سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید شاهرخی عصر شنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان همدان هدف از تشکیل گردهمایی ائمه جمعه را قدردانی از زحمات یک ساله روحانیت که نقش بی‌بدیلی در اجتماع ایفا می‌کنند عنوان کرد و گفت: سال ۹۸ برای ایران و به خصوص استان همدان، سالی پر از فراز و نشیب بود. شاهرخی رعایت بهداشت فردی، قرنطینه خانگی یا در انه ماندن، عدم سفرهای برون شهری و به حداقل رساندن سفرهای درون شهری را بهترین راه کنترل شیوع کروناویروس برشمرد و گفت: باید نکاتی که توسط ستاد ملی و ستاد استانی تذکر داده می‌شود به فرهنگ تبدیل شود. وی با تاکید بر اینکه هر استانی که نکات بهداشتی و هشدارهای ستاد استانی را رعایت نکرده شیوع ویروس در آن‌جا رشد بیشتری داشته است، گفت: ائمه جمعه استان همدان با توجه به روابط و نفوذ زیادی که بین مردم دارند، می‌توانند نکات و هشدارهای ستاد استانی و علوم پزشکی همدان را برای مردم اطلاع‌رسانی و تبیین کنند. استاندار همدان با بیان اینکه ائمه جمعه از مردم بخواهند که نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند، گفت: استان همدان در آماده باش کامل برای مقابله با کروناویروس قرار دارد و در این راستا مرخصی‌ها و ماموریت‌های مدیران لغو شده است. شاهرخی با بیان اینکه مسئولان دستگاه‌های اجرایی در آماده باش کامل هستند، گفت: طبق آمارهای موجود رشد شیوع کرونا ویروس در استان همدان نسبت به استان‌های دیگر کندتر بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، با شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، یکی از تصاویری که از همان ساعات اولیه شهادت در فضای مجازی دست به دست چرخید، تصویری از دست این شهید والا مقام و انگشتری بود که به یادگار برای یک ملت باقی ماند. در وصف انگشتری سردار شهید قاسم سلیمانی ابیات و جملات بسیاری سرودند و به نگارش درآوردند، ابیاتی که اگر این نگین سرخ بر دستان سردار شهید اسلام نبود، شناسایی او را دشوار می‌کرد. زینب سلیمانی دختر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود متنی در وصف پدرش منتشر کرده و بار دیگر با توصیف لحظات دلتنگی خود نوشت: "حکمت انگشترتان این بود که از تن پاره‌پاره‌تان، دستی که مانده را راحت‌تر بشناسیم. دستی که سال‌ها به سوی معبودتان دراز کردید، دست جانبازیتان که دست تمنایتان شده بود. در سرزمین عراق بر روی زمین افتاد تا علم و علمدار روحی تازه کند در دلها …شما علمدار بودید بابا؛ علمدار حرم و کرامت و انسانیت.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
سرهنگ سیاوش مسلمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، از تشکیل شورای سیاستگذاری مزار حاج قاسم در کرمان خبر داد و اظهار داشت: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار کرمان، سپاه، بنیاد شهید، نماینده نیروی قدس و خانواده سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عضو این شورا هستند. مسلمی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در استان کرمان برنامه‌ای برای اسکان زائران و پذیرش مزار حاج قاسم نداریم تصریح کرد: کلیه برنامه‌ها و تصمیمات در رابطه زائران مزار حاج قاسم از خارج استان به شرایط بیماری کرونا در استان بستگی دارد. وی با اشاره به شیوع کرونا ویروس در کشور بیان کرد: ستاد اسکان زائران مرقد مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هفته گذشته طی نامه‌ای به سراسر کشور ابلاغ کرد که از اسکان و پذیرش هر کاروان و زائری در کرمان معذور است. معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله استان کرمان با تکذیب شایعاتی که در فضای مجازی پخش شده گفت: طی دو هفته اخیر هیچ کاروان زیارتی از قم به کرمان نیامده است. مسلمی با اشاره به اینکه همه تصمیمات به سفید شدن وضعیت استان کرمان در ارتباط با ویروس کرونا برمی‌گردد افزود: تمامی این اقدامات برای زمان عادی شدن شرایط در کشور و استان است.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم: ابراهیم شهریاری ماجرای نماز سپهبد شهید سلیمانی را که در کاخ کرملین اقامه کرد، ‌ نقل می‌کند. در بخشی از کتاب «سلیمانی عزیز» که روایتگر خاطراتی متفاوت و خوانده‌نشده از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است، ابراهیم شهریاری ماجرای نماز شهید سلیمانی را که در کاخ کرملین اقامه کرد، تعریف کرده است. به حاج قاسم گفتم: حاج‌ آقا شما همه‌ی نمازهایتان قبول است. به کاخ کرملین رفته بود و با پوتین قرار داشت. به خدای خودش ‌گفت: «خدایا این بود کرامت تو، یک روزی در کاخ کرملین برای نابودی اسلام نقشه ‌می‌کشیدند، حالا من قاسم سلیمانی آمدم اینجا نماز خواندم.»
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دویست و دومین ماهنامه «فکه» که به پرونده ویژه سید شهدای مقاومت و همرزمانش با عنوان «مکتب عاشورا درخشید» پرداخته است، منتشر شد. در این شماره از مجله فکه، عناوینی از جمله «می‌توانی قاسم شوی»، «خاتم سلیمانی» منتشر شده است که به بررسی اجمالی سبک زندگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و کنکاشی در دنیا بعد از حاج قاسم می‌پردازد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
علت اصلی شکست مطلق اصلاح طلبان در انتخابات مجلس، کارنامه این طیف در مجلس دهم و دولت روحانی است. در حقیقت مردم از بی عملی این طیف در دولت و مجلس به شدت دلگیر شدند و یکی از نتایج آن، کاهش مشارکت در انتخابات مجلس بود. اصلاح طلبان یدطولایی در مسئولیت گریزی دارند، برای همین بی عملی و کارنامه غیرقابل دفاع خود را پشت مسائل دیگر پنهان می‌کنند. حکایت آقای قالیباف و هواداران ایشان در مجلس یازدهم مانند فراکسیون امید در مجلس دهم خواهد بود و به همین دلیل از تأثیرگذاری بالایی برخوردار نخواهند بود. حالا این جماعت که هیچ دغدغه‌ای برای رسیدگی به مطالبات و مشکلات مردم ندارد، روی ایجاد اختلاف میان نمایندگان مجلس یازدهم حساب ویژه‌ای باز کرده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
پیام خوزستان - اهواز- مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان گفت: پروازهای دبی و کویت به صورت عادی از فرودگاه اهواز و طبق برنامه زمان بندی انجام می‌شود و محدودیتی در پروازهای خارجی این فرودگاه به‌وجود نیامده است. رونمایی از سردر فرودگاه اهواز به نام سردار سلیمانی در نیمه دوم اسفندوی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تاریخ رونمایی از سردر فرودگاه اهواز به نام سردار سلیمانی مشخص شده، گفت: برابر دستور وزیر راه و شهرسازی مقدمات نامگذاری این فرودگاه به نام این سردار رشید اسلام فراهم شده است که رونمایی از آن تا ۱۵ روز دیگر انجام خواهد شد. مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان خاطرنشان کرد: سردر جدید این فرودگاه در محل ورودی پروازها قابل مشاهده خواهد بود و این درحالی است که سردر ورودی مسیر شهری به سمت فرودگاه نیز برای نصب این سردر تعیین شده است. در تاریخ ۱۵ دی ماه به دستور وزیر راه و شهرسازی، فرودگاه بین المللی اهواز به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شد. برچسب‌هافرودگاه بین‌ المللی اهواز کویت امارات‌ متحده ‌عربی
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خوزستان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از وضعیت فرودگاه اهواز خجالت می‌کشم، گفت: امیدواریم همه مسوولانی که تاکنون موجب شده‌اند تا توسعه فرودگاه فعلی و احداث فرودگاه جدید انجام نگیرد از این به بعد تلاش کنند تا یک فرودگاه درخور شان مردم اهواز داشته باشیم. محمد اسلامی امروز، سوم اسفندماه در حاشیه افتتاح پل‌ نهم اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه وزارت راه و شهرسازی توسعه زیرساخت‌ها، تسهیلگری برای بهبود وضعیت عبور و مرور و سکونت مطلوب مردم است. وزیر راه و شهرسازی گفت: از وضعیت فرودگاه اهواز خجالت می‌کشم. امیدواریم همه مسوولانی که تاکنون موجب شده‌اند تا توسعه فرودگاه فعلی و احداث فرودگاه جدید انجام نگیرد از این به بعد تلاش کنند تا یک فرودگاه درخور شان مردم اهواز داشته باشیم. اسلامی عنوان ‌کرد: فرودگاه بین المللی اهواز به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است و باید فرودگاهی باشد تا با شان و منزلت ایشان تطابق داشته باشد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از افتتاح بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در استان خبرداد. رضایی با اشاره به افتتاح چند طرح راهسازی در استان گفت: امروز بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد. مدیرکل‌راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: این پل حدود ۵۰۰ متر طول دارد و می‌تواند گره گشای مشکل ترافیکی منطقه کیانپارس و دیگر مناطق شهری اهواز باشد. رضایی خاطرنشان کرد: برای این پل تلاش‌های بسیاری انجام ‌گرفت و خوشبختانه اکنون شاهد افتتاح آن هستیم‌. بخش دوم این پل نیز امیدواریم با پیگیری هایی که انجام‌ خواهد شد کلنگ زنی و احداث شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی با شهادتش نه‌تنها دنیای اسلام بلکه دنیای بشریت را زنده کرد، گفت: فردا عملیات جمهوری اسلامی ایران علیه جبهه استکبار خواهد بود. حاجی صادقی با بیان اینکه روزی می‌رسد که باید از انتخاب‌های خودمان دفاع کنیم، افزود: در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید نمایندگانی از جنس حاج قاسم سلیمانی را انتخاب کنیم که نسبت به رهبری و شهدا «سربازی» کنند. نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی حیات ابدی را چشیده بود، تصریح کرد: شهدا به ما یاد داده‌اند که گرفتار دنیا نباشیم. نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه خداوند به‌وسیله نظام ولایی بر ما حکومت می‌کند، افزود: حاج قاسم سلیمانی افتخارش سربازی ولایت بود؛ این شهید بزرگوار مطالبات رهبری را درک و به آنهاخوب عمل می‌کرد. گفتنی است؛ در این مراسم از سه کتاب «من قاسم سلیمانی هستم»، «می‌خواهم تکاور شوم» و «در جستجوی لاله‌ها» به قلم محمد حسین‌خانی رونمایی شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خوزستان با موافقت وزیر راه و شهرسازی باند دوم پل نهم اهواز (پل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) ساخته خواهد شد. به گزارش ایسنا، امروز، سوم اسفندماه در حاشیه افتتاح پل نهم اهواز و پس از سخنرانی غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و اعلام آمادگی ایشان برای همکاری در ساخت باند دوم این پل، وزیر راه و شهرسازی با کمک اعتباری برای ساخت باند دوم پل موافقت کرد. بر اساس اعلام موافقت وزیر، قرار است ۵۰ درصد از اعتبار ساخت توسط وزارت راه و شهرسازی و ۵۰ درصد دیگر اعتبار باند دوم پل توسط استانداری خوزستان تامین شود. قرار است پس از انجام موافقت نامه‌های نهایی، عملیات اجرایی باند دوم پل نهم اهواز ظرف مدت ۲ تا ۳ ماه آینده در اهواز آغاز شود. به گزارش ایسنا، باند اول پل نهم اهواز که قرار است به صورت رفت و برگشت مورد استفاده قرار بگیرد امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
وزیر راه و شهرسازی در اهواز: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از وضعیت فرودگاه اهواز خجالت می‌کشم، گفت: امیدواریم همه مسوولانی که تاکنون موجب شده‌اند تا توسعه فرودگاه فعلی و احداث فرودگاه جدید انجام نگیرد از این به بعد تلاش کنند تا یک فرودگاه درخور شان مردم اهواز داشته باشیم. محمد اسلامی امروز، سوم اسفندماه در حاشیه افتتاح پل‌ نهم اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه وزارت راه و شهرسازی توسعه زیرساخت‌ها، تسهیلگری برای بهبود وضعیت عبور و مرور و سکونت مطلوب مردم است. وزیر راه و شهرسازی گفت: از وضعیت فرودگاه اهواز خجالت می‌کشم. امیدواریم همه مسوولانی که تاکنون موجب شده‌اند تا توسعه فرودگاه فعلی و احداث فرودگاه جدید انجام نگیرد از این به بعد تلاش کنند تا یک فرودگاه درخور شان مردم اهواز داشته باشیم. اسلامی عنوان ‌کرد: فرودگاه بین المللی اهواز به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است و باید فرودگاهی باشد تا با شان و منزلت ایشان تطابق داشته باشد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
مدیرکل راه و شهرسازی استان: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از افتتاح بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در استان خبرداد. رضایی با اشاره به افتتاح چند طرح راهسازی در استان گفت: امروز بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد. مدیرکل‌راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: این پل حدود ۵۰۰ متر طول دارد و می‌تواند گره گشای مشکل ترافیکی منطقه کیانپارس و دیگر مناطق شهری اهواز باشد. رضایی خاطرنشان کرد: برای این پل تلاش‌های بسیاری انجام ‌گرفت و خوشبختانه اکنون شاهد افتتاح آن هستیم‌. بخش دوم این پل نیز امیدواریم با پیگیری هایی که انجام‌ خواهد شد کلنگ زنی و احداث شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
پیام خوزستان - اهواز - پل نهم اهواز که به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده روز شنبه در آیینی با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید. محمد اسلامی عصر شنبه در آیین بهره برداری از این پل نهم اهواز بیان کرد: با بهرهبرداری از پل سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شمال اهواز از بن‌بست خارج شده و امیدواریم که مسیر ایمن و با ظرفیت خوبی در اختیار مردم شریف خوزستان و اهواز قرار گیرد. وی گفت: باند دوم پل شهید حاج قاسم سلیمانی هم امیدواریم طراحی و مقدمات آن هرچه سریع‌تر آغاز شود. استاندار خوزستان نیز در آیین بهره برداری از پل سردار سلیمانی اهواز نیز با بیان اینکه امروز یک باند پل سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی به بهره‌برداری رسید، گفت: آمادگی کامل برای احداث باند دوم پل شهید سردار سلیمانی را داریم. غلامرضا شریعتی افزود: این پل حدود هفت سال راکد مانده بود ولی به لطف الهی و تلاش دست اندرکاران با ۷۵۰ میلیارد ریال به بهرهبرداری رسیده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
مدیرکل راه و شهرسازی استان خبردادپیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از افتتاح بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در استان خبرداد. رضایی با اشاره به افتتاح چند طرح راهسازی در استان گفت: امروز بیش از ۷۵ کیلومتر راه اصلی و ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد. وی با اشاره به افتتاح پل‌ نهم اهواز بیان کرد: این پل سال‌ها با مشکلات فراوانی مواجه بود اما با پیگیری‌های انجام گرفته از سوی وزیر راه و شهرسازی و استاندار خوزستان سرانجام اجرایی شد. مدیرکل‌راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: این پل حدود ۵۰۰ متر طول دارد و می‌تواند گره گشای مشکل ترافیکی منطقه کیانپارس و دیگر مناطق شهری اهواز باشد. رضایی خاطرنشان کرد: برای این پل تلاش‌های بسیاری انجام ‌گرفت و خوشبختانه اکنون شاهد افتتاح آن هستیم‌.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
با موافقت وزیر راه و شهرسازیپیام خوزستان - ایسنا/خوزستان با موافقت وزیر راه و شهرسازی باند دوم پل نهم اهواز (پل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) ساخته خواهد شد. به گزارش ایسنا، امروز، سوم اسفندماه در حاشیه افتتاح پل نهم اهواز و پس از سخنرانی غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و اعلام آمادگی ایشان برای همکاری در ساخت باند دوم این پل، وزیر راه و شهرسازی با کمک اعتباری برای ساخت باند دوم پل موافقت کرد. بر اساس اعلام موافقت وزیر، قرار است ۵۰ درصد از اعتبار ساخت توسط وزارت راه و شهرسازی و ۵۰ درصد دیگر اعتبار باند دوم پل توسط استانداری خوزستان تامین شود. قرار است پس از انجام موافقت نامه‌های نهایی، عملیات اجرایی باند دوم پل نهم اهواز ظرف مدت ۲ تا ۳ ماه آینده در اهواز آغاز شود. به گزارش ایسنا، باند اول پل نهم اهواز که قرار است به صورت رفت و برگشت مورد استفاده قرار بگیرد امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
با حضور وزیر راه و شهرسازی؛ پیام خوزستان - اهواز با حضور وزیر راه و شهرسازی، پل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به بهره برداری رسید. به گزارش خبرنگار مهر، این پل به طول ۴۹۵ متر و عرض بیش از ۱۲ متر ساخته شده است. برای ساخت این پل و جاده‌های طرفین آن ۷۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است. هدف از اجرای این طرح تسهیل ترافیک عبوری از کلانشهر اهواز و اتصال آن به جاده کریدورهای غربی کشور می‌باشد. وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز برای افتتاح چند طرح مختلف در حوزه راهداری و شهرسازی وارد استان شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در پیام قدردانی آیت الله علی خاتمی و فتح الله حقیقی آمده است: صحنه حماسی و پرشور انتخابات دوم اسفند، آزمون خیره کننده‌دیگری بود که چهره مصمم و پر امید ملت ایران اسلامی و عشق و علاقه آحاد مردم به ارزش‌های انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری را به همه مردم جهان نشان داد و همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند پیروز واقعی این جشن انتخابات، مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند. پیام خاتمی و حقیقی می‌افزاید: این حضور تجدید بیعت با آرمانهای امام راحل و شهدا بویژه سیدالشهدای مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود که عمری دغدغه اقتدار ایران اسلامی را داشت. نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان در پیامی تقدیر خود گفته‌اند: برخود وظیفه میدانیم از حضور مردم همیشه در صحنه استان زنجان که همواره در موقعیت شناسی بی همتاهستند قدردانی کرده و سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی را از خداوند متعال خواهانیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/زنجان نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار زنجان، از حضور پرشور و عزت‌مند مردم استان زنجان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قدردانی کردند. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی استانداری زنجان، نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار زنجان قدردانی خود را در قالب پیامی از مردم استان زنجان به خاطر حضور پرشور و عزت‌مند در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کردند. بی‌تردید در این مقطع حساس که ایران اسلامی به عنوان قدرتی تاثیرگذار در منطقه ظاهر شده، حضور پرشور و شعور در عرصه انتخابات بیانگر درایت و بصیرت ملت همیشه بیدار و هوشیار خواهد بود. این حضور تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل و شهدا به‌ویژه سیدالشهدای مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود که عمری دغدغه اقتدار ایران اسلامی را داشت. بر خود وظیفه می‌دانیم از حضور مردم همیشه در صحنه استان زنجان که همواره در موقعیت‌شناسی بی‌همتا هستند، قدردانی کرده و سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی را از خداوند متعال خواهانیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/مرکزی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه مردم با حضور خود در صحنه همواره نشان دادند که در بزنگاه‌ها جلوتر از مسئولان حرکت می‌کنند، گفت: قطعا انتخابات پرشوری را شاهد خواهیم بود. سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، به حساسیت ویژه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره‌های گذشته اشاره کرد و افزود: اعمال فشار مضاعف از سوی دشمن در طول دو سال اخیر با هدف شکستن اراده مردم و مقاومت ملت ایران صورت می‌گیرد. سردار کریمی با تاکید بر اینکه ملت ایران بارها نشان دادند که در بزنگاه‌ها حضور موثری از خود به نمایش خواهند گذاشت، افزود: پیش بینی می‌شود که مشارکت بالایی را در انتخابات مجلس از سوی مردم شاهد باشیم و مجلس قوی با انتخاب نمایندگانی توانمند تشکیل شود تا بتواند مشکلات مردم را برطرف کند. کاندیداها ترجیح می‌دهند به دلیل ارزان بودن، سرعت عمل و مخاطب بیشتر از این شیوه تبلیغاتی استفاده کنند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در نخستین ساعات اولیه شروع رأی‌گیری با حضور در حرم مطهر حضرت معصومه (س) رأی خود را به صندوق انداختند. وی با اشاره به تأکیدات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به حضور مردم در سیاست‌گذاری و دخالت در سرنوشت خود تأکید کرد: مردم به‌خوبی می‌دانند که مجلس ریل‌گذار نظام است. سعیدی با بیان تفاوت رژیم پهلوی با انقلاب اسلامی در تعیین سرنوشت مردم خاطرنشان کرد: مردم همواره حضوری پرشور در دوره‌های مختلف داشتند و دشمنان هم هرساله بر دشمنی خود می‌افزایند. وی با بیان اینکه دسیسه افکنیهای دشمنان نتیجه‌ای معکوس در میان ملت ایران دارد، ‌ اضافه کرد: امروز مردم با حضور پرشور در پای صندوق‌های رأی این مسئله را به‌وضوح نشان خواهند داد. سعیدی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مردم با انتخاب خوبشان افرادی صالح را به مجلس بفرستند چراکه مجلس ریل‌گذار نظام اسلامی است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/هرمزگان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: عزم دستگاه قضایی برای برخورد با تخلفت جدی است و به طور قاطع از هیچ تخلفی چشم پوشی نمی‌کنیم. علی صالحی صبح امروز (دوم اسفندماه) پس از حضور در مسجد قدس و انداختن رأی خود، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه کارکنان دستگاه قضایی استان و خانواده‌های آنان همچون سنوات گذشته، حضوری پرشور در انتخابات خواهند داشت، افزود: همانگونه که حضور پرشکوه مردم مسلمان ایران در تشیع پیکر مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت و همچنین راهپیمایی دشمن شکن یوم الله ۲۲ بهمن، برگ زرینی از همدلی و همزبانی مردم در حفظ ارزش‌های انقلاب شکوهمند اسلامی را به نمایش گذاشت، دوم اسفندماه نیز میعادگاه مردم ایران اسلامی برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) و بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) خواهد بود. رئیس شورای قضایی استان ضمن دعوت از شهروندان بصیر هرمزگانی برای حضور گسترده در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، افزود: اعضای شورای قضایی، قضات و کارکنان دادگستری استان دوشادوش با مردم همیشه در صحنه و غیور هرمزگان در این روز بزرگ و سرنوشت ساز برای حضور در انتخابات و شرکت پر شور در پای صندوق‌های رأی به جهت انتخاب نمایندگانی اصلح همراه و همگام خواهند شد. وی با بیان اینکه عزم دستگاه قضایی در استان هرمزگان برای برخورد با تخلفات جدی است، تصریح کرد: تا روز گذشته (اول اسفند) ۳۵ تخلف انتخاباتی به ثبت رسیده که نتایج آن به اطلاع عموم می‌رسد و دستگاه قضایی از هیچ تخلفی چشم پوشی نمی‌کند. انتهای پیام
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «ابوفدک المحمداوی» به عنوان جانشین شهید «ابومهدی المهندس» سمت نائب رئیس سازمان حشد شعبی را برعهده گرفت. «ابوعلی البصری»، معاون نایب رئیس سازمان حشد شعبی (بسیج مردمی) شامگاه پنج شنبه اعلام کرد که این سازمان با برگزاری یک نشست بر سر انتصاب یکی از فرماندهان خود به نام «عبدالعزیز» با کنیه «ابوفدک» در منصب رئیس ستاد حشد به جای «ابومهدی المهندس»، نایب رئیس فقید سازمان به توافق رسید. البصری در گفت و گو با خبرگزاری رسمی عراق در این باره اظهار داشت: «به ما اطلاع داده شد که پس از توافق بر سر ابوفدک از سوی سازمان حشد، فرمان دیوانی انتصاب وی از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح (عادل عبدالمهدی، نخست وزیر دولت پیشبرد امور در عراق) طی دو روز آینده صادر خواهد شد». گفتنی است که این انتصاب پس از برپایی مراسم چهلمین روز شهادت ابومهدی المهندس در عراق صورت گرفت. شایان ذکر است که ابومهدی المهندس بامداد سیزدهم دی (سوم ژانویه) در کاروانی به همراه سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله تروریستی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری هیل که از رسانه‌های نزدیک به کنگره آمریکاست روز پنج‌شنبه در گزارشی فاش کرد که رژیم صهیونیستی در عملیات تروریستی فرودگاه بغداد که به شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و تنی چند از همراهان ایشان منجر شد، با آمریکا همکاری اطلاعاتی داشته است. سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دورانی که بخش‌های وسیعی از عراق و سوریه هدف تاخت و تاز تروریست‌های تحت حمایت آمریکا و متحدانش قرار گرفته بود، توانست با سامان دادن به جنبش‌های مردمی در این دو کشور نقش مهمی در مبارزه با گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش و آزادسازی شهرهای عراق و سوریه ایفا کند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه هجدهم دی در واکنش به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، این پایگاه را که بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و یکی از بزرگترین پایگاه‌های آنها در منطقه به‌شمار می‌رود موشک‌باران کرد. در پی این حمله موشکی، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که هیچ‌یک از نظامیان این کشور در پایگاه عین‌الاسد آسیب ندیده‌اند و صرفا خسارات جزئی به تجهیزات وارد شده است؛ ادعایی که در روزهای بعد پوچ بودن آن با افشاگری‌ رسانه‌ها مشخص شد. انتهای پیام/.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دبیر کمیته اصناف شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ضمن اعلام حمایت از لیست وحدت فرموده‌ی امام خمینی (ره) معمار بزرگ انقلاب را مورد توجه قرار داد که فرمودند «اصناف بازوان ستبر انقلابند.» اظهارداشت: بیانیه کمیته اصناف شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در حمایت از لیست وحدت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: این بیانیه ضمن حمایت همه جانبه از لیست وحدت از جامعه اصناف و بازار دعوت به عمل می‌آورد در انتخابات دوم اسفندماه حضور پرشکوه در کنار اقشار مختلف مردم طبق سنوات گذشته داشته باشند. مسعود امرالهی با اشاره به برخی فرازهای این بیانیه، گفت: در شرایط فعلی که دشمنان خارجی و تعدادی از منحرفان داخلی نظام، از هر ابزاری برای آسیب زدن به اتحاد مردم کوچه و بازار انقلابی استفاده می‌کنند. وی افزود: دشمن بخصوص در این ایام، تمرکز خود را برای ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم با بهره گیری از فشارها و مشکلات اقتصادی موجود قرار داده‌اند و بر طبل عدم حضور مردم در پای صندوق‌های رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌کوبند و رسانه‌های بیگانه و خود فروخته فارسی زبان و خارج نشین نیز با دشمنان این نظام همکار و همراه شده‌اند. دبیر کمیته اصناف شورای ائتلاف ادامه داد: در این شرایط حساس بر هر فرد ایرانی و بخصوص جامعه اصناف و بازاریان کشور که بار این انقلاب بر روی شانه‌های آنها بوده و هست و همچنان که بازوی قوی انقلاب بوده‌اند و هستند برای تشکیل مجلس قوی و کارآمد انقلابی در روز جمعه دوم اسفندماه سال یکهزار و سیصد و نود و هشت به جهت نجات اقتصاد ایران همراه و همگام با دیگر اقشار جامعه حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی خواهیم داشت و به لیست وحدت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی رأی خواهیم داد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان پیامی منتشر کرد. با وجود همه مشکلات و تنگناهای موجود، این مهم در نیمه ابتدایی دوره فعالیت شورای پنجم به‌ شکل کامل اجرا شده که حاصل آن نیز پیشبرد اهداف مدیریت شهری مشهد برای ارتقاء سطح کیفی خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور امام نور و رحمت، حضرت امام رضا (ع) و همچنین افزایش اعتبار و جایگاه اولین کلان‌شهر مذهبی جهان تشیع در منطقه شده است. ما بر این باوریم که اختلاف‌سلیقه‌ها و اختلاف‌نظرهای سیاسی یا فرهنگی نمی‌تواند و نباید مانع خدمت به مردم و پیشرفت در اهداف عالیه نظام باشد. مدل کوچک تعامل شورای اسلامی شهر مشهد با نمایندگان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای حاکمیتی در دو سال گذشته نشان داد که باوجود اختلافات دو گروه در مبانی و تفکرات سیاسی، می‌توان در راه اصلاح امور و بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم گام‌های مثبت و تأثیرگذاری برداشت. ازاین‌رو و باوجود محدودیت‌های ایجادشده در ورود کاندیداهای تمام سلایق سیاسی به رقابت انتخاباتی، همچنان اعتبار ایران اسلامی و ساختن کشورمان در اولویت امور است، پس بر همه هم‌میهنانمان از تمام گروه‌ها و دسته‌ها و اقلیت‌ها فرض است با حضور در پای صندوق رأی، از بین کاندیداهای موجود، افراد اصلح با شایستگی‌های لازم را انتخاب و به خانه ملت روانه کنند تا در مسیر پیشرفت ایران اسلامی خلل و توقفی ایجاد نشود.» انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
استاد دانشگاه تهران گفت: آمریکا شروع به توجیه کردن اقدام خود کرده و گفته این دفاع مشروع است و به تفصیل در شورای امنیت گفته که به چه دلیل این اقدام منطبق با حقوق مشروع است؛ ما باید چه کنیم. ما هم باید از جنگ حقوقی استفاده کنیم؛ ما می‌توانستیم این جنگ حقوقی را از قبل از این اتفاق نیز شروع کینم. اگر ما وارد جنگ حقوقی شده بودیم و اقدامات نظامی ما پیوست حقوقی داشت، شاید این اتفاق نمی‌افتاد. این استاد دانشگاه تهران گفت: جرم تجاوز شاید باشد اما شرایط فراوانی دارد و می‌توان به نحوی تجاوز علیه ما باشد. وی در پاسخ به این سؤال که چه می‌شود کرد، گفت: در حقوق کیفری بین‌المللی باید خیلی واقع‌گرایانه باشیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم؛ حسین شیخ‌الاسلام عصر امروز در نشست بررسی ابعاد حقوقی و بین‌المللی ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی درباره ابزارهای دیپلماتیک ایران برای پیگیری ترور حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: آمریکایی‌ها وقتی این جنایت را مرتکب شدند، در حالت اعلان جنگ با ما نبودند؛ این جنایت در یک کشور مستقلی مثل عراق انجام شده و حاکمیت آنها نقض شده است. وی افزود: اگر دولت عراق بخواهد می‌تواند از این بابت شکایت کرده و پیگیری کند البته خیلی امیدوار به این کارها نیستم اگرچه وظیفه داریم پیگیری کنیم و از این ظرفیت‌ها حداقل از نظر تبلیغاتی علیه جنایات آمریکایی‌ها استفاده کنیم. معاون امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: این نخستین بار نیست که آمریکایی‌ها حقوق بین‌الملل را نقض می‌کنند و به همین خاطر پیگیری نمی‌شود؛ در این دنیا به اندازه‌ای که زور دارید حق دارید. شیخ‌الاسلام ادامه داد: از نظر تبلیغی هم ابعاد خوبی پیدا خواهد کرد زیرا ملت ایران و عراق از ابتدای پیروزی انقلاب راهبرد استکبار به دنبال این بود که این دو ملت را به جان هم بیاندازد و تشییع پیکر این شهدا، مهر باطلی بر این راهبرد بود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مومنی‌راد تاکید کرد: باید جهاد علمی و تلاش بسیجی خود را در این صحنه داشته باشیم تا حداکثر بهره‌وری را از ظرفیت‌های حقوقی بین‌المللی برای استیفای منافع‌مان داشته باشیم. مومنی‌راد اضافه کرد: همچنین حاکمیت دولت عراق با اقدامی که با اطلاع و موافقت آنها نبوده نقض شده و غیر از سپهبد سلیمانی فرمانده ارشد نظامی آنها نیز ترور شده است. از منظر حقوق ضد تروریسم نیز کنوانسیون ۱۹۷۴ نیویورک را داریم که می‌گوید باید با اقداماتی که به افراد مورد حمایت حقوق بین‌الملل از جمله مقامات دیپلماتیک تعدی می‌شود، برخورد شود و دقیقا این ترور نقض این معاده محسوب می‌شود. وی گفت: آیا ما می‌توانیم به عنوان خسارت معنوی طرح دعوا کنیم؟ در حقوق بین‌الملل خسارت بر دو گونه معنوی و مادی است. با بررسی‌های صورت گرفته، امکان‌سنجی اینکه امکان طرح دعوا از منظر خسارت معنوی داشته باشیم، فراهم است.

به انتهای لیست رسیدید