سپاه الغدیر استان یزد

سپاه الغدیر استان یزد

مهرمهر1 روز قبل
محسن حرازی زاده یزدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشارکت بسیار خوب مردم یزد برای کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده، اظهار داشت: هنوز جمع بندی کاملی از کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم یزد به سیل زدگان انجام نشده، اما مشارکت و کمک آنها بسیار خوب و قابل تحسین است. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه استان یزد کار کمک به سیل زدگان منطقه دلگان را بر عهده دارد، افزود: در این منطقه نیاز به آب معدنی، مواد غذایی کنسرو شده و تن ماهی، حبوبات بسته بندی شده، پتو، زیرانداز، پتوی مسافرتی و رول نایلون است. حرازی زاده همچنین از اعزام ۶۰ نیروی امدادگر و کادری از سوی هلال احمر به منطقه سیل زده دلگان خبر داد و اظهار داشت: از تمام ظرفیت هلال احمر برای امدادرسانی به مردم سیل زده بهره گرفته‌ایم. وی تاکید کرد: چهار پایگاه هلال احمر در سطح شهرستان یزد و پایگاه‌هایی در شهرستان‌های استان در مراکز هلال احمر آماده جمع آوری کمک‌های مردمی هستند و امیدواریم تا رفع کامل نیازها و مشکلات مناطق سیل زده، شاهد کمک‌های مردمی باشیم. حرازی زاده یزدی عنوان کرد: هموطنان یزدی همچنین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد همه بانک‌ها و یا کد دستوری *۱۱۲# واریز کنند.
مهرمهر3 روز قبل
صادقی ادامه داد: در حال حاضر دو دستگاه تریلی از کمک‌های مردمی تکمیل شده و امروز راهی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان شد. مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد یادآور شد: اقلام بارگیری شده در این دو دستگاه تریلی شامل هزار تخته پتو، ۲۰۰ عدد روفرشی، ۵۰۰ بالش و مقدار قابل توجهی آب‌معدنی، حبوبات، موادغذایی و خشکبار است. وی عنوان کرد: برای کمک به مردم سیل‌زده و تأمین نیازهای مختلف آنها اعضای موکب انصارالمهدی (عج) استان عازم سیستان و بلوچستان شدند. صادقی بیان کرد: مهمترین نیاز مناطق سیل زده در حال حاضر پتو، مواد عذایی کنسرو شده، آب معدنی و مصالح ساختمانی است. وی همچنین از تهیه و ارسال ۲۵۰ دستگاه چادر امدادی خبر داد و تاکید کرد: تمام پایگاه‌های مقاومت بسیج استان آماده جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ارسال آن به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان هستند.
فارسفارس4 روز قبل
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از ارسال اولین محموله کمک‌های مردمی و پایگاه‌های مقاومت بسیج به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سرهنگ پاسدار رضا پورشمسی از ارسال اولین محموله کمک‌های مردمی و پایگاه‌های مقاومت بسیج یزد به سیل‌زدگان خبر داد و اظهار داشت: در راستای عمل به فرمان‌ رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به مردم مناطق سیل‌زده، جمع‌آوری کمک‌های مردم یزد در دستور کار قرار گرفت. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد افزود: مردم انقلابی و نوع‌دوست استان یزد همواره در عرصه‌های مختلف کمک‌رسانی پیشتاز بوده‌اند و در این عرصه نیز خوشبختانه خوب عمل کرده‌اند. وی گفت: این محموله شامل یک هزار تخته پتو و بسته‌های معیشتی کمک‌های مردمی بوده که توسط سپاه جمع‌آوری و به‌زودی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود. گفتنی است در این زمینه همچنین ۲۵۰ دستگاه چادر امدادی و ۲۵۰ تخته پتو از انبار امدادی شهرستان‌های میبد و بهاباد بارگیری و به مناطق سیل‌زده توسط سه کامیون ارسال‌شده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی افزود: دشمنان اسلام بدانند که ملت ایران تحت امر امام خمینی (ره) در دهه پنجاه آمریکا را از ایران و سپس از منطقه بیرون کرد. این یادگار هشت دفاع مقدس در ادامه اظهارکرد: تواضع، افتادگی، مردمداری و مردم یاری حاج قاسم سلیمانی، این رزمنده مدافع حرم و دفاع مقدس را در دنیا ممتاز و جهانی کرد. معاون هماهنگ کننده سپاه قدس در ادامه نشست یادشده اضافه کرد: دقیقا از روی میگ ۲۳ رد شدیم که بعدها سردار گفت، «این فلاح زاده به راحتی و با خونسردی تمام می‌گوید، این‌ها متعلق به داعش است». معاون هماهنگ کننده سپاه قدس تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی از سال ۱۳۵۹ تا زمانی که آمریکا را در افغانستان و عراق ذلیل کرد و تا شروع جریان داعش و النصره و تکفیری‌ها، گمنام بود. بامداد جمعه هفته گذشته سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه ابومهدی مهندس جانشین فرمانده الحشد الشعبی عراق و جمعی از همراهانشان، در عملیات تروریستی از سوی نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
مهرمهر2 هفته قبل
سرهنگ رضا پورشمسی در گفتگو با خبرنگار مهر با تسلیت به مناسبت شهادت سردار سرافراز، شهید سلیمانی اظهار داشت: این جنایت آمریکا یک بار دیگر پرده از چهره خبیث جنایتکاران برداشت و خوی ددمنشانه آنها را برای جهانیان به نمایش گذاشت. وی عنوان کرد: آمریکا بداند که با این اقدام جنایتکارانه، نمی‌تواند حرکت جبهه مقاومت را متوقف کند بلکه خون سردار سلیمانی، حرکت این جبهه را تقویت خواهد کرد. فرمانده سپاه الغدیر یزد تصریح کرد: رزمندگان جان برکف و سربازان دلیر اسلام گوش به فرمان ولایت برای پاسخ به عمل جنایتکارانه آمریکا هستیم و سپاه الغدیر نیز در این مسیر آماده جانفشانی است. وی با تاکید بر اینکه همه ما رهروان راه سردار سلیمانی هستیم، افزود: سردار سلیمانی عاشق ولایت و مدافع حریم اهل بیت (ع) بود و ما نیز در همین مسیر قرار داریم. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد تصریح کرد: همه ما سربازان ولایت هستیم و گوش به فرمان ولایت، تا پیروزی نهایی در مسیر سردار سلیمانی و دیگر شهدای اسلام و انقلاب قدم بر می‌داریم.

حضور استاندار یزد در سپاه الغدیر و تسلیت شهادت سپهبد ‌سلیمانی + تصاویر

3+
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، روز گذشته نخستین نشست دومین کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد برگزار شد و به صورت رسمی فعالیت‌های ستاد برگزاری این کنگره در استان یزد آغاز و احکام آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، محمدعلی طالبی استاندار و سرهنگ رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد به عنوان مسئولان اصلی ستاد تقدیم شد. با توجه به اینکه این رویداد مهمترین و بزرگترین رویداد استان یزد در حوزه ایثار و شهادت به حساب می‌آید و یزد جزو معدود استان‌هایی است که برای دومین بار اقدام به برگزاری این کنگره بزرگ می‌کند، خبرگزاری تسنیم در استان با ایجاد پرونده‌ای تحت عنوان «کنگره ملی شهدای یزد |‌» اقدام به تهیه و انتشار اخبار مختلف مرتبط با حوزه ایثار و شهادت، دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران استان می‌کند. این پرونده از روز گذشته با انتشار پنج خبر گشوده شد و به یاری خداوند، تا پایان زمان فعالیت کنگره اخبار و گزارش‌های مرتبط با این حوزه تحت همین عنوان منتشر می‌شود. از جمله اخبار و رویدادهایی که در قالب این پرونده به آن پرداخته می‌شود، انتشار گزارش‌هایی با موضوع معرفی شهدای استان یزد است، به این ترتیب در هر روز، اطلاعات و زندگی‌نامه شهدای استان که در همان روز به شهادت رسیده‌اند، در قالب یک گزارش منتشر می‌شود. انتهای پیام/۷۸۱/ش
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/یزد فرمانده ارشد سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، از برگزاری دومین کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد در سال آینده خبر داد. سرهنگ «رضا پورشمسی» روز گذشته ۱۰ دیماه در نخستین نشست کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد که با حضور سردار «احمد حق‌طلب» مسئول سازمان حفظ و نشر آثار ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران، «محمدعلی طالبی» استاندار یزد و دیگر مسئولان ارشد استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: دومین کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد برگزار می‌شود. وی با بیان این‌ که افتتاحیه این کنگره ملی سال آینده برگزار می‌شود، ‌ افزود: این برنامه به مدت یک سال به میزبانی استان یزد اجرا می‌شود. سرهنگ پورشمسی با بیان این‌که ریاست شورای سیاستگذاری دومین کنگره ملی شهدای استان یزد بر عهده آیت الله «محمدرضا ناصری یزدی» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد است، تصریح کرد: طبق هماهنگی‌های انجام شده ریاست ستاد اجرایی کنگره در استان یزد بر عهده استاندار و دبیری این مهم به عهده فرمانده سپاه الغدیر است. وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: محرومیت‌زدایی، تهیه جهیزیه، ساخت و بازسازی منازل مسکونی محرومین از جمله رویکردهای جنبی این کنگره در استان یزد است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ رضا پورشمسی، عصر امروز در نخستین نشست کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای برگزاری کنگره شهدای استان یزد اظهار داشت: این کنگره به صورت ملی در سال آینده برگزار می‌شود. وی ادامه داد: این برنامه به مدت یک سال برگزار می‌شود و مراسم افتتاحیه و اختتامیه نیز برای این کنگره پیش بینی و برنامه ریزی شده است. وی افزود: ریاست شورای سیاستگذاری کنگره بر عهده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و ریاست ستاد اجرایی کنگره در استان بر عهده استاندار یزد است و دبیری کنگره بر عهده فرمانده سپاه الغدیر است. وی یادآور شد: رویکرد برنامه‌های جنبی کنگره با بحث‌ها و رویکردهایی از جمله محرومیت‌زدایی، تهیه جهیزیه، ساخت و بازسازی منازل مسکونی محرومین برگزار می‌شود. وی افزود: بکارگیری تمام امکانات و ظرفیت‌های استان و همکاری مسؤولان و جلب مشارکت علاقه‌مندان باید محور تمام فعالیت‌های این کنگره عظیم قرار گیرد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سرهنگ رضا پورشمسی بعد از ظهر امروز در نخستین نشست کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد با تقدیر از مردم یزد برای حضور باشکوه در مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی اظهار داشت: دومین کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد برگزار می‌شود. وی با اشاره به سخنرانی سردار شهید قهاری سعید در نخستین کنگره شهدای استان یزد خاطرنشان کرد: در آن مراسم سردار قهاری سعید آرزوی شهادت کرد و درست یک روز به سالگرد آن مراسم، به شهادت رسید. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه دومین کنگره بزرگداشت شهدای یزد سال آینده برگزار می‌شود گفت: این برنامه به مدت یک سال و با برگزاری دو مراسم افتتاحیه و اختتامیه اجرا می‌شود. وی افزود: ریاست شورای سیاستگذاری کنگره بر عهده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و ریاست ستاد اجرایی کنگره در استان بر عهده استاندار یزد است و دبیری کنگره بر عهده فرمانده سپاه الغدیر است. پورشمسی خاطرنشان کرد: انسجام، تجربه و ظرفیت‌های استان یزد نکات بسیار ویژه‌ای است که در استان یزد وجود دارد و این ظرفیت‌ها می‌تواند برای هرچه بهتر برگزار شدن کنگره مورد استفاده قرار گیرند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سرهنگ رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با حضور در دفتر تسنیم یزد ‌به گفت‌و‌گو با خبرنگاران این دفتر پرداخت. پورشمسی در این دیدار با اشاره به خدمات گسترده‌ای که سپاه الغدیر استان یزد حوزه‌های محرومیت‌زدایی داشته اظهار داشت: در هر گوشه از استان یزد که نگاه کنیم، اقدامات سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی به صورت کاملا واضح قابل شناسایی است. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد به فعالیت‌های گسترده‌ای که توسط بسیجیان امدادگر در استان یزد انجام شده اشاره کرد و افزود: در تمام اردوهای جهادی ابتدا نیازسنجی از منطقه مدنظر انجام و سپس تیم تخصصی مرتبط با نیاز همان منطقه اعزام می‌شود. فرشاد براتی کهریزسنگی مدیر دفتر تسنیم در یزد هم در این دیدار با اشاره به تعامل خوب فرماندهی و مجموعه سپاه الغدیر استان یزد با رسانه‌ها اظهار داشت: خوشبختانه تعامل مجموعه سپاه الغدیر استان یزد با رسانه‌ها روز به روز در حال افزایش است و روابط عمومی سپاه الغدیر استان نسبت به ارتباط با رسانه‌ها حساسیت و توجه خاصی دارد. وی با تقدیر از زحمات فرمانده سپاه الغدیر استان یزد که به عنوان جوان‌ترین فرمانده سپاه در کشور فعالیت می‌کند، آمادگی مجموعه خبرگزاری تسنیم برای پوشش تمام فعالیت‌های اردوهای جهادی بسیج و خدمات محرومیت‌زدایی سپاه در نقاط مختلف استان را اعلام کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/یزد فرمانده ارشد سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به نقش رسانه در هدایت افکار عمومی، اظهار کرد: همزمان با فرا چهل سالگی بسیج اولین گروه جهادی رسانه کشور در استان یزد تشکیل و معرفی شد. وی افزود: محرومیت‌زدایی در روستاها و کمک برای توزیع خدمات به شهرهای کمتر توسعه یافته از دیگر برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و در دستور کار بسیج است. فرمانده ارشد سپاه الغدیر استان یزد در ادامه گفت: انعکاس به موقع و کامل فعالیت گروه‌های جهادی از دیگر الزامات در راستای رفع محرومیت و ایجاد مطالبه منطقی در کشور است. سرهنگ پورشمسی با اشاره به اهمیت اقدامات انجام شده توسط گروه‌های جهادی و همچنین تقویت اطلاع رسانی فعالیت‌های داخلی و خارجی این حوزه، تصریح کرد: با مشارکت اصحاب رسانه اولین گروه جهادی رسانه کشور در استان یزد تسکیل و معرفی شدند. این مسئول پوشش کامل اخبار و عملکرد گروه‌های جهادی استان و همچنین پوشش خبری محرومیت‌های نقاط مختلف یزد را از جمله اهداف و برنامه‌های گروه جهادی رسانه در این استان دانست و بیان کرد: ‌ اطلاع رسانی درست و دقیق محرومیت‌ها به مسئولان استانی و کشوری از دیگر وظایف تعیین شده برای این گروه جهادی است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
فرشاد براتی کهریزسنگی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد، با اشاره به آغاز به‌کار نخستین گروه جهادی رسانه کشور اظهار داشت: این گروه فعالیت‌های جهادی خود را به صورت کاملا تخصصی در حوزه رسانه انجام می‌دهد. وی رویکرد اصلی این گروه را در دو حوزه پوشش رسانه‌ای فعالیت اردوهای جهادی استان یزد و پوشش رسانه‌ای محرومیت‌های نقاط مختلف استان دانست و عنوان کرد: گروه‌های جهادی مختلفی که در طول سال در نقاط مختلف استان یزد به فعالیت می‌پردازند، خدمات بسیار گسترده‌ای به مردم ارائه می‌کنند که تاکنون آنچنان که باید و شاید با پوشش رسانه‌ای همراه نبوده است. مسئول گروه جهادی شهدای رسانه استان یزد به تاکیدات مقام معظم رهبری در ارتباط با ضرورت توجه به فعالیت‌های گروه‌های جهادی اشاره کرد و ادامه داد: این گروه در راستای پوشش رسانه‌ای گروه‌های جهادی که در استان مشغول به‌فعالیت هستند تشکیل شده و از امروز به صورت گسترده، اخبار این گروه‌ها را پوشش می‌دهد. براتی کهریزسنگی خاطرنشان کرد: موضوع دوم فعالیت‌های این گروه که بسیار مهم و ضروری هم هست، توجه به محرومیت‌ها و مشکلاتی است که در نقاط مختلف استان به ویژه شهرستان‌ها و نقاط محروم یزد با آن درگیر هستند. وی با اشاره به اینکه این طرح با همکاری مجموعه سپاه الغدیر استان یزد، بسیج رسانه و خانه مطبوعات استان اجرا شده گفت: در این گروه خبرنگاران و اصحاب رسانه متشکل از خبرگزاری‌ها، صدا و سیما، پایگاه‌های خبری و نشریات مکتوب فعالیت می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی ادامه داد: نمونه این موضوع را به صورت عینی و واضح همه دنیا در ارتباط با داعش و تروریست‌های دیگر منطقه مشاهده کردند که چگونه کشورهای مستکبر جهان از نیروهای نظامی برای ناامن کردن منطقه بهره گرفتند. مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الغدیر استان یزد در فرهنگ دینی و اسلامی ما، اگر بحث نیروهای مسلح و جهادی مطرح است، در راستای تامین امنیت و صحت در فضای زندگی است. گندمی به تحرکاتی که از سوی ضد نظام در ارتباط با اغتشاشات اخیر رخ داد اشاره و خاطرنشان کرد: با هماهنگی که بین نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی در استان وجود دارد و عدم همراهی مردم ولایتمدار یزد با اغتشاشگران، یزد یکی از استان‌های کشور بود که کمترین میزان موفقیت آشوبگران را داشت. وی از مجموعه شورای تامین و دلسوزی مردم یزد نسبت به تامین امنیت و ناکام ماندن دشمن در ایجاد فتنه و اغتشاش در این استان تشکر و قدردانی کرد و افزود: این که در یزد دشمن نمی‌تواند به اهدافش برسد نشان از اعتقاد دینی بالای مردم یزد است. مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الغدیر استان یزد به فعالیت‌ها و خدمات گسترده‌ای که سپاه و بسیج در استان یزد انجام داده‌اند اشاره کرد و افزود: مجموعه بسیج و سپاه در طول تمام سال‌های گذشته، هر سال رو به رشد حرکت کرده‌اند و خدمات بسیار ارزشمندی در نقاط مختلف استان به ویژه نقاط محروم انجام داده‌اند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد، بسیج را خادم مردم و اسلام دانست و افزود: بسیج از اینکه در انجام رسالت الهی و ولایی خود مورد سرزنش قرار گیرد نگران نیست و ماموریت خود را با تمام قوت دنبال می‌کند. وی خاطرنشان کرد: در طول هفته بسیج بالغ بر ۴۰ برنامه و ۴۰۰ واحد برنامه در بیش از دو هزار رده سپاه و بسیج استان برگزار می‌شود که در بین این برنامه‌ها، هشت برنامه شاخص در نظر گرفته شده است. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد تصریح کرد: آن چیزی که سبب شد همایش بانوان انقلابی در استان طرح‌ریزی شود، شرایط امروز جامعه بود و در راستای آن و با نگاه ویژه‌ای که به بحث زنان در جامعه وجود دارد، این برنامه به‌عنوان یک طرح شاخص در هفته بسیج برگزار می‌شود. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه امسال ۴۰ گروه برگزیده خدمت‌رسان را در میدان امیرچقماق به صورت منسجم اعزام می‌کنیم گفت: بعضی از گروه‌های جهادی ما اجتماعی هستند که در ۱۷ منطقه کم‌برخوردار استان، خدمات اجتماعی به شهروندان ارائه می‌کنند. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد افزود: در حوزه محرومیت‌زدایی، آمار درجه محرومیت در استان را از استانداری یزد گرفتیم و سه دهستان ایثار، اسفندآباد و آسفیچ به عنوان دهستان‌های محروم شناسایی و خدمات جهادی بسیج در این حوزه انجام گرفت.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدعلی طالبی در نشست شورای اداری استان یزد که به‌مناسبت هفته بسیج و به میزبانی سپاه الغدیر استان یزد برگزار شد، با تبریک این مناسبت اظهار داشت: همه تعبیرهای زیبا در ارتباط با بسیج را هم امام عظیم‌الشان و هم مقام معظم رهبری بیان فرمودند. وی خاطرنشان کرد: امروز در ۴۰ سالگی بسیج شاهد بالندگی آن هستیم و نقطه جالب در این موضوع این است که هیچ زمانی بسیج محدود به جنگ و شرایط جنگی نشد و علی‌رغم فراز و نشیب‌های بسیار زیادی که شاهد آن هستیم، بسیج در عرصه‌های مختلف وظایف خود را به خوبی انجام داده است. استاندار یزد با بیان اینکه امروز ما از بسیج به عنوان یک فرهنگ یاد می‌کنیم گفت: بزرگترین دستاوردی که ما در مفهوم بسیج شاهد آن هستیم، تبدیل شدن بسیج به یک فرهنگ در جامعه ماست که منحصر به ایران هم نماند و به عنوان یک تجربه موفق مورد نظر سایر کشورها هم قرار گرفت. وی با بیان اینکه از این جهت می‌توان گفت که بسیج بار بزرگی از مشارکت‌خواهی مردم ما را به دوش کشید گفت: در گزارش هایی که در این نشست مطرح شد دو نقطه بسیار ارزشمند وجود داشت. طالبی افزود: درد عرصه‌هایی از جمله روستاها حضور بسیج بسیار ارزشمند است و در این نقاط یک نقش رهبری برای ساماندهی و رفع مشکلات روستاها نیاز داریم و با کمک‌هایی که صورت گرفت، بسیج توانست در این عرصه نقش خوبی را پیدا کند.
مهرمهر1 ماه قبل
وی با اشاره به اینکه بسیجیان آماده بسترسازی برای شکل‌گیری تمدن بزرگ اسلامی هستند، افزود: امروز مدعی هستیم که به زودی بر اساس یک تفکر الهی و ولایی، تمدن بزرگ اسلامی را در جهان تشکیل می‌دهیم. پورشمسی بیان کرد: به زودی فرهنگی در جامعه تشکیل می‌شود که فرهنگ علوی با ویژگی‌های یتیم نوازی، خدمت‌گذاری به مردم، رفع محرومیت‌ها و برگرفته از فرهنگ غنی عاشورا است. پورشمسی خاطرنشان کرد: امروز بسیج در بیش از ۲۰ قشر متفاوت، بر اساس نظامات دینی و ولایی اقدام به نهادسازی کرده و در تمام حوزه‌هایی که جامعه امروز در ارتباط با آن است، به فعالیت‌های متعددی پرداخته است. وی ادامه داد: ما از یک حرکت ولایت‌مدارانه بر اساس مبنای دینی حرکت می‌کنیم و در راستای تمدن سازی اسلامی در جامعه و لبیک به مقام معظم رهبری تلاش می‌کنیم. پورشمسی با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج به هیچ عنوان جداپذیر از یکدیگر نیستند، عنوان کرد: سپاه و بسیج دو واژه در یک روح، فرهنگ و تفکر هستند و خوشبختانه رهبر معظم انقلاب نیز در مورد این دو فرمودند که از شما راضی هستم البته قانع نیستم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با اشاره به اینکه بسیجیان آماده هستند که بسترسازی برای شکل‌گیری تمدن بزرگ اسلامی هستند اظهار داشت: امروز مدعی هستیم که به زودی بر اساس یک تفکر الهی و ولایی، تمدن بزرگ اسلامی را در جهان تشکیل می‌دهیم. وی افزود: به زودی فرهنگی در جامعه تشکیل می‌شود که فرهنگ علوی با ویژگی‌های یتیم نوازی، خدمت‌گذاری به مردم، رفع محرومیت‌ها و برگرفته از فرهنگ غنی عاشورا است. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تاکید بر اینکه فرهنگ ما از فرهنگی تشکیل می‌شود که آموزه‌های اسلامی پایه آن است گفت: با این تفکر و فرهنگ تمدنی جهانی شکل می‌گیرد و نهادهایی باید در بسیج شکل بگیرد که بتوانند در این عرصه حرکت و فعالیت کنند. وی ادامه داد: ما از یک حرکت ولایت‌مدارانه بر اساس مبنای دینی حرکت می‌کنیم و در راستای تمدن سازی اسلامی در جامعه و لبیک به مقام معظم رهبری تلاش می‌کنیم. وی با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج به هیچ عنوان جداپذیر از یکدیگر نیستند عنوان کرد: سپاه و بسیج دو واژه در یک روح، فرهنگ و تفکر هستند و الحمدالله مقام معظم رهبری هم فرمودند من از شما راضی هستم البته قانع نیستم.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ رضا پورشمسی روز سه شنبه در نشستی خبری با گرامیداشت هفته بسیج از اجرای ۴۰۰ برنامه در این هفته خبر داد و اظهار داشت: ۴۰ مورد از این برنامه‌ها، برنامه‌های شاخص هستند. پورشمسی از برگزاری همایش بانوان انقلابی خبر داد و بیان کرد: نگاه ویژه‌ای که به بحث زنان در جامعه وجود دارد، سبب شد این برنامه به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص در هفته بسیج برگزار شود. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به ظرفیت‌های استان یزد در حوزه‌های علمی، پژوهشی، تحقیقی و نوآوری و فناوری عنوان کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوری یکی دیگر از برنامه‌هایی است که در هفته بسیج برگزار می‌شود و در قالب این جشنواره از برترین‌های این حوزه تجلیل و نمایشگاه نوآوری‌های نخبگان بسیجی نیز برپا می‌شود. وی یکی از برنامه‌های هفته بسیج که با تفاوت نسبت به ‌سال‌های قبل برگزار می‌شود را تجلیل از گروه‌های جهادی عنوان کرد و افزود: خدمات بسیج در عرصه خدمت‌رسانی بسیار متنوع و گسترده است. به گزارش مهر، از ۳۰ آبان ششم آذرماه به عنوان هفته بسیج تعیین و نامگذاری شده است.
مهرمهر2 ماه قبل
وی ادامه داد: دشمنان با توجه به ضربه‌هایی که از ملت و نظام خورده‌اند، همیشه آماده فتنه‌انگیزی هستند ولی فرمایشات مقام معظم ‌رهبری مانع از این کار شده و مردم نیز باید در مقابل مشکلات صبوری به خرج دهند و تابع ولایت باشند. امام جمعه یزد تاکید کرد: بسیجیان باید همانند ۴۰ سال گذشته آماده خدمت‌رسانی به نظام و ملت در همه عرصه‌ها باشند و همچنان در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادگی کنند. نگاه بسیج نگاه ناشی از فرهنگ علوی استفرمانده سپاه الغدیر استان یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: نگاه بسیج نگاه ناشی از فرهنگ علوی است که مبتنی بر یتیم نوازی، کمک به اقشار مستضعف جامعه، محرومیت‌زدایی و کمک به مردم است. سرهنگ رضا پورشمسی افزود: فرهنگ ما مجموعه‌ای از بینش‌ها و باورهایی است که ناشی از تفکر ماست، بنابراین باید در مسیر دین و اهداف‌ الهی نظام حرکت کنیم. وی اظهار داشت: نگاه بسیج نگاه ناشی از فرهنگ علوی است که مبتنی بر کمک به اقشار مستضعف جامعه، محرومیت‌زدایی و کمک به مردم و برگرفته از فرهنگ عاشوراست.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی با اشاره به اینکه این هفته از پنجشنبه ۳۰ آبان‌ماه آغاز می‌شود عنوان کرد: نخستین روز این هفته مربوط به تجدید میثاق پایوران و بسیجیان سپاه با آرمان‌های شهدا و امام شهدا برگزار می‌شود. وی یکی از برنامه‌های هفته بسیج که با تفاوت نسبت به ‌سال‌های قبل برگزار می‌شود را تجلیل از گروه‌های جهادی عنوان کرد و افزود: خدمات بسیج در عرصه خدمت‌رسانی بسیار متنوع و گسترده است. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه امسال ۴۰ گروه برگزیده خدمت‌رسان را در میدان امیرچقماق به صورت منسجم اعزام می‌کنیم گفت: بعضی از گروه‌های جهادی ما اجتماعی هستند که در ۱۷ منطقه کم برخوردار استان، خدمات اجتماعی به شهروندان ارائه می‌کنند. وی از تشکیل گروه ‌جهادی رسانه در استان یزد خبر داد و عنوان کرد: به تصویر کشیدن خدمات گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف و شناسایی و مطالبه‌گری از مسئولان در ارتباط با محرومیت‌هایی که در استان دارند دو ماموریت بسیار مهمی است که این گروه دنبال می‌کند. پورشمسی با تاکید بر اینکه استان یزد سه هزار و ۸۵۴ شهید تقدیم انقلاب کرده که بیش از دو هزار نفر از آنها شهید بسیجی هستند، در ارتباط با تعداد بسیجیان استان یزد گفت: در حال حاضر ۳۲۷ هزار نفر بسیجی کارت‌دار و رسمی در یزد فعال هستند اما در مجموع اکثریت بالاتفاق مردم استان را بسیجی می‌دانیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/یزد فرمانده ارشد سپاه الغدیر یزد با بیان این که تمام برنامه‌های بزرگداشت ۴۰ سالگی بسیج با غبارروبی همزمان تمام گلزارهای شهدا در استان آغاز می‌شوند، گفت: ‌امسال به مناسبت هفته بسیج ۴۰۰ ویژه برنامه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و نظامی در دو هزار رده مقاومت استان یزد برگزار می‌شود. سرهنگ «رضا پورشمسی» در نشست خبری اعلام برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج، با اشاره به اهمیت فرا رسیدن سالروز ۴۰ سالگی تأسیس بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره)، اظهار کرد: ‌ امسال از پنج شنبه ۳۰ آبان ماه هفته بزرگداشت بسیج در یزد و دیگر استان‌های کشور برگزار می‌شود. وی عبارت «بسیج؛ ۴۰ سال خدمت، ‌جهاد، شهادت» به عنوان شعار امسال هفته بسیج تعیین شده است، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۴۰ عنوان برنامه در قالب ۴۰۰ ریز برنامه فرهنگی، آموزشی، ‌تبیینی و سیاسی در دو هزار رده بسیج و سپاه اسالت یزد برگزار می‌شود. فرمانده ارشد سپاه الغدیر استان یزد در ادامه گفت: ‌ برگزاری ویژه برنامه تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، رزمایش اقتدار بسیجیان، همایش بانوان انقلابی، کنگره ملی شعر بسیج با عنوان «در امتداد حضور»، شب خاطره گویی بسیج، شکوه اقتدار، اعزام همزمان ۴۰ گروه جهادی و برگزاری جشنواره استانی سرود و تواشیع از جمله برنامه‌های شاخص استان یزد در هفته بسیج است. فرمانده سپاه الغدیر مردم یاری و محرومیت زدایی را دو رسالت مهم بسیج در شرایط کنونی دانست و بیان کرد: ‌ به منظور تقویت و افزایش کمی و کیفی وظایف بسیج در این حوزه برای اولین بار گروه جهادی رسانه در سپاه الغدیر راه‌اندازی شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/یزد جانشین سپاه الغدیر یزد از برگزاری رزمایش ۱۲ هزار نفری بیت المقدس و کوثر طی دو مرحله در سراسر استان خبر داد و گفت: شعار این رزمایش سراسری «چهل سال مردم یاری، امنیت و خدمت» است. سرهنگ «حسین زارع کمالی» از برگزاری رزمایش ۱۲ هزار نفری بیت المقدس و کوثر در دومرحله در سراسر استان با شعار «چهل سال مردم یاری، امنیت و خدمت» خبر داد و اظهار کرد: مرحله اول این رزمایش در روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان با بیش از ۲۰ گردان بیت المقدس در شهرستان‌های ابرکوه، اردکان، بافق، خاتم و مهریز برگزار خواهد شد. وی افزود: مرحله دوم این رزمایش نیز با حضور ۲۶ گردان بیت المقدس و کوثر در شهرستان‌های تفت، اشکذر، بهاباد میبد و نواحی مرکزی ثارالله و روح الله یزد و زارچ برگزار می‌شودجانشین سپاه الغدیر استان یزد، گفت: با توجه به تهدبدات پیش رو بسیجیان حاضر در این رزمایش تاکتیک‌های مرتبط با عملیات‌های دفاعی، امنیتی، دفاع از کوی و برزن، امداد ونجات و مردم یاری را تمرین خواهند کرد. وی با اشاره به ماموریت اصلی سپاه و بسیج در زمینه خدمت رسانی به مردم، خاطرنشان کرد: در این رزمایش بسیجیان علاوه بر خدمت رسانی در خصوص ارتقا توان رزم و امادگی تخصصی گردان‌ها برای مقابله با هر گونه تهیدید احتمالی اعم از سخت و نیمه سخت را تمرین خواهند کرد. انتهای پیام
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/یزد جانشین سپاه الغدیر یزد با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت هنری و رسانه‌ای برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین نسل جوان انقلاب، گفت: امسال ۱۵ هزار نفر از دانشجویان، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم یزد به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند. وی اردوهای راهیان نور را یکی از موثرترین راهکارهای ترویج فرهنگ صبوری و ولایت مداری بین نسل جوان انقلاب دانست و افزود: ‌ سپاه الغدیر استان یزد امسال برای دهمین بار بحث اعزام دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف جامعه به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور را در دستور کار خود قرار داده است. جانشین سپاه الغدیر یزد با بیان این که پیش می‌شود امسال جمعا ۱۵ هزار نفر از دانشجویان، ‌ دانش آموزان و اقشار بسیج راهی کربلای ایران شوند، ‌گفت: اعزام ۳۵۰۰ دانش آموز دختر، سه هزار دانش آموز پسر، ۲۵۰۰ دانشجو و بیش از شش هزار نفر از اقشار مختلف مردم یزد به اردوهای راهیان نور در دستور کار مرکز اردویی سپاه الغدیر قرار گرفته است. وی برگزاری اولین جشنواره استانی «ره‌آورد سرزمین نور» را یکی از اقدامات حائز اهمیت در راستای حراست از اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس به وسیله ظرفیت هنری دانست و خاطرنشان کرد: تولید محتوای صحیح و بازنشر مطلوب از دیگر اولویت‌های اجرایی در این حوزه است. انتهای پیام
مهرمهر3 ماه قبل
علی‌اصغر شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ثبت نام نزدیک به ۶۶ هزار نفر در سامانه سماح در استان یزد، اظهار داشت: بیش از ۶۵ هزار نفر از این تعداد موفق شدند تا روز اربعین خود را به گردهمایی بزرگ شیعیان جهان اسلام برسانند. وی بیان کرد: یزد در زمینه تعداد زائران شرکت کننده در این مراسم بزرگ، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. شریفی عنوان کرد: در استان یزد نیز بیشترین تعداد زائران مربوط به شهرستان ابرکوه بوده‌اند به نحوی که ۲۰ درصد زائران از این شهرستان به کشور عراق سفر کرده‌اند. مدیر حج و زیارت استان یزد با اشاره به برقراری ۴۱ موکب توسط یزدی‌ها در مسیر پیاده روی اربعین خاطرنشان کرد: امسال یزدی‌ها حضوری پرشور در گردهمایی بزرگ اربعین داشتند. شریفی یادآور شد: تعداد زائران اربعین امسال استان یزد نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است که این نشان از علاقه یزدی‌ها برای حضور در این گردهمایی بزرگ دارد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپاه الغدیر استان یزد، علی قاسمی اظهار داشت: این موکب از روز سوم ماه صفر فعالیت خود را در کربلای معلی آغاز کرده و این فعالیت ادامه دارد. وی ادامه داد: ارائه ۶ هزار پرس غذا در سه وعده صبحانه، نهار و شام به زوار، اسکان در شبانه‌روز، خدمات بهداشتی، خیاطی، صندوق امانات، خدمات طب سنتی و پزشک متخصص از جمله خدماتی است که در موکب الغدیر استان یزد ارائه می‌شود. قاسمی عنوان کرد: این موکب تا سه روز بعد از اربعین حسینی در کربلای معلی به زائران خدمت رسانی می‌کند. مدیر موکب الغدیر سپاه الغدیر یزد ادامه داد: امسال بیش از ۶۰ هزار یزدی در راهپیمایی بزرگ اربعین شرکت کرده‌اند.
مهرمهر3 ماه قبل
نخستین کتاب رونمایی شده در این مراسم، کتاب «واو» نوشته اسماعیل واقفی، طلبه یزدی است که با حضور امام جمعه یزد و رئیس حوزه هنری رونمایی شد. در این مراسم همچنین از کتاب عمو صیاد نوشته جلال توکلی شامل سه روایت از حاج ابراهیم میرشکاری رونمایی شد. کتاب سوم رونمایی شده در این مراسم نیز نمایشنامه ۵۹/۶/۳۰ نوشته کرامت یزدانی است که با حضور رئیس حوزه هنری کشور، رئیس انتشارات سوره مهر و جمعی از مسئولان رونمایی شد. در این مراسم همچنین حجت الاسلام فخرزاده مشاور عالی حوزه هنری، حجت الاسلام زکریا اخلاقی از شعرای بنام استان یزد، سردار اکبر فتوحی فرمانده سابق سپاه الغدیر استان یزد به خاطره گویی با محوریت شهدای روحانی پرداختند. همچنین در این مراسم از برگزیدگان حوزه خاطره پژوهی نهمین نشست مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری تجلیل شد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد با بیان این‌که جهادگران یزدی در مناطق سیل‌زده ۹ هزار نفر روز خدمت ارائه کردند، گفت: ‌ طی ۱۸ ماهه گذشته سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خدمات محرومیت زدایی در نقاط مختلف کشور و استان یزد توسط بسیج سازندگی یزد انجام شده است. به گزارش ایسنا، سرهنگ «مجید صادقی» در نشست تجلیل از جهادگران استان یزد در ارتباط با عملکرد ۱۸ ماه گذشته اردوهای جهادی و طرح هجرت سه و اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار کرد: اردوهای جهادی به دو صورت جغرافیایی محور و محله محور اجرایی می‌شود. مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد گفت: در نوع دوم اردوها، شعار هر پایگاه یک محله را اجرایی کردیم و در این زمینه نزدیک به یک هزار نفر از بسیجیان خواهر و برادر فعالیت می‌کنند که بیش از پنج هزار نفر روز خدمات این افراد است. مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد حضور جهادگران یزدی در نقاط سیل‌زده را خوب ارزیابی کرد و افزود: ۳۶ گروه در قالب ۹ هزار و ۵۳ نفر روز خدمات به رفع مشکلات این مناطق ارائه کردند. صادقی به اردوهای جهادی یک روزه اشاره کرد وافزود: این اردوها در مجموع ۷۷۰ نفر خواهر و ۱۷۵۰ نفر برادر هستند و در زمینه‌های مختلف به خدمت‌رسانی مشغول هستند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: این تفکر زشت و خزنده تا به امروز هم ادامه دارد و مشاهده می‌کنیم که برخی دیانت را تنها به انجام نماز و روزه می‌دانند و در برابر ظلم هیچ ایستادگی ندارند. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد خاطرنشان کرد: حضرت آیت‌الله مشکینی دو مستحب را بسیار ضروری و تاثیرگذار در جامعه دینی دانسته‌اند که یکی از این موارد قرائت زیارت عاشورا و دیگری خدمت به مردم است. پورشمسی با بیان اینکه روحیه جهادی راهگشای بسیاری از مشکلات کشور است افزود: امروز خرسندیم که در سومین روز سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس در خدمت جهادگرانی باشیم که با تمام توان و اخلاص کامل در راه خدمت به مردم و محرومان جامعه حرکت می‌کنند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جهادگر ایران اسلامی و استان یزد عنوان کرد: جهادگران یزدی ما الان از گروه‌هایی بهره‌مند هستند که در نقاط مخلتف کشور به خدمت مشغول هستند. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد خدمات ارزنده گروه‌های جهادی را نماد اعتماد به توان و ظرفیت جوانان و نیروهای بومی دانست و تصریح کرد: جهادگران در قالب‌های مختلف فعالیت خود به خوبی نشان دادند که اگر به ظرفیت نیروهای داخلی اتکا داشته باشیم، تمام مشکلات کشور برطرف می‌شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سرهنگ مجید صادقی پیش از ظهر امروز در نشست تجلیل از جهادگران استان یزد در ارتباط با عملکرد ۱۸ ماه گذشته اردوهای جهادی و طرح هجرت سه و اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: اردوهای جهادی به دو صورت جغرافیایی محور و محله محور اجرایی می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در اردوهای جعرافیایی محور، ۷۵۰ برادر و ۳۵۰ خواهر مشغول به فعالیت هستند و در مجموع این یک هزار و ۱۰۰ نفر، معادل ۴۵ هزار نفر روز به محرومان جامعه خدمات‌رسانی کردند. مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد خاطرنشان کرد: در نوع دوم اردوها، شعار هر پایگاه یک محله را اجرایی کردیم و در این زمینه نزدیک به یک هزار نفر از بسیجیان خواهر و برادر فعالیت می‌کنند که بیش از ۵ هزار نفر روز خدمات این افراد است. مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد حضور جهادگران یزدی در نقاط سیل‌زده را خوب ارزیابی کرد و افزود: ۳۶ گروه در قالب ۹ هزار و ۵۳ نفر روز خدمات به رفع مشکلات این مناطق ارائه کردند. صادقی به اردوهای جهادی یک روزه اشاره کرد وافزود: این اردوها در مجموع ۷۷۰ نفر خواهر و ۱۷۵۰ نفر برادر هستند و در زمینه‌های مختلف به خدمت‌رسانی مشغول هستند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

یزد