضمن گفت‌وگو با تیم‌های حاضر در مرکز نوآوری فینووا، گسترش ارائه خدمات و تجربیات به استارت‌آپ‌ها، از طریق راه‌اندازی فضاهای کار اشتراکی و داشتن چنین رویکردی از سوی شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا را، تحسین کرد. هم­چنین، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا، افتتاح این مرکز را، در راستای مسئولیت اجتماعی بانک آینده خواند و گفت: توانائی و ظرفیت خوبی در بین جوانان ایرانی وجود دارد که باید با تأسیس این مراکز، به رشد آن­ها، کمک کرد. شایان ذکر است؛ فینووا، به­ عنوان یک مرکز کار اشتراکی، با همت بانک آینده، دانشگاه‌­ها و مراکز علمی مذکور، به تیم‌ها و استارت‌آپ‌های استان کردستان در حوزه‌های مختلف، خدمات ارائه خواهد داد. یادآور می­شود؛ پیش از این در دهم دی‌ماه سال گذشته بود که سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، در جریان سفری یک­روزه، فضای کار اشتراکی فینووا را در مرکز نوآوری مشهد، افتتاح کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
وی خاطرنشان کرد: امروز با بازدید از منطقه آزاد ارس، شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه علوم پزشکی و … پیشرفت برنامه‌ها را مرور کرده و برای رفع نواقص برنامه‌ریزی خواهیم کرد. بازدید معاون رئیس جمهور از پروژه‌های ارسمعاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سفر به منطقه آزاد ارس از مجموع پروژه‌های این منطقه بازدید کرد. سورنا ستاری به همراه هیأت همراه با استقبال محسن نریمان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس وارد این منطقه شده و از ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناوری و توسعه صادرات ارس، شروع بکار صندوق پژوهش و فناوری ارس و سایت گلخانه‌ای ارس بازدید کرد. مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس در مساحت هزار متری با همکاری پارک علم و فناوری و منطقه آزاد ارس ایجاد شده است. افتتاح مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارسساختمان جدید مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس توسط سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

به انتهای لیست رسیدید