سیاسی

سیاسی

ایسناایسنا1 ماه قبل
ارائه طرح مشترک ژاپن و فرانسه به ایران به شرط پایبندی کامل به برجام/ کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟ / قدردانی روحانی از میهمان‌نوازی عراقی‌ها/ تاکید وزارت خارجه قطر بر ضرورت ایجاد گفت‌وگوی سازنده میان ایران و اعراب و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، بیست و هشتم مهر ماه ۱۳۹۸ است. کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟ ۸۲ حزب با گستره فعالیت ملی، ۳۴ حزب استانی و شش جبهه سیاسی تاکنون از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز فعالیت سیاسی و انتخاباتی دریافت کرده‌ و می‌توانند برای انتخابات مجلس شورای اسلامی با نام و نشان حزبی خود فعالیت کنند. همچنین سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس گفت: سرنوشت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به نظر رئیس مجلس بستگی دارد و در کمیسیون قابل تغییر نیست. حمید ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور با انتشار اطلاعیه‌ای گفت: دبیران کل احزاب ملی و استانی در روز دوم آبان ماه، نمایندگان خود را در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب انتخاب می‌کنند. ژاپن و فرانسه طرحی مشترک برای دادن وامی حدودا به ارزش ۱۸٫۴ میلیارد دلار به ایران رای تامین مواد غذایی و دارویی ارائه داده‌اند و شرط آن پایبندی کامل تهران به برجام است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
تشریح برنامه‌های گام سوم کاهش تعهدات ایران/ ابلاغ یک قانون مصوب مجلس برای اجرا از سوی روحانی/ آخرین اخبار از وضعیت سیل‌زدگان/ جلسه سی‌ام از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه/ انتقاد مطهری از مستند داستان اتم و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، شانزدهم شهریور ماه ۱۳۹۸ است. در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهور «اصلاحیه ماده ۴ قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب ۱۳۵۹ شورای انقلاب» را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد. وی با تاکید بر اینکه منافع ملی نباید فدای مسائل داخلی شود، گفت: آینده انقلاب نباید فدای مسائل کوتاه‌مدت و مقطعی شود. در این جلسه بهمن خادم و مهرداد باقری از متهمین پرونده آخرین دفاعیات خود را مطرح کردند و وکلای مدافع این دو متهم نیز دفاعیات خود را ارائه کردند. قاضی مسعودی مقام با نزدیک شدن به اذان ظهر ختم این جلسه رسیدگی را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی فردا (یکشنبه) ساعت ۹٫۳۰ صبح تشکیل می‌شود و آخرین دفاعیات از متهمین گرفته خواهد شد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سومین جلسه دادگاه گروه جهانبانی در پرونده بانک سرمایه/ تحریم «آدریان دریا» از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا/ غبارروبی ضریح مطهر حرم ثامن‌الحجج با حضور رهبری/ آخرین وضعیت پرونده فساد دارو/ آغاز طرح نظارتی سازمان تعزیرات حکومتی در ماه محرم و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، هفتم شهریور ماه ۱۳۹۸ است. در آستانه‌ فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سیدوسالار شهیدان، مراسم غبارروبی ضریح مطهر حرم ثامن‌الحجج حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام، با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، برگزار شد. امروز همچنین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا و به ریاست حجت‌السلام والمسلمین روحانی برگزار شد. وزارت خزانه‌داری آمریکا با ادعاهایی علیه فعالیت کشتی آدریان دریا آن را تحریم کرد و به کشورهایی که مقصد احتمالی‌اش خواهند بود هشدار داد. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در صفحه توییترش در توجیه تحریم شدن کشتی آدریان دریا از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا نوشت: ما به اعمال تحریم‌هایمان بر بزرگ‌ترین کشور حامی تروریسم ادامه خواهیم داد.

رونمایی از سامانه پدافندی باور ۳۷۳/دیدارهای ظریف در نروژ/توضیحاتی درباره بازداشت دو نماینده …

3+
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسناایسنا3 ماه قبل
گفت‌وگوی اینستاگرامی کم سابقه ظریف با مردم/ مخالفت سران قوا با افزایش قیمت بنزین/ آخرین وضعیت موضوع فساد در حوزه پزشکی/ شروع مذاکرات با خانواده مرحوم «میترا استاد» برای اخذ رضایت/ ادامه واکنش‌ها به تحریم ظریف/ تعهد امارات به تهران در رابطه با جنوب یمن و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، دوازهم مرداد ماه ۱۳۹۸ است. به گزارش ایسنا، رئیس جمهور در حکمی عباس عرب مازار را بعنوان «عضو صاحب‌نظر اقتصادی در شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی» منصوب کرد. همچنین معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه بازدید از پایانه مرزی ماهیرود گفت: در شرایط تحریم و در سال رونق اقتصادی تقویت و استفاده از ظرفیت بازارچه‌های مرزی از سیاست‌های دولت است. نائب رئیس دوم مجلس با حضور در برنامه دست خط در پاسخ به اینکه آیا بنزین در شش ماه دوم احتمال دارد گران شود؟ گفت: بنزین که به تنهایی تصمیم‌گیری نمی‌شود. اگر تصمیم گیری شود درباره حامل‌های انرژی تصمیم‌گیری می‌شود ولی تا هفته قبل که بنده خبر دارم، در جلسه سران افزایش قیمت بنزین مورد تائید قرار نگرفته است.
ایسناایسنا4 ماه قبل
آخرین اخبار انتخاباتی/ چهاردهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه/ نظراتی درباره وضعیت اینستکس/ تاکید رییسی بر پرهیز از حاشیه سازی/ دومین جلسه دادگاه شرکت نادین فرتاک پارسیان و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دوشنبه، دهم تیر ماه ۱۳۹۸ است. سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس دیگر امکان برگزاری انتخابات به طور استانی وجود ندارد. همچنین در سیزدهمین جلسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان بر تمرکز اصلاح‌طلبان بر انتخابات شورایاری‌ها، تاکید شد. چهاردهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. دراین جلسه یکی از شاکیان پرونده نادین فرتاک پارسیان از دادگاه خواست که پولشان به آنها برگردانده شود که بتوانند خانه بخرند.

به انتهای لیست رسیدید