سوزن دوزی

سوزن دوزی

مهرمهر5 روز قبل
وی گفت: ۲۴۵۱پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری با ارزش ۲۰۰هزار میلیارد تومان در حال ساخت است. ما دومین کشور در حوزه ورود گردشگر به کشور شده‌ایم و رشد ۴۹ درصدی را در این حوزه گزارش داده‌اند. همچنین واژه‌هایی مانند «هتل بوتیک»، «بومگردی» و واژه‌های دیگر به وجود آمده‌اند که اینها نشان از استقبال در حوزه سرمایه‌گذاری تأسیسات گردشگری دارد. وی افزود: برخی از لباس‌های سنتی بسیار گران هستند مانند لباس سنگسر که حدود ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد. خانه لرزاده موزه شداین هفته خانه استاد لرزاده در خیابان شریعتی تهران که در محاصره ساختمان‌های بلند مرتبه قرار دارد، به خانه موزه لرزاده تبدیل شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
علی گلشن، مدیر موزه عروسک و لباس اقوام، گفت: عدم آشنایی با اهمیت و تاریخ و فلسفه لباس‌های سنتی و محلی باعث شده تا برخی از افراد دیگر آن را به تن نکنند. اعتمادآنلاین| علی گلشن، مجموعه دار، پژوهشگر و مسئول موزه عروسک و لباس اقوام، گفت: ما چون از لباس سنتی و اهمیت آن چیزی نمی‌دانیم این لباس‌ها را به تن نمی‌کنیم و یا وقتی افراد به تهران می‌آیند لباس سنتی شان را نمی‌پوشند. متاسفانه شهرستانی‌ها وقتی به تهران می‌آیند لباس سنتی شان را نمی‌پوشند و یا خانم‌های بلوچ چادر سر می‌کنند تا نگاه دیگران به لباس آنها اذیت شان نکند. تعدادی از کتاب‌ها هم همیشه درباره لباس اقوام شناخته شده توضیح داده‌اند. وی افزود: برخی از لباس‌های سنتی بسیار گران هستند مانند لباس سنگسر که حدود ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد.
مهرمهر6 روز قبل
متاسفانه شهرستانی‌ها وقتی به تهران می‌آیند لباس سنتی شان را نمی‌پوشند و یا خانم‌های بلوچ چادر سر می‌کنند تا نگاه دیگران به لباس آنها اذیت شان نکند. این مجموعه دار لباس اقوام بیان کرد: جلال زیایی پور ۱۸ جلد کتاب درباره لباس ایران باستان نوشته است اما یکی از آنها درباره لباس ایلات و عشایر غرب است بقیه کتابها هم تقربیا کپی همان است. تعدادی از کتاب‌ها هم همیشه درباره لباس اقوام شناخته شده توضیح داده‌اند. وی افزود: برخی از لباس‌های سنتی بسیار گران هستند مانند لباس سنگسر که حدود ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد. این لباس یک چادر به نام سرگیرا هم دارد که آن هم چیزی حدود ۲۰ میلیون هزینه دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
نشست خبرى نمایش «نیمه تاریک ماه» با حضور داود بنى اردلان کارگردان نمایش و هاناکامکار، سام کبودوند، نیکى مظفرى و المیرا دهقانى بازیگران اثر، ظهر روز دوشنبه ۲۲ مهر برگزار شد. اعتمادآنلاین| نشست خبرى نمایش «نیمه تاریک ماه» با حضور داود بنى اردلان کارگردان نمایش و هاناکامکار، سام کبودوند، نیکى مظفرى و المیرا دهقانى بازیگران اثر، برگزار شد. نیمه تاریک ماه یک اثر جهان شمول استداود بنى اردلان، کارگردان نمایش «نیمه تاریک ماه» در ابتدای نشست با بیان اینکه، بدون زمان و مکان بودن ایده تاثیر زیادى در نوشتن متن «نیمه تاریک ماه» داشته گفت: «حرف داستان جهان شمول است و مکان و زمان ندارد. اساس هنر در این است که از دل واژه واژه «سونر» به معنی نیک مرد و نیک زن می‌آید. دوست دارم یک شب او را روی صحنه تئاتر ببینید تا متوجه شوید که چقدر توانا است.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
اگر شما هم از طرفداران استایل‌های شیک و ساده هستید؛ اما دلتان می‌خواهد چاشنی جذابیت را به ظاهرتان اضافه کنید، این مقاله برایتان راهکارهای خوبی دارد. این مورد به خصوص برای استایل‌های اسپرت و روزمره مناسب است و می‌تواند چاشنی تنوع را به ظاهرتان اضافه کند. ۳. ساعت به وقت جذابیتساعت مچی زنانه نقش بزرگی در متفاوت کردن استایل ساده بازی می‌کند. بنابراین با خیال راحت سراغ طرح‌های خاص و متفاوت بروید و آن‌ها را به استایل ساده خود اضافه کنید. ۷. دستبندهای طرح داراین روزها با یک جستجوی ساده می‌توانید دستبندهای بسیار زیبایی پیدا کنید که هر کدام به تنهایی می‌توانند نقطه عطف استایل شما باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
اگر شما هم از طرفداران استایل‌های شیک و ساده هستید؛ اما دلتان می‌خواهد چاشنی جذابیت را به ظاهرتان اضافه کنید، این مقاله برایتان راهکارهای خوبی دارد. این مورد به خصوص برای استایل‌های اسپرت و روزمره مناسب است و می‌تواند چاشنی تنوع را به ظاهرتان اضافه کند. ساعت به وقت جذابیتساعت مچی زنانه نقش بزرگی در متفاوت کردن استایل ساده بازی می‌کند. بنابراین با خیال راحت سراغ طرح‌های خاص و متفاوت بروید و آن‌ها را به استایل ساده خود اضافه کنید. دستبندهای طرح داراین روزها با یک جستجوی ساده می‌توانید دستبندهای بسیار زیبایی پیدا کنید که هر کدام به تنهایی می‌توانند نقطه عطف استایل شما باشند.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
اگر شما هم از طرفداران استایل‌های شیک و ساده هستید؛ اما دلتان می‌خواهد چاشنی جذابیت را به ظاهرتان اضافه کنید، این مقاله برایتان راهکارهای خوبی دارد. اگر شما هم از طرفداران استایل‌های شیک و ساده هستید؛ اما دلتان می‌خواهد چاشنی جذابیت را به ظاهرتان اضافه کنید، این مقاله برایتان راهکارهای خوبی دارد. این مورد به خصوص برای استایل‌های اسپرت و روزمره مناسب است و می‌تواند چاشنی تنوع را به ظاهرتان اضافه کند. ساعت به وقت جذابیتساعت مچی زنانه نقش بزرگی در متفاوت کردن استایل ساده بازی می‌کند. بنابراین با خیال راحت سراغ طرح‌های خاص و متفاوت بروید و آن‌ها را به استایل ساده خود اضافه کنید.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
مدت ۴ سال است که در حوزه آموزش و تولید دکور کوکی با روکش رویال آیسینگ فعال هستم. علاوه بر آموزش دکور کوکی با رویال آیسینگ به صورت محدود نسبت به آموزش دکور کیک و غذا نیز اقدام می‌کنم. در رویال آیسینگ هنرمند باید بتواند با استفاده از ترکیبهای مختلف آیسینگ و غلظت‌های متفاوت آن اقدام به تولید یک اثر حجمی و دکوراتیو کند. آیسینگ در دنیای خوراکی‌ها مانند مینیاتور در دنیای نقاشی است. ابزار مورد نیاز برای کار در رویال آیسینگ چیست؟ تفاوت اصلی آیسینگ با سایر هنرهای شکری این است که در آیسینگ تنها ابزار مورد استفاده هنرمند یک قیف ساده و یک سوزن است.
ایسناایسنا4 هفته قبل
تور فناوری بازدید از خوشه فناوری نخودچی و کارگاه‌های نخودپزان شهرستان ممقان توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی استان برگزار شد. به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی در این تور با اشاره به اولویت‌های اصلی دانشگاه، گفت: همجواری با محیط کار، داشتن محیط کار واقعی و ارتباط با صنعت از مشخصات اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی و وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه‌هاست. علی نوایی، بخشدار ممقان نیز در این بازدید ضمن معرفی بخش ممقان به ارائه گزارشی در خصوص کارگاه‌های نخودپزان پرداخت. تور فناوری بازدید از خوشه فناوری نخودچی و کارگاه‌های نخودپزان شهرستان ممقان با حضور دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ اعضای شورای پژوهشی واحد استانی، تعدادی از روسای مراکز آموزشی، کارشناسان پژوهشی و تعدادی از علاقمندان حوزه صنایع غذایی صبح روز دوشنبه یک مهر ۹۸ برگزار شد. هم چنین در ادامه این بازدید جلسه‌ای با حضور مسئولان دانشگاه جامع علمی کاربردی، مسئولان تعاونی نخودپزان، بخشدار و رئیس شورای شهرستان ممقان برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، آقای مسعود حیدورند، با بیان اینکه در شهرستان قلعه گنج تا پیش از سال ۹۳ حتی یک نفر هم در رشته‌های فنی حرفه‌ای مرتبط با صنایع دستی آموزش ندیده بود، افزود: هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر از زنان روستایی شهرستان قلعه گنج با حضور در دوره‌های آموزشی صنایع دستی در تولید انواع بافته‌های حصیری از بوته درختچه داز مشارکت می‌کنند و هنر دست زنان قلعه گنج علاوه بر بازار داخلی در برخی نمایشگاه‌های صنایع دستی در کشور‌های منطقه‌ای واروپایی به فروش می‌رسد. وی اضافه کرد: بنیاد مستضعفان برای ترغیب زنان محلی برای تولید صنایع دستی، تسهیلات۲۰ میلیون تومانی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد تا بتوانند در رشته مورد علاقه خود فعالیت کنند. آقای حیدروند گفت: قالیبافی، گلیم بافی، سوزن دوزی و زیح دوزی از دیگر هنر‌های فراموش شده‌ای است که پس از رونق صنایع دستی حصیری، بار دیگر در روستا‌های قلعه گنج مورد توجه قرار گرفته است. آموزش تولید صنایع دستی بومی منطقه جنوب استان کرمان نخستین بار با آغاز طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج در دستور کار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و در این طرح با همکاری بنیاد مستضعفان و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، زنان روستایی قلعه گنج دوره‌های آموزشی مرتبط را طی کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
او هم مانند خیلی‌ها موضوع حجاب را یکی از چالشی‌ترین موضوعات مربوط به زنان می‌داند و معتقد است دست‌هایی در خارج در کار است تا مردم را بر سر موضوع حجاب به جان هم بیندازند و در این میان نیروهای داخلی نباید اختلافات بر سر حجاب را تشدید کنند. به نظر بحث حجاب مغفول ماند؛ یکی از موضوعات مهمی که در این چند سال به خصوص چند سال اخیر چالش برانگیز بوده است. متاسفانه شدت برخورد سلبی، برخوردها از نوع برخوردهای انتظامی و ضربتی‌مان با موضوع حجاب خیلی بیشتراز کار فرهنگی است. بحث حجاب جزو موضوعاتی است که ما در گفتگوی درون نسلی پیگیری می‌کنیم و نشست هلی خیلی خوبی با جوانان در این زمینه داشته‌ایم. اختلافات قومیتی و طبقاتی را تشدید می‌کنند یا اختلافات دیدگاهی بر سرموضوعاتی مثل بحث حجاب، هدف تشتت جامعه ایرانی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
*لباس‌ها محل تلاقی فرهنگ و اخلاق و طبیعت هستند*. شاید فلسفه این گونه پوشش‌ها، حفاظت تن در مقابل عوارض آب و هوایی، خطرات و ضربه‌های احتمالی ناشی از فعالیت‌های روزمره باشد. اغلب اینگونه لباس‌ها را با هنرهای سلیقه‌ای همچون رودوزی، پولک دوزی و سوزن دوزی مزین می‌کنند. زیرا جنسیت مرد از جنسیت زن قویتر است و سودجوتر. و این موضوعی است که که باید توسط متولیان فرهنگی و صاحب منسبان امر پوشش و حجاب و البسه جدی گرفته شود.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
به گزارش جام نیوز در هر گوشه از جهان نامی از هنر به زبان می‌آید حتما نامی از ایران برده خواهد شد. حالا دیگر به سرعت انجام یک کلیک و تایپ چند کلمه مشتری به محصول مورد علاقه خود دست می‌یابد. سوزن دوزی بلوچی یا بلوچی دوزی یک از همین صنایع دستی است که توسط زنان بلوچ انجام می‌شود و اولین بار از ذهن و خلاقیت زنان بلوچ ایجاد شده است. این کارآفرین تاکید کرد: با توجه به این که هنر سوزن‌دوزی ظرفیت بسیار گسترده‌ای دارد، می‌تواند در بحث گردشگری استان سیستان و بلوچستان را متحول کند. وی در پایان با اشاره به استقبال کشور‌های مخلتلف اروپایی و آسیایی از محصولات سوزن دوزی شده، خاطرنشان کرد: برخی از محصولات ما به کشور‌هایی همچون کانادا، سوئد، استرالیا و کشور‌های حوزه خلیج فارس ارسال شده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امشب با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری آئین تجلیل از کارکنان و مدیران نمونه در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان مهرستان برگزار شد. محمد رفیع دهواری بیان داشت: در هفته دولت امسال ۶۶ طرح و پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان مهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۷۱۵۶۸ میلیون ریال پیش بینی شده است. وی گفت: طرح‌های مختلف در حوزه کشاورزی، عمرانی، آبرسانی روستایی، مسکن مدد جویان، و مبلمان شهری از مهم‌ترین طرح‌های اجرایی در هفته دولت در این شهرستان است. فرماندار مهرستان ادامه داد: کلنگ زنی تعداد ۱۶ مدرسه، افتتاح یک واحد مرغداری، افتتاح روکش آسفالت محور مهرستان به ایرانشهر به طول ۱۰ کیلومتر، افتتاح کارگاه سوزن دوزی و افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار از جمله برنامه‌های چهارمین روز از هفته دولت در شهرستان مهرستان بود. گفتنی است در پایان این مراسم، علاوه بر بر مدیران و کارکنان نمونه ادارات از خبرنگار مهر نیز با اهداء لوح یادبود تقدیر به عمل آمد.
مهرمهر1 ماه قبل
وی همچنین بیان کرد: فرهنگ در هر جامعه‌ای بر بنیان هنر است و فرهنگ هر جامعه‌ای را، هنر جهت می‌دهد. اگر هنر در خدمت امور مبتذل قرار گرفت، فرهنگ جامعه دچار ابتذال می‌شود و در نهایت به زوال و سقوط روی می‌آورد. هنر قرآن، مردم جاهلی آن دوران را هدایت کرد. در مسئله توسعه ارتباطات، فرهنگ‌ها و تمدن‌ها وارد میدان رقابت می‌شوند و قوی‌ترین فرهنگ، فرهنگ رایج است. آیت الله علم‌الهدی در خصوص استخدام امور ابتذال برای هنر اظهار کرد: مسئله‌ای که امروز در کشور داریم، مقابله با هنر نیست.
ایلناایلنا1 ماه قبل
گروه هنری «راز سوزن»، با جدیدترین نمایشگاه خود، تلفیقی از هنر سوزن دوزی را با انواع شاخه‌ها و گرایش‌های هنری به نمایش می‌گذارد. هر هنرمند دو اثر از خود (یکی با موضوع زن و دیگری با موضوع صلح) به نمایش خواهند گذاشت. نمایشگاه قبلی این گروه، سوزن دوزی‌های ابتکاری بر روی پرده بود که سال ۹۷ در کاخ موزه سعدآباد و برج میلاد برگزار شد. وی همچنین مولف دایره المعارف جامع سوزن دوزی ایران است که درآن ۱۸۰ نوع سوزن دوزی را تحقیق و اجرا نموده است. نمایشگاه سوزن دوزی‌هایی در ستایش از زن و صلح، تا دهم شهریور، همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت۱۰ الی ۱۹، میزبان عموم علاقمندان این هنر نفیس و پرظرافت ایرانی خواهد بود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
نمایشگاه عکس‌» از تفتان تا مکران، گستره زیبایی» ‌با نگاهی نو و مستند به سیستان و بلوچستان جمعه یک شهریور در گالری بهار خانه هنرمندان افتتاح شد. به گزارش ایلنا، نمایشگاه «از تفتان تا مکران، گستره زیبایی» حاصل تلاش چهار هنرمند سروش جوادیان، علیرضا فراهانی، حامد صادقی و حسین امین جعفری است که تعداد ۲۴ عکس را در گالری بهار روی دیوار بردند. این هنرمند با اشاره به برگزاری این نمایشگاه گفت: دو مولتی مدیا با موضوع دختران آفتاب و دیگری با موضوع سیستان و بلوچستان گستره زیبایی، را در آیین افتتاحیه به نمایش گذاشتیم. همچنین از چند زن سوزن‌دوز استان سیستان و بلوچستان دعوت شده که در کنار نمایشگاه به کار سوزن دوزی مشغول باشند. نمایشگاه «از تفتان تامکران، گستره زیبایی» تا ۱۲ شهریور در گالری بهار خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نمایشگاه عکس‌ «از تفتان تا مکران، گستره زیبایی» ‌با نگاهی مستند به استان سیستان و بلوچستان روز جمعه (یکم شهریورماه) در گالری بهار خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، این نمایشگاه حاصل تلاش سروش جوادیان، علیرضا فراهانی، حامد صادقی و حسین امین جعفری است که ۲۴ عکس را در گالری بهار به نمایش گذاشتند. همچنین از چند زن سوزن‌دوز استان سیستان و بلوچستان دعوت شده که در کنار نمایشگاه به کار سوزن دوزی مشغول باشند. حسین امین جعفری دیگر عکاس حاضر در نمایشگاه نیز گفت: هر سفری تلاشی است برای ادراک جهان و هر عکس تلاشی است برای نشان دادن آنچه در ذهن عکاس به وجود آمده است. نمایشگاه «از تفتان تامکران، گستره زیبایی» تا ۱۲ شهریورماه در گالری بهار خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
علاوه بر ضعف بر سیاستگذاری‌های بازار کار، در سمت نیروی کار نیز تمایل بیکاران به استخدام در دستگاه‌های اجرایی و خصوصی در تشدید بیکاری دامن زده است. کیمیا مالکی، بانوی ۲۷ ساله از سیستان و بلوچستان فقط نمونه‌ای از یک جوان بیکار است که با شناسایی ظرفیت منطقه محل سکونت توانسته با تسهیلات حداقلی ۱۰ میلیون تومانی اشتغال، کسب و کاری با درآمد ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان در ماه برای خود ایجاد کند. این بانوی ۲۷ ساله که محصولات خود را نمایشگاه توانمندسازی عشایر و روستاییان نیز عرضه کرده بود، کسب و کار خود را از سال ۹۵ در حوزه سوزن دوزی بر روی انواع البسه و پوشاک آغاز کرد. مالکی با اشاره به نحوه آغاز کسب و کار خود گفت: در سال ۹۵ بعد از اینکه تصمیم به ورود به این عرصه گرفتم، بعد از شناسایی بازار فروش، مقدمات اولیه برای شروع کسب و کار را آغاز کردم. وی ادامه داد: در همان زمان با تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی کار خود را آغاز کرده و به تدریج با شناخت بازار دامنه فعالیت خود را گسترش دادم.
مهرمهر1 ماه قبل
علاوه بر ضعف بر سیاستگذاری‌های بازار کار، در سمت نیروی کار نیز تمایل بیکاران به استخدام در دستگاه‌های اجرایی و خصوصی در تشدید بیکاری دامن زده است. اما در همین بحبوحه بیکاری، فعالیت‌های خوداشتغالی و شناسایی ظرفیت‌های استانی و محلی بهترین فرصت برای اشتغالزایی است به شرط آن که پیش از شروع فعالیت، ظرفیت‌های بازار و منطقه را شناسایی کنید. کیمیا مالکی، بانوی ۲۷ ساله از سیستان و بلوچستان فقط نمونه‌ای از یک جوان بیکار است که با شناسایی ظرفیت منطقه محل سکونت توانسته با تسهیلات حداقلی ۱۰ میلیون تومانی اشتغال، کسب و کاری با درآمد ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان در ماه برای خود ایجاد کند. این بانوی ۲۷ ساله که محصولات خود را نمایشگاه توانمندسازی عشایر و روستاییان نیز عرضه کرده بود، کسب و کار خود را از سال ۹۵ در حوزه سوزن دوزی بر روی انواع البسه و پوشاک آغاز کرد. وی ادامه داد: در همان زمان با تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی کار خود را آغاز کرده و به تدریج با شناخت بازار دامنه فعالیت خود را گسترش دادم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
‌به گزارش ایسنا، دومین جشنواره ملی گردشگری و ششمین جشنواره صنایع دستی در ارومیه پس از ۴ روز به کار خود پایان داد، در این نمایشگاه فعالان و هنرمندان رشته‌های مختلف صنایع دستی با زمینه‌های متنوع فعالیت در این حوزه، حضور یافتند. با عبور از بین غرفه‌ها گلیم‌های زیبای اردبیلی چشم زنان تماشاگر را به سوی خود جذب می‌کنند. گلیم به عنوان کالای لوکس جزء کالاهای اساسی محسوب نمی‌شود و مردم قدرت خرید چندانی برای خرید آن ندارند. محمدی بازدید کننده‌ای از ارومیه در این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: امسال ششمین سال است که از نمایشگاه صنایع دستی در ارومیه بازدید می‌کنم و هرسال از صنایع دستی استانهای مختلف خرید کردم. گزارش از: المیرا عسگری زاده، خبرنگار ایسنا، منطقه آذربایجان غربیانتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
کارآفرینی که سالی ۱۷۰ دستگاه کشاورزی تولید می‌کندهمچنین علی یوسف زاده یکی از نخبگان مازندرانی است که توانسته ۱۷۰ دستگاه کشاورزی در سال تولید کند. همین موضوع باعث شد تا بتوانم روی محصولات دیگر کار کنم و محصولات دیگری را در مسیر تولید قرار دهم. وی افزود: یکی از دستگاه‌هایی که توانستیم به مرحله تولید برسانیم دستگاه علف‌تراش بود. تولیدکنندگان گل: می‌توانیم صادرات گل را پنج برابر کنیمهمچنین تعدادی از تولیدکنندگان گل بااشاره به‌اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم صنعت گل در کشور تاکید کردند اگر دولت از ما حمایت کند می‌توانیم رقم صادرات گل را از ۲۰۰میلیون دلار فعلی به یک میلیارد دلار برسانیم. شریفی در عین حال گفت: البته هنوز مجوز واردات گل به بهانه صادراتش صادر نشده ولی وزارت صمت به شدت بر این امر اصرار دارد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد گفت: فرت‌بافی جزو صنایع دستی شهرستان تایباد است. عبدالرحیم تاج‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص آثار تاریخی بررسی شده در شهرستان تایباد اظهار کرد: آثار بررسی شده در شهرستان تایباد، ۱۱۳ عدد است که از این تعداد ۴۵ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. وی در خصوص صنایع دستی شهرستان تایباد، عنوان کرد: بیشترین تولید صنایع دستی در حوزه نساجی را در سطح استان، شهرستان تایباد دارد که فرت بافی، حوله بافی و … از آن جمله هستند. وی تصریح کرد: ما در شهرستان تایباد تنها اثر ثبت ملی داریم و هیچ کدام از آثار ثبت جهانی نشده‌اند. تاج محمدی عنوان کرد: عمده مشکل میراث فرهنگی در شهرستان ما، حفاری‌های غیر مجاز است که توسط قاچاقچیان میراث فرهنگی صورت می‌گیرد که اکثر این این حفاری‌ها به قصد پیدا کردن گنج انجام می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر ۲۴ تا ۲۷ مرداد برگزار می‌شود. دراین نمایشگاه ۱۸۰ واحد تولیدی که طرح‌های موفق دریافت کننده تسهیلات بانکی از منابع قانون توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری هستند، در این نمایشگاه حضور می‌یابند و معرفی می‌شوند. صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون نیز در این نمایشگاه در سالن ۹-۸ حضور دارند. وی از تسهیلات گیرندگان این روستا است که کسب و کارخوبی با حمایت صندوق کارآفرینی برپا کرده است. این جوان روستایی با همت بالا و حمایت‌های صندوق کارآفرینی امید توانست تولیدات بومی فراموش شده را دوباره راه‌اندازی و امید را در دل مردم روستانشین منطقه اورامانات زنده کند.
مهرمهر2 ماه قبل
دهیار روستای «سیدبار» ادامه داد: زنان روستای «سیدبار» با توجه به نقش و مسئولیت‌های که در محیط اجتماعی و منزل دارند عهده دار وظایف خدمات مختلفی نیز هستند که مسلما در مسیر توسعه این روستا بسیار مؤثر است. مهین دوست افزود: ٣٠ الی ۵٠ درصد درآمد حاصل از فروش «بانوک دوچ» زنان روستای «سیدبار» صرف هزینه‌های آموزش کلاس‌های مهارت‌های زندگی، بهداشت و محیط زیست برای اهالی این روستا می‌شود. وی با اشاره به اینکه در طرح سوزن دوزی «بانوک دوچ» حدود ١٠٠ نفر از بانوان روستای «سیدبار» حضور دارند، تصریح کرد: مشارکت این بانوان در طرح‌های توسعه‌ای روستا به صورت کاملا اختیاری است. دستان هنرمند زنان بلوچ مولفه اصلی توانمند سازی اقتصاد بلوچستان استمعاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری چابهار ادامه داد: با بررسی سند آمایش سرزمین و نقش بانوان در اشتغال روستاها به وضوع می‌توان نقش زنان بلوچ را دوشادوش مردان مشاهده کرد. وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع ضرورت دارد از ظرفیت‌های بالقوه و پتانسیل‌های محیطی منطقه در بحث توانمند سازی زنان روستایی بهره جست.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
گاندو به پای زکریا آسیب زده بود، اما اهالی روستا خیلی زود او را از دهان تمساح بیرون کشیده بودند. «گل‌افروز» مادر زکریا خیلی خلاصه ماجرای حمله گاندو را تشریح می‌کند: «ما آن طرف رودخانه باغ داریم. پایگاه حفاظت درگس هم در همین منطقه قرار دارد و در آن چند راس گاندو نگهداری می‌شوند. برابر آمار اعلام شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، ۲ محیط‌بان ۴۶۵ هزار هکتار را حفاظت می‌کنند. بر اساس اعلام اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان چابهار حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ عدد تمساح پوزه کوتاه در زیستگاه حفاظت شده «گاندو» باهو کلات چابهار زیست می‌کنند.
فارسفارس2 ماه قبل
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: خانه ایرانی در تهران ادعا دارد که به جز لوازم تصویری میتواند تمام لوازم مورد استفاده را از صنایع دستی تامین کند و به زوج‌های جوان نشان دهیم که میتوانند خانه شان را با صنایع دستی ایرانی تزئین کنند. این مسؤول ادامه داد: کلپورگان به عنوان اولین روستای جهانی ثبت شد و تازه اتفاقات بعد از ثبت شروع شد، که هنرمندان در یک حرکت نمادین در کلپورگان تولید و در تهران فروختند و از هزینه آن مدرسه ساختند. محمودیان گفت: سی و دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کشور شهریور ماه امسال برگزار می‌شود، که امیدواریم این استان پررنگ و با تمام توان ظاهر شود. وی ادامه داد: پارسال ۵۰۰ میلیون تومان و امسال هم ۵۰۰ میلیون تومان به بازارچه دایمی تنگه سرحه اختصاص دادیم. معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: روستای تنگه سرحه شهرستان نیکشهر به عنوان روستای ملی حصیربافی ثبت شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان، خداداد اولیایی اظهار داشت: تاکنون بر اساس ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان اکثر حرفه‌هایی که نیاز استان است شناسایی شده، این حرفه‌ها شامل رشته‌هایی است که می‌تواند برای جوانان اشتغال‌آفرینی به دنبال داشته باشد. وی عنوان کرد: از جمله رشته‌های بومی استان سیستان و بلوچستان می‌توان به سوزن‌دوزی بلوچی اشاره کرد؛ همچنین با توجه به اینکه لباس‌های سنتی بلوچی مردانه و لباس‌های سنتی حوزه سیستان بین مردم کمرنگ شده، مجوز فعالیت در این ۲ حوزه به بخش خصوصی داده شده تا این صنعت در استان زنده شود. در حال حاضر نیز در رابطه با رشته‌های مختلفی که مختص استان است نیازسنجی در حال انجام است که امیدواریم به زودی این حرفه‌ها در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شود. اولیایی در مورد جذب کارآموزان به بازار کار پس از اتمام دوره‌های آموزشی، گفت: با توجه به نوع و حرفه، جذب به بازار کار کارآموزان متفاوت است به طوری که در حرفه‌هایی مانند لوله‌کشی گاز و سنگ‌های قیمتی با اطمینان ۱۰۰ درصد جذب نیرو به بازار کار داریم اما در حوزه صنایع دستی جذب بازار کار ۷۰ درصد است. در مجموع حرفه‌هایی که در فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان آموزش داده می‌شود درصد جذب به بازار کار آن‌ها بسیار زیاد است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
خداداد اولیایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: تاکنون بر اساس ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان اکثر حرفه‌هایی که نیاز استان است شناسایی شده، این حرفه‌ها شامل رشته‌هایی است که می‌تواند برای جوانان اشتغال‌آفرینی به دنبال داشته باشد. وی عنوان کرد: از جمله رشته‌های بومی استان سیستان و بلوچستان می‌توان به سوزن‌دوزی بلوچی اشاره کرد؛ همچنین با توجه به اینکه لباس‌های سنتی بلوچی مردانه و لباس‌های سنتی حوزه سیستان بین مردم کمرنگ شده، مجوز فعالیت در این ۲ حوزه به بخش خصوصی داده شده تا این صنعت در استان زنده شود. در حال حاضر نیز در رابطه با رشته‌های مختلفی که مختص استان است نیازسنجی در حال انجام است که امیدواریم به زودی این حرفه‌ها در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شود. اولیایی در مورد جذب کارآموزان به بازار کار پس از اتمام دوره‌های آموزشی، گفت: با توجه به نوع و حرفه، جذب به بازار کار کارآموزان متفاوت است به طوری که در حرفه‌هایی مانند لوله‌کشی گاز و سنگ‌های قیمتی با اطمینان ۱۰۰ درصد جذب نیرو به بازار کار داریم اما در حوزه صنایع دستی جذب بازار کار ۷۰ درصد است. در مجموع حرفه‌هایی که در فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان آموزش داده می‌شود درصد جذب به بازار کار آن‌ها بسیار زیاد است.
مهرمهر2 ماه قبل
نخستین مرز زمینی برای صادرات این خشخاش و مواد افیونی حاصل از آن قطعا مرز استان سیستان و بلوچستان ایران است. دوره تبعید ایشان در زمان ستمشاهی به استان سیستان و بلوچستان منشا خیر برای این استان شده است. بله این صنعت گردشگری است که استان سیستان و بلوچستان را نجات خواهد داد. معرفی یک کتابیکی از بهترین کتاب‌هایی که در زمینه گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان منتشر شده «کشکول هنرها و صنایع دستی سیستان» نوشته ایرج شهامی پور است. این منطقه به شدت به انتشار کتاب‌هایی از جنس «کشکول هنرها و صنایع دستی سیستان» نیاز دارد.

به انتهای لیست رسیدید