سکینه اشرفی

سکینه اشرفی

فارسفارس1 هفته قبل
شهرداری تهران ۵ ماه پیش باید لایحه اصلاح ساختار را به شورا ارائه می‌کرد. حدودا یکسال پیش اعضای شورای شهر تهران با ۱۰ رأی موافق کلیات طرح کاهش و ادغام معاونت‌های شهرداری تهران را تصویب کردند و به شهرداری ۶ ماه مهلت دادند که لایحه اصلاح ساختار را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند. اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران یک ضرورت انکارناپذیر است و همواره باید تغییراتی بر پایه نیاز در آن صورت گیرد. برخی از اعضای شورای شهر خواستار ادغام معاونت فنی عمران و حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران بودند. بدنه شهرداری تهران چاق شده است و بارها مدیران فعلی این موضوع را اعلام کردند که نیروی مازاد دارند.
فارسفارس2 ماه قبل
اولین جلسه بررسی کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری‌ها و ارائه اصلاحیه پیشنهادی برای قانون آن با حضور کارشناسان کارگروه حقوقی دولت سایه و نمایندگانی از دیوان عدالت اداری و شهرداری تهران در دفتر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد. حجت الاسلام جباری، قاضی دیوان عدالت اداری، سکینه اشرفی، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران و وحید عرب، مدیرکل تشخیص و وصول درآمدهای شهرداری تهران میهمانان این نشست بودند. گفتنی است کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری‌ها محل رفع اختلاف میان مؤدیان و شهرداری درخصوص عوارض بوده و مرکب از نمایندگان وزارت کشور، دادگستری و شورای اسلامی شهر است. طبق اصل ۱۷۳ قانون اساسی و ماده ۱۳ قانون دیوان عدالت اداری، آرای صادره کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری‌ها درصورت اعتراض از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی، در دیوان عدالت اداری مورد بازنگری قرارخواهد گرفت. وی در ادامه افزود: کمیسیون ماده ۷۷ که به رفع اختلاف میان مردم و شهرداری‌ها درخصوص عوارض شهری رسیدگی میکند تنها با یک ماده قانون اداره میشود.

مهلت حناچی برای ارائه لایحه اصلاح ساختار سازمانی به اتمام رسید/دو معاونت شهرداری در هم ادغام نشدند

3+
فارسفارس3 ماه قبل
تابناکتابناک3 ماه قبل
با حکم شهردارتهران حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شد. به گزارش مهر، پیروز حناچی در حکمی «حامد مظاهریان» را به سمت معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی منصوب کرد. امید است با استعانت از پروردگار یکتا و در راستای تحقق شعار تهران شهری برای همه و با بهره گیری از استعداد و توانمندی نیروهای لایق، کاردان، متخصص و متعهد شهرداری تهران موجبات خدمت رسانی مفید و موثر به شهروندان عزیز تهران را فراهم آورید. حامد مظاهریان عضو هیات علمی دانشگاه تهران است و پیش از این در سمت معاون وزیر مسکن و شهرسازی مشغول به خدمت بود. وی در معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا جایگزین سکینه اشرفی و در معاونت توسعه منابع انسانی جایگزین ابراهیم شیخ شد.
همشهریهمشهری4 ماه قبل
در مراسم نخست سکینه اشرفی، معاون پیشین، تودیع و حامد مظاهریان، معاون جدید برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران معارفه شدند. مراسم دیگر تودیع ابراهیم شیخ، معاون پیشین توسعه منابع انسانی و معارفه مصطفی کاظمی به‌جای او بود. وی با بیان اینکه من نخستین زنی بودم که در شهرداری به سمت معاونت رسیدم گفت: حضور یک زن در معاونت شهرداری تهران حضور بی‌نظیری بوده است و شاید این سختگیری‌هایی که انجام دادیم در جهت تثبیت حضور زنان بود. واقعیت این است که میانگین تحقق برنامه‌های پنج‌ساله در کشور ۳۰ درصد بوه است که فاجعه است. در پایان مصطفی کاظمی، معاونت نیروی انسانی گفت: قطعا در مجموعه‌ای با این حجم از نیرو کسب رضایت همه میسر نیست، اما باید تلاش کنیم که رضایت نسبی مجموعه را به‌دست آوریم.
ایلناایلنا4 ماه قبل
صبح امروز مراسم تودیع سکینه اشرفی معاون پیشین و حامد مظاهریان معاون جدید برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران برگزار شد. در این دوره برای اولین بار ساختار و سازمان بودجه شهرداری تغییر کرد و ما در برابر رویه هایی که از قبل در شهرداری تهران ایجاد شده بود مقاومت کردیم. برای این کار دو کمیته در معاونت برنامه ریزی تشکیل شده است و هر هفته جلساتی در این زمینه برگزار می‌شود. معاون جدید برنامه ریزی شهرداری در ادامه با تاکید بر برنامه ریزی غلتان در ساختار برنامه‌های بلندمدت گفت: اعتقاد دیگری که در برنامه ریزی دارم این است که نباید برنامه را دائمی و بدون تغییر بدانیم. واقعیت این است که میانگین تحقق برنامه‌های ۵ ساله در کشور ۳۰ درصد بوه است که فاجعه است.
مهرمهر4 ماه قبل
وی اضافه کرد: بعد از تشخیص اولویت‌ها، مهمترین کار در حوزه برنامه‌ریزی، اقناع ذی‌نفعان است؛ بدون اقناع ذی‌نفعان، هیچ برنامه‌ای به ثمر نخواهد نشست. راه‌حل این موضوع هم این است که ذی‌نفعان در روند تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داده شوند تا به بهترین نتیجه برسیم. به گفته معاون جدید شهردار تهران، برنامه باید مدام راه‌حل‌های جدیدتر و پویاتری برای مسائل پیش‌روی سازمان شهرداری ارائه کند. معاون سابق برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران هم در مراسم تکریم خود گفت: انتخاب یک زن به عنوان معاون شهردار تهران، موضوع بی‌نظیری بود که پذیرش آن از سوی بسیاری‌ها سخت و دشوار بود. وی ادامه داد: سازمان شهرداری منطبق با اصول و ضوابط یک سازمان با برنامه نبود و تلاش زیادی شد تا این مسیر اصلاح شود؛ هرچند که مقاومت‌هایی نیز وجود داشت.
همشهریهمشهری4 ماه قبل
شهرنوشت: پیروز حناچی در حکمی «حامد مظاهریان» را به سمت معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی منصوب کرد. در متن حکم شهردار تهران خطاب به مظاهریان این چنین آمده است: «با عنایت به سوابق و تجارت جناب عالی به موجب این حکم به عنوان «معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی» منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از پروردگار یکتا و در راستای تحقق شعار «تهران شهری برای همه» و با بهره گیری از استعداد و توانمندی نیروهای لایق، کاردان، متخصص و متعهد شهرداری تهران موجبات خدمت رسانی مفید و موثر به شهروندان عزیز تهران را فراهم آورید. توفیقات روزافزون جناب عالی را در ایفای کامل مسئولیت محوله از خداوند متعال مسالت دارم.» حامد مظاهریان عضو هیات علمی دانشگاه تهران است و پیش از این در سمت معاون وزیر مسکن و شهرسازی مشغول به خدمت بود. وی در معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا جایگزین سکینه اشرفی و در معاونت توسعه منابع انسانی جایگزین ابراهیم شیخ شد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پیروز حناچی شهردار تهران در حکمی «حامد مظاهریان» معاون سابق وزیر مسکن و شهرسازی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران را به عنوان معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی منصوب کرد. پیش از این سکینه اشرفی به عنوان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران بود. همچنین ابراهیم شیخ هم در معاونت منابع انسانی شهرداری تهران فعالیت می‌کرد. طعنه محسن هاشمی به حناچی درباره افتتاح ورودی دوم یک ایستگاه متروانتهای پیام/
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی برج میلاد، ارکستر فیلارمونیک برج میلاد شامگاه شنبه ۱۲ مرداد با رهبری آرش امینی و لوریس چکناواریان و همچنین همراهی فواد حجازی پس از سال‌ها دوری از صحنه موسیقی کار خود را آغاز کرد. این مجموعه در کنسرت افتتاحیه خود رپرتواری متشکل از آثار آهنگسازان صاحب نام ایرانی و بزرگان موسیقی کلاسیک جهان را اجرا کرد. در این کنسرت فواد حجازی نوازنده نام آشنای ساکسفون و از آهنگسازان تاثیرگذار در جریان موسیقی پاپ بعد از انقلاب نیز به همراه آنسامبل پاپ خود و بعد از سالها دوری از صحنه در کنار ارکستر فیلارمونیک برج میلاد قطعاتی را با همراهی این ارکستر اجرا کرد. با توجه به امکانات ویژه برج میلاد این ماموریت به مدیریت این مجموعه سپرده شد و در نهایت و همکاری با گروه‌های هنری، ارکستر فیلارمونیک برج میلاد تشکیل شد. اجرای آثار آهنگسازان ایرانی، بکارگیری تکنوازان، خوانندگان و رهبران مهمان ایرانی از جمله اهداف و برنامه‌های این ارکستر معرفی شده است.» به گزارش خبرنگار مهر اولین کنسرت «ارکستر فیلارمونیک برج میلاد» در حالی برگزار شده که خبر اجرای این مجموعه طی روزهای گذشته با عنوان «اولین ارکستر فیلارمونیک شهر تهران» در رسانه‌ها درج شده بود که این عنوان با انتقاد تند آرش گوران مدیر هنری و رهبر «ارکستر فیلارمونیک تهران» در استفاده از این عنوان مواجه شد به طوری که وی با انتشار متنی سرگشاده از پیگریهای حقوقی مجموعه تحت مدیریت خود برای رسیدگی‌های قانونی خبر داده بود که گویا همین امر موجب شده تا در خبر ارسالی روابط عمومی برج میلاد تهران، عنوان «ارکستر فیلارمونیک شهر تهران» به «ارکستر فیلارمونیک برج میلاد» تغییر پیدا کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
در جلسه هم‌اندیشی امروز اعضای شورای شهر تهران با شهردار تهران تصمیم گرفته شد که معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهرف و امور شوراهای شهرداری و معاونت توسعه منابع انسانی با یکدیگر ادغام شده و دو معاون فعلی یعنی ابراهیم شیخ و سکینه اشرفی از این معاونت برکنار شوند.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
سکینه اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، از فراهم شدن مقدمات اجرای فرآیند نظام پدید آوری پروژه‌ها خبر داد و اظهار کرد: در راستای اجرایی کردن ماده ۱۳ برنامه سوم شهر تهران که شهرداری را مکلف به ارائه فرآیند نظام پدید آوری پروژه‌ها کرده، اقدامات لازم انجام و تقریبا نهایی شده است. وی ادامه داد: بر اساس این فرآیند هرگونه پروژه‌ای که قرار است تعریف یا کلنگ‌زنی آن انجام شود باید مورد تأیید کمیته‌‌ای قرار گیرد که در راستای اجرای این فرآیند ایجاد می‌شود. بنابراین با اجرای این امر، کارهای سلیقه‌ای و موردی مواجه نمی‌شویم و همه پروژ‌ه‌های جدید نیز در راستای برنامه سوم شهر تهران خواهد بود. معاون برنامه ‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهردار تهران، تصریح کرد: این موضوع جزء مواردی نیست که نیازمند مصوبه شورای شهر باشد؛ نظام‌نامه‌ای است که تدوین شده و باید به تأیید شهردار تهران برسد و فرآیند پدید‌آوری و مدیریت پروژه‌های مهم شهر تهران بر اساس این نظام‌نامه پیگیری‌ شود. به گفته اشرفی، پروژه‌های نیمه تمام شهری نیز در کمیته مذکور، پیگیری خواهد شد.
مهرمهر4 ماه قبل
معاون شهردار تهران در ادامه به انبوه پروژه‌های نیمه‌تمام در شهر تهران و مضایق مالی شهرداری اشاره کرد و گفت: درآمد پایدار مالی شهرداری رابطه تنگاتنگی با درآمد مردم دارد و در شرایطی که کشور با تنگناهای اقتصادی روبرو است؛ بدون شک درآمدهای شهرداری هم با چالش مواجه است بنابراین باید در هزینه بودجه بااحتیاط عمل کرد. به گفته وی، ۲۶ پروژه از حدود ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام شهرداری، امسال در اولویت قرارگرفته است. وی اضافه کرد: علاوه بر این‌ها مطالبه سهم شهرداری از جریمه‌های رانندگی یا یارانه بلیت به‌شدت در حال مطالبه و پیگیری است. مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران هم در این جلسه گفت: این منطقه نیازمند توجه و پیگیری ویژه‌ای است و به لحاظ ظرفیت‌هایی که دارد، امکان رشد بسیاری خواهد داشت. وی ادامه داد: باید با پیگیری ویژه و نظارت بر تخلفات، اجازه رشد این‌ها را ندهیم.
وانانیوزوانانیوز4 ماه قبل
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: حذف هزینه‌های غیرضروری در شهرداری یک اولویت است و با توجه به مشکلات اقتصادی که کشور و مدیریت شهری با آن روبرو است، راهی جز صرفه‌جویی برای اداره شهر وجود ندارد. به گزارش وانانیوز، سکینه اشرفی با اشاره به بخشنامه اخیر شهردار تهران درباره مدیریت هزینه‌ها در شهرداری اظهار کرد: متاسفانه رویکردی از گذشته در شهرداری تهران حاکم بوده که بر اساس آن، ریخت و پاش و انجام هزینه‌های غیرضروری، پرداخت پاداش‌های خاص یا ارائه کمک‌های ویژه به افراد یا نهادهای خارج از شهرداری بسیار معمول بوده است. به گفته وی؛ سایر بخش‌های شهرداری نیز باید با ارتقای توانمندی کارشناسان داخلی، از برون سپاری مطالعات و انجام طرح‌های مشاوره‌ای خودداری کنند. برای نمونه، در بحث کمک‌های شهرداری به برگزاری مراسم باشکوه اربعین حسینی، در عین کاهش هزینه‌ها، کیفیت خدمات نیز رشد چشمگیری نسبت به سال‌های قبل‌ داشت. همین مسئله در خصوص نمایشگاه عطر سیب در ماه محرم یا کمک به سمن‌ها قابل مشاهده است.
برنابرنا4 ماه قبل
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: از حدود ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام که در سنوات قبل در شهرداری کلنگ‌زنی و نیمه رها شده؛ ۲۶ پروژه اولویت‌دار شناسایی و در دستور کار جدی شهرداری قرار گرفته است. وی ادامه داد: هدف ما از برنامه‌ریزی محله‌ای بحث توازن و عدالت محله‌ای و منطقه‌ای است؛ باید هم تفاوت شمال و جنوب و هم احساس تفاوت شمال و‌جنوب را کاهش دهیم. اشرفی با تاکید بر اینکه پروژه‌هایی باید در این شرایط در دستور کار باشد که بهره‌وری و اثربخشی بیشتری برای مردم دارد، تاکید کرد: پروژه‌های کم‌اثر باید از دستور کار خارج شوند. به گفته وی، ۲۶ پروژه از حدود ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام شهرداری، امسال در اولویت قرار گرفته است. وی اضافه کرد: علاوه بر اینها مطالبه سهم شهرداری از جریمه‌های رانندگی یا یارانه بلیت به شدت در حال مطالبه و پیگیری است.
موجموج4 ماه قبل
*شهرداری سه دهه تک‌روی کردپس از اظهارات مشکینی این نجم الدین محمدی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران بود که حرف‌های خود درباره تصمیم سازی و برنامه ریزی در مدیریت شهری را عنوان کرد. نجم الدین محمدی گفت: طبق برنامه‌ای که شهرداری تهران در بخشی از برنامه سوم به آن اشاره و اعلام کرده است همه سازمان‌های مرتبط با شهرداری باید در برنامه ریزی تصمیم سازی و اجرا مورد توجه قرار بگیرند. مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: کارهای دقیق و منظمی که این تشکل‌ها در مراکز پرتو تهران انجام می‌دهند کاری نیست که هیچ روانشناس دیگری بتواند به سادگی آن را انجام دهد. بنابراین وقتی درباره مشارکت اجتماعی تشکل‌ها صحبت می‌کنیم باید مناسبات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی را در نظر بگیریم. مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: در حوزه عدم مناسب سازی شهر معلولین حق دارند.
فارسفارس4 ماه قبل
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه نوعی احساس مالکیت غیر منطقی و غیر معقول نزد شهرداران برخی مناطق وجود دارد، گفت: در مشارکت‌های اجتماعی باید مناسبات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را هم در نظر بگیریم. دوستان باید در خصوص چگونگی ورود بهتر و موثرتر ان جی او‌ها در حوزه مدیریت شهری صحبت کنند. مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: کارهای دقیق و منظمی که این تشکل‌ها در مراکز پرتو تهران انجام می‌دهند کاری نیست که هیچ روانشناس دیگری بتواند به سادگی آن را انجام دهد. بنابراین وقتی درباره مشارکت اجتماعی تشکل‌ها صحبت می‌کنیم باید مناسبات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی را در نظر بگیریم. مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: در حوزه عدم مناسب سازی شهر معلولین حق دارند.
مهرمهر4 ماه قبل
سیستم فناوری شهرداری با کمک ستاد انتخابات وزارت کشور توانستند یک کار ارزنده در تهران انجام دهند. رئیس شورای شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: تابحال خبر ناگواری از هیچ حوزه به گوش ما نرسیده است. وی با بیان اینکه انتخابات شورایاری زودتر از انتخابات مجلس برگزار می‌شود، اظهار داشت: این انتخابات پیش هنگام نشان می‌دهد که مردم در صحنه حضور دارند و ما نیاز داشتیم تا مشارکت مردم نشان داده شود. وی با اشاره به برگزاری الکترونیک انتخابات تصریح کرد: به شهرداری تهران برای استفاده از فناوری و برگزاری مکانیزه این انتخابات برای اولین بار تبریک می‌گویم شهر تهران الگویی بسیار خوبی است و برگزاری الکترونیک این انتخابات می‌تواند مقدمه‌ای برای برگزاری سایر انتخابات باشد. معاون شهرداری تهران افزود: با کمک شورایاران می‌توانیم بر اساس اولویت‌های محلی برنامه ریزی کرده و مشکلات را حل کنیم.
وانانیوزوانانیوز4 ماه قبل
رئیس کمیته برنامه و بودجه انتخابات شورایاری با بیان اینکه سعی کردیم در این دوره انتخابات شورایاری‌ها از افراد کارآمدتری وارد عرصه مدیریت شهری شوند، گفت: بیش از ۱۲ هزار نفر در انتخابات ثبت نام کرده‌اند و بررسی نشان داده است که شور و نشاط خاصی در این دوره انتخابات وجود دارد. وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این انتخابات این است که به صورت ۱۰۰ درصد مکانیزه و الکترونیک است، گفت: این مکانیزه بودن انتخابات امنیت و صحت آن را تاکید می‌کند. به گفته اشرفی، شهرداری تهران برای اولین بار در تدوین برنامه توسعه خود سه سطح تهران، منطقه و محله را در نظر گرفته است، تقارن تدوین برنامه ریزی محلی با آغاز فعالیت شورایاران را به فال نیک می‌گیریم و معتقدیم برنامه ریزی محلی شهر تهران در برنامه پنج ساله سوم باید با مشارکت مردم و از پایین به بالا باشد. وی با بیان اینکه شورایاری‌ها نه تنها در بعد نظارت بلکه در بحث برنامه ریزی نیز می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند، گفت: محلات ما از نظر برنامه ریزی نامتوازن هستند که با کمک شورایاران در برنامه سوم توسعه می‌توانیم سازمان شهرداری را از یک سازمان خدمات محور به اجتماع محور تبدیل کنیم اما نیازمند کمک شورایاران هستیم. معاون شهرداری تهران افزود: با کمک شورایاران می‌توانیم بر اساس اولویت‌های محلی برنامه ریزی کرده و مشکلات را حل کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ماه قبل
ساعت ۲۴-یک عضو شورای شهر تهران، یک جامعه‌شناس و یک فعال مدنی شهری: راه برای زنانه شدن شهر تهران همچنان طولانی استطبق آمارهای رسمی که هرازگاهی از سوی دستگاه‌های مختلف منتشر می‌شود، تغییرات زنانه شدن شهر تهران در یک‌صد سال اخیر در فضاهای شهری رو به رشد بوده اما با توجه به جمعیت زنان این شهر این تغییرات چندان هم چشمگیر نیستند. راه ناهموار پیش به سوی زنانه شدن شهرهاگرچه سکینه اشرفی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران از زنانه شدن بیشتر شهر تهران خبر داده اما تاکید هم کرده که داعیه حضور زنان در فضاهای شهری به معنای عادلانه شدن فضا و بهبود شاخص‌های جمعی و عدالت جنسیتی نیست. از طرفی تازه‌ترین آمار سرشماری جمعیت شهر تهران مربوط به سال ۹۵ نشان می‌دهد حدود ۴ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر از مجموع ۸ میلیون و ۶۷۸ هزار نفر جمعیت شهر تهران زنان هستند. موضوعی که شاید باعث شده تا مسوولان شهری تهران از زنانه شدن این شهر حرف بزنند، همین ساختار جمعیتی شهر تهران و سهم زنان از این جمعیت در مقایسه با سرانه‌های خدماتی و تفریحی اختصاص یافته به این بخش جامعه باشد درحالیکه بررسی‌ها نشان می‌دهد مساحت کل مجموعه‌های اختصاصی زنان در شهر تهران بیش از ۱۱۳ هکتار است که در مقابل جمعیت زنان شهر تهران، بسیار کم است. شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران یکی از مسوولان شهری است که معتقد است هرچند روند حضور زنان در شهرها به ویژه شهر تهران روبه رشد بوده اما راه زیادی تا به کار بردن واژه «پیش به سوی زنانه شدن شهرها» در پیش داریم.
وانانیوزوانانیوز4 ماه قبل
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران از ارائه سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران به اعضای شورای شهر خبر داد. به گزارش وانانیوز، بنابر اعلام شهرنوشت، سکینه اشرفی پیش از آغاز یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران توضیح داد: سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران در راستای اجرای ماده ٩٤ احکام برنامه تدوین شده و در قالب یک سند برنامه و هفت سند پشتیبان در حوزه‌های مأموریتی تقدیم اعضای شورای شهر شده است. به گفته اشرفی، سند چشم‌انداز شهر تهران، طرح جامع و الزامات تدوین برنامه در تهیه این اسناد مورد توجه قرار گرفته است. معاون شهردار تهران اعلام کرد: برای تدوین این اسناد بیش از ۱۰۰ جلسه کارشناسی با حضور معاونان تخصصی شهرداری برگزار شده و از مشارکت جدی بدنه کارشناسی شهرداری در تدوین اسناد بهره برده شده است. اشرفی در ادامه اجرای برنامه را مهم‌تر از تدوین اسناد دانست و تأکید کرد: عزم شهرداری بر اجرای دقیق احکام برنامه استوار است و امیدواریم در افق ۱۴۰۲ شعار «تهران، شهری برای همه» محقق شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اقدامات این معاونت برای کاهش فاصله طبقاتی شمال و جنوب پایتخت را تشریح کرد. اعتمادآنلاین‌ سکینه اشرفی، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، درباره درآمدهای شهرداری تهران و محقق نشدن درآمدهای پایدار آن در گزارش سه ماهه نخست درآمد و هزینه شهرداری و اداره شهر با شهرفروشی گفت: بحث عوارض ساختمانی قابل اطلاق به شهرفروشی نیست. برای مثال پسماند هزینه‌ای برای شرکت‌های خدمات‌رسان ندارد و درآمدی از محل فروش و تفکیک آن کسب می‌شود، اما برای شهرداری تهران اینگونه نبوده است. تهران شهر کوچکی نیست که وقتی بخواهیم کاری در آن انجام دهیم به یکباره در تمام مناطق ساری و جاری شود. فاصله طبقاتی در شمال و جنوب به دلیل نادیده گرفتن آمایش سرزمیناشرفی اظهار داشت: یکی از سندهای چشم انداز در تدوین برنامه سوم شهردار تهران، طرح جامع شهر تهران تا افق ۱۴۰۴ است.
ایلناایلنا4 ماه قبل
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اقدامات این معاونت برای کاهش فاصله طبقاتی شمال و جنوب پایتخت را تشریح کرد. برای مثال پسماند هزینه‌ای برای شرکت‌های خدمات‌رسان ندارد و درآمدی از محل فروش و تفکیک آن کسب می‌شود، اما برای شهرداری تهران اینگونه نبوده است. تهران شهر کوچکی نیست که وقتی بخواهیم کاری در آن انجام دهیم به یکباره در تمام مناطق ساری و جاری شود. وی خاطرنشان کرد: بلیط مترو در حدود ۱۱هزار تومان برای شهرداری تهران هزینه دارد، اما شهروندان در حدود ۲ هزار تومان آن را پرداخت می‌کنند. یکی از بحث‌های مهم در برنامه سوم شهر تهران توازن منطقه‌ای بوده است که آن را از محلات شروع کرده‌ایم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
ما بنا داشتیم قبل از اینکه به صورت رسمی شاخص‌های برنامه پنج‌ساله ارائه شود بازخوردهای غیر رسمی‌مان را از اعضای شورای شهر بگیریم. او با بیان اینکه شاخص‌های برنامه پنج‌ساله سوم روز شنبه به شهردار تهران ارائه شده است، ادامه داد: فایل مطرح شده سند برنامه پنج‌ساله سوم یعنی تکالیف شهرداری درقبال برنامه است. بنابراین لازم بود براساس ماموریت‌ها شهرداری تهران دسته بندی شاخص‌ها انجام گیرد. البته که ما می‌توانستیم مانند برنامه پنج‌ساله دوم کار تدوین را به بیرون از شهرداری و متخصصان دانشگاهی بسپاریم اما برنامه سوم نیز به سرنوشت برنامه دوم دچار شده و اجرا نمی‌شد. اشرفی همچنین گفت که؛ سند برنامه پنج‌ساله سوم تا آخر هفته به شورای شهر تهران ارسال می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ماه قبل
خزانه‌دار شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: در سال ۹۶ و ۹۷ به دفعات نسبت به عدم ثبت هزینه‌ها در سیستم مالی شهرداری تهران تذکر دادم که ظاهرا تاثیری ندارد. نمی‌دانم اصلاح فرآیند نظام بودجه‌ریزی شهرداری تهران چقدر طول می‌کشد اما این امکان وجود دارد که هزینه‌های شهرداری به‌صورت علی‌الحساب در جدول ثبت و به شورا ارائه شود. رسولی در حالی نسبت به سانسور بخش هزینه‌کرد گزارش‌های مالی ارائه شده توسط شهرداری به شورا انتقاد کرد که محسن هاشمی، رئیس شورای‌شهر تهران نیز این تذکر را وارد دانست و به شهرداری توصیه کرد آن را جدی بگیرد. وی با اشاره به ارائه گزارش درآمدها و هزینه‌های شهرداری تهران گفت: متاسفانه به دلیل ضعف عملکرد شهرداری تهران بخش هزینه‌کرد آن خالی بود. هاشمی افزود: شهرداری باید در موعد مقرر گزارش‌های هزینه‌کرد خود را ارائه کند تا اعضای شورا بدانند هر درآمدی که محقق شده، در کجا هزینه شده است.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی در جریان پرسش و پاسخ اعضای شورا پس از استماع گزارش درباره هزینه و درآمد سه ماهه نخست سال جاری شهرداری تهران با اشاره به تذکر خزانه دار شورا مبنی بر طولانی و نامشخص بودن روند اصلاح فرایند نظام بودجه‌ریزی شهرداری تهران و اینکه این آخرین باری باشد که این تذکر را به شهرداری می‌دهد، اظهارداشت: تذکر آقای رسولی جدی گرفته شود. وی خطاب به سکینه اشرفی که به نمایندگی از شهرداری تهران در جلسه امروز شورای شهر حاضر بود، گفت: چون آقای شهردار امروز حضور ندارند، خطاب من شما هستید و از شما می‌خواهم بعد از دو سال به تذکرات اعضای شورای شهر تهران توجه کنید. رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ارائه گزارش درآمدها و هزینه‌های شهرداری تهران گفت: متاسفانه به دلیل ضعف عملکرد شهرداری تهران بخش هزینه کرد آن خالی بود. هاشمی افزود: بالأخره باید شهرداری تهران در موعد مقرر گزارش‌های هزینه کرد خود را ارائه کند تا اعضای شورای شهر تهران بدانند که اگر می‌گوییم فلان میزان درآمد کسب شده است در کجا هزینه شده است.
ایسناایسنا4 ماه قبل
رئیس کمیته برنامه و بودجه ستاد اجرایی انتخابات شورایاری‌های شهر تهران گفت: تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری الکترونیکی انتخابات شورایاری‌ها اندیشیده شده و تلاش می‌کنیم تا در این دوره میزان مشارکت مردم در انتخابات بیش از دوره‌های گذشته باشد. به گزارش ایسنا، سکینه اشرفی، با اشاره به برگزاری منظم جلسات ستاد مرکزی اجرایی انتخابات شورایاری‌های شهر تهران توضیح داد: پیش‌بینی لازم مبنی بر استقرار حدود ۲ هزار صندوق رای الکترونیک در محلات شهر تهران انجام شده است و بنا داریم تا با آموزش نیروهای فنی و اجرایی لازم، روند خوبی را در انتخابات تجربه کنیم. وی مشارکت مردم در انتخابات را بسیار مهم دانست و گفت: اگر افراد صاحب صلاحیت و دلسوز در انتخابات شورایاری‌ها انتخاب شوند، بدون شک، می‌توانند به عنوان تسهیل‌گران محلی نقش مهمی در اجرای برنامه‌های شهرداری در سطح محلات داشته باشند. وی اضافه کرد: همچنین هر دفتر نوسازی، مسئولیت دو محله دیگر را نیز بر عهده خواهد گرفت تا این ۱۵۰ دفتر بتوانند کل محلات شهر تهران را پوشش دهند. وی ابراز امیدواری کرد که با انتخابات شورایاران خوب در سطح محلات، شاهد نقش‌آفرینی بیشتر شورایاری‌ها در روند برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های توسعه محله‌ای در سطح پایتخت باشیم.
ایلناایلنا4 ماه قبل
رئیس کمیته برنامه و بودجه ستاد اجرایی انتخابات شورایاری‌های شهر تهران گفت: تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری الکترونیکی انتخابات شورایاری‌ها اندیشیده شده و تلاش می‌کنیم تا در این دوره میزان مشارکت مردم در انتخابات بیش از دوره‌های گذشته باشد. وی مشارکت مردم در انتخابات را بسیار مهم دانست و گفت: اگر افراد صاحب صلاحیت و دلسوز در انتخابات شورایاری‌ها انتخاب شوند، بدون شک، می‌توانند به عنوان تسهیل‌گران محلی نقش مهمی در اجرای برنامه‌های شهرداری در سطح محلات داشته باشند. معاون شهردار تهران به موضوع استفاده از ظرفیت دفاتر نوسازی محلات برای کمک به تبلیغات انتخابات شورایاری‌ها اشاره کرد و گفت: روند تبلیغات انتخابات قرار است از ۲۵ تیرماه آغاز شود و ۱۵۰ دفتر نوسازی محله که هم‌اکنون در فرآیند تدوین برنامه توسعه محلات همکاری دارند، به طور جدی‌تر برای ایجاد زمینه‌های لازم و معرفی کاندیداهای محلات وارد عمل خواهند شد. وی اضافه کرد: همچنین هر دفتر نوسازی، مسئولیت دو محله دیگر را نیز بر عهده خواهد گرفت تا این ۱۵۰ دفتر بتوانند کل محلات شهر تهران را پوشش دهند. وی ابراز امیدواری کرد که با انتخابات شورایاران خوب در سطح محلات، شاهد نقش‌آفرینی بیشتر شورایاری‌ها در روند برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های توسعه محله‌ای در سطح پایتخت باشیم.
مهرمهر4 ماه قبل
اشرفی، موضوع انضباط مالی را از دغدغه‌های شهردار تهران دانست و گفت: بر همین اساس، دیون مجازی از مناسبات مالی و بودجه‌ای شهرداری حذف شده است و از ساز و کارهای قانونی و روشن برای پرداخت تعهدات پیمانکاران استفاده خواهد شد. معاون شهردار تهران اضافه کرد: باید در یک برنامه زمان‌بندی مشخص و شفاف بتوانیم، هم دیون پیمانکاران را تسویه کنیم و هم پروژه‌های نیمه‌تمام و پروژه‌های اثرگذار در توسعه شهر را تامین مالی کنیم. معاون شهردار تهران همچنین از انجام فرآیند تصمیم‌سازی در حوزه اصلاح ساختار کلان شهرداری تهران خبر داد و گفت: مطالعات لازم و نیز طرح اولیه اصلاح ساختار کلان در مرحله کارشناسی و تصمیم‌سازی انجام شده است. سجاد احمدوند، مدیرکل تشکیلات و بهبود روش‌های شهرداری تهران هم در این نشست، در خصوص تعیین جایگاه زیرمجموعه‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها در ساختار شهرداری مناطق گفت: استعلامی از سازمان امور اداری و استخدامی کشور صورت گرفته تا نسبت ساختار سازمان‌ها و شرکت‌ها با سازمان شهرداری تهران مشخص شود ولی تا زمان تعیین تکلیف این موضوع، رویه‌های قبلی همچنان در مناطق حفظ خواهد شد. در ابتدای این نشست، ۱۰ نفر از معاونان برنامه‌ریزی مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ماه قبل
در حالی اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان در تهران راه‌اندازی شد که دوچرخه‌سواری بانوان در اصفهان به نوعی با ممنوعیت یا محدودیت رو به رو شده است. برترین‌ها: در حالی اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان در تهران راه‌اندازی شد که دوچرخه‌سواری بانوان در اصفهان به نوعی با ممنوعیت یا محدودیت رو به رو شده است. روز گذشته مراسم افتتاحیه اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان تهران در بوستان ریحانه منطقه۲۲ همزمان با دهه کرامت شد. سکینه اشرفی، معاون شهردار تهران در این مراسم گفت: اساس کار مدیران شهری ایجاد فضای مناسب‌تر برای حضور زنان در محیط‌های عمومی است و بانوان در این بوستان می‌توانند بدون محدودیت پوشش در آن دوچرخه سواری کنند. در حالی که سیاست مدیریت شهری در اصفهان بر خلاف این رویه بوده که نمونه آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید: تصویری از محدودیت در دوچرخ سورای زنان در اصفهان در فضای مجازی منتشر شده است که در آن نشان می‌دهد ایستگاه دوچرخه‌سواری بانوان به دلیل عدم رعایت موازین شرعی پلمپ شده است.

به انتهای لیست رسیدید