اخبار سپاه پاسداران - آخرین و مهم ترین اخبار سپاه پاسداران از خبرگزاری‌های ایران | خبری

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امروز پنجشنبه گفت که آمریکا برنامه‌ای برای خروج از عراق ندارد. «جانان هافمن»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: «قصدی برای خروج از عراق نداریم. سخنگوی پنتاگون گفت اطلاعات جدیدتری درباره از سرگیری عملیات نظامی مشترک با ارتش عراق ندارد. او گفت که فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق هیچ گونه موافقتی با آغاز عملیات ارتش آمریکا در عراق نکرده است. پارلمان عراق روز ۵ دی‌ماه طرح اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را تصویب کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
سید محمدرضا میر، سخنگوی سازمان حفظ نباتات در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص تاثیر بارندگی بر افزایش حجم ملخ‌های صحرایی اظهار کرد: بارندگی و رطوبت از عواملی هستند که تولید مثل و تخم ریزی ملخ‌های صحرایی را در ایران افزایش می‌دهند و باعث می‌شوند تا مبارزه با این آفت دشوار‌تر شود. میر تصریح کرد: در راستای مقابله با ملخ‌های صحرایی ستاد‌های مدیریت و مبارزه با این نوع ملخ، با همکاری استاندارها، مدیریت بحران، سپاه پاسداران و سازمان بسیج مستضعفان تشکیل شده است. سخنگوی سازمان حفظ نباتات ابراز کرد: با توجه به اینکه امسال نیز همانند سال گذشته با حجم قابل توجهی از ملخ صحرایی مواجه خواهیم شد، ادوات، ابزار‌ها و سموم کافی برای مبارزه با ملخ صحرایی از هم اکنون فراهم و به استان‌ها ارسال شده است. میر مطرح کرد: سازمان‌ها و نهاد‌های مربوطه، امکانات لازم را برای مبارزه با ملخ صحرایی از سه ماه گذشته فراهم کرده‌اند، همچنین باتوجه به تجربیاتی که از سال‌های گذشته داریم، هیچ جای نگرانی برای انجام امور مبارزه وجود ندارد. وی گفت: پیش بینی‌ها حاکی از آن است که امسال بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون هکتار مبارزه با ملخ صحرایی در استان‌های مختلف کشور داشته باشیم.
فارسفارس1 روز قبل
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه زنجیره ارتباط لیبرال دموکراسی در حال از هم پاشیدن است، گفت: با تفسیر رهبر انقلاب، همه چیز در نظام ولایی، مردم هستند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: پیشرفت و تعالی جامعه به تحرک بخشی و تعامل و رقابت این گروه‌ها وابسته است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما به دو حوزه تعاملی نیازمند هستیم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حکمرانی فقط نمی‌تواند در دنیای واقعی باشد و در دنیای موازی صورت نگیرد. بنابر این گزارش، در این مراسم با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از برگزیدگان سومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی تجلیل شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از خانه ملت، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص تهدید به حمله نظامی ایالات متحده امریکا به مکان‌های فرهنگی کشور بیانیه‌ای صادر کرد. همچنین قطعنامه ۲۴۳۷ سازمان ملل صراحتا اعلام نموده است هر گونه اقدامی که باعث تخریب میراث فرهنگی شود نباید صورت بپذیرد و از نظر این سازمان این‌گونه اقدامات محکوم است. مردم شریف ایران به خوبی آگاه بوده و جهانیان نیز نیک می‌دانند که کشور ایران دارای تاریخ، تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله است که این تمدن و فرهنگ توانسته تاثیرات عمیقی در شکل‌دهی دیروز، امروز و فردای جهان بگذارد. ریاست جمهوریآمریکا که هنوز قرن‌های تاسیس کشورش به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد با کینه اعلام می‌نموده که قصد تخریب مراکز فرهنگی ایران را دارد، این در صورتی است که آقای ترامپ در سخنرانی‌های همیشه خود را دوستدار مردم ایران معرفی می‌نماید. نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر این اعتقادند که تهدید نظامی ایالت متحده آمریکا مبنی برحمله به اماکن فرهنگی تهدید مستقیم مردم ایران است و این کمیسیون ضمن مطالبه از سازمان‌های بین‌المللی مربوطه جهت محکومیت این اقدام، حق خود می‌داند که از طریق نهادهای بین‌المللی حقوقی از جمله سازمان جهانی یونسکو و سازمان‌های مردم نهاد متولی فرهنگ در سطح جهان پیگیر تمامی حقوق مادی و معنوی مردم فرهیخته و متمدن ایران باشد.

نافرمانی مدنی مکمل آشوب خیابانی/ پشت‌پرده انصراف هنرمندان از جشنواره‌ فجر چیست؟ + عکس

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
رضایی با اشاره به انواع حکمرانی در جهان گفت: چند نوع حکمرانی در جامعه بشری خود را نشان داده است. در این الگو و با تفسیر رهبر انقلاب، همه چیز در نظام ولایی، مردم هستند. مدیریت جهادی سابقه‌ای در صدر اسلام دارد و بازتولیدش در اول انقلاب در ایران شکل گرفت. وی افزود: در حادثه شهادت حاج قاسم که در دنیای واقعی صورت گرفت دنیای مجازی را منفعل کرد. حتی ضد انقلاب را ساکت کرد، اما برنامه ریزی نکرده بودیم که در دنیای مجازی چه کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رضایی با اشاره به انواع حکمرانی در جهان گفت: چند نوع حکمرانی در جامعه بشری خود را نشان داده است. مدیریت جهادی سابقه‌ای در صدر اسلام دارد و بازتولیدش در اول انقلاب در ایران شکل گرفت. وی افزود: در حادثه شهادت حاج قاسم که در دنیای واقعی صورت گرفت دنیای مجازی را منفعل کرد. حتی ضد انقلاب را ساکت کرد، اما برنامه ریزی نکرده بودیم که در دنیای مجازی چه کنیم. خود به خود دنیای مجازی متاثر از دنیای واقعی قرار گرفت.
ایسناایسنا1 روز قبل
در این الگو و با تفسیر رهبر انقلاب، همه چیز در نظام ولایی، مردم هستند. مدیریت جهادی سابقه‌ای در صدر اسلام دارد و بازتولیدش در اول انقلاب در ایران شکل گرفت. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ویژگی‌های مدیریت جهادی گفت: خلاقیت و نوآوری از ویژگی‌های مدیریت جهادی است و هیچ مدیر جهادی پشت موانع توقف نمی‌کند. وی افزود: در حادثه شهادت حاج قاسم که در دنیای واقعی صورت گرفت دنیای مجازی را منفعل کرد. حتی ضد انقلاب را ساکت کرد، اما برنامه ریزی نکرده بودیم که در دنیای مجازی چه کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آیت الله خاتمی تاکید کرد: خوشبختانه همه یکصدا هستند که نیرو‌های مسلح ما بازوان پرتوان ملتند و نباید به هر بهانه‌ای این بازوان پرتوان را آسیب زد که این دقیقا خواست امریکاست. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: نکته مهم مطرح در جلسه امروز این بود که حادثه سقوط هواپیما همه ما را داغدار کرد و از این که عزیزانمان این چنین آسیب دیدند سوختیم، اما این حادثه نباید نشاط ملت را کور کند. آیت الله خاتمی افزود:، اما این را هم باید توجه داشت که نباید با این حادثه، به سرمایه‌های نظام اسلامی آسیب زد. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین فضای جلسه امروز هیأت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی این مجلس را آکنده از تکریم سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دانست. آیت الله خاتمی افزود: نکته دیگری که در جلسه امروز، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزیر اطلاعات بر آن تاکید کردند لزوم حفظ اقتدار نظام اسلامی است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین روحی یزدی در جلسه هماهنگی ستاد دهه فجر شهرستان اشتهارد که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات شهدای فرمانداری اشتهارد برگزار شد با اشاره به تعالی ملی و جهانی انقلاب اسلامی در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمنان بعد از چهل سال متوجه شده‌اند که انقلاب اسلامی ایران چه نفوذی در دل‌ها پیداکرده است و چه جایگاهی در منطقه دارد. وی با اشاره به افزایش روز بروز اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نمود اقتدار نظامی و سازندگی جمهوری اسلامی هستند و دشمنان داخلی و خارجی نیز با هدف شکستن این اقتدار، به تخریب جایگاه و دشمنی با موجودیت سپاه می‌پردازند. رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی استان البرز ادامه داد: هدف از ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی که در واقع یک تروریسم دولتی و جنایت جنگی علیه نهاد رسمی دفاعی کشور است نیز در همین راستا انجام شد و ایشان به‌عنوان حلقه وصل جبهه مقاومت به شهادت رسانده شد تا تمام این سلسله دچار آسیب شود که با وجود دلاوران بی‌شمار در جبهه انقلاب و دفاع از حق و حقیقت، این نقشه‌های شوم به ثمر نخواهد نشست. روحی یزدی یادآور شد: دهه فجر امسال رنگ و بوی شهیدان مدافع حرم را دارد و با یاد سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی عجین شده است و کمیته‌های ستاد دهه فجر نیز با تمرکز بر روشنگری و انتقال واقعیت ایثارگری‌ها و جان‌فشانی‌های سردارانی چون ایشان و رزمندگان صبور و بی‌ادعای دفاع از اسلام به اقشار مختلف جامعه به فعالیت می‌پردازند. انتهای پیام/ح
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان مسؤول دفتر نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اخلاص عمل ویژگی بارز شهید سلیمانی است. حجت‌الاسلام جواد صیادی در مراسم محفل انس و مودت بازنشستگان سپاه ناحیه خرم‌آباد که در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد نیز در این محفل، افزود: شهید سلیمانی در زمان حیاتش مایه خیر و برکت بود و شهادت سردار سلیمانی همواره آثار و برکات فراوانی در پی دارد. وی اخلاص در عمل را مهم‌ترین ویژگی سردار سلیمانی دانست و اضافه کرد: ایمان قوی و اخلاص عمل سبب عزت و عظمت شهید حاج قاسم سلیمانی شد. صیادی با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن حمله موشکلی سپاه پاسداران به پایگاه‌ نظامی آمریکا افزود: این اقدام افتخارآمیز سیلی محکمی به آمریکا بود و هیمنه پوشالی آمریکا را در هم شکست. مسؤول دفتر نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از شهید سلیمانی به‌عنوان شهید مقاومت یاد کرد و یادآور شد: راه شهید سلیمانی ادامه خواهد داشت و انتقام سخت از آمریکا تا خارج شدن کامل آنان از منطقه را پیگیر می‌شویم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
این اقدام نشانگر سیاست کلی سردمداران ایالت متحده در جهت تخریب هویت و فرهنگ ملی یک کشور است که خود از مصادیق نقض حقوق بشری و برخلاف کنوانسیون‌های ۱۹۵۴ و ۱۹۷۲ سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) بوده که نابودسازی فرهنگی را از ابعاد نسل زدایی می‌داند. همچنین قطعنامه ۲۴۳۷ سازمان ملل صراحتا اعلام نموده است هر گونه اقدامی که باعث تخریب میراث فرهنگی شود نباید صورت بپذیرد و از نظر این سازمان این‌گونه اقدامات محکوم است. مردم شریف ایران به خوبی آگاه بوده و جهانیان نیز نیک می‌دانند که کشور ایران دارای تاریخ، تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله است که این تمدن و فرهنگ توانسته تاثیرات عمیقی در شکل‌دهی دیروز، امروز و فردای جهان بگذارد. ریاست جمهوریآمریکا که هنوز قرن‌های تاسیس کشورش به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد با کینه اعلام می‌نموده که قصد تخریب مراکز فرهنگی ایران را دارد، این در صورتی است که آقای ترامپ در سخنرانی‌های همیشه خود را دوستدار مردم ایران معرفی می‌نماید. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی در سفر به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار کرد: آب در مناطق سیل زده فروکش کرده و اغلب روستاها از حالت بحرانی خارج شده‌اند، هر چند همچنان در بعضی نقاط راه‌ها مسدود و امدادرسانی فقط از طریق بالگرد امکان پذیر است. جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا خاطر نشان کرد: در این سفر شاهدیم همکاران ما با هر نوع وسیله و امکاناتی که دارند به مردم سیل زده امدادرسانی کنند. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه یکی از مباحث اصلی در مواقع بروز بحران موضوع تأمین امنیت بوده، گفت: خوشبختانه منطقه از این بابت در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و مشکل امنیتی خاصی گزارش نشده است. جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه مبحث مهم دیگر در زمان وقوع سیل موضوع امدادرسانی به مردم منطقه است، عنوان داشت: در این مورد نیز بر اساس مشاهدات تمام همکاران درگیر تسهیل در امر امدادرسانی به مردم سیل زده هستند وبا تمام امکانات در اختیار در صدد رفع مشکلات هموطنان سیل زده می‌باشند. جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا به برخی روستاهایی که پیش از وقوع سیل دارای آب لوله کشی نبوده و مردم از آب چاه برای امور خود استفاده می‌کردند، اشاره کرد و افزود: در این مناطق به دلیل وقوع سیل زیرساخت‌ها مانند چاه آب از بین رفته یا غیر قابل استفاده شده و مردم از این بابت دچار مشکل هستند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سردار تنگسیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربندرعباس اظهار داشت: اولین نیروهایی که حاضر شدند در مناطق سیل زده، نیروهای پایگاه دریایی سپاه پاسداران بودند و عمق فاجعه را به ما اطلاع دادند. وی افزود: برخی از روستاها که امکان دسترسی به آن‌ها وجود نداشت با بالگرد امدادرسانی‌ها را انجام دادیم که یک بالگرد در چابهار و دو بالگرد در مناطق سیل زده شرق هرمزگان مستقر کرده‌ایم. فرمانده نیروی دریایی سپاه بیان کرد: ۲ محور را ایجاد کرده‌ایم و در بشاگرد سپاه امام سجاد علیه السلام و سردار سالاری مستقر شده‌اند که البته در جاسک هم نیروهای جهادی حضور دارند. وی عنوان کرد: در کنارک هم مجموعه نیروی دریایی در حال امدادرسانی است و یک بالگرد هم در آن منطقه مستقر شده است و به روستاهایی که راه ارتباطی ندارند با بالگرد امداد رسانی می‌شود. فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: وظیفه ما است تا زمانی که مشکلات مردم رفع نشده است در کنار مردم باشیم و پشتیبانی را انجام دهیم.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
بیانیه گام دوم انقلاب همچنان غریب و مظلوم استسردار جعفری افزود: البته این بیانیه و مفاهیم بلند آن همچنان غریب مانده است و نیاز به تفسیر و تبیین بیشتر دارد. وی اضافه کرد: این تعبیر رهبر معظم انقلاب است که ما خرمشهرها در پیش داریم. جوانان متعهد و انقلابی، حاج قاسم‌های امروز هستندوی خطاب به جوانان حاضر در جلسه گفت: شما حاج قاسم‌های امروز هستید و این فرآیند به دوش شماست تا با برگزاری نشست هایی از این دست و البته با فراخوان بیشتر از جوانان متعهد و انقلابی، این مسیر را به پیش ببرید و ان شاء الله به سرانجام برسانید. فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین افزود: جوانان انقلابی باید دست در دست یکدیگر و به شکل متحد به شبکه سازی و جبهه سازی مردمی روی آورند تا بتوانند از این رهگذر برای حل مشکلات و مسائل مختلف و حتی بزرگ کشور گام بردارند و ایفای نقش کنند. وی اضافه کرد: در این راه، مطالبه‌گری، صدای مردم شدن، روشنگری و شفاف سازی و همچنین پرداختن جدی به امور فرهنگی و اجتماعی، مسائل مهمی است که باید مد نظر جوانان انقلابی و متعهد قرار گیرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی در سفر به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار کرد: آب در مناطق سیل زده فروکش کرده و اغلب روستاها از حالت بحرانی خارج شده‌اند، هر چند همچنان در بعضی نقاط راه‌ها مسدود و امدادرسانی فقط از طریق بالگرد امکان پذیر است. جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا خاطر نشان کرد: در این سفر شاهدیم همکاران ما با هر نوع وسیله و امکاناتی که دارند به مردم سیل زده امدادرسانی کنند. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه یکی از مباحث اصلی در مواقع بروز بحران موضوع تأمین امنیت بوده، گفت: خوشبختانه منطقه از این بابت در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و مشکل امنیتی خاصی گزارش نشده است. جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه مبحث مهم دیگر در زمان وقوع سیل موضوع امدادرسانی به مردم منطقه است، عنوان داشت: در این مورد نیز بر اساس مشاهدات تمام همکاران درگیر تسهیل در امر امدادرسانی به مردم سیل زده هستند وبا تمام امکانات در اختیار در صدد رفع مشکلات هموطنان سیل زده می‌باشند. جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا به برخی روستاهایی که پیش از وقوع سیل دارای آب لوله کشی نبوده و مردم از آب چاه برای امور خود استفاده می‌کردند، اشاره کرد و افزود: در این مناطق به دلیل وقوع سیل زیرساخت‌ها مانند چاه آب از بین رفته یا غیر قابل استفاده شده و مردم از این بابت دچار مشکل هستند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
روسیه و سوریه افزایش تعداد نیروهای آمریکایی در خارومیانه را محکوم کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، مراکز هماهنگی روسیه و سوریه در خصوص بازگشت آوارگان سوری در بیانیه مشترکی اعلام کردند، آمریکا به جای خارج کردن نیروهایش که بدون شک باعث کاهش تنش در منطقه خواهد شد، از طریق افزایش نیروهای نظامی‌اش در خاورمیانه به تشدید تنش دامن می‌زند. مسکو و دمشق از دولت آمریکا خواستند تا دست از برهم زدن ثبات در خاورمیانه بردارد، به حاکمیت کشورها احترام بگذارد و به اصول سازمان ملل در خصوص قواعد به کارگیری نیرو پایبند باشد. از سوی دیگر، روزنامه «بلومبرگ» از قصد پنتاگون برای اعزام نیروهای آمریکا از اروپا و خاورمیانه به اقیانوس آرام برای بازدارندگی آنچه که «خطر روسی و چینی» خواند، خبر داد. مک‌کارتی همچنین تاکید کرد: این اقدام با هدف به شکست کشاندن طرح‌های چین و روسیه و نیز سرمایه‌گذاری‌های این دو کشور در پی تلاش‌ها برای مهار خطر آتی از سوی چین و روسیه صورت می‌گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، پس از ادعای مقامات نظامی آمریکا مبنی بر آغاز عملیات مشترک با ارتش عراق، سخنگوی نیروهای مسلح عراق این ادعا را رد کرد. به نوشته وبگاه اسکای نیوز، «عبدالکریم خلف» گفت که فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق هیچ گونه موافقتی با آغاز عملیات ارتش آمریکا در عراق نکرده است. طبق گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز، آغاز عملیات‌های نظامی مشترک به وقفه دو هفته‌ای ایجادشده پس از تظاهرات‌ها مقابل سفارت آمریکا در عراق، پایان خواهد داد. این تصمیم همچنین دو هفته بعد از آن اتخاذ شده که پارلمان عراق به طرحی که خواستار اخراج نیروهای آمریکایی از عراق است رأی مثبت داد. دولت عراق، آمریکا را به دلیل انجام یک حمله هوایی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد که به شهادت «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی»، و «ابومهدی المهندس»، جانشین فرمانده سازمان الحشد الشعبی عراق منجر شد به نقض حاکمیت خود متهم کرده است.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
این اقدام نشانگر سیاست کلی سردمداران ایالت متحده در جهت تخریب هویت و فرهنگ ملی یک کشور است که خود از مصادیق نقض حقوق بشری و برخلاف کنوانسیون‌های۱۹۵۴ و ۱۹۷۲ سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) بوده که نابودسازی فرهنگی را از ابعاد نسل زدایی می‌داند. همچنین قطعنامه۲۴۳۷ سازمان ملل صراحتا اعلام نموده است هر گونه اقدامی که باعث تخریب میراث فرهنگی شود نباید صورت بپذیرد و از نظر این سازمان این‌گونه اقدامات محکوم است. مردم شریف ایران به خوبی آگاه بوده و جهانیان نیز نیک می‌دانند که کشور ایران دارای تاریخ، تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله است که این تمدن و فرهنگ توانسته تاثیرات عمیقی در شکل‌دهی دیروز، امروز و فردای جهان بگذارد. ریاست جمهوریآمریکا که هنوز قرن‌های تاسیس کشورش به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد با کینه اعلام می‌نموده که قصد تخریب مراکز فرهنگی ایران را دارد، این در صورتی است که آقای ترامپ در سخنرانی‌های همیشه خود را دوستدار مردم ایران معرفی می‌نماید. نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر این اعتقادند که تهدید نظامی ایالت متحده آمریکا مبنی برحمله به اماکن فرهنگی تهدید مستقیم مردم ایران است و این کمیسیون ضمن مطالبه از سازمان‌های بین‌المللی مربوطه جهت محکومیت این اقدام، حق خود می‌داند که از طریق نهادهای بین‌المللی حقوقی از جمله سازمان جهانی یونسکو و سازمان‌های مردم نهاد متولی فرهنگ در سطح جهان پیگیر تمامی حقوق مادی و معنوی مردم فرهیخته و متمدن ایران باشد. /پایان پیام​
ایسناایسنا1 روز قبل
روسیه و سوریه افزایش تعداد نیروهای آمریکایی در خارومیانه را محکوم کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، مراکز هماهنگی روسیه و سوریه در خصوص بازگشت آوارگان سوری در بیانیه مشترکی اعلام کردند، آمریکا به جای خارج کردن نیروهایش که بدون شک باعث کاهش تنش در منطقه خواهد شد، از طریق افزایش نیروهای نظامی‌اش در خاورمیانه به تشدید تنش دامن می‌زند. مسکو و دمشق از دولت آمریکا خواستند تا دست از برهم زدن ثبات در خاورمیانه بردارد، به حاکمیت کشورها احترام بگذارد و به اصول سازمان ملل در خصوص قواعد به کارگیری نیرو پایبند باشد. از سوی دیگر، روزنامه «بلومبرگ» از قصد پنتاگون برای اعزام نیروهای آمریکا از اروپا و خاورمیانه به اقیانوس آرام برای بازدارندگی آنچه که «خطر روسی و چینی» خواند، خبر داد. مک‌کارتی همچنین تاکید کرد: این اقدام با هدف به شکست کشاندن طرح‌های چین و روسیه و نیز سرمایه‌گذاری‌های این دو کشور در پی تلاش‌ها برای مهار خطر آتی از سوی چین و روسیه صورت می‌گیرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تبریزی‌ها پس از اقامۀ نماز دشمن‌شکن عبادی سیاسی جمعه این هفته و همزمان با مردم سراسر کشور در دفاع از آرمان‌های انقلاب، ولایت فقیه، شهدا، در حمایت مردمی از اقدام شجاعانه و باصلابت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تکریم جان‌باختگان سانحه هوایی پرواز هواپیمای اوکراینی راهپیمایی می‌کنند. حجت‌الاسلام والمسلمین رسول برگی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به راهپیمایی سراسری در کشور بعد از اقامه نماز جمعه این هفته، اظهار داشت: بعد از نماز جمعه تبریز به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم شاهد برگزاری راهپیمایی عظیم و پرشور از سه راهی طالقانی تا میدان ساعت تبریز خواهیم بود. وی افزود: این راهپیمایی به یاد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، جانبخاتگان مراسم تشییع در کرمان و شهدای سانحه هوایی برگزار می‌شود و هدف از آن محکومیت اهانت به شهدای جبهه مقاومت و سوءاستفاده از وقایع اخیر است. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به جمعیت ۲۵ میلیونی در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی، عنوان کرد: این جمعیت استثنایی دشمنان را عصبانی کرد و موجب شد تا عده‌ای با جهت‌دهی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی نا آرامی‌های پراکنده‌ای را ایجاد کنند. وی یادآور شد: همین حرکات اشتباه و غیرقابل بخشش زمینه‌ی حمایت ترامپ جنایت‌کار از اغتشاشگران و درج توئیت فارسی را فراهم کرد و به دنبال آن سفیر انگلیس نیز در تجمع غیرقانونی و هنجارشکنانه شرکت کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
همچنین امام خمینی ایشان را مأمور تبلیغات اسلامی و جواب‌گویی به مشکلات دانشجویان و اقامه‌ی نماز در دانشگاه تهران کردند که هر دوشنبه این جلسه در مسجد دانشگاه تهران تشکیل می‌شود. حجت‌الاسلام خامنه‌ای، در حال حاضر سرپرستی سپاه پاسداران، عضویت شورای انقلاب، معاونت وزارت دفاع و عضویت شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی را عهده‌دار است. *تحویل بار امانت به اهلشسرانجام جمعه، ۲۸ دی‌ماه فرا می‌رسد و اولین نمازجمعه به امامت آیت‌الله خامنه‌ای برگزار می‌شود. نمازجمعه در خانه‌ی دانش: همه‌ی نماز جمعه‌ها به طور طبیعی در مسجد تشکیل می‌شود و نماز جمعه‌ی ما در دانشگاه تشکیل می‌شود. ما را در خط امام، در خط اسلام، در خط اتحاد و اتفاق، هر چه بیشتر پایدار بگردان.
ایرناایرنا1 روز قبل
راب پس از گفت وگو با «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی در توییتر نوشت: ما درباره ضرورت کاهش تنش‌ها در منطقه گفت‌وگو کردیم. وزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که این کشور از تمامیت ارضی و استقلال اوکراین حمایت می‌کند. این گفت‌وگوها هم زمان با نشست وزرای امور خارجه پنج کشوری که اتباع آنها در سانحه سقوط هواپیمای اوکراین در ایران جان باختند صورت گرفت. دولت انگلیس به رغم حمایت از اقدام آمریکا، قانونی بود این عملیات را تائید نکرده است. شنبه گذشته ستاد کل نیروهای مسلح ایران تأیید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.
ایرناایرنا1 روز قبل
این رسانه آمریکایی مدعی شد این تهدیدها از طریق شبکه‌های اجتماعی و در بحبوحه تنش در روابط ایران و آمریکا مطرح و باعث شد ارتش آمریکا به اعضای خانواده‌های نظامیان خود هشدار دهد. این رسانه مدعی شد این هشدار بعد از پیام هایی که از طرف نیروهای طرفدار ایران منتشر شده داده شده است. سخنگوی لشکر ۸۲ هوابرد آمریکا به میلیتاری تایمز گفت: خانواده‌ها مواردی از تماس‌های حاوی پیام هایی هشدار دهنده را دریافت کرده‌اند. فاکس نیوز نوشت: یکی از پیام‌های اینستاگرامی که میلیتاری تایمز به آن دست یافته است به طور خاصی تهدیدآمیز قلمداد می‌شود. فاکس نیوز نوشت: وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره حملات سایبری احتمالی از سوی ایران به دلیل حمله آمریکا که به ترور سردار قاسم سلیمانی منجر شد، هشدار داده است.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پس از ادعای مقامات نظامی آمریکا مبنی بر آغاز عملیات مشترک با ارتش عراق، سخنگوی نیروهای مسلح عراق این ادعا را رد کرد. به نوشته وبگاه اسکای نیوز، «عبدالکریم خلف» گفت که فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق هیچ گونه موافقتی با آغاز عملیات ارتش آمریکا در عراق نکرده است. طبق گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز، آغاز عملیات‌های نظامی مشترک به وقفه دو هفته‌ای ایجادشده پس از تظاهرات‌ها مقابل سفارت آمریکا در عراق، پایان خواهد داد. این تصمیم همچنین دو هفته بعد از آن اتخاذ شده که پارلمان عراق به طرحی که خواستار اخراج نیروهای آمریکایی از عراق است رأی مثبت داد. (جزئیات بیشتر) دولت عراق، آمریکا را به دلیل انجام یک حمله هوایی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد که به شهادت «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، جانشین فرمانده سازمان الحشد الشعبی عراق منجر شد به نقض حاکمیت خود متهم کرده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: پس از اقامه نماز عبادی-سیاسی جمعه این هفته راهپیمایی سراسری ملت «به استثنای شهر تهران» در حمایت از اقتدار نظام در برابر آمریکا برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پی درخواست‌های مکرر مردمی از سراسر کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پس از اقامه نماز دشمن شکن عبادی-سیاسی جمعه این هفته راهپیمایی سراسری ملت در حمایت از اقتدار و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر آمریکای جنایتکار برگزار می‌شود. «بسم الله الرحمن الرحیم» شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پی درخواست‌های مکرر مردمی از سراسر کشور اعلام می‌کند که پس از اقامۀ نماز دشمن شکن عبادی سیاسی جمعه این هفته (۲۷ دی ماه) راهپیمایی سراسری «به استثنای شهر تهران» در حمایت مردمی از اقدام شجاعانه و باصلابت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شکستن هیمنۀ پوشالی طاغوت اعظم، آمریکای جانی و پشتیبانی از مؤلفه‌های قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در تقابل با دشمنان کینه توز کشور و پاسداشت مجاهدت‌های خالصانه و شبانه روزی نیروهای مسلح ارزشی و مردمی جمهوری اسلامی ایران خاصه سپاه مقتدر و مایۀ مباهات پاسداران انقلاب اسلامی به لحاظ شرایط ناشی از سقوط هواپیمای مسافربری و موج سواری رذیلانه سردمداران خون آشام شیطان بزرگ و مزدوران منطقه‌ای آن و همچنین ابراز و اعلام همدردی و تکریم خانواده‌های داغدار توأم با محکومیت هتاکی‌های بی شرمانه ساختار شکنان و وقاحت سفیر خبیث انگلیس مکار و روباه صفت، برگزارخواهد شد. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در خاتمه از ملت همیشه در صحنه و قدرشناس ایران اسلامی دعوت می‌کند تا با حضور مثال زدنی و حماسی خود در این راهپیمایی سراسری «به استثنای شهر تهران» که پس از اقامۀ نماز دشمن شکن عبادی سیاسی جمعه این هفته (۲۷ دی ماه) برگزار می‌شود؛ از مؤلفه‌های قدرت و اقتدار خود و حافظان نظم و امنیت عمومی حمایت کنند.
الفالف1 روز قبل
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پاسخ موشکی نیروهای مسلح به اقدام آمریکا را عینت بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان کرد و گفت: این پاسخ از طرفی دیگر نشاندهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود. امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ایران اسلامی با تدبیر امام راحل و رهبری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مسیر استقلال بدون وابستگی به شرق و غرب را برگزید گفت: یکی از مهمترین لوازم استقلال حفظ و ارتقای قدرت است. وی افزود: وزارت دفاع با برخورداری از تسلیحات راهبردی، توجه به عمق راهبردی و نهایتا برخورداری از اندیشه و شرایط راهبردی، «دفاع اطمینان بخش» در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است. امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به نقش قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام وقیحانه اخیر امریکا گفت: بدون تردید اگر دشمن چنین پاسخی دریافت نمی‌کرد مبتنی بر خوی استکبار ستیزی گام‌های بعد را باجسارت بیشتری برمیداشت و در نهایت تسلیم قاطعیت و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران شد. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پاسخ موشکی نیروهای مسلح به اقدام آمریکا را عینت بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان کرد و گفت: این پاسخ از طرفی دیگر نشاندهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند که سفر شب گذشته «آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر» وزیر دفاع این کشور به عراق با هدف رایزنی با مقام‌های این کشور برای تضمین ادامه حضور نظامیان آلمانی در عراق انجام گرفته است. بنا به گزارش پایگاه خبری «دویچه وله»، وزیر دفاع آلمان روز گذشته به عنوان بخشی از مذاکرات خود با فرماندهان عالیرتبه ارتش، با نظامیان کشورش در عراق دیدار کرده است. طبق این گزارش، این دیدار در شرایطی صورت گرفته است که برلین در تلاش است تا ادامه حضور نظامیان آلمانی در کشور عراق را تضمین کند. با اینحال، پارلمان آلمان روز گذشته (چهارشنبه) تلویحا از ادامه حضور نظامیان آلمانی در عراق حمایت کرد و اکثریت نمایندگان پارلمان مخالفت خود را با لایحه خروج نظامیان آلمانی از عراق اعلام کردند. طبق این گزارش، وزیر دفاع آلمان قبل از سفر به عراق با نظامیان آلمانی در اردن دیدار کرد و از اربیل برای گفت‌وگو با مقام‌های ارشد نظامی به بغداد وارد شد.
فارسفارس1 روز قبل
وزیر دفاع آلمان شب گذشته در سفری از پیش اعلام نشده و به عنوان بخشی از تلاش‌های برلین برای حفظ نظامیان آلمانی در عراق در پی شهادت سپهبد سلیمانی، وارد این کشور غرب آسیا شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند که سفر شب گذشته «آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر» وزیر دفاع این کشور به عراق با هدف رایزنی با مقام‌های این کشور برای تضمین ادامه حضور نظامیان آلمانی در عراق انجام گرفته است. طبق این گزارش، این دیدار در شرایطی صورت گرفته است که برلین در تلاش است تا ادامه حضور نظامیان آلمانی در کشور عراق را تضمین کند. با اینحال، پارلمان آلمان روز گذشته (چهارشنبه) تلویحا از ادامه حضور نظامیان آلمانی در عراق حمایت کرد و اکثریت نمایندگان پارلمان مخالفت خود را با لایحه خروج نظامیان آلمانی از عراق اعلام کردند. طبق این گزارش، وزیر دفاع آلمان قبل از سفر به عراق با نظامیان آلمانی در اردن دیدار کرد و از اربیل برای گفت‌وگو با مقام‌های ارشد نظامی به بغداد وارد شد.
مهرمهر1 روز قبل
حجت الاسلام سید محسن موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مردم ولایتمدار پلدختر در حمایت از اقتدار و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر آمریکای جنایتکار روز جمعه پس از اقامه نماز مقابل مسجد جامع راهپیمایی می‌کنند؛ اظهار داشت: این راهپیمایی در پی درخواست‌های مکرر مردمی و استانی از سراسر کشور به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود که مردم ولایتمدار پلدختر نیز در این راهپیمایی ضد آمریکایی همگام می‌شوند. وی افزود: این راهپیمایی در حمایت مردمی از اقدام با صلابت و شجاعانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله موشکی و شکستن هیمنه پوشالی آمریکا و پشتیبانی از نیروهای امنیتی مقتدر نظام در مقابل طاغوت و دشمنان قسم خورده و خبیث در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود. امام جمعه پلدختر یادآور شد: همچنین مردم به منظور اعلام همدردی با خانواده‌های داغدار در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری و جان باختن جمعی از هموطنان و تکریم آنان و موج سواری برخی سردمداران شیطان بزرگ و مزدوران آنها و محکومیت ساختارشکنانی که پیاده نظام دشمن شده و وقاحت سفیر انگلیس این راهپیمایی را برگزار می‌کنند. حجت الاسلام موسوی از مردم ولایتمدار، شهید پرور، آگاه و بصیر شهرستان دعوت کرد در این راهپیمایی ضد آمریکایی که پس از آئین نماز جمعه برگزار می‌شود شرکت و حمایت خود را از اقتدار و صلابت نظام در برابر آمریکا به منصه ظهور گذاشته و بار دیگر دشمن را ناکام کنند.

به انتهای لیست رسیدید