سیاسی

سیاسی

ایسناایسنا1 ماه قبل
***احتمال درگیری بین ارتش سوریه و ترکیه وجود دارد/ «ادلب» در آینده نزدیک پاکسازی می‌شودخبر بعدی تحلیل حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل خاورمیانه از شرایط منطقه به ویژه سوریه در صدر اخبار پربازدید امروز بود. وی با ایسنا با اشاره به پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه در منطقه ادلب و آزادسازی شهر استراتژیک سراقب در این استان توسط ارتش سوریه خاطر نشان کرد: این عملیات موفقیت میدانی بزرگ برای نیروهای مسلح سوریه و محور مقاومت تلقی می‌شود. دبیرخانه مجلس خبرگان رهبریآملی‌لاریجانیرئیس قوه قضاییهرئیس‌جمهورمحمدرضا عارف***سخنرانان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرهای مختلفاعلام اسامی سخنرانان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در شهرهای مختلف هم از خبر‌های مورد توجه مخاطبان بود. دیگر خبر‌های مرتبط با راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه را نیز میتوانید در لینک‌های زیر دنبال کنید. مسیرهای ۱۲گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهرانشعار الله اکبر، ساعت ۲۱ فردا شب در سراسر کشور طنین‌انداز می‌شودانتهای پیام
ایسناایسنا2 ماه قبل
***بیانیه گام دوم انقلاب کلان‌ترین جهت‌گیری کشور را مد نظر قرار داده استاظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی درباره بیانیه گام دوم انقلاب هم از اخبار پربازدید امروز بود. این خبر هم مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود. وی اخبار مربوط به انتشار کروناویروس را عادلانه و منطقی دانست و گفت: امیدوارم این رویکرد رسانه‌های ایرانی ادامه یابد. ***یکی بودن ناظر و داور؛ نقص قانون انتخابات؟ گزارش ایسنا با عنوان «یکی بودن ناظر و داور؛ نقص قانون انتخابات؟» هم از دیگر خبرهای مورد توجه مخاطبان بود. دیگر اخبار مرتبط با انتخابات را نیز میتوانید در لینک‌های زیر بخوانید.
ایسناایسنا2 ماه قبل
یک مخاطب در کامنتی برای این خبر نوشت: ما از شما خیلی انتظارات داریم که برآورده نشده است. ***ایران در کنار چین ایستاده استتوییت ظریف در هم دلی با مردم چین هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود. ***مردم نگرانی درباره شیوع ویروس کرونا نداشته باشند/ خود مراقبتی در دستور کار همه قرار گیردتاکید یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بر ضرورت رعایت بهداشت فردی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هم پربازدید بود. حسینعلی شهریاری با بیان این که «نگرانی از باب شیوع ویروس کرونا در کشور وجود ندارد» در عین حال گفت: در شرایط فعلی مهمترین راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی توسط مردم است. این اظهارات جهانگیری هم از اخبار مورد توجه مخاطبان بود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، ژان ایو لودریان مدعی شد: دو شهروند فرانسوی که در زندان ایران به سر می‌برند بدحال هستند. ***موسوی خبر داد: نامه ۱۴ صفحه‌ای ظریف به بورل درباره مکانیسم ماشهخبر بعدی پاسخ‌های سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به سوالات خبرنگاران در نشست خبری امروزش بود. به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی در بخشی از این نشست با اعلام اینکه اتحادیه اروپا هنوز مکانیس ماشه در مورد برجام را فعال نکرده است، از نامه ۱۴ صفحه‌ای ظریف به بورل درباره مکانیسم ماشه خبر داد. لغو حضور هیات ایرانی در جده در پی کارشکنی عربستانسید عباس موسوی در همین رابطه در صفحه توییترش نوشته بود: دولت سعودی در حالی اواخر شب گذشته پیام دادند که ویزای هیات ایرانی می‌تواند صادر شود که عملا هیچ امکانی برای حضور هیات ایرانی در جلسه صبح امروز اعضای سازمان همکاری اسلامی در جده وجود نداشت. این خبر هم مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا قرار گرفت.
ایسناایسنا2 ماه قبل
اطلاعیه شورای نگهبان درباره داوطلبان مجلس تایید صلاحیت‌ نشده در این شورابه گزارش ایسنا، اولین خبر پربازدید امروز اطلاعیه‌ای شورای نگهبان درباره زمان، مکان و نحوه ارائه شکایت آن عده از داوطلبان نمایندگی مجلس که صلاحیت‌شان از سوی شورای نگهبان مورد تایید قرار نگرفته است، بود. دراین اطلاعیه اعلام شده است: آن عده از داوطلبان نمایندگی مجلس که صلاحیت آنان در مراحل قبلی تایید و در شورای نگهبان احراز نگردیده، می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند. ***وظیفه شورای نگهبان نظارت بر اجرای سالم انتخابات است نه برگزاری پرشورنشست خبری سخنگوی شورای نگهبان هم از خبر‌های پر بازدید بود. ۴۰ ساله کشور واقعا دست کیه؟ ***حضور پروانه سلحشوری در دادسراخبر پربازدید بعدی امروز مراجعه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پی دریافت احضاریه‌ای به دادسرا بود. ***نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس اعلام شدخبر بعدی تشریح آخرین نظرات شورای نگهبان در خصوص مصوبات مجلس شورای اسلامی بود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
اولین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم/ بازدید فرمانده یگان حفاظت زندان‌های کشور از زندان رجایی شهر/ نشست خبری علی لاریجانی/ شناسایی کشته‌شدگان حوادث اخیر و سرکشی به خانواده آنها و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یکشنبه، دهم آذر ماه ۱۳۹۸ است. وی تاکید کرد: وزارت اطلاعات، احتمال نفوذ دشمن در سیستم مدیریتی کشور را بررسی کند. «نوبخت» کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم نمی‌شودآغاز فعالیت حزب همت برای انتخاباتحاشیه‌های اولین روز ثبت‌نام کاندیدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس را نیز میتوانید اینجا بخوانید. عباسعلی کدخدایی، قائم‌مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان در نشستی خبری گفت: انتقاد به شورای نگهبان و شخص کدخدایی، ضدیت با نظام نیست و ما از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم. در این نشست یکی از مدیران رسانه‌ها از عدم وجود ارتباط و گفتگو میان شورای نگهبان و گروه‌ها و احزاب گلایه کرد که سخنگوی شورای نگهبان در این باره گفت: ما هیچ ممنوعیتی برای گفت‌وگو و صحبت کردن با افراد و گروه‌ها نداریم.
ایسناایسنا5 ماه قبل
ارائه طرح مشترک ژاپن و فرانسه به ایران به شرط پایبندی کامل به برجام/ کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟ / قدردانی روحانی از میهمان‌نوازی عراقی‌ها/ تاکید وزارت خارجه قطر بر ضرورت ایجاد گفت‌وگوی سازنده میان ایران و اعراب و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، بیست و هشتم مهر ماه ۱۳۹۸ است. کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟ ۸۲ حزب با گستره فعالیت ملی، ۳۴ حزب استانی و شش جبهه سیاسی تاکنون از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز فعالیت سیاسی و انتخاباتی دریافت کرده‌ و می‌توانند برای انتخابات مجلس شورای اسلامی با نام و نشان حزبی خود فعالیت کنند. همچنین سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس گفت: سرنوشت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به نظر رئیس مجلس بستگی دارد و در کمیسیون قابل تغییر نیست. حمید ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور با انتشار اطلاعیه‌ای گفت: دبیران کل احزاب ملی و استانی در روز دوم آبان ماه، نمایندگان خود را در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب انتخاب می‌کنند. ژاپن و فرانسه طرحی مشترک برای دادن وامی حدودا به ارزش ۱۸٫۴ میلیارد دلار به ایران رای تامین مواد غذایی و دارویی ارائه داده‌اند و شرط آن پایبندی کامل تهران به برجام است.
ایسناایسنا7 ماه قبل
تشریح برنامه‌های گام سوم کاهش تعهدات ایران/ ابلاغ یک قانون مصوب مجلس برای اجرا از سوی روحانی/ آخرین اخبار از وضعیت سیل‌زدگان/ جلسه سی‌ام از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه/ انتقاد مطهری از مستند داستان اتم و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، شانزدهم شهریور ماه ۱۳۹۸ است. در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهور «اصلاحیه ماده ۴ قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب ۱۳۵۹ شورای انقلاب» را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد. وی با تاکید بر اینکه منافع ملی نباید فدای مسائل داخلی شود، گفت: آینده انقلاب نباید فدای مسائل کوتاه‌مدت و مقطعی شود. در این جلسه بهمن خادم و مهرداد باقری از متهمین پرونده آخرین دفاعیات خود را مطرح کردند و وکلای مدافع این دو متهم نیز دفاعیات خود را ارائه کردند. قاضی مسعودی مقام با نزدیک شدن به اذان ظهر ختم این جلسه رسیدگی را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی فردا (یکشنبه) ساعت ۹٫۳۰ صبح تشکیل می‌شود و آخرین دفاعیات از متهمین گرفته خواهد شد.
ایسناایسنا7 ماه قبل
سومین جلسه دادگاه گروه جهانبانی در پرونده بانک سرمایه/ تحریم «آدریان دریا» از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا/ غبارروبی ضریح مطهر حرم ثامن‌الحجج با حضور رهبری/ آخرین وضعیت پرونده فساد دارو/ آغاز طرح نظارتی سازمان تعزیرات حکومتی در ماه محرم و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، هفتم شهریور ماه ۱۳۹۸ است. در آستانه‌ فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سیدوسالار شهیدان، مراسم غبارروبی ضریح مطهر حرم ثامن‌الحجج حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام، با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، برگزار شد. امروز همچنین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا و به ریاست حجت‌السلام والمسلمین روحانی برگزار شد. وزارت خزانه‌داری آمریکا با ادعاهایی علیه فعالیت کشتی آدریان دریا آن را تحریم کرد و به کشورهایی که مقصد احتمالی‌اش خواهند بود هشدار داد. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در صفحه توییترش در توجیه تحریم شدن کشتی آدریان دریا از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا نوشت: ما به اعمال تحریم‌هایمان بر بزرگ‌ترین کشور حامی تروریسم ادامه خواهیم داد.

رونمایی از سامانه پدافندی باور ۳۷۳/دیدارهای ظریف در نروژ/توضیحاتی درباره بازداشت دو نماینده …

3+
ایسناایسنا7 ماه قبل
ایسناایسنا8 ماه قبل
گفت‌وگوی اینستاگرامی کم سابقه ظریف با مردم/ مخالفت سران قوا با افزایش قیمت بنزین/ آخرین وضعیت موضوع فساد در حوزه پزشکی/ شروع مذاکرات با خانواده مرحوم «میترا استاد» برای اخذ رضایت/ ادامه واکنش‌ها به تحریم ظریف/ تعهد امارات به تهران در رابطه با جنوب یمن و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، دوازهم مرداد ماه ۱۳۹۸ است. به گزارش ایسنا، رئیس جمهور در حکمی عباس عرب مازار را بعنوان «عضو صاحب‌نظر اقتصادی در شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی» منصوب کرد. همچنین معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه بازدید از پایانه مرزی ماهیرود گفت: در شرایط تحریم و در سال رونق اقتصادی تقویت و استفاده از ظرفیت بازارچه‌های مرزی از سیاست‌های دولت است. نائب رئیس دوم مجلس با حضور در برنامه دست خط در پاسخ به اینکه آیا بنزین در شش ماه دوم احتمال دارد گران شود؟ گفت: بنزین که به تنهایی تصمیم‌گیری نمی‌شود. اگر تصمیم گیری شود درباره حامل‌های انرژی تصمیم‌گیری می‌شود ولی تا هفته قبل که بنده خبر دارم، در جلسه سران افزایش قیمت بنزین مورد تائید قرار نگرفته است.
ایسناایسنا9 ماه قبل
آخرین اخبار انتخاباتی/ چهاردهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه/ نظراتی درباره وضعیت اینستکس/ تاکید رییسی بر پرهیز از حاشیه سازی/ دومین جلسه دادگاه شرکت نادین فرتاک پارسیان و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دوشنبه، دهم تیر ماه ۱۳۹۸ است. سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس دیگر امکان برگزاری انتخابات به طور استانی وجود ندارد. همچنین در سیزدهمین جلسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان بر تمرکز اصلاح‌طلبان بر انتخابات شورایاری‌ها، تاکید شد. چهاردهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. دراین جلسه یکی از شاکیان پرونده نادین فرتاک پارسیان از دادگاه خواست که پولشان به آنها برگردانده شود که بتوانند خانه بخرند.

به انتهای لیست رسیدید